PDA

View Full Version : Хората си приличат (и) по музиката, която слушат



08-12-2007, 09:52
ПРизнавам си, заглавието най-безцеремонно го свих от една статия от 1998. Не знам защо, но съм я запомнила и днес тя добре се вписва в това, което минава през ума ми, през слуха, през мислите, през сърцето... Хайде, ще се въздържам от безсмислени словоизлияния с надеждата поне някой да дочете това.

От къде се взима пълната липса на такт и уважение? Защо в момента, когато някой сподели каква музика харесва, се намират поне дузина "същества", който да го нападнат? Не е ли по-логично да си помислим, че хората опитват да споделят любимата си музика, защото им носи удоволствие и искат да споделят това с другите? * И щеше да е добре, ако това беше само проблем в нет-а, но уви не е. За кой ли пореден път излизам из града и виждам отвратителни сценки, как две групички (явно на различна музикална вълна) си крещят, защото не им харесват другите... :roll: обидно е. за всички. защото е удар по честта ни като хора да не можем да си ухапем езиците, вместо за пореден път да заявим "баси, това не е музика", "ти си идиот" и така нататък.

Хората си приличат (и) по музиката, която слушат. Но в крайна сметка това ли е най-важното? Не е ли обидно сами да си избираме да сме такива лаици? Все ми се струва, че не е кой знае какво презизвикателство да има нормални отношения и уважение между хора, които си приличат...Свършат ли приликите, започва изпитанието. Уви, повечето от нас (включително и аз, от което естествено не съм никак горда) се проваляме още на стартовата линия.




*Разбира се, казвам това в контекста на форума и на дискусиите въобще. Няма никакво "споделяне на радост" когато шибаните съседи си надуят музиката в 3 след полунощ. Това е въпрос на съвсем друго...

MostHated
08-12-2007, 10:10
аз пък се кефя на LIL JOНN

08-12-2007, 10:22
Едит: Забравих да кажа, че индентифицирането към една прослойка/група/общност става най-лесно чрез припознаване на общите врагове, което сплотява дадената група...


мда, лесно е да се мрази, нали....


сорка че съм почнала да мрънкам на всяка втора крачка, напоследък се дразня много на такива ..... глупости.

LaDy_DaQnA
08-13-2007, 10:27
mii to ne ti e lo6a temi4kata ama na praktika vsi4ki gre6im ...no prostto 6tom na nqkoi 1 stil ne mu haresva prosto da ne go slu6a i da ne mu obesnqvat kolko e hubav 6tom toi e obeden v obratnoto eto ot takiva ne6ta se polu4aat scenki i razpravii

BlueMushroom
08-14-2007, 00:36
shtom nqkoi ne mi prechi da slusham moqta si muzika az sushto ne mu precha da slusha svoqta!

squarewheels
08-14-2007, 03:39
hhh

meh_ch
08-14-2007, 13:30
Ако когато човека с/у теб каже каква музика слуша и ти не го нападнеш, това не е гаранция, че когато ти кажеш каква музика слушаш той няма да те нападне.

Иначе вярно, че не тряа е така, ма кво да се прави :smt102

08-14-2007, 13:49
Най-популярен пример за България- меъл с/у чалга...

eh to da beshe taka.
az sym stavala svidetelka kak edna grupichka ot metyli otivat pri edna metylka i pochvat da q obijdat da i kazvat che ne e nikakva metylka da hvyrlqt razni predmeti po neq.
ne samo chalga vs metyl ami i metylite vodqt voina tip "koi e poveche metyl" i "koi e po tru" ... za chalgata ne znam i ne me interesuva.

DeePurple
08-14-2007, 13:50
Ама не можем да отречем, че музиката наистина доста влияе на държанието, на интелекта, на интересите...Те и затова се проявяват толкова големи разлики и вражди между феновете на различните стилове.Ей затова казвам най-много евала на тия,дето няма начин да ги познаеш каква музика харесват или не, освен ако не ги питаш - те най-лесно пращат на майната си предразсъдъците, като просто се развиват като личности, а не като фенове на даден тип музика, които гледат само в една посока напред.

cpynx
08-14-2007, 17:40
Аз лично мога да слушам всичко... е без чалга... признавам си чалгарите трудно ги понасям... и напоследък мн мрънкам... и се оплаквам що хората са такива или онакива.... големия ми проблем е че не мога да приемам интересите на другите... а много ми се иска да можех... :(