PDA

View Full Version : Как да постигна супер ефект с начупена коса?



08-12-2007, 13:56
Na4i iskam da pitam kak da postigna super efekt s na4upena kosa? smisal da sedi kato mokra.. imam i snimka da vi pitam kak da si napravq kosata taka ama neznaq kak da ka4a snimkata tuk :cry: ako nqkoi znae da kaje kak :roll:

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
7 точка от правилника!

monityY
08-12-2007, 14:01
gel :smt017

SpAcE_LaDy
08-12-2007, 14:02
Ми като излезеш от банята, подсушаваш леко косата с кърпа, слагаш пяна за коса.. с нея намачкваш косата хубаво и като си сигурна, че навсякъде по косата ти има пяна и си я намачкала добре, я връзваш с някакво ластиче на "лайно" (соррка за думата, ама няма как по др начин да го обясня.. ае вдигаш я отзад с ластик, ама такава навита) и седиш така докато не се изсуши, или докато почти се изсуши.. и така.. след това я пускаш и готово:) С малко лак я топираш и става чудно чудничко .. хаха, както викаше една позната

08-12-2007, 14:03
mersi mn.. ako iska6 dai si mail-a da ti pratq snimkiata na tva devoi4e da vidi6 to4no za kva pri4eska stava duma

LySiTyYy
08-12-2007, 14:06
има едни пяни за коса с мокар ефект с тях става пробвала сам :) и успех с прическата

sunshine0107
08-12-2007, 14:07
AA tOZ gost bqh az da znaete :-D i az sam 4uvala za tiq pqni ama segq nqmam vreme da hoda da si kupuvam 4e mi trqbva za dove4era :?

LO6IQ
08-12-2007, 14:07
Аз знам .
Влизаш в този сайт : http://imageshack.us/
След това там където пише "Brouse" цъкаш , намираш си снимката от компютъра . После доло има два реда , острани с квадратчета . На първия ред махаш отметката ( ако има , отстрани трябва да станат светло сиви цифрите и буквите ,а не черни . ) , А на втория слагаш отметка . После цъкаш " host it! "
... чакаш ...
След това ти излизат разни глупости . На последния ред отстрани в дясно пише " Direct link to image " - Копираш това което е в полето . После влизаш във форума , снимката се качва Ето така :
----> Тук даваш PASTE
Пишеш , после поставяш линка и накрая пишеш
Ето виж http://img234.imageshack.us/img234/6426/whataboutmyteddybearut4.jpg

А по темата -> Има гелове на тафт с мокър ефект , пробвай с тях .
Успех ! :-D

sunshine0107
08-12-2007, 14:10
http://img53.imageshack.us/img53/5306/1138573ki1.jpg

SpAcE_LaDy
08-12-2007, 14:12
AA tOZ gost bqh az da znaete :-D i az sam 4uvala za tiq pqni ama segq nqmam vreme da hoda da si kupuvam 4e mi trqbva za dove4era :?

Ми така трябва да стане, аз не съм си го правила по простата причина, че нямам нито пяна, нито лак, нито гел.. а, гел май имам, ама то не върши работа.. но една фр се прави често така с мокър ефект и наистина е много яко:) а каза, че се прави така, както ти обясних:)
А снимката качи я верно със един хостинг.. както ти обясни LO6IQ, а ако не искаш да я постваш тук, ми кажи д ти дам e-mail :)

sunshine0107
08-12-2007, 14:15
ama eto q snimkata po-gore :-D

SpAcE_LaDy
08-12-2007, 14:18
Това предполагам не си ти, защото ако беше, щеше да знаеш как се прави:) Но точно това ти обяснявам, на мацката, за която споменах вече.. косата й седи по АБСОЛЮТНО същия начин:) затоща пробвай така.. :) Ама айде бягай да се правиш, защото няма да имаш време иначе, косата ти трябва да изсъхне вързана, а това става бавно, затова не се размотавай повече, прави се хубава и дай да те видим после :)))

sunshine0107
08-12-2007, 14:20
OOo ne ne bih ka4ila snimka tuk.. mn sum grozna :cry: ina4e blqgodarq ti adski mn za suvet4etata i pomo6ta :* aide az ska4am v banqta 4ao za sega :smt058

SpAcE_LaDy
08-12-2007, 14:23
Ае ей, мацкооо.. какви неща говориш, как ще си грозна.. стига глупости говори, искам снимка да те видя.. ако те е срам ще ти дам e-mail, ама не говори, че си грозна.. ЧУ ЛИ, ЕЙ! :) Айде пр. чипкане и приятно изкарване там, където ще ходиш :)

Sladkata_Nansi
08-12-2007, 14:33
Ei mejdu dr-az sam 4uvala s qice-kazvat,4e super qko stavala kosata.Az en sam probvala 6tot moita prava kosa ne moje s ni6to da se nakadri :smt010 ama tva s qiceto i az 6te go probvam-vzima6 beltaka samo i s nego se nama4kva6 na mokra kosa ;)

mid_get
08-12-2007, 14:37
Ei mejdu dr-az sam 4uvala s qice-kazvat,4e super qko stavala kosata.Az en sam probvala 6tot moita prava kosa ne moje s ni6to da se nakadri :smt010 ama tva s qiceto i az 6te go probvam-vzima6 beltaka samo i s nego se nama4kva6 na mokra kosa ;)
Дам, сигурно става яко, щото белтъка се стяга. Вероятно е със същия ефект като пяната, когато изсъхне. ;-);-)

А мацката после да пусне снимка :-)

Madness
08-13-2007, 05:54
Ei mejdu dr-az sam 4uvala s qice-kazvat,4e super qko stavala kosata.Az en sam probvala 6tot moita prava kosa ne moje s ni6to da se nakadri :smt010 ama tva s qiceto i az 6te go probvam-vzima6 beltaka samo i s nego se nama4kva6 na mokra kosa ;)
Дааа и след няколко часа мирише още по-яко :lol:

sunshine0107
08-13-2007, 16:03
hora ni6to ne stana 6toto mi se nakudri kosata posle mn gadno.. a az iskah kato na snimkata da stane.... :cry: tq moita poptincip e kudrava leko ama iskah kato na snimkata.. se edno e morka :cry:

vra4ka
08-13-2007, 17:19
Използвай дифузер, притавка на сешоара.
Слагаш пяна и си я правиш с него. Става много добре ;-)

find_m3
08-13-2007, 17:39
Абе не мирише нито с яйце нито с бира..пробвала съм.Ама и мойта коса е права и не става кой знае какво

angelche
08-13-2007, 20:54
Аз използвам един гел на Sery-цимент гел се води и цената му е 5-6лв
значи като се изкъпеш и си слагаш тоя гел на косата и я намачкваш и после или си вързваш косата така намачкана на опашка да исъхне или с дифизера си сушиш наистина има мокърл ефект ии косата седи на клечки

sh3_1s_7h3_0n3
08-13-2007, 21:37
като излезеш от банята с още съвсем мокра коса си сложи вакса...ама доста.. от средата на косъма примерно до края.. (е освен ако не ти е мн къса косата) и само можеш да попиеш косата (без да я търкаш) за да не капе поне... и така изсъхваш... понеже ваксата омазнява косата, тя стои като мокра... фиксирана... аз поне като съм си слагала така вакса и зимата особено все ме питаха как може да излизам с мокра коса от нас :shock: пък то ефекта се полу4ава от ваксата ама иди им обяснявай 8)

Persie
08-14-2007, 10:17
Искам да попитам понеже и аз си правя косата по същия начин как да я направя по-бухнала и отгоре.При мен къдриците отдолу се получават много добре, но точно на върха ми стои зализана и се получава нещо от сорта на китайска къщичка, което не е никак хубаво.
Принципно използвам пяна за коса за много силна фиксация, но отгоре си седи все по същия начин, прилепнала.
Незнам дали съм обяснила много качествено какво имам в предвид, но все пак ако някой ме е разбрал ... :-k

sh3_1s_7h3_0n3
08-14-2007, 10:30
Искам да попитам понеже и аз си правя косата по същия начин как да я направя по-бухнала и отгоре.При мен къдриците отдолу се получават много добре, но точно на върха ми стои зализана и се получава нещо от сорта на китайска къщичка, което не е никак хубаво.
Принципно използвам пяна за коса за много силна фиксация, но отгоре си седи все по същия начин, прилепнала.
Незнам дали съм обяснила много качествено какво имам в предвид, но все пак ако някой ме е разбрал ... :-k

1. слагаш лак в корените и после с пресата с приставката за вафли4ки я правиш... (като на попфолк певиците)
2. слагаш си пяна в корените и запо4ваш да ги ма4каш, ест от горе ставаш леко рошава, но да не ти пука..поне е бухнало и къдраво 8)
3. със сешоара се издухваш, като си навеждаш главата надолу
4. с ролки примерно големи, докато ти е още мокра косата, я навиваш само където са корените и после пак фиксираш с лак и става 8)

sunny_flower
08-14-2007, 11:44
mi kat se izkupe6 vurji kosata si na kok i neka taka da isuhne :-D

sunny_flower
08-14-2007, 11:44
nz dali pri teb 6te stane no pri edna moq bratov4etka stava :-D

sunshine0107
08-14-2007, 14:34
[/b] Na men mn hora sa mi kazvali za na4upvane s bira i kazvat 4e ne miri6e.. ama purvo ne mi habi birata (nai-vajnoto haha) i ne6to me e strah da ne miri6e.. 6toto az dokato ne vida ne vqrvam... :roll:

sunshine0107
09-06-2007, 09:45
hora, zdraveite! Pak sam az... zna4i tozi put vuprosa mi e vqrno li e 4e na TAff vsi4kite pqni za kosa sa s mokur efekt??? i ako e vqrno pone deistva li???? :-k

sunshine0107
09-06-2007, 09:48
molq vi se kajeteeeeeeeeeeeeeee :cry: :? :(

09-06-2007, 16:29
Отиваш в най-близкия козметичен магазин и си взимаш пяна на Taft със силна фиксация, след това се прибираш, измиваш си косата, подсушаваш я леко с кърпа и слагаш обилно пяна, намачкваш си косата, взимаш сешоар и я изсушаваш, като в съштото време я мачкаш. И така, докато изсъхне напълно. Преди си я чупех с ластик, обаче къдриците стават по-неподредени. Ако искаш дай е-майл да ти покажа при мен какъв ефект се получава със сешоара :)