PDA

View Full Version : Относно "Шифърът на Леонардо"



F___
08-12-2007, 18:03
Естествено за който е чел книгата или е гледал филмът. Достоверна ли ви се струва информацията която ни представя Дан Браун ? Какво мислите вие? :-k

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
Заглавието на темата трябва да е написано на кирилица!

F___
08-12-2007, 18:13
Да. Книгата ми беше по вълнуваща.. е може би заради лошите субтитри на филмът, но си струва да се прочете !

malka_sladuranka
08-12-2007, 18:14
Тази книга я почнах и нещо не ми се видя интересна, но с приятел я коментирах преди да я започна и думите му бгяха "Увлекателна е, но това са пълни измишльотини, прочети я, ще ти е интересна."
Трябва наистина да си я дочета.. 8-[

Impressive
08-12-2007, 18:14
С две думи: Пълни измислици :-D

AliceSw
08-12-2007, 18:42
повечето неща са факти, но са извъртяни по странен начин, за да паснат на сюжета на книгата

hello^
08-12-2007, 18:51
Темата,която е засегната е доста интересна , идеите които са изложени за християнството изглеждат напълно възможни... ? Що си мислите , че християнството наистина е това , което ни е представено на нас ...( ? ) , всичко което знаем за него е от книги писани от ДРУГИ ХОРА , одобрявани и редактирани от ДРУГИ ХОРА както на тях им е изгодно , в рамките на 2 хилядолетия ... ?

Axel_f
08-12-2007, 18:55
Достоверна?! Как ли пък не...въпреки че е възможно някои неща да са действително така, нали съдиха Дан Браун, че е откраднал информация от "Светата кръв и срещениат граал" на Майкъл Бейджънт, Ричарт Лий и Хенри Линкълн, която си е доста сериозно четиво :roll: Даже се говореше,че идеите в бестселъра на Браун са 1 към 1 с тези в "Светата кръв..."Обаче така и не я прочетох тази книга, прекалено е сложна, Шифърът поне е увлекателна :-D

Obsession
08-12-2007, 19:23
Гледах филма, интересен е, но не съм чела книата. Повечето неща са измислици според мен,з ащото ако не бяха до сега някой учен да ги е доказал, а не някой писател да прави романче. Евала обаче на тоя Браун, определено мн талант се иска за това! Все пак не му вярвам, то сигурно и той не си вярва... :-)

F___
08-12-2007, 19:49
Аргументите изложени в книгата са силни. В действителност преди да гледам филмът и да прочета книгата не съм се замисляла и съответно съмнявала за представата на Христянството.. Но сега съм със съмнения. Поне е логично :-k Понеже в мен се приплита рационалното обяснение на нещата с нерационалното :D съм раздвоена и допускам двата варианта :-k

emilythestrange
08-12-2007, 20:12
книгата спада към художествена измислица,преплетена с факти
ако Иисус имаще връзка(което е невъзможно)щеше да е споменато в Новият завет на Библията

rusalkata_
08-12-2007, 20:25
филмът е бозава работа!останах супер разочарована от него.очаквах да е интересен,а то...
книгата я имам и съм я чела.увлекателна е и лично на мен много ми хареса.но не вярвам,че са истина нещата в книгата.може би има някои верни неща,но не всичко е истина.единствено реални са описаните сгради,градове и пейзажи. :wink:

08-12-2007, 20:54
книгата спада към художествена измислица,преплетена с факти
ако Иисус имаще връзка(което е невъзможно)щеше да е споменато в Новият завет на Библията не разбрахте ли , че в Библията е писано това , което е ИЗГОДНО на църквата и монарсите ? Толкова ли е трудно човек да се досети ?

rusalkata_
08-12-2007, 21:09
книгата спада към художествена измислица,преплетена с факти
ако Иисус имаще връзка(което е невъзможно)щеше да е споменато в Новият завет на Библията не разбрахте ли , че в Библията е писано това , което е ИЗГОДНО на църквата и монарсите ? Толкова ли е трудно човек да се досети ?

не вярвайте на всичко,което пише и се филмира...това са просто съмнения,а не факти.никога няма да си сигурен дали и истина или лъжа.