PDA

View Full Version : Звезден дъжд



Mitakaaaa
08-12-2007, 22:09
По Новините казаха,4е след 12 4аса днес щело да има звезден дъжд ?? кфо е тфа :?: видях само една падаща звезда :>

Rock & Roll Queen
08-12-2007, 22:10
Звезди не падат.


Падат метероити. (Добре, че няма да са астероиди :Р) Няма да могат да се наблюдават заради облачното време.
Фъъъъъъъък! :(

bulgarche
08-12-2007, 22:17
Добре, че няма да са астероиди :Р
Ти нормален ли си?

08-12-2007, 22:20
Облачно е и нищо не се вижда.Иначе миналата година беше много яко.

Mitakaaaa
08-12-2007, 22:25
Облачно е и нищо не се вижда.Иначе миналата година беше много яко.Явно миналата година съм го изпуснал Верно,4е е обла4но...и няя мноо звезди нз... :cry:

08-12-2007, 22:30
миналата година е тфа време.Беше наистина готино.За едно съжалявам-че получих телескоп седмица по-късно :(

bulgarche
08-12-2007, 22:38
С телескоп е гадно. Прекале са близо и с невъоражено око е по-яко

08-12-2007, 22:42
Ами така е, но е яко да зяпаш цяла нощ звездите...

Mitakaaaa
08-12-2007, 22:47
Ами така е, но е яко да зяпаш цяла нощ звездите...
Дам и аз мн оби4ам да ги зяяяпам..особенно след 1-2 по4ват да падат :)

08-12-2007, 22:54
Ами така е, но е яко да зяпаш цяла нощ звездите...
Дам и аз мн оби4ам да ги зяяяпам..особенно след 1-2 по4ват да падат :)На една екскурзия сичко се беше изпонапило и отидоха в дискотеката а аз самичка си седях на полянката и си зяпах звездите до 5.а снощи ми стана нещо и обиколих половината град пак сама и накрая седнах на центъра на едни пей ки и с мп4 си зяяяяяяяяяяяяпах звездите.

bulgarche
08-12-2007, 23:09
Вие сте пълни кукута :-D
То хубаво цяла нощ да зяпаш...за звездите не знам как е, ама Луната изобщо не ехубаво. На колко време каква почивка се правеше...ама луната е яка де, но заболяват очите (аз само за едното знам, защото толкова имам де).

А...колко пъти можеш да видиш слънцето с телескоп?

А звездите не падат в определена част от денонощието

Mitakaaaa
08-12-2007, 23:12
Ами така е, но е яко да зяпаш цяла нощ звездите...
Дам и аз мн оби4ам да ги зяяяпам..особенно след 1-2 по4ват да падат :)На една екскурзия сичко се беше изпонапило и отидоха в дискотеката а аз самичка си седях на полянката и си зяпах звездите до 5.а снощи ми стана нещо и обиколих половината град пак сама и накрая седнах на центъра на едни пей ки и с мп4 си зяяяяяяяяяяяяпах звездите.
Лол :> аз на поляна сам неходя :> колко филми съм глеал страшни се се слу4ва нещо :> хаха голям съм бъзлъо :> зако хойш сама презноща :> нощтна пти4ка ;) и аз стоя до 5 ама не излизам...па и да излезна кфо да праа моа кфартал мн пуст :> от къде си бтв :smt046 :smt046

flyleaf
08-13-2007, 11:42
Вие сте пълни кукута :-D
То хубаво цяла нощ да зяпаш...за звездите не знам как е, ама Луната изобщо не ехубаво. На колко време каква почивка се правеше...ама луната е яка де, но заболяват очите (аз само за едното знам, защото толкова имам де).

А...колко пъти можеш да видиш слънцето с телескоп?

А звездите не падат в определена част от денонощието
Заболява окото ,ако гледаш през телескоп без филтър ,а ако говорим за без телескоп мен не ме е боляло окото ,а слънцето през телескоп можеш да видиш само 2 пъти 1 път с едното око и 2-ри път с другото и после нямаш да имаш шанса да гледаш каквото и да било.
Иначе за персеидите щях да гледам ,ама бях заета и като гледам не е имало особен смисъл да си превя труда

bulgarche
08-13-2007, 12:05
E аз съм гледал само със зрителна тръба, която обаче не знам с с какво се различава. Но си е да гледаш хоризонта де :)

flyleaf
08-13-2007, 12:10
Ами аз като любител астроном(който нищо не разбира) преди време си гледах направо през телескопа луната и то на макс увеличение после как ме боляха очите ...А иначе сега една приятелка си купи телескоп и покрай нея научих ,че има специални /лунни/филтри за окуляра,през които било по безопасно да се наблюдава.

08-13-2007, 12:35
Ами така е, но е яко да зяпаш цяла нощ звездите...
Дам и аз мн оби4ам да ги зяяяпам..особенно след 1-2 по4ват да падат :)На една екскурзия сичко се беше изпонапило и отидоха в дискотеката а аз самичка си седях на полянката и си зяпах звездите до 5.а снощи ми стана нещо и обиколих половината град пак сама и накрая седнах на центъра на едни пей ки и с мп4 си зяяяяяяяяяяяяпах звездите.
Лол :> аз на поляна сам неходя :> колко филми съм глеал страшни се се слу4ва нещо :> хаха голям съм бъзлъо :> зако хойш сама презноща :> нощтна пти4ка ;) и аз стоя до 5 ама не излизам...па и да излезна кфо да праа моа кфартал мн пуст :> от къде си бтв :smt046 :smt046От Монтана съм.Когато нещо се раздразня само това ме успокоява-да съм сама навън.По принцип не знам защо обичам от време на време просто да остана сама със себе си.Аз също съм гледала доста страшни филми, но не ме е страх.
Ако става на въпрос, губила съм се в гората привечер-пак на някъф лагер беше, и пак не се страхувах, тогава даже намерих сегашното ми коте, някой го беше изхвърлил.Но си намерих пътя и сама се прибрах.Беше яко шот изплаших даскалките и директорката така, че после тряаше да вървя само до тях :smt005

Mitakaaaa
08-13-2007, 12:40
Бр за котката :) е и мен,не ме е страх толкоз ама от полянката ;)
Особенно ако е пълно с дулуг папур :) ина4е и аз оби4ам да стоя на поляната през ноща оба4е да има некой :> не да има некой закот ма е страх малко ми ддз по ми е яко със някой

08-13-2007, 12:44
Най-много обичам да излизам с най добрия ми фр. извън града, тъй като той има мотор, и отиваме на язовирната стена-жестоко е, особено когато има лунен път по водата

Mitakaaaa
08-13-2007, 12:51
Най-много обичам да излизам с най добрия ми фр. извън града, тъй като той има мотор, и отиваме на язовирната стена-жестоко е, особено когато има лунен път по водата
Сиг е яко :)

08-13-2007, 12:52
Много яко.