PDA

View Full Version : На кого му е по-лесно?



Vikitooo
08-13-2007, 04:50
На кого мислите, че му е по-лесно, на жените или на мъжете? Кои са нещата, които правят живота на жените по-труден от живота на мъжете? И обратно- Кои са нещата, които правят живота на мъжете по-труден от живота на жените?

sasha_90
08-13-2007, 04:56
И на двата пола не им е лесно.Т.е. си имат своите трудности.

krem4et0
08-13-2007, 06:11
На мъжете. Те не са бременни, не раждат. Домакинската работа се счита за женска, а трябва да се готви минимум 1 път дневно. Жените пазаруват, готвят, честят, перат, простират, гладят. На техните плещи лежи основно отглеждането на децата. Какво забравих-а,да. И жените ходят по 8 часа на ден на работа както мъжете и за същия труд получават по-ниско възнаграждание!

young_rich_famous
08-13-2007, 06:42
На мъжете. Те не са бременни, не раждат. Домакинската работа се счита за женска, а трябва да се готви минимум 1 път дневно. Жените пазаруват, готвят, честят, перат, простират, гладят. На техните плещи лежи основно отглеждането на децата. Какво забравих-а,да. И жените ходят по 8 часа на ден на работа както мъжете и за същия труд получават по-ниско възнаграждание!

А кой издържа семейството.. жените ... те могат да правят всичкото домакинство в семейството, но замисляла ли си се кой плаща за всичко това ... кой я поддържа в тежки моменти и такива неща ... мъжът за това е МЪЖ в къщата ... за да се грижи за сигурността, здравето и паричното състояние на семейството ... кой оправя къщата, кой плаща за ремонтите, кой плаща за уредите, кой плаща тока .. :roll: На нито един от двата пола не му е лесно ... всеки с иима задълженията и за това точно е семейството, двамата да се поддържат ... :wink: :smt006

Crazy_Sweet_Girl
08-13-2007, 07:28
и на двата пола не им е лесно ;)

krem4et0
08-13-2007, 07:34
На мъжете. Те не са бременни, не раждат. Домакинската работа се счита за женска, а трябва да се готви минимум 1 път дневно. Жените пазаруват, готвят, честят, перат, простират, гладят. На техните плещи лежи основно отглеждането на децата. Какво забравих-а,да. И жените ходят по 8 часа на ден на работа както мъжете и за същия труд получават по-ниско възнаграждание!

А кой издържа семейството.. жените ... те могат да правят всичкото домакинство в семейството, но замисляла ли си се кой плаща за всичко това ... кой я поддържа в тежки моменти и такива неща ... мъжът за това е МЪЖ в къщата ... за да се грижи за сигурността, здравето и паричното състояние на семейството ... кой оправя къщата, кой плаща за ремонтите, кой плаща за уредите, кой плаща тока .. :roll: На нито един от двата пола не му е лесно ... всеки с иима задълженията и за това точно е семейството, двамата да се поддържат ... :wink: :smt006
Хм, баща ми е бил без заплата с години. От къде сме си плащали сметките? Кака ми изкарва 2 пъти повече пари от съпруга си? Той последната година дори не си ги е теглил от сметката, където му ги превеждат. От къде си плащат те сметките? Батко ми 1 крушка не може да завърти-кой мислиш, че го прави у тях? Айде моля ти се! Жените изкарват пари. Семейният бюджет е общ(поне при нас). Парите се слагат на 1 място и не се дели от чия заплата какв се плаща. И ти какво изтъкна-пари. А за семейства, в които жената изкарва повече как стоят нещата според теб? Защото има и такива и то не малко.

young_rich_famous
08-13-2007, 07:39
Кремче, аз говоря по принцип ... за всеки си е различно ... но по принцип е така ... а това, че у вас е така е жалко наистина .. а пък това, че някой неможе да завърти дадена крушка или гайка в правилната посока се учи ... и аз преди бях така .. ама към 16 годишна възраст осъзнах, че няма кой постоянно да тича след теб и да ти оправя нещата .. всичко се учи с времето си .. и за това в къщи върша почти цялата мъжка работа, макар че е задължение на бащата ... за сметка на това пък той се трепе като луд на бачкането .. не че аз не съм с по-дълго работно време от неговото, но все пак той изкарва големите пари ... и още веднъж казвам ... всеки сам избира как да изкарва прехраната си и как да си осигурява живота .. верно е има много мъже мързели и по-работливи жени, но всичко си е до състояние на духа ... считам мислите си за изчерпани и няма какво повече да коментирам по темата ...

`Death`Whore``
08-13-2007, 07:42
Абе, я стига си говорил глупости. Знаеш ли какво е да работиш, да гледаш деца и същевременно да се грижиш за къщата? Майка ми е гледала 3 деца с разлика 2 и 3 години...дали И е било лесно? А? А една приятелка има деца на 5 и 1 година, работи поне половин ден и се грижи изцяло за къщата. Малкото още го кърми...по доста пъти на ден...и нощ.

Мъжът ходи на работа и после не пипва нищо. Много трудно, нали? А жената и работи, и гледа деца, и се грижи за дома.

young_rich_famous
08-13-2007, 07:45
Абе, я стига си говорил глупости. Знаеш ли какво е да работиш, да гледаш деца и същевременно да се грижиш за къщата? Майка ми е гледала 3 деца с разлика 2 и 3 години...дали И е било лесно? А? А една приятелка има деца на 5 и 1 година, работи поне половин ден и се грижи изцяло за къщата. Малкото още го кърми...по доста пъти на ден...и нощ.

Мъжът ходи на работа и после не пипва нищо. Много трудно, нали? А жената и работи, и гледа деца, и се грижи за дома.

Абе тя си го е избрала нали ... тя си е избрала с кой да живее, като не го е искала да е мислила на време ... както казах всеки си избира с кой да живее !!! Като не мислят от малки така става .. за това и не се бърза ... айде не искам да споря ... спирам да пиша в темата !

`Death`Whore``
08-13-2007, 07:48
Хахаххаха, значи псуваш жените, които търсят мъже с пари, но казваш, че жените, чиито мъже не изкарват достатъчно пари, са си виновни сами. В моето семейство от 2 години има достатъчно пари, и то откакто баща ми работи в чужбина. А не е като да е тъп или мързелив - специалист е в областта си и то много сериозен. Обаче в България не дават свесни пари и това е.


Не, приятелката ми не го е избрала сама!

MajeStic
08-13-2007, 08:32
На мъжете. Те не са бременни, не раждат. Домакинската работа се счита за женска, а трябва да се готви минимум 1 път дневно. Жените пазаруват, готвят, честят, перат, простират, гладят. На техните плещи лежи основно отглеждането на децата. Какво забравих-а,да. И жените ходят по 8 часа на ден на работа както мъжете и за същия труд получават по-ниско възнаграждание!

Съгласен съм за раждането. Домакинската работа може да се счита за женска, но понякога и баща ми готви( и аз ще го правя стига да имам време от работа ). Не знам на колко години си и имаш ли двама родители( аз вече нямам - разделиха се ), но във 90% от случайте майка ми и баща ми ходят заедно и то най-вече, защото баща ми може да носи повече и + това, че има кола. Как мислиш една жена да тръгне с 4 тежки торби в ръка? Готвят и мъжете... чЕстят... чистят... да жените чистят. Перат... аз понякога си пера дрехите, а е още по-лесно, ако има пералня... не мисля, че на една нормално осигурена жена с пералня ще и е проблем да натисне няколко копчета на пералнята и да да сложи прах в нея. Простират и гладят да. На плещите на жените лежи основно отглеждането, ако майката не работи. И в крайна сметка, бащата също има роля в това детето му да се изгражда като личност... баща ми е помагал доста във доста неща. Пак не знам откъде ги измисляш такива... на жената и се заплащало по-малко. Отиди в един супермаркет и попитай един касиер( мъж ) и друг касиер ( жена ) колко пари са взели този месец( въпреки, че има минусите от касата се взимат от заплатата на касиера и отново може да има неравновесие дори мъжът да взима по-малко ).

krem4et0 написа 60% пълни глупости 8)

08-13-2007, 08:39
Това е толкова остаряло: жена - вкъщи, мъжът - на полето.
Баща ми е на абсолютно същия принцип, че мъжът не трябва да пипва домакинска работа, обаче когато майка ми му е искала пари за ново палто се е цупел.
Живеем в модернизъм и вече няма, или по скоро не трябва да има, такова делене кой за какво е.

На кого му е по-лено.... Една жена винаги може да използа чара си и сексапила, за да постигне нещо и все пак на този етап от развитието на човечеството мисля, че на мъжът му е по-лено. Оставяме това, че не носи 10-килограмов чувал на корема си, че не ражда, че не кърми и не му провисват гърдите. Просто за момента повечето мъже са с нагласата, че те правят парите и това е напълно достатъчно, а това, че не носят достатъчно пари.... Момчета от малки нищо не вършат, докато на едно 12-годишно момиче му казват "Измии чинийките, направи това - онова. Трябва да се научиш, защото някой ден ще се ожениш" и по този начин ти наслагват в мислите, че най-важното в този живот е да се омъжиш, да готвиш и да гледаш деца.....

Sam90
08-13-2007, 08:41
Определено на нас, мъжете, ни е по-лесно. Жените се натоварват с много повече задачи, отговорности и т.н.... разбира се има и изключения :lol:

MajeStic
08-13-2007, 08:44
На кого му е по-лено.... Една жена винаги може да използа чара си и сексапила, за да постигне нещо и все пак на този етап от развитието на човечеството мисля, че на мъжът му е по-лено. Оставяме това, че не носи 10-килограмов чувал на корема си, че не ражда, че не кърми и не му провисват гърдите. Просто за момента повечето мъже са с нагласата, че те правят парите и това е напълно достатъчно, а това, че не носят достатъчно пари.... Момчета от малки нищо не вършат, докато на едно 12-годишно момиче му казват "Измии чинийките, направи това - онова. Трябва да се научиш, защото някой ден ще се ожениш" и по този начин ти наслагват в мислите, че най-важното в този живот е да се омъжиш, да готвиш и да гледаш деца.....

Абе много общо говорите :roll: Първо 10 килограмовия чувал не го носите 50 години егати. Носите го 9 месеца и то поради причината че и вие го искате. Майка ми лично ми е казвала, че и е било приятно да носи бебе в себе си. Кърменето не вярвам да е гадно, а приятно на майката която иска дете... и циците ти провистват... ще се страхуваш да не ти провиснат на 20 години когато си още сама и си търсиш приятел, и искаш да изглеждаш хубаво, за да привличаш вниманието на всички. Аз започнах да мия чинии от 7ми клас( 14 години ) и до ден днешен го правя( вчера също ). Отново изплюти безпочвени дивотии...

08-13-2007, 08:52
Как мислиш една жена да тръгне с 4 тежки торби в ръка? Готвят и мъжете... чЕстят... чистят... да жените чистят. Перат... аз понякога си пера дрехите, а е още по-лесно, ако има пералня... не мисля, че на една нормално осигурена жена с пералня ще и е проблем да натисне няколко копчета на пералнята и да да сложи прах в нея. Простират и гладят да. На плещите на жените лежи основно отглеждането, ако майката не работи. И в крайна сметка, бащата също има роля в това детето му да се изгражда като личност... баща ми е помагал доста във доста неща.

krem4et0 написа 60% пълни глупости 8)

Как се носят 4 торби ли - е, така. Баща ти е успял да ти даде добър пример в това отношение, обаче не всички мъже са такива. Според щом по цял ден си си вкъщи какво ти пречи да отидеш 4 пъти до магазина една по една торбите...у дома.

Баба ми (майката на баща ми) мислеше по абсолютно същия начин: "Е, сега има перални, какво толкова" - толкова е, защото майка ми почина и баща ми сега се прави на домакиня. Наблъсква всичко в пералнята, няма цветно, няма бяло и "пуска копчето", ама така не става. Аз всичко си пера на ръка, защото представи си пуловер на 90 градуса с предпране, всъщност можеш ли да си представиш как ще излезе от пералнята. Бяла блуза изпрана с 5 черни блузи - как изглежда.... Пералнята помага, обаче и там има врътка. Да не говорим, че има ограничение за тежестта на прането...

А знаеш ли какво е да изгладиш 10 тениски или ако имаш бебе. Всяко чорапче, всяка кърпичка да изгладиш, а такива дреболии как се простират. Едно по едно с щипкита...1 час.

А ако майката работи, на кой се пада основното отглеждане? Да не би бащата да вземе да го накърми? По-горе дадоха пример, жената ходи на работа, кърми си детото, което е на една годинка и гледа другото, което е на 5.

anichkaaaaa
08-13-2007, 08:54
На мъжете. Те не са бременни, не раждат. Домакинската работа се счита за женска, а трябва да се готви минимум 1 път дневно. Жените пазаруват, готвят, честят, перат, простират, гладят. На техните плещи лежи основно отглеждането на децата. Какво забравих-а,да. И жените ходят по 8 часа на ден на работа както мъжете и за същия труд получават по-ниско възнаграждание!
и аз съм на тва мнение

sexa_na_kompleksa
08-13-2007, 08:57
На мъжете им е по-лесно.Напълно подкрепям кремчето за всичко,което каза.

MajeStic
08-13-2007, 08:59
Как се носят 4 торби ли - е, така. Баща ти е успял да ти даде добър пример в това отношение, обаче не всички мъже са такива. Според щом по цял ден си си вкъщи какво ти пречи да отидеш 4 пъти до магазина една по една торбите...у дома.

А ако майката работи, на кой се пада основното отглеждане? Да не би бащата да вземе да го накърми? По-горе дадоха пример, жената ходи на работа, кърми си детото, което е на една годинка и гледа другото, което е на 5.

Еми каквото и да е аз също ще искам да знам какво купува жена ми и ще отида с нея на пазар! Дал ми е пример... еми + това си гоня интереса... все пак мнението на двама в този случай е доста полезно!

Отново... кърменето не е 50 години и искаш да кажеш, че под думата отглеждане стои "кърмене"... много бъркаш. А това, че бащата му се ебе и е направил второ дете и се чуди как да ги издържа... тъпак! Майката има голямо значение в отглеждането на детето обаче и бащата е от голямо значение. Като мъж той дава пример на едно дете било то момче или момиче какъв трябва да е един мъж. И на мъжа и на жената им е трудно... според ситуацията всичко е индивидуално!

08-13-2007, 09:00
Като си имам мъж и съм женена за него какво - дай да заприличам на крава и всъщност защо трябва да го правя, заради него. Просто искам гърдите ми да не са провиснали.
Само жените искат деца...хайде де. Стани на 30-40 години (нали си момче) и ще видим какво ще пееш тогава.
Като забременеш ми обяснявай дали е приятно или не. На майка ти може да й е била лека бремеността, обаче на другите жени..... Това да ти е лошо, да ти се вие свят, да ти се повръща, да те боли корема, да имаш газове, да те боли кръста от тежестта - със сигурност е много приятно, нали? И кърменето - като те захапе нещо с всички сили за зърното, пиши как е било.... Самата процедура, че трябва да го ханиш през 2 часа не е лека, ако имаш кой да ти сготви и изчисти вкъщи - ок. Ама като между тенджерите, тиганите и парцала храниш и дете и му сменяш пелените, переш ги и т.н.

MajeStic
08-13-2007, 09:02
Като си имам мъж и съм женена за него какво - дай да заприличам на крава и всъщност защо трябва да го правя, заради него. Просто искам гърдите ми да не са провиснали.
Само жените искат деца...хайде де. Стани на 30-40 години (нали си момче) и ще видим какво ще пееш тогава.
Като забременеш ми обяснявай дали е приятно или не. На майка ти може да й е била лека бремеността, обаче на другите жени..... Това да ти е лошо, да ти се вие свят, да ти се повръща, да те боли корема, да имаш газове, да те боли кръста от тежестта - със сигурност е много приятно, нали? И кърменето - като те захапе нещо с всички сили за зърното, пиши как е било.... Самата процедура, че трябва да го ханиш през 2 часа не е лека, ако имаш кой да ти сготви и изчисти вкъщи - ок. Ама като между тенджерите, тиганите и парцала храниш и дете и му сменяш пелените, переш ги и т.н.

Заради него :shock: Нещо не си добре. Не го правиш само заради него, а за това да имаш семейство. Това което си поискала всъщност! Ми като искаш деца ще трябва да се дадат и жертви! Не може всичко да имаш... и деца и да изглеждаш на 25 години стегната мацка... И ти като забременееш ми се обяснявай дали е приятно или не:)

sladko_dete
08-13-2007, 09:36
Съгласна съм с всички мнения, че на мъжете им е по лесно, понеже не раждат, не кърмят, не чистят, не готвят, не перат, а и никъде не прочетох, че всеки месец на жените им идва .......

MajeStic
08-13-2007, 09:38
Съгласна съм с всички мнения, че на мъжете им е по лесно, понеже не раждат, не кърмят, не чистят, не готвят, не перат, а и никъде не прочетох, че всеки месец на жените им идва .......

Защо говорите общо не мога да разбера! И чистя, и готвя, и пера... в някой отношения мога да заместя напълно някое момиче, жена... да не мога да раждам и да ми идва цикъл. И все пак мисля, че няма точен отговор на кой му е по-лесно...

[B]a[N]D[i]T[k]a
08-13-2007, 09:55
според мен на мъжете им е по лесно.. те не мислят токова в перспектива.. :) ии чувствата на повечето се побират в супена лъжица а при жените 1 на 10 да е такава.. :)

MajeStic
08-13-2007, 10:05
Ами като гледам колко момчета пишат в тази тема... започвам и аз да съм на това мнение, че на жените им е по-трудно. Явно голяма част от момчетата и мъжете са такива каквито ги описвате по горе. Но не всички са такива :|