PDA

View Full Version : Какво да правя ?



sluncetoooo
08-13-2007, 09:58
kajete mi pove4e za eskapeleee .... pravihme sex s gadjeto mi (tukmo mi be6e svur6il cikala)i prezervativut se skusa,toi kazva 4e ne e svur6il no men me be6e strah :( na dr den vednaga si kupih eskapele i go izpih.Purvite 6 dni nqma6e ni6to no na 7q mi doide otnovo .... sega mi te4e normalno se edno sum nerazpolojena i nz kakvo da pravq :9 koga da o4kavam da mi dodie pak ... kakvo da pravq,molq vi pi6ete mi tfa normalno li e 4e mi doide tolkova skoro....ima li nqkakva veroqtnost da sum bremenna :(

rame
08-13-2007, 10:01
А скакъв беше смисъла на тая тъпа анкета към проблема ти? :smt017

KimBerLy1912
08-13-2007, 10:22
Хмм....като начало преди да пиеш някфо хапче чети внимателно упътването...На мен също ми се наложи да го пия...ии...о чудо!-на листовката са изброени няколко възможни странични ефекти...и...оооо още едно чудо!-поява на цикъл е сред тях ](*,) Чети внимателно упътването!!! Ся не знам кога да чакаш пак да ти дойде....аз след кат го пих тфа хапче ми дойде 7-8 дена преди очакваното...на теб малко по скоро...но считам го за нормално...за следваща менструация и кога да я очакваш-не знам,но тфа което ти се случва в момента е нормално,тъй че споко!

I_Love_Vodka
08-13-2007, 10:24
НЯМА ВЕРОЯТНОСТ,А СИ БРЕМЕННА !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt013 :smt097 :smt097 :smt097

DIVINE_TIME
08-13-2007, 10:48
Изобщо не е било необходимо да пиеш това така вредно хапче,защото:
1.Приятеля ти не е свършил в теб.
2.Дните,непосредствено след цикъл не са опасни,не можеш да забременееш тогава..... :smt013
Сега само си си разбъркала цикъла и си навредила на организма си,без да има защо! На всеки може да се случи да се спука презерватива,но преди да вършиш глупости,седни,помисли има ли вероятност нещо да се случи,че тогава. И както казаха преди мен "Чети листовката!"

08-13-2007, 11:06
E tva s anketata be6e mn qko

glezan4e
08-13-2007, 11:10
i az mislq 4e ne e imalo nujda da pie6 hap4enceto.....e, za drugiq put ( dano nqma takyv ) 6te znae6 ;)

08-13-2007, 11:28
Кажете ми ся кво да гласувам в тая анкета?

menta_loverka
08-13-2007, 11:38
normalno e

Excu
08-13-2007, 11:49
ама анкетата е т_шк майстор :-D

raindrop
08-13-2007, 12:45
Изобщо не е било необходимо да пиеш това така вредно хапче,защото:
1.Приятеля ти не е свършил в теб.
2.Дните,непосредствено след цикъл не са опасни,не можеш да забременееш тогава..... :smt013
Сега само си си разбъркала цикъла и си навредила на организма си,без да има защо! На всеки може да се случи да се спука презерватива,но преди да вършиш глупости,седни,помисли има ли вероятност нещо да се случи,че тогава. И както казаха преди мен "Чети листовката!"


Тва са много големи глупости да ти кажа...
Преди еякулацията се отеля простатна течност, която може да съдържа сперматозоиди, така че няма значение дали е свършил.Щом като се е скъсал презерватива по време на секс - вероятност за забременяване ИМА!!

Второ - може да се забременее И ПО ВРЕМЕ НА ЦИКЪЛ, макар вероятността на е минимална

Така че момичето хубаво си е пило ескапеле за лично спокойствие.Сега просто ще и се измести цикъла.Нищо друго няма да и стане

Само за едно съм съгласна - ЧЕТЕТЕ ЛИСТОВКИТЕ и каквото не ви е ясно, ако не ви се ходи на лекар, питайте фармацевтите в аптеката.За предпочитане по-младичките, те са по-наясно :)

quench
08-13-2007, 12:49
аз се колебаех между отговор едно и две...
:smt013
бастардз

знаете ли кое е кофтито? че хора, които нямат и грам мозък, първо се чукат от малки, после забременяват рано и накрая имат по 2-5 деца - и така разпространяват гените си в по-голямо количество...

ето защо е пълен света с глупаци....

DIVINE_TIME
08-13-2007, 13:05
Рейндроп,глупостите ги приказваш ти моето дете! Това за течността е вярно,но вероятност от забременяване има само и единсвено във фертилните дни,тоест по време на овулация или 1 2 дни преди нея! Това е! Не приказвай като не знаеш! Бебетата не стават така лесно! Не си ли се замислял защо толкова много двойки имат проблем със зачеването? Еми точно затова,защото жената може да забременее само и единствено през овулацията си,тоест 14 дни преди следващата менструация! Овулацията продължава около 12 часа! Говорила съм с лекари и съм чела научна литература по въпроса! Така че не ми се прави на много знаещ,а вместо това се образовай!

Leksi23
08-13-2007, 13:17
ААуууууу неее !!!! Защо си тровиш организма с хапче, като не е свършил в теб? Пфффффф, тези хапчета накратко ти е*ват мамата. #-o

RichieSambora
08-13-2007, 13:33
Ami glupavi jeni. Basi mnogo ste prosti da znaete!

alkobalko
08-13-2007, 13:47
А само не разбрах защо си пила хапчето, ама както и да е.
Никой не може да ти каже кога да очакваш да ти дойде отново. Тези капчета разбъркват цикъла.

marina star
08-13-2007, 13:57
Изобщо не е било необходимо да пиеш това така вредно хапче,защото:
1.Приятеля ти не е свършил в теб.
2.Дните,непосредствено след цикъл не са опасни,не можеш да забременееш тогава..... :smt013
Сега само си си разбъркала цикъла и си навредила на организма си,без да има защо! На всеки може да се случи да се спука презерватива,но преди да вършиш глупости,седни,помисли има ли вероятност нещо да се случи,че тогава. И както казаха преди мен "Чети листовката!"


izprevariha me,PODKREPQM S 1234567876543 RACE

08-13-2007, 14:02
Голяма анкета :lol: =D> направо може да те хвърли в размисли кои отговор да избереш :-k :lol:

08-13-2007, 14:28
Рейндроп,глупостите ги приказваш ти моето дете! Това за течността е вярно,но вероятност от забременяване има само и единсвено във фертилните дни,тоест по време на овулация или 1 2 дни преди нея! Това е! Не приказвай като не знаеш! Бебетата не стават така лесно! Не си ли се замислял защо толкова много двойки имат проблем със зачеването? Еми точно затова,защото жената може да забременее само и единствено през овулацията си,тоест 14 дни преди следващата менструация! Овулацията продължава около 12 часа! Говорила съм с лекари и съм чела научна литература по въпроса! Така че не ми се прави на много знаещ,а вместо това се образовай!

явно нито си слушала както трябва, нито си разбрала това, което си чела. При различните жени овулацията може да настъпва в различно време, никой не е казал, че трябва да закове на 14тия ден. При девойките с все още нерегулиран цикъл (каквито са повечето тук) следващата овулация може да настъпи по всяко време, дори още по време на менструацията.Отново повтарям, че вероятността е ужасно малка и 99,9% е вероятността въпросното момиче да е пило хапчето излишно.
За проблемите със зачеването най-добре не се изказвай.Нима си мислиш, че жените които не могат да забременеят просто не са си преброили календара!?!?!
А по въпроса за научната литература - аз я чета ежедневно вече 4 години, откакто уча в медицинския университет.
Разрови се още малко поне в интернет, преди да се правиш на много осведомена.

raindrop
08-13-2007, 14:29
Това предното бях аз :)

08-13-2007, 14:38
Ехеееее каква анкетааааа. Бих искал много да участвам само че не знам какъв е въпроса ](*,) ](*,) ](*,)

naMy4Ho_KoTe
08-13-2007, 14:55
kajete mi pove4e za eskapeleee .... pravihme sex s gadjeto mi (tukmo mi be6e svur6il cikala)i prezervativut se skusa,toi kazva 4e ne e svur6il no men me be6e strah :( na dr den vednaga si kupih eskapele i go izpih.Purvite 6 dni nqma6e ni6to no na 7q mi doide otnovo .... sega mi te4e normalno se edno sum nerazpolojena i nz kakvo da pravq :9 koga da o4kavam da mi dodie pak ... kakvo da pravq,molq vi pi6ete mi tfa normalno li e 4e mi doide tolkova skoro....ima li nqkakva veroqtnost da sum bremenna :(


За Ескапел нямам представа дали е нормално, но веднъж ми се наложи да взема постинор. Беше ми свършил преди дена и ми дойде пак. (Веднъж за Коледа, веднъж за Нова Година.. Не пропускам празник).

При това се случва (говорила съм с гинеколожка) момичето да овулира по време на мензис (което е много шантаво и рядко, но се случва) и да и дойде пак след седмица-две.

Alderis
08-13-2007, 15:01
За Ескапел нямам представа дали е нормално, но веднъж ми се наложи да взема постинор. Беше ми свършил преди дена и ми дойде пак. (Веднъж за Коледа, веднъж за Нова Година.. Не пропускам празник).

При това се случва (говорила съм с гинеколожка) момичето да овулира по време на мензис (което е много шантаво и рядко, но се случва) и да и дойде пак след седмица-две.

Не съм специалист, но тези противозачатъчни който се взимат "ударно" не убиват ли яйцеклетката и това да предизвиква повторната менструация??


Как действа Постинор Дуо/Escapelle?
С ударната доза хормон се предизвикват две неща:
Действие 1 - прекъсване на овулацията, т.е. ако тя още не е настъпила, xормоните спират нарастването на фоликула и неговото спукване за да не се отдели зряла яйцеклетка. В следствие на това може да станат две неща - едното е нарастването на фоликула да спре само за ден-два-три, после организмът да се възстанови и да продължи нарастването на същия фоликул откъдето е спрял. Да си се отдели яйцеклетката като истинската менструация закъснее с малко. Или второто е организмът да не се възстанови, нарастването на въпросния фоликул да спре изцяло, той да не се изхвърли, а да се превърне в яйчникова фоликуларна киста (която по-късно ще се наложи да лекувате). Менструалцият цикъл в този случай ще започне отначало с започване нарастването на нов фоликул, което води до цялостно изместване на цикъла и закъснение на следващата истинска менструация с много време.

Действие 2 - предизвиква се маточно кървене за отделяне на маточната лигавица така че в случай, че яйцеклетка вече се е отделила и/или е била оплодена да бъде изхвърлена заедно с кървенето и да не може да се вгнезди в матката. Обикновено се появява няколко дни до седмица след приема.

Заради двете си действие трябва да ви е вече ясно защо два постинора в един цикъл не се пият!!!

searching
08-27-2007, 13:41
Искам да попитам,ако някой може да ми отговори с 2 думи,ако презерватива се спука, но не свършиш в момичето има ли опастност от забременяване?