PDA

View Full Version : Завидяха ли българите на освободените Медици?



Shadow_Walker
08-13-2007, 17:17
Въпросът е ясен.
Прекалено много ли са дадените им привилегии?А заслужават ли ги?
Завижда ли им българина за вниманието?Заради парите ли е всичко?
Къде отидоха надписите "не сте сами" ...

Темата е вдъхновена от репортажа на БТВ Новините.Аз ще се изкажа по-късно.

08-13-2007, 17:55
Да.

Mooo6no
08-13-2007, 18:09
Народа ни е мърша. Какво повече да коментирам?

Shadow_Walker
08-13-2007, 18:11
След като 8 години страдаха и България почти нищо не направи за тях мисля, че привилегиите, които им се дават са заслужени.
Българите обаче им завидяха - помните злобните коментарчета в другите теми за тях...
Убийци на деца :shock: - пф световни експерти доказаха, че е било вътрешноболнична инфекция.
Имам чувството, че някои предпочитат медиците да си стояха в затвора...пък иначе преди всички викаха "не сте сами"

Disrespect
08-13-2007, 18:12
на мен лично не ми пука за тая работа...

върнаха се - хубаво
дали са виновни или не - само те знаят

Mooo6no
08-13-2007, 18:30
Българите обаче им завидяха - помните злобните коментарчета в другите теми за тях.
То това не е само във форумите, а и в реалния свят.

Интересното е, че 8 години всички страдаха с тях, почти никой не се съмняваше в това, че са вършели нещо лошо. Аз се съмнявах и имам доза съмнения и сега, и тогава ми се караха тези, които сега смятат, че са виновни. Освен това на мен като 13 годишно дете още преди 4 години ми беше ясно, че накрая ще се стигне до пари. А на възрастните хора не им ли беше ясно? То беше ясно, че трябва да се плащат пари накрая, но преди не се говореше нищо затова, а сега - имало по-полезни неща. Либийският заем не сме го получили за 25 години и нямаше да си го получим никога. Целия свят ще плаща пари, арабска държава като Катар поема парите при евентуално неизплащане. Щеше да е срам България да не плаща.

Относно предявените искания за обезщетения. Това също можеше да се очаква. Българската държава им дължи не 10 000 лева, а минимум парите които щяха да получат ако работят в България за 7 години, а те са повече. Апартаментите им ги даде Мтел и още предварително са бии заделени за PR и реклама и аз предпочитам да се дадат 7 изстрадали хора, отколкото на НОВА ТВ, БТВ или за някои билборд.

А българите са завистници и за пареден път се доказахме като тъп народ.

sherry
08-13-2007, 18:36
Аз се радвам, че ги освободиха, не мисля, че те са заразили децата, не мисля и че не заслужават привилегии след всички мъки, които са изтърпяли.
8 години могат да са ужасно много време, ако си далече от семейството си и непрекъснато си жертва на физически или емоционален тормоз. Тези хора преживята ужасни неща, заслужават свободата си и обезщетение...

Novkov
08-13-2007, 18:42
на мен лично не ми пука за тая работа...

върнаха се - хубаво
дали са виновни или не - само те знаят

+1

find_m3
08-13-2007, 18:56
на мен лично не ми пука за тая работа...

върнаха се - хубаво
дали са виновни или не - само те знаят

+1

+1.И за рисковете съм съгласна.Затова трябва да се внимава.Дори и да е инфекция имат вина

sherry
08-13-2007, 18:58
на мен лично не ми пука за тая работа...

върнаха се - хубаво
дали са виновни или не - само те знаят

+1

+1.И за рисковете съм съгласна.Затова трябва да се внимава.Дори и да е инфекция имат вина
Каква вина имат? :-s Инфекцията се е развила мнгоо преди те да идат там. Какво са виновни тогава?

Shadow_Walker
08-13-2007, 19:01
След като 8 години страдаха и България почти нищо не направи за тях мисля, че привилегиите, които им се дават са заслужени.
Българите обаче им завидяха - помните злобните коментарчета в другите теми за тях...
Убийци на деца :shock: - пф световни експерти доказаха, че е било вътрешноболнична инфекция.
Имам чувството, че някои предпочитат медиците да си стояха в затвора...пък иначе преди всички викаха "не сте сами"

"Доказаха",щото имаха интерес от цялата работа... Сега отношенията между Либия и ЕС са по-добри отвсякъде... Ще се продават оръжия и така нататък... Уж ще се финансират болниците там... Ще текат пари яко :wink:
Ти изобщо осъзнаваш ли какви глупости си написал?Какъв интерес ще имат Монтание и Колици от цялата тая работа?

Доказването на невинността било подобрение на отношенията!?ЕС подкрепяха сестрите, Либия ги плюеше...ЕС казваха, че са невинни, Либия - че не са.Та доказателството за невинността по-скоро влоши отношенията.
Пускането на сестрите от Либия ги подобри.

Щели да потекът пари.Ами и медиците ни да не бяха там,пак щяха да потекът, заради болните деца, които така или иначе пак щяха да са заразени със СПИН.

Пф..големи лицемери се извъдиха всички."Не сте сами" ама друг път...

bulgarche
08-13-2007, 19:06
Изкупителкна жертва...само дето оня Кадафи забрави врмето когато България му даваше парички и че има сега да ни връща доста...мислите че е случайно, че задържаните в Либия са българи?

Аз не вярвах че ще ги пуснат, даже вече като си бяха тук някакси не го вярвах. Либия спечели много, българите до някаква степен се обединиха покрай кампанията "не сте сами".

Не мисля че някой им завижда за мъченията и 8 години прекарани в затвор в чужда страна

find_m3
08-13-2007, 19:07
на мен лично не ми пука за тая работа...

върнаха се - хубаво
дали са виновни или не - само те знаят

+1

+1.И за рисковете съм съгласна.Затова трябва да се внимава.Дори и да е инфекция имат вина
Каква вина имат? :-s Инфекцията се е развила мнгоо преди те да идат там. Какво са виновни тогава?

Ако всичко беше толкова сигурно нямаше да седят 8 години и да ги мъчат.Можеш ли да си сигурна кога в възникнала тая инфекция и дали изобщо е било така?Абе то и аз не съм сигурна и никога не съм заявявала ,че са невинни.Всички познати знаят позицията ми така ,че не съм никаква лицемерка.Не бяха прави да ги държат толкова и да ги мъчат,но кой знае до колко са невинни.А и имаше една теза дето са били ползвали повторно игли щото така йм било наредено.Еми понасят си го и това е.

sherry
08-13-2007, 19:14
на мен лично не ми пука за тая работа...

върнаха се - хубаво
дали са виновни или не - само те знаят

+1

+1.И за рисковете съм съгласна.Затова трябва да се внимава.Дори и да е инфекция имат вина
Каква вина имат? :-s Инфекцията се е развила мнгоо преди те да идат там. Какво са виновни тогава?

Ако всичко беше толкова сигурно нямаше да седят 8 години и да ги мъчат.Даже да е 100% сигурно и доказано, че са невинни, пак могат да стоят там заради политически интереси. Защо ги пуснаха сега? Ако вярваха, че са виновни, едва ли щяха да ги пуснат, просто измислиха 1 камара условия, за да си дойдат в България и в крайна сметка Либия покри истинските си виновници за заразата на децата, прехвърли омразата на родителите към чужди граждани и хоп - даже се възползва от условията, които постави на България. С един куршум няколко заека :wink:

Shadow_Walker
08-13-2007, 19:14
Аз съм БЪЛГАРЧЕ, става дума за парите, апартаментете от Мтел и т.н., които им бяха предоставени.

find_m3 мисля, че това показва защо са седели там...

Изкупителкна жертва...само дето оня Кадафи забрави врмето когато България му даваше парички и че има сега да ни връща доста...мислите че е случайно, че задържаните в Либия са българи?

Аз не вярвах че ще ги пуснат, даже вече като си бяха тук някакси не го вярвах. Либия спечели много, българите до някаква степен се обединиха покрай кампанията "не сте сами".

find_m3
08-13-2007, 19:20
Аз съм БЪЛГАРЧЕ, става дума за парите, апартаментете от Мтел и т.н., които им бяха предоставени.

find_m3 мисля, че това показва защо са седели там...

Изкупителкна жертва...само дето оня Кадафи забрави врмето когато България му даваше парички и че има сега да ни връща доста...мислите че е случайно, че задържаните в Либия са българи?

Аз не вярвах че ще ги пуснат, даже вече като си бяха тук някакси не го вярвах. Либия спечели много, българите до някаква степен се обединиха покрай кампанията "не сте сами".

Това е ясно и все пак имат вина според мен дори и да е МИНИМАЛНА.Не може ти да се занимаваш с това непрекъснато и по цял ден да се грижиш за деца и изведнъж да се окажат заразени ,ама видиш ли ,винивни няма щото е "вътре болнична инфекция"

OtherDimension
08-13-2007, 19:22
каквото и да си говорим е смешно да ги обявят са национални герои, да ги отрупат с подаръци, пари и т.н.
а някой сети ли се за Сергей Антонов, чийто живот бе променен завинаги..
реално погледнато на жените нищо им няма, но Сергей Антонов се върна в България с психични отклонения
каква ирония на съдбата
няколко дена след връщането на медиците той почина, намерен след няколко дена
на неговото погребение не присъства НИТО ЕДИН представител на държавата

sherry
08-13-2007, 19:24
Инфекцията е вътре болнична, но имаш ли си на идея колко други хора присъстват в тая болница, освен тея медицински сестри? Всеки може да е...ЛИЧНО МОЕТО мнение е, че са набедили българките, за да скрият лошите условия в болницата, много по-лесно и хитро е да набедиш чужденци и то от малка държава...

bulgarche
08-13-2007, 19:59
Причината, както казаха, била лошите условия, повторното ползване на игли, абокати и всичкото му там. Дори и да не нарочно заразяването, ти си лекар, как може да си позволиш да поставят под опасност живота на някой свой пациент? Но така е...ако не го правиш няма да ти плащат, пък и като няма други игли как пацинета да приеме инжекцията си?
Според мен всичко това е от политически интереси. Но защо пък българките не са се махнали от там, както са направили други чуждостранно лекари, след като са видяли на къде отива раотата...пак парите. Ирак е същата табота

koalka
08-13-2007, 20:21
Естествено, че не заслужават чак толкова, пък и претенции да им дават пари, да им осигуряват семействата и т.н.Не стават ли малко нахални?Наистина им съчувствам, че са преживели това, но бяха похарчени милиони, стотици, а кой ги плаща?Държавата и още по-точно ние, но кой ни дава право на избор.За тия пари можеха да се направят много по-важни неща.
И се дразня на кампанията да помогнем на хората от гр.Калоян.Вместо Първанов да апелира към това НИЕ да помагаме, да беше дал тия луди пари, които дадоха, на тези изстрадали хора, които са загубили всичко, а не на медиците, които получила какви ли не привилегии, а и всъщност въобще не се знае колко им е била чиста работата.Отново сме дупедавци, но какво да се прави...

Shadow_Walker
08-13-2007, 20:27
Все едно тея пари дето уж* ние ги даваме на медиците наистина щяха да отидат за такива цели...

* защото аз не знам случай някой да е минавал и да е искал на хората да събират пари за медиците!Не знам как така ние ги даваме...да парите са от данъци, но данъците винаги ги е имало!!

miminia
08-13-2007, 20:29
според мен не заслужават чак толкова екстри.И толкова мн хиляди дето им дадоха пък и апартаменти, абе кво да говорим..

koalka
08-13-2007, 20:34
Все едно тея пари дето уж ние ги даваме на медиците наистина щяха да отидат за такива цели...Да, съгласна съм, но за много по-важни неща държавата не дава пари, но това какъв е смисъла да го обсъждаме?Просто това е моето мнение, относно сестрите, не заслужават чак толкова.Наречете го завист, все едно.Но това са милиони, стотици, съзнавате ли го???Адски много пари, а сега тези хора остават без домове...Нека държавата да отдели и за тях.Много ми е интересно как за едно има пари, а за друго няма...За едно има милиони, а за друго държавата с нищо не помага.

OtherDimension
08-13-2007, 20:38
Все едно тея пари дето уж* ние ги даваме на медиците наистина щяха да отидат за такива цели...

* защото аз не знам случай някой да е минавал и да е искал на хората да събират пари за медиците!Не знам как така ние ги даваме...да парите са от данъци, но данъците винаги ги е имало!!


да, данъците винаги ги е имало, но Бюджета е определен...

и когато от него дадеш някаква сума за нещо, то обикновено е за сметка на друго ;)

така е
и пак ще кажа, колко е несправедливо отношението към С. Антонов

find_m3
08-13-2007, 20:46
Естествено, че не заслужават чак толкова, пък и претенции да им дават пари, да им осигуряват семействата и т.н.Не стават ли малко нахални?Наистина им съчувствам, че са преживели това, но бяха похарчени милиони, стотици, а кой ги плаща?Държавата и още по-точно ние, но кой ни дава право на избор.За тия пари можеха да се направят много по-важни неща.
И се дразня на кампанията да помогнем на хората от гр.Калоян.Вместо Първанов да апелира към това НИЕ да помагаме, да беше дал тия луди пари, които дадоха, на тези изстрадали хора, които са загубили всичко, а не на медиците, които получила какви ли не привилегии, а и всъщност въобще не се знае колко им е била чиста работата.Отново сме дупедавци, но какво да се прави...

Това се опитвам да кажа и аз.Не завиждам просто са много екстрите.Глупаво е да даваш толкова пари за някой ,който дори не знаеш колко ги заслужава.За тия пари можеха да спасят стотици хора или поне да йм помогнат.Тука обаче има и друга работа.Първо това една реклама и второ играят роля имената (колкото и глупаво да звучи).Имам в предвид като знаеш на кой точно помагаш правиш всичко възможно,а като сложиш светофар (примерно) пред някое училище не можеш да си сигурен ,че спасяваш някой ,нали?Като слагаш 100 000 болни под общ знаменател не звучи така страшно.Болници,трансплант аций,лекарства ето това си заслужава.За това трябва да се използват средствата.Абе с 2 думи имаше и по-ефикасни начини да се похарчат парите!

Alcohooligan
08-13-2007, 20:51
Разбира се,че много им дадоха... на тези убийци на деца :wink:
Пич,тука съм съглаен с теб.

bulgarche
08-13-2007, 21:11
Охо, Ловеч...тез факли на мача с нас ли е бе? Не бяха ли 16 или 18? Или вие толкова успяхте тук да извадите?

RAWRRR
08-13-2007, 21:21
ако са виновни,най-големият им дар е свободата,едва ли ги интересуват апартаментите на ем тел..
междудругото зависливи сте,а това не е хубаво..
самата тема е смешна и жалка..
за какво да им завиждам че ще идат на море безплатно за 7 дена на разноските на държавата ли?или че ще получвават безплатни здравна помощ..
какво ви бърка вас не мога да разбера..

hamilcar
08-13-2007, 21:28
Медиците от много време насам не ме интересуват. Дадоха им доста неща, а има хора, които са изтърпяли много повече от тях и нищо не им се дава. Не им завиждам, няма за какво. Нека си харчат парите и да си живеят в апартаментите.

Валя
08-13-2007, 22:08
Толкова шум е невъзможно да се вдигне заради нечия загриженост за медицинските сестри или за заразените деца.
Има политическа цел.

Заразяването според мен е било умишлено, но не от страна на медиците /на своя глава е нереално да са го направили, а иначе 'шефът' не би рискувал да се разприказват/, и още тогава за запланувани сегашните събития. Суматоха от шум, пари, политика и неясноти. И някой печели от всичко това.

Колкото до българските сестри - те са единствено пионки. Не се заблуждавайте, че на организаторите на кампанията "Не сте сами", на французите, с чието самолетче пристигнаха, на българските политици, които обсипват хвалебствени слова по техен адрес.. на който и да е, му пука за тия сестри. Всеки си гони интереса. Те лично са прави да искат някаква компенсация заради това, което са преживели заради чуждите интереси. И в момента едва ли ги интересува от кого и откъде ще дойдат тези компенсации. Не им завиждам. Не ме засяга пряко.
А като цяло народът, който доскоро си въобразяваше, че спасява сънародници (да, хубава кампания беше..), сега е вече разколебан. 'щото до толкова сме станали материалисти, че стане ли въпрос за пари, всичко друго е без значение. Преди да се заговори за компенсации - "О, горките хора, пропиляха им 8 години, здравето им съсипаха..'', а сега - ''Толкова са алчни - искат пари от народа!", а доскоро повтаряното е забравено. Никой няма нищо против да носи лентичка, да скандира на стадиона 'Не сте сами!' и да претендира, че е състрадателен и така се опитва да помогне, но когато се стига до възможност реално да помогне финансово, дори не пряко той, а държавата - край, оттегля се. Това е. Всеки си гони интереса. Жалко само че е така лицемерно.
Още мога да си говоря, но смисъл няма. Съжалявам, че постът ми е хаотичен, а сигурно и грешки съм допуснала, но ме мързи да редактирам.

Mooo6no
08-13-2007, 23:01
Ще оставя другото на пак ще попитам. Няма ги възрастните и тях да ги попитам. Защо ги подкрепяхте, подписвахте се в подписки, ходехте по митинги, не се съмнявахте в невиността им, а сега се държите по този начин? Нима не беше ясно, че ще се дават пари? Нима не беше ясно, че ще ги обезщетят? Че това ми беше ясно още от началото. Не знам защо сте такива... мхм да ви наречем путки. Но не мога да приема хората да се държат по този начин заради 10 000 лева и някакъв шибан апартамент.


Аз мразех лентичките "Не сте сами" и не подкрепях кампаниата, а тези които най-много е подкрепяха накрая на какво мнение излязоха? Да си имам и народа :evil:

Mooo6no
08-13-2007, 23:17
Хубаво е да подкрепяш, някой който е в гадно положение, но евтиния реваншизъм и популизъм дразни след това... ;)
А на теб не ти ли беше ясно, че ще се стигне до това, защото родителите ме бяха казали доста отдавна подобен сценарии? И по-добре евтин реваншизъм, отколкото никакъв. Споменахте Сергей Антонов, толкова го хвалите, защото нищо не е получил от държавата. Това, че навремето е било така не значи, че сега трябва да е. Прекалявало се с "помощите".. какво са им дали? Не вярвам да осъдят държавата за още пари.


Просто някои завиждат за това, което се случва с медиците в момента. Не говоря дали е правилно или не, но хората виждат как някои става едва ли не национален герой, получава дадени облаги и му завиждат. Е да, ама те не са били в затвора по политически процес, които е следян от целия свят...


И мен ме дразни начина, по които реагираха българите и ме дразни далеч повече от този, по който реагират медиите и политиците. Защото едните са малка част, на които попринцип работите не са им чисти, а другото е масовия народ, които се видя колко е тъп, но в случая не по-образование, а по манталитет. Което е далеч по-лошо от това да си нямаш по-образование.


Айде лека нощ.

ProstoAz
08-13-2007, 23:18
Еми, нека от утре майка ви прекара 8 години в либийски затвор и като се прибере да и дадат едно апартаментче, почивка на морето и някакви пари - достатъчно ли ще са ви тези неща, ще успят ли да компенсират всички тези изгубени години? Не, нали? Що не си гледа всеки собствената паничка?

Ziezi
08-13-2007, 23:25
Въпросът е ясен.
Прекалено много ли са дадените им привилегии?А заслужават ли ги?
Завижда ли им българина за вниманието?Заради парите ли е всичко?
Къде отидоха надписите "не сте сами" ...

Темата е вдъхновена от репортажа на БТВ Новините.Аз ще се изкажа по-късно.

Пфффф,естествено,че привилегиите са прекалено малко!Аз лично не мога да си преставя,че един апартамент и някви данъчни облекчения(или нещо подобно) могат да компенсират 8 години мъчения и затвор(дори и да са били затворени в къща),като единственото развлечение през тия 8 години да е било да те откарат до съдя и да ти съобщят,че си осъден на смърт!Аз ако бях на тяхно място бих бил истински щастлив само ако изгорят всичките ни посланници и министри през тия 8 години на клада!Това ще е най-добрият подарък за тях!

Мошно,най-после и аз да съм съгласен с теб!Народът ни е мърша!Както и да е,всички си плащат....

ПП:Интересно ми е дали някой би могъл да ми обясни в какво точно се състои този заговор,за който се говори напоследък...Кой го организира,кои участват,защо го правят.....

08-14-2007, 06:21
медиците трябва да влязът в Биг Брадър!
Ако влязат трябва палестинския лекар да влезе заедно с новата си жена с която да изпълнят следната мисия:
Влизат като двойка, обаче разделена. Жената ще трябва да върти любов с българския доктор, а палестинеца с някоя от сестрите (може би онази с червената коса). Идеята на мисията ще бъде в това да види уважаемата публика дали ще може да задържи влюбената двойка така красивата си любов при тези тежки условия, подкопавана допълнително от сексуалните изкушения предлагани от псевдопартньорите. Другите сестри ще изпълняват с подобен драматизъм други мисии.
Парите от изпратените СМС-и при гласуването ще бъдат дарени във фонда за заразените либийски деца, които така и никой не разбра кой ги зарази и които станаха жертва на игрите (политически, финансови и прочие...) на всеки, даже и на техните родители (които се отказаха от възмездието подкупени с пари).
Ще стане страшен ВИП Брадър. Може би май успешния до сега!
Освен това тотално ще закопае льохмана Трифонов.

find_m3
08-14-2007, 06:46
Въпросът е ясен.
Прекалено много ли са дадените им привилегии?А заслужават ли ги?
Завижда ли им българина за вниманието?Заради парите ли е всичко?
Къде отидоха надписите "не сте сами" ...

Темата е вдъхновена от репортажа на БТВ Новините.Аз ще се изкажа по-късно.

Пфффф,естествено,че привилегиите са прекалено малко!Аз лично не мога да си преставя,че един апартамент и някви данъчни облекчения(или нещо подобно) могат да компенсират 8 години мъчения и затвор(дори и да са били затворени в къща),като единственото развлечение през тия 8 години да е било да те откарат до съдя и да ти съобщят,че си осъден на смърт!Аз ако бях на тяхно място бих бил истински щастлив само ако изгорят всичките ни посланници и министри през тия 8 години на клада!Това ще е най-добрият подарък за тях!

Мошно,най-после и аз да съм съгласен с теб!Народът ни е мърша!Както и да е,всички си плащат....

ПП:Интересно ми е дали някой би могъл да ми обясни в какво точно се състои този заговор,за който се говори напоследък...Кой го организира,кои участват,защо го правят.....

Не се чуваш май!Дали се опитваш е интересно.....Малко са компенсацийте ,а?Бе вие прости ли сте какви сте.Как ще са малко?Някой виновен ли йм е ,че са се набутали между шамарите.Вие нали до сега бяхте големи родолюбци,глупости ала бала.Ами те драги са едни емигранти отишли за пари да бачкат.Какво стана със "вече няма истински българи в България,всички ламтята за пари и напускат родината"?Като отиваш някъде и ти дават пари на ръка поемаш отговорност.Майка ми е мед.сестра и хич няма да ми е приятно да се случи нещо такова с нея.Обаче тя е достатъчно умна,че да знае ,че по-безопастно от домашното няма(та даже и в Бг става същото).А поредното е ,че това са деца.Това е живот!Живот оставен в ръцете на няколко жени и мъже.Като не са се погрижили както трябва и са ходили от стая в стая с една игла какво искате?Дайте да йм направим паметници в тяхна чест,химн да йм напишем.Вече ми писва да се разправям.100000% не им е чиста работата,ако ще да има друг дето дърпа конците,те са вършили черната работа.Толкова ли са глупави ,че да не знаят как да си вършат собствената работа.Като са видели ,че ще искат нещо нередно от тях защо не са се махнали?Може ли някой да ми отговори?ПАРИИИ е за това е всичко.После ние сме били алчни. Не ЗАВИЖДАМ просто мисля по друг начин.За мен са виновни дори и малко да е не заслужават чак такива почести.Къде се е чуло и видяло да хранят затворници със лъжичка.Ако щете ме мислете за злобна мен ми е жал за ДЕЦАТА повече отколкото за сестрите.Като порастна (АКО пораснат) как ще обяснят на тия деца ,че еди кой/я си йм е съсипал/а живота,а сега си пече гъза за чужда сметка й техните здрави деца живеят в подарени апартаменти на чужд гръб?Като сте толкова умни направете го

~BoRn^InLoVe~
08-14-2007, 08:04
Въпросът е ясен.
Прекалено много ли са дадените им привилегии?А заслужават ли ги?
Завижда ли им българина за вниманието?Заради парите ли е всичко?
Къде отидоха надписите "не сте сами" ...

Темата е вдъхновена от репортажа на БТВ Новините.Аз ще се изкажа по-късно.

Пфффф,естествено,че привилегиите са прекалено малко!Аз лично не мога да си преставя,че един апартамент и някви данъчни облекчения(или нещо подобно) могат да компенсират 8 години мъчения и затвор(дори и да са били затворени в къща),като единственото развлечение през тия 8 години да е било да те откарат до съдя и да ти съобщят,че си осъден на смърт!Аз ако бях на тяхно място бих бил истински щастлив само ако изгорят всичките ни посланници и министри през тия 8 години на клада!Това ще е най-добрият подарък за тях!

Мошно,най-после и аз да съм съгласен с теб!Народът ни е мърша!Както и да е,всички си плащат....

ПП:Интересно ми е дали някой би могъл да ми обясни в какво точно се състои този заговор,за който се говори напоследък...Кой го организира,кои участват,защо го правят.....

Не се чуваш май!Дали се опитваш е интересно.....Малко са компенсацийте ,а?Бе вие прости ли сте какви сте.Как ще са малко?Някой виновен ли йм е ,че са се набутали между шамарите.Вие нали до сега бяхте големи родолюбци,глупости ала бала.Ами те драги са едни емигранти отишли за пари да бачкат.Какво стана със "вече няма истински българи в България,всички ламтята за пари и напускат родината"?Като отиваш някъде и ти дават пари на ръка поемаш отговорност.Майка ми е мед.сестра и хич няма да ми е приятно да се случи нещо такова с нея.Обаче тя е достатъчно умна,че да знае ,че по-безопастно от домашното няма(та даже и в Бг става същото).А поредното е ,че това са деца.Това е живот!Живот оставен в ръцете на няколко жени и мъже.Като не са се погрижили както трябва и са ходили от стая в стая с една игла какво искате?Дайте да йм направим паметници в тяхна чест,химн да йм напишем.Вече ми писва да се разправям.100000% не им е чиста работата,ако ще да има друг дето дърпа конците,те са вършили черната работа.Толкова ли са глупави ,че да не знаят как да си вършат собствената работа.Като са видели ,че ще искат нещо нередно от тях защо не са се махнали?Може ли някой да ми отговори?ПАРИИИ е за това е всичко.После ние сме били алчни. Не ЗАВИЖДАМ просто мисля по друг начин.За мен са виновни дори и малко да е не заслужават чак такива почести.Къде се е чуло и видяло да хранят затворници със лъжичка.Ако щете ме мислете за злобна мен ми е жал за ДЕЦАТА повече отколкото за сестрите.Като порастна (АКО пораснат) как ще обяснят на тия деца ,че еди кой/я си йм е съсипал/а живота,а сега си пече гъза за чужда сметка й техните здрави деца живеят в подарени апартаменти на чужд гръб?Като сте толкова умни направете го =D> =D> =D> +1

RAWRRR
08-14-2007, 08:22
Не се чуваш май!Дали се опитваш е интересно.....Малко са компенсацийте ,а?Бе вие прости ли сте какви сте.Как ще са малко?Някой виновен ли йм е ,че са се набутали между шамарите.Вие нали до сега бяхте големи родолюбци,глупости ала бала.Ами те драги са едни емигранти отишли за пари да бачкат.Какво стана със "вече няма истински българи в България,всички ламтята за пари и напускат родината"?Като отиваш някъде и ти дават пари на ръка поемаш отговорност.Майка ми е мед.сестра и хич няма да ми е приятно да се случи нещо такова с нея.Обаче тя е достатъчно умна,че да знае ,че по-безопастно от домашното няма(та даже и в Бг става същото).А поредното е ,че това са деца.Това е живот!Живот оставен в ръцете на няколко жени и мъже.Като не са се погрижили както трябва и са ходили от стая в стая с една игла какво искате?Дайте да йм направим паметници в тяхна чест,химн да йм напишем.Вече ми писва да се разправям.100000% не им е чиста работата,ако ще да има друг дето дърпа конците,те са вършили черната работа.Толкова ли са глупави ,че да не знаят как да си вършат собствената работа.Като са видели ,че ще искат нещо нередно от тях защо не са се махнали?Може ли някой да ми отговори?ПАРИИИ е за това е всичко.После ние сме били алчни. Не ЗАВИЖДАМ просто мисля по друг начин.За мен са виновни дори и малко да е не заслужават чак такива почести.Къде се е чуло и видяло да хранят затворници със лъжичка.Ако щете ме мислете за злобна мен ми е жал за ДЕЦАТА повече отколкото за сестрите.Като порастна (АКО пораснат) как ще обяснят на тия деца ,че еди кой/я си йм е съсипал/а живота,а сега си пече гъза за чужда сметка й техните здрави деца живеят в подарени апартаменти на чужд гръб?Като сте толкова умни направете го
Не завиждаш,но си докачлив..
"Логиката" ти е рационална само ако те са виновни,а това не можеш да го докажеш.
Колкото до това,че са се набутали между шамарите като са излезнали в чужбина си много в грешка,повечето хора отишли в чужбита емигрират и намират по-добри условия от тези в България.И да не съм родолюбка,но поне съм здраво мислеща.Прекаленият шовинизъм е заслепяващ..

malka_sladuranka
08-14-2007, 10:15
Със сигурност завидяха доста хора за привилегиите. Особено доста от тези които работят в тази сфета. Нали някакви сестри от тези които ги преглеждали казваха, че 5те сестри изглеждали по-добре от тях и едва ли не преглеждащите заслужавали медицински грижи и подаръците. Което ми се вижда абсурдно..

RoyTheReaper
08-14-2007, 10:29
Преди половин година всички викаха по митинги "Не сте сами" като роботи, а сега същите реват, че им били много привилегиите. Интересно как конспиративните теории цъфнаха едва след като ги освободиха.

Аз поне през годините не се интересувах изобщо от случая с медиците, който медиите преекспонираха, нито от тъпите им кампании. Беше ми много интересно само откъде всички са толкова убедени, че са невинни. От новините по БиТиВи-ту? ](*,) Може и да са невинни, може и да не са, но мен това не ме интересува и не ме засяга. Не се отнася до мен!

И да, не са направили нещо кой знае какво, за да харчат парите на данъкоплатците, които могат да отидат за нещо, което всъщност е необходимо и ПОЛЕЗНО. Това вече ме засяга.

find_m3
08-14-2007, 10:43
Офф бе виновни са бе #-o .Казах го милион пъти.Не ми пука кво правят.Не завиждам!Не съм участвала в никакви кампании!Дори не съм помисляла за това ,което им дадоха преди темата.Политическа игра-хубаво само,че е абсурдно твърдението ,че още преди да отидат в Либия е било планувано това да се случи.Аз не мога да докажа ,че са виновни нито невинни ,но не беше справедливо спрямо децата сега те да се чудят как да си продължат живота с още 1 година,а медиците да си живеят спокойно.Не съм само съгласна с това ,че са били малтретирани.Ако не беше боя и мъченията хич нямаше да обърна внимание,защото за това са измислени законите -за да се спазват и ,който ги нарушава (още повече застрашавайки друг човек даже много други) трябва да си търпи последсвията.Това ,което трябваше да се направи е да ги прехвърлят в Бг и да утихне всичко.Не почести,медали за храброст,улици на тяхно име и глупости.Бруталната реалност....боли!А пък това ,че били ревали тия с митингите от завист е ПЪЛНАТА ГЛУПОСТ.Надали някой е обърнал внимание.Тука ЗАВИСТ е най-неточната думичка.За какво да йм завиждам?За парите ,за апартаментите или за това ,че са били в затвора?

ProstoAz
08-14-2007, 10:55
find_m3, много наивно изказвания наистина... Използвали едни и същи игли и от това се заразили толкова деца, ха-ха-ха...

Mooo6no
08-14-2007, 12:30
Всъщност това за използването на едни и същи игли е известно отдавна, но по това обвинение са виновни абсолютно всички в болницата, а не само сестрите ни.

Сестрите не са взели засега кой знае колко пари, че толкова да ви ощетяват. Има суматии проекти, по които се усвояват пари и хората найстина се ощетяват, но на вас ви се привлича вниманието със сестрите, за които си е съвсем естествено да получат някакви обезщетения от държавата... и казах го по-ранно най-малко сумата, която щяфа да получат като медицински сестри в България за 8 години. То това май са не 10 000 лева, а някъде около 30 000 лева...


В целия случай не ме интересува това колко пари са им дали, ако ще и 10 милиона лева да им дадат общо пак не е такъв проблеч, колкото друго което видях в българите и по-този начин се разочаровах страшно от народа ни. То е найстина голям проблем. Тези пари ще минат и ще заминат, ама българите ще си останем тъпи шибаняци.


Иначе община Каварна отново стана супер интересна. След като цялата държава даде по 10 000 лева, община Каварна даде по 5000 лева на медиците за почти безплатна реклама по телевизиите. И не казвайте, че Цонко ощетявал Каварненци. По време на мандата му бюджета на общината май се качи 4 пъти и Каварна се съживи.

find_m3
08-14-2007, 12:49
find_m3, много наивно изказвания наистина... Използвали едни и същи игли и от това се заразили толкова деца, ха-ха-ха...

Ти не си в час по въпроса явно така,че извини ме....То това беше една от главните причини в обвинението.И кое му е наивното.Нима не може да се заразят при условие ,че примерно 1 седмица се боцкат едни и същи деца.Дори и на 5 човека да се сменя иглата реда на инжекцийте се променя.Ако днеска една игла мине пред 1,4,6,11 и 9-та стая ,( 1-ва да речем е със спин),а на другия ден мине през 1,3,5,10, и 8 какво ще стане?Абе има много начини да пламне цялата болница.Според теб не могат да се заразят така толкова деца.А как могат питам аз?



Айде време е да почвате с абсурда от сорта на "ама те децата и преди са били заразени и са напълнили болницата за да могат като дойдат медиците от Бг да ги затворят и да ги мъчат" #-o

ProstoAz
08-14-2007, 13:53
Могат да се заразят УМИШЛЕНО, а не от нехайство и използване на едни и същи игли от немотия. И това е дело само на либийци, българските медици са си вършели работата, както всички останали.
Незнам на кой свят живеете с розовите очила, но се върнете в реалността - няма нищо случайно, всичко е нагласено и планирано отдавна.

find_m3
08-14-2007, 14:07
Хмм не говори за розови очила ,щото точно ти си мислиш ,че като са българи значи са невинни [-X.Абе божее какви глупости ](*,) извинявай ама на колко си.Кой ще зарази сумати невинни деца умишлено?????Не не побърках се просто много филми гледате и това е масов проблем

ProstoAz
08-14-2007, 14:19
Как така кой? :shock:
За пари хората са готови на всичко. И моля, ако бяха виновни отдавна щяха да са на 2м. под земята, това е арабска държава. Много ли те очудва, че Кадафи е способен да зарази либийски деца със СПИН? Либия многократно е обвинявана в неспазване на човешките права и държавно подпомаган тероризъм. Признава си и, че притежава програма за оръжия за масово унищожение. На такива ли хора да вярвам? Не, мерси.

И да те попитам аз нещо - българските медици са обвинени в УМИШЛЕНО заразаване с цел покушение срещу сигурността на държавата, участие в заговор и колективно извършване на злодеянията. Какъв им е келепира от цялата работа?

find_m3
08-14-2007, 14:27
Тоя разговор стана много частен ,но още не съм изгубила интерес :lol: ...както и да е.

Та какво значение има в какво са обвинени.Дори и да не беше умишлено какво значение щеше да има освен ,че (МОЖЕ БИ-казвам може би ,защото поне по въпроса ,че либийците не са от най-толерантните съм съглана) щяха да са по-меки условията и присъдите?) щяха да са по меки условията и присъдите.Дори и да не са виновни поне мааалко ми е много трудно да повярвам на това ,което казваш, а съм адски черногледа и не си мисля ,че животът е прекрасен даже никак (изпитала съм го).

ProstoAz
08-14-2007, 14:44
За мен значението е, че всичко е нагласено и това е поредното доказателство.

find_m3
08-14-2007, 15:09
Ок хубвао заразени са били с ХИВ айде писна ми да въртя едно и също като развален грамофон

Momchence
08-14-2007, 16:53
Къде отидоха надписите "не сте сами"
А да ги носим докато умрем ли? Вече не сме им нужни. Имат си близки имат си и приятели които да им обръщат внимание.
Който е завидял си е за него..трябва да си много оганичен човек да завиждаш и то специално в тоя случай като се има предвид през какво са минали хората. Живи и здрави да са. Държавата им дължи известна помощ до там до колкото да се интегират отново. Аз не съм запознат много какво са получили но не ме и интересува. Живи и здрави пак казвам :)

find_m3
08-14-2007, 17:36
Къде отидоха надписите "не сте сами"
А да ги носим докато умрем ли? Вече не сме им нужни. Имат си близки имат си и приятели които да им обръщат внимание.
Който е завидял си е за него..трябва да си много оганичен човек да завиждаш и то специално в тоя случай като се има предвид през какво са минали хората. Живи и здрави да са. Държавата им дължи известна помощ до там до колкото да се интегират отново. Аз не съм запознат много какво са получили но не ме и интересува. Живи и здрави пак казвам :)

Защо държавата да им дължи нещо?Кво им е отнела тя?Нещо хич не разбирам на къде биете.България ли е виновна,че те са били в Либия и са ги вкарали в затвор?Виновна е единствено за това ,че не успя да ги измъкне по-бързо....


И пак казвам тука няма място за завист и никой не трябва да се чувства ощетен!!

Mooo6no
08-14-2007, 19:12
И предишния ми въпрос на който никой не отговори- Гнусно ли е да използват тези медици, независимо невинни или виновни за печелене на политически кредит и евтина реклама???
Аз май не съм казал ясно. Може и да не е хубаво, но е по-добре, отколкото да не направят нищо. На медиците определено ще им харесва да ги използват, така че аз проблем не виждам.

А и сега пак като помислих. Медиците до сега реално не са получили толкова много, че да говорите против това. Един апартамент и по 15 000 лева. Кажете ми дали са взели нещо повече? А това дали имат или нямат претенции да повече е друг въпрос.

Иначе е много тъпо това за правенето им като национални герой и ученето им по история, ама не мисля, че ще ги учим по история.


А аз точно на либийския съд на вярвам и повтаряйки, че това го определя съда искаш да кажеш косвено, че са виновни. Това дали са виновни или не никога няма да го разберем. Аз лично съм почти сигурен, че не са.

VaNicHkaa
08-26-2007, 22:41
Леле като се има предвид че преди да се върнат ми беше адски жал за тях..сега мнението ми коренно се промени: 1-во ..държавата пръсна за тях милиони а има бедни които се нуждаят повече от тези пари
2-ро : искат още пари..тези срам нямат ли ..откъде на къде ние народа сме длъжни да даваме пари за тях като държавата няма нищо общо с ареста им:
3-то : С това ми направиха най-лошо впечатление..когато слязоха от самолета ..вместо да направят някакъв жест че им е мило тук в родината те минаха ей така високомерно ..е незнам обаче нито са ги мъчили ..1 месец най-много да са стояли в завора .., там са живеели по добре от много българи ..имали са нещо като къща , получавали са и пари и идват тук и търсят още ..какво в това безсрамие? Няма да се усъмня ако и други решат да напраят така..да искат да ги вкарат в затвора като са невинни за да осигорят семействата и блиските си с средства взети от народа!

[B]a[N]D[i]T[k]a
08-26-2007, 22:54
боже дори не ме вълнува... радвам се че ги освободиха.. дали са виновни или не би ме инт.. няма да ходя при тях да ми правят изследвания.. :smt017

krem4et0
08-27-2007, 09:01
Не заслужават нищо. Не трябваше да им дават нищо. Те са просто хора, които са били в затвора. Айде да дадем на всички бивши затворници коли, апартаменти, да им признаем трудов стаж и да им платим осигуровки. равни сме били. Не сме равни. Ако бяхме равни и на мен трябва да дадат апартамент и да пуснат във вестника телефон за набиране на средства за обзавеждането му!
Аз винаги съм била за това да не с пръскат пари за тия. Смятам, че с тези средства можеше да се направи мнооооого повече тук, в България. Държавата и обществото не им дължат нищо. те са отишли да работят там напълно доброволно. Аз може утре да отивам на лекции, да влезе психопат и да изпозастреля половината ВУЗ. Това си е риск. Всеки си поема рискът. Всеки ден аз излизайки от дома поемам риск да не бъда блъсната, всеки път като паля газта поемам риск да не гръмне. Те са поели риск да отидат в тази държава, за да искарат пари. Не съм ги карала аз да вървят. Сега и работни места им пазели, ало 8 години не са практикували. По закон те не могат да практикуват. То нещо Първанов и за това пак направи. И все пак аз не бих си дала вената на някоя от тези жени.

^Sam90^
08-27-2007, 09:21
За мен цялата история е нагласена и сичките разправии с тях бяха някакви политичеки ходове. Нямам мнение по темата, защото проблема стана прекалено голям и вече не се знае кое е истина и кое - не.

DjBaloon
08-27-2007, 09:23
Ne mislq,che stava duma tochno za zavijdane. Prosto prekaleno mnogo gi natrapvaha i t.n.t i e normalno da se izdraznish.. kudeto i da pusnesh TV ti obqsnqvat kolko sa veliki i t.n.t.. preskonferencii abe.. malko go presiliha i mediite puskaha sluhove za sudilishta gluposti.. abe prekaleno presileno.

08-27-2007, 10:49
Да...у някои хора наистина се събуди глупава завист.В Либийския затвор-зле..На свобода-зле..Само дето ние сме свикнали да оплакваме нещо и когато извоюваме свободата "му" или нещо в полза на определена кауза..ТОгава вече у нас се събужда тая завист ,че някой друг може да има повече от нас в материално отношение,повече слава,известност,привилеги и..и се чувстваме ощетени,защото го искаме за себе си .Много тъпи изказвания чух по телевизията по адрес на медиците,пенсионери ревностно бранеха твърдението ,че за медиците се похарчиха толкова пари..а пък за горките стари хора няма нищо #-o Повод само да оплачеш своите несгоди,но не и да проявиш малко човещина и да се направиш дори ,че се радваш на свободата на тия хора,чиито живот мина в мъчения и глупави обвинения. Така се получи и със загиналите в Ирак войници..Повишиха длъжностите им посмъртно..Защо беше нужно това? Да покажат,че България обича своите...да..тогава защо не ги нарекоха герои преди да загинат.И извинявам се ,ако обиждам някой като говоря така общо ..Защото има и хора ,които наистина ги е грижа за това ,което става в България..Но те са тези хора,които взимат по 200 лв на месец,едвам свързват двата края....А тези от които се изисква най-мн ..те си траят х_х И едва когато нещата се влошат -излизат навън ,за да покажат коолко съжаляват,пробутват пари на всеки само да замажат положението..и отново всички са герои..

Fluffy^;pp
08-27-2007, 10:50
Да...у някои хора наистина се събуди глупава завист.В Либийския затвор-зле..На свобода-зле..Само дето ние сме свикнали да оплакваме нещо и когато извоюваме свободата "му" или нещо в полза на определена кауза..ТОгава вече у нас се събужда тая завист ,че някой друг може да има повече от нас в материално отношение,повече слава,известност,привилеги и..и се чувстваме ощетени,защото го искаме за себе си .Много тъпи изказвания чух по телевизията по адрес на медиците,пенсионери ревностно бранеха твърдението ,че за медиците се похарчиха толкова пари..а пък за горките стари хора няма нищо #-o Повод само да оплачеш своите несгоди,но не и да проявиш малко човещина и да се направиш дори ,че се радваш на свободата на тия хора,чиито живот мина в мъчения и глупави обвинения. Така се получи и със загиналите в Ирак войници..Повишиха длъжностите им посмъртно..Защо беше нужно това? Да покажат,че България обича своите...да..тогава защо не ги нарекоха герои преди да загинат.И извинявам се ,ако обиждам някой като говоря така общо ..Защото има и хора ,които наистина ги е грижа за това ,което става в България..Но те са тези хора,които взимат по 200 лв на месец,едвам свързват двата края....А тези от които се изисква най-мн ..те си траят х_х И едва когато нещата се влошат -излизат навън ,за да покажат коолко съжаляват,пробутват пари на всеки само да замажат положението..и отново всички са герои..

пак забравих да се логна 0_о ](*,)

find_m3
08-27-2007, 12:19
Не заслужават нищо. Не трябваше да им дават нищо. Те са просто хора, които са били в затвора. Айде да дадем на всички бивши затворници коли, апартаменти, да им признаем трудов стаж и да им платим осигуровки. равни сме били. Не сме равни. Ако бяхме равни и на мен трябва да дадат апартамент и да пуснат във вестника телефон за набиране на средства за обзавеждането му!
Аз винаги съм била за това да не с пръскат пари за тия. Смятам, че с тези средства можеше да се направи мнооооого повече тук, в България. Държавата и обществото не им дължат нищо. те са отишли да работят там напълно доброволно. Аз може утре да отивам на лекции, да влезе психопат и да изпозастреля половината ВУЗ. Това си е риск. Всеки си поема рискът. Всеки ден аз излизайки от дома поемам риск да не бъда блъсната, всеки път като паля газта поемам риск да не гръмне. Те са поели риск да отидат в тази държава, за да искарат пари. Не съм ги карала аз да вървят. Сега и работни места им пазели, ало 8 години не са практикували. По закон те не могат да практикуват. То нещо Първанов и за това пак направи. И все пак аз не бих си дала вената на някоя от тези жени.

Krem4e съгласна съм с тебе и аз това повтарям от 100 години в тая тема ,ама повечето си знаят своето и дрънкат пълни безсмилици.Със Fluffy^;pp също сме на едно мнение.Още като пуснаха темата бях против това ,което получих все едно са извършили някакво геройство #-o ,а сега като заламтяха за още съм направо адски разочарована и от държавата и от тях ,защото имат нахалството едва ли не да обвиняват държавата за тяхната участ искайки още и още......

Deni4ka93
08-27-2007, 12:56
Въпросът е ясен.
Прекалено много ли са дадените им привилегии?А заслужават ли ги?
Завижда ли им българина за вниманието?Заради парите ли е всичко?
Къде отидоха надписите "не сте сами" ...

Темата е вдъхновена от репортажа на БТВ Новините.Аз ще се изкажа по-късно.

Не мисля, че са им завидяли.
Определено са им много привилегиите.Отиват в друга държава за да изкарат пари осъзнавайки риска-това не ги превръща в национални герои, в каквито ги превърнаха.
Разбирам това, че ги помилваха и че им осигуриха жилища, но останалото е прекалено и ненужно...
Надписите "Не сте сами" мсиля, че бяха за да подкрепими идеята за освобождаването им,след като вече е реалност-не виждам причина да ги носим...

Iria
08-27-2007, 15:52
След като 8 години страдаха и България почти нищо не направи за тях мисля, че привилегиите, които им се дават са заслужени.
Българите обаче им завидяха - помните злобните коментарчета в другите теми за тях...
Убийци на деца :shock: - пф световни експерти доказаха, че е било вътрешноболнична инфекция.
Имам чувството, че някои предпочитат медиците да си стояха в затвора...пък иначе преди всички викаха "не сте сами"
=D>

$ Angel $
08-27-2007, 16:56
Аз не бях разочаована от поведението на българите,бях буквално потресена!Как може ,след като направихме толкова много кампании ,отправихме толкова много апели за свобода ,песен зазвуча по всяка телевизия,песен ,в която се пееше за страданието и нечовешките мъки,които тези изтерзани жени изпитаха на собствен гръб........и след всичко това се появиха шепа хора ,които имаха наглостта и нетрезвото мислене да кажат ,че не са заслужавали ,това което получиха ,след като ги освободиха от оковите на стаданието и мъката???Не знам за кой път вече се убеждавам ,че българинът не носи сърце ,а камък в гърдите си (нямам предвид всички хора).Всички искахме свобода за медиците ,получихме я!И какво?Намери се някоя изкуфяла бабушкера да си даде "компетентното мнение"???Ооооо,всичко ми е пределно ясно!Нима на всички не ни беше ясно ,че след освобождаването започва и помощ от наша старана!Не стига ,че некадърната ни старана не успя да направи нищо по въпроса за помилването ,а и сега някои не са доволи от това ,което се случва!Сори ,ама това за мен са хора ,в които не е заложена и капчица човечност!Нима ако това бяха наши близки ,роднини ,майки и т.н щяхме да мислим по този начин!???Не,не е така!Нашата държава няма да се оправи ,докато всеки не спре да мисли само за себе си и мирният си и жалък животец!Бългъринът е способен да угаси една свещ,като плюе по нея!Хей,българи,ние угавсаме ,преди да сме засветили!Това е от мен!

OtherDimension
08-27-2007, 16:58
не ви ли писна да говорите за тия ?

$ Angel $
08-27-2007, 17:01
не ви ли писна да говорите за тия ?
Не,не ни е писнало и няма да ни писне!И не са "тия",а са нашите медици,които заслужаваха свободата си!

OtherDimension
08-27-2007, 17:19
не ви ли писна да говорите за тия ?
Не,не ни е писнало и няма да ни писне!И не са "тия",а са нашите медици,които заслужаваха свободата си!

А Сергей Антонов с какво заслужи тази смърт?! без никой да го погледне, извивял последните години от живота си сам, в мизерия и с психични отклонения ????!!!! :evil:
НЕ!
а тия са излезнали да си правят кефа, да спят с тоя и ония
от какъв зор ще плащат милииоооооони за тях, милиони, които ще вземат от мен, теб и другите чрез данъци!
аз ако излезна от тая държава ще ме погледне ли някой?
не!
така са решили - така са направили
не заслужават НИТО една от привилегиите, които получиха, камо ли милионите, които се платиха за тяхната свобода

without_me
08-27-2007, 17:42
Не мисля,че хората в България са лицемерни.Да вярно имаше много кампании от рода "Не сте сами"и почти всички българи я подкрепяха,но не мисля,че тези,които роптаят в момента имат нещо срещу медиците и тяхното освобождаване...Завист!?Да може би точно това изпитват,когато наблюдават развоя на събитията-нови апартаменти,пари,работа и т.н. Но като се замисли човек медиците са преживели прекалено много и за тях тези неща едва ли са нужната компенсация,защото първите 2 години са спели в килии с по един раздърпан матрак,би ли са изтезавани,не са виждали близките си дълги години...Е кои и какви са тези "завистници" в България тогава...?Или може би ние забравяме факта,че не сме богата държава,че липсата на храна и каквито и да било средства всъщност са ежедневие за някои българи,че да спиш на раздърпаният матрак е нещо неизбежно за някои,че те гледат как децата им гладуват без да можат да направят нещо или да се чудят какво ще е бъдеще им?Нима всички в България имат жилища,домове,където да спят ( някои от хората пострадали от наводнения през 2005 все още нямат жилища и спят по каравани),нима няма повече нуждаещи се,които се надяват всекидневно за помощ от държавата!А когато тази помощ липсва,а тези хора наблюдават развоя на събитията с медиците и се питат защо за едни има апартаменти,а за други нуждаещи се нищо?С какво те са по-различни...нямат ли право и те да забравят страданията,да подобрят живота си,да зарадват себе си и децата си?Едва ли тези хора ненавиждат нашите медици и истината е,че нямат причина,но за наше нещастие завист винаги ще има докато управляващите не го променят,но както знаем това едва ли ще стане...

find_m3
08-27-2007, 19:52
не ви ли писна да говорите за тия ?
Не,не ни е писнало и няма да ни писне!И не са "тия",а са нашите медици,които заслужаваха свободата си!

Абе я си замислете наистина по въпроса кой заслужава и кой не.Дай да раздаваме пари на всички затворници ,щото видиш ли не било справедливо!Ти от къде знаеш ,че не е бе майка му д*ба писна ми от глупости.Съжалявам за грубия език ,ама има хора дето наистина с нищо не са заслужили бедите дето са ги сполетяли и ,както казаха преди мене за тях няма кой да се погрижи,а дори за тези ,за които се погрижиха нямаше толкова привилегий...дадоха йм по 1 "къща" дето всъщност е беседка с 1 стая #-o .Жалка работа ...направо ме потресоха и медиците и управниците ни....Кажете ми какво йм е отнела държавата за да йм връща в милиони?????Като ми отговорите подобаващо няма да пиша повече в тая тема!Не ,че можете....и познайте защо?!

BlueAvalanche
08-27-2007, 20:29
Аз направо съм отвратен от тези " изтормозени души ", но от всичко най-много се учудих защо не се разплакаха, когато слязоха от самолета а плакаха, когато им подариха апартаменти ?

VaNicHkaa
08-27-2007, 22:44
Не заслужават нищо. Не трябваше да им дават нищо. Те са просто хора, които са били в затвора. Айде да дадем на всички бивши затворници коли, апартаменти, да им признаем трудов стаж и да им платим осигуровки. равни сме били. Не сме равни. Ако бяхме равни и на мен трябва да дадат апартамент и да пуснат във вестника телефон за набиране на средства за обзавеждането му!
Аз винаги съм била за това да не с пръскат пари за тия. Смятам, че с тези средства можеше да се направи мнооооого повече тук, в България. Държавата и обществото не им дължат нищо. те са отишли да работят там напълно доброволно. Аз може утре да отивам на лекции, да влезе психопат и да изпозастреля половината ВУЗ. Това си е риск. Всеки си поема рискът. Всеки ден аз излизайки от дома поемам риск да не бъда блъсната, всеки път като паля газта поемам риск да не гръмне. Те са поели риск да отидат в тази държава, за да искарат пари. Не съм ги карала аз да вървят. Сега и работни места им пазели, ало 8 години не са практикували. По закон те не могат да практикуват. То нещо Първанов и за това пак направи. И все пак аз не бих си дала вената на някоя от тези жени.

Krem4e съгласна съм с тебе и аз това повтарям от 100 години в тая тема ,ама повечето си знаят своето и дрънкат пълни безсмилици.Със Fluffy^;pp също сме на едно мнение.Още като пуснаха темата бях против това ,което получих все едно са извършили някакво геройство #-o ,а сега като заламтяха за още съм направо адски разочарована и от държавата и от тях ,защото имат нахалството едва ли не да обвиняват държавата за тяхната участ искайки още и още......

Точно това казах и аз..просто нямам думи как може да искат и още пари..какво им е виновна държвата ? Пък и тези пари ги взимат от хората в държавата ни ..все пак това са важни средства които могат да послужат за много болни деца или сираци вместо за удобствата на медиците ни които в затвора почти не са стояли даже! Нямам думи колко паднаха в очите на зрдраво мислещите хора

08-28-2007, 07:21
Не заслужават нищо. Не трябваше да им дават нищо. Те са просто хора, които са били в затвора. Айде да дадем на всички бивши затворници коли, апартаменти, да им признаем трудов стаж и да им платим осигуровки. равни сме били. Не сме равни. Ако бяхме равни и на мен трябва да дадат апартамент и да пуснат във вестника телефон за набиране на средства за обзавеждането му!
Аз винаги съм била за това да не с пръскат пари за тия. Смятам, че с тези средства можеше да се направи мнооооого повече тук, в България. Държавата и обществото не им дължат нищо. те са отишли да работят там напълно доброволно. Аз може утре да отивам на лекции, да влезе психопат и да изпозастреля половината ВУЗ. Това си е риск. Всеки си поема рискът. Всеки ден аз излизайки от дома поемам риск да не бъда блъсната, всеки път като паля газта поемам риск да не гръмне. Те са поели риск да отидат в тази държава, за да искарат пари. Не съм ги карала аз да вървят. Сега и работни места им пазели, ало 8 години не са практикували. По закон те не могат да практикуват. То нещо Първанов и за това пак направи. И все пак аз не бих си дала вената на някоя от тези жени.

Krem4e съгласна съм с тебе и аз това повтарям от 100 години в тая тема ,ама повечето си знаят своето и дрънкат пълни безсмилици.Със Fluffy^;pp също сме на едно мнение.Още като пуснаха темата бях против това ,което получих все едно са извършили някакво геройство #-o ,а сега като заламтяха за още съм направо адски разочарована и от държавата и от тях ,защото имат нахалството едва ли не да обвиняват държавата за тяхната участ искайки още и още......

Точно това казах и аз..просто нямам думи как може да искат и още пари..какво им е виновна държвата ? Пък и тези пари ги взимат от хората в държавата ни ..все пак това са важни средства които могат да послужат за много болни деца или сираци вместо за удобствата на медиците ни които в затвора почти не са стояли даже! Нямам думи колко паднаха в очите на зрдраво мислещите хоравсичко това точно и ясно предва и моите мисли :wink: +1

krem4et0
08-28-2007, 07:53
Аз не бях разочаована от поведението на българите,бях буквално потресена!Как може ,след като направихме толкова много кампании ,отправихме толкова много апели за свобода ,песен зазвуча по всяка телевизия,песен ,в която се пееше за страданието и нечовешките мъки,които тези изтерзани жени изпитаха на собствен гръб........и след всичко това се появиха шепа хора ,които имаха наглостта и нетрезвото мислене да кажат ,че не са заслужавали ,това което получиха ,след като ги освободиха от оковите на стаданието и мъката???Не знам за кой път вече се убеждавам ,че българинът не носи сърце ,а камък в гърдите си (нямам предвид всички хора).Всички искахме свобода за медиците ,получихме я!И какво?Намери се някоя изкуфяла бабушкера да си даде "компетентното мнение"???Ооооо,всичко ми е пределно ясно!Нима на всички не ни беше ясно ,че след освобождаването започва и помощ от наша старана!Не стига ,че некадърната ни старана не успя да направи нищо по въпроса за помилването ,а и сега някои не са доволи от това ,което се случва!Сори ,ама това за мен са хора ,в които не е заложена и капчица човечност!Нима ако това бяха наши близки ,роднини ,майки и т.н щяхме да мислим по този начин!???Не,не е така!Нашата държава няма да се оправи ,докато всеки не спре да мисли само за себе си и мирният си и жалък животец!Бългъринът е способен да угаси една свещ,като плюе по нея!Хей,българи,ние угавсаме ,преди да сме засветили!Това е от мен!
АЗ не съм искала свобода за тях. Напротив-исках да ги обесят там и да харчат държавнит пари за нещо по-смислено!

Danika
08-28-2007, 09:32
Пфффф... на мен ми писна на слушам за тях вече!Не казвам 4е са виновни ама те са само 6 човека,а тук имаме толкова мн хора които страдат(малки деца,които са изоставени или болни,толкова мн бедни семеиства,възрастни хора...).Не мислите ли че те не искат да чуят че не са сами..и да има кампании за тях...Но ние сме смотан народ със смотани политици..абе не искам да пиша вече че........

find_m3
08-28-2007, 09:58
Е чак да го обесят е прекалено все пак не живеем в 19 век ,но свобадата също е пресилена [-( те са престъпници това ,че са българи не ги оневинява...

$ Angel $
08-28-2007, 10:24
Аз направо съм отвратен от тези " изтормозени души ", но от всичко най-много се учудих защо не се разплакаха, когато слязоха от самолета а плакаха, когато им подариха апартаменти ?
Явно не си гледал доста внимателно!Разплакаха се ,когато слязоха на българска земя ,и аз плаках с тях ,защото смятам ,че си заслужаваха свободата!Да,вярно в България има много деца ,които се нуждаят от помоща на държавата ,състояща се в тези пари ,но вие не разбрахте ли ,че нашата страна отива там ,където има келепир!?Аз исках да помогнат и на медиците ,и на децата!Но........няма да стане!И да ви кажа ,че типична българска черта е да завиждаме ,когато някой има повече от нас!България няма да се оправи ,докато всеки не спре да мисли само за себе си и своите потребности в жалкия си животец!

special_girl_SS
08-28-2007, 10:24
пфф да им завиждам ...за какво по-точно ?!
аз ако съм на тях ще ме е срам да се покажа на улицата !
ок, не са заразили децата...ами другите неща ?
хората който се озлобяват, не им завиждат , а им писна да слушат 5-6 години едно и също!
те ги направиха национални герои !
а както казаха Сергей Антонов кво му дадоха на него ?
пълен цирк !

Напълно съм съгласна.
Не мисля,че в случая може да се говори за завист.
Мисля, че всички искахме те да си дойдат невредими от Либия, но бях дълбоко озадъчена от реакциите им на летището в България. Все едно света работеше за тях...как пък една сълза не проляха, че са се завънали! А и не изглеждаха толкова сасипани, както ги описваха медиите. В крайна сметка държавата беше виновна единствено за това, че не ги изтегли от Либия преди 8 години, както направиха другите страни. Да не говорим,че преди това те са имали и други пререкания с властите.
В този ред на мисли исах да кажа, че трябваше да бъдат освободени от Либия, просто защото нямаше друго решение на въпроса, поради обществения натиск, друг е въпроса дали те го заслужават...

RoyTheReaper
08-28-2007, 11:48
...защото смятам ,че си заслужаваха свободата!

На базата на какво смяташ така? Звездите ли ти го говорят?

:smt012 :-s

OtherDimension
08-28-2007, 11:55
Аз направо съм отвратен от тези " изтормозени души ", но от всичко най-много се учудих защо не се разплакаха, когато слязоха от самолета а плакаха, когато им подариха апартаменти ?
Явно не си гледал доста внимателно!Разплакаха се ,когато слязоха на българска земя ,и аз плаках с тях ,защото смятам ,че си заслужаваха свободата!Да,вярно в България има много деца ,които се нуждаят от помоща на държавата ,състояща се в тези пари ,но вие не разбрахте ли ,че нашата страна отива там ,където има келепир!?Аз исках да помогнат и на медиците ,и на децата!Но........няма да стане!И да ви кажа ,че типична българска черта е да завиждаме ,когато някой има повече от нас!България няма да се оправи ,докато всеки не спре да мисли само за себе си и своите потребности в жалкия си животец!

а защо тия не целунаха българската земя ?!?!?
тая държава даде сума ти пари да ми идват тука и да ми се текжкарят !
плакала била .. ой милата, имаш много криворазбрано чувство за сантименталност

find_m3
08-28-2007, 11:58
офф изпокарах се в нас с баба ми за та глупост тя горката се прибра от работа да ги види как слизат от самолета и за какво?тцтц нямам думи #-o

#Gravity Of Love#
08-28-2007, 12:19
Аз направо съм отвратен от тези " изтормозени души ", но от всичко най-много се учудих защо не се разплакаха, когато слязоха от самолета а плакаха, когато им подариха апартаменти ?

Аз също.. в началото си мислех.. "леле горките хора.. ебаси скапаната държава дето сме.. 8 години да ги мъчи.. и да не прави нищо за тях..."
Нооо преди 2 дни някъде.. научих информация.. на която мн трудно повярвах.. но все пак.. фактите.. показваха, че е истина.. :wink:

Хмм от къде да започна..? Каква мислите, че е причината за 8 години.. толкова мн пъти да ги осъждат на смърт.. и да не ги убият?? Звучи гадно да... ама не мислите ли, че ако наистина искаха да ги убият.. щяха да го направят.. ама се нещо се разминаваше... и защо.. защото даже и в тази ситуация.. са заложени пари... Чудя се как може държавата ни да е толкова коварна..?? Ама.. ето че може... в едно интервю.. майката на една от сестрите.. (не и помня името...) казва, че дъщеря й... за пари.. е готова.. на всичко.. а за долари.. даже човек може да убие... да трудно е да се повярва нали??? Защо мислите, че др страни толкова бързо си изтеглиха.. хората.. щото те не са толкова подли.. и не бяха сключили сделки.. да ги поизмъчат малко.. да си поиграят с тях.. и накрая да ги пуснат.. :wink:
А знаете ли.. че те там.. хмм.. как да го кажа.. едва ли не, не са били в затвор.. всеки е с спал.. в отделна стая.. и защо мислите.. че всеки път като ги снимат и дават по тв-то изглеждат.. толкова наконтени.. и добре изглеждащи... ако наистина ги бяха изтезавали.. както те казваха... нямаше да бъдат в този вид... и най малкото.. можеше да се разреват... като слязат от самолета... а не да бъдат толкова прозрачни... не да слизат... като манекени.. както слези оная.. ква беше.. Кристияна... :? Кой знае.. България.. колко се е оръсила пак.. за поредната.. коварна сделка... и не стига.. че там са ги гледали.. по добре.. и от папата в Рим.. ами като се върнаха и апартаменти им дадоха.. че и събрание.. на представителите на държавите от ЕС поискаха.. и не знам си кви.. още подаръци им напраиха... и на това... кой няма да завижда... хиляди деца.. без семейства и покрив над главата... си се скитат.. одрипани.. и огладнели... а умните ни политици... продължават.. да мечтаят.. за повече и повече... милиони.. егати държавата дето сме!!!
Нямам думи.... :smt012

aniezina
08-28-2007, 12:26
Тва не беше правилно...ок, прибраха си ги, няма лошо след като са били невинни, но защо трябваше толкова да афишират с помилването им-защо просто не ги събраха във преидентството и тихомълком да ги помилват и да им оправят живот акато толкова искат-въпреки че твърдо не одобрявам всички тези пари които се пръснаха по тях-все едно"мерси че избягахте от българия от родината си пред игодини" нещо не ми се връзва...те отишли на райна си майна...да изкарват пари-не само да "спасяват живот" ами на сичкото отгоре българия не само ги приема с отворени обятия, но и обижда всички онези семейства които чакат всеки момент най-скъпото им-децата да умрат...нищо че медиците "уж" не са виновни...това че са осъдени малко или много бе разплата за семействата-имаше някой наказан, но ние едва ли не се изгаврихме с тях като толкова комерсиано ги освободихме и възнаградихме-защото дори и да не са виновни, онези семейства вярват че трябва някой да е виновен и ние се съгласихме това да са медиците, нали? А какво направихме-възнаградихме убийците на децата им-защото точно това си мислят те! Не беше никак правилно и не го казвам от завист-а от здрав разум!

OtherDimension
08-28-2007, 12:35
Тва не беше правилно...ок, прибраха си ги, няма лошо след като са били невинни,

като ги видях що за хора са.. вече и в това силно се съмнявам!
колко нагъл трябва да си да кажеш : Ааа, не ме интересува, аз си се прибрах.. като те питат какво мислиш за намерението на Кадафи да изгони всички българи от Либия ?

да не говорим, че винаги, особено тая червенокосата, беха гримирани, боядисани, нагласени
изобщо ама изобщо нямат вид на мъчени хора..
а това, че на едната и скачал 120 килограмов мъж са пълни измишльотини -> как ги сметна, пък и на такава жена ще и се строши гръдния кош веднага от такова тегло

Спирам да пиша в тази тема, за мене това освобождаване и средставата, които се дадоха беше голям удар за държавата

#Gravity Of Love#
08-28-2007, 12:37
Беше поредния... и кой знае още колко такива ще има... :?

aniezina
08-28-2007, 12:38
и намен ми направи впечатление че винаги бяа с прическите, даже си сменяха цвета на косата-оформениет фежди и дори новите дрехи-това не ми приличаха на затворнички...

bqsna_teenagerka
08-28-2007, 12:48
на мен ми е безразли4но ...ама ми се струва ве4е малко нахално..дадоха им апартаменти,измъкнаха ги от доживотни присъди,дадоха им пари,всичко им оправиха и сега какво...ще съдят държавата? е ве4е наистина са нахални! :smt012
то бива бива ама вси4ко си има граници! малко са неблагодарни,можеше и никой да не ги погледне!

aniezina
08-28-2007, 12:51
на мен ми е безразли4но ...ама ми се струва ве4е малко нахално..дадоха им апартаменти,измъкнаха ги от доживотни присъди,дадоха им пари,всичко им оправиха и сега какво...ще съдят държавата? е ве4е наистина са нахални! :smt012
то бива бива ама вси4ко си има граници! малко са неблагодарни,можеше и никой да не ги погледне!за кво ще съдят, аз тва не съм го разбрала я дай малко инфо...оле вече ги мразя :smt013 неблагодарни кучки!

bqsna_teenagerka
08-28-2007, 13:01
на мен ми е безразли4но ...ама ми се струва ве4е малко нахално..дадоха им апартаменти,измъкнаха ги от доживотни присъди,дадоха им пари,всичко им оправиха и сега какво...ще съдят държавата? е ве4е наистина са нахални! :smt012
то бива бива ама вси4ко си има граници! малко са неблагодарни,можеше и никой да не ги погледне!за кво ще съдят, аз тва не съм го разбрала я дай малко инфо...оле вече ги мразя :smt013 неблагодарни кучки!
ами искали още обезщетение,по незнам си колко хиляди евро на месец...(при положение 4е ве4е държавата им беше дала)
държавата им била длъжна,за тия осем години! живота им се бил обърнал наопаки. и сега искат още пари! а ги уредиха вси4ките със хубави апартаменти,като дойдоха ги настаниха в луксозен хотел "да се освестят"
и още куп неща им дадоха и паспортите им оправиха и още какво ли не и сега ще съдят държавата! :smt013

bqsna_teenagerka
08-28-2007, 13:02
излязоха ни солено тези медици! скоро ще ни карат да даваме от джоба си пари за тях! :smt012
нахални същества!

sinful`girl
08-28-2007, 13:03
Какви привилегии са получили тези хора. Дали са им апартамент и пари,с които да започнат от начало животът си. Това ако сa привилегии,аз съм трамвай. Тези хора са били подложени 8 години на адските мъки,далече от родината си,далече от близките си,в една непозната държава,обикаляйки от затвор в затвор и търпейки мъчения. След толкова време те се връщат в родината си без нищо. Евала на тези,които им дадоха апартементи и пари,за да стъпят на земята. Нз защо,но българите са толкова завистливи хора,а това не трябва да е така. Уж всички много страдаха за тях,концерти,инициативи и много подкрепа и най-накрая какво резултатът от всичко това беше положителен,а отзивите отрицателни. Лицемерие ли е,злоба ли е,не знам,но е жалко това,което става....

#Gravity Of Love#
08-28-2007, 13:09
sinful`girl въобще не си права... съжалението те заслепява... и не ти позволява да видиш какво наистина всъщност става... прочети ми коментара... и ще разбереш че не е така както си мислиш...


иначе,... това със съденето.. вече преля чашата... толкова мн остискаха държавата.. че ся и ще я съдят... не ги е срам.... оляха се просто... :smt013 :smt011

sinful`girl
08-28-2007, 13:36
#Gravity Of Love#

Въпросът е,че въпреки всичко тези хора 8 години не са се прибирали в страната си. Казваш,че са били наконтени като ги снимат и тн и тн. Нормално е !! Ако не си забелязала лицата на вси1ко са адски изпити,със сенки и състарени. По вестници съм виждала техни снимки от преди да влезнат в затвора и 8 год по-късно. За 8 години е нормално да остареят,но то си им личи,че не им е било лесно.Нормално е като ги снимат поне малко да се приведат в свеж вид.

Другото,което е казваш,че толкова пъти са ги осъждали на смърт и все пак не са ги убили. Факт е ,че държавата е имала някакви отношения с Либия,които са били под секрет,въртяли са се някакви далавери,за които никой нищо нз,но се предполага. Какъв по-удобен момент Либия да започне да изнудва България като обвинява медиците ни,вкарва ги в затвора и 8 години нещата се протакват. Само че не мисля,1е тези хора имат нещо общо,просто са попаднали на неподходящото място в неподходящото време! След намесата на толкова много държави и сериозната подкрепа от тях,Либия може би се е уплашила,че далаверите,които върти с България ще излезнат на яве и решават да отпуснат края. Поне аз така си го обясням цялото това протакване на нещата и бързото освобождаване на медиците.

Казваш,че едната от жените е била готова на вси1ко за пари. Ами то кой не е? Ясно е ,че жаждата за пари е накарала тези хора да отидат там. Тази жажда кара толкова много българи да емигрират. Колкото и да е готов човек на вси1ко за пари,не мисля че е способен да продаде 8 години от живота си.....

Недейте съдете тези хора!! Апартаментитем,които им се отпускат доколкото съм запозната са от Мтел,така че те на са купени с парите на данъкоплатците. Другите пари не съм сигурна от къде са,но дори и да са от данъците...пак отиват за добра кауза. По-добре 10 000 лева да отидат за стабилизирането на един живот,от колкото за най-нов модел кола на някой политик! :)

#Gravity Of Love#
08-28-2007, 13:56
Ами никой не ги е карал.. да заминават.. по собствено желание са отишли там... :wink: Ест. че ще ги накарат да изглеждат съсипани.. и уморени от "изтезанията" нали иначе ще разберат... какви далавери се въртят :wink: Малко във свеж вид??? Ти не ги ли виждаш какви са наконтени.. с грим.. с какви дрехи... и прическите им... извинявай мн.. ама мойта майка никога не съм я виждала... така... от къде пари.. за сичките тези грижи за външния им вид.. мислиш, че те имат там пари и ходят по магазинчета ли??? :-s

Държавата определено.. има няква сделка с Либия.. обаче става въпрос за такива пари дето и най големия милионер сигурно не ги е виждал.. затова.. се пази в тайна.. затова и ги пуснаха.. :wink:

Да възможно е.. парите да са ги завели в Либия.. но не виждаш ли, че собствената и майка казва... че тя човек може да убие... за пари.. а какво тогава са 8 години?????? :-s

Няма значение от къде са тези пари.. важното е че само апартаментите им бяха достатъчни.. а тя държавата кво направи.. като принцеси почна да ги гледа... и те нахалетата.. още и още искат... :? а колко мн хора гладуват.. колко мн деца и възрастни са болни... колко ниски са заплатите.. и колко високи са цените на всичко... винаги съм си мислела, че държавата има пари.. да така.. ест... че има.. обаче ги дава за глупости!!! :smt011

И как няма да ги съдим и обвиняваме... сега заради тях още повече западнахме... :smt012

sinful`girl
08-28-2007, 14:12
Не мисля,че ти ,аз или някой друг е пострадал заради тях. На нас не са ни направили нищо! Тази пари,наистина може да са от данъци и не би трябвало да им се дават,но пак казвам по-добре за добра кауза,от колкото за нов модел кола.

За дрехите,които говориш....в затворът като си е позволено да близките ти да ти носят дрехи,ако не знаеш,да ти кажа ;) Ванко 1 също е в затворът,ама като ходи в съда с затворнишките си дрехи ли е или е с яки дрешки и ланци? Да не говорим,че ако е така както ти казваш,че всъщност са си живели като царе и не са ги изтезавали...ами защо тогава им трябва да се гласят. При положение,че се говори как са живели,няма ли да е по-достоверно да се появяват без грим,без прически и с раздърпани дрехи. Не забравяй и факта,че процесите в Либия се следяха от много телевизии и малко или много са имали привилегията да се понагримират и посрешат малко преди да се явят в залата ;)

За бездомните хора и сирачетата не искам и да коментирам,защото това ми е много болна тема...Смешно е,че държавата се сеща за тях около коледа или около предстоящи избори. Замазват очите на хората,замазват и очите на децата като ги карат 10 дена да живеят като нормални хора и после ги отебават. За съжаление в България трябва или да ти се случи най-лошото или да те използват зазалъгалка,за да се сети някой,че съществуваш и за да ти обърнат внимание. Жалко,но факт! :)

aniezina
08-28-2007, 14:15
Не мисля,че ти ,аз или някой друг е пострадал заради тях. На нас не са ни направили нищо!
Напротив, поне на мен ми направиха-обидиха ме! Сякаш те са нещо повече от мен! все едно ако аз ида в друга страна инедай си боже нещо стане и имам проблем със закона а съм невинна някой ще му пука...да-данчо и жилищен кредит...

sinful`girl
08-28-2007, 14:22
Не мисля,че ти ,аз или някой друг е пострадал заради тях. На нас не са ни направили нищо!
Напротив, поне на мен ми направиха-обидиха ме! Сякаш те са нещо повече от мен! все едно ако аз ида в друга страна инедай си боже нещо стане и имам проблем със закона а съм невинна някой ще му пука...да-данчо и жилищен кредит...

Но не медиците лично са те обидили,а държавата! Държавата обижда всеки пък,когато потърсиш съдействието й за нещо. Обидно е това,че държавата се сеща за тебе,когато стане голям проблем и се разтръби навсякъде и има опастност мръсните ризи на повечето от политиците да излезнат на яве. Да,тогава се сещат,че има проблем и оправят всичко. В този случай всеки се чувства обиден. Сърди се на държавата,а не на едни хора,които идват в така наречено заварено положение. Нито те са искали тези апартаменти,нито парите.....като им дават ще взимат много ясно. Нещото,което можеха да направят и щеше да е хубаво....да не са толкова алчни и да дадат част от парите за благотворителност и по този начин да се отблагодарят по някакъв начин за оказаната подкрепа. Това е единствената им грешка ;)

#Gravity Of Love#
08-28-2007, 15:21
Не мисля,че ти ,аз или някой друг е пострадал заради тях. На нас не са ни направили нищо!
Напротив, поне на мен ми направиха-обидиха ме! Сякаш те са нещо повече от мен! все едно ако аз ида в друга страна инедай си боже нещо стане и имам проблем със закона а съм невинна някой ще му пука...да-данчо и жилищен кредит...

Но не медиците лично са те обидили,а държавата! Държавата обижда всеки пък,когато потърсиш съдействието й за нещо. Обидно е това,че държавата се сеща за тебе,когато стане голям проблем и се разтръби навсякъде и има опастност мръсните ризи на повечето от политиците да излезнат на яве. Да,тогава се сещат,че има проблем и оправят всичко. В този случай всеки се чувства обиден. Сърди се на държавата,а не на едни хора,които идват в така наречено заварено положение. Нито те са искали тези апартаменти,нито парите.....като им дават ще взимат много ясно. Нещото,което можеха да направят и щеше да е хубаво....да не са толкова алчни и да дадат част от парите за благотворителност и по този начин да се отблагодарят по някакъв начин за оказаната подкрепа. Това е единствената им грешка ;)

Ама те не са само алчни, те са и нахални... не виждаш ли, че накараха представителите на членките на ЕС да се съберат.. за да искат и от тях... е това пък вече на какво прилича???? :-s :? [-X

Колкото до по горното ти мнение... това, че още няма кой знае какви промени.. не значи, че няма да настъпят.. След като толкова мн пари тръшнаха за тях... няма да се учудя.. ако още намалят заплатите... :? А това.. с медиците... не е съвсем добра.. кауза.. така изглежда.. защото те уж са страдали мн.. и тъй като сега има избори.. и ест.. че ще се стараят.. да угодят на сичките им прищевки.. и те пък умните.. видели не видели, че им се дава.. и дай ся да искаме още... :smt012

Иначе това за дрехите... и аз съм го чувала... просто не се сетих тогава... но те са утишли в Либия за да работят.. значи нямат мн пари... :arrow: близките им също.. не са богати... от къде тогава.. пари за толкоз хубави дрехи...?? А за гласенето.. гласят се защото са глупави... ще ти задам подобен въпрос... защо след като 8 години са били в затвора и са били мъчени по ужасен начин... когато слязоха от самолета.. не проляха нито една сълза.. а вместо това слязоха като принцеси... ами защото те така са ги гледали :wink:

И м/у др си противоречиш:

При положение,че се говори как са живели,няма ли да е по-достоверно да се появяват без грим,без прически и с раздърпани дрехи.
А те как се появяват.. точно обратното :wink:
А за това, че мн тв-та са следяли.. да така е.. само, че те не се появяваха.. леко пооправено.. а мн пооправени... както ходят жените... на политиците точно така изглеждаха :wink:

А за последния ти абзац съм напълно съгласна... тази България нз на къде отива... :?

sinful`girl
08-28-2007, 15:38
Мне,не виждам къде си противореча. Ти твърдиш,че са живеели като царе,а навсякъде се тръбеше,че се държат с тях като кучета. Ако всичко това с мъченията е било спекулация и наистина е било така както ти казваш,кое мислиш е по-логично ...да ходят наконтени или да ходят като клошари? Ако живеят като царе,а в същото време се говори как ги мъчат,мислиш,че някой ще им позволи да се контят толкова. За да докажат,че "наистина" ги измъчват щяха да ги оставят с някакви парцали,без грим и без прически! Както и да е,много объркано стана и нз дали ме разбра... :)

Защо не са се разплакали като са стъпили в България. Та,те не са се прибирали тук 8 години. Посрещнаха ги толкова много хора,че суматохата беше пълна. Нормално е да са стреснати и да не знаят какво става....кое първо да направят...да прегърнат близките си,да се здрависат с политиците,да застанат за снимка или да дадат някое друго интервю. И ти ако беше на тяхно място,едва ли щеше да ти е до сълзи...

Това,което казваш,че искали нз си какво от ЕС за първи път го чувам....Не мисля,че може да са толкова алчни,че да ходят и да просят още пари. :)

#Gravity Of Love#
08-28-2007, 16:38
Мисля, че те разбрах.. и все пак нали ти казвам.. ако бяха в нормално състояние.. облечени.. като нормални хора... щях да бъда по склонна да се съглася с теб.. но те ги бяха издокарали като за модно ревю :wink: и това ме навява.. на мислите, които по горе споделих :wink:

С втория абзац... въобще не съм съгласна... чувствата са преди всичко... ако приемем версията.. която заблуждава цял народ.. а именно, че са били измъчвани и т.н. цял свят щеше да ги разбере ако се бяха разплакали... 8 години да си в затвор.. при положение, че си невинен.. 8 години да си далеч от родината.. и от близките.. 8 години.. да те подлагат.. на нечувани наказания... пак повтарям... щеше да е мн човешко ако се бяха разплакали... всички щяха да ги разберат.. всички щяха.. да се радват още повече.. на тяхното завръщане... а то какво стана... Стреснати от какво? :-s От това, че се завръщат в родната си държава ли.. ако бях на тяхно място.. аз щях толкова да се радвам... че за стрес не може и да се мисли.. абсурдно е да са били стресирани.. в Либия може би да... но при завръщането си просто няма от какво.. Суматохата наистина е била голяма... но какво.. нима това би ги спряло да се разревът.. за да не се изложат.. защото цял свят ги гледа ли... това е глупаво... по вестниците щеше да има съвсем др заглавия.. ако се бяха появилин както трябва: "Медиците плачат от радост.. а с тях и целия български народ!" Не мислиш ли?? :| А за това, кое първо да направят... ами първо ест.. трябва да прегърнат близките.. тъй като семейството е на първо място.. после да се ръкуват.. с президента и политиците.. (нали те уж са ги "измъкнали" от затвора..) а в това време.. ще ги знимат.. всички знаят колко са нахални папараците.. и че през труп ще минат.. само за да документират нещо :wink: Ако бях на тяхно място ест. че щеше да ми е до сълзи.. пак казвам.. 8 години без семейството и България.. 8 години в затвор.. аз ще се разплача още в самолета :wink:

А за ЕС... ест. че може да са толкова.. нахални и алчни.. нали майката на едната сестра го каза.. "дъщеря ми за пари е готова човек да убие" (вярно парите в днешно време въртят земята... но чак пък толкова.. :smt012 ) аз лично гледах новините.. него ден... събранието било заради медиците.. защото искали още обещетения :wink:

sinful`girl
08-28-2007, 16:56
Както и да е,аз все пак си мисля,че малко или много са се зарадвали,че са се прибрали. Това че не са ревали не е гаранция за нищо. Много хора не плачат,но това не означава,че са безчуствени. Да,казваш,че първо ще прегърнат близките си,после ще се ръкуват с президента и тн и тн. Като ти дадох пример с това имах предвид,че са имали много неща,за които да мислят и е нормално да са объркани и точно тогава да не им е било до рев.....Въпреки че сега като се замисля....плакаха. Бих потърсила клишче,за да ти докажа,но сега ме мързи честно казано :)

Нз какви какви пари и колко ще искат,но това вече наистина ще е прекалено. Въпросът е,че не можем да кажем на черното бяло и да кажем,че е бил лек животът на тези хора. Не е бил лек и тези апартаменти и парите са им били като подарък за това,че стоически са изтърпяли всичко. Това,че искат още и още не говори хубаво за тях. Тука можем да ги обвинявам,че са алчни. Но не разбирам защо трябва да ги обвиняваме за това,че някой им е отпуснал някакъв бонус,с който да започнат от начало.

И понеже се сетих за пример. Албена и Максим след като станаха световни шампиони им подариха Хамър(Убиец,за съжаление),направиха ги почетни граждани на някакъв град и още куп неща и привилегии. А защо им ги дадоха...не само като благодарност,че са представили така добре България,ами и защото това е един вид награда за труда и усилията им!! Защо тогава да се дуем за това,че медиците са получили апартаменти и пари,ами това е наградата им за всичко,което са изтърпяли. Пак казвам,че ако наистина искат още и още пари просто вече нагло. Да взимат това,което им се дава доброволно и да бъдат благодарни. За това,че някой е искал да им помогне и им е помогнал,не можем да ги обвиняваме тях...може да ги обвиняваме за по нататъчните им действия (тука вече ще се съглася с тебе) :)

#Gravity Of Love#
08-28-2007, 17:13
Имам чувството, че за едно нещо си ме разбрала погрешно.. никъде не съм написала.. че ги обвинявам за това, че са им дали апартаменти и пари... напротив.. това.. е горе-долу добре.. защото ако съвсем пък нищо не бяха направили за тях.. съмненията щяха да бъдат по големи.. и политиците сега си мислят.. че колкото повече ги глезят.. и им угаждат на прищявките.. толкова повече ще замазват очите на хората.. че има нещо мръсно в тази работа.. само че това е България.. хората тук в отношение на политика какви ли не лъжи са чули.. и измами са видяли.. просто вече нищо ново няма да ги учиди.. :wink:
И мислиш ли, че тези неща са били толкова.. важни (прегръдката, ръкуването и снимките) че да мислят толкова за тях.. и едва ли не заради това да не са се разплакали... Права си мн хора.. не плачат.. и това не означава че са безчувствени (аз не съм казала, че те са такива :wink: ) това, което се опитвам да кажа.. е че ако наистина тези 8 години.. са били толкова много ужасни за тях... то те можеше да пролеят малко сълзи.. поне за да помогнат на политиците.. да замажат очите на народа... иначе да клипчето.. ще се радвам ако намериш такова.. но това няма да ми промени мнението.. в смисъл.. че това не е поредната глупост в държавата ни :wink:
И аз нз.. за какво количество пари става въпрос.. но и малко да са пак ще е прекалено... :? Казах го по горе и пак ще го кажа.. не обвинявам горестоящите за това, че са ги обещетили.. но мисля, че апартаментите бяха напълно достатъчни.. ако парите, които им дадоха.. ги бяха дали.. на сирупиталищата.. или за нещо др.. (но от полза) мисля, че щяха да спечелят повече точки.. от колкото сега.. ноо... нали сме в Бг.. всичко най лошо е струпано тук.. :wink:

sinful`girl
08-28-2007, 17:20
Ахаааа ясно,мисля че те разбрах вече. Аз през цялото време си мислхе,че един вид ги обвиняваш за това,че са взели парите и апартамените...както и да е,разбрахме се след 100 000 постта :)

http://www.vbox7.com/play:c20c09fa ---> само това клипче успях да намеря...виж след 1:46 дали не плачат ;) :)

#Gravity Of Love#
08-28-2007, 17:50
Мне не ги обвинявам.. :wink:
Вярно много изписахме... ама важното е, че се разбпрахме.. :wink:

А за клипчето.. първо ще кажа Благодаря.. за труда.. :wink:
Да те наистина плачат.. само, че чак когато.. се видяха с близките си.. а не още като пристигнаха.. хах :-D мн се задълбочавам вече.. ама нз.. просто някак си ми се струва... странно.. толкова време.. да си далече от живота, който водиш.. да се прибереш.. и да не си излееш чувствата... хмм.. нз... :|
Пък и ти забелязваш ли как слиза първата.. (ако не се лъжа Кристияна се казваше...) ебаси балетната боходка дето има.. за 8 годишна затворничка... :?
И др, което.. е не ги виждам особено щасливи.. подсмихват се от време на време на камерите.. ама излгежда, че и те не знаят защо..
Ама айде няма значние.. голям диалог направихме по тази тема... :-D в скоро време.. ще гледам да не споря.. че мн ще ми дойде :lol: :-D

sinful`girl
08-28-2007, 18:00
Хахаха ми ние много в подробности се впуснахме :smt005 Нооо накрая се разбрахме. Беше ми приятно хаха :-({|= :) :)

#Gravity Of Love#
08-28-2007, 18:02
Хах.. мда.. отплеснахме се.. ама важното е, че се разбрахме.. :)
И на мен ми беше приятно.. :smt016 мн умно момиче си :smt016 :-D

sinful`girl
08-28-2007, 18:08
Радвам се,че поне поспорих с човек,който има нещо в главата и можеше да се говори с него,а не като с повечето,на които не им изнася и почват да псуват :smt005 ...но стига оффтопик :-D :-D

Deni4ka93
08-28-2007, 22:02
И искам да попитам тези, които защитават ВЕЛИКИТЕ МЕДИЦИ-
Я ми кажете дали ако в Б-я бяха заразени деца със СПИН от либийски медици, щяхте да ги оправдаете???

Neo-Communist Power
08-28-2007, 22:09
Беше грешно да ги прибират! Откъде да знаем дали наистина не са виновни :? Щом са били заловени, значи не е било безпричинно, а е имало защо :) Не трябваше да си разваляме отношенията с Джамахирията, защото те са важни за бъдещия социализъм в България

find_m3
08-29-2007, 06:59
Както и да е,аз все пак си мисля,че малко или много са се зарадвали,че са се прибрали. Това че не са ревали не е гаранция за нищо. Много хора не плачат,но това не означава,че са безчуствени. Да,казваш,че първо ще прегърнат близките си,после ще се ръкуват с президента и тн и тн. Като ти дадох пример с това имах предвид,че са имали много неща,за които да мислят и е нормално да са объркани и точно тогава да не им е било до рев.....Въпреки че сега като се замисля....плакаха. Бих потърсила клишче,за да ти докажа,но сега ме мързи честно казано :)

Нз какви какви пари и колко ще искат,но това вече наистина ще е прекалено. Въпросът е,че не можем да кажем на черното бяло и да кажем,че е бил лек животът на тези хора. Не е бил лек и тези апартаменти и парите са им били като подарък за това,че стоически са изтърпяли всичко. Това,че искат още и още не говори хубаво за тях. Тука можем да ги обвинявам,че са алчни. Но не разбирам защо трябва да ги обвиняваме за това,че някой им е отпуснал някакъв бонус,с който да започнат от начало.

И понеже се сетих за пример. Албена и Максим след като станаха световни шампиони им подариха Хамър(Убиец,за съжаление),направиха ги почетни граждани на някакъв град и още куп неща и привилегии. А защо им ги дадоха...не само като благодарност,че са представили така добре България,ами и защото това е един вид награда за труда и усилията им!! Защо тогава да се дуем за това,че медиците са получили апартаменти и пари,ами това е наградата им за всичко,което са изтърпяли. Пак казвам,че ако наистина искат още и още пари просто вече нагло. Да взимат това,което им се дава доброволно и да бъдат благодарни. За това,че някой е искал да им помогне и им е помогнал,не можем да ги обвиняваме тях...може да ги обвиняваме за по нататъчните им действия (тука вече ще се съглася с тебе) :)

А като толко мислиш ,и ти се отдава явно ,кажи според тебе дали не са зарадвали повече на парите и жилищата?Имате ли идея колко е трудно да си купиш дом в днешно време ,а при условие ,че те са имали и са го зарязали какво повече искат?От къде на къде ми кажете?Хора дето спят по пейките нямат и 1 покрив ,а медиците при вскичките си роднини и т.н. нямат къде да живеят и не са оставили дом зад гърба си?Айде бе в момента се радват на лукс на чужд гръб е това е истината .Да бяха питали кой е съгласен и кой не да използват парите му за тах...хубаво мъчили са ги дрън дрън ми да не са ходили бе да не са малки или малоумни?Айдее мен пита ли ме някой дали имам нужда да ми купят къща като е сигурно ,че никой не съм убила и никой не съм заразила?Гледах за една болна жена от пловдив с 3 деца дето искат да я изгонят от и без това мизерния й дом без да и дадат друг....е тя по-малко ли заслужава някой да се погрижи за нея и децата й?Деба и тъпа държва дет е тва :smt013 вбесявам се само като видя ,че някой дебил е писал в тая тема ](*,) ](*,)

aniezina
08-29-2007, 09:54
Преди няколко дни чух едно изказване на доктор здравкУ, по повод въпроса на един репортер какво мислят за отицателно настроените към тях в БГ, той каза че всички по улицата ги приветствали и поздравявали а никой не им отправял критика, или ги укорявал-затова смятал че хората които говорели лошо за тях били за него страхливци щом не им го казвали в очите :smt013 побеснях и буквално изкрещях на телевизора че несъм го срещнала в противен случай доста цветущо щях да му го разясня тоя въпрос кой е страхливец и подлец и кой не :smt019

find_m3
08-29-2007, 10:36
Омг сериозно ли :shock: тоя па тоя #-o

sinful`girl
08-29-2007, 13:37
find_m3,Само едно ще ти кажа ...много грешно расъждаваш. Казваш,че те си имат дом,има къде да живеят и в момента "тънат в лукс". Пак ще ти дам примера за Албена и Максим,защото явно че не си му обърнал внимание. Те са фрашкани с пари от всичките си титли...ами защо тогава решиха да им подарят Хамъра?? Щото не могат да си го позволят ли?! Не,като награда,като благодарсност за това,че са представили страната изключително добре,за това че десетки години са тренирали като луди и не са се отказвали,за това че са упорити и не се предават. Същото е с медиците...8 години те са издържали и това един вид като наградата за това,което са направили.

Аз друго не мога да разбера .... какво ви е*е вас това,че Мтел им подарява апартамент? Да не би парите да ги давате вие? Да не би апартаментите вие да ги давате? Някой е решил,подарил им ги е. Единствено не мога да разбера,защо ги обвинявате. Нещото,за което и аз се съгласявам,че не е редно,е това да искат още и още пари и привилегии.

Колкото до държавата........да,тя е виновна за това,че сираците няма какво да ядат,че бездомни хора няма къде да спят и че една майка с три деца е принудена да напусне жилището си! Или за това може пак медиците са ви виновни.....виновни са само,че не са дали част от парите за благотворителност,както е редно...!! Разберете,че тази завист е отвратителна. Да завиждате на живота на едни изстрадали хора,които най-накрая получават някакъв бонус,е смешно! Щяхте ли така да мислите и говорите,ако това бяха вашите майки,баби или лели .....??