PDA

View Full Version : Какво е ФИМОЗА



Mitakaaaa
08-13-2007, 23:32
Едно фр ми вика,4е се прайло на всеки....Та какво е ?? гледах в търса4ката и излезнаха 4 неща който не пиши то4но кфо е....нещо немоеж си обелиш пениса ?

Mitakaaaa
08-14-2007, 00:18
някой хелп плз 4е съм притеснен ;(

TheBoss
08-14-2007, 09:16
FImoza e теснение на кожичката...т.нар.препуциум , ne moje6 da si go obelva6 dokrai i ponqkoga se podhojda do dosta bolezneni operacii (obrqzvane) ne boli 4ak tolkova, no ima drugi deto ti kazvam, 4e ti davat upoiki da ne pripadne6 v kabineta im ... nqma da ovartam tova e jestokata istina !

belerofone
08-15-2007, 22:01
FImoza e теснение на кожичката...т.нар.препуциум , ne moje6 da si go obelva6 dokrai i ponqkoga se podhojda do dosta bolezneni operacii (obrqzvane) ne boli 4ak tolkova, no ima drugi deto ti kazvam, 4e ti davat upoiki da ne pripadne6 v kabineta im ... nqma da ovartam tova e jestokata istina !

Фимозата е заболяване предизвикано от ниска хигиена....Най-простото обяснение на болестта е слепване на вътрешната част на препуциума за короната на главичката....тази най-широка част на пениса която има ръбче....Не се появява при всеки...
Това което The Boss описва със стеснението на препуциума се появяа в следствие от заболяването постит....Поне аз това имам като информация....

Поздрави...

DIVINE_TIME
08-16-2007, 11:57
FImoza e теснение на кожичката...т.нар.препуциум , ne moje6 da si go obelva6 dokrai i ponqkoga se podhojda do dosta bolezneni operacii (obrqzvane) ne boli 4ak tolkova, no ima drugi deto ti kazvam, 4e ti davat upoiki da ne pripadne6 v kabineta im ... nqma da ovartam tova e jestokata istina !

Фимозата е заболяване предизвикано от ниска хигиена....Най-простото обяснение на болестта е слепване на вътрешната част на препуциума за короната на главичката....тази най-широка част на пениса която има ръбче....Не се появява при всеки...
Това което The Boss описва със стеснението на препуциума се появяа в следствие от заболяването постит....Поне аз това имам като информация....

Поздрави...
Глупости,не е от ниска хигиена! Фимозата е слепване на кожичката към пениса и 90% от децата го имат до около 3 4 годишна възраст. При някои обаче фимозата продължава и през пубертета! Ако и тогава не настъпи естествена сепарация се налага и хирургична намеса!

belerofone
08-16-2007, 13:32
FImoza e теснение на кожичката...т.нар.препуциум , ne moje6 da si go obelva6 dokrai i ponqkoga se podhojda do dosta bolezneni operacii (obrqzvane) ne boli 4ak tolkova, no ima drugi deto ti kazvam, 4e ti davat upoiki da ne pripadne6 v kabineta im ... nqma da ovartam tova e jestokata istina !

Фимозата е заболяване предизвикано от ниска хигиена....Най-простото обяснение на болестта е слепване на вътрешната част на препуциума за короната на главичката....тази най-широка част на пениса която има ръбче....Не се появява при всеки...
Това което The Boss описва със стеснението на препуциума се появяа в следствие от заболяването постит....Поне аз това имам като информация....

Поздрави...
Глупости,не е от ниска хигиена! Фимозата е слепване на кожичката към пениса и 90% от децата го имат до около 3 4 годишна възраст. При някои обаче фимозата продължава и през пубертета! Ако и тогава не настъпи естествена сепарация се налага и хирургична намеса!

Може би трябваше да направя разграничението между патологичната за която говоря аз и вродената фимоза зда която говориш ти....Причинителите са много един от които е т.нар.смегма...Вероятно в сайта където си прочела информацията не е написано затова се поразрови повече....Фимоза може да се получи и при хора на 25г...Може да бъде от травма на препуциума...от травма на нервни окончания....от преболедуван постит....Много са....

Не бъди толкова критичен\а предевид , че ства дума за две различни патологии....И аз мога така , но не е най-добрия начин...

Поздрави...

DIVINE_TIME
08-16-2007, 13:55
Виж какво... Не съм чела информацията от някъде си, а просто имам по-малък брат,с много голяма разлика сме и той имаше такова нещо! И бъди сигурен,че не е от ниска хигиена! А информацията имам от родителите ми,които са лекари. Тъй че няма какво да се ровя,знам го щото член от семейството м иго е преживял!

belerofone
08-16-2007, 14:47
Прекрасно...Тогава ми отговори на въпроса ЗАЩО човек на 24 получава фимоза при перфектно развитие без никакви предварителни индикации за уро инфекции както и за каквото и да било друго....Лекарят казнва , че се получава заради ниска хигиена....Аз не съм си го измисли....

Подбирай си битките...Наистина не омга да понасям хора , които се държат грубо било и по интернет....Не съм лекар нит ти си ...И двамата споделяме някакъв опит а единтственно ти си грубиянката....

Смекчи си малко тона ако обичаш....

Поздрави....

DIVINE_TIME
08-16-2007, 14:50
Имаш интересни представи за грубо държание,явно много лесно се обиждаш... Е съжалявам,не мисля,че с нещо съм те засегнала,но щом е така сори!

Поздрави и от мене :D

belerofone
08-16-2007, 14:53
Имаш интересни представи за грубо държание,явно много лесно се обиждаш... Е съжалявам,не мисля,че с нещо съм те засегнала,но щом е така сори!

Поздрави и от мене :D

Не говорим за засягане говорим за рязък "тон"...Това ме дразни , особено когато не сме лици в лице...


Поздрави...

DIVINE_TIME
08-16-2007, 14:55
А сега го обърнахме на флууд,така че да спрем!
Поздрави!

foreverr
08-16-2007, 22:28
ami nz pitai lekar ili genekolog nz 4esno ako znaeh bih pomognala s udovolstvie

Spox_
08-20-2007, 21:40
Абе с повечко чекии кожата леко-полеко започва да се оттегля :) (Лични наблюдения) :D

krem4et0
08-21-2007, 08:37
Виж тази тема:http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=122598
Даже е важна, а никой не си прави труда да погледне!