PDA

View Full Version : Защо има толкова много злоба във форумите ???



MayKyTy
08-14-2007, 13:49
Не знам дали сте забелязали обаче все повече и повече постове са наситени със злоба и желание вместо да помогнеш само да се присмееш или по-лошо дори нараниш и обидиш другият ... Как си обяснявате това, та нали форумите са местата където трябва да обменяме информация и опит а не да се дракаме :smt017

ProstoAz
08-14-2007, 13:54
Защото хората ги мързи да излезнат навън да си избият комплексите (или не им стиска). :wink:

bulgarche
08-14-2007, 13:56
Има много други теми в които е обсъждан този проблем.
Меренето на пишки никога няма да е остарял начин да изпъкнеш

Shadow_Walker
08-14-2007, 14:01
Защото хората ги мързи да излезнат навън да си избият комплексите (или не им стиска). :wink: Напълно съгласен.И заради това ги избиват тук като се правят на много пекани, важни и т.н. :roll:

..:::Sweet_girl:::..
08-14-2007, 14:02
Защото хората ги мързи да излезнат навън да си избият комплексите (или не им стиска). :wink:

Ето това според мен е всичко. Няма къде да се правят на "големи" и къде да си показват простотийте =D>

find_m3
08-14-2007, 14:03
Защото хората ги мързи да излезнат навън да си избият комплексите (или не им стиска). :wink: Напълно съгласен.И заради това ги избиват тука и се правят на много пекани... :roll:

На непознати?Ми не по-скоро ,щото сме много хора и следователно много мнения.Няма нищо чудно

Madness
08-14-2007, 14:08
Я ми дефинирайте"комплексар"?

find_m3
08-14-2007, 14:10
Като видя думата 'комплекс' във форума и ми иде да се издрайфам върху сървъра... :roll:

Просто всички са тъпи копелета и аз съм тъпо копеле, и няма к'во да правим, и виждаме някоя тема, която не ни изнася. Какво правим? Изпсуваме си задника и ни олеква от еднообразното ежедневие.

:-D ДА туй комплекса станал голям хит уе

Shadow_Walker
08-14-2007, 14:15
Като видя думата 'комплекс' във форума и ми иде да се издрайфам върху сървъра... :roll:

Просто всички са тъпи копелета и аз съм тъпо копеле, и няма к'во да правим, и виждаме някоя тема, която не ни изнася. Какво правим? Изпсуваме си задника и ни олеква от еднообразното ежедневие.Мда, това наистина е мноого цивилизовано... ;]
Вместо да си живееш живота и да си уредиш проблемите пишеш простотии по форумите.Йес ве, само така! :wink:

П.П. И аз съм бил злобен във форума...кофти.Ама гледам да не съм :-D

Master_88
08-14-2007, 14:15
форумите се посещават от всякакви хора. Нормално е сред тях да има и злобни

find_m3
08-14-2007, 14:20
Злобни има със сигурност,но няма как да се прецени в тълпата кой какъв е.Няма как просто да говорим един език.Ние сме 22 момичета в класа и не се траем пък вие тука

ProstoAz
08-14-2007, 14:25
Я ми дефинирайте"комплексар"?
Защо, май ТИ не знаеш значението, а?
Комплексар е човек с комплекси (с идеи за някакъв недостатък, което се отразява на поведението).

И няма лошо всеки да е на различно мнение, аз си мислех, че говориме за онези, които вместо да ти помогнат за някой проблем ти казват да ходиш да се самоубиеш например.

find_m3
08-14-2007, 14:31
Я ми дефинирайте"комплексар"?
Защо, май ТИ не знаеш значението, а?
Комплексар е човек с комплекси (с идеи за някакъв недостатък, което се отразява на поведението).

И няма лошо всеки да е на различно мнение, аз си мислех, че говориме за онези, които вместо да ти помогнат за някой проблем ти казват да ходиш да се самоубиеш например.

Дай да поспорим и тука :smt005

Защо такива хора да са комплексари?Просто си мислят,че като те знаят нещо ,а другите не значи са половин хора :smt012

ProstoAz
08-14-2007, 14:37
Добре, да поставим въпроса така - какъв ще ти е проблема, ако ми кажеш да се самоубия? О
пределено ще имаш проблем, човек без проблеми му е леко и на сърцето, и на душата и не би се занимавал с подобни простотии.

Това си е мое мнение, за мен такива хора са комплексари, не ви задължавам и вие да мислите така. :wink:

08-14-2007, 14:38
e 6to puk ne?!

ProstoAz
08-14-2007, 14:47
Напротив, именно те правят поведението ти такова. Не във всички случаи, но в достатъчно от тях.
А мнението ми е правилно за мен, за теб - не, зависи от субективната гледна точка. До консенсус видяло се е няма да стигнем, нека поне се изслушаваме, нали така? :lol:

Mooo6no
08-14-2007, 14:47
По-форумите е много по-лесно да си избиваш комплексите. Ако тръгнеш в реалния живот за нула време ще те направят на нищо, докато тук е много лесно. А и можеш да си изкривиш образа, така че винаги нещата да изглеждат хубаво.

Nobody
08-14-2007, 14:50
Защото строя на форума е такъв. Знаете ли как възприемах форума на сайта преди да се регистрирам в него. Мястото където можеш да влезеш да се посмееш на глупостите, които пише някой. Сайта за мен е много сериозен, с много добра идея, която е и добре реализирана. Но уви, форума в по-голямата си част е за лигнярите(аз не смятам, че чрез форум можеш да окачествиш дадена личност по някакъв начин, камо ли да я наречеш комплексар). Вече наляво и надясно чета за комплексари, хубава думичка, благозвучна е, дай всички да я ползваме. С това и често употребяване няма голяма разлика дали пишеш "самоубий се" или "Аман от комплексари". А вие искате изведнъж да промените всичко, това е все едно да продаваш на хората самолети. Събираш лоялни клиенти с години, поддържаш рейтинга си сред тях. Но изведнъж ти решаваш да продаваш парцели в Северна Африка. Не можеш изведнъж на хората, които си продавал самолети и те са купували сега да скочат на парцелите. Те нямат интерес там, те имат авио-компании и си искат самолетите. Във форума положението е подобно, (след като почнах да пиша, видях че не ми се получава метафората, ама нали се надъхах) тук от самото начало(или по-скоро откогато съм почнал да влизам) е място за лигнярите, вие се опитвате да привлечете по-свестни потребители, но уви, не се получава и знаете ли защо, защото на лигнярите тук им е харесало, те със своята лиготия могат да се насадят навсякъде, не ги интересува вие какво искате да предложите и реализирате, опитват се да се интегрират и го правят, и то бързо, според мен причината е в строя на форума.


Искам да отбележа, че и аз съм една лиготия след 5 минути може да съм на съвсем друго мнение...

Disrespect
08-14-2007, 15:02
Като видя думата 'комплекс' във форума и ми иде да се издрайфам върху сървъра... :roll:

абсолютно

Madness
08-14-2007, 15:04
^npocTo^a3^f^,ъъъъ,без да съм комплексар( :lol: ),тъпа ли си?Или мен мислиш за тъпа?
Поисках дефиниция точно заради спора,който се получи!
Комплексар-човек с много комлекси.Да,но това не значи,че той те кара да се самоубиеш,примерно.
Човек,който ти го казва или се държи грубо по друг начин,наричате комплексар.Но дали той има комплекси?И защо използвате тая дума пстоянно?
И следващия ми въпрос щеше да е дали всеки който наричате комплексар отговаря на определението ви.

Disrespect
08-14-2007, 15:06
бе всички завиждат бе...всички са комплексари
на сапун!

Liz
08-14-2007, 15:07
Не знам дали сте забелязали обаче все повече и повече постове са наситени със злоба и желание вместо да помогнеш само да се присмееш или по-лошо дори нараниш и обидиш другият ... Как си обяснявате това, та нали форумите са местата където трябва да обменяме информация и опит а не да се дракаме :smt017
Абсолютно съм съгласна с тебе, винаги е било така и аз не могада разбера защо, всеки напада някои друг, и се присмива,и много не зачитат въобще мнението на другите,само глупости се говорят, няправи всеки е настроен негативно, ужас и за това и рядко пиша, а и споровете и караниците по дадени теми ще продължат завинаги...

Nobody
08-14-2007, 15:13
Спора е много хубаво нещо, караницата - не. А ти ги сложи под един знаменател... Защо?


Каза, че не пишеш, сега нарочно те провокирам да го направиш. Надявам се, затова мое решение да не ме изкарате комплексар...

find_m3
08-14-2007, 15:20
Ммм да тая думичка "комплексар" не е подходяща.По скоро е комплексар тоя ,който веднага се хваща за сламката и започва да се кара ,щото сульо и пульо дето никога няма да ги види вероятно ,му казали да се гръмне.

Nobody
08-14-2007, 15:24
Ммм да тая думичка "комплексар" не е подходяща.По скоро е комплексар тоя ,който веднага се хваща за сламката и започва да се кара ,щото сульо и пульо дето никога няма да ги види вероятно ,му казали да се гръмне.
Но и те са хора със солидна теория. Имат достойнство. Не знам, аз едва ли някога бих споделил свой проблем в този форум, а като се има предвид, че това му е идеята, трябва доста сериозно да се замислите. Всъщност не знам дали става дума само за този форум или форумите въобще. То зависи и от естеството на проблема...

MayKyTy
08-14-2007, 15:30
Не знам защо всички се разприказваха за тази думичка, да и аз виждам че това е сигурно най-често повтарящата се дума във форума но все пак моят въпрос беше друг ... как си обяснявате наличието на толкова много злоба.
Nobody ако всички са като теб и не споделят (какъвто всъщност е замисълът на форумите) то по-добре да няма форуми за да не са пълни просто с безмислен спам [-X [-(

RAWRRR
08-14-2007, 15:32
Не си избивам комплексите,
а се забавлявам ,развивам въображението си и креативността си.
Показвам дар словото си..
Язвителна съм,защото ми се отдава
И навън сън такава,не се перча само по форумите..

I'm not guilty for being a bitch,you are guilty for taking it serious

Liz
08-14-2007, 15:37
Спора е много хубаво нещо, караницата - не. А ти ги сложи под един знаменател... Защо?


Каза, че не пишеш, сега нарочно те провокирам да го направиш. Надявам се, затова мое решение да не ме изкарате комплексар...
Отговарям защото си прав, не се изясних, исках да кажа спор които се превръща в караница :)

П.с Аз лично никога не изпозвам думата комплексар..

rebel_kid
08-14-2007, 15:45
Като видя думата 'комплекс' във форума и ми иде да се издрайфам върху сървъра... :roll:

Просто всички са тъпи копелета и аз съм тъпо копеле, и няма к'во да правим, и виждаме някоя тема, която не ни изнася. Какво правим? Изпсуваме си задника и ни олеква от еднообразното ежедневие.
:smt040

Nobody
08-14-2007, 15:58
@Liz Ако не бях прав щеше да ме подминеш с лека ръка, а? :P Радвам се, че ми отговори и призна, че си сгрешила. С 2 поста затвърди уважението ми(не че има особено значение, но съм длъжен да споделя). Казвам "затвърди", а не "спечели", защото не се смятам за толкова важен, че някой да трябва да печели уважението ми. Аз го давам на всеки срещнат, той избира дали да го запази или не.

@CBupen`3aeK Съжалявам, че не бях достатъчно точен. Попринцип съм на мнение, че сексуалния ми живот и личните ми драми не би трябвало да са достояние на всеки срещнат. За тези неща имам своите близки, с които да се посъветвам, а и гледам да се доверявам на истинкта си и да трупам собствен опит. Това за истинкта важи за личните драми, сега да не останеш с впечатление, че съм безотговорен и не знам какво е AIDS примерно. Не съм от тези "дечица". Понякога е по-лесно да споделиш с непознати, но така нарачените непознати тук, в този форум, са от типа, които биха ти казали да се гръмнеш(не знам дали не са и прави, защото все се дъвче едно и също, дотяга). Форумите са едно чудесно нещо, а ти ме изкара, че съм против тях. Те са място, където хората с общи интереси могат да си комуникират, място за правене на контакти, обменяне на безценен опит и т.н. Ако примерно имам някакъв проблем с програмирането(с това се занимавам предимно) няма да попитам тук, ами ще го направя в специализиран, тясно свързван с това, което правя, форум. Разбираш ли идеята ми? Всеки форум има някаква своя идея, този е започнал с една наистина чудесна, която според мен вече е наистина опорочена? Не смяташ ли, че съм прав?

MayKyTy
08-14-2007, 15:59
да сега вече те разбрах наистина и ДА прав си така е :)

Nobody
08-14-2007, 16:02
да сега вече те разбрах наистина и ДА прав си така е :)
А аз се надявах да продължим спора :smt005 :smt005 :smt005 Все пак се радвам, че стигнахме до някакъв консенсус.

find_m3
08-14-2007, 17:43
@Liz Ако не бях прав щеше да ме подминеш с лека ръка, а? :P Радвам се, че ми отговори и призна, че си сгрешила. С 2 поста затвърди уважението ми(не че има особено значение, но съм длъжен да споделя). Казвам "затвърди", а не "спечели", защото не се смятам за толкова важен, че някой да трябва да печели уважението ми. Аз го давам на всеки срещнат, той избира дали да го запази или не.

@CBupen`3aeK Съжалявам, че не бях достатъчно точен. Попринцип съм на мнение, че сексуалния ми живот и личните ми драми не би трябвало да са достояние на всеки срещнат. За тези неща имам своите близки, с които да се посъветвам, а и гледам да се доверявам на истинкта си и да трупам собствен опит. Това за истинкта важи за личните драми, сега да не останеш с впечатление, че съм безотговорен и не знам какво е AIDS примерно. Не съм от тези "дечица". Понякога е по-лесно да споделиш с непознати, но така нарачените непознати тук, в този форум, са от типа, които биха ти казали да се гръмнеш(не знам дали не са и пра
ви, защото все се дъвче едно и също, дотяга). Форумите са едно чудесно нещо, а ти ме изкара, че съм против тях. Те са място, където хората с общи интереси могат да си комуникират, място за правене на контакти, обменяне на безценен опит и т.н. Ако примерно имам някакъв проблем с програмирането(с това се занимавам предимно) няма да попитам тук, ами ще го направя в специализиран, тясно свързван с това, което правя, форум. Разбираш ли идеята ми? Всеки форум има някаква своя идея, този е започнал с една наистина чудесна, която според мен вече е наистина опорочена? Не смяташ ли, че съм прав?

Аз пак не разбрах нещо.....
Я кажи ти като питаш в "спецялизирани" форуми разни неща,ня тоя каква му е спецялността?За нищо ли не служи?Нали има графа за почти всичко.

аз по темата си казах мнението

п.п не се дръвча просто днес явно ми е ден за спорове :-D

Nobody
08-14-2007, 18:09
Евала! От кога чакам някой да ми отговори, та да се намирам на приказка :) А и не си казал нищо лошо, че да се извиняваш. Мнението ти бе поднесено съвсем нормално :) Та сега да пристъпим към отговора ми(няма да е зле, нали?) :P
Аз принципно съм на мнение, че големите форуми са хубаво нещо. Но в тях контрола се осъществява по-трудно, но това е едно на ръка. Колко програмиста на C++ според теб посещават форума. Да го кажем 10%(според мен даже са много май) Във форума има 38 хиляди потребители. Позволявам си да оставя 30 хиляди активни, 10% от 30 хиляди са 3 000 човека. Но от тях колко посещават раздела за програмисти? Всички ли? Съмнявам се, аз не съм го отворил нито веднъж, но се занимава с програмиране. Да кажем, че 50% ще го посетат, а от тях много малка част е за да се обогатят, по-скоро от любопитство. Ако вътре има зададен някакъв ламерски въпрос, вероятността някой от 1500-те човека, които са влезнали да отговори е много малка, а и отново повтарям, че според мен влизащите са мн по-малко от тази цифра. А в малкия форум, който има 5 000 потребителя, от които 98% са програмисти шанса е по-голям. Първо, защото малките форуми са надъхани да се разширят, там хората ще ти обърнат по-голямо внимание, модераторите и администраторите лично биха се хванали да ти разясняват и показват, което ти помага да просперираш по-бързо. Отделно заставаш все сред знаещи и можеше хора, учиш се от тях. Там няма да гледаш теми за това, което не те вълнува, докато тук раздела(отбелязвам, че съм го посещавал само веднъж) е прекалено общ и вътре може да настане мазало. Отплеснах се много, надявам се ми разбра замисъла, ако не си, драсни един ред, ще се пробвам да го обясня по-просто и без да многословя(което май не ми се отдава). А този форум определено има идея, хубава идея. Да е мястото, къдетото ние пуберите разкриваме проблемите си, но уви, вече това е място повече за спам, отколкото затова...

sherry
08-14-2007, 18:13
Хората не са такива по форумите само, а по принцип. По-лесно е да злобееш, отколкото да обичаш, по-лесно е да нападнеш, отколкото да помогнеш. Навсякъде има лоши хора, не само тук. Остава надеждата, че все някои не следват тоя пример, а се държат както трябва.

Nobody
08-14-2007, 18:16
Хората не са такива по форумите само, а по принцип. По-лесно е да злобееш, отколкото да обичаш, по-лесно е да нападнеш, отколкото да помогнеш. Навсякъде има лоши хора, не само тук. Остава надеждата, че все някои не следват тоя пример, а се държат както трябва.
Надеждата е една измама, която те кара да си стоиш на задника и да не правиш нищо. Да, надявай се... Казват, че надеждата умира последна. Умира последна, защото чака да те изяде от вътре целия... Продължаваш да се надяваш...

sherry
08-14-2007, 18:18
Хората не са такива по форумите само, а по принцип. По-лесно е да злобееш, отколкото да обичаш, по-лесно е да нападнеш, отколкото да помогнеш. Навсякъде има лоши хора, не само тук. Остава надеждата, че все някои не следват тоя пример, а се държат както трябва.
Надеждата е една измама, която те кара да си стоиш на задника и да не правиш нищо. Да, надявай се... Казват, че надеждата умира последна. Умира последна, защото чака да те изяде от вътре целия... Продължаваш да се надяваш...
Надявам се, защото не всички са злобари и макар и малко, има хора, които се държат човешки, аз лично познавам такива, затова и не съм загубила надеждата си!

Nobody
08-14-2007, 18:20
А не смяташ ли, че ти като си стояла и си се надявала, не си направила някои хора по-добри. Те просто са си били такива поради една или друга причина. Радвам се, че познаваш такива хора. Но с твоята надежда те няма да станат повече, дори с надеждата на целия свят. Не надеждата, а не волята помага. Защото надеждата те кара да стоиш и да се грееш, а не волята да се движиш. Без движение прогрес няма!

find_m3
08-14-2007, 18:40
Момиче съм бтв Nobody разбрах на къде биеш и сега като се замисля тука повече пишат в графа "секс" и "козметика и диети" ,а и си говорят едно и също по милион пъти една и съща тема.Това е и една от причините за рязките изказваня между другото.Има по 3 теми озаглавени "обезкосмяване" и във всички пише едно и също и въпроса е един и същ само дето никой не си прави труда да поглене 2 реда по-надолу.Разбирам темата да е за едно и също,а да става въпрос за съвсем различна ситуация ,но уви.....рядко е така поне 2 от 3 теми са 1 към 1

Nobody
08-14-2007, 18:45
Точно затова говоря. Поднасям ти най-искренните си извинения, че обърках пола ти, но все пак в интернет пространството може да се случи на всеки. Надявам се да ми е простено :P И се радвам, че се потруди да прочетеш и разбереш хаотичните ми мисли, защото тези които само дращат в "Секс" като видят повече от 5 реда пост дори не си правят труда да четат. :) И все пак ми е малко тъжничко, че сега няма с кого да споря. На мен това си ми е от зодията, може да ви излгеждам малко заядлив на моменти, но не съм, всяко мое мнение е написано с усмивка :)

sherry
08-14-2007, 18:45
Nobody, извинявай, ама говориш глупости. Не знам защо се захвана да обсъждаш надеждата, не съм казала, че моята надежда ще помогне за това повече хора да бъдат добри. Казах, че има добри хора и заради това моята надежда е жива. А как тези хора да станат повече? Те сами трябва да го пожелаят, не може някой да им го наложи. Трябва да разберат, че няма смисъл от омразата и злината...

Mooo6no
08-14-2007, 18:50
Nobody - А тя с какво е длъжна да ги променя? Един човек не може да промени нещата. Иначе надежда има и тя е основателна, защото хората найстина стават по-малко злобни, особено сред младите където злобата е много по-малко, отколкото при възрастните.


А и предполагам, че не хората попринцип са злобни, а българите (към това броя и циганите и турците живеещи в България) попринцип са злобни. Не мисля, че навсякъде по света хората са толкова злобеещи, колкото у нас.


бтв пореден пример за човешката злоба е това, което се случва с мнението на хората за медиците ни и палестинския доктор.

Nobody
08-14-2007, 18:53
И глупости да говоря, връзваш ми се, нали? Откровено казано не смятам, че говоря глупости. Има случаи, в които го правя, за да върви разговора. Сега не е точно така. Сега се чудя дали да подхвана за основна тема "дали има смисъл от омразата и злината" или да си карам на надеждата. Просто ми е забавно да провокирам някой и да споря(не караница, спор, държа да подчертая). А твоята надежда накъде е насочена? Че някой ден света ще стане по-добър ли? Ще ти задам един въпрос? Чува ли си някога от вашите, че света преди 10 години е бил по-добър, мислиш ли че е било така. Какво мнение си придобила ти, през години, в които си живяла, света на лошо ли отива? Те станаха малко повече въпросчетата, ама се надявам да не ми се сърдиш и да ми отделиш още малко от свободното си време :)

Nobody
08-14-2007, 19:02
Nobody - А тя с какво е длъжна да ги променя? Един човек не може да промени нещата. Иначе надежда има и тя е основателна, защото хората найстина стават по-малко злобни, особено сред младите където злобата е много по-малко, отколкото при възрастните.


А и предполагам, че не хората попринцип са злобни, а българите (към това броя и циганите и турците живеещи в България) попринцип са злобни. Не мисля, че навсякъде по света хората са толкова злобеещи, колкото у нас.


бтв пореден пример за човешката злоба е това, което се случва с мнението на хората за медиците ни и палестинския доктор.

Всеки си мисли, че е безсилен, груба грешка. Всеки от нас притежава много повече сила, отколкото си мисли. Трябва да започнеш от себе си, да си идеалния образ на човек, който си представяш, добър и мил, който действа безвъзмездно. Тъй като много малко хора са достигнали този идеалистичен образ, човешкия прогрес е вечен и винаги има над какво да работиш относно изграждането на твоята личност. И с надежда и без надежда света ще прогресира по един и същи начин. Основата на идеята ми е, че хората които се надяват не действат, а трябва да е обратното, като действаш и да не се надяваш, нещата ще си станат. Това, че смяташ, че злобата намалява е хубаво, аз не съм сигурен дали е точно така. Аз лично за себе си я намалявам. Наскоро съм правил неща, които преди съм си мислил, че никога няма да направя за непознат. Гордея се с това, че се променям, за мен това означва прогрес.


Може би някоя нация е по-злобна от друга, но не вярвам някъде да няма злоба. Не съм обиколил света, не мога да кажа.


Не гледам телевизия и не се интересувам толкова живо от медиците. Някой би казал, че това е липса на патриотизъм и съпричастие. Моето мнение за този конфликт е кратко, грубо и просто. И то е - Трябваше или да ги убият преди 8 години или да ги пуснат, след като го проточиха, вече е все тая!

sherry
08-14-2007, 19:06
А твоята надежда накъде е насочена? Че някой ден света ще стане по-добър ли? Да, там е насочена. Знам, че е почти невъзможно, но искрено се надявам, защото както са тръгнали нещата, светът не отива на добре, сякаш се самоунищожаваме.

Не се връзвам на глупостите, които говориш, просто ти отговарям :wink:

Всеки ден чуваме за още и още трагедии, за все по-големи жестокости...Иска ми се това да спре или ако не съвсем, то поне да намалее. Хората са прекално зли, ставала съм свидетел на ужасни ситуации, които несъмнено доказват, че хората губят човешкото у себе си. Но не всички!

Ако в един черен тунел има макар и мъничка искра светлина, то има 2 варианта...Тунелът да "глътне" и последните проникнали слънчеви лъчи, а другият вариант е те да станат все по-ярки и може би един ден вътре да стане светло...

Има добри хора... Такива, които са готови да помогнат, когато имаш нужда. Такива, които няма да те спънат, за да застанат на твоето място. Такива, които ще те прегърнат, не защото искат да те приковат към кръста...

Давам един може би неуместен пример! Но според мен е нагледен пример за това, че винаги ще има хора, които ще се опитват да поправящ щетите от чуждите грешки и докато ги има тея хора, то надеждата за един по-добър свят ще е жива завинаги.

Бях попаднала в 1 форум, където разказваха историята за около 40 кученца, които са щели да бъдат изнасяни в чужбина, за да ги продават. Контрабанда с бебета, които още са нямали и първа ваксина, били са подложени на безобразни условия, пренасяли са ги в куфари и чанти. Спрели са ги на границата и от там започна спасителна акция, организирана от хора, които обичат животните. Ako обичаш животните и ти е интересно какво стана, виж тая тема, там ясно се вижда, че някои хора не се притесняват да "загубят" от времето си, за да направят добро - http://dog.bg/f/index.php?act=ST&f=55&t=7293&s=3a9bf1601c34ca0d5b98017a7497b24b

Nobody
08-14-2007, 19:28
sherry, наистина разсъждаваш много добре. Съгласен съм с почти всичко, което казваш. Да, ние наистина се самоунищожаваме, разликата в мисленото ни е следната(или поне така я виждам аз) Ти виждаш, че нещо се случва и се надяваш, то да не стане. Аз виждам, че нещо се случва и не се надявам, а се опитвам да направя, така че то да не стане. Идеята ми е хората да нямат време да се надяват, а да действат, защото от действията им ще има резултати, а от надеждата не. Има разлика между надежда и вяра, на мен ми се струва, че малко омешваш двете понятия, вярата също е свързана с действието, тя е идеята, която стимулира и осмисля това, което правиш. Примерът, който ми даде с животните, представи си, че хората, които са разбрали за ситуацията(още не знам каква е, защото се ентусиазирах да ти отговоря преди да прочета темата, която ми линкна) са се надявали тези кученца да спрат да бъдат малтретирани, тогава какво е щяло да стане - нищо. Те не са направили това, започнали са да действат, вярвали са в каузата си и са успели, едва ли са има ли време просто да си стоят и да се надяват, че някой друг ще се погрижи за този проблем.


Със споменаването ми на това, че говоря глупости исках да проверя дали възприемаш писанията ми като такива... Изглежда съм бил някъде из хладката вода... Но това няма никакво значение.


Обществото ни е зло! Това е факт, нали? Ще ти кажа още един факт... Ти си от това същото зло общество!


Някой трябва да се бори, за да победи тази светлина, нали така? Тогава някой трябва да се действа, иначе победа няма да има, но нека не се повтарям за стотен път...

Има добри хора, това са ценните и стойностни характери. Няма значение дали техен притежател е просяка на улицата или бизнесмена в мерцедеса. Добрите хора са си добри, независимо от социалния им статус. Вярвам, че ще съм един от тях!

Надявам се този път да разбра какво имам да кажа :)

Nobody
08-14-2007, 19:31
Хората не са злобни...

Злоба е нещо съвсем различно от това, което става из форума. Хората просто обичат да се забавляват за сметка на другите, да влязат и да се поразтоварят...

Ще визирам главно себе си- много обичам всякакви безмислени спорове и да си упражнявам форумната гимнастика, като често влизам в спорове на страна, която даже не заемам, а е точно противоположна на моята.
В разделите, където има реални проблеми, ако влизам то е с намерение да помогна на някой, а не да се заяждам, но понякога има откровено дебилни теми- особено в Секс, където ме е страх да влизам, защото макар и малко по-възрастен от повечето потребители тук и човек с широки възгледи за света, оставам направо втрещен, а понякога и погнусен...

Идеята ми е, че всеки влиза с цел да му мине свободното време тук, освен ако няма някакъв проблем, който да сподели и да очаква помощ- вече е въпрос на съвест на останалите потребители дали и как ще му помогнат, както зависи и от начина на задаване на проблема и т.н.

Да кажеш на някой да се самоубие, ако е пуснал тема, че харесва да прави секс с умрели зайци не бих казал, че е злоба... примерно

Точно така, форума се е отдалечил много от идеята си, именно затова съм склонен дори да толерирам изказвания от гореспоменатия тип.

sherry
08-14-2007, 19:57
sherry, наистина разсъждаваш много добре. Съгласен съм с почти всичко, което казваш. Да, ние наистина се самоунищожаваме, разликата в мисленото ни е следната(или поне така я виждам аз) Ти виждаш, че нещо се случва и се надяваш, то да не стане. Аз виждам, че нещо се случва и не се надявам, а се опитвам да направя, така че то да не стане. Идеята ми е хората да нямат време да се надяват, а да действат, защото от действията им ще има резултати, а от надеждата не. Има разлика между надежда и вяра, на мен ми се струва, че малко омешваш двете понятия, вярата също е свързана с действието, тя е идеята, която стимулира и осмисля това, което правиш. Примерът, който ми даде с животните, представи си, че хората, които са разбрали за ситуацията(още не знам каква е, защото се ентусиазирах да ти отговоря преди да прочета темата, която ми линкна) са се надявали тези кученца да спрат да бъдат малтретирани, тогава какво е щяло да стане - нищо. Те не са направили това, започнали са да действат, вярвали са в каузата си и са успели, едва ли са има ли време просто да си стоят и да се надяват, че някой друг ще се погрижи за този проблем.


Със споменаването ми на това, че говоря глупости исках да проверя дали възприемаш писанията ми като такива... Изглежда съм бил някъде из хладката вода... Но това няма никакво значение.


Обществото ни е зло! Това е факт, нали? Ще ти кажа още един факт... Ти си от това същото зло общество!


Някой трябва да се бори, за да победи тази светлина, нали така? Тогава някой трябва да се действа, иначе победа няма да има, но нека не се повтарям за стотен път...

Има добри хора, това са ценните и стойностни характери. Няма значение дали техен притежател е просяка на улицата или бизнесмена в мерцедеса. Добрите хора са си добри, независимо от социалния им статус. Вярвам, че ще съм един от тях!

Надявам се този път да разбра какво имам да кажа :)
Грешно си ме разбрал. Това, че имам надежда за по-добро бъдеще, не значи, че само се надявам, а не действам. Аз самата винаги помагам с каквото мога на хората, даже на непознати. Може би си от скоро във форума, но ако прегледаш старите ми постове, ще видиш на колко хора поне съм ОПИТАЛА да помогна. Не е нещо голямо, но се държа добре с тях, защото вярвам, че това е, което трябва да правя. Стояла съм до 2-3 часа посред нощ(в учебно време), примерно за да пиша есета на някой потребител, който казва, че от това му зависи срочната оцента. Понякога не съм получавала и едно "благодаря" за това, но понякога искрено са ми били признателни и като съм разбирала, че тези хора са имали шестици, лично аз съм се чувствала удовлетворена. Това също не е много добър пример за темата, която дискутираме, може би това, което съм правила ти се струва дребно, но аз съм го правила от сърце и без да искам абсолютно нищичко в замяна...Просто да помогна с каквото мога, така се чувствам пълноценна! Ако всеки се опита да бъде такъв, то светът ще стане много по-добро място за живот! Имаше една песен"Ако до всяко добро същество застане поне още 1...". Е, дано това да стане, аз не мога да накарам другите да бъдат добри, затова ти казвам, че понякога се чувствам беззащитна пред жестокостите, които виждам, не мога да контролирам другите, но мога да опитам да бъда самата аз полезна и добра и мисля, че се справям. Държала съм се добре с хора, които не са ми отвръщали със същото...Винаги се стремя да убия негативните чувства у себе си и да правя добро. Едва ли съм безгрешна, сам каза, че колкото и да не ми се иска, аз също съм част от това "зло" общество.
Ако искаме един по-добър живот, трябва всеки да се замисли за държанието си. Аз мога да се стремя към добро, как да е....но как да накарам някой, който няма желание?!

Имаше едни думи, не помня кой ги беше казал: "Обичай хората, те винаги са добри. Дори когато някой ти отвърне с омраза, ти пак го обичай, за да му покажеш какъв трябва да бъде!"

Гледам пак поста ти, където си казал, че само с надежда нищо не се постига. Наистина съм сигурна, че не си ме разбрал. Тая надежда за това повече хора да бъдат добри, не ми връзва ръцете :P Аз съм избрала, че искам да върша добро и ще го правя...не само се надявам...

find_m3
08-14-2007, 20:03
Хехех Nobody намери си с кого да спориш :lol:

squarewheels
08-14-2007, 20:29
rawrrrrr,,, re4ite ti zvu4at to4no kat nika ti xuxuxuxx

RAWRRR
08-14-2007, 20:51
ха-ха-ха.
Щото има много комплексари, нямащи смелостта да си го избиват в реалния живот, и използват интернет като отдушник.
Клише, но вярно. и не, не казвам, че всеки, който се заяжда, е комплексар, ама бая ги има и от тоя вид. Пък и има разлика между лигави шеги и откровено злобно псуване, дъвкане и нареждане..

Чакай малко..за заяждането се иска доста смелост и увереност (в твоята гледна точка и в това че имаш достатъчно общо култура и познания за нещото за което спориш).
Така че хайде не използвайте думата комплексар,че ми става смешно..Много е лесно да се оправдаете с това,но който може да се заяжда си го може 8)

tuka6na
08-14-2007, 20:52
Когато тънеш в неведение за човека/хората срещу теб,а и те не те знаят,защо пък да не се правим на доходни ; D.То вярно ,че да спориш в интернет е като състезание на инвалиди ама е и нещо което на малко хора им стиска да направят в реална ситуация очи в очи.

хардайн комунист
08-14-2007, 20:53
Всички инакомислещи врагове на народа сте за Гулаг :twisted:
Да живее комунизмът!!! :twisted:

tuka6na
08-14-2007, 20:54
^ е го е пример за такъв ентусиаст

Forest_girl
08-14-2007, 20:57
Ами забелязвам го, гадно е, но май не е само по форумите. Или хората в анонимного общуване са по-смели и си показват съшността :roll:

SuNsEt
08-14-2007, 21:16
Не знам дали сте забелязали обаче все повече и повече постове са наситени със злоба и желание вместо да помогнеш само да се присмееш или по-лошо дори нараниш и обидиш другият ... Как си обяснявате това, та нали форумите са местата където трябва да обменяме информация и опит а не да се дракаме :smt017 еми да това,което казваш е вярно.Аз мисля 4е някои хора се разтоварват така...изкарват си яда върху някой друг :roll:

Valar
08-14-2007, 21:24
И на вън злобата и комплексарите не са по-малко...

RoyTheReaper
08-14-2007, 22:32
Защото хората ги мързи да излезнат навън да си избият комплексите (или не им стиска). :wink:

Факт.

Само че аз това го виждам като нормално. И дори е по-добре така. В Интернет е най-безопасно да се избиват комплекси, пред непознати хора, които никога не си виждал и може би няма да видиш. А ако някой те ругае, нямаш никакъв проблем да го игнорираш.

Особено тийнпроблем е идеален за избиване на комплекси, защото не може да се вземе прекалено насериозно.

squarewheels
08-15-2007, 02:11
dfhdfhdfhdfhdfhdfh

Nobody
08-17-2007, 17:39
@find_m3 Намерих, намерих :) Но се изгубих за няколко дена. Поне спорих наволя същата вечер, та ми мина глада за известно време. :) Спора f2f винаги е по-весел, има мимики, жестове, просто не може да се сравни с форума. Беше забавно.

@sherry Сега на свежа глава(свежа, друг път, за 2 денонощия 5 часа сън, свеж съм та дрънкам) препрочетох нещата. Права си, не съм те разбрал добре, то си беше взаимно ми се струва де. А постъпките, които правиш определено не ми се струват дребни, "дребни" са хората, които ги мислят за такива. Трябва да се почне именно от малкото, точно това, което ти правиш. Радвам се, че си от хората, които са осъзнали нещата и ДЕЙСТВАТ, защото осъзналите са много, действащите са малко, точно там е проблема. Аз не съм сериозен форумец, чиста проба спамер съм, тези ми няколко мнения + още 1-2 са единствените с горе-долу сериозен характер, така че не е нужно да намесваме времето, което съм прекарал във форума. А и не бих се осъмнил в думите ти, така че няма да те проверявам :) Както и да е, продължавай да действаш, защото ефект ще има \:D/ Радвам се, че поспорихме.

@exploitedteen Под "изказвания от гореспоменатия тип" имах предвид "Да кажеш на някой да се самоубие, ако е пуснал тема, че харесва да прави секс с умрели зайци ", но сега видях че съм се изразил крайно неясно и затова не си ме разбрал. :)

ScionOfStorm
08-17-2007, 17:44
Защото са озлобени, и защото е пълно с идиоти, които и те не знаят какво мислят, но или мразят целия свят, или мразят даден човек, или мразят дадена субкултура/група/тн.
Аз не мразя никой примерно, просто някои индивиди досаждат с олигофренията си ;)

sherry
08-18-2007, 09:55
@sherry Сега на свежа глава(свежа, друг път, за 2 денонощия 5 часа сън, свеж съм та дрънкам) препрочетох нещата. Права си, не съм те разбрал добре, то си беше взаимно ми се струва де. А постъпките, които правиш определено не ми се струват дребни, "дребни" са хората, които ги мислят за такива. Трябва да се почне именно от малкото, точно това, което ти правиш. Радвам се, че си от хората, които са осъзнали нещата и ДЕЙСТВАТ, защото осъзналите са много, действащите са малко, точно там е проблема. Аз не съм сериозен форумец, чиста проба спамер съм, тези ми няколко мнения + още 1-2 са единствените с горе-долу сериозен характер, така че не е нужно да намесваме времето, което съм прекарал във форума. А и не бих се осъмнил в думите ти, така че няма да те проверявам :) Както и да е, продължавай да действаш, защото ефект ще има \:D/ Радвам се, че поспорихме.



Благодаря ти за разбирането първо. :wink:
Не мисля, че сме се драчили или спорили, просто нормално си дискутирахме темата. :D Не си сериозен форумец, но може би ще станеш. Вярвам, че по-често ще пишеш в теми като тази примерно и ще позарежеш флууда.

otherworldly
08-18-2007, 10:46
Еми тя злобата не е само по форумите... макар че тук май е повече, защото като не виждаш човека е по-лесно да се заяждаш или да се държиш гадно с някого.. :wink:

#Gravity Of Love#
08-18-2007, 10:46
Мхм има злоба и то не млако.. за съжаление...

Според мен причините може да са мн... например.. неразбирателство с родителите... това, че нямаш приятели... също.. ако те малтретират по някъв начин... и ти като не можеш да се защитиш... къде ще си излееш гнева.... ами там където никой не те знае...

А пък някои хора те просто са си злобни и в реалния и във виртуалния свят.. се с някой ще се заядът...

(Разсъждавам от личен опит :wink: )

метоман 88
08-18-2007, 12:45
Нацистите и Хитлер са виновни \:D/

08-18-2007, 12:50
И аз ли спадам в тази категория :twisted: :twisted: :twisted:

kakva gordost samo :-# ](*,) :-#

sinful`girl
08-18-2007, 13:02
Не,че хората за озлобени или нещо такова. Явно,че няма с какво друго да изпъкнат сред останалите и решават,че като се направят на велики,псуват като каруцари и обиждат останалите някой ще ги забележи. Честно казано,явно наистина има ефект,защото дори и в момента обсъждаме тези хора макар и с не до там положителни емоции. Преди известно време във форума имаше един Вируз,е няма такъв друг простак,нз от къде ги измисляше тези глупости,но тогава всички много му се дразнехме и все пак го обсъждахме,което по някакъв начин показва интерес към него. Целта на тези хора е да бъдат забелязани. И явно,че сред компанията си не са толкова популярни,решават,че форумът е най-удобното място за това нещо. Идват,изливат "гнева" си,гледат какъв е резултатът и си лягат спокойни с мисълта :"Ето,най-накрая някой ме забеляза". 100%,не 10000% съм сигурна,че такива индивиди в истинската си среда са пълните загубеняци. Имат нечовешките комплекси за малоценност и какво по-удобно място от интеренет пространството да ги избият. И въпреки това,поне тук във форума виждам,че има и свестни хора,не ги познавам лично,но оставам с такова впечатление. :)

selassie
08-19-2007, 00:39
Причината е следната: Тези хора които хейтват в Форумите са така наречените комплексари. Просто тук те намират място където да могат да избият своите комплекси, страх ги е че ако го кажат на човека директно в очите - най много да изядът по някой юмурук.

VaNicHkaa
08-26-2007, 22:23
Според мен има много хора които не използват форумите за развлечение ..а просто нямат приятели и тук намират начин да се оплачат от живота си като се заяждат и обиждат другите ..наистина и на мен ми беше старнно до скоро но мисля че 1 от причините е това ..а също и комлексите са друга причина

[B]a[N]D[i]T[k]a
08-26-2007, 23:31
аз си го обяснявам по друг начин.. на някои хора просто им е кеф да ядосват другите... :lol:

Guderian
08-27-2007, 07:03
И аз ли спадам в тази категория :twisted: :twisted: :twisted: Не си единствен :twisted:

?love_haTe!
08-27-2007, 15:26
Ам,защото народа е тъп и завижда на тези,които даже не познава лично [-o<

08-28-2007, 14:07
Много просто - защото във форумите е най-лесно да се излее злобата :lol: На живо нема чак такива екстри..

Sm00th`0pEra7oR
08-28-2007, 14:21
WTF 6 страници едни и същи работи :smt005 няма какво толкова да се разсъждава-Просто някои си нямат друга работа и са правят на Пенио примерно и пускат 5 теми за 2мин(гости обикновенно) ](*,) :smt011, а злоба във форума няма как да има щото не всички се познават изобщо че даже и да се мразят :wink:

#Gravity Of Love#
08-28-2007, 15:30
WTF 6 страници едни и същи работи :smt005 няма какво толкова да се разсъждава-Просто някои си нямат друга работа и са правят на Пенио примерно и пускат 5 теми за 2мин(гости обикновенно) ](*,) :smt011, а злоба във форума няма как да има щото не всички се познават изобщо че даже и да се мразят :wink:

че нужно ли е да се познават, за да се мразят... мн хора разсъждават така..: "тя се заяде с.. мен.. накофти ме и ме нареди.. аз я мразя.." това е глупаво... но за съжаление няма кой да го разбере... думата "мразя" е м/у първите 10 най употребявани в речника на един тий :wink:

AFT
08-28-2007, 17:18
Не съм чела останалите постове, нямам и намерение да ги чета.


Защо има толкова много злоба във форумите ???

Защото е TEENPROBLEM.
Ако го разгледаме по отделно:
тийн - всички тийнове мразят някой - било то родители, хора от другия пол, учители и т.н. Озлобени са към света и това е част от периода 13-19 годишен т.е. докато си тийн, което всъщност си е напълно нормално.
проблем - демек повечето хора тук имат проблем/и. Колкото са по-наивни хората, толкова по-големи и ужасни им се виждат проблемите им, което ги кара да си мислят, че " LiFe SuCkS", "LoVe SuCkS" => озлобяват се или се правят на злобни.
:wink:

Тук обяснявам за този форум, но и при останалите е същото.

tuka6na
08-28-2007, 20:45
:o Ама и аз това се питам.Такава озлобеност и то към непознати :-s
Некакво лапе са например пише ли4но да му дам скайп.Бях заплашена с бан,ако не се предам .Боже опази. :-$ Ще те издиря, мръснико!; D
тцтц... :smt012

namina
08-28-2007, 23:16
Защото хората ги мързи да излезнат навън да си избият комплексите (или не им стиска). :wink:


точно =D> :!:

mushroomche
09-10-2007, 01:15
защото има сблъсак между мнения и интереси :-k
всеки иска да се изкара прав :arrow:

RAWRRR
09-10-2007, 03:48
Не съм изчела какво пише по темата,но съм сигурна че има поне 20 еднотипни поста-защото са комплексирани.
а аз искам да попитам умниците..кой е по-комплексиран този който обижда или този който му се връзва???
Аз съм злобна,защото така ми е забавно,а този форум ми запълва времето.

09-10-2007, 05:44
Не знам дали сте забелязали обаче все повече и повече постове са наситени със злоба и желание вместо да помогнеш само да се присмееш или по-лошо дори нараниш и обидиш другият ... Как си обяснявате това, та нали форумите са местата където трябва да обменяме информация и опит а не да се дракаме :smt017

мне, в повечето случаи са място да се покажеш на отворен иззад преградката - комп. :lol: