PDA

View Full Version : Болка в дясното подбедрие



pritesneniq
08-14-2007, 14:04
Dobar den na vsichki, ot 5-6 meseca izpitvam ot vreme na vreme bolka v dqsnoto podbedrie, bolkata e po skoro typa no si boli, hodih na lekyr no kato mu kazah che obiknoveno kato mislq za tova chustvam bolkata toi mi predpisa nqkakvi antidepresanti deaxin ili neshto takova i mi kaza da gi piq 3 meseca estestveno ne go napravih sega ot vreme na vreme me nabolva tam , pritesnqvam se da ne e neshto seriozno no e napylno vyzmojno i da si vnushavam znam li ](*,)

Mainata ti
08-14-2007, 14:10
Еми отиди пак на лекар или на същия или на друг, може верно да е само внушение, де да знам не съм запозната.

LedenaStrast
08-14-2007, 14:50
kato podskachash useshtash li tejest tam ili ne? i na koolko si godini?

08-14-2007, 16:26
Аз пък усещам такава тъпа болка там точно на десния крак преди да ми дойде мензиса и по време, но по слабо...

pritesneniq
08-14-2007, 16:43
na 23 godini sym, ami neznam kak da q opisha polkata po skoro e kato bodej pyk ponqkoga i kato tejest razlichna e vseki pyt :( :x

SwEeT_pAiN_F
08-14-2007, 18:20
na 23 godini sym, ami neznam kak da q opisha polkata po skoro e kato bodej pyk ponqkoga i kato tejest razlichna e vseki pyt :( :x
Здравей,
преди повече от 1-2 години имах абсолютно същият проблем... болеше ме така поне 2-3 месеца всички д-ри ми казваха че си внушавам и че нищо ми няма, но само един хирург се притесняваше за мен защото ни е близък. И така той ме следеше всяка седмица ме преглеждаше и ной-накрая дойде момента че трябва да се направи нещо защотот това ми пречеше да ходя на училище и даже постоянно се държах з това място.Най-накрая ме оперираха от апандисит и се оказа че не е свързано с апандисита а с това че лимфните възли които са по червата са се подули и те всъщност причиняват болката. И след това пих един антибиотик и за 2 седмици нямах и спомен от тази болка. Да добавя че никакви болкоуспокояващи не ми помагаха. Съвета ми е да си вземеш направление за хирург /коремен/ и да отидеш на преглед.
А междудругото махали ли са ти апендикса?

LedenaStrast
08-14-2007, 18:28
Veroqtno moje da e problem s cherniq drob! Otidi pri lichniq si lekar...moje pyk da napravi ne6to po vyprosa... ako ne napravi ni6to.. otidi si napravi izsledvaniq ALAT i ASAT.. i 6te se razbere

I ne moga da razbera za6to lekarite kazvat,4e si vnu6avate bolka?? tova zvu4i typo!

pritesneniq
08-14-2007, 18:43
s apendiks sym ne mi e mahan, spored men problem s cherniqt drop nqmam na kakyv lekyr da otida direktno shte si platq pregleda ne iskam da hodq pak pri lichniqt glupak....vytreshni bolesti li na takyv li da otida ili na hirurg?

LedenaStrast
08-14-2007, 19:05
na vytreshni bolesti nai-dobre... moje da te pogledne i na ehograf i 6te ti kaje ako ima problem!
Uspeh! Dano ne e ne6to seriozno

SwEeT_pAiN_F
08-15-2007, 06:18
ми хубаво е да поразпиташ в твоя град къде има д-р които е специалист вътрешни болести и има ехограф и там да се насочиш. И той вече ще ти каже за кокво става дума, разбира се ако има нещо. Успех и пиши после какво се е оказало.

pritesneniq
08-21-2007, 16:39
vchera hodih pak pri lichniqt lekyr s cel da vzema napravlenie za vytreshni bolesti za da ne zaplashtam dopylnitelna suma za pregleda estestveno lekarq pak me pregleda opipa mi obstoino korema i t.n. i nakraq kaza che imam psihosomatichno ili neshto takova abe s dve dumi hipohondrik i mi predpisa nqkakvi antidepresanti......poludqvam, interesnoto e che sled pregleda ne chustvam bolkata i dostigam do izvoda che naistina sym si vnushaval.

LedenaStrast
08-21-2007, 16:44
хаха :) ами дано наистина да е било такова..ама точно заради такива лекари, които не дават направления някой хора си страдат много дълго време... ама тях какво им дреме.. нали не ги боли тях!

Аз преди време ходих при личния.. имах диария 3 седмици.. температура 39 градуса... нямах сили да ходя.. много отслабнах и не бях яла нищо цяла седмица...
а той вместо да ме прегледа.. каза единствено "още 2 дни не ям нищо" и ме прати да си ходя :( Е орпавих се някак си след още 2 седмици..
и малко след това започнаха едни силни болки в корема :smt010 и все още се боря с тях! ако ме беше прегледал тогава едва ли щеше да се стигне до тук :(

Ама както и да е.. ако усетиш болка пак, най-добре направо отивай на вътрешен, поне да си спокоен!!

batkodoki
08-21-2007, 17:59
Dobar den na vsichki, ot 5-6 meseca izpitvam ot vreme na vreme bolka v dqsnoto podbedrie, bolkata e po skoro typa no si boli, hodih na lekyr no kato mu kazah che obiknoveno kato mislq za tova chustvam bolkata toi mi predpisa nqkakvi antidepresanti deaxin ili neshto takova i mi kaza da gi piq 3 meseca estestveno ne go napravih sega ot vreme na vreme me nabolva tam , pritesnqvam se da ne e neshto seriozno no e napylno vyzmojno i da si vnushavam znam li ](*,)

първото което трябвада направите е просто лабораторно изследване на чернодробните трансаминази SGOT/SGPT/GGPT и алк.ф-за. правят ги във вс лаб. ако те са в норма (което е добрата новина), след една УЗД /ехограф/ на черен дроб и ЖЛЪЧЕН МЕХУР най-вероятно един курс с химекромон, който регулира жлъчните дискинизии ще реши проблема.

LedenaStrast
08-21-2007, 18:26
Dobar den na vsichki, ot 5-6 meseca izpitvam ot vreme na vreme bolka v dqsnoto podbedrie, bolkata e po skoro typa no si boli, hodih na lekyr no kato mu kazah che obiknoveno kato mislq za tova chustvam bolkata toi mi predpisa nqkakvi antidepresanti deaxin ili neshto takova i mi kaza da gi piq 3 meseca estestveno ne go napravih sega ot vreme na vreme me nabolva tam , pritesnqvam se da ne e neshto seriozno no e napylno vyzmojno i da si vnushavam znam li ](*,)

първото което трябвада направите е просто лабораторно изследване на чернодробните трансаминази SGOT/SGPT/GGPT и алк.ф-за. правят ги във вс лаб. ако те са в норма (което е добрата новина), след една УЗД /ехограф/ на черен дроб и ЖЛЪЧЕН МЕХУР най-вероятно един курс с химекромон, който регулира жлъчните дискинизии ще реши проблема.

batkodoki не прочете ли последния му пост??? личния му лекар казал, че си въобразява [-( ....

pritesneniq
08-21-2007, 18:42
mnogo obstoino mi opipa korema lekarq i v interes na istinata ne me boli, ideqta e che bolkata q chustvah okolo rebrata ot vyn, ne vytreshno, i nai interesnoto e che kato se setq za neq i pochva da boli inache ne....abe stranna rabota, po princip ticham mnogo za zdrave misleh si che ot tova me boli no bqh prekysnal za nqkolko meseca i bolkata q imashe zatova se bqh pritesnil.... interesno e che sega kato ne mislq i se pouspokoih ne q useshtam bolkata, no kato se zamislq i izkacha ot vreme na vreme a chernite misli vyv syznanieto machkat mnogo ](*,) ](*,)