PDA

View Full Version : Епилиране-Проблем



08-14-2007, 18:05
Ето и проблема:На 12 съм имам косми под мишницата и на краката.Не мага да ходя с къси гащи и поли точно заради това така е и с под мишниците.Страшно много се притеснявам.Казах на майка ми че искам да се епилирам но тя ми отказа и каза че съм още малка!Като съм станела на 15 поне!Моля ви помогнете!

KiFy
08-14-2007, 18:07
Моята ми каза тогава, че може само до коленете да се епилирам, апод мишниците бях на крем.. :smt016 Питай я за депилатоарен крем :wink:

Kisses_P
08-14-2007, 18:20
12 е 5-6ти клас някъде нали :roll: еми според мен наистина си малка.Ако от сега почнеш.. то си е такова мъчение, но пък ако развиваш комплекси заради това.Поговри с нея за компромисен вариянт.Поне под мишниците да ги махаш..

NightFairy
08-14-2007, 18:24
Аз за под мишниците не съм я питала, хванах самобръсначката и...
А за краката я питах и тя в първия момент ми измрънка нещо и после ми даде епилатора, показа ми как и вика действай :)
Защо не си вземаш наистина депилиращо кремче и си ги махни, все пак това си е твоето тяло, не е нужно да и казваш, ако не се опитай да и обясниш, че мислиш, че е време да ги махнеш, защото се забелязват и не е притно, когато носиш къси дрешки...

CuRly_Doll
08-14-2007, 18:27
nqmala sam takav problem.....i az bqh nqkade kam 5-6 klas i maika mi me zavede na kozmetik.... :wink:

sexa_na_kompleksa
08-14-2007, 18:32
Е,защо да е много малка ? На 12 е - нормално е .Аз тогава започнах да се обезкосмявам.Опитай се да обясниш на майка ти,че те е срам да ходиш така - окосмена и че не си избираш ти,кога да почнеш да се обезкосмяваш.Пък ако си държи на нейното си махни космите без да й казваш.

08-14-2007, 18:48
депилатоарен крем като Veet ли е?Мисля че този крем не ги премахва от корените и не ускорява растежа на космите(както с епилатор)?

sladku_bebzi
08-14-2007, 18:56
Като казах на майка ми, че искам да се епилирам, тя ми разреши за подмишниците с кремче, а за краката беше твърдо против и от тогава си обезкосмявам краката без да знае.Просто е много противно да си окосмен :smt102

KiFy
08-14-2007, 18:57
депилатоарен крем като Veet ли е?Мисля че този крем не ги премахва от корените и не ускорява растежа на космите(както с епилатор)?

Не, не ги изкоренява, но на първо време е по-добре, отколкото да хванеш самобрасначката.. а по темата - питай я за кремче, да и дано ти даде.

08-14-2007, 19:47
Най-добре си отиди на кола маска. Ще свикнеш от рано и после ще ти е по-добре. Аз имам приятелки, момичета на 19 години, които никога не са ползвали кола маска и толкова ги е страх.

За майка ти....не зная. Моята ми направи кола маска на кракта до коленете и после не искаше, ама аз се научих. Дълго време не ми даваше нагоре, поради същата причина, че ми било рано, а то всъщност не знам какъв е смисъла. Вярно, че хормонитети бошуват, обаче според мен колкото и време да мине, космите не падат от самосебе си. Аз така съм си изтусявала космите на краката над колената с перхидрол....няма да ти описвам какво е! Не мисля, че е по-добре да си подлагаш кожата на такива химии, от колкото да се обезкосмиш.

08-14-2007, 20:02
аз съм на 13 и от 12 годишна се обезкосмявам по краката с епилатор до колената а от тази година и до горе подмишниците съм с бръснача ама сега мисла да ида на козметик и да си ги махна с кола маска а също и на ръцете.бтв майка ми незнае нищо така че спокс :mrgreen: \:D/

ThePainIsReaL
08-15-2007, 21:20
Майка ми никога не е била против да си махам космите. Как ще ходя с косми- то е срамно.
От пети клас си махам космите на краката до колената с квот падне-епилатор, кола, крем.. първо бях на самобръсначка, защото карах на собствена глава, ама мама ме вкара в правия път. Сега съм само на епилатор, защото развих алергия към колата.
От шести клас си махам космите на целите крака и подмишниците( преди това нямах там) с епилатор.
От осми си махам тези на триъгълника с кола маска, преди това само с кремче съм действала, ама рядко, защото не бяха много
От девети клас махам и тези на ръцете.
И всичките решения съм взела сама, без да питам майка. Аз решавам, че искам да съм без косми, не тя. На никого не е приятна гледката на преокосмено момиче в пубертета вече. Не говоря за малките дечица, които са с мъх още.

bobka
08-15-2007, 21:27
mi i az po4nax na 12.to maika mi e kozmeti4ka i s kola maska i pod mi6nicite i po krakata.

#Gravity Of Love#
08-16-2007, 12:02
епилирането не е единственото решение можеш и да се бръснеш.. пак става :wink:

raindrop
08-16-2007, 12:05
И моята навремето не ми даваше да ги махам и накрая без да я питам хванах самобръсначката...Ако още тогава ме беше завела на кола маска, сега щеше да ми е много по-добре

_PuNk`PrInCeSs_
08-16-2007, 13:01
аз като бях колкото теб запо4нах да си ги махам с епилатор :wink: и нищо ми няма. ама доколкото знам, космите можеш да си махаш ако имаш цикул ина4е стават много груби и се увели4ават [-X

08-16-2007, 18:37
Ami az niamam cikal!

_PuNk`PrInCeSs_
08-16-2007, 18:40
зна4и недей! ще сбъркаш. майка ти е права

great_mari
08-16-2007, 19:20
зна4и недей! ще сбъркаш. майка ти е права
ами незнам ама аз си ги махам от повече от 3 месеца и не са ми станали по гъсти,почерни и по дебели,а НЯМАМ цикъл.тва го чувам за 1 път :smt017 :smt104 :smt104

_PuNk`PrInCeSs_
08-16-2007, 19:21
и бъди сигурна, 4е е вярно! тва ти го гарантирам 100% щото го знам от супер сигорен изто4ник, който знае за космите толкова, колкото и Господ сигурно

JuS7^YourS
08-16-2007, 20:08
ne q pitai, prosto go napravi sama. Kato go napravi6 vednuj, maika ti nqma da ti posee kosmi, postepenno 6te svikne, ne si malka. :)

just_a_temptation
08-16-2007, 21:22
emi i az kato bqh na 12 mi kazva6e sy6toto ama az si imah samo na krakata i to edvam edvam...i taino si gi mahah s krem..sq gi maham s kola zaradi typiq krem stanaha poe4e...kaktu i da e iz4akai malko na 12 si vse o6te normalno e da ima6 kosmi po krakata no za podmi6nicete..kaji i 4e te drazni kato se izpoti6 4e miri6e i ti e nekomfortno i sa ti se podigravali sig 6te se navie

delfin4eto
08-16-2007, 22:53
Не съм имала такъв проблем!За под мишниците си започнах сама , но беше някуде кум седми , осми клас!А за краката , за тях май също но и те бяха тогава някъде!Колкото по-късно запоочнеш, толкова по-добре !Не бързай , ако не се налага!

08-17-2007, 11:04
omG ne q sloshai epilirai se bez da znae..ii pri svyrshen fakt ne moji da ti zalepi kosmite obratno ne moji na 12-13 godini da hodih kosmata..rabiram te az bqh na 11 kato po4nah da se epiliram nZ.. !! :o

vik4eto
08-17-2007, 19:54
mi na men sa6to ne mi davaxa no gi nakarax.po4nax s krem4e na podmi6nicite na sledva6tata godina s kola maska na krakata do kolenete pak sega sam s epilator nasqkade.zatova davai postepenno pone za podmi6nicite q nakarai pak a ko ne dava po4vai sama.no ako me pita6 davai edno po edno da ne i stanat mnogo na vednaj.koikoto za cikala da ne ti pyka poznavam momi4eta na 15 deto nqmat pak se obezkosmqvat tova ne e pri4ina kosmite sa si otdelni ot cikala.

[m!s$_k@pr!$]
08-18-2007, 08:42
офф, закво изобщо си питала майка си...? Не мога да ва разбера..бръснеш си краката или ги епилираш и толкоз...кво та интересува майка ти [-X аре махай ги и хич да не ти пука. Аз за пръв път си обръснах краката на 11(не че имах нещо но няма значение) и кво-не съм умряла!

Wicked_Kid
08-18-2007, 10:00
И аз започнах да се обезкосмявам някъде на 12, но майка ми нищо не ми е казвала.Единственото, което ме посъветва е да не се бръсна, а да се епилирам и така...Само за отдолу имахме разногласия дали да се епилирам, ама аз си се обезкосмявах без да и казвам и най-накрая тя спря да ми вика ;)

08-18-2007, 12:50
az pyk izobshto ne sym pitala maika dali moje ..napravo si gi obrysnah i posle kato i kazah iska ne iska..svyrshen fakt veche:)