PDA

View Full Version : Маска за лице.



08-14-2007, 19:20
Ще помоля да ми помогнете каква маска за лице да си взема,защото за 1ви път ще ползвам.Кажете нещо,което наистина действа и да е за суха кожа .Цената до 20-30лв.

sladku_bebzi
08-14-2007, 19:52
Ти ква точно искаш?Подхранваща, хидратираща, пилинг, глинена...?Кажи каква искаш и евентуално всеки ще ти предложи на най добрата марка, според него.

08-15-2007, 07:15
Ми подхранваща..

sladku_bebzi
08-15-2007, 07:38
Ето една, която се прави в домашни условия:

Манго –Плодът е богат на витамин В, D и А, фруктоза, аскорбинова киселина и минерали. От костилките се добива масло, богато на ценни мастни киселини. Маската от манго е подходяща за всеки тип кожа - мигновено изглажда мимическите бръчки и предотвратява появата на нови, стимулира производството на колагенови влакна, хидратира кожата и я тонизира. Мангото е предпочитана съставка в подмладяващите кремове, възстановяващите маски, душ-геловете, средствата за тънка коса. Маска: Нарежете мангото на тънки парченца и ги наложете едно до друго на лицето. След 20 мин. изплакнете с хладка вода. Маска при слънчево изгаряне: Смесете 2 с.л. от меката част на плода и по 1 ч.л. мед и зехтин. След 15 минути кожата престава да се бели и става като бебешка.

От Avon имам подхранваща маска с праскова и бадемово мляко и пилинг маска, само че нещо не ми харесват.Иначе в каталога на Avon в серията Planet Spa имаше една подхранваща маска с маслини, само че преди струваше 11,90, а сега незнам колко е.

Presley
08-15-2007, 08:06
Аэ съм доволна от маските на Garnier.Ефикасни са ,има богат иэбор ,а и са много ефтини.Вэеми си например таэи с прополиса или пък с екстракт от праскови.Много са добри,приятни са на аромат,и хидратират кожата.Абе има огромен иэбор-отиди в някой коэметичен магаэин или аптека и раэгледай..

sladku_bebzi
08-15-2007, 17:14
Thanks и аз ще ги пробвам :)