PDA

View Full Version : Пресата за коса!



08-14-2007, 19:39
Ей оня ден чух по тв-то за някакви предпазващи за косата ...които ги използваш точно преди да използваш и пресата за коса и косата не се гори толкова.Ако някой знае какви са точно да пише и кажете и ценички ако знаете :roll:

Marge
08-14-2007, 20:48
Течите кристали за коса я щадят.
Ама не се спичай толкова много за пресата. В днешно време правят пресите възможно най-щадящи косата. Аз си я изправям от почти една година, досега коса не ми е паднала. Така че не се безпокой много за това дали ще я изгори :wink:

sh3_1s_7h3_0n3
08-14-2007, 21:12
Течите кристали за коса я щадят.
Ама не се спичай толкова много за пресата. В днешно време правят пресите възможно най-щадящи косата. Аз си я изправям от почти една година, досега коса не ми е паднала. Така че не се безпокой много за това дали ще я изгори :wink:


Глу-по-сти!!!!!!

ти какво о4акваш?! да си изправиш косата и тя изведнъж цялата да падне, като 4е е била перука някога на главата ти. тя косата се изтощава постепенно... днес малко, утре малко... запо4ва да цъфти, става по-суха, на4упена, без блясък, като опърлена... вси4ки сме виждали как изглеждат косите, които постоянно търпят такива издевателства като преса, сешоар, маша, ютия (имам една приятелка така се изправя :shock: ) и т.н. ужасно е.. и веднъж похаби ли ти се косата... мн трудно би могла да я възстановиш... струва ли си сега да я тормозиш и като станеш на 30год да имаш метла на главата си, а на 40 да е рехава и бяла... :?

казват, 4е уж имало някакви преси, които били със стъклени приставки... или нещо такова... ама тези преси са >200лв (май!)

фризьорката ми има преса 3пъти по-силна от моята (все пак нейната е професионална) и пове4е от 3 пъти не минава един ки4ур (м/у другото 4естно казано не бях забелязала по колко пъти го прави ки4ура, но оня ден като ме изправи, 'щото я питах нещо за пресата ми обясни)... ина4е ми се изгаря много косата, а струва ли си за едната му права коса да си захабя и цвета, и еласти4ността, ииии вси4кото на косата...
кристалите предпазват, да... но колко? със сигурност не е 100процента... ще предпазят малко... колко примерно косата ти да не изсъхне след 1год, а след 2год да ре4ем... голям праз...

колкото по-малко тормозим косите си, толкова по-дълго ще им се радваме 8)

Marge
08-14-2007, 21:25
Течите кристали за коса я щадят.
Ама не се спичай толкова много за пресата. В днешно време правят пресите възможно най-щадящи косата. Аз си я изправям от почти една година, досега коса не ми е паднала. Така че не се безпокой много за това дали ще я изгори :wink:


Глу-по-сти!!!!!!

ти какво о4акваш?! да си изправиш косата и тя изведнъж цялата да падне, като 4е е била перука някога на главата ти. тя косата се изтощава постепенно... днес малко, утре малко... запо4ва да цъфти, става по-суха, на4упена, без блясък, като опърлена... вси4ки сме виждали как изглеждат косите, които постоянно търпят такива издевателства като преса, сешоар, маша, ютия (имам една приятелка така се изправя :shock: ) и т.н. ужасно е.. и веднъж похаби ли ти се косата... мн трудно би могла да я възстановиш... струва ли си сега да я тормозиш и като станеш на 30год да имаш метла на главата си, а на 40 да е рехава и бяла... :?

казват, 4е уж имало някакви преси, които били със стъклени приставки... или нещо такова... ама тези преси са >200лв (май!)

фризьорката ми има преса 3пъти по-силна от моята (все пак нейната е професионална) и пове4е от 3 пъти не минава един ки4ур (м/у другото 4естно казано не бях забелязала по колко пъти го прави ки4ура, но оня ден като ме изправи, 'щото я питах нещо за пресата ми обясни)... ина4е ми се изгаря много косата, а струва ли си за едната му права коса да си захабя и цвета, и еласти4ността, ииии вси4кото на косата...
кристалите предпазват, да... но колко? със сигурност не е 100процента... ще предпазят малко... колко примерно косата ти да не изсъхне след 1год, а след 2год да ре4ем... голям праз...

колкото по-малко тормозим косите си, толкова по-дълго ще им се радваме 8)
О дааа нали успех!
И какво сега момичето да не си изправя косата за да може на 40 години да не й е суха. Ми дай ся аз да почна да си събирам пари за погребението?
Не, виж сега, аз съм съгласна че пресата изтощава косата малко по малко, съгласна съм че кристалите не щадят на 100процента. От тук вече си идва личното решение - аз лично на 15 няма да седя с къдрава кестенява коса като искам с черна права, само защото на 40 ще ми е слаба косата. Живеем в 21 век по дяволите, пресите за коса стават все по-добри, продуктите за коса все по-ефективни. Аз лично живея за днес - утре ще му мисля.
Изправям си косата както казах от 1 година на 160градуса, не ползвам балсам, топирам я, слагам й много лак, а още не е станала много зле бе мааму, кво става?
Нищо лично против теб, просто изказвам лично мнение :wink:

09-07-2007, 21:50
az pak ot okolo godina si izpravqm kosata s iutiq vseki den i izob6to ne i li4i perfektna si e :-D a ina4e za kosata mn e hubava maskata na avon za uvredena kosa struva oklo 7 8 lv ama mn pomaga \:D/ \:D/ \:D/

samaire
09-08-2007, 08:34
da be da pulni gluposti ... 4estata upotreba na presa i se6oar rano ili kusno uni6tojavat kosata o6te pove4e ako se podlaga na boidisvane i nikoq maska ne moje da q spasi... imam edna priqtelka koqto si izpravq6e kosata 2 godini seki den po 2 puti kosata .. purvo be6e s 4erna kosa posle re6i da se napravi kafqva i si vze blondor izrusi se i se boidisa s kafqvo .. i tq taka si misle6e 4e ni6too i nqma na kosata i 4e e prefektna .. no sega i e to4no kato metla bez jivot po4ti ne i raste prosto e ujasna ... az li4no se izpravqm 4esto vupreki 4e mi e prava i izpolzvam seki put se6oar... za sega ne mi e mny zle kosata ... no nz do koga :)

09-08-2007, 08:40
mm da kakto kazaha predi men TECHNI KRISTALI !! tfa ti e reshenieto :)

monityY
09-08-2007, 11:19
мойта преса е с некфо покритие да не гори косата,и наистина е добра престата,за тфа дет си 4ула ти нз,ама мойта преса е 30лв май :)

Yuna
09-08-2007, 11:21
То...хубаво течни кристали ама.. на мен много бързо ми свършват...:} Аз ли по много слагам.. не знам ама.. много бързо... ( Изправям си косата почти вски ден по веднъж) ..Иначе..- да , вършат работа.. :)

Yuna
09-08-2007, 11:22
мойта преса е с некфо покритие да не гори косата,и наистина е добра престата,за тфа дет си 4ула ти нз,ама мойта преса е 30лв май :)

Е тя и мойта преса е с керамично покритие и струва 50 лв. .. Ама преса си е все пак... ;)

09-08-2007, 19:19
Techni kristali.majesh se predi da se izpravqsh i kosata stava po-meka i se izpravq po-lesno

rali4ka91
09-08-2007, 19:21
Течни кристали, та течни кристали, че помагат - ОК, че са полезни - ОК, обче не забравяйте, че това е химия!!!И мацката по горе дето пишеше, че не и пука за косата и след 20 години...тогава ще съжаляваш.Още повече, че след някоя и друга година правата коса ще излезе от мода(най-вероятно) и ще си блъскате главите, че сте си съсипали косите.Все пак ваша си работа, използвайте си ги, ама с мярка!Тва да си гориш косата по 2 пъти на ден е безумие.А много ми е интересно зимата и есента, когато времето е влажно кво праите?Изправяте си косата на 2 часа, щото се къдри от влагата .........

bebitooo___
09-09-2007, 14:28
абе няма значение каква е цената на пресата.. Чувала съм, че засега най-добрите са стъкло - керамичните и не горят толкова.. въпреки че пак гори.. а преди пресата кристалчета и имаше един продукт май беше на Лореал, но не помня какво беше точно струваше около 20 лв. действа много добре!

Yuna
09-10-2007, 12:41
Още повече, че след някоя и друга година правата коса ще излезе от мода(най-вероятно) и ще си блъскате главите, че сте си съсипали косите.Все пак ваша си работа, използвайте си ги, ама с мярка!Тва да си гориш косата по 2 пъти на ден е безумие.А много ми е интересно зимата и есента, когато времето е влажно кво праите?Изправяте си косата на 2 часа, щото се къдри от влагата .........

Тя правата коса одавна е извън модата.. Не си изправям косата шот е модерно.. , а щото ми харесва така:) А до зимата и есента .. праскаш си един ластик на главата и си готова..