PDA

View Full Version : моля ви помогнете:много обилна и продължителна менструация



lili varna
08-15-2007, 11:00
аз сам на 16 години имам цикал от година и половина!винаги е бил по продължителен обикновенно около 7-8 дни,но последните 2 месеца е много ама мого обилна!направо изти4ам и този път продалжи 10 дни 4е и пове4е...моля помогнете нормално ли е???кажете ми някакви на4ини за намаляване дори да са хап4ета

08-15-2007, 11:05
Отиди на гинеколог и може да ти предпише хормонални таблетки, иначе от витамин Ц намалява.

alkobalko
08-15-2007, 11:22
Най-добре отиди на лекар.

LedenaStrast
08-15-2007, 12:51
аз сам на 16 години имам цикал от година и половина!винаги е бил по продължителен обикновенно около 7-8 дни,но последните 2 месеца е много ама мого обилна!направо изти4ам и този път продалжи 10 дни 4е и пове4е...моля помогнете нормално ли е???кажете ми някакви на4ини за намаляване дори да са хап4ета

Здравей, като бях на твоите години бях същата работа! Даже припадах от загубата на кръв! Най-големите превръзки ми стгаха за час-два.. Но не бях ходила на лякр..
Сега съм на 22 и положението е по-поносимо.
Но онзи ден ходих на имунолог (по други причини де) и тя ме пита за цикъла ми... и каза,че щом е продължителен и обилен може да става дума за по-слаби кръвоносни съдове (бавно заздравявт)
Ядеш ли достатъчно пресни плодове и зеленчуци?
Пробвай с прием на Витамин Ц на таблетки... със сигурност няма да ти навреди!
А иначе ти препоръчвам да отидеш на гинеколог да те прегледа и ако е необходимо да ти пусне някакви изследвания
Не се плаши... по-страшно е да не ти идва, отколкото да ти е по-обилно!:)
Айде успех.. пиши какво е станало

raindrop
08-15-2007, 14:45
Наистина само лекар може да разбере защо е така и да ти помогне.Витамин Ц-то е само временно решение.Може да има сериозни причини за твоя случай

DIVINE_TIME
08-15-2007, 19:42
Нарича се дисфункционално маточно кървене - обилно и продължително,около 8-10 дни! Среща се доста често в юношеската възраст и консултацията с лекар е задължителна! Дължисе на хормонален дисбаланс!

foreverr
08-16-2007, 12:47
otidi na genekolog 6tom za parvi pat ti e tolkova obilno karveneto moje da ima6 nqkakvi oslojneniq :shock: :cry:

karamel rulzz
08-24-2007, 10:31
preporu4vam ti da pie6 kalcii fosfor c 4uvala sam 4e pomoga?no nz drugite kakvo 6te kajete za tova?

batkodoki
08-24-2007, 11:40
Нарича се дисфункционално маточно кървене - обилно и продължително,около 8-10 дни! Среща се доста често в юношеската възраст и консултацията с лекар е задължителна! Дължисе на хормонален дисбаланс!

Точно така! Поздравления за ясната кличнична мисъл! =D>

С една малка поправка - ако симптоматиката е ситуирана в периода на начална полова зрялост консулта със спец не е наложителен до рецидив. Както пък е и задължително НЕсъобразяването с вс "рецепти за спиране на течението" предписани тук.

Наистина в огромната част от случаите се дължи на "напасване, сверяване" на хормоналния часовник с променените биологични или събитийни условия. Това е част от адаптогенния механизъм осигуряващ хомеостазата.

всички останали писания са алабализми :)

p.s. а що се касае до витС, калциевите препарати и разни др боклуци - щедро рекламирани тук от бъдещи пациентки, порови из търсачката. ако събера вс плюнки и обяснения които сум пуснал - мога втори Голям Докторат да напиша..

foreverr
08-24-2007, 23:21
otidi na genekolog-6tom do sega menstruaciqta ti ne e bila tolkova mnogo dni i tolkova obilna tova ne e normalno