PDA

View Full Version : За музиканти и не чак толкова музиканти :D



Momchence
08-15-2007, 15:22
Я си кажете сега свирите ли на някакъв инструмент? Ако свирите до колко добре го владеете според вас без да се надценявате. От колко време се занимавате с него. Как започна всичко? Свирите ли в някакъв състав?

Ако пък не свирите на нищо имате ли желание? Кой е инструмента към който изпитвате слабост и бихте искали да подчините :P На кой инструмент ви харесва звученето?

Shadow_Walker
08-15-2007, 15:24
ще ми е интересно да се науча на китара или пиано ( и не само - като цяло клавирни инструменти..), но ме мързи :lol:
Ще заложа на божественото си крякане ако случайно пападна в група ;D

Mooo6no
08-15-2007, 15:24
Свиря (доста силно казано) на класическа китара от един месец. Сами може да познаете колко съм "добър". :lol:

Momchence
08-15-2007, 15:27
Свиря (доста силно казано) на класическа китара от един месец. Сами може да познаете колко съм "добър". :lol:Сигурно още упражняваш пръстите и докарваш "мила моя мамо" :lol:

Mooo6no
08-15-2007, 15:35
Сигурно още упражняваш пръстите и докарваш "мила моя мамо" :lol:
Учителя изобщо не ми го е давал това. :)

DisturbinThePeace
08-15-2007, 15:37
еми покрай бийтбокса се запалих и си взех хармоника , не е кой знае кво но като го съчетя с бийтобкса става уникално :) имам от 2 месеца :)

korata
08-15-2007, 15:37
mi na klasi4eska kitara ... i gore dolu sega se u4a na barabani ... tam e istinata :P

08-15-2007, 15:51
Да бе и аз мога да свиря... на разни инструменти :-D :lol:

radito
08-15-2007, 15:52
Да бе и аз мога да свиря... на разни инструменти :-D :lol:
Упс това бях аз :-D

Mooo6no
08-15-2007, 16:00
Да бе и аз мога да свиря... на разни инструменти :-D :lol:
Упс това бях аз :-D
Ще ми демонстрираш ли колко добре свириш на тях? :-D :lol:

radito
08-15-2007, 16:06
Да бе и аз мога да свиря... на разни инструменти :-D :lol:
Упс това бях аз :-D
Ще ми демонстрираш ли колко добре свириш на тях? :-D :lol:
Еми да бе няма проблеми :wink: Обичам да показвам колко съм добра :-D

zloto
08-15-2007, 17:22
Свиря на класическа китара от 2 години и половина... обаче не ме бива особено... имам периоди когато много ми се свири и периоди когато почти не поглеждам китарата...

ScionOfStorm
08-15-2007, 17:25
4 години съм свирил на пиано, почти нищо не помня...
Иначе тея месеци мъча една акустичка с метАлни струни, фолкърска, ама ме мързи нещо...Та не съм особено добър ;)

Swinkenhoffer
08-15-2007, 17:28
в далечната си младост се разправях с едно пиано доста упорито, даже имахме някво участие в една галерия... и спрях, щото съм мързелива и тъпа. ](*,)

може пак да почна, ако си нямам друга работа.

machoka
08-15-2007, 17:40
Нека правим разлика между 'музиканти' и 'аматьори' /в добрият смисъл да думата де/ ;)

ArTanDra
08-15-2007, 17:41
Имам класическа китара от 3-4 г. , обаче ми я подариха ей така (не мога да свиря на нея мъчила съм се ама тц) и преди свирех на пияно "мила моя мамо" :lol:

machoka
08-15-2007, 17:43
Имам класическа китара от 3-4 г. , обаче ми я подариха ей така (не мога да свиря на нея мъчила съм се ама тц) и преди свирех на пияно "мила моя мамо" :lol:

.. ето един 'музикант' :)

RoyTheReaper
08-15-2007, 17:53
Я си кажете сега свирите ли на някакъв инструмент? Ако свирите до колко добре го владеете според вас без да се надценявате. От колко време се занимавате с него. Как започна всичко? Свирите ли в някакъв състав?

Ако пък не свирите на нищо имате ли желание? Кой е инструмента към който изпитвате слабост и бихте искали да подчините :P На кой инструмент ви харесва звученето?

Я си кажете сега свирите ли на някакъв инструмент? :arrow: На китара уж. Електрическа и класическа.

Ако свирите до колко добре го владеете според вас без да се надценявате. :arrow: Не съм доволен от нивото ми. За 4 години можех да се науча да свиря много по-добре. Но не отделям достатъчно време за това - не повече от час на ден. Не ми е приоритет да стана някакъв гуру, а и ме мързи, ако трябва да съм честен. Така или иначе, го правя за лично удовлетворение, просто ме кефи, хоби.

От колко време се занимавате с него.
:arrow: 4 години.

Как започна всичко? :arrow: Съвсем случайно. Подхвърлих на майка ми, че трябва да се науча да свиря на китара. Не съм бил сериозен изобщо. След около година ( :shock: ) тя ми каза, че се е свързала с учител и аз съвсем скептично настроен отидох да ме тества. Каза ми, че ставам за музикант и постепенно реших, че е интересно и скептицизма ми се изпари. По това време започвах да слушам по-сериозно и метъл и взех да работя по въпроса за електрическа китара. Взех една назаем и се зарибявах.

Свирите ли в някакъв състав? :arrow: В момента не, защото мисля да напредна малко повече и да си търся състав. Но съм свирил в група, за около 1 година, на бас китара.

Напоследък открих, че пианото е готин инструмент и се зарибявам на един детски синтезатор с 2,5 октави, както и се опитвам да свиря на клавиатурата. :lol: В бъдеще може да се развивам и повече като пианист, но сега не съм толкова сериозно зарибен, за да искам да си взимам пиано, а то не е толкова евтино като китарата. Затова ще го обмисля добре. Иначе пианото е доста по-лесно от китарата и няма да ми е зор да го овладея.

machoka
08-15-2007, 17:58
Иначе пианото е доста по-лесно от китарата и няма да ми е зор да го овладея.

:lol:
докато свириш на детски синтезатори с по 2 батерии от волт и половина и също толкова октави, нормално е да си мислиш така :lol:

някога да си чувал, че пианото и цигулката са най-трудните възможни инструменти?!
казвам ти го не от пристрастност заради това, че съм пианист, а от чисто музикална гледна точка ;)

е, разбира се по-лесно е да изсвириш мила моя мамо на пиано, от колкото рок соло на китара, но това не е подходящото сравнение.

Shadow_Walker
08-15-2007, 18:01
Злобно пианистче :lol:
Мм иначе съм свирил и на цигулка и на акустична китара...мдааа :lol:
Много хубави звуци издаваха :lol:

ScionOfStorm
08-15-2007, 18:05
Темата е за музиканти и за не чак толкова музиканти, драги админе ;)

Тъй че всичко си се вписва. Мога да кажа, че примерно Раа като е свирила на пиано е била все още начинаеща музикантка ;)
Лесно беше, а? И сега се вписва в темата ;)

Ако държиш толкова да не е за аматьори темата, да направим друга такава..:)

machoka
08-15-2007, 18:12
Че аз нищо не съм казал за темата, просто апелирам към това, понятието 'музикант' да не се използва толкова смело.

MayKyTy
08-15-2007, 18:18
Свиря на пиано от 3-ти клас иии се справям що годе имам си партитурки и от време на време посвирвам :)

ScionOfStorm
08-15-2007, 18:22
^^ Така може, не съм разбрал явно :>

Momchence
08-15-2007, 18:35
http://youtube.com/watch?v=eZspGWM-aWs
http://youtube.com/watch?v=APVgugebngQ
http://youtube.com/watch?v=krRgIu2bbeY
http://youtube.com/watch?v=h0XNXcKDq8o
http://youtube.com/watch?v=c6q2dRTwp_Q
Ей на такива нещица се кефа аз горе долу като става дума за музикантски изпълнения \:D/ Не е кой знае какво ама ми се иска и аз да можех :lol:

И все пак да поясня това че мога да свиря котешкия марш на пиано и знам няколко акорда на киратара не мисля че ме прави дори малко "не чак толкова музикант" Мисля че съм задал достатъчно въпроси за всички :Р не е нужно да се заяждате

Disrespect
08-15-2007, 18:42
попринцип на барабани тръшкам ама напоследък съм в лек застой

machoka
08-15-2007, 18:56
Хах, всички линкове изгледах..

е, Вивалди си звучи по-добре в оригинал - кл. оркесътр.. но виж, останалите са добри )) особено последният барабанист ме накефи 8)

Disrespect
08-15-2007, 18:59
^последния е маса луд :D

напишете в youtube Mike Portnoy или Terry Bozzio ...те са едни от най-известните

ЕДИТ: http://vbox7.com/play:ae17002e <- ей тоя тая вечер дойде и минаваше колелото ми ей така както минава тая пързалка

ВЗЕ МИ АКЪЛА! :shock:

Momchence
08-15-2007, 19:16
Ебаси нечовека :shock: Но все пак да се придържаме към темата :lol:

RoyTheReaper
08-15-2007, 20:18
Иначе пианото е доста по-лесно от китарата и няма да ми е зор да го овладея.

:lol:
докато свириш на детски синтезатори с по 2 батерии от волт и половина и също толкова октави, нормално е да си мислиш така :lol:



Щом казваш... вярвам ти. :wink:

AliceSw
08-15-2007, 21:08
преди 3 години направих опит да се науча да свиря на барабани т.е. един пич ми разясни какви са различните им части и кое за какво се ползва, после съм дрънчала 3-4 пъти на барабаните на една приятелка и дотам :|

CfEtii
01-06-2008, 13:26
Аз свиря на пиано от 7 години.И...почти перфектно.А също и пея,но не професионално :)

SummeRLove08
01-06-2008, 14:42
Аз лично обожавам виолончелото и много ми се иска да мога да го свиря.:) Харесвам и пианото и дори съм се опитвала. Обичам всички инструменти. Особена слабост изпитвам също и към духовите, най-вече обойът. Звучи страхотно според мен.:)

Nightwish_fen
01-06-2008, 15:17
Аз започнах да се занимавам с музика на 6 години с акордеон, на 7 започнах и с пиано. Акордеона го отказах на 5-тата, пианото си го почитам вече единадесета година, а преди 3 просвирих и на класическа китара, но не на сериозно и от 2 месеца съм с електрическа и мнгоо и се кефа. Яка жица става :smt002 :grin:

Just Emo Girl
01-08-2008, 11:44
На електрическа китара близо 3 години

psychopath
01-08-2008, 12:51
Електрическа китара.

i'm so excited!
01-08-2008, 19:58
пейм в една безизвестна столична пиянска група.

Someday
01-21-2008, 19:43
Amiii az sum luda na tema kitariii ,vsqkakviii predimnoo elektri4eskii,na elektri4eksa kitara svirq ot 4 meseca,ina4e 1 godina svirih na akusti4na,stra6en instrument,imam opit s musikata makar i ne tolkova bogattt iii 4estno akznaooo tva e instrumenta s nai qkiq sound ,ee i barabanite ne sa za izhvurlqneee noooo ne se stigna do tqh
AA koi me zapali,,vsu6tnost nikoga ne si bqh pomislqla za kitara,edin den maika mi kaza iska6 li da te zapi6a na kitara i az mi hubavoo iii vsu6tnost na purviq uurok otidoh taka bez nikakvi nadejdi 4e ne6to 6te s epolu4i ,noooo o6te togava na purviq mi urok se vlubih v tozi instrument ,preporu4vam na vsi4ki ,koito se 4udqt daliii da se zapi6aty na nqkaf musikalen instrument da ne se kolebaqt,nqma da zagubqt po skoroo da spe4elqt,kato menn naprimer :wink:

RoyTheReaper
01-21-2008, 19:56
AA koi me zapali,,vsu6tnost nikoga ne si bqh pomislqla za kitara,edin den maika mi kaza iska6 li da te zapi6a na kitara i az mi hubavoo iii vsu6tnost na purviq uurok otidoh taka bez nikakvi nadejdi 4e ne6to 6te s epolu4i ,noooo o6te togava na purviq mi urok se vlubih v tozi instrument ,preporu4vam na vsi4ki ,koito se 4udqt daliii da se zapi6aty na nqkaf musikalen instrument da ne se kolebaqt,nqma da zagubqt po skoroo da spe4elqt,kato menn naprimer :wink:

И аз бях така. Всъщност бях подхвърлил на майка ми, че трябва да се науча да свиря на китара, съвсем несериозно. Тогава почти нищо не ме свързваше с китарата, даже не слушах метъл (аз го прослушах благодарение на китарата). След около 9-10 месеца ( :!: ) ми казва "ами ти нали искаше да свириш, аз ти намерих учител". Реших да ида да видя за какво става въпрос, а той ме тества как пея, като задаваше променящо се темпо и гледаше как реагирам на него. Аз една вярна нота не мога да изкарам, умрях от срам! Но той вика "пееш ужасно, но си ритмичен, ставаш" :lol: . Изкарах 4-5 урока тестов период и реши да ме вземе. И така ходих при него 3 години, започвайки съвсем случайно. :D

Ivs Jonas
01-21-2008, 20:25
Я си кажете сега свирите ли на някакъв инструмент? Ако свирите до колко добре го владеете според вас без да се надценявате. От колко време се занимавате с него. Как започна всичко? Свирите ли в някакъв състав?

Ако пък не свирите на нищо имате ли желание? Кой е инструмента към който изпитвате слабост и бихте искали да подчините :P На кой инструмент ви харесва звученето?


zna4i svirq na kitara (elektri4eska i akusti4na). ot 1 do 10 se ocenqvam s...3... svirq ot okolo godina no nqmam usobeno mn vreme. ami poprincip lubimite mi izpulniteli i idolite mi svirqt i re6ih da se probvam. ne, no iskam da si napravq grupa samo deto ne moga da namerq jelae6ti

machoka
01-21-2008, 21:28
Аз свиря на пиано от 7 години.И...почти перфектно.А също и пея,но не професионално :)

mhm, я кажи как се свири перфектно на пиано? ))

Disrespect
01-22-2008, 10:49
Аз свиря на пиано от 7 години.И...почти перфектно.А също и пея,но не професионално :)

mhm, я кажи как се свири перфектно на пиано? ))

и на мен ми е много чудно

oTPoBHa
01-26-2008, 09:22
офф топик: много музиканти, много нещо :razz:
по темата: първи клас се записах на пиано, след това имаше периоди на абсолютна безотговорност и чак някъде към 3ти клас започнах да свиря сериозно.. свирих може би до края на 5ти клас, началото на шести и окончателно се отказах, защото си бях втълпила, че аз като си имам слух не ми трябват ноти.. тази "умна мисъл" бе плод на недоразвития ми мозък, и сега вече разбирам колко съм изпуснала.. за един човек мога да кажа, че е музикант, когато знае да чете ноти и съответно повече работи с тях, вместо да си дава волност на слуха.. но и от двете си трябва. иначе не мога да се оплача, че ми е трудно - тъй като мога да пея вярно по рождение, пък и пианото бе съпроводено от солфеж в онези години, си свиркам общо взето за удоволствие и ми е добре. по слух си слушам дадена песен, след което сядам на синтезатора (кой каквото си има , все пак е по-добре от нищо) и я исвирвам.. айде не едно към едно ама бая добре я докарвам. мога и да си я пея, ама първо да я науча да я свиря гладко, после идва ред на пеенето..
и тъй като имам страст към рок музиката (и не само към нея, но тук говорим за музикални умения, а не за буптики буптики) края на 5ти, началото на 6ти клас, след като се отказах от пианото, все започнах да си мисля китара китара .. една година по-късно накъде тръгнах на уроци по класическа китара, ама и там беше същата работа, като със пианото - даже и един месец не издържах и прекратих. обаче какво стана. майка ми е актриса и има много приятели хора на изкуството - музиканти, художници и пр. взе, че ме запозна със един китарист и той човека, като видя каква е работата почна да ми показва пръстовки акорди, баса на една песен даже ми показа и аз ги свирих на една стара китара вкъщи и ги понаучих тия неща, т.е. пръстите ми свикнаха горе-долу. първият акорд, който научих, беше ла минор и съответно смяна с ла мажор.. после ре минор и ре мажор.. и ето ти черно фередже, песента за ламята.. хаха бе като си спомня голяма зарибявка беше. те и наще като видяха, че почвам да задобрявам с китарата, баща ми взе тая стара китара с тоя дебел гриф, дето се мъчех на нея и двамата с него я реставрирахме (в една стара тема писах точно как, около година сме се занимавали), сложихме струните и аз почнах да се упражнявам. около година мина и бая задобрях. открих един трик за смъкване на 6та струна на ре и със баре на 6,5 и 4та струна ти е цялата гама във ре.. пък и ре мажор акорда си го ловиш и със 6та, защото в нормален строй (когато е ми) не звучи и просто 6та не се използва..

абе ламер съм отсекъде .. към глупавото си изказване прилагам и записи на мп3 плеър от моето/нашето "творчество" да чуете и да се посмеете..

п.п. линковете си работят, това отстрани си е самото име на файла.. бе качих на бг хостинг и сървъра не му е сложил автоматично долни черти.. и тиинпроблема се бъгва.. абе кво да ви кажа български сайт..


http://www.bgshare.com/307461/seki si sviri 6to si znae.MP3 - това е потготовка за репетицията.. и най-точното наименование е, че всеки си свири каквото си знае.. :razz: барабанистът си упражнява някакви парадитли и тремолота на глухото барабанче, а аз си настройвъм дисторшъна и се разпявам.. никой не се ръководи по никой - всеки си свири свои си неща и ги упражнява.. 8-)


http://www.bgshare.com/307475/mierda 3 acoustic.MP3 - това съм аз (вокал+китара).. правя си собствена интерпретация на knockin on a heaven's door .. :D доста е лагаво, но пича, който ме записваше ме уцели в кофти момент, когато супер много ми се спеше.. абе стана нещо

http://www.bgshare.com/307484/mierda 4 acoustic.MP3 - сега феновете на нирвана ще ме убият ! ХА


8-) 8-) 8-)

Disrespect
02-04-2008, 19:13
http://youtube.com/watch?v=-SNytfkJD4U&feature=related

ъммммм...тва ще стане най-добрия барабанист на планетата скоро време..

Skullbreaker
02-04-2008, 19:20
Соло китара , пиано , тромпет,акустична китара.
Общо взето която песен из репертоара на Pink Floyd/Whitesnake/Deep Purple/Dire Straits etc ми кажеш я хващам на китара /пиано.

Тромпета и да обяснявам няма да разберете :Р .
Гг.

Forester
03-17-2009, 13:12
Да, свиря на класическа китара от 5 месеца някъде. Добре съм, общо взето.

Snuffles
03-17-2009, 19:03
Ами, преди 2-3 години някъде свирих на пиано и почнах доста добре, ама мързелът надделя xD А иначе страшно искам да се науча на барабани и китара. :grin:

ToniStoraro
03-18-2009, 17:00
свирим со тигану у кухнята да млатим по котлона :D Не, не свиря, пея :D

Downingtn
03-19-2009, 13:04
офф топик: много музиканти, много нещо :razz:
по темата: първи клас се записах на пиано, след това имаше периоди на абсолютна безотговорност и чак някъде към 3ти клас започнах да свиря сериозно.. свирих може би до края на 5ти клас, началото на шести и окончателно се отказах, защото си бях втълпила, че аз като си имам слух не ми трябват ноти.. тази "умна мисъл" бе плод на недоразвития ми мозък, и сега вече разбирам колко съм изпуснала.. за един човек мога да кажа, че е музикант, когато знае да чете ноти и съответно повече работи с тях, вместо да си дава волност на слуха.. но и от двете си трябва. иначе не мога да се оплача, че ми е трудно - тъй като мога да пея вярно по рождение, пък и пианото бе съпроводено от солфеж в онези години, си свиркам общо взето за удоволствие и ми е добре. по слух си слушам дадена песен, след което сядам на синтезатора (кой каквото си има , все пак е по-добре от нищо) и я исвирвам.. айде не едно към едно ама бая добре я докарвам. мога и да си я пея, ама първо да я науча да я свиря гладко, после идва ред на пеенето..
и тъй като имам страст към рок музиката (и не само към нея, но тук говорим за музикални умения, а не за буптики буптики) края на 5ти, началото на 6ти клас, след като се отказах от пианото, все започнах да си мисля китара китара .. една година по-късно накъде тръгнах на уроци по класическа китара, ама и там беше същата работа, като със пианото - даже и един месец не издържах и прекратих. обаче какво стана. майка ми е актриса и има много приятели хора на изкуството - музиканти, художници и пр. взе, че ме запозна със един китарист и той човека, като видя каква е работата почна да ми показва пръстовки акорди, баса на една песен даже ми показа и аз ги свирих на една стара китара вкъщи и ги понаучих тия неща, т.е. пръстите ми свикнаха горе-долу. първият акорд, който научих, беше ла минор и съответно смяна с ла мажор.. после ре минор и ре мажор.. и ето ти черно фередже, песента за ламята.. хаха бе като си спомня голяма зарибявка беше. те и наще като видяха, че почвам да задобрявам с китарата, баща ми взе тая стара китара с тоя дебел гриф, дето се мъчех на нея и двамата с него я реставрирахме (в една стара тема писах точно как, около година сме се занимавали), сложихме струните и аз почнах да се упражнявам. около година мина и бая задобрях. открих един трик за смъкване на 6та струна на ре и със баре на 6,5 и 4та струна ти е цялата гама във ре.. пък и ре мажор акорда си го ловиш и със 6та, защото в нормален строй (когато е ми) не звучи и просто 6та не се използва..

абе ламер съм отсекъде .. към глупавото си изказване прилагам и записи на мп3 плеър от моето/нашето "творчество" да чуете и да се посмеете..

п.п. линковете си работят, това отстрани си е самото име на файла.. бе качих на бг хостинг и сървъра не му е сложил автоматично долни черти.. и тиинпроблема се бъгва.. абе кво да ви кажа български сайт..


http://www.bgshare.com/307461/seki si sviri 6to si znae.MP3 - това е потготовка за репетицията.. и най-точното наименование е, че всеки си свири каквото си знае.. :razz: барабанистът си упражнява някакви парадитли и тремолота на глухото барабанче, а аз си настройвъм дисторшъна и се разпявам.. никой не се ръководи по никой - всеки си свири свои си неща и ги упражнява.. 8-)


http://www.bgshare.com/307475/mierda 3 acoustic.MP3 - това съм аз (вокал+китара).. правя си собствена интерпретация на knockin on a heaven's door .. :D доста е лагаво, но пича, който ме записваше ме уцели в кофти момент, когато супер много ми се спеше.. абе стана нещо

http://www.bgshare.com/307484/mierda 4 acoustic.MP3 - сега феновете на нирвана ще ме убият ! ХА


8-) 8-) 8-)

Хаха, ми ти си открила Америка момиче :D... това се казва Дроп Ре :D
Иначе по темата .. свиря на китара,тамбура,пиано(задъл ително ми е :D ) и се уча да пея... и мисля че съм добър(без да се хваля) :D

Terorist
03-19-2009, 14:15
Преди свирех на барабани, но покрай всичките ми други задължения не ми остава време да свиря през деня, а през нощта съседите няма да са много съгласни...
Не бях особено добра, липсваше ми(сега още повече) техника и творческо мислене - първото се оправя, ам второто... :neutral: може би и затова почти не се занимавам - нямам преспектива за голямо развитие.
Иначе, като имам време подрънквам по малко на старите тупани

Kukumqvka
03-19-2009, 14:21
аз докарвам така нареченото ''мила моя мамо'' на детцкото пиано на сестра ми .. адцки добра съм :razz: :razz: :razz:

WildGirl
03-19-2009, 14:27
Правих някакви отчаяни опити да свиря на пиано :-D

Jumbie483
03-19-2009, 15:34
Мога да свиря на китара..
Но старата хубава китара си навлече гнева ми, един хубав слънчев ден.. и пострада малко :oops: :D
Скоро очаквам новата китара, че да продължа да си дрънча 8-)
Но аз повече съм по пеенето и за това не бързам да се уча да свиря на музикален инструмент :)

jghgh
03-19-2009, 19:05
Мога да свиря на китара..
Но старата хубава китара си навлече гнева ми, един хубав слънчев ден.. и пострада малко :oops: :D
Не мога да си представя да заджаскам моята.. :О
Въпреки че съм доста несериозна в свиренето си, и за забавление разцъквам по нещо..

kitty9410
03-19-2009, 21:27
не свиря на нищо 8-) ама много искам да се науча да дрънкам на барабани :grin: :D

psychopath
03-19-2009, 21:55
миналата седмица подарих една от китарите ми на един приятел. 8-)

аз пък от няколко месеца търся ентусиасти за някаква група, но уви...к у р е ц 8-)

Downingtn
03-21-2009, 06:40
^ Хехе, това ми е доста познато... и аз бях така, 2 години търсех но най-после се събрахме сериозни хора... но няма къде да свирим :D :D от няколко месеца търсим, и както казваш ти ... но уви .. к у р е ц :D :D :D

oTPoBHa
03-21-2009, 07:32
офф топик: много музиканти, много нещо :razz:
по темата: първи клас се записах на пиано, след това имаше периоди на абсолютна безотговорност и чак някъде към 3ти клас започнах да свиря сериозно.. свирих може би до края на 5ти клас, началото на шести и окончателно се отказах, защото си бях втълпила, че аз като си имам слух не ми трябват ноти.. тази "умна мисъл" бе плод на недоразвития ми мозък, и сега вече разбирам колко съм изпуснала.. за един човек мога да кажа, че е музикант, когато знае да чете ноти и съответно повече работи с тях, вместо да си дава волност на слуха.. но и от двете си трябва. иначе не мога да се оплача, че ми е трудно - тъй като мога да пея вярно по рождение, пък и пианото бе съпроводено от солфеж в онези години, си свиркам общо взето за удоволствие и ми е добре. по слух си слушам дадена песен, след което сядам на синтезатора (кой каквото си има , все пак е по-добре от нищо) и я исвирвам.. айде не едно към едно ама бая добре я докарвам. мога и да си я пея, ама първо да я науча да я свиря гладко, после идва ред на пеенето..
и тъй като имам страст към рок музиката (и не само към нея, но тук говорим за музикални умения, а не за буптики буптики) края на 5ти, началото на 6ти клас, след като се отказах от пианото, все започнах да си мисля китара китара .. една година по-късно накъде тръгнах на уроци по класическа китара, ама и там беше същата работа, като със пианото - даже и един месец не издържах и прекратих. обаче какво стана. майка ми е актриса и има много приятели хора на изкуството - музиканти, художници и пр. взе, че ме запозна със един китарист и той човека, като видя каква е работата почна да ми показва пръстовки акорди, баса на една песен даже ми показа и аз ги свирих на една стара китара вкъщи и ги понаучих тия неща, т.е. пръстите ми свикнаха горе-долу. първият акорд, който научих, беше ла минор и съответно смяна с ла мажор.. после ре минор и ре мажор.. и ето ти черно фередже, песента за ламята.. хаха бе като си спомня голяма зарибявка беше. те и наще като видяха, че почвам да задобрявам с китарата, баща ми взе тая стара китара с тоя дебел гриф, дето се мъчех на нея и двамата с него я реставрирахме (в една стара тема писах точно как, около година сме се занимавали), сложихме струните и аз почнах да се упражнявам. около година мина и бая задобрях. открих един трик за смъкване на 6та струна на ре и със баре на 6,5 и 4та струна ти е цялата гама във ре.. пък и ре мажор акорда си го ловиш и със 6та, защото в нормален строй (когато е ми) не звучи и просто 6та не се използва..

абе ламер съм отсекъде .. към глупавото си изказване прилагам и записи на мп3 плеър от моето/нашето "творчество" да чуете и да се посмеете..

п.п. линковете си работят, това отстрани си е самото име на файла.. бе качих на бг хостинг и сървъра не му е сложил автоматично долни черти.. и тиинпроблема се бъгва.. абе кво да ви кажа български сайт..


http://www.bgshare.com/307461/seki si sviri 6to si znae.MP3 - това е потготовка за репетицията.. и най-точното наименование е, че всеки си свири каквото си знае.. :razz: барабанистът си упражнява някакви парадитли и тремолота на глухото барабанче, а аз си настройвъм дисторшъна и се разпявам.. никой не се ръководи по никой - всеки си свири свои си неща и ги упражнява.. 8-)


http://www.bgshare.com/307475/mierda 3 acoustic.MP3 - това съм аз (вокал+китара).. правя си собствена интерпретация на knockin on a heaven's door .. :D доста е лагаво, но пича, който ме записваше ме уцели в кофти момент, когато супер много ми се спеше.. абе стана нещо

http://www.bgshare.com/307484/mierda 4 acoustic.MP3 - сега феновете на нирвана ще ме убият ! ХА


8-) 8-) 8-)

Хаха, ми ти си открила Америка момиче :D... това се казва Дроп Ре :D
Иначе по темата .. свиря на китара,тамбура,пиано(задъл ително ми е :D ) и се уча да пея... и мисля че съм добър(без да се хваля) :D

ба ли го..
важното е да се сетиш сам, не да го видиш от някъде другаде
и като се има в предвид, че въобще не използвам таблатури или подобни неща
разчитам само на слуха
е ламер съм мн ясно
аз ако въобще знаех закво става дума немаше да пиша такива глупости
х
големите музиканти да ме извинят

Downingtn
03-21-2009, 16:36
ба ли го..
важното е да се сетиш сам, не да го видиш от някъде другаде
и като се има в предвид, че въобще не използвам таблатури или подобни неща
разчитам само на слуха
е ламер съм мн ясно
аз ако въобще знаех закво става дума немаше да пиша такива глупости
х
големите музиканти да ме извинят [/quote]

Е да, за това те поздравявам, аз не бих се сетил ако разчитах само на слух, без да знам теория... евала. Иначе тука няма големи музиканти :D нито един, всички се учим :)

Jumbie483
03-22-2009, 16:13
Мога да свиря на китара..
Но старата хубава китара си навлече гнева ми, един хубав слънчев ден.. и пострада малко :oops: :D
Не мога да си представя да заджаскам моята.. :О

То и аз не можех да си се представя в такава светлина.. ама като нямаше нищо друго покрай мен. А от яд ме дразнеше дори начина по който тя беше подпряна до бюрото ми... :?

jghgh
03-22-2009, 18:46
Лошо оправдание.
Но все пак, имаш. 8-)

Gerr
03-22-2009, 19:04
Свиря на акустична китара (скоро мисля да премина на елекрическа) и мисля, че свиря добре, но винаги може да се желае и още.

Jumbie483
03-23-2009, 09:38
Лошо оправдание.
Но все пак, имаш. 8-)

не се оправдавам :-D

Nefarian
03-23-2009, 14:47
Основно пея, дера, квича и подобни 8-)

Иначе от малък си свиря на акустичната, зарибих се и на бас преди година-две, на барабани си потупвам редовно. Свирим с група приятели, но не особено сериозно.

safetyMode
03-23-2009, 19:59
барабани и бас китарка. на младини можех и на пиано ама сега го заебах

Vincitore
03-23-2009, 20:45
Дааа вески който издрънква нещо по слух се мисли за великия музикант .... Дааа то за кво да се учат тоналности,знаци,размери и сякакви други неща ... а тези които толкова много години ги учат накрая ...

Downingtn
03-24-2009, 12:15
Дааа вески който издрънква нещо по слух се мисли за великия музикант .... Дааа то за кво да се учат тоналности,знаци,размери и сякакви други неща ... а тези които толкова много години ги учат накрая ...
И прочетох 1 изречение което ме хвърли нз къде просто :въобще не използвам таблатури или подобни неща
разчитам само на слуха

Без коментар !

Еми то за това има професионалисти и аматьори... :)
Иначе, наистина, накъде без ноти, знаци, тоналности и т.н. :)

Vincitore
03-24-2009, 12:49
Дааа вески който издрънква нещо по слух се мисли за великия музикант .... Дааа то за кво да се учат тоналности,знаци,размери и сякакви други неща ... а тези които толкова много години ги учат накрая ...
И прочетох 1 изречение което ме хвърли нз къде просто :въобще не използвам таблатури или подобни неща
разчитам само на слуха

Без коментар !

Еми то за това има професионалисти и аматьори... :)
Иначе, наистина, накъде без ноти, знаци, тоналности и т.н. :)

Да,но точно тези които не ги знаят и не са учили музика твърдят че са "музиканти " .. за това се ядосвам ...

jghgh
03-24-2009, 17:54
^Кво завиждаш бе?
Кво, кво?

Нали знаеш че едни от най-великите музиканти са аматьори?
И ДА, МУЗИКАНТИ СА!


Тия от Консерваторията много ли са умни, а,а а,а,а,а,а,. Големи ли са музиканти? Миии, не да ти кажа.

Даскалът ми е на възраст над 70 години, като е бил млад не е имало даскали по китара, всичко сам си е учил. Аматьор с 1на дума, ама той е основал музикалното във Варна btw, всичко по слух си е открил, въпреки че се е научил и на ноти да свири.
И той може да ти гарантира, че не Академията те прави музикант ;)
Защото те там някои тъпчат на едно място, никакво въображение, никакво чудо, никакви фигури не могат да измъдрят и квото не го пише, не го правят... А моят даскал всичко сам си е откривал... и си експериментира, и има някаква вродена интелигентност за инструмента, на който свири ;) Аматьор пълен, само дето е имал доброто желание да се научи да чете ноти.. което в крайан сметка не е и кой знае какво, защото когато си много добър, те вече стават излишни.


А от теб, не знам защо, ми лъха противно чувство на завист към всички хора, които са родени музиканти и не им трябва осрана академия или някое тъпо даскало...

Не се заяждам.. поне не много.. Но истински добрият музикант си е такъв и без училище. И може да е 200 по-добър от някой, който от 6 годишен се занимава с тоналности, ходи по солфежи и се бъхти. Кофти истина, но е тъй.

Иначе само за протокола, да вметна - роден музикант + музикално училище си е екстра, но не всеки добър свирач учи в подобно заведение.


И прочетох 1 изречение което ме хвърли нз къде просто :въобще не използвам таблатури или подобни неща
разчитам само на слуха

Без коментар !
А тва най-много ме издразни обаче... 8-) Яко завист, а? Това че ти си си тренирала слуха и си го учила.. не значи че някои хора не си го имат по рождение. Тея въпросни хора им трябват 30 минути като хванат някои инструмент и ей ги как ти свирят някоя любима песен... И това наистина е музикант, без да ме ебе че няма дипломка от Консерваторията...

Vincitore
03-24-2009, 18:47
jghgh


Така 1 за какво да завижам,това не можах да разбера ...
2 евалата на даскала ти ,но това което казваш че той е научил нотите това пак показва че съм права (факта че е научил нотите го прави музикално грамотен ),а това че били родени музиканти ok , кипи им музиката в кръвта ,импровизират ,свирят добре и какво .. докато дойде момента в който трябва да запишат това което са исвирили на лист и кво ... те не могат по простата причина че не са учили музика ,че нз нотите пък да не говорим за други неща ...

Академията не може да те направи музикант ,ако ти не искаш-това е ФАКТ,но ти дава нужните знания които ако искаш да се наречеш истински музикант трябва да ги знаеш !

И това за слуха-имам абсолютен слух така че ще те разочаровам ... но не завиждам : )
И все пак не е честно някои хора да учат в музикални у-ща,после в консерватории ,да преминат през толкова много музикални предмети и прочие и накрая някои който има слух,а не си е мръднал и малкото пръстче за да научи поне нотите-да се пише за Голям музикант и да застава до него ... просто не е честно ....

jghgh
03-24-2009, 19:24
Аз се радвам за слуха ти, не съм разочарована.
Харесвам музикалните хора ^^


Е, един аматьор с адския слух би трябвало по усет да си разбира паузичките, тоналностите, etc., не е ли тъй? Тогава защо ще е по-малко музикант от другия? Защо да не може да се нареди до него?


Сори за първоналчаното ми дракане междувпрочем, извинявам се, наистина пресилено беше :D
Ама ме издразни поста ти.



пп. Винаги е по-добре да знаеш ноти, но аз не спорех за това.

portykalche
03-24-2009, 21:45
аз нИмогЪ да свиря на нищУ 8-) ама бих искала да мога да свиря на китара :smt035

Nefarian
03-26-2009, 15:43
Колкото и да ти е развит слуха, пак е задължително да познаваш елементарната музикална теория, ако искаш да се смяташ поне малко музикант.

justifymysoul
03-26-2009, 15:59
Аз свиря на пиано,от 3 години насам, но от 3 месеца не съм сядал защото ми се събра мн. със даскалото....но иначе музиката е моя живот... :grin:

XTREMEFREERIDE
03-26-2009, 16:17
От лятото една кухарка баркам.
Горе долу се справям.
Аматьорската, но ми е кеф на квадрат!

Disrespect
03-26-2009, 17:05
чакам да ми пристигнат фусовете и се започва пак...