PDA

View Full Version : знаете ли какво...



шо
08-15-2007, 17:23
знам, че нищо не мога да променя с една тема в този сайт и едва ли ще тръгна да я проверявам, но искам да прочетете само няколко неща....
бях на 13 когато за първи път някой ми съобщи гадната вест, че някой вече го няма ..., т.е. е починал (сега като го пиша тва и веднага ме заболява корема) беше братовчет ми, който също беше на 13 ... баща му тръгнал пиян и двамата се бласнали детето умряло на място, а той беше натрушен максимално... 3 месеца не му казвага, че едва ли не е убил синът си, защото се страхуваха от последствията... миналата година майката на една от моя клас загина в автомобилна катастрофа тя също беше вътре... шофьора в дръгата кола се размина с травна за цял живот на котрето.... ](*,) днес ми казаха, че един от моя клас катастрофирал ... до такава степен бил натрошен, че не можели да го местят идвали лекари от софия, за да се грижат за него... бил е три дена в кома ... и не знаем със сигурност, но за сега се е утървал на косъм... едва ли само аз съм се разплаквала заради такива небивалици... по пътищата и както разбираме говорим за шофиране в нетрезво състояние ... кажете ми ... :( ми не знам, но днес като си помислих, че един суперрррррррррр готин човек може найстина да изчезне извинявайте... но ми се преобърна всичко... всяка година по това време рева за някой който си е отишъл заради една простотия... не може да е вечно това.... едно момиче от моя клас почина преди 2 години заради лекарска грешка... а дрго доста години се мъчи от сърце... и най-накрая и тя си оотиде.... това не е свързано с темата... но това са хора, който заслужават повече от кратък живот....!!!!!

radito
08-15-2007, 17:44
Тъжно, но факт... всеки човек заслужава повече от кратък живот, независимо какъв е!

N1oni7y
08-15-2007, 17:46
ole tva e ujasno

SuNsEt
08-15-2007, 18:06
Naistina si prav.Takiva tragedii se slu4vat vseki den :smt012 gledam novinite i ne vqrvam na o4ite si...tolkova stradanie i bolka,tolkova mnogo me4ti,ve4e neusu6testvimi :smt010 Samata az sum bila jertva v katastrofa,bqh na zadnata sedalka,no za6tastie ne be6e seriozno i nqma6e postradali.O6te po tragi4no oba4e 6te6e da e tova,4e az,maika mi i edin na6 fr koito kara6e kolata otivahme na rojdeniq den na du6terq mu.Predstavete si,tova malko momi4ence da razbere 4e ba6ta mu e po4inal v nelepa katastrofa! :smt009 Za tova trqbva da se vnimava mnogo i da ne se previ6ava skorostta.Imam priqtel,koito e na 16 i sa mu kupili jip.Spored men toi ne go zaslujava,za6toto sum go vijdala kak bqsno kara s nego po ulicite :( Tragedii se slu4vat postoqnno,za tova trqbva da sme silni i da ne zabravqme da vqrvame v dobroto.Nadejdata umira posledna

stefko89
08-16-2007, 01:54
vseki trqbva da se zamisli kak postapva na patq :-k za6toto ot jivota do smarta ni deli edna sekunda :(

sherry
08-16-2007, 07:36
Да, много гадни неща се случват. Животът е труден и всеки трябва да прецени възможностите си и държанието си на шофьор. Дали трябва да има жертви заради нашета безотговорност? Невинни да страдат за това, че сме решили да се правим на интересни и да караме какво си искаме ние на пътя...Трябва да се замисляме повечко и да не си позволяваме своеволия.

Violenza
08-16-2007, 08:26
Наскоро наша близка катострофира.
Млада е.. има си даже и мъничко дете на 2 годинки...
Бяха ни казали "гответе се за най-лошото, шансовете да живее са минимални".
Имаше оток на мозъка и беше в кома.
Сега е жива, за радост, вече е извън опасност и е горе-долу адекватна.
Още не се знае защо е катострофирала, защото е била сама. (не е пила нито нещо такова, може и да е било от преумора...)

Но на пияни водачи трябва да се дава поне година-две затвор!
Те не рискуват само своя живот, а и на невинни хора.

Закони нямаме обаче...

Mooo6no
08-16-2007, 08:40
Това за съжаление е ежедневие. Хората си мислят, че попринзип трябва да живеят до поне 65 години, но не е така. Много гадно е като си заминават млади хора от този свят. И на мен ми е тъжно когато видя подобни случаи.


Специално за лекарските грешки, обаче, голяма вина имат и самата жертва и близките му, защото ако са следели достатъчно внимателно и са се консултирали с поне още един лекар, независимо един от друг с другия лекар, най-вероятно е нямало да се стигне до фаталния край и нещата са щели да се оправят.

08-16-2007, 09:03
Наскоро наша близка катострофира.
Млада е.. има си даже и мъничко дете на 2 годинки...
Бяха ни казали "гответе се за най-лошото, шансовете да живее са минимални".
Имаше оток на мозъка и беше в кома.
Сега е жива, за радост, вече е извън опасност и е горе-долу адекватна.
Още не се знае защо е катострофирала, защото е била сама. (не е пила нито нещо такова, може и да е било от преумора...)

Но на пияни водачи трябва да се дава поне година-две затвор!
Те не рискуват само своя живот, а и на невинни хора.

Закони нямаме обаче...
Закони има,но тези,които трябва да ги прилагат,не го правят,защото в шибаната държава съществува една обществено-политическа зараза,наречена корупция.

Valar
08-16-2007, 09:15
Села ви!

belerofone
08-16-2007, 09:25
Села ви!

C`est la mort...Или на български ТОВА Е СМЪРТТА ....Мой приятел катастрофира но се оправи без последици и продължи да кара като луд....Това е една от причините да не карам кола макар официално да имам разрешение за това....

Бъдете разумни и карайте бавно....По дабре бавно но живи отколкото да се изтерепм за глупост....

~BoRn^InLoVe~
08-16-2007, 10:04
ох един мой познат катастрофира преди 2 години и го спаси чудо ама направо чудо.ужасно беше :cry: но за щастие сега е много добре.просто идваше от друга страна в българия и заспал на волана и колата се търкаляла по един хълм 40 метра а вътре цялата е била пълна с уреди разни компютър, тв ,хладилник.даже го даваха по новините мале беше ужасно :cry: :cry:

Valar
08-16-2007, 10:23
Села ви!

C`est la mort...Или на български ТОВА Е СМЪРТТА ....Мой приятел катастрофира но се оправи без последици и продължи да кара като луд....Това е една от причините да не карам кола макар официално да имам разрешение за това....

Бъдете разумни и карайте бавно....По дабре бавно но живи отколкото да се изтерепм за глупост....
Смъртта е част от живота!
На който му е писано няма начин...
Но това не значи,че не трябва да се внимава!
А за тва Бъдете разумни и карайте бавно.... последния дето подкрепяше такава кампания по медйите уби момче и осакати за цял живот младо момиче.
Като ги прегази с Хамара си убиец 'мъртво пиян'!