PDA

View Full Version : Струва ли си?



08-15-2007, 19:51
Накратко - аз имам много близък приятел (ужасно близък), с когото винаги сме се закачали, но сега нещата взеха да стават доста сериозни и двамата го знаем. Аз много го искам и знам, че няма да е напразно - не се притеснявам за приятелството ни, в такъв смисъл. За него обаче не знам. За всичко друго мога да го чета като отворена книга, тук - не. Този по принцип уверен в себе си и принципен човек почна да избягва срещите с мен (а по skype ми пише ежеминутно, при това буквално). Държи се дървено в мое присъствие, мълчи...иначе като говорим по нета си признава, че се интересува от мен, но не и до каква степен. Доколкото разбрах - очаква от мен да направя първата крачка...
Как да разбера какво иска от мен и струва ли си да бъда агресивна? Това ми е най-близкият човек, а не желае да разговаря адекватно на тази тема с мен...
Аз съм на 19, той - на 20.

Just_say_no
08-15-2007, 19:55
Ясно е, че нещо го тревожи. Може да е комплексиран относно външния си вид или да го е страх да не го отблъснеш.Някой път просто го приклещи накъде и си поговорете. Не може вечно да се отлага.

08-15-2007, 20:04
Не е външният вид, просто няма как да е. Много хубаво момче е, всичките ми приятелки (които не са чак толкова много, и все пак) в някой момент са искали да ги запознавам. Иначе е малко особен човек, наистина, в смисъл на дръпнат и понякога неразбираем...Но определено не е от липса на опит - особено важна беше една връзка, дълга година някъде, която свърши преди половин година и оттогава все е сам. Просто се държи много настръхнало и за акъла си, и за годините си и не знам как да му помогна (ако има нужда).

SunnyG
08-15-2007, 22:18
Моят съвет е да си запазите приятелството,защото ако тръгнете,после няма да е същото(да не кажа,че няма да го има).Освен това не знаеш каква връзка ще бъде вашата...Вие се познавате до болка,не забравяй(ще си омръзнете,защото няма да има нищо ново освен,че ще сте по-близки физически).Аз направих тая грешка преди година и сега с моя "най-добър приятел" сме на "Здравей",а ходихме ЦЕЛИ 2 седмици.Но пък ако си готова да заложиш на карта всичко,давай,понякога трябва да се рискува... :::