PDA

View Full Version : Преди да отида на зъболекар



NeVenKa
08-16-2007, 10:51
Hora molq vi kajete mi kakvo da napravq che kato otida na zabolekar da ne me boli 4ak tolkoz 6te mi pravqt pulpit i edni poznati mi kazah da piq edin aulin predi da otida. Vie kakvo shte mi predlojite?

Moderated by Aleandra
т. 7 от Правилника!

08-16-2007, 10:59
Poiskai edna mestna upoika.q moje da se pruska ili injekcionno.Ako te boli tolkova mngoo tova e variant

08-16-2007, 11:28
Ще ти предложа да се успокоиш,знам какво ти е мила :) На мене зимата ми правиха нещо още по-гадно и по-сериозно и трябваше да ходя 5-6 пъти.Много ме беше страх да не ме боли,но не боля чак толкова.Това,което правех преди да отида е в продължение на 3-4 мин седях пред огледалото и си повтарях,че всичко ще е наред и няма да ме боли.Докато пътувахме също си го повтарях и видях,че наистина не боля чак толкова.Бях казала на зъболекарката ако предстои нещо по така да ми каже,но тя през цялото ми разказваше някакви истории и аз нищо не усетих :) Така,че се успокой.То си зависи и от зъболекаря де.

AngeL~oF~daRkneSs
08-17-2007, 05:57
spokoino macko :) az predi okolo dve sedmici mi svyrshiha zybite za pravene imah okolo 7-8 zyba i 3 ot tqh s pulpit :-D shte kajesh na zybolekarkata ti da ti bocne injekciika (ne boli ama nikak!) i e 5 leva ama posle kato ti vadqt nervite nqma nachin da ne te boli to trqbva da useshtash ;\;\ super kofti e ama vyrvi po-dobre sega ot kolkoto po kysno da napraish gangrena i t.n. i da ti se vadi zyba, az lichno veche sym preodolqla straha ot zybolekrite prosto se otpysni i i kaji da ti govori neshto i takam .. moita naprimer kato me zaboli si digam rykata i tq spira i pochivame :-D smeshno zvuchi, no az bqh kato teb umirah kato trqbvashe da hodq na zybolekar sys sylzi plachesh ama se ubedih che nqma mqsto za chak takova pritesnenie .. i strah :wink: aide uspeh :smt008

sunshine0107
08-17-2007, 14:45
iskam da popitam ako pu6i6 zabolekarq zabelqzva li?

08-17-2007, 14:57
има една упоика аз сичките зъби така си правя щото ми е дълбок кариеса .. бият ти я във венеца през хрущяла .. попринцип боли много докато ти я сложат ама си струва щото после нищо несе усеща за около 3 часа напред :}

krem4et0
08-17-2007, 16:12
Ходих в понеделник-за пломба. Мноооооого боля! Какво да правиш-стискаш зъби(не буквално, де). А ако искаш си вземи болкоуспокояващо, но питай зъболекаря дали може!

Forest_girl
08-18-2007, 06:52
Помоли да ти сложат упойка :wink:

~sweet_girl_th~
08-18-2007, 07:05
Еееех...Аз ама вьобще не се страхувам от зъболекар,понеже ходя от 5 годишна.Първата ми пломба беше на 5.В началото на 5 клас вече бях сменила всичките зъби.Миналата година ходих много на зъболекар,понеже имах на 2 зъба пулпит.Боли,когато ти махат кариеса от зъба и докато стигнат до каналчетата,за да ти извадят нервите.След това,докато ти вадят нервите(от каналчетата) може да те заболи,но съвсем лекичко.На мен ми лекуваха 2 зъба от пулпит,а имайте предвид,че съм на 13 и ми ги изграждаха на това отгоре,защото моите зъби много се рушат.На 16 ще ми правят коронки,ако не са се счупили дотогава.
Mисълта ми беше,че не боли чак толкова много,но ако искаш попитай дали може да ти сложат упойка или вземи нещо успокоително.

Nicole_Richie
08-19-2007, 20:00
Ami moqt plan kato hodq na zabolekar e:
1.Vzimam edno hapche uspokoitelno
2.shtom sedna na stola,kazvam na zabolekarq mi: `Doktore q mi trqsni upoikata,za da ne useshtam nishto pak i ti da si rabotish spokoino...`
Taka che iskai da ti napravi upoika... i po-dobre takava sas sprincovka i igla otkolkoto praskashtata/tq deistva mn za kratko...ne ti q preporachvam/ i samo spokoistvie... Good Luck!