PDA

View Full Version : аххх,тези книги



08-16-2007, 13:57
Съжалявам,ако темата се повтаря :oops: Според вас 4етенето на книги през лятната ваканция ще се отрази ли по някакъв на4ин през у4ебната ви година?Ако ста 4ели, и ако не сте 4ели.Защото аз про4ето само 3 глави от ''Немили Недраги'' :smt005 понеже ме мързеше,а и мислех за други неща :smt005 признавам си,4е въпросът е...малко глупав :lol: ,но ми е някак интересно,и ми се иска да разбера какво мислите и вие :-D

Obsession
08-16-2007, 14:13
Това се учи в 7 клас, нали? Нз дали ще се отрази на оценките ти, но определеноп ще се отрази на изпита ти по Български и литература другото лято. Ти решаваш.

korata
08-16-2007, 14:14
чети чети лошо няма хахахха .... ми има разлика разбира се ... знаеш за какво става вапрос когато говорите за нещо .... вапреки това мисля че е загуба на време ](*,) :twisted:

H8_mE
08-16-2007, 15:44
Mi nz ama si e drugo da znae6 za kakvo stava vupros i da si q 4el ve4e i prez u4ebnata godina da ne se nalaga da q 4ete6 tolkova podrobno,a samo da si pripomni6 !Nz ti re6ava6!

Kisses_P
08-16-2007, 16:44
Аз пък не мисля,че има кой знае какво значение.Примерно четеш Немили недраги,после ДО чикаго и назад, Маминото детенце и доакто ги свършиш всичките няма да помниш кой знае колко.А и не е нужно да се знае цялото съдържание.Трябва да се знаят откъсите от учебника.Е, това е моето мнение де.В 7ми клас не ги бях чела дългите произведения,но на изпита се справих отлично.Така че не мисля, че това е определящото.

ProstoAz
08-16-2007, 18:34
Има огромно значение, когато в 10-ти клас започнат да се разглеждат цели книги, а не откъси от тях. И аз до тогава не четях книжки лятото и през учебната година трябваше да намеря време да прочета "Дон Кихот", "Хамлет", "Тартюф", "Робинзон Крузо", "Дядо Горио", която се чете изключително трудно (който я е чел знае защо - заради стила и литературното течение, в което е написана), "История Славянобългарска" и "Българи от старо време". Е определено не ми беше приятно и това лято чета книгите за 11-ти клас! Съветвам ви и вие да направите същото, за да не съжалявате през идващата учебна година. :wink:

nymphetamine108
08-16-2007, 19:35
Въпреки че си 7ми клас, въобще не е задължително да ги четеш сичките сега. "До Чикаго и назад" обаче задължително го прегледай. През годината не се набляга много на него, пък в теста има такива въпроси. Аз примерно прочетох само половината от нещата, които ни искаха, през ваканцията. След това цяла година се говори все едно и също и по едно време си научаваш произведенията почти наизуст. Това, че не бях чела, не ми попречи-имах 5.70 на изпита. Така че спокойно :wink:

[B]a[N]D[i]T[k]a
08-16-2007, 20:08
на мен лично ми се отразява..сега лятото не ми е проблем да си седна с книжка в ръка и да си прочета някое друго книжле от списъка..а и не ми отнема мн време просто като доиде даскалото и знам че ако не съм я чела трябва да я мина.. пък такаа ме мързи като имам срок от седмица или 2 маХ... 8-[ а ти си 7 клас.. нямам много много спомен но тогава маи само до чикаго и назад проспах.. ох книжката ми беше скучна какво да правя :) а това дали ще ти се отрази или не зависи и много от даскалото в което си ;) абе прочети ги .. еи таи за всеки случаи ;)

live2beCooL
08-16-2007, 20:19
abe ne gi slu6ai! ne 4eti ! tfa e pulno gubene na vreme!nqma da ti se otrazi i na ocenkite 6tot ot cqlata kniga se u4at samo nekolko glavi....lesni sa za u4eni i burzo se pomnat ;) ne se zanimavai s knigi ! nito prez lqtoto nito prez u4ebno vreme! :) tova e pulno gubene na vreme..............