PDA

View Full Version : Къде да даря кръв



08-16-2007, 14:38
ami da popitam nqkoi znae li v plovdiv kade moga da ida da darq krav za da mi dadat pari i za kolko krav stava vapros

LedenaStrast
08-16-2007, 14:42
Не знам къде може да дариш кръв... има такива центрове по Хемотрансфузия.. предполагам, че там!
Даваш 300-500мл кръв! но има едно условие... трябва да тежиш над 51кг

belerofone
08-16-2007, 14:51
В центъра по трансфузиология и хематология...Ако не знаеш къде се намира попитай в БЧК Пловдив те ще знаят....
Трябва да не си анемична , да нямаш ниско кръвно , да нямаш доптър над 0,25 и да си над 51 килограма...
Количеството кръв е 300-400мл...

LedenaStrast
08-16-2007, 14:53
В центъра по трансфузиология и хематология...Ако не знаеш къде се намира попитай в БЧК Пловдив те ще знаят....
Трябва да не си анемична , да нямаш ниско кръвно , да нямаш доптър над 0,25 и да си над 51 килограма...
Количеството кръв е 300-400мл...


защо да нямаш диоптер над 0.25??? какво общо пък има това??

DIVINE_TIME
08-16-2007, 14:53
Във всяка държавна болница има кръвен център! Отиваш там и казваш,че искаш да дариш кръв! Кръвта е около 500 мл. А парите са от 6 до 8 лв... и ти ги дават с купонче доколкото знам и можеш да си купиш само храна или нещо за пиене.

belerofone
08-16-2007, 14:56
В центъра по трансфузиология и хематология...Ако не знаеш къде се намира попитай в БЧК Пловдив те ще знаят....
Трябва да не си анемична , да нямаш ниско кръвно , да нямаш доптър над 0,25 и да си над 51 килограма...
Количеството кръв е 300-400мл...


защо да нямаш диоптер над 0.25??? какво общо пък има това??

Защото при намалено количество кръв спада очното налягане и това може да доведе до засилване на една миопия примерно...Когато аз реших да даря кръв предвид , че съм с остра прогресираща миопия и астегматизъм не ми позволиха да даря кръв...В последствие открих , че допустимостта е 0.25....Но това е инфорлмация от миналата година...Може да има промяна....

Поздрави...

Aileen
08-16-2007, 14:58
Oсвен нещата изброени горе има и още нещо - трябва да си над 18 години и в последната половин година да не си дарявала кръв. Освен това има вероятност да ти дадат само големи количества сладки неща, за да си вдигнеш кръвното.

LedenaStrast
08-16-2007, 14:59
никога не съм чувала това... но и не съм ходила да дарявам... нямам необходимите килограми... а и аз съм с голям диоптър тъй че... вече ще знам :)

raindrop
08-16-2007, 16:17
Във всяка държавна болница има кръвен център! Отиваш там и казваш,че искаш да дариш кръв! Кръвта е около 500 мл. А парите са от 6 до 8 лв... и ти ги дават с купонче доколкото знам и можеш да си купиш само храна или нещо за пиене.

Мои близки даряваха, но не съм чула да дават пари.Само шоколади.
За софиянци има един начин:
Отиваш и почваш да висиш пред центъра по кръводаряване.Когато дойде човек, който иска да дари за да дадат от центъра на негов близък (тук е така за др градове не знам), но човека не може поради някаква причина, ти даряваш вместо него, даваш му бележката която доказва че е дарена кръв и той нелегално ти плаща стотина лева
Само че тоя бизнес е много популярен сред циганите и пред центъра е пълно стях :)

DIVINE_TIME
08-16-2007, 20:26
Raindrop,майка ми е специалист по трансфузионна хематология и работи точно това! Не знам как е в София и не споря,но при нас е така!

belerofone
08-16-2007, 20:44
Raindrop,майка ми е специалист по трансфузионна хематология и работи точно това! Не знам как е в София и не споря,но при нас е така!

За кой град говорим и как по-томно е при вас.....

DIVINE_TIME
08-16-2007, 20:46
Говорим за Ямбол! Тук дават купончета,поне доскоро беше така! От 6 до 8 лв. не съм сигурна точно на каква стойност бяха. Можеш да ги използваш за да си купиш храна и нещо за пиене!

foreverr
08-16-2007, 21:13
Ami ako nqma6 18 godini ne moje6 da dari6 i po4ti na vsqkade davat lakumstva a ne pari ami pitai maika si kade da dari6 ili nqkoi rodnina az nz 4esni ina4e bih pomogna O:) :shock: la