PDA

View Full Version : Новата наркомания..



OtherDimension
08-16-2007, 17:56
днешните проблеми със Скайп ме накараха да се замисля..
една програмка, която имат повечето потребители само от около 1 година се превърна бързо в нещо, от което зависят много хора
то не са псувни, то не са тръшкания
но това е само един от примерите, да не говорим за мобилните телефони
днес се замислих, какво аджеба съм правил без телефон, как съм се разбирал с приятели, какво съм правил по цял ден без компютър и интернет

как смяташ ти?
зависим ли си от мобилния си телефон, компютъра, телевизията..?

08-16-2007, 18:01
Oh da zavisima sam...Vse pak vsi4ki nie sme otrasnali s razvitieto na tehnikata i sme sviknali s neq!!

~*SILVER*~
08-16-2007, 18:01
Определено съм зависим. Преди няколко дни имаше няква авария или и аз нз кво и нямаше ток поне 1-2 часа, а аз си бях у нас... направо откачих! А при нас и водата е на ток и отоплението е на ток (беше студен ден), няма телевизия, няма комп и интернет.. ад. А без телефон просто не мога... няма как.. на ден пиша сигурно по 20 смс-а нааай-малко....

Определено хората в днешно време са много зависими от техниката. Това може да бъде много лошо за човек, защото не може да се оправи без тях...

Shadow_Walker
08-16-2007, 18:02
Ам..зависим съм...
абе изкарах 10 дена без комп и без тв, ама ако не ми бяха плейъра и джи-ес-ем-а щях да се гръмна... :roll:

radito
08-16-2007, 18:09
Аз немога без тях... абсурд

Aileen
08-16-2007, 18:11
То всички са зависими - това е ясно. Въпросът е колко? Аз също не издържам много без GSM - голямо удобство е наистина. Но за компютъра, интернет или телевизията - не бих казала, че съм чак зависима. Мога да изкарам и 2 и 3 седмици без тях. А точно това и ще трябва да стане - заминавам за вилата си, която е in the middle of nowhere буквално. Единственият ми проблем е че там много скучая, защото няма набори там, но както и да е. Та мисълта ми беше, че не съм чак толкова зависима. Освен това си спомням преди години имаше много голяма буря и токът бе прекъснат. Съответно имаше много жертви заради студа. Експерите тогава казаха, че ако тази буря е била преди 200 години нямало да има толкова жертви. Просто с напредването на технологиите изнежват и разглезват прекалено много хората. Аз спирам, че бая се отплеснах...

HopeLesss
08-16-2007, 18:15
Абе и аз се изнервих заради скайпа, но не защото съм пристрастена, ами защото цял ден се чудех какво да правя. Иначе без компютър и телевизор мога, но виж без телефон се чувствам адски зле... не мога да се обадя на никой, сякаш съм с вързани ръце и изоставена на края на света. :roll:

evil_lady_in_black
08-16-2007, 18:15
Определено зависим и то много . Ако нямаш пари в телефона ще ползваш изтернет , за да се свържеш с някого . А като ти е тъпо в вас гледаш телевизия или пак си пред компютъра . Аз примерно не излизам от нас без телефон , защото той ми е всичко : връзка с приятели , часовник , МП3 , камера и всичко останало . Понякога дори не си представям какво ще е ако нямам мобилен , ами ако закъсам с нещо някъде незнам как ще се оправя :|

zloto
08-16-2007, 18:16
Аз съм зависима и то доста... но бъгавия скайп не ме интересува и без това се скарахме с единствените хора, с които си пишех...
От една страна съм зависима защото вкъщи издивявам когато няма ток или нет... а от друга искам да отида някъде в планината без никой да ме закача за нищо, без компютър и някаква връзка със света, само мп3-то бих си взела... а колкото до гадните мобилни телефони мразя ги! Мразя изобщо всякакви телефони и GSM-a ми почти винаги е изключен.

HopeLesss
08-16-2007, 18:18
Определено зависим и то много . Ако нямаш пари в телефона ще ползваш изтернет , за да се свържеш с някого . А като ти е тъпо в вас гледаш телевизия или пак си пред компютъра . Аз примерно не излизам от нас без телефон , защото той ми е всичко : връзка с приятели , часовник , МП3 , камера и всичко останало . Понякога дори не си представям какво ще е ако нямам мобилен , ами ако закъсам с нещо някъде незнам как ще се оправя :|

Идеята е точно в това, че си седим по къщите. Аз едно време като бях малка не се застоявах в нас изобщо. Особено лятото. Като изляза в 10 сутринта се прибирах чак в 8-9, сядах да хапна с нашите, гледах Спешно отделение и айде в леглото. Така ми е минавало почти цялото детство. Не ми е трябвал нито компютър, нито телефон, нито телевизор. Т.е едно време децата определено си губеха времето доста по-ползотворно... или поне бяха на въздух, а не между четири стени.

ДеЯТеЛкЪ
08-16-2007, 18:21
zavisima sum :wink:

zloto
08-16-2007, 18:21
И аз като дете нямах нужда от нищо... само допреди 1 година нямах интернет на моя компютър и го ползвах само за да слушам музика и от време на време някоя игричка... общо взето най-много се застоявах по 3 часа... а през останалото време бях навън с приятели... а сега ако не стоя поне 8 часа пред компа (лятото) просто няма да съм аз...

Obsession
08-16-2007, 18:22
Да, определено съм зависима и не само аз, а и вс останали, които имат мобилни телефони и интернет. Как инъче, аджеба, да си уговоря среща, с телепатия ли? Или просто да си поговоря и т.н. Не, че преди да ги е имало хората са мрели на поразия, ама в днешно време явно са необходими. Какво ще правя без телефона си?! Не говоря за някакви специални екстри, а просто за възможността да говоря навсякъде и по вс време. Или ако ми трябва инфо, каквото и да е, добрия чичко Google винаги е на среща. Улеснява ни се живота максимално, ако можехме да се грижим така и за душевното си състояние, мн щяхме да постиигнем.

Disrespect
08-16-2007, 18:22
от телефона и телевизията - не

компютъра ми е голяма слабост обаче...

Mooo6no
08-16-2007, 18:33
...

ScionOfStorm
08-16-2007, 18:35
Ми зависим съм си от компа, и от музиката ми ;)
Но пък днес не съм се тръшкал за скайпО, някакви тихичко ми е сега :mrgreen:

DjBaloon
08-16-2007, 18:43
Da zavisium sum i ne mi dreme!
Ako sqdam da se zamislqm v/u vsichko losho na toq svqt.. po-dobre naprao da si reja venite!

find_m3
08-16-2007, 18:45
Ооо чак сега видях ,че тука е писано за проблема със скайп ,а аз пуснях цяла тема.Хмм и аз съм доста пристрастена.По цял ден седя пред компа.Изперквам.Особено лятото като всички са по селата и няма къде да ходя ](*,) .Днеска видях ,че скайп нещо се бъгва ама не съм се косила много щото бях заета тия 3 дена и почти не съм сядала.Абе щом човек има какво да прави не мисли чак толкова много за техника :-) до такъв извод поне стигнах :::

RoyTheReaper
08-16-2007, 18:51
Ооо днес осъзнах колко зависим съм бил от скайп. Дори трябваше да звънна няколко телефона. :shock:

И от компютъра и мобилния телефон съм много зависим. Не го виждам като проблем. Освен, че ако стане някаква катастрофа ще бъда сериозно засегнат.

Без телевизор обаче няма проблем. Дори в дупката ми в София нямам такъв и не ми е притрябвал. Както и стационарен телефон. От поне 2 години почти не ползвам такива неща.

bulgarche
08-16-2007, 18:51
Мобилния и телевизията са нещо без които мога. Даже мобилните ги мразя защото са машинки за разваляне или поне промяна на срещите :mrgreen:
Компютъра обаче, дори и без интернет си е голяма работа. Въпреки че аз не го ползвам за кой знае какво. Ако няма нет, най-много музичка, а и игри не играя от 1-2 години. Всъщност, даже се гордея че мога без тех, но ми липсват, дори когато имам всичко останало. Една седмица в гората и издивявам. Май вече започва и на мен бързо да ми се приисква в цивилизацията, но като видя какъв ужас е тука...пак стягам разницата и изчезвам.

koalka
08-16-2007, 19:21
Естествено, че съм зависима.Всеки ден искам да се седя пред компютъра, макар че в момента само по един час на ден. :) Като свикнеш нещо и то е по-лесния вариант не се отказваш трудно, както мобилните телефони.Определено е улеснено доста.Например нещо лошо стане, веднага може да се обадиш или се изгубиш някъде можеш да се обадиш на твой познат да те упъти.Абе, много неща, които са си от полза.Но и са вредни, все пак.

ArTanDra
08-16-2007, 19:40
Свиква се с машинките.. аз лично без компютър и телефон мога да живея не е болка за умиране. Даже преди не си носех телефона с мене и си го оставях в нас :lol: Така родителското тяло не може да ме намери :twisted:

tuka6na
08-16-2007, 19:51
:lol: понякога искам да съм си инкогнито,без телефон,без комуникация...Получавам топлина в ушите :lol: ...За нета и по-точно Skype...Предавам се ,зависима съм до някаква степен.

belerofone
08-16-2007, 20:11
Без компютър не мога да изкарам....От него съм зависим и си го признавам....Но без телефон и телевизия определено мога....От тях не съм....Правил съм го...2 месеца и не изпитах нужда нито от едното нито от другото....За съжаление днешното развито общество в някои случаи налага употребата ....
Но да от комп съм зависим , но не и от другото....

Първата стъпка е да признаеш проблема....

Поздрави...

techCandy
08-16-2007, 20:31
Аз пък мога да се похваля, че не съм зависима точно от тия неща.
Обаче всеки луд с номера си. За тези проблеми със скайп сега от вас научавам, никога не съм го харесвала, никога няма да го харесвам...виж, ICQ е друга тема. Както и да е, често си оставям телефона в нас, кога нараочно, кога просто го забравям, и не ми е гадно....някво не ми пука изобщо. Без щайга карах цели 6 месеца, и ми беше малко тегаво, но свикнах. Иначе, откровено и аз мноол се вбесявам на разни такива "несправедливости" когато се срине с-мата, ама случва се. Но не съм зависима въпреки всичко, зависима съм от книгите, е това е вече нещото, без което не мога да преживея....

Madness
08-16-2007, 20:37
Чак зависима-не мисля...
Оставала съм и без комп,и без телефон,и без телевизор.Телевизия почти не гледам,нет-а е хуу нещо,ама...и без него не се мре,а телефонааа...без телефон не знаят къде съм...хах...по-яко е...(:
А тва за новата дрога...не знам.Всеки си има своята`дрога`.Неща без които не можеш да живееш?/ест изключвам храна и вода/
Примернооо...гаджето,спорта ,книгите...тва си е дрога ве
(=

Decu
08-16-2007, 20:41
Чак сега осъзнавам колко съм зависима от интеренет и скайп... Днес се чудех какво да правя и обиколих цяла София :lol:
А иначе без телевизор по-мога.
GSM не ми трябва много, много :lol:

mir4ovski
08-16-2007, 20:55
o az sam zavisima.neska zamalko re6ih 4e sam si izgubila pleara i izpadnah v isteriq.ako mi padne bateriqta na telefona i sam navanka napravo otka4am da ne govorim 4e pone 2-3 pati sedmi4no zvanq na internet dostav4ika da se opla4a 4e nqma net...taka 4e da az sam zavisima

DeePurple
08-16-2007, 21:11
"бе не мога да кажа,че съм чак зависима...Стоя пред компа по 7-8 часа на ден, вярно, като имаш предвид,че го ползвам и за връзка с хората, и за музика, и за киснене из форуми и губене на време...Но пък ако се наложи да карам без него, все ще оцелея някак...Ма дали ще си спомня как е въпроса :-D

Impressive
08-16-2007, 21:28
Без телевизия и компютър не мога да живея и 1 ден...
GSM не ползвам :wink:

Exothermic
08-16-2007, 21:33
Тъй като съм принудена да кисна в къщи по цял ден
(поради мн тъпи причини),съм зависима,ако ги нямаше само книгата
може да ми помогне.Иначе и без съм издържала.Имам комп от скоро,така че!Мога и без. :mrgreen:

SupremacyGirl
08-16-2007, 21:33
Ми зависим съм си от компа, и от музиката ми ;)
Но пък днес не съм се тръшкал за скайпО, някакви тихичко ми е сега :mrgreen:
exactly...

MajeStic
08-16-2007, 21:39
Телевизия не гледам, телефона... майка ми е зависима, за да ми се обажда... ако тя не ме беше накарала да си взема нямаше и да си взема :Р Компютъра... може да се каже, но не. Преди 2 седмици ми гръмна захранването и 5 дена нямах компютър... е жив съм нали ^_^

SmurkamDoZori
08-16-2007, 21:40
зависим - не , но тези неща ме улесняват .. като нямам скайп сметката на телефона ми доста нараства.

Momchence
08-16-2007, 22:13
Skype е много смотана и лигава програмка, хич не ме кефи ама понякога се налага да я ползвам, защото някои хора само нея знаят а по една или друга причина съм си лафил с тях. Един вид другите малко или много ти я налагат. Познавам някфи маняци на тема Skype. А като почнат да си пишат в квадратчетата "в депресия съм" и някфи текстове на чалга песни напрау ми идва да си оскубя кичарата

ICQ рулз!!!

Iviqna
08-16-2007, 22:15
не мога без тях...

Momchence
08-16-2007, 22:18
А между другото защо Skype не бачка?

SmurkamDoZori
08-16-2007, 22:20
имат някакъв проблем до 24 часа ще бъде отстранен .........казаха.. ::: :-s

DjBaloon
08-16-2007, 22:21
Без телевизия и компютър не мога да живея и 1 ден...
GSM не ползвам :wink:
/off e nema takuf dobur podpis :-D

ReBeL
08-16-2007, 22:27
ami az mai sum zavisima kum skype :roll: sama sum po cql den vku6ti i sega kato nqma skype sqka6 gubq edinstvenata vruzka sas sveta, sega s nqkoi pi6a po icq ama pove4eto nqmat i stava mn kofti :( ina4e ne sum 4ak tolkova zavisima kum televizori ili telefoni i tn :?

bulgarche
08-16-2007, 22:31
Цитира мнението, но говориш за подписа....ххииитттрррроооо
Ексо малко послъва

Mooo6no
08-16-2007, 22:34
Чак сега пак погледнах какви глупости съм написал. Дано не сте ми се смяли много...


Иначе съм много зависим. Компютъра ми е много важен, но има нещо, от което съм много зависим - музиката. Без компютър мога да изкарам, но без mp3-ката си + суматиите mp3-ки не мога.

Impressive
08-16-2007, 22:42
^ просто страхотно :smt005

squarewheels
08-17-2007, 00:44
frtytyrjuyk

08-17-2007, 09:08
като стана дума някой дали има skype вече?!? аз няям :S :S :S

136179
08-17-2007, 09:14
ot TVto ne 4ak tolkova ... no vij ot PCto i GSMa sum zavisima do golqma stepen ..

MimityYy
08-17-2007, 10:18
da taka e ..absolutno ...az mnogo tejko prejivqvam lipsata na skype :smt117

mimi_blonde
08-17-2007, 10:21
Според мен колкото повече се развива светът в технологий толкова повече той умира и компютъра,GSM,телевизор и др. такива са УБИЙЦИ ЗА ЧОВЕЧЕСТВОТО!!!Макар че и аэ съм свикнала с тези техологий!!! :wink:

sherry
08-17-2007, 10:25
Зависими сме :D Не е хубаво, ама е факт. Ако нямам компютър за няколко дена, мога и да издържа, но ако ми вземат и телефона и телевизора....бих откачила :lol: Изградили сме си навици, в наши дни почти всеки има компютър и телефон и това вече се смята за нещо нормално, част от ежедневието ни. Липсват ли тея предмети, липсва ли комуникацията, се чувстваме изолирани и нервни.

Child_In_Time
08-17-2007, 10:31
Хммм от телевизията не толкова, но от компа от телефона и най вече от mp3-ката съм най зависима никъде не мърдам без нея дет се вика без музика не мога да живея :smt005

Valar
08-17-2007, 11:47
Да зависим съм признавам си го! :roll:
Даже преди време бях постнал подобна тема...
А за скайп какво стана какъв е този бък до кога е!?
Търсих но не намерих материал,желаещ да ме светне!?

sinful`girl
08-17-2007, 12:05
Верно е,че сега скайпа като не бачка обстановката е много изнервяща,но не вярвам това да е така,защото сме пристрастени към него. 10 дена бях на море,без компютър,без скайп,без icq и без форума и мога да ви кажа ,че не съм се и сещала за тези неща. Знаете ли защо,просто защото си бях с приятелите,бях на мястото,което обожавам и ми беше весело и нямах време да се сещам за интернета като цяло. По това време,повечето от хората са или по селата си или са на море и какво да прави човек по цял ден освен да седи пред PC-то и да си пише с разни хора. Нормално е да изтрещим без скайп,но не е болка за умиране.

Колкото до телефоните .......тука вече мога да кажа,че лично аз няма да издържа и един час без GSM-а ми. Не че нещо се хваля,но телефонът ми звъни през 10 мин. и това единственият ми начин да контактувам с близки и приятели и честно казано нз как ще издържа и ден без него. Ок,да към телефоните си сме пристрастени,но е смешно да се каже,че не можем без компютри и скайпове. :)

malka_sladuranka
08-17-2007, 12:09
Минах на АйСиКю заради проблемите със скайп. :lol:
Иначе докато нямах нет няколко дена си изхабих парите в едната карта, а на другата ми сметката стана малко по-голяма от колкото трябваше. Ужас. И аз се чудя какво съм правила едно време. :shock: Все едно това никога не е било, да няма интернет, джи ес еми. Как се свиква с тези неща...

hahavteen
08-23-2007, 13:02
Аз пък мога да се похваля, че не съм зависима точно от тия неща.
Но не съм зависима въпреки всичко, зависима съм от книгите, е това е вече нещото, без което не мога да преживея....

I az sum taka! Bez tv,gsm i pc moga i daje mi e mn spokoino ama bez knigi prosto ne izdurjam.Sestra mi oba4e ako telefona ne e neprekusnato pri neia polydiava! :roll:

Владимир Илич Ленин
08-23-2007, 13:06
Нито ползвам мобилен телефон, нито ползвам скайп.
Чутвам си се перфектно. :)

Guderian
08-23-2007, 13:33
Нито ползвам мобилен телефон, нито ползвам скайп.
Чутвам си се перфектно. :)И аз съм тъй :lol: :lol:

FelisDirus
08-23-2007, 16:23
Мда.. и аз съм зависима.

Нашите ще ми вземат телефона заради голяяяямата ми сметка и сега нямам представа какво ще правя.. ще полудея.

А без компютъра си не мога. Правихме ремонт преди няколко седмици и нямах компютър, докато правеха моята стая. Ходех като болна из нас и се чудех какво да правя.

KiLLeR_InSTiNkT
08-23-2007, 16:39
Зависима съм от компа, на който имам достъп до интернет. За телефона не ми дреме - мога и без, а за телевизията да не говорим - все ми е едно вече. Но все пак и седенето пред компа писва.

FelisDirus
08-23-2007, 16:44
Мда.. и аз съм зависима.

Нашите ще ми вземат телефона заради голяяяямата ми сметка и сега нямам представа какво ще правя.. ще полудея.

А без компютъра си не мога. Правихме ремонт преди няколко седмици и нямах компютър, докато правеха моята стая. Ходех като болна из нас и се чудех какво да правя.
еми като например...излез! :lol:


аз си излизам и щъкам напред-назад, но какво да правя между 11 и 20-21 ч.? Обикновено чак тогава излизам.
през нощта пак е жега, но се търпи и е по-оферта :)

DeviL_AsS
08-23-2007, 23:03
От комп съм доста зависима,без ТВ мога да живея,а като съм без телефон се 1 съм саката..някак..деа зн..Ама без комп ше загина

Ollas
08-24-2007, 09:17
Разработвам тема на немски език, която разглежда точно този проблем - пристрастяването към интернет и мобилните телефони. Казва се MAIDS (Mobile and Internet Dependency Syndrome). Спред тестовете, които си направих в процеса на работа, още съм далеч от истински пристрастените, но предпочитам да си имам интернет и мобилен телефон.

AnTiBuLLsHiTs
08-24-2007, 11:15
Аз съм яко зарибен..Ползвам компа по цял ден,телефона също,телевизия гледам обаче като се отделя бързо го забравям.. След 2 седмици макс се откъсвам директно от компа и не ми пука за него.Само да има яки хора и мадами.