PDA

View Full Version : Има ли опасност от бременност



rabaddd
08-16-2007, 17:42
случая е следния: момичето пие противозачатъни (novynette) 11дена, после 3дена не ги пие (забравя) и после на 15ят ден сутринта пие 3те таблетки наведнъж. следобяда прави секс с партниор, който вече е свършил по-рано през деня, чрез масторбиране. Започват да правят секс без презерватив, но спират поради страх от ненавременно понататъчно прекъсване на секса. Момичето е в цикъл (кръвта е горе-долу силна). Вечерта момичето пак пие противозачатъчни (1таблетка). Времето м/у 2та оргазма на момчето са около 1,2 часа. Каква е вероятността от забременяване?

08-16-2007, 17:47
я пак си прочети поста и помисли

ку-ку
08-16-2007, 17:50
100000% си баща честито с кво ще ме почерпиш :?: :-D :!:

SeXy`Ky4Ka
08-16-2007, 17:50
я пак си прочети поста и помисли

m to i da pomisli nqma smisyl shtoto tfa deto go e napisal e dumi "podredeni" v besmisleni izrecheniq s pripinatelni znaci

alkobalko
08-16-2007, 17:54
За кой ли път казвам, че на децата трябва да им се забрани да правят секс.
Как така ще си забрави таблетките. И не стига това, но и пие 3 в един ден и след това още 1. Рискът от бременност е малък, но тя уврежда тялото си на 100%.

~BoRn^InLoVe~
08-16-2007, 17:57
За кой ли път казвам, че на децата трябва да им се забрани да правят секс.
Как така ще си забрави таблетките. И не стига това, но и пие 3 в един ден и след това още 1. Рискът от бременност е малък, но тя уврежда тялото си на 100%. за съжалени нея изобщо не я е грижа,а само гледа да се из*ука :smt011 наистина рискът е малък а и щом си била в цикъл пак е малък

MajeStic
08-16-2007, 17:58
aaaa гнусно :-& Не и завиждам на това момиче... моля се да може да има деца... след това, което и се е случило [-o< :-#

rabaddd
08-16-2007, 18:18
я пак си прочети поста и помисли
мислил съм го вече доста, искам да чуя чужди мнения?


100000% си баща честито с кво ще ме почерпиш Question Exclamation
сега разбирам колко е гаден хумора в някои ситуации. а също и колко мога да се ядосам от такава шега...


m to i da pomisli nqma smisyl shtoto tfa deto go e napisal e dumi "podredeni" v besmisleni izrecheniq s pripinatelni znaci,
само ако може да ми обясниш къде се губи логическия замисъл и кое е безсмислено?


За кой ли път казвам, че на децата трябва да им се забрани да правят секс.
Как така ще си забрави таблетките. И не стига това, но и пие 3 в един ден и след това още 1. Рискът от бременност е малък, но тя уврежда тялото си на 100%.

за тялото ми е ясно и на мен, ужасна глупост е било такава ударна доза, но миналото няма как да го променим.. Благодаря, че поне ти се отнесе що-годе сериозно към темата


за съжалени нея изобщо не я е грижа,а само гледа да се из*ука наистина рискът е малък а и щом си била в цикъл пак е малък

грешно заключение, но няма да спориме излишно сега, 10х и на теб, че все пак даваш някакво мнение



aaaa гнусно :-& Не и завиждам на това момиче... моля се да може да има деца... след това, което и се е случило Pray Silenced

за ударната доза, споменах по-нагоре няма да се повтарям... но чак пък стерилитет от 3 таблетки :shock: възможно ли е?!?

DIVINE_TIME
08-16-2007, 19:09
Противозачатъчните се приемат всеки ден,в точно определен час и се прави "почивка" по време на менструацията. Ако момичето пропусне таблетка трябва да я приеме до 12 часа по-късно. Ако я приеме след повече от 12 часа,вече няма смисъл! Тя е била в менструация,следователно няма риск от забременяване! Но как така тя е в цикъл,а приема противозаатъчни общо 4 таблетки в един ден??? :shock:

monityY
08-16-2007, 19:14
xax pak li temata e ebavka?

ку-ку
08-16-2007, 20:16
100000% си баща честито с кво ще ме почерпиш Question Exclamation
сега разбирам колко е гаден хумора в някои ситуации. а също и колко мога да се ядосам от такава шега...[/quote]
това е целта :-D

gazarka
08-16-2007, 20:27
dano temata da e ebavka [-o<

rabaddd
08-16-2007, 20:31
Тя е била в менструация,следователно няма риск от забременяване! Но как така тя е в цикъл,а приема противозаатъчни общо 4 таблетки в един ден???

за менструацията знам, че шансът да забременее е по-малък, но пак го има.. за това е проблем. Пък както споменах цикъла продължава от 1то приемане на хапчетата (1те 11дена) до сега, понеже е прекъснала пиенето, и е започнала пак да ги пие, смисъл минали са 78 часа, но тя си е мислела че може да се продължат.. значи те не са осигурявали защита нали?

DIVINE_TIME
08-16-2007, 20:34
Тя е била в менструация,следователно няма риск от забременяване! Но как така тя е в цикъл,а приема противозаатъчни общо 4 таблетки в един ден???

за менструацията знам, че шансът да забременее е по-малък, но пак го има.. за това е проблем. Пък както споменах цикъла продължава от 1то приемане на хапчетата (1те 11дена) до сега, понеже е прекъснала пиенето, и е започнала пак да ги пие, смисъл минали са 78 часа, но тя си е мислела че може да се продължат.. значи те не са осигурявали защита нали?
Когато момичето е в цикъл няма как да забременее! Забременява се само когато момичето е в овулация,т.е. 14 дни преди следващата менструация. Процеса продължава около 12 часа.
По другия въпрос..Мисля,че не са осигурявали защита. Както казах,те предпазват само,когато се приемат,а тя е пропуснала 3 дни да ги вземе.. И все пак щом е била в цикъл - спокойно!

rabaddd
08-16-2007, 20:39
че се забременява по време на оволация така е, но овулацията не е конст , принципно наистина е на 14я ден но ме притеснява, че съм чел че оволацията не е постоянна и че сперматозоидите могат да останат живи няколко дена вътре в женската полова с-ма..

mimi7373
08-16-2007, 22:08
боооже на тия години поне ползваите кондом не е добре да си бъркате така в яицата на момичето :smt011 това е много важно да имаш необходимите знания за секса и да знаеш как да се предпазиш наистина някои са много зле за годините си да не знаят нищо сраам сраам .... що се однася до това че забравя то сега на наиния гръб става сичко понеже ше е бременна на колко е всъщност на 14?

morgana
08-17-2007, 05:57
О, не никакви грешки нямаш rabaddd - бремАнност, овОлация - оф дори не си спомням вече другите...(да предположим, че си притеснен и заради това бъркаш)

По темата - хващаш я тая и отивате в най-близкия до вас кабинет по сексуално здраве и семейно планиране #-o Четири хапчета са адски много хормони наведнъж - ето защо трябва да говорите с ЛЕКАР, и то задължително - чуваш ли?

Безплатно е и само така можеш да помогнеш - да питаш из форуми за такива неща - смисъл НИКАКЪВ!

Трябва да иде да се прегледа и засега да спре да се тъпче с хапчета, докато не я прегледа ЛЕКАР!

morgana
08-17-2007, 06:01
О, то било брАменност :smt005 :smt011 :smt005

rabaddd
08-17-2007, 06:41
morgana, думите ти са истина, не трябваше да се сопам. А можеш ли да ми кажеш къде има такива кабинети? в младост има ли (софия) ?

krem4et0
08-17-2007, 08:40
Първо, ако забрави таблетка повече от 24 часа трябва да им спре приема окончателно, да не пие 7 дни и на 8-мия да продължи. След 3 дни непиене е нормално да й дойде. Това не е менструация. По време на приема на противозачатъчни няма яйцеклетка, няма и овулация. Но то си има упътване какво да се прави, когато изпуснеш хапче. За 2-ра седмица се пият 2-те таблетки на 1 път и се прави секс с презерватив следващите 7 дни. но за 3 поредни дни-да не ги беше пила, а да беше изчакала още 4. Няма ли листовка да я прочете? Аз преди да почна да пия съм я научила наизуст. А при всички противозачатъчни нещата са сходни. Сега съвет не мога да дам. Да попита лекаря си какво да прави. най-добре е да си довърши опаковката и да почне следващата без пауза. А поне 1 седмица да ползвате презерватив или да се въздържате.

rabaddd
08-17-2007, 08:45
за въздържането не е проблем, проблема е там че се опасяваме от бременност както написах и в заглавието на темата.. нз дали през тези 3дена, в които не ги е пила не е възможно да има овулация... вече направо се откача... ](*,)

krem4et0
08-17-2007, 08:48
Да, възможно е да е започнало зреене. ти свърши ли в нея? Дойде ли й менструалоподобно кървене?

rabaddd
08-17-2007, 09:09
не, не съм свършвал вътре, само че по-рано вече бях свършил и не съм се къпал и не беше минало много време, от порядъка на 1,2 часа. Пък кръв имаше през цялото време...

krem4et0
08-17-2007, 09:12
Тогава не е бременна. Няма начин просто! Гинеколог ли е изписал хапчетата? Ако е така да тича при него да го пита пауза ли да прави, кога да почва новата опаковка, да пие ли 2 опаковки 1 след друга.
А по повод на 1 мнение-няма противопоказания за предозиране с противозачатъчни. Не се наблюдават странични ефекти!

rabaddd
08-17-2007, 09:16
[-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< O ГОСПОДИ КОЛКО МИ СЕ ИСКА ДА ЗНАМ ЧЕ НЕ Е БРАМЕННА... ама не е ли възможно като сме го правили и от предния път нещо? чел съм че ако го правиш с пръст няма как да стане, но като е с пенис... иии мн се притеснявам...

Да, хапчетата да изписани от гинеколог и май ще се взъни на докторката, че направо нямам думи...

krem4et0
08-17-2007, 09:18
От Луковит ли си? Имам 1 колежка там. Баща й е шеф на полицията :lol:
Да звъни на лекаря веднага. Той е по-компететнен. И забременяла по този начин не съм чувала. Много се стряскате от предеякулационни течности и прочие. То хората с години се празнят в приятелките си и деца нямат.........

rabaddd
08-17-2007, 09:25
да, по принцип съм от Луковит, но последните години съм в Ловеч.. колежката се казва Надя нали? ..

в заключение май ще спра да се притеснявам за бременността, пък ще я карам да се обади на докторката за хапчетата..

ако някой има какво да каже по темата моля...

krem4et0
08-17-2007, 10:06
Да, Надя се казва и ми е супер добра приятелка :P
За звънкането-да не отлага момичето ти. Незабавно!

08-17-2007, 17:25
а какви могат да бъдат последствията зн ли?