PDA

View Full Version : Истината за произхода на народа ни.



ThunderGoddess
08-16-2007, 18:37
Истинския произход на народа ни. Вкарах малко смешни мисли :lol: Така ми дойде отвътре. Вижте каква трагедия е учебника ви по история: 8-[ 8-[ :smt017 :roll: #-o

http://www.familytreedna.com/public/bulgariandna/index.aspx?fixed_columns=on Тест? Хм? За какъв тест ли си говорим. Нека кажем няколко думи. Това е много скъп тест, по проект на National Geographic, обаче и българи може да се подложат. Проекта цели да се разберат истинските корени на хората в различни населени райони по света. Нека видим хода ма нбучните открития, които касят произхода ни ... първо ни направиха на тюрки, после на номадски племена, които красноречиво нарекоха прабългари. И да наистина като се замислите като погледнете българския народ - повечето хора с тъмна коса, тъмни очи. Като прабългари. Представете си учудването на учените и хората като се разбрало, че повечето от тях на този ДНК тест нямат достатъчното азиатски белези, за да се заключи, че са потомци на азиатско племе. А теста си е мощен. Може да разберете от къде ви идват прадедите от преди 60 000 години, та до наше време. "Тогава ще сме славяни"- ще си каже някой - "Нали пишем и говорим на славянски език". Доколко писмеността ни може да се нарече славянска е друг въпрос, защото съвременната кирилица е създадена със заемане на доста латински букви - погледнете си само клавиатурата. Имаме елементи и от гръцката азбука. Но да се върнем на теста, който засега ни разката и не знаем какви сме. Оказа се, че сме траки. Траките никога не са умирали. Защото ние още живеем. Забавано. На мен ми се стори много хубаво и доста се зарадвах. Нямам нищо против славяните и прабългарите и теорията, че сме произлезли от тях, но честно казано "траки" ми звучи по-възвишено от кой да е от другите варианти по всяко отношение.Не бързах да се зарадвам и да напиша възклицания в този постинг, а се замислих за някакви логически доказателства, които може да потвърдят тезата за траките. Култура, изкуство - ала, бала. Това не са го правели славяните и прабългарите, а траките. И ми е интересно как така през девети век тези хорица, които са живеели на колибки и са скитали насам-натам изведнъж са кротнали и вожда им е казал: "Айде, деца, време е да създадем държава и да станем цивилизация". И ХОП - всички се навили и станала държавата ... Хм ... Друго интересно нещо е, че като гледаме картата на тракийските племена може да ни заприлича на гъч на плажа по време на сезона. Навсякъде разни имена и култури. Те са били наистина многобройни,стотици хиляди траки. И знаете ли какво ни казват историците? Че всичките тези племена по време на великото преселение на народите за гътнали. Еххаааа! Яко! Нали бяха развити, имаха разни държави, оръжия, култура ... Как така? Еми казват, дошли хуните и им видяли сметката. Как ще им видят смятката, бе?! Кви са тия хуни - питате се вие. Ми и аз не знам. И да ви кажа честно ги намирам за доста странни. Отиват, избиват траките, гледат разни плодородни местности, дървенца, земен рай - нали знаете как е в родината. Та ... избиват траките и после вожда им казва: "Избихме траките, хайде да се въщаме у нас. Няма да стоим тук. Няма да мине и половин век и тука ше дойдат славяните и после и прабългарите. Трябва да им пазим местенце." Пффф ... вярвате ли? Сега да оставим благосклонния вожд на хуните и да видим дневника на Аспарух, който се намира в прочутата местност Онгъла. "Ние сме вече на Онъгла. Малко трудничко се събираме. Половината Азия тръгна с мен, защото целта ни е като отидем в Тракия, да сме повечко от тракийските и славянските племена взети заедно. Доста сложничко е тука, понеже ни е малко тясно. Нямаме нужда от одяла. Хвърлихме ги в морето. Вески се завива с човека, който спи върху него. Всеки ден се разбираме за разпределението. Да ви кажа не е хубаво нито отдолу, нит отгоре. Отдолу те премазват, а отгоре е студено. Надявам се скоро да ситгнем Тракия и да се поразгънем на малко по-голяма площ". Наистина така трябва да е било, щом като след идването на българите те претопяват и славяни, и траки. Или може би великият ни хан е заръчал на семействата прабългари да правят като колегите си в Индия? Да разждат не десет, ами двайсет деца. Това е пълен абсурд. А може би траките сами са напуснали това място и са някъде пръснати из света? Сигурно са си казали. "То тука е хубаво, нищо не ни липсва, съседните от гърция са пичове и си правим яка култура с тях, ама то всички тръгнаха да се местят, така че айде и ние отпрашваме някъде". Сега се питате дали наистина е имало Велико преселение на народите? Вероятно да, но историците преувеличават мащаба му, ми се струва. Едва ли са идвали на такива големи тъпли чак, каквито ги описват. Едва ли траките са ги приели равнодушно да им заемат място и да им ядат от храната. Траките са живи, пък вие ако щете вярвайте :)

Националист
10-08-2007, 21:52
Днешните българи са от източно средиземноморски тип същия като на древните българи(които не са тюрки ,а арийци),траките и сарматите и са формирани главно от древните българи(имат най-голям принос), славяните(пославянчени сармати) и траките:

Древните българи:
Източноиранците са източносредиземноморски тип,който се е образувал от смесването на средиземноморски с палеоевропеиден тип.Българите са били сармати,а сарматите са смес от палеоевроопеид и източносредиземноморски тип.А щом са сармати явно е имало преселение на сармати от северното причерноморие към Централна Азия(за което има и някой доказателства) и когато сарматите са дошли в Памир са заварили по старото население от източносредиземноморски тип и са се смесили с него.Така ,че поне според мен може да приемем ,че древните българи са смес от палеоевропеид и източносредиземноморски тип ,който ако се съди по това ,че където е имало българи се среща този тип явно е бил преобладаващ.
Поне аз така смятам от това което прочетох за антропологичния тип на древните българи.Извода поне за мен е,че древните българи са оставили голяма част от гените си на днешните българи ,а не както се смяташе до скоро.

За антропологичния тип на сарматите и източните иранци може да видите тук:http://www.protobulgarians.com/Kniga%20na%20Aleksandaar%20Bayar/BAJAR-KNIGA-CHAST-4.htm


Славяни или по скоро пославянчени сармати:
Славяните са наполовина сармати на половина балти ,като слизат все по на юг славините стават все повече сармати и все по малко балти.
Траки:
По голямата част от траките са с ирански произход и носят същата кръв като сарматите.

След изписаното по горе може да приемем ,че днешната българска народност се е формирала от генетично близки народи така, че противно на широкото обществено мнение ние сме относително несмена народност.

NightSky
10-09-2007, 07:15
Много интересно :wink: