PDA

View Full Version : Бременност



08-16-2007, 18:45
kolko vreme sled akta pri pregled pri genekolog moje da se otkrie bremennost

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
Заглавието на темата трябва да е написано на кирилица!

08-16-2007, 18:55
zavisi ot choveka,ot ginekologa,no mai ne po-rano ot mesec

08-16-2007, 19:01
Не съм мн сигурна, но май има значение дали те гледа на обикновен, или на вагинален ехограф, както и от самия лекар. Във всеки случай, му кажи за съмненията си за да знае какво търси. Ако имаш някакви съмнения и не си сиг че лекарят ще може да установои, тестът за бременност установява наличието или отсъствието на бременност 14 дена след рисковия полов акт. Късмет :)

belerofone
08-16-2007, 19:29
От слабите ми познания на момче в тази област пиша следното....

До 14 дни би трябвало да се УСЪМНИШ в това дали си бременна....Защо...Първо базлната температура трябва да се повиши...Това говори за наличие на хормона прогестерон които прави ендометриума или с други думи лигавицата на матката рехава и мека и позволява да се загнезди оплодената яйцеклетка....До колкото знам дом тестове правят реакция с този хормон....

Един гинеколог може да определи по няколко начина....Първо от хормоналните нива....Ако не си бременна в кръвта ще има минимални количества прогестерон повече естроген и големи количества лутеален хоромон ако е следовулативна фаза....Гледа се до колокото знам за цервикална слуз която е налична в гол количества при повишени нива на прогестерони понижени на останалите два....Както и вече с ехографските методи....

Мисля , че само толкова знам по темата....

Поздарави...

LedenaStrast
08-16-2007, 19:32
От слабите ми познания на момче в тази област пиша следното....

До 14 дни би трябвало да се УСЪМНИШ в това дали си бременна....Защо...Първо базлната температура трябва да се повиши...Това говори за наличие на хормона прогестерон които прави ендометриума или с други думи лигавицата на матката рехава и мека и позволява да се загнезди оплодената яйцеклетка....До колкото знам дом тестове правят реакция с този хормон....

Един гинеколог може да определи по няколко начина....Първо от хормоналните нива....Ако не си бременна в кръвта ще има минимални количества прогестерон повече естроген и големи количества лутеален хоромон ако е следовулативна фаза....Гледа се до колокото знам за цервикална слуз която е налична в гол количества при повишени нива на прогестерони понижени на останалите два....Както и вече с ехографските методи....

Мисля , че само толкова знам по темата....

Поздарави...

С абсолютно нищо ТИ не можеш да ме обедиш, че си на 19 и не си лекар! Просто няма шанс [-(

belerofone
08-16-2007, 19:50
От слабите ми познания на момче в тази област пиша следното....

До 14 дни би трябвало да се УСЪМНИШ в това дали си бременна....Защо...Първо базлната температура трябва да се повиши...Това говори за наличие на хормона прогестерон които прави ендометриума или с други думи лигавицата на матката рехава и мека и позволява да се загнезди оплодената яйцеклетка....До колкото знам дом тестове правят реакция с този хормон....

Един гинеколог може да определи по няколко начина....Първо от хормоналните нива....Ако не си бременна в кръвта ще има минимални количества прогестерон повече естроген и големи количества лутеален хоромон ако е следовулативна фаза....Гледа се до колокото знам за цервикална слуз която е налична в гол количества при повишени нива на прогестерони понижени на останалите два....Както и вече с ехографските методи....

Мисля , че само толкова знам по темата....

Поздарави...

С абсолютно нищо ТИ не можеш да ме обедиш, че си на 19 и не си лекар! Просто няма шанс [-(

Радвам ти се много , но не съм лекар....Олигофренче на 19 съм....

И ти не можеш да ме убедиш , че не си медицинско лице предвид , че си един от най-компетентните потребители в областтта на здравните проблеми....

Поздрави...