PDA

View Full Version : За гърдите



Maia_064029
08-17-2007, 09:00
Искам да попитам на някой от вас появяват ли му се бучици в гърдите преди цикъл и дали е нормално това.

loshokote
08-17-2007, 09:04
За бучици, незнам. Мен ме болят преди цикъл, а приятеля ми каза, че като ги бутал, били по-твърди. А приятелки са ми споделяли, че преди цикъл им се появявали твърди образования в гърдите, а след цикъл изчезвали, така че педполагам е нормално :)

foreverr
08-17-2007, 09:56
i men me bolqt predi dikal a za bu4ici neznam , no bu4icite bi trqbvalo da sa rak,no ti nqma6 19 godini nali?za6toto rak se poqvqva sled 19 ili 18 nz

BaByLisS
08-17-2007, 10:41
И мен ме болят преди цикъл .. И са някак по - твърди ( подути ) Мисля , че е нормално :)

loshokote
08-17-2007, 12:22
i men me bolqt predi dikal a za bu4ici neznam , no bu4icite bi trqbvalo da sa rak,no ti nqma6 19 godini nali?za6toto rak se poqvqva sled 19 ili 18 nz

Ти пък най-лошото мислиш и само плашиш момичето :-$ Поразпитах малко и разбрах, че при някой момичета се появяват и е съвсем нормално това :)
П.С. Бучиците в гърдите не винаги са признак за рак :!:

foreverr
08-17-2007, 19:41
abe spoks ako nqma6 18-19 godini e normalno pitah mama :wink:

doctors
08-25-2007, 13:12
Всичко което описвате тук е напълно нормално-Едни жени могат да ги болят гърдите преди цикъл или няколко дни след цикъла,да са напрегнати,болезнени и много чувствителни и твърди,други жени нямат такива симптоми в този период.Нормално е също по време на цикъл е нормално да се образуват бучици,възли и уплатнения в гърдите,които най-често след цикъл изчезват,тези уплатнения могат да се намират в гърдите и няколко дни след цикъл,но в последствие изчезват.Така че всичко за което питате е нормално,нормално е и всичко това което описах по горе.Причината за болезнеността и другите фактори е задръжката на вода в организма и променените хормонални нива в този период на жената.Така че няма нищо притеснително!!!!Болки в гърдите може да има и по време на овулация.Така че не се шашкайте излишно!

doctors
08-25-2007, 13:14
i men me bolqt predi dikal a za bu4ici neznam , no bu4icite bi trqbvalo da sa rak,no ti nqma6 19 godini nali?za6toto rak se poqvqva sled 19 ili 18 nz


Тук може да прочетеш отговора на въпроса които питаш и за нещата които си казала,аз съм обеснил точно за рака на гърдата и коя възраст е най-застрашена.Това може да прочетеш както ти така и всички които ги интересува темата и ги вълнуват тези въпроси.Надявам се че мода че няма да ми се кара че съм повторил неща от друга тема!

Да взема и аз отношение по въпроса.Отговора ми е следният:Най-застрашената възраст за развитие на това заболяване е след 35-40 годишна възраст,като пика е около 50 години и малко над 50.
Макар и рядко се наблюдават единични случаи на заболяването в млада възраст но тези случаи са единични.В млада възраст може да се наблюдават доброкачествени туморчета(т,нар фиброаденоми,аденоми,папил оми и др) и кистички които могат да се срещат както в по-млада възраст така и при по възрастни жени,доброкачествените образования могат да се срещат и при по възрастни жени също,също може да се наблюдава и мастопатия(днес мастопатията се приема за състояние а не за заболяване на гърдите).Така че не се шашкайте - заболяването за което питате не се проявява в млада възраст или тези случай са единични.Всичко е обеснено по-горе.Най-вероятно при твоята приятелка която е на 16 години,става въпрос за фиброаденом(доброкачестве о образование на гърдата)отстрянява се със съвсем лека операцийка.Няма нищо страшно.Желая ви лек ден!

*(~)sTop-f0lLowiNg-mE{~}*
08-25-2007, 13:54
PEPITO SLADKATA душицо .. няма определена възраст за появяванито на рака, никога не си защитен не е казано, че преди 18 година не можеш да се разболееш !!!

`Death`Whore``
08-25-2007, 14:46
За бучици, незнам. Мен ме болят преди цикъл, а приятеля ми каза, че като ги бутал, били по-твърди. А приятелки са ми споделяли, че преди цикъл им се появявали твърди образования в гърдите, а след цикъл изчезвали, така че педполагам е нормално :)
Бутал? :shock:

И думата е "образувание", никой не ги образова тези неща :)

doctors
08-26-2007, 07:18
PEPITO SLADKATA душицо .. няма определена възраст за появяванито на рака, никога не си защитен не е казано, че преди 18 година не можеш да се разболееш !!!

Стига си шашкала хората!!!По горе съм дал достатъчно информация по въпроса и тази информация е от медицинска гледна точка!Така че спокойно!!!!Разгледай статистиката преди да шашкаш хората!

FiFcheto
08-26-2007, 13:34
Tfa za bu4kite ne go zn ma da opredeleno predi cikul gurdite stavat po tvurdi i e normalno da se polu4ava taka :)

foreverr
08-26-2007, 15:12
да нормално е 100% съм сигорна вече(оф на мен за сажаление гардите ме болят цели 12 дни преди да ми доиде :smt010

KiSs_mY_LiPs
08-26-2007, 17:08
На мен ми се подуват преди цикал..Ама нямам такифа топчета