PDA

View Full Version : Фимоза, или защо не мога да забеля главичката



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

georgi12
12-11-2009, 19:09
Добре е мазилото , ама много скъпо - 15 грама - 98 лева.

negative
12-11-2009, 19:21
НГЕЕЕЕЕ!!! Това е нечовешко, бе! Мен ми го даде лекаря и е 1 грам. После мисля да не си го купувам.

Sx0rDie
12-12-2009, 19:25
Sx0rDie, приятелю,

ОТИВАЙ В ХИЛ КЛИНИК!!! Операцията ще ти струва 500 лева някъде. Намира се в София, квартал Бояна.

http://www.hillclinic.com/

2ма уролога, на видима възраст 25-30 години, уникални ХОРА, които наистина се интересуват от теб. Там е мястото, аз направих грешката да отида във Военно Медицинска Академия, НИКОГА НЕ ХОДЕТЕ ТАМ ПРИ ТЕЗИ КАСАПИ!!


ЕДНО ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ :) След Нова година ще убедя нашите да отивам там защото наистина в момента си мразя пишката ... мислех , че преди операцията е гадно ся е още по-гадно ! :x

karakostad
12-12-2009, 20:45
Пиша пак.

В понеделник ме оперираха, а вчера ми махната конците ( които уж сами ще паднеха). Но все още усещам едно парене и дразнене, а когато забелвам имат усет , че част от конеца е още в мен. Сигурно трябва да се изкъпя обилно ( а още се пазя там , за да не го раздразня). Но при забелване дразнещо ме заболва - дали ще мине , или просто аз избързвам и трябва да мине повече време.

BekoA
12-14-2009, 11:26
Изминаха вече 40 дни и от моята операция, преди 5 дена ми падна и последния конец. :) Единственото неприятно е, че линията около главичката, където бяха шевовете, е цялата в разни подути топчета и стои грозно. Ако знаете нещо, което би ми помогнало да оправя този проблем - помогнете :), ако ли не... ще чакам и ще се надявам с времето и това да се оправи :)

negative
12-14-2009, 13:48
Мен ми дадоха Дерматикс, но после някой постна, че струвало 100лв. за 15г. (Ай в дивия, моля!)

georgi12
12-15-2009, 18:39
http://www.framar.bg/-pid30006216.html

Smug
12-15-2009, 18:51
Здравейте!

Преди 1 седмица разбрах че имма ФИМОЗА и този проблем съм го имал от от доста отдавна(сега съм на 15) и казах на родителите си и на следващия ден бях изпратен в "ПИРОГОВ" от личния лекар за КОНСУЛТАЦИЯ в отделение на ДЕТСКА УРОЛОГИЯ при доктор Момчилов който е главен лекар по ДЕТСКА УРОЛОГИЯ но него го нямаше защото точно на днешният ден той си е зел 1 месец болнични и чак Януари може би щял да ме прегледа и да каже какво ще се прави за напред и след часове обикаляне по етажите ни казаха че прави прегледи всеки ВТОРНИК и Четвъртък от 3ч до 6ч (13ч-18ч) в зградата която е МЕДИЦИНСКИ ЦЕНТЪР-Н.И ПИРОГОВ(намира се до пирогов пише го с
червени букви).Та така каза че тази "ФИМОЗА" ще бъде премахната единствено с операция,която не вярвам да е продължителна.Надявам се да съм ви помогнал :) :) :)


П.П- за преглед взима 30лв :D :D само да не останете изненадани

batkodoki
12-15-2009, 22:14
http://www.framar.bg/-pid30006216.html

ако не си дилър не подвеждай хлапетата - за тази цена РЕАЛНИЯТ ефект клони към нищо...историята е същата като с екстракта от кромид-лук продавана на цена за 300килограма в едно друго мазило...

batkodoki
12-15-2009, 22:36
Здравейте!

Преди 1 седмица разбрах че имма ФИМОЗА и този проблем съм го имал от от доста отдавна(сега съм на 15) и казах на родителите си и на следващия ден бях изпратен в "ПИРОГОВ" от личния лекар за КОНСУЛТАЦИЯ в отделение на ДЕТСКА УРОЛОГИЯ при доктор Момчилов който е главен лекар по ДЕТСКА УРОЛОГИЯ но него го нямаше защото точно на днешният ден той си е зел 1 месец болнични и чак Януари може би щял да ме прегледа и да каже какво ще се прави за напред и след часове обикаляне по етажите ни казаха че прави прегледи всеки ВТОРНИК и Четвъртък от 3ч до 6ч (13ч-18ч) в зградата която е МЕДИЦИНСКИ ЦЕНТЪР-Н.И ПИРОГОВ(намира се до пирогов пише го с
червени букви).Та така каза че тази "ФИМОЗА" ще бъде премахната единствено с операция,която не вярвам да е продължителна.Надявам се да съм ви помогнал :) :) :)


П.П- за преглед взима 30лв :D :D само да не останете изненадани

щом си избрал "Пирогов" и си плащаш - нека те види д-р Оги = колегата проф Б..... лично. Приеми изказаното мнение със нужните резерви(хеле ако не е подплатено с параклинични данни) ....

ако нещата опрат до хирургическа намеса - мноооооооооооооооооого внимателно избери Къде&Как.....

batkodoki
12-15-2009, 22:44
Мен ми дадоха Дерматикс, но после някой постна, че струвало 100лв. за 15г. (Ай в дивия, моля!)

е не струва сто, а 117 лв. реалният му ефект е = на този на контратубекс-а.
щом имате излишни парични знаци - няма лошо да ги давате на лекари и аптекари....

negative
12-16-2009, 09:26
batkodoki, кажи (ако знаеш) някакво мазило, което да е против отока от операцията.

Park
12-16-2009, 23:38
аз бих ви препоръчал да питате лекаря който ви е оперирал или лични си лекар какво да използвате ..

Защо ? Ами на един може да са му казали едно, а на друг друго ..

А и всеки с организма и кожата си .. незнам но може и мястото да е от значение ..

така че не е желателно да питате тук за такива важни работи .. поне според мен ..

jivko95
12-23-2009, 11:57
Здравейте от Бургас съм и мисля че имам фимоза моля ви кажете ми боли ли след операцията и при кой хирург да се обърна.Скоро разбрах за това и незнам как да кажа на родителите ми :(

BekoA
12-23-2009, 15:50
Здравей, след операцията ще бъдеш няколко дена с превръзка и няма да има никаква болка. След като свалиш превръзката ще ти е дискомфортно още няколко дена докато се приспособи главичката към новата среда, но и това отшумява бързо, изобщо да не те притеснява. Няма смисъл и да се притесняваш от родителите си, колкото по-скоро им кажеш и си решиш проблема, толкова по-добре. На мен ми трябваше доста време докато се реша и да кажа на родителите си, и да се подложа на операцията и това беше грешка. Така че възможно най-скоро отиди на лекар и виж какво ще ти каже, още повече, че при теб може да не се наложи да се прави операция. Успех :)

memmo
12-23-2009, 16:04
Здравейте,имам проблем...ПРеди 2 дни четох във едно списание(съвсем случайно)че нали на някакво момче му е залепнала кожичката още от малък и т.н. Та стана ми интересно и ползвах чичо гугъл и след обстоен преглед :-o разбрах че и аз имам такова нещо...никога несъм го забелвал(и при свободно и при надървено) и чак сега( на 16 съм) разбирам за този проблем.Почва да ме боли ако започна да се опитвам да го забеля и за това несъм пробвам ама от де да знам че е и проблем...Та като малък съм имал подвижен тестис или так как се казваше и на 3 години са ми правили операция имам само белег на крака и малко над пениса ми.Не се изхвърлям но до колкото знам това е от операция при такъв проблем 90% остават импотентни.Имам и нещо като белег(малко по тъмна черта) на кожичката ми под пениса но мисля че е от операцията.Като малкък ми правиха едни като компреси,потапях си пишката в една чашка с някакъв червен разтвор но това беше когато ми се е възпалявало май.Логично много ме е срам да кажа на родителите си щото ще почнат да питат "как рабра""чикий ли си биеш" и вместо да ми помогнат и да си оправят от части тяхната грешка ще ми надуят главата...Смятам след новагодина да им кажа и да отида при личния си лекар и тя да каже къде да отида или вие къжете при кой е най-добре.Откачих като разбрах,подобна операция ми е правена саом че на клепача щото имах нещо като ечемик и трябваше да го режат и май не е е страх от упойката но се пак аз съм бъзлив...Ся от 1 ден малко ми пари и леко намирисва като пикая незнам защо.Ясно е че трябва да отида на лекар щото несъм нормален и трябва да ми обяснят какво да правя.A да и като го пипна главичката(отваря се малко кожичката но спокойно мога да пипна главичката) е много чувствителна,после 1-2 дни осещам мястоот по един гаден начин

От Варна съм и ми трябва помощ и съвет та след това да обяснявам на наште.

Мерси и дано да взема правилното решение и вие да помогнете :)

cskavd
12-23-2009, 16:14
Оффф, хора кажете, как да кажа на наще? Много ме е срам. И аз имам нужда от операция.

getopa
12-23-2009, 16:45
Момчета мен ме оперираха от фимоза тази година октомври. Знам за проблема ми от 4 години и малко .Адски много време , време през което през главата ми заради проблема ми минаха какви ли не работи .Не ме беше страх от операцията ,просто и аз като вас се страхувах да кажа на майка ми и баща ми за проблема ми. Стигнах до нервна криза , разхождайки се не усещах вятъра , не ме радваше слънцето,хората ,бях станал като ходещ фимозен скелет и всичко това заради просташкия ми срам да споделя с родителите си. В момента в които събрах сили и си изпях като народна песен на майка ми за фимозата ,повярвайте ми почувствах се като пречистен , все едно започвах да живея наново ,все едно една книга от живота ми беше скъсана и започнах да пиша нова , с по красив шрифт -.Родителите са ни гледали от първия ни земен дъх,те са хората които най много искат ние да сме щастливи и да сме добре .Просто ставате от стола ,изправяте глава и им казвате имам проблем... Не е страшно ,не боли ,няма да умрете след като споделите .
Колкото повече криете толкова по-зле повярвайте ми ,не ме карайте да ви кажа как аз бях тръгнал по пътя към караулката заради мълчанието ми . Успех и дано всичко да е наред .
Не е трудна операцията ,трудно е да пребориш собствената си уникалност и да споделиш на родителите ,че имаш проблем . Не е срамно да ти е повреден пишока ,срамно е да не се погрижиш за себе си и да оправиш този минимален проблем ,както направих аз едно време .Но и ние бяхме като вас .
Весел празник


memmo казваш в поста си - не съм нормален ! Това от къде пък го измъкна ? Абе хора добре обяснете ми моля ви каква е разликата да имаш проблем с окото и с пишока ? Значи ако имаш нужда от операция на окото си нормален , а ако ти е повреден чатала си ненормален . Сори ,че реагирах така но думата ненормален ме изкара извън нерви .
Успех и много любов , не съм от варна и не мога да ти препоръчам доктор .

BekoA
12-23-2009, 16:49
Ей момчета, имате проблем и родителите ви няма да ви упрекнат затова, напротив - ще ви помогнат да го оправите. Разбирам какво ви е, защото бях в същата ситуация като вас, колкото повече чакате - толкова по-трудно ще ви става и ще се затормозявате. Този проблем рано или късно трябва да го оправите, няма друг начин, щете не щете ще ви се наложи и да кажете на родителите си, и да се оперирате. Съветът ми е това да стане колкото се може по-скоро, недейте да отлагате... айде действайте и да се похвалите после, че проблема вече не съществува :)

memmo
12-23-2009, 17:14
memmo казваш в поста си - не съм нормален ! Това от къде пък го измъкна ? Абе хора добре обяснете ми моля ви каква е разликата да имаш проблем с окото и с пишока ? Значи ако имаш нужда от операция на окото си нормален , а ако ти е повреден чатала си ненормален . Сори ,че реагирах така но думата ненормален ме изкара извън нерви .
Успех и много любов , не съм от варна и не мога да ти препоръчам доктор .

Не исках само да кажа че подобни операций попринцип неме притесняват вече ама да ми оперират пишката вече става различно.
Под "ненормален" имах предвит че при мен ако не мина през най-гадното значи има грешка и скоро ще ми се случи още по гадно нещо ... От проблеми ми е писнало просто...

xavi
12-23-2009, 17:27
Момчета, не се притеснявайте да кажете на родителите си за проблема си!Те винаги ще ви помогнат,няма да ви оставят,нали затова са ви създали - да се погрижат за вас!Колкото по-скоро им кажете, толкова по-добре за вас, отлагането не е решение, става по-зле за всички страни!И аз като казах на нашите ми олекна!Айде успех и горе главата на всички с подобно проблеми!

jivko95
12-23-2009, 17:28
memmmo странно но и аз онзи ден прочетах в списание Браво едно момче беше написал че не може да си забели главичката и ми стана чудно защото и аз не мога и реших да потърся в нета и се регистрирах тук и писах.Но много ме е срам да кажа на родителите ми и незнам какво точно да им кажа и аз като малък съм опериран от апендесит и незнам дали е от това , аз съм на 14 години и незнам просто как да кажа на майка ми.

getopa
12-23-2009, 17:33
memmo казваш в поста си - не съм нормален ! Това от къде пък го измъкна ? Абе хора добре обяснете ми моля ви каква е разликата да имаш проблем с окото и с пишока ? Значи ако имаш нужда от операция на окото си нормален , а ако ти е повреден чатала си ненормален . Сори ,че реагирах така но думата ненормален ме изкара извън нерви .
Успех и много любов , не съм от варна и не мога да ти препоръчам доктор .

Не исках само да кажа че подобни операций попринцип неме притесняват вече ама да ми оперират пишката вече става различно.
Под "ненормален" имах предвит че при мен ако не мина през най-гадното значи има грешка и скоро ще ми се случи още по гадно нещо ... От проблеми ми е писнало просто...
Има едно състояние наречено придобита безпомощност при което всеки човек може да причини с мислите си , тоест Аз-ът очаква ,че с него ще се случат само лоши неща . Ти си изпаднал точно в такова състояние според мен . Опитай се да мислиш позитивно ,всеки един човек програмира сам мислите и живота си .Неслучайно хората са казали ,че е трудно да се отървеш от живота които си предначертал сам с мислите си и да тръгнеш по този път които ти е предопределен .
Идва Нова година влез в нея без да мислиш ,утре ще ми си случи поредното лошо нещо и ще видиш как всичко ще е ок . Не е трудно ,просто трябва да поискаш да повярваш ,че животът може да е и с красиви краски .
Лично аз не виждам какво е другото на това да ти оперират пишката ? Пишката както всички други неща в човешкото тяло е орган и е нормално да има проблеми и там .
Промени си мисленето тази операция ще е по трудна от тази на пишката ..

memmo
12-23-2009, 17:41
Ми се пак там е по чувствително...

Та да дообясня какво видях.Попринцип гледам че кожичката ми неможе да се отври достатъчно за да мине главичката но мисля че проблема който го спира е че от долната част(където обясних че имам белег и ся се светнах че минава до единия ми тестис което знаачи че било там като са ми правили операцията)на пениса ми,от вътрешната страна'има нещо като пак такъв белек и е залепнал за главичката.Дали може да е нещо от операцията и да е слепнало или имам късо гемче ама на обратно :shock:

getopa
12-23-2009, 17:46
Пак го казвам споделете на родителите си възможно най бързо , не оставяйте днешния проблем за решаване утре .

cskavd
12-23-2009, 19:51
Аз ако ви кажа кво стана ще се смеете. Казах на майка ми и от притиснение припаднах. Не е шега !

getopa
12-23-2009, 19:56
Аз ако ви кажа кво стана ще се смеете. Казах на майка ми и от притиснение припаднах. Не е шега !
Няма нищо ,че си колабирал , почивай повечко сега ,пий течности за да се нормализира кръвното . Това беше страшното ,всичко мина ..Сега успех със операцията ,която е 100 пъти по безболезнена от това да таиш болката в душата си !

jivko95
12-24-2009, 07:44
Аз мисля ,че имам фимоза и късо гемче съчетано това може ли да се оправи ??? :(

getopa
12-24-2009, 07:59
Аз мисля ,че имам фимоза и късо гемче съчетано това може ли да се оправи ??? :(
В този живот освен смъртта ,всичко друго може да се оправи и предотврати . Двата дефекта ще бъдат потушени набързо и всичко ще бъде забравено буквално за няколко дни . След операцията ще виждаш позитив след позитив периодично като на филмова лента. Сами избирате кой филм да гледате , този на страданието ,че имаш нещо което ти пречи да бъдеш себе си ,или този филм на любовта и щастието !

formula 1
12-24-2009, 08:34
Ми се пак там е по чувствително...

Та да дообясня какво видях.Попринцип гледам че кожичката ми неможе да се отври достатъчно за да мине главичката но мисля че проблема който го спира е че от долната част(където обясних че имам белег и ся се светнах че минава до единия ми тестис което знаачи че било там като са ми правили операцията)на пениса ми,от вътрешната страна'има нещо като пак такъв белек и е залепнал за главичката.Дали може да е нещо от операцията и да е слепнало или имам късо гемче ама на обратно :shock:
Здравей Memmo! :)
Аз съм от Варна и мисля, че мога да съм ти полезен! През месец март тази година ми направиха пълно обрязване в следствие на придобита фимоза. Резултатът от операцията е отличен и аз съм много доволен- всички проблеми, които имах преди това изчезнаха. Оперираха ме в Терапията (университетската болница) във Варна. Хирургът, който извърши самата операция се казва д-р Петър Чанков. Това е един изключително способен и много кадърен лекар уролог-хирург, който определено си разбира от работата. Самата операция беше извършена много професионално и резултатът наистина е отличен. Memmo, пиши ми на лична ако имаш желание- там мога да ти дам координатите и телефона на д-р Чанков. Ще се радвам да помогна!

haidutin1
12-24-2009, 09:50
Хора, няма нищо страшно в това да споделиш с родителите си. Когато го направиш всички притеснения ще ти минат и за милионен път ще повторя твърдението, че ще направят всичко възможно за да помогнат на момчето си.
jivko95, чети във форума и по-назад, описани са много случаи на комбинация къс гем с фимоза, често се среща. Разбира се, че се маха, решението е оперативно и се нарича циркумсизио или обрязване с премахване на юздичката.
getopa, много ми допада сегашния ти начин на мислене, адски си прав и дано така момчетата с фимозни пишки се надъхат повече да предприемат действие, наистина е тъпо да имаш проблем и да не правиш нищо, аз също съм минал по този път. След това чувстваш само облекчение.

Весели празници на всички съфорумци, с вас сме все пак като едно голямо семейство, надявам се всеки поне за Коледа и Нова година да забрави грижите си и да се забавлява :)

jivko95
12-24-2009, 09:51
Моля Ви кажете някой добър хирург в Бургас. Много ще съм благодарен.

spawny
12-25-2009, 00:47
Здравейте, значи оперирах се преди около месец от фимоза и късо гемче. Операцията беше пълно обрязване и след като ми паднаха концие (паднаха ми на 20-тия ден) забелязах че отдолу където е гемчето имам дупка ,в смисал че някак си не се е залепила кожата май и се надявах че ще се оправи само но... така и остана и дупката вече не е рана но все пак е доста грозно и има коричка и въпроса ми е дали това е нормално и ако не как може да го оправя?

spawny
12-25-2009, 00:51
И забравих да попитам колко време отнема члена ми да започне да изглейда нормално в смисал да се изглади кожата и да си придобие поне малко по нормален вид :smt022

getopa
12-25-2009, 05:57
Честита Коледа от мен на всички !
Ами spawny при мен приятелчето изглеждаше вече нормално някъде към 30 ден след операцията

negative
12-25-2009, 07:11
А при мен на 49-ти ден ми е подут все още, без да е спаднал дори малко, с грозни ръбове и малка дупка от долната страна. Та както виждаш - не можем да ти отговорим еднозначно...

jivko95
12-25-2009, 07:35
Ако се оперирам дали ще се случи това и при менн ? :lol:

getopa
12-25-2009, 07:56
Ако се оперирам дали ще се случи това и при менн ? :lol:
Това е все едно да попиташ , как ще протече при мен грипът ?Дали ще имам тепмература или не ! При всеки възстановяването протича различно .

spawny
12-25-2009, 09:50
При мен дупката под гемчето е защото като падна конеца там и кожата която конецът държеше не се е залепила някак си... и сега стърчи подяволите.

xavi
12-25-2009, 16:51
Весела Коледа на всички! :) Бързо възстановяване на оперираните,кураж на обмислящите как да постъпят и наздраве на преминалите през всички тези премеждия! :))

haidutin1
12-25-2009, 18:24
Весела Коледа и от мен :)
За "дупката" на мястото на гемчето - при мен беше същото, сега изглежда горе-долу нормално, но пак там, където са били шевовете, не се е прибрало съвсем, в ерекция обаче не личи и смятам, че е добре. На други момчета пък веднага са се прибрали и свили към другата кожа, просто наистина при всеки е различно.

loopski
12-25-2009, 21:58
Като ви чета, имам чувството, че аз съм най-бързо възстановилият се от операцията...На 7мия ден "играх" с малкия, а малко след това вече всичко си беше нормално. Конците не разбрах и кога паднаха, изглежда страхотно, оток нямаше (или поне спадна изключително бързо). Носих дълго време превръзки заради чувствителната ми главичка, но и това вече не е проблем! В началото тази чувствителност ме влудяваше, беше адски неприятно, но лека полека, с времето мина.

От операцията ми минаха два месеца и половина почти, и досега само хубави страни съм видял! Всичко е страхотно, резултата, гледката...
Оперирах се в Плевен, но не помня името на хирурга си :X

Да се обърна към "фимозните" момчета...

Пичове,
това, което ви казват хората преди мен, а вероятно и хората след мен, е АДСКИ ВЯРНО! НЯМАТЕ ПРЕДСТАВА КОЛКО Е ЛЕСНО ДА СПОДЕЛИТЕ ЗА ПРОБЛЕМА СИ! САМИ НЯМА НАЧИН ДА ГО РЕШИТЕ, А НЯМА КАК ДА ЖИВЕЕТЕ С НЕГО ВЕЧНО! ТЪПО Е! ВЗЕМЕТЕ СЕ В РЪЦЕ, СПОДЕЛЕТЕ С РОДИТЕЛИТЕ СИ, ОТИДЕТЕ НА ЛЕКАР. ЩЕ ВИДИТЕ, ЧЕ Е ПО-ЛЕСНО ОТКОЛКОТО СИ МИСЛИТЕ....И СЪВСЕМ НЕ Е ТОЛКОВА СТРАШНО!


Успех от мен!
Весели празници!

jivko95
12-26-2009, 19:30
Моля някой ако знае добър хирург от Бургас да ми каже плссссс .

memmo
12-27-2009, 16:05
Искам да питам,фимозата ми можели да има нещо общо с операцията ми на тестисите(подвижен тестис,операцията ми е направена когато съм бил на 3) ?Аз след нова година ще кажа на наще,не ме притеснява а ме притеснява операцията честно казано.Само ме интересува при кой да отида че не искам да ходя при някой месар...

cskavd
12-27-2009, 16:33
Мене майка ми говори с педиатърка и тя й е казала, че е нормално, и че всеки 3ти има такъв проблем. И ми каза като немога да забеля главичката в ерекция, да пробвам с някво масло, като ония бебешките, дето се хлъзгат много :D :D :D

jivko95
12-27-2009, 17:12
мемммо като съм бил малък и аз съм имал операция на тестесите.

getopa
01-01-2010, 05:43
Честита нова година момчета !На всички ви желая много здраве ,късмет и любов ,другото се купува

georgi12
01-01-2010, 12:36
МНОГО ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ НА ВСИЧКИ !
И не забравяйте какво празнува днес българската Църква -Обрезание Господне .
Не бива да се срамувате от това и да се мислите за по-различни , осакатени и т.н.

xavi
01-01-2010, 15:32
Честита Нова година и от мен!Мн здраве ,щастие,късмет и успехи на всички! Без притеснения и само напред към бъдещето! :) Вярно, че днес е Васильовден - Обрезание Господне.Виждате ли,дори щом в Библията го пише,значи няма нищо срамно и страшно!

ko0xex
01-01-2010, 17:14
Честита нова година и от мен :) Искам да попитам тези проблеми в следствие на нещо ли се получават или откакто се родиш?

getopa
01-01-2010, 17:43
Честита нова година и от мен :) Искам да попитам тези проблеми в следствие на нещо ли се получават или откакто се родиш?
Здравей !Ами мисля ,че могат да бъдат както вродени ,така и в следствие на нещо било то удари или някакво възпаление на пишока !

elitfc
01-02-2010, 08:27
Добре, няма ли някакъв медикамент, който да ускорява процеса на загрубяване на главичката. Болката е голяма и дума да не става да правя секс. Спортувам активно .. и това не мога да правя, направо съм отчаян...

haidutin1
01-02-2010, 15:08
Честита Нова година и от мен :)
Повече радостни мигове, дано през 2010 да забравим всякакви грижи и проблеми, да решим всичко и да вървим само напред. И здраве, естествено, все пак това е най-важното.

jivko95
01-02-2010, 16:54
Можете ли да ми кажете операцията г/д за колко време става и за колко е възтановяването ?!?

jivko95
01-02-2010, 16:54
За много години на всички ! :)

Можете ли да ми кажете операцията г/д за колко време става и за колко е възтановяването ?!?

getopa
01-02-2010, 19:26
За много години !
При всеки човек операцията има различно времетраене и всеки човек се възтановява за различен период от време .
Иначе примерно при мен операцията продължи 45 минути , а напълно бях възтановен на 29 ден !

negative
01-02-2010, 19:29
Според вас как е? Имам оток от дясната страна, нали? А лекаря ми ме баламосва, че си въобразявам...
http://img693.imageshack.us/img693/9466/otok.th.jpg (http://img693.imageshack.us/i/otok.jpg/)
След 4 дни правя 2 месеца.

getopa
01-02-2010, 20:00
За мен има оток !

karakostad
01-02-2010, 22:25
Минаха 3 седмици след операцията. Не знам колко време минава пълното възстановяване, нямам толкова дразнене или ако имам то е от втълпяване. НО от операцията до сега се въздържам да си забелвам пениса( изключение прави при къпане). Избегвам да видя как е , защото по принцип имам бъз от такива неща, за да не стане нещо. При възбудено съсъояние абсурд да го забеля- не знам к'во ще стане. Слушам за отоци и такива, но не знам дали имам. Държа кожичката си над главата и така като го възбудя си мисля, че е леко крив, а по нагоре върху кожата има много лека подутина като пръстенче. Ако знаете кажете ми по деликатно какво точно да правя (ако трябва пишете на личен)- и дали е нормално да избегвам да го забелвам и да гледам. Някой ако знае да пише.

skateisnotcrime
01-02-2010, 23:06
При мен проблема мисля че е гемчето. В смисал че незнам дали е нормално да не мога да си изпъва мдо краи кожичката , преди да се е скъсало . Дали е нормално ?

loopski
01-02-2010, 23:21
woooow

Negative, какво е това? :shock:

Този твой лекар доста те баламосва. Не знам това оток ли е, какво е....но при мен лично няма нищо подобно. Нищо. Със брадва ли, със сатър ли се те оперирали- не знам.

Захвани се сериозно, отиди при други лекари!!! Aко трябва втора операция си направи! Не оставяй нещата в това положение, поне това е моето менние, аз не съм лекар и не разбирам, но чак пък толкова...
Аз се възстанових супер бързо, изглежда супер, конците не разбрах кога паднаха...всичко мина по мед и масло, въпреки огромните ми притеснения, но явно съм бил късметлия, знам ли....нали казват, че това е супер лека операция, бърза, лесна....

Най-важно е да се съветваш с друг лекар, дори двама!
Освен да ти пожелая успех, с друго не мога да помогна...

Ще се опитам да разбера името на хирурга си и ще ви кажа името му.
Успешна година ви пожелавам и се борете за здравето си!

georgi12
01-03-2010, 10:30
Според вас как е? Имам оток от дясната страна, нали? А лекаря ми ме баламосва, че си въобразявам...
http://img693.imageshack.us/img693/9466/otok.th.jpg (http://img693.imageshack.us/i/otok.jpg/)
След 4 дни правя 2 месеца.
Ако е оток ще е твърдо под издутото . Не мога да преценя , дали от едната страна не е оставена и повече кожа . Ти сам разгледай и прецени дали от едната страна не е повече от другата

negative
01-03-2010, 11:38
Да, цялото това издуто е твърдо. По принцип мога да преживея, ако има повече оставена кожа от едната страна, но да ми е подуто толкова време - плаши си ме.

georgi12
01-03-2010, 13:13
В ерекция пак ли е подуто?

nicknaame
01-04-2010, 11:43
Здравейте, първо се извинявам че пиша в темата за фимоза проблема ми е малко по-различен, ще помоля ако бъркам модератора да ме уведоми.

На 20 год съм, от скоро имам проблем при ерекцията - получавам изкривяване на пениса на 1-2 см от основата му - вследствие пениса ми в ерекция сочи не напред а около 30-40 градуса наляво - не е обичайния проблем на повечето момчета когато при ерекция сочи леко вляво или вдясно - просто има "чупка" и като натисна там в обратната посока за да го изправя и ме боли - това ме възпря и да водя сексуален живот последните месеци - в началото си мислех че както се е появило така и ше се оправи но вече започна да ми създава психологически пречки а предполагам ще бъде и физическа пречка при секс. Вече много се притеснявам от няколко месеца съм така. Другата седмица вече имам час при уролог но искам да попитам някой от вас имал ли е подобен проблем и как го е решил :( :( :(

negative
01-04-2010, 12:57
В ерекция пак ли е подуто?
Мхм, постоянно е подуто.

bigbrother2
01-05-2010, 13:08
Здравейте!

Проблемът ми е следния: главичката на пениса ми се заголва без проблеми и в спокойно състояние, и при ерекция. Проблемът е, че при ерекция под главичката остава набрана кожата и не може да се издърпва по-назад. Няма изкривяване на пениса.

Бих искал Batkodoki да ми даде отговор на следните въпроси:

1. За какво се касае в случая (според мен най-вероятно е късо гемче, защото нямам проблеми с оголването на главата);
2. Чел съм в статии, че късото гемче е причина за намален размер на пениса поради недобро кръвоснабдяване. Френулотомията влияе ли на размера на пениса?

georgi12
01-05-2010, 15:03
Първо - Баткодоки няма да ти отговори , защото не си изпълнил изискванията му за отговор.
Ако ми позволиш бих ти отговорил вместо него - казваш , че не може да се издърпа назад , но остава набрана кожа . При късото гемче -, същото се изпъва като струна , главичката се накланя надолу .
Сега от теб се иска да кажеш -като издърпаш максимално назад отгоре оголва ли се изцяло или и отгоре остава набръчкана . Ако отгоре се изпъва а отдолу остава набръчкана явно има друга аномалия , която би могла да се нарече като дълго гемче.
Късото гемче може да се каже , че е фактор за по-малък размер на пениса , но това е само визуално , защото когато е късо главичката е наклонена надолу и пениса изглежда по-малък отколкото всъщност е .
Друг момент е ,че когато си гледаш пениса отгоре той винаги изглежда по-малък .
Застани пред огледало и ще видиш , че ти е ок.
Френулотомията влияе визуално . Обрязването също влияе визуално изключая главичката , която свободна от кожата нараства .
Чакам да отговориш на питането .

bigbrother2
01-06-2010, 14:21
Първо - Баткодоки няма да ти отговори , защото не си изпълнил изискванията му за отговор.
Ако ми позволиш бих ти отговорил вместо него - казваш , че не може да се издърпа назад , но остава набрана кожа . При късото гемче -, същото се изпъва като струна , главичката се накланя надолу .
Сега от теб се иска да кажеш -като издърпаш максимално назад отгоре оголва ли се изцяло или и отгоре остава набръчкана . Ако отгоре се изпъва а отдолу остава набръчкана явно има друга аномалия , която би могла да се нарече като дълго гемче.
Късото гемче може да се каже , че е фактор за по-малък размер на пениса , но това е само визуално , защото когато е късо главичката е наклонена надолу и пениса изглежда по-малък отколкото всъщност е .
Друг момент е ,че когато си гледаш пениса отгоре той винаги изглежда по-малък .
Застани пред огледало и ще видиш , че ти е ок.
Френулотомията влияе визуално . Обрязването също влияе визуално изключая главичката , която свободна от кожата нараства .
Чакам да отговориш на питането .

При ерекция кожата остава набрана от горната страна на главичката, по-точно зад нея, а отдолу френулумът си е изпънат, но не чак толкова, за да се накланя главичката. Иначе няма проблеми при оголването на главичката и в ерекция. Аз бях останал с впечатлението, че отгоре трябва да се изпъне докрай и да няма набрана кожа. Може и да греша...

negative
01-06-2010, 16:01
Аха, при мен беше същото и се оказа релативна фимоза.

georgi12
01-06-2010, 16:13
При ерекция кожата остава набрана от горната страна на главичката, по-точно зад нея, а отдолу френулумът си е изпънат, но не чак толкова, за да се накланя главичката. Иначе няма проблеми при оголването на главичката и в ерекция. Аз бях останал с впечатлението, че отгоре трябва да се изпъне докрай и да няма набрана кожа. Може и да греша...
С малко тренировки това се оправя.

bigbrother2
01-06-2010, 16:32
Аха, при мен беше същото и се оказа релативна фимоза.
А какво всъщност е релативна фимоза? Операция правиха ли ти?

negative
01-06-2010, 16:37
Ами, май означава, че не е толкова изразена фимозата. Например, в спаднало състояние изобщо не си личеше, че я има. В ерекция забелвах, но кожата се насъбираше зад ръба на главата. И в крайна сметка 1-во се объркаха с късо гемче, та досега съм с 2 операции, като може да се наложи и още, заради калпавото обрязване след него...

bigbrother2
01-06-2010, 16:48
При ерекция кожата остава набрана от горната страна на главичката, по-точно зад нея, а отдолу френулумът си е изпънат, но не чак толкова, за да се накланя главичката. Иначе няма проблеми при оголването на главичката и в ерекция. Аз бях останал с впечатлението, че отгоре трябва да се изпъне докрай и да няма набрана кожа. Може и да греша...
С малко тренировки това се оправя.
Не мисля, че с тренировки би се оправил този проблем... Чудя се пък да не е дълъг препуциума... По принцип, според вас, трябва ли да се опъне цялата кожа докрай?

georgi12
01-06-2010, 18:44
Като тийнейджър имах твоя проблем и го реших именно с тренировки , които бяха естествено леки и фини . Обрязването - на дърти години - по естетически причини.( не ,че е имало нещо неесететично - просто така )

tarikata7
01-06-2010, 18:46
Вчера мина втората операция... почти 3 месеца след първата... вида вече е нормален... няма и следа от ужасния начин, по който изглеждаше след първата операция... сега доста боли, особено като се движа... и ме притеснева доста КЪРВЕНЕТО... вчера по обяд излязох от операция, днес вечерта все още има кървене... почнах баните със смрадлика по 2 пъти на ден... като сменям и превръзката след всяка естествено... но дори отдолу при гемчето нямам никаква вътрешна кожа, лигавица... дано се поотпусне външната кожата щото верно изглежда добре ама дори в отпуснато състояние като го вдигна да гледа към мен ми се повдигат и топките, а при ерекция маи е яко извит надоло като банан :( но все пак се още има оток и конци надявам се да се пооправи...

jivko95
01-07-2010, 11:24
mislq skoro da kaja na maikami i da se operiram shte imam li problemi sled operaciqta?

georgi12
01-07-2010, 15:42
Използвах най-новата програма за разчитане на маймуница и в отговор на въпроса ти -Живко , при всеки е различно . Едни се оправят за 10 дни , други за 15 , трети за 20 и т.н.

DoubleW
01-07-2010, 17:33
Вчера мина втората операция... почти 3 месеца след първата... пооправи...
Тарикат, от какво си опериран? Защото аз имах въпрос относно периода на възстановяване от операция от късо гемче и още нямам отговор.

LuxurySk0B
01-08-2010, 14:35
Като сте made in china така ще е :D мн тъпа тема

getopa
01-08-2010, 18:01
Като сте made in china така ще е :D мн тъпа тема
Първо добър вечер !
Второ темата е една от малкото полезни неща в нета , да не кажа единственият форум в които има толкова информация за тези "дефекти"
Трето - не е тъпа темата , а постове като твоя . Даже вече съжалявам ,че удостоих с внимание драсканиците ти .
Четвърто - Всичко добро , и ако не ти харесва темата ,просто не влизай !
Тук сме за да си даваме кураж и съвети а не да говорим тъпотии

georgi12
01-08-2010, 18:19
Гетоп, нали знаеш,че никой не езастрахован от това.Не се знае дали господина няма същия проблем , а може и впоследствие да го придобие.

jivko95
01-09-2010, 22:11
Zdraveite :)

Iskam da kaja che moqta glavi4ka e mnogo chuvstvitelna kogato si q pipam. Sled operaciqta taka li shtee ?? :(

georgi12
01-10-2010, 12:32
Няма.

SpeedRacer
01-12-2010, 08:41
Мерси момчета , надъхахте и мен :) На 19.02 ми насточиха касапин и дано всичко мине добре тогава :)

aha1aha
01-12-2010, 09:19
Здравейте, днес разгледах няколко теми за фимоза. Аз съм на 15 и сега разбирам, че имам тази болест(или поне така мисля). Отвора на патката ми(откъдето излиза спермата)се е зачервил отвсякъде. А когато не съм забелил, пръстенчето(не съм сигурен дали се казва така ама говоря за тва дето се образува при фимоза най-отпред на пишката)се е зачервило и то. По принцип, когато не съм еректирал, мога да си забелвам до края, ама когато съм еректирал ми е по-трудно. Няколко пъти съм опитвал, когато съм в ерекция, ама всеки път стигам до половината и колкото и да забелвам то там си остава и може само да си го върна в нормален вид. Някой път когато се къпя и си го забелвам да го измия(щото смърди много :D)и понякога ми е доста трудно да го върна назад(както е забелен, да го върна в нормален вид)и трябва със сила да го върна и чак тогава след като го върна "пръстенчето"(което аз му викам)го няма и си ми е нормален ама след 10 минути пак си се появява и се зачервява. това дето съм го оградил във синьо му викам "пръстенче" и то се зачервява, и след измиване се маха и после след 5-10 мин се появява отново зачервено, а дали така се каза не знам 8-) i46 . tinypic . com / 148hjrn . jpg

Между другото, ако е фимоза, да не мастурбирам известно време или когато съм под душа да дърпам напред - назад?

haidutin1
01-12-2010, 09:45
Здравей!
Това, което трябва да направиш, е да посетиш семейния лекар колкото се може по-скоро, казвай на вашите и действайте. От една страна ако следващия път като го забелиш не успееш да го върнеш може да стане парафимоза и да ти се наложи операция по спешност, от друга казваш, че отворът ти е зачервен и мисля, че може да имаш някаква инфекция, която също трябва да се лекува по-скоро. Отиваш при личния и той ще ти каже какво да правиш и ще ти даде направление за уролог за по-компетентно мнение. Хубавото е, че си на 15 и може да не ти се наложи обрязване, може да се оправи с мазила и повече игри. Те ще ти кажат по-точно. Късмет :)

SpeedRacer, успех на 19-ти февруари, дано всичко мине като по вода. Можело да ти я насрочат и за по-рано, не знам защо ще те карат да чакаш повече от месец, но както и да е, дано мине както трябва :)

SpeedRacer
01-12-2010, 09:51
За тогава я насрочиха , защото си избрах доктора , който да ме оперира , а и ми казаха като се записвам , че има страшно много хора за опериране , включително и от нашия "дефект" . Пак благодаря , защото ако не бяхте вие да надъхвате едва ли щях скоро да се престраша :)

П.П Знам че е рано , но има ли опасност след като остане "гола глава" и още не е свикнал така , да вземе да се така да го кажа "изплюе" неочаквано :) :-D

aha1aha
01-12-2010, 10:19
Мерси за бързия отговор, haidutin1. Ето снимки на патката ми за да прецените дали наистина е фимоза или просто е някаква инфекция(има когато е забелен и когато не е):
rapidshare . com/ files/ 334075127/ Desktop. rar. html

А, като го забелих и като го оставих за 20 секунди така, около него се образува някаква светло лилава/тъмно червена линия. На 0311 я има. А на 0313 е това червеното около отвора.

И да попитам, как да подходя, всмисъл как да кажа на нашите за това? Не мога просто да ида и да им кажа "имам фимоза, хайде на доктор" :?

SpeedRacer
01-12-2010, 13:26
Специално за казването на ваще , няма какво да се спичаш . Аз съм пресен пресен , защото вчера им казах :) Придърпваш дъртия и му казваш така и така фимоза се казва , обясняваш за какво иде реч ... повярвай ми ще те разбере ... то е важно на него да кажеш , вече майка ти ще разбере , ама тя не разбира толкова и не я вълнува да знае ... смисъл при мене поне се опита да ми налива акъл ама не се получи :) А дано се оправиш и ти !

aha1aha
01-12-2010, 17:35
току-що го направих и той каза, че това може да е някакво възпаление, а не това което си мисля. после каза, че ще говориме още и да му покажа за какво става на въпрос. иначе мерси за съвета ама ми трябва и някой, който разбира от тия неща да види снимките, за които съм дал линк(просто махате празните места)и да ми обясни дали е фимоза или просто възпаление. МОЛЯ ВИ ! само да не започна да се панирам, че ще ме режат и ...не искам и да си го помислям, МОЛЯ който разбира да погледне и да каже !!!

georgi12
01-12-2010, 18:25
Aha1aha , от това ,което си написал излиза , че е фимоза . снимки не мога да видя , защото адресът е неточен. Миризмата е от лошата хигиена .Сам казваш ,че го миеш от време на време . Посиняването се получава от това , че пръстенът е тесен .Именно парафимозата се изразява в посиняване , подуване и силна болска на препуциума , който остава зад главичката .Зачервяването също е от лошата хигиена . Може да се възпали още повече .Не отлагай а ходи да те оперират и да станеш нов човек . Относно преждевременната еякулация - без да го подразниш няма да свършиш .Ена твоите години е възможно все пак.

aha1aha
01-12-2010, 19:42
адреса не е точен щото форума не ми позволява да напиша пълния адрес. просто махни празните места в линка и ще се получи адреса. а за преждевременна еякулация не съм писал нищо :shock: иначе подуване и силна болка няма. относно миризмата и зачервяването, няма проблеми почвам всяка вечер да го мия. все пак вижте снимките(премахнете празните места в адреса и ще се получи)и кажете дали наистина има нещо общо с фимоза или само си въобразявам :)

an0nimenn
01-13-2010, 08:46
Имам въпрос някой има ли представа колко струва операцията премахване на късото гемче :-o

haidutin1
01-13-2010, 11:47
Aha1aha, според снимките които видях мисля, че имаш дълъг препуциум и е възможно да имаш някаква лека форма на фимоза - все пак писа, че в ерекция трудно го забелваш и после трудно връщаш. Може да се оправи с игри на тази възраст, вече лекарят ще ти каже. За зачервяването - трябва да те види специалист, ако се наложи да ти се направят изследвания и да ти предпишат нещо, защото може да е някаква инфекция, така че действай смело за да си го ползваш със здраве :)
SpeedRacer, ако не го дразниш излишно с гледане на порно или с някакви фантазийки не би трябвало да се "изплюе", но все пак и това не е сигурно - ако дълго време не го задоволиш пак може да има преждевременна еякулация. Просто при всеки е различно, някои могат по 1 месец без да се задоволят, при други ако мине една седмица и това може да се случи. Поне мога да кажа нещо от личен опит - ако достигнеш някакво крайно ниво на възбуда и не се задоволиш (било то секс или мастурбация) не само че ще бъдеш нервен, то по принцип си е вредно за организма, все пак кръвта, навлязла в пениса после по-трудно се връща ако не е задоволена потребността и е свързано с един по-различен обмен на вещества. А в някои случаи през нощта може да имаш и нежелана еякулация, което не е особено приятно. Е, все пак няма нищо страшно, ти си направи операцията, а другите грижи не са важни на този етап. А между другото на колко години си?
Успех на всички момчета, на които им предстои операция!

georgi12
01-13-2010, 15:36
Противно вна мнението на Хайдутин - Аха1аха - нямаш дълъг препуциум а доста добре изразена фимоза .
http://www.fotosearch.com/illustration/phimosis.htm
http://www.adultcirc.co.uk/#/my-foreskin-history/4532992713
http://www.netterimages.com/image/1468.htm

SpeedRacer
01-13-2010, 16:05
Значи няма да имам проблем :) Аз съм корав :D На 19 съм ... закъсняла работа малко , но по добре късно отколкото никога :)

П.П Че пак се сетих , аз и там питах дали след това съм работоспособен , в смисъл мога ли да се разхожам и ми каза (жената която ме записа) , че мога ама няма да е приятно с цялата работа отдолу .. та мисълта ми е поне докато позарастне раната , нещо като така да го кажа калъфче дават ли или си го увиваш както можеш :D

aha1aha
01-13-2010, 17:15
Противно вна мнението на Хайдутин - Аха1аха - нямаш дълъг препуциум а доста добре изразена фимоза .
http://www.fotosearch.com/illustration/phimosis.htm
http://www.adultcirc.co.uk/#/my-foreskin-history/4532992713
http://www.netterimages.com/image/1468.htm
И сега какво? Ще трябва ли да лягам под ножа и ако го отложа поне до 18 може ли да се влоши?

SpeedRacer
01-13-2010, 17:22
Еми по добре го прави сега , защото аз както казах малко късно се престрашавам ... кофти при тебе ще е , че ако разбрах правилно си под 18 , а на мен ми казаха , че под 18 правят с пълна упойка или нещо такова , но задължително заминавай ;)

aha1aha
01-13-2010, 17:34
а това иначе опасно ли е за здравето или само ще има усложнения в сексуалния живот??

SpeedRacer
01-13-2010, 17:41
Еми аз не разбирам много много , но нещо което не е нормално за организма , може да се усложни ... вече в какви степени не мога да кажа , но всичко е възможно ... аз ти казах вземи се в ръце и направи необходимото ... после няма да го мислиш :)

П.П То да ти кажа за сексуален живот е малко трудно да се получи в случая :booooomb:

aha1aha
01-13-2010, 17:54
имам впредвид по-натам де. да добавя, че говорих с баща ми по тоя въпрос и той каза, че и при него е същото, но не си е правил никакви операции. а това дето каза хайдутин със трудното забелване и връщане, аз мисля, че няма да е голям проблем, защото ако тръгна да правя секс преди това ще го забеля, та да не ми се налага да обяснявам на някоя си за болести и други глупости и да ми падне и всичко да се провали :D ще видя какво ще правя, доста ми е неприятно като чуя че трябва да се обрежа ама ако няма друг начин...(щото четох за някакви упражнения и мазила)Абе ако се реша ще ида някой ден при личния да види и да ми каже какво трябва да се направи

georgi12
01-13-2010, 18:04
Мисля , че достатъчно е написано по тази тема .
Решението кога да отидеш на лекар и дали да се оперираш си е лично твое . Само искам да ти кажа , че по-младият организъм се справя по-лесно с операции и рани от колкото по-възрастният .линковете , които ти дадох имат картинки и снимки .На някои от тях мисля , че приликата е поразителна . Прочети внимателно темата , потърси повече инфо за проблемът ти и сам реши .15 години - човек на тази възраст вече се осъзнава .
Искам само да ти спомена , че лошата хигиена на пениса може да ти доведе още бели и главоболия .Това , бялото , което несъмнено си видял се нарича Смегма .Прочети и за нея .Нарочно не ти казвам кое какво причинява и до какво води .Целта е да се позаинтересуваш и да разбереш какви са проблемите .Ако все пак не успееш , утре по това време ще ти кажа това , което те интересува

an0nimenn
01-13-2010, 21:43
Имам въпрос някой има ли представа колко струва операцията премахване на късото гемче :-o

aha1aha
01-14-2010, 08:27
разбрах. изчетох първия пост на темата и разбрах за какво става на въпрос, а за това бялото(то беще лепкаво и малко като вода, така че предполагам, че е сперма остнала вътре, докато смегмата е едно като сирене по пениса). довечера ще ходя при личния да види той и да каже.

georgi12
01-14-2010, 14:11
Всеки сам си преценява .
Всеки има достатъчно мозък в главате си .

aha1aha
01-14-2010, 17:56
ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
Момчета, ходих при личния, казах му, че ми е малко трудно да го забелвам при ерекция, че ми е зачервено отпред, че ми се е издуло малко. Той погледна, каза да забеля и каза: "Оо, ама на теб ти няма нищо! Имаш само едно възпаление, наречено баланит." и ми изписа паста "Baneocin" и ми каза сутрин и вечер да го мия с топла вода и сапун. Е, явно, не е фимоза, а просто на тези години(15) пениса ми расте и по-трудно го забелвам. Каза, че след като мина този период ще ми е по лесно да го забелвам и за момента ми няма нищо. Даже каза, че може и да не се мажа, но задължително трябва да поддържам хигиена.

negative
01-14-2010, 19:11
Ами, аз лично, като ти видях снимките, не бих вярвал на подобни лекари. Настоявай, да те изпрати при специалист.

georgi12
01-15-2010, 16:56
Негатив , аз също не подкрепям това , което му е казал лекаря - че няма фимоза , но както по-горе споменах -всеки си има акъл.Момчето е достатъчно голямо вече за да разбере , че има проблем , да потърси в нета и т.н.

Kraso
01-16-2010, 16:51
Имам един въпрос аз съм на 14 и незнам да ли имам фимоза или късо гемче или слепвания какви са симптомите или какво се осеща.

georgi12
01-16-2010, 18:18
Въпреки , че почти във всяка страница на тази тема е описано -ще ти отговоря - Фимоза - невъзможност за оголване на главичката в ерекция и/или отпуснато състояние , съпроводено с болка .Късо гемче - при оголване главичката се навежда надолу , ципата , която се нарича гемче , юздичка , френулум се изпъва силно , при секс може да има болка .Слепване , синехии - препуциумът , кожичката е слепнала с главичката.

Mimiqn
01-17-2010, 19:39
Няколко са причините не позволяващи на нормален полов мъжки член да заеме анатомически нормалното положение с открита, заголена, забелена изцяло главичка. Тук ще ги сведем до най-честите:

1.ФИМОЗА
2.СИНЕХИИ
3.КЪСО ГЕМЧЕ




Здравей,казвам се Емил на 17г (момче съм) .Силно съм обезпокоен и те моля за помощ.Става въпрос за забелването на пениса."забелвам" го само до края,до така наречения "ръб" или незнам как да го кажа и от там на там кожичката ми е залепена за ръба.След като четох всичко написано от вас не смея да я издърпам и да я разлепя за да не стане страшно.Имам леки болки в главичката при допир.Образуват се някакви неща като бели парцалчета незнам как се наричат.Би ли ми дал някакъв съвет,защото не мога да определя кое от трите заболявания имам ?

Sapphire99
01-17-2010, 22:01
Здравейте . Мисля ,че имам фимоза ,но не съм сигурен . не бях лъскал от около 2-3 седмици ( незнам що :Д ) иначе си го забелвам в спокойно стс . Та днес опитах да се самозадоволя ,но еректира и неможах да го забеля та да ви питам фимоза ли е (не е късо гемче) . И ъммм да ако е фимоза има някаква възможност да се обрежа но пак да имам кожичка покриваща главичката (не пълно обрязване)

Благодария

batkodoki
01-17-2010, 22:03
Мерси момчета , надъхахте и мен :) На 19.02 ми насточиха касапин и дано всичко мине добре тогава :)

здр:)

е ще помагаме с каквото можем, но ти дано да си случил на резач :)

batkodoki
01-17-2010, 22:06
Здравейте, днес разгледах няколко теми за фимоза. Аз съм на 15 и сега разбирам, че имам тази болест(или поне така мисля). Отвора на патката ми(откъдето излиза спермата)се е зачервил отвсякъде. А когато не съм забелил, пръстенчето(не съм сигурен дали се казва така ама говоря за тва дето се образува при фимоза най-отпред на пишката)се е зачервило и то. По принцип, когато не съм еректирал, мога да си забелвам до края, ама когато съм еректирал ми е по-трудно. Няколко пъти съм опитвал, когато съм в ерекция, ама всеки път стигам до половината и колкото и да забелвам то там си остава и може само да си го върна в нормален вид. Някой път когато се къпя и си го забелвам да го измия(щото смърди много :D)и понякога ми е доста трудно да го върна назад(както е забелен, да го върна в нормален вид)и трябва със сила да го върна и чак тогава след като го върна "пръстенчето"(което аз му викам)го няма и си ми е нормален ама след 10 минути пак си се появява и се зачервява. това дето съм го оградил във синьо му викам "пръстенче" и то се зачервява, и след измиване се маха и после след 5-10 мин се появява отново зачервено, а дали така се каза не знам 8-) i46 . tinypic . com / 148hjrn . jpg

Между другото, ако е фимоза, да не мастурбирам известно време или когато съм под душа да дърпам напред - назад?

най-вероятно се касае за някакъв тип релативна фимоза, на 15 има няяяяякакъв шанс да се купира с мазила и упражнения, ако че вече си голям за това, но все пак...

batkodoki
01-17-2010, 22:09
Мерси за бързия отговор, haidutin1. Ето снимки на патката ми за да прецените дали наистина е фимоза или просто е някаква инфекция(има когато е забелен и когато не е):
rapidshare . com/ files/ 334075127/ Desktop. rar. html

А, като го забелих и като го оставих за 20 секунди така, около него се образува някаква светло лилава/тъмно червена линия. На 0311 я има. А на 0313 е това червеното около отвора.

И да попитам, как да подходя, всмисъл как да кажа на нашите за това? Не мога просто да ида и да им кажа "имам фимоза, хайде на доктор" :?

да беше публикувал картинките не с 10 hдостъп!
нямам поглед в/у визуалният материал, не мога да коментирам

batkodoki
01-17-2010, 22:11
току-що го направих и той каза, че това може да е някакво възпаление, а не това което си мисля. после каза, че ще говориме още и да му покажа за какво става на въпрос. иначе мерси за съвета ама ми трябва и някой, който разбира от тия неща да види снимките, за които съм дал линк(просто махате празните места)и да ми обясни дали е фимоза или просто възпаление. МОЛЯ ВИ ! само да не започна да се панирам, че ще ме режат и ...не искам и да си го помислям, МОЛЯ който разбира да погледне и да каже !!!

nyama достъпен за коментар визуален материал.

batkodoki
01-17-2010, 22:29
имам впредвид по-натам де. да добавя, че говорих с баща ми по тоя въпрос и той каза, че и при него е същото, но не си е правил никакви операции. а това дето каза хайдутин със трудното забелване и връщане, аз мисля, че няма да е голям проблем, защото ако тръгна да правя секс преди това ще го забеля, та да не ми се налага да обяснявам на някоя си за болести и други глупости и да ми падне и всичко да се провали :D ще видя какво ще правя, доста ми е неприятно като чуя че трябва да се обрежа ама ако няма друг начин...(щото четох за някакви упражнения и мазила)Абе ако се реша ще ида някой ден при личния да види и да ми каже какво трябва да се направи

нямам спомен някой да е дошъл у вас в къщи и да те е довлякъл силом в този форум! и пак нямам спомен някой силом да ти е налагал да се обрязваш, моето момче!
ако беше прочел ЦЯЛАТА тема и писаното в нея - би и разбрал, че обрязването е последната и крайна мярка, когато нищо друго не е било ефикасно!
но би разбрал и друго: със седене, галене по главата и приказки в стил "и аз бях така" без да се предприемат конкретни действени мерки на АКТИВНОСТ - рано или късно се стига до обрязването!
можеш просто да продължиш да лежиш на Татковите уверения, до момента в който не поискаш да използваш пишока си по предназначението Му.
опасявам се обаче, че в оня момент не ще да има друго решение извън хирургическото...

batkodoki
01-17-2010, 22:44
ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
Момчета, ходих при личния, казах му, че ми е малко трудно да го забелвам при ерекция, че ми е зачервено отпред, че ми се е издуло малко. Той погледна, каза да забеля и каза: "Оо, ама на теб ти няма нищо! Имаш само едно възпаление, наречено баланит." и ми изписа паста "Baneocin" и ми каза сутрин и вечер да го мия с топла вода и сапун. Е, явно, не е фимоза, а просто на тези години(15) пениса ми расте и по-трудно го забелвам. Каза, че след като мина този период ще ми е по лесно да го забелвам и за момента ми няма нищо. Даже каза, че може и да не се мажа, но задължително трябва да поддържам хигиена.

на твоя ОПЛ му изпрати много здраве (преди да го смениш) от batkodoki проф д-р дмн, с препоръката да чете, понеже ако би чел би и знаел, че на 15 като анатомия на пениса си завършен Мъж, промени ще има, но не и като обем и дължина!
на 15 шанса ти е съединителната тъкан да е избирателно податлива на медикаментозни влияния.......
....аматьори осакатяващи децата....

batkodoki
01-17-2010, 23:00
Няколко са причините не позволяващи на нормален полов мъжки член да заеме анатомически нормалното положение с открита, заголена, забелена изцяло главичка. Тук ще ги сведем до най-честите:

1.ФИМОЗА
2.СИНЕХИИ
3.КЪСО ГЕМЧЕ




Здравей,казвам се Емил на 17г (момче съм) .Силно съм обезпокоен и те моля за помощ.Става въпрос за забелването на пениса."забелвам" го само до края,до така наречения "ръб" или незнам как да го кажа и от там на там кожичката ми е залепена за ръба.След като четох всичко написано от вас не смея да я издърпам и да я разлепя за да не стане страшно.Имам леки болки в главичката при допир.Образуват се някакви неща като бели парцалчета незнам как се наричат.Би ли ми дал някакъв съвет,защото не мога да определя кое от трите заболявания имам ?

здр:)

започни бани със отвара от смрадлика. един-два пъти на ден колкото и когато можеш.
при ВСЯКА игра с пишока капвай от бебешко олио-ГЕЛ и БЕЗ НАСИЛИЕ си играй ДО ГРАНИЦАТА НА БОЛКАТА!

преди това направи три дни нещо още по-просто: на литър гореща вода сложи МАЛКА ЧАЕНА ЛЪЖИЧКА сол. когото се темперира до температурата на тялото потопи пишока ОГОЛЕН в разтвора, раздвижвай кожичката в/у главичката интензивно, но да бъде в прозрачна чашка, купичка или нещо от сорта за 20-30 минути. гарантирам ти че за това време разтвора ще помътнее, в него ще плуват "парцали"...ако има с какво снимай и публикувай тук снимките, ще е поучително за мнозина :)

batkodoki
01-17-2010, 23:01
Здравейте . Мисля ,че имам фимоза ,но не съм сигурен . не бях лъскал от около 2-3 седмици ( незнам що :Д ) иначе си го забелвам в спокойно стс . Та днес опитах да се самозадоволя ,но еректира и неможах да го забеля та да ви питам фимоза ли е (не е късо гемче) . И ъммм да ако е фимоза има някаква възможност да се обрежа но пак да имам кожичка покриваща главичката (не пълно обрязване)

Благодария

ВЪЗРАСТ?!

memmo
01-18-2010, 12:45
Имам същия въпрос като на Sapphire99.Забелязал съм че кожичката ми най-отпред е като подута и не е достатъчно широка кожичката че да мине главичката.Другия проблем който съм забелязъл е че отдолу все едно е залепнала.Имал съм операция за "подвижен тестис" когато съм бил на 3 години.Аз съм на 16 години.Дано да съм ти дал цялото инфо както трябва че да ми отговориш :)

SpeedRacer
01-18-2010, 19:41
Мерси момчета , надъхахте и мен :) На 19.02 ми насточиха касапин и дано всичко мине добре тогава :)

здр:)

е ще помагаме с каквото можем, но ти дано да си случил на резач :)

Дано дано :) Може да ви се сторя ненормален , ама нямам търпение да дойде 19 :) Тогава сигурно друго ще викам , но за сега е така :) Само незнам как ще стане номера с ходенето ... само 2 дена ще съм си в нас ... :)

an0nimenn
01-19-2010, 20:51
ХОРА ЗА ТРЕТИ ПЪТ ПИША В ТЕМАТА ДАНО СЕГА ЗАБЕЛЕЖИТЕ КОМЕНТАРА МИ , ИМАМ КЪСО ГЕМЧЕ И СЕ ЧУДЯ КОЛКО СТРУВА ОПЕРАЦИЯТА ИЛИ ПЪК АКО НЕ СЕ НАПРАВИ КАКВИ СА ПОСЛЕДСТВИЯТА ОТ СОФИЯ СЪМ НА ПОЧТИ 17 ГОД!

deep94
01-19-2010, 22:17
пичове... днеска ходих на уролог, както си и мислех .. имам фимоза и каза да отида с некой от родителите. ОК аз за операцията нямам нищо против но не знам как да го кажа на баштами.... ХЕЛП! на 15 съм и имам фимоза от как се помна но до сега не смятах че е нещо сериозно . Как да го кажа на бащами???? :-| :-| :-| :-| :-| :-| :-|

deep94
01-19-2010, 22:23
ХОРА ЗА ТРЕТИ ПЪТ ПИША В ТЕМАТА ДАНО СЕГА ЗАБЕЛЕЖИТЕ КОМЕНТАРА МИ , ИМАМ КЪСО ГЕМЧЕ И СЕ ЧУДЯ КОЛКО СТРУВА ОПЕРАЦИЯТА ИЛИ ПЪК АКО НЕ СЕ НАПРАВИ КАКВИ СА ПОСЛЕДСТВИЯТА ОТ СОФИЯ СЪМ НА ПОЧТИ 17 ГОД!

До колкото разбрах, за такава операция не би трябвало да платиш нищо. :-|

The_White_Witch
01-20-2010, 09:58
Хей здравейте и от мен,

Реших да Ви споделя и моята история. На 17 съм. И от 3 години знаех,че имам фимоза. Но не казах на нашите. Беше ме страх. И то много. Но все пак дойде момента,в който реших,че ако искам да водя пълноценен полов живот,трябва да се оттърва от това нещо. И отидох на уролог в Пирогов и лечението беше ясно - обрязване. Миналия четвъртък бях в Пирогов и ме обрязаха. Пълна упойка. Нищо не усетих естествено. И след това вече нещата се объркаха. Прибрах се,цяла нощ кървях,бях подут,не съм и досега не усещам никаква болка. Това го казвам с цел,че не съм се мъчил в нечовешки болки,просто може би гледката играеше главна роля в това да ми прилошава. След операцията,на другия ден,бях на превръзка. Тя мина добре,само дето мед.сестри бяха доста нелюбезни и малко плашещи. Но не ми бяха предписани абсолютно никакви лекарства. Нищичко. Нито за ерекциите,нито за некомфорта,който изпитвам. В понеделник бях на преглед при хирурга ми. Той каза,че всичко е наред. И така сега как се чувствам. Почти не излизам,защото съм без превръзка и адски некомфортно. Стоя с широки боксерки и още по-широка пижама. Некомфортно е много даже. Излизам за по 1 - 2 часа,но не повече. От вчера вечерта правя баня със смрадлика. Доктора каза веднъж дневно по 20-30 мин. Но честно казано имам няколко притеснения и реших да питам тук,надявам се някой,който е минал през същото ще ми помогне.

1.Почти не съм спал,защото имам много чести нощни ерекции,а те ми причиняват болка. Освен това,след всяка една,започвам да кървя. Ужасно е,но доктора каза,да не пия никакви лекарства.
2.Бавно,много бавно,отдолу започвам бегло да изглеждам така както трябва,но все още вида му е ужасен. Чудя се,кожата която е отгоре в/у ствола на пениса е адски подута,да кажем 4-5 пъти повече от нормалното. Чудя се,когато оттока спадне,кожата ще си върне ли предишния размер,в смисъл,не искам да ми виси или да приличам на шар-пей.
3.Сега това е малко смешно,но ще ми дадете ли идеи в каква поза и в какъв съд да си правя баните,защото начина,по който ги правя сега е изключително неудобен и неприятен,но това е единствения,в който успях да го потопя целия. Ако може да споделите Вие как си правихте баните.


Чувствам се ужасно,на моменти съм много депресиран дали ще се оправя, и имам нужда да поговоря с някой,който е минал през същото.

georgi12
01-20-2010, 12:40
За нощните ерекции никой не дава хапове . Просто внимавай .
За това , че не искаш да си като шар-пей - това зависи колко кожа е премахната а не колко е подут пениса .Баните от смрадлика не бива да правиш повече от 10 минути . те докторите много знаят , но съм сигурен , че никой от тях не е рязана карабина .
Продължителното киснене предизвиква по-бързо изгниване на конците , разтваряне на раната , оттам бавно заздравяване и лоша гледка . Обикновено това се случва където е било гемчето .
За съжаление в България всички уролози са меко казано касапи . Тази операция не се практикува рутинно в България , има някаквъс тререотип на извършване на операцията и закостенелите мозъци само това знаят.
Нищо не ти пречи да си направиш една лека превръзка и да си излизаш спокойно.Отока нямам идея колко ти е голям , но той не влияе на дължината на кожата.

georgi12
01-20-2010, 12:41
ХОРА ЗА ТРЕТИ ПЪТ ПИША В ТЕМАТА ДАНО СЕГА ЗАБЕЛЕЖИТЕ КОМЕНТАРА МИ , ИМАМ КЪСО ГЕМЧЕ И СЕ ЧУДЯ КОЛКО СТРУВА ОПЕРАЦИЯТА ИЛИ ПЪК АКО НЕ СЕ НАПРАВИ КАКВИ СА ПОСЛЕДСТВИЯТА ОТ СОФИЯ СЪМ НА ПОЧТИ 17 ГОД!
Разходи се до две -три болници и попитай.

Smug
01-20-2010, 12:53
Здравейте хора!

Вчера ме оперираха от ФИМОЗА в Детска Урология на Пирогов,д-р Момчилов извърши операцията която беше не повече от 50-60 минути.Упойката беше епидорална и през цялото време не чувствах нищо,бях леко замаян и от кръста надолу нищо не се усещаше.Онзи малкия там долу го обвиха в марля и изглеждаше доста...... :shock: :shock: :shock: ОСАКАТАЕН :D Упойката отмина след 6 часа напълно и доктора мина на визитация и какза:
-Как е ПУШКАТА пич :D :D
-Бива,само малко ме боли ама нищо.
И така даде ми някакви мазила и всеки ден го мия с кислородна вода и слагам марля с някво мазило.Каза да не го мия 1 седмица,а шевовете ще започнат да падат след 1 седмица :) :) :) Сега е много чувствителен и боли като няка кожичка,ама ще се свикне нали сме МЪЖЕ :) :)

Успех на следващите който ще се подложат на операцията. :)

georgi12
01-20-2010, 13:11
Евала !
Да бяха и другите като теб!

Smug
01-20-2010, 14:31
А ако може някои който е минал през фимоза да каже за колко време се възстановява ?! :?: :?: :?:

georgi12
01-20-2010, 15:29
При всеки е строго индивидуално . Някои се оправят още на 15-ят ден , други на 40 -ят.Ако ти кажа , че ще се оправиш на 23 -ят ден определено ще те излъжа .Може да се оправиш по-рано , може по-късно .От прочетеното състоянието ти нито ще се подобри , нито ще се влоши .Това е като при грипа например - никой не ев състояние да ти каже след корлко време ще си ок.

Smug
01-20-2010, 15:36
Мерси се пак :) :)

darkage
01-20-2010, 17:12
по принцип възможно ли е да се мине с някаква по-лека операция без обрязване. става дума за лека форма на фимоза, причинена от рана, която впоследтвие е свила кожата при зарастване.кожата се забелва напълно нормално, единствено по време на секс когато члена е максимално голям, не може да се забели докрай.чудя се, понеже един лекар каза, че понеже е лека форма на фимоза, може да се направи пластична манипулация и да не се стига до обрязване, но ако не се направи навреме ще се влоши и тогава вече ще трябва обрязване. в друга клиника пък ми каза лекаря че нямало как да стане без обрязване и отначало даже се опита да ме изкара, че нищо ми няма и ме пита искам ли операцията все едно съм отишъл и съм казал режете нещо че много излишно имам по мене.... пак казвам, не става дума за вродена фимоза каквато явно повечето от другите които тук са писали имат, а за свиване на кожата в следствие на външно нараняване.Интересно ми е дали има и други тук с такъв проблем и съответно как са го разрешили(с обрязване, както един лекар каза че е единствения вариант, или с пластична манипулация както ми каза друг че е възможно).
един приятелски съвет към другите: карайте приятелките си да изпиляват ръбовете на ноктите си, за да не стават гафове, които да ви костват месеци нерви(идея си нямате как зараства рана на такова място) или дори по-лошо, както в случая.

deep94
01-20-2010, 19:15
е кажете как да кажа на бащами че имам фимоза.. стращно ме е срам !! :oops:

Smug
01-20-2010, 20:36
Абе казваш му,отиваш до него и казавш Тате имам малък проблем, и му обясняваш тва е :-D :-D :-D

The_White_Witch
01-20-2010, 21:28
За нощните ерекции никой не дава хапове . Просто внимавай .
За това , че не искаш да си като шар-пей - това зависи колко кожа е премахната а не колко е подут пениса .Баните от смрадлика не бива да правиш повече от 10 минути . те докторите много знаят , но съм сигурен , че никой от тях не е рязана карабина .
Продължителното киснене предизвиква по-бързо изгниване на конците , разтваряне на раната , оттам бавно заздравяване и лоша гледка . Обикновено това се случва където е било гемчето .
За съжаление в България всички уролози са меко казано касапи . Тази операция не се практикува рутинно в България , има някаквъс тререотип на извършване на операцията и закостенелите мозъци само това знаят.
Нищо не ти пречи да си направиш една лека превръзка и да си излизаш спокойно.Отока нямам идея колко ти е голям , но той не влияе на дължината на кожата.

Принципно питах,нали тая кожа,която ми е останала,се е надула и е доста дебела.... ще се върне ли както си беше преди? И освен това,сега малко ми е шит да заспя,защото като знам каква нощ ме очаква с тия ерекциии....пфу :D Иначе,като излизам,си слагам една чиста марличка отгоре,защото още е доста некомфортен допира с бельото ми. И после я махам :)

Smug
01-21-2010, 07:51
на 19 ме оперираха и вече според мен започва чувствителността да намалява защото спах с МАРЛЯ и сега ми е по малко-по комфортно но е още много рано да се говори.Относо спането,спах си добре само като легнах лежах на страни а после в съня си съм спал както си спа-по корем :D :D .Е надявам се да се оправите по бързо.

ПС: На контролен преглед съм в петък,тогава ше се реши дали ще има нещо допълнително за поддържането на "ПУШКАТА" :D :D

draid
01-21-2010, 12:20
по принцип възможно ли е да се мине с някаква по-лека операция без обрязване. става дума за лека форма на фимоза, причинена от рана, която впоследтвие е свила кожата при зарастване.кожата се забелва напълно нормално, единствено по време на секс когато члена е максимално голям, не може да се забели докрай....

Ами това в случая е един вид придобита фимоза. Трудно може да се каже дали ще се орпави само с лека корекция или с цялостно обрязване. Но дори при корекция , отново има възможност да се получи фимоза при зарастването, така че най-добр е да прецени лекаря и да се вслушаш в неговият съвет.



Принципно питах,нали тая кожа,която ми е останала,се е надула и е доста дебела.... ще се върне ли както си беше преди? И освен това,сега малко ми е шит да заспя,защото като знам каква нощ ме очаква с тия ерекциии....пфу Very Happy Иначе,като излизам,си слагам една чиста марличка отгоре,защото още е доста некомфортен допира с бельото ми. И после я махам Smile

Напълно нормално е да има оток (да се е надула) след около седмица-две, трябва да започне да спада, но при всек ие индивидуално. В повечето случай до месец няма да може да познаеш че е била надута някога.

georgi12
01-21-2010, 15:19
Я,вчера се е навършила 1 година откакто са ме клъцнали.Как бързовремето минава...На тези , които им предстои - няма страшно , всичко се забравя - и болчицата , и дискомфорта , всичко.

deep94
01-21-2010, 18:35
здравейте хора :P казах на бащами и той реши да правим "операцията" в Италия защото според него там е по-добра техниката :) . И така на 15 февруари ще ме оперират в италия . Казали са че може и без опойка, нормално ли е или да им забия по един десен на сички доктори там ?

georgi12
01-21-2010, 18:44
Ритуалното обрязване се прави без Упойка.(Упоявам е думата с която може да се направи проверка за правопис.)

deep94
01-21-2010, 18:50
Ритуалното обрязване се прави без Упойка.(упоявам е думата с която може да се направи проверка за правопис.)

е добре извинете ме ако греша ама съм учил тук до 3ти клас .. и после в Италия :) ... Ама не е ритуално обрязване, а обрязване от фимоза. :@

draid
01-21-2010, 18:51
Без упойка не, че ще бол ии то много. Не разбирам какъв е смисъла да правите такава рутинна операция в Италия. Единствените инструменти необходим иза това са: скалпел, игла и конец. Тези инструменти навсякъде са еднакви. Поговори с баща ти няма смисъл да набивате пари в Италия. Хирурзите правят такива операции сиг всяка седмица.

deep94
01-21-2010, 18:54
там няма да дам 1 стотинка щото съм здравно осигурен. А тук не съм..

SpeedRacer
01-21-2010, 21:19
Един въпрос ме гложди :) Просто ми е интересно , с тез сичките вени по перпуциума , как по дяволите махат кожата :) От 2 седмици се чудя и не мога да си го обясня :)

memmo
01-21-2010, 21:28
Днес казах на нашите.Оказа се че като малък съм имал вимоза и сум имал операция,нещо като цепване на кожичката,и се оказа че май аз несъм си свършил работата :oops: Ся ще ходя на лекар и той е каже как ще се оправяме,но засега май се оказва че ще отърва скалпела :-P

eminemgod1
01-22-2010, 08:58
Хора .. скоро ще ме режат .. за лято ще ми е нов :D :lol: .. амм да питам през възтановителния перион може ли да се спортува .. главно фитнес , бягане и т.н ?? и ако неможе колко време след операцияте ще може :) ?

Smug
01-22-2010, 13:56
за спортуване ИЗЛКЮЧЕНО,главичката ще бъде много чувствителна и дори ходенето ще боли.Някъде няколко дена 2-3 след операцията ще можеш да ходиш без да имаш проблеми но за спорт не. :? :? :! Мен на 19 ме оперираха,след 3 дена може да ходиш

georgi12
01-22-2010, 13:58
Един въпрос ме гложди :) Просто ми е интересно , с тез сичките вени по перпуциума , как по дяволите махат кожата :) От 2 седмици се чудя и не мога да си го обясня :)
Те не са закрепени за кожата .Тези , които са на самата кожа са доста малки и при тях няма голям дебит на кръв.Голямите си остават и скъсения препуциум не им пречи .

georgi12
01-22-2010, 14:02
за спортуване ИЗЛКЮЧЕНО,главичката ще бъде много чувствителна и дори ходенето ще боли.Някъде няколко дена 2-3 след операцията ще можеш да ходиш без да имаш проблеми но за спорт не. :? :? :! Мен на 19 ме оперираха,след 3 дена може да ходиш
Интересно -аз още на другият ден си излязох- отидох да ми махнат превръзката .На третия също излязох -отидох да си взема болничният -от Левски до Овча купел 2 .
Като си сложиш една оикновена марля на главичката и нямаш проблем. Бельото когато е и нормално стегнато също няма проблем .когато обаче си с боксерки и най-вече ако са широки като къси панталонки и ти се развява като мандало на камбана , тогава дискомфорта е сигурен.
Просто всеки един от оперираните сам трябва да прецени какво бельо ще му е най-удобно и колко време да си слага чалма на главата.

Smug
01-22-2010, 16:29
Аз след операцията имам малък проблем,за другите незнам.Значи преди да ми махнат кожичката можех да пикам от близо,над тоалетната защото кожичката спираше струята,а сега трябва да върша тази нужда поне на 100-150 см. от тоалетната,защото много на далече хвърля и така мнго мокря около себе си.Като пожарникарски MАРКУЧ е сега :D 8-) Е двам го удържам :D

draid
01-22-2010, 17:38
И какъв е проблема да застанеш над чинията и да го наклониш към нея ? Ако ти е толкова проблем пикай седнал.

haidutin1
01-22-2010, 17:40
Един въпрос ме гложди :) Просто ми е интересно , с тез сичките вени по перпуциума , как по дяволите махат кожата :) От 2 седмици се чудя и не мога да си го обясня :)

Ами и на мен ми беше интересно, аз също имах ясно изразени вени и то вътре в самата кожа, не под нея. Не знам защо Георги12 мисли, че в кожата вените са малки, точно там са много големи, но явно при различните хора е различно. Докторите си знаят работата. Не знам, мисля, че ползват някакъв лазер за затваряне на кръвоносните съдове. Важното е, че няма да имаш ядове с тях след операцията.

Георги12, ти бързо си свикнал с голата глава, но не забравяй, че и преди това си ходил със забелен, както каза. Недей да объркваш момчетата, че бързо ще им мине силната чувствителност, при всеки е различно. Моята беше доста време.

georgi12
01-22-2010, 18:09
Ами и на мен ми беше интересно, аз също имах ясно изразени вени и то вътре в самата кожа, не под нея. Не знам защо Георги12 мисли, че в кожата вените са малки, точно там са много големи, но явно при различните хора е различно. Докторите си знаят работата. Не знам, мисля, че ползват някакъв лазер за затваряне на кръвоносните съдове. Важното е, че няма да имаш ядове с тях след операцията.

Георги12, ти бързо си свикнал с голата глава, но не забравяй, че и преди това си ходил със забелен, както каза. Недей да объркваш момчетата, че бързо ще им мине силната чувствителност, при всеки е различно. Моята беше доста време.
Явно не си прочел внимателно .
Голямите вени и артерии са между т.н. месо (в случая пещеристо тяло )и кожата . В самата кожа има малки капилярчета , чието прекъсване не е фатално и по никакъв начин не вреди на кръвообмена.Ти би трябвало вече да си забелязал , че вените ти са точно толкова , колкото са били и преди операцията .Някои от тях може да са се преместили леко в ляво или вдясно , но са си там.
Не си спомням някъде да съм споменавал , че за 15 дни чувствителността ще изчезне . Напротив винаги съм писал за възстановяване и чувствителност , че е строго специфично .
Тренировката преди ми е помогнала , но венеца си ми беше доста чувствителен и около месец ми беше неприятно , най-вече под душа .
Между другото самовнушението играе много голяма роля . Тъй нареченият ефект Плацебо играе както положителна , така и отрицателна роля във възстановяването .
В Хомеопатията , която аз много уважавам , за разлика от традиционната (химическата )медицина , ефекта Плацебо спомага за по-бързото справяне с болестта.
След интервюто хомеопатът преценява и емоционалното състояние на пациента и по него назначава разреждането на препарата , който ще предпише .
В традиционната медицина - просто се изписва антибиотик или любимият на педиатрите кортикостероид , който уврежда многократно , отколкото помага .
Престъплението обаче е , че се изписват кортикостероидни медикаменти на новородени .
Идеята на традиционната медицина е не колко пациенти ще са излекувани , а колко хапчета и помади ще бъдат продадени . Ето за това аз съм заложил на природната медицина .
Доста се отклоних от темата , но в процеса на разговор стигнах и до тук .Това инфо все пак ще ви е от полза .Особено за тези , които изберат Калиевият перманганат и Йодасеп-та пред Смрадликата и Невена например.

Smug
01-22-2010, 18:16
И какъв е проблема да застанеш над чинията и да го наклониш към нея ? Ако ти е толкова проблем пикай седнал.

Проблема е че още ме боли там където са шевовете и немога да държа много силно за тва иначе след време ше свикна :D

georgi12
01-22-2010, 18:28
Аз след операцията имам малък проблем,за другите незнам.Значи преди да ми махнат кожичката можех да пикам от близо,над тоалетната защото кожичката спираше струята,а сега трябва да върша тази нужда поне на 100-150 см. от тоалетната,защото много на далече хвърля и така мнго мокря около себе си.Като пожарникарски MАРКУЧ е сега :D 8-) Е двам го удържам :D
Нормално е на 3-ят ден да пръскаш навсякъде .Просто пишкай седнал , като момиченце - нито е срамно , нито е грешно .
След като отока на главичката спадне (тук ще развия по-надолу още една теория) и уретралният канал възвърне своята нормална форма уринирането ще бъде нормално , дори и по-лесно .При фимозата уринирането освен , че е болезнено , трудно е и доста нечистоплътно .Поради невъзможността да се открие главичката много течност остава под главичката , замирисва , сиренясва , гъбясва и т.н.
Сега теорията ми от горната скоба - В България незнайно защо , подобно на Германия се практикува т.н. ниско и отпуснато обрязване , което и от естетическа гледна точка е отвратително . Във физически план - първо , когато обрязването е ниско през възстановителният период главичката също е силно подута и болезнена , тъй като срезът е на около 5 мм от нея .Каналът е силно подут , уринирането е трудно .Второ - вътрешна кожа почти не съществува -както знаете тя е малко по -чувствителна от външната .При секс и мастурбация точно тези окончания липсват. Отпуснатата кожа , която е оставена едно , че няма естетически вид , и друго , че покрива само венеца на главичката или много малка част от нея , което води до дискомфорт.
При едно високо и стегнато обрязване - първо визуалният ефект е по-добър , второ има оставена вътрешна кожа от около 2-3 см , няма отпусната кожа , което при секс и мастурбация е много по приянто .След операцията главичката не се подува , уринирането е почти нормално .
Тук някой може и да ме обори , да ме попита от къде знам - ами поинтересувал съм се .Има доста обрязани хора из цяла Европа .По-голям процент от тях са го направили от хигиенна и визуална гледна точка .
В България уролозите оперират така , както някой руски учебник ги е учил .
При моята операция изрично помолих да бъде оставена поне 2.5-3 см вътрешна кожа , но ми бе обяснено , че нямало как да стане . Нямах нерви да се разправям и за това и кандисах накрая .В резултат на това ниско обрязване там , където принципно има гемче ( аз нямах - който желае мога да му прая снимка ) се разши , зейна ямичка ,колкото фас от цигара в диаметър , изключително тредно зарастна поради спецификата на мястото и вече една година там е твърдичко (постепенно омеква , но не знам дали напълно ще се оправи ) , остана малка ивичка с излишна кожа ( дълга около 1 см и широка около 3 мм).

Sapphire99
01-22-2010, 21:55
Здравейте . Мисля ,че имам фимоза ,но не съм сигурен . не бях лъскал от около 2-3 седмици ( незнам що :Д ) иначе си го забелвам в спокойно стс . Та днес опитах да се самозадоволя ,но еректира и неможах да го забеля та да ви питам фимоза ли е (не е късо гемче) . И ъммм да ако е фимоза има някаква възможност да се обрежа но пак да имам кожичка покриваща главичката (не пълно обрязване)

Благодария

ВЪЗРАСТ?!

15

haidutin1
01-23-2010, 09:12
За вените си спомням, че в кожата точно на главичката имах няколко добре изразени, които сега не се виждат, защото самият препуциум го няма. Просто при всеки е различно, други явно нямат толкова силно изразени. Никога не съм имал проблем с тях след операцията.

georgi12
01-23-2010, 10:57
За вените си спомням, че в кожата точно на главичката имах няколко добре изразени, които сега не се виждат, защото самият препуциум го няма. Просто при всеки е различно, други явно нямат толкова силно изразени. Никога не съм имал проблем с тях след операцията.
Аз отгоре също имах вена , която дори образуваше топче понякога и се извиваше на 180 градуса , която сега я няма , но това не значи , че е махната .Просто местоположението и е различно.
Вените по ръцете ти не са в самата кожа а между кожата и месото . Така е по цялото тяло .На самата кожа има малки капиляри , които снабдяват самата нея

beckford
01-23-2010, 19:34
Искам и аз да попитам нещо. На 16 съм и имам подобен проблем, но не мога да забеля главичката въобще. Обрязване ли ще трябва задължително?
П.С. не съм го споделял с никого, притеснявам се да говоря за това

haidutin1
01-24-2010, 12:59
Продължава да ми се струва странно как така нещо голямо, което се е виждало ясно сега не се вижда изобщо, как ще си смени местоположението така? Факт е, че имах големи вени, сега мога да се закълна, че ги няма.
beckford, няма защо да се притесняваш, говори с вашите. Първо кажи на баща си, той ще те разбере, в крайна сметка ти желае доброто. Най-вероятно ще трябва обрязване, на 16 си и щом изобщо не можеш да забелиш мисля, че това ще е решението. Поне лекарите няма да могат да те баламосат и да ти кажат, че нищо ти няма, щом и в спокойно състояние не можеш да откриеш главичката.
Успех :)

beckford
01-24-2010, 13:17
Не се сещам прекалено късно нали? От 2 години сигурно че и повече знам за това, ама не съм казвал - я от срам, я нещо друго.. И още нещо - притеснява ме самата дума - "обрязване". Можеш ли да кажеш има ли някакви негативни последици :(

SpeedRacer
01-24-2010, 15:20
Не се сещам прекалено късно нали? От 2 години сигурно че и повече знам за това, ама не съм казвал - я от срам, я нещо друго.. И още нещо - притеснява ме самата дума - "обрязване". Можеш ли да кажеш има ли някакви негативни последици :(

При мене беше същото :) Я срам я спек незнам и аз , но няма от какво да се притесняваш , по добре сега отивай , защото аз ако бях отишъл на 16 , сега щях да съм на друг хал :) Няма от какво да те е страх (не че знам все още) , но съм се примирил , че ще боли и т.н :) И ако си чел предишните мнения , ще видиш , че негативни мнения след това няма ... всичко е положително , като изключим ,че в началото ако те изнерви някой и му викнеш резак , щи е малко странно :)

beckford
01-24-2010, 17:25
Мерси и на двама ви за мненията, окуражихте ме :) ще събирам сили сега 1-2 дена и ще кажа на бащата :)
Бтв СпийдРейсър ти на колко си? Повече ли?

georgi12
01-24-2010, 18:41
ХАЙДУТИН , във вибокс има клипче от Отечествен фронт на ритуално мюсюлманско обрязване . Там е показана цялата процедура - ще видиш , че няма квър .При отрязването на една голяма вена как мислиш - дали няма да има кръв и то много .Другото което е - пак ти казвам - вените , които се виждат не са в кожата а под нея.

SpeedRacer
01-24-2010, 19:07
Мерси и на двама ви за мненията, окуражихте ме :) ще събирам сили сега 1-2 дена и ще кажа на бащата :)
Бтв СпийдРейсър ти на колко си? Повече ли?

Аз съм позакъснял доста :) На 19 съм и от опит ти казвам не прави моята грешка :)

JackSparrow
01-26-2010, 16:58
.......

ibizzaa17
01-26-2010, 18:11
Здравейте пичове :).. Утре отивам в Пета градска и или утре или други ден ще ме резнат : ) .. Толкова съм притеснен, че просто незнам къде се намирам.. Днес бях при уролог, и диагнозата е фимоза с късо гемче.. Предполагам, че ще е пълно обрязване, но всъщност в момента съм повече за пълното от колкото за частичното .. Четох, че имало повече плюсове ... МОЛЯ някой който е имал късо гемче или фимоза или пък с пълно обрязване да ми драсне един ред на лично, да си даде скайп или имейл, че просто сигурно знаете какво ми е..
Иначе още който не се е решил и не е казал на техните, ви казвам честно и искренно, пичове ние сме мъже, няма от какво да се притеснявате, отивате казвате на ваще и там лекар и да се оправя и си живейте живота.. Това не е пълноценен живот.:)
Надявам се всичко да протече без проблеми :(

Keiro
01-26-2010, 22:00
Преди 5 дни ми направиха обрязване.Искам да попитам горе-долу за колко дни ще се намали чувствителността на главичката, защото все още ме боли, най-вече при ходене.

ssaassaa
01-26-2010, 23:04
хора бихте ли ми препоръчали добър хирург и съответно хубава болница в която да се подложа на манипулацията.на 17 години съм и най-големия ми проблем е да споделя с наще ... преди доста време съм чел цялата тема,но съм позабравил почти всичко,а като започна да чета от начало направо се депресирам и аз незнам защо ... Интересува ме добър хирург,който не само практически,а и физически да помага,защото четох че има и доста недружелюбни доктори.

ssaassaa
01-27-2010, 21:03
мерис мн.

pumpum
01-28-2010, 16:32
На 25 години съм, имах фимоза и ми направиха пълно обрязване на 26.01.2010 вторник.След операцията никой нищо не ми обясни и съм доста притеснен.Операцията ми я направиха във вторник, а ми казаха да отида на преглед чак другия понеделник. Още съм със превръзката от операцията.Притеснява ме че има голямо тъмно петно в долната част и пениса ми е подут.Кога е нормално да падне тази превръзка и какво да правя след това? Нетрябва ли всеки ден да се сменя превръзката?Най странното е че нямам чуствителност.Ще помоля за бярз отговор защото съм обезпокоен

georgi12
01-28-2010, 16:44
Поредната касапска история .
Дано наистина да е пълно , защото в България пълно му викат на това , което в другите страни е отпуснато , частично.
Превръзката би трябвало да бъде сменена поне на вторият ден.Не е нормално превръзката да падне сама .Тъмното петно е от теклата кръв .На третият ден би трбвало да започнеш баните със Смрадлика .
Нормално е оток да има , пенисът ти ще си смени цветовете няколко пъти , като започне от тъмно-черевен и стигне до морав.

pumpum
01-28-2010, 17:10
благодаря много за бързия отговор!!!Утре ще отида до клиниката да настоявам за обяснение.Надявам се всичко да е наред вече, защото доста болка изтърпях и на операцията и след това.

batkodoki
01-28-2010, 21:15
ХОРА ЗА ТРЕТИ ПЪТ ПИША В ТЕМАТА ДАНО СЕГА ЗАБЕЛЕЖИТЕ КОМЕНТАРА МИ , ИМАМ КЪСО ГЕМЧЕ И СЕ ЧУДЯ КОЛКО СТРУВА ОПЕРАЦИЯТА ИЛИ ПЪК АКО НЕ СЕ НАПРАВИ КАКВИ СА ПОСЛЕДСТВИЯТА ОТ СОФИЯ СЪМ НА ПОЧТИ 17 ГОД!

първо: важно е да се изясни дали НАИСТИНА се касае за "късо гемче".

второ: трябва да е абсолютно ясно - късото гемче "чисто" ли е или е съчетано и с друга патология, която то често маскира?!
70% от имащите проблем 16 годишни - го дефинират като "късо гемче", в 91% се налага втора операция понеже момчето е имало И реалативна фимоза.

различните частни клиники и центрове имат различни цени, по пътя на НЗОК би трябвало да е безплатно.

sifon4o
01-28-2010, 21:34
Окк днеска ми направиха операцията и всичко мина ОК и съм супер щастлив, че мина без проблеми :grin: Който не му е ясно нещо относно операцията може да пита : )

batkodoki
01-28-2010, 22:08
За нощните ерекции никой не дава хапове . Просто внимавай . не е така разбира се, хапове си има и то много, грамотните ги и предписват и/или включват в премедикацията на пациента си.

За това , че не искаш да си като шар-пей - това зависи колко кожа е премахната а не колко е подут пениса .Баните от смрадлика не бива да правиш повече от 10 минути . те докторите много знаят , но съм сигурен , че никой от тях не е рязана карабина .

Продължителното киснене предизвиква по-бързо изгниване на конците , разтваряне на раната , оттам бавно заздравяване и лоша гледка . Обикновено това се случва където е било гемчето . и това не е вярно! баните със смрадлика си имат алгоритъм, който е индивидуален разбира се, а това, че при теб е сработил случаен механизъм на лекарска немарливост не прави от случая практика!
сам помисли: ако кисненето в смрадлика предизвикваше "по-бързо изгниване на конците , разтваряне на раната .....Обикновено това се случва където е било гемчето .." - е защо ТОВА се случва при гемчето след като тъканите са едни, конците са едни и разтвора от смрадлика е един и същ?! защо според теб вентралните, латералните и дорзалните шевове не "изгниват" от смрадликата?! "изгнивали" само тези при гемчето и там се отваряла видите ли задължителна трудна за зарастване рана!
пълни глупости!!!
отваря се когато е налице това, което на жаргон наричаме "инструмент"! - т.е. когато с неподходящ или с неподходящо зададена мощност инструмент се "парва, пипва" някое особено чувствително място. най-често се случва при ползване на електр или лазерен или високочестотен скалпел по небрежност активиран в/у тъкани неподлежащи на отстраняване. ефекта е това, което описваш - образува се язва ( енергията умъртвява дълбоко подлежащи здрави тъкани без да засяга повърхностният слой, започва процес на разпад, намесва се имун с/ма която извежда разпадните продукти които не може да усвои на повърхността на тялото....пробива външният "здрав" слой на дермата и изхвърля мъртвата тъкан навън.
нищо ново и неизвестно. ако не съм ги изтрил поради препълване мога да ти пратя поне десетина подобни картинки от случаи на момчета в тази тема, с разликата, че при всеки от тях хирурга си е ПРИЗНАЛ, че се касае за "инструмент" респективно "страшно няма, не е проблем, ще мине"!!!

За съжаление в България всички уролози са меко казано касапи . Тази операция не се практикува рутинно в България , има някаквъс тререотип на извършване на операцията и закостенелите мозъци само това знаят.

това твърдение изобщо НЕ желая да коментирам!
щом ВСИЧКИ уролози-хирурзи са "касапи" - просто сами с домашните ножици си решавайте проблема!


]

sifon4o
01-28-2010, 22:16
За тези които се интересуват как протича всичко целия процес ще се опитам да разкажа подробно:

Емии начи аз съм на 14 и понеже от 1 година се опитвах, ако мога сам да го направя ама се не ставаше, и затова реших че трябва да отида на уролог, за да го види той. Иии издебнах момент в който майка ми я няма вкъщи и поговорих с баща ми така и така май има някакъв проблем затова ще трябва да ходим на уролог и той каза ок няма проблеми. И той познаваше някакъв уролог тук в града и отидохме при него направо при което уролога само ми хвърли едно око и каза че не е много зле фимозата и ще бъде лесна операцията, ама смисъл той го гледаше не пред баща ми много ясно щото и мене ше ме е срам да си го покажа пред баща ми... И доктора каза емии значи трябва да ходите в болницата, за да ти направат изследвания и ако всичко е Оок още на следващия ден ще те оперирам. И изследванията бяха само да дам урина, кръв и кардиограма ти прават и при мене всичко беше наред и затова днеска сутринта трябваше да ми е операцията.. Доктора нещо закъсня затова я направиха чак към 11 въпроса е че щом дойде и ми каза да отида в манипулационната и само да легна да го погледне преди операцията. Баща ми през цялото време само чакаше в коридора нищо повече. И доктора го погледна и започна да го опипва, за да види дали лесно ще може да се направи или ще трябва да се реже много от кожата отпред... Това малко заболя, ама съвсем малко и то щото той грубо натискаше.. Каза че не е много зле фимозата и затова лесно и бързо ще стане. Намаза ми го целия с някво лекарство дето се казва лидокаин и именно от него ще ми изтръпне, за да не усещам нищо по време на операцията. Този лидокаин беше като вода и аз нищо не усетих всмисъл изобщо не болеше това... След това ми напръска и главата и целия член изобщо с някакъв спрей който малко щипеше ама пак малко не е болка за умиране ... И след малко след 5-10 минути като ме хванаха малко тея лекарства отидох към операционната където само легнах на леглото, сложиха ми система, защото има шанс да ми стане лошо ии доктора ми напръска още малко със спрея при което вече той пръскаше, обаче аз изобщо не усещах че му прави нещо всмисъл тотално беше изтръпнал като чужд е. Иии тогава той ми каза ти легни назад аз ще го правя това и аз легнах и започнах да гледам на страни ама видях че той отново го натиска така грубо първо с пръсти точно както отдеве, само дето тоя път изобщо не разбрах че ме докосва... иии аз се успокоих и разбрах че нищо няма да усетя и затова го оставих да прави каквото прави и легнах на странии... След 10-15 минути доктора каза готов си и аз погледнах само видях че е превързан и навсякъде около него е жълто ама това е от йода за дезинфекция. Оттам ме закараха на леглото в стаята да полежа малко докато ме отпусне упойката и ми изтече системата. Обаче веднага щом ме сложиха там явно е започнала упойката да отминава и започна да ме боли и аз му казах на доктора а той ми даде един аналгин, от което вече се оправи.. И докато ми изтече системата минаха 2 часа и нещо които аз проспах и като се събудих вече бях много по-добре и направо си отидох вкъщи. Сега единствения проблем който имам е че малко пари при допир и пари когато пикам иначе изобщо не ме боли..

Надявам се да съм бил достатъчно подробен : )

batkodoki
01-28-2010, 22:17
Здравейте хора!

Вчера ме оперираха от ФИМОЗА в Детска Урология на Пирогов,д-р Момчилов извърши операцията която беше не повече от 50-60 минути.Упойката беше епидорална и през цялото време не чувствах нищо,бях леко замаян и от кръста надолу нищо не се усещаше.Онзи малкия там долу го обвиха в марля и изглеждаше доста...... :shock: :shock: :shock: ОСАКАТАЕН :D Упойката отмина след 6 часа напълно и доктора мина на визитация и какза:
-Как е ПУШКАТА пич :D :D
-Бива,само малко ме боли ама нищо.
И така даде ми някакви мазила и всеки ден го мия с кислородна вода и слагам марля с някво мазило.Каза да не го мия 1 седмица,а шевовете ще започнат да падат след 1 седмица :) :) :) Сега е много чувствителен и боли като няка кожичка,ама ще се свикне нали сме МЪЖЕ :) :)

Успех на следващите който ще се подложат на операцията. :)

замени кислородната вода с отвара от смрадлика и няма да имаш проблеми с възстановяването :)

sifon4o
01-28-2010, 22:34
Как е ПУШКАТА пич :D :D

Ааа и при мене имаше такова нещо, те понеже няколко доктора в залата и си говореха нещо по време на операцията, ама аз съм замаян от упойката и не разбирах много добре това дето говореха обаче само чух на 2-3 пъти "чекия" 8-)

batkodoki
01-28-2010, 22:41
по принцип възможно ли е да се мине с някаква по-лека операция без обрязване. става дума за лека форма на фимоза, причинена от рана, която впоследтвие е свила кожата при зарастване.кожата се забелва напълно нормално, единствено по време на секс когато члена е максимално голям, не може да се забели докрай.чудя се, понеже един лекар каза, че понеже е лека форма на фимоза, може да се направи пластична манипулация и да не се стига до обрязване, но ако не се направи навреме ще се влоши и тогава вече ще трябва обрязване. в друга клиника пък ми каза лекаря че нямало как да стане без обрязване и отначало даже се опита да ме изкара, че нищо ми няма и ме пита искам ли операцията все едно съм отишъл и съм казал режете нещо че много излишно имам по мене.... пак казвам, не става дума за вродена фимоза каквато явно повечето от другите които тук са писали имат, а за свиване на кожата в следствие на външно нараняване.Интересно ми е дали има и други тук с такъв проблем и съответно как са го разрешили(с обрязване, както един лекар каза че е единствения вариант, или с пластична манипулация както ми каза друг че е възможно).
един приятелски съвет към другите: карайте приятелките си да изпиляват ръбовете на ноктите си, за да не стават гафове, които да ви костват месеци нерви(идея си нямате как зараства рана на такова място) или дори по-лошо, както в случая.

здр

при теб иде реч за т.н. придобита или травматична фимоза!
твоят случай е много показателен и ще те помоля да ни държиш регулярно в течение как се развиват нещата при теб.

да, в нишката на Темата има описани поне няколко случаи на придобита фимоза вариращи от 16 до 40+ годишни мъже. (да не обяснявам, че на ЛС има маса подобни).

от индивидуалните анатомически особености на пениса (форма, обем, дължина, кривина) и от локализацията на травмата зависи дали е възможно чрез пластика да се постигне добър ефект или се налага пълно обрязване.
за съжаление и най-малките ранички по препуциума предизвикват заместването на най-висококачествената еластична тъкан с неразтеглива такава фиброзна. по-лошото е, че на принципа "с какъвто се събереш - такъв ставаш" постепенно и околната тъкан се изражда от еластична във фиброзна. този процес е строго индивидуален но е неизбежен и се осъществява по два пътя: първият е горе описаният "по съседство";
вторият: раничката предизвиква свръхдърпане, свръхстягане на нормалната тъкан при фрикциите - с времето рефлекторно в тези тъкани настъпват необратими изменения.

дали пластика или пълно: няма еднозначен отговор без да се познава конкретният случаи е детайли - форма, вид, размер на пениса, възраст, наличието или не на заболявания като хемороиди, разширени вени, диабет и т.н...........

batkodoki
01-28-2010, 23:30
здравейте хора :P казах на бащами и той реши да правим "операцията" в Италия защото според него там е по-добра техниката :) . И така на 15 февруари ще ме оперират в италия . Казали са че може и без опойка, нормално ли е или да им забия по един десен на сички доктори там ?

Татко ти нещо очевидно е изпаднал в заблуждение, но лошо няма.

по въпроса за упойката: може всякак, но спец на итал колеги dite loro she continuino a scherzare.

an0nimenn
01-28-2010, 23:52
доки искам да те попитам след като ми се премахне късото гемче дали ще има някаква промяна в размера на четала

batkodoki
01-28-2010, 23:54
Един въпрос ме гложди :) Просто ми е интересно , с тез сичките вени по перпуциума , как по дяволите махат кожата :) От 2 седмици се чудя и не мога да си го обясня :)

мнозина питат за това :)

в общият случай кой знае какви големи кръвоносни съдове в оперативното поле няма по правило.

но това далеч не винаги е така!
както няма два еднакви пишока - така няма и два еднакви венозни рисунъка по тях, вс е много индивидуално...
много често в оперативното поле попада среден по големина кръвоносен съд - тогава той се лигира и колатералното кръвообращение поема неговите функции.
по-сложно е когато има венозен сплит попадащ в зоната на оперативното поле - търси се консулт със съдов хирург или се разчита на "майсторлъка" на оператота. при два и повече венозни сплита задължително се привлича съдов хирург.

haidutin1
01-29-2010, 10:46
Благодаря на Баткодоки за внесената яснота по въпроса с кръвоносните съдове :)
Ами ритуалното турско обрязване и липсата на кръв - нормално е да няма кръв или поне да бъде много по-малко. Все пак става въпрос за малко дете с много малки кръвоносни съдове, не може да се сравнява с тези при възрастен човек. На децата все пак възстановяването им е много по-кратко и понасят всичко по-леко.

ibizzaa17
01-29-2010, 13:04
И мене ме оперираха.. Няма нищо страшно, значи да ви кажа както казват по нагоре, страха е повече от болката.. Бях супер наплашен и тем подобни но сичко мина ОК.. Имах фимоза със късо гемче и операцията ми сложиха пълна упойка мисля, че защото заспах.. Който се чуди кво да прави да отива и да свършва работата, няма нищто страшно и всичко минава с времето :)
Имам само 1 въпрос, понеже днес ме пуснаха от болницата за уйкенда да си седя вкъщи, и ми преписаха някъв антибиотик и валерияна за да ме успокой от ерекцията.. Само тя ми е проблема и моля някой ако знае някъв ефективен начин да се спре да сподели .. :)

georgi12
01-29-2010, 16:42
За съжаление в България всички уролози са меко казано касапи . Тази операция не се практикува рутинно в България , има някаквъ стререотип на извършване на операцията и закостенелите мозъци само това знаят.

това твърдение изобщо НЕ желая да коментирам!
щом ВСИЧКИ уролози-хирурзи са "касапи" - просто сами с домашните ножици си решавайте проблема!


]
Това твърдение лежи както на собствен опит , така и на множеството прочетени постове и лични съобщения .
На пръсти се броят тези , които не са имали някакъв проблем след операцията .
При положение , че отдолу , където някога , преди 10 години е имало гем се отвори дупка и моят оператор - знаеш кой е не му направи впечатление - каза - ще зарастне , като не уточни , че ще зарастне като си изгради наново тъкан , а дупката беше с диаметър 6 мм примерно и една година след това там е твърдо и грозно , след като отидох при още трима уролози и те съвсем пренебрежително казаха същото - ще зарастне .Разбира се на всички беше платено .
Допълнително от постове и пак повтарям от лични съобщения - ти какво мнение очакваш да имам за всички като цяло .И не само за уролозите .Досега имам три операции .И трите са успешни с изключение на малкото проблемче описано по-горе .Та исках да кажа , че до момента в който бяха взети парите и ми беше видян гърба всичко беше точно .После - все едно не сме се срещали .
Ето такива неща дават негативна оценка .
Аз не искам да ме носят на ръце - просто ,когато има проблем след това да ми бъде обърнато адекватно внимание и най-вече адекватно решаване на проблема .

georgi12
01-29-2010, 17:15
В допълнение на горният пост искам да кажа , че съм изключително доволен от извършената манипулация .от отношението преди ,по време и след операцията .Но не останах очарован , когато проблемът (дали от моя немърливост , дали от някаква алергична реакция или нещо друго ) беше налице и операторът ми не обърна кой знае какво внимание .
Напълно го разбирам , че е зает човек - не е лесно да преподаваш , да оперираш и да приемаш в частен и държавен кабинет . Просто очаквах да каже нещо от рода на - ще залепим с лепенка , за да се затвори , ще сложим еди какво си и еди какво си или ако се наложи ще направим един шев или нещо такова .Отговорът беше - ще зарастне .Да , то зарастна , но както описах по-горе на мястото на дупката се изгради тъкан , около нея остана излишна тъкан , както и местото е все още твърдо и май няма шанс да омекне .
Много от участниците пишат , че не им се предлагат никакви медикаменти след операцията , не им се споменава за Смрадлика , имаше наскоро един , който му казали цяла седмица да не ходи на контролен и да си стои с превръзка .Ето за такава касапска история става дума.

elitfc
01-30-2010, 11:23
Минаха 2 месеца, а чувствителноста на главичката ми е още силна ....

georgi12
01-30-2010, 13:32
При всеки е различно . Не е казано , че при всеки трябва да се притъпи след 1 или 2 или 3 месеца.
Всичко е строго индивидуално.

ibizzaa17
01-30-2010, 15:04
А като ми е махнато гемчето, и половината от кожата на главичката(фимоза) и примерно само ако спра да го забелвам ли ще има вероятност пак да хвана фимозата. И др въпрос, при секс като самата кожа е без гемче, няма ли да има проблем при връщането на забелването, всмисъл няма ли да си седи зад главичката(венеца)? Щото още ми е с конци и марля и няам представа как става по натам :-o :D

ssaassaa
01-31-2010, 14:43
най-трудното отмина :-P :-P незнам баща ми как е разбрал (сигурно се е ровичкал по мойте сайтове :shock: )току що ме поразпита и сега във вториник или в четвъртак ще хода за направление.Оказа се че познавал добър уролог дано наистина да е добър и по скоро да се свършва с тоя проблем че ми е дошло до гуша.

marqnz
01-31-2010, 20:25
Минаха 2 месеца, а чувствителноста на главичката ми е още силна ....
при мен минаха 5 месеца и повече :)отдавна не бях влизал тук,защото така и не получих съвет от един човек на който много разчитах,но какво да се прави.
аз не съм обрязан,но от 5 месеца ходя забелен 24 часа и главичката ми е открита постоянно цялата.искрено се съмнявам, че ако се обрежа ще има някаква разлика.но 5 месеца и нищо.е имаше определено напредък в началото-не ме боли като ми е в гащите в момента.но при пипане и търкане на сухо си ме боли. Аз лично май ще трябва да се примиря със съдбата си,дано другите да се оправят:)

xavi
02-01-2010, 07:31
Минаха 2 месеца, а чувствителноста на главичката ми е още силна ....
при мен минаха 5 месеца и повече :)отдавна не бях влизал тук,защото така и не получих съвет от един човек на който много разчитах,но какво да се прави.
аз не съм обрязан,но от 5 месеца ходя забелен 24 часа и главичката ми е открита постоянно цялата.искрено се съмнявам, че ако се обрежа ще има някаква разлика.но 5 месеца и нищо.е имаше определено напредък в началото-не ме боли като ми е в гащите в момента.но при пипане и търкане на сухо си ме боли. Аз лично май ще трябва да се примиря със съдбата си,дано другите да се оправят:)
marqnz,здр.поздрави.Наистина отдавна не си влизал... с интерес очаквах да влезеш,за да видя имаш ли подобрение.Ами трябва да отидеш в някоя болница(клиника) и да си направиш пълно обрязване(за кой ли път се повтарям)!При теб друг вариант за оправяне ми се струва, че няма!

haidutin1
02-01-2010, 09:44
Marqnz, мисля, че те боли и ти е неприятно точно защото е на сухо. Ако след баня го мажеш с олио-гел ще бъде по-добре. Трябва да се пази влажен за да е нормално. На мен също ми е много неприятно ако не си сложа и почне да се търка в гащите. Пък и така ще се запази чувствителността.

ibizzaa17
02-01-2010, 13:08
Аве набори, я кажете каква е процедурата със смрадликата.. Защото доктора ми каза смрадликата нали и нищо повече, а и аз изключих..
Отзад пише 2 начина на приготвяне ( 50грамаа е тая жълтъта кутия) и незнам кой от двата е за моя случай, частично обрязване зарадо пустата фимоза и гемчето..
Мерси предварително :smt072 :grin:

georgi12
02-01-2010, 14:11
Смрадликата - 1,2 супени лъжици , 5 минути варене и т.н.
Като за вагинална промивка , жабурене и т.н.

ibizzaa17
02-01-2010, 17:09
Мерси.. Защото аз бях мернал някъде 1-2 лъжици там, но майка ми ми мисли, че трябва цялото да се свари ( като за бани и другото) .
Мерси пак : )

SexyChild
02-02-2010, 15:21
Минаха 2 месеца, а чувствителноста на главичката ми е още силна ....
Не знам защо при теб се получава така. Миналата година (16.01.2009г.) се обрязах частично. Чувствителността я имах 2-3 седмици, след което изобщо нямах никакви проблеми.

Ако някой се нуждае от помощ да пише. Преди бях редовен, но в последно време занимарих доста нещата. :)

Smug
02-02-2010, 15:58
На 19 ме оперираха,минали са 14 дни чувствам се супер само шевовете трябва да паднат и съм готов. Но където беше гемчето има конец,и той е хванало леко коричка и като ВДИГАМ самолета :D леко наболва,но се надявам да се оправи.Относно операцията не се плашете,кажете на родителите си и няма да имате проблем не трябва да ви е срам.До 1 седмица 2 мах.трябва конците да са паднали. :grin: :grin: :grin: :grin: :-P

ibizzaa17
02-03-2010, 16:19
От една седмица, спирам излитането на самолета, заради пустите конци :o :D
Надявам се да паднат, че вече ще се пристрастя към валерияна :D

marqnz
02-03-2010, 17:53
Минаха 2 месеца, а чувствителноста на главичката ми е още силна ....
при мен минаха 5 месеца и повече :)отдавна не бях влизал тук,защото така и не получих съвет от един човек на който много разчитах,но какво да се прави.
аз не съм обрязан,но от 5 месеца ходя забелен 24 часа и главичката ми е открита постоянно цялата.искрено се съмнявам, че ако се обрежа ще има някаква разлика.но 5 месеца и нищо.е имаше определено напредък в началото-не ме боли като ми е в гащите в момента.но при пипане и търкане на сухо си ме боли. Аз лично май ще трябва да се примиря със съдбата си,дано другите да се оправят:)
marqnz,здр.поздрави.Наистина отдавна не си влизал... с интерес очаквах да влезеш,за да видя имаш ли подобрение.Ами трябва да отидеш в някоя болница(клиника) и да си направиш пълно обрязване(за кой ли път се повтарям)!При теб друг вариант за оправяне ми се струва, че няма!
xavi, здравей:)аз тука ще покажа две снимки на пениса в спокойно състояние.снимката е размазана ,но просто искам да покажа как е забелен и си стои така постоянно!и не виждам какво ще спечеля като се обрежа.просто няма да я имам кожата , която се е събрала.Просто наистина няма кой да ме убеди с аргументи, че като се обрежа ,ще е по различно от сега.просто главата си е открита и сега и това е.ето ги снимките:
http://prikachi.com/images.php?files/1336499i.jpg
http://prikachi.com/images.php?files/1336500V.jpg

SexyChild
02-03-2010, 18:22
Минаха 2 месеца, а чувствителноста на главичката ми е още силна ....
при мен минаха 5 месеца и повече :)отдавна не бях влизал тук,защото така и не получих съвет от един човек на който много разчитах,но какво да се прави.
аз не съм обрязан,но от 5 месеца ходя забелен 24 часа и главичката ми е открита постоянно цялата.искрено се съмнявам, че ако се обрежа ще има някаква разлика.но 5 месеца и нищо.е имаше определено напредък в началото-не ме боли като ми е в гащите в момента.но при пипане и търкане на сухо си ме боли. Аз лично май ще трябва да се примиря със съдбата си,дано другите да се оправят:)
marqnz,здр.поздрави.Наистина отдавна не си влизал... с интерес очаквах да влезеш,за да видя имаш ли подобрение.Ами трябва да отидеш в някоя болница(клиника) и да си направиш пълно обрязване(за кой ли път се повтарям)!При теб друг вариант за оправяне ми се струва, че няма!
xavi, здравей:)аз тука ще покажа две снимки на пениса в спокойно състояние.снимката е размазана ,но просто искам да покажа как е забелен и си стои така постоянно!и не виждам какво ще спечеля като се обрежа.просто няма да я имам кожата , която се е събрала.Просто наистина няма кой да ме убеди с аргументи, че като се обрежа ,ще е по различно от сега.просто главата си е открита и сега и това е.ето ги снимките:
http://prikachi.com/images.php?files/1336499i.jpg
http://prikachi.com/images.php?files/1336500V.jpg
Абсолютно същото е и при мен в покой. ;)

marqnz
02-03-2010, 18:47
sexychild,а ти си обрязан нали?ами ето,значи при мене обрязването няма как да промени нещата принципно:) направо съм в някакъв омагьосан кръг.може би щото все пак съм на 30 години и съм бил все така трябва повече време да мине.знам ли.почвам да се повтарям все повече и повече и нищо ново не казвам:)

SexyChild
02-03-2010, 19:17
sexychild,а ти си обрязан нали?ами ето,значи при мене обрязването няма как да промени нещата принципно:) направо съм в някакъв омагьосан кръг.може би щото все пак съм на 30 години и съм бил все така трябва повече време да мине.знам ли.почвам да се повтарям все повече и повече и нищо ново не казвам:)
Ами да. Преди да се обрежа аз дори не можех нормално да си измия главичката, супер чувствително болезнена при най-малкия допир беше. След като се обрязах 2 седмици беше просто отвратително чувството, но сега нямам никакъв проблем...идея си нямам защо при теб се получава така. Мойта операция беше преди малко повече от година.

Консултирал ли си се с лекар до сега за този проблем ?

marqnz
02-03-2010, 19:30
sexychild, моята е дълга и широка и съм писал и тук.ходил съм по доста лекари,но никой не ми е казал нещо ,което струва да се сподели-нямат си на идея направо да си го кажа.опитват се да опишат да кажем ситуацията научному ,но пък за как се оправя въобще си нямат на идея.
значи при теб е била болката сериозна преди операцията и след като са те оперирали,т.е. дефакто след като вече глава е била открита и след първоначлния непоносим период от няколко седмици или месец -след това е нямало никаква болка?търкаш се с пръст на сухо и въобще не внимаваш така да се каже и няма болка?

SexyChild
02-03-2010, 19:42
sexychild, моята е дълга и широка и съм писал и тук.ходил съм по доста лекари,но никой не ми е казал нещо ,което струва да се сподели-нямат си на идея направо да си го кажа.опитват се да опишат да кажем ситуацията научному ,но пък за как се оправя въобще си нямат на идея.
значи при теб е била болката сериозна преди операцията и след като са те оперирали,т.е. дефакто след като вече глава е била открита и след първоначлния непоносим период от няколко седмици или месец -след това е нямало никаква болка?търкаш се с пръст на сухо и въобще не внимаваш така да се каже и няма болка?
Ами да. Аз ти казвам, преди да се обрежа не можех да си го измия от болка...при мен след правенето на бани със смрадлика кожата на самата глава ми се обели и мисля, че това играе съществена роля в цялата работа. Стана малко по-твърда и не толкова чувстителна на допир. Това в никакъв случай не означава, че съм загубил значителна чувственост понеже при секс в момента ми е много по-яко, околкото преди да се обрежа.

А при теб какъв точно е проблема?

marqnz
02-03-2010, 20:07
sexychild, някои му казват болка ,други свръхчувствителност-аз бих могъл да се изразя за прим мен,че е дискомфорт при пипане и търкане на главичката.как точно да опиша ми е трудно,но е ясно ,че така не трябва да е:) от 5 месеца ходя така забелен като на снимката.да кажем има опредлено промяна ,но тя беше в началото.сега нещата затихнаха и се стигна до едно положение при което главичката се е приспосибла в новото положение.в гащмите като е всичко ми е ок.но при пипане и особено при търкането-да кажем търпи се,ама не си е работа.след къпане като се трия с кърпата внимавам с нея да не докосне главичката ,че ще е кофти. дет се вика а съм свикнал-има хора с много по големи проблеми,но все пак няма да спра да търся няакво решение

haidutin1
02-04-2010, 08:49
Marqnz, ти си знаеш, че нямаш фимоза, явно само имаш дълъг препуциум, който по принцип не трябва да е проблем. Обаче чувствителността... Все някой лекар трябва да ти каже друг начин за справяне с нея, не би трябвало обрязването да е единствения начин. Все пак всеки съветва да се прави само в краен случай, освен ако не го искаш, разбира се. Но заради дългата кожа според мен е излишно. Не знам, консултирай се с повече лекари, може би има някакви мазила, с които да се намалява чувствителността и да се премахне дискомфорта. Да не говорим, че ако решиш да не премахваш напълно кожата за да може в определени моменти главичката ти пак да е покрита има шанс да ти направят операцията некадърно и след това да не можеш да забелваш, както в много случаи, описани и тук. И тогава, щеш не щеш, пак пълно обрязване. А частичното ще премахне проблема с дългата кожа, което пък не е болка за умиране, но пък и чувствителността също ще се притъпи до известна степен, поне така мисля. Едва ли ще мога да ти дам най-добрия съвет, липсва ми и достатъчно житейски опит. Но по-мъдри хора от мен са казали: "Десет пъти мери, един път режи". Недей да правиш нещо, за което после да съжаляваш, питай, разпитвай насам-натам, консултирай се с различни специалисти за различни мнения (едва ли ще ти излезе евтино обаче), все пак на някого ще му пука и ще знае начин за решаване на проблема ти. Пожелавам ти успех :)

xavi
02-04-2010, 09:32
Marqnz, ти си знаеш, че нямаш фимоза, явно само имаш дълъг препуциум, който по принцип не трябва да е проблем. Обаче чувствителността... Все някой лекар трябва да ти каже друг начин за справяне с нея, не би трябвало обрязването да е единствения начин. Все пак всеки съветва да се прави само в краен случай, освен ако не го искаш, разбира се. Но заради дългата кожа според мен е излишно. Не знам, консултирай се с повече лекари, може би има някакви мазила, с които да се намалява чувствителността и да се премахне дискомфорта. Да не говорим, че ако решиш да не премахваш напълно кожата за да може в определени моменти главичката ти пак да е покрита има шанс да ти направят операцията некадърно и след това да не можеш да забелваш, както в много случаи, описани и тук. И тогава, щеш не щеш, пак пълно обрязване. А частичното ще премахне проблема с дългата кожа, което пък не е болка за умиране, но пък и чувствителността също ще се притъпи до известна степен, поне така мисля. Едва ли ще мога да ти дам най-добрия съвет, липсва ми и достатъчно житейски опит. Но по-мъдри хора от мен са казали: "Десет пъти мери, един път режи". Недей да правиш нещо, за което после да съжаляваш, питай, разпитвай насам-натам, консултирай се с различни специалисти за различни мнения (едва ли ще ти излезе евтино обаче), все пак на някого ще му пука и ще знае начин за решаване на проблема ти. Пожелавам ти успех :)
До преди операцията ми не можех с пръст да си докосна главичката,умирах от болка.След нея нямам никакъв проблем...В началото беше мн кофти,докато се приспособи към новата среда и правих баните със смрадлика и наистина имаше ефект от тях.При мен не се обели,както при SexyChild.
haidutin1,аз си мисля,че с мазила marqnz няма да се оправи,защото е на 30.Според мен пълното обрязване наистина ще го избави от мъките му.Интересно ми е какво мисли баткодоки по случая?

ibizzaa17
02-04-2010, 10:38
Абе хора, само да ви питам.. Значи вече втори ден правя смрадликата, и главичката ми е, как да го кажа,, като, че ли си сменя кожата..
Гледката е същата както лятото като изгориш на ръка или др място..
Ама незнам какво е тва .. :( :oops:

heros
02-04-2010, 10:55
Добър ден, имам въпрос.
Та, безпроблено си забелвам кожичката на пениса ми в нормално състояние, но тя стои прилепнала към главичката. Но, аз мога да я издърпам и още повече, правя го с цел да почистя и там като съм в банята.
Когато съм в ерекция, принципно отново нямам проблем да си забелвам кожичката, просто ми е малко по-трудно, може би не съм свикнал много-много, но кожичката пак стои прилепнала до главата, а не примерно по-надолу - та, искам да питам това проблем ли е или е нормално?
Доколкото знам, съм опериран от фимоза, то си има и нещо като белег дори.
Моля ви се, искам компетентно мнение.

xavi
02-04-2010, 11:25
Абе хора, само да ви питам.. Значи вече втори ден правя смрадликата, и главичката ми е, как да го кажа,, като, че ли си сменя кожата..
Гледката е същата както лятото като изгориш на ръка или др място..
Ама незнам какво е тва .. :( :oops:
Мисля,че е съвсем нормално това нещо.Не се безпокой,продължавай със смрадликата,обаче не прекалявай с нея!5-6 мин.мисля,че са напълно достатъчни!

xavi
02-04-2010, 11:27
Добър ден, имам въпрос.
Та, безпроблено си забелвам кожичката на пениса ми в нормално състояние, но тя стои прилепнала към главичката. Но, аз мога да я издърпам и още повече, правя го с цел да почистя и там като съм в банята.
Когато съм в ерекция, принципно отново нямам проблем да си забелвам кожичката, просто ми е малко по-трудно, може би не съм свикнал много-много, но кожичката пак стои прилепнала до главата, а не примерно по-надолу - та, искам да питам това проблем ли е или е нормално?
Доколкото знам, съм опериран от фимоза, то си има и нещо като белег дори.
Моля ви се, искам компетентно мнение.
Може би имаш късо гемче.Мисля че не е фимоза.На колко си години?!?Най-добре дай снимки,на които най-добре да се види!

marqnz
02-04-2010, 11:44
haidutin1, аз съм обикалял по доста лекари,все пак съм мъж на 30г. В един момент след като си посетил няколко уж светила в урологията и които са ти вдигнали рамене в почуда ,нали се сещаш ,че в един момент не виждаш смисъл повече д го правиш:)при всеки лекар отивам със стаена надежда и си тръгвам за разочарование.отивам си и с надежда някой път след като са ми предписали нещо, което впоследтсвие обаче не действа.

marqnz
02-04-2010, 11:56
xavi, нали видя снимките:)аз заради тебе ги сложих най вече ,за да видиш как съм в момента-с напълно открита главичка.обрязвайки се аз няма да променя ситуацията спрямо главичката-просто няма как да ми повлияе това на чувствителността?защо не искаш да го разбереш това:)нека който ме кара да се обрежа и че ще се оправя да даде конкретен довод,а не "аз мисля,че така ще се оправиш".както и да е.
а относно баткодоки-отначало бях развълнуван от дългото му писмо но след това ме отсвири тотално-5 месеца и нищо не ми каза.както и да е-на никой не е длъжен и на всеки може да отговори, на който счете за нужно.аз вече се чудя за някакви крути мерки,да се мажа с някакъв алкохол да се горя не знам вече.той живота си ми мина:)

xavi
02-04-2010, 12:51
xavi, нали видя снимките:)аз заради тебе ги сложих най вече ,за да видиш как съм в момента-с напълно открита главичка.обрязвайки се аз няма да променя ситуацията спрямо главичката-просто няма как да ми повлияе това на чувствителността?защо не искаш да го разбереш това:)нека който ме кара да се обрежа и че ще се оправя да даде конкретен довод,а не "аз мисля,че така ще се оправиш".както и да е.
а относно баткодоки-отначало бях развълнуван от дългото му писмо но след това ме отсвири тотално-5 месеца и нищо не ми каза.както и да е-на никой не е длъжен и на всеки може да отговори, на който счете за нужно.аз вече се чудя за някакви крути мерки,да се мажа с някакъв алкохол да се горя не знам вече.той живота си ми мина:)
marqnz,мисля,че след пълно обрязване главичката ти ще се трие постоянно в бельото и ще загрубее и така ще намалее тази свръхчувствителност!Глави ката ще свикне с новата среда и няма да имаш проблеми!Недей да стигаш до крайности с алкохоли и т.н.!Казваш,че си пробвал доста неща,но именно пълното обрязване не си изпитал!За мен това е спасението ти!

an0nimenn
02-04-2010, 14:01
http://i49.tinypic.com/m7xh0o.jpg
ТОВА КАКВО Е ЩЕ ТРЯБВА ЛИ ОПЕРАЦИЯ :-o
СЛЕД КАТО СВЪРША И ПРОБВАМ ДА ПРОДЪЛЖА УСЕЩАМ НЕКОМФОРТ И ЛЕКА БОЛКА.. :booooomb: И СОРИ АМА КАПСА МИ Е СЧУПЕН :-|

marqnz
02-04-2010, 14:13
xavi,мой човек,ти наистина май нищо не разбра:)нали видя снимките?аз хиляди пъти казах ,че както е на снимките така съм постоянно ,ГЛАВИЧКАТА Е ОТКРИТА ПОСТОЯННО!!ей така както е на снимката ми стои постоянно и сега в момента е и така в гащите ми:)и си се търка в бельото и т.н.и главичката свикна с това търкане и когато ми е в гащите няма никакъв проблем.проблема идва при пипане с пръст на главичката,а при търкане вече още повече, но да не се повтарям ,че на хората ми втръсна от мен сигурно:)пак ще кажа-главичката ми е открита постоянно.24 часа в деня и 7 дни в седмицата.открита е ИЗЦЯЛО-от снимките се вижда.т.е. при обрязването няма да има промяна която да се отрази на чувствителността.

SpeedRacer
02-04-2010, 14:32
Прави си някакви бани , прочети предни мнения и виж то пише горе долу как се справят хората с проблема на чувствителността :)

SexyChild
02-04-2010, 15:07
xavi,мой човек,ти наистина май нищо не разбра:)нали видя снимките?аз хиляди пъти казах ,че както е на снимките така съм постоянно ,ГЛАВИЧКАТА Е ОТКРИТА ПОСТОЯННО!!ей така както е на снимката ми стои постоянно и сега в момента е и така в гащите ми:)и си се търка в бельото и т.н.и главичката свикна с това търкане и когато ми е в гащите няма никакъв проблем.проблема идва при пипане с пръст на главичката,а при търкане вече още повече, но да не се повтарям ,че на хората ми втръсна от мен сигурно:)пак ще кажа-главичката ми е открита постоянно.24 часа в деня и 7 дни в седмицата.открита е ИЗЦЯЛО-от снимките се вижда.т.е. при обрязването няма да има промяна която да се отрази на чувствителността.
Идея си нямам защо не се получава при теб. :(

Аз, както писах, имах ОГРОМЕН проблем с тая чувствителност, защото при мен си беше чисто и просто болезнена при лек допир. Сега няма и грам след от това... При мен се обели и според мен в това е цялата работа...

admin12
02-04-2010, 15:11
здр. отново , ако кача снимки на пениса ми , някой ще можели да ми каже точната диагноза ? .... че вече неможе така.....

georgi12
02-04-2010, 16:13
Вземи обясни и какви са ти проблемите.
Като искаш качи и снимка . Никой не ти е забранил.

haidutin1
02-05-2010, 09:45
Сложна работа наистина. Това с баните може да помогне наистина. Пробвай смрадлика, по принцип е за дезинфекция, но щом казват момчетата може и за чувствителност да върши работа. Marqnz, недей да губиш надежда и да прибягваш до такива неща, ще стане по-зле. Говори с някой фармацевт, може да те посъветват нещо за някакви бани, все нещо трябва да върши работа, не си първия такъв случай, няма да си и последния, все ще се намери някакво решение, само не се отчайвай :)

an0nimenn, от снимката не виждам сякаш никакъв проблем, с лошо качество е, но все пак виждам, че е забелен и сякаш не се опъва от гемчето. Мился, че нямаш проблем, поне според мен. И мисля, че след като свършиш е нормално понякога да изпитваш дискомфорт, а за болката - по време на еякулацията много често главичката става още по-чувствителна и може и да те боли ако я пипаш или търкаш някъде точно тогава. Не се притеснявай :)


heros, казваш, че е прилепнала кожичката към главичката, но иначе успяваш да забелиш, т.е. нямаш тесен фимозен пръстен. Да не би да имаш синехии? Прочети за тях в началото на темата, все пак отиди и на лекар и му кажи какво те мъчи.

И аз много искам Баткодоки да се появи, напоследък го прави много рядко, сигурно е зает и няма време да пише, но много хора имат нужда от помощта му и ще бъде хубаво да се появи пак и да даде компетентно мнение по някои въпроси. Така че от името на всички: "Моля те, Баткодоки, пиши няколко коментарчета като в доброто старо време в името на добрата кауза да се помага на другите хора. Знаеш, че всички тук оценяваме високо всичко, което правиш за нас и сме ти много благодарни за това, винаги ще помним човека, който ни помага в трудни моменти от другата клавиатура"


А накрая да задам и аз един въпрос. Казано е, че олиото, с което си мажем главичките след баня може да повреди презервативите. Това какво значи, трябва преди секс да си го забърша старателно, няма ли пак да остане от олиото и да стане гаф случайно, или ако съм се изкъпал и съм си сложил олио преди секс пак трябва да се изкъпя за да не остане от него, да го измия? Съжалявам ако е малко глупав въпрос, но ви моля за съвет какво да правя. Благодаря ви предварително, момчета :)

snodgrass1
02-05-2010, 10:02
Здравейте пичове!На 19 съм и от два дни съм в клуба на обрязаните.Прочетох доста постове в тази тема,при мен въстановяването явно протича по по-различен начин,защото доктора каза да седя с превръзката 4 дни (което не е много приятно,имам чуството че ходя напикан :Д)и да слагам лед за отоците,а след това ми предписа спрей и мазило,а не бани със смрадлика както повечето от вас са правили.Та въпрса ми е колко дни след операцията започнахте да не усещате болка при ерекция,защото вечер не е никак приятно както сами знаете,и как се справихте с чуствителността на главичката.Общо взето това са ми "притесненията",ще се радвам някой с опит да сподели как е протекло при него.Благодаря предварително!

baby_join_me_in_dead
02-05-2010, 12:46
Здравейте.. На приятеля ми са му казали,че няма такова нещо като пълно обрязване и пластика.. И че се режело колкотж да може да мине главичката във възбудено състояние... В неделя ше го опперират и му казала,че на място на масата ще предценяма колко да отреже..
Накарала го да забели и след секунда му казала да спре и че ше е нужна операция.. Жена е и в пирогов оперира.. Питала го е какво е чела по форумите и че там и били любимите.. Той казал нали.. И попитал кви са минусите на прастиката и на обрязването.. Тя казала че няма минуси и просто се прави.. Страх ме е да не му направи така че до половината да се забелва и тн.. Загрижена съм за него.. Беше ми мн трудно да му кажа че знам и да го накарам да се оперира .. Техните са против обрязването.. Но доколкото съм чела то е по-добро.. И не знам.. Не ме слуша напоследък особено.. Казала е че на място се решава и ако е нужно пълно обрязване се прави.. Абе много съмнително ми звучи сички :X Не искам след година пак да му се появи.. Или изобщо да не може да забели и след операцията.. Или с месецу да има отоци и тн.. Но не иска да ме чуе.. На вас как ви звучи всичко?

ibizzaa17
02-05-2010, 15:27
Здравейте.. На приятеля ми са му казали,че няма такова нещо като пълно обрязване и пластика.. И че се режело колкотж да може да мине главичката във възбудено състояние... В неделя ше го опперират и му казала,че на място на масата ще предценяма колко да отреже..
Накарала го да забели и след секунда му казала да спре и че ше е нужна операция.. Жена е и в пирогов оперира.. Питала го е какво е чела по форумите и че там и били любимите.. Той казал нали.. И попитал кви са минусите на прастиката и на обрязването.. Тя казала че няма минуси и просто се прави.. Страх ме е да не му направи така че до половината да се забелва и тн.. Загрижена съм за него.. Беше ми мн трудно да му кажа че знам и да го накарам да се оперира .. Техните са против обрязването.. Но доколкото съм чела то е по-добро.. И не знам.. Не ме слуша напоследък особено.. Казала е че на място се решава и ако е нужно пълно обрязване се прави.. Абе много съмнително ми звучи сички :X Не искам след година пак да му се появи.. Или изобщо да не може да забели и след операцията.. Или с месецу да има отоци и тн.. Но не иска да ме чуе.. На вас как ви звучи всичко?

Ами аз преди седмица се обрязах частично, но аз така желаех просто.
При частичното, когато му е в покой, кожичката ще му покрива главичката, и при възбудено състояние, ще си забелва всичко нормално.
При пълното обрязване, просто няма да има кожа на пениса.
Казват, че има плюсове, че било по хигиенично и тем подобни, но всичко си зависи от човека, дали ще е хигиеничен с частично и дали ще е хигиеничен с пълно обрязване зависи от притежателя на оръжието :D
Аз лично се оперирах в 5градска, и съм невероятно доволен просто, защото цял екип от доктори (много знаещи) ти обръщат внимание постоянно, и просто не са от типа нервни или вечно бързащи за нещо.
Мен ме прегледа първо уролога Д-р Павлов, видя, че имам фимоза и късо гемче и влезнах в урологията след 2 дена и ме оперираха.
Днес е 8 ден, и отоците минаха, имам само 3-4 кончета.
Но в крайна сметка, той си е отишъл в Пирогов, така си е решил..

ibizzaa17
02-05-2010, 15:37
Здравейте пичове!На 19 съм и от два дни съм в клуба на обрязаните.Прочетох доста постове в тази тема,при мен въстановяването явно протича по по-различен начин,защото доктора каза да седя с превръзката 4 дни (което не е много приятно,имам чуството че ходя напикан :Д)и да слагам лед за отоците,а след това ми предписа спрей и мазило,а не бани със смрадлика както повечето от вас са правили.Та въпрса ми е колко дни след операцията започнахте да не усещате болка при ерекция,защото вечер не е никак приятно както сами знаете,и как се справихте с чуствителността на главичката.Общо взето това са ми "притесненията",ще се радвам някой с опит да сподели как е протекло при него.Благодаря предварително!
Защо не отидеш да ти я смени.. То и ти можеш, но той е длъжен първите 2-3 да ти ги смени, да види положението как е.
Баните със смрадлика аз ги почнах на 5 ден, такаче, те немогат да ти навредат, а само помагат.Като ги почнеш ще видиш, че на главичката ти и сякаш се мени кожата, и така ще ти е по - малко чувствиттелна, защото ще се скрие чувствителността.
За ерекцийте, лично на мен това ми беше най - големия проблем, несъм вярвал, че съм такава машина докато спя :D Купи си валериян от аптеката, мисля, че е 40 стотинки, и преди да си лягаш земи 3.. Аз първите дни пих по 10 хапчета на ден (2-3 сутрин, 2-3 обед и 4 преди да легна) само внимавай да не се пристрастиш, че е нема измъкване :Д..
Споко сичко ще мине, първите 2-3 дена са малко неприятни, но всичко минава ;)

snodgrass1
02-05-2010, 17:23
.....
Защо не отидеш да ти я смени.. То и ти можеш, но той е длъжен първите 2-3 да ти ги смени, да види положението как е.
Баните със смрадлика аз ги почнах на 5 ден, такаче, те немогат да ти навредат, а само помагат.Като ги почнеш ще видиш, че на главичката ти и сякаш се мени кожата, и така ще ти е по - малко чувствиттелна, защото ще се скрие чувствителността.
За ерекцийте, лично на мен това ми беше най - големия проблем, несъм вярвал, че съм такава машина докато спя :D Купи си валериян от аптеката, мисля, че е 40 стотинки, и преди да си лягаш земи 3.. Аз първите дни пих по 10 хапчета на ден (2-3 сутрин, 2-3 обед и 4 преди да легна) само внимавай да не се пристрастиш, че е нема измъкване :Д..
Споко сичко ще мине, първите 2-3 дена са малко неприятни, но всичко минава ;)

Ами той ми каза 4 дни до стоя с нея и да ползвам лед за отоците.Иначе в понеделник ще ходя да я махаме и ще питам за смрадликата,явно затова ми е предписал аулина за ерекциите.Доста е некомфортно да стоя с превръзката 4 дни,но ще се търпи няма как.Мерси за отговора :)

ibizzaa17
02-05-2010, 18:07
.....
Защо не отидеш да ти я смени.. То и ти можеш, но той е длъжен първите 2-3 да ти ги смени, да види положението как е.
Баните със смрадлика аз ги почнах на 5 ден, такаче, те немогат да ти навредат, а само помагат.Като ги почнеш ще видиш, че на главичката ти и сякаш се мени кожата, и така ще ти е по - малко чувствиттелна, защото ще се скрие чувствителността.
За ерекцийте, лично на мен това ми беше най - големия проблем, несъм вярвал, че съм такава машина докато спя :D Купи си валериян от аптеката, мисля, че е 40 стотинки, и преди да си лягаш земи 3.. Аз първите дни пих по 10 хапчета на ден (2-3 сутрин, 2-3 обед и 4 преди да легна) само внимавай да не се пристрастиш, че е нема измъкване :Д..
Споко сичко ще мине, първите 2-3 дена са малко неприятни, но всичко минава ;)

Ами той ми каза 4 дни до стоя с нея и да ползвам лед за отоците.Иначе в понеделник ще ходя да я махаме и ще питам за смрадликата,явно затова ми е предписал аулина за ерекциите.Доста е некомфортно да стоя с превръзката 4 дни,но ще се търпи няма как.Мерси за отговора :)

Некомфортно е да.. Но просто гледай да ти е по открита главата, за да не ти се мръдне превръзката да пада.. Иначе то урината не е вредна за рани, така, че няма никъв проблем нещо лошо да стане.
Бързо оздравяване ;) :)

admin12
02-05-2010, 18:58
Вземи обясни и какви са ти проблемите.
Като искаш качи и снимка . Никой не ти е забранил.

добре де немисе карай.... Преди съм писал.. пак ще напиша. Когато ми е в ерекция и трагвам да го забелвам усещам болка и дискомфорт(нз кое повече от двете). КОГАТО Е В ЕРЕКЦИЯ НЕ СЕ ЗАБЕЛВА САМ !
ето снимки..... първата е в спокойно състояние(тип: умрял :D )
втората е в ерекция (от долу)
третат е в ерекция (отстрани)


http://prikachi.com/files/1339747E.jpg
http://prikachi.com/files/1339752e.jpg
http://prikachi.com/files/1339755n.jpg

ibizzaa17
02-05-2010, 20:01
Вземи обясни и какви са ти проблемите.
Като искаш качи и снимка . Никой не ти е забранил.

добре де немисе карай.... Преди съм писал.. пак ще напиша. Когато ми е в ерекция и трагвам да го забелвам усещам болка и дискомфорт(нз кое повече от двете). КОГАТО Е В ЕРЕКЦИЯ НЕ СЕ ЗАБЕЛВА САМ !
ето снимки..... първата е в спокойно състояние(тип: умрял :D )
втората е в ерекция (от долу)
третат е в ерекция (отстрани)


http://prikachi.com/files/1339747E.jpg
http://prikachi.com/files/1339752e.jpg
http://prikachi.com/files/1339755n.jpg

Късо гемче колега :(

haidutin1
02-05-2010, 20:21
Ами прилича на късо гемче, особено на първата снимка, на третата обаче не изглежда така накривен. Казваш, че има болка и дискомфорт, но не казваш дали усещаш да те стяга гемчето или кожният пръстен. Сигурно е гемчето, но все пак отиди при лекар да се консултираш.

Момчета, по-горе бях задал едно въпросче за олиото и презервативите, моля ви, ако някой може да ми даде компетентен отговор да го направи :)

marqnz
02-05-2010, 20:59
admin12 направи и една снимка отстрани в ереция ,ама да е точно в профил ,да се вижда гемчето все пак и да се види дали е клюмнала главичката.не съм специалист, но мисля че това трябва да се види ,за да се каже

admin12
02-05-2010, 23:56
haidutin1, да усещам стягане и то доста при положение, че е влезнал в максимална ерекция.

marqnz, ще направя снимка , но според мен немисля че е клюмнала главичката..

xavi
02-06-2010, 09:54
admin12, по снимките като гледам имаш късо гемче,обаче на 3тата нещо не се вижда мн ясно,но може и да е в комбинация с лека форма на фимоза!Най-добре отиди лекар да те прегледа!

admin12
02-06-2010, 11:00
писъл съм и на batkodoki , да вида какво ще каже и той. И тея дни ще хода някой да ме види, че вече до гуша ми е дошло от лекари и болници ................ :x

ssaassaa
02-06-2010, 11:25
Някои да се е оперирал в ВМА-то или да има спомени от позетивни и негативни коментари за болницата ??

qnito89
02-06-2010, 13:20
Здравейте!може да ви се стори странно,но с приятеля ми имаме проблем но не знаем точно какъв е...заедно сме от 3г.4м.от 1г живеем заедно.В последните два месеца в секса не се получава.имало е моменти в които е свършвал и моменти в които не му е ставало.От две седмици не сме го правили при положение че има любовна игра,но когато му стане,бързо пада.Мислих че аз съм виновна,но до снощи,когато 3 дена аз исках той се дърпаше и снощи се получи но след второто проникване и край.Разбирам го,много се ядоса помислих че проблема е в мен,а той се развика че явно му трябвало виагра(на 24г.е) развика се че го боли,че не му става,че проблема си е негов а не мой(не съм съгласна с това му твърдение).Много съм притеснена.Питах го какво има,все пак не съм момче немога до толкова да разбирам състоянието му,питах го дали го боли постоянно-каза "да боли ме,остави ме да спа" и това беше не ми отговори на нито един въпрос.Обичам го и го разбирам но явно не иска да говори на тази тема с мен,а и до сега не ми е споделял това,когато се случваше си мислех че или е заради мен или защото работи 6дни в седмицата и се чувста изморен...нз много съм притеснена.Четох за Фимоза,но не дай си Боже ако е някоя болест,нз.Много трудно мога да го накарам да иде на лекар.какво да правя?

georgi12
02-06-2010, 15:35
добре де немисе карай.... Преди съм писал.. пак ще напиша. Когато ми е в ерекция и трагвам да го забелвам усещам болка и дискомфорт(нз кое повече от двете). КОГАТО Е В ЕРЕКЦИЯ НЕ СЕ ЗАБЕЛВА САМ !
ето снимки..... първата е в спокойно състояние(тип: умрял :D )
втората е в ерекция (от долу)
третат е в ерекция (отстрани)

Не ти се карам.
Нали не очакваш да си спомня какво си написал преди 3 месеца ,примерно.
От първата снимка си личи ,че е късо гемче.От втората също .
От третата се вижда , че нямаш фимоза .
Не се забелва сам - ами ако препуциумът е нормален или малко по-дълъг не се забелва сам .
Заради късото гемче в ерекция не може да се отдръпне цялата кожа. При една френулутомия този проблем ще се оправи .
Операцията не е сложна , но се изисква малко търпение , дотако заздравее.
Успех!

admin12
02-06-2010, 15:44
добре де немисе карай.... Преди съм писал.. пак ще напиша. Когато ми е в ерекция и трагвам да го забелвам усещам болка и дискомфорт(нз кое повече от двете). КОГАТО Е В ЕРЕКЦИЯ НЕ СЕ ЗАБЕЛВА САМ !
ето снимки..... първата е в спокойно състояние(тип: умрял :D )
втората е в ерекция (от долу)
третат е в ерекция (отстрани)

Не ти се карам.
Нали не очакваш да си спомня какво си написал преди 3 месеца ,примерно.
От първата снимка си личи ,че е късо гемче.От втората също .
От третата се вижда , че нямаш фимоза .
Не се забелва сам - ами ако препуциумът е нормален или малко по-дълъг не се забелва сам .
Заради късото гемче в ерекция не може да се отдръпне цялата кожа. При една френулутомия този проблем ще се оправи .
Операцията не е сложна , но се изисква малко търпение , дотако заздравее.
Успех!



ок разбрах те .Аз съм се навил да ми махат гемчето ?! вие как мислите добре ли е ? защото неискам пак след време или след тази операция да имам проблеми... :( :(

georgi12
02-06-2010, 15:46
Здравейте!може да ви се стори странно,но с приятеля ми имаме проблем но не знаем точно какъв е...заедно сме от 3г.4м.от 1г живеем заедно.В последните два месеца в секса не се получава.имало е моменти в които е свършвал и моменти в които не му е ставало.От две седмици не сме го правили при положение че има любовна игра,но когато му стане,бързо пада.Мислих че аз съм виновна,но до снощи,когато 3 дена аз исках той се дърпаше и снощи се получи но след второто проникване и край.Разбирам го,много се ядоса помислих че проблема е в мен,а той се развика че явно му трябвало виагра(на 24г.е) развика се че го боли,че не му става,че проблема си е негов а не мой(не съм съгласна с това му твърдение).Много съм притеснена.Питах го какво има,все пак не съм момче немога до толкова да разбирам състоянието му,питах го дали го боли постоянно-каза "да боли ме,остави ме да спа" и това беше не ми отговори на нито един въпрос.Обичам го и го разбирам но явно не иска да говори на тази тема с мен,а и до сега не ми е споделял това,когато се случваше си мислех че или е заради мен или защото работи 6дни в седмицата и се чувста изморен...нз много съм притеснена.Четох за Фимоза,но не дай си Боже ако е някоя болест,нз.Много трудно мога да го накарам да иде на лекар.какво да правя?
Здравей Янита
Физическата и психическата умора намаляват чувствително либидото на мъжа .
В комбинация на самовнушение , че няма да се справи "Самолетът"каца още преди да е излетял.
Попитай го в някакъв хубав и подходящ момент как го боли точно , кога го боли и т.н.
Разгледай пенисът му , ако не виждаш нищо ненормално , значи няма фимоза или късо гемче , но ако забележиш , че ципата , която е отдолу на главичката и я "свързва с тялото на пениса в ерекция се изпъва - значи има късо гемче
Админ 12 е публикувал снимки - на първата се вижда късото гемче .В гугъл потърси phimosis и ще видиш как изглежда .
Ако няма нищо видимо , а има болка , може да е свръхчувствителност или някаква друга болка . Експерт по такава болка е marianz .Поговори първо с приятеля си , когато е спокоен . Не го насилвай да правите секс , когато той не иска .
За допълнителна възбуда използвай нестандартни техники , импровизирай в оралната любов (ако ти понася разбира се )Бъди нежна с инструмента му и задължително забелязвай кое най-много му харесва .
Говори с него за работата му , не гонасилвай да излизатевсяка вечер .
Ако работи и физически натоварена работа бъди сигурна , че от там идва главно еректалната дисфункция .
Разбира се не по-малко итграе и психологическото натоварване .
Успех и ако има нужда попитай пак.

an0nimenn
02-06-2010, 17:01
http://i49.tinypic.com/m7xh0o.jpg
ТОВА КАКВО Е ЩЕ ТРЯБВА ЛИ ОПЕРАЦИЯ :-o
СЛЕД КАТО СВЪРША И ПРОБВАМ ДА ПРОДЪЛЖА УСЕЩАМ НЕКОМФОРТ И ЛЕКА БОЛКА.. :booooomb: И СОРИ АМА КАПСА МИ Е СЧУПЕН :-|

heros
02-06-2010, 19:57
Здравейте отново, понеже казахте да кача снимки - ето:

в нормално състояние (http://merlin12.hit.bg/DSC00116.JPG)
и още една (http://merlin12.hit.bg/DSC00136.JPG)

в ерекция (http://merlin12.hit.bg/DSC00131.JPG)
в ерекция 2 (http://merlin12.hit.bg/DSC00126.JPG)
в ерекция 3 (http://merlin12.hit.bg/DSC00128.JPG)

дано сега кажете какво има.
отново казвам - когато не съм в ерекция, нямам никакъв проблем със забелването на главичката - показал съм снимки ...
но вече когато съм в ерекция забелването вече става по-трудно (пак успявам, но с повече усилия) ...

marqnz
02-06-2010, 20:08
ей, хора ,аз едно нещо не мога да разбера при някои от вас. Виждате , че може би ви има нещо и искате съвет тук ,т.е. гледате ако може да мине без лекар. Защо е това? Като ви боли зъб нали отивате на зъболекар? Това е същото, преглътнете това притеснение, то ви вреди не ви помага - минал съм по тоя път.

ibizzaa17
02-06-2010, 20:32
Здравейте отново, понеже казахте да кача снимки - ето:

в нормално състояние (http://merlin12.hit.bg/DSC00116.JPG)
и още една (http://merlin12.hit.bg/DSC00136.JPG)

в ерекция (http://merlin12.hit.bg/DSC00131.JPG)
в ерекция 2 (http://merlin12.hit.bg/DSC00126.JPG)
в ерекция 3 (http://merlin12.hit.bg/DSC00128.JPG)

дано сега кажете какво има.
отново казвам - когато не съм в ерекция, нямам никакъв проблем със забелването на главичката - показал съм снимки ...
но вече когато съм в ерекция забелването вече става по-трудно (пак успявам, но с повече усилия) ...


За 10 път ти казвам, че имаш късо гемче, не фимоза.
Отиди на уролог, той ще ти каже същото.
Няма какво да се притесняваш, тва е най- леката операция

haidutin1
02-06-2010, 21:23
heros, на мен ми прилича по- скоро на лека фимоза, някак стегнато ми изглежда кожата в ерекция, не ми прилича на късо гемче, но може и да са в комбинация. Отивай на лекар и ако не ти обръща достатъчно внимание и ти казва "нищо ти няма, юнак" отивай при друг. Това е решението.

Момчета, хайде де, помагайте, казвайте с олио-гела и презервативите какво да правя, много ви се моля. На предната страница съм обяснил какво ме мъчи, дайте някакъв съвет :)

haidutin1
02-07-2010, 09:47
Ехеее, никой ли няма да ми помогне, вярно, че не ми е толкова спешен проблемът, но все пак....
Пак ще кажа, става въпрос за олио-гела и презервативите. Ако след като съм си сложил олио на главичката след това как трябва да го премахна за да си сложа презерватива, може ли само да го избърша или трябва да го измия старателно? Възможно ли е ако е останало малко мазно като сложа кондома да се повреди, казвайте, все някой ще може да ми помогне, имам нужда от вас, момчета, не искам да стават гафове и напоследък не си слагам олио след баня. МОЛЯ ВИ :oops: