PDA

View Full Version : Фимоза, или защо не мога да забеля главичката



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

replacer
03-16-2010, 17:25
Абе аз съм доволен от пълната упойка. Въобще не исках да гледам като ме оперират. Страх ме беше, че ще кажат че ше съм в някво будно състояние. Тогава на сто процента щях да припадна. Засега нямам никакви болки, ама трябва да се движа много внимателно, щото почва да кърви ако не внимавам. Общо взето се движа като бременна патка. :D :D :D Мисля и да не се къпя. Само с някви кърпички ше се минавам и тва е. :-D :-D :-D След 2 дена ше ходя да ми сменят превръзката. :grin: :grin: :grin: Плюс това преживях вече няколко ерекции и изобщо не е имало няква болка каквато се описва във форума. :grin: :grin:
Пишете! :) :) :)

batkodoki
03-16-2010, 20:19
Здравейте :) Полезна тема браво!
След прочитането на 1-вия пост останах малко объркан :)
Имам проблем вече от 6 месеца ///Не съм в Бг и не мога да посетя болница,сложно е за обяснение ///
Образува се на самата кожичка на на малкия ми приятел нещо като пръстен.НО отгоре ту минава ту се влошава къде се свива къде не :? Мислех че е фимоза но не прилича на описаното в 1-вия пост ......
Трудно ми е да го забеля,но като го забеля има 2 варианта
-или се нацепва кожичката и стават ранички
-или се разширява без поражения
Даже 1 път ми се случи под гемчето да тече кръв :-k
Бели се частично , но после пак се получава този пръстен :(
след къпане или миене самата кожичка на то място се изсушава и става груба и след 1 час примерно ,се появява неприятна миризма :neutral:
Мия го с топла вода винаги ,сапун и всякакви подобни не ползвам.
Как започна всички.... когато си бях в България водех редовен полов живот ,но не съм обръщал внимание на малкия и не помня да съм имал проблем бoки и подобни проблеми.Само мътен спомен че когато е стнал за химна трудно съм го забелвам /// и си мислех че е нормално///
но без болки.
Когато излязох в чужбина секса оредя и на няколко пъти при анално проникване може да се каже че изпитах болка при проникването обаче си упорствах :-k
и от този момент се появи този сух пръстен който ми стеснява приятелчето в повечето случаи :( :(
И вече 6 месеца никаква промяна нито по добре нито по зле /// за мой късмет ///
Какво може да е това ,че започва да ме изнервя и от всичкото прочетено сериозно да ме притеснява
Мажа го с нивеа софт всеки път когато се окъпя подмия ,но не редовно

НЕ, това не в Фимоза. За сега!

познат проблем е, лекува се от дерматолог (кожен лекар).

добрата новина - лекува се и то сравнително бързо (при късмет).
лошата новина - ако не се лекува води до истинска придобита фимоза.

щом си извън БГ става сложно с лечението от специалист (предполага се, че нямаш нужните здравноосигурителни права за достъп до здравната система на страната в която пребиваваш?) и още по-сложно за самолечение.

пиши на ЛС да видим какво може да се измисли!

batkodoki
03-16-2010, 20:52
Здравейте форумци...моят проблем явно е доста по-сериозен от тези, които видях ...
Когато бях малък (4-5 годинки не помня точно) бях блъснат от кола... гадна история просто си мина през мене колата...малко бяха хората които смятаха, че имам шансове за живот...но ето вече съм на 17 жив и здрав без никакви усложнения :-P ... преди 5-6 години забелязах,че от долната страна на члена съм "зашиван"( :D ), но не обърнах сериозо внимание на това...съвсем случайно попаднах на тази тема и от прочетеното устанивих, че имам може би фимоза...при опъване на кожичката не се разкрива цялата главичка...та накратко главния ми въпрос е дали е нужна хирургическа намеса, защото ако е така нямам време за губене... :)

мгхъъъмм...
дали съм прав като предполагам, че възприемаш нормалният "шев" от "долната страна на члена" (който имат вс мъже)
като последица от далечното във времето нещастие?

а дали имаш или не фимоза - инфото не е достатъчно за обективен коментар.

batkodoki
03-16-2010, 21:08
Здравейте !
Прегледах доста коментари и видях,че доста хора имат късо гемче включително и аз :S Доста е неприятно като разбереш,че имаш такъв проблем(поне на мен) и започнах да се чудя.Какво са правили момчетата,мъжете който също са установили проблема преди 20-30 години и дали въобще са забелязали.Знам,че самата процедура по отсраняването му е 3-5 мин и не е болезнена.Обаче,ако не отидеш да го отстранят и само се скъса,беше казано,че мястото става по чуствително и това ли е ?

и преди 3000 години са решавали проблема както и днес, но с други средства.

мммм...не далеч не е само "..че мястото става по чуствително.."!
проблемите са многопластови и индивидуални и могат да се групират в два свода: еректилнозависими и оргазмозависими .

batkodoki
03-16-2010, 21:39
Здравейте! Аз съм на 20 години от Пловдив. Искам първо да ви кажа, че темата е много полезна. Следя я от 1-2 години и най-накрая се реших да си направя операция. Отидох при личната лекарка със съмнение за фимоза, от там ме изпрати на уролог.Оказа се, че имам късо гемче и то доста късо. Преди един месец си направих операция ако не се лъжа френулумтомия се казва. Местната упойка беше от лидокаин (главичката се пръска без инжекции (тук е мястото да спомена, че упойката болеше ужасно бих го сравнил с това да си го натопиш в бензин да си го запалиш)). Оперираха ме с високо чистотен ток (нещо като писалка с игла на върха която изгаря кожата). На 10тия ден вече всико беше заздравяло и "инструмента" беше изпробван успешно. Сега идва и проблемът ми... урологът ми беше изписъл 2 кремчета с които да мажа пениса. Тридем отвътре (по продължението на юздичката) и Елоком отвън по пръстена като преди това се забелва около 1 сантиметър. Проблемът е че почти приключвам третирането с тези мазила (защото привършват а уролого каза повече да не ги ползвам след като ги изхабя) обаче кожата все още не се е отпуснала достатъчно. Вярно е че вече мога да го забелвам и в ерекция с малко повече зор обаче кожата остава зад главичката и тя служи като контра един вид и не може да се върне обратно (предполагам, че идва от факта че не се е отпуснала много).
Ако някой запознат има идеи и съвети моля да сподели. Опасявам се аз да не бъркам начина по който се ползват тези кремове.

Извинявам се за стената от текст 8-)

всъщност няма за какво да се извиняваш, а най-малко за " стената от текст" - ако всички биха писали поне така информативно щеше да е наистина добре!

на въпроса - хипотезите са две:

- многократно в нишката на тази Тема е коментирано явлението "САМО" на късо гемче при очевидно/или скрито наличие на релативна фимоза с наличен фимозен пръстен. най-вероятно и твоят случай е такъв щом колегата е предписал постоперационно(!) прилагане на кортикостероид локално с идеята нещо някъде да се "разпусне"......

- наличие на дълъг препуциум, "хоботче" , без наличен тесен пръстен в него.

не, не бъркаш в употребата на мазилата, очевидно проблема лежи другаде.

Buki
03-18-2010, 09:53
Здравейте! Аз съм на 20 години от Пловдив. Искам първо да ви кажа, че темата е много полезна. Следя я от 1-2 години и най-накрая се реших да си направя операция. Отидох при личната лекарка със съмнение за фимоза, от там ме изпрати на уролог.Оказа се, че имам късо гемче и то доста късо. Преди един месец си направих операция ако не се лъжа френулумтомия се казва. Местната упойка беше от лидокаин (главичката се пръска без инжекции (тук е мястото да спомена, че упойката болеше ужасно бих го сравнил с това да си го натопиш в бензин да си го запалиш)). Оперираха ме с високо чистотен ток (нещо като писалка с игла на върха която изгаря кожата). На 10тия ден вече всико беше заздравяло и "инструмента" беше изпробван успешно. Сега идва и проблемът ми... урологът ми беше изписъл 2 кремчета с които да мажа пениса. Тридем отвътре (по продължението на юздичката) и Елоком отвън по пръстена като преди това се забелва около 1 сантиметър. Проблемът е че почти приключвам третирането с тези мазила (защото привършват а уролого каза повече да не ги ползвам след като ги изхабя) обаче кожата все още не се е отпуснала достатъчно. Вярно е че вече мога да го забелвам и в ерекция с малко повече зор обаче кожата остава зад главичката и тя служи като контра един вид и не може да се върне обратно (предполагам, че идва от факта че не се е отпуснала много).
Ако някой запознат има идеи и съвети моля да сподели. Опасявам се аз да не бъркам начина по който се ползват тези кремове.

Извинявам се за стената от текст 8-)

всъщност няма за какво да се извиняваш, а най-малко за " стената от текст" - ако всички биха писали поне така информативно щеше да е наистина добре!

на въпроса - хипотезите са две:

- многократно в нишката на тази Тема е коментирано явлението "САМО" на късо гемче при очевидно/или скрито наличие на релативна фимоза с наличен фимозен пръстен. най-вероятно и твоят случай е такъв щом колегата е предписал постоперационно(!) прилагане на кортикостероид локално с идеята нещо някъде да се "разпусне"......

- наличие на дълъг препуциум, "хоботче" , без наличен тесен пръстен в него.

не, не бъркаш в употребата на мазилата, очевидно проблема лежи другаде.

Спомням си, че преди операцията ми бяха изписани тези мазила. Урологът ми каза да ги ползвам 2 седмици и след това да си насроча дата за операцията. След операцията не го мазах 10 дена и след това почнах наново. Иначе диагнозата ми беше "изобилен препуциум" ако помня добре. Смятам да го посетя пак след като свършат мазилата. Определено е много по-добре от преди просто се надявах изцяло да се разреши проблема а работата е нека кажем на 99% свършена в момента (той даже твърдеше, че може и без операция да мина само с кремовете, но имало шанс гемчето да се скъса). Ще пиша скоро как са протекли нещата... поне малко да допринеса за темата и за все още НЕ решилите се да се оперират.

georgi12
03-18-2010, 15:32
Buki, наистина ще допринесеш за темата ако махаш ненужните цитати .Все пак това е важна тема и трябва да е годна за четене.
Молбата ми е и към другите участници да не слагат по половин страница цитати а да оставят само това , на което отговарят.

vrata13
03-19-2010, 09:20
Ето това е то...
Четох четох,накрая си казах,че няма какво да губя :? , единствено мога да спечеля... отивам днеска на уролог човека вика имаш фимоза,трябва да ти се направи операция кога си свободен ? докато кажа "А" доктора каза днеска в 13:00ч :-o .... вика обръсни добре патката и... странно или не не ми каза да нося джапанки,пижами и т.н... отивъм с дънкито пък квото ще да става :D
Без да се правя на мъж си казвам,че доста ме е страх :-D сигурно друга песен ще пея като се върна (ако се върна де :razz: ) но сега здравата ме е обзел страха :?

deep94
03-19-2010, 10:05
нема нищо страшно бе еее ... нищо не се усеща..
good luck :)

theprodigy
03-19-2010, 10:24
ако имам фимоза,трябва ли да се появи някак докато мастурбирам,щото аз тогава никога не го забелвам целия а само малка част,но никога не съм имал проблеми или болка.Питам щото и аз не знам дали имам фимоза,някак си ме е страх да се опитам да забеля цялата главичка,щото не съм го правил никога,и ме е страх да не би да стане онова там с посиняването,нз как се казваше.Ако може да дадете снимка как точно изглежда тази фимоза.Страх ме е и да правя секс,да не би да стане нещо,абе много зле е работата...

deep94
03-19-2010, 11:38
ако имам фимоза,трябва ли да се появи някак докато мастурбирам,щото аз тогава никога не го забелвам целия а само малка част,но никога не съм имал проблеми или болка.Питам щото и аз не знам дали имам фимоза,някак си ме е страх да се опитам да забеля цялата главичка,щото не съм го правил никога,и ме е страх да не би да стане онова там с посиняването,нз как се казваше.Ако може да дадете снимка как точно изглежда тази фимоза.Страх ме е и да правя секс,да не би да стане нещо,абе много зле е работата...

Ми има различни форми на фимоза, по-добре земи иди на уролог да те прегледа и тои ще ти каже най-точно какво имаш :)

deep94
03-19-2010, 11:39
А некой ще ми каже ли след колко време мога да правя секс или поне да мастурбирам че вече не се издържааааа :@

georgi12
03-19-2010, 15:06
някак си ме е страх да се опитам да забеля цялата главичка,щото не съм го правил никога,и ме е страх да не би да стане онова там с посиняването,нз как се казваше.Ако може да дадете снимка как точно изглежда тази фимоза.Страх ме е и да правя секс,да не би да стане нещо,абе много зле е работата...
Ами хубаво е да го забелваш докато се къпеш за да може да се измие смегмата , която си събрал отдолу . Сигурно доста понамирисва , а също така смегмата е вредна .Може да ти се възпали кожичката , за другото не искам да те плаша , но и то може след време да се случи ако продължаваш по същият начин.
http://images.google.bg/images?hl=sr&gbv=2&tbs=&ei=3pKjS_mcHIPSmgPJg6XoCQ&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=phimosis&spell=1&start=0

SpeedRacer
03-19-2010, 16:27
Здравствуйте колеги :) Днес се навършва месец от операцията :) Още имам чувствителност , малко . Имам и 3-4 конеца , дето са много упорити , но ако не бях спрял с баните може би нямаше да са там :)

vrata13
03-19-2010, 19:27
В клуба съм :grin:

утре ще разправям как е минала операцията,че има за разказване...само искам да попитам превръзката само от бинт ли се прави ?
1.попапям патката в калиев перм.
2.после го мажа с йод кво беше...
3.правя превръзка...само от бинт ?

deep94
03-19-2010, 21:33
vrata13......
За кво правите баните в калиев перманганат не знам, само може да изгорите и да повредите нещо...
Аз направих така:
Първите 4/5 дни секи ден сменявах превръзката (марла нацапана с йодасепт) и това е .
После махнах марлите и почнах с баните в смрадлика и пръсках с Неомицин (последното не е необходимо)
И днес ми е 15ти ден от операцията, не са паднали всички конци но почти нямам чуствителност :–)
И продължавам с баните по 2 пъти на ден 8)

deep94
03-19-2010, 21:40
Айде некои от по-напреднали да ми каже горе-долу колко време след операцията може да се прави секс или поне да се мастурбира че вече не мога да се здържа.. ?????

georgi12
03-20-2010, 07:03
Ти колко пъти ще попиташ ? Като ти паднат конците и заздравеят раните можеш да правиш каквото искаш. Сега можеш да си удариш една , но трябва да си ИЗКЛЮЧИТЕЛНО внимателен.Ако все пак решиш да го направиш - в никакъв случай не приближавай шевовете .Ако си с пълно обрязване гледай да не опъваш кожата назад .
Поздравления за ВРАТА 13. Това е може би единственият участник във форума , който за рекордните няколко часа е минал през всичко .

georgi12
03-20-2010, 07:10
vrata13......
За кво правите баните в калиев перманганат не знам, само може да изгорите и да повредите нещо...
Аз направих така:
Първите 4/5 дни секи ден сменявах превръзката (марла нацапана с йодасепт) и това е .

Йодасептът също може да изгори - дори по -лошо от калиевият перманганат.
Аз не мога да разбера какво удоволствие ви прави да си слагате на пенисите химикали . Ми по-добре се поливайте със чист спирт , ако не ви е сртах , че ще изпитате неуписуема болка и щипане.
Разберете - главичката на прясно обрязан пенис е като лигавица .Лигавица е и вътрешната кожа , на който е оставена. Лигавица е вътрешната страна на клепачите и устната кухина .
Сто пъти е написано , че Смрадликата върши работа , колкото Йодасепт-а ,Калиевият перманганат и всички други помади взети заедно .Йодасепт се използва , когато има инфекция , спрейчето , което Дееп 94 е използвал също е за лечение а не превантивна мярка .Калиевият перманганат се използва за дезинфекция на ходила , но не и за промиване ва лигавици , които са чувствителни .
Каквото искате правете - то си е ваш бизнес!

vrata13
03-20-2010, 08:15
Аз ги използвам тези работи щото доктора ми ги написа на рецепта все пак според мен щом доктор специалист казва да се мажа с тези работи няма да са ей така да напрая уборот на аптеката..всеки с мнението си :) ..иначе полужението при мен е следното,главата ми на половин е вънка обаче конзците не се виждат :? като опъна да го забелвам тогава се показват конците ама пък боли... нормално ли е :( и като се мажа с Йодасептът там конците да ги мажа ли :?

deep94
03-20-2010, 12:44
А ама ди си с частично обрязване а.. е защо така бе, според мене е 100 пъти по-добре пълното, ама ти си си решил .
На мен нещо не искат да ми падат конците еи!
16 ден съм и маи нито 1 не е паднал!!!

georgi12
03-20-2010, 14:00
Аз ги използвам тези работи щото доктора ми ги написа на рецепта все пак според мен щом доктор специалист казва да се мажа с тези работи няма да са ей така да напрая Оборот на аптеката.
Естествено , че ще ти предпише химикали .Това е нормално .Всъщност си съвсем прав , че целта е да се направи оборот на аптеката .Колкото повече продадени лекарства - толкова по-добре .
Споменал съм го и пак ще го кажа - не е важно колко са излекуваните а колко лекарства са продадени .
Имам алергии , които понякога имат същите симптоми като настинка .Ходил съм на лекар - ей така да си направя ексепримент и са ми изписвани лекарства за настинка , вкл и антибиотици.

theprodigy
03-20-2010, 19:11
така и не разбрах ако имам фимоза трябва ли да имам проблеми с мастурбацията,че на някои места четох че при фимозата има болки при уриниране,мастурбиране,сек с и т.н. а аз не съм имал никога досега,само при секс не съм опитвал защотоо ме е страх да не стане някой гаф.Ако може да дадете снимка на фимоза,ама на по-възрастен човек,че в нета намирам само на бебета

pressure
03-20-2010, 19:20
Преди ходих в "Пирогов" защото не можех да си забеля пениса докрай, доктора каза че се е забелвал нормално, и с времето щяло да се оправи напълно. Въпреки това ми даде тридерм маз, мазах 10 дни и почна да се забелва по-лесно но после трудно връщам кожичката . Миналата седмица ме оперираха за късо гемче вече почти е зараснало напълно, но като гледам проблема със забелването си е същия. Да ходя ли при някой друг или с времето наистина ще се оправи ?

vrata13
03-20-2010, 19:21
Добре бе защо тези превръзки не ми се получават :lol:
Днеска съм сменил поне 5 :lol: вие опаковате ли целия член или само на шитото пък главата да диша ? ако главата е вънка аз не виждам кой знае колко умисъл в тази превръзка...иначе споделете да знам и аз какво да правя :?

SpeedRacer
03-20-2010, 19:36
Добре бе защо тези превръзки не ми се получават :lol:
Днеска съм сменил поне 5 :lol: вие опаковате ли целия член или само на шитото пък главата да диша ? ако главата е вънка аз не виждам кой знае колко умисъл в тази превръзка...иначе споделете да знам и аз какво да правя :?

Аз бях казвал как си я правех . Слагаш 2 марли и отгоре опаковаш с бинта , като пускаш един път зад мадурите да мине и лепваш отдолу , за да не се повдига превръзката :)

deep94
03-20-2010, 22:14
и аз нещо като спеед правих, 1 марла от долу и 1 от горе и залепвам с медицинско тиксо, лепа и малко от тиксото за саната кожа на пениса да не се изхлъзва. :)

batkodoki
03-21-2010, 00:12
Здравейте! Аз съм на 20 години от Пловдив. Искам първо да ви кажа, че темата е много полезна. Следя я от 1-2 години и най-накрая се реших да си направя операция. Отидох при личната лекарка със съмнение за фимоза, от там ме изпрати на уролог.Оказа се, че имам късо гемче и то доста късо. Преди един месец си направих операция ако не се лъжа френулумтомия се казва. Местната упойка беше от лидокаин (главичката се пръска без инжекции (тук е мястото да спомена, че упойката болеше ужасно бих го сравнил с това да си го натопиш в бензин да си го запалиш)). Оперираха ме с високо чистотен ток (нещо като писалка с игла на върха която изгаря кожата). На 10тия ден вече всико беше заздравяло и "инструмента" беше изпробван успешно. Сега идва и проблемът ми... урологът ми беше изписъл 2 кремчета с които да мажа пениса. Тридем отвътре (по продължението на юздичката) и Елоком отвън по пръстена като преди това се забелва около 1 сантиметър. Проблемът е че почти приключвам третирането с тези мазила (защото привършват а уролого каза повече да не ги ползвам след като ги изхабя) обаче кожата все още не се е отпуснала достатъчно. Вярно е че вече мога да го забелвам и в ерекция с малко повече зор обаче кожата остава зад главичката и тя служи като контра един вид и не може да се върне обратно (предполагам, че идва от факта че не се е отпуснала много).
Ако някой запознат има идеи и съвети моля да сподели. Опасявам се аз да не бъркам начина по който се ползват тези кремове.

Извинявам се за стената от текст 8-)

всъщност няма за какво да се извиняваш, а най-малко за " стената от текст" - ако всички биха писали поне така информативно щеше да е наистина добре!

на въпроса - хипотезите са две:

- многократно в нишката на тази Тема е коментирано явлението "САМО" на късо гемче при очевидно/или скрито наличие на релативна фимоза с наличен фимозен пръстен. най-вероятно и твоят случай е такъв щом колегата е предписал постоперационно(!) прилагане на кортикостероид локално с идеята нещо някъде да се "разпусне"......

- наличие на дълъг препуциум, "хоботче" , без наличен тесен пръстен в него.

не, не бъркаш в употребата на мазилата, очевидно проблема лежи другаде.

Спомням си, че преди операцията ми бяха изписани тези мазила. Урологът ми каза да ги ползвам 2 седмици и след това да си насроча дата за операцията. След операцията не го мазах 10 дена и след това почнах наново. Иначе диагнозата ми беше "изобилен препуциум" ако помня добре. Смятам да го посетя пак след като свършат мазилата. Определено е много по-добре от преди просто се надявах изцяло да се разреши проблема а работата е нека кажем на 99% свършена в момента (той даже твърдеше, че може и без операция да мина само с кремовете, но имало шанс гемчето да се скъса). Ще пиша скоро как са протекли нещата... поне малко да допринеса за темата и за все още НЕ решилите се да се оперират.

първо и много важно, което съм пропуснал в предният си коментар: избора на техника "с писалката" т.е. високочестотният скалпел в много разумно и целесъобразно! в грамотни ръце - ефективността и атравматичността му е в порядъци над конвенционалният такъв все в полза на пациента!

с малко услилие и упорство от твоя страна + малко чист зехтин, много скоро предполагам ще спреш да пишеш тук, както повечето решили проблема си :)

batkodoki
03-21-2010, 01:02
ако имам фимоза,трябва ли да се появи някак докато мастурбирам,щото аз тогава никога не го забелвам целия а само малка част,но никога не съм имал проблеми или болка.Питам щото и аз не знам дали имам фимоза,някак си ме е страх да се опитам да забеля цялата главичка,щото не съм го правил никога,и ме е страх да не би да стане онова там с посиняването,нз как се казваше.Ако може да дадете снимка как точно изглежда тази фимоза.Страх ме е и да правя секс,да не би да стане нещо,абе много зле е работата...

ВЪЗРАСТ?!

толкова ли е трудно човек да отдели три часа да прочете 200 форумни страници касаещи пряко най-любимата му Играчка, вместо да се стреля в РС игрите?!

ако в ПОКОЙ пишокът не се забелва - вероятно имаш проблем.

ако в ЕРЕКЦИЯ пишокът не се забелва - имаш релативен проблем, функция на възрастта ти, анатомичните особености, невежеството КАК да си "играеш" и степента на мързеливост на ръцете ти! - за всичко това е писано многократно и подробно в тези кошмарно много уж 200 страници.

но е очевидно, че и 2000 да се изпишат с конкретни примери, коментари по всеки от тях+един опит за плавна промяна на манталитета изобщо, касаещ фимозата и свързаните с нея проблеми - винаги ще среща стандарта на консумативното общество: дайте ни сега, тук, веднага и вкратце РЕШЕНИЕТО!

Е НЯМА ТАКОВА НЕЩО, като "веднага, кратко и универсално" решение в Медицината!

НЯМА!!!
и е добре, че няма!

ето за това и има 200+ страници текст на споделен жив опит, не теоретични абстракции!
трудно било за четене? - деца, ако ви е трудно да четете, просто не го правете, но и НЕ искайте от четящите да бъдат като вас налагайки им своя стандарт на невежествен конформизъм!
разберете едно: предъвкани, готови, общовалидни решения - НЯМА!
решението на вс конкретен проблем е пряка функция на Личността дефинирала проблема.
и ако тази Личност няма упора в Мама&Тате, батко, кака, дядо, баба...etc.. се опитва да я замести с LCD авторитети, само заради благинката, че през LCD екрана няма как да те ошамарят от една страна, но пък от втора няма как и да ти помогнат.

batkodoki
03-21-2010, 01:17
Здравствуйте колеги :) Днес се навършва месец от операцията :) Още имам чувствителност , малко . Имам и 3-4 конеца , дето са много упорити , но ако не бях спрял с баните може би нямаше да са там :)

един месец с конци?

и то след бани със смрадлика?

трудно ми е да повярвам, но не е невъзможно!

играта с конците зависи основно от pH на средата в която пребиват като функцията е времезависима.

в 98% от случаите при стандартна циркумцизия, кончетата по шевовете се разграждат, както е редно, но в повърхностният слой на кожата остават краищата им+възелчето.
пациента смята тези остатъци за "конец" и охотно се подлага на платената процедура "ела да ти сваля конците".....пазарна икономика и МЕРЗОСТ е това!

batkodoki
03-21-2010, 01:29
Здравствуйте колеги :) Днес се навършва месец от операцията :) Още имам чувствителност , малко . Имам и 3-4 конеца , дето са много упорити , но ако не бях спрял с баните може би нямаше да са там :)

един месец с конци?

и то след бани със смрадлика?

трудно ми е да повярвам, но не е невъзможно!

играта с конците зависи основно от pH на средата в която пребиват като функцията е времезависима.

в 98% от случаите при стандартна циркумцизия, кончетата по шевовете се разграждат, както е редно, но в повърхностният слой на кожата остават краищата им+възелчето.
пациента смята тези остатъци за "конец" и охотно се подлага на платената процедура "ела да ти сваля конците".....пазарна икономика и МЕРЗОСТ е това!

replacer
03-21-2010, 02:39
batkodoki,
надявам се си още тук. Нормално ли е след 6-тия ден да имам раничка там където е било гемчето, да ми е подута вената и целия ствол да е син. Много съжалявам, но изчетох 50 страници за около час и нещо и намирам, че информацията е много размита. Всеки е писал нещо и не мога да отсея кое е правилно. Благодаря ти!
ПС: махнах превръзката преди час.

replacer
03-21-2010, 02:40
възраст:20

haidutin1
03-21-2010, 09:10
Зарастнала рана или отворена имаш на гемчето? да не си правил нещо, по принцип ако е само коричка няма за какво да се притесняваш. Подутата вена може да ти изглежда така заради отока, а за синината не знам, при мен не е било така. Ако много се притесняваш отиди при лекаря, за вената не съм сигурен, може и при некадърно направена операция нещо да са ти притиснали не както трябва и да се събира много кръв, не знам, не съм лекар, пък и Баткодоки вече го изпусна за съжаление, а и не се знае дали той щеше да може да ти помогне. Друго си е да отидеш при лекаря :)

SpeedRacer
03-21-2010, 09:34
Здравствуйте колеги :) Днес се навършва месец от операцията :) Още имам чувствителност , малко . Имам и 3-4 конеца , дето са много упорити , но ако не бях спрял с баните може би нямаше да са там :)

един месец с конци?

и то след бани със смрадлика?

трудно ми е да повярвам, но не е невъзможно!

играта с конците зависи основно от pH на средата в която пребиват като функцията е времезависима.

в 98% от случаите при стандартна циркумцизия, кончетата по шевовете се разграждат, както е редно, но в повърхностният слой на кожата остават краищата им+възелчето.
пациента смята тези остатъци за "конец" и охотно се подлага на платената процедура "ела да ти сваля конците".....пазарна икономика и МЕРЗОСТ е това!

Ами аз баните ги правих 2 седмици и спрях , защото обстоятелствата са такива , че не мога редовно да ги прая . Те са на път да паднат , така че това не ми е проблем . Само че имам въпрос : Защо ръбчето на главичката е още синьо на цвят ?! Това не е нормално според мене .

vrata13
03-21-2010, 10:43
Може ли да ми кажете,ориентировачно...на кой ден патката ми трябва да заприлича на патка..а не на прегоряла лионска наденица на скара... :?
Иначе нощта беше доста тежка при мен..на 3-4 пъти като ставах той беше станал преди мене и си наболяваше сериозно,имах чуството,че ще пръсна конците :-D но с малко клякания,сгъвания и молитви става работата.Вчера попитах но никой не ми отговори,та юе попитам пак с риск да стана банален,нормално ли е конците ми да се виждат съвсем малко и като забеля главичката тъкмо се показват конците и започва да си боли сериозно ??? :?

ssaassaa
03-21-2010, 14:04
утре ще ходя на изследвания и дано всичко да мине ок да не се откажа за операцията,която трябва да е в четвъртък.Доста се панирам,а незнам защо...

maksimal
03-21-2010, 14:36
КАЖЕТЕ МИ ТОВА ДАЛИ Е ФИМОЗА - НЕМОГА ДА СИ ЗАБЕЛЯ КОЖАТА ДОКРАЙ... ВСМИСЪЛ СТИГА ДО НЯКАДЕ .. :lol: .. НАТАТАКА ЗАПОЧВА ДА БОЛИ И НЕМОГА ? ПЛС ПОМОГНЕТЕ

vrata13
03-21-2010, 16:46
КАЖЕТЕ МИ ТОВА ДАЛИ Е ФИМОЗА - НЕМОГА ДА СИ ЗАБЕЛЯ КОЖАТА ДОКРАЙ... ВСМИСЪЛ СТИГА ДО НЯКАДЕ .. :lol: .. НАТАТАКА ЗАПОЧВА ДА БОЛИ И НЕМОГА ? ПЛС ПОМОГНЕТЕ

И аз съм с същия случай...излиза до някъде главЪтЪ и после започва да боли...отидох на лекар и се оказа,че не само фимоза имам ами и късо гемче :D :( отивай на лекар,страха е по-голям от болката 8)

replacer
03-21-2010, 22:12
И моя е като изгоряла лионска наденица. :D :D :D Не боли ама нещо местата където са конците много ме дразнят. При два лекаря съм бил. Единия ряза и ши, другия само ми смени превръзката. При смяната на превръзката направо ми скъсаха нервите и щях да припадна от болка. До този ден не бях изпитвал такива болки. Втория измънка нещо за баните и каза да си сипвам ривано върху превръзката като засъхне, а първия каза като ида на контролен преглед тогава щял да ми каже какво да правя нататък. Най-лошото е, че като си махнах превръзката не можах да заспя, та се наложи да си направя нова, ама сложих повечко йодасепт ми се струва и малко съм го позапекал. :D :D :D :D Мога ли да правя бани със смрадлика например и колко време трябва да кисна. Мерси!

pasho_pz
03-22-2010, 07:41
Хора, какви бани, какви 5 лева...
Незнам за вас, но аз излязох на втория ден от болницата, а конците ми паднаха самички на втората седмица..
Изобщо никаква болка не съм изпитвал :)
Превръзката е махнах още на първия ден след интервенцията :D

vrata13
03-22-2010, 08:15
Хора, какви бани, какви 5 лева...
Незнам за вас, но аз излязох на втория ден от болницата, а конците ми паднаха самички на втората седмица..
Изобщо никаква болка не съм изпитвал :)
Превръзката е махнах още на първия ден след интервенцията :D
Да ти кажа и аз не виждам много смисъл от тея превръзки ама на не остана по назад и аз го Увивам :D

theprodigy
03-22-2010, 19:56
извинявам се че писах преди да прочета всичко.Та прочетох около 130 страници и явно имам фимоза,та да ви питам може ли първо да ида при личен и след това при уролог да ми каже точно какво имам без нашите да знаят,тъи като искам първо да разбера какво точно имам преди да говоря с тях,на 17 съм.Също така колко време след евентуалната операция не може да се плува......и нали няма проблем че мисля да я направя към юни,а не сега

replacer
03-22-2010, 22:21
rheprodigy,
направо отивай при личния лекар и му кажи, че малкия не го бива. После отиваш при вашите и им казваш така и така... :D :D :D :D Няма от какво да се срамуваш. Майка ти и баща ти ще те разберат най-добре, плюс това още нямаш 18 години и не можеш да правиш каквото и да е сам. То е ясно какво следва, макар че чувам имало и други успешни методи за решаване на подобни проблеми.

NF_D
03-23-2010, 08:17
Страх ме... Не съм сигурен дали имам късо гемче или фимоза.На 15 години съм,момче.Значи когато съм в отпуснато състояние мога да си забеля главичката докрая без никакви проблеми,обаче когато съм в ерекция и не съм си наплюнчил пишока усещам дискомфорт (не е болка) просто лек дискомфорт,когато го наплюнча,мога да забеля докрай главичката без болка- т.е Това фимоза ли е ?
Другия проблем,в темата има снимки на гъсо гемче,оная ми работа изглежда точно както в първата снимка http://www.male-initiation.net/frenulum/frenuloplasty/frenulum_breve.html
Проблема е,че незнам когато правя секс как трябва да ми е кожичката - опъната докрай или просто колкото да се покаже главичката ..
Не мисля,че имам късо гемче или фимоза,защотото когато мастурбирам или правя секс с презерватив изобщо не ме боли..
И имам още един въпрос! Ако имам фимоза трябва да ме боли при самото искарване на главичката когато оная ми работа не е възбудена или трябва да ме боли и в ерекция,както и това за секса как трябва да ми кожичката т.е дали има проблем когато не е опъната докрай а е опъната колкото да се показва главичката.Никакви смущения нямам когато правя секс с презерватив или когато ми правят свирка или когато мастурбирам.Просто изчетох толкова много и се притеснявам,с тия парафимози и фимози и късо гемче.Моля помогнете :)

vrata13
03-23-2010, 08:55
Еми брато трябва да отидеш на лекар,тука никой не може да ти каже на 100% какво ти има :)
Иначе имаш доста интересни исказвания :-D
"Проблема е,че незнам когато правя секс как трябва да ми е кожичката"
............................................
"когато мастурбирам или правя секс"

Уш незнаеш,как трябва да ти е кожичката а вече си правил секс дори и свирка са ти правили...иначе се радвам,че на 15години вече си испитал толкова наслада от живота..някой бунаци като мен,чак на 17год видяха за сефте женски полов орган :lol:

NF_D
03-23-2010, 09:04
Е почти съм на 16 вече :D
Просто искам да попитам когато правя секс кожичката ми не е напълно назад разбираш ли.Седи точно зад главичката и не е напълно опъната когато го правя.И въпроса ми е дали могат да станат някакви усложнения от това.
И дали всъщност при съсвсем лек дискомфорт когато оная ми работа не е овлажнена уи мога да си я забеля напълно - МОЖЕ ли да се говори за фимоза.
Съжалявам,че не сте ме разбра ли явно аз просто съм малко зле :D

nutrition
03-23-2010, 10:41
Някой ще обясни ли стъпките "от-до".
При личния лекар ли се ходи за някакво направление или какво.
Как ти поставят диагноза - фимоза и т.н. (че не можеш да го заголиш). Някой те гледа и т.н.
Как се стига до операция ми е въпроса.

vrata13
03-23-2010, 11:13
Някой ще обясни ли стъпките "от-до".
При личния лекар ли се ходи за някакво направление или какво.
Как ти поставят диагноза - фимоза и т.н. (че не можеш да го заголиш). Някой те гледа и т.н.
Как се стига до операция ми е въпроса.

Ще ти кажа "от-до" как премина мойто лечения в рамките на 25дена :-D
Престраших се да кажа на бащами,поговихме като мъже 8-) и отидох до личния лекар и му казах "може ли направление за уролог" и човека даде...отидох записах си час за уролог..и отивам и доктора вика махай гащите :D барна за 15сек. члена и каза,установена фимоза,оправя се с операция.
Аз-Може ли да отложим с 10-15 дена,че имам състезание по волейбол
Той-разбира се,не е фатално,като свърши състезанието ела да насрочим дата.

Когато бях готов,отидох и човека гледа гледа "кога имам свободна дата...днес след 3часа" и аз :shock: каза ми да си обръсна добре члена и...

Отидох в болницата дадох направлението от доктора и една медицинска сестра "ме пое" през цялото време беше с мене..
1.отидох да ми земат кръв от ръката...НЕ БОЛИ
2.отидох да ми видят сърцето дали функционира нормално... НЕ БОЛИ
3.отидох да ми видят бъбреците и пикочния мехур...мажат те с гел,както бременние жени и доктора гледа на компа НЕ БОЛИ
Всичко това става за 30-40мин отиваш в единия кабниет,доктора ти казва иди в 204 отиваш там вършиш работата и ти казват иди в 803...
Накрая една мед. сестра :smt061 ми даде една нощница и ме прати в една стая да лежа и да чакам да дойде доктора и да дойде моят ред де...в стаята имаше още един мъж който също чакаше и гледахме жребия за ШЛ и ЛЕ...даже по едно време поспах 1-2ч... легнах в 12ч. извикаха ме чак в 18ч...
Сестрата вика айде идвай,отивам аз гледам 6 човека ме чакат :-#
И доктора вика събличай се (доста неприятно изречение,особенно ако ти го казва мъж :D )
Легнах аз..завързаха ми ръцете и краката и една медицинска сестра дойде,седна до мен и започна да си играе с косата ми и да ме занимава (добре,че доктора започна,иначе сигурно щеше да ми стане :D ) и при мен както и при много други "колеги" мед.сестрата пита доктора с какво ще реже и 1мин търсиха "голяма" ножица...аз аз се молех да не е намерят :D упойката беше местна...болеше си доста но от там нататък не усетих нищо,само както сестрата си играе с косата ми и ми говори..
базикаха се...ест на мой гръб..ест и аз не им останах длъжен...
рязаха правиха струваха,накрая доктора вика айде честито :smt041
мед.сестра която си играеше с косата ми,дойде сложи ми боксерките :smt079 и ми каза да се кача в една инвалидна количка..направих се на мъж и викам "а глупости аз мога да вървя" в момента който станах и ми прелоша мега стабилно и отново се посмяха на мой гръб...закара ме с количката до стаята и след малко викам...ставай и си отивай... слязох доло казах чао на всички и че искам да ги видя пак но този път в центъра... хванах си такси и се прибрах... на вечерта ест не можах да спа,не изпитвах болки но...нз защо така...
сега съм 4-ти ден и не изпитвам кой знае какви болки..само вечер като е станал преди мене...има бая клякани и молитви... тази вечер станах поне около 7пъти..ама то беше заради съня... :oops:
Цялата работа ми излезе 2.40 за дето си запазих час :P
Сега правя превръзки сутрин и вечер...правя му баня с калиев перм. и го мажа с йодасепт... днес махнах превръзката и сега се разхождам без...доста некомфортно е с оглед,че главичката ми е мега чувствителна и като с опре до гащите и става "КОФТИ ПОЛУЖЕНИЕ"
но дано да свикна... днеска съм на преглед и...това е
Отивайте на доктор няма нищо страшно..ако имате нещо за лечение да се ликува ако не,живи и здрави :)

popolincho
03-23-2010, 15:29
Така аз имам един да не кажа странен въпрос на 22 съм и имах фимоза като бях на 5 ако не се лъжа и съм си обрязан нали..до тук добре :) Обаче незнам,защо получавам окосмяване около главичката абе да кажа почти целия пишок ми се окосмява без главичката.... много странна раота някой може ли да ми каже как и защо се получава така

georgi12
03-23-2010, 16:54
Как ти поставят диагноза - фимоза и т.н. (че не можеш да го заголиш). Някой те гледа и т.н.

Може и по телефона :grin:
Ти как мислиш , дали лекарят ще те пита само и ще те прати на операция .Естествено , че ще те гледа .

georgi12
03-23-2010, 17:06
Така аз имам един да не кажа странен въпрос : На 22 съм и имах фимоза като бях на 5 ако не се лъжа и съм си обрязан нали.До тук добре :) Обаче незнам,защо получавам окосмяване около главичката ,абе да кажа почти целия пишок ми се окосмява без главичката.... много странна раБота някой може ли да ми каже как и защо се получава така?
Окосмяването при всеки е различно .Не си уточнил дали става въпрос за отделни косъмчета от долната страна на ствола или за много косми .ААко става дума за отделни косъмчета , то това е така , защото е отнета вътрешната кожа и е останала само външна .Където е срезът , до там може да има косъмчета .
Ето това е още един минус на ниското обрязване , което се практикува масово в България.

replacer
03-23-2010, 18:31
Абе аз като клякам ми се одървя още повече. :D :D :D :D Вече стана 8-и ден и нещата излизат извън контрол. Днес имах сигурно 20 ерекции и пак е кървял. :-x :-x Ей това му е най-лошото. Имам чувството, че ако седеше мирен досега да съм оздравял, но не би. Само да ми минеееееее. :booooomb: :booooomb:
Мжд дрг днес бях на контролен преглед и ми казаха със смрадликата само 3 дни щото стягала и не било нуждо да топиш постоянно. Сутрин лайка, вечер смрадлика по 5 минути и после след смрадликата мажа с гентамицин. :-P :-P
Дали ще ви режат или не отивайте на лекар при съмнения за най-малкото нещо. Не правете като мен да прехвърлите пубертета и тогава да се занимавате с глупости.

popolincho
03-23-2010, 21:29
Така аз имам един да не кажа странен въпрос : На 22 съм и имах фимоза като бях на 5 ако не се лъжа и съм си обрязан нали.До тук добре :) Обаче незнам,защо получавам окосмяване около главичката ,абе да кажа почти целия пишок ми се окосмява без главичката.... много странна раБота някой може ли да ми каже как и защо се получава така?
Окосмяването при всеки е различно .Не си уточнил дали става въпрос за отделни косъмчета от долната страна на ствола или за много косми .ААко става дума за отделни косъмчета , то това е така , защото е отнета вътрешната кожа и е останала само външна .Където е срезът , до там може да има косъмчета .
Ето това е още един минус на ниското обрязване , което се практикува масово в България.
Ми смисъл май точно щот е отнета вътрешната кожа да е*а мама му..много е гадно така щот баси ако го остая да си растът космите няма да мога да си видя оная раота от космим,а и е некомфортно така примерно някой да ти прави френска лювов и да налапа косми :D Все пак съм обрязан 93-4 година,тогава няма как да не е било ниско практиката...че повече косми ми растът отстрани и стигат амен до главичката и там спира нали, щот няма как вече...

ssaassaa
03-24-2010, 09:42
утре съм на операция в 7и30 в Пирогов при др.Пеев някой ако го знае нека да сподели... доста съм се панирал незнам защо така...дано да не е наложи да спя там че направио ще се депресирам...Даже днеска сънувах че съм опериран вече и като се събоудих направо м истана лошо. :shock: :D

SK0RP10N
03-24-2010, 10:57
Хора, няма от какво да се панирате, независимо с какъв тип упойка сте.Не схванахте ли !?
мен ме наджасаха с пълна, имах леко напрежение, но страх - не.Вие чак в паника изпадате

vrata13
03-24-2010, 11:23
утре съм на операция в 7и30 в Пирогов при др.Пеев някой ако го знае нека да сподели... доста съм се панирал незнам защо така...дано да не е наложи да спя там че направио ще се депресирам...Даже днеска сънувах че съм опериран вече и като се събоудих направо м истана лошо. :shock: :D
Спокойно и аз бях така паниран,но после се чудих за какво,сигурен съм,че и ти после ще казваш на други хора с такъв проблем,че не е страшно изобщо... :)
Иначе успех утре :) да разкажеш после :)

georgi12
03-24-2010, 16:32
Все пак съм обрязан 93-4 година,тогава няма как да не е било ниско практиката...
Когато срезът е до 1 см от главичката е ниско а когато е от 1 до 3 см вече е високо .Ти сам прецени .
Иначе - скубане , бръснене , дори и лазерна епилация му е майката.
При теб също го има тоя момент , че ти е по-окосмен и ствола , което разбира се хирурга не е можел тогава да знае .

ssaassaa
03-24-2010, 20:18
хора задължително ли се остава да се спи в болницата след операцията или това е по наше желание ??Ако ми отговорите бързо супер че утре 7и30 трее да сам в пирогов :)

vrata13
03-24-2010, 22:19
хора задължително ли се остава да се спи в болницата след операцията или това е по наше желание ??Ако ми отговорите бързо супер че утре 7и30 трее да сам в пирогов :)
Не е,аз си тръгнах 15мин след операцията :) успех ти желая утре :)

deep94
03-25-2010, 15:51
Хора, с пълно обрязване съм, днеска ми е 21ви ден и почнаха да ми падат некои конци :)
Ама вече 2 дни само по 1 път на ден пратва баните в смрадлика,
нали нема да се инфектира нещо или да се васпали?????
:-o

georgi12
03-25-2010, 16:20
Хора, с пълно обрязване съм, днеска ми е 21ви ден и почнаха да ми падат некои конци :)
Ама вече 2 дни само по 1 път на ден пратва баните в смрадлика,
нали нема да се инфектира нещо или да се васпали?????
:-o
Нама да се вЪЗпали.Вече раните са се затворили .
Ей , наблягайте на правописа .Сега ви е все едно , но след някоя друга година като стане време да почнете работа а преди това да учите висше - едно , че ще ви се смеят , второ - няма да ви искат на работа , защото вече неграмотни не приемат никъде , освен в чистотата.

deep94
03-25-2010, 17:56
ок, извинявам се за неправилното писане ама съм учил в България само до 3ти клас :S ...

replacer
03-25-2010, 18:11
deep,
на мен ми е десети ден и ми паднаха половината конци вече. А в смрадлика топя от 2 дни, днес ми е третия. Не знам къде са те рязали, но мисля, че трябва да идеш при лекаря, който ти е правил операцията.

vrata13
03-25-2010, 19:39
ехее...10 ден а половината ти конци са паднали :shock: аз утре правя 7ми и не са мръднали.. :( значи как ще паднат тези конци,акъла ми не го побира #-o
Имам и друг проблем,там където е шито,днес забелязвам,че имам малка раничка,и е една такава лигава гадна.. възможно ли е това да е от ерекцията...не получавам за първи път ерекция,но е за първи път през деня,бях с дънки и уголената главичка се опираше в стегнатото дънки...абе не ми се говори :D та възможно ли е да е от това :?

replacer
03-25-2010, 21:41
vrat,
може да дойдеш да провериш, ако не ми вярваш(joke). Падналите са от горната част и там където е имало конци сега има едни дупчици, които се надявам да се заличат с времето. :D :D :D Иначе от долната страна и аз имам една точка по-надолу от главата, която адски много боли при допир. Мжд другото снощи киснах 15 мин(при препоръчани 5 от лекаря) и сигурно за това са побързали да си ходят. :D :D :D. Само не знам колко време да продължавам с тая смрадлика, че лекаря каза стягала кожата и тази вечер трябва да ми е за последно, а искам да дам зор на работата, че ми писна.

ПС: Не смея да изляза на улицата без да съм си сложил поне една марличка напоена с риванол. И си ходя цял ден както майка ме е родила. Именно затова не кървя като тръгне да излита самолета. :D :D :D

replacer
03-25-2010, 21:54
Колко време може да се правят бани във смрадлика?

ssaassaa
03-26-2010, 06:39
zdraveite.i az veche sum operiran.oshte sam v bolnicata i zatova pisha taka.iskam da vi pitam kato se pribera moga li da si naprava baniq sus smradlika da si mahna marlqta i da sloja nova.vchera v 11 30 mi beshe operaciqta.nqmam nikakvi bolki.kato se pribera shte opisha podrobno vsichko.i da vi pitam za prevruzkata,znachi 2marli s revanol i medicinsko tikso taka li?

replacer
03-26-2010, 11:02
sssaaasssaaa,
Абе за такива неща питай лекаря. Плюс това може да не избързваш да топиш в разни отвари. Почнах да топя една седмица след операцията, а има и някои, къде въобще не са топили.

batkodoki
03-26-2010, 11:46
batkodoki,
надявам се си още тук. Нормално ли е след 6-тия ден да имам раничка там където е било гемчето, да ми е подута вената и целия ствол да е син. Много съжалявам, но изчетох 50 страници за около час и нещо и намирам, че информацията е много размита. Всеки е писал нещо и не мога да отсея кое е правилно. Благодаря ти!
ПС: махнах превръзката преди час.

пълно възстановяване на шестия ден! :)

ако би имал истинският интерес да си в течение на това КАК ще протича този процес (ако приемем, че е идеален случай!) би бил наясно с някъде в Темата изложеното Правило за Светите Седмици...

че инфото е "размито" съм съгласен, но то и точно такова трябва да бъде с оглед спецификата на проблема!
омръзна ми да повтарям: ВСЕКИ пишок е индивидуален и неповторим, всяка Личност е също такава => някакъв общовалиден алгоритъм няма извън най-общи правила!
това и определя многообразието в лечението и реакцията му на този проблем.
и точно за това са се натрупали над двеста страници ОПИТНОСТ, в които при желание, човек би търсил най-близка аналогия, без непременно да я приема за норма.

обратното - повярвай - би било на порядъци по-лесно!
Темата се обявява за "закрита" и само информативна => нека всеки да си решава проблема сам, индивидуално при своя ОПЛ и Спец при когото/ако той го прати.
моят опит обаче ме сугестира с друго: ако пациентът няма обективна база за сравнение, ако няма ментална култура и нагласите му са негативни - това резултира в период на трудно и дълго възстановяване. както и да е..

конкретно: на 6 ден е нормално да имаш "раничка" дори и при битово порязване.
синините се дължат на нарушена цялост на кръвоносен съд, който не е бил лигиран своевременно. индикира немърлив хирург или несработен екип, но пук се случва и на най-добрите понякога! не е нещо имащо решаващо значение при решението на основният проблем.
ще отшуми с плавната промяна на цвета на хематома

batkodoki
03-26-2010, 12:01
извинявам се че писах преди да прочета всичко.Та прочетох около 130 страници и явно имам фимоза,та да ви питам може ли първо да ида при личен и след това при уролог да ми каже точно какво имам без нашите да знаят,тъи като искам първо да разбера какво точно имам преди да говоря с тях,на 17 съм.Също така колко време след евентуалната операция не може да се плува......и нали няма проблем че мисля да я направя към юни,а не сега

първо прочети и останалите 100 страници преди да решиш, че "..явно имам фимоза"! :)

след като ПРОЧЕТЕШ, обмислиш и сравниш - когато си готов, ОПЛ е първата спирка на която ще вземеш Талон/направление за да не плащаш. => спец уролог/андролог => хирург, АКО се налага!

щом си на 17 и щом до сега в живот&благополучно здраве си пребивавал - без значение е кога ще се обърнеш към хирургично решение на проблема ако го има изобщо.

вижте деца, четири пети (4/5) от вас НЯМАТ обективна нужда от външна хирургична намеса, извън сръчността на собствените ви ръце + малко усилие&постоянство!

batkodoki
03-26-2010, 12:14
Страх ме... Не съм сигурен дали имам късо гемче или фимоза.На 15 години съм,момче.Значи когато съм в отпуснато състояние мога да си забеля главичката докрая без никакви проблеми,обаче когато съм в ерекция и не съм си наплюнчил пишока усещам дискомфорт (не е болка) просто лек дискомфорт,когато го наплюнча,мога да забеля докрай главичката без болка- т.е Това фимоза ли е ?
Другия проблем,в темата има снимки на гъсо гемче,оная ми работа изглежда точно както в първата снимка http://www.male-initiation.net/frenulum/frenuloplasty/frenulum_breve.html
Проблема е,че незнам когато правя секс как трябва да ми е кожичката - опъната докрай или просто колкото да се покаже главичката ..
Не мисля,че имам късо гемче или фимоза,защотото когато мастурбирам или правя секс с презерватив изобщо не ме боли..
И имам още един въпрос! Ако имам фимоза трябва да ме боли при самото искарване на главичката когато оная ми работа не е възбудена или трябва да ме боли и в ерекция,както и това за секса как трябва да ми кожичката т.е дали има проблем когато не е опъната докрай а е опъната колкото да се показва главичката.Никакви смущения нямам когато правя секс с презерватив или когато ми правят свирка или когато мастурбирам.Просто изчетох толкова много и се притеснявам,с тия парафимози и фимози и късо гемче.Моля помогнете :)

привет:)

погледнах снимките,
БЛАГОДАРЯ за които - те за разлика от вербалните описание са водещи и меродавни за ориентиране в проблема!

видимо от тях, Ти проблем налагащ незабавна хирургична намеса НЯМАШ, моето момче!

а подробен коментар + какво и как да правиш - ще пиша на ЛичноСъобщение, но това няма да стане веднага.

поздрави! :)

replacer
03-26-2010, 12:24
batkodoki,
благодаря ти за отговора. Колко време е препоръчително да продължават баните със смрадлика. Тъй като лекаря ми каза само три дни, но мисля, че мога да направя поне пет дни.

batkodoki
03-26-2010, 12:36
Здравствуйте колеги :) Днес се навършва месец от операцията :) Още имам чувствителност , малко . Имам и 3-4 конеца , дето са много упорити , но ако не бях спрял с баните може би нямаше да са там :)

един месец с конци?

и то след бани със смрадлика?

трудно ми е да повярвам, но не е невъзможно!

играта с конците зависи основно от pH на средата в която пребиват като функцията е времезависима.

в 98% от случаите при стандартна циркумцизия, кончетата по шевовете се разграждат, както е редно, но в повърхностният слой на кожата остават краищата им+възелчето.
пациента смята тези остатъци за "конец" и охотно се подлага на платената процедура "ела да ти сваля конците".....пазарна икономика и МЕРЗОСТ е това!

Ами аз баните ги правих 2 седмици и спрях , защото обстоятелствата са такива , че не мога редовно да ги прая . Те са на път да паднат , така че това не ми е проблем . Само че имам въпрос : Защо ръбчето на главичката е още синьо на цвят ?! Това не е нормално според мене .

ах..обстоятелствата (..пари... жени... работа... статус...) били такива видите ли.....

колко удобно, а?

а ако сега ти кажа (и не само аз) че това, което описваш предполага ампутация на главичката на пениса - дали уж принудата на мотивиращите те "обстоятелства" би останала същата?!

допускам, че е "не" , но в твоят случай не се наемам да предполагам, камо ли да прогнозирам. това е психичен дефект, не сум спец и не ми е работа да го коментирам.


...............................................
...............................................
.............................................


ще е "синьо" разбира се "ръбчето на главичката", това му е и нормалното състояние, щеше да е достойно за коментар и /или публикация ако би било дуго.....

deep94
03-26-2010, 12:40
да! кажете колко време че аз вече 2/3 седмици ги права по 2 пъти на ден баните в смрадлика! имам още некои конец, не знам защо е така, оперираха ме на 4 март .... некой каза да ида до лекаря ама според мене не е наложително :)
Колко време да се Прават Баните в Смрадлика??

replacer
03-26-2010, 12:53
дееп,
казваш две три седмици. :grin: :grin: :grin: Че топим дорде умрем. :D :D :D :D

ssaassaa
03-26-2010, 12:56
Здравейте.Току що се пребирам от София.Вчера около 12 часа бях опериран от фимоза.В Пирогов беше операцията при д-р Пеев.Частично съм обрязан.Не съм се будил от ерекциите през ноща и нямам никакви болки.Сутринта ми махна превръзката проми ми пишока с 2 лекарства.Не ми е слагал превръзка и не ми каза да правя.Каза ми от утре да почвам бании в смрадлика сутрин и вечер слад който бании да го мажа с 2 мехлема (единия сутрин другия вечер).Някой ако го инт какви са да пише ЛС.

Доколкото за операцията най-неприятното беше когато с баща ми обикаляхме по кабинети и правехме някакви документи.После ме настаниха в ведна стая.Дойде една медицинска сестра и ми даде да пия някакво лекарство.СЛед 10-15 минути бях като пиян (няма да ви лъжа че не беше приятно :D (до сега не се бях напивал))И изобщо не обръщах внимание на това че ще ме оперират.Беше ми супер весело.Качиха ме на една носилка вкараха ме в операционната (не беше нищо фрапиращо,не е като по вилмите или поне не ми изглеждаше така :D .Дойде един човек дето отговаряше за упойката.Беше спирална ли или нещо от сорта(в гърба изобщо не болеше или след онова лекарство не съм обръщал внимание).Сестрата постоянно говореше нещо успокояващо,което ме караше да се чувствам още по-приятно.За 0 време от кръста на дол овсичко ми изтрупна и не усещах че ме пипат дори.Една сестра каза искаш ли да спиш.Казах и да и в абоката ми сложиха нещо и съм заспал.Събудих се съвсем накрая на операцията.Нищо не усещах.Отнесоха ме в стаята и това беше...

сега съм без превръзка незнам дали е редно...Главичката ми е покрита цялата с издута кожа не изглежда много добре но...надявам се да се оправя.

И още нещо Доктора каза че съм закъснял 4-5 години с операцията...Главичката ми била зарастнала с кжата или нещо от сорта (зле е била работата),но операцията била доста успешна ...и сега незнам да се притеснявам ли за това(можа ли да не оздравее както трябва)или да се радвам че няма никакви болки...

Това беше.Извинявам се че е малко с размерите на роман,но аз съм си такъв подробен :) :).Някой ако има въпрости да пише

Sp1n33r
03-26-2010, 14:02
Аз съм на 12 и искам да попитам на колко годишна възраст трябва да се подложа на тази операция ??

batkodoki
03-26-2010, 14:08
да! кажете колко време че аз вече 2/3 седмици ги права по 2 пъти на ден баните в смрадлика! имам още некои конец, не знам защо е така, оперираха ме на 4 март .... некой каза да ида до лекаря ама според мене не е наложително :)
Колко време да се Прават Баните в Смрадлика??

quantum satis

replacer
03-26-2010, 14:36
Sp1n33r,
Може да не се наложи да те оперират. Първо трябва да идеш на лекар, за да се види има ли ти нещо и какво точно ти има. Препоръчвам ти да минеш през няколко лекара и чак тогава да правиш каквото и да е. Първо обаче ще кажеш на родителите си, че има нещо което те притеснява. :smt023 :smt023

georgi12
03-26-2010, 16:27
Колко време да се Прават Баните в Смрадлика??

quantum satis

Банята в Смрадлика няма няма негативни последици .Това е билка и тя няма как да навреди , когато разбира се е приготвена по рецепта .
Това не значи обаче , че 2 месеца трябва да се ползва , например .След като паднат шевовете и се затворят всички рани може да се спре .
Смрадликата е природният еквивалент на Калиевият пермантганат.
Разбира се всеки сам решава дали да си сложи химикал на пениса или билка .

ssaassaa
03-26-2010, 17:31
ne sum v nas i zatova se izvinqvam 4e pi6a na latinica.Iskah da pitam 4asti4noobrqzanite,imate li nqkvi snimki sled operaciqta da se orientiram dali i pri vas vurvqt po su6tiq na4in ne6tata ?pi6ete LS

Croaker
03-26-2010, 18:08
Здравейте. Преди десетина дни ми направиха обрязване (предполагам че е частично, но не съм сигурен - не съм и питал). На 26 съм. Имам проблем от който не прочетох друг да се оплаква и това е което ме притеснява (признавам не прочетох всички коментари, но ще продълавам да чета докато не намеря отговор или не се оправя). При уриниране оставам с усещането че краят/началото на уретрата се "запушва" един вид. При отпускане на урината няма отпушване на момента и вследствие се появява силна болка от струята в уретъра. С времето чрез съкращения започнах да контролирам силата на струята/налягането, така че да се получи слабо, но достатачно такова, че да пропуска капки урина и с постепенно отпускане лека струйка, която пускам постепенно. Така, това е временно решение т.е. не е нормално (+ това се притеснявам отворът да не се стегне още с времето - няколко часа след операцията вече чувствах този дискомфорт, но много слабо изразен и се надявах до ден два да мине, но явно не се получава). Днес минах през контролен преглед - хирургът каза че обрязването по никакв начин не би трябвало да засяга уретрата и препоръча с пръсти лекичко да отварям каналчето докато съм в перманганат, така че ако има секрет който го запушва да се отмие, но вината тук е моя тъй като аз го подведох със секрета който отделям от гемчето (или поне квото е останало там) въпреки че секрета го споменах в друг контекст а в момента на разговора не ми мина наум че може да е на чисто физиологична основа както съм убеден в момента (на външен вид няма видими изменения). Възможно ли е да е някакво възпаление, което по някакъв начин води до натиск на споменатото място и впоследствие да се оправи?
Нека само спомена че ползвам само перманганат 3 пъти дневно за по 10 минути на топене - на 5ия ден го спрях за да хване коричка споменатото вече гемче което отделяше секрет с неприятна миризма, а самото то е жълто зеленикаво (днес хирурга ми каза да продъжа с него още 3-4дни).

Благодаря

SpeedRacer
03-26-2010, 21:20
Здравствуйте колеги :) Днес се навършва месец от операцията :) Още имам чувствителност , малко . Имам и 3-4 конеца , дето са много упорити , но ако не бях спрял с баните може би нямаше да са там :)

един месец с конци?

и то след бани със смрадлика?

трудно ми е да повярвам, но не е невъзможно!

играта с конците зависи основно от pH на средата в която пребиват като функцията е времезависима.

в 98% от случаите при стандартна циркумцизия, кончетата по шевовете се разграждат, както е редно, но в повърхностният слой на кожата остават краищата им+възелчето.
пациента смята тези остатъци за "конец" и охотно се подлага на платената процедура "ела да ти сваля конците".....пазарна икономика и МЕРЗОСТ е това!

Ами аз баните ги правих 2 седмици и спрях , защото обстоятелствата са такива , че не мога редовно да ги прая . Те са на път да паднат , така че това не ми е проблем . Само че имам въпрос : Защо ръбчето на главичката е още синьо на цвят ?! Това не е нормално според мене .

ах..обстоятелствата (..пари... жени... работа... статус...) били такива видите ли.....

колко удобно, а?

а ако сега ти кажа (и не само аз) че това, което описваш предполага ампутация на главичката на пениса - дали уж принудата на мотивиращите те "обстоятелства" би останала същата?!

допускам, че е "не" , но в твоят случай не се наемам да предполагам, камо ли да прогнозирам. това е психичен дефект, не сум спец и не ми е работа да го коментирам.


...............................................
...............................................
.............................................


ще е "синьо" разбира се "ръбчето на главичката", това му е и нормалното състояние, щеше да е достойно за коментар и /или публикация ако би било дуго.....

Еми не бих казал нито жени , нито пари ... студент съм и нямам време да ги правя , а още повече , че имам съквартирант , но ти благодаря за позитивната мисъл ;)

deep94
03-26-2010, 21:59
[quote="deep94"Колко време да се Прават Баните в Смрадлика??

quantum satis[/quote]

Що е тва бе "quantum satis" :-o :-o

georgi12
03-27-2010, 07:03
означава - колкото е необходимо.

haidutin1
03-27-2010, 10:29
Croaker, мисля, че става въпрос за оток, който ти притиска уретрата и я запушва така, на много се е случвало и затова някои препоръчват след такава операция да се уринира в седнало положение заради неконтролируемата струя. Така мисля, много такива случаи са описани тук, но това не значи, че не може да е нещо друго все пак. Странно ми е, как така не си сигурен какво ти е обрязването? То си е очевидно просто.

Croaker
03-27-2010, 11:36
Да предполагам, че си прав донякъде haidutin1, но с изключение на един неприятен случай около 50та страница (след 60та не съм чел още, но ще седна след малко) никой не се оплака от болки при уриниране (когато струята е силна), а само от посоката на струята (все щяха да се обадят момчетата ако беше нещо повече). Та на туй момче от 51ва стр му писах ЛС да питам как се е оправило ама случая от 2008 и може и да не разбере дори, че съм питал.
Колкото до обрязването при ерекция е зад коронката. След ерекция (покой) около 1/3та от главичката е покрита. Четох по рано, че пълното и частичното обрязване не винаги са ясно разграничими ако хирургът при пълно обрязване умишлено оставя малко повече кожа, така че да покрива ръба или ако кожата просто е в повечко и се набира. Но, това в момента не ме притеснява квото рязал - рязал дано не се налага отново и дано вс е наред в момента.

ssaassaa
03-27-2010, 13:42
преди 2 дена ме оперираха(частично).Днес сутринта направих първата баня със смрадлика.ТОВА ЛИ Е РЕЦЕПТАТА???2супени лъжици смрадлика в 1 литър кипяща вода,вари се 5 минути и се оставя 30 мин на стайна температура.Обаче след тея 30 минути отварата беше доста гореща и се наложи да изчакам още около 35 минути за да изстине.Та мисълта ми е дали не си е изгубила своийствата след тоя 1 час при положение че на листовката пише 30 мин.И да питам съда в който я слагам трябва ли да го мия с някакви специални препарати или просто го изплаквам с топла вода...

Днес ми е 2-ри ден нямам никакви болки,при ерекции или нещо такова.Само главичката ми е доста чувствителна.Има малко оток като кожата ми е някак си по синичка (там дето има оток) нормално ли е ?

Нека някой който е използвал Дефламол да драсне едно Л.С.Ако е забранено да използвам името му ще го дел веднага щом направите забележка.

Croaker
03-27-2010, 14:09
Да предполагам, че си прав донякъде haidutin1, но с изключение на един неприятен случай около 50та страница (след 60та не съм чел още, но ще седна след малко) никой не се оплака от болки при уриниране (когато струята е силна), а само от посоката на струята (все щяха да се обадят момчетата ако беше нещо повече). Та на туй момче от 51ва стр му писах ЛС да питам как се е оправило ама случая от 2008 и може и да не разбере дори, че съм питал.
Колкото до обрязването при ерекция е зад коронката. След ерекция (покой) около 1/3та от главичката е покрита. Четох по рано, че пълното и частичното обрязване не винаги са ясно разграничими ако хирургът при пълно обрязване умишлено оставя малко повече кожа, така че да покрива ръба или ако кожата просто е в повечко и се набира. Но, това в момента не ме притеснява квото рязал - рязал дано не се налага отново и дано вс е наред в момента.

ПП: Доколкото разбирам действащ лекар - Баткодоки, също споменава, че има физически изменения в уретрата след операция така че е нормално, като че ли... 10 ден съм след обрязване и се надявам да мине скоро. Притесни ме факта, че няма никакви оплаквания в началото и реших, че проблема може да е изключение. Извинявам се но да се ровя с дни из форуми, за да търся евентуално оплакване не ми се стори разумно в случая. До 10тина дена ако не отмине ще пиша пак. Благодаря за отделеното време.

ssaassaa
03-27-2010, 21:44
хора къде изчезнахте никакви ви няма да пишете по зададените по горе въпроси ... :shock: :shock: :D

vrata13
03-27-2010, 23:47
Абе момчета,я споделете,че започвам да се притеснявам :-o
9-ти ден съм,на гема имам една малка раничка,лигава бяла... :-o
и нормално ли е да не са ми паднали нито един конец...дори не ми подсказват,че искат да паднат...изглеждат както в деня на операцията.. :? плс споделте нещо,че започвам да се пиртеснявам :?

replacer
03-28-2010, 00:22
vrata,
спокойно, при повечето е така. И аз имам и то не раничка, ами направо един участък там където е било гемчето, което е суперлигаво и като си сложа слипове ми се залепя и после боли на умиране като разлепям. :D :D :D :D На мен ми паднаха няколко конеца, вече ми е 12-ти ден, и то от тия къде са горе и за които личи, че хирурга се е справил безпогрешно. :D :D :D :D Мжд другото намерих суперкремче- http://www.aptekaslonik.pl/images/cache/397956c6c1fa17ed9d0e0cc39ea73a29.jpg с което се мажа и си правя превръзка като излизам някъде. Всичко е нормално, не може да заздравее за два дена.

ссссааасссааа,
ми не знам при тебе човек. Аз си правя супер силен разтвор от смрадлика(8 лъжици на 2л вода) и топя за 15 минути по 2 пъти на ден при положение, че лекаря ми каза да топя веднъж за 5 минути. :D :D :D :D Нямам оплаквания дори напротив. После много хитро ходя в тоалетната и си изливам разтвора в който съм топил, върху члена. Доста боклучета заминават в тоалетната и дори по този начин отмих две кончета. :grin: :grin: :grin: Но забележи, аз започнах баните в смрадлика на 7-мия ден, а ти ги правиш още на 2-я. Лекаря ли те посъветва така? И за дефламола по-добре питай доктора вместо нас. Направо си намисли 5, 6 въпроса лист за писане и му подпали телефона. Все пак говорим за мъжкото ти достойнство. :D :D :D
PS: разтвора от смрадлика трябва да е хладък, щото и аз така натопих във топъл и после половин час ми беше супер гадно. Трябва да ти е хладно на пръстите преди да топиш, иначе увеличаваш дискомфорта. На моята листовка пише 60 минути на стайна температура.

vrata13
03-28-2010, 08:54
Абе ще го преживеем,но мен не ме притеснява толкова раничката колкото,че онея въжета не искат да падат :x

haidutin1
03-28-2010, 12:39
Croaker, мисля, че е имало и други случаи с болка при уриниране, не съм сигурен, но ми се вижда логично ако има стабилен оток и притиска уретрата повечко струята да напира и може би малко да те боли. Все пак отиди на лекар, но се надявам тези дни да се оправи :)

vrata13, не се притеснявай за конците, ще им дойде времето.

ssaassaa, това, което си описал е напълно нормално. За смрадликата забравих честно казано каква беше рецептата, но пък и няма чак толкова голямо значение как ще я направиш. Не, няма да си изгуби свойствата, дръж я докато придобие приятна за топене температура, остатъка го слагай в хладилника за вечерта, по принцип си запазва свойствата за около 12 часа. За Дефламола - аз го ползвах след като ми зрастнаха раните с цел да отпусне местата на шевовете и тези издути места да се приберат. Не знам до колко ми е помогнал.

ssaassaa
03-28-2010, 17:24
mersi na haidutin.

A be hora kajete kakvo da pravq s tova kupane be ve4e 4 ti den ne sum se banql,6ube me e da ne go zamursa ne6to.Moje li da se izkupq pri polojenie 4e ne sapunisvam malkiq i vednaga sled tova banq sus smradlika da ne se zamursi ne6to ??Probvah s 4anti4ka i lastik ama ne6to ne stavat ne6tata.

S 4asti4no obrqzvane sum pradi 4 dena.Vijda se malka 4ast ot glavi4kata ama me e strah da ne naprava belq ne6to.Pomagaite 4e neznam kakvo da prava.

omicrona
03-28-2010, 19:48
Здравейте.И аз имам фимоза.Обаче не знам в какъв стадии е.Значи преди не можех да заголя главичката но след мн.Чекии мога,но не напълно.Вече не боли като опитам.Но гледайте сега.Като свърша и се изпразня вече мога до край.Иначе НЕ.Какво ще ме посъветвате хора.Дали ще трябва опреация :(

deep94
03-28-2010, 20:36
eпа иди на доктор и му кажи какво ти е и така ....
Тука според мен никой не може да ти каже какво ти е на 100%...
Земи иди на доктор и готовоооО

ssaassaa
03-29-2010, 00:36
четвърти срещу 5-ти ден след частичнот ообрязване ми е.Преди 1 час започна доста да ме сърби.Надявам се това да е защото почва да заздравява,а не защото не съм го мил вече толкова време...освен банийте с смрадлика по 3 пъти на ден по 7-10 минути.Страх ме е да се изкъпя да не му стане нещо.Кажете има ли от какв ода се страхувам при положение че няма да го сапунисвам...Притеснява ме това че ще си сапунисвам тялото и водата като се стича ще минава през него....Сещате се нали ?После веднага ще следва баня с смрадлика,но все пак ще чакам да пишете.


Нещата вървят добре при мен с изключение на мястото на гемчето.Не прилича на нищо...има някъква течност дето тече миришка...неога да определя има нещо дето виси или е кожа от белещата главичка или е конец или е нещо засъхнало нз...Сякаш всичко се е струпало на едно място и неможе да се види кое какво е?нормално ли е това.

Като ги изключим тея работи и чувстителността другото е ок :)

SK0RP10N
03-29-2010, 10:38
sasa, не бъди мизерник и върви в банята да се къпеш.Нищо няма да ти стане, само не сапунисвай главата.Тялото може, както и топките.И не насочвай струята срещу патката (не че нещо ще и стане, ама е малко болезнено (то даже не е и болка, а е странно неприятно усещане, все едно се напикаваш в гащите))

vrata13
03-29-2010, 12:26
sasasa,ще св вмиришеш бе :razz:
Искъпи се,аз съм 10-ти ден и съм се къпал 3 пъти,просто трябва да внимаваш малко повече с патката и си готов :)

popolincho
03-29-2010, 12:40
Все пак съм обрязан 93-4 година,тогава няма как да не е било ниско практиката...
Когато срезът е до 1 см от главичката е ниско а когато е от 1 до 3 см вече е високо .Ти сам прецени .
Иначе - скубане , бръснене , дори и лазерна епилация му е майката.
При теб също го има тоя момент , че ти е по-окосмен и ствола , което разбира се хирурга не е можел тогава да знае .
Мдам 1см е срезът, това лошо ли е или...?

vrata13
03-29-2010, 14:27
Здравейте приятели ! Изминаха 24 дни от операцията ми и вчера не издържах и се опитах да си бия една ръчна . Проблемът е ,че почти 20 минути не можах да свърша . Днес отново пробвам и отново не мога да свърша и ще се побъркам вече , някъкви съвети какво да направя за да изпусна парата ?
Малии...аз имам чувството,че като е в ерекция,само да го барна и ще гръмна :-D

georgi12
03-29-2010, 15:57
Мдам 1см е срезът, това лошо ли е или...?
Не е лошо, но ако беше на 3 см например щеше да имаш вътрешна кожа и още 2 см по-малко косъмчета.

ssaassaa
03-29-2010, 16:10
хора проблем ли е ако в отварата със смрадлика има прашинки от билка останали.Вече 2-3 пъти остават след прецеждането и нз дали няма да ми стане нещо.И като го оставя за 1 час да истива влиза и прах в нея голям проблем ли е ???Малко съм паника затова разпитвам яко.Ако се праи нещо да се праи как требе :D

haidutin1
03-29-2010, 18:21
ssaassaa, прецеждай отварата преди да топкаш, едва ли нещо ще ти влезе там и ще ти прави проблеми, но все пак... Иначе другото, което описваш ми се вижда нормално, може да ти изглежда зле, но скоро ще придобие вид :)

deep94
03-29-2010, 20:57
sassaasa като го изцедиш слагай капачка на тенджерето или там квото и да е, аз така права :)

ssaassaa
03-29-2010, 21:24
5 ти ден за 6-т ислед частичното обрязване.Немога да стигна до ръбчето на главичката щото боли.Нормално ли е ?!!?От доло на главичката дет ое гемчето на нищо не прилича.Незнам дали е исъхнала кожа която се е събрала,раничка или мехур пълен с неква гадос.Може и от сичко да е.Тече яква течнсост без цвят която миришка на незнам си какво.Доктора ме задължава да се мажа с дефламол и некъф др крем,а аз имам свръх чувствителност,той предполагам че не знае какво е това.Сърби ме яко.И незнам какво да права днес се изкъпах ама под душа на заголих главичката незнам трябваше или не трябваше.До частично обрязаните имаше ли такива неща при вас ?!?!?!чета форума 4 път спомянам си че по някой въпроси съм чел нещо ама не съм стигнал още до там до 110 страница съм.Направо съм откачил.Тоя Дефламол не се прилага на рани и на лигавици.Тоя дали се е базикал като ми го е изписал.Имам една голяма рана от дясната страна на главичката.Нещо като мазол е.Доктора каза че там е била залепнала за кожата нз...Ако е нещо лошо на мене трее от най-лошото да е иначе не става. :booooomb: :booooomb: :x :-x :shock: :(

replacer
03-30-2010, 00:09
sssaaaassaas,
няма да е лошо да се видиш и с някой друг лекар. Няма да се разориш, а и може да ти каже нещо полезно.

ksd
03-30-2010, 00:40
Искам и аз да си споделя проблема,тоест не знам дали е проблем,но ще се радвам някой да ми отговори....На 16 съм и имам прекалено чувствителна главичка...Странното при мен е че си излиза винаги без никакви проблеми(тоест нямам фимоза или нещо подобно),но като я пипна с ръка и ме болии...Мислех,че с времето ще се оправи,тъй като от 3 години активно мастурбирам,но си остава все така чувствителна...Като си бия чекии и не я пипам,всичко си е ок,излиза си без проблем,набъбва си,всичко нормално,но не понася на пипания с ръка..А най-големия проблем е че съм девствен и скоро смятам да правя секс с приятелката ми...но силно се смущавам защото не знам какво да очаквам...това ще ми създаде ли проблем при секс?Моля наистина да ми отговорите,защото силно ме интересува...Благодаря предварително

ssaassaa
03-30-2010, 00:58
хайдутин току що прочетох възтановяването ти.Аз имам някакъв бял секрет но и някакъв прозрачен такъв който си тече не седи 1 място.Дали е възможно да говорим за един и същи?

vrata13
03-30-2010, 05:12
Не мога да не се похваля,вчера като топих "агента" в калиев перм. и паднаха 2 конеца :grin: :grin: :grin: това си беше чист оргазъм :grin: :grin: :grin: още 10 и съм патрон :-P

haidutin1
03-30-2010, 09:25
Поздравления за Врата13, и другите ще си паднат, няма страшно :)

ssaassaa, може да има и други секрети, вече честно казано не си спомням какво точно имах и какво течеше от там. И други са споделяли, че в началото след операцията не са успявали да забелят главичката ако са с частично. Дефламол аз ползвах едва след като ми зарстна всичко. Свръхчувствителността ще ти мине, няма страшно. Ако толкова се притесняваш отивай при лекаря.

ksd, забелвай главичката по-често, като се къпеш я измивай старателно под душа, в началото може да е много неприятно, прави го по-леко, но с времето ще свикнеш с усещането. Успех!

popolincho
03-30-2010, 14:28
5 ти ден за 6-т ислед частичното обрязване.Немога да стигна до ръбчето на главичката щото боли.Нормално ли е ?!!?От доло на главичката дет ое гемчето на нищо не прилича.Незнам дали е исъхнала кожа която се е събрала,раничка или мехур пълен с неква гадос.Може и от сичко да е.Тече яква течнсост без цвят която миришка на незнам си какво.Доктора ме задължава да се мажа с дефламол и некъф др крем,а аз имам свръх чувствителност,той предполагам че не знае какво е това.Сърби ме яко.И незнам какво да права днес се изкъпах ама под душа на заголих главичката незнам трябваше или не трябваше.До частично обрязаните имаше ли такива неща при вас ?!?!?!чета форума 4 път спомянам си че по някой въпроси съм чел нещо ама не съм стигнал още до там до 110 страница съм.Направо съм откачил.Тоя Дефламол не се прилага на рани и на лигавици.Тоя дали се е базикал като ми го е изписал.Имам една голяма рана от дясната страна на главичката.Нещо като мазол е.Доктора каза че там е била залепнала за кожата нз...Ако е нещо лошо на мене трее от най-лошото да е иначе не става. :booooomb: :booooomb: :x :-x :shock: :(
Е уж си обрязан пък се чудил дали да си оголи главичката..като си обрязан пачата ти е постоянно навън :P

vrata13
03-30-2010, 14:43
:grin: :grin: :grin: Днес отидох при доктора на преглед...

Аз-Добър ден
Той-Здрасти,лягай да видим как е твоя човек
Аз-трагедия (правя са на шут)
Той-защо?
Аз-Незнам,имам някфи ранички на гема конците не падат
Той-(поглежда го) абе конците да са ти проблема,вървиш на добре
Аз-да продължавам ли с баните и кремчето
Той-Йодассепта може да го спреш,раните са зараснали



След като се пребрах просто не издържах и ударих една злобарка :shock: лекичко лекичко стана работата..просто не се издържаше...
М/другото за първи път го видях като е надървен...преди винаги е бил в гащите (откакто съм опериран де,иначе и преди съм го виждал :D ).... смея да твърдя,че изглежда много добре (ако ги няма конците направо чук) качи ли е малко по-голям :oops:
Без кожа пред главата доста добре,се свършва...пръска ама пръска :razz:
Казват,че започваш да издържаш повече,при мен всичко свърши за 7-8 мин :razz: но може да е от това,че от 15 дена не съм го барал :P
Апък и нямам проблем с това де :P
Много се радвам,че свърших днеска толкова хубава работа...камък ми падна от сърцето...


П.П М/другото и благодаря на всички които са ми отговаряли на въпросите,и на тези които не са могли де...прекрасна тема,благодарение на нея открих моя проблем :)

deep94
03-30-2010, 20:34
Брао пичове!!! Само така :grin:

ssaassaa
03-30-2010, 23:46
нека батко доки като е тук да пише,че направи една ужасна снимка на гемчето ми която ме шокира повече от действителността :shock:

theprodigy
03-31-2010, 01:44
http://www.cureyourtightforeskin.com/?hop=ryryry
дали това е поредната глупост с цел печалба или има нещо

replacer
03-31-2010, 01:48
theprodigy,
каквото било било. Поне при мен. :D :D :D Плюс това и аз съм се ровил из нета и съм попадал на всестранни обяснения и мнения относно обрязването. И честно казано най-достоверната история беше по-скоро в защита на обрязването. Засега не съжалявам, макар че живея кофти живот от две седмици насам. :razz: :razz: :razz: :razz:

haidutin1
03-31-2010, 09:51
Интересно, наистина, но признавам, че не го прочетох цялото. Не мога да кажа дали е истина или само с цел печалба, трябва някой да го опита и да сподели. За хората като мен, които са си направили операция вече това няма никакво значение. Ако някой реши да пробва описаните в сайта методи - едва ли ще изгуби нещо, после пак ще може да се оперира евентуално ако нищо не стане. Само ме притеснява да не се получи при някого парафимоза, иначе ако внимава не би трябвало да има проблем. Пък и след определена възраст малко ме съмнява да подейства. Все пак ми се ще Баткодоки да внесе яснота по случая :)

ssaassaa
04-01-2010, 00:44
всичко върви добре за сега при мен (да чукна на дърво).Оголвам главичката лесно вече почти без болка,стигам до ръбчето,но не се връща предполагам заради отока нз...Само и единствено ме притеснява гемчето :shock: :shock: не боли изобщо,но е грозна гледка направо не ми се говори,дано да е нормално и много скоро да се оправи.

batkodoki
04-01-2010, 22:37
Здравейте. Преди десетина дни ми направиха обрязване (предполагам че е частично, но не съм сигурен - не съм и питал). На 26 съм. Имам проблем от който не прочетох друг да се оплаква и това е което ме притеснява (признавам не прочетох всички коментари, но ще продълавам да чета докато не намеря отговор или не се оправя). При уриниране оставам с усещането че краят/началото на уретрата се "запушва" един вид. При отпускане на урината няма отпушване на момента и вследствие се появява силна болка от струята в уретъра. С времето чрез съкращения започнах да контролирам силата на струята/налягането, така че да се получи слабо, но достатачно такова, че да пропуска капки урина и с постепенно отпускане лека струйка, която пускам постепенно. Така, това е временно решение т.е. не е нормално (+ това се притеснявам отворът да не се стегне още с времето - няколко часа след операцията вече чувствах този дискомфорт, но много слабо изразен и се надявах до ден два да мине, но явно не се получава). Днес минах през контролен преглед - хирургът каза че обрязването по никакв начин не би трябвало да засяга уретрата и препоръча с пръсти лекичко да отварям каналчето докато съм в перманганат, така че ако има секрет който го запушва да се отмие, но вината тук е моя тъй като аз го подведох със секрета който отделям от гемчето (или поне квото е останало там) въпреки че секрета го споменах в друг контекст а в момента на разговора не ми мина наум че може да е на чисто физиологична основа както съм убеден в момента (на външен вид няма видими изменения). Възможно ли е да е някакво възпаление, което по някакъв начин води до натиск на споменатото място и впоследствие да се оправи?
Нека само спомена че ползвам само перманганат 3 пъти дневно за по 10 минути на топене - на 5ия ден го спрях за да хване коричка споменатото вече гемче което отделяше секрет с неприятна миризма, а самото то е жълто зеленикаво (днес хирурга ми каза да продъжа с него още 3-4дни).

Благодаря

на 26 би следвало да си не само физически, но и интелектуално завършен Мъж!!!
който обаче не знае дали е бил частично или напълно обрязан по неясен проблем????

описаното от теб гравитира около две хипотези:
- "като заварен е" - е първата и безобидна;
-стриктура на уретрата е втората и сериозна .

и двете са описани в развитие в Темата.

след като декларираш нежелание да четеш, след като демонстрираш пълно нежелание да се съобразиш с препоръките излагани тук - понеже дивашки си стоиш на някакви промивки с калиевият перманганат - с какво очакваш да ти бъдат полезни споделящите тук, включително и аз?!

виж: с времето уринирането трябва да става все по-свободно и лесно и то в рамките на първите няколко дни. ако това не се случи - следва да се провери за какво иде реч и ако вс е наред да се предпишат съответните стредства.
а ако не е наред - да се предприемат съотвтните мерки.

batkodoki
04-01-2010, 22:56
Абе момчета,я споделете,че започвам да се притеснявам :-o
9-ти ден съм,на гема имам една малка раничка,лигава бяла... :-o
и нормално ли е да не са ми паднали нито един конец...дори не ми подсказват,че искат да паднат...изглеждат както в деня на операцията.. :? плс споделте нещо,че започвам да се пиртеснявам :?

смрадлика

mikity_sladky
04-01-2010, 23:02
Здравейте,
искам да попитам тези които са с пълно обрязване.Кога зарастват белезите?Имате ли още такива?Какви са?Как се махат?
Вече месец и една седмица от както съм обрязан - пълно.
Притесняват ме някои белези.От долу под гема има още малък отток.
Бавно зараства всичко...
Лекарка ми каза да се мажа с Atopiclair за по бързо зарастване защото Контрактубекса не върши май много работа.Малко съм притеснен от оставащите белези. :? А хирурга ми каза просто всичко е наред спокойно-само това.Нищо друго.Но аз не съм спокоен.
Дали ще се махнат белезите?Как...? :-k :-k :-k

batkodoki
04-01-2010, 23:06
Колкото до обрязването при ерекция е зад коронката. След ерекция (покой) около 1/3та от главичката е покрита. Четох по рано, че пълното и частичното обрязване не винаги са ясно разграничими ако хирургът при пълно обрязване умишлено оставя малко повече кожа, така че да покрива ръба или ако кожата просто е в повечко и се набира. Но, това в момента не ме притеснява квото рязал - рязал дано не се налага отново и дано вс е наред в момента.

а това е друго нещо - вземам си думите относно неяснотата на какво си бил подложен назад и поднасям моите извинения !!!

batkodoki
04-01-2010, 23:10
Здравейте.И аз имам фимоза.Обаче не знам в какъв стадии е.Значи преди не можех да заголя главичката но след мн.Чекии мога,но не напълно.Вече не боли като опитам.Но гледайте сега.Като свърша и се изпразня вече мога до край.Иначе НЕ.Какво ще ме посъветвате хора.Дали ще трябва опреация :(

ВЪЗРАСТ?!

batkodoki
04-01-2010, 23:23
Здравейте,
искам да попитам тези които са с пълно обрязване.Кога зарастват белезите?Имате ли още такива?Какви са?Как се махат?
Вече месец и една седмица от както съм обрязан - пълно.
Притесняват ме някои белези.От долу под гема има още малък отток.
Бавно зараства всичко...
Лекарка ми каза да се мажа с Atopiclair за по бързо зарастване защото Контрактубекса не върши май много работа.Малко съм притеснен от оставащите белези. :? А хирурга ми каза просто всичко е наред спокойно-само това.Нищо друго.Но аз не съм спокоен.
Дали ще се махнат белезите?Как...? :-k :-k :-k

ВЪЗРАСТ?!

и двете посочени средства истинска работа не вършат.

друг е въпроса, че за 40 дни искаш всичко да е както е било.
при някои се случва, но явно ти не си от тях. въпрос на генетично зададен ресурс на регенерация е това. имаш един Велик съюзник - Времето.

ssaassaa
04-02-2010, 11:47
9 ти ден след операцията.Всичко е наред само на гемчето имам нещо,но не е малка раничка а нещо голямо и трудно за обрисуване.Няма никакви болки освен чуствителността.Като издърпам зад ръбчето на главичката не се връща обратно сама,предполагам че е заради малкия оток който имам нз...Току що направих първата баня със смрадлика за деня(много късно станах и я чахак час час и половина да истине...

Astutepro
04-02-2010, 17:12
Така...доста съм притеснен какво ще сте стане с мен от тук нататък.Аз съм на 17 години и съм от мъжки пол.Девствен съм.Наскоро открих че имам фимоза,а може би е комбинирано и с късо гемче.Ето проблема:когато члена ми е спокоен и не е в ерекция,мога да го забелвам,но понякога когато е сух е малко трудно,но не причинява болка);от друга страна когато съм в ерекция (тук някъде четох че от самосебе си трябва да се забелва кожичката) НЕ МОЖЕ да се забелва кожичката от самосебе си,когато аз опитам да я насиля,естествено до прага на болката,без да се пресилвам, се обелва съвсем малко,а когато има малко вода или лубрикант се обелва още малко,но никога до половината,оше по-малко докрай.Също така много често чувствам пот и усещам неприятна миризма, въпреки че се къпя всеки ДЕН и мия члена си старателно както отвътре така и отвън.Досега когато редовно си бия чекии,не ме боли...Изчетох цялата тема,няколко коментари и много се притесних.Много ме е срам да кажа на мама и тате,пък и никога не съм бил в идеални отношения с тях.На никой не съм казал.Не знаех към кой да се обърна...Имам въпрос:Това че съм на 17 години пречи ли нещо да се извърши операцията????????????Негативни ефекти от възраста?Късно ли е??Колко време ще ми отнеме горе долу възстановяването,имам в предвид ще мога да ли да ходя на училище нормално и други такива неща...??И към кой лекар първо да се обърна.Очаквам бърз и надежден отговор! :(

beckford
04-02-2010, 17:26
Zdraveite, vchera mi napraviha operaciqta - chastichno obrqzvane. Na 16 godini sym i iskam da pitam koga moga da svalq prevryzkata i da zapochna da go maja s tova koeto predpisa doktora?
P.S. izvinqvam se za latinicata, no neshto mi se precaka flex type-a

ssaassaa
04-02-2010, 18:45
Така...доста съм притеснен какво ще сте стане с мен от тук нататък.Аз съм на 17 години и съм от мъжки пол.Девствен съм.Наскоро открих че имам фимоза,а може би е комбинирано и с късо гемче.Ето проблема:когато члена ми е спокоен и не е в ерекция,мога да го забелвам,но понякога когато е сух е малко трудно,но не причинява болка);от друга страна когато съм в ерекция (тук някъде четох че от самосебе си трябва да се забелва кожичката) НЕ МОЖЕ да се забелва кожичката от самосебе си,когато аз опитам да я насиля,естествено до прага на болката,без да се пресилвам, се обелва съвсем малко,а когато има малко вода или лубрикант се обелва още малко,но никога до половината,оше по-малко докрай.Също така много често чувствам пот и усещам неприятна миризма, въпреки че се къпя всеки ДЕН и мия члена си старателно както отвътре така и отвън.Досега когато редовно си бия чекии,не ме боли...Изчетох цялата тема,няколко коментари и много се притесних.Много ме е срам да кажа на мама и тате,пък и никога не съм бил в идеални отношения с тях.На никой не съм казал.Не знаех към кой да се обърна...Имам въпрос:Това че съм на 17 години пречи ли нещо да се извърши операцията????????????Негативни ефекти от възраста?Късно ли е??Колко време ще ми отнеме горе долу възстановяването,имам в предвид ще мога да ли да ходя на училище нормално и други такива неща...??И към кой лекар първо да се обърна.Очаквам бърз и надежден отговор! :(

Глей сса.Мене не можеш да си представиш колко ме беше срам от баща ми.Ама той нали си е отворен и ми ровичка постоянно из компа и е разбрал че влизам в тоя сайт и ме поразпита така една вечер :D .Мен ако питаш можеш да направиш 2 неща.Едното е да изчакаш да станеш на 18 и да се оперираш без да знаят ващте,което няма смисъл.Второто е да отидеш на личен лекар,Да земеш медицинско.И кажи на баща ти че искаш да се съветваш нещо с уролог(не му казвай защо).Отиваш на уролог.Обяснява ти какъв е проблема и т.н.След което можеш да кажеш на баща ти че трябва да се оперираш или го прати при уролога той да му обясни.Аз така го бях замислил ама както казах баща ми разбра по рано ....Такава опция да се оперираш на 17 няма ...Като решиш проблема с баща ти ще решиш проблема и с училището.Възтановяването зависи от начина на обрязване според мен.Ако си с частично е възможно по-бързо да се възтановиш от гледна точка на чувстивителността.Но пък повече се препоръчва пълното...Общо взето си е твое решението.Не е късно че си на 17 и аз съм на толкова.Оперират се и на 20-26-40-70 години на който когато му дойде времето.Така че успех трее да си по утракан само иначе ще ти е по-трудно.

deep94
04-02-2010, 19:58
Ее пичове не мога да не се похваля 8)
След два дни права 1 месец от операцията :) И ми е останал само 1 конец
Обаче тъпото е че по тоя конец има съсирена кръв и не знам дали ше падне сам!
И имам некакви мръсотийки между главичката и резаната кожа..
Имам и белези :( ама вече прилича на истински КУР :grin:

Astutepro
04-02-2010, 20:22
Така...доста съм притеснен какво ще сте стане с мен от тук нататък.Аз съм на 17 години и съм от мъжки пол.Девствен съм.Наскоро открих че имам фимоза,а може би е комбинирано и с късо гемче.Ето проблема:когато члена ми е спокоен и не е в ерекция,мога да го забелвам,но понякога когато е сух е малко трудно,но не причинява болка);от друга страна когато съм в ерекция (тук някъде четох че от самосебе си трябва да се забелва кожичката) НЕ МОЖЕ да се забелва кожичката от самосебе си,когато аз опитам да я насиля,естествено до прага на болката,без да се пресилвам, се обелва съвсем малко,а когато има малко вода или лубрикант се обелва още малко,но никога до половината,оше по-малко докрай.Също така много често чувствам пот и усещам неприятна миризма, въпреки че се къпя всеки ДЕН и мия члена си старателно както отвътре така и отвън.Досега когато редовно си бия чекии,не ме боли...Изчетох цялата тема,няколко коментари и много се притесних.Много ме е срам да кажа на мама и тате,пък и никога не съм бил в идеални отношения с тях.На никой не съм казал.Не знаех към кой да се обърна...Имам въпрос:Това че съм на 17 години пречи ли нещо да се извърши операцията????????????Негативни ефекти от възраста?Късно ли е??Колко време ще ми отнеме горе долу възстановяването,имам в предвид ще мога да ли да ходя на училище нормално и други такива неща...??И към кой лекар първо да се обърна.Очаквам бърз и надежден отговор! :(

Глей сса.Мене не можеш да си представиш колко ме беше срам от баща ми.Ама той нали си е отворен и ми ровичка постоянно из компа и е разбрал че влизам в тоя сайт и ме поразпита така една вечер :D .Мен ако питаш можеш да направиш 2 неща.Едното е да изчакаш да станеш на 18 и да се оперираш без да знаят ващте,което няма смисъл.Второто е да отидеш на личен лекар,Да земеш медицинско.И кажи на баща ти че искаш да се съветваш нещо с уролог(не му казвай защо).Отиваш на уролог.Обяснява ти какъв е проблема и т.н.След което можеш да кажеш на баща ти че трябва да се оперираш или го прати при уролога той да му обясни.Аз така го бях замислил ама както казах баща ми разбра по рано ....Такава опция да се оперираш на 17 няма ...Като решиш проблема с баща ти ще решиш проблема и с училището.Възтановяването зависи от начина на обрязване според мен.Ако си с частично е възможно по-бързо да се възтановиш от гледна точка на чувстивителността.Но пък повече се препоръчва пълното...Общо взето си е твое решението.Не е късно че си на 17 и аз съм на толкова.Оперират се и на 20-26-40-70 години на който когато му дойде времето.Така че успех трее да си по утракан само иначе ще ти е по-трудно.


OK,10x!Ти как беше с частично отстраняване ли?Сега след 9 дни,как си?можеш ли да ходиш нормално и да живееш пълноценно?Да бягаш? :lol:

ssaassaa
04-02-2010, 21:49
.Да с частично обрязване съм.Значи почти всичко при мен е нормално за сега да чукнем на дърво имам още няколко проблема за които чакам отговор от батко доки.Вчера ритах като бях максимално предпазлив...Ходя съвсем нормално,ама 1 седмица след операцията не съм мръднал от вкъщти по 3 пъти на ден съм правил бании в смрадлика.Може би на това се дължи бързото възтановяване.Ще чакам поне 20-тина дни да се оправи всичко(искренно се надявам)ако не ще ходя пак до доктора.

replacer
04-02-2010, 22:37
Astutepro,
събираш смелости и казваш на баща си, че имаш проблеми с малкия. Изчервен, изпотен със разтуптяно сърце, но го правиш. Аз съм вече на 20 и мога сам да си оправям нещата, та отидох и се оперирах и после споделих с родителите ми. :D :D :D :D И мен ме е срам признавам, но трябваше да си реша проблема още преди време и именно заради този срам чак сега пристъпих към операция. Ако бях направил на 17 щях да си спестя доста неприятни и срамни моменти. Вярвай ми може да попаднеш на много по-кофти ситуации отколкото на тази да кажеш на баща си. :D :D :D Та колкото и да те е срам трябва да разберат родителите ти и да действаш. Как ще го направиш не знам, но трябва да знаят. Те са хора и са наясно с тези неща. Аз дори се учудих като баща ми ми каза, че някои негови приятели, които идват на гости са рязани. :grin: :grin: :grin: :grin: Допреди операцията и преди да зачета в този форум се имах за изрод т.е. дефектен и си мислех, че съм само аз така. Така че не губи време.

vrata13
04-03-2010, 08:49
9 ти ден след операцията.Всичко е наред само на гемчето имам нещо,но не е малка раничка а нещо голямо и трудно за обрисуване.Няма никакви болки освен чуствителността.Като издърпам зад ръбчето на главичката не се връща обратно сама,предполагам че е заради малкия оток който имам нз...Току що направих първата баня със смрадлика за деня(много късно станах и я чахак час час и половина да истине...
Спокойно и аз на гемчето имах нещо подобо...не раничка ми...се1 са ме поляли с киселина :shock: но почна да се пооправя...и при тебе ще мине спокойно :)

ssaassaa
04-03-2010, 12:22
аха мерси.ами имаше ли го тоя секрет нещо като гной ама май не е и мирише.При мен специално постоянно ми цапоти гащите....

deep94
04-03-2010, 19:54
Как сте с пишките 8)

SK0RP10N
04-03-2010, 20:22
Вече 4 седмици от операцията и съм си супер :)
Имам само една раничка, на мястото на гемчето да ми се затвори и съм си тип-топ (тя нито боли, нито нищо, даже трябва да си гледам патката отдолу, за да я виждам (раничката))

ssaassaa
04-03-2010, 23:11
skorp преди това как беше положението с гемето.И ти имаше ли го тоя секрет за който говора ?

replacer
04-03-2010, 23:50
ssaassaa,
явно го има при всички, защото и при мен е така. При пълно обрязване имам долу една раничка, дори не е раничка, която постоянно изпуска някви секрети и ми се залепя патката за слиповете. Болка там нямам, само някво неприятно усещане като я докосна и това е. Вече ми е 19-ти ден, пръстена около главата не ми е толкова подут, няма голяма чувствителност, но за всеки случай му слагам марличка като излизам за да не демонстрирам походката на Чарли Чаплин. :D :D :D :D Само тая раничка, която и тебе те тревожи да се оправи и съм типтоп. Не съм празнил от 20 дни, ама и на това свикнах. :D :D :D :D Някой лъскал ли е или да е правил секс на толкова време от операцията. Плс отговорете.
ПС: изписаха ми Nizoral, за да си го мия. За да се предотврати появата на гъбички било.

SK0RP10N
04-04-2010, 11:18
replacer, 19 дни и марля !?
Ти нормален ли си !?
Аз още на следващия ден след операцията си бях махнал марлите и сега се чувствам супер, нямам чувствителност и не цивря постоянно в темата, че ми е повишена чувствителността

beckford
04-04-2010, 13:59
3ти ден след операцията, патката ми е страшно подута. Кажете мога ли да свалям превръзката и да го мажа. Доктора ми каза само във вторник да отида за смяна на превръзката, нищо друго. Плс хелп :)

replacer
04-04-2010, 14:39
skorpion,
прочети няколко пъти коментара ми и тогава коментирай. А ти с пълно обрязване ли си, че коментираш моя случай и ше обясняваш луд ли съм и че съм циврел. :-x :-x

beckford,
слушай доктора. Съмнява ме, че и половината от това, с което се хвалят повечето юзъри са го правили. :razz: :razz: :razz: :razz:

beckford
04-04-2010, 16:51
Е кво да слушам, той нищо не каза освен да отида във вторник за смяна на превръзката. :) Аз моята я държа вече 3ти ден и вече ми се иска да я сменя :?

replacer
04-04-2010, 17:17
И на мен една превръзка ми стоя 4 дена. Отиди утре тогава, ако работи. Слушай лекаря си повече, нас по-малко. И го разпитвай! Приготви се с въпроси като идеш при него.

beckford
04-04-2010, 17:29
Не работи, във вторник чак :( Разбира се че съм се приготвил с доста въпроси, но ми се щеше и тук да поразпитам :)

replacer
04-04-2010, 17:42
Аз моята превръзка си я поливах с риванол и това беше- да дезинфекцира и да не залепя. Частично или пълно си обрязан?

Astutepro
04-04-2010, 17:58
абе хора имам 3 въпроса:
1.Как се къпете когато имате марля около оная работа и когато нямате?
2.Първите дни след операцията когато сте в ерекция боли ли ви?
3.При частично обрязване може ли да се възстанови човек за 5 дена?
10x

vrata13
04-04-2010, 20:25
sasasas,да бе и при мен има гной,проблема е,че като беше много не миришеше ама сега като остана малко започна да понамирисва :o


replacer,на 12-тия ден си ударих една тъпанарка,просто не издържах...ако си по-внимателен няма от какво да се притесняваш :)


Astutepro,
1.До сега не си ли се къпал,че питаш без марля как се къпем ??? не настройваш струята срещу пишока,внимаваш да не му падне сапун и си готов...
2.Ами това на мен ми беше най-гадната част от възстановителната част...сека свикнах ама първите нощи имах чуството,че ще пръсна конците...
3. Абсолютно невъзможно,и аз съм частично обрязън днеска ми е 16 дена и са ми паднали половината конци...но все пак вече прилича на това което трябва... :)

beckford
04-04-2010, 21:24
към риплейсър - частично обрязване. така направих и аз, с риванол и съм тип топ. :grin:

SK0RP10N
04-04-2010, 21:36
skorpion,
прочети няколко пъти коментара ми и тогава коментирай. А ти с пълно обрязване ли си, че коментираш моя случай и ше обясняваш луд ли съм и че съм циврел. :-x :-x

beckford,
слушай доктора. Съмнява ме, че и половината от това, с което се хвалят повечето юзъри са го правили. :razz: :razz: :razz: :razz:
Да, с пълно съм.Първия ден (даже то не беше и цял ден, а една вечер) имаше неприятно чувство, да, но не и болка (само в някои моменти понаболяваше), но на следващия ден вече бе притръпнало :D
И много се палиш ;)

ssaassaa
04-04-2010, 22:23
абе хора имам 3 въпроса:
1.Как се къпете когато имате марля около оная работа и когато нямате?
2.Първите дни след операцията когато сте в ерекция боли ли ви?
3.При частично обрязване може ли да се възстанови човек за 5 дена?
10x


не му мисли толкова а ходи да се оперираш не е толкова страшно...просто бъди мъж и утре отивай на уролог.Аз съм частично обрязан за 5 дена няма да се възтановиш но след 15 ще си ок и ще можеш да тренираш спокойно.Аз болки от ерекция освен че главичката която ми е свръх чуествителна ми залепваше за гащите.такива като опъване от конци или събуждане посред нощ не е имало.И аз се много притеснявах как ще се изкъпя и затова чаках до 4-тия ден тогава се изкъпах както си се къпе.Още веднъж ти казвам отиваи на уролог още утре...Аз бях писал миналата година още и чак сега се оперирах.

ssaassaa
04-04-2010, 22:27
vrata13
Как е мастурбацията с "новия" :D :D

Да те питам има ли още отток при тебе който да не позволява на кожата да се върне сама.Зад ръбчето на главичката издърпваш ли кожичката.Чувствителност имаш ли ?Аз така и неможах да видя конци освен при гемчето на теб къде са ??

replacer
04-05-2010, 02:05
vrata,
снощи жулнах една. Нямаше такова източване. Като почна да го пазя по-малко ще чупя рекорди по мятане. :D :D :D Мале как ми се прави секс, но ме е страх да го показвам. На мене ми е гадно като го видя та камо ли да го извадя пред момичето. Но това изчакване има и добри страни- излизам супер сериозен и търпелив в очите на бъдещата си любовница. Та именно това е причината да прибягвам до марличките- изобщо не си личи по походката, че имам подобни затруднения, а от друга страна и отпреде набъбва, сещайте се. :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:
ПС; Нещо е спрял да зараства ми се струва. За съжаление нямам апарат та да си го снимам, но единственото добро е, че е спрял да кърви по места. Иначе преди около седмица и нагоре ми паднаха едни конци и оттогава не е мръднал. Започвам да се притеснявам.

vrata13
04-05-2010, 15:54
Абе имам още оток и не може да се върне сама кожичката...
Иначе маструбацията е повече от супер човек...без кожа отпред ти казвам пръска ама пръска :razz: таван :razz: особенно първият път като не бях правил 12 дена имах чувството,че струята беше като на пожарна :razz:
Иначе ми останаха 2 конеца на гемчето и 3 около главичката..общо бяха 13 конеца :) става все по-красив и по-красив :oops: нямам търпение да го оцени някоя дама :P и по-голям :-o

ssaassaa
04-05-2010, 17:21
а с чувствителността как си ?

vrata13
04-05-2010, 21:20
Трагедия :-o аз съм с частично и кожата пак покрива що годе малко от главичката...иначе си боли доволно :?

nasko222
04-05-2010, 22:59
аз имах проблема с късото гемче казах на наще и се оперирах , вазтанових се в рамките на 20 дни, но ж никакъв случеи не мастурбираите преди 2о-тия ден повярваитеми недейте :D сега нямам никакви проблеми дори водя страхотен полов живот нямам и никакви болки , но не се кулебаите за тези операции !!! направете си я веднага !!!

gesh0603
04-06-2010, 02:06
Браво за страхотната тема и затова, че се поддържа :)
Ето и моя много особен случай:
Като бях на 11 години ме оперираха от фимоза. Но не точно обрязване. Доктора ми обясни, че е по-скоро някаква пластика. Бях малък и не съм разбирал много. Баща ми вика, че все пак са изрязали една част от кожата, но аз не съм забелязал. Всичко си мина добре и бях много доволен, че мога нормално да си заголвам главата.

В момента съм на 18 години вече и пак имам проблем. До скоро се съмнявах, защото нали все пак вече са ме оперирали веднъж, но сега вече съм сигурен. При отпуснало състояние всичко си е нормално и мога да си заголвам главичката и да си я мия без проблем. Но при ерекция главата си остава отчасти покрита и повечето случаи въобще не мога да я забеля. Не мога да преценя това фимоза ли е или късо гемче.

Тези дни със сигурност ще отида на лекар, но след като тук са изписани толкова много страници, реших че може би ще има някой, който да ми каже нещо повече.

Също така много ме е страх ако трябва да ме обрежат. И това няма нищо общо с болката и раните. Главата ми е адски чувствителна и просто не си представям как ще издържа без препуциума. Плюс това липсата на препуциум води до намалено сексуално удоволствие.

ПП: Ако някой, който разбира се съгласи, бих му пратил и снимки. Срам не срам, най-важно е пишката да се оправи :oops:

georgi12
04-06-2010, 09:28
Може би са ти направили т.н цепване, което е вид пластика.Ако при ерекция не можеш да го забелиш и отдолу гемчето се опъва значи е късо гемче ако не се опъва гемчето а просто кожата не се забелва значи има някаква форма на фимоза.
Няма от какво да те е страх ако се налага обрязване.Адски чувствителните глави се оправят за месец време.
Липсата на препуциум не намалява сексуалното удоволствие - напротив - увеличава го. Липсата на кожичка намалява свръхчувствителността ,но не и чувствителността.

gesh0603
04-06-2010, 13:51
Донякъде го намалява, в това съм сигурен (: Ако напълно липсва.
Според мене и да се наложи да ми правят операция, ще е пак частично обрязване като на vrata13, но пак не може да съм без притеснения. Като се върна от доктора ще пиша.
А и като малък си беше чиста фимоза. Много тясно. Едва ли е било срязване.

SpeedRacer
04-06-2010, 15:32
Понеже не съм задавал отдавна въпроси и дойде време :) Та към частичните да ви питам при вас като ви е заздравяло всичко , има ли някфи секрети дето се образуват зад ръба на главичката ?! При мене има и лъха доста гадно , а го мия редовно !? Ако има нещо за мазане или да го мия с него казвайте :) Благодарско :)

valentin60607
04-06-2010, 15:37
Здравейте,

И аз съвсем наскоро си направих обрязване. Причината беше късо гемче и чувствителност на главичката. Значи освен болката при опъване от късото гемче имаше и болка върху главичката примерно при орален секс. Моят доктор ми каза, че обрязването ще реши и двата проблема. Досега са минали 11 дена от обрязването и при ерекция доста ме боли както, където са шевовете, така и самата заголена главичка. Исках да попитам както докторът, батко доки (на 31 съм между другото) така и другите участници в този форум докога ще боли така при ерекция?
А мастурбацията нормална ли е? Аз имам чувството, че така със забелена главичка няма да може да се мастурбира както преди. А сексът как е - по-добър ли в сравнение с преди обрязването?

valentin60607
04-06-2010, 15:44
Може би са ти направили т.н цепване, което е вид пластика.Ако при ерекция не можеш да го забелиш и отдолу гемчето се опъва значи е късо гемче ако не се опъва гемчето а просто кожата не се забелва значи има някаква форма на фимоза.
Няма от какво да те е страх ако се налага обрязване.Адски чувствителните глави се оправят за месец време.
Липсата на препуциум не намалява сексуалното удоволствие - напротив - увеличава го. Липсата на кожичка намалява свръхчувствителността ,но не и чувствителността.

Здравей Георги,

Това което казваш, че при липсата на препуциум има по-голямо удоволсвие при секса и че след един месец след обрязването чувствителността, тоест болката на главичката изчезва от собствен опит ли го знаеш. Аз доста съм се спекъл; викам си, ами какво ако тази болка не изчезне какво става, пък и няма кожичка вече да го пази. Моля и докторът да си даде мнението ако има възмойност.

valentin60607
04-06-2010, 16:01
Искам и аз да си споделя проблема,тоест не знам дали е проблем,но ще се радвам някой да ми отговори....На 16 съм и имам прекалено чувствителна главичка...Странното при мен е че си излиза винаги без никакви проблеми(тоест нямам фимоза или нещо подобно),но като я пипна с ръка и ме болии...Мислех,че с времето ще се оправи,тъй като от 3 години активно мастурбирам,но си остава все така чувствителна...Като си бия чекии и не я пипам,всичко си е ок,излиза си без проблем,набъбва си,всичко нормално,но не понася на пипания с ръка..А най-големия проблем е че съм девствен и скоро смятам да правя секс с приятелката ми...но силно се смущавам защото не знам какво да очаквам...това ще ми създаде ли проблем при секс?Моля наистина да ми отговорите,защото силно ме интересува...Благодаря предварително

Здравей, радвам се че наи-накрая има някой да пише и за моят проблем. Аз също така имам чувствителност при главичката и при секс със сигурност ще има проблем, просто няма да можеш да стигнеш до оргазъм. Всъщност при мен беше така - няма проблем при мастурбация, но когато се стигне до орален или нормален скес, тогава има проблем; при теб не знам ти си по-малък, можеш дастигнеш до оргазъм въпреки болката; аз съм на 31. Много се надявам и батко доки да си каже мнението за нашия проблем. Аз бях почнал да си мисля, че само аз имам такъв проблем.

deep94
04-06-2010, 20:53
Здравейте, искам да попитам нещо.
Значи, оперираха ме преди месец и 2 дни, нямам вече конци ама там каде са били конците имам нещо бело по белезите, не знам какво е точно...
Та въпроса ми е да продължавам ли с баните в смрадлика или да ги спра щом нямам вече конци ??

replacer
04-06-2010, 22:09
gesh,
седмица след операцията чувствителността на главичката е намаляла значително. Две седмици по-късно като си го докосваш усета е все едно го докосваш без да си забелил главичката докато си с препуциум, три седмици по-късно вече мога и да си го трия и това доставя удоволствие наместо болка. :D :D :D :D Чувствителността е по-голяма там където са конците. Вече трета седмица и като докосна тези места се изправям на пръсти. Основната причина да се оперирам беше че ми е супер чувствителна главичката, а и беше крив и секса не ми доставяше удоволствие и траеше много кратко. :D :D :D :D
Ако си пълнолетен може да направиш като мен. Филмирах се и отидох при личната. Бях червен като домат, а сърцето ми щеше да изскочи. Взех направление за уролог и отидох на преглед. Там ме беше страх по-малко. После ме вкараха в болница и там всичко мина като че ли за секунда и не ме беше страх толкова много. Та това е от мен. Пиши на лично, ако искаш да ти разкажа с подробности как е минало всичко, къде съм се оперирал, колко ми е струвало и т.н.

deep, SpeedRacer
идeте на лекар. Няма да се разорите ако дадете 20 или 50 лева за преглед. Тука във форума няма вещо око, което да види и да каже има ли проблем и въобще какъв е той. И няма да е зле да минете през лекар различен от този, който е правил операцията. Аз обиколих що лекари има и смея да кажа, че засега съм перфектен. :grin: :grin: :grin:

replacer
04-06-2010, 22:19
valentin,
здравей. И моя проблем беше същия и си направих пълно обрязване. При орален секс и особено при случая със зъбките направо си болеше. :D :D :D :D . На три седмици от операцията съм и при ерекция и допир на главичката в гащите не ме боли, дори не е гадно. Секс не съм пробвал още, но си ударих вече няколко самодоволки(да не забравяме не бях се празнил от 20 дни :shock: ). Малко е трудно с толкова малко кожа, пък ме е страх да пипам там където са конците защото боли, но се оправям. :grin: :grin: След известно време се надявам да ми се отвори парашута и тогава ще пиша какви са ми впечатленията. :grin: :grin: :grin:

deep94
04-06-2010, 22:55
Абе как ше хода пак на доктор бе... луди сте!!!

replacer
04-06-2010, 23:13
deep,
бани правих 5 или 6 дни и съм спрял да правя вече. Може след ден два да го топна, но се съмнявам да има ефект.

georgi12
04-07-2010, 09:34
Здравей Георги,

Това което казваш, че при липсата на препуциум има по-голямо удоволсвие при секса и че след един месец след обрязването чувствителността, тоест болката на главичката изчезва от собствен опит ли го знаеш. Аз доста съм се спекъл; викам си, ами какво ако тази болка не изчезне какво става, пък и няма кожичка вече да го пази. Моля и докторът да си даде мнението ако има възможност.
Да , от собствен опит го знам .В този форум аз съм единственият , който се е подложил на тази манипулация по желание . Всъщност наскоро още един участник сподели , че също го е направил без медицинска причина.
Относно мнението на другия участник , който казва , че след обрязване чувствителността изчезва и удоволствието от секса намалява - не е така .
За мастурбирането -има разни лубриканти , от които единият е безплатен - малко слюка .
В някои случаи мастурбирам на сухо - ей така за разнообразие , което разбира се не значи , че и вие трябва да го правите.Един от голямите плюсове на пълното обрязване е това , че в отпуснато състояние не се набръчква кожата , не се покрива главичката наполовина , което при частичното е дразнещо . В ерекция се изпъва , което също е приятно . За секса - разликата е огромна в положителен смисъл.Удоволствието е взаимно и за двамата партньори.

georgi12
04-07-2010, 09:35
А и като малък си беше чиста фимоза. Много тясно. Едва ли е било срязване.
Ти самият спомена , че е било нещо такова .Ако е било обрязване то е било частимно или минимално и сега резултатът е на лице.

georgi12
04-07-2010, 09:40
valentin,
Малко е трудно с толкова малко кожа, пък ме е страх да пипам там където са конците защото боли, но се оправям.
След примерно още някой месец кожата ще се отпусне и ще видиш , че няма да имаш проблем.
След още някой друг месец всичко ще е ок и удоволствието ще е още по-голямо.

ssaassaa
04-07-2010, 11:49
здравейте и аз съм опериран (частично обрязване)преди 13-14 дена.Проблема при мен е че все още при гемчето неприлича на нищо.Имам чувството,че се е отворила огромна рана и е покрита с гной.Както разбрах това не е гной а някакъв секрет.И т.н. рана е нормална (дано минава скоро).Други проблеми с малкия нямам.Имах мега свръх чувствителнос направо недаваше да се докосва камоли да се трие.Затова и не се мазах с кремовете който доктора ми беше изписал.Преди 3-4 дена като тръгнах да правя бании в смрадлика и видях че главичката на малкия ми е оголена в гащите и н ямаше никаква болка :shock: .Мнго се зарадвах.Сега 13 дена след операцията чувствителност при добир нямам никъква.П:ри триене го усещам още но всичко ще се оправи.Няма за какво да се притеснявате от тая свръх чувствителност.Сигурен съм че мойта изчезна заради топенето в смрадлика по 3 пъти на ден.

ssaassaa
04-07-2010, 11:51
ГЕОРГИ я да те питам при орален секс нали не слагаш никакви лубриканти ?

georgi12
04-07-2010, 11:53
ГЕОРГИ я да те питам при орален секс нали не слагаш никакви лубриканти ?
При орален секс единственият лубрикант е слюнката на партньорката р тъй като орален секс се прави единствено и само с уста.
При нормален и анален се използват лубриканти , които могт да бъдат от различен произход.

deep94
04-07-2010, 18:28
Да ми препоръчате некой лубрикант? Нещо на водна основа май са по-добри а.. :-o ?

replacer
04-08-2010, 00:43
Някой ползвал ли е крем за отпускане и разтягане на кожата около главичката. Плс пишете ако знаете нещо.

georgi12
04-08-2010, 11:33
Ами кажи какъв ти е проблема първо .

replacer
04-08-2010, 13:04
Нямам сериозен проблем. Искам по-бързо да ми се отпусне кожата и да стане по-приятна на допир. Днес се мазах два пъти с един глицеринов крем за ръце и съм супер доволен. Пръстена около главичката ми омекна и е леко влажна. Направо супер. А и конците омекват и може би ще паднат по-бързо ако се мажа с тоя крем за седмица.

ПС: Днес преди да се намажа просто потърках няколко конеца, които са без срупчета от ранички и ги махнах. :grin: :grin: :grin: :grin:

pressure
04-08-2010, 22:21
Моят проблем е такъв - в ерекция си я забелвам до зад коронката, надолу по ствола на мога да дръпна кожата понеже малко ме стиска. Ходих при хирург и той каза, че с времето ще се оправи. Каза че може и да се направи операция за обрязване, но аз не искам такава. Дайте някакъв съвет какво да направя

на 17 съм...

georgi12
04-08-2010, 23:43
И аз мисля , че с времето ще се оправи . Когато бях на 14 и аз имах този проблем като твоят и с малко повечко игра се отпусна.
replacer, мисля , че слагаш каруцата пред коня . Хайде изчакай да ти паднат конците , да заздравеят раните и тогава мисли за омекването на кожата . Не може за 20 дена всичко да е ок.

vrata13
04-09-2010, 11:51
Днес правя точно 3 седмици от операцията :P имам само 3 конеца останали,раничката на гема вече е няма прилича на нормален пишок...само искам да попитам,дали мога вече да го мия с вода,защото лъха на гадно...незнам от какво може да е,но когато отида да пикая и като го искарам.... :?

Croaker
04-09-2010, 13:24
И аз съм на три седмици врата13 и се къпя нормално. Доколкото знам не е добре мястото да се мокри първите няколко дни, а и седмица да е чак толкова няма да се размиришеш, но 3 седмици вече без душ ми се струва доста.

Mbio
04-09-2010, 13:58
Още един в клуба....
Частично обрязване, днес ми е 8-ми ден. Имам чувството че болките са дори по-силни от колкото след операцията. Първите 2 дни можех да го заголвам почти докрай без проблем докато сега е много трудно, просто кожата се свива. Имам доста голям отток в долната част, обхващащ гемчето (гемчето изобщо не е рязано) и около него, като за този период почти не е спаднал.
Паднаха няколко от конците но това, което най-много ме притеснява е че от ената страна конците се разшиха и някъде към 1см раната се отвори, т.е. получи се джоб.
Лекарката която ме оперира каза, че ще заздравее но не виждам как ще се случи при положение, че нито раната стои суха нито неподвижна. Най-малкото тя самата ми каза да го заголвам периодично и тогава съвсем се отваря. Някой имал ли е такъв проблем?
Иначе всеки ден правя промивки с тетра и после мажа с дермазин.

vrata13
04-09-2010, 14:39
И аз съм на три седмици врата13 и се къпя нормално. Доколкото знам не е добре мястото да се мокри първите няколко дни, а и седмица да е чак толкова няма да се размиришеш, но 3 седмици вече без душ ми се струва доста.
Не ме разбра :D аз се къпя всеки ден ако става дума :D
Но мисълта ми беше да го забеля и да си го измия като хората,главичка тва онова :P

valentin60607
04-09-2010, 15:00
Replacer,

Ти казваш като те е боляла главичката сексът е бил неприятен и е траел кратко. Кратко, защото се отказваш ли, или защото все пак стигаш до оргазъм въпреки болката?

ssaassaa
04-09-2010, 18:15
Още един в клуба....
Частично обрязване, днес ми е 8-ми ден. Имам чувството че болките са дори по-силни от колкото след операцията. Първите 2 дни можех да го заголвам почти докрай без проблем докато сега е много трудно, просто кожата се свива. Имам доста голям отток в долната част, обхващащ гемчето (гемчето изобщо не е рязано) и около него, като за този период почти не е спаднал.
Паднаха няколко от конците но това, което най-много ме притеснява е че от ената страна конците се разшиха и някъде към 1см раната се отвори, т.е. получи се джоб.
Лекарката която ме оперира каза, че ще заздравее но не виждам как ще се случи при положение, че нито раната стои суха нито неподвижна. Най-малкото тя самата ми каза да го заголвам периодично и тогава съвсем се отваря. Някой имал ли е такъв проблем?
Иначе всеки ден правя промивки с тетра и после мажа с дермазин.


сега изобщо можеш ли да го забелваш пишока или не.Ако все пак е трудно но можеш това според мен е от отока.Ако не можеш внимавай да не ти залепне кожичката за главичката.Поне при мене имаше рана на главичката и беше залепнала та с малко усилия го оправих.За шевовете слушай докторката според мен.Щом тя ти е казала че ще зарасне значи е така.Аз не съм сигурен,но мисля че и аз имам отворена рана на гемчето или така ми се струва щото е в доста лошо състояние :D .Но това което ти е казала докторката и мен ме успокой.Баткодоки казваше "имаш един добър съюзник времето".Такаче търпение и се надявам всичко да се оправи.

Mbio
04-09-2010, 21:03
Мога но зейва една яма.....
Гледам го и ми е трудно да повярвам, че може да зарастне това нещо както си трябва. Дори и да заздравее скоро, то ще е някъде в основата т.е. ако си представим сегашното положение като един плик, който в момента е отворен, след време ще е залепен някъде в средата а в горната си част ще зее. Просто като липсват конци няма какво да накара кожата да се залепи в горната си част и срастването ще се получи на първото възможно място къде се създадат подходящи условия.

georgi12
04-09-2010, 22:10
Използвай стерилна медицинска лепенка за да затвориш раната , като лепещата част разбира се трябва да е далеч от раната .Дръж го оголен докато се затвори раната , защото иначе се овлажнява и не може да зарастне.

SpeedRacer
04-10-2010, 10:11
georgi12 , я кажи ти използваш ли някакви интимни гелове да го миеш , нещо по специално ?

georgi12
04-10-2010, 12:12
Абсолютно нищо специално.

YBD
04-10-2010, 18:19
Може ли да ми препоръчате болница и доктор в София за пълно обрязване, който си знае работата?
Дадох 400 лв във ВИТА и нищо не направиха, че и с кви белези ме оставиха, не е истина.

ssaassaa
04-10-2010, 19:09
пхх баща ми значи добре ме е ориентирал.Те тея доктори те гледат в ръцете за пари,а не да те оперират.В пирогов се оперира аз при д-р Пеев.Останах доста доволен ама съм частичен.

На колко години си ?

replacer
04-10-2010, 22:48
valentin,
ами имах сериозна чувствителност и това, че беше крив спомагаше да свършвам адски бързо(дори и в нетрезво състояние). Говоря ти за 2 до 3 минути. Болка по време на секс не съм имал, но някво парещо такова чувство макар и с презерватив. Болката беше при случаите с орална любов, ама аз тогава обикновено бях пиян и си изтърпявах геройски.:D :D :D :D

georgi,
само питам мой човек. Ако знаеш някъв крем кажи, не ме поучавай. Мажа се с един глицеринов крем и е перфектно. Останали са ми само няколко конеца, а и белезите не са големи. Срупчетата паднаха, така че засега движа много добре. Пък и да не забравяме, че стана почти месец от операцията.

misturX
04-10-2010, 23:52
Здравейте.Пиша тук защото се надявам да получа отговор на следния въпрос.Доктора (уролог) ми каза че имам късо гемче ама обяснете ми какво прави това късо гемче не позволява главичката да се заголи изцяло ли?Благодаря предварително!

Norver
04-11-2010, 01:12
Hello dudes! Вижвам , че тук има много хора с тоя проблем ( фимозата ). Аз също имам проблем и с риск да се повторя, защото не съм чел всички коментари искам да задам няколко въпроса.

1.Вече съм пълнолетен и ако искам да ме обрежат цялостно колко пари д/г ще излезе ?

2.След като те обрежат остават ли някакви трайни белези или ако може да ви помоля тия дето сте си направили операцията да покажете как изглежда " пича " след операцията?

3.След обрязването зашиват ли кожата или я остават да се срастне ?

Може малко да са тъпи въпросите , но не съм много наясно с тия неща.Повечето имат проблем с това как да кажат на родителите си, аз нямам този проблем, при мен проблема е , че се притеснявам колко ще боли и как ще изглежда "пича" след обрязването - целия в рани белези и к'во ли не ми минава през акъла.
Ще съм благодарен ако някой отговори поне на 1 от въпросите ми ако пък не здраве да е :) :) :)

Norver
04-11-2010, 01:21
Hello dudes! Вижвам , че тук има много хора с тоя проблем ( фимозата ). Аз също имам този проблем и с риск да се повторя, защото не съм чел всички коментари искам да задам няколко въпроса.

1.Вече съм пълнолетен и ако искам да ме обрежат цялостно колко пари д/г ще излезе ?

2.След като те обрежат остават ли някакви трайни белези или ако може да ви помоля тия дето сте си направили операцията да покажете как изглежда " пича " след операцията?

3.След обрязването зашиват ли кожата или я остават да се срастне ?

Може малко да са тъпи въпросите , но не съм много наясно с тия неща.Повечето имат проблем с това как да кажат на родителите си, аз нямам този проблем, при мен проблема е , че се притеснявам колко ще боли и как ще изглежда "пича" след обрязването - целия в рани белези и к'во ли не ми минава през акъла.
Ще съм благодарен ако някой отговори поне на 1 от въпросите ми ако пък не здраве да е :) :) :)

haidutin1
04-11-2010, 08:44
Здравей!
Зависи къде си я направиш операцията, аз не платих нищо.
За белезите - много зависи от самия организъм, може изобщо да не ти личи след операцията. И да, шие се :)

SK0RP10N
04-11-2010, 14:04
Ами остават малки белези, операция е, все пак, но с времето изчезват.
+ това ти какво мислиш - че после ще си като франкенщайн в патката ?
не, има само малко шевове на мястото на гемчето и под кожата един вид иначе всичко друго е нормално

ssaassaa
04-11-2010, 14:16
аз днес открих малък дефект и утре пак ще ходя в пирогов.На главичката имах раничка на кожичката също и сега 3мм. от главичката ми е сраснало малко с кожичката утре сиг ще ме цепкат нещо,незнам.Всичко друго си е ок на гемчето имам още неква раничка,но ще се оправя вече.Конци нямам никъкви.С чувствителността съм супер.А бе общо взето всичко е ок само тоя малък проблем но утре и него няма да го има...

А далли има начин сам да го разреша тоя проблем или ...

georgi12
04-11-2010, 17:18
1.Вече съм пълнолетен и ако искам да ме обрежат цялостно колко пари д/г ще излезе ?

2.След като те обрежат остават ли някакви трайни белези или ако може да ви помоля тия дето сте си направили операцията да покажете как изглежда " пича " след операцията?

3.След обрязването зашиват ли кожата или я остават да се срастне ?

...при мен проблема е , че се притеснявам колко ще боли и как ще изглежда "пича" след обрязването - целия в рани белези и к'во ли не ми минава през акъла.
Ще съм благодарен ако някой отговори поне на 1 от въпросите ми ако пък не здраве да е :) :) :)

1.Горе -долу - между 400 и 600 лева .
2. Доколкото съм чувал след лазерно не остават .Такъв лазер имало в Хилл клиник. За снимки си прати имейла на лично , като напишеш кой с и , разбира се .
3. Когато е хирургично винаги се шие .За лазерното - нямам идея . Възможно е с помощта на лейкопласт да се закрепи кожата –виждал съм на снимки такъв метод.
Болка има , но тя е поносима .Естествено всеки понася болка различно . Примерно порязан пръст боли повече.
Как ще изглежда - зависи от хирурга .
В българия се практикува предимно частично обрязване . При пълното се премахва почти всичката вътрешна кожа , което лично за мен е грешно .

georgi12
04-11-2010, 17:21
аз днес открих малък дефект и утре пак ще ходя в пирогов.На главичката имах раничка на кожичката също и сега 3мм. от главичката ми е сраснало малко с кожичката утре сиг ще ме цепкат нещо,незнам.Всичко друго си е ок на гемчето имам още неква раничка,но ще се оправя вече.Конци нямам никъкви.С чувствителността съм супер.А бе общо взето всичко е ок само тоя малък проблем но утре и него няма да го има...

А далли има начин сам да го разреша тоя проблем или ...
При частично се получават такива работи .

replacer
04-11-2010, 19:16
норвер,
зависи. От един месец живея кофти живот, но е много по-леко отколкото предполагах преди операцията. С пълно обрязване съм и може да се каже, че е доброволно, защото имах само едно късо гемче.

В хил клиник искат 1200 само за операцията, отделно си плащаш и за прегледа. А всичко това може да ти мине почти без пари(което също не ме кефи като вариант).

batkodoki
04-11-2010, 21:25
ВАЖНО!

Поради лична грешка, ВСИЧКИ СЪОБЩЕНИЯ ИЗПРАТЕНИ ДО МЕН НА "ЛИЧНО СЪОБЩЕНИЕ" ПРЕДИ 01/04/2010 година са изтрити и недостъпни за мен.

Поднасям извиненията си на всички Респонденти и моля да възстановят съобщенията си до мен или по памет или от опцията "Изпратени" в своя профил.

Обещавам, че ще отговоря на всеки поставен проблем.

Още веднъж моля да бъда извинен!!!

Благодаря

Norver
04-12-2010, 07:46
Благодаря на всички за отговорите страшни пичове сте. Като гледам остана да ида при чичо доктор и да си каже тежката дума - ще се реже ли няма ли. :) Малко цените ме плашат за операцията амаа ще видим като ида той човека ще обясни. Благодаря отново за бързите отговори :grin:

sinbanan
04-13-2010, 17:11
Здравейте.Доколкото четох тука май и аз ще го имам този проблем...Мога да забеля главичката но не докрай...почва да стяга.Задължителна ли е операцията или има някакви ... незнам методи да се подобри положението ? Благодаря за вниманието :-D

Mbio
04-13-2010, 19:18
Днес ми е 12 ден.
Наложи се да премина през ужаса да ме шият повторно на няколко места, без грам упойка. Не мога да опиша какво е чувството да вкарват иглата през възпалената рана и то точно там....
Завиждам ви колко лек е следоперативния период при повечето от вас.
Гадния отток продължава да не спада, което изключително ми усложнява живота. Кожата около шевовете се свива и заголването с всеки изминал не ден ами час става по-трудно и болезнено.
Вече взех да се побърквам от всеки ден промивки, мазила, бинтове.
Ако някой от вас си е правил фотосесия на различните етапи ще помоля да изпрати снимка на състоянието към 10-я ден. Поне да се успокоя че визуално нещата не са толкова зле.
mihgvz@gmail.com

SK0RP10N
04-13-2010, 21:47
Аз на 10тия ден бях като нов (имаше още едно леко подуване и зачервяване + малко конци), но изобщо не беше някакво плачевно.
Вече минаха месец + седмица от операцията и си се чувствам супер :)
С пълно съм

Ronaldo7
04-14-2010, 11:44
Здравейте, искам да помоля някой, който е наясно с този проблем, да ми даде на лично съобщение скайпа си, да му пратя снимки да каже, нормално ли е месец след операцията, да ми е подуто венчето там, нз как точно се нарича и кожичката да не може да покрие главичката, а да стои отдолу, въпреки че съм с частично обрязване. Смисъл там има нещо като ципичка, която е срасната с кожата и не може да мине нагоре, нз дали ще се оправи...много ви моля, георги12 или баткодоки, оставете нещо скайп или имейл да ви пратя снимки и да кажете дали има проблем...

replacer
04-14-2010, 12:28
ХОРААААА. Ходете на лекар и при най-малкото съмнение. Не се правете на мъже. Все пак това ви е МЪЖКОТО ДОСТОЙНСТВО. После споделяйте във форума за какво иде реч!!! И да пращате снимки единствения който може да ви реши проблема е някой лекар. Фотосите са хубаво нещо, но да се види на живо е съвсем друго плюс това ако има нещо веднага може да се заемат с проблема и няма да се губи време. Като пратите фотоси и баткодоки или георги ви кажат, че ви има нещо пак ще трябва да ходите на лекар. Пък е друго да чуеш потвърждението, че всичко е наред и то от лекар, който ти го е гледал, пипал, промивал и т.н. Направихте най-голямата крачка не преебвайте всичко само заради страха си да идете на лекар или заради стремежа си да се правите на мъже и да можете да се оправяте сами.
!!!!!!!!!!!

replacer
04-14-2010, 12:39
Вчера сам си издърпах 5 конеца и си отлюпих едно срупче и ми останаха само белези. :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: След ден два ще опиша малко по-подробно какво преживях и все пак не прекалено дълго за да избягваме едни и същи въпроси по два пъти на всяка страница от форума.

FSC_Chad
04-14-2010, 20:49
Здравейте!На 14 съм и мисля ,че и аз имам този проблем (фимоза).Когато пенисът ми не е в ерекция мога да си забеля главичката,но когато ми е в ерекция не мога напълно .Та въпроса ми е дали с времето може да се оправи по някакъв начин този проблем?Защото ,ако единствения начи е да се отиде на доктор смятам като навърша 15 да взема мерки.

replacer
04-14-2010, 22:17
FSC_Chad,
бели го често-в банята и изобщо всеки ден по няколко пъти. Опъвай назад, но не прекалявай да не си създадеш някакъв проблем. Аз в началото имах нещо като фимоза ама всеки ден си издърпвах и започна да се забелва и докато е еректирал. Само че имах и късо гемче и беше доста изкривен. Голям трик е да си го забелиш и да си държиш главичката навън, докато поизсъхне. После много по-лесно се издърпва. Също така съм го мазал със кремове за ръце, афтършейви, лубриканти... Ако нямаш късо гемче и разтегнеш кожата няма да има нужда от никакви операции.

ezrc
04-14-2010, 22:35
Имам Фимоза. Прочел съм цялата тема и още много други описания и съм наясно с нещата. Преди няколко дни взех направление от личния лекар за хирург в пирогов, тя каза, че няма смисъл да ми дава за уролог защото той пак щял да ме препрати при хирург. Та отидох днес с баща ми в пирогов, влезнах при хирурга обясних сичко, те погледнаха направлението и се шокираха, защото личната ми лекарка беше написала Парафимоза, та както и да е разбрахме се че не е пара фимоза, хирурга ми погледна пишката и каза, че нищо ми няма, поспорихме малко обясних му че при ерекция не мога да дърпам кожичката зад главичката, той продължи да ме обеждава,че 1/3 от младежите в България са така и, че не било страшно, можел съм да си намера една кака и тя щяла да ме оправи. Изобщо не ми направи добро впечатление, че се отнесе с такова невнимание и че не взе под въпрос мойто мнение. Аз знам, че ако последвам съвета му и се опитам насила да дръпна кожичката зад главичката ще стане Парафимоза и ще бъде още по-зле. Такаче реших да не се занимавам с него повече и излезнах. Утре ще отида отново при личната ми лекарка този път за направление за уролог, който да реши какво ще се прави.
Та въпроса беше, че най-добре е първо да разучите как стоят нещата и тогава да се доверявате на "специалисти".
Когато отида при лекарката и уролога ще пиша пак.

replacer
04-16-2010, 00:55
Днес се навършва един месец от операцията. Какво се случи:
Знаех, че имам късо гемче и страх, срам отидох да си взема направление за уролог от личната лекарка. Уролога ме прегледа и ми даде два варианта- да махнем само юздичката или пълно обрязване. Избрах пълно.(Аз съм пълнолетен. Който е под 18 първо ще трябва да мине през родителите си)
Една седмица след това ме вкараха в болница и ми направиха изследвания- кръв и урина. На другия ден ме оперираха с пълна упойка.
Спомням си, че се събудих в стаята в болницата. Нямаше нито болка нито някакво каквото и да е по-особено чувство, дори няколко часа след това ходих да ям. Само като мърдах ми беше неприятно и ако не бях внимателен си докарвах и болка. Гледката беше най-страшното нещо:D :D Вечерта еректира и кървеше, но не боля.
На другия ден ми смениха превръзката и се прибрах в провинцията. Ходенето е трудно, но изтърпявах много по-лесно отколкото си бях мислил.
Патката беше отекла, но не болеше. Уринира се без проблеми. Само от време на време си поливах превръзката с риванол за да не засъхва. Можех да спя само по гръб. Като се надървеше болеше, но не много.
4 дни след операцията ходих да ми сменят превръзката и много боля там. Оттока беше поспаднал.
5 дни по-късно ходих при опериращия да ме види, като предния ден си махнах превръзката. В началото беше неприятно, но не чак толкова, колкото си мислех.
След прегледа правих бани със смрадлика- 5дни при предписани от лекаря 3. Предписа ми и гентамицин. Оттока си беше спаднал, но пръстена около главата беше подут.
Десетина и повече дни след като бях махнал превръзката нямаше видима промяна, но една сутрин като се събудих сякаш всичко се беше оправило. Не ми беше трудно да ходя, при търкането на главата не ми ставаше неприятно и т.н. Само един проблем ми остана- като ми се надърви изтича малко лепкава течност(което си е нормално). След това като спадне ми се залепя веднага за гащите и трябва да го измивам. А отлепянето си е неприятна работа. :D :D :D
Преди десет дни ходих на втори контролен преглед(безплатен и се полага на всеки опериран). Там ми казаха, че съм перфектен и ми предписаха да се мия със низорал.
Преди два дни сам си махнах конците като ги триех и ги дърпах и сега остана само да ми омекне кожата, където са били.
Само страха е голям. И то най-голям преди да идеш на личния лекар и да поискаш направление. Оттам нататък всичко е лесно и няма кой знае какво толкова.
Някои трикове:
-два пъти на ден поливах превръзката с риванол.
-като махнах превръзката ми беше гадно да спя със слипове. Увивах го добре но само под главата, така че тя да бъде открита и спях гол. По този начин застава е едно положение, не се мърда и е много лесно да се спи.
- след като си направех банята със смрадлика си го поливах в тоалетната с отварата и така добре се умиваше, дори отмих няколко кончета, които поддаваха. :D :D
- от около 2 седмици го мажа с кремове- един немски за ръцеи друг къде е с екстракт от невен и за успокояване на кожата. Прави кожата по-еластична и мисля, че ще помогне да се отпусне по-лесно.

MaxXissaa
04-16-2010, 17:01
плс даите снимки как изглеждат синехиите и фимозата ПЛС ! :(

georgi12
04-16-2010, 17:31
Днес ми е 12 ден.

Ако някой от вас си е правил фотосесия на различните етапи ще помоля да изпрати снимка на състоянието към 10-я ден. Поне да се успокоя че визуално нещата не са толкова зле.
mihgvz@gmail.com
http://www.adultcirc.co.uk/

ezrc
04-16-2010, 19:20
Абе момчета, искам да ви питам има ли някъв друг начин да ида на уролог без направление от личния лекар, защото вече тая седмица взех за хирург, а той нищо не направи и сега трябва да чакам 45 дена за ново направление.
Моля ви се страшно много отговорете ми, защото не мога да да чакам 45 дена искам да се направи операцията, да се свършва и да не го мисла, защото сега сяка сутрин се събуждам с мисълта, че нещо не ми е наред...
Благодаря предварително!

georgi12
04-16-2010, 19:22
Другият начин е платен преглед.

ezrc
04-16-2010, 19:29
можеш ли да ми кажеш къда може да се направи и колко приблизително да си приготвя като пари
При мене проблема е, че при ерекция кожичката я дърпам до под главичката, но само до там, като се опитам да я дръпна по ствола имам чувството че ще се скъса, и като погледна се вижда, че тясната част която пречи да се драпне към ствола е точно пръстенчето най-отпред на кожичката.

georgi12
04-17-2010, 12:17
Ако наистина в ерекция преминава свободно цялата главичка и минава зад нея , то ти нямаш фимоза .Ако правилно съм разбрал за какво говориш , то сред време ще ти се отпусне кожичката .

ludlamer
04-17-2010, 12:57
Здравейте.Като чета тези теми малко се притеснявам да ви кажа защото установих че и аз имам такава ципа(късо гемче) но не ми пречи при мастурбацията заголването и т.н. с изпразването също нямам проблем но не съм правил секс все още(на 15 години съм)Въпроса ми е към всички вас и най-вече към batkodoki :) Налага ли се операция за отстраняване на гемчето или няма да ми пречи??Защото пак ви казвам сега не ми пречи но незнам за в бъдеще :(.Благодаря надявам се да обърнете внимание :)

ludlamer
04-17-2010, 13:08
Здравейте.Като чета из форумите тези теми и ми става ясно че и азимам така нареченото гемче Но да ви кажа не ми пречи при мастурбация,заголването на главичката(заголвам я докрай)не ми пречи и при изпразването също.Та моят въпрос към вас е налага ли се операция за да се отстрани гемчето или не??Благодаря предварително :)

georgi12
04-17-2010, 13:15
Първо изтрий едниният си пост , тъй като и двата са еднакви .
Когато правиш секс , тогава ще разбереш дали ти пречи или не . На този етап мисля , че нямаш нужда от операция.

ludlamer
04-17-2010, 20:52
Такааа по симптомите описани на 1вата страница наи-сетне разбрах какво ми има на пениса и това е вродена фимоза. Аз съм на 14 години тоест след 1 месец права 15 и искам да попитам нормално ли е при вродената фимоза да не ти расте пениса и също ако може кажете ми херурзи които да ми направят операциата за която става вапрос при фимозата и също след тази операция след колко време всичко ще се нормализира и ще имам нормален член бес проблеми.Моля ви помогнете ми шот напрао се чувствам като изрод пред приятелите и саочениците ми :-# :-# .И също да питам дали не съм закаснял.Мерси предварително

едва ли имаш "вродена фимоза" шом в следващ пост твърдиш, че в ПОКОЙ свободно оголваш гланса на пениса.

на 14 при част от момчетата "Детето се бори с проявяващият се Мъж" т.е. съзряването се извършва в психологическите области рязко, бързо, скокообразно - но в чисто физиологичен аспект има несъответствие на биологичния апарат
batkodoki Здравей!!От тези твой постове виждам че си доста напред в тези неща та искам да попитам понеже от няколко теми разбрах че и аз имам тази ципа гемче но незнам дали се налага операция тъй като не ми пречи (поне за сега дано и за напред :) ) забелвам главата докрай без проблем но четох в друга тема че ако не се направи операция и да се "клъцне" ципата при секс(аз още не съм правил на 15 години съм) може да се скъса сама и повече да боли отколкото след операцията.Та затова искам да попитам дали ще се наложи хирургическа намеса,защото пак ти казвам не ми пречи при забелването

ludlamer
04-17-2010, 20:57
Здравейте.Тъй като разбрах от няколко такива теми че и аз май имам този проблем тази ципа (гемче) но незнам дали се налага операция тъй като не ми пречи при мастурбация нямам болка и мога да забелвам докрай главичката без проблем(а секс още не съм правил на 15 години съм) .Но четох в друга тема че ако не се оперира и да се "клъцне" ципата може повреме на секс да се скъса сама и тогава може да ме заболи много повече от колкото след операция.Та искам да попитам налага ли се тази операция??Благодаря предварително :)

vrata13
04-18-2010, 20:00
Здравейте.Тъй като разбрах от няколко такива теми че и аз май имам този проблем тази ципа (гемче) но незнам дали се налага операция тъй като не ми пречи при мастурбация нямам болка и мога да забелвам докрай главичката без проблем(а секс още не съм правил на 15 години съм) .Но четох в друга тема че ако не се оперира и да се "клъцне" ципата може повреме на секс да се скъса сама и тогава може да ме заболи много повече от колкото след операция.Та искам да попитам налага ли се тази операция??Благодаря предварително :)
Отиди на уролог..единствено доктора може да ти каже,дали трябва операция или не :)

replacer
04-19-2010, 22:44
vrata,
оправи ли се бе!

r0ckst4r
04-19-2010, 22:55
И мене днеска ме оперираха към 13:00.. няма к'во да ви лъжа, първия ден е ад според мене. Ся ме е страх да заспя щото не ща да ме боли после.. таман се е успокоило малко :/

satanataa
04-20-2010, 09:50
брязаха ме преди няколко дена и вчера забелязах че от дясната страна на пениса ми е издуто там при главичката отдолу не знам от какво е моля помогнете ако некой знае нещо на 19 години съм

r0ckst4r
04-20-2010, 14:15
брязаха ме преди няколко дена и вчера забелязах че от дясната страна на пениса ми е издуто там при главичката отдолу не знам от какво е моля помогнете ако некой знае нещо на 19 години съм\

И на мене ми се е подуло на същото място. Мисля, че е отток, който ще спадне в последствие.. :(

georgi12
04-20-2010, 16:00
Eврика !

Mbio
04-20-2010, 19:39
Отока там спада много бавно. При мен 20 дни след операцията си е дори почти в същото състояние, както първите дни макар и да не е вече болезнен или твърд.

Иначе за протокола по описаните по-горе усложнения...
Ходих при друг хирург, който ми изписа антибиотици, някакво противоалергично лекарство и крем Тридерм. Каза да спра тетрата и мазането с дермазин. Облекчение почувствах още същия ден след като се намазах с Тридерм. Не ми се мисли какъв гърч щеше да е ако не бях отишъл при него.

Сега след като положението бавно се подобрява започвам да съжалявам, че не са ми премахнали и гемчето. Честно да си кажа след всички гледани примери за обрязване бях останал с убеждението, че при пълно обрязване се маха задължително и гемчето, затова и изобщо не го гоментирах с хирурга. Почти е сигурно, че ще се се режа отново, винаги ми е пречило и ще продължава да ми пречи.
Интересно ми е на колко от вас са ви го отрязали при пълно обрязване?

satanataa
04-20-2010, 19:40
брязаха ме преди няколко дена и вчера забелязах че от дясната страна на пениса ми е издуто там при главичката отдолу не знам от какво е моля помогнете ако некой знае нещо на 19 години съм\

И на мене ми се е подуло на същото място. Мисля, че е отток, който ще спадне в последствие.. :(
dano si prav , ako vse pak nqkoi e siguren da pishe pls , a doktora nishto ne mi e kazal dali moga da se kupq ? shtoto ne znam vodata da ne bi da go vazpali ?

vrata13
04-20-2010, 19:42
vrata,
оправи ли се бе!
Ами в четвъртък съм на уролог ( да се надявам за последен път )
Иначе ми паднаха всички конци,забелвам го мощно...вчера направих 3 злобарки :lol:
А за отокоа вдясно...мен ми излезе 1 път такъв докато правих ножка,но спадна за 2мин :?

r0ckst4r
04-20-2010, 20:39
мене доктора ми каза да правя още вечерта след операцията бани с лайка и след 3тия ден да си махна превръзката.. доста странно ми се стори де.. ама го правя.. да се надяваме ще има резултат :Х

ssaassaa
04-21-2010, 20:43
значи да имате отток е напълно нормално,дори може и да очаквате не само в дясно ами навсякъде да се появи и да спадне от 15-до кум-30 ден (в най-лошия случай)аз за първи път се изкъпах на 4 ти я ден.Без никакъв проблем какт оси се къпя попринцип.Само дето не съм сапунисвал главичката а само ствола.Ако ви интересува нещо питайте.

vrata13
04-22-2010, 14:01
Днес бях на уролог и доктора каза,че всичко е патрон и вече мога да го ползвам (аз го ползвам от 15 дена :-D )
Благодаря на всички,които са ми помагали,давали съвети и отговаря ли на въпросите ми.Ще продължавам да влизам в форума,ако мога ще помагам,на тези които тепърва ще се подлагат на това лечение ^^ .
Пожелавам на всички да бъдат живи и здрави и новия войник никога да не пада в битките :lol:

marqnz
04-22-2010, 19:47
Аз искам само да призова Баткодоки, писах му и пак на лично. Препратих му всьщност последното му съобщение ,тъй като тук написа ,че имал проблем със съобщенията си...както и да е. Баткодоки, моля те отговори ми. От септември месец миналата година установихме контакт с теб и ти каза ,че ще предложиш начин на лечение на свръхчувствителността на главичката на пениса ми. Не си ми длъжен за нищо но михана над 9 месеца, защо ме пренебрегваш за толкова жизнено нещо за мен,както и за други момчета тук във форума с моя проблем?Ние оставаме без решение ,другите момчета си оправят проблема и продължават. Ето видях ,че тук и друго момче на 31г. има същия проблем и аз съм на 31г. Ние не заслужаваме ли внимание? Сега не искам да те ядосвам,но не знам какво да направя,минаха 9 месеца....

vrata13
04-23-2010, 11:34
marqnz,защо не си вземеш едно направление от личния лекар и да го попиташ него :) няма да ти струва повече от 2.40лв :)

marqnz
04-23-2010, 12:08
marqnz,защо не си вземеш едно направление от личния лекар и да го попиташ него :) няма да ти струва повече от 2.40лв :)
извинявай,аз тук съм писал доста по въпроса,това беше предназначено са за Баткодоки.Аз не съм човек с проблем, който сам съм видял и първата ми работа е да питам тук,преди да ида на лекар.Точно обратното-аз съм обиколил доста лекари и повечето "светила" и не ми помогнаха.Те даже не съм сигурен ,че знаят за това явление .Но тези неща съм ги говорил доста. И преди да получа пак друг съвет, като да се обрежа например, искам да кажа ,че от сигурно 8 месеца ходя забелен изцяло и чувствителността (болката) я има. За толкова време да не отшуми е много съмнително. Баткодоки има отговор ,аз съм убеден,но наистина не мога да разбера игнорирането от негова страна

ssaassaa
04-25-2010, 22:25
аз също имах някакъва мега свръх чувствителност,но за 20 дена по 3 пъти на ден по 7-8 минути наи малко правех банийте със смрадлика и сега е почти минимална.Пробвай и след 20 дни пиши сигурен сам че ще има ефект.

punto6940
04-25-2010, 23:01
Здравейте!
Днес е 5-тия ден от операцията, болката при ерекция почва да намалява, въпроса ми е към кой ден почват да падат конците?
Имам и някъв проблем- от лявата страна където са конците сее получило нещо като срастване на конците със някаква кожичка и кръв, мирише много гадно, някой имал ли е същия проблем и начин на решаването му?
Благодаря предварително!

Croaker
04-26-2010, 12:01
punto6940 при мен конците паднаха до 10-ия ден при други по-късно (дори ако не се лъжа на някой са седели и месец), тъй че - строго индивидуално.
Нормално е където е имало кръв тя да се съсирва. Лоша миризма имах, но съм останал с впечатление, че при мен беше от секрет образуващ се на мястото на гемчето. Ако е само "срастване" с кожа и кръв едва ле е нещо за което да се тревожиш, но казваш, че има миризма от същото място - не мога да ти кажа какво е, но в 5ти ден е нормално мястото да е месс. Ако мн те притеснява се обърни към batkodoki (на ЛС или изчакай да ти отговори във форума).

punto6940
04-26-2010, 13:52
Днес бях да ми сменяват превръзката! И до колкото я разбрах сестрата,каза че е некроза, демек са мъртви клетките и от там идва лошата миризма. Взе някъкво малко скалпелче и почна да поизрезва тая част, утре съм пак, за да махне и другото, че да не ме мъчи на веднъж.
Само не мога да разбера от къде сее появило, като след свяка тоалетна, си сменявах превръзката, ползвах и смрадлика..... нямам думи!
Утре след превръзка ще пиша какво е станало!

SK0RP10N
04-26-2010, 21:15
Това с кофти миризмата го имаше и при мен - идваше от част, която изглеждаше като коричка, но явно и при мен е било некроза.
Къпя се, подсушавам се и пак смърдях на разложен труп долу, но вече не е така, всичко мина като падна коричката (отдолу се оголи една дупка, на мястото на гемчето, но зарастна за 2 седмици)

punto6940
04-26-2010, 21:37
При мене доктора, каза че тая кожичка може и сама да падне в следствие на лошото или никакво оросяване на мъртвата тъкан, но аз предпочитам да се премахне. Утре след прегледа ще пиша какво е станало! Лека вечер!

Crowz
04-27-2010, 08:23
Аз съм на 15 когато пениса ми е в отпуснато състояние го забелвам без никакви проблеми,а когато е в еректирало състояние ми е по трудно това значи ли че имам фимоза :?