PDA

View Full Version : Фимоза, или защо не мога да забеля главичката



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24

pe6666kata
10-14-2010, 18:05
Пълното обрязване е най-добре. При частично евентуално може пак да се наложи да си направиш пълно след време. Поне така съм чел тук... съветвам те и ти да почетеш. Има доста полезни неща.

skypebgcom
10-14-2010, 20:02
на 17 съм . Обрязахаме ме преди 20 дни нормално ли е още да има една рана от конците отгоре още да не е зараснала до края че съм се доста притеснил

rrsspp
10-16-2010, 09:38
ВНИМАНИЕ! Кирилицата е задължителна. Теми или коментари на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение!

georgi12
10-17-2010, 11:04
на 17 съм . Обрязахаме ме преди 20 дни нормално ли е още да има една рана от конците отгоре още да не е зараснала до края че съм се доста притеснил
Опиши по-точно каква е раната , колко е дълбока ,къде е .

georgi12
10-17-2010, 11:11
обрязах се пълно преди 48 часа с някакав лазер или електрически трион (не съм сигорен точно) и местна опойка.Болки нямам обаче ме притеснява че имам голям отток който се овеличава всеки ден това нормално ли е?
кога би трябвало да почне да спада??
Как преценяваш , че се увеличава постоянно ?
Нормално е да има оток .Ако наистина се увеличава , посети хирурга , който ти е извършил операцията .
Един съвет - когато пишеш някъде , поглеждай дали думата е подчертана с червена вълнообразна линия . Ако е подчертана , то значи има правописна грешка .
В случая не е фатално , но в твоят пост има 6 правописни грешки .Знам , че нямам право да те съдя , но правописът ще бъде задължителен занапред в твоя живот.

rrsspp
10-17-2010, 12:29
ВНИМАНИЕ! Кирилицата е задължителна. Теми или коментари на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение!

georgi12
10-17-2010, 23:42
Важното е , че се оправяш . Иначе за правописа - трудно -не трудно оправяй го , защото в университета няма да те вземат с този правопис.

ggnnaa
10-18-2010, 14:14
На главичката имам някакви бели точици, нямам проблеми с оголването. Точиците са точно покраи отвора през който пикая.

replacer
10-19-2010, 12:42
Направих пълно обрязване преди около 7 месеца. Не съжалявам, дори напротив. Ако имате въпроси може спокойно да ми ги зададете. Не съм специалист, потърпевш съм. :D :D :D


И не мога да разбера каква е тая мания по чикиите. Спрете се бе


След операцията ми се премахна и гадния навик да си го чеша през панталона. :grin: :grin: :grin:

mrjames
10-22-2010, 13:24
Ето я и моята история... (аз съм на 17год , с пълно обрязване заради фимоза)
1 ДЕН
21.10. Сутринта към 8 часа трябваше да съм в болницата, гладен и жаден. Първо трябваше да ми издадът лист за приемане в отделението, после ми правиха рентгенова снимка на белите дробове, ЕКГ и ми взеха кръв за изследвания. Това стана до към 9 часа, когато сестрата ми каза, че има много операции и трябва да изчакам около 4 часа... Стори ми се толкова дълго, че забравих за какво съм отишъл. Междувременно ходих на консултация с педиатър, който каза, че мога да бъда опериран. Иии така настъпи часът, когато ме извикаха в операционната. Бях си избрал спинална упойка (от кръста надолу). След упойката долната част от тялото ми изтръпа и не можех да си движа краката. През цялата операция, която трая не повече от 10мин, не съм усетил и допир до малкия, когато докторът каза, че съм готов :D пускайки по някой лаф междувременно . След като ме пусна упойката, започна лека болка в областта на главичката и решихме сестрата да ми бие течен аналгин в дупето. Това беше най-болезнената и непрятна част от целия ми престой в болницата. През нощта имах ерекции, от които се събуждах, но въобще не може да се говори за болка. Чувството е същото, както когато ме стягаше престенчето кожа, но сега вече бяха конци.

2 ДЕН
Сутринта се чувствах добре. Болка имаше само след първите два пъти, като ходих до тоалетна, която отминаваше бързо. По едно време дойде докторът, каза ми, че съм добре, че трябва да ми се смени превръзката и, че ще ме изпишат днес :grin:
Ако съм изпуснал нещо, питайте.. Засега това, че трябва да ходя да го къпя в смрадлика :D

SK0RP10N
10-22-2010, 17:10
Честито :)
Дано всичко е точно и безпроблемно, искрено ти го пожелавам :)

Но защо е тази практика (то е ясно - за да се избегне всяко едно усложнение) - при пълна упойка пациентът да остава под лекарско наблюдение + пренощуване ?

Аз бях с пълна упойка и 3 часа след операцията казах на хирурга, че аз напускам болницата.Той го одобри, защото видя, че всичко върви точно и аз се чувствам добре (изключвайки силното замайване и дезориентация).

Само та отбележа, че моята операция бе преди повече от половин година (05.03.2010)

replacer
10-24-2010, 17:05
За онези които се интересуват за болките
болки има но не са толкова ужасни колкото си мислите
и аз си мислех че ще умирам но всъщност нещата се преживяват много по-леко отколкото си мислите
аз лично бях в няква нервна криза и как се реших тогава
беше пълен филм
ужасна е гледката не нещо друго
преживява се лесно но ходете си я направете при специалист и не щадете пари
това ви е за цял живо ако почнете да си броите стотинките ще сбъркате :-D

GiGaSpAwN
10-24-2010, 18:28
А някои ще каже ли операцията с лазер колко пари е ???

Daughtry
10-26-2010, 13:01
Искам да попитам следното:

На 17 съм. От Август насам усещам някакъв дискомфорт, когато оная ми работа е в еректирало състояние. Когато се опитам да си опъна кожата докрай, виждам, че е червена под главичката и ме боли. Ходих на уролог и ми предписа Тридерм и Дефламол. Мазах се, но не отмина всякъш. После ходих на друг и той ми предписа Клотримазол. Мазах се с известно време с него, но всякъш кожата ми под главичката започна да се бели и нямаше никаква промяна. Дали трябва да се оперирам?

exsteen
10-26-2010, 14:44
Здравейте банда... писал съм в тая тема и преди, но междувременно са изтрили никовете отпреди две години, така че все тая.
Днеска се обрязах-някои неща минаха добре, други не...
Като за начало, отидох си като редови, 26 годишен осигурен пич в Александровска, да търся най доброто за пишката си.Насочиха ме в един кабинет в мазето буквално, там било урологията.Оттам един млад доктор, много свестен ме прегледа и ме изпрати до съседните два кабинета с едни бумаги, да попълваме там консултации, че да ме приемат-минах ги, с повечко чакане, опашките са яки... и днес сутринта, както бях инструктиран гладен и жаден айде на третия етаж, почаках малко и ме хвърлиха на масата.И ето ме сега вкъщи, няколко часа по късно, обрязан и с омотана като ранена във войната пишка, с няколко слоя бинт, отпочивам си.Всъщност нищо не ме боли, нищо не ме мъчи, нахраних се, пих си лековете които ми предписаха-антибиотик който пази урината от бацили, да не ми се зарази нещо раната и витамин С в конски дози.Даже ходих да пикая и нямаше драми, в сми, нищо не ме боли, не ми пари.Тъй че, горе главите и който се колебае-няма страшно.Докато ми заздравее ще ви давам отчети, а ако някой нещо го интересува да пита.

exXxteen
10-27-2010, 00:50
...но междувременно са изтрили никовете отпреди две години...
Това по нагоре го написах аз.Извинявам се на екипа, грешката е моя-намерих си профила.

exXxteen
10-27-2010, 13:44
Ден 2-дневен отчет. :D

През ноща нямах никакви проблеми с пишока, става, ляга, не ме е болял.Събудих се чак сутринта когато трябваше да ставам, беше се понадървил, но не ме болеше.Усещах конците, но не може да се нарече болка.По скоро някакъв вид дискомфорт, заради нетипичното чувство за допил :-o
Иначе си бях приготвил телефонния указател, ако се надърви и боли, да го хедшотна един път да пада. :o
Сутринта ходих до болницата да ме видят докторите и да ми сменят превръзката.Смениха я, видях си го и за сефте след операцията... :-o Мммм, не е самата красота, ма и нищо стряскащо.Намазаха ме там с някакви мазила, разтвори и пак го омотаха като мумия, вдругиден наново.
Сега ме карат и да си взема свещички с противовъзпалителен ефект.По принцип не се чувствам двигател с вътрешно горене, че да си навивам свещи, ама май ше трябва да си ги взема и да пробвам.

Daughtry
10-27-2010, 21:26
Някой ще ми каже ли плс?

batkodoki
10-27-2010, 21:32
Искам да попитам следното:

На 17 съм. От Август насам усещам някакъв дискомфорт, когато оная ми работа е в еректирало състояние. Когато се опитам да си опъна кожата докрай, виждам, че е червена под главичката и ме боли. Ходих на уролог и ми предписа Тридерм и Дефламол. Мазах се, но не отмина всякъш. После ходих на друг и той ми предписа Клотримазол. Мазах се с известно време с него, но всякъш кожата ми под главичката започна да се бели и нямаше никаква промяна. Дали трябва да се оперирам?

ако до 17 не си имал значими проблеми със забелването, ако те са се появили преди 3-4 месеца и след неудачното им лечение нещата се влошават - Ти от уролог нужда нямаш, а и никога не си имал!
ДЕРМАТОЛОГ и то грамотен трябва да те види! и то без повече мотаене и отлагане! алтернативата е наистина да стигнеш до операция.

Daughtry
10-28-2010, 11:56
Според вас Дерматолога би ми помогнал да не се стига да операция, така ли?

icetoo0
10-29-2010, 09:17
;pp

batkodoki
10-29-2010, 12:17
Според вас Дерматолога би ми помогнал да не се стига да операция, така ли?

не мога да кажа дали ще се стигне или не до операция понеже не познавам конкретиката на случая!

щом двама различни уролози при два разсрочени във времето прегледа предписват антимикотици, следва да е била манифестирана клинична картина на това, което популярно наричате "гъбички".
специалист по тях е точно Дерматолога, още повече че прилаганото лечение не дава очакваният резултат до тук.

друг въпрос е, че съществуват ред по-рядко срещани заболявания на препуциума и/или лигавицата на гланса, които успешно имитират банална гъбична инфекция, но етиологията, причината за тях лежи в друга плоскост и съответно налага съвсем различен подход на лечение.
и гъбичките и тези "неща" за които говоря се лекуват твърде успешно вярно и навреме диагностицирани от специалист, а в случая такъв се явява точно ДЕРМАТОЛОГ-а!
а ти още когато искаш "талон" от ОПЛ настоявай да ти пусне базисните изследвания на кръв§урина, (задължително И кръвна захар!) и с резултатите в ръка отивай да те види Дерматолог, желателно грамотен! :)

без адекватно лечение и гъбичките и по-сериозните "неща" ще доведат до Фимоза => операция.

batkodoki
10-29-2010, 12:35
Здравейте на 18 год. съм вчера се прибрах от операция на късо гемче в ВМА... Проблема ми е че доктора ми изписа една паста Тетрациклин мисля че беше да не зараства отново гемчето и аз се намазах вчера вечерта и си легнах ... сега като се събудих видях че там където има конци ми е набрало леко и се притеснявам от това не знам защо така се е получило ХЕЛП ;[[[

вместо да изпадаш в паника и да вдигаш шум за нищо - докато се възстановяваш седни и попрочети колкото имаш възможност от Темата поред от самото и начало! няма да ти е излишно. :)

белите "неща" които виждаш погрешно възприемаш за продукти на инфекция. не е така - ако беше чел, щеше да си наясно, че са нормално явление и щеше да си наясно че те НЕ бива принудително да се отстраняват за сега.

и друго: последващо възпаление не е изключено при никоя интервенция свързана с нарушаване на кожната цялост, но те уверявам, че дааааалеч преди да видиш с очи "гной", тялото ти ще те алармира по един съвсем осезаем за съзнанието начин. казват му "болка" и то не от търпимите :)

така, че споко за сега - и чети какво да правиш нататък :)

exsteen
10-31-2010, 17:55
Пети ден при мене, пишката ми е екстраа. :grin:
Значи оттока почти напълно е спаднал, цвета е какъвто винаги си го помня.Шевовете си ми седят, но не ми причиняват дискомфорт.Нощем като стане, освен леки боцкания нищо друго не усещам.Нося си се вече без превръзка и нямам проблем от това.Въбоще не е гадно даже.

zabivkataone
11-01-2010, 10:16
Имам Фимоза къде в София мога да се оперирам.Кажете добър уролог от който сте доволни.

maksimal
11-01-2010, 15:39
Имам Фимоза къде в София мога да се оперирам.Кажете добър уролог от който сте доволни.

Отиди на личен и му искай направление за уролог.(предполагам, че ще те погледне - да види дали си за уролог) Той ще ти каже най добре кой доктор(хирург,уролог) е най добре да се отиде :)

zabivkataone
11-01-2010, 17:11
Аз ще отида при личния за направление.Най вероятно ще отида в Александровска като гледам там е наи добре .На 18 съм иначе

exsteen
11-04-2010, 18:51
Ето го и деветия ден.

Да не чуе дявола, но изглежда добре.Цвета му си е напълно нормален, блед, без някакви особенни нюанси.Топя си го в смрадликата и не барам конците, а и те не бързат да падат, което е добре-нека хубаво да си свършат работата, тъканите да укрепнат достатъчно и тогава да паднат.Мажа го само с дефламол, достатъчно време след баните, препоръка-който иска, нека чете темата, всичко си пише в нея.
Пазя го много от механични въздействия-спя без гащи, тъй като открих че така няма никакви проблеми с ерекциите.Когато се притиска, боли ту оттук, ту оттам, а тъканите са още прекалено нежни, за да рискувам да ги травмирам.
Ходя също така с широки боксерки и широки джинси, като при това ходя, ставам и сядам внимателно.Не желая да мастурбирам все още, макар че скоро може и да опитам, стига да е безболезнено, проблем няма.
Ако някой желае да пита нещо.... давайте.

GiGaSpAwN
11-04-2010, 20:50
Имам въпрос има ли някои които си е направил обрязване с ЛАЗЕР. и Къде???

exsteen
11-04-2010, 20:55
Някъде преди страница 100 се споменаваше нещо за лазер...Аз не съм, при мене използваха скалпел и ножичка, но ми стана интересно-защо търсиш лазер?

exsteen
11-06-2010, 09:56
Привет отново.12 ден при мене, вече съм на такъв етап от лечението, че промените текат бавно.Важното е че текат в правилна посока.Упорито си правя през 12 часа баня със смрадлика.Конците още не са се отпуснали.

Прочетох най-после цялата тема.И честно казано, съм ужасен от начина по който с лекота се пренебрегват съветите на един професор по медицина, специалист по пишки, ако мога така да се изразя.Преди две години аз и още няколко момчета се борихме да го върнеме тук, да не изоставя темата и форума... сега се чудя правилно ли сме постъпили.А по конкретно защо пиша това:
-На няколко пъти видях как с лекота се препоръчват стероидни лекарствени средства от оздравели пациенти, при все недвусмислените му обяснения.
-Безкрайната полемика за калиевия перманганат, чудно ми е как не му се е счупила клавиатурата да повтаря за нея и смрадликата.
-Поставят се диагнози през монитора от пациенти на пациенти.Пишат се виртуални рецепти, примерно антимикотични кремове за повишена чувствителност...
Е не усещате ли че това не е редно?И цяла катедра професори няма да ви помогнат по този начин.Хайде, лекувайте се кой както иска.Аз ще продължа да следя темата и да си давам отчетите, пък дано да помогна на някой.Ако имате въпроси,питайте.

aeii
11-07-2010, 15:00
Здр. :) Пише ти Иван от Стара Загора момче на 16 години преди 1 седмица ходих и ми казаха че ми е кьсо гемчето :). Дадоха ми направление, което важи за цяла Бьлгария да се оперирам. Доктора при, който ходих каза че може и той да ме оперира :) При вьпрос от моя страна колко ще струва той каза има две вьзможности тук да го направим да струва 300-350лв да доплатиш и някьде др-де кьдето щяло да струва около 250 лв но условията не били сьщите, какво ще ме посьветваш и тези цени реални ли са ?

exsteen
11-07-2010, 16:57
Здрасти Ванка.Не знам дали към мен се обръщаш, но понеже аз съм този който е писал преди тебе, реших че май е така.

Първо по отношение на доктора и цените.Абсолютно нереални са, тъй като цената за лечение на френулум бреве е... 0 лв!То се покрива от здравната каса и е напълно безплатно за тебе и родителите ти.Щом си с направление, значи който и да било лекар, би трябвало да те излекува без да ти иска пари на ръка, освен ако не е частна клиника с официално обявен ценоразпис.Това се отнася както за френулутомия, така и за циркумсцизио.
Второ-прочети темата, ще ти е полезна.Пише за всичко, тези 250 страници са пълни с опита на хора минали през подобни лечения, както преди, по време,така и след операциите им.
Трето-сподели с нас какъв точно е проблема, защо отиде на лекар и лекуван ли си в близкото и далечно минало от проблем с пишката и ако да, как...

aeii
11-07-2010, 17:34
Не просто хванах си приятелка :) и се стигна до там .. сещаш се :) И случайно забелязах на едно клипче как оня си го забелва замислих се .. че при мен не е така отидох при личния си лекар с искане за направлениа за Уролог.Той каза че така като нямам 18год. трябва да ида пьрво на Детска Педиатрия отидох и незнайно защо жената вьтре ме гледа на видеозон :Х... След това получих желаното направление за Уролог. Отидох влязох казах му го в прат текст срам не срам .. - докторе немога да го забелвам той каза свали дьнките и покажи извадих го не беше твьрд и го забелих както трябва,но му обясних че когато е твьрд го забелвам мн мн трудно и то само главичката а видях че трябва да е още надоло той каза обьрни го кьм мен демек там кьдето е гемчето да го види каза ясно кьсо ти е гемчето трябва операция.В горния ми пост пише какво стана нататьк :) Това е.П.С:вьпроса ми беше кьм този,който е оставил темата.Но се радвам че и ти ми помагаш даже ако искаш и скупе остави да поговорим :) Благодаря Предварително :)

aeii
11-07-2010, 17:35
Не просто хванах си приятелка и се стигна до там .. сещаш се И случайно забелязах на едно клипче как оня си го забелва замислих се .. че при мен не е така отидох при личния си лекар с искане за направлениа за Уролог.Той каза че така като нямам 18год. трябва да ида пьрво на Детска Педиатрия отидох и незнайно защо жената вьтре ме гледа на видеозон :Х... След това получих желаното направление за Уролог. Отидох влязох казах му го в прат текст срам не срам .. - докторе немога да го забелвам той каза свали дьнките и покажи извадих го не беше твьрд и го забелих както трябва,но му обясних че когато е твьрд го забелвам мн мн трудно и то само главичката а видях че трябва да е още надоло той каза обьрни го кьм мен демек там кьдето е гемчето да го види каза ясно кьсо ти е гемчето трябва операция.В горния ми пост пише какво стана нататьк Това е.П.С:вьпроса ми беше кьм този,който е оставил темата.Но се радвам че и ти ми помагаш даже ако искаш и скупе остави да поговорим Благодаря Предварително

exsteen
11-07-2010, 19:06
Виж сега-аз имах същия проблем и моята диагноза беше фимоза... Предполагам и твоята е същата.Ако прочетеш темата от самото начало, ще видиш че съществуват доста крайъгълни камъни за заобикаляне.Има една така наречена стълбичка на интервенциите, след които общо взето диагнозата си остава същата, в по-малка или по-голяма степен.
Диагноза фимоза и следват:аблацио, френулутомия, пластика, циркумсцизио.При мен аблацио не е прилагано, пластика също.Но първо ме оперираха от късо гемче - тази операция се нарича френулутомия и бързо стана ясно че това не е решение, а само частично облекчение на симптомите.Та сега вече съм с пълно обрязване.
Та исках да кажа, ако ти предлагат като решение на проблема операция на късото гемче, да знаеш че това рядко, ама много рядко решава същинския проблем.От друга страна, пак те оперират, пак има упойка, рязане, шевове и възстановяване-по добре е при това положение да е направо пълно обрязване, поне е сигурно че ако няма усложнения и при правилно постоперативно лечение, проблемът ти ще изчезне веднъж завинаги и ще постигнеш в приемливи срокове главната цел-пълното удоволствие от секса.

zabivkataone
11-08-2010, 12:27
Тъкмо се пребирам от операцията,мина добре ,сега упойката почна да ме отпуска и взимам аулин.При мен проблема с фимоза е доста отдавна може би 2 години.Реших първо да пробвам с кремове,е имаше един който по оправи нещата,но временно.Така че ще посъветвам всички с тази диагноза да не отлагат рано или касно ще трябва да се оперирате,така че по добре рано,а не като мен след 2 години.В Алехандровска са много добри ,само че преди това трябва доста да се разкарвате по лекари и да чакате,на мен ми отне 1 седмица подготовка.Успех на всички!!!

exsteen
11-08-2010, 17:42
Честито брат!
Трудното вече мина, са си пии каквото са ти изписали, прави му баните и най важното-не се плаши за щяло и нещяло.Ако нещо те шашка, питай тука.Ще оздравее и ще стане зенитна ракета, вервай ми.

А на мене днес ми падна първия конец. :D Ще го отпразнувам...

STUBBS
11-09-2010, 14:36
Здравейте!
Ако късото гемче се скъса, то трябва ли ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да отида на лекар, или може да си зарастне така и да не ми пречи?

exsteen
11-09-2010, 15:56
То че ще зарастне, ще зарастне, ама ще боли първо, второ много е вероятно да остане цикатрикс (белег), който ще те боли при секс и мастурбиране и ще ти пречи.
А съвсем отделно-гемчето ако не е късо, не трябва да се скъса.И като зарастне е напълно възможно пак да се скъса.Иди по-добре, не е толкова страшно.

zabivkataone
11-09-2010, 16:20
1ден мина,при уриниране всичко е нормално даже много добре никакви грижи,с нощтните ерекции няма никаква болка само малко неудобно, имах чувство че цяла нощ е надарвен :Д.На сутринта ми смениха превръзката малко неприятно но какво да се прави.Всичко при мен е супер :)
Само да попитам кoлко време трябва да се носи превръзка?

exsteen
11-09-2010, 17:33
Ми 3-4 дена, по преценка на доктора.Ако раната е започнала да заздравява, се минава на суха, но тя се носи кратко.

kr123
11-12-2010, 12:02
Здр. :) Пише ти Иван от Стара Загора момче на 16 години преди 1 седмица ходих и ми казаха че ми е кьсо гемчето :). Дадоха ми направление, което важи за цяла Бьлгария да се оперирам. Доктора при, който ходих каза че може и той да ме оперира :) При вьпрос от моя страна колко ще струва той каза има две вьзможности тук да го направим да струва 300-350лв да доплатиш и някьде др-де кьдето щяло да струва около 250 лв но условията не били сьщите, какво ще ме посьветваш и тези цени реални ли са ?

При кой лекар си ходил ?

fox156
11-12-2010, 13:03
Здравейте.Преди 28 дни ме оперираха от фимоза , но конците още не са паднали при положение че ми казаха че ще паднат околко 15-тия ден. Трябва ли да отида или на лекар или да изчакам още малко?

zabivkataone
11-12-2010, 13:20
Ден 5-ти вече махнах превразката и сега си правя бани със смрадлика.Така с тия конци е като суджук :D.Вечер тия ерекции направо...Щом приятеля стане и мен ме буди :D

exsteen
11-12-2010, 14:44
А при мене взе да става сложно, след като в началото тръгна добре-конците седят, но от едната страна, където падна един конец раната леко се е отворила.Не боли, не кърви, но е отворена.Намалих смрадликата и ходя със стерилна превръзка, за да не се инфектира.

batkodoki
11-12-2010, 20:55
А при мене взе да става сложно, след като в началото тръгна добре-конците седят, но от едната страна, където падна един конец раната леко се е отворила.Не боли, не кърви, но е отворена.Намалих смрадликата и ходя със стерилна превръзка, за да не се инфектира.

не е зле а те види оператора.

не е нещо нечувано и невиждано, напротив случва се прекалено често.
има си ясни и добре документирани в нишката на Темата причини, коренящи се в простият факт, че всеки преглед касаещ Фимозен пишок с по правило последваща операция се извършва САМО и единствено в "покой". което означава, че реално не се отчитат нито формата нито индивидуалната кривина на пениса в ерекция.

стандартното обрязване се прави под формата на идеален кръг без отчитане на горните индивидуални особености, т.е. само майсторите оставят "аванс" и то по интуиция по скоро.

резултата може да е това което описваш: при спонтанните ерекции пишока напряга в пъти повече "по-дългата" според формата и кривината си страна в геометрично отношение, която обаче вече има по-къса кожна покривка.

понякога се налага полагане на нов конец за фиксация, понякога не, индивидуално е като всичко касаещо Фимозата....когато дефицита е малък той точно служи за компенсатор и много бързо изчезва без намеса. когато дефицита е голям - налага помощ от принудително фиксиране.

но за да не преживяваш излишно - нека те види операторът, а пък друг ще е въпроса дали освен в покой е виждал пишока и в ерекция преди да планира подхода при интервенцията.
отговора е еднозначно ясен...

replacer
11-12-2010, 22:46
баткодоки,
на мен от едната ми страна се събра повече кожа
смисъл понеже си е наклонен наляво и там се посъбра и дори сега 7 месеца след операцията е леко по-набъбнало
иначе и при мен пък отдясно като го гледам май ми се разши някъв конец много отрано мисля на петия или шестия ден, но аз пък тогава се зарадвах понеже си помислих че заздравява много бързо :D :D :D
сега всичко ми е наред само дето от лявата ми страна където са рязали има струпване на повече тъкани ако мога така да се изразя
ПС1- с пълно обрязване съм
ПС2- прав е exsteen. Като имате проблеми осносно могат да ви помогнат лекарите
темата тук е по-скоро да мотивира и да придобиете обща представа плюс натрупаното знание за смрадликата и за периода на заздравяване и примерно за пътеката по която трябва да минете- направление от личен лекар->уролог....
със здраве

exsteen
11-13-2010, 14:47
не е зле а те види оператора.

Мда, но за съжаление отпуската свърши и отново започнаха командировките, а в работата ми никой не се интересува от моята пишка.Иначе писаното от тебе се вписва в картинката при мене-действително никой не ме прегледа в ерекция.Обрязан е във формата на идеален кръг, а всъщност на мен при ерекция ми е леко закривен наляво, става дума съвсем малко, но все пак забележимо отклонение.Отварянето се получи точно отдясно или дефицита, както го наричаш.Става дума за около сантиметър по дължината на шева, а иначе в покой си седи затворен.Забелязах го, докато проверявах шевовете как са, че на това място се отваря лекичко.След като първите два дни беше обилно мокро от лимфна течност, или каквото трябва да е тази безцветна лигава течност, сега изглежда залепнало и сухо.Не го напъвам, само му правя ежедневно стерилти превръзки с малко риванол.Смрадликата вечер преди лягане, с по слаб от обикновенно разтвор, за по кратко време.
Не съм уплашен, предварително знаех че има такава опасност, просто се надявах да се размина със всякакви усложнения и да имам минимални цикатрикси.

gesh0603
11-14-2010, 01:05
Здравейте (:
Вчера си направих операция. Само че пластика. Въпреки, че има шанс отново това да не оправи проблема, реших да пробвам - все пак винаги мога да махна препуциума, ама не мога да си го сложа после :-D

Та чудя се, нормално ли е сега да не мога да го забеля, защото ме боли много ако се опитвам? Аз преди можех, проблема ми беше само при ерекция. Скоро пак ще ме види хирурга, ама се сетих за тая тема...

gesh0603
11-15-2010, 03:08
ако никой не напише нищо, тоя бъг с 254 страница ще си остане...

exsteen
11-15-2010, 18:03
Има скрити мнения в темата, затова е така.Написани от някой но не се виждат... повтаря се в края на всяка страница.

Относно твоя проблем-да, нормално е на втория ден.Нека минат две-три седмици.

gesh0603
11-15-2010, 23:16
Всъщност днеска хирурга набързо го забели... Не болеше чак толкова много, колкото очаквах. Каза, че вече трябва, защото и по гемчето е работено и трябва и него да го мажа с едно нещо. Същото се отнася и за баните със смрадлика.

gesh0603
11-17-2010, 00:01
OK, пак съм аз и съм притеснен.
Понеже вече често започнах да имам ерекции и вече не можех да се владея.. Болеше от тях прекалено много и реших да предизвикам еякулация по възможно най-деликатния начин без допълнително да опъвам шевовете, без да забелвам докрай. Получи се, но не беше съвсем безболезнено и накрая имаше съвсем малко кръв(колкото да зебележа, че е имало) и мисля че беше от шева на френулума.
Това повод ли е да се притеснявам? :(
Повече срещи с хирурга няма да имам и няма как да го питам в скоро време...

pe6666kata
11-23-2010, 21:58
Ако не тече постоянно, няма страшно... то там отдолу на гема си е деликатно и без това, пък какво остава като си го дървил мощно

Sounder1
11-24-2010, 16:32
Здравейте ето го и моят проблем,на 17 години съм,С момичетата немога да се облача,но проблемът ми е следният.Като ми е в нормално състояние члена мога доста да го заголвам.Но стане ли,става доста тегаво слизам на 1-2см от главата при това с болки,който се търпят.От тези описание единствено имам тези бели пъпки но ту се появят ту изчезнат.В секса ми е доста трудно,усобено с по-тесни.Случвало се е дори да се отказвам....Случвало ми се е да ми пада доста често -което предполагам че е от болката.

Имам няколко въпроса:
-При ефентуална операция със сигурност ли ще ми се оправи проблема?
-Опасно ли е?
Доста съм наплашен,но искам да го разрешя този проблем,че немога да задоволявам приятелката ми :(

exsteen
11-25-2010, 05:28
Аз нещо не разбрах-значи когато е в ерекция, не можеш да издърпаш кожата на повече от 1-2 см зад ръба на главичката, така ли?
И пишеш, че не можеш да се оплачеш, но често ти пада от болка?

Пъпките засега, не ги мисли толкова.Предполагам, че само му развалят вида и това те притеснява-е, ако отделиш време да изчетеш цялата тема, ще видиш че и други имат същите проблеми.Ще изчезнат.

А за двата въпроса-първо трябва да се изясни има ли нужда от операция.А иначе всяка хирургическа интервенция крие риск.

exsteen
11-25-2010, 05:34
Минаха 28 дена при мене.Конците паднаха до един.Отворения шев вече зараства.Значи за около 10-14 дена се изгради тъкан която да компенсира празнината.Първоначално изглежда като лигава течност, вътре в отворения шев, после започва да се покрива с бледа тъкан, бяла на вид.След всяка баня със смрадлика се покрива с белия налеп.Сутрин обикновенно раната е напълно затворена, през деня се отваря наново.Доколкото разбрах, това е напълно нормално, но крайната цел не е да се затвори, а да израсте тъкан в този отвор, който да компенсира.Когато е в ерекция сутрин, ясно си личи че там е зашито твърде късо.Имаше малко отворено и от другата страна, под един шев, но и там вече расте нова кожа :)Раничка отдолу на мястото на гемчето, също има, тя зараства значително по бавно и до ден днешен си кърви по мъничко.
Това което предприемам е през деня да има тънка превръзка напоена с риванол.Всяка вечер му правя баня със смрадлика.При къпане е увит в найлони, внимавам въобще да не попада нищо в отвора, за да не се инфектира.
И така, надявам се в скоро време да са се затворили стабилно всички рани.

Sounder1
11-25-2010, 15:24
Аз нещо не разбрах-значи когато е в ерекция, не можеш да издърпаш кожата на повече от 1-2 см зад ръба на главичката, така ли?
И пишеш, че не можеш да се оплачеш, но често ти пада от болка?

Пъпките засега, не ги мисли толкова.Предполагам, че само му развалят вида и това те притеснява-е, ако отделиш време да изчетеш цялата тема, ще видиш че и други имат същите проблеми.Ще изчезнат.

А за двата въпроса-първо трябва да се изясни има ли нужда от операция.А иначе всяка хирургическа интервенция крие риск.



Да точно така .Когаато е в ерекция немога да издърпам кожата на повече от 1-2см.Случвало се е това за което свързано гемчето да е зачервенява.Какво мислиш трябва ли да отида на херург?

exsteen
11-25-2010, 18:33
Пак уточни, извинявай-1-2 см ЗАД главичката или 1-2 см без тя да може да се забели?

11crazy11
11-25-2010, 21:59
Такааа... Не знам откъде да започна, но май най подходящо е да кажа, че и аз имах фимоза...И мислех че имам голям проблем, че съм болен и т.н. Така че искам да го кажа на всички в тази тема - ФИМОЗАТА НЕ Е БОЛЕСТ!!!Даже лекарите си го казват, че обрязването не е операция а интервенция!

Но не вярвайте мн на лекарите - за съжаление колкото и да ги уважавам (майка ми е лекар все пак) мога да кажа, че по отношение на урологията са много по-назад отколкото т.нар. "западни" страни. Но вие ще разберете защо имам такова мнение след като разкажа своята история. Започвам малко тъпо като приказка, но ми писна да чета по форумите колко ужасно нещо е фимозата и колко сериозен проблем е.

И така...Преди няколко години ми направи впечатление това, което и на повечето от вас - главичката ми не се забелва! Дълго не знаех това аджеба проблем ли е или не но не смеех да питам майка ми (по лични причини - малко особена е по отношение на секса) затова реших да проверя в нета - и о ужас има такава болест - фимоза какво ще правя сега. Бях се шашнал защото навсякъде по форумите пишеше колко страшно може да стане това говореха за парафимоза аз се шашках да не би да се събудя някой ден и да се наложи да ми разфасоват саламчето :) Разбрах, че може да се обреже човек и вс да е ок - но оттук идват следващите проблеми - как ще се давам да ме обрежат (не че нещо но смятам че щом природата е направила нещо то трябва да си стои там а не при първото ох да се реже), как ще си го спонсорирам сам(както разбирате наште не трябваше да разбират както си мислят и повечето от вас), какво ще стане с още младата ми тогава връзка с гаджето ми когато се наложи да се доказвам с фимозиралото ми достойнство и т.н. Реших първо да отида при уролог и да видя какво той ще ми каже. Той видя, че имам и късо гемче и тъй като не можех да забелвам само в ерекция той ми предложи първо да ми резнат гемчето и след това ако не се поотпусне фимозния пръстен да ме обрежат. Реших се, отидох, резнаха ме. Но след като вс зарастна и не се оправих се попитах пак - нужно ли е още една операция. Опитах пак да потършувам в интернет но този път в немски страници (оправям се доста добре с тоя език и ако вие сте така ви съветвам и вие да търсите там инфо ;)) и о чудо - попаднах на една чудна статия където пишеше точно какво е фимозата, за видовете лечение и че повече от !70%! процента от случаите в Германия се третират неоперативно,обрязването за тях е твърде консервативен метод, а с помощта на кортикостероиден крем Дермоват (или друг). Така че аз си купих чудния крем и почнах да се мажа - и наистина след ок 3 седмици имаше видимо подобрение.След това се свързах с един аптекар и медик специалист по хомеопатията и той ми каза, че всички лекари ги учат че фимозата се третира само с обрязване и затова няма никой от тях да ми предложи алтернатива. След това ми даде една програмка с кремове за 1 месец после друга за още 1 и накрая за още 1 една последна. И се оправих. С гаджето ми още по средата на лечението вече се наслаждавахме на резултата без проблем останалото беше за да си стане както си е. А какво ми донесе операцията от късо гемче? Само образуване на някаква твърда тъкан която пак опъваше. Аптекарят и с това ми помогна и каза че е нормално, и че при повечето операции се получава така (включително и обрязването).Важното е че сега съм ок радвам се на пишока ми (и не само аз :)) Това което искам да ви кажа е, че не трябва да се стряскате това е малък проблем и можете да не се подлагате на операции, както ви съветват повечето уролози.

Основното което трябва да знаете за фимозата е следното

- ВСЕКИ мъж се ражда с фимоза, после на повечето им се оправя (терминът фимоза по начало е доста широк)
- на тези които не им се оправя не трябва да се реже непременно! Само трябва да и се помогне да се доразвие
- има 4 "вида" фимоза (от най-леката до най-тежката форма): такава при която главичката не може да бъде забелена или частично само в ерекция;при която не може да се забели и в отпуснато състояние, но кожичката отгоре е свободна; когато въобще не може да се забелва кожичката е опъната, прилича на хоботче, но не пречи на уринирането; когато затварянето е толкова голямо, че спира уринирането (това е много рядко срещано, но много опасно!)
- на запад над 70% се лекуват неоперативно от фимоза, най-често просто с постепенно опъване на кожата назад със стремеж да се оголи главичката или чрез кортикостероиден крем
- не бъркайте кортикостероидния крем със стероидите в спорта - подобни са но в кремовете са в малко количество а и се прилагат локално, и практически нищо не влиза в кръвта и т.н. (казвам го защото много тук пишат че било вредно) - целта е да се помогне образуването на нови клетки в тази част на кожата и ктака да се разшири - същото става и без крема но значително по-бавно с години.

За тези които ще почнат да спорят с тази информация мога да кажа че съм се консултирал с лекари, медицински книги и различни сайтове (сега не мога да пост-на всички защото повечето дори и не ги помня), дори за кортикостероида пише и в сайта на детското отделение към Пирогов който иска да търси. А и има живо доказателство (АЗ 8-) ) че действа!

Който иска да му дам рецептите и лекарствата да ми пише ЛС.Не мога да гарантирам че ще се оправите но няма да навреди ако пробвате. Смятам че ще свърши работа особено за 1 и 2 вид фимоза ;) А и аз се оправих няма никаква причина и вие да не се.

Ай, лека от мен!

Бих искал да ми помогнеш : ) но дай някви контакти плс :neutral: pls
Мс мн

dizzy
11-29-2010, 13:06
Ами честно казано от няколкото страници, които прочетох от темата не успях да си "поставя" диагноза. Доколкото разбирам. при фимозата трудно става забелванете в нормално, камо ли в еректирало състояние. При мен малкия е изцяло покрит, обаче нямам някакви затруднения при забелването в нормално състояние. При ерекция, става по-трудно, но не бих казал болезнено, а ако го повторя 2-3 пъти всичко вече минава "гладко" :D На 20 години съм, ако има някакво значение.

exsteen
11-29-2010, 16:21
Значи не ти е нужна диагноза.При всяка мастурбация забелвай, използвай и овлажнител и вероятно няма да имаш и за вбъдеще проблеми.

Spaskich
12-02-2010, 15:40
...

exsteen
12-03-2010, 15:57
Ако не те е срам, сподели снимка... този пръстен за които говориш, да не би при разлепването да е бил раничка или нишка от ранички?Имаш ли спомен?
Също така, при разлепването, имало ли е силна болка, която да продължи дни?
Кръвоизлива къде се появи?

Spaskich
12-03-2010, 19:42
...

exsteen
12-04-2010, 09:41
Така както е описано, звучи като фимоза и късо гемче.Изглежда не е тежка форма, щом си успял да се изпразниш както е забелен.Но че се е цепнало гемчето, не е нормално.
За да заздравее раничката, прави му всяка вечер баня от смрадлика.После може да се опиташ чрез мастурбацията да разтеглиш кожичката и гемчето, докато кожата ти още е еластична.

georgi12
12-04-2010, 10:26
Казваш , че си имал фимоза и си бил опериран.
Възможно е точно този бял твърд пръстен да е мястото на среза .При частично обрязване обикновено се получава точно така .
Хубаво е да отидеш отново при уролог.

exsteen
12-04-2010, 21:16
Съгласен с теб, че вероятно произхода на този бял пръстен е от нараняване, оперативно или не.Причината е че тъканта, която се образува върху раната, не е със същата "еластичност" като останалата-баткодоки го беше обяснил по назад в темата.

За свое успокоение може и да посети уролог, но все пак има някои важни неща които трябва да знае:все още е в във възраст в която може да се опита да тренира кожичката си, да бъде по "разтеглива".Същото се отнася и за гемчето.
-Но едно по едно, първо трябва да заздравее раничката.
-После, задължително използвайки смазка, при всяка мастурбация да се опитва да забелва напълно главичката, доколкото му позволява кожичката, без да го боли силно.Малко болка, по скоро дискомфорт или неприятно усещане, е нормално да има.
-Масаж на гемчето, тоест с пръст трябва да се разтърква внимателно, пак със доста смазка.

Akbar
12-05-2010, 00:06
Здравейте :) На 16г. съм.Мисля че е възможно да имам фимоза...Когато не съм в ерекция,забелвам пениса без проблем,но когато съм в ерекция изпитвам затруднение със забелването.Свършвал съм със забелен пенис,обаче до като забелих инструмента,изпитвах затруднение.

exsteen
12-05-2010, 08:43
Ами горе долу и тебе мога да те посъветвам същото.Използвай бебешко олио за да го овлажняваш и при всяка мастурбация забелвай колко се може повече.Масажирай и гемчето.
Всеки човек си се развива индивидуално, за някои 16 години може все още да си помогне, за някои може да е късно, но в повечето случаи има шанс.Но преди да се решиш да оправяш проблема с помоща на доктори, нищо не ти пречи да опиташ.

Akbar
12-05-2010, 12:13
Мерси за отговора.Ами аз ще изпробвам с олиото да видим какво ще стане и кой знае може да се подобри ситуацията.Като изпробвам ще пиша пак"

Spaskich
12-06-2010, 07:46
...

exsteen
12-06-2010, 08:11
Баните със смрадлика ще ти помогнат да заздравее раничката по бързо.Отиваш в аптеката и искаш смрадлика.После я вариш по указанията написани на опаковката.Изчакваш да изстине до стайна температура и топиш чушката за 10-тина мин.Цвета на отварата трябва да е зеленикав.Да не е кафяв.След банята около раничката ще се е образувал бял налеп-НЕ ГО МАХАЙ.Точно той е целта, от налепа заздравява по бързо.Спокойно можеш да го купиш, тъй като тая билка е с широко приложение.Лайката и риванола също помагат, но смрадликата е най ефективна.

За смазката, използвай бебешко олио.Продава се и по суперите.Но това-когато зарастне раничката, като докато това се случи, най добре остави чикиите и секса за известно време.

Spaskich
12-06-2010, 19:18
...

exsteen
12-07-2010, 15:50
За нищо Спаскич... успех и ако има нещо друго, пак пиши.

Hassell
12-08-2010, 10:48
Здравейте, братовчед ми има къс гем, налага се да се премахне чрез операция. Бихте ли ми казали дали има някакви странични усложнения след премахването му, по-ранна еакулация, кожичката все още ли седи над главичката и т.н. Общо взето в 2,3 изречения, всичко, което става след премахването на френулума

благодаря,
Петър

exsteen
12-08-2010, 14:06
Важно е на каква възраст е, също така какви са точните му оплаквания, описани колкото може по подробно.

NeznaenPotrebitel
12-09-2010, 19:46
Обрязването поема ли се от здравна каса, ако съм все още ученик, но имам навършени 18 години (ако изобщо се поема от здравна каса).
Урологът към който съм се ориенриал работи по здравна каса, но не съм ходил все още. Искам първо да знам, колко струва операцията.
Имам фимоза, предполагам и къс гем наведнъж...

exsteen
12-10-2010, 07:53
Поема се.Само трябва да си вземеш направление от личния лекар.

NeznaenPotrebitel
12-10-2010, 12:20
Поема се.Само трябва да си вземеш направление от личния лекар.

Пф! Мерси! Остана само да преглътна достойнството си и да отида!

exsteen
12-10-2010, 13:00
Щом имаш прблем, върви.Аз лично съм много доволен от резултата, секса стана много истински... и двамата с приятелката ми не можем да му се нарадваме.Преди правехме два-три пъти в седмицата секс, сега два-три пъти... на ден.

Spaskich
12-12-2010, 21:28
...

exsteen
12-13-2010, 08:10
Естествено че на лично ще пратиш... Само ако може, да са фокусирани, че ако не са нищо не се разбира.

За оттока, засега нищо не прави.Щом си го забелязал чак при вглеждане, вероятно е малък и не те боли.

Spaskich
12-13-2010, 16:09
...

nofear212
12-13-2010, 20:18
Имам проблем. Аз на 15 и незнам дали това което имам е фимоза, но когато е мек заголвам без проблем, когато е станал главичката не се уголва сама аз не съм се и опитвал. 2 пъти пробвах да правя секс с приятелката ми но главичката не се уголваше а пък и не бях достатъчно надървен и с презарватив пробвах и без но не можах...

exsteen
12-13-2010, 20:25
Опитай и кажи какъв е резултата... без много насилие-ако стяга и боли, не го напъвай...

Nokia5220
12-14-2010, 15:50
Здравейте
Интересува ме и мене оперативната намеса изцяло ли се поема от здравната каса и ако не колко горе-долу струва?

SK0RP10N
12-14-2010, 17:42
За фимоза (т.е. обрязване) - да
На теб ти трябва само да платиш 2.40 за направление за уролог и после, след операцията, ако докторът ти предпише някакви мазила, прахчета или каквито и да било лекарства - тях също

Nokia5220
12-14-2010, 19:31
А трябва ли да се консултирам с личния лекар или директно на уролог?

exsteen
12-14-2010, 19:40
Трябва-кой да ти даде направление?

Nokia5220
12-15-2010, 03:34
ОК мерси за бързите отговори :)

redrobbin
12-16-2010, 13:00

redrobbin
12-16-2010, 13:08
Здравейте..на 14 години сам и искам да ви разкажа за моя проблем и очаквам отговор какво да правя.Значи имам проблем с забелването на кожичката..когато пенисът ми не е надървен мога да я забелвам,но когато е надървен я забелвам само до края на главичката и то с болка..и не се задържа трябва да я придържам за да седи така...и зад главичката имам едно което е прикрепено към нея .. незнам точно как се казва ми е бяло и мисля ,че точно там не ми е хубаво отлепена кожичката..защото родителите ми не са знаели ,че трябва да се отлепя и наскоро си я отлепих сам.

maksimal
12-16-2010, 14:45
Може ли някой да ми каже какви видове операции има за отстраняването на фимоза? :-o

exsteen
12-16-2010, 18:36
Пълно и 4асти4но обрязване...

batkodoki
12-16-2010, 22:52
Може ли някой да ми каже какви видове операции има за отстраняването на фимоза? :-o

- според крайният резултат най-общо са такива водещи до т.н. "пълно обрязване" и до "частично обрязване".

- според техниката на оперативното изпълнение - са много. повече от 70. най-популярните са обвързани с името на хирурга-създател на някакъв вид уредче позволяващо защита на главичката и отрязване на "излишният" препуциум по един безопасен за гланса начин.
в нашето високотехнологично време - няма имена и създатели, има индекси на производителите на КЛАМПИ за еднократна употреба.
такъв тип клампи ползват в почти целият цивилизован ислямски свят, което праща професията "сюнетчия" при тази на коминочистача като алтернатива за развитие.
при този метод НЯМА шевове, НЯМА конци, НЯМА отоци, НЯМА кървене, НЯМА възпаления, НЯМА белези, НЯМА....


сега не започвайте да ревете плс, "защо у нас няма?"
има!
но са перфектни за момчета до около 8-9-10 години.
вие на толкова ли сте?

- според технологията на изпълнение : и класическият скалпел и електроскалпел и лазерен такъв и високочестотен и.....и....и....


на финала:
преди да се стигне до операция на пишока - трябва да бъдат изчерпани
ВСИЧКИ възможности за корекция с консервативни средства!
60% от правените у нас "операции" за ФИМОЗА за предмет на свръхдиагностициране! т.е. Момчетата могат да "поправят" пишока си и без тази крайна интервенция.
Но то е въпрос и на култура и на манталитет на индивида, но в пряко взаимодействие с този на СЕМЕЙСТВОТО.

maksimal
12-17-2010, 14:59
Може ли някой да ми каже какви видове операции има за отстраняването на фимоза? :-o

- според крайният резултат най-общо са такива водещи до т.н. "пълно обрязване" и до "частично обрязване".



Операцията ще се състои след нова година (около 1 - 10 януари). На коя операция е по добре да се подложа? На частична или пълна?И с месна или пълна упойка?... batkodoki можеш ли да ми кажеш плюсовете и минусите на пълното и на частичното обрязване ...

exsteen
12-17-2010, 19:43
Е то това да не са автомобили, че да ги сравняваме?За да ти отговори които и да е, трябва задължително да знае какъв е твоят случаи.А всъщност, този въпрос най добре е да занимава лекуващият те лекар.

Между другото на няколко пъти назаде в темата са обсъждани тези въпроси.
Иначе, въпреки че не съм баткодоки, ще си позволя да дам коментар на въпросите:

Няма пълна или частична операция.Обрязването си е операция.Що се отнася до упойката, ако няма сериозни причини, винаги е най добре да си с местна упойка.При повишена нервност, се дават отпускащи медикаменти.Те не упояват, но имат своята роля в анестезията.Пълната упойка не е препоръчителна.

NeznaenPotrebitel
12-19-2010, 12:17
За фимоза (т.е. обрязване) - да
На теб ти трябва само да платиш 2.40 за направление за уролог и после, след операцията, ако докторът ти предпише някакви мазила, прахчета или каквито и да било лекарства - тях също
А за късо гемче + фимоза наведнъж?

SK0RP10N
12-19-2010, 12:22
Аз съм опериран от 2те неща наведнъж.
С пълно обрязване съм, бях подведен под обща упойка, венозно.

NeznaenPotrebitel
12-19-2010, 13:34
Аз съм опериран от 2те неща наведнъж.
С пълно обрязване съм, бях подведен под обща упойка, венозно.
Здравна каса поема всичко така ли?
ТТссс аз искам местна от кръста надоло пълна упойка ме е страх.

maksimal
12-19-2010, 15:12
Добре е да е с месна шот пълната бавно отшумява...

SK0RP10N
12-19-2010, 15:57
Няма нищо страшно.
като ти поставят абоката нямаш дори време да разбереш, какво се случва.Директно губиш съзнание (даже не усещаш и че заспиваш)

maksimal
12-19-2010, 16:02
SKORP1ON операцията на късия гем ми я направиха с месна упойка. А операцията на фимоза с пълна или месна е най добре и защо>

NeznaenPotrebitel
12-19-2010, 16:50
Страх ме е просто.. Дори имам непоносимост от абоката във вената ми :shock:
След взимането на кръв преди операцията на кистата на крака ми припаднах, но тогава пушех цигари и не ядох в осовено здравословни количества... питам се дали ще припадна отново след източването на вените ми преди тази операция... все пак качих около 7 кг от тогава и спрях цигарите.. сега съм 66 кг от 58-59

NeznaenPotrebitel
12-19-2010, 20:06
Страхотно точно денят преди да отида на уролог за фимозата и късото гемче ми излезе някаква пъпка на кожата по стаблото на пениса...
сега ме е срам.. да не ме помислят за някакъв нехигиеничен?!
... да ходя ли или да изчакам докато т'ва се махне? И до колко време ще се махне?

SK0RP10N
12-19-2010, 20:13
SKORP1ON операцията на късия гем ми я направиха с месна упойка. А операцията на фимоза с пълна или месна е най добре и защо>

Все си мисля, че пълната упойка в днешно време е по-добре.
По-малко стрес за теб, не шаваш, лекарите си работят спокойно, забравяш за думата "болка".Принципно днешните пълни упойки (аз бях с propofol) би трябвало да са с минимална вреда за организма ;]

maksimal
12-20-2010, 13:17
SKORP1ON операцията на късия гем ми я направиха с месна упойка. А операцията на фимоза с пълна или месна е най добре и защо>

Все си мисля, че пълната упойка в днешно време е по-добре.
По-малко стрес за теб, не шаваш, лекарите си работят спокойно, забравяш за думата "болка".Принципно днешните пълни упойки (аз бях с propofol) би трябвало да са с минимална вреда за организма ;]

А ти частично или пълно обрязан си?

georgi12
12-21-2010, 19:42
Скорпион , пълна упойка се ползва в други случаи .Това е лека хирургична интервенция , която се извършва с локална анестезия .
Не виждам защо оперираният трябва да скача , да буйства , да крещи , след като не усеща нищо .

Незнайни потребителю , в ето тази страничка са дадени примери за т.н. частично и пълно обрязване .
Харесай си някое и го сподели , пък аз ще ти кажа какво е .
http://circumcision.blogdns.com/halfclip/style/index.html

NeznaenPotrebitel
12-22-2010, 08:04
Скорпион , пълна упойка се ползва в други случаи .Това е лека хирургична интервенция , която се извършва с локална анестезия .
Не виждам защо оперираният трябва да скача , да буйства , да крещи , след като не усеща нищо .

Незнайни потребителю , в ето тази страничка са дадени примери за т.н. частично и пълно обрязване .
Харесай си някое и го сподели , пък аз ще ти кажа какво е .
http://circumcision.blogdns.com/halfclip/style/index.html

Значи имам избор как точно да ми бъде обрязан?
Това minimal най ми допада, но възможно ли е, тъй като имам и къс гем?

georgi12
12-24-2010, 11:23
Minimal е само за отстраняване на дълго краекожие.При фимоза вече хирургът ще прецени колко да се махне и колко да се остави
Баткодоки многократно е писал за т.н. игра с пениса - т.е. като мастурбираш и като се къпеш да се опитваш постепенно да разшириш отвора , да масажираш мястото и т.н. , разбира се внимателно .
Като малък имах и лека фимоза и късо гемче и именно така ги оправих .
Обрязването ми е по друга причина -естетическа.

NeznaenPotrebitel
12-25-2010, 08:58
Minimal е само за отстраняване на дълго краекожие.При фимоза вече хирургът ще прецени колко да се махне и колко да се остави
Баткодоки многократно е писал за т.н. игра с пениса - т.е. като мастурбираш и като се къпеш да се опитваш постепенно да разшириш отвора , да масажираш мястото и т.н. , разбира се внимателно .
Като малък имах и лека фимоза и късо гемче и именно така ги оправих .
Обрязването ми е по друга причина -естетическа.
Незнам дали е възможно на 18 съм вече и ми е доста закърнял надали ще разширя този мизерен 1см в диаметър отвор толкова много, че да отстраня проблема.. ъхх...

georgi12
12-25-2010, 16:09
Ами много си чакал .Трябвало е преди 3-4 години да се усетиш , че нещо не е наред.
След частично обрязване има вероятност да се повтори фимозата , тъй като мястото на среза остава по-твърдо .
Отиди при уролог и се консултирай.

SK0RP10N
12-25-2010, 22:30
Скорпион , пълна упойка се ползва в други случаи .Това е лека хирургична интервенция , която се извършва с локална анестезия .
Не виждам защо оперираният трябва да скача , да буйства , да крещи , след като не усеща нищо .

Незнайни потребителю , в ето тази страничка са дадени примери за т.н. частично и пълно обрязване .
Харесай си някое и го сподели , пък аз ще ти кажа какво е .
http://circumcision.blogdns.com/halfclip/style/index.html

тогава аз защо бях подведен под обща анестезия по време на именно такава операция ?

b0b0bg
12-26-2010, 00:34
Обрязване руллзззз :grin: Не знам, обаче на моя много му се кефя :grin:

georgi12
12-26-2010, 09:07
тогава аз защо бях подведен под обща анестезия по време на именно такава операция ?
Не знам - нямам идея защо .Явно си бил много буен , скачал си , викал си , крещял си , казвал си колко много те е страх и т.н.
Ти сам помисли и отговори защо.

inzane
12-26-2010, 09:42
Да попитам има ли вероятност при първия полов акт гемчето да се скъса или да създаде някакъв дискомфорт и може ли това да се предотврати с презерватив ?

SK0RP10N
12-26-2010, 10:17
тогава аз защо бях подведен под обща анестезия по време на именно такава операция ?
Не знам - нямам идея защо .Явно си бил много буен , скачал си , викал си , крещял си , казвал си колко много те е страх и т.н.
Ти сам помисли и отговори защо.

Не, нито крещях, нито съм бил буен, нито нищо.

Лежах си на операционната маса, без да проронвам и дума и идва екипът.
Поздравих ги всичките с едно "добър ден" и директно дойде една дърта пача (наричам я така, защото ми улучи вената чак при петия опит (даже я спука) и ме овика, че вените ми не се виждали добре) която ми каза: давай си тук ръката, ще спиш.

exsteen
12-26-2010, 18:05
Решение на екипа... защо, те да кажат.Лично мене си ме уведомиха каква упойка ще ми сложат, местна.Би трябвало тези неща да се обсъждат с пациента, но уви.

inzane-ами ако ти е късо гемчето, има вероятност, да.С презерватив да се предотврати... по скоро ако добавиш и повече лубрикант, тогава намалява тази вероятност.

des7royer
12-26-2010, 21:48
Аз да ви питам, пречи ли фимозата на растежа на пениса ?

SK0RP10N
12-26-2010, 22:13
При мен нямаше и грам тактичност - директно ми вика: ще спиш.
Даже докато бях буден, анестезиоложката се държа така с мен, сякаш съм искал да отида там и да ѝ взема от ценното време - като дърта продавачка в магазин, която не е доволна от факта, че е 60 годишна стара мома.

admin12
12-27-2010, 10:12
Аз ходих в една часна болница и ми казаха че имам късо гемче и цялата процедура траела около 5-10 мин. и ми искаха 95лв. за всичко.Днес ходих в ВМА там нямаше лекар, ходих в Александровка там ме прегледаха и ми казаха същото,но хирург ще има чак другата година и тва ме натъжи малко : :( и ми дадоха някво лишче да хода при личния да ми даде направление за болница нещто такова каза лекаря.....

anonimen213
12-28-2010, 08:31
Искам да погледнете сериозно на проблема ми.От скоро започнах да забелязвам че когато не съм в ерекция пенисът ми може да се оголи за 30 секунди ии почва леко да боли,но когато е в ерекция ии се опитам да го "обеля" ии започват страшни болки ии спирам.Не мога да обеля дори главичката.Та се питам дали е ФИМОЗА,а ако не е-какво ще ми препоръчате да направя .на възраст 13-15 години съм.Мерси предварително

georgi12
12-28-2010, 16:08
На възраст 13-15 години съм...
Момче младо, интересно как така не си знаеш годините .
Ако си прочел поне две страници от тази дълга тема би си отговорил . Ако не си - ДА,най-вероятно имаш .Посети личният си лекар да ти даде направление за уролог и нататъка ще се види.

mythos
12-31-2010, 15:46
Такаммм, аз съм известно количество години над тийн възрастта, но тъй като изглежда тук да е съсредоточено най-голямо количество информация и хора, които са наясно по въпроса, реших да питам тук.

Значи, по естетически и хигиенични съображения обмислям да се обрежа, пак по същата причина от няколко години си ходя със заголена пишка постоянно. Нямам никакъв проблем, който да изисква такава манипулация, просто така ми харесва. Бях при уролог, който ме огледа и каза, че може да се направи операцията, в частна клиника, но цената от 400 ? хич не ми допадна (за локална анестезия). Ся, вярно, лекарят беше и пластичен хирург, ама 800 лева ми се виждат множко. Та въпросът ми къде могат да го направят добре и на по-ниска цена. Изключваме здравната каса, щото няма как да оправдая такава операция.

SK0RP10N
01-01-2011, 10:54
В УМБАЛ Плевен цената май бе или 100, или 300 лева

Nokia5220
01-01-2011, 14:59
А колко време трае възстановителния процес, за да знам колко време ще отсъствам от работа.

6L
01-03-2011, 10:40
Здравейте всички! И аз минах под ножа, но предварително се бях информирал за всичко, бях изчел доста неща от тази тема, така че поздравления за всички, които са писали тук!

Малко за мене - отдавна не съм тинейджър, обаче това лято след като лекувах гъбички с един мехлем, придобих фимоза. Отидох на доктор и той диагностицира и френулум бреве. Изходът - пълно обрязване.

Днес ми е пети ден след обрязването и забелязах нещо притеснително! Точно до първия шев, където е бил разрязан френулума, се е образувала подутина, която боли при допир и натиск. Умирам от страх, че това може да е въпросното струпване на нерви от долния абзац:


Понякога, при по-енергично проникване или практикуване на нестандартен секс може да се стигне до „скъсване”. Това скъсване е свързано с относително силна болка и може да бъде съпроводено дори от кървене. Обикновено, при притискане за 2-3 минути, кървенето спира. По-нататъчното лечение се определя от подвижносттта на препуциума след зарастване на руптурата.
Понякога случаите на „граничен френулум” могат да бъдат причина за преждевременна еякулация, тъй като при всяко проникване гемчето, което е особено чувствително и инервирано се стимулира много по-силно от нормалното.

Още днес ще се консултирам с моя уролог, но много ми се иска преди това да разполагам с едно алтернативно мнение.

Тези дни ще разкажа с подробности как е протекло всичко при моята операция, но само да имам малко повечко време.

Поздрави на всички и благодаря предварително за всеки отговор по проблема ми.

Hassell
01-03-2011, 11:23
Имам един въпрос, че ми стана интересно. Надявам се някой да ми отговори.

Ако си махнеш късия гем, какви са недостатъците?
Питам, защото все повече хора ме питат този въпрос и незнам какво точно да им отговоря.

maksimal
01-03-2011, 12:17
Трябва ми СПЕШНО името на операцията "цепване на кожата" с цел раазширяване и отстраняването на фимозата... Утре ще ме оперират! Искам да се разровя в нета да разбера малко повече за това.

maksimal
01-03-2011, 12:30
Имам един въпрос, че ми стана интересно. Надявам се някой да ми отговори.

Ако си махнеш късия гем, какви са недостатъците?
Питам, защото все повече хора ме питат този въпрос и незнам какво точно да им отговоря.

Самия "недостатък", ако мога така да се изразя е самият къс гем. Той пречи на ерекцията(дърпа пениса на една страна и създава чувството за дискомфорт). Така, че който има късо гемче е доста добре да се консултира с уролог! :)

Hassell
01-03-2011, 12:38
Имам един въпрос, че ми стана интересно. Надявам се някой да ми отговори.

Ако си махнеш късия гем, какви са недостатъците?
Питам, защото все повече хора ме питат този въпрос и незнам какво точно да им отговоря.

Самия "недостатък", ако мога така да се изразя е самият къс гем. Той пречи на ерекцията(дърпа пениса на една страна и създава чувството за дискомфорт). Така, че който има късо гемче е доста добре да се консултира с уролог! :)

Знам много добре какво е, питам следното "Когато се ПРЕМАХНЕ, след това недостатъците" :))

Инцизия на пенис търси :)

maksimal
01-03-2011, 14:00
Имам един въпрос, че ми стана интересно. Надявам се някой да ми отговори.

Ако си махнеш късия гем, какви са недостатъците?
Питам, защото все повече хора ме питат този въпрос и незнам какво точно да им отговоря.

Самия "недостатък", ако мога така да се изразя е самият къс гем. Той пречи на ерекцията(дърпа пениса на една страна и създава чувството за дискомфорт). Така, че който има късо гемче е доста добре да се консултира с уролог! :)

Знам много добре какво е, питам следното "Когато се ПРЕМАХНЕ, след това недостатъците" :))

Инцизия на пенис търси :)

Аз съм опериран от къс гем и единствените недостатъци са една малка червено-черна точица (явно от там бил отрязан гема) ... :) други недостатъци до колкото знам няма

Hassell
01-03-2011, 14:23
Имам един въпрос, че ми стана интересно. Надявам се някой да ми отговори.

Ако си махнеш късия гем, какви са недостатъците?
Питам, защото все повече хора ме питат този въпрос и незнам какво точно да им отговоря.

Самия "недостатък", ако мога така да се изразя е самият къс гем. Той пречи на ерекцията(дърпа пениса на една страна и създава чувството за дискомфорт). Така, че който има късо гемче е доста добре да се консултира с уролог! :)

Знам много добре какво е, питам следното "Когато се ПРЕМАХНЕ, след това недостатъците" :))

Инцизия на пенис търси :)

Аз съм опериран от къс гем и единствените недостатъци са една малка червено-черна точица (явно от там бил отрязан гема) ... :) други недостатъци до колкото знам няма

А кожичката ти може ли спокойно да си седи върху главичката, когато ти е отрязан? Смисъл, да не се връща сама, а ти да я контролираш?

maksimal
01-03-2011, 14:55
Разбира се, че не се завръща. :) Където я оставя там я намирам :D

Hassell
01-03-2011, 14:58
Хаха, мерси пич. Почти за цялата структура в тази област съм запознат, както и за проблемите, но нямам лични наблюдения, затова се интересувам.
Благодарско още веднъж! Айде късмет с операцията, не е страшна ;)

kingkong23
01-05-2011, 08:36
Здравейте пичове ! На 15 год. съм и мисля че имам Фимоза или Късо Гемче немога да разбера лекарката ми даде направление за Детски Хирург да ме прегледа и днес ще ходя . Ще ви пиша какво е станало по късно . :)

crazyfeel
01-05-2011, 13:04
Ммм...! Имам един може би смешен вапрос ,но след операция на късо гемче колко ли време не трябва да правиш секс? :-o :-o :-o :-o :-o

maksimal
01-06-2011, 12:34
Ммм...! Имам един може би смешен вапрос ,но след операция на късо гемче колко ли време не трябва да правиш секс? :-o :-o :-o :-o :-o

Докато не зарасне раничката. Около 1-2 седмици отне при мен.

maksimal
01-06-2011, 14:33
Имам няколко въпроса. :-o Значи, вчера ме оперираха (цепнаха ми кожния пръстен - имах фимоза). Уролога ми каза да мажа раничката от операцията с "Йодасепт" и да правя превръзки (сутрин и вечер) около 5 дена. Искам да попитам нормално ли е да се завръща малко трудно кожичката(с оголването почти нямам проблем) покриваща пениса? :? Дали от времето ще се "поразпусне" малко и завръщането на кожата ще е по лесно...? Има ли някой с подобен случай? :-o

martinp1
01-06-2011, 16:16
Значи имам някакви бели пъпчици по кожичката зад пениса.Това гъбички ли са или нещо друго?Имам и малко по главичката но нямам никакъв сърбеж.

n00b
01-06-2011, 18:20
Здравейте, аз искам да попитам, за операцията какво направление е нужно за да мине по здравната каса, за уролог или след прегледа при уролога трябва друго?

Hassell
01-07-2011, 08:37
Имам няколко въпроса. :-o Значи, вчера ме оперираха (цепнаха ми кожния пръстен - имах фимоза). Уролога ми каза да мажа раничката от операцията с "Йодасепт" и да правя превръзки (сутрин и вечер) около 5 дена. Искам да попитам нормално ли е да се завръща малко трудно кожичката(с оголването почти нямам проблем) покриваща пениса? :? Дали от времето ще се "поразпусне" малко и завръщането на кожата ще е по лесно...? Има ли някой с подобен случай? :-o

Нормално е, след като раната заздравее, ще ти трябват около 1,2 седмици практика, след което кожичката сама се отпуска, пробвай с овлажнител.

Hassell
01-07-2011, 08:39
Значи имам някакви бели пъпчици по кожичката зад пениса.Това гъбички ли са или нещо друго?Имам и малко по главичката но нямам никакъв сърбеж.

20% от мъжете ги имат, могат да се отстранят с лазер, но процедурата е леко болезната, в същия момент безсмислена. От тези пъпчици излизат ли косъмчета? Не са точно бели, по-скоро бежави. Не прави опит да ги стискаш, няма да помогне. Предполагам тези точици са по ръба на главичката ти?

С няколко думи: Не, не е проблем. Не пречи на нищо, нито в секса, нито в хигиената.

Hassell
01-07-2011, 08:41
Здравейте, аз искам да попитам, за операцията какво направление е нужно за да мине по здравната каса, за уролог или след прегледа при уролога трябва друго?

Отивате при личният си лекар, след което му казвате проблема си и той ви издава направление за уролог. Както и да е, може да не споделяте проблема си с него, а само да поискате направлението. След това манипулацията е безплатна, стига кабинетът да работи с "Здравната каса"

Hassell
01-07-2011, 08:44
Ммм...! Имам един може би смешен вапрос ,но след операция на късо гемче колко ли време не трябва да правиш секс? :-o :-o :-o :-o :-o

При всеки е твърде индивидуално, зависи от възрастта ти. Зависи от това как е пипал хирурга. Попринцип за 14 дни (2 седмици) би трябвало вече да си на фронта, но изкачай 3 седмици. Задължително с презерватив, докато не мине месец, два, за да си напълно сигурен, че раната е ОК.

Hassell
01-07-2011, 08:48
Да попитам има ли вероятност при първия полов акт гемчето да се скъса или да създаде някакъв дискомфорт и може ли това да се предотврати с презерватив ?

Разбира се, че има. Ако главичката не ти се дърпа надолу в еректирало състояние, когато забелваш кожичката, едва ли ще имаш проблем. Дискомфорт се усеща, когато го правиш, защото именно тогава, когато гемчето е КЪСО, той изкривява главичката надолу и не е приятно усещането. Също така презервативът действа като "броня", но не винаги помага, зависи от гемчето и късотата му.

Можеш да посетиш уролог за повече информация. Прегледа трае около 1 минута :)

Hassell
01-07-2011, 08:51
Аз да ви питам, пречи ли фимозата на растежа на пениса ?

До колкото е известно, НЕ, не пречи. Пречи на това, че след време, колкото повече ти расте пениса, толкова по-бавно ще зарастне раната от операцията и ще имаш повече проблеми, ако не се оперираш. Като ти гледам снимката на профила, е хубаво да предприемеш мерси отсега.
В днешно време пълното обрязване не е препоръчително, освен, ако не се налага. За секс може и да забравиш, ако имаш Фимоза, и то добре изразена.
Посети доктор, този проблем смачква самочувствието.

Hassell
01-07-2011, 08:57
SKORP1ON операцията на късия гем ми я направиха с месна упойка. А операцията на фимоза с пълна или месна е най добре и защо>

Все си мисля, че пълната упойка в днешно време е по-добре.
По-малко стрес за теб, не шаваш, лекарите си работят спокойно, забравяш за думата "болка".Принципно днешните пълни упойки (аз бях с propofol) би трябвало да са с минимална вреда за организма ;]

Аз пък все си мисля, че не си запознат с методите на упойките и как реагира тялото, мозъка на тези манипулации.
Чрез една пълна упойка, измират хиляди клетки. Има риск за теб, ако незнаеш дали имаш алергии. Тялото ти отслабва и си меко казано като надрусан няколко часа след това.

За 5-10мин, да слагате пълна упойка и да си играете с здравето си, е меко казано идиотско. Не сте малки момиченца, а пораснали мъже, които могат да изтърпят една игличка.

maksimal
01-07-2011, 10:41
Имам няколко въпроса. :-o Значи, вчера ме оперираха (цепнаха ми кожния пръстен - имах фимоза). Уролога ми каза да мажа раничката от операцията с "Йодасепт" и да правя превръзки (сутрин и вечер) около 5 дена. Искам да попитам нормално ли е да се завръща малко трудно кожичката(с оголването почти нямам проблем) покриваща пениса? :? Дали от времето ще се "поразпусне" малко и завръщането на кожата ще е по лесно...? Има ли някой с подобен случай? :-o

Нормално е, след като раната заздравее, ще ти трябват около 1,2 седмици практика, след което кожичката сама се отпуска, пробвай с овлажнител.

1:А този овлажнител предполагам, че в аптеката мога да го намеря? И на каква цена? Има ли различни видове овлажнители и ако да какви? Може ли да се получи алергична реакция от тях?

2: Под израза "ще ти трябват около 1,2 седмици практика" да подразбирам упражнения или "брулене на ореха"? :-D

Hassell
01-07-2011, 11:38
Имам няколко въпроса. :-o Значи, вчера ме оперираха (цепнаха ми кожния пръстен - имах фимоза). Уролога ми каза да мажа раничката от операцията с "Йодасепт" и да правя превръзки (сутрин и вечер) около 5 дена. Искам да попитам нормално ли е да се завръща малко трудно кожичката(с оголването почти нямам проблем) покриваща пениса? :? Дали от времето ще се "поразпусне" малко и завръщането на кожата ще е по лесно...? Има ли някой с подобен случай? :-o

Нормално е, след като раната заздравее, ще ти трябват около 1,2 седмици практика, след което кожичката сама се отпуска, пробвай с овлажнител.

1:А този овлажнител предполагам, че в аптеката мога да го намеря? И на каква цена? Има ли различни видове овлажнители и ако да какви? Може ли да се получи алергична реакция от тях?

2: Под израза "ще ти трябват около 1,2 седмици практика" да подразбирам упражнения или "брулене на ореха"? :-D

мастурбация, но по-внимателно. Овлажнител на DUREX, бебешко олио върши работа.

n00b
01-07-2011, 11:42
Коя беше билката, в която се топеше за отпускане на кожата?

maksimal
01-07-2011, 15:10
Имам няколко въпроса. :-o Значи, вчера ме оперираха (цепнаха ми кожния пръстен - имах фимоза). Уролога ми каза да мажа раничката от операцията с "Йодасепт" и да правя превръзки (сутрин и вечер) около 5 дена. Искам да попитам нормално ли е да се завръща малко трудно кожичката(с оголването почти нямам проблем) покриваща пениса? :? Дали от времето ще се "поразпусне" малко и завръщането на кожата ще е по лесно...? Има ли някой с подобен случай? :-o

Нормално е, след като раната заздравее, ще ти трябват около 1,2 седмици практика, след което кожичката сама се отпуска, пробвай с овлажнител.

1:А този овлажнител предполагам, че в аптеката мога да го намеря? И на каква цена? Има ли различни видове овлажнители и ако да какви? Може ли да се получи алергична реакция от тях?

2: Под израза "ще ти трябват около 1,2 седмици практика" да подразбирам упражнения или "брулене на ореха"? :-D

мастурбация, но по-внимателно. Овлажнител на DUREX, бебешко олио върши работа.

колко дни след операцията да го тренирам?

Hassell
01-07-2011, 15:55
Имам няколко въпроса. :-o Значи, вчера ме оперираха (цепнаха ми кожния пръстен - имах фимоза). Уролога ми каза да мажа раничката от операцията с "Йодасепт" и да правя превръзки (сутрин и вечер) около 5 дена. Искам да попитам нормално ли е да се завръща малко трудно кожичката(с оголването почти нямам проблем) покриваща пениса? :? Дали от времето ще се "поразпусне" малко и завръщането на кожата ще е по лесно...? Има ли някой с подобен случай? :-o

Нормално е, след като раната заздравее, ще ти трябват около 1,2 седмици практика, след което кожичката сама се отпуска, пробвай с овлажнител.

1:А този овлажнител предполагам, че в аптеката мога да го намеря? И на каква цена? Има ли различни видове овлажнители и ако да какви? Може ли да се получи алергична реакция от тях?

2: Под израза "ще ти трябват около 1,2 седмици практика" да подразбирам упражнения или "брулене на ореха"? :-D

мастурбация, но по-внимателно. Овлажнител на DUREX, бебешко олио върши работа.

колко дни след операцията да го тренирам?

Твърде индивидуално и няма смисъл да се пита подобно нещо. Може от 1 седмица до 1 месец, в зависимост от кожичката. Ако до 2,3 месеца не успееш да се оправиш, не се мъчи повече, а махай цялата кожичка отгоре и си чук. Не се тормози излишно.

SK0RP10N
01-08-2011, 19:18
Аз пък все си мисля, че не си запознат с методите на упойките и как реагира тялото, мозъка на тези манипулации.
Чрез една пълна упойка, измират хиляди клетки. Има риск за теб, ако незнаеш дали имаш алергии. Тялото ти отслабва и си меко казано като надрусан няколко часа след това.

За 5-10мин, да слагате пълна упойка и да си играете с здравето си, е меко казано идиотско. Не сте малки момиченца, а пораснали мъже, които могат да изтърпят една игличка.

Нали се сещаш, че не аз определях, с каква упойка да бъда опериран ?
Да, факт е, че се чувстваш като надрусан, но няма как да стане като нормално заспиване - лягаш и се будиш без странични ефекти.
Както и да е - вредна или не, минала е.

Hassell
01-08-2011, 21:26
Нали се сещаш, че ако ми направят каквото и да е, без мое съгласие или знание, ще си напълня джоба с парички ? :))


Интересувайте се бе хора, не го правят на съседа.

maksimal
01-09-2011, 07:07
:smt011 \:D/

n00b
01-09-2011, 11:56
Коя беше билката, в която се топеше за отпускане на кожата?
Някой може ли да каже?

SK0RP10N
01-09-2011, 13:52
смрадлика ?

Hassell
01-09-2011, 21:26
Пробвай с ДИПРОЗОН 0,05% струва към 6 лева, можеш да го намериш в Аптеките.

При различни хора, различен резултат.

maksimal
01-10-2011, 12:18
Да попитам колко дни/седмици/месеци след операция на фимоза мога да започна да тренирам(фитнес)? :-o

Hassell
01-10-2011, 14:02
Да попитам колко дни/седмици/месеци след операция на фимоза мога да започна да тренирам(фитнес)? :-o

Ти сериозно ли питаш? С онази си работа ли дигаш щанги?. В същия ден от операцията можеш да си дигаш...

maksimal
01-11-2011, 12:00
Мамка му. :( Явно съм разтегнал в малко повече от нормалното при заголването и от вчера не спира да кърви (през период от време тече)... А превръзките трябваше да ги спра вчера, но щом кърви се чудя дали да ги продължа или да отида направо на уролог... :?

Hassell
01-11-2011, 15:02
или да отида направо на уролог... :?

Най-правилното неща в цялото ти мнение.

maksimal
01-11-2011, 15:45
Имам час за утре. :)

admin12
01-11-2011, 16:36
Неска бях в волницата и ми насрочиха операция за късо гемче за утре,на документите пишеше пълна упойка,а мене никой не ме е питал :-x .......стискайте палци да не ме усакътят утре.....

blackops
01-11-2011, 18:13
Здравейте на 14 години съм и наскоро намерих нещо странно в половият ми член ,при едно къпане , както винаги прави всяко момче почиства половият си член , след като забелих пишлето , забелязах че по малко от половината на главичката ми е слепнала със кожичката , мога ли да оправя това сам или при доктор?

maksimal
01-12-2011, 04:56
Неска бях в волницата и ми насрочиха операция за късо гемче за утре,на документите пишеше пълна упойка,а мене никой не ме е питал :-x .......стискайте палци да не ме усакътят утре.....

Късмет. Но и мен не ме попитаха дали да е с местна упойка или с пълна. А направо ми казаха: - Ще те оперираме с пълна упойка...
Но както и да е. Лекарите си преценяват коя упойка е по добре за вида операция. :)

SK0RP10N
01-12-2011, 11:18
Здравейте на 14 години съм и наскоро намерих нещо странно в половият ми член ,при едно къпане , както винаги прави всяко момче почиства половият си член , след като забелих пишлето , забелязах че по малко от половината на главичката ми е слепнала със кожичката , мога ли да оправя това сам или при доктор?

Най-вероятно имаш синехии.
Иди при уролог

maksimal
01-12-2011, 12:05
Смрадликата с какво помага?

admin12
01-12-2011, 12:06
Преди 30 мин се върнах от болницата и всичко мина 6 само оставя да заздравее и съм :booooomb:

а за опойката: сложихами месна, бихамия дирекно в късото гемче,имаше лека болчица но се тарпи.А след това като ме отпусна опойката усештах леко парене там долу и за рамките на 30 мин сичко отшумя.

georgi12
01-13-2011, 11:39
Бих казал , че пробождането с иглата във вената за вземане на кръв боли повече отколкото поставянето на упойката на въпросното място .
Най-важното обаче е , че упойката е била локална и няма да ти навреди , за разлика от пълната.
А защо се използва пълна - ами има едни игри със Здравната каса .
В момента здравеопазването е такова - важното е да се вземат повече средства , а не болният да се лекува и да е добре .
Всъщтност при алопатичната медицина лечение не съществува.Там има подтискане на симптомите.

luisnani92
01-13-2011, 11:43
Преди 30 мин се върнах от болницата и всичко мина 6 само оставя да заздравее и съм :booooomb:

а за опойката: сложихами месна, бихамия дирекно в късото гемче,имаше лека болчица но се тарпи.А след това като ме отпусна опойката усештах леко парене там долу и за рамките на 30 мин сичко отшумя.

е и мен вчера ме резаха,само че със пълна опойка .сабудих се пред асансьора и не усещах нищо.дори след като ме свалиха в стаята отидох до тоалетната.та точно това ми е въпроса при ориниране имаше ли кървене и дали го има и на следващия ден ...щотот сутринта като се сабудих и отидох до тоалетна видях че през ноща пак е текло малко кръв.

admin12
01-13-2011, 12:14
е и мен вчера ме резаха,само че със пълна опойка .сабудих се пред асансьора и не усещах нищо.дори след като ме свалиха в стаята отидох до тоалетната.та точно това ми е въпроса при ориниране имаше ли кървене и дали го има и на следващия ден ...щотот сутринта като се сабудих и отидох до тоалетна видях че през ноща пак е текло малко кръв.
Значи когато ме изкараха от операционната и ме слойиха да полежа малко,е текло кравчица малко, след това никога не е кървял.Имах и ерекция тази нощ, но нямаше никаква болка, първото което ми мина през главата ми беше дали действието на упойката е минло напълно....

А сега имам един въпрос: Когато го забеля виждам че пак долата кожичка е залепена за главичката(естесвено много по надолу от преди) но скам да знам дали е залепнала от сасирената кръв или е така? се още несмя да го драпна силно назад...

exsteen
01-13-2011, 14:33
Нормално е да кърви малко след операцията и да, нормално е отначало да изглежда подут, залепнал и т.н.

maksimal
01-13-2011, 19:35
Смрадликата с какво помага?

luisnani92
01-13-2011, 22:03
Смрадликата с какво помага?

Смрадликата и нейният разтвор може да прилагате при някои от изброените симптоми: диария, кървящи хемороиди, язвен колит, възпаление на венците или пародонтоза, зъбобол, ангина, заболявания на бъбреците, язва на стомаха и дванадестопръстника. Изключително ефикасно средство при лечение на бяло течение, рани, циреи и др. подобни

SK0RP10N
01-13-2011, 22:29
Помага на раните да заздравяват по-бързо

luisnani92
01-13-2011, 23:34
Искам само още нещо да попитам ако някой може да отг.Днеска като се изкъпах видях,че съм шит(вчера след като се сабудих от опойка не съм питал докторите дали са ме шили)...та въпроса ми е кога падат конците и усеща ли се нещо.

exsteen
01-14-2011, 08:27
Зависи какви са конците-саморазграждащи се или не.Ако са саморазграждащи се, ще паднат от само себе си между 10 и 35 дни.Не трябва да им обръщаш специално внимание.Ако не са, доктора ти ги сваля когато прецени че вече няма нужда от тях.

maksimal
01-14-2011, 14:12
Незнам дали не дърпам достатъчно силно но при ерекция заголвам половината главичка и после се чувства доста болка :? :lol: преди 9 дни ми правиха иницизия на пенис .. при нормално състояние без абсолютно никакви проблеми си го заголвам, но при ерекция ме е страх да не дръпна повечко че да се разкъса раната от операцията..

luisnani92
01-14-2011, 19:32
Пак ще понахалствам със въпроси,но всеки който се е опрерирал знае как е ....Та сега искам да попитам...вече 2 дни и 11 12 часа след операцията все още не мога да забелвам напално т.е мисля че може ,но боли като драпна малко .това на още пресната рана ли се дължи..и след колко време горе долу ще мога.а и до другия петък ме интересува дали ще мога понеже тогава съм на преглед и 100% доктора ще забелва и не искам да ме чуе цяло пирогов :oops: :oops:

maksimal
01-15-2011, 08:38
Пак ще понахалствам със въпроси,но всеки който се е опрерирал знае как е ....Та сега искам да попитам...вече 2 дни и 11 12 часа след операцията все още не мога да забелвам напално т.е мисля че може ,но боли като драпна малко .това на още пресната рана ли се дължи..и след колко време горе долу ще мога.а и до другия петък ме интересува дали ще мога понеже тогава съм на преглед и 100% доктора ще забелва и не искам да ме чуе цяло пирогов :oops: :oops:

От какво си опериран? Френулотомия, иницизия, обрязване(частично,пълно) ?

Споко и при мен беше така. :) До седмица ще го заголваш без никакви болки...

luisnani92
01-15-2011, 11:43
От какво си опериран? Френулотомия, иницизия, обрязване(частично,пълно) ?

Споко и при мен беше така. :) До седмица ще го заголваш без никакви болки...

първо -късо гемче...само него махнаха
второ-благодаря за отговора

admin12
01-15-2011, 13:14
Искам сега и аз да попитам нещо:
3 ден след операцията от късо гемче, вчера(2ден) го поразгледах обстойно никакви болки, абсолютно нищо.Но се вижда долната кожичка е зашита пак за главичката и пак немога да го заголя нормално се още(ще видим след 1,2 седмици как ще е).Дали когато паднат конците ще се оправи?? Тази сутрин тръгнах да му правя баня със смрадлика, тръгнах да го забеля и ме удари една режеща болка,преглътнах болката и го забелих едва едва направих му промивката и видях че едно конче се е забило в раната(издърпах го и ме отпусна малко) после го намазах с Йодасепт.След 20 мин болката се върна, и до този час има...

luisnani92
01-16-2011, 14:12
Искам сега и аз да попитам нещо:
3 ден след операцията от късо гемче, вчера(2ден) го поразгледах обстойно никакви болки, абсолютно нищо.Но се вижда долната кожичка е зашита пак за главичката и пак немога да го заголя нормално се още(ще видим след 1,2 седмици как ще е).Дали когато паднат конците ще се оправи?? Тази сутрин тръгнах да му правя баня със смрадлика, тръгнах да го забеля и ме удари една режеща болка,преглътнах болката и го забелих едва едва направих му промивката и видях че едно конче се е забило в раната(издърпах го и ме отпусна малко) после го намазах с Йодасепт.След 20 мин болката се върна, и до този час има...

Вече 4-ти ден при мен...нещата са мн по-добре от преди 2 дни!
При мен чувсвтото беше същото когато забелвах но сега почти го забелвам до край(мога до край но не искам да го насилвам).И не е от конците просто е пресна раната за това така.И в началото има оток и той също оказва влияние!

admin12
01-16-2011, 16:24
Вече 4-ти ден при мен...нещата са мн по-добре от преди 2 дни!
При мен чувсвтото беше същото когато забелвах но сега почти го забелвам до край(мога до край но не искам да го насилвам).И не е от конците просто е пресна раната за това така.И в началото има оток и той също оказва влияние!

при теб как е, щото на мен ми става като опреди кожата се събира зад главичката и пак ме стяга. Дори неска сутринта когато му правих промивка ме болеше докато си беше забелен.. ясно виждам че там имам конци и те правят целия проблем.. ще видим когато паднат как ще е, но за оток, може да имам някакъв но е супер малък...

http://www.male-initiation.net/frenulum/frenuloplasty/frenuloplasty.html
ако трябва да изглежда нешо такова, вобще не е(втората снимка) ! но ще видим след 2 седмици...

luisnani92
01-16-2011, 23:54
при теб как е, щото на мен ми става като опреди кожата се събира зад главичката и пак ме стяга. Дори неска сутринта когато му правих промивка ме болеше докато си беше забелен.. ясно виждам че там имам конци и те правят целия проблем.. ще видим когато паднат как ще е, но за оток, може да имам някакъв но е супер малък...

http://www.male-initiation.net/frenulum/frenuloplasty/frenuloplasty.html
ако трябва да изглежда нешо такова, вобще не е(втората снимка) ! но ще видим след 2 седмици...
днес докато се капах се осмелих да го забеля целия.(имаше леки болки дори бих казал че е само щипене.)
ами и на мен не ми е като втората снимка ще ти кажа защо.на мен шевовете са ми 4.имам само един на кожичката и другите 3 са под нея а като гелдам на снимката повечето са по кожичката.колкото до промивките незнам какво ти е казал опериращия,но на мен ми каза само със вода и нищо друго да го мия всеки ден до 20-ти(тогава ще са минали 8 дни от операцията)Единствения ми проблем си остават ерекциите(ужасно болезнени...почти не спя)Само мога да ти кажа по-спокойно и не го насилвай ..висчко става бавно...но славно. :)

admin12
01-17-2011, 17:11
А на теб така ли ти е отпусната кожичката като на снимка 2 ? защото при мен ми е плътно до главичката и като друпна кожичката пак ме стяга....
А аз с ерекцийте нямам никакъв проблем.

luisnani92
01-17-2011, 18:18
А на теб така ли ти е отпусната кожичката като на снимка 2 ? защото при мен ми е плътно до главичката и като друпна кожичката пак ме стяга....
А аз с ерекцийте нямам никакъв проблем.

Ами не ме стяга като забеля и да отпусната е ...огромна разлика от преди и сега...само спокойно...може би при теб конците да пречат още или просто още да е чувствителен след като е резнат :)
Обаче днес като го забелих и на главичката видях некфа черна точка и не сам сиг дали е раничка или нешто др.опитах да я махна сас памук,ама ме е страх да натискам.(са ще видим като се изкапя дали ще се махне)

exsteen
01-17-2011, 18:31
Не 4епкай бе :) Остави го да зараства.

А конците 4е пре4ат, пре4ат-не бързайте да търсите резултати още.Аз съм три месеца след обрязване и още не е във окон4ателен вид.Белега из4езва бавно.

luisnani92
01-17-2011, 23:27
Не 4епкай бе :) Остави го да зараства.

А конците 4е пре4ат, пре4ат-не бързайте да търсите резултати още.Аз съм три месеца след обрязване и още не е във окон4ателен вид.Белега из4езва бавно.
е при нас е само гемчето :)
Незнам при теб какво е ,но на мен уролога ми каза,че от фимоза до френулум има огромна разлика :)

Unabomber
01-18-2011, 03:11
Едно видео по темата, което показва нагледно с перфектно качество какво представлява обрязването.
http://www.youtube.com/watch?v=X5pteoM_Lso&feature=player_embedded
Мисля, че много от вас точно това са търсили :)

maksimal
01-18-2011, 16:30
Едно видео по темата, което показва нагледно с перфектно качество какво представлява обрязването.
http://www.youtube.com/watch?v=X5pteoM_Lso&feature=player_embedded
Мисля, че много от вас точно това са търсили :)

A можеш ли да намериш как протича иницизията на пенис (цепването) или френулотомия (къс гем) ?

exsteen
01-18-2011, 20:17
Хах... да, това беше при мене.

Така е, от френулутомия до циркумсцизио има разлика.На мен първо ми направиха френулутомия, катио смятахме 4е това ще оправи проблема... уви.
Но сега и след двете операции, мога да кажа-страха е много пове4е от болката и дискомфорта.

Hassell
01-18-2011, 20:19
Едно видео по темата, което показва нагледно с перфектно качество какво представлява обрязването.
http://www.youtube.com/watch?v=X5pteoM_Lso&feature=player_embedded
Мисля, че много от вас точно това са търсили :)


Голяма грешка да пуснеш такъв линк.

trqbvamisavet
01-18-2011, 21:18
хора много спешно ми трябват кординатите на баткодоки ако някой ги има нека ми ги прати на лично много ви се моля

kakkkkkk
01-18-2011, 22:51
:-o голяма касапница е тва обрязване .. гаден клип не трябваше да го пускам даже ,но то си зависи и от начина по които се маха кожичката не е само един ,затова първо се информираите. Аз имах късо гемче и ми го махнаха с електрически нож ако не се лъжа, не се използват конци и нямаше кървене след това, даже белег не остана .

mikity_sladky
01-19-2011, 22:02
Едно видео по темата, което показва нагледно с перфектно качество какво представлява обрязването.
http://www.youtube.com/watch?v=X5pteoM_Lso&feature=player_embedded
Мисля, че много от вас точно това са търсили :)

И въпреки това резултатите след това си струват.Макар,че много момчета сега ще се наплашат когато видят клипа.Повярвайте ми струва си.Пък и вие няма да усещате какво правят с малкия,спокойно.
Първите няколко дена не е за гледане ,ама месец-два след операцията
ще сте доволни. :)

obrqzvane1
01-20-2011, 10:39
хора кажете някой добър лекар ?

trqbvamisavet
01-20-2011, 13:18
хора може ли някой да ми даде кординатите на някой добър лекар който може да ме обреже добре под добре имам предвид точен кръг ? ако може на лично мерси предварително

maksimal
01-21-2011, 13:37
При мастурбация, явно не съм усетил кога е станало(понеже брулих яко, за което вече съжелявам :lol: ), накрая видях по пръстите ми кръв(малко) погледнах пениса от долната страна на главичката имаше малко кръв :shock: .. мамка му .. преди 16 дена ми направиха циркумцизия а преди 4 месеца операция от къс гем(така че няма шанс да се е скъсал късия гем - щот го немам)... Кръвта сега спря, но ме е страх. Видях, че препуциума малко повечко се е разширил :shock: .. да не би да съм скъсал нещо или някаква кожичка :shock: :lol: и дали довечера да правя бани със смрадлика (спрях ги преди 2 3 дена)

помогнете бързо моля :lol:

exsteen
01-21-2011, 16:42
Първо се успокой.Не си първия, нито последния.През деня си слагай превръзка със стерилна марличка с риванол, вечер прави баня със смрадлика и бързо ще отшуми.Риванола ще подхрани, смрадликата освен че помага за заздравяване ще почиства.Така вероятноста да направиш инфекция се свежда до мин.
С мастурбирането задръж няколко дена, после внимателно действай, тва яко брулене... рано е още.На 16-тия ден и шевове не са паднали още.
Освен това на сухо не е добра идея, трябва смазка, бебешко олио, а пък с нея рискуваш да инфектираш.Затова ако брулиш, използвай бебешко олио, а после прави баня със смрадлика, за да елиминираш опасноста да се инфектираш.
Сега отивай да си вземеш стерилни марли, бинтче, риванол и лейкопласт и му прави превръзка поне няколко дена.На мен ми се беше отворила раната, ти за едно прокървяване се притесняваш-и все пак зарастна и заздравя, така че споко-организма си знае работата.

maksimal
01-21-2011, 16:47
Да спомена, че нямам шевове. Направиха ми цепване на горната част на препуциума. :) Мерси за отговора

exsteen
01-22-2011, 14:41
Значи не са ти правили циркумцизия, а пластика.Както и да е, съветите ми си остават...

STUBBS
01-22-2011, 17:23
Успях!
Успях да се излекувам от фимоза без операция. :grin:
Преди около 2 години не можех изобщо да забеля главичката, нито в ерекция, нито в покой.Започнах обаче да опитвам всеки ден и малко по малко успях да я забеля. В ерекция естествено не можех. Но започнах всеки ден да я забелвам и да стоя така със забелена глава. Дърпах и кожичката леко с цел да се разшири.
Отне много време, но ефекта е налице. :grin: Вече мога да забелвам главичката и в ерекция без никакви проблеми. :grin:
Само мисля, че гемчето ми е малко късо, но продължавам с упражненията! :lol: :grin:

luisnani92
01-22-2011, 20:26
хора кажете някой добър лекар ?

Д-р Доросиев ПИРОГОВ.За мен е перфектен.... ако искаш да се убедиш....google.bg пишеш Емил Доросиев :) ако решиш мога и номер да ти дам :)

admin12
01-22-2011, 23:54
хора вече ми е 11 ден от операцията от къс гем има едно конче останало(то немпречи).Значи вече мога спокойно да го забелвам без никакви болки и опъвания, когато влезне в ерекция се заголва до половината(преди небеше така),аз го забелвам целия и кожата се събира плърно зат ръбът на главичката.Няма болки няма нищо,но виждам кадето беше гемчето има една много мъничка зипа дето играе същата роля като гемчето преди да ми направят операцията,неми позволява да се отпусне кожата до край/надолу.

Hassell
01-23-2011, 09:54
След 1 седмица и малко повечко тренировки, ще се отпусне, дишай.

maksimal
01-23-2011, 17:05
бебешко олио, а пък с нея рискуваш да инфектираш.Затова ако брулиш, използвай бебешко олио, а после прави баня със смрадлика, за да елиминираш опасноста да се инфектираш.

Значи има шанс да се инфектирам с бебешкото олио :-o ?

Hassell
01-23-2011, 20:18
Макс, изчакай още малко, мой. Търпение и дишай, не бой се, няма да останеш без секс :))

blahblah123
01-24-2011, 00:07
Здравейте!
Пол: мъжко; години: 17

Имам разни опасения за късо гемче, да ги споделя. Забелвам кожичката, набира се зад главичката и гемчето опъва, чак когато опитам да опъна кожичката още по-назад. Не ми е правило проблем до сега при секс или мастурбация, но кожичката винаги седи набрана зад главичката и не е напълно опъната. Таа, късо гемче или просто много кожа? ;D Не съм чувствал дискомфорт до сега и не ми се занимава с операции, ако ще е само козметичен дефект, така че моля за компетентен отговор! Благодаря!

Hassell
01-24-2011, 08:04
Компетентен отговор без снимки = няма такъв.

Имаш къс гем, който не ти пречи при секс, често срещано.

blahblah123
01-24-2011, 08:07
Но все пак трябва да отида да го оправят, иначе рано или късно ще стане лошо? Или поне така разбирам от постовете, които прочетох до сега [не всички, че те нямат край ;D].

Hassell
01-24-2011, 09:01
Ммм, ако не ти прави проблем и ако нямаш дискомфорт, няма смисъл. Но усетиш ли разно напъване по време на акта или дращене, ходи да го махнат. 2,3 седмици след това не трябва да правиш секс, защото си е раничка все пак, но нищо страшно и напълно безболезнена манипулация.

Иначе има случай, в които гемът се къса, но то трябва да е много екшън в леглото и наистина да е некомфортно.

blahblah123
01-24-2011, 09:18
Наистина много ти благодаря! ^^

maksimal
01-24-2011, 12:42
Дърпа ли го на една страна?
Дискомфорт при ерекция?

blahblah123
01-24-2011, 17:38
Нямам дискомфорт при ерекция, нито дърпане. След нормалното опъване от ерекцията нали, се събира кожичката зад главичката, и ако продължа да я дърпам назад, тогава вече има.

Nokia5220
01-25-2011, 07:34
Здравейте
3-ти ден след операцията от късо гемче...
Не знам защо но си мисля, че не са го отрязали колкото трябва...
Тая сутрин като се събудих пробвах да издърпам кожичката зад главичката... ок ама ми се стори накрая, че пак седи опъната, но явно от напъването леко текна кръв и си я върнах...
Гемчето го рязаха с лазер и сега се мажа с Йодасепт(хирурга ми го препоръча)
Та въпроса ми е: Дали има шансове да са го отрязали не достатъчно и дали може да се срастне наново?

Hassell
01-25-2011, 09:46
Споко, 3ти ден... за 3 дена не може да ти мине рана, ако се пребиеш на пътя.

Dimchobg
01-25-2011, 14:17
хора аз съм на 12 и не мога да разбера каква е тая болест значи това е да не можеш да си дръпнеш кожичката или не може да ти остане така без да го даржиш щото аз нали като малък ми казаха да си я дърпам и нали по едно време ми се скъса едно нещо около главичката щот да не става дума за онова нещо като си гледаш пениса отгоре онуй нещо като опънато въже отдолу благодаря моля кажете щот да знам ко да направя

georgi12
01-26-2011, 09:33
хора аз съм на 12 и не мога да разбера каква е тая болест значи това е да не можеш да си дръпнеш кожичката или не може да ти остане така без да го даржиш щото аз нали като малък ми казаха да си я дърпам и нали по едно време ми се скъса едно нещо около главичката щот да не става дума за онова нещо като си гледаш пениса отгоре онуй нещо като опънато въже отдолу благодаря моля кажете щот да знам ко да направя

Я пак!

Dimchobg
01-26-2011, 13:40
хора аз съм на 12 и не мога да разбера каква е тая болест значи това е да не можеш да си дръпнеш кожичката или не може да ти остане така без да го даржиш щото аз нали като малък ми казаха да си я дърпам и нали по едно време ми се скъса едно нещо около главичката щот да не става дума за онова нещо като си гледаш пениса отгоре онуй нещо като опънато въже отдолу благодаря моля кажете щот да знам ко да направя

Я пак!
значи: Аз питам какво представлява обрязването или тая операция да не е да ти дръпнат кожата назаде и да ти резнат едно нещо като важенце отдолу на пениса

maksimal
01-26-2011, 16:34
Пак неможах да те разбера... Едва от части схванах. Значи обрязването(циркумцизията) представлява отрязване на препуциума с цел да стане възможно безпроблемното оголване на пениса и премахване на Фимозата! Ако питаш това... :)

Това не е болест, а патологично състояние...
Ако неможеш да си заголиш пениса(или както ти каза "да си дръпнеш кожичката") вероятно имаш фимоза. Консултация с лекар/хирург/уролог би решила проблема... :)

panoskiamos
01-26-2011, 16:58
Може ли някой да ми обясни как се използва смазката за пенис? И от къде мога да си я купя?

georgi12
01-27-2011, 09:12
Може ли някой да ми обясни как се използва смазката за пенис? И от къде мога да си я купя?
Еми като смазка .Капваш отгоре .Купува се от аптеката или голям супермаркет - бебешко гел-олио.

maksimal
01-27-2011, 19:27
Има ли начин за премахване/намаляване чувствителността на главичката на пениса?

Hassell
01-28-2011, 08:10
Няма как да се премахне... може да се намали. В секс шоповете продават кремове против чувствителност.

А, ако питаш дали си мислиш, че ще ти пречи в секса... няма. Като си го пипаш с пръсти е ясно, че ще те боли на сухо.

almightyy
01-29-2011, 08:21
Добър ден на всички!

На 16 години съм ,макар,че трябваше много по рано да се острани този проблем,установих,че не мога да си забеля пениса нито в нормално състояние нито в ерекция. Отидох на преглед и хирурга ми каза,че ще се наложи операция. Вчера постъпих в болница и операцията мина гладко без проблеми,и минах само с пластика без обрязване,снощи само след упойката имах някаки леки болки (по скоро щипене) след това цяла вечер никакви болки,дори когато се изпиках не ме щипеше. Вечерта лекаря ми каза,да отида след 3-4 да ми го забели и намаже с някакъв крем а преди това да не го пипам...а на сутринта като ме изписваха дежурния лекар ме накара да го забеля,не успях много много защото взе да ме боли и каза да почвам да го мажа с някакъв крем (не помня името) ,обадихме се на лекаря и той каза,довечера да го забеля и ми изписа един крем с който да го намажа : Лидокаин Актавис . Въпроса ми е дали този крем е подходящ и трябва ли с нещо друго да го мажа,защото нямам нито превръзки нито нищо,дори и болка нямам освен при допир ме щипе..

Извинявам се,че е толкова дълго но видях,че тук има доста хора които са комптетентни по този въпрос ( и най вече хора които са минали през това). Ако може някой да ми помогне,ще съм много благодарен!

maksimal
01-29-2011, 18:37
Каква е разликата дали ще седи в гащите с заголена главичка и с оголена?

almightyy
01-29-2011, 19:20
Каква е разликата дали ще седи в гащите с заголена главичка и с оголена?

Въпроса ти към мен ли е или ?

maksimal
01-29-2011, 20:28
към всички ;]

Nokia5220
01-31-2011, 10:54
Да попитам и аз пак...
9 дена от махането на късото гемче и не виждам промяна в това да се опитва да заздравява раната... като взема да мажа раната с това дето ми каза хирурга и почти винаги теква кръв...
Съвети?

zigi
01-31-2011, 18:59
Здравейте, на 34 г. съм, на 26 ноември 2010г. ми направиха френулотомия. Д-ра ми каза да мажа два пъти на ден с йодасепт и да топя в отвара от смрадлика, лайка и малко сол. На 7-мия ден ме извика да махне конците, каза че не са готови и ме извика след 3 дни. Махна ги и каза, че нещо не е наред да спра йодасепта и да мажа с спасател и баните със смрадлика. На 40-ия ден отидох защото ми опъваше операцията и той каза, че са останали два вътрешни шева и да мажа 25 дни с контратубекс. Днес отидох и ми каза, че се е получил някакъв белег и като минат 6 месеца от операцията да отида да ми го отсрани оперативно.
Много моля batkodoki за съвет дали мога да го третирам с нещо или да чакам 6 м. за операция. Мога да изпратя снимки. Благодаря, предваритлено!

georgi12
01-31-2011, 19:06
Едва ли Контратубекса ще ти помогне .
Не е трябвало толкова време да чакаш , след като си имал проблем.
Трябвало е да знаеш , че Йодасепт се ползва максимум 3 дни .
То е написано и в листовката между другото.
Също така не бива да се прилага на открити рани .
Но в здравеопазването „така нареченото здравеопазване по-точно не е важно пациента да е добре а да е изпил повече хапчета

exsteen
02-01-2011, 09:44
В интерес на истината, при мен белега омеква чувствително от Контрактубекса, като напоследък дори вече не се е втвърдявал.Иначе това какъв е белега, как ще изглежда и колко ще пречи, зависи най вече от хирурга, възстановяването след операцията и на трето място-собствените способности на организма.Но ако хирурга си е свършил грозно работата, после нищо не помага, освен друг хирург.
Във всеки случай, при мене се беше отворила раната-после си зарастна.Но белег остана на това място... упорствах дълго с Контрактубекса, доста време белега беше твърд и леко болезнен на допир, но в последно време омекна доста и вече не боли при натиск.Не му правя реклама, просто давам мнение за собствения си опит с това средство.
За да е балансирано мнението ми, друг белег съм третирал упорито с дефламол, също имаше положително повлияване.

panoskiamos
02-02-2011, 11:14
абе я ми кажете какво да си купя и откъде или какво да правя незнам. ужасно мирише пениса ми :( не че не спазвам лична хигиена! просто примерно когато се къпя го търкам, сапунисвам всичко както си му е реда, но на следващия ден мирише сякаш не съм се къпал от седмица.. предложете някакви идеи

exsteen
02-03-2011, 08:39
Иди на дерматолог.Така както го описваш е инфекция.По принцип често със сапун само влошаваш положението, за пишката се ползва такъв с неутрална киселинност.Но иди на лекар, за да ти изпише правилния крем-неподходящ няма да ти помогне... а правилния се изписва, след необходимите изследвания-има много причинители, който предизвикват едни и същи симптоми.

aeii
02-03-2011, 10:20
Може ли някой да даде скайп, който е минал пред лекар и операция да е от Стара Загора :) Благодаря Предварително :)

n00b
02-04-2011, 10:33
хора кажете някой добър лекар ?

Д-р Доросиев ПИРОГОВ.За мен е перфектен.... ако искаш да се убедиш....google.bg пишеш Емил Доросиев :) ако решиш мога и номер да ти дам :)

Този лекар уролог ли е? И работи ли по здравната каса?

jonib
02-07-2011, 14:14
.....

SK0RP10N
02-07-2011, 14:47
Да, можеш да ловиш пътя за вас още щом се почувстваш добре (в моя случай това бе 3 часа след края на операцията и то защото ми бе нужно време, за да се свестя от пълната упойка, на която бях подложен).

Възстановяването отнема най-много един месец :)

mave
02-07-2011, 16:15
Казаха ми да питам тук, но не мисля че въпроса ми не е за тук.Все пак ще питам!Когато бях на 11 си играех с пениса и от тогава главичката ми е постоянно забелена,дори и когато не съм в ерекция. Има ли нещо лошо от това?

valko1966
02-10-2011, 11:58
Може ли някои да сподели колко струва операцията по обрязването при Фимоза . Благодаря!

niksim
02-11-2011, 19:13
здравейте искам да попитам следното,преди 5дни ме оперираха от фимоза.имам следните проблеми,вечер имам постоянна ерекциа,до днеска нямаше проблеми но днес като си правих превръзка видях че местото около конците е много зачервено и има много големи оттоци.другото което ме притеснява докторат след операциата ми изписа да пиа само офлоксин.незнам какво става тои ми каза че тези оттоци и зачервяването е нормално,но въпреки това сам много притеснен.моля някой ако може да помогне.благодаря предварително

batkodoki
02-13-2011, 00:18
здравейте искам да попитам следното,преди 5дни ме оперираха от фимоза.имам следните проблеми,вечер имам постоянна ерекциа,до днеска нямаше проблеми но днес като си правих превръзка видях че местото около конците е много зачервено и има много големи оттоци.другото което ме притеснява докторат след операциата ми изписа да пиа само офлоксин.незнам какво става тои ми каза че тези оттоци и зачервяването е нормално,но въпреки това сам много притеснен.моля някой ако може да помогне.благодаря предварително

ВЪЗРАСТ?!

всеки организъм съвсем индивидуално реагира на тази проста иначе в медицинско отношение оперативна интервенция. (и не му е тук мястото да коментираме в детайли защо това се случва така!)
ти си довърши предписаното покриващо лечение с антибактериалното предписано лечение, а междувременно попрочети някоя и друга страница от Темата - от нея ще разбереш и какво е Смрадликата/Тетра и кога започва да се ползва в каква дозировка и каква е ползата от нея например....

exsteen
02-14-2011, 07:29
Ако Баткодоки ми позволи да го допълня-много неща след операцията изглеждат страшно и притеснително, но всъщност само изглеждат така.В никакъв случай не бързайте да "взимате мерки", без санкцията на лекуващия ви лекар, че тогава вече може и да стане страшно.
Ако четете темата внимателно, ще видите че не ви се случва нещо уникално и единствено.

SpeedRacer
02-14-2011, 10:59
абе я ми кажете какво да си купя и откъде или какво да правя незнам. ужасно мирише пениса ми :( не че не спазвам лична хигиена! просто примерно когато се къпя го търкам, сапунисвам всичко както си му е реда, но на следващия ден мирише сякаш не съм се къпал от седмица.. предложете някакви идеи

Това след операция ли е ? Ако е дни/месец след операция , то миризмата е от нея . При мен беше същата работа , но сега нямам тоя проблем .

П.С. Искам да попитам старите си дружки , които ме надъхаха за операцията преди вече не помня колко време - ЗАЩО ОЩЕ МИ Е ДОСТА ЧУВСТВИТЕЛНА КОФИЧКАТА ? :) georgi12 , SK0RP10N вас визирам главно :D

baretata11
02-14-2011, 16:05
на 16г съм и при възбудено състояние немога да си обеля главичката до край нямам никакви болки при мастурбиране дали ще е проблем ако правя секс ?