PDA

View Full Version : Фимоза, или защо не мога да забеля главичката



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24

qwerty160
09-07-2011, 21:49
Здравейте! При мен днес стават 21 дена от пълно обрязване заради фимоза. Ще се опитам накратко да опиша как мина при мен операцията и възстановяването. Та операцията, бях с местна упойка, съвсем леко бодване имаше като слагаха упойката и към края като ме шиха явно ме отпусна упойката и казах на доктора да сложат още.. и си ме закърпиха безболезнено.. :D След операцията си имаше бая гадна болка ама с един Аулин всичко отшумя.. и тва беше единствената болка, която съм изпитвал до сега (да чукна на дърво). Първите 3-4 дена вярно са си тежички.. кофти гледка, тече си по малко кръв, секрети някакви.. ама бързо се оправят нещата. Болки при ерекциите не съм имал.. може би защото спях гол не знам и аз. Превръзка съм носил един ден само, на следващия ден след операцията доктора ми я махна, а след тва съм слагал няколко пъти марли когато излизам. Чувствителността беше доста кофти в начатлото, ходех без боксерки и бях като няква патица.. ама вече не е проблем и си ходя нормално. При мен с конците беше малко по-особено. Бяха резорбиращи ама до 15-тия ден беше паднал само един (тоя под уретрата) и доктора каза, че ще ми ги махат.. сестрата я извърши тая манипулация, нищо особено не беше махането, само на 1 ме заболя така повечко ама се търпеше.. :-D
Оп, за смрадликата забравих да кажа. Почнах я на втория ден и я спрях около десетия. Така ми каза доктора, малко ми се стори рано първоначално, ама едва ли съм по-учен от доктора, че да знам кое е правилно.. :D За първи път се изкъпах пак около десетия ден. Не съм го увивал в никакви найлони, къпах се с интимен гел, аз и до сега си се къпя с него де. Не мисля скоро да опитвам с обикновен сапун или душ гел. Отока все още си го има, вярно значително е намалял в сравнение с първите дни, ама отдолу около гемчето все още е доста грозно и се чудя въобще ще спадне ли някога.. :neutral: На места все още имам няколко корички, скоро ще паднат и те. Тия дни ще си купя бебешко олио да се мажа, защото след къпане главичката побелява временно някак си, но после се оправя.. Все още не съм мастурбирал, обаче 1-2 ден да изтърпя още най-много.. понеже не се търпи вече да се възбуждам от най-малкото нещо, а и е време вече да освободя напражението.. :D Единственото нещо, което ме притеснява е, че отляво на главичката сякаш раната се е отворила леко, където е бил конеца.. обаче не мога да преценя точно отворена ли е, така ли си беше или си внушавам нещо.. :( За това добра идея е да си снимате пишока всеки ден, така по-лесно ще отчитате промените. Иначе от тоя евентуален отвор не е текло кръв, не ме е боляло. Снощи като се изкъпах видях, че на мястото има от този бял секрет, който имаше и при останалите места когато ми махнаха конците.. та се чудя вече има ли нещо или не.. а ще ходя при доктора чак след 15-ти септември. Заради тва нещо почнах баните със смрадлика отново.. вчера направих една, днес още една. За по 5-6 минути 1 път на ден, колкото да предотвратя евентуален гаф. Четох из темата, че на някои момчета им се е отваряла рана, но не мога да преценя дали и при мен стана така. Някой ако може да каже нещо ще съм благодарен. :-D

georgi12
09-08-2011, 19:33
А защо пиете антибиотици?
Обикновено антибиотици се предписват , когато има инфекция . За превенция се използва отвара от Смрадлика .
Или щм лекарят е казал , че трябва да се друсаме с какви ли не химикали - ми да го правим .Важното е да се продават лекарствата а не хората да са здрави .

Anonimen123456
09-09-2011, 14:57
Искам и аз да питам - забелвам напълно главичката , нямам проблем със мастурбирането , нямам и болки , но като е забелена нацяло , зад кожичката стои струпана.Като го гледам така , си мисля , че след като порастне още малко ще се оправи , но не искам да гадая :D Според вас нормално ли е ?

georgi12
09-09-2011, 15:04
Нормално е .Това е отговор на написаното от теб .
Не става ясно кое стои струпано , но ако става въпрос за кожичката зад главичката - нормално е .

n00b
09-09-2011, 15:18
Някой от вас бил ли е в Александровска болница, да каже доволен ли е от лекарите там?

Anonimen123456
09-09-2011, 15:25
Нормално е .Това е отговор на написаното от теб .
Не става ясно кое стои струпано , но ако става въпрос за кожичката зад главичката - нормално е .

Добре мерси , а само да вметна - като е нацяло надървен немога да го забеля , но горе-долу като е на половина мога...
Спомням си , че като бях малък ме водиха на някакъв доктор и още имам белег от тогава - като шев е и започва от началото на главичката (кожичката) и продължава 2-3см. незнам от какво е.А ме е срам да питам наще :D

Johnny3333
09-09-2011, 18:59
Втори ден след пълно обрязване. Никакви болки по-време на операцията, освен неприятното чувство че околко теб обикалят 10 човека и ти мачкат макарона. Съвсем леки боцкания след пускане на упойката и до тук. Никакви аулини, никакви антибиотици, само спрей ЦиКатридина. Проблемът с бельото и допира на главичката до каквото и да било обаче стой на дневен ред. Ходя като насрана патица и е доста неприятно. У дома само гол от кръста надолу :). Картинката долу е поносима, подул се е все едно е минал валяк през него, но явно без оток не може. Ще видим по-натам как се развиват нещата. Съветът ми е да не отлагате, колкото по-бързо ви се махне от главата толкова по-добре. Внимателно избирайте лекаря, че четох за доста касапи. Препоръчвам д-р Милен Кацаров, оперира в болница Доверие, София.

batkodoki
09-09-2011, 19:05
Искам и аз да питам - забелвам напълно главичката , нямам проблем със мастурбирането , нямам и болки , но като е забелена нацяло , зад кожичката стои струпана.Като го гледам така , си мисля , че след като порастне още малко ще се оправи , но не искам да гадая :D Според вас нормално ли е ?

ВЪЗРАСТ, Момко, ВЪЗРАСТ?!

без този ключов елемент - всякакви "съвети" са безпредметни!!!

PaLMaL
09-09-2011, 19:09
Искам и аз да питам - забелвам напълно главичката , нямам проблем със мастурбирането , нямам и болки , но като е забелена нацяло , зад кожичката стои струпана.Като го гледам така , си мисля , че след като порастне още малко ще се оправи , но не искам да гадая :D Според вас нормално ли е ?

ВЪЗРАСТ, Момко, ВЪЗРАСТ?!

без този ключов елемент - всякакви "съвети" са безпредметни!!!

17 :)

batkodoki
09-09-2011, 19:11
Искам и аз да питам - забелвам напълно главичката , нямам проблем със мастурбирането , нямам и болки , но като е забелена нацяло , зад кожичката стои струпана.Като го гледам така , си мисля , че след като порастне още малко ще се оправи , но не искам да гадая :D Според вас нормално ли е ?

Щом НЯМАШ проблем нито в покой нито в ерекция с пишока = значи всичко е СЪВСЕМ НОРМАЛНО, БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ КАК "ИЗГЛЕЖДА" ! :)

PaLMaL
09-09-2011, 19:53
А ако тая кожичка остане така натрупана на едно място , може ли да се води нормален полов живот ? :)

ПП: доколкото знам развитието на члена е до 21-22 години.. нали така ?


ПП2: аз съм "anonimen123456" тва е другия ми ник .

batkodoki
09-09-2011, 21:03
А ако тая кожичка остане така натрупана на едно място , може ли да се води нормален полов живот ? :)

ПП: доколкото знам развитието на члена е до 21-22 години.. нали така ?


ПП2: аз съм "anonimen123456" тва е другия ми ник .

актуализирай си "знанията"!

грубо: на 12-16 пенисът се сдобива с максималният си обем и форма! последващите телесни проблеми НЯМАТ връзка с пениса

mcfe
09-09-2011, 22:23
Не знам за вас, но аз явно ще почакам. Още не съм психически готов за операция, а и струва пари, които нямам.

Пък и без приятелка, джуниър спокойно не ми трябва в изправност.

georgi12
09-10-2011, 13:26
, а само да вметна - като е нацяло надървен немога да го забеля , но горе-долу като е на половина мога...
Спомням си , че като бях малък ме водиха на някакъв доктор и още имам белег от тогава - като шев е и започва от началото на главичката (кожичката) и продължава 2-3см. незнам от какво е.А ме е срам да питам наще :D
Еми щом неможеш в ерекция , значи имаш проблем.Ако белегът ти е отдолу - явно са ти махнали гемчето .
И занапред се изразявай по -обстойно,защото се гадае какво ти е дереджето.

PaLMaL
09-10-2011, 19:47
, а само да вметна - като е нацяло надървен немога да го забеля , но горе-долу като е на половина мога...
Спомням си , че като бях малък ме водиха на някакъв доктор и още имам белег от тогава - като шев е и започва от началото на главичката (кожичката) и продължава 2-3см. незнам от какво е.А ме е срам да питам наще :D
Еми щом неможеш в ерекция , значи имаш проблем.Ако белегът ти е отдолу - явно са ти махнали гемчето .
И занапред се изразявай по -обстойно,защото се гадае какво ти е дереджето.

Да , шева е отдоло.Интересното е , че понякога мога да го забеля в макс размер , а понякога не :D

GiGaSpAwN
09-10-2011, 20:03
Най добре отивай на доктор. Които ще ти каже че трябва да го клъцнеш :D :D

PaLMaL
09-11-2011, 19:40
А бе , то не ми пречи.Нямам болки нито нищо :D Интересува ме , проблем ли ще е в половия живот тая въпросна кожичка ? :D Както писах по нагоре махнали са ми гемчето и предполагам , че няма за какво повече да ме "режат" :D

ПП: Доколкото прочетох назад във темата , това се нарича "обилен препуциум"

GiGaSpAwN
09-12-2011, 10:52
Щом от време на време не иска да се забелва ще ти е проблем, но ти си преценяваш.

PaLMaL
09-12-2011, 14:05
По-нататък ще ида.А трябва ли направление от личния или направо при специалиста ?

georgi12
09-12-2011, 14:48
Обилният препуциум се прумахва с обрязване .
Щом не ти пречи - няма проблем , но сам казваш , че понякога не можеш да го забелиш .Интересно е как варира проблема .Забележи и пиши пак .

PaLMaL
09-12-2011, 15:22
Обилният препуциум се прумахва с обрязване .
Щом не ти пречи - няма проблем , но сам казваш , че понякога не можеш да го забелиш .Интересно е как варира проблема .Забележи и пиши пак .
Еми така като го гледам и все си мисля , че като порастне още 1-2см и ще може както трябва :D Сякаш не му достига място да се "разстели" :D

raga4ka
09-14-2011, 17:44
Ако може да ми препоръчате специалисти с които мога да се консултирам ще съм ви благодарен . От прочетеното тук установих , че фимозата ми е комбинирана с още едно от другите две описани състояния , ама не съм сигурен с кое .
Малко късно се запознах с тези заболявания , явно родителите ми не са си свършили работата , когато му е било времето . На 22 години съм студент по фармация трети курс . С фимозата се запознах като бях първи курс в лекциите по анатомия , ама не съм взимал драстични мерки , защото никога не съм изпитвал болка при уриниране или мастурбиране и до сега не бях намерил подходящата партньорка , с която да започна половия си живот . В близко бъдеще обаче това ще се промени и не искам да занимавам партньорката си с този мой проблем , аи от запознаването си с болестта останових , че не трябва да го отлагам вече . Ще си направа операцията , ама искам да се консултирам с човек специалист , който разбира от това ,защото е много лесно и да попадна на човек , който само си мисли , че разбира ...

daniel72
09-15-2011, 10:35
Преди 2 дни правих операция при Д-р Кацаров /МБАЛ Доверие/.Препоръчаха ми го тук във форума.Операцията мина перфектно и сега се възтановявам.
Това е от мен.

JustBelieve
09-15-2011, 13:31
Здравейтe

daniel72
09-16-2011, 18:20
Минаха 2 дни от операцията и за сега всичко е ок.Искам да попитам в момента главичката ми е постоянно забелена което е адски неконфортно за сега ... казаха ми че и това ще отмине.Искам да попитам така ли ще остане ... постоянно забелена цялата или след падането на конците ще може да се скрива поне част от главичката.
Благодаря!

batkodoki
09-16-2011, 23:22
Обилният препуциум се прумахва с обрязване .
Щом не ти пречи - няма проблем , но сам казваш , че понякога не можеш да го забелиш .Интересно е как варира проблема .Забележи и пиши пак .
Еми така като го гледам и все си мисля , че като порастне още 1-2см и ще може както трябва :D Сякаш не му достига място да се "разстели" :D

ТОЙ няма да порастне никак, което е в сила в за ТОВА стоящо м/у ушите ти!
Каза ти се: НЯМАШ МЕДИЦИНСКИ ПРОБЛЕМ!

Щом имаш маниашки такъв - режи се! Кой ти пречи?
За пари ще те обезобразят по най-невъзможният начин, и ще бъде "научно"!
Проблема е в "мързеливите ти ръце", нежели в техниките на рязане.

batkodoki
09-16-2011, 23:24
Ако може да ми препоръчате специалисти с които мога да се консултирам ще съм ви благодарен . От прочетеното тук установих , че фимозата ми е комбинирана с още едно от другите две описани състояния , ама не съм сигурен с кое .
Малко късно се запознах с тези заболявания , явно родителите ми не са си свършили работата , когато му е било времето . На 22 години съм студент по фармация трети курс . С фимозата се запознах като бях първи курс в лекциите по анатомия , ама не съм взимал драстични мерки , защото никога не съм изпитвал болка при уриниране или мастурбиране и до сега не бях намерил подходящата партньорка , с която да започна половия си живот . В близко бъдеще обаче това ще се промени и не искам да занимавам партньорката си с този мой проблем , аи от запознаването си с болестта останових , че не трябва да го отлагам вече . Ще си направа операцията , ама искам да се консултирам с човек специалист , който разбира от това ,защото е много лесно и да попадна на човек , който само си мисли , че разбира ...

привет :)

щом си Колега и то третокурсник - трябва да си наясно КЪДЕ да търсиш, това, което ти трябва!

batkodoki
09-16-2011, 23:32
Минаха 2 дни от операцията и за сега всичко е ок.Искам да попитам в момента главичката ми е постоянно забелена което е адски неконфортно за сега ... казаха ми че и това ще отмине.Искам да попитам така ли ще остане ... постоянно забелена цялата или след падането на конците ще може да се скрива поне част от главичката.
Благодаря!

най-вероятно ще остане така.
колегата, който сте цитирали е френски възпитаник практикуващ т.н. "арабски стил" по подразбиране. реже се до абс макс, без никаква възможност за "аванс".
наспроти на съвременното евроразбиране, че се реже на ДО абсолютният възможен аванс.

qwerty160
09-18-2011, 12:21
При мен вече мина 1 месец от операцията, но от 2-3 дни забелязвам нещо странно за мен.. на две места са започнали да излизат конци.. та възможно ли е да имам и някакви вътрешни конци (не знам как точно се нарича).. доктора не ми е казвал за такива :? Не съм срещал в темата друг такъв случай, из нета намерих разни такива случаи с вътрешни конци, ама там се касаеше за съвсем различни операции. Отока също не е спаднал, не е голям, но си го има. Доста кофти работа. Утре съм при доктора пак на преглед. Ще видим какво ще каже за тия конци..

anonymous682486
09-24-2011, 15:33
Значи аз съм момче и скоро съм навършил 18г.Моят проблем е че главичката по-точно ръбчето или пръстен как точно се казва нз придобива някъв си тъмен цвят нещо средно между синьо или зелено или черно обаче само околко пръстена е това и имам някакви белези нз дали са пъпки но те са бели и се намират от двете страни на пръстена или ръбчето ,наскоро рових из нета и видях една снимка където имаше подобни белези само че тяма бях около целият пръстен на главичката и не съм сигурен дали имам същите белези като от снимката но четох че това си е било съвсем нормално и се маха със помощта на лазери или др.Значи преди да навърша 18г. чувствах някакъв дискомфорт нещо остро но не ме болеше и имах трудно си обелвах главичката като че ли кожичката ми се лепи около пръстена на главичката ми но ако го мокря със вода вече си оголвам главичката как трябва .Следва средата на МАЙ месец навърших 18г. и само след няколко дни проблема със дискомфорта изчезна и също така пениса ми като че ли се удължил малко и оголването на главичката ми вече не беше толкова трудно обаче имаше моменти във които малко трудно си обелвах кожичката но като цяло тези проблеми сякаш отшумяха със 90% .Но още имам този проблем със цветът около главичката ми и белезите.Надявам се някои да ми отговори за съвети ,аз ще проверявам на ден няколко пъти за отговори :)

uFko
09-26-2011, 21:42
Здравейте :D
Някакси ми е неудобно да споделям и питам тук, но просто няма каде :D а с баща ми да говоря на тая тема ми е някакси неудобно... Та прочетох доста, и искам да споделя, и да ми кажете, имам ли аз някакъф проблем, и какви са вариантите да се оправи, ако има проблем.
Та значи на 18 съм, и когато пенисът ми не е еректирал, нямам никакъф проблем да го забелвам, и когато се къпя го мия (почти всеки ден), но когато е еректирал, виждам малко зор да го забеля до край, и не съм стигал съвсем до края, щото почнах да се плаша, в смисъл да не се скъса ципата.. иначе не ме боли когато се мъча да го забелвам, когато е еректирал, но просто го забелвам до средатана главичката, и после все е едно му става тясно по нататък... :D Та по принцип не ме боли никак... нито когато мастурбирам, нито в покой, не ме боли. Искам да попитам имам ли някакъв проблем, как мога да го реша, и трябва ли да се реши.. Мерси предварително :D

batkodoki
09-26-2011, 21:53
Значи аз съм момче и скоро съм навършил 18г.Моят проблем е че главичката по-точно ръбчето или пръстен как точно се казва нз придобива някъв си тъмен цвят нещо средно между синьо или зелено или черно обаче само околко пръстена е това и имам някакви белези нз дали са пъпки но те са бели и се намират от двете страни на пръстена или ръбчето ,наскоро рових из нета и видях една снимка където имаше подобни белези само че тяма бях около целият пръстен на главичката и не съм сигурен дали имам същите белези като от снимката но четох че това си е било съвсем нормално и се маха със помощта на лазери или др.Значи преди да навърша 18г. чувствах някакъв дискомфорт нещо остро но не ме болеше и имах трудно си обелвах главичката като че ли кожичката ми се лепи около пръстена на главичката ми но ако го мокря със вода вече си оголвам главичката как трябва .Следва средата на МАЙ месец навърших 18г. и само след няколко дни проблема със дискомфорта изчезна и също така пениса ми като че ли се удължил малко и оголването на главичката ми вече не беше толкова трудно обаче имаше моменти във които малко трудно си обелвах кожичката но като цяло тези проблеми сякаш отшумяха със 90% .Но още имам този проблем със цветът около главичката ми и белезите.Надявам се някои да ми отговори за съвети ,аз ще проверявам на ден няколко пъти за отговори :)

Здр :)

Добрата новина е, че според мен на практика при теб сериозен проблем – НЯМА! :)

Защото:
- тъмно синеещата периферна, най-широка част на главичката, тя и „корона“, тя и „ръбче“ (но тя НЕ е „пръстена“ ) - е нормалният цвят. Драмата ти идва от късно оголената окончателно главичка, вероятно поради „мързеливи ръце“. Просто нямаш навика да я виждаш такава каквато е :)


- за „белезите или белите пъпки“ по коронката, ръбчето – омръзна ми да повтарям: имаме ги ВСИЧКИ мъже, но при всеки са изразени в различна степен!
Това е НОРМАЛНА тъкан, имате същата почти по всички лигавици – погледнете си внимателно устните от вътрешната страна, ще ги намерите дори и там в зачатък като бели точици, при някой даже като реснички. Разликата е, че по пишока при някои мъже са само единични, трудно откриваеми (най-често в зоната на стиковане на гемчето с главичката), при други са много слабо частично изразени по периферията на коронката, при трети са добре видими, при четвърти са ярко изразени, при пети са драматично „като реснички“, при шести.....това описание няма край! Индивидуално е при всеки, но е важно да се разбере, това НЕ е медицински проблем, защото това е НОРМАЛНА тъкан, неразделна част от пениса!
НЕ са вредни, НЕ са заразни, НЕ се предават при полов контакт!
Нещо повече, и жените имат сходен проблем, който обаче е не толкова добре очевиден, понеже е свенливо скрит по вътрешната повърхност на лабиите. :)

Тези „неща“ избуяват при необрязани мъже, при чернокожите и при тези с „мързеливи ръце“, както и с играещите си с пишока „на сухо“ при вс раси в периода на пубертета.
Кум 22-25 годишна възраст се редуцират по правило, намаляват, но не изчезват напълно.

Всички опити за самоотстраняването им неизбежно води до необратими повреди на главичката, понеже са НОРМАЛНА тъкан, интегрална част от нея.
Самоотстраняването е равносилно на това да си отрежете част от нормалните за тялото уши само защото смятате, че те са по „клепнали“ или „стърчащи“ от тези на съседчето или съученика ви.

Крайно време е да адаптирам популярно едно капитално изследване за „белите пъпчици“ и да го постна като тема...

описаното от теб нататък в поста ти само потвърждават написаното от мен по-горе:

„мързеливи ръце“ - означава, че просто си свикнал да си доставяш удоволствие при игра с пишока БЕЗ да оголваш главичката изцяло, и БЕЗ да се стремиш да разгъваш кожичката по ствола, колкото позволява. Просто при дълъг препуциум си си играл на стимулация на главичката през него. Без стремеж да оголваш. Това е съчетано и със следващият проблем – при тези си игри в годините НЕ СИ ИЗПОЛЗВАЛ НИКАКВА СМАЗКА!
„Играта“ винаги е била на „сухо“.
Резултата е това което описваш.

Но пак да кажа, ти медицински проблем – НЯМАШ!
Промени практиката, поведението си по отношение на половата култура и желаният резултат скоро би трябвало да е налице!

Това е! :)

anonymous682486
09-27-2011, 10:53
Браво брат успокои ме страшно много :) .Искам да ти кажа че преди време,като гледах голи жени по ТВ ,и пишока ми вече е възбуден но аз не си го обелвах и после чувствах някак си ме гореше ,нз коя е точната дума ,нали като отива човек да пикае само че аз не пикам а активирах инстикта :razz: и тогава чувствах сякаш ми пари пишката.Страшно съм тъп нз как да обяснявам :D .И минаваше малко време после ми излизаше нещо прозрачно и мазно и тогава имах притеснения ,защото тогава както ти ябсни не си играех със пишката и никога не съм го оголвал ,защо? защото се страхувах защото си мислех че ако го оголвам ще стане нещо и същото така ме болеше когато се опитвах да го оголвам.Тогава все така имах малки притеснения и един ден както бях в банятата си спомних как приятелите ми разказваха как си бият чекии и реших накрая и аз да опитам и удоволствието беше страшно голямо.Тогава започнах вече да си бия чекии и отново минало време докато не забелязах нови промени които пак започнаха да ме притесняват малко, но както казах след 18г. нещата се промениха страшно много около 90% от белезите като това че малко трудно си обелвах главичката и че след чекия пишока ми беше сух и се получаваше онзи цвят които ти описах но в момента вече нямам такива притеснения а само ме притесняваха белите пъпчици и цветът по ръбчето но ето че ти веднага си разказал всичко и вече знам че не е страшно.Надявам се че разбра това което писах знам че писах неправилно но просто нямам време да си оправя грешките.

PaLMaL
09-28-2011, 09:40
а аз пък успях вече напълно , но под душа.Видях , че има съвсем нормален вид , но кожичката пак стои малко повечко.

kostov1111
10-01-2011, 14:30
Искам да попитам нещо.Значи като бях на 14-15 години (не помня точно на колко) си дръпнах сам кожичката на главичката,а тя не можеше да се забелва.Тогава ме заболя доста.След това не помня да ме е боляло.Сега съм на 17 и главичката на пениса ми е синя отстрани като е червена само над отвора .А там където е била кожата,която не се забелва е тъмно синьо или ливаво.В различните периоди цветът на главичката се променя ... понякога пък е червена.Когато пипна главичката не ме боли,сега кожичката на главата ми пак си стои както преди,когато е спаднал пенисът,но вече мога да си я издърпвам без болка.Понякога кожата залепва за главичката и тогава изпитвам малка болка или дискомфорт.Когато съм бил на 2-3 години са ми цепнали кожата или каквото се прави,защото сигурно и тогава не се е забелвала.Та въпросът ми е може ли да имам сега парафимоза или нещо опасно :( Страх ме е да не е нещо опасно.В скоро време така или иначе трябва да отида за направление за уролог да питам и него,но не искам да ме е страх до тогава.Благодаря предварително.

gaspar79
10-01-2011, 21:31
Имам няколко въпроса към Баткодоки, на 30 г съм.

Имам проблем с откриването на главата в ерекция. В отпуснато състояние, никакъв проблем освен че като кожата прехвърли "короната" и леко ме стяга. Но в ерекция, и то със зор прехвърля "короната" и все едно ми е стегнато с "ластик"...

Ходил съм в Пирогов преди години, лекарят там каза, че нямам "фимоза" ами "късо гемче" и каза:
Може само него да махнем, но ти препоръчвам пълно обрязване. Тогава не се реших, защото изчетох доста из нета в духа на:
"в България повечето лекари не могат да направят качествено обрязване и остават белезии и грозотии за цял живот"

Незнам късо ли е гемчето? или е късо + лека фимоза?

Искам да пробвам първо да ми отрежат гемчето, и ако пак при ерекция ми стяга кожата направо да я махат.
Но тука идва и най-важния въпрос :))
Кой и за колко пари?
Четох доста от нещата които са писани в темата за еди кой си доктор. Някой бил по "Арабския стил", но понеже незнам какъв е Арабския стил, а гледам по порнофилните американците са обрязани доста добре, даже готино... и въпроса ми кой и къде в Сф реже по "американския стил" така да се каже?

Благодаря

itskata21
10-02-2011, 21:02
здр искам да питам някой ако е имал такъв проблем да ми каже какво да направя ... преди време ми правиха фимоза беше неизбежноо .. и след като мина всичко нали по самата главичка започна да ми се люпи , а самата кожичка на главичката стана по грапава и така е до ден днешен ...

unikum
10-03-2011, 13:37
Здравейте хора,
Преди всичко искам да кажа ,че много мразя хората ,които веднага ще почнат да ми викат "ти да не си резак е,да не си турчин и т.н"
НЕ НЕ СЪМ :)
аз съм едно българче,което се наложи да се обреже заради медицински причини(фимоза).
В момента съм на 12-тия ден
Имам следните въпроси
1.Кога трябва напълно да ми паднат конците защото ми седят още отстрани.Щръкнали са такива ама нз аз ли трябва да ги бутна малко или те сами напълно ще паднат.
2.Когато ще се оправят тези ранички около главичката.Сами ли падат или пак им трябва малко помош?
3.Докога трябва да се промивам със смрадлика и да се пръскам със спрея ,че почти ми е свършил.
4.И най-важния въпрос е кога ще мога пак пълноценно да правя секс.
Благодаря предварително

daniel72
10-03-2011, 20:19
Здравей.Ще ти споделя с мен как е.Аз съм правил операцията преди 20 дни.Мога да ти отговоря на първите няколко въпроса.
1 - Конците започнаха сами да се разграждат от 16 ден и до днес 20 вече нямам.
2 - При мен ранички почти не останаха ... само на едно място но дискомфорта и лека болка при допир все още има.
3 - Правих бани и се пръсках със спрея до преди 2 дни но вече ги спрях.От време на време вечер промивам ако е нужно с риванол.
4 - Тук не мога да ти кажа ... доколкото разбрах е строго индивидуално за всеки.Но минимум 1 месец ... то раничкитеще зараснат но дискомфорта и леката болка ще се оправят по бавно.
Успех с въстановяването и потърси мнението и на други в сайта!

brid
10-07-2011, 08:42
Здравейте , обрязах се , заради фимоза , всичко е шест!Имам едно питане гледах , всеки вика както пише на опаковката , но на моята няма начин на приготвяне , става дума за смрадликата , та някой , ако каже как да си приготвям разтвора за баните и колко пъти дневно , ще ми помогне доста.

daniel72
10-08-2011, 03:47
50гр Смрадлика слагаш в 2л кипяща вода.Вариш 15-20мин и оставяш да престои 1 час.След това прецеждаш и 2пъти на ден правиш бани по около 5 минути.Поне аз така правих и имаше ефект.Правих бани 2 седмици.

davenca85
10-08-2011, 12:24
Здравейте.Аз вече 40 дни от както сам опериран,диагнозата бе фимоза цялостно обрязване.Раната всичко зарасна, нямах особени проблеми с това нито болки.Но 40 дни от както мина операцията, и самия венец под главичката ми стои доста издут се едно са ми наблъскали силикон.Ходих преди 2 дни при доктора, които ме оперира каза ми това е нормално изписа ми мехлем Контрактубекс и казва ,ще отшуми трябва му време.Та незнам нормално ли е на 40 дни да бъде така.Мисля да се косултирам и с друг лекар за да се подсигоря .

georgi12
10-09-2011, 10:15
Ами дано само да не си поредната жертва на цялостното "ЧАСТИЧНО" ОБРЯЗВАНЕ .
Няколко юзери от този форум вече се опариха от подобни манипулации и им се наложи да повторят.
Ето за това аз съм привърженик на техниката на д-р Милен Кацаров - всичко , без аванс , въпреки , че не споделям неговото виждане за нисък срез .

unikum
10-10-2011, 13:15
Значи пичове днес ми е 18-тия ден от частичното обрязване.Общо взето нямам никакви проблеми.Притеснявам се малко ,че месото или кожата се пада и аз нз :D се е надуло някво такова.Все още имам конци :( надявах се вече да са паднали.Продължавам със смрадликата сутрин и вечер по 10мин. :o .Според вас това нормално ли е? :)

georgi12
10-11-2011, 23:32
Докато ти паднат конците и заздравеят раните е нормално да има оток.
При частичното обрязване често се наблюдава излишна тъкан , която понякога е надута или набръчкана.
http://www.eurocirc.org/beschneidungsstile_en.html
low & tight - ниско и изпънато- пълно.
high & tight- високо и изпънато- пълно.
low & loose - ниско и хлабаво - частично.
high & loose- високо и хлабаво - частично

unikum
10-13-2011, 20:07
Докато ти паднат конците и заздравеят раните е нормално да има оток.
При частичното обрязване често се наблюдава излишна тъкан , която понякога е надута или набръчкана.
http://www.eurocirc.org/beschneidungsstile_en.html
low & tight - ниско и изпънато- пълно.
high & tight- високо и изпънато- пълно.
low & loose - ниско и хлабаво - частично.
high & loose- високо и хлабаво - частично
Ок а какво ще рече бани със смрадлика?
Вече съм 22 ден и все още не са ми паднали конците :o .Къпя се със сапун и след това си правя разтвор от смрадлика и го топкам за 10мин вътре.Нужно ми е още време ли или какво.

georgi4
10-14-2011, 20:41
Може ли някои да отговори,спортувам пълноценно всеки ден почти без прекъсване но се налага скоро да правя операция от Фимоза... при бягане сигурно ще да е силен дискомфорт да не говорим и за други упражнения,,..?

brid
10-16-2011, 12:58
Добре де , а как е по-хубаво да си обрязан(когато е пълно обрязването) , или е според даденият случай(за едни така , за други иначе , смисъл да зависи от пениса)
low & tight - ниско и изпънато- пълно.
high & tight- високо и изпънато- пълно.
???

Maniak45
10-16-2011, 14:28
Преди 1 седмица ми направиха операция на пениса.Оказа се,че имам фимоза,но явно и гемчето ми е било късо.Всичко мина добе и раната си зараства,но върху самата дупка отгоре има нещо като балонче.Хирургът ми каза,че това всъщност е възпаление на уретрата и рано или късно ще се махне.Има ли някой който е запознат и може да ми каже долу-горе кога?

brid
10-17-2011, 21:05
Никой ли не може да ми отговори?

batkodoki
10-18-2011, 01:04
Добре де , а как е по-хубаво да си обрязан(когато е пълно обрязването) , или е според даденият случай(за едни така , за други иначе , смисъл да зависи от пениса)
low & tight - ниско и изпънато- пълно.
high & tight- високо и изпънато- пълно.
???

поредният наивник, жертва на модни тенденции...

прочети ЦЯЛАТА ТЕМА в 1412 отговора все ще намериш нещо, което те касае...

или повярвай на georgi12 който единствен от писалите тук доброволно, по желание , БЕЗ необходимост от това се е подложил на обрязване. просто заради модата, или заради някаква фикс-идея импринтната от порното или заради екстравагантността на гейкултурата може би...това е без значение!

истински важното е, че истинският Майстор би гледал пениса и в покой и в ерекция и би рисувал по него с цветни маркери допуските. а после след ОБСЪЖДАНЕ с пациента би прецизирал подхода на изпълнение.

НЯМА общоприети "стилове", понеже НЯМА ДВА ЕДНАКВИ ПЕНИСА във видимият свят.
може и да искате да ви "отрежа" много ниско/много високо.... "до савак" на проф жаргон....и мнозина го правят.
за пари!
следователно ИЗВЪН маниашките случай - с какво можем да задържим публиката?

с ИСТИНАТА, с ИСТИНАТА за ФИМОЗАТА!!! а тя лежи в страниците назад....

batkodoki
10-18-2011, 01:20
Преди 1 седмица ми направиха операция на пениса.Оказа се,че имам фимоза,но явно и гемчето ми е било късо.Всичко мина добе и раната си зараства,но върху самата дупка отгоре има нещо като балонче.Хирургът ми каза,че това всъщност е възпаление на уретрата и рано или късно ще се махне.Има ли някой който е запознат и може да ми каже долу-горе кога?

прави бани със отварта от СМРАДЛИКА и съвсем скоро всичко ще е наред :)

batkodoki
10-18-2011, 01:25
Искам да попитам нещо.Значи като бях на 14-15 години (не помня точно на колко) си дръпнах сам кожичката на главичката,а тя не можеше да се забелва.Тогава ме заболя доста.След това не помня да ме е боляло.Сега съм на 17 и главичката на пениса ми е синя отстрани като е червена само над отвора .А там където е била кожата,която не се забелва е тъмно синьо или ливаво.В различните периоди цветът на главичката се променя ... понякога пък е червена.Когато пипна главичката не ме боли,сега кожичката на главата ми пак си стои както преди,когато е спаднал пенисът,но вече мога да си я издърпвам без болка.Понякога кожата залепва за главичката и тогава изпитвам малка болка или дискомфорт.Когато съм бил на 2-3 години са ми цепнали кожата или каквото се прави,защото сигурно и тогава не се е забелвала.Та въпросът ми е може ли да имам сега парафимоза или нещо опасно :( Страх ме е да не е нещо опасно.В скоро време така или иначе трябва да отида за направление за уролог да питам и него,но не искам да ме е страх до тогава.Благодаря предварително.

абсолютно НИЩО ТИ НЯМА!!!

просто обмазвай пишока с бебешко олио-ГЕЛ на D&D при всяка игра, след всяка игра, след всяко имиване......

batkodoki
10-18-2011, 01:27
Преди 1 седмица ми направиха операция на пениса.Оказа се,че имам фимоза,но явно и гемчето ми е било късо.Всичко мина добе и раната си зараства,но върху самата дупка отгоре има нещо като балонче.Хирургът ми каза,че това всъщност е възпаление на уретрата и рано или късно ще се махне.Има ли някой който е запознат и може да ми каже долу-горе кога?

да има!

пиши ми на ЛС!

batkodoki
10-18-2011, 01:31
Може ли някои да отговори,спортувам пълноценно всеки ден почти без прекъсване но се налага скоро да правя операция от Фимоза... при бягане сигурно ще да е силен дискомфорт да не говорим и за други упражнения,,..?

зависи какво и как ще ти правят.

във всички случай бясната физическа активност е изключена, но има варианти на това - пиши на ЛС.

georgipeev
10-18-2011, 08:17
Здравейте, на 16 години съм и имам следния проблем. Като малък нямах проблем да си забеля главичката , но с напредването на възрастта качи ли отворът се намали и сега я забелвам някъде до края на главичката, а останалата част(не знам как се казва) не мога и го правя много трудно. Имам ли някакъв проблем или е нормално?

П.П Това е когато е "надървен". Когато си е в нормално отпуснато състояние нямам проблем да си я забелвам до края.

brid
10-18-2011, 10:41
batkodoki - Бая ти писах на ЛС и не ми отговори за важни , неща!Та сега к'во ми обясняваш на какво съм жертва , направи си труда и ще разбереш , че не съм жертва на порно индустрии и куп буламачи , обрязан съм вече , и то поради фимоза!Горе зададеният въпрос е повече от коректен!!!Мисля , че не заслужавам такъв отговор?Разбира се , че ме интересува , как е по-добре (както писах и във въпроса , за един може да е по добре така за друг иначе...) , нима някой нормален мъж не би го интересувало?!?Останах с впечетлението , че си отзивчив човек (щото не малко изчетох из темата , на доста си помогнал) , но още когато не ми обърна внимание на ЛС-то , казах си зает човек , няма нищо , и georgi12 ми отговори за което съм и му благодарих , но като написа горната помия(щото за мен е обидно) мнението ми се промени , надявам се да не си ме разбрал нещо и затова това остро поведение!
ПАК КАЗВАМ , НЕ ВИЖДАМ С КАКВО СЪМ ЗАСЛУЖИЛ ДУМИТЕ ТИ ???

georgi12
10-18-2011, 12:54
Не се сърди на батко си Доки , че не ти е писал - той е зает човек , колкото до острите му думи - той така си говори - няма нищо лично към теб .

damqn4o
10-18-2011, 13:38
Предварително се извинявам за недобре конструираното ми обяснение, но много неща са ми в главата...

Та, на 15 години съм, от 2-3 години без проблем си забелвах главичката, маструбирал съм и съм имал полови контакти... Този месец ми се възпали препуциума, много ме болеше и ме посъветваха да отида на лекар. НЕ СЪМ ПРАВИЛ СЕКС ОТ МНОГО ВРЕМЕ! Подозирам, че инфекцията ми е от сапун с неизвестни състватки. Отидох на уролог, който ме препрати на кожен и ми каза, че като се оправя пак ще отида при него. Кожния ми преписа крем - Бетноват-Ц и ми каза да правя бани със калиев перманганат в 200милилитра хладка вода. Първите 2-3 дена от възпалението си го оголвах и пазих добра лична хигиена както обикновенно, но сега направя ли опит за забеля главичката ми се получават рани и се спирам... Кожния трябва да ме види след два дена, но лекарката в училище каза, че задължително трябва да се клъцне някаква нишка... Мисълта ми е дали ще мога да се оправя без "КълцаниЯ" ;(

brid
10-18-2011, 14:06
Аха ок , и аз май много на вътре го взех.

unikum
10-18-2011, 19:39
Предварително се извинявам за недобре конструираното ми обяснение, но много неща са ми в главата...

Та, на 15 години съм, от 2-3 години без проблем си забелвах главичката, маструбирал съм и съм имал полови контакти... Този месец ми се възпали препуциума, много ме болеше и ме посъветваха да отида на лекар. НЕ СЪМ ПРАВИЛ СЕКС ОТ МНОГО ВРЕМЕ! Подозирам, че инфекцията ми е от сапун с неизвестни състватки. Отидох на уролог, който ме препрати на кожен и ми каза, че като се оправя пак ще отида при него. Кожния ми преписа крем - Бетноват-Ц и ми каза да правя бани със калиев перманганат в 200милилитра хладка вода. Първите 2-3 дена от възпалението си го оголвах и пазих добра лична хигиена както обикновенно, но сега направя ли опит за забеля главичката ми се получават рани и се спирам... Кожния трябва да ме види след два дена, но лекарката в училище каза, че задължително трябва да се клъцне някаква нишка... Мисълта ми е дали ще мога да се оправя без "КълцаниЯ" ;(
Брат тези "кълцания" ще ти направят живота щастлив :).Повярвай ми обрязан е чудесно и от хигиенична гледна точка и от това ,че яко ще праскаш яки мадами и те ще ти се кефят :).Хич не му мисли.1 месец ще се възстановяваш ама след това ще имаш невероятно самочувствие ,че с пишката си ще местиш планини :D.Повярвай ми тези кълцания ще ти улеснят живота все пак това е твоя воля :)/

batkodoki
10-21-2011, 01:04
batkodoki - Бая ти писах на ЛС и не ми отговори за важни , неща!Та сега к'во ми обясняваш на какво съм жертва , направи си труда и ще разбереш , че не съм жертва на порно индустрии и куп буламачи , обрязан съм вече , и то поради фимоза!Горе зададеният въпрос е повече от коректен!!!Мисля , че не заслужавам такъв отговор?Разбира се , че ме интересува , как е по-добре (както писах и във въпроса , за един може да е по добре така за друг иначе...) , нима някой нормален мъж не би го интересувало?!?Останах с впечетлението , че си отзивчив човек (щото не малко изчетох из темата , на доста си помогнал) , но още когато не ми обърна внимание на ЛС-то , казах си зает човек , няма нищо , и georgi12 ми отговори за което съм и му благодарих , но като написа горната помия(щото за мен е обидно) мнението ми се промени , надявам се да не си ме разбрал нещо и затова това остро поведение!
ПАК КАЗВАМ , НЕ ВИЖДАМ С КАКВО СЪМ ЗАСЛУЖИЛ ДУМИТЕ ТИ ???

ако съм те засегнал с нещо - не е било умишлено!
но сум длъжен да ти кажа - ИЗВИНЯВАЙ!

за ЛС:
- екип от консултанти на денонощна работа ще трябва да наема, ако безусловно ТРЯБВА да отговарям на всички питания. при цялото ми желание - това не ми е възможно!
влизам и пиша тук съвсем доброволно и безвъзмездно и не желая да променям този си статут, но разберете НЯМАМ начин, физическата възможност да отговоря на всеки въпрос.

най-грубо ги филтрирам по:
- доколко ми е интересен проблема;
- доколко той вече няма решение в нишката на Темата;
- доколко пълно, обстоятелствено, в детайли е описан той;
- стил, слог и изказ.

А най-важният елемент за прекъсване на нишката на разговора с някого е простото НЕвръщане на същата тази нишка с наивното убеждение, че той/тя е единственият с когото комуникирам и бездруго сум длъжен да помня за какво сме си говорили последните две седмици.

А ако във всеки от тези 14 дни пишат по 200-500-1000 човека и още два пъти по толкова в пощата ми?

А ако освен на тези на, които НАИСТИНА ТРЯБВА да отговориш добавим и злонамерените полу-идиоти, на които след като си загубил безвъзвратно половин ценен час да им четеш лекция в стил "колко живеят сперматозоидите" те кефят примерно с гаврата:

Мерси много за информацията ! :) Цялата работа беше, че приятелят мастурбирал и обърсал последната капка със салфетка, която пъхнал в джоба си. По-късно сложил при салфетката пари, които след това дал на майка си, а тя не си измила ръцете и изяла нещо с немити ръце. Та той се притесняваше дали може да е попаднала сперма от салфетката на парите и след това майка му да е забременяла. Аз му казах да не се притеснява, но сега се чудя дали не съм го излъгал :( . Дали наистина, колкото и малък шанс да има, да се случи нещо такова. Извинявам се за тъпите си въпроси, но не искам да го успокоявам когато и аз самият не знам нищо :D

Е, сега разбра ли защо мога да бъда и язвителен и ироничен и хард-зъл?
Вие ме продуцирате такъв!
На живо сум крайно обаятелен, добронамерен, отзивчив и съпричастен - попитай студентите - което не важи за сесиите, когато сум по гаден и от Дянков+Хаус взети заедно
:D
p.s.
а Ти специално, много те моля прочети и следващиат ми пост отговор на g12

brid
10-21-2011, 13:52
batkodoki знам , че цялата тази писаница ти отне ценно време.За това мисля , че заслужаваш поне едно извинявай!Взех го много лично избързах(прибързах) и нататака ти е ясно....Определено не можеш да огрееш на всякъде , а и не само...Желая ти да не се променяш , и да продължаваш да помагаш колкото можеш!

investor
10-21-2011, 15:21
Здравейте приятели! Днес ми е 17-тият ден от операцията. Та въпросите са ми няколко:
1. Кога ще мога да правя секс?
2. Време ли е поне да си направя една чекия, въпреки че имам конци?
3. На кой ден би трябвало да паднат всичките конци?
4. Да продължавам ли баните с Тетрата (смрадлика)?
5. Да продължавам ли да мажа пишока си с Дефламол?

Поздрави, investor (17 години)!

mjelqzkov
10-21-2011, 15:44
Здравейте приятели! Днес ми е 17-тият ден от операцията. Та въпросите са ми няколко:
1. Кога ще мога да правя секс?
2. Време ли е поне да си направя една чекия, въпреки че имам конци?
3. На кой ден би трябвало да паднат всичките конци?
4. Да продължавам ли баните с Тетрата (смрадлика)?
5. Да продължавам ли да мажа пишока си с Дефламол?

Поздрави, investor (17 години)!
1.След още 10-тина дена
2.Ако не те е страх ,че може да ги скъсаш да :-o
3.Конците не падат от само себе си.Прави бани със сапун и ги притърквай лекичко със сапун те няма да паднат от само себе си.Нужна е и малко физическа намеса.
4.Не вече не ти трябва смрадлика
5.Да продължавай.
Също така ако имаш някои незараснали лоши рани си вземи Сулфатиазол.Това е един бял прах ,които може да слагаш сутрин и вечер върху "кабриото си" помага :).По-често започни да се къпиш и използвай сапуна това е :).

yo5
10-23-2011, 14:07
Здравейте, извинявам се предварително, ако задавам съществуващи във форума въпроси, но търсих нещо подобно и не намерих, а пък и има страшно много постове та въпроса ми е:
Обрязах се преди 20 дни. Вече нямам конци, обаче от долу до гемчето от едната страна все още имам оток нормално ли е? а и самия разрез, където е шито не е симетрично така ли трябва да бъде? гемчето не ми е махнато, и ми виси на долу заради отока ли е много ме притеснява това ще съм благодарен на всеки отговор. Поздрави

HenriqueBaby
10-25-2011, 23:13
Здравейте, преди време си направих операция, понеже има фимоза. Сега нещата са г/д ок, мога да забелвам докрай главичката (въпреки, че е МНОГО чувствителна на допир), но при възбуда, колкото повече членът ми се надървя, толкова повече ме боли долната крайна част на главичката (разбрах, че се нарича късо гемче). Направо ме е страх да си помисля, ако се надърви до край, какво би станало, а да не говорим при ерекция. При такава ситуация, трябва ли да се оперирам и какво точно ще стане при тази операция, понеже не съм много запознат?

mikity_sladky
10-27-2011, 22:41
Batkodoki ,
не само georgi12 се е обрязал доброволно без да има необходимост от това.Аз също реших да ме обрежат без да имам нужда.Писал съм доста по този въпрос.Реших го защото така ми харесва повече.Всичко за мен е много по добре с обрязана пишка.Мина повече от година,много се радвам ,че го направих.Пълно обрязване,нямам никакви усложнения,всичко е перфектно.Красота,удоволст вие,хигиена...
Искам да кажа на тези които им предстои или се колебаят,че няма страшно.Само първия месец е малко кофти,но после...ех,кефа цена няма....

batkodoki
10-29-2011, 00:09
Batkodoki ,
не само georgi12 се е обрязал доброволно без да има необходимост от това.Аз също реших да ме обрежат без да имам нужда.Писал съм доста по този въпрос.Реших го защото така ми харесва повече.Всичко за мен е много по добре с обрязана пишка.Мина повече от година,много се радвам ,че го направих.Пълно обрязване,нямам никакви усложнения,всичко е перфектно.Красота,удоволст вие,хигиена...
Искам да кажа на тези които им предстои или се колебаят,че няма страшно.Само първия месец е малко кофти,но после...ех,кефа цена няма....

нямам време да коментирам в детайли в момента, но ще намеря за да бъда себе си и затова те питам прости неща:
- ти на КОЛКО ГОДИНИ СИ?
- а g12 НА КОЛКО Е?

давате ли си сметка изобщо, че тук четат и се повлияват от 10-12 до 40+годишни.

за вторите проблем няма. решили. избрали. направили.

а за Децата?!

има ли все още някой, който да не е схванал, разбрал, осъзнал и приел, че ТУК КОМЕНТИРАМЕ ЕДИНСТВЕНО И САМО ФИМОЗАТА КАТО МЕДИЦИНСКИ ФЕНОМЕН!!!
който желае да коментира обрязването като етнокултурен, като религиозен или естетически проблем - да си търси съответното място, интернет изобилствува от такива!

а един чисто медицински проблем да се превръща в "мода" или "стил" просто НЯМА ДА ПОЗВОЛЯ С ВСИЧКИ ДОСТЪПНИ МИ СРЕДСТВА!

в 85% от случаите може да се мине без обязване при децата 12-16 години.
в 50% от случаите може да се мине без обрязване при младежи 16-20 години.


вижте, в момента съм страшно гневен по повод един гнусен печалбар от крайморски град, който с идеята за нов принос в медицината чрез безшевно обязване с "ток" така е обезобразил един перфектен иначе пенис, като просто е рязал БЕЗ да си прави труда да зашива нищо, че на ревизията на тази "операция" и трябваше почти час да снажда тъкани!
та не ми се пише повече днес.

plamen76boy
10-30-2011, 18:11
Здравейте!
Искам да споделя малко по темата.
Казвам се Пламен и съм на 35 г. от гр.Бургас.Първо да кажа ,че не съм имал кой знае какъв проблем с малкия приятел,имах късо гемче което не ми е причинявало болка а по скоро неприятно чувство при акт или маструбиране.От години чета информация в наши и чужди сайтове по темата и стигам до извода ,че така или иначе трябва докторска намеса за да се разреши проблема.От различните начини които се предлагат за решение сметнах, че след като нещо ще се реже е по добре да се направи пълно обрязване и да не се занимавам повече.И така,реших се най-накрая,запазих час за преглед в болницата където ми е и личната лекарка.Не съм бил с направление,просто си платих на частно.Доктора е на възраст около 48-50 г.Видя за какво става въпрос и каза няма проблем ще го оправим,това е обикновенна процедура.Назначихме ден за операцията(2 дни след прегледа) и до там добре.Отивам в болницата,минавам на бърз преглед за общо здравословно състояние,кръв,урина и се настанявам в стаята.След малко сестрата дойде и каза ,че до 10 минути ме вкарват в залата.Влизам след малко в залата,слагат ми местна упойка изчакахме 10-15 минути докато хване и доктора започна да си върши работата.През това време аз чувам всичко, но не виждам какво се прави заради параванчето което слагат пред мен.Минават около 20 минути след като доктора започна да работи и ми казва айде готов си.Отивай за около час в стаята малко да отмине упойката и аз през това време ще дойда да ти кажа какво трябва да правиш по натам.Аз съм с превръзка и нямам представа как точно изглежда пишока.Идва след малко доктора и ми казва да си купя Оксикорт спрей и от следващия ден да махна превръзката и сутрин и вечер да го пръскам по веднъж в продължение а седмица и да му слагам компрес с риванол.И до там с доктора.На следващия ден свалям превръзката и гледам пишока има срез някакъв, но нещо ми се вижда ,че не е зашит .Викам си сигурно така трябва да е,направих му компрес с риванол после го напръсках и пак го превързах.На другия ден пак така,но на 3-я реших да звънна на доктора и да го питам защо не виждам конци.Той ми кзава не се притеснявай всичко ще се прибере и ще зарастне до 3-4 седмици ще си забравил.Минава седмица,10 дни обаче на мен нещо не ми харесва тази история и след консултация с баткодоки прецених ,че е най-добре да потърся друг специалист за да види за какво става дума.Този път вече в частна клиника LIfe hospital.Запазих си час при уролог хирург и просто ми падна камък от сърцето като ми каза ,че има решение на проблема.На следващия ден беше втората процедура.Докторът ми каза ,че не съм му първият такъв случай да не се притеснявам.Името на доктора от частната болница е Владимир Николов.Който има някакъв проблем с пишока направо да отива там и да не си губи времето по другите морално и всякак остарели болници за да не си навлича проблеми.Работят и по здравна каса.Сега се възстановявам след втората процедура и всичко е нормално.Ако имате въпроси можете да задвате,ще отговоря на всеки.

nikolov1
10-31-2011, 01:33
Здравейте, на 20г. от София съм и се обрязах (частично) на 20 Септември, когато все още бях тийнейджър.Общо взето, благодарение на тази тема, установих, че имам проблем, за който до тогава просто подозирах.

Не можех да забеля главата на пениса докрай. Говорих с родителите си и отидох на преглед. Доктора ме видя и направихме операцията още същия ден. REDUNDANT PREPUCIUM, така пишеше на диагнозата. След операцията си мажех патката с "Йодасепт" единствено. Две седмици след операцията доктора махна повечето конци, а останалите аз сам отстраних (каза ми, че нямало конци, когато ме оперирали, или поне както разбрах- такива каквито се предполага, че трябва да ползват... и предполагам не са от тези, които сами се разграждат- не ги разбирам).

Сега, когато Малкият разбойник е в покой, кожата покрива ~1/2 от главата и мога да забелвам главата докрай.
Когато съм възбуден обаче е трудно. Сериозно усилие е да издърпам кожата до под главата, която тогава се накланя надолу. Това ме кара да мисля, че имам и "късо гемче" и ще трябва пак да ходя в болницата.
Също, след операцията, там където бяха шевовете, кожата остана леко набръчкана, като на вълнички/пъпки по по-голямата част от кожата. Доктора каза, че ще се изравни, но това се изпълни на не повече от 40% от обиколката. Прочетох, че е нормално(?), надявам се момичетата да не се мръщят.
Преди операцията, опита ми в секса не беше особено щастлив. Прекалено чувствителната глава на пениса ми (можех да оголя максимум 1/3), в комбинация с евентуалното ми късо гемче довеждаха до сравнително бърза еякулация. Това мое положение все още ме подтиска и накратко води до страх от секс на определено ниво. Без значение от възрастта, всеки мъж може да си представи подтискането.
И така от дълго време съм на "сухо" и смятам, че за да си върна увереността, трябва за себе си да знам, че патката ми е редовна!
Това значи, че ако трябва да ми "клъцнат" юздичката, ще го направя.
Питам ви, според описанието по-горе, имам ли късо гемче?

И въпрос относно хигиената. След обрязването, в зоната около долната част/ръба на главата се откри мръсотия (смегма ли се казва?), бяло, замърсено... няма да описвам. Проблема е, че под струята на душа не се отмива, иска търкане, което е гадно, въпреки намалената чувствителност. Обрзували са се и като тънички, малки люспи, които са полепнали и много трудно се махат. По какъв начин да поддържам хигиената, освен с вода? И има ли лесен начин за отстраняване на сегашната мръсотия? Всъщност малко остана, но... последния път като се борих с тея гадинки, си Го ощипах с пинсетата :?

Ще проверя и бебешкото олио, защото и на мен кожата леко полепва по главата.

ПП: Спомних си, че около седмица след операцията, при преглед, доктора ме попита, дали цялата глава се открива, когато съм възбуден. Тогава му отговорих "не искам да напъвам". Което е подлъгало и него и мен. Просто не знаех какво е нормално тогава, все още конци и другите му пост-оперативни последици... смятах, че след като паднат конците ще се променят нещата и кожата ще се движи все по-свободно.

GiGaSpAwN
10-31-2011, 16:45
Най - добре отиди на доктор направо да те обрежат и ще си решиш проблемите със смегмата а и с късото гемче. Също и със притесненията.

batkodoki
11-02-2011, 23:39
Здравейте, на 16 години съм и имам следния проблем. Като малък нямах проблем да си забеля главичката , но с напредването на възрастта качи ли отворът се намали и сега я забелвам някъде до края на главичката, а останалата част(не знам как се казва) не мога и го правя много трудно. Имам ли някакъв проблем или е нормално?

П.П Това е когато е "надървен". Когато си е в нормално отпуснато състояние нямам проблем да си я забелвам до края.

сам ще решиш дали имаш проблем или не!

ако има такъв - заповядай, тук мнозина ще се радват да са ментори.

exsteen
11-12-2011, 17:38
Я се стегнете всичките :)

Баткодоки искаше да създаде една много полезна тема...

У нас, а може би и не само у нас, не е прието родителите и по специално-бащите, да казват на синовете си, как трябва да си бият чекии.Сигурен съм, че повечето от четящите тези редове, вече се смеят на самата идея за това.... е, не е смешно.Ако баща ми беше казал, че трябва мастурбирайки да забелвам цялата главичка, никога нямаше да се сблъскам със скалпела.
В крайна сметка, темата е полезна.В нея са преплетени много случаи и съдби и са засегнати почти всички възможни аспекти на пишковите проблеми.Само дето е вече почти 300 страници.
Според мен има нужда от събиране и систематизиране, обаче лошото е че немедицинско лице, няма как да отсее просото от плявата.
Затова-според мен най добре е да се създаде нова тема.В която да пише кое как и защо и да е обяснено, съвсем подробно как е най добре да се мастурбира.Пенисът е просто орган, като ръката, като кракът-той също за да се развива добре има нужда от тренировки.Затова я има и мастурбацията.Не си мислете че това е нещо извратено и който не се изчервява от чекиите е някакъв фриик, нищо такова няма.Всеки мъж мастурбира и това е стара като света истина.

А тази, доста дълга дискусия, може да продължи да бъде "Докторе, кажи...", защото е очевидно че и от такава тема има нужда.

И като типичен българин, дойдох, дадох съветите и сега си заминавам :)Шегувам се, ако баткодоки, като необходимото за дадената от мен идея медицинско лице е съгласен, съм готов да му помогна, с каквото мога.

georgi4
11-14-2011, 16:48
Спешно препоръчайте ми добър уролог при който да си сторя операция в София моля много е наложително? :-o

sandockan
11-16-2011, 09:49
Здравейте,
моят проблем е следният, имам затруднение при ерекция,не мога да го заголя докрай,имам една част от кожата която ми стяга и ми причинява доста дискомфорт дори и при нормално положение.След консултация с уролог ми каза че не е точно фимоза,но ще се наложи да се премахне оперативно кожата.Та въпроса ми е някой може ли да ми препоръча къде да си направя операцията,тъй като чувам много мнения за различни доктори,ако може съвет от някой доволен :) понеже вече съм решен да я направя,разбрах че в частните клиники се заплаща,но като чета разбирам че минава и през здравната каса.
Ако може ми пишете на лични или на мейл sasheto_@abv.bg,ще съм ви мнооого благодарен.

Забравих да добавя че съм от София на 25 г.

Fibzproblem
11-19-2011, 17:55
Здравейте! Вчера ме оперираха от фимоза - 18.11.11,Петък.До колкото разбрах, били "пипнали" и някаква къса юздичка (гемчето, сигурно). Самата операция мина много добре, без непосилни болки, местна упойка. Предписаха ми крем "Фусидин", с който да мажа главичката. Сложиха ми превръзка, която ако не се лъжа е напоена с Риванол, и ми казаха да отида във Вторник (22.11.11) да я махнат. Не са ми предписвали бани със смрадлика, нито нищо по-специално.
В момента превръзката е върху шитото място, точно под самата главичка. Под превръзката имам найстина много голям оток, върху който се сменят отенаци на синия и лилавия цвят. Самата превръзка е изцапана с текла кръв. Това, което ме притеснава е чувствителноста на главичката - при секи отделен допир с боксерките или ръката ми ме боли. Надявам се batkodoki да даде компетентен отговор, защото очевидно е наястно с нещата :)
Искам да питам:
- След колко време трябва да намелее отока? Разбирам, че при всеки организъм е различно, за това питам горе-долу кога.
- Чувствителноста на главичката след колко време горе-долу би трябвало да намелее достатъчно, че да мога да вървя нормално. Трябва ли да я мажа със специален крем?
-Когато уринирам, урината излиза на тънка и мощна струя, като опикавам всичко, но не и тоалетната :D . Това предполагам ще се оправи с времето?
- За къпането вазбрах, че трябва с пресерватив, като целта е водата да не достигне до раните/главичката. Въпроса е, че не мисля че съм в състоание да нахлузя пресерватив, докато не намалее значитлно отока, и не ми махнат превръзката (демек 5 дена о.о).
Ще съм благодарен на всеки, който може да отговори компетентно! Прочетох голяма част от страниците, както и погледнах други сайтове. На 14 години съм, Декември правя 15.

georgi4
11-19-2011, 20:07
къде се обряза пич ? в коя болница при кои спец.?

exsteen
11-20-2011, 17:19
Искам да питам:
- След колко време трябва да намелее отока? Разбирам, че при всеки организъм е различно, за това питам горе-долу кога.
- Чувствителноста на главичката след колко време горе-долу би трябвало да намелее достатъчно, че да мога да вървя нормално. Трябва ли да я мажа със специален крем?
-Когато уринирам, урината излиза на тънка и мощна струя, като опикавам всичко, но не и тоалетната :D . Това предполагам ще се оправи с времето?
- За къпането вазбрах, че трябва с пресерватив, като целта е водата да не достигне до раните/главичката. Въпроса е, че не мисля че съм в състоание да нахлузя пресерватив, докато не намалее значитлно отока, и не ми махнат превръзката (демек 5 дена о.о).
Ще съм благодарен на всеки, който може да отговори компетентно! Прочетох голяма част от страниците, както и погледнах други сайтове. На 14 години съм, Декември правя 15.

Честито!

-Ще започне да намалява поне след два дена, но няма да спадне изведнъж.Ще спада бавно и постепенно, както и цвета ще се нормализира бавно... дотолкова че ще ти се струва че нищо не се променя.Не се панирай.Ако не изпитваш силна болка, не си в спешно състояние.
-Чувствителноста ще намалее до към седмица, а до две седмици вече ще си почти напълно свикнал.За кремовете-лекаря трябва да ти е предписал мазила и помагала, ако не е, специално го попитай.
-Да ще се оправи.До няколко дена, ще пикаеш като пожарен кран и не само няма да уцелваш, ами и ще рушиш...
:D Ще му свикнеш, спокс.
-Презерватив е лоша идея.Тапицирай с найлонови торбички и уплътнявай с връвчици или ластици.Презерватива е омазнен с лубрикант все пак, освен това на мека пишка се изхлузва... или предпочиташ да се къпеш надървен, ама тогава ще те бодат шевовете.
За рождения ден предполагам вече ще можеш да го изпробваш... :-D

C905
11-21-2011, 23:43
аз искам да споделя , че имах малко трудности при забелването , но успях да сизабеля члена , обаче малко ме стагя и койата зад главата като че ли стои много насабрана , дали е от късото гемче кето не посволява да се опъне до край , защото отдолу мога да опана кожата ама отгоре кожата стои зад главата и не марда

improvedjams
11-22-2011, 07:07
Здравейте, на 19 години съм. В петък си правих пълно обрязване. В събота се появиха леки усложнения (кървене), и ми сложиха още няколко шева (с упойка), след което всичко бе наред. Имам два въпроса:

1. Вчера лекарят ми махна превръзката с риванол и други вещества, които ми беше направена в болницата, и каза да слагам само марли, без нищо друго. Не е ли малко странно, имам в предвид, че повечето хора чувам се мажат с дефламол или слагат друго нещо под превръзката?
2. Лекарят каза да правя бани с калиев перманганат сутрин и вечер, срещу което аз нямам нищо против, но един приятел си прави същата операция преди около месец (при ДРУГ лекар в ДРУГА болница), а си прави бани на 2-3 дни, и въпреки всичко се възстанови нормално и нямаше проблеми. Как трябва да постъпя? Дали не е по-добре да си взема смрадлика?

Това е засега. Благодаря предварително :)

Fibzproblem
11-22-2011, 18:47
Oбрязах се в една кожна клиника, близо до булевард България. Днеска ми махнаха превръзката - очевидно прага на болката при мене не е висок, защото адски много ме болеше на моменти, и изпуснах няколко сочни псувни :D . За сега изглежда поносимо, но все още ходя като насран, а бележката ми е до четвъртак. :( Някакси не си го представям като приятно изживяване :D .
Лекарят каза, че още няколко дни ще изтърпя без къпане. Конците трябвало да паднат до 2 седмици, ако не - да отида той да ги махне. Т'ва малко ме притеснява, както казах - не държа особено много на болка в това местенце, където той пипа :D . Нямам възпаления, само мястото, където е било гемчето, не е най-приятната гледка. Надявам се всичко да се оправи с времето - оток, чувствителност..
Специална благодарност на exteen за отговора, мерси пич 8-). След няколко дена ще пиша отново, да споделя как е ситуацията :) . Лека вечер!

someunknown
11-23-2011, 05:57
Здравейте,
Да се присъединя и аз. На 16ти този месец се обрязах напълно. Доста време отлагах, или може би по-скоро не признавах пред себе си, че имам проблем. Сексуалните смущения ставаха все по-чести. Докато не реших, че трябва да мина преглед при уролог. И двамата стигнахме до решението фимоза почти еднозначно. Сега седмица след това, положението е поносимо. Правя бани със смрадлика и пръскам със заздравяващ спрей, изписан от доктора. Не съжалявам, определено. Просто този възстановителен процес ме изнервя адски много. Операцията както и при някои други момчета, не мина перфектно. Упойката не ме хвана напълно. Но така или иначе трябваше да се издържи. При усложнения, ще пиша тук.

Поздрави

improvedjams
11-23-2011, 10:41
Здравейте, на 19 години съм. В петък си правих пълно обрязване. В събота се появиха леки усложнения (кървене), и ми сложиха още няколко шева (с упойка), след което всичко бе наред. Имам два въпроса:

1. Вчера лекарят ми махна превръзката с риванол и други вещества, които ми беше направена в болницата, и каза да слагам само марли, без нищо друго. Не е ли малко странно, имам в предвид, че повечето хора чувам се мажат с дефламол или слагат друго нещо под превръзката?
2. Лекарят каза да правя бани с калиев перманганат сутрин и вечер, срещу което аз нямам нищо против, но един приятел си прави същата операция преди около месец (при ДРУГ лекар в ДРУГА болница), а си прави бани на 2-3 дни, и въпреки всичко се възстанови нормално и нямаше проблеми. Как трябва да постъпя? Дали не е по-добре да си взема смрадлика?

Това е засега. Благодаря предварително :)

Имам и още един въпрос, отдолу ми падна първият шев, още вчера, но след като правя превръзки там марлята или памукът (снощи пробвах с памук с риванол) се залепва, и като разлепя от раничката не изглежда да зараства. Майка ми ми препоръча само там да сложа една марля с Дефламол, но аз лично мисля да походя без превръзка - мисля, че така ще зарастне по-бързо, а и трябва да свиквам. Удачно ли е? Така се чувствам малко по-"дишащ".

batkodoki
11-23-2011, 23:12
Здравейте, на 19 години съм. В петък си правих пълно обрязване. В събота се появиха леки усложнения (кървене), и ми сложиха още няколко шева (с упойка), след което всичко бе наред. Имам два въпроса:

1. Вчера лекарят ми махна превръзката с риванол и други вещества, които ми беше направена в болницата, и каза да слагам само марли, без нищо друго. Не е ли малко странно, имам в предвид, че повечето хора чувам се мажат с дефламол или слагат друго нещо под превръзката?
2. Лекарят каза да правя бани с калиев перманганат сутрин и вечер, срещу което аз нямам нищо против, но един приятел си прави същата операция преди около месец (при ДРУГ лекар в ДРУГА болница), а си прави бани на 2-3 дни, и въпреки всичко се възстанови нормално и нямаше проблеми. Как трябва да постъпя? Дали не е по-добре да си взема смрадлика?

Това е засега. Благодаря предварително :)

Имам и още един въпрос, отдолу ми падна първият шев, още вчера, но след като правя превръзки там марлята или памукът (снощи пробвах с памук с риванол) се залепва, и като разлепя от раничката не изглежда да зараства. Майка ми ми препоръча само там да сложа една марля с Дефламол, но аз лично мисля да походя без превръзка - мисля, че така ще зарастне по-бързо, а и трябва да свиквам. Удачно ли е? Така се чувствам малко по-"дишащ".


хората са различни и затова при всеки е различно, а и нагласата, самонавивката, очакванията са много важно нещо :)

- НЕ ползвай памук! влакънцата от него остават по раневата повърхност, което чисто механично възпрепятства зарастването на микро ниво от една страна, а от втора при по-бурно реагиращи индивиди създава допълнителен проблем.

- спрейовете, мазилата и смрадликата имат за цел от една страна да създадат "буферен" филм между превръзката за да не се случва горното, но също и повлияват активно организацията на раната стимулирайки възстановителните процеси чрез активните си вещества.

- дали да ползваш дефламол - сам решаваш. и пробваш дали и как ти понася.

- дали да ползваш смрадлика вместо перманганат - също. прдимствата и недостатъците и на едното и на другото са подробно описани и коментирани в нишката на Темата. аз съм привърженик на смрадликата, мотивите ми за това са иложени подробно пак там.

- превръзките НИКОГА не се свалят силом и на сухо! това винаги поражда нови микротравми. пак в нишката на Темата е описано и многократно препоръчано, че превръзката САМА пада или пада с много малко помощ след достатъчно дълго накисване на целият пишок със все превръзка в добре темперирана отвара от смрадлика. :)

batkodoki
11-23-2011, 23:23
Здравейте,
Да се присъединя и аз. На 16ти този месец се обрязах напълно. Доста време отлагах, или може би по-скоро не признавах пред себе си, че имам проблем. Сексуалните смущения ставаха все по-чести. Докато не реших, че трябва да мина преглед при уролог. И двамата стигнахме до решението фимоза почти еднозначно. Сега седмица след това, положението е поносимо. Правя бани със смрадлика и пръскам със заздравяващ спрей, изписан от доктора. Не съжалявам, определено. Просто този възстановителен процес ме изнервя адски много. Операцията както и при някои други момчета, не мина перфектно. Упойката не ме хвана напълно. Но така или иначе трябваше да се издържи. При усложнения, ще пиша тук.

Поздрави

е дано да няма усложнения, но най-страшното всъщност вече е минало :)

за да не те "хване" упойката винаги има някаква обективна предпоставка и възможните са коментирани в течението на нишката на Темата нееднократно.
тук само ще припомня двете най-чести такива:

- подлежащо възпаление, променящо реактивността на тъканите.
- пробване и/или употеба на психоактивни вещества. най-често амфетаминовият ред и всякаква "синтетика" дават подобни ефекти понеже променят физологичните прагове на чувствителност към блокерите. и пак някъде в нишката е коментирано, че преди операцията много, ама наистина много време - поне 8месеца не бива да сте вземали нищо.

друг въпрос е, че е абсолютно недопустимо независимо по каква причина оператора да допусне случването на ситуацията "не ме хвана упойката"!

batkodoki
11-24-2011, 00:29
Oбрязах се в една кожна клиника, близо до булевард България. Днеска ми махнаха превръзката - очевидно прага на болката при мене не е висок, защото адски много ме болеше на моменти, и изпуснах няколко сочни псувни :D . За сега изглежда поносимо, но все още ходя като насран, а бележката ми е до четвъртак. :( Някакси не си го представям като приятно изживяване :D .
Лекарят каза, че още няколко дни ще изтърпя без къпане. Конците трябвало да паднат до 2 седмици, ако не - да отида той да ги махне. Т'ва малко ме притеснява, както казах - не държа особено много на болка в това местенце, където той пипа :D . Нямам възпаления, само мястото, където е било гемчето, не е най-приятната гледка. Надявам се всичко да се оправи с времето - оток, чувствителност..
Специална благодарност на exteen за отговора, мерси пич 8-). След няколко дена ще пиша отново, да споделя как е ситуацията :) . Лека вечер!

правилото е просто: ако всичко е наред - следваш препоръките на оператора. ако има елементи, които не ти харесват или са проблемни - им търсиш решение, понеже в крайна сметка пишока си е твой и само ТИ обективно можеш да прецениш усещанията си и състоянието му :)

по същество:
- за отока: много дълга и сложна тема. разисквана е на 290 страници в нишката на Темата. много различно е при всеки. при едни почти го няма, при втори е добре изразен, но преходен, при трети е драматичен, стряскащ, трае месеци и се налага чрез специални средства да наредим на системата да го подтисне. защо се получава така е предмет на цели науки.

- за мазилата: щом са ти предписани и ти понасят добре - ползвай ги!

- за къпането: описано е, става не с презерватив :) а с проста найлонова торбичка привързана с ластиче около пишока и топките. идеята е, "да не се мокри раната" - ефекта е чисто психологичен, понеже тя все пак се мокри, а не зная някому това да е навредило до днес :) още повече, че след 3-5 ден когато оператора обикновено сваля собствената си превръзка предписва някакви "мокрения" - я със смрадлика, я с калиев прманганат, я с друго - но във всички случаи водата е 99% от разтвора :)
т.е. идеята е не "да не се мокри", а да има стремеж към една а/антисептика.

- за уринирането "на ветрило". в нишката на Темата поне няколко пъти подробно съм обяснил каква е пряката прилика между нарезното оръжие и пениса и защо ние мъжете можем да уринираме прави и от високо, а жените не :)

- за повишената чувствителност : пак в нишката на Темата поне 30 пъти трябва да сум обяснявал защо аз лично при млади момчета след фимоза, при които проблема с тактилната хиперчуствителност на новооголената главичка е много остър съм привърженик на разумната употреба на отварата от смрадлика. обяснявал съм и подробно защо. ако повтарям всеки път всичко за всеки - тази тема скоро ще стане не триста, а 3000 страници.

- за изгледа и разни други неща : порови в нишката на Темата и намери някъде къде съм описал правилото за "Светите Седмици" :)

на финала: макар и на 14/15 си един от малкото, които са положили някакво усилие да имат ИНФОРМИРАН ИЗБОР, да са наясно за що иде реч, какви са вариантите и прогнозите, какво трябва да очакват и с каква проблематика ще се сблъскат - поздавления за това! поздравления и за липсата на предразсъдъци, условности и простотия маскирана като "срам" и "свян" - а това индикира едно изключително възпитание и манталитет, при което връзките с Родител са невероятно естествени и истински. точно и заради това от теб вероятно ще стане идеалният Баща един ден!

повече от сигурен съм, че всичко ще се развие по най-добрият начин, но при проблеми или въпроси - не се колебай да пишеш и питаш. тук или на ЛС.

поздрави :)

improvedjams
11-24-2011, 08:34
хората са различни и затова при всеки е различно, а и нагласата, самонавивката, очакванията са много важно нещо :)

- НЕ ползвай памук! влакънцата от него остават по раневата повърхност, което чисто механично възпрепятства зарастването на микро ниво от една страна, а от втора при по-бурно реагиращи индивиди създава допълнителен проблем.

- спрейовете, мазилата и смрадликата имат за цел от една страна да създадат "буферен" филм между превръзката за да не се случва горното, но също и повлияват активно организацията на раната стимулирайки възстановителните процеси чрез активните си вещества.

- дали да ползваш дефламол - сам решаваш. и пробваш дали и как ти понася.

- дали да ползваш смрадлика вместо перманганат - също. прдимствата и недостатъците и на едното и на другото са подробно описани и коментирани в нишката на Темата. аз съм привърженик на смрадликата, мотивите ми за това са иложени подробно пак там.

- превръзките НИКОГА не се свалят силом и на сухо! това винаги поражда нови микротравми. пак в нишката на Темата е описано и многократно препоръчано, че превръзката САМА пада или пада с много малко помощ след достатъчно дълго накисване на целият пишок със все превръзка в добре темперирана отвара от смрадлика. :)

Благодаря ти за изчерпателния отговор. Определено си изпатих от тази превръзка с памук (от махането и, по-точно). Сега си слагам Дефламол на марля и е в пъти по-добре, а и мястото, където е паднал първият шев изглежда доста по-добре. Вчера бях цял ден без превръзка, но мисля, че все още ми е малко рано. Имам още 2 въпроса:

"- спрейовете, мазилата и смрадликата имат за цел от една страна да създадат "буферен" филм между превръзката за да не се случва горното, но също и повлияват активно организацията на раната стимулирайки възстановителните процеси чрез активните си вещества."

Дефламол е такъв тип мазило, нали?
И другото - вчера се опитах да си направя баня с калиев перманганат, но на мястото, където е паднал първият шев ми щипеше доста, и се отказах. Мисля да почакам до утре и да пробвам пак. Все пак - нормално ли е да ми щипе много/малко или въобще? (този опит беше преди превръзката с Дефламол, след която се чувствам доста по-добре)

Fibzproblem
11-24-2011, 19:02
Добър вечер :)
Ако можете отново да ми помогнете, златни ще сте :D ! Забелязвам, че каналчето от което уринирам (предполагам, че има термин, но не го знам) се запушва, или е запушено. Последният път, когато пиках струята тръгна малко по-трудно. Мястото около този канал е червено, и леко подуто ми се струва :/. Като намажа пишока с крема, след това слагам стерилна марля. Нещото, което ме нервира е, че когато дойде време да уринирам тази марля първо залепва за каналчето (на което има една леко издута/издигната част, точно за нея залепва марлята), и второ - това, което написах по-горе. Самото каналче изглежда запълнено с нещо. Предполагам че не съм се изказал особено точно, но все пак моля някой ако е имал този проблем - да сподели, или просто да ми каже дали това е нормално, ще мине ли с времето, трябва ли някакво специално внимание и т.н.
Благодаря :)

exsteen
11-24-2011, 20:55
"- спрейовете, мазилата и смрадликата имат за цел от една страна да създадат "буферен" филм между превръзката за да не се случва горното, но също и повлияват активно организацията на раната стимулирайки възстановителните процеси чрез активните си вещества."

Дефламол е такъв тип мазило, нали?
И другото - вчера се опитах да си направя баня с калиев перманганат, но на мястото, където е паднал първият шев ми щипеше доста, и се отказах. Мисля да почакам до утре и да пробвам пак. Все пак - нормално ли е да ми щипе много/малко или въобще? (този опит беше преди превръзката с Дефламол, след която се чувствам доста по-добре)

-Да, такъв е.
-Калиевия перманганат се разрежда много лабаво.Което ще рече, водичката трябва да стане блееедорозова, едва едва да розовее.Иначе става силен разтвор и може да те изгори.Както казваше Баткодоки, окото е лакомо-внимавай как го разреждаш.Впрочем, ето един минус на перманганата спрямо смрадликата.Абе по добре използвай смрадлика да ти кажа, личното ми мнение е че е по добро средство.

exsteen
11-24-2011, 20:57
Добър вечер :)
Ако можете отново да ми помогнете, златни ще сте :D ! Забелязвам, че каналчето от което уринирам (предполагам, че има термин, но не го знам) се запушва, или е запушено. Последният път, когато пиках струята тръгна малко по-трудно. Мястото около този канал е червено, и леко подуто ми се струва :/. Като намажа пишока с крема, след това слагам стерилна марля. Нещото, което ме нервира е, че когато дойде време да уринирам тази марля първо залепва за каналчето (на което има една леко издута/издигната част, точно за нея залепва марлята), и второ - това, което написах по-горе. Самото каналче изглежда запълнено с нещо. Предполагам че не съм се изказал особено точно, но все пак моля някой ако е имал този проблем - да сподели, или просто да ми каже дали това е нормално, ще мине ли с времето, трябва ли някакво специално внимание и т.н.
Благодаря :)

Абе не се заяждай са с пишката. :D Не се притеснявай от това, не си първия който го е забелязал, може да се каже че е нормално.Както ти бяха писал, трябва да се шашкаш само ако вземе да те боли.

batkodoki
11-25-2011, 21:35
Добър вечер :)
Ако можете отново да ми помогнете, златни ще сте :D ! Забелязвам, че каналчето от което уринирам (предполагам, че има термин, но не го знам) се запушва, или е запушено. Последният път, когато пиках струята тръгна малко по-трудно. Мястото около този канал е червено, и леко подуто ми се струва :/. Като намажа пишока с крема, след това слагам стерилна марля. Нещото, което ме нервира е, че когато дойде време да уринирам тази марля първо залепва за каналчето (на което има една леко издута/издигната част, точно за нея залепва марлята), и второ - това, което написах по-горе. Самото каналче изглежда запълнено с нещо. Предполагам че не съм се изказал особено точно, но все пак моля някой ако е имал този проблем - да сподели, или просто да ми каже дали това е нормално, ще мине ли с времето, трябва ли някакво специално внимание и т.н.
Благодаря :)

имаше едно момче някъде в нишката, което се наложи два пъти да ляга "под ножа" от нежелание да се вслуша в Гласовете на многото минали "през това" преди него. първият път заради САМО късото гемче в което намираше проблема и вторият заради релативната фимоза налична изначално разбира се...та той образно и много точно беше описал коментираният проблем за каналчето:

" като заварено е, не мога да се изпикая....помощ...."

това е нормално! :) случва се на 50% от момчетата и се дължи на комплексни причини. И мазилата имат роля, И самото връхче, края на уретрата реагира защитно като натрупва в него слузест ескудат като "запушалка" срещу "външната среда".
разберете - при един фимозен пишок по правило отворчето е денонощно добре скрито и защитено от натрупаната и набрана пред него кожичка. така той няма допир с нормалната микрофлора на околният свят. живее в една квазистерилна, или поне контролирана и позната среда.
когато премахнете защитната качулка на излишната кожичка - отворчето се сблъсква изведнъж пряко с реалният живот с милионите му най-различни видове и родове щамове микроорганизми в океана на които живеем. това е сериозен стрес и тъй-като е "входна врата", гранична застава в тялото ви - получава нареждане да я затвори срещу тези "непознати" за да опази всичко зад нея, т.е Вас.
и го прави като набъбва по обем,дислоциратт се защитните армии от левкоцити, дифундират и даже умирайки правят защитна "тапа" от слуз все в името да ви защитят от нашествие.

преходно е, понеже Генералният щаб бързо се ориентира, че тревогата в фалшива. и спира притока на жертвоготовни защитни армии.

отварата от смрадлика помага и за преодоляването на този проблем. тя е най-добрата. отварата от лайка има сходни качества, но по-слаби. разтвора на калиев перманганат е последен в моята схема: рисков е поради "лакомията на окото" :) , обеззаразява добре, но няма способноста да продуцира оная биологична защитна мембрана под която да расте защитена новата тъкан както смрадликата го прави.

batkodoki
11-25-2011, 22:01
Я се стегнете всичките :)

Баткодоки искаше да създаде една много полезна тема...

У нас, а може би и не само у нас, не е прието родителите и по специално-бащите, да казват на синовете си, как трябва да си бият чекии.Сигурен съм, че повечето от четящите тези редове, вече се смеят на самата идея за това.... е, не е смешно.Ако баща ми беше казал, че трябва мастурбирайки да забелвам цялата главичка, никога нямаше да се сблъскам със скалпела.
В крайна сметка, темата е полезна.В нея са преплетени много случаи и съдби и са засегнати почти всички възможни аспекти на пишковите проблеми.Само дето е вече почти 300 страници.
Според мен има нужда от събиране и систематизиране, обаче лошото е че немедицинско лице, няма как да отсее просото от плявата.
Затова-според мен най добре е да се създаде нова тема.В която да пише кое как и защо и да е обяснено, съвсем подробно как е най добре да се мастурбира.Пенисът е просто орган, като ръката, като кракът-той също за да се развива добре има нужда от тренировки.Затова я има и мастурбацията.Не си мислете че това е нещо извратено и който не се изчервява от чекиите е някакъв фриик, нищо такова няма.Всеки мъж мастурбира и това е стара като света истина.

А тази, доста дълга дискусия, може да продължи да бъде "Докторе, кажи...", защото е очевидно че и от такава тема има нужда.

И като типичен българин, дойдох, дадох съветите и сега си заминавам :)Шегувам се, ако баткодоки, като необходимото за дадената от мен идея медицинско лице е съгласен, съм готов да му помогна, с каквото мога.

Здравей :)

аз разбира се не бих използвал толкова стряскащи изразни средства, като теб :) но сум категорично СЪГЛАСЕН с крайните изводи, които правиш! :)

у нас ПОЛОВА КУЛТУРА - НЯМА!
тя е улична такава, случайна, инцидентна.....тя НЕ се случва в семейна среда...

знаеш ли, страшното е, че 10-20годишните са склонни да споделят, да искат съвети, да търсят решението - и то съвсем открито, от нас, непознатите през интернет.
но никога, ама никога - в семейната среда!
и много пъти съм си мислил, мисля го и сега: толкова ли себични, егоистични, жалки материалисти, печалбари и елементарни станахме, че собствените ни Деца да ни презират като недостойни за доверието им?

....и разбирам, че Децата са прави!

но пък виновните сме НИЕ, не те!

Fibzproblem
11-26-2011, 09:31
.Batkodoki, много благодаря за всичките обяснения, който направи. Помогна ми страшно много и шапка ти свалям! :D Още днеска ще си направя отвара от смрадлика, досега само 1 път бях използвал калиев пер.
Като цяло отока е значително намалял, чувствителноста на главичката - също. Все още не е паднал нито 1 конец или шев, но ще чакам, какво да правя :D . Като ходя леко се клатя, подобно на пингвин, но започвам и да свиквам :D . Снощи опитах да се изкъпя по начина, който вие ми препоръчахте - с чиста торбичка и ластик. Голям fail беше - накрая в торбичката имаше доволно количество вода, но не мисля че се е получил някакъв проблем :) . Надявам се до 2 седмици всички конци да са изпопадали, главичката да е с нормалната чувствителност, утрета (мисля че така се наричаше) също да е нормален. За отока не се притеснявам вече :). Още 1 път благодаря за помоща! Ще следя темата, след няколко дена отново ще споделя какво е състоянието, а ако имам въпрос или притеснение - ще кажа :D . Приятен ден на всички!

exsteen
11-26-2011, 18:03
Здравей :)

аз разбира се не бих използвал толкова стряскащи изразни средства, като теб :) но сум категорично СЪГЛАСЕН с крайните изводи, които правиш! :)

у нас ПОЛОВА КУЛТУРА - НЯМА!
тя е улична такава, случайна, инцидентна.....тя НЕ се случва в семейна среда...

знаеш ли, страшното е, че 10-20годишните са склонни да споделят, да искат съвети, да търсят решението - и то съвсем открито, от нас, непознатите през интернет.
но никога, ама никога - в семейната среда!
и много пъти съм си мислил, мисля го и сега: толкова ли себични, егоистични, жалки материалисти, печалбари и елементарни станахме, че собствените ни Деца да ни презират като недостойни за доверието им?

....и разбирам, че Децата са прави!

но пък виновните сме НИЕ, не те!

Здравей.

Дали сме станали толкова себични и егоистични и така нататък... ами да, постигаме забележим напредък... но не това, по мое скромно мнение е коренът на проблема, по скоро е част от стеблото.Децата не смеят да се обърнат към родителите си, поради онази насаждана политика, че не е културно, не е прилично, да се говори и обсъжда онова което имаме в гащите си.Въпреки че всички хора имат там полови органи.Дори и да има родители, които да умеят да не създават такава нагласа, винаги ще се намери кой да коригира това-било то баби и дядовци, било то други.И аз съм отгледан в такова семейство, минал съм през "за такива неща не се приказва", дори и през "не си пипай пишката, не е прилично"... още по лошо, от втълпяване имам и паруреза, а да се боря с нея е изключително трудно.Стигал съм до стискане от по 6-8 часа...
Обществото ни е приело секса, половите органи, уринирането, дори и бельото за някакви неприлични неща.Всичко се маскира с думите-лично.В този форум имаше и тема за нудизма, отговорите на децата бяха потресаващи и ако ги питаш-да, те смятат че това е тяхното мнение, а след известно време част от тях откриват колко са се самозалъгвали.
Но що се отнася до форумите и интернет, той има изключително удобната екстра, да ни прави анонимни, да ни лишава от лицата и очите и да оставя само думите.Това е хубаво нещо, но за съжаление не отменя предимствата които има общуването в семейната среда и половата култура.Най малкото, не изтрива вклинената дълбоко идея, за неприличието.А по въпроса за самото неприличие, не мога да разбера, защо е толкова трудно на хората да поставят границата където и е мястото, като при все дори е определена със законите на тази страна.Предпочитат се двете крайности, от пълно разкрепостяване, до пълно пуританство.

Децата ако не друго, поне се раждат със вродено чувство за горното и ако родителите им не го подтискат вероятно ще им е и по лесно.Между другото, за да не изпадаме съвсем от темата, чудел съм се, защо природата е решила да направи главичката на пениса толкова чувствителна и да я покрие с кожа?На мен примерно, не ми беше приятно да мастурбирам, напълно забелвайки пениса, точно заради тази чувствителност и неприятното усещане от допира.Също така, пристегната кожа също отнемаше част от удоволствието... в действителност, съм пробвал и по този начин, но не съм свикнал, точно поради тези причини.Дали няма по дълбока причинно-следствена връзка?Да, знам че обяснението е в това, че природата не ни е създала за да правим дълготраен полов акт, по скоро точно обратното... който не вярва, може да проучи как е при животните.Затова и вероятно главичката е толкова чувствителна.Но пък тогава, защо я има и фимозата и късото гемче?

asdfghjk
11-27-2011, 10:22
Имам няколко въпроса.. Тъй като имам фимоза.
Първо на уролог ли трябва да отида? И след това хирург?
Можете ли да ми препоръчате добър хирург/уролог или и двете от София/Благоевград/Сандански или в този регион (не съм от София).
И последно, на 18 съм, но още уча(93), трябва ли да плащам нещо или.. ?

someunknown
11-27-2011, 17:55
Здравейте,

Единадесет дена от операцията, и се чувствам съвсем нормално вече. Няма притеснения, няма огромни болки, няма нещо стряскащо, просто чакам да зарасне. Бях решил да ходя на контролен преглед при лекаря, направил операцията ми, но в последния момент се отказах. Бял получил нещо като възпаление, от конците. Онзи ден, отидох на контролен тук, в моят град, не чак в София. Оказа се, че наистина тези конци не са били от "самопадащите" или "саморазлагащите се". Като чуждо тяло, кожата е получила възпаление, но не толкова фатално. Докторът ги махна ръчно, е , леко болеше, но се изтърпя. Вече почти навсякъде е зарастнало, само едно място отляво, е като незашито, но се вижда как с всеки ден малко по малко се запълва и зараства. Без конци чувството е съвсем друго. Не знам защо, но докторът ми каза, че е трябвало доста по-рано да отида на контролен преглед... Както и да е, няма нужда да коментираме. Та, въпросът ми е, че този въпростният доктор от моят град, ми направи промивка 2 поредни дни , с кислородна вода. За да отмие микроби и инфекции. Искам да попитам, да продължа ли да го правя и аз, примерно през ден, или само някои дни, или само ако той прецени, когато ходя при него.
По 1-2 пъти правя бани със смрадлика всеки ден, и пръскам с Cikatridina. Всичко е наред, почти навсякъде гледката почна да става доста приятна. Останаха само леките болки при ерекция на моменти през деня. (чудно, тези през нощта изчезнаха)

Поздрави на всички, и ви съветвам, колкото по-рано откриете проблем, толкова по-рано се посъветвайте. Защото колкото по-късно направите този вид операция, толкова по-дълго и проблемно е възстановяването...

Fibzproblem
11-27-2011, 20:04
Здравейте,

По 1-2 пъти правя бани със смрадлика всеки ден, и пръскам с Cikatridina. Всичко е наред, почти навсякъде гледката почна да става доста приятна. Останаха само леките болки при ерекция на моменти през деня. (чудно, тези през нощта изчезнаха)



Ако не се лъжа смрадликата е точно с цел дезинфекция, и по-бързо да ти зарастне. От кислородната водя няма нищо да ти стане, не мисля че е проблем да го промиваш през 1 ден ако ти е на сърцето. 9 дена след моята операция и още не ми е паднал и 1 конец.. о.о

Поздрави! :)

batkodoki
11-27-2011, 22:39
Здравейте,

По 1-2 пъти правя бани със смрадлика всеки ден, и пръскам с Cikatridina. Всичко е наред, почти навсякъде гледката почна да става доста приятна. Останаха само леките болки при ерекция на моменти през деня. (чудно, тези през нощта изчезнаха)



Ако не се лъжа смрадликата е точно с цел дезинфекция, и по-бързо да ти зарастне. От кислородната водя няма нищо да ти стане, не мисля че е проблем да го промиваш през 1 ден ако ти е на сърцето. 9 дена след моята операция и още не ми е паднал и 1 конец.. о.о

Поздрави! :)

SIC!

9-ти ден е рано все пак.

ще се зарадвам ако някой ако изрови от нишката на Темата Правилото за Светите Седмици - и да го репостне отново.

да е под ръката и пред очите на всички тревожещи се за "срокове". :)

teammember
11-28-2011, 10:30
batkodoki, изпратил съм ти ЛС, може ли да го погледнеш и да ми пишеш :)

georgi4
11-28-2011, 17:19
а относно цената на операция от фимоза 300-400 лв. това как ви се струва за едно обрязване ?

Fibzproblem
12-03-2011, 11:37
Мене ми взеха 300 лева без дравна каса.. Със здравна пак ми излизаше толкова, сам си прави сметката.. :/

exsteen
12-04-2011, 18:48
Недей тъй, обрязването поради фимоза се покрива от болната каса.

georgi4
12-12-2011, 18:43
обрязах се преди 10-ина дни пълно обрязване ,и сега забелязвам ,че където е така нареченаТа ''Юздичка'' тоест..тя си виси .. само дето няма кожа по нея това нормално ли е или лекаря е забравил да я ''кръцне''?

improvedjams
12-13-2011, 10:37
25 ден от операцията, 24 от дошиването. Днес бях на контролен преглед, всичко е наред. Имам 2 шева отгоре, които им трябва малко да паднат, но не искам да ги дърпам. Докторът каза, че ще паднат скоро. От едната страна е спаднал отокът, от другата - не напълно, но доктора каза, че ще спадне и там в последствие. Спирам баните с калиев перманганат, вече мога да упражнявам физическа и полова активност. Искам да благодаря на batkodoki и хората, които се отзоваха на въпросите ми :)

PS: който ще се обрязва пълно, силно препоръчвам МБАЛ "Доверие" (квартал Овча Купел 2). Струва 90лв. + 5.40лв. за престой, на мен ми се наложи 2 дни да нощувам (по лекарска препоръка, не да кажеш да ме изгонят и да не им пука), но за втория ден НЕ ми искаха още 5.40лв. Докторът (Я. Семерджиев), сестрите и обслужването са страхотни, всичко е ново и чисто в сградата, стаите са със отопление постоянно, телевизия със над 60 канала (та и на порно попаднах, даже :D ) и 3 пъти дневно ти сервират храна (която като изключим закуската, наяжда добре - по 350-500гр. порции месо/ориз/картофи със хляб отделно). Тези неща НЕ СЕ доплащат. Хората са много разбрани, отзовават се постоянно, не ти се карат, дори да ги викнеш за дреболия (веднъж викнах сестрата да ми изхвърли опаковката от обяда, не се издразни въобще), отзовават се много бързо сестрите, до 4-5 секунди след като си ги викнал, и дори си говорих много с тях. Изключително точни и разбрани хора.

PS 2: за първи път от 26 дни вкарах малкия приятел в ... "употреба". Разликата е от земята до небето!!! :D :P

batkodoki
12-15-2011, 21:42
25 ден от операцията, 24 от дошиването. Днес бях на контролен преглед, всичко е наред. Имам 2 шева отгоре, които им трябва малко да паднат, но не искам да ги дърпам. Докторът каза, че ще паднат скоро. От едната страна е спаднал отокът, от другата - не напълно, но доктора каза, че ще спадне и там в последствие. Спирам баните с калиев перманганат, вече мога да упражнявам физическа и полова активност. Искам да благодаря на batkodoki и хората, които се отзоваха на въпросите ми :)

PS: който ще се обрязва пълно, силно препоръчвам МБАЛ ......... Струва 90лв. + 5.40лв. за престой, на мен ми се наложи 2 дни да нощувам (по лекарска препоръка, не да кажеш да ме изгонят и да не им пука), но за втория ден НЕ ми искаха още 5.40лв. Докторът (..........), сестрите и обслужването са страхотни, всичко е ново и чисто в сградата, стаите са със отопление постоянно, телевизия със над 60 канала (та и на порно попаднах, даже :D ) и 3 пъти дневно ти сервират храна (която като изключим закуската, наяжда добре - по 350-500гр. порции месо/ориз/картофи със хляб отделно). Тези неща НЕ СЕ доплащат. Хората са много разбрани, отзовават се постоянно, не ти се карат, дори да ги викнеш за дреболия (веднъж викнах сестрата да ми изхвърли опаковката от обяда, не се издразни въобще), отзовават се много бързо сестрите, до 4-5 секунди след като си ги викнал, и дори си говорих много с тях. Изключително точни и разбрани хора.

PS 2: за първи път от 26 дни вкарах малкия приятел в ... "употреба". Разликата е от земята до небето!!! :D :P

много се радвам, че всичко при теб отива на добре! :)

но нали знаеш, че всичко, което минава за положителна "реклама" - без друго като непозволена такава ще бъде изтрито от бдителни Моодератори. а и такава НЕБИВА да се прави в ТАЗИ ТЕМА!.
мотивите са изложени в Нишката на Темата,

дръж ни в течение - ще е полезно! :)

improvedjams
12-16-2011, 11:03
много се радвам, че всичко при теб отива на добре! :)

но нали знаеш, че всичко, което минава за положителна "реклама" - без друго като непозволена такава ще бъде изтрито от бдителни Моодератори. а и такава НЕБИВА да се прави в ТАЗИ ТЕМА!.
мотивите са изложени в Нишката на Темата,

дръж ни в течение - ще е полезно! :)

Прав си, да, но нещо не мога да редактирам мнението си. Бих се радвал, ако изтриеш целия първи "PS".
Днес стават 4 пълни седмици. Махнах си единия шев онзи ден, не усетих абсолютно никаква болка, сега остана още един само. На него обаче конеца е станал син, което ме озадачава.. нормално ли е? (не усещам болка, странна миризма или нещо подобно). Иначе свикнах с чувствителността, всичко точно... издръжливостта ми се покачи поне тройно, направо не мога да повярвам... :D :)

someunknown
12-19-2011, 14:11
Здравейте,

Месец и три дни откакто се подложих на операцията (пълно обрязване). Всичко е заздравено и изглежда почти перфектно. Надявам се с времето да стане още по-приятна гледката. Причината, поради която се наложи операцията беше, че имам проблеми със заголване на главата(фимоза). На 26години съм, ако в предишните постове не съм уточнил. Пътите, когато имах сексуални контакти, се опитвах, без да заголвам. И губех чувствителност, и ерекцията спадаше. Само в 10тина процента от случаите успявах да осъществя пълноценен полов контакт. В останалите случаи, разочаровах и себе си, и приятелката си. За късмет, точно тя, се оказа адски готина и обичаща ме, и с много усилия ме убеди да се подложа на операция. Докторът от своя страна ми каза, че точно това е проблема. И след неговото отстраняване, всичко ще бъде наред. Но се е зародила и силна психическа нагласа. Която трябва да бъде отстранена също. От седмица насам, вече нищо не ме боли. Докторът изписа Сиалис, 4-5 хапчета, за известно време, докато изчезне психичният проблем. Обаче преди няколко дни пробвахме, от сиалис не стана нищо. Дали защото все още я има психичната нагласа, че няма да стане, или просто хапчето не подейства... Реших да пробвам с друго хапче - Левитра. При него имаше ефект, но няколко минути след началото на акта, също започна отново да ми спада. Нормално ли е след операцията да е така? Приятелката ми ме подкрепя и е адски търпелива. А този проблем го имам вече доста време. Наистина ли е възможно психичният проблем да е станал доста сериозен, и да иска малко повече време за преодоляването му? И също така, мисля че губя чувствителност от презерватива. Това нормално ли е?

georgi12
12-19-2011, 16:20
На психологическо ниво е проблема .
Ще се отпуснеш и ще станеш звяр .
Един съвет - не пий каквито и да е успокоителни хапчета - те вредят .
Силата на човешката мисъл е много по-голяма - сам си се уверил в това .
До сега си бил в "тъмната страна " , сега само ти можеш да преминеш в " светлата страна " . Именно психиката и волята ръководят всички органи в организма , включително и пениса .
Когато има физическо увреждане - тогава е малко по-разцлично.

batkodoki
12-20-2011, 22:49
Здравейте,

Месец и три дни откакто се подложих на операцията (пълно обрязване). Всичко е заздравено и изглежда почти перфектно. Надявам се с времето да стане още по-приятна гледката. Причината, поради която се наложи операцията беше, че имам проблеми със заголване на главата(фимоза). На 26години съм, ако в предишните постове не съм уточнил. Пътите, когато имах сексуални контакти, се опитвах, без да заголвам. И губех чувствителност, и ерекцията спадаше. Само в 10тина процента от случаите успявах да осъществя пълноценен полов контакт. В останалите случаи, разочаровах и себе си, и приятелката си. За късмет, точно тя, се оказа адски готина и обичаща ме, и с много усилия ме убеди да се подложа на операция. Докторът от своя страна ми каза, че точно това е проблема. И след неговото отстраняване, всичко ще бъде наред. Но се е зародила и силна психическа нагласа. Която трябва да бъде отстранена също. От седмица насам, вече нищо не ме боли. Докторът изписа Сиалис, 4-5 хапчета, за известно време, докато изчезне психичният проблем. Обаче преди няколко дни пробвахме, от сиалис не стана нищо. Дали защото все още я има психичната нагласа, че няма да стане, или просто хапчето не подейства... Реших да пробвам с друго хапче - Левитра. При него имаше ефект, но няколко минути след началото на акта, също започна отново да ми спада. Нормално ли е след операцията да е така? Приятелката ми ме подкрепя и е адски търпелива. А този проблем го имам вече доста време. Наистина ли е възможно психичният проблем да е станал доста сериозен, и да иска малко повече време за преодоляването му? И също така, мисля че губя чувствителност от презерватива. Това нормално ли е?

Привет :)

Най-вероятно се касае за поведенческа реакция и в този смисъл проблемът има психологически измерения. Може би.

Първо сам за себе си трябва да отхвърлиш чисто соматичната проблематика! Ако си категорично сигурен, че не страдаш от диабет, или високо кръвно, ако не вземаш НИКАКВИ лекарства системно или „при нужда“ - е повече от вероятно да се касае за психогения някаква, нежели за реален проблем със соматична генеза.

Най-простият тест разграничаващ соматичното от психичното е ДАЛИ получаваш нощни/сутрешни спонтанни ерекции. Но също е много важно дали при самостимулация – всичко е наред от ерекцията до еякулацията!
Ако в двата случая отговора е „да“ - истински соматичен проблем, налагащ лечение ти нямаш.
В този случай имаш нужда от „най-добър приятел“, или от човек , който би могъл авторитетно да превъзмогне опасенията ти и да отключи това, което Си.

Виагра, Левитра, Сиалис..... – са все вещества от една и съща група, чиято биологична цел е да подкрепи еректилната функция, но се забравя, че това работи САМО при СЕКСУАЛНА СТИМУЛАЦИЯ със всичките и предхождащи каскади. Т.е това са вещества подпомагащи ерекцията при налично умствено/психологично първично „желание“, но те сами не могат да го предизвикат механично (с изключение на виаграта, може би, която при определен тип патология проявява подобно свойство).

Я пиши на ЛС да видим дали аз греша или просто си едно много добро, кротко уплашено и отчаяно Момче на 26!

besso
12-22-2011, 09:04
И губех чувствителност, и ерекцията спадаше. Само в 10тина процента от случаите успявах да осъществя пълноценен полов контакт.
Естествено, все пак в последните 20-на дни си прогонвал всяка еротична мисъл от главата си, защото ти е причинявала ерекция. Нервно-лингвистичното програмиране лежи на принципа на повторението, т.е. колкото по-често си повтаряш дадено нещо, толкова повече то става реалност. Спокойно, моите първи сексуални изживявания в живота отговаряха на описаното от теб. С настъпването на същинската част губех ерекция, което водеше до притеснение, което от своя страна прогонваше всякаква възбуда, съответно и шанс за успешен завършек на акта. ВСИЧКО (вкл. целия ни живот) тръгва от пъпеша на раменете ни. Моя съвет е просто спри да мислиш за проблема си. Спри да предполагаш, че причината е в прекъснати нерви, наранени кръвоносни съдове, презервативите, усложнение от упойката или там каквито неща си мислиш в момента. Ако щеш гледай порно и си опознай променения приятел. Може следващия път като си с приятелката си да запалиш свещи, да пуснете музика и... да си представиш, че момичето е някоя съвсем непозната, която след тая вечер няма да видиш никога повече. На мен лично тая фантазия ми е помагала много пъти, когато съм бил притеснен с приятелката си, за която много ми пука. Притеснението е истинския ти проблем, приятелю ;) Но ако все пак проблема продължи, преди да опиташ друго пробвай да поспортуваш. При мен лично спорта прави чудеса в това отношение - намаляват се стресовите хормони, увеличават се половите, дихателната, сърдечно-съдовата и нервната система се оптимизират. И ако пушиш изхвърли цигарите, те затрудняват еректилната способност а и не смърдиш на градска тоалетна. Пий повечко вода, намали кофеина и се научи да дишаш дълбоко, така нервната ти система ще се балансира.

Ще използвам момента да благодаря на georgi12, haidutin1, xavi, getopa и всички останали, които споделяха опит и взаимно си даваха кураж. Това ми дава надежда, че днешните тинейджъри не са чак толкова пропаднали, както доскоро си мислих. Благодаря най-вече и на batkodoki, който освен, че е отличен доктор е и наистина страхотен човек. Благодарение на Вас, момчета научих, че след операцията няма нищо страшно и необичайно в оттока на гемчето, че синините по ствола на пениса са следствие на наранените кръвоносни съдове, че баните със смрадлика са най-добрата алтернатива на антибиотиците и стероидните кремове, че локалната анестезия е най-удачна, че стеснението и червенината на изхода на уретрата е напълно в реда на нещата и куп други полезни неща. Спирам дотук, че заприлича на реч от церемония по награждаване.

Да споделя и моя опит на порастнал 27-годишен тийн (който на акъл си остана на 17 :). Днес ми е 6-и ден, оперираха ме в частна клиника в Плевен, заради късо гемче и лека форма на фимоза. Струваше ми 180 лв., локална упойка с лидокаин. Хирург ми беше д-р Георгиев, приятен мъж, а доколко си разбира от работата ще дам мнение когато зарастне всичко. Не болеше, освен на последните шевове, но болката е съвсем поносима, страха е по-голям. Лежах 20 минути и си тръгнах. Превръзката по заръка на хирурга я свалих на 3-ия ден, под душа. След половинчасово киснене падна почти сама. Оная ми работа приличаше на Франкенщайн - синини, шевове, засъхнала кръв, оттоци... Оттогава лечението ми е 10-минутно киснене в смрадлика веднъж на ден, чакане още 10-на минути смрадликата да се изпари от кожата и да подиша малко, последвано от мазане с Дер**зин (понеже операцията беше с електрически нож) и превръзка. Предпочитам да не го кисна по 2-3 пъти дневно, все пак раната има нужда да диша, за да зарастне по-бързо. Гледам и да не я давя в мазила по същата причина. Тънък филм върши добра работа, попива и кожата хем не изсъхва, хем може да диша. Очевидно дава резултат, поне при мен, болка почти няма вече, раничката зараства учудващо бързо и безпроблемно, оттока поспадна. Съветвам ви, като сте с превръзка, докато пикаете да се надвесите малко над тоалетната и да държите пушката право надолу, за да избегнете "подлизването" и мокренето на превръзката, което води до неприятно щипене.

Завършвам с рекуеста на batkodoki:


"теорията на светите Седмици". т.е :

- до седмия ден - ще мразиш тоя дето те е навил и себе си, ще се окайваш и ще смяташ, че от "ТОВА" пУшка повече не става!

- на 14-я ден ще си играеш вече сам с "ТОВА",

-на 21-я ще си кажеш, "хммммм...бива, бива...."...........................

-на 49-я вече ще си го показал на половината женскополов свят, не без гордост...;)

Ами това е, ще ви държа в течение на развитието си и ще се радвам някои от участниците в темата, при които мина повечко време да споделят тук впечатленията от "новия си живот", на такива като мене, дето сега преминават по тоя път. :)

someunknown
12-22-2011, 09:19
Благодаря ти за думите ;) наистина е така, просто имам нужда от още малко време. Иначе, няма нищо страшно във възстановителният процес. Имаше моменти в които наистина мислех че точно при мен нещата не вървят както трябва. Че не съм зашит правилно, че имам повече отоци, че само моето възстановяване няма да протече нормално... но се оказа точно обратното. Всичко премина. Това е област, която иска много повече време за зарастване. Бавно, но резултатът е налице. Усещането наистина е съвсем различно. Чакам да минат само тези психични бариери и всичко ще е 6. Благодаря на всички :) и горе главата. Ако имате въпроси , с удоволствие ще отговоря. Отново за информация, освен баните със смрадлика, доста ми помогна и Cikatridina. Препоръчвам горещо.

К.

besso
12-22-2011, 09:59
Само не забравяй, че да правиш едно и също нещо и да очакваш различен резултат е лудост :) Според Айнщайн и мен. Когато нещата не се получават промени нещо, докато получиш това, което искаш. Първо пробвай с психическата си нагласа. Като спреш да искаш току виж си получил ;)

smileee
12-22-2011, 20:39
Оперираха ме тази седмица от фимоза. Нормално ли е първите 1-2 дни да има кървене? Също така кога ви махнаха конците? Лекарят иска в сряда на 27ми(само 8 дни ще са минали).. Не е ли рано? А и още нещо кога мога да се къпя? Защото от утре започвам със смрадлика и т.н. и лекаря ми каза0, че мога и да се къпя?

besso
12-23-2011, 09:25
При мен кървене имаше първите 4 дена, при други е имало повече. За конците правиш квото ти е казал лекаря. Аз лично в банята влизам с наилонче на оная си работа придържано с ластик, гледам да избягвам мокрене различно от смрадликата, поне докато зарастне всичко. А топките и там околните места си изчиствам с бебешки мокри кърпички.

smileee
12-24-2011, 11:01
А сега забелязах, че там над шевовете(където вече не е толкова чуствително, кожата зад главичката) е потъмняло(кафеникаво) това нормално ли е? Също така имам синини по самата кожа 2-3.. Та нормално ли е това?

besso
12-24-2011, 13:46
А сега забелязах, че там над шевовете(където вече не е толкова чуствително, кожата зад главичката) е потъмняло(кафеникаво) това нормално ли е? Също така имам синини по самата кожа 2-3.. Та нормално ли е това?
Пич, чети темата, писали са все такива, които са преминали операцията и са споделили опита си. Потъмняването може да е от лекарството или ако правиш смрадликата много силна, може оттам да е кафеникавия цвят. Аз смрадликата си я правя с 1 чаена лъжичка на 200гр. вода, варя 5 минути, чакам 30, прецеждам и я ползвам. Съветвам те само да не е топла отварата, по-скоро да е хладка, че ако е топла разкисва коричките, които се образуват, а това е засъжнала лимфа, тъканна течност, която е добре да си седи на мястото и да си падне сама, когато й дойде времето. А и хладката смрадлика май помага да спаднат оттоците по-бързо. Моя отток беше тъмно розов/лилав и предимно на юздичката. Още си го имам, но поспадна и вече не е толкова страшен на цвят. Синините batkodoki обясни, че са следствие на наранени повърхностни кръвоносни съдове, поради лекарска немърливост. И аз ги имам, но лека-полека ми се разнасят вече. Днес ми е 8-и ден, раната е покрита с жълтеникава коричка. А ти другия път като питаш нещо казвай кой ден ти е, години, как се лекуваш... давай повече подробности, ако искаш адекватен отговор. И чети темата, ще научиш много полезни неща.

smileee
12-25-2011, 17:01
Добре по-обстойно сега. Значи на 18 год. съм, опериран от фимоза - пълно обрязване, на 20.12(вторник), 5ти ден.
Имам много голям проблем със сърбежа след смрадлика и йодасепт. Мисля че е от йодасепта. Направо психясвам! Много силен сърбеж и не спира поне 20 мин..
Също така от 2 дни кожата започна да се лющи(бели) и е потъмняла и на места има бели люспички. В момента целата се е обелила и виси само на 1-2 места - ужасно е. Това е почти по цялата главичка. Прочетох почти цялата тема(към 100 стр) и не открих подобен проблем. Моля някой да каже?

besso
12-26-2011, 14:04
Добре по-обстойно сега. Значи на 18 год. съм, опериран от фимоза - пълно обрязване, на 20.12(вторник), 5ти ден.
Имам много голям проблем със сърбежа след смрадлика и йодасепт. Мисля че е от йодасепта. Направо психясвам! Много силен сърбеж и не спира поне 20 мин..
Също така от 2 дни кожата започна да се лющи(бели) и е потъмняла и на места има бели люспички. В момента целата се е обелила и виси само на 1-2 места - ужасно е. Това е почти по цялата главичка. Прочетох почти цялата тема(към 100 стр) и не открих подобен проблем. Моля някой да каже?
Изхвърляй го тоя йодасепт, ше си изгориш кожата с него. Смрадликата е напълно достатъчна, а и тя си съдържа йод. Затова ше имаш жълтеникави корички после, което е добре. Нормално е кожичката да се бели, споко, ще загрубее малко заради това, че е постоянно на открито. Като се заздравеят раните хората съветват да се мажем редовно с бебешко олио, за да се запази главичката по-чувствителна и нежна.

exsteen
12-28-2011, 06:58
Аз да си кажа една година след операцията... отдавна съм забравил за проблеми с чуствителноста, разни локални инфекции, които преди ми бяха постоянна екстра и... проблеми със секса също така.Ако преди получавах оплаквания от доста предпазливия секс, сега вече мога да се справя и с най ненаситната хиена :)
Впрочем и това си има някои недостатъци, но пък ми е по добре да се чудя как да се оттърва от някоя жена, отколкото как да я сваля.
Накратко, инструмента си изпълнява предназначението.Единстве о не ми харесаха белезите които останаха, вследствие на лошото зашиване.Но пък белезите не ми причиняват дискомфорт, тъй че съм решил да не си тормозя повече пишока.Иначе като цяло, отвсякъде си е ОК.

besso
12-28-2011, 12:16
Е, това са добри новини, благодаря :D

georgi4
12-31-2011, 16:23
при мен вече един месец мина от операция но там където ешито се насъбрало нещо като гной и като понатисна започва да изтича и на мирис не е никак приятно при някои от вас имало ли е същото ?

Concussion
12-31-2011, 16:45
при мен вече един месец мина от операция но там където ешито се насъбрало нещо като гной и като понатисна започва да изтича и на мирис не е никак приятно при някои от вас имало ли е същото ?

при мен, брато4ка е гд съ6тото и напрао ве4и нз кво да праа като лъскам бастуна ръцете ми се омирисват на гной, и при теб ли е са6ото?

georgi4
12-31-2011, 18:37
при мен, брато4ка е гд съ6тото и напрао ве4и нз кво да праа като лъскам бастуна ръцете ми се омирисват на гной, и при теб ли е са6ото?

Да ! ужасно е ... с пълно обрязване съм на 22 г.

besso
01-01-2012, 12:51
Според некомпетентното ми мнение имате няква лека инфекция. Най-вероятно щом е зарастнала раната и конците са паднали сте заебали бани, лекарства...тоя ритуал писва, донякъде е разбираемо. Това, което можете да направите на първо време е да обновите баните със смрадлика. Лекарите съветват смрадликата да се продължи известно време, дори и след зарастване на раните именно за да се избегне подобна ситуация ;)
Иначе на мен ми е 16-и ден, 2-3 от 20-ната шева паднаха, сега те са ми основния проблем. Ще ходя с превръзка докато падне и последния, щот най-гадното нещо е да ти се закачи конче за бельото....

besso
01-08-2012, 12:01
Никой не пише, темата явно е изчерпана... Днес ми е 24 ден от операцията, след банята със смрадлика си махнах кончетата, които при мен се задържаха повечко време. Вече бях почнал да си мисля, че са ми сложили нерезорбируеми. Та киснах и после с помощта на една дезинфекцирана нокторезачка и цялото внимание на света ги поорязах, поразчоплих и те се развързаха и ги издърпах. Сложих марля и крем, все пак дупчиците, където са били кончетата са си малки ранички и трябва да се пазят чисти. Ще походя още няколко дни с превръзки, докато всичко заздравее, ще продължа още седмица със смрадликата, оттам нататък ще слагам разни кремчета, алое и т.н. да омекне кожата по белега и да се заличат следите от конците, кожата там стои малко неестествено, понеже е била фиксирана от конците 25 дена и има издутинки на местата между шевовете.

smileee
01-09-2012, 21:05
21 ден от операцията, махнаха ми конците преди 1 седмица, но там където са били остават белези като впито, както си бяха конците така си остана.. Дори не е спаднало много.. Дали това ще се оправи и кога? Също до кога ходихте с превръзка? А смрадлика до кога? Кога мога да спра с йодасепт, наистина много сърби и дразни като го сложа.

besso
01-10-2012, 09:37
За белезите по-назад в темата четох, че помага какъвто и да е хидратиращ крем, кожата ще омекне и ще си върне нормалния вид, но се иска малко време и за това. Оттока при някои седи повече от месец, нормално е, въпрос на организъм. И при мен има още лeeeек отток по гемчето, но вече е едва забележим. Още си нося превръзката, понеже забелязвам, че раничката пуска все още малко гной, което значи, че още не е на 100% зарастнала и следователно може да се замърси. Мисля да я нося, докато като сваля превръзката видя, че по нея няма нищо залепнало. И смрадликата дотогава ще правя. А тоя йодасепт го спирай, още тогава ти казах, аз изобщо не съм се мазал с него и ми зарастна всичко без проблем. Той гори нежната новообразувана кожа, може би заради това още имаш оттток. Хората в темата казват, че не бива да се използва повече от 3 дена по тая причина.

user.unknown
01-10-2012, 20:37
Здравейте! На 15 съм и вчера се зачетох в темата и до колкото разбрах имам Фимоза и малко слепена кожичка. В спокойно състояние нямам никакъв проблем, най-спокойно го забелвам но като стане няма начин. Много ми е мерак да ида да се прегледам, ОБАЧЕ умирам от срам да кажа на наще :D Така или иначе съм решил някаде тая или другата седмица да ида на уролог,но искам операцията да стане например в петък за да не отсъствам от училище щото имам важни тестове а и след операцията искам да си стоя вкъщи и да почивам колкото се може повече.. Доста ме е срам и от самата операция, по точно след нея, вечерта, защото много момчета видях, че са написали че нощните ерекции доста опъват конците и е адска болка. Искам да задам няколко въпроса от които също доста се интересувам:
1.Боли ли много при уриниране. :D
2.Има ли начин да контрулирам ерекциите :D искам да знам, за да не стане някоя издънка при уролога...
3.Как се третира пишока след операцията (с какво да го мажа, четох и за някакви билки също..)
... По-нататък, като се сетя ще има още въпроси.
Благодаря за вниманието, ще очаквам вашия отговор!
PEACE!

besso
01-11-2012, 07:59
Прочети внимателно първия пост на темата, там е обяснено какво трябва да правиш. Всичко това може да се поправи преди да си навършил 18-19 години, дотогава кожичката ще се отпусне с помощта на ръката ти и малко бебешко олио. Не е необходимо да се осакатяваш, обрязването е крайна мярка, която колкото помага, толкова има и негативни страни.

user.unknown
01-11-2012, 12:32
Защо мислиш че е осакатяване? Аз не го приемам така и не мисля че има лоши страни, а и е много по хигиенично.

besso
01-11-2012, 15:27
Защото с времето, като я няма кожичката да държи главичката на топло и влажно тя загрубява. С годините чувствителността й намалява все повече. При обрязването се маха голяма част от кожата, а тя е най-чувствителното място. Сам се сещаш какво ще остане от удоволствието ти от секса и мастурбацията. Затова не гледай филмите, постарай се сам да си помогнеш и ако не успееш когато си на 18-19 тогава вече мисли за операция, изчети цялата литература по въпроса и реши кое е най-доброто за теб. Понеже както всяко нещо и обрязването е монета с две страни. Обрязването е крайна мярка, когато тясната кожичка ти създава проблеми в секса, а вече си минал възрастта, когато можеш да си помогнеш сам. А ти имаш още няколко години.

user.unknown
01-13-2012, 11:38
Някой може ли да каже как е казал на родителите си? Някой на 15-16 години който също го е било срам като мен :d

besso
01-13-2012, 11:58
Гледаш в тавана докато мънкаш и увърташ как крачолчето ти е тясно и неможеш да си прокараш крачето през него :D :D :D Казваш го направо и тва е, и те са хора, били са като теб, но са ги надживяли тия работи :) Спокойно.

besso
01-14-2012, 15:34
Капитански дневник - ден 29. От няколко дни не нося превръзка, спрях баните със смрадлика и Дерма**на. Мажа по няколко пъти на ден с един евтин крем от аптеката с парафин и невен, за да омекне белега и да се отпусне деформираната кожа след шевовете. Сега там е твърдо и на мястото, където е бил среза се усеща като твърдичко пръстенче и е леко болезнено при допир. Няма оттоци, няма болки, няма гной, всичко зарастна безпроблемно. Белега не е перфектно симетричен, но това не е толкова важно в крайна сметка. Проблемите с чувствителността на главичката не са толкова големи колкото очаквах, но и тясното ми бельо ми стана любимо напоследък. Направих грешката да избързам и да избръсна околните места и сега когато съм навън, и главичката се допира до острите покарали косми на моменти сърби нетърпимо, а няма как да си бръкнеш в гащите да си го наместиш, това е неприятния момент :D
Smileee, как е положението при теб?

daniel72
01-15-2012, 20:00
Четвърти месец след операцията от фимоза.Следа от операция няма никакъв ... все едно не е правена такава.Правенето на секс почти невъзможно ... гадният дискомфорт на вече заголената главичка все още го има и това е проблем при мен.Може да е само единичен случай но го има и за това пиша.Идея си нямам кога ще отшуми всичко това .....

besso
01-16-2012, 08:44
В какво точно се състои дискомфорта? Свръхчувствителност на главичката при ерекция ли?

daniel72
01-16-2012, 13:42
В какво точно се състои дискомфорта? Свръхчувствителност на главичката при ерекция ли?

Нямам проблем с ерекцията ... проблемът е при допир на главичката има малка болка ... това имам предвид като казвам дискомфорт.А има ли болка точно там няма качествен секс.Поне при мен е така ... за сега ...

besso
01-16-2012, 13:56
Явно имаш проблема наречен "Свръхчувствителна главичка", който е доста често срещан, според това, което съм чел из нета. Има разни спрейове и мазила за задържане, които би трябвало да направят главичката временно безчувствена, незнам обаче това как ще се отрази на секса. С времето би трябвало главичката да загрубее малко, което да я направи по-безчувствена, но при някои хора времето не решава проблема, затова едно посещение при уролог е за предпочитане. Пиши после какво ти е казал доктора.

y4itos
01-22-2012, 22:21
Здравейте! Минаха 3 години от операцията, обаче ми излизат някакви ранички на места от операцията :/ Какво да направя? Да почна ли пак баните със смрадлика?

besso
01-23-2012, 10:56
чувал съм, че това може да се получи с белега, дори много години след обрязването. Смрадликата няма да ти навреди, но не се знае дали ще помогне. Най-добре иди на доктор и недей да го отлагаш, все пак пушката е важно нещо за всеки мъж.

smileee
01-23-2012, 16:11
Кажете какво да правя за чуствителността.. Вече мина повече от месец, а е непоносимо чуствителна главичката на допир.. Не мога без превръзка.. Слагам смрадлика и хидратиращ крем на белезите, както казахте..
При вас кога изчезна?

besso
01-23-2012, 18:03
За да загрубее трябва да свалиш превръзката, свиква се, не е толкова страшно. В началото носи по-тясно бельо за да стои на едно място, че иначе е много гадно като се мандахерца.

radoslav123
01-31-2012, 08:11
Кажете колко време след операцията мога да се изкъпя ?

besso
01-31-2012, 08:55
Колкото ти е казал хирурга. Моя ми каза на 3-ия ден да си взема един дълъг душ за да се разкисне превръзката и после да я сваля лесно. Чети темата.

radoslav123
01-31-2012, 13:49
Там е работата, че моя не ми каза нищо за къпането.. иначе на 16 съм, всяки ден - сутрин и вечер правя бани със смрадлика и винаги нови превръзки незнам как ти до 3тия ден не си я сменял.. иначе ако някой знае нека пише. С цялостно обрязване съм 4ти ден, но ме притеснява, че юздичката има нещо като бяло, прилича на гной, също има оттоци.. нека някой да пише

besso
01-31-2012, 15:28
Споко, чети темата назад, ще видиш. че всичко това е нормално :) Аз съм на ден 46-ти, всичко си правя с него, само дето белега бавно се заличава :) Къпи се, само внимавай да не мокриш превръзката много, аз след всяко къпане си правех баня със смрадлика.

radoslav123
02-01-2012, 08:03
Видях темата и отделих един ден да прочета почти всичко и разбрах доста неща, но да карам по същество. На 16 години съм, преди 5 дена ме оперираха от фимоза. За сега е горе-доло добре, права бани със смрадлика, мажа го с някаква паста и т.н. Има лек отток и нещо бяло, прилича на гной на самата юздичка. Но не за това пиша :)

Имам брат на 11 години и се боя дали и при него не е същото.. При ''ерекция'' не може да оголи до край и го боли, в нормално състояние няма проблеми.
Мисалта ми е, че е на 11 години и няма ли някакъв начин да не се прави операцията и да не се стига до там, примерно да прави нещо като тренировки.. Знам, че си писал темата преди 3-4 години, но сега изникна. Никой не знае какво да очаква и кога да го очаква.

Благодаря предварително.

Приятен ден.

Rossen
02-03-2012, 09:30
radoslav123, съветвам те да говориш с вашите, а едва след това да мислиш какво може да стане. До колкото аз съм запознат, една операция на късо гемче е добре да се направи преди пубертета, тъй като по този начин се спестяват на момчето безсънните и болезнени нощи, когато пишока скача заради конците, които пристягат главичката, и не можеш да го усмириш. Говори с тях, а след това отидете и на гинеколог. И най-важното е да му дадеш смелост и да го успокояваш!!

Rossen
02-03-2012, 11:27
Е, банда, аз също преминах към групата на рязаните карабини. : )) Нека разкажа малко по-подробно.

На 18 съм и преди година ми правиха операция на късо гемче, но проблемът с пишока не се реши и пак не можеш да го забелвам в ерек. състояние. Та в сряда отидох до болницата. Взеха ми кръв и урина, направиха ЕКГ и доктора вика: от днес на обед до утре никаква храна, вода само до 10 вечерта.

Ден 1-ви

И в четвъртък се намирам аз 8 ч. аз в болницата - гладен и жаден, ама няма и следа от шубе. В една стая сестрата ми вика "Събличай се" :D но излезе де. И по пишка и по нещо като наметало ме подкара с 20 км/ч по етажите към операционната, а пък топките хубаво ми се надухаха х))

Точно преди началото на операцията докторът ме пита с каква упойка - с местна- казвам - само около мястото. И наистина нищо не усетих освен когато ми сложи упойката, която се бие май в патлака, не съм сигурен. Не можех да гледам, защото имах нещо като параван, но пък не ми се и искаше да надничам. Продължи около час, поне така ми е стори. Бяха двама лекари и няколко сестри отстрани, които само си бъбреха. Докторите също - но все не можех да чуя ясно какво, тъй като бях замаян и в полубудно състояние. Нещо по патлака обсъждаха... Само накрая ясно чух как главния доктор каза: "мм.. стана пишката!" и се изкефих много. После ме настаниха в една стая да си почина малко. Нямах световъртеж, нито гадене, само дето бях изгладнял като вълк, но трябваше да изчакам още 2 часа, "за да не си изповръщам храната"...WTF...

Към следобед упойката ме отпусна съвсем и пишокът започна леко да ме пари. Когато го поразгледах, изглеждаше така: ако разделя пишката на три мислени части - средната беше омотана с марля и покриваше ръбчето на главата. Марлята бе застопорена с две лепенки, свободните краища на които бяха лепнати на долната част на корема ми. Малък недостатък беше, че пишока ми стърчеше напред под прав ъгъл спрямо корема, което затрудни доста "облекчаването", та трябваше да се гърча седнал на тоалетната чиния, за да не опръскам всичко :D :D.

Вечерта ме навести докторът, да види как съм само. Попитах колко дни трябва правя баните със смрадлика, щото се бях подготвил (от този форум естествено), а той за най-голямо мое учудване каза: никакви бани, нищо няма правиш. Утре ще ти предпиша един сапун, ще ти сменя превръзката и това е.... :shock: Бях доста изненадан. Нощта беше адски неспокойна. Будих се в 2, 3 ,4 и 6, щото веднага щом аз се унесях, патлакът се будеше и не ми даваше мира. Най-накрая, към 6, извиках сестрата и тя ми заби една инжекция, нещо с "м" беше, в гъза. Нямаше полза и половин час по-късно реших, че е безсмислено да се опитвам да заспя.

Ден 2-ри

Към 8-30 пак мина докторът. Огледа малкия приятел, смени превръзката, а при отлепянето доста си болеше, и сложи нова. Явно от раната потече кръв, щото каза: "еее.. стана мърлява работата" и съжали че е махнал превръзката толкова рано. Каза утре сутринта да дойда, за да я смени отново и вече да не се притеснявам. Не ми предписа никакви сапуни, мазила, мехлеми, хапчета, билки. Абе... нищо. Много се учудих и затова задавам тук въпроса си. Не че се съмнявам в уменията и опита му, но какви мерки да взема за най-доброто и бързо оздравяване на малкия приятел??

Моля дайте съвет!!

пп: за още инфо, за болницата и доктора питайте на лично!!

besso
02-03-2012, 13:48
виж мойте постове на последните 2 страници, там съм описал моето лечение подробно и смея да кажа, че има резултат..оздравях бързо и безпроблемно :) Пожелавам и на теб същото :) Сега ми е ден 49 и съм забравил за мъченията в началото :)

Ashenvale
02-04-2012, 19:46
И мен ще ме обрязват :@ Същата работа, местна упойка, на гладно ... ще се лежи един ден в болницата.
Хич не искам ............................. :/

Rossen
02-05-2012, 07:14
4-ти ден след операцията (обрязване).

Всичко минава по-добре от очакваното. Нямам болки, нито неприятно усещане. Нощем реакциите на малкия приятел още ме държат буден, но вече се свиква. Последната нощ ставах само два пъти. Утре ще отида до болницата за смяна на превръзката и почвам баните със смрадлика. :) :)

А вчера за пръв път се осмелих да пикая прав и струята е направо като от маркуч!! Без пръски и супер силна. :D
Приятно възстановяване на всички!!!

Chovecheca
02-05-2012, 11:59
Хиляди благодарности !!! Точно миналото лято прочетох тази тема, осъзнах, че може и аз да имам т.н. фимоза и като отидох на уролог съмненията ми се потвърдиха...... операцията беше около 30-40 минути, приспаха ме, първият ден нямаше никаква болка...... не искам да ви плаша, но следващите 10-15 дена няма да спите ! Аз лично се будех през 20на минути защото принципно по време на сън пенисът е възбуден, но така се опъваха конците и умирах от болка..... след 10на дена се маха превръзката. Три-четири дни след това, когато слагате слипове ще ви гъделичка страшно много на главичката, но се свиква....след седмица някъде. Моят приятел редовно кървеше първите 2-3 месеца, но урологът ми каза, че това е нормално. След най-много 6 месеца, повтарям НАЙ-МНОГО ще бъдете в перфектно здраве !

Fungas
02-05-2012, 21:01
Здравейте на 13 години съм и мисля,че имам фимоза зад патлака имам някаква линя дълга надолу стига до топките и вав нормално състояние обелвам малкичко а във ерекция просто нестава виждам цепнината от където се пика но почва болка дискомфорт никога не съм виждал цялата главичка мастурбирам но не беля главичката а плъзгам по кожата за късо гемче незнам може и да имам но не съм виждал щото немога да забеля ако някой ми каже дали това е фимоза ще съм благодарен и дали трябва да се подложа на операция,защото мисля,че съм малък.Благодаря предварително

batkodoki
02-05-2012, 21:39
Видях темата и отделих един ден да прочета почти всичко и разбрах доста неща, но да карам по същество. На 16 години съм, преди 5 дена ме оперираха от фимоза. За сега е горе-доло добре, права бани със смрадлика, мажа го с някаква паста и т.н. Има лек отток и нещо бяло, прилича на гной на самата юздичка. Но не за това пиша :)

Имам брат на 11 години и се боя дали и при него не е същото.. При ''ерекция'' не може да оголи до край и го боли, в нормално състояние няма проблеми.
Мисалта ми е, че е на 11 години и няма ли някакъв начин да не се прави операцията и да не се стига до там, примерно да прави нещо като тренировки.. Знам, че си писал темата преди 3-4 години, но сега изникна. Никой не знае какво да очаква и кога да го очаква.

Благодаря предварително.

Приятен ден.

ИМАШ ОТГОВОР!

в 1, 2 3, 4, 5, 6, 7, etc части,

понеже новият форум до 5000 знака позволява ad hoc...

Ashenvale
02-05-2012, 22:41
Няма ли хапче против болка ? Да се пие вечер преди лягане, поне да се спи нормално ?

smileee
02-06-2012, 16:04
45 дни от операцията.. Почти не слагам превръзка, само като излизам. Чуствителността отгоре на главичката намаля, само отстрани в короната я има.. Но имам оток все още, от ляво е повече.. Мажа с хидратантен бебешки крем, смрадлика почти не правя последните 2 седмици, но пак започнах тези дни..
Това което ме притеснява е, че там където са били конците все още си седи така прищипано много странно.. Може би хирургът ми е бил некадърен, обаче наистина е много кофти.. Като защипана самата кожа, не знам дали го описах правилно..

besso
02-06-2012, 18:01
Споко и на мен ми е така, ден 52 ми е, но прочетох в нета, че това да седи като прищипано е нормално и се оправя бавно и постепенно, докъм 4-ия месец всичко ще е наред. Грозничко е, знам, но ще се оправи, няма страшно :)

Ashenvale
02-06-2012, 18:17
2 месеца не можеш да биеш ... ?

besso
02-06-2012, 20:23
не, става дума за белега.. "биеш" след 2 седмици :) То не е точната дума това, по-скоро го мъчиш, че е ранен все още :D

Ashenvale
02-06-2012, 22:33
Ами на предния въпрос не видях отговор.
Понеже четох, че боляло много докато се спи. ~ Няма ли хапче против болка ? Да се пие вечер преди лягане, поне да се спи нормално ?

besso
02-07-2012, 07:37
Ми виж, то всичките болки са преувеличени, боката не е "адска", както я описват тук хлапетиите :) По-скоро е гадничък дискомфорт, да усетиш как конците ти се впиват в кожата. И то ерекцията бързо ти минава веднага щом се събудиш от това. Това е само първите няколко нощи. При мен най-болезнено беше същия ден в който ме оперираха като ме пусна упойката, само тогава изпих 1 аналгин и преди да си легна първата нощ - още 1. Най-неприятното е страха, а на него очите са му големи ;)

replacer
02-07-2012, 09:51
Оперирах се преди година и половина. Явно при всеки си има особености защото мен първите няколко дни въобще не ме боля. Само като получавах ерекция ме болеше и то пареща, не бих казал неприятна болка. Повече ме наболяваше между 5-я и 15-я ден, след това махнах всички превръзки и носех слипове, като не бих казал, че беше много приятно. :D. На първия месец ми бяха изпопадали всички конци, а на втория дори забравих, че са ме рязали. Все още ми е твърде неприятно да нося боксерки. Четете и се надъхвайте, но всичко става като идете на лекар и ви каже: след една седмица ти е операцията! :D. Верно си е, че най-тежката част е да се осмелиш да идеш на лекар. ;). Успех и като видите че имате проблем ,какъвто и да е то, решавайте го, не се крийте от него.

smileee
02-07-2012, 17:33
Аз пробвах да лъскам, ама ме боли там от конците където бяха белега.. Още не мисля за секс.. Чакам да отшуми дискомфорта при чуствителност,както и тази болка на белега..

besso
02-07-2012, 19:22
Само не се въздържай много, че не е здравословно. И ползвай задължително смазка, аз съм доволен от едно чисто кокосово масло, много е мазно и е евтинджос :D

Lubo87
02-08-2012, 21:52
Здравейте! На 3ти се оперирах и в началото всичко изглеждаше наред.Лекарят ми смени превръзката на втория ден и каза да ида пак на 4тия или 5тия да я махне. Днес е петия ден,отидох махнаха я малко трудно,казаха ми да го пръскам със Хексорал спрей и след 2 дни да започна със смрадликата. Притеснението ми е,че се появиха бели рани по самата главичка и боли много при всеки допир. Изглежда като налепи на болно гърло. Препоръчаха ми да сложа риванол, поуспокои ме,но ако и през нощта спя с марли утре махането ще е много болезнено. Дайте съвет какво да правя?

Ashenvale
02-09-2012, 16:26
То ква е цялата работа после? Ще мога ли да излизам или ще се седи няколко дена у нас ?

Fungas
02-09-2012, 20:34
Здр.Днес ми казаха,че имам къс гем и трябва да ме цепат хирруга ме проми със риванол но ужасно ме болеше сигурно от многото чусвтителност каза ми и всеки ден да се промивам със риванол и гентамицин но мене ужасно ме боли утре ще ме види друг хирург и вероятно и той ще ме промие със риванол как да я махна тази чусвителност.Операцията ми каза,че аз няма да съм на местна понеже много шавам и ме е страх затова ще ме приспят таа след операцията някой може ли да ми каже как е възтановяването имали болки при уриниране и други работи :) П.П на 13 години съм :)

besso
02-09-2012, 20:41
То ква е цялата работа после? Ще мога ли да излизам или ще се седи няколко дена у нас ?
Можеш да си излизаш, ама ше ходиш като патка няколко дена :D Няма страшно, не е болка за умиране.

Операцията ми каза,че аз няма да съм на местна понеже много шавам и ме е страх затова ще ме приспят таа след операцията някой може ли да ми каже как е възтановяването имали болки при уриниране и други работи.
Опитай да уговориш хирурга упойката да е местна - по-безвредна е за тялото. Няма да шаваш, ше търпиш. Болки при уриниране няма, а ако някой има съвсем не са толкова страшни, не се притеснявай. Чети темата, ще научиш всичко, което те интересува.

Lubo87
02-09-2012, 21:09
besso, при теб кървя ли след операцията?

Ashenvale
02-09-2012, 22:29
О значи ще си поседя в нас няколко дена .. Очертава се да е в понеделник моята операция ама съм малко болен, ще видим какво ще каже утре личния като отида за изследванията .

besso
02-10-2012, 07:39
Кървя по мъничко първите 4 дена. Обикновено след ерекциите, щото тогава конците се впиват в раничката, но става дума за съвсем малко кръв.

Ashenvale
02-10-2012, 19:57
Понеделник 08:00 се присъединявам и аз към вас.
В Вторник ще пиша как е минало.
ПП> При мен е малко по различно ама пак се води обрязване ..

georgi4
02-12-2012, 15:35
Преди 2 месеца ми се наложи операция от Фимоза,до тук -ок операцията струваше 400 лв.до момента всички конци изпопадаха всичко зарастна само на едно място има останала една червеникава кожичка като скъсване която изпуска някъкъв секрет като гной само дето не мирише..ходих при 1 уролого -доста безхаберен от гр.Гоце делчев болница Неврокоп които каза че нищо няма ще мине до 10 дни а ето че минаха 20 и все същото ,някои имал ли е подобен проблем ?и

besso
02-12-2012, 16:34
Ако опишеш по-добре за какво става дума ще улесниш който може да ти помогне. Къде е тая кожичка, виси ли, сцепено ли е...дай малко повече инфо. Щом има секрет и не минава според мен е някаква инфекция. Недей се мий със сапун, щото много изсушава кожата, използвай само вода и може да си правиш бани със смрадлика, те ако не помогнат със сигурност няма да навредят

Ashenvale
02-12-2012, 17:54
Не искам да става утре ...

georgi4
02-12-2012, 20:24
Да! виси и е много малко като количество някакви милиметри и е точно в горната част на пенис изглежда ми като сцепено и може да се разрастне според мен нз..

besso
02-12-2012, 21:58
Бягай на по-кадърен лекар, щом не зараства над 20 дена, значи нещо не е наред. Може да е някаква инфекция, знам ли..

Ashenvale
02-14-2012, 08:29
Вчера ме оперираха и мене ..

besso
02-14-2012, 14:22
и кво, рязаха карабината, жив ли си? :D

Ashenvale
02-14-2012, 16:30
Жив съм, доста е гадно сега 2-рия ден, много ме дразни ...
Прая му бани с тетра, така ми каза лекаря. Каза ми и да го държа изправен и съм му сложил една марля, щото щяло да има отоци ли там какво каза. Тъпо е като се опира в гащите главата :/
След колко време ще мога да си вървя нормално, ще мога да махна превръзката?

besso
02-14-2012, 19:31
аз мойта превръзка я махнах като ми изпадаха конците + 1-2 дена да ми заздравеят дупчиците от тях, тоест към 25-ия ден, но и дотогава си ходех нормално, свиква се с превръзката. Ама я носи, щото конците като се закачат за бельото е много неприятно. Чети тука темата и се образовай :)

Ashenvale
02-14-2012, 20:16
Ясно, а с нея се спи нали ?
Сега понеже ме мързи да скролвам, за колко време горе долу свикна да вървиш нормално, щот аз още вървя като патка ...

batkodoki
02-14-2012, 20:32
Привет :)

След дълго задгранично персистиращо общуване - в следващите месеци съм гарантирано на разположение!

Писалите на ЛС в последните 1-2-3 месеца да си погледнат ЛС.

виждам, че "besso" се явява поредният щафетен добротворец - консултант.
хвала и чест, Момко!
хвала и чест!!!

Ashenvale
02-14-2012, 21:55
Лягам си аз, дано не ме боли, дано няма проблеми, дано мога да спя нормално. Лека. и бтв, тва е много шибана работа. !!

besso
02-15-2012, 08:32
Ето ти хубав урок аз това, че като порастнеш започваш да взимаш решения, които носят сериозни и необратими последствия които трябва да понесеш. Нарича се "отговорност", добре дошъл в света на мъжете! :D :D Спокоен бъди, всички току-що обрязани мислят като теб, но с времето уверявам те ще си доволен от резултата, потрай 20-на дена :) И пак ти казвам - чети темата!

виждам, че "besso" се явява поредният щафетен добротворец - консултант.
хвала и чест, Момко!

Сещам се за филма "Предай нататък". Да помагаш на другите носи едно много хубаво усещане - правейки добро на другите, правиш и на себе си :) А какво по-хубаво.. Ще се навъртам докато разполагам с повечко свободно време :)

Ashenvale
02-15-2012, 09:35
3ден. Нямах проблеми, не ме болеше, не съм се будил. Започвам да свиквам да ходя нормално с превръзката, все още го топя в тетра и го мажа с дефламол, май така беше.

p.tsarkov90
02-15-2012, 18:35
Здравейте исках да се допитам до някой с моя проблем :) Затова се разрових в интернети попаднах на този форум. Попитах няколко души на лично съобщение но мисля да си задам въпросите и тук за да може и други хора да се възползват от съветите. Та въпросите ми са:
1) опериран съм преди 2 дни кога мога да се къпя?
2)Тъй като съм активен спортист кога ще мопга пак да се върна в залата?
3)колко време горе долу ще се задържи отока(знам че за всеки е индивидулано но горе долу)
4)След колко време ще мога да вкарам новата "любовна шпага" в действие
и последно от кой ден и колко да се кисна в смрадлика и колко дълго да слагам превръзки?

besso
02-15-2012, 19:00
1) На 3-ия е добре, само те съветвам да са кратки душчета и не с много гореща вода докато зарастне раната
2) Залата я почвай когато се почувстваш готов, освен дискомфорта няма пречка според мен. Само избягвай пътеки и велоергометри и т.н. известно време, че от тях много се потиш а потта в раната ще щипе и никак няма да е приятно
3) Оттока докъм 20-ия ден лека по лека ще изчезва
4) Физиологически шпагата може да влезе в действие пълноценно към 30-ия ден, само дето е грозна картинка...а и белега е леко болезнен на допир, та аз лично останах със смесени чувства от първия път. А секс без лубрикант като си рязан е неприятна история.. За да се изглади мястото където е било рязано и да добие приличен вид са нужни около 3 месеца. Според това, което четох. При мен минаха точно 2 месеца и белега още е леко болезнен на допир, на някои места си личи къде са били конците и седи като подгънато/защипано. Обаче бавно но славно добива вид :)
5) Смрадликата аз я почнах на 3-ия ден, което според мен е идеалния момент, хем оставяш време раната да се успокои, хем не чакаш да започне да развива микроби и да си докараш инфекция. Мойте бани ги правих веднъж дневно докъм 25-ия ден. След 10 минутна баня мажа с мазило и слагам чиста превръзка. Важно е да топиш пушката със старата превръзка, да покисне няколко минути за да я свалиш лесно, че иначе рискуваш да си разраниш оная работа ако я свалиш на сухо, да разкъсаш зарастващите тъкани, което освен че е болезнено и кърваво ти носи риск от инфекции и ти забавя времето за възстановяване. Мойта превръзка я свалих като ми паднаха конците и ми зарастна всичко, спря да излиза гной и т.н. неща :) Тва е, дано да съм ти бил полезен. Ако има нещо питай а иначе четете темата, още в първия пост материята е изчерпана на 90%.

p.tsarkov90
02-15-2012, 19:17
Много ти благодаря за изчерпателният отговор :) Наистиан ми помогна :)

Ashenvale
02-16-2012, 11:32
Довечера мисля да вляза да се изкъпя, чудя се да слагам ли шампоан щото има шанс да щипе.
ПП. Раната почти зарасна, само конците трябва да паднат и всичко ще е 6 .. Явно при мен ще зарасне по бързо, защото и нещата бяха малко по различни. Моята кожичка не беше цяла, беше само отгоре. Смисъл наполовина, не знам как да го опиша, отдолу нямам отгоре имам. Дано си разбрал какво искам да кажа.
Продължавам с тетрата и дефламола и другата седмица съм на контролен преглед.
А бтв, ти на кой ден започна да биеш ..... xD

besso
02-16-2012, 12:18
Абе къпи се спокойно, ама една баня със смрадлика след къпането е добра идея :) Иначе около десетия ден неиздържах, ама то по-скоро го мъчих, че ме беше страх да не ми се отвори раната :D

Ashenvale
02-16-2012, 16:32
Е аз не използвам смрадлика, даже нямам .. на мен лекаря ми каза тетра ?? Каза ми, че е същото .......
Аз мислех първо тетра, после да се изкъпя?
Или първо да се изкъпя и после баня с тетра?
ПП. Разбра ли горе долу какво исках да ти кажа ?

besso
02-16-2012, 17:26
Тетрата е другото име на смрадликата. Кисненето с нея образува защитен слой над раната, има стягащо и дезинфекциращо действие и ако го отмиеш веднага след това под душа няма много смисъл. Кисни след банята. :)

p.tsarkov90
02-16-2012, 17:47
Искам да попитам в понеделник съм опериран а вече ми падат конци. Нормално ли е защото аз много се притеснявам ....

Ashenvale
02-16-2012, 17:56
А добре, царков, няма проблеми. На мен още не са почнали да падат ..
Ама има някаква гадна миризма, дали е от конците ? Не вярвам да е от мен :/

p.tsarkov90
02-16-2012, 18:04
Твоите конци какви са? На мен ми казаха че с времето що се разградят... ама много рано дойде това време :S иначе на теб кой ден ти е?

Ashenvale
02-16-2012, 18:12
Еми не знам какви са, и на мен ми казаха същото. И мен ме оперираха в Понеделник. Същата работа съм и аз значи :))

Ashenvale
02-18-2012, 14:13
Защо ли ми се струва, че при мен ще зарасне по бавно от колкото си мислех.
Вече е 6ти ден, стърчат конците, там където е рязано изглежда много гадно и дори не мога да го докосна.
Шибана работа .. скоро май няма да стане да правя работи с него.

besso
02-18-2012, 17:11
аз лично обяснявам на пациентите си, когато са млади момчета "теорията на светите Седмици". т.е :

- до седмия ден - ще мразиш тоя дето те е навил и себе си, ще се окайваш и ще смяташ, че от "ТОВА" пУшка повече не става!

- на 14-я ден ще си играеш вече сам с "ТОВА",

-на 21-я ще си кажеш, "хммммм...бива, бива...."...........................

-на 49-я вече ще си го показал на половината женскополов свят, не без гордост...;)
Напълно подкрепям :)

adidas1993
02-18-2012, 17:37
на 18 години съм и моя проблем е само когато пениса ми е във ерекция по трудно си забелвам главичката и като го забеля чувствам леко напрежение това може ли да е от къс гем?

batkodoki
02-18-2012, 20:27
Искам да попитам в понеделник съм опериран а вече ми падат конци. Нормално ли е защото аз много се притеснявам ....

Никъде не си споделил за КАКВА операция иде реч!
не е ясно нито каква диагноза касае, нито методика, нито техника на изпълнение....

при всички неясноти, ако въпросът е реален, "под три дни" са малко за неволево динамичен орган като пениса с каквото и да е шит. при отворен въпрос :какво, къде, защо и с какво е било интервенирано.

batkodoki
02-18-2012, 20:34
Защо ли ми се струва, че при мен ще зарасне по бавно от колкото си мислех.
Вече е 6ти ден, стърчат конците, там където е рязано изглежда много гадно и дори не мога да го докосна.
Шибана работа .. скоро май няма да стане да правя работи с него.

Е, при големите пишоци - всичко става по-бавно ;)

А сега сериозно: добротвореца besso се е сетил пича да отговори на всички тези съмнения по перфекният начин!
с един мой репост дефиниращ "теорията за Светите Седмици"....пак я погледни...и брой ако си навитак къде си... :)

batkodoki
02-18-2012, 20:56
на 18 години съм и моя проблем е само когато пениса ми е във ерекция по трудно си забелвам главичката и като го забеля чувствам леко напрежение това може ли да е от къс гем?

Ако си фен на хурурзите - може и още как!
Не само ще те режат, но и ще даваш в унес парични знаци за това "удоволствие"!

На 18 вероятно просто си от многото стотици хиляди членове на клуба "мързеливи ръце" на "младини". Но си имал късмета пишока ти да е толкова послушен, че да се задоволи със спонтанните ерекции, които да Го калиброват при прехода от момче в Мъж като достатъчни да те лишат от крутата, видима диагноза на "релативната фимоза" ...и тъй като проблем все пак е наличен - лековато го асоциираме с "къс гем" ....

Ashenvale
02-18-2012, 21:27
Мда, видях теорията за Светите Седмици".
Все още мразя всичко и всеки. Хубавото е, че ме оставя да спя, не ме боли, а доколкото виждам
повечето първите един, два дена ги боляло докато спели, а при мен нямаше проблем.
Може би, защото при мен кожичката беше само отгоре, нямам идея.
Всичко е наред засега, другата седмица съм на контролен преглед, дотогава тетра и дефламол.

dimi93
02-19-2012, 11:54
Здравейте! Аз съм на 18 години от град Варна. Знам за проблема си от 4 - 5 години насам. Отдавна искам да се подложа на тази операция, но винаги ми е било неудобно да говоря с родителите си за това. Познавам майка ми, ако и споделя тя ще каже, че нямам нужда от тази операция, че в момента съм 12 клас и трябва да наблегна на други, по-важни работи, с 2 думи, ще ме отреже още на 2рата минута. Вапроса ми е мога ли да се подложа на вапросната операция без да и казвам (или да и кажа след това, т.е. да я поставя пред свършен факт). Единствения проблем са парите... колко средства са нужни за да се оперирам. Поема ли се от здравната каса (тъй като вече съм пълнолетен)? Отделно, необходимо ли е да лежа в болница и ако да колко време? За 1 - 2 вечери не ми е проблем (ще измисля, че отивам на купон или нещо от сорта), но ако трябва да прекарам седмица в болницата не знам какво ще правя! Поставил съм си за цел да се оперирам, ако не до края на месеца, то до края на другия! Ще ви бъда много благодарен ако ми отговорите на вапросите и ми дадете някакви напътствия! :)
Благодаря предварително!

dimi93
02-19-2012, 11:56
отделно, имам висок праг на болка и през главата ми е минавало да отрежа кожичката сам, в домашни условия... но проблемът е, ако не успея да спра кръвотечението... тогава може да стане много лошо!

besso
02-19-2012, 12:58
Незнам за здравната каса, аз се оперирах в частна клиника и операцията ми струваше 180 лева. Лежи се половин час в болницата и си заминаваш. Това е по-скоро манипулация с локална упойка, няма причина да нощуваш там. Говори с родителите си, няма да те изядат. Само недей се опитвай да го правиш сам, по всяка вероятност ще си докараш неприятности а и те шият след това. Във Варна има добри специалисти, говори с личния си лекар, той ще те насочи а може да се измисли нещо да минеш по клинична пътека и да не плащаш. Няма нищо срамно, не се притеснявай.

Ashenvale
02-19-2012, 14:07
Майка ти, а баща ти ?
ПП. По важни неща от здравето няма ..

dimi93
02-19-2012, 19:59
е то това не засяга пряко здравето ми (аи е в техен интерес да не водя полов живот все пак... знаете какви са родителите)

dimi93
02-19-2012, 22:22
Хора, отговорете ми само на един вапрос - ако отида с направление, операцията поема ли се от здравната каса, тъй като съм на 18 (но все още се водя ученик). Отделно, ако не се поема колко лв (орентировачно) да приготвя?!

Ashenvale
02-19-2012, 22:22
Няма такива родители .. Според мен и кажи, щом си вече пълнолетен не мисля, че има какво да ти каже, не знам както искаш.

EarthShaker
02-20-2012, 00:48
dimi93, на 18 си ве, мой... я се дръж малко.

Отиваш и казваш, какви спанета при приятели, кви работи?!

Нямали интерес от твоя полов живот...

p.tsarkov90
02-20-2012, 08:17
е то това не засяга пряко здравето ми (аи е в техен интерес да не водя полов живот все пак... знаете какви са родителите)

По-мое мнение и те искат внуци а това щом ще затруднява тази ти цел определено ги засяга ... :)

dimi93
02-20-2012, 16:07
О, да пич така е! Но те не искат внуци сега (на момента), а след време! Познавам ги, майка ми ще каже, че щом не е наложително тогава може да почака до лятото (след изпити, матури и т.н.) А за лятото... имам съвсем различни планове... 1во живея във Варна - ходи ми се на плаж, излиза ми се и т.н. отделно мисля да си хвана и гадже....
Та наистина не ми е толкова наложителна тази операция, не ми е чак такъв проблем при секс и т.н. Просто ме дразни много - стои грозно!
Та вапроса ми е знаете ли каде мога да се оперирам за 1 ден (без изследвания, лежане в болница и т.н.) и отделно каква е цената, здравната каса поема ли разходите или не? Днеска се опитах да взема направление от личната, но тъй като бях отишали за медицинско (за подаване на документи за книжка) тя каза, че не може да ми даде направление за уролог днес и ме върна за другата седмица. Та интересува ме много цената (около колко лв долу/горе и поема ли се от здравна каса все пак все още се водя ученик).
И отделно, какви са тези превземки - изследвания, ренгенови снимки... конци след операцията и т.н. ... това е малка пластична операцийка направо я изкарвате като присаждане на бъбрек... Няма ли някакав начин да отида, да ми клъцнат кожичката, да платя колкото е необходимо, да остана 30 минути и да си тръгна (без изследвания, без лежане по болници и каквито и да е изхвърляния от този тип).

besso
02-20-2012, 16:46
batkodoki, възхищавам ти се на търпението, аз скоро ще издишам :D

Ashenvale
02-20-2012, 20:25
НЕ МОЖЕ. Няма да стане както си си го наумил, приеми го и тва е.
Без изследвания операция, НЯМА.
Режат ти кожата, слагат ти конци, стоиш колкото трябва и толкова.
Стига претенции и глупости, дръж се малко на 18 си ...

Norver
02-21-2012, 13:44
Здравейте и от мен " пичуи " :D
От доста време се каня да пиша ама все отбягвам ,че му дойде времето.Значи аз имам късо гемче което придърва главичката надолу, когато не е в ерекция си го заголвам без проблем, когато обаче е в ерекция стигам до средата и става много " тясно " и неще по нататък. Предполагам ,че решението е обрязване и искам да попитам колко време ще се наложи да оцъствам от работа???Четох из коментарите от порядъка на 20-30 дена това е много време за мен, шефа едва ли ще ми се зарадва ако му връча един болничен от 30 дена. Същ0 искам да ви питам след обрязването как изглежда " пича " мяза ли на нещ0 или ... ? И друго което не видях някой да е писал след като се изреже късото гемче главичката изправя ли се или си остава все така клюмнала на долу?За мен ще кажа ,че съм почти на 20 от Силистра и ако може някой да ми отговори ще съм ви много благодарен, а и за тея който вече са се обрязали как се настройхте ,че ще сте обрязани???За мен това е супер странно ще ме е срам да го кажа пред приятели си :\

besso
02-21-2012, 17:21
Това за болнични 30 дни са глупости. Лежиш 30-на минути да те пусне упойката и си заминаваш. После единственото, което ти пречи е дискомфорта първите дни, но преспокойно човек може да си прави всичко, включително и да работи. След рязането "пича" мяза на Франкенщайн първите 2 месеца, след това изглежда добре. Мойто гемче го резнаха ама на негово място сега има белег от твърда тъкан, която пак леко си го дърпа надолу. Надявам се като мине малко време да омекне тая тъкан, мажа се с всевъзможни овлажняващи кремове. Аз се настроих като изчетох почти цялата тема. Така разбрах и че няма нищо срамно. :)

adidas1993
02-21-2012, 17:43
все пак твоето заключение е че имам къс гем така ли да разбирам?

adidas1993
02-21-2012, 17:44
Ако си фен на хурурзите - може и още как!
Не само ще те режат, но и ще даваш в унес парични знаци за това "удоволствие"!

На 18 вероятно просто си от многото стотици хиляди членове на клуба "мързеливи ръце" на "младини". Но си имал късмета пишока ти да е толкова послушен, че да се задоволи със спонтанните ерекции, които да Го калиброват при прехода от момче в Мъж като достатъчни да те лишат от крутата, видима диагноза на "релативната фимоза" ...и тъй като проблем все пак е наличен - лековато го асоциираме с "къс гем" ....

все пак твоето заключение е че имам къс гем така ли да разбирам?

Norver
02-21-2012, 22:28
Прав си " besso " срамна болест няма,притеснява ме периода на възтановяване и на какво ще мяза след като го клъцнат. Аз гледах из нета , някой снимки доста ме стреснаха и сериозно се замислих дали да го направя :D Все пак благодаря ти besso за бързият отговор, ако се надъхам да се обрежа ще пиша как е минало при мене :]

Ashenvale
02-21-2012, 22:51
9ти ден. Махнах превръзката, започнах да свиквам вече да вървя нормално.
Мисля че няма някакви усложнения, зараства добре, утре съм на контролен преглед ще видим какво ще каже доктора.
Още ми е странно да го гледам така, ама се преживява.

exsteen
02-22-2012, 05:29
batkodoki, възхищавам ти се на търпението, аз скоро ще издишам :D

Много бързо бе... изчакай поне да дойде следващата смяна.
Темата малко не отговаря на очакванията на момчетата.На всичките им въпроси има отговори назаде, ама не им се чете-то на тая възраст, кой ли пък може да се похвали с търпение.

exsteen
02-22-2012, 05:44
Няма ли някакав начин да отида, да ми клъцнат кожичката, да платя колкото е необходимо, да остана 30 минути и да си тръгна (без изследвания, без лежане по болници и каквито и да е изхвърляния от този тип).
То добре, ама поне да беше казал какъв е проблема всъщност.Писал си че знаеш за него от 4-5 години, че си искал да го отстраниш, макар че не ти пречи много, ама не си казал какъв е всъщност.
Операциите иначе, каквито и да са, не са като подстригване.Изследваният и всичко останало е необходимо, за да не стават някои издънки.Ами ако имаш непоносимост към някои упоики, или пък някакъв друг проблем за които и ти самия не знаеш?
Да, има доктори дето от вратата ще те метнат на кушетката и ще те одялкат за има няма час, а после ще те изпратят по живо по здраво, даже може и да не искат да те прегледат повече.И с изследвания няма да се занимават.Със сигурност и пари няма да ти откажат... а рисковете са си за твоя сметка.Няма да ти е трудно да намериш такъв лекар със сигурност.
Отнеси се сериозно към здравето си, това е твоят пенис, не е на комшията... не става така, на път за даскало, да минеш през болницата, леко да го моднат, че няма време за глупости.
Щом ти е притеснено сега, по добре остави за по натам, прочети за какво става дума, подготви се, успокои се и тогава вече мисли за лекарска помощ.

exsteen
02-22-2012, 05:45
Няма ли някакав начин да отида, да ми клъцнат кожичката, да платя колкото е необходимо, да остана 30 минути и да си тръгна (без изследвания, без лежане по болници и каквито и да е изхвърляния от този тип).
То добре, ама поне да беше казал какъв е проблема всъщност.Писал си че знаеш за него от 4-5 години, че си искал да го отстраниш, макар че не ти пречи много, ама не си казал какъв е всъщност.
Операциите иначе, каквито и да са, не са като подстригване.Изследваният и всичко останало е необходимо, за да не стават някои издънки.Ами ако имаш непоносимост към някои упоики, или пък някакъв друг проблем за които и ти самия не знаеш?
Да, има доктори дето от вратата ще те метнат на кушетката и ще те одялкат за има няма час, а после ще те изпратят по живо по здраво, даже може и да не искат да те прегледат повече.И с изследвания няма да се занимават.Със сигурност и пари няма да ти откажат... а рисковете са си за твоя сметка.Няма да ти е трудно да намериш такъв лекар със сигурност.
Отнеси се сериозно към здравето си, това е твоят пенис, не е на комшията... не става така, на път за даскало, да минеш през болницата, леко да го моднат, че няма време за глупости.
Щом ти е притеснено сега, по добре остави за по натам, прочети за какво става дума, подготви се, успокои се и тогава вече мисли за лекарска помощ.

besso
02-22-2012, 07:13
Много бързо бе... изчакай поне да дойде следващата смяна.
Темата малко не отговаря на очакванията на момчетата.На всичките им въпроси има отговори назаде, ама не им се чете-то на тая възраст, кой ли пък може да се похвали с търпение.
Немога да проумея как един мъж може да не го е грижа за оная му работа. Хората споделят опит с обрязването в темата от 4 години. Всевъзможни въпроси са повтаряни и отговаряни по 100 пъти... И да не отделиш 2-3 часа да се информираш на какво ще се подложиш е много лековато. И да отговаряш на въпрости от типа "боли ли" и "как да си втривам крема - с кръгови или с надлъжни движения" в един момент писва :) Не е необходимо да съм онлайн консултант, при положение, че тая близо 200 страници тема си е жива енциклопедия, написана от житейския опит. За който иска да знае, а невярвам хлапетиите да нямат свободно време.
Кажи сега ти, след година тоя белег омекна ли, че моя още седи твърд след над 2 месеца и като го натисна усещам едно като боцкане. :D

Ashenvale
02-22-2012, 07:21
Всичко е ОК. Сега чакам да паднат конците с времето и тва е.

dimi93
02-22-2012, 13:20
Всичко е ОК. Сега чакам да паднат конците с времето и тва е.

Добре, а грубо колко лв ти излезе самата операция?

exsteen
02-22-2012, 17:56
Нещо ми се е прецакало второто мнение от сутринта...

Абе белега омекна някъде там, на втория месец след операцията, доста бързо... ползвах един крем, който обаче е доста скъп, а баткодоки категорично заяви че не е оправдано.Специално за белези уж.Но го ползвах сравнително кратко време, не както го препоръчват години да се мажеш.
Значи, доколкото се сещам, понеже сега не мога да прелистя назаде да видя, докато пиша мнението, ти имаше ненапълно затворил се шев.И аз имах такъв, даже от две страни.Това зараства бавно, но безболезнено, смрадликата е задължителна.Може и компреси с риванол също.Но след това останаха при мене твърдите белези... но мисля че далеч повече помогна мастурбирането, а не че кремчето свърши работа.Сега белега е мек, при секс не ми пречи, на приятелката ми също.Тя не е правила секс с друг обрязан, така че няма отношение по въпроса за това колко е красив.Според нея тея по порно каналите са нереални.
На мен също белезите не ми пречат, след като са меки.Това че ги има, не ми е проблем, аз си го харесвам.

Но ако още не ти се е затворил шева, никакво мастурбиране още.И редовни бани със смрадлика, досадно е, но помага.Щом зарастнат, можеш да спреш.

Ashenvale
02-22-2012, 18:48
dimi, аз нямам 18 ..

p.tsarkov90
02-24-2012, 07:39
Ден 11-ти вече махнах превръзките само продължавам баните с смрадлика :) До 8 ден се чуствах много зле в смисъл отчаян но тази сутрин като погледнах няма оток, повечето от конците са паднали и е придобил доста хубав вид. Както повечето хора казват походката на паток е неизбежна :D

livada
02-25-2012, 23:06
Здравейте,
Вече минаха 28 дни от операцията ми. Всичко е наред само не падат конците. Имам секс рандеву след 3 дни. Дайте идея как да си махна останалите конци. Всички висят и са свободни от единия си край. Благодаря

besso
02-26-2012, 10:41
Изваряваш пинсета и ноторезачка, след това ги натриваш с памук напосен със спирт, йод или каквото дезинфекциращо ти се намира под ръка. Правиш 5 минутно киснене в смрадлика за да омекнат конците и да излезат по-лесно. Почваш - всяко възелче го хващаш с пинсетата, повдигаш го и с конторезачката прерязваш конеца от едната страна и дръпваш кончето да се изниже. Сваляш всичките конци и топиш в смрадликата 15-на минути да се стегнат дупчиците, щото и те са си малки ранички и слагаш превръзка, за да се подсигуриш, че дупчиците ще зарастнат в чиста среда и няма да си докараш инфекции. Аз така свалих моите на 24-ия ден.

dimi93
02-27-2012, 14:13
Днеска си взех направление (НАЙ-ПОСЛЕ). Утре отивам на преглед!!! Някой може ли да ми каже поема ли се операцията от здравната каса или не?! На хората които са се оперирали, с направление или без са били? И колко лв като цяло са платили! За 10 път го задавам този вапрос! С всичко друго, ще се оправя... Отделно може ли да ми препоръчате добър уролог в град Варна?

dimi93
02-27-2012, 14:24
За фимоза (т.е. обрязване) - да
На теб ти трябва само да платиш 2.40 за направление за уролог и после, след операцията, ако докторът ти предпише някакви мазила, прахчета или каквито и да било лекарства - тях също

ТОВА ВЯРНО ЛИ Е!?!?

batkodoki
02-27-2012, 19:16
Мда, видях теорията за Светите Седмици".
Все още мразя всичко и всеки. Хубавото е, че ме оставя да спя, не ме боли, а доколкото виждам
повечето първите един, два дена ги боляло докато спели, а при мен нямаше проблем.
Може би, защото при мен кожичката беше само отгоре, нямам идея.
Всичко е наред засега, другата седмица съм на контролен преглед, дотогава тетра и дефламол.

Харесва ми :)

batkodoki
02-27-2012, 19:18
Здравейте! Аз съм на 18 години от град Варна. Знам за проблема си от 4 - 5 години насам. Отдавна искам да се подложа на тази операция, но винаги ми е било неудобно да говоря с родителите си за това. Познавам майка ми, ако и споделя тя ще каже, че нямам нужда от тази операция, че в момента съм 12 клас и трябва да наблегна на други, по-важни работи, с 2 думи, ще ме отреже още на 2рата минута. Вапроса ми е мога ли да се подложа на вапросната операция без да и казвам (или да и кажа след това, т.е. да я поставя пред свършен факт). Единствения проблем са парите... колко средства са нужни за да се оперирам. Поема ли се от здравната каса (тъй като вече съм пълнолетен)? Отделно, необходимо ли е да лежа в болница и ако да колко време? За 1 - 2 вечери не ми е проблем (ще измисля, че отивам на купон или нещо от сорта), но ако трябва да прекарам седмица в болницата не знам какво ще правя! Поставил съм си за цел да се оперирам, ако не до края на месеца, то до края на другия! Ще ви бъда много благодарен ако ми отговорите на вапросите и ми дадете някакви напътствия! :)
Благодаря предварително!

НЕ ми харесва!
Ясно е, че всички послъгват - но при теб лъженето е яко. Нещо не ми се вързват нещата така, както ги пишеш...

batkodoki
02-27-2012, 19:40
отделно, имам висок праг на болка и през главата ми е минавало да отрежа кожичката сам, в домашни условия... но проблемът е, ако не успея да спра кръвотечението... тогава може да стане много лошо!

Не зная в какъв филм се вкарваш, но определено си далеч от всяка истина!
Аз нямам права да трия теми-ебавки, но имам етичното задължение да предпазя хилядите четящи Нишката на Темата от безумия затова просто ще копирам част от Частна кореспонденция касаеща конкретен случай. Като Автор имам това право:

"...........Всички тези ми питания са продиктувани от няколко простички съображения, които ще се опитам да споделя по най-безобидният начин.

Виж, наистина при обрязването, както и при всяка оперативна интервенция не само че може, но и много широко се ползват всякакви „режещи инструменти“. От най-познатите метални, през различни композитни материали от специална синтетика, до такива ползващи енергията на различните дължини на електромагнитното лъчение, електрически, високочестотни, лазерни..и т.н или енергията за вибрационните колебания и т.н.... В тези търсения и практики идеята винаги е била за един по-чист, по-рязък, по-атравматичен срез, за да се минимализират ефектите от онези смачкани и/или разрязани клетки в тъканите, за които по-горе вече говорих. Другата ключова идея е за все по-голяма асептика и антисептика, третата за все по-голямо обезкървяване на оперативното поле + прекъсване на съдовете на кръвният ток по един все по-ефикасен и ефективен начин. Това изброяване на цели и ползи няма край...

Всичко това е много хубаво, но всичко това касае начина на СРЯЗВАНЕ само!

До тук всичко е наред. Направили сме среза. Работили сме в него каквото имаме да вършим.

Сега следва един ключов момент, който в твоят случай за мен си остава крайно неясен.

Този момент се нарича: снаждане, съединяване, съшиване, затваряне, слепване, интегриране....наречи го както искаш, на това, което вече сме срязали. Как се случва това? Зависи от целите, които преследваме, но най-общо или шием с кончета по добрият старомоден начин, или лепим с лепило, или слагаме механично средство като скоба или клампа или ползваме някои високотехнологичен метод за един вид механично запечатване. Това и правят електро или термо-скалпелите. Те просто изгарят обработваният слой и създават стерилна механична защита на подлежащите тъкани.

Това е чудесно когато не срязваме нещо, а го отрязваме окончателно. Но не работи, когато имаме две плоскости, които трябва да бъдат снадени. Дали ме разбираш?

Ще обясня,стандартното пълно обрязване можеш да си го представиш най-просто така: представи си, че имаш едно много хубаво, дебело, зимно яке, което е страхотно НООО, ръкавите му са ти прекалено дълги за твоите ръце. Ще ходиш на дискотека или на симпозиум по квантова механика, все едно къде и решаваш да си го направиш по мярка. Обличаш го, опъваш ръце максимално напред и с ножицата в дясната ръка кръц-кръц изрязваш ръкава на якето до около китката на лявата ръка. До тук добре.

А сега внимавай: но горният, видимият, атрактивният плат се оказва от някаква материя с много еластин в него. И какво се получава – при срязването и на двата горният плат се отдръпва назад освободен от силите на съшиване в началото на ръкава под въздействието на собственият си еластин в него. Сега имаш уж срязан на едно и също място ръкав, но подплатата му е около китката ти, а горният плат на около пет пръста над него. Какво ти остава освен пак да ги изравниш и пак да ги зашиеш около китката си заедно за наистина ръкав, а не два такива на два етажа? Е, ако си хитър и нямаш много време, можеш да ползваш и телбод за целта. Ефекта ще е същият! Е, ако си умен и хич нямаш време – може да ползваш и някоя ластична лента за ръка за да изравниш двата ръкава и да отидеш на партито на време...

До тук с простите аналогии. :)

Препуциумът, кожичката на пениса е точно такъв двоен ръкав (е доста по комплициран, но това е без значение на тази образователна лекция), той има ДВА листа – вътрешен и външен, както и ръкава който коментирахме до сега, и те се държат почти като в описаният по аналогия начин.

До тук с електроскалпела обрязахме пишока. ЧУДЕСНО!

Но аз питам КАК СЪЕДИНИХТЕ двата листа на новата им позиция?

Може да стане с конци – това не е направено, не се и вижда, а и ти отричаш да е правено. (това е иглата и конеца в аналогията)

Може да стане със спец приспособления от типа на скобичките – не видях такова нещо. (това е телбода от аналогията)

Може да стане и чрез едни специални уредчета, казват се безшевни клампи най-общо. Те биват вече много родове и видове. Основното им предимство е че те единствени гарантират безшевно обрязване, дават перфектна окръжност, няма кървене, няма шевове, рядко дават усложнения, идеално стиковат двата листа, etc...

Основният ми недостатък: трудни са за ползване при половозрели пациенти защото трябва истински майсторлък да се отчете индивидуалната форма и кривина на пениса в ерекция, трябва медикаментозно подтискане на спонтанните ерекции в първите няколко дни, трудно приложими са крайно едри пениси в покой, etc...

И все пак точно клампите са уредчетата, които аз горещо препоръчвам, а когато се касае за деца – те са просто задължителни според мен. При половозрели и подрастващи е въпрос на усет и майсторство, но при деца те са средството по избор, и не напразно във всички страни където по етнически и/или религиозни причини се прилага обрязването на деца – то става предимно чрез тях....................."

Толкова по въпроса за домашното "цепване", "дялкане", "рязване".....!

Ако след това, някой продължава да смята пишока си за нещо като нокът, който може да бъде "рязан", "цепен", "дялкан", "пилен" и оформян по спорадично желание Е или пълен идиот или тотално сбъркан Побърканяк!

batkodoki
02-27-2012, 19:51
Няма такива родители .. Според мен и кажи, щом си вече пълнолетен не мисля, че има какво да ти каже, не знам както искаш.

SIC!
Така е!
НЯМА ТАКИВА РОДИТЕЛИ! Просто няма!
Следователно - очакваме в най-скоро време развитие, което декларативно ще ни рекламира някой крайморски "център", "клиника", "практика"...etc... като ДЕФИНИТИВНО спасение от "родителският терор" и по съвместителство - и от финансовият такъв.
Финал - след три месеца като в кадън-сериал....

batkodoki
02-27-2012, 19:59
dimi93, на 18 си ве, мой... я се дръж малко.

Отиваш и казваш, какви спанета при приятели, кви работи?!

Нямали интерес от твоя полов живот...

ааа Момчето с шикозната косичка, което имаше перфектен музикален слух....помня те...:)
не си ли порастнал вече? кефиш, че пишеш още тук! радваш!!!

беше обещал да се "обаждаш"...:)

batkodoki
02-27-2012, 20:23
О, да пич така е! Но те не искат внуци сега (на момента), а след време! Познавам ги, майка ми ще каже, че щом не е наложително тогава може да почака до лятото (след изпити, матури и т.н.) А за лятото... имам съвсем различни планове... 1во живея във Варна - ходи ми се на плаж, излиза ми се и т.н. отделно мисля да си хвана и гадже....
Та наистина не ми е толкова наложителна тази операция, не ми е чак такъв проблем при секс и т.н. Просто ме дразни много - стои грозно!
Та вапроса ми е знаете ли каде мога да се оперирам за 1 ден (без изследвания, лежане в болница и т.н.) и отделно каква е цената, здравната каса поема ли разходите или не? Днеска се опитах да взема направление от личната, но тъй като бях отишали за медицинско (за подаване на документи за книжка) тя каза, че не може да ми даде направление за уролог днес и ме върна за другата седмица. Та интересува ме много цената (около колко лв долу/горе и поема ли се от здравна каса все пак все още се водя ученик).
И отделно, какви са тези превземки - изследвания, ренгенови снимки... конци след операцията и т.н. ... това е малка пластична операцийка направо я изкарвате като присаждане на бъбрек... Няма ли някакав начин да отида, да ми клъцнат кожичката, да платя колкото е необходимо, да остана 30 минути и да си тръгна (без изследвания, без лежане по болници и каквито и да е изхвърляния от този тип).


Както и преположих - ето ви завръзката на упражнението.
След две серии - ако не бях толкова гневно-нервен, щяхте да имате и физическият адрес където това Е възможно срещу "..да платя колкото е необходимо" и "..да остана 30 минути и да си тръгна (без изследвания, без лежане по болници и каквито и да е изхвърляния от този тип)" ......

Не звучи ли ПРЕКАЛЕНО МАГНЕТИЧНО В МОМЧЕШКИТЕ УШИ?!?!
- БЕЗ Родители
– БЕЗ Изследвания
– БЕЗ лежане в Болници

––но СЪС и за ПАРИ.

ИМА ЛИ НЯКОЙ ДА НЕ Е РАЗБРАЛ ЗА КАКВО ГОВОРЯ?!

Шест години безвъзмездно крайно грижливо опазвам Темата от подобен тип "реклама"!
Което статистически е невероятно, но е възможно понеже в профсредата са наясно кой физически реализира виртуалният "баткодоки". Но такава наглост...

batkodoki
02-27-2012, 20:31
Здравейте и от мен " пичуи " :D
От доста време се каня да пиша ама все отбягвам ,че му дойде времето.Значи аз имам късо гемче което придърва главичката надолу, когато не е в ерекция си го заголвам без проблем, когато обаче е в ерекция стигам до средата и става много " тясно " и неще по нататък. Предполагам ,че решението е обрязване и искам да попитам колко време ще се наложи да оцъствам от работа???Четох из коментарите от порядъка на 20-30 дена това е много време за мен, шефа едва ли ще ми се зарадва ако му връча един болничен от 30 дена. Същ0 искам да ви питам след обрязването как изглежда " пича " мяза ли на нещ0 или ... ? И друго което не видях някой да е писал след като се изреже късото гемче главичката изправя ли се или си остава все така клюмнала на долу?За мен ще кажа ,че съм почти на 20 от Силистра и ако може някой да ми отговори ще съм ви много благодарен, а и за тея който вече са се обрязали как се настройхте ,че ще сте обрязани???За мен това е супер странно ще ме е срам да го кажа пред приятели си :\

Най-вероятно нямаш САМО "късо гемче". вероятно се касае за форма на релативата фимоза щом има тесен фиброзен пръстен в ерекция.

щом си на 20 и можеш да вземаш отговорните решения юридически - сам! преди всяка идея за оперативна - следва да се обмисли консервативна интервенция и само при неуспех с нея да се търси радикално решение чрез операция!

batkodoki
02-27-2012, 20:42
все пак твоето заключение е че имам къс гем така ли да разбирам?

Цитирай Първоначално написано от batkodoki Виж мнението
Ако си фен на хурурзите - може и още как!
Не само ще те режат, но и ще даваш в унес парични знаци за това "удоволствие"!

На 18 вероятно просто си от многото стотици хиляди членове на клуба "мързеливи ръце" на "младини". Но си имал късмета пишока ти да е толкова послушен, че да се задоволи със спонтанните ерекции, които да Го калиброват при прехода от момче в Мъж като достатъчни да те лишат от крутата, видима диагноза на "релативната фимоза" ...и тъй като проблем все пак е наличен - лековато го асоциираме с "къс гем" ....
все пак твоето заключение е че имам къс гем така ли да разбирам?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

НЕ! По-вероятно е да имаш гореказаната релативна фимоза и/или късо гемче.
Но то - "късото гемче" не ти е водещо, не е решаващо.

За другото - просто внимателно прочети (насаме!) горенаписаното. Ако е вярно - съм прав. А ако при ВСЯКА игра с пишока от както се помниш си разгъвал цялата кожичка и си оголвал максимално главичката - аз греша.

Сам честно, за себе си реши кой е прав.

batkodoki
02-27-2012, 20:44
9ти ден. Махнах превръзката, започнах да свиквам вече да вървя нормално.
Мисля че няма някакви усложнения, зараства добре, утре съм на контролен преглед ще видим какво ще каже доктора.
Още ми е странно да го гледам така, ама се преживява.

верно кефиш ;)

batkodoki
02-27-2012, 21:02
Много бързо бе... изчакай поне да дойде следващата смяна.
Темата малко не отговаря на очакванията на момчетата.На всичките им въпроси има отговори назаде, ама не им се чете-то на тая възраст, кой ли пък може да се похвали с търпение.

...Хааааа--уаааааХаааа.... Здрaвей ПРИЯТЕЛЮ "exteen"...:)

за несведущите: exteen дълго, МНОГО дълго беше Ментор, учител, съветник, консултант, помощник...беше ПРИЯТЕЛ на всички пишещи в Темата, загрижен, наивен и добър - всичко различно от "баткодоки", който е дивак приемащ хомосексуализма за норма, задгробният живот за реалност, правото на жените да гласуват за даденост, и ДОБРОТАТА за нещо, което си струва да ни научат.

batkodoki
02-27-2012, 21:30
Немога да проумея как един мъж може да не го е грижа за оная му работа. Хората споделят опит с обрязването в темата от 4 години. Всевъзможни въпроси са повтаряни и отговаряни по 100 пъти... И да не отделиш 2-3 часа да се информираш на какво ще се подложиш е много лековато. И да отговаряш на въпрости от типа "боли ли" и "как да си втривам крема - с кръгови или с надлъжни движения" в един момент писва :) Не е необходимо да съм онлайн консултант, при положение, че тая близо 200 страници тема си е жива енциклопедия, написана от житейския опит. За който иска да знае, а невярвам хлапетиите да нямат свободно време.
Кажи сега ти, след година тоя белег омекна ли, че моя още седи твърд след над 2 месеца и като го натисна усещам едно като боцкане. :D

имам само една поправка: в първото изречение пета§шеста дума да се заменят с "едно МОМЧЕ.."....

----

besso
02-27-2012, 21:34
batkodoki е във вихъра си. Виж тва за скритата реклама ми се е изплъзнало...тцтц, верно са много изобретателни гадовете, аз заради такива "приятелски съвети" по форуми дълго време се бях комплексирал за размера, добре, че случих на свестни мацки да ми избият тия глупости от главата... Заради подобни подлости децата растат пълни с всевъзможни комплекси и ниска самооценка, насадждани по форуми и реклами. Имах "честта" да се запозная от близо с Мулти-Левел-Маркетинга и видях, че зад лъскавата фасада няма нищо повече от купчина лайна, съставена от безскрупулна алчност и подли психологически трикове..Сори за оф-топика, не се сдържах.

batkodoki
02-27-2012, 22:23
batkodoki е във вихъра си. Виж тва за скритата реклама ми се е изплъзнало...тцтц, верно са много изобретателни гадовете, аз заради такива "приятелски съвети" по форуми дълго време се бях комплексирал за размера, добре, че случих на свестни мацки да ми избият тия глупости от главата... Заради подобни подлости децата растат пълни с всевъзможни комплекси и ниска самооценка, насадждани по форуми и реклами. Имах "честта" да се запозная от близо с Мулти-Левел-Маркетинга и видях, че зад лъскавата фасада няма нищо повече от купчина лайна, съставена от безскрупулна алчност и подли психологически трикове..Сори за оф-топика, не се сдържах.

за жалост не сум на фаза "във вихъра"....ОЩЕ мога да ЧУВАМ какво ми казват:..................................... .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ....