PDA

View Full Version : Фимоза, или защо не мога да забеля главичката



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24

nickata
07-13-2012, 17:04
здр отново !
Отокът ми спадна даже днес на 7 ден от опрерацията ми паднаха два конеца.Малко изглежда на криво но като паднат и др ще се оправи работата.Та чудех се дали да продължавам баните със смрадлика?

nickata
07-13-2012, 17:13
Не ти трябва да ходиш до доктора, за да ти го каже. И аз имам отток там, на гема - боли повечко, но свикваш - това място е по-чувствително и зараства по-бавно. Я пиши на лична, ако искаш.

Абе пич кво става с теб не казваш как се развиват нещата, кой ден е от операцията и т.н.?

notlike
07-13-2012, 20:35
Ами, днес приключва ден 9. Отокът е намалял, вече си излизам с приятели, нямам проблеми, вървя си малко куцо, ама няма какво да се прави. Отидох и се набирах даже на лоста. Опитах се да поритам. Е, не стана, правя къси пасове, но не рискувам все още напълно. Абе, работите са добре. Не знам как минаха толкова бързо дните, но съм щастлив. Само гемчето си остана със сравнително стабилен оток, но очаквам работите да се развият по план и там. В интерес на истината прогресът дойде рязко вчера и днес. Преди това беше малко по малко. При теб как са нещата?

georgi12
07-14-2012, 17:11
Напиши в Гугъл loose circumcision и ще видиш как изглеждат.

georgi12
07-14-2012, 17:13
Здравейте,решил съм ще ходя на доктор..няма да обяснявам подробно четох достатъчно и вече съм готов.Имам 1 молба към хората с частично обрязани пишоци ако може да пратят няколко снимки на ЛС за да видя точно как изглежда.
Аа и ако може да са вече в прилично състояние .. да кажеме 20 и повече дена.
Благодаря предварително!
Напиши в Гугъл loose circumcision и ще видиш как изглеждат.

batkodoki
07-14-2012, 19:00
здр отново !
Отокът ми спадна даже днес на 7 ден от опрерацията ми паднаха два конеца.Малко изглежда на криво но като паднат и др ще се оправи работата.Та чудех се дали да продължавам баните със смрадлика?

Баните – докато не свалиш окончателно всички кончета и по-важното – докато има видими „ранички“, „язвички“, „цепнатинки“, видимо незарастнали места.

Във връзка с безкрайните въпроси от типа "кога ще се възстановя", от време на време - поради мързел за четене и търсене на респондентите - се налага да репродуцирам Теорията за Светите Седмици артикулирана от мен преди няколко години. Ето я пак:



аз лично обяснявам на пациентите си, когато са млади момчета "теорията на светите Седмици". т.е :

- до седмия ден - ще мразиш тоя дето те е навил и себе си, ще се окайваш и ще смяташ, че от "ТОВА" пУшка повече не става!

- на 14-я ден ще си играеш вече сам с "ТОВА",

-на 21-я ще си кажеш, "хммммм...бива, бива...."...........................

-на 49-я вече ще си го показал на половината женскополов свят, не без гордост...;)

Vesko_377
07-14-2012, 22:31
Здравейте на 14 год. съм и имам съмнение за къс гем. Когато ми е еректирал и дръпна кожичката тя се набира малко под главичката а самата главичка се дръпва надолу.Друг проблем ми е ,че като ми е еректирал пениса и дръпна кожата ,за да се оголи и като я пусна веднага се връща до средата на главичката.На късото гемче ли се дължи това? И трябва ли да си правя операция за късо гемче сега или след 1-2 год.?

mitko258
07-14-2012, 22:58
Здравейте, имам въпрос , днес ми е 25 ден, а още нямам паднал конец и почвам да се притеснявам . Това нормално ли е , защото четох, че на 20-22 ден почват да падат, правя бани с смрадлика 2 пъти на ден по 2 минути ? Другия ми въпрос е след кой ден, ще мога да се къпя без да си слагам торбички на члена за да не попада сапун върху него !

batkodoki
07-14-2012, 23:16
НЕ не е нормално. ЗА 25 ден - започвай да сваляш сам конците.
Да се къпеш нормално може след първите 3-4дни.

Баните със смрадлика е размер 2 минути са смешно упражнение. Правят се поне два пъти на ден за около 10-15-20-30 минути.

mitko258
07-15-2012, 01:30
НЕ не е нормално. ЗА 25 ден - започвай да сваляш сам конците.
Да се къпеш нормално може след първите 3-4дни.

Баните със смрадлика е размер 2 минути са смешно упражнение. Правят се поне два пъти на ден за около 10-15-20-30 минути.

Благодаря за бързия отговор , Може ли да са се забавили заради твърде кратките бани с смрадлика ? Да почна да ги свалям сам ? Как по точно да го направя, смисъл режа го и после го издърпвам ? Болезнено ли е ? :Х

Vesko_377
07-15-2012, 21:17
Здравейте на 14 год. съм и имам съмнение за къс гем. Когато ми е еректирал и дръпна кожичката тя се набира малко под главичката а самата главичка се дръпва надолу.Друг проблем ми е ,че като ми е еректирал пениса и дръпна кожата ,за да се оголи и като я пусна веднага се връща до средата на главичката.На късото гемче ли се дължи това? И трябва ли да си правя операция за късо гемче сега или след 1-2 год.?

tivanov
07-16-2012, 00:20
Здравейте отново :)
В петък отидох на уролог и това което той ми каза беше "Малко е късо гемчето,много малко,но все пак ако решиш казваш и го махаме".. Определено не ме устройва този отговор и утре съм се запътил в друга поликлиника и мисля да приключа "проблемите" с пълно обрязване най-вече защото аз го искам,а и вече от 2-та пъти,в които прочетох всички страници останах с впечатлението,че това е най-добрия вариант и няма да се налагат следващи операции и разправии.
Ще пиша често как вървят нещата и ще помагам след като всичко приключи.

Току що се прибирам от друг уролог,който ми се стори доста пич и ми обясни,че имам къс гем и ще го оправим, но "приятелски" ми препоръча да не пипаме кожата а само гема,което доста ме обърка и сега не знам какво да правя.Попитах го за пълно обрязване,за да няма следващи операции и ми каза,че това е божа работа,но е по-добре само гема и след това съм щял да преценя дали ще се налага нещо друго.
Да "цакам" цялата кожа направо да няма проблеми ? Някой опериран само от къс гем да пише на Лично ако може или ми дайте съвет тук :)
И още един въпрос .. Какво ще рече ,че те го правили Християнско обрязване,а не като турците,защото така ми обясни той?

mitko258
07-17-2012, 00:56
Здравейте отново :)
В петък отидох на уролог и това което той ми каза беше "Малко е късо гемчето,много малко,но все пак ако решиш казваш и го махаме".. Определено не ме устройва този отговор и утре съм се запътил в друга поликлиника и мисля да приключа "проблемите" с пълно обрязване най-вече защото аз го искам,а и вече от 2-та пъти,в които прочетох всички страници останах с впечатлението,че това е най-добрия вариант и няма да се налагат следващи операции и разправии.
Ще пиша често как вървят нещата и ще помагам след като всичко приключи.

Току що се прибирам от друг уролог,който ми се стори доста пич и ми обясни,че имам къс гем и ще го оправим, но "приятелски" ми препоръча да не пипаме кожата а само гема,което доста ме обърка и сега не знам какво да правя.Попитах го за пълно обрязване,за да няма следващи операции и ми каза,че това е божа работа,но е по-добре само гема и след това съм щял да преценя дали ще се налага нещо друго.
Да "цакам" цялата кожа направо да няма проблеми ? Някой опериран само от къс гем да пише на Лично ако може или ми дайте съвет тук :)
И още един въпрос .. Какво ще рече ,че те го правили Християнско обрязване,а не като турците,защото така ми обясни той?

Не знам какво ще рече Християнско обрязване , но моето мнение е обрязвай се за да нямаш повече проблеми в тая област..Аз се обрязах преди 27 дена, още не сам се въстановил напълно, но много се радвам, че се реших и го направих ...

notlike
07-17-2012, 10:53
С топене за 2 минути няма как да се възстановиш напълно за 27 дни...

batkodoki
07-17-2012, 14:24
Благодаря за бързия отговор , Може ли да са се забавили заради твърде кратките бани с смрадлика ? Да почна да ги свалям сам ? Как по точно да го направя, смисъл режа го и после го издърпвам ? Болезнено ли е ? :Х

Още веднъж за „конците“!
Конците най-общо се делят на два типа: Резорбируеми – направени са отматериали,които след определен период от време се резорбират и метаболизират ворганизма (разграждат се и се усвояват). Те НЕ налагат изрично „сваляне“!
Вторият тип са нерезорбируеми – Не се резорбират и не се метаболизират оторганизма. Затова се налага следизвестно време тяхното отстраняване от специалист.

По правило при обрязване се ползват конци от първият тип – резорбируеми и само в специални, ама много специални случай от втория, но в него случай оператора е длъжен изрично да ви предупреди за това и да ви насрочи спец преглед за свалянето им.

Разградимите конци биват много и най-различни видове: различни са материалите от които са направени, състава им и най-вече по две ключови функционални характеристики: това са на кой ден губят 50% от здравината си и за колко дни се постига тяхната пълна резорбция от организма. Разнообразието е изключително голямо според специфичните нужди на съшиваният орган/тъкан. Така числата за „50% загуба на здравина“ вариарат силно от 5-7 дни до 30 и повече, а числото показващо пълната резорбция от 30 дни до над 200.

Пак по правило при тази операция се ползват бързо разградими конци и за 20-30 дни се счита за нормално видимата им част да изчезне, едно под влияние на естествените процеси, и две поради ползването на баните със смрадлика/лайка/риванол/перманганат.

Спец ти на около 30 ден, просто накисни добре пишока в отвара от смрадликата, така че възелчетата добре да омекнат и да се разкиснат и чак ако баните не помогнат – със стерилизирана желателно ножичка срежи кончето така че да имаш два видими края. Във банята със смрадлика внимателно разклащай и изтегляй единият край. По едно възелче на една баня. И не е казано че ще стане от първият път.

Дали боли: при правилно изпълнено – не. Болката идва когато се свалят „на сухо“, а те са слепнали и с корички на ранички и с повърхностният кожен слой. Оттам идва и болката. Когато тези „неща“ за добре размекнати от отварата болка по правило няма.

Но МНОГО ВАЖНО: вместо да отваряш нови ранички сваляйки принудително кончетата е по добре да оставиш разтвора на отварата от смрадлика да свърши това!

batkodoki
07-17-2012, 14:26
Здравейте на 14 год. съм и имам съмнение за къс гем. Когато ми е еректирал и дръпна кожичката тя се набира малко под главичката а самата главичка се дръпва надолу.Друг проблем ми е ,че като ми е еректирал пениса и дръпна кожата ,за да се оголи и като я пусна веднага се връща до средата на главичката.На късото гемче ли се дължи това? И трябва ли да си правя операция за късо гемче сега или след 1-2 год.?

Здр :)

Щом си само на 14 – не виждам за къде трябва да бързаш и защо да се подлагаш на операция след като не е пробвано нищо друго преди това!?

Почти на 90% съм убеден, че с правилната техника за „игра“ с пишока, плюс малко упражнения и гимнастика, ако си достатъчно упорит и немързелив – до операция изобщо няма да се стигне, напротив: още към края на тази година ще докладваш, че всичко е вече наред :)
Ако след 5-6 месеца няма подобрение (в което много се съмнявам) се включва към горните и едно мазило, подпомагащо процеса, но това става САМО с родителско съгласие.
И едва ако след още 5-6 месеца няма ефект – ще търсиш хирург.

Без друго няма за къде да бързаш, а и с всяка изминала година техниките и технологиите се усъвършенстват.
Така, че моят съвет е КАТЕГОРИЧНО да пробваш първо консервативните методи и чак след година-две оперативните, но както имах повод да отбележа, не вярвам да се стигне до тях!

batkodoki
07-17-2012, 15:10
Здравейте отново :)
В петък отидох на уролог и това което той ми каза беше "Малко е късо гемчето,много малко,но все пак ако решиш казваш и го махаме".. Определено не ме устройва този отговор и утре съм се запътил в друга поликлиника и мисля да приключа "проблемите" с пълно обрязване най-вече защото аз го искам,а и вече от 2-та пъти,в които прочетох всички страници останах с впечатлението,че това е най-добрия вариант и няма да се налагат следващи операции и разправии.
Ще пиша често как вървят нещата и ще помагам след като всичко приключи.

Току що се прибирам от друг уролог,който ми се стори доста пич и ми обясни,че имам къс гем и ще го оправим, но "приятелски" ми препоръча да не пипаме кожата а само гема,което доста ме обърка и сега не знам какво да правя.Попитах го за пълно обрязване,за да няма следващи операции и ми каза,че това е божа работа,но е по-добре само гема и след това съм щял да преценя дали ще се налага нещо друго.
Да "цакам" цялата кожа направо да няма проблеми ? Някой опериран само от къс гем да пише на Лично ако може или ми дайте съвет тук :)
И още един въпрос .. Какво ще рече ,че те го правили Християнско обрязване,а не като турците,защото така ми обясни той?

Здр :)
Сам ще трябва да прецениш и да вземеш решение, все пак само Ти познаваш пишока си по-добре от всеки друг!

Ако категорично САМО късото гемче е проблема – отстранява се и си „поправен“. Възможно е, но статистиката показва, че се случва относително рядко, като обясненията за това са две:
1/ наличното късо гемче без друго стимулира момчето към практики водещи до „Синдрома на Мързеливите Ръце“ т.е. до формиране на релативна фимоза.
2/ късото гемче МОЖЕ да се диагностицира лесно при преглед на пишока в покой. Истинската Фимоза също МОЖЕ лесно да се диагностицира при преглед на пишока в покой. Релативната Фимоза (тази която пречи при ерекция) НЕ МОЖЕ да се диагностицира в общият случай при преглед на пишока в покой. Остава скрита и маскирана от наличието на късото гемче.

Имаш избор:
отстраняваш САМО гемчето и се нядяваш проблема да се реши. Ако не стане веднага – масажи + упражнения + мазила за около 5-6месеца. Ако пак не се получи и проблема много ти пречи – следва нова операция. Вече за пълно обрязване.
Правиш пълно обрязване, минаваш ужаса на възстановителният период и си „поправен“ окончателно.
Ако имаш вътрешното убеждение, че само гемчето е проблема – отстранявай смело само него с готовност за последваща операция.

Преди да вземеш окончателното решение ти предлагам сам да направиш прост тест: в пълен покой с водноразтворим неутрален маркер маркирай добре връхчето на кожичката на препуциума. Влез е ерекция и сам виж как се съотнася маркираната кожа към „най-тясното“ място в ерекция. Докато си в ерекция маркирай „тесният„ пръстен с друг цвят. В покой сравни къде лежат двата цветни пръстена и ще имаш някаква обективна представа.
Но все пак крайното решение трябва да вземеш сам!

p.s.
Няма разбира се такова нещо като „християнско обрязване“, както няма и „турско“ – разбирай мюсулманско! :) Обрязването си е обрязване и толкова! Просто колегата е намерил крайно елементарен и необоснован подход да погасява глупавите негативни емоционални реакции на Момчетата свързващи „обрязване = турци“. Значително по-интелигентно и разумно би било да обясни, че и сам Иисус Христос и всички Апостоли, както и всички ранни християни са били обрязани и че в началото всеки християни е ТРЯБВАЛО да се обреже, която практика е изоставена след дълъг и тежък спор между св ап Петър и св ап Павел само за да не се създават „мъчнотии“ на възрастните приели Христос (според св ап Павел), което е и лесно обяснимо в ера без академична медицина и без антибиотици, в която хората са мрели като мухи от всяка банална инфекция.

faag
07-17-2012, 15:24
на 13г. съм пениса ми е 12 см и май имам фамоза , под главичката , когато ми е надървен :Д ; имам по-тясна кожичка , и немога да си сваля главичката когато съм в ерекционно положение

batkodoki
07-17-2012, 18:35
Виж какво съм отговорил на Vesko_377.

ВАЖИ И ЗА ТЕБ!

georgi12
07-22-2012, 04:38
Здр :)
... в ера без академична медицина и без антибиотици, в която хората са мрели като мухи от всяка банална инфекция.
Антибиотиците са мисля за премахване на инфекция а не за профилактика .За профилактика има Арника , има Календула , има Смрадлика. Друг е въпроса дали тогава са били познати - процента е малък , че не са знаели за тях.

mitko258
07-25-2012, 21:40
Здравейте , днес е 35тия ден от операцията ми от фимоза и са паднали почти всички конци , но мисля, че имам проблем !
Имам чуството, че имам останал конец под кожата защото на 1 място като го пипна и е кораво (няма болки или какъвто и да е дискомфорт) ? Та въпроса ми е може ли да ми остане конец вътре под кожата ?

batkodoki
07-25-2012, 22:19
МОЖЕ! обърнете се към оператора за консулт!
Зависи от типа, вида, марката на конците, от техните "средностатистически числа".
Виждал съм "резурбируем" конец имплантиран в зоната на гемчето за години и "илизащ" като инцидент.
чисто емирично, най-често зоната на гемчето е натоварена с подобни очаквания.

liverp
07-26-2012, 11:44
Ами какво да се прави....Минах и аз под скалпела , частично ме обрязаха(не съм сигорен така ли се казва , но , ще си имам кожичка) .Сега главичката ми е оголена , доктора каза , че , ще трябва да се прибере като падне отока,и имам няколко въпроса!

По колко време да правя баните с смардика , и докаде да си го "вкарвам" в смардиката?
Сама ли , ще се прибере главичката когато отока спадне , или с моя намеса?
Чуствителноста на главичката ми ще се изгуби ли сега?
И малко е странно но...след колко време да започна да го.... сещате се ;д.

georgi12
07-27-2012, 07:37
Не повече от 2-3 минути .Приготвяш като за вагинална промивка. Вкарваш го до толкова ,че да се потопи среза и 2-3 см по нагоре .
Дали сама ще се прибере като спадне отока или кожата ще стои набрана като кученце Шар-пей - това зависи колко препуциум е отстранен.
Сега точно няма да се изгуби чувствителността , но след някой друг ден или седмица ще стане .Като ти паднат конците и като заздравеят раните - сиреч като паднат и коричките - ще можеш да го... сещаш се.

https://encrypted-tbn3.google.com/images?q=tbn:ANd9GcQLsyD1MT2jcEMrG7TLcabfP8nLU-CgnoTeA0-9jcwoVDO4gF_G8Q
може така да ти бъде ,
https://encrypted-tbn1.google.com/images?q=tbn:ANd9GcSU-7prBGrDA-fXoP8a2MTDf8nqD6i54Cmqlmf9mDJ4Xl7Ye2An
може и така... зависи.

infrared
07-29-2012, 00:14
Добър вечер. Аз като бях на 14-15 не си спомням, бях опериран от фимоза. Явно обаче или доктора не си е разбирал от работата, или нещо не знам какво е станало, но в последствие, сега имам белези по кожата останали предполага от шевовете(на малки участъци, не навсякъде). Не е фрапантно но е много дразнещо. Има ли начин това да се поправи ? (без да се прави обрязване)

dokata22
07-29-2012, 05:07
Здравейте на 27 год.Не спадам много към тинейджърите вече.Но и аз имам проблем със забелването.Въобще не мога да забеля главичката.Получава се само малко отвор и след това,ако искам да я забеля изпитвам болка!А и главичката на пениса ми е доста големичка.Предполагам,че това е някаква форма на фимоза,защото пенисът ми е така от училищна възраст.Кажете мнение-27год. прекалено късно ли е за оперативно лечение и въобще да правя ли нещо или да си стои както е.Тук се споменава за някакви консервативни упражнения-в смисъм всеки ден да мастурбирам по някакъв специален начин ли трябва.Ще се радвам да чуя мнение по моят проблем!

kusti2
07-29-2012, 21:19
Повече по темата намерете тук (http://www.http://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forumhttp://www.teenproblem.net/forum.com/bg/invitation/bylink/38272)

batkodoki
07-30-2012, 22:09
Ами какво да се прави....Минах и аз под скалпела , частично ме обрязаха(не съм сигорен така ли се казва , но , ще си имам кожичка) .Сега главичката ми е оголена , доктора каза , че , ще трябва да се прибере като падне отока,и имам няколко въпроса!

По колко време да правя баните с смардика , и докаде да си го "вкарвам" в смардиката?
Сама ли , ще се прибере главичката когато отока спадне , или с моя намеса?
Чуствителноста на главичката ми ще се изгуби ли сега?
И малко е странно но...след колко време да започна да го.... сещате се ;д.

По колко време да правя баните с смардика , и докаде да си го "вкарвам" в смардиката?
Сама ли , ще се прибере главичката когато отока спадне , или с моя намеса?
Чуствителноста на главичката ми ще се изгуби ли сега?
И малко е странно но...след колко време да започна да го.... сещате се ;д.

Колко време – индивидуално е. Започваш с минимум 5-7-8 минути на сеанс и ги довеждаш до 15-20. Ако ти „пари“, „бражди“, „боцка“ - намаляваш КОНЦЕНТРАЦИЯТА на разтвора, НЕ времето в него!

Колко да го пъхам: колкото можеш! Със сигурност в началото Го пъхаш със ВСЕ МАРЛИ И БИНТОВЕ! СЪС ВСЯКА ОПКОВКА! Разтвора прави залепналият превързочен материал да пада почти сам, БЕЗ болка, БЕЗ да нарушава тъкани! Всяко сваляне „на сухо“, освен моментната болка влече и белези неизгладими до живот.

На последният въпрос ...“кога“ - щеше да е добре да си прочел ПОНЕ последната страница в която си писал, там май е репликирана Теорията за Светите Седмици отново.

За мен при положение, че си с „чстично“ критичен е въпросът: „Сама ли , ще се прибере главичката когато отока спадне , или с моя намеса?“ - който и да е „резача“ е рискувал много, но най-вече Ти, понеже пишока си е твой! Гарантирали са ти постоперативна ПАРАФИМОЗА с надеждата, че ще отшуми навреме....и ще има запазен остатъчен минимален кръвен ток изключващ некротични промени.
А какво го гарантира?

Ако оточното хало продължи над определеното от „майсторите“, които са рязали време, ако към 7-14ден халото не позволява редиспозиция въру гланса– сигнализирай веднага!

batkodoki
07-30-2012, 22:36
Добър вечер. Аз като бях на 14-15 не си спомням, бях опериран от фимоза. Явно обаче или доктора не си е разбирал от работата, или нещо не знам какво е станало, но в последствие, сега имам белези по кожата останали предполага от шевовете(на малки участъци, не навсякъде). Не е фрапантно но е много дразнещо. Има ли начин това да се поправи ? (без да се прави обрязване)

ВЪЗРАСТ?!

Зависи колко време е минало от неудачната в естетическо отношение интервенция.

Ранните „белези“ и неблагополучия са сравнимо контрулируеми, отчасти обаче. Ако некадърник не е виждал пишока Ви в ерекция и е рязал по „кръг“ а пишока има силен уклон на „ляво“ в ерекция примерно – винаги ще има зона на „висяща“ тъкан. За тези ситуации няма да говорим.
Приемаме, че всичко е минало по правилата на Медицинското Изкуство: и все пак остават келоидни белези и груби следи.
Решението: истински РАБОТЕЩИТЕ са мазила/пластири полагани веднага след падане на „конеца“. Цената им започва от около 100лв и няма горна граница. По правило това са специфични медицински силиконови бази + много и разнообразни вещества активиращи и спомагащи на възстановителният процес...

За „късни“ белези по пишока – има няколко търговски продукта подходящи – успеваемостта им е правопропорционална на усилията за обгрижване на пениса като цяло.

Иска се УСИЛИЕ и ПОСТОЯНСТВО!
Ако някой живее с химерата, че с „пари“ може да си купи най-свидната Мъжка играчка, не знае за какво говори!

batkodoki
07-30-2012, 22:56
Здравейте на 27 год.Не спадам много към тинейджърите вече.Но и аз имам проблем със забелването.Въобще не мога да забеля главичката.Получава се само малко отвор и след това,ако искам да я забеля изпитвам болка!А и главичката на пениса ми е доста големичка.Предполагам,че това е някаква форма на фимоза,защото пенисът ми е така от училищна възраст.Кажете мнение-27год. прекалено късно ли е за оперативно лечение и въобще да правя ли нещо или да си стои както е.Тук се споменава за някакви консервативни упражнения-в смисъм всеки ден да мастурбирам по някакъв специален начин ли трябва.Ще се радвам да чуя мнение по моят проблем!

Здр:)

Виж, по описаното от Теб се касае за Истинска Фимоза и се удивлявам КАКВО си чакал до сега?!
Та ти си млад човек в разцвета на силите се, хлапак пълен с енергия и желание да бъде в помощ на всеки....

НЕ, НЕ Е КЪСНО!

Търси ГРАМОТЕН Майстор-оператор, но задължително, ако моето мнение има някаква тежест за Теб – ИЗВЪН споменаваните тук, и скрито рекламирани „печалбари“, които няма как да нарека „колеги“, ако че под Дипломите на някой от тях стои и моят подпис.

На 27 е много късно за консервативни опити, но при желание и амбиция – нищо не пречи да опиташ, в крайна сметка скалпелът все ще те чака.

infrared
07-31-2012, 01:56
Много си умен човече, евала. В момента съм на 19. Аз още тогава се притесних и отидохме при друг доктор, който каза, че няма смисъл да се прави нищо. За да ме успокои дори ми говореше че жените харесват белези ;Д. Но както и да е мен като си ме дразни ... Явно отиваме на късни белези... А до колкото си спомням мисля, че метода е на триъгълник, а ако няма такъв значи е това което казвате.

mitko258
07-31-2012, 23:48
На 20 Юни бях опериран , на 4 април ще ходя на море , може ли да се къпя в морето или по-добре да се пазя още ?

batkodoki
08-01-2012, 08:02
Щом на 20 Юни си опериран – на 4 АПРИЛ можеш дори спокойно да се ожениш ;)

Ако обаче на 4 АВГУСТ ще ходиш на море – няма никакъв проблем да се наслаждаваш на почивката си пълноценно при положение, че нямаш някакъв дълготраен драматично изразен оток. По правило силно минерализираната морска вода дори способства за бързото заздравяване, освен в случаите на индивидуална свръхдразнимост на лигавиците. Пишока сам ще ти покаже как се адаптира към морската вода, това става за ден-два и после му е много добре (95%) или много зле (5%).

101dalmatins
08-01-2012, 08:26
Хора на 16 съм и преди 2 дена ме оперираха от фимоза. Резнаха ме нацяло (кат турчин , ама ще го преживея) и сега пенисът ми е напълно оголен , има шевове които ми казаха че ще се разложат.Казаха ми да правя бани с тетра. Правя всичко както казаха но ми е много чувствителен на допир .. какво да правя ... някакво решение .. немога да вървя немога да го барна дори даже гащи немога да си сложа ...

batkodoki
08-01-2012, 08:44
Много си умен човече, евала. В момента съм на 19. Аз още тогава се притесних и отидохме при друг доктор, който каза, че няма смисъл да се прави нищо. За да ме успокои дори ми говореше че жените харесват белези ;Д. Но както и да е мен като си ме дразни ... Явно отиваме на късни белези... А до колкото си спомням мисля, че метода е на триъгълник, а ако няма такъв значи е това което казвате.

Значи са минали 4-5 години. Но пък си само на 19 следователно системата има съхранен пълният ресурс за „компенсиране на грешките“ . Виж, ако се касае за големи дефекти, решението лежи в ръцете на пластичните хирурзи. Ако иде реч за дребни „белези“ за келоидни фиброзни образувания с годините степента им на изразеност ще намалява, но ще станат крайно незабележими по времето, когато на теб вече няма да ти е интересно да показваш пениса си на другият пол. В този ред на мисли има смисъл – при възможност – да отделиш по двадесетина лева на месец и за 3-4 месеца да помогнеш на системата, да зададеш вярната посока един вид. Не очаквай незабавен ефект, няма да има такъв (случва се, но рядко) но пък след година нещата трябва да изглеждат по-различно.

На сленг „3Ъ“техника има, това е висш пилотаж, прави се с ножица и всяко отклонение с милиметър следва естественият рисунък на пениса в ерекция. У нас качествено го могат трима-четирима. Но е абсурдно такъв Майстор да опропасти произведението си при съшиване. Или един е рязал, а друг е шил или са ти казали нещо в рамките на „рекламата“ или е необяснима генетична даденост. Ние е до днес нямаме ясна теоретична база обясняваща защо при еднаква интервенция при еднаква техника и технология при еднакъв оператор – един пациент прави келоиди, друг не.

101dalmatins
08-01-2012, 09:26
Аре дайте някъв савет че много ме боли

batkodoki
08-01-2012, 09:31
Хора на 16 съм и преди 2 дена ме оперираха от фимоза. Резнаха ме нацяло (кат турчин , ама ще го преживея) и сега пенисът ми е напълно оголен , има шевове които ми казаха че ще се разложат.Казаха ми да правя бани с тетра. Правя всичко както казаха но ми е много чувствителен на допир .. какво да правя ... някакво решение .. немога да вървя немога да го барна дори даже гащи немога да си сложа ...


Хммм...

А ЗАЩО "кат турчин, ама ще го преживеея", а не примерно : "..като Иисус Христос и съм горд с това" ?!

Смяташ себе Си за нещо по-висше от "турците", делейки ХОРАТА по това колко кожичка имат по пишока си?!

Е в такъв случай и праотеца патриарх Авраам и свети пророк и боговидец Моисей, и Господ Иисус Христос + всички Апостоли и пророк Мохамед са сбирщина простаци над които се извисяваш ТИ снизходително свел се до тяхното физическо състояние с отвращение!

besso
08-01-2012, 09:32
Не с тоя тон, никой не е длъжен да ти повтаря неща писани по 32847308 пъти, понеже те мързи да четеш темата.

101dalmatins
08-01-2012, 09:34
Добре бате боки кат исус и се радвам горд съм че съм обрязан българин християнин , какъвто и да съм по народност и религия не променя факта че ме боли ... не искам лекции кой къв е и кой е по висш от друг ... искам помощ щото ме боли пишока за това пиша тука

batkodoki
08-01-2012, 10:09
Точно така никави глупави предразсъдъци не променят факта, че Човекът е едно и когато го БОЛИ, болката няма разделение на будист,евреин, християнин, мюсулманин, комунист, агностик, безбожник, светец, гей или кафявоок...

А ти освен незрял простак си и изкусен манипулатор, знаеш че поискаш ли помощ - и Майка си да си убил - тук ще я получиш.

Стига рева! Сега ще ти пиша ЛС.

101dalmatins
08-01-2012, 10:39
Точно така никави глупави предразсъдъци не променят факта, че Човекът е едно и когато го БОЛИ, болката няма разделение на будист,евреин, християнин, мюсулманин, комунист, агностик, безбожник, светец, гей или кафявоок...

А ти освен незрял простак си и изкусен манипулатор, знаеш че поискаш ли помощ - и Майка си да си убил - тук ще я получиш.

Стига рева! Сега ще ти пиша ЛС.

... EE не така ... както се казва в един виц .. "най си обичам мама :)" :D

batkodoki
08-01-2012, 11:33
Не с тоя тон, никой не е длъжен да ти повтаря неща писани по 32847308 пъти, понеже те мързи да четеш темата.

Съгласен!

Но си е Дете.
Кой може да остави плачещо дете без да се опита поне да му помогне....

За 5 години видях ТУК какво ли не: от свръхителигентни хлапета с невериятно съвършен стил и слог на изказ абсолютно неподхождащ за 14-15 годишни деца, през самодоволни маниашки надценяващи значимостта си 16-17 годишни юноши, до 20-48+ мъже фиксирали съществуванието си в/у хипотетичен проблем.

Никой от тях, решил проблема си – НЕ СЕ ВЪРНА да помогне поне със слово на следващият го в нещастието негов събрат.
А виж – цялата НИШКА на Темата е изградена от Момчета, които не знаят кой е Малер, но знаят кой е Азис, не знаят кой е Хефестион но знаят кой е „Бойко“....и това знаят/и не – край няма! Мога да докажа с архив, че дори дислектици са са стремяли да „помагат“ на следващите. А най-глемите „простаци“ са били най-раздаващи се човеколюбци.

Дали това е частен парадокс или закономерност отразяващ социума в който живеем?

joe_burziq
08-01-2012, 12:06
Здравейте,
Мисля, че имам проблем и се надявам, че ще може да помогнете.
В спокойно състояние мога да забеля без проблеми (без болка или някакъв дискомфорт), но главичката се накланя надолу и наляво. При ерекция също мога да дръпна кожичката под главичката (когато е напълно сух усещам много леко опъване на гемчето, но не ме боли), но трябва да го държа с ръка. Ако не го държа при ерекция кожичката покрива края на главичката. Също така понякога гемчето се измества леко вляво.
В момента не мога да дам снимки, дано да е ясно от описанието. Дали има голяма опасност от скъсване?

П.П.: Какво представлява този Синдром на мързеливите ръце?

batkodoki
08-01-2012, 12:59
1/ погледни какво пише на Аватара ми!

2/ положи усилия да прочеше ЦЯЛАТА нишка на Темата. За Теб ще е по-добре.

panic_sucks
08-01-2012, 14:35
Здравейте,

На 21 години съм (след една седмица 22) и се притеснявам, че имам частична фимоза (даже съм почти сигурен). Може и да е някоя от другите две споменати болести/състояния в темата, не знам.

Като малък са ми правили операция точно заради проблеми със забелването (бил съм на 5-6 години), но не знам каква операция точно, нито за кое от състоянията. След това ми бяха казали май да си забелвам пишката редовно, но това беше отдавна и спомените ми са дотук.

Така, нямам май проблеми при забелването, когато не съм еректиран и се къпя под душа. Даже така си мия пениса редовно, като го забеля май докрай (може ли снимки за крайно забелен пенис, защото не съм сигурен какво значи докрай), но винаги ми е малко некомфортно и ме е страх, че нещо ще стане. Доста пъти май съм получавала тази парафимоза, но винаги след максисум 30 секунди - 1 минута съм успявал да си върна кожата обратно. Най вече ме плаши тази парафимоза, да не се окаже, че някой ден не мога да го върна обратно (повтарям, наистина винаги успявам да си върна кожата и не става толкова често, може би веднъж на 3 месеца)

Проблемът е, че когато мастурбирам и пенисът ми е еректиран, успявам да го забеля само частично и има някакво напрежение, което ми създава дискомфорт. В началото на пубертета се бях научил да мастурбирам по грешен начин, като главно търках главичката о кревата (TMS - Traumatic Masturbatory Syndrome май се нарича), но се отучих от тази практика и се научих да мастурбирам по правилния начин. Да разбирам ли, че всякакви други методи може да засилят фимозата?

Само веднъж случайно успях да си забеля пениса докрай по време на еякулация, при което доста се панирах, защото за мен това е доста странно и се бях уплашил да не стане нещо, но всичко си беше наред. Въпреки това, определено имам много напрежение при забелване, когато пенисът ми е еректиран и успявам само частично повечето пъти. Не знам дали е защото главичката ми е дебела, или защото кожичката е тясна.

Да пробвам ли упражненията за разтягане на кожата? Мисля, че при мен ще стане, защото фимозата е най-вероятно частична и бях прочел, че при натиск на повърхността започва генерирането на нови клетки, които впоследствие водят до разширяване на препуциума. Как точно се правят тези упражнения и за колко време?

Благодаря предварително :)

infrared
08-01-2012, 15:47
Добре, какво точно трябва да направя ?

tovaono
08-01-2012, 17:16
Здравейте. След месец ставам на 26 години. Преди време имах съмнения за фимоза и след консултация във ВМА при хирург се оказа, че е точно така. Утре пак отивам да ме види уролог и се надявам направо да ми извършат манипулацията - аз съм за пълно обрязване. Имам един въпрос, т.е. два :) От вчера следобяд изпитвам усещане (не знам как точно да го опиша) в областта между слабините и аналната област - изчетох всичко за уретрата, пичкочния мехур и проблемите, свързани с тях, но честно казано не намерих почти нищо общо като симптоми. Мисълта ми е това би ли могло да попречи на операцията? И вторият въпрос - имам някакви бели петна по главичката, поради невъзможността да я забеля докрай, съм забелязал, че ги имам на 2 места, но може и да се повече. Ясно ми е, че от липсата на нормална хигиена се получават подобни неща, т.е. някакви гъбички. И пак питането ми е дали това ще попречи на оперативната намеса. Дали първо ще трябва да ги оправят тези неща (гъбичките специално не знам как, понеже наистина не мога да забелвам главичката), или вследствие на обрязването и баните със смрадлика, и естествено нормалната хигиена, ще отшумят? Пак казвам, аз искам по най - бързия начин да премина през болницата. Благодаря Ви предварително :)

101dalmatins
08-01-2012, 19:48
Здравейте. След месец ставам на 26 години. Преди време имах съмнения за фимоза и след консултация във ВМА при хирург се оказа, че е точно така. Утре пак отивам да ме види уролог и се надявам направо да ми извършат манипулацията - аз съм за пълно обрязване. Имам един въпрос, т.е. два :) От вчера следобяд изпитвам усещане (не знам как точно да го опиша) в областта между слабините и аналната област - изчетох всичко за уретрата, пичкочния мехур и проблемите, свързани с тях, но честно казано не намерих почти нищо общо като симптоми. Мисълта ми е това би ли могло да попречи на операцията? И вторият въпрос - имам някакви бели петна по главичката, поради невъзможността да я забеля докрай, съм забелязал, че ги имам на 2 места, но може и да се повече. Ясно ми е, че от липсата на нормална хигиена се получават подобни неща, т.е. някакви гъбички. И пак питането ми е дали това ще попречи на оперативната намеса. Дали първо ще трябва да ги оправят тези неща (гъбичките специално не знам как, понеже наистина не мога да забелвам главичката), или вследствие на обрязването и баните със смрадлика, и естествено нормалната хигиена, ще отшумят? Пак казвам, аз искам по най - бързия начин да премина през болницата. Благодаря Ви предварително :)
Здравей, страннико. Макар да не съм на твоята възраст , проблема ми беше същия ... това което ти наричаш гъбички (то така му се вика) е някакъв вид инфекция (не ми обясниха точно каква) та .. това по никакъв начин няма да попречи на хирургичната намеса , понеже те отстраняват инфектираната кожа.Няма нужда да ги лекуваш предварително ... както моя хирург каза "лечението е ножа...". ОТ скоро ли си с този проблем или откакто се помниш ?

tovaono
08-01-2012, 19:52
Здрасти и на теб :) Благодаря за отговора :) А иначе като се замисля винаги съм го имал - проблемите с гемчето. Даже преди години след една "суха" мацка си докарах парафимоза. Оправиха ме там, лидокаини, натъпквания, доста издържана естетически беше гледката, така да се каже. Но след това си беше ок. Досега. Просто ми се иска от един път да го реша това нещо. :)

101dalmatins
08-01-2012, 19:57
Здрасти и на теб :) Благодаря за отговора :) А иначе като се замисля винаги съм го имал - проблемите с гемчето. Даже преди години след една "суха" мацка си докарах парафимоза. Оправиха ме там, лидокаини, натъпквания, доста издържана естетически беше гледката, така да се каже. Но след това си беше ок. Досега. Просто ми се иска от един път да го реша това нещо. :)

Решавай бързо. Аз се реших и веднага споделих с наще , на следващия ден бях в болницата и ми правеха ЕКГ и кръвни изследвания. Ден по късно ме качиха на операционната и за 30 минути станах по-красив. От гледна точка на хигиената е много по добре да бъдеш обрязан.Също така "красавецът" ти ще изглежда, повярвай ми от личен опит знам, много по масивен , едър , голям или както искаш го разбирай .. "нещото" ще ти хареса повече ! Сега аз съм в въстановителния процес .. вярно е малко е неприятно , понеже е доста чувствителен орган , но с малко пазене и бани с тетра (смарагда) всичко ще се оправи до 2 седмици макс. Така че няма какво да се чудиш , мен ако питаш - утре изследвания , вдруги ден - операция :) УСПЕХ !

tovaono
08-01-2012, 20:03
Решавай бързо. Аз се реших и веднага споделих с наще , на следващия ден бях в болницата и ми правеха ЕКГ и кръвни изследвания. Ден по късно ме качиха на операционната и за 30 минути станах по-красив. От гледна точка на хигиената е много по добре да бъдеш обрязан.Също така "красавецът" ти ще изглежда, повярвай ми от личен опит знам, много по масивен , едър , голям или както искаш го разбирай .. "нещото" ще ти хареса повече ! Сега аз съм в въстановителния процес .. вярно е малко е неприятно , понеже е доста чувствителен орган , но с малко пазене и бани с тетра (смарагда) всичко ще се оправи до 2 седмици макс. Така че няма какво да се чудиш , мен ако питаш - утре изследвания , вдруги ден - операция :) УСПЕХ !

Благодаря ти за отговора :) Ами да, и аз искам ако може още утре да станат нещата, и да минават лека полека. Благодаря ти още един път и успех :)

notlike
08-01-2012, 20:31
Няма да се притесняваш, пич, всичко ще е ОК. Аз минах под ножа на 5-ти юли, вече бачкам, ходя на лостове, тренирам си в нас и се мъча да спортувам, доколкото мога, защото работата ти такова майката без значение дали си обрязан, необрязан, гладен, сит и така нататък. Преди няколко дена си хванах ринга и е въпрос на време да правя и забивки на баскетбола с моя скромен ръст от 1.77-8. Така че смело напред!

joe_burziq
08-01-2012, 21:02
Някой може ли да ми обясни ето това изречение от началото на темата:
"Фимозата е състояние, при което отворът на препуциума /кожичката покриваща главиката/ е стеснен и не позволява свободно да се открива главичката".

Това се отнася за спокойно състояние, без да се забелва с ръка, или главичката не може да се открие дори когато кожичката се издърпва с ръка?

101dalmatins
08-01-2012, 21:44
Някой може ли да ми обясни ето това изречение от началото на темата:
"Фимозата е състояние, при което отворът на препуциума /кожичката покриваща главиката/ е стеснен и не позволява свободно да се открива главичката".

Това се отнася за спокойно състояние, без да се забелва с ръка, или главичката не може да се открие дори когато кожичката се издърпва с ръка?
Здравей! Означава че неможеш да заголваш главичката на гланс пенис или осъществяването е придружено с болка или неудобство в зоната на пениса. Най често се случва в състояние на ерекция

tovaono
08-02-2012, 13:59
Няма да се притесняваш, пич, всичко ще е ОК. Аз минах под ножа на 5-ти юли, вече бачкам, ходя на лостове, тренирам си в нас и се мъча да спортувам, доколкото мога, защото работата ти такова майката без значение дали си обрязан, необрязан, гладен, сит и така нататък. Преди няколко дена си хванах ринга и е въпрос на време да правя и забивки на баскетбола с моя скромен ръст от 1.77-8. Така че смело напред!

Благодаря ти за отговора :) Официалната дата е 8 август, ако има чалъм още на същия ден ще ме оправят, ако ли не - преспивам и на другия ден стават нещата :) Понеделник съм на изследвания и така. :)

methamphetaminee
08-03-2012, 22:33
здравейте
на 15 съм девствен съм
искам да попитам нужно ли е да се оперирам и да ми махнат "гемчето" при положение че когато си го обелвам не усещам болка и даже го обелвам с близо сантиметър по-надолу от "коронката" вярно имам чувствителност но не е мн голяма
бях чул че трябва да се среже това "гемче" задължително ли е ?
благодаря :)

methamphetaminee
08-03-2012, 23:42
забравих да спомена че това е при ерекция моля дайте съвет

batkodoki
08-05-2012, 10:47
здравейте
на 15 съм девствен съм
искам да попитам нужно ли е да се оперирам и да ми махнат "гемчето" при положение че когато си го обелвам не усещам болка и даже го обелвам с близо сантиметър по-надолу от "коронката" вярно имам чувствителност но не е мн голяма
бях чул че трябва да се среже това "гемче" задължително ли е ?
благодаря :)

НЕ!

Съвсем нищо ти няма! :)

Нищо няма да се реже, нищо НЕ ТРЯБВА да се "къса"...

Важното е тепърва да не паднеш в капана на Синдрома на Мързеливите Ръце!
За целта са нужни ДВЕ простички правила:

при ВСЯКА игра с пишока се стреми МАКСИМАЛНО да оголваш главичката, толкова колкото позволява. ДО границата на болката, без да я преминаваш. БЕЗ НАСИЛИЕ, НАПЪВАНЕ, НАТЯГАНЕ! Колкото позволява – толкова! С всеки изминал ден това „толкова“ ще става или все повече или все по-лесно.

при ВСЯКА игра с пишока – ползвай СМАЗКА! Някакъв лубрикант, може да е бебешко олио-ГЕЛ, бебшко олио, специализирани (скъпи) гелове на Дюрекс...или каквото там си напаснеш за „смазка“. В краен случай – слюнка.

Но НИКОГА „НА СУХО“!

Към момента нямаш никакъв проблем, повече от „нормален“ си – не залагай такъв поради „мързеливи ръце“. ;)

batkodoki
08-05-2012, 13:07
Здравейте. След месец ставам на 26 години. Преди време имах съмнения за фимоза и след консултация във ВМА при хирург се оказа, че е точно така. Утре пак отивам да ме види уролог и се надявам направо да ми извършат манипулацията - аз съм за пълно обрязване. Имам един въпрос, т.е. два :) От вчера следобяд изпитвам усещане (не знам как точно да го опиша) в областта между слабините и аналната област - изчетох всичко за уретрата, пичкочния мехур и проблемите, свързани с тях, но честно казано не намерих почти нищо общо като симптоми. Мисълта ми е това би ли могло да попречи на операцията? И вторият въпрос - имам някакви бели петна по главичката, поради невъзможността да я забеля докрай, съм забелязал, че ги имам на 2 места, но може и да се повече. Ясно ми е, че от липсата на нормална хигиена се получават подобни неща, т.е. някакви гъбички. И пак питането ми е дали това ще попречи на оперативната намеса. Дали първо ще трябва да ги оправят тези неща (гъбичките специално не знам как, понеже наистина не мога да забелвам главичката), или вследствие на обрязването и баните със смрадлика, и естествено нормалната хигиена, ще отшумят? Пак казвам, аз искам по най - бързия начин да премина през болницата. Благодаря Ви предварително :)

привет:)

При теб възстановителният процес няма да е типичен, което не е проблем разбира се. Основното е с каква нагласа и очаквания влизаш да решиш даден проблем.

По 1/ на психогенна основа „сърцето на Мъжа“ (простатата, според Елините) „бражди“= създава специфични соматично дефинируеми ефекти.
По 2/ Оператора решава, по правило се „реже“ и се покрива с антибиотичен/антимикотичен чадър.

ВАЖНО Е обаче – Майстор да отдиференцира баналната микоза от сложни неща!

batkodoki
08-05-2012, 13:43
Благодаря ти за отговора :) Официалната дата е 8 август, ако има чалъм още на същия ден ще ме оправят, ако ли не - преспивам и на другия ден стават нещата :) Понеделник съм на изследвания и така. :)

Щом най – обгрижваният Потребител в последните 50 дни е благоволил да комуникира пряко с теб – следвай Го! Длъжен е да те води! Но е крехко раним..несамодостатъчен...

tovaono
08-06-2012, 00:01
привет:)

При теб възстановителният процес няма да е типичен, което не е проблем разбира се. Основното е с каква нагласа и очаквания влизаш да решиш даден проблем.

По 1/ на психогенна основа „сърцето на Мъжа“ (простатата, според Елините) „бражди“= създава специфични соматично дефинируеми ефекти.
По 2/ Оператора решава, по правило се „реже“ и се покрива с антибиотичен/антимикотичен чадър.

ВАЖНО Е обаче – Майстор да отдиференцира баналната микоза от сложни неща!


Благодаря Ви за отговорите :) Това за възстановителния процес означава, че ще е повечко време ли? Също дали ще има проблем след процедурата да си помагам за възстановяването с що - годе разумни количества концентрат? Ракийка да речем, за по -лесно заспиване и отпускане? Или да Ви питам за болкоуспокояващи, мазила разни, мента глог валериан? Благодаря Ви предварително :)

101dalmatins
08-06-2012, 08:36
Благодаря Ви за отговорите :) Това за възстановителния процес означава, че ще е повечко време ли? Също дали ще има проблем след процедурата да си помагам за възстановяването с що - годе разумни количества концентрат? Ракийка да речем, за по -лесно заспиване и отпускане? Или да Ви питам за болкоуспокояващи, мазила разни, мента глог валериан? Благодаря Ви предварително :)

Здравей :)
За болкоуспокоителни на мен в болницата ми даваха аналгин (мисля че) но за концентрата (ако аз съм разбрал че ще пиеш ракия) по-добре го топвай в тетра (смардлика) по 10-15 минутки 2 или 3 пъти дневно. Но мисля че твоят хирург би трябвало да ти обясни всичко , ако не е , тук си имаме човек (бате бочко) дето май е хирург и доста ще ти помогне. На мен доста ми помогна тук и се надявам с това което ми е помогнал той , да мога да ви помогна и аз (доколкото ми разрешават възможностите).Нека чуем мнението на бате боки и тогава можем да коментираме.

besso
08-07-2012, 09:29
бате бочко и бате боки http://www.teenproblem.net/forum/images/smilies/c050.gif http://www.teenproblem.net/forum/images/smilies/bj.gif

tovaono
08-09-2012, 10:07
И така :) Да си разкажа и аз историята :) След почти 3-4-5 дневно безсъние, вчера (8 август) сутринта бях пред ВМА с всички изследвания, направления, боксерки и тениски в раницата. Някъде към 9 ч. дойде и моят ред пред кабинета на урологията в поликниката. Попълване на документи, подписи, такса (5, 80 лв. за престой в болницата, колкото всъщност ми излезе цялата процедура), обличане на пижама в приземния етаж и около 10:30 ч. вече бях в стаята, където трябваше да изчакам. Има - няма час и малко, дойде една сестра и рече: "Айде". Аз казах "Добре". Сложиха ми шапка, дадоха ми престилка и кълцуни, и ме свалиха на 3 етаж, където са операционните. Мисля че операцията продължи около 30 - 40 мин. , понеже подготовката и упойката бяха докъм 12:20 ч. , а хирургът изключи лампите над операционното легло малко преди 13 ч. След това ме качиха пак в стаята, лежах малко, гледах телевизия, четох за пореден път този форум :) , разхождах се, пуших, хапнах вечерята, която ни дадоха, вечерта гледах волейбола и даже успях да подремна малко през нощта. Имаше на 3 пъти болки, неприятни наистина, но няма как. Сутринта ми свалиха превръзката, на няколко места позаболя, но всичко в рамките на нормалното. Сега съм вкъщи вече, ще правя първата баня със смрадлика, след което по шевовете и пръстенчето от насъбрала се кожа зад главичката ще наложа дефламол и ще сложа стерилна марля, както ми каза да правя хирургът. Отток нямам. Кончетата са много къси. Това е засега. И целият съм все още в йод... :)

batkodoki
08-09-2012, 11:13
И така :) Да си разкажа и аз историята :) След почти 3-4-5 дневно безсъние, вчера (8 август) сутринта бях пред ВМА с всички изследвания, направления, боксерки и тениски в раницата. Някъде към 9 ч. дойде и моят ред пред кабинета на урологията в поликниката. Попълване на документи, подписи, такса (5, 80 лв. за престой в болницата, колкото всъщност ми излезе цялата процедура), обличане на пижама в приземния етаж и около 10:30 ч. вече бях в стаята, където трябваше да изчакам. Има - няма час и малко, дойде една сестра и рече: "Айде". Аз казах "Добре". Сложиха ми шапка, дадоха ми престилка и кълцуни, и ме свалиха на 3 етаж, където са операционните. Мисля че операцията продължи около 30 - 40 мин. , понеже подготовката и упойката бяха докъм 12:20 ч. , а хирургът изключи лампите над операционното легло малко преди 13 ч. След това ме качиха пак в стаята, лежах малко, гледах телевизия, четох за пореден път този форум :) , разхождах се, пуших, хапнах вечерята, която ни дадоха, вечерта гледах волейбола и даже успях да подремна малко през нощта. Имаше на 3 пъти болки, неприятни наистина, но няма как. Сутринта ми свалиха превръзката, на няколко места позаболя, но всичко в рамките на нормалното. Сега съм вкъщи вече, ще правя първата баня със смрадлика, след което по шевовете и пръстенчето от насъбрала се кожа зад главичката ще наложа дефламол и ще сложа стерилна марля, както ми каза да правя хирургът. Отток нямам. Кончетата са много къси. Това е засега. И целият съм все още в йод... :)

Хмм...(тук ругая наум Родителите, Лекарите и Учителите твои) ...е честито!

Ти си пълнолетен, следователно мога да препоръчвам пряко: изпрати/поръчай на близък да ти купи от коя да е аптека самозалепващ се бинт. Размер (според пишока), четири твои пръста стигат :) СЛЕД първата баня ВЪВ смрадликата подменяш щатната подложка с нова – избора на подобни е многообразен: от високоспециализирани постоперативни скъпи до банални памучни марлички. Не залагай на скъпото, раната по пишока не е на пасивно място – Той по презумция се изявявя в работно-агресивно състояние и затова там е важно „стиковането“, на разделените тъкани да стане с оглед запазване на максималната им разтегливост дори при наличие на обструктивни моменти в това поле.

Старата превръзка се сваля ВЪВ банята от смрадликова отвара. БЕЗ насилие „зор“, дърпане...
Новата след банята се поставя така: базовата марличка (задължителна до поне 7 ден) + надвръзка от ЕДНА до ДВЕ витки на самозалепващият се бинт!
МНОГО ВАЖНО!!! - Бинта е ЕЛАСТИЧЕН, НЕ СТЯГАЙ ПИШОКА В НЕГО! Трябва просто да придържа основната марличка. Предимствата:
правилно сложен идеално поддържа основната марля.
Еластичен е – правилно сложен следва естествените спонтанни ерекции на пениса без да изпада от него или без да наранява „впивайки се“ в нежните оточни тъкани.
Подтиска появата на така ужасяващият Момчетата оток чисто механично.

Недостатъци:
-по-скъп, по-недостъпен,
НЕправилно (СТЕГНАТО СЛОЖЕН!!!!) прави страхотни проблеми!
Правилно положен – често дава преходен „отпечатък по корпуса на пениса“ в следствие на спонтанните ерекции. Просто има видим белег, отминаващ за ден-два.


Толкова за сега.
Пиши – ще помагаме солидарно!

При авария, СТРАХ, гняв, СЪМНЕНИЯ....пиши пряко на ЛС!
Ще те извадя най-отгоре, като ключов приоритет и ще помагам (стига да не си досаден пикльо-ревльо) . :)
Първите Седем дни ще са трудни. Питай и споделяй – ще помагаме!

Толкова. Поздрави :)

tovaono
08-09-2012, 11:39
Хмм...(тук ругая наум Родителите, Лекарите и Учителите твои) ...е честито!

Ти си пълнолетен, следователно мога да препоръчвам пряко: изпрати/поръчай на близък да ти купи от коя да е аптека самозалепващ се бинт. Размер (според пишока), четири твои пръста стигат :) СЛЕД първата баня ВЪВ смрадликата подменяш щатната подложка с нова – избора на подобни е многообразен: от високоспециализирани постоперативни скъпи до банални памучни марлички. Не залагай на скъпото, раната по пишока не е на пасивно място – Той по презумция се изявявя в работно-агресивно състояние и затова там е важно „стиковането“, на разделените тъкани да стане с оглед запазване на максималната им разтегливост дори при наличие на обструктивни моменти в това поле.

Старата превръзка се сваля ВЪВ банята от смрадликова отвара. БЕЗ насилие „зор“, дърпане...
Новата след банята се поставя така: базовата марличка (задължителна до поне 7 ден) + надвръзка от ЕДНА до ДВЕ витки на самозалепващият се бинт!
МНОГО ВАЖНО!!! - Бинта е ЕЛАСТИЧЕН, НЕ СТЯГАЙ ПИШОКА В НЕГО! Трябва просто да придържа основната марличка. Предимствата:
правилно сложен идеално поддържа основната марля.
Еластичен е – правилно сложен следва естествените спонтанни ерекции на пениса без да изпада от него или без да наранява „впивайки се“ в нежните оточни тъкани.
Подтиска появата на така ужасяващият Момчетата оток чисто механично.

Недостатъци:
-по-скъп, по-недостъпен,
НЕправилно (СТЕГНАТО СЛОЖЕН!!!!) прави страхотни проблеми!
Правилно положен – често дава преходен „отпечатък по корпуса на пениса“ в следствие на спонтанните ерекции. Просто има видим белег, отминаващ за ден-два.


Толкова за сега.
Пиши – ще помагаме солидарно!

При авария, СТРАХ, гняв, СЪМНЕНИЯ....пиши пряко на ЛС!
Ще те извадя най-отгоре, като ключов приоритет и ще помагам (стига да не си досаден пикльо-ревльо) . :)
Първите Седем дни ще са трудни. Питай и споделяй – ще помагаме!

Толкова. Поздрави :)

Благодаря Ви много за бързия отговор! Наистина! :) Набързо споделям: ами да, взех си доста от стерилните марлички, всякакви размери за да видя кой ще ми е най - удобен. Май съм си сложил малко по - голяма понеже в момента целият пенис + главичката е в марлята (т.е. не точно, понеже съм сложил лентичка левкопласт, колкото да държи марлята в основата й да не се разлепи, а в горната си част си е отворена, най - точно го оприличавам на букет, само дето вместо цветя има мъжки полов орган :) ) и предполагам, че още на първото ходене по малка нужда ще намокря с урина и самата марля и ще ми се наложи да я сменя. Всеки път ли когато сменям марличката трябва да правя бани със смрадлика, или има някаква друга процедура. Всъщност марлята, която докторът ми сложи падна сама.. Това не знам дали е ок, или не :) Мисля да си слагам от най - малките по размер марлички, понеже с тях отворчето на уретрата няма да е покрито и няма да се притеснявам от попадане на урина върху марлята, или поне ще се старая (което разбира се означава да съм седнал, докато съм по малка нужда :) ), а пък и главичката на пениса лека - полека ще свиква с допира. Всъщност тази насъбрала кожа между долната част на главичката на пениса и линията със шевовете ли е оттокът? Или ако не, нормално ли е да я има? Точно там хирургът ми каза да налагам с дефламол след банята със смрадлика - на линията със шевовете и раничките и да я разнеса по насъбралата се кожа с помощта на марлята, след което слагам левкопластче за да се задържи самата марля. Мисля, че тук е мястото да допълня, че нито едно от двете неща, които ме притесняваха преди операцията се оказа вярно - нито имам проблем с простата, нито имам гъбички.. Всичко явно наистина е било до самовнушението. Ами това е засега. Още един път ГОЛЯМО благодаря за помощта и подкрепата, както и за цялата тема, която ми внуши увереност да направя тази стъпка :)

batkodoki
08-09-2012, 11:55
Прощавай НЕ РАЗБРАХ какво толкова те скандализира!
Че е изградил собствена система на обръщения - ми нека!
Че не зачита "авторитети" и и не им отдава "дължимото уважение" - ми нека!

Хлапето е на 16 и ОПИТВА да помага на другите толкова колкото може!

РЕСПЕКТ, чест и почитания за този му стремеж!!!

p.s. при теб не знам, но аз само кучето си именувам по "паспортно име". Всички останали в Дома си имат реално знчими прозвища, нещо регулярно за всеки бг дом където Георги = Гошо/Жоро, Иван= Ваньо, Ванка.......ect....

joe_burziq
08-09-2012, 13:54
Въпрос (може би малко глупав): Възможно ли е в следтийнейджърска възраст кожичката да се натрупва зад главичката (заради дълъг препуциум), но това да не означава, че със сигурност има някакъв проблем (фимоза, гемче или друго)?
И още един въпрос: Накланянето на главичката при забелване в спокойно състояние (без никаква болка) сигурен признак ли е, че има проблем (фимоза, късо гемче и т.н.)?

tovaono
08-10-2012, 19:42
И така, ето ме пак с впечатления и изживявания :) Минаха два пълни дни от операцията в сряда на обяд. Тази сутрин беше текло кръв по марлята, която предполагам е дошла от ерекцията. Тя като че ли не беше силна, но я усетих насън и се стреснах, и всъщност така се събудих. Отново си нацапах марлята след като уринирах, като самото уриниране не ме заболя толкова, колкото предната вечер. Имам чувството, че съм няк'в пълен некадърник, понеже така и не мога да си слагам марлята като хората :) Все се изхлузва и стига до набръчканата кожа / отока. Имам идея как това може да се предотврати - след като съм загънал самата марля и съм сложил хирургичен лейкопласт за да не се разтваря от движенията, мисля с още една лепенка да захвана вече фиксираната марля към областта под коремните мускули (не знам как точно се казва областта над пишока :) ), но само за дневната превръзка, че през нощта не знам дали ще е уместно с оглед на евентуалните ерекции. Батко Доки ми каза да ползвам еластичен самозалепващ се бинт, но се оказа, че в целия квартал го нямат в аптеките.. Даже на една от тях, не са знаели какво е това.. Утре ще помоля отново приятелите да потърсят. Всъщност като нацапаш марлята с урина, колкото и да е малко веднага трябва да се смени ли? Или може да се изчака до банята със смрадлика, понеже нали само тогава се сменя марлята? Ще бъде благодарен да ме посъветвате :) Иначе днес по някое време пак е покървяло по марлята. Доста косъмчета стърчат от мястото на гемчето и ги усещам през превръзката. Като цяло си е подут, доста е набръчкано, но си правя баните със смрадлика (всеки път си правя нова отвара, а не я оставам в хладилника за повторна употреба) и се мажа с дефламол по конците, както ми каза хирургът и се надявам след известно време да има подобрение. Спя по гръб, гледам C&I Network, играя Diablo и Heroes, чета Wheel Of Time за пореден път и така. Ами това е засега :)

6ibanqka
08-10-2012, 21:55
Хора, здравейте! Имам едно питане - от София съм и се чуда в коя болница да отида. Вие в коя сте били и как беше. Имам си направление вече от джипито, така че трябва да работат с касата.

tovaono
08-10-2012, 22:23
Хора, здравейте! Имам едно питане - от София съм и се чуда в коя болница да отида. Вие в коя сте били и как беше. Имам си направление вече от джипито, така че трябва да работат с касата.

Здравей :) Ами аз бях във ВМА :) Доволен съм като цяло, а и работят с касата. Иначе по - назад в темата има цитирани имена на специалисти, клиники и други лечебни заведения :)

grader
08-11-2012, 06:06
И така, ето ме пак с впечатления и изживявания :) Минаха два пълни дни от операцията в сряда на обяд. Тази сутрин беше текло кръв по марлята, която предполагам е дошла от ерекцията. Тя като че ли не беше силна, но я усетих насън и се стреснах, и всъщност така се събудих. Отново си нацапах марлята след като уринирах, като самото уриниране не ме заболя толкова, колкото предната вечер. Имам чувството, че съм няк'в пълен некадърник, понеже така и не мога да си слагам марлята като хората :) Все се изхлузва и стига до набръчканата кожа / отока. Имам идея как това може да се предотврати - след като съм загънал самата марля и съм сложил хирургичен лейкопласт за да не се разтваря от движенията, мисля с още една лепенка да захвана вече фиксираната марля към областта под коремните мускули (не знам как точно се казва областта над пишока :) ), но само за дневната превръзка, че през нощта не знам дали ще е уместно с оглед на евентуалните ерекции. Батко Доки ми каза да ползвам еластичен самозалепващ се бинт, но се оказа, че в целия квартал го нямат в аптеките.. Даже на една от тях, не са знаели какво е това.. Утре ще помоля отново приятелите да потърсят. Всъщност като нацапаш марлята с урина, колкото и да е малко веднага трябва да се смени ли? Или може да се изчака до банята със смрадлика, понеже нали само тогава се сменя марлята? Ще бъде благодарен да ме посъветвате :) Иначе днес по някое време пак е покървяло по марлята. Доста косъмчета стърчат от мястото на гемчето и ги усещам през превръзката. Като цяло си е подут, доста е набръчкано, но си правя баните със смрадлика (всеки път си правя нова отвара, а не я оставам в хладилника за повторна употреба) и се мажа с дефламол по конците, както ми каза хирургът и се надявам след известно време да има подобрение. Спя по гръб, гледам C&I Network, играя Diablo и Heroes, чета Wheel Of Time за пореден път и така. Ами това е засега :)


А ти каква операция си претърпял... пълно или частично обрязване или само гемчето?

101dalmatins
08-11-2012, 09:10
И така, ето ме пак с впечатления и изживявания :) Минаха два пълни дни от операцията в сряда на обяд. Тази сутрин беше текло кръв по марлята, която предполагам е дошла от ерекцията. Тя като че ли не беше силна, но я усетих насън и се стреснах, и всъщност така се събудих. Отново си нацапах марлята след като уринирах, като самото уриниране не ме заболя толкова, колкото предната вечер. Имам чувството, че съм няк'в пълен некадърник, понеже така и не мога да си слагам марлята като хората :) Все се изхлузва и стига до набръчканата кожа / отока. Имам идея как това може да се предотврати - след като съм загънал самата марля и съм сложил хирургичен лейкопласт за да не се разтваря от движенията, мисля с още една лепенка да захвана вече фиксираната марля към областта под коремните мускули (не знам как точно се казва областта над пишока :) ), но само за дневната превръзка, че през нощта не знам дали ще е уместно с оглед на евентуалните ерекции. Батко Доки ми каза да ползвам еластичен самозалепващ се бинт, но се оказа, че в целия квартал го нямат в аптеките.. Даже на една от тях, не са знаели какво е това.. Утре ще помоля отново приятелите да потърсят. Всъщност като нацапаш марлята с урина, колкото и да е малко веднага трябва да се смени ли? Или може да се изчака до банята със смрадлика, понеже нали само тогава се сменя марлята? Ще бъде благодарен да ме посъветвате :) Иначе днес по някое време пак е покървяло по марлята. Доста косъмчета стърчат от мястото на гемчето и ги усещам през превръзката. Като цяло си е подут, доста е набръчкано, но си правя баните със смрадлика (всеки път си правя нова отвара, а не я оставам в хладилника за повторна употреба) и се мажа с дефламол по конците, както ми каза хирургът и се надявам след известно време да има подобрение. Спя по гръб, гледам C&I Network, играя Diablo и Heroes, чета Wheel Of Time за пореден път и така. Ами това е засега :)

Здравей :)
При мен нямаше никаква болка при уринирането. Можеби при теб има защото още е прясна операцията - не се бой , всичко ще бъде наред. Когато уринираш , махай марлята и я слагай отново за да се намали риска от инфекция. Аз когато уринирам махам марлята и я навивам отново. За проблема с падането - правя така: Навивам марлята около "малкия" като внимателно прикрепям едната част с другата със левкопласт. След това отново с левкопласт залепям марлята за зоната над пишока , тази на най-долния коремен мускул. На 9 ти ден нямах никакъв проблем със спортуването (понеже тренирам футбол) вече играя пълноценно (разбира се внимавам да не го нараня). За кръвта по марлята не се притеснявай , ще кърви още доста време. Аз вече съм на 12 ти ден и още ми кърви (много малко , но кърви) по марлята. Гледай C&I Network играй DIABLO и HEROES чети книжки и т.н ... възстановителния период ще мине много по-бързо отколкото си очаквал.

Отначало може марлята да залепва по пишока НЕ Я ОТДЕЛЯЙ ПРИНУДИТЕЛНО. Задължително като я махаш я махай със смардлика , защото принудителното махане може да доведе до трайни белези ...

Това е за сега .. аз с толкова мога да ти помогна , надявам се да съм ти бил полезен , за още проблеми пиши тук в темата ... се ще се намери някой да помогне ;)
Поздрави :)

tovaono
08-11-2012, 11:34
А ти каква операция си претърпял... пълно или частично обрязване или само гемчето?

Здравей :) Аз съм с пълно обрязване :)

tovaono
08-11-2012, 11:43
Здравей :)
При мен нямаше никаква болка при уринирането. Можеби при теб има защото още е прясна операцията - не се бой , всичко ще бъде наред. Когато уринираш , махай марлята и я слагай отново за да се намали риска от инфекция. Аз когато уринирам махам марлята и я навивам отново. За проблема с падането - правя така: Навивам марлята около "малкия" като внимателно прикрепям едната част с другата със левкопласт. След това отново с левкопласт залепям марлята за зоната над пишока , тази на най-долния коремен мускул. На 9 ти ден нямах никакъв проблем със спортуването (понеже тренирам футбол) вече играя пълноценно (разбира се внимавам да не го нараня). За кръвта по марлята не се притеснявай , ще кърви още доста време. Аз вече съм на 12 ти ден и още ми кърви (много малко , но кърви) по марлята. Гледай C&I Network играй DIABLO и HEROES чети книжки и т.н ... възстановителния период ще мине много по-бързо отколкото си очаквал.

Отначало може марлята да залепва по пишока НЕ Я ОТДЕЛЯЙ ПРИНУДИТЕЛНО. Задължително като я махаш я махай със смардлика , защото принудителното махане може да доведе до трайни белези ...

Това е за сега .. аз с толкова мога да ти помогна , надявам се да съм ти бил полезен , за още проблеми пиши тук в темата ... се ще се намери някой да помогне ;)
Поздрави :)

Здравей :) Благодаря ти много за съветите :) Хубаво е, че има още един колега, който макар и с аванас, паралелно "регрнва" :))) И още два изключително "резонни" въпроса имам:
1. Веднага ли се прецежда смрадликата след като е готова, или се изчаква половин час и тогава се цеди, и се прави банята?
2. На кой ден е ок да се изкъпя нормално? Без торбички и ластички и т.н. Понеже идеята за нещо различно от марля, презерватив, женски устни и влагалище да се допират до малкия приятел изобщо не ми се нрави :)

Поздрави и благодарности от Бъкстон :)))

grader
08-11-2012, 12:19
Относно смрадликата ... то си пише на опаковката ,оставяш я да се охлади и след това прецеждаш и ползваш само няколко часа след това .идеята е ,че се замърсява отварата с бактереии и не става за промивки като мине време ,а не че ще се развали нещо.

Относно къпането ... това е хирургична рана трябва да се е затворила 100% за да може да се къпеш иначе ще я замърсиш . брой го една седмица !

А относно другите презервативи или вагини ... абе я си изчакай да си зарастне както трябва 1 месец да не тичаш с пешкира между краката при доктора и да те тунингова наново .

tovaono
08-11-2012, 12:33
Относно смрадликата ... то си пише на опаковката ,оставяш я да се охлади и след това прецеждаш и ползваш само няколко часа след това .идеята е ,че се замърсява отварата с бактереии и не става за промивки като мине време ,а не че ще се развали нещо.

Относно къпането ... това е хирургична рана трябва да се е затворила 100% за да може да се къпеш иначе ще я замърсиш . брой го една седмица !

А относно другите презервативи или вагини ... абе я си изчакай да си зарастне както трябва 1 месец да не тичаш с пешкира между краката при доктора и да те тунингова наново .

Благодаря ти за отговора :) Ами да, аз точно както е описано го правя - литър вода в тенджерата, кипва, слагам 2 супени лъжици, варя 5 минути и е готово. Току - що изчаках половин час преди да прецедя, но още е доста гореща смрадликата, което предполагам се дължи на това, че като е по - голямо количеството, по - бавно изстива и сега ще трябва да изчакам още време за да мога да направя банята. Май ще е по - добре веднага след като е готова, да прецедя в стъклената купичка за да изстине по - бързо :) Аз така или иначе след като направя банята хвърлям отварата, понеже един път вече съм топил - падат превръзки, нещо като бял разтвор от марлята, косъмчета - не ми се иска да я ползвам отново след това и за това си правя нова :) И така. А иначе благодаря и за съвета за къпането - засега ще се мия както мога на мивката явно :) Честно казано единственото, което ми е смотано е тази набръчкана кожа между долния край на главичката и мястото на шева - плътен пръстен от розова кожа, подута, набръчкана. Не е приятна гледка. Ама няма как :)

grader
08-11-2012, 13:21
Изчакай да се възтановиш и тогава гледай критично аз поне така съм настроен на мен преди 3 дни ми правиха полуобрязване ако мога така да се изразя и сега прилича на франкенщайн хахахах

tovaono
08-11-2012, 13:42
Изчакай да се възтановиш и тогава гледай критично аз поне така съм настроен на мен преди 3 дни ми правиха полуобрязване ако мога така да се изразя и сега прилича на франкенщайн хахахах

Хехе, дам, същата работа. Всичко с времето си са казали хората :)

besso
08-11-2012, 14:40
литър вода в тенджерата, кипва, слагам 2 супени лъжици, варя 5 минути и е готово.
Реално за банята ти трябва една чашка около 100мл. а и приготвения разтвор има трайност към 20 часа, при положение, че се държи в хладилника. Това, което правех аз беше да сложа около 150 мл, вода и като заври да сложа чаена лъжичка смрадлика, ври 5 минути, оставям да изстине половин час, отцеждам и готово - имам около 100мл. отвара, която ползвам и изливам. 150-те милилитра завират за 1 минута, изстиват много по-бързо от цял литър и за 20 дни ежедневни бани изхабих половин пакетче смрадлика. ;) За съд използвах обикновена пластмасова чашка от кафемашина - от тия белите :D

tovaono
08-11-2012, 17:12
Реално за банята ти трябва една чашка около 100мл. а и приготвения разтвор има трайност към 20 часа, при положение, че се държи в хладилника. Това, което правех аз беше да сложа около 150 мл, вода и като заври да сложа чаена лъжичка смрадлика, ври 5 минути, оставям да изстине половин час, отцеждам и готово - имам около 100мл. отвара, която ползвам и изливам. 150-те милилитра завират за 1 минута, изстиват много по-бързо от цял литър и за 20 дни ежедневни бани изхабих половин пакетче смрадлика. ;) За съд използвах обикновена пластмасова чашка от кафемашина - от тия белите :D

TEACH ME MASTER :D Доста хитро наистина :) Аз ползвам стъклена купичка, че да има повечко място да пада марлята, ама виж сега просто ще и зема "мярката" и така ше пробвам :) Мерси за съвета :)

besso
08-11-2012, 21:06
http://i0.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/004/006/y-u-no-guy.jpg
Y U NO figured this out yourself yet?!

tovaono
08-11-2012, 21:31
http://i0.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/004/006/y-u-no-guy.jpg
Y U NO figured this out yourself yet?!


http://i0.kym-cdn.com/entries/icons/original/000/003/617/okayguy.jpg

(chuckle)

besso
08-12-2012, 09:39
http://www.memes.at/faces/x_all_the_y.jpg
READ ALL THE REPLIES!!

tovaono
08-12-2012, 13:36
http://www.memes.at/faces/x_all_the_y.jpg
READ ALL THE REPLIES!!

9gag army.. явно сме навсякъде.. :D

besso
08-12-2012, 15:45
What it looks like
http://alltheragefaces.com/img/faces/png/neutral-feel-like-a-sir-clean.png
What it actually is
http://alltheragefaces.com/img/faces/png/misc-pedobear.png
:D

tovaono
08-12-2012, 16:16
What it looks like
http://alltheragefaces.com/img/faces/png/neutral-feel-like-a-sir-clean.png
What it actually is
http://alltheragefaces.com/img/faces/png/misc-pedobear.png
:D

дам... :D ние обърнахме темата в постове за мемета обаче.. стилно.. :D как е при теб иначе? как върви cooldown - a :)

besso
08-12-2012, 17:46
:D Да, модераторите имате благословията да изтриете последните лигавщини, че спамнахме темата.
Иначе аз се рязах на 15-и декември миналата година. всичко е наред вече. В началото имаше период 2-3 месеца на свикване с различията, трудности със свършването и т.н., от които на моменти горчиво съжалявах, че съм се обрязал, но вече всичко е наред :) Още си личи белега и дори при вглеждане се вижда къде са били конците, но това ми е най-малкия проблем, а и гаджето си ми го харесва :D Предполагам това с времето ще се оправи съвсем. За друго не се сещам, ако имаш конкретен въпроси - питай :)

101dalmatins
08-15-2012, 15:20
ами мен ме оперираха и ми сложиха конци ... казаха ми че до 10-12 дена ще се махнат конците ... днес е 16 ден от операцията и конците все още са си на мястото , паднаха само 3 останалите 10 не мърдат ... кога ще се махнат , има ли някакъв начин да ги махна по-бързо защото единият от конците страшно много ме боли ...

corrupted.justice
08-15-2012, 15:54
Да си кажа и аз какво ми е на глвата в буквалния и преносен смисъл на думата.
На 24 години съм. Имам сходни проблеми като всички останали - главата ми не може да се заголи добре при еректирало състояние.
Преди някъде около 3 седмици си направих операция, като преди това, с урологът бях ходил поне 2 пъти на преглед и той прецени, че моето състояние не е фимоза, а къс гем. Каза, че няма нужда от обрязване, а просто леко срязване на юздата. Направи ми опереция под местна упойка, обаче аз изобщо не съм доволен от резултатите. Първо (по-малко притеснително) остана част от юздичката (основата) и второ, което повече ми притеснява, пак не мога да си заголвам изцяло главата (в еректирало състояние е почти 1/3 от пениса и става наистина голяма), което просто компромитира изцяло хирургическата дейност на доктора и на целия му екип!
За да не бъда голословен, долу ще публикувам няколко снимки, за да се придобие по-голяма представа
И накарая, моля за някакви насоки какво да се прави и как да се прави. Мисля септември да ходя пак при него и да му кажа и покажа какво е направил

Преди интервенцията 1 (http://img707.imageshack.us/img707/8797/predi1.jpg)
Преди интервенцията 2 (http://imageshack.us/photo/my-images/195/predi2.jpg/)

След интервенцията 1 (http://imageshack.us/photo/my-images/690/sled1.jpg/)
След интервенцията 2 (http://imageshack.us/photo/my-images/15/sled2m.jpg/)

Пробвах, докато съм в банята, когато членът ми не е в еректирало състояние да го овлажня и да му сложа душ-гел и после чрез стимулация да еректира и да видя дали така няма да "сработи", но уви, не стана :) . Също така ме притеснява, че от горната страна на главата, се насъбира доста кожа :(

besso
08-15-2012, 16:48
101 мойте конци ги изчаках до 25-ия ден и ги махнах сам, потърси из мненията ми няколко страници назад да видиш как, че не ми се преразказва :)
Corrupted, според мен доктора като те е преглеждал е било в отпуснато състояние. Проблема е там, че при някои "пушки" :D има голяма разлика в отпуснато и еректирало състояние, така, че доктора просто не е допуснал, че не можеш да забелиш не заради къс гем, а заради тясна кожичка и си е негова грешка. Все пак изчакай още 1-2 седмици да видиш дали ще има подобрение, белега да поомекне малко и ако няма... еми пак уролог :( Успех!

batkodoki
08-16-2012, 00:24
Да си кажа и аз какво ми е на глвата в буквалния и преносен смисъл на думата.
На 24 години съм. Имам сходни проблеми като всички останали - главата ми не може да се заголи добре при еректирало състояние.
Преди някъде около 3 седмици си направих операция, като преди това, с урологът бях ходил поне 2 пъти на преглед и той прецени, че моето състояние не е фимоза, а къс гем. Каза, че няма нужда от обрязване, а просто леко срязване на юздата. Направи ми опереция под местна упойка, обаче аз изобщо не съм доволен от резултатите. Първо (по-малко притеснително) остана част от юздичката (основата) и второ, което повече ми притеснява, пак не мога да си заголвам изцяло главата (в еректирало състояние е почти 1/3 от пениса и става наистина голяма), което просто компромитира изцяло хирургическата дейност на доктора и на целия му екип!
За да не бъда голословен, долу ще публикувам няколко снимки, за да се придобие по-голяма представа
И накарая, моля за някакви насоки какво да се прави и как да се прави. Мисля септември да ходя пак при него и да му кажа и покажа какво е направил

Преди интервенцията 1 (http://img707.imageshack.us/img707/8797/predi1.jpg)
Преди интервенцията 2 (http://imageshack.us/photo/my-images/195/predi2.jpg/)

След интервенцията 1 (http://imageshack.us/photo/my-images/690/sled1.jpg/)
След интервенцията 2 (http://imageshack.us/photo/my-images/15/sled2m.jpg/)

Пробвах, докато съм в банята, когато членът ми не е в еректирало състояние да го овлажня и да му сложа душ-гел и после чрез стимулация да еректира и да видя дали така няма да "сработи", но уви, не стана :) . Също така ме притеснява, че от горната страна на главата, се насъбира доста кожа :(

А от 14-15годишна възраст когато проблема се е проявил до настоящите 24 – в тези ДЕСЕТИНА години за какво си размишлявал, че не си търсил решение?!

Струва ли си човек да прекара толкова време в страхове, комплекси, и съмнения. И то точно ТЕЗИ години?!

Преглеждащият може да казва каквото си иска. Най-вече когато гледа пениса САМО в покой!

Дали ще се съгласиш с неговото мнение – е въпрос на твой избор. Все пак пишока си е твой, най-добре Ти го познаваш с предимствата и недостатъците му! ТИ си този, който решава какво ще се прави по отношение на Твоят пишок! Оператора е изпълнител на Твоята воля само.

Ако аз отида при някого с ясното съзнание, какъв ми е проблема и какво му е решението и кажа, че искам „само надрязване“ - хирурга е дъжен да се опита да ми промени мнението, ако има основания за това – но в крайна сметка ще направи това, което АЗ ИСКАМ, нали затова се подписвам на куп места!
Ако аз поискам „пълно обрязване“ - пак е длъжен да ме информира, че има алтернативни методи дрън-друн....но ако не промени мисленето ми, гледната ми точка и позиция – подписвам пак някакви хартии и прави това което АЗ ИСКАМ по отношение на МОЯТ пишок!

А не, което Той смята че е приятно да се работи.

Снимките са недостъпни, та няма какво да се коментира по същество.

Публикувай НЕ на публични сървари: ботовете там възприемат всеки пишок като порнография и трият на мига. Или в частни пакети от типа на dox , или направо на лс.

Пиши прочее на ЛС да видим как да помагаме.

101dalmatins
08-16-2012, 13:14
Besso прегледах 10 страници назад и нищо не намерих ...

besso
08-16-2012, 14:37
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/327275-%D0%A4%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%BD%D0%B5-%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D1%8F-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B0%D 1%82%D0%B0/page175
От тук започвам да поствам, чети мненията нататък. Очевидно са направили профила така, че да не могат да се четат последните мнения от даден потребител.
http://i.qkme.me/3oyu29.jpg

joe_burziq
08-16-2012, 20:05
Batkodoki, може ли да отговорите на няколко въпроса:




Когато късото гемче бъде скъсано принудително - на мястото на разкъсването се образува фиброзна тъкан.
Тъканта ръбцува и в този ръбец се въвличат нервните кожни окончания, които формират един нов, патологичен център на дразнене при полов акт, чийто краен резултат е преждевремената еякулация (често след 3-4 фрикционни движения).


част от първото мнение

1. Ако гемчето се скъса и се образува такава фиброзна тъкан, която ръбцува, възможно ли е след това урологът да отстрани проблема или последствията са необратими?


здр:)

чак пък "двете в едно" чак на 18годишната си възраст да установиш е леко необичайно, не че не е възможно :)

много е възможно и съвсем нищо да ти няма, а просто да спадаш в категорията "мързеливи сръчни ръце".
ако препуциумът (кожичката) е дълга, или много дълга, и в покой стои пред връхчето на главичката като набръчкано хоботче от нежна и финна тясна кожичка - това е предпоставка за наличие на някаква релативна фимоза, но изобщо не е задължително да я имаш ако в кръжока "сръчни ръце" не си мързелувал.

при този тип кожичка, след забелването на главичката много често гемчето се възприема като "ограничител" на разстилането на "многото кожа" зад главичката. и тук трябва да се прецени дали наистина гемчето е късо, дали кожичката е много и дали изобщо това е проблем?!

мнение от страница №63

2. Т.е. възможно е "многото кожа" сама по себе си (ако няма и фимоза, късо гемче и т.н.) да не е проблем и да не се налага лекарска намеса? А при вече спрял развитието си организъм трябва ли да се вземат някакви мерки, за да не се образува фимоза заради дългата кожа?




В частният случай - много е възможно да се касае за наистина релативна фимоза, съчетана или не и с късо гемче.
Но самият факт, че 20 години кой знае какъв дискомфорт, който да те накара да се обърнеш за помощ кум спец няма, липсата на значим инцидент и най-важното – факта че пенисът позволява да бъде заголена главичката в ерекция навеждат към първата хипотеза, без да изключват втората.

Следва разбира се въпросът: какво да се прави за да се преодолее описаното състояние?

Има САМО четири възможности:
- упражнения, един вид масажи или “правилна” техника на игра с пишока – при теб със сигурност това НЯМА да сработи, прекалено голям си.
- консервативно лечение, опит за преодоляване на описаното състояние с кремчета, гелчета, мазила + бани + описаното като първа възможност. – може да реши проблема в зависимост от неговата степен на изразеност.
- Хирургическа интервенция. – решава радикално проблема, но пък поставя нови: психологически, емоционални, медицински, социални.
- Не правиш нищо и в следващите 40-50 години си караш някак си просто “така както е” в момента. А след тези следващи 40-50 години те уверявам ще имаш други приоритети и функционалният статус на пенисът ти няма да представлява никакъв значим интерес за теб :)


част от мнение от страница №63
3. При консервативното лечение това конкретни кремчета, гелчета и мазила ли са или е въпрос на личен избор?

batkodoki
08-17-2012, 08:24
Здр :)

по: 1. Ако гемчето се скъса и се образува такава фиброзна тъкан, която ръбцува, възможно ли е след това урологът да отстрани проблема или последствията са необратими?

Зависи от степента на руптурата. Зоната на гемчето е силно чувствителна и рядко позволява на „собственика си“ пълно разкъсване, а в дълбочина никога няма такова. Хирургът изсича проблемните тъкани и снажда „здравите“. Примерно виж тук: http://dox.bg/files/dw?a=7b019107ab . „Ямката“ от старо скъсване е миниатюрна, но е ясно отграничена от нормалната тъкан в двата си края от твърда, плътна фиброзна тъкан.

По: 2. Т.е. възможно е "многото кожа" сама по себе си (ако няма и фимоза, късо гемче и т.н.) да не е проблем и да не се налага лекарска намеса? А при вече спрял развитието си организъм трябва ли да се вземат някакви мерки, за да не се образува фимоза заради дългата кожа?

Но разбира се!
Дългата кожичка сама по себе си НЕ Е НЕЩО ЛОШО!
Напротив, хубаво, полезно и красиво нещо е!
Става проблем, когато момчето привикне Неправилно да си играе с пишока, без никакъв стремеж да се ОПИТВА да разстила тази много кожичка по главичката при игра, понеже удоволствието може да се постигне и по този „мързеливият“ начин. Но така с годините, с нарастването на пениса по дължина и ОБЕМ най-вече връхчето на кожичката остава неразтегнато, нетренирано, некалибровано по нарастналият обем на главичката. Ето ти ги и „мързеливите ръце“. Формира се „тясно място“ в неразтегнатото връхче на преуциума , това е и най-често генезата на Релативната Фимоза така коментирана тук.
Сама по себе си дългата кожичка НЕ Е НИКАКЪВ проблем щом позволява заголване на главичката И в покой И в ерекция дори и да има малко усилие и дискомфорт в последният случай! НЕ е проблем и когато дългата кожичка е ерекция се „струпва на гънка“ зад главичката в ерекция – ако това не пречи на момчето (тоест няма болка, опъване, напрежение, спадане на ерекцията....). НЕ е проблем и АКО пишока с дълга кожичка в ерекция „не се забелва сам“ спонтанно. Важното е да ПОЗВОЛЯВА такова забелване, което е гаранция, че няма тесен фимозен пръстен.
Казано по друг начин, истински важното нещо е: по пишока да НЯМА тясно фимозно пръстенче, което може да се заклещи зад главичката при мастурбация и/или коитус и да доведе до Парафимоза!!!
А дали ще има по него косми, три сантиметра кадифено хоботче или „бели пъпчици по кожата“ - не е медицински проблем и няма никакво значение :)

При порастналите момчета – разбира се, че повишеното внимание трябва да е налице. Трябва да се избягват „мързеливите ръце“ дори и в зряла възраст. Виж, в човешкото тяло само мозъчните клетки не се делят и подменят периодично. Всички други органи и тъкани на собствени периоди от време се подменят с нови плавно но изцяло. Всяко допуснато възпаление на краекожието и/или лигавицата на главичката – може да доведе до фимоза. Системни обменни заболявания – също.

По: 3. При консервативното лечение това конкретни кремчета, гелчета и мазила ли са или е въпрос на личен избор?

Консервативното лечение има най-често два етапа и два елемента.
На първият етап се касае за САМО упражнения, техники на масаж при игра с пишока. Нищо сложно няма, но се изисква упоритост и постоянство защото са разтеглени във времето. Не става за ден-два желаният ефект и не става точно заради написаното по-горе: всяка тъкан се подменя плавно с нови клетки за собствен период от време. Упражненията са и единият от елементите. При упражненията се ползват различни подходящи гелове/кремове/мазила/ с основна цел да бъдат лубриканти, смазки подпомагащи процеса. Те могат да бъдат произволно избирани според предпочитанията на пациента, ако че практиката показва, че някои работят по-добре от други.

Ако исканият ефект не е постигнат за определеното индивидуално време се минава на етап 2 в който освен всичко от първият етап се включват строго СПЕЦИФИЧНИ лекарствени средства под формата на мазило най-често. Ако първият етап можете да провеждате сами, на своя глава, то употребата на специалните мазила (които са и вторият елемент) може да става САМО ПОД ЛЕКАРСКИ НАДЗОР и с изрично родителско съгласие ако сте непълнолетни!
Това са Небезобидни, мощни, силно активни вещества с множество възможни странични и нежелани ефекти първият и задължителен от които е рязкото снижаване на локалният имунитет на пишока! Самоволната им употреба е изключително опасно занимание с непредсказуеми последици!!!

Толкова. Поздрави :)

joe_burziq
08-17-2012, 13:38
Много благодаря за изчерпателните отговори!

Само един въпрос по първия отговор. Това изсичане на проблемните тъкани и снаждане на здравите няма ли да направи гемчето по-късо? Скъсаното гемче може ли да се изреже (или цепне, не знам как е правилно да се каже) по начина, по който се изрязва (цепва) здраво късо гемче?

tovaono
08-18-2012, 03:15
Ден 10: Всичко си беше ок, допреди малко. Не знам дали е добре, но без да съм усетил (болка, прищипване, придърпване) е имало кръвотечение. Сега чакам смрадликата да изстине и да сменя превръзката. Видимо кръвта е дошла от гемчето, в тази област превръзката е нацапана. Надявам се, да съм дръпнал без да искам няква коричка.

corrupted.justice
08-18-2012, 09:02
А от 14-15годишна възраст когато проблема се е проявил до настоящите 24 – в тези ДЕСЕТИНА години за какво си размишлявал, че не си търсил решение?!

Струва ли си човек да прекара толкова време в страхове, комплекси, и съмнения. И то точно ТЕЗИ години?!

Преглеждащият може да казва каквото си иска. Най-вече когато гледа пениса САМО в покой!

Дали ще се съгласиш с неговото мнение – е въпрос на твой избор. Все пак пишока си е твой, най-добре Ти го познаваш с предимствата и недостатъците му! ТИ си този, който решава какво ще се прави по отношение на Твоят пишок! Оператора е изпълнител на Твоята воля само.

Ако аз отида при някого с ясното съзнание, какъв ми е проблема и какво му е решението и кажа, че искам „само надрязване“ - хирурга е дъжен да се опита да ми промени мнението, ако има основания за това – но в крайна сметка ще направи това, което АЗ ИСКАМ, нали затова се подписвам на куп места!
Ако аз поискам „пълно обрязване“ - пак е длъжен да ме информира, че има алтернативни методи дрън-друн....но ако не промени мисленето ми, гледната ми точка и позиция – подписвам пак някакви хартии и прави това което АЗ ИСКАМ по отношение на МОЯТ пишок!

А не, което Той смята че е приятно да се работи.

Снимките са недостъпни, та няма какво да се коментира по същество.

Публикувай НЕ на публични сървари: ботовете там възприемат всеки пишок като порнография и трият на мига. Или в частни пакети от типа на dox , или направо на лс.

Пиши прочее на ЛС да видим как да помагаме.

Един кратък отговор към написаното от теб - място за връщане в спомените няма. Кой, какво и как.....малко е късно за това. Сам съм си изминал по пътя, сам съм си направил изводите :)

Относно докторите - лично мое мнение е, че само в някои особени случаи пациента има право. Аз не съм както болшинството българи, които мислят, че са вещи по всичко и разбират от всичко. Медицината определено не е за всеки, още повече за лаици :)

Относно снимките -
Активиран е линк за публичен достъп:

http://dox.bg/files/dw?a=63c9164758

wazuuuuup
08-18-2012, 16:56
На 22г съм от доста време имам съмнение за късо гемче. За фимоза мисля, че не може да говорим понеже си заголвам цялата главичка. Освен, когато е много сух, ми се получава леко слепване при дърпането в опит за оголване на коронката на главичката (дано не бъркам името на мястото) точно в самия и край но без проблем си я издърпвам и без болка. Просто мисля че самата главичка е малко по голяма :). Та въпросът ми е и се надявам някой да ми отговори, при кой/кои уролог/зи в Пловдив да потърся мнение дали имам проблем? Надявам се на отговор, понеже искам, ако трябва да се прави някаква интервенция, било то премахване или пълно обрязване (поради някаква форма на фимоза ако има такава) да стане естетически и както трябва, без психически последствия за мен, а и физически след възстановяването. Просто прекалено много преживях със вродена фимоза като малък(макар никъде никаква диагноза да не са ми поставяли според майка ми) след което имах и второ посещение при нашите доктори в Асеновград поради второ слепване след години при което доктора си свърши много зверски работата като каза че слага местна упойка и ме пръсна нещо уж и доста здраво задърпа след това. Повярвайте ми такова нещо не се забравя и става мн голям комплекс. Предполагам, че е свършил все пак някаква работа, понеже сега нямам проблеми с оголването, но гемчето ми е късо и ми стяга при мн. пълна ерекция.

Извинявам се, че се получи дълго.

Neznam992
08-19-2012, 14:54
Batkodoki ще може ли да пишеш на лично или някой който е минал след-оперативния период за малко информация . Става въпрос за частично обрязване

georgi12
08-20-2012, 06:26
Информация се дава след задаване на някакъв въпрос.Няма човек ,който да може да разгадае каква е твоята тегоба.

Neznam992
08-20-2012, 11:50
Да аз търсих направо batkodoki за по-бърза връзка :) И тук ще споделя горе-долу какво ме притеснява. Знам , че още съм в ранен период , но ако има нещо странично е хубаво да се вземат мерки. Та за операцията преди 2 месеца ми направиха операция за късо гемче , сега преди 3 дни в петък ми направиха и частично обрязване ( доктора каза - колкото трябва , толкова ще взема) . Първия и втория ден нямах никакви болки , само след първото уриниране - тогава пих аналгин . В неделята ми свалиха превръзката и останах така без превръзка . Отток има , обаче като гледам спада доста бързо. Притеснението ми е , че се появи някаква жълта пъпка на главичката , която не е малка , отделно и някакви ранички с коричка пак по главичката. Искам да попитам какви компреси да правя , с какво да мажа и как по-бързо да намаля чувствителността. Поне сега нямам превръзка а и незнам как и с какво да я направя така , че да не може да ми се опира в гащите и да си ходя нормално навън , защото ми предстои рожден ден петък , а пък и трябва да почвам тренировки по футбол в най-скоро време , защото сезона ни почна. Знам , че съм наивен да искам толкова бързо да заздравее всичко , но искам съвети за възможно най-бърз и безболезнен след-оперативен период . На 19 години съм , ще правя 20 , 177 см , 68 кг. . И ако може някой да каже нещо хубаво и за частичното обрязване , че започвам да съжалявам като виждам коментари от типа - Ти си луд да правиш частично , вместо пълно и т.н. . Благодаря и поздрави :))

101dalmatins
08-20-2012, 15:11
Да аз търсих направо batkodoki за по-бърза връзка :) И тук ще споделя горе-долу какво ме притеснява. Знам , че още съм в ранен период , но ако има нещо странично е хубаво да се вземат мерки. Та за операцията преди 2 месеца ми направиха операция за късо гемче , сега преди 3 дни в петък ми направиха и частично обрязване ( доктора каза - колкото трябва , толкова ще взема) . Първия и втория ден нямах никакви болки , само след първото уриниране - тогава пих аналгин . В неделята ми свалиха превръзката и останах така без превръзка . Отток има , обаче като гледам спада доста бързо. Притеснението ми е , че се появи някаква жълта пъпка на главичката , която не е малка , отделно и някакви ранички с коричка пак по главичката. Искам да попитам какви компреси да правя , с какво да мажа и как по-бързо да намаля чувствителността. Поне сега нямам превръзка а и незнам как и с какво да я направя така , че да не може да ми се опира в гащите и да си ходя нормално навън , защото ми предстои рожден ден петък , а пък и трябва да почвам тренировки по футбол в най-скоро време , защото сезона ни почна. Знам , че съм наивен да искам толкова бързо да заздравее всичко , но искам съвети за възможно най-бърз и безболезнен след-оперативен период . На 19 години съм , ще правя 20 , 177 см , 68 кг. . И ако може някой да каже нещо хубаво и за частичното обрязване , че започвам да съжалявам като виждам коментари от типа - Ти си луд да правиш частично , вместо пълно и т.н. . Благодаря и поздрави :))
Привет от мен !
Аз съм с пълно обрязване , но като гледам проблемите ни са сходни.
Вече съм на 20 ти ден след операцията и ще ти споделя моя опит.
Жълтата пъпка на главичката е НАЙ-ВЕРОЯТНО както бате боки казва "инструмент" или немърливост на оператора при операцията.Тя небива да те плаши.С времето ще хване струпче и ще се оправи. Поне при мен бе така. Прави бани с смрадлика поне по 2 пъти на ден по 10-15 минутки. Ако при баните те пари или щипе или сърби не намаляй времето в банята а разтвори разтвора с повече вода. Това ще помогне.
Кожата по главичката е нормално явление. Понеже при операцията докторите използват силни лекарства (мазила) за дезинфекция , се получава нещо като смяна на кожата. Както като изгориш след басейн или море... Това НЕ трябва да те притеснява.
За чувствителността мога да ти кажа само 1 - бани с тетра (смрадлика) и превръзки ... ходи навсякъде с превръзка , тя нито ще ти пречи , а и така ще те боли по малко.
С тренировките не прекалявай , изчакай поне 1 седмица за да заздравее и тогава тренирай. Но те съветвам да се възтановиш и след това да почнеш тренировките , все пак здравето е най-важно. Това вече е твой избор :)
Надявам се да съм помогнал. Ако има нещо питай тук. Се ще се намери някой който да ти помогне. За всеки случай се чуй и с батко боки , той е доктор и ще ти каже всичко подробно и ВЯРНО ! :)
Позрави !

Neznam992
08-20-2012, 22:48
Благодаря :) Смъкна ми притесненията , дано наистина да е така . Искам да те попитам ( може би е малко тъп въпрос ) , но как точно да си сложа превръзката , защото се опитах и като излезнах навън се измести и брах много срам при ходенето за да не ми се опира .. Почнах от вчера да правя компрес с риванол като изливам риванол в чашка , топя го 5 пъти по 1-2 мин и после връзвам с бинт ( като превръзка ми служи ) и го обливам с риванола от чашката , отгоре връзвам още един бинт и така стоя да сутринта ( това е за оттока и прочистване ) . Сега връзвам бинт за да намали допира , но все още има такъв . :) А за смрадликата ти от кой ден почна да я правиш и можеш ли да намериш пост където има точно рецепта как се прави :D 200 страници са , а нямам време да потърся наистина... Благодаря :))

georgi12
08-21-2012, 06:48
На опаковката има рецепта - за вагинална промивка.
Смрадликата се използва от третия ден.
Колкото за частичното - нищо добро.

batkodoki
08-21-2012, 08:11
Много благодаря за изчерпателните отговори!

Само един въпрос по първия отговор. Това изсичане на проблемните тъкани и снаждане на здравите няма ли да направи гемчето по-късо? Скъсаното гемче може ли да се изреже (или цепне, не знам как е правилно да се каже) по начина, по който се изрязва (цепва) здраво късо гемче?

НЕ!
:) Ти изхождаш от погрешна предпоставка приемайки гемчето и препуциума за еднакви по произход, състав, свойства и предназначение тъкани.
Не са! Различни неща са, бидейки интегрална част от Пениса като копулативен орган.

Гемчето се изсича цялостно незвисимо дали е било скъсано принудително макар и „малко“ (след утихване на травмата по правило) или е късо и интактно.
И двата случая все иде реч за „късо гемче“, само дето в първият случай то е комлицирано с възпалителната реакция от руптурата, често и с привнесена инфекция. Затова първо се лекуват те и след нормализация се изсича.
Към днешна дата няма опция за „поправка“ на гемчето.
Има техники частично съхраняващи неговото наличие като чисто козметичен визуален ефект и такива съхраняващи минимален сетивен ефект.

powerrbg
08-21-2012, 15:48
Здравейте!
Някой знае ли дали във Варна има място, където се извършва лазерно обрязване?
Благодаря предварително!

besso
08-21-2012, 17:16
При д-р Вейдър иди, той ще те обреже с лазерния меч... Нека силата бъде с теб.

Incadeptus
08-21-2012, 17:21
^Да го послушаш ти трябва хмммммммм :D

Neznam992
08-21-2012, 20:02
Един въпрос ... 5-тия ден е след операцията ми , мога ли да се къпя нормално и ако не , поне с какво да промия главундера , че от изсъхнала кръв немое да вижда вече ? ( Да се похваля , че го вързах с бинт и ходих на тренировки , макар че тичах отстрани , а не се включих пълноценно :) ) А това за кръвта е от сутринта , няма нищо общо с това че съм бил на тренировка.

powerrbg
08-22-2012, 07:14
При д-р Вейдър иди, той ще те обреже с лазерния меч... Нека силата бъде с теб.

Ха-ха......
Благодаря ти все пак, че си отделил от скъпоценното си време, за да напишеш този така полезен коментар.

corrupted.justice
08-22-2012, 09:21
След като се подложих на т.нар интервенция за премахване на къс гем, и след това изпитвам пак трудности в забелването на главата в еректирло състояние, ще пробвам с това. Ще го правя 2 седмици и ако не даде резултат, пак на лекар

http://www.network54.com/Forum/244184/thread/1344441238/last-1344441238/****HOW+TO+STRETCH!!!!****

georgi12
08-22-2012, 14:03
Това ми помогна като бях на 15 , без да съм търсил в книги- тогава нямаше нет .

biggerdan
08-23-2012, 13:03
Пиша с идеята да помогна на доста хора,така както аз получих нужната ми информация от тази тема преди 7 ! години,макар тогава да беше доста по кратка но я имаше.
От малък предполагах за фимозен проблем при мен,просто при ерекция не можех да заголя главичката или ако успеех изпитвах болка при акт.30 години не се решавах на операция макар всичко ,което изчетох да клонеше само и единствено натам.Изпитвах истински ужас само при мисълта за операция.Но дойде момента в който срещнах жената на живота си и тя ми помогна да взема съдбоносното решение.Сега ще ви разкажа подробно за всичко и неговите последици.
Отидох при личния си лекар (беден съм и не разполагам с финанси за частни лекари и хирурзи) ,споделих му за какво става въпрос с мнооого срам.За мое голямо учудване той ми вика " А това е нещо нормално ,аз съм рязан и двамата ми синове близнаци на 3 год.наскоро ги водих за обрязване "(човека е 100% българин кореняк,ако това има значение за някои от вас).Даде ми направление за хирург,който от своя страна след преглед ми насрочи дата за операция в местната малка общинска болница. Приеха ме сутринта.Няколко часа по късно след серия изследвания (кръв и за алергии) легнах на операционната маса.Чисто гол една възрастна баба (явно санитарка) ме обръсна от пъпа до педя под бедрото.Беше хладно в операционната и в предвид страха ми се тресях яко :) Дойде хирурга,някаква друга може би асистентка и анестизиоложката.Вързаха ме (ръце,крака).Сложиха някаква система на ръката и започнаха да ми разправят колко щял съм да съм доволен от интервенцията за в бъдеще.Накараха ме да броя от до десет.Не помня до колко стигнах и съм заспал. Събуждам се в стаята ,всичко розово,чувствам се страхотно с лека пареща болка в слабините.Кофтито беше че още преди да ми се избистри погледа ми се доповръща,наведох се а те предвидили сложили някакво пластмасово кошче до леглото и жена ми до мен видях в стаята. Като се сеферясах реших да вида за какво става въпрос.И видях само бинтове и целият район на обръснатото беше намазан с йод.Сутрината рано се събудих от рязка болка в слабините.Хирурга дойде и вика на жена ми че имала късмет с такъв съпруг.Айде пак в операционната но този път с местна упойка пак ме шиха.Оказа се че съм получил ерекция на сън и съм скъсал всчики конци.На другият ден ме исписаха.Всичко мина доооста под очакванията ми за големият страх.
Обаче големият зор започна в къщи.По инструкция на хирурга трябваше да си промивам пишката с калиев перманганат няколко пъти на ден.Истинският кошмар в цялата работа беше ,че главичката която до този момент винаги е била под кожата е свръх чувствителна.От което следваше почти невъзможност да заспа дори,понеже всяко докосване до бельо или друго ми правяше болки яки.С времето (1 месец) чувствителноста намаля,започнах да свиквам ,конците се разтвориха от само себе си и изчезнаха.
Само месец по късно секса вече не беше лукс а ежедневие.Година по късно се ожених и ни се роди страхотна дъщеря.
Съветвам ви не чакайте като мен 30,оперирайте се час по скоро.Единствено и само печелите (в болницата и по лекарите и 1 лв не съм дал,само подарих на хирурга един нож за украса на стената)

gluestick
08-23-2012, 15:10
Здравейте, ще можете ли да споделите как минава прегледа при уролога да не взема да сгафя нещо. :D Отлагах го доста дълго време и вече мисля, че е време да се видя лице в лице с някой доктор, понеже проблема не е много скорошен (не мога да забеля главичката докрай). Мисля още утре да си запиша час. :)

101dalmatins
08-23-2012, 18:57
Здравей. При мен протече така:
Влизам аз в кабинета и той ми вика
- Казвай ся къв' ти е проблема.
- амммм .... (казвам стресиран аз)
- Аре казвай бе , къв ти е проблема , кво' мълчиш ?!
- ам ... немога да забеля главичката
- КВО ?!
- НЕМОГА ДА ЗАБЕЛЯ ГЛАВИЧКАТАА
- ааа .. от колко време ?
- ами от доста ...
- КВО ?!
- ОТ ДОСТААААААААААААА !
- аре сваляй гащите да те видим ...
и така след тоя диалог ми прегледа малкия , почисти го и ми написа час за операция. Толкова ме стресира тоя скапаняк че втори път при него не влезнах.След тва разбрах че недочувал човечеца ... за тва така ме караше да крещя ... :D

mitko258
08-24-2012, 01:03
Здравейте, ще можете ли да споделите как минава прегледа при уролога да не взема да сгафя нещо. :D Отлагах го доста дълго време и вече мисля, че е време да се видя лице в лице с някой доктор, понеже проблема не е много скорошен (не мога да забеля главичката докрай). Мисля още утре да си запиша час. :)

При мен се случи по необичаен начин :Д !
Отидох за някакви петна по главичката (оказа се кожен проблем , с който се справих вече) и бавно уриниране (Стеснен пикочен канал) и така бях много уплашен и на всичкото отгоре доктора направо си ми каза ,че имам проблем и с заголването .. Аз наистина имах, но само при ерекция и не мислех да казвам на родителите ми , но доктора им каза (rofl) ....
Прегледа би трябвало да мине като доктора ти погледне пишока и да ти насрочи дата ако си за операция наистина ! НЯМА НИЩО СТРАШНО , е няма да е голям кеф , но не е болка за умиране !
Успех

notlike
08-24-2012, 05:21
Здравейте, ще можете ли да споделите как минава прегледа при уролога да не взема да сгафя нещо. :D Отлагах го доста дълго време и вече мисля, че е време да се видя лице в лице с някой доктор, понеже проблема не е много скорошен (не мога да забеля главичката докрай). Мисля още утре да си запиша час. :)

Пада ти едно ОГРОМНО бреме от главата. Не, че после няма да ти се появят и други, но това си е доста сериозно напрежение, поне при мен стресът си беше налице. Като мине известно време, всичко ще е ОК. Разбира се, операцията си е операция, колкото и лека да изглежда, затова ще имаш проблеми в началото, но после ще свикнеш и няма да ти прави впечатление нищо.

gluestick
08-24-2012, 11:26
Мерси на всички за отговорите... В Понеделник заминавам, ще трябва най- накрая да се престраша, че ми писна вече... :D

Neznam992
08-28-2012, 21:16
Абе 12 ден ми е от частичното обрязване .. на раните им падна коричката , конците падат , оттока почти го няма , неприятната чувствителност почти ми я няма вече , обаче ме е страх да забеля до след пръстена . Искам да питам как да разбера колко шева ми остават , как се махат без да засегна нищо и най-вече мога ли да забелвам докрай без да се притеснявам , че ще стане нещо.

besso
08-28-2012, 23:17
изчакай всичко да заздравее хубаво, дотогава си мастурбирай, но без да насилваш кожичката. Няма да е лошо да ползваш контратубекс на мястото на среза - за белези е и казват, че предотвратява образуването на твърда, ръбцова тъкан, която е неразтеглива, но незнам от кой ден се ползва. После като си играеш с пишката ползвай смазка известно време за да не се цепнеш - бебешко олио или нещо от сорта :) Конците питай хирурга на кой ден да падат или иди да ти ги свалят в клиниката или там където си се оперирал. Не бързай дните ще минат преди да си усетил :)

6ibanqka
08-29-2012, 20:35
Здравейте! Преди 2 дни ми направиха обрязване. Днеска махнах превръзката и почнах топенето в смрадлика както ми казаха. Всичко върви по реда си, само че имам един голям проблем - главичката е мн чувствителна и сега като е изрязана кожичката, при допир до друга повърхност мн ме гъделичка, че чак щипе. Как да го реша този проблем. Не мога да си сложа гащи и хода гол в нас, а се налага да излизам. :(

besso
08-30-2012, 10:46
Ще премине с времето, докъм месец макс и си 6.

vasstop
08-31-2012, 14:12
ХОРА, до вчера предполагах и бях почти сигурен, че имам фимоза (леко стеснена кожа на върха и малко го обелвам без болка) и отидох на преглед.. доктора ми каза да легна, погледна го и го отвори изцяло (цялата глава) без проблем (естествено бях доста притеснен, защото ме беше страх вкъщи да го правя, да не би да ми се сцепи нещо)... и той ми каза, че няма нищо такова, каквото съм си мислил, само малко ми е по-стеснено от обичайното и ми предписа Тридерм. Каза ми да го ползвам всеки ден в продължение на 5 дни след баня като нанасям съвсем тънък слой под главата (пръстена) на пениса след като съм си го забелил сам след баня... и аз му викам ОК, но като се прибрах ме беше страх отново да го дръпна докрай (някакъв психически проблем имам явно) и реших да си правя така прочутия "stretching" или някакви упражнения за да ми се отпусне кожичката и да мога да си се намажа без притеснения..
И оттук идват 2 въпроса:
1. Тридерм за какво по-точно ще помогне и защо са ми го предписали? (доктора каза, че нямам никакви инфекции и всичко е чисто)!?
2. С упражнения за разтягане на кожичката ще има ли ефект при положение, че доктора каза, че нямам фимоза? От днес съм започнал по 2-3 пъти на ден да се опитвам да забелвам кожичката бавно, така че да не ме боли в продължение на 5-10 минути (забелвам я почти до половината не, защото не мога, а защото ме е страх да не стане нещо.....). И има едно друго упражнение: когато е в отпуснато състояние, хващам долната част на кожичката и дърпам напред така, че да се опъне, но да не ме заболи.. ЩЕ ИМА ЛИ НЯКАКЪВ ЕФЕКТ ВСИЧКИ ТЕЗИ УПРАЖНЕНИЯ ЗА ДА СЕ ЗАБЕЛВАМ БЕЗ ПРОБЛЕМ ПОНЕ В СПОКОЙНО СЪСТОЯНИЕ? За възбудено състояние не говоря, защото кожичката ми е доста опъната и не мога дори до половината да забеля, а попринцип би трябвало когато е във възбудено състояние, само да се забелва...

Мерси предварително :)

besso
08-31-2012, 19:19
На колко години си? Според баткодоки кожичката може да се отпусне с разтягане докъм 17-18-тата годишнина. Според мен може и след тая възраст, но ще изисква малко поече упорство.

vasstop
09-01-2012, 07:12
Аз съм на 17 години :)

djek
09-01-2012, 08:26
Здравейте :)

Искам да ви попитам имали в София ,кадето правят лазерно обрязване и каде точно (и евентуално каква е цената на тази манипулация ако сте запознати).

Ако някой е запознат и със самият начин на обрязване моля да го опишете.

Аз съм на 25г и имам фимоза във много малка форма при еректиране няма проблем при забелване но след като се забели се усеща едно минимално ,но го има малко стягане ,което не ти позволява да се фокусираш върху секса ,което е неприятно .

Моля ви някой ако е запознат с този начин на обрязване нека да пише.

Благодаря ви предварително

nickata
09-02-2012, 07:16
Здравейте пак!Преди писах как протече всичко при мен.На 11,12-я ден ми падна и последния конец а на 14-я вече си направих и една ножка малко болезнено но си беше нужно.Най гадното беше чувствителноста, но след като правите баните със смрадлика и се образува една коричка по главата чувствителноста започва да намалява.Как да ви кажа почти съм с пълно обрязване.В началото и аз си мислех че няма да се оправят работите, но след 25-я ден вс беше ок.

Имайте търпение не се двоумете какво е къс гем,фимоза и т.н. отивайте при лекар и не се срамувайте те са за това тези доктори!

Успех на всички на който им предстои операция!

nickata
09-02-2012, 07:39
Като чета по към последните публикаций виждам, че се пита за марлята когато залепне.Така аз втория ден започнах да излизам за около час на кафе.Наистина неудобно е затова трябва да се ходи със по широки гащи,боксерки и т.н.При мен си слагах марлички в случай на кървене за всеки случай.Така и много ми залепваше марлята за гемчето понеже и него бяха клъцнали а пък и по трудно зараства все пак се разтяга пък вечер като спиш и се надърви пишока понаболва и не може да се спи.Ако правите като мен като сте на кафе и залепне което сигурно ще се случи няма да имате смрадлика под ръка просто може да си намокрите пръстите с вода и сложите на марлята където е нужно и ще се отлепи.Второ аз започвах да пикая и като се намокреше марлята мн болеше, но се отлепяше болезнено е малко, но няма начин.Няма да се инфектира защото когато се порежете и напикаете раната със собствената си урина спира кървенето и раната зараства по бързо,но това е за малки ранички(на гемчето ми беше малка раничката и последна,но все пак не рискувайте прекалено)
Ако имате въпроси питайте.

6ibanqka
09-03-2012, 15:07
искам да попитам тия превръзки как ги правите, имам в предвид само марля и бинт? Слага ли се нещо в марлята за да не залепне?

wazuuuuup
09-06-2012, 11:49
Здравейте!
Писах вече един път, но никакъв отговор. Надявам се сега да е по различно. Както и да е, на 22г. съм вчера минах през въпросната операция за премахване на къс френулум. Днес като се събудих марлята си ми беше паднала и си му върнах кожата обратно да не е заголен и да не се замърси. Ходих на контролен преглед хирургът каза, че е минало отлично и няма проблем, че съм си върнал кожичката, също и няма нужда от превръзка вече. Каза също, че от днес най – рано мога да започна да се къпя, като не го заголвам. След като се изкъпя заголвам си го и си го мажа с гентамицин, това ми препоръча. Попитах го дали да си го топя във тетра каза, че няма нужда, то не е гноясало място.
Искам да попитам достатъчно ли е да си го мажа само с антибиотичен крем, както ми препоръча той?
И как да правя промивам с кислородна вода първо мястото или директно с крема, защото имам остала малко кръв? Болки почити нямам, имам лек дискомфорт и стягане по - скоро. Надявам се така да си остане и до пълното падане на конците.
Много ще съм благодарен ако този път някой ми отговори.
Благодаря предварително!

besso
09-06-2012, 19:28
ми то баните с тетра се правят превантивно, а не като се инфектира нещо... Киснеш го 10-15 минути дневно, след тва мажес с крем и няма да имаш грижи :) Прочети назад в темата, всеки прави различни неща, но аз това правих и нямаше проблеми. Аз лекувах пълно обрязване и можеш да прочетеш целия процес в мойте мнения. Ако има нещо неясно питай.

wazuuuuup
09-07-2012, 13:45
Благодаря за помощта. Днес имах малко кръв по бельото, сигурно защото снощи се будих на 2 пъти от леки болки, заради ерекция и май 1 конец е паднал, ама може и да се бъркам още съм на 2 ден след операцията. Направих си към обяд бани и си го намазах с крема, довечера смятам пак да повторя. :)

georgi12
09-07-2012, 18:45
Един съвет и от мен- Прави бани с Тетра , ако си от София вземи си тинктура от Невен от хомеопатичната аптека на Чаталджа и му капвай 3-4 пъти на ден .Дръж си го забелен когато си лежиш - знаеш ,че всяка рана оставена на въздух да диша заздравява по-бързо. Като затвориш раната тя се овлажнява и раничката по-бавно заздравява. Не виждам някакаъв смисъл от гентамицин- той е антибиотик , който е за инфекции.Ти инфекция нямаш. Каро уринираш ако по принцип не го забелваш - прави го.Хем сега няма да мокриш раната , хем по принцип е по-хигиенично.

wazuuuuup
09-08-2012, 18:04
Само още един (знам) глупав въпрос, но мога ли като се къпя, да си го мия или да си изчакам конците да паднат и да си е зараснало както трябва, че чак тогава? Понеже знам, че една оперативна рана докато не и паднат конците и не зарасне както трябва, не трябва да се мокри.

besso
09-08-2012, 19:43
Да, избягвай да го мокриш доколкото е възможно. Гледай душовете да са възможно най-кратки и хладки и след тях си прави баните със смрадлика.

Supereme
09-12-2012, 17:23
Здравейте,
Напоследък започвам да си мисля,че имам някакъв проблем.Положението е следното:Мога да го забелвам,когато е в ерекция без болка,но след главичката ми остава малко кожа която мога трудничко да свалям по-надоло,но си е трудно.Мислите ли,че имам проблем или ще се оправи с времето?

П.С на 15 съм

georgi12
09-12-2012, 21:38
Нямаш проблем , щом в еректирало състояние се оголва цялата глава без болка и напън .А това за след нея - играй си внимателно и след време ще ти се опъва като тапет , освен ако гемчето не ти е късо.

RajonRondo
09-14-2012, 23:40
Nqmam kirilica, za koeto se izvinqvam.Obrqzax see predi 5 dni.Kompres nai-dobre iodasept.Neshto ako vi interesuva pitaite :).

georgi12
09-15-2012, 09:13
A случайно да знаеш ,че йодасепта изгаря и се прилага само ,когато е инфектирано?

tivanov
09-22-2012, 17:59
Здравейте,мога да се похваля,че и аз минах под ножа в четвъртък.Нямам никакви болки в областта на пишока,което е доста учудващо.
Имам следния въпрос за баните,ако може някой който си прави бани с калиев перманганат да сподели как,в какво и по колко слага от кристалите и по колко време промива пишока.
Утре мисля да си взема и смрадлика,но не знам дали е добре да пробвам с двете или само с едно ако може съвет и малко подробност около баните.Знам че назад ще намеря отговорите просто още съм на легло с главоболие и ми е малко трудно.
Благодаря предварително!

besso
09-22-2012, 18:08
Само смрадликата е достатъчна и много по-подходяща в случая. :)

dude_BS
10-01-2012, 14:42
Аз имам късо гемче, но не мисля да се оперирам ...

besso
10-01-2012, 19:18
И за къв ч*п ни го съобщаваш?!

georgi12
10-05-2012, 14:05
Спокойно , като почнеш да правиш секс ,ще се наложи да ти го резнат.

v.a.
10-10-2012, 23:02
момче съм, на 17 и са некво мазало става. Знам че имам фимоза...утре съм на уролог, след много време размисли се реших да ида(малко беше тегаво да кажа на родителите си но не е кои знае какъв проблем), обаче не съм сигурен че тряя съм обрязан :Д просто не искам. За това искам да питам дали е възможно без обрязване...?
И мисля че е редно да споделя как се реших да ида защото съм сигурен че има други хора като мен, който се чудят как да кажат на техните..Просто казах една вечер на майка ми,че имам фимоза.Тя ме попита какво е това и аз и казах да го провери в Интернета :Д есетсвено след това почнаха въпросите, не ми беше много комфортно ама пък не беше кои знае какво, така че е по-просто от колкото човек си мисли, за това направо бъдете решителни(даже станах по-отворен човек :Д) Успехх :)

PR0
10-16-2012, 11:09
Здравейте, въпреки че съм малко голям реших да пиша тук. На 23 съм оперираха ме от фимоза в Пловдив. Не можех да си забелвам главичката в ерекция, в спокойно състояние всичко беше ок. Резнаха ме, минаха 10 дена, в който се мазах с дефламол и пих антибиотици. Всичко се оправи и зарасна както трябва. Като мина всичко забелязах, че отвора на кожичката пак е прекалено тесен и забелването пак става трудно. Явно не са отрязали колкото трябва, защото не са ме обрязвали, а са махнали част от нея. Сега пак ли трябва да ходя на операция. Ако да знаете ли добър специалист от София или Пловдив, не искам да ходя пак при този и най - вече искам всичко това да свърши веднъж завинаги. А също каква е процедурата със записване, направления, цени, адреси, болници и т.н. Ще ви бъда много благодарен.

hafte
10-17-2012, 19:11
Здравейте,
И аз вече съм съм от групата.
Обрязаха ме в петък и днес ми е 5 ден след операцията.
До днес всичко беше на ред. На 3-тия ден ходих на контролен преглед и казаха, че всичко зараства нормално.
Болката почти ми отмина и се зарадвах, но днес като се прибрах, реших да проверя превръзката и видях, че се е изместил бинта, и прокървява някъде от френулума (имах 1 голяма капка на бельото).
Сложих нова превръзка, която не е напоена с кръв, но те видях конец ли се е скъсал или нещо друго.

Та да попитам
1. дали е нормално да прокървява от там?
2. разграждащите се конци от кой ден почват да падат?
3. да се притеснявам ли за това кървене?

Благодаря

besso
10-18-2012, 07:57
PRO, поизчакай малко, белега в началото е твърд и нееластичен. Мажи го с крем с невен от аптеките или с онова специализираното за белези "Кон......с". И МНОГО внимателно с чекиите подърпвай лекичко назад всеки път и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ползвай смазка. Ако не стане отивай на втори епизод :D

halfe,
1. Нормално е.
2. Различно - между 10 дена и 2 месеца. След 20-ия ден можеш да идеш да ти ги свалят ако не са паднали. Аз мойте си ги свалих сам, много внимателно със стерилизирани подръчни материали на 25-ия ден.
3. Не, намери си по-основателни притеснения :)

Моля. :D

hafte
10-18-2012, 18:22
Кървенето спря :-) Явно съм закачил конеца при сваляне на превръзката.
Нямам търпение да минат още 15 дни.

Фимозко
10-23-2012, 19:27
Здравейте на всички!Следя темата от доста време и има много полезна информация в нея.На 27 години съм.Преди 4 дни бях опериран от Фимоза(пълно обрязване)!Тъй като в момента живея в Щатите се наложи тук да направя тази манипулация...Все още пениса ми прилича на чудовище!На първият ден след операцията си махнах т.нар.dressing(превръзка)-така ме инструктираха и започнах аз да си правя превръзки.В момента правя по 2 пъти на ден-сутрин и вечер.Като преди превръзката си намазвам пениса с мазилото,което ми е предписал доктора.За съжаление това мазило мога да го ползвам само една седмица..Тук в Щатите инструкциите бяха-още на следващият ден след операцията може да се вземе душ и след това всеки ден,като не е нужно да си покриваш пениса с нищо-водата трябва да тече по него(само вода-без никакъв сапун).При мене болки почти няма,но главичката все още е доста чувствителна...През нощта се случват ерекции,които аз за съжаление не мога да контролирам.Поставих въпроса пред доктора,защото по време на ерекция не е като да няма болка..Той каза да се постарая да ги огранича,че това може да остави белези.Казаха ми,че трябва да слагам превръзки само 4-5 дена и след това да ходя без,което си е малко стряскащо...Всеки път като сменям превръзката винаги има по малко кръв-незнам дали е нормално или не...Въпроса с пикаенето-все още пикая навсякъде...Това нормално ли е..дори и след 4-тият ден.Доктора ми каза,че ако това продължи дълго(повече от седмица)трябвало да отида на преглед.В самото начало пениса ми беше доста подут.Сега с всеки изминал ден отока намалява.Обаче забелязвам,че има засъхнала кръв около главичката и кожата също е набрана(както прочетох тук).Предполагам,че кръвта е от тези ерекции,които понякога получавам.Казаха ми,че ако искам мога да продължа да си правя сухи превръзки,ако чувствам дискомфорт,докато това чувство отмине...Та проблема ми тук,че аз не мога да правя бани със Смрадлика,защото тук не се продава.А доставката от България ще отнеме 3 седмици,а аз след толкова съм на контролен преглед.Та някой,ако има идея какво мога да правя за да ускоря възстановителният процес ще съм много благодарен.

v.a.
10-24-2012, 08:34
и аз минах под ножа вече... най-неприятното(поне за мен) е гледката...Болката е съвсем лека , сутринта имах 3 ерекции една след друга... болеше си ама не е за умиране, стреса е голям преди операцията и преди смяната на превръзката. Даже след операцията ми оставиха неква система, после ми я махнаха обаче оставиха иглата да си ми седи.. 2 4аса стоях с тая малоумна игла е така да им е забавно сигурно и като почна вече да ме боли цялата ръка от тая малоумна игла която просто си седеше в ръката ми реших да викна сестрата... Дойде каза ми когато прецени лекаря ще се махне и аз викам ок. След още 2 4аса ми изтръпна ръката и болката просто беше непоносима, извиках тъптата лекарка и ми го махна... Защо трябваше да седя 4 часа с игла в ръката без да имам система? Пазете се от такива малоумщини просто тва ми е съвета!

georgi12
10-25-2012, 11:51
Здравей Фимозко!
Щом живееш в САЩ трябва да ти е ясно , че 90 % от американците са обрязани . Съмнявам се лекарят , който те е оперирал да е некадърен .Кръвене е нормално да има .От ерекциите е .Белези остават , защото при опъване от ерекция раната се отваря , после пак се затваря и остават белези , които с времето изчезват. Потърси тинктура от Календула/невен/ И капвай по няколко капки.Хубаво ти е казал да го къпеш и него , но не го мокри много.
Не споменаваш - лазерно ли е обрязването? В Америка стила на обрязване е ВИСОКО И СТЕГНАТО , което ще рече , че среза е на около 3 см от главичката и няма свободна кожа. Слагай превръзки , щом ти е чувствителна главичката .Ако залепне - поливай с риванол или каквото има там подобно.

Фимозко
10-25-2012, 13:45
Здравей Фимозко!
Щом живееш в САЩ трябва да ти е ясно , че 90 % от американците са обрязани . Съмнявам се лекарят , който те е оперирал да е некадърен .Кръвене е нормално да има .От ерекциите е .Белези остават , защото при опъване от ерекция раната се отваря , после пак се затваря и остават белези , които с времето изчезват. Потърси тинктура от Календула/невен/ И капвай по няколко капки.Хубаво ти е казал да го къпеш и него , но не го мокри много.
Не споменаваш - лазерно ли е обрязването? В Америка стила на обрязване е ВИСОКО И СТЕГНАТО , което ще рече , че среза е на около 3 см от главичката и няма свободна кожа. Слагай превръзки , щом ти е чувствителна главичката .Ако залепне - поливай с риванол или каквото има там подобно.
Много ти Благодаря за отговора Георги!Да знам,че Американците се обрязват още като бебета.Иначе обрязването беше със скалпел...Иначе прави си...няма свободна кожа...Всичко си е резнато!Днес е 7-ми ден от операцията.Започва лека-полека да изглежда по-добре и по-добре...Ама през нощта с тея ерекции още имам болки.А и тая чувствителност ме побърква.Иначе не цялата главичка е с повишена чувствителност...Само на места.Предполагам че след още седмица ще отшуми.А за банята гледам да е 5-10 мин. и да тече само вода по него..Сега ще се заема да търся тинктура от невен.За СЕКС-доктора каза-1 месец без Мастурбация и без Секс.След това може...

caspen
10-25-2012, 17:47
Нормално ли е на 13 годишна възраст, надървен да ти се показва само леко главичката? Ще се промени ли с времето?

besso
10-25-2012, 18:22
1 месец без мастурбация или секс и ше почне да ми излиза през ушите :D Аз на 10-ия ден го мъчих, ама мнооого внимателно, а и то не трябваха много усилия да постигна желания ефект :D Не е полезно толкова голямо въздържание и за физиката и за психиката. Сега имам белези от конците, ама предполагам са от нощните ерекции, не от мастурбацията. Секс на 30-ия ден ме огря и нямаше проблеми, само ще ти трябва малко време да свикнеш с новите усещания. При мен трябваха 2-3 месеца.

Фимозко
10-27-2012, 21:56
9-ти ден след операцията.Отока значително намаля,но точно отдолу където е гемчето,има раничка,която май трудничко ще зарастне-от там понякога капе кръв...До днес носих превръзки,ама вече спирам..Все пак пишока трябва да свикне без дрехи....Гадно е,некомфортно...ама няма начин...все пак сме Мъже,ако не друго-ще се търпи..Предполагам,че като се трие в боксерките няколко дена вече няма да се усеща!Искам да попитам Георги-купих си Тинктура от Невен и като капвам започва да ме сърби..за около 1 мин. и след това минава...Въпросът ми е дали мога да сложа капки във определено количество вода и да си топя пишока за някакво определено време(ти ще кажеш да го топя с превръзка или без) или просто да капвам по няколко капки върху него...Всичко друго протича нормално..освен тази раничка отдолу...Гледам,че и някои от конците са паднали..някои още са там..И главичката ми е чувствителна не цялата..а където е гемчето...и по ръба.Сигурно е нормално...нека кажат тези с опит..Мерси много и успех на всички...Между другото дори и на 9-тият ден аз още съм на първият етап от Седмиците...Иска ми се и да си ударя една Чикия,ама страх лозе пази дето се казва...ще се търпи,че не искам да рискувам!

georgi12
10-29-2012, 10:50
Kaпвай директно. Отдолу също.Не го мокри много. Изчакай да заздравее всичко и тогава прави ала-бала.Носи сравнително прилепнали слипове.

hafte
10-29-2012, 15:58
При мен също е значително по-добре. Да не кажа, че почвам да съм доволен. Днес ми е 17-ти ден.
Конците почнаха да падат преди няколко дни, като останаха още няколко. Където падне конец интересното е, че се отваря малко раната, но за 1-2 дни си прилепва отново. Гадния, стряскащ оток вече го няма. Ходя си без превръзка и почти нямам разлика в усещането от преди манипулацията, т.е. не ме дразни.
Единствено остава още дискомфорта от няколкото конеца, но надявам се до няколко дни да паднат и те и да стане време да задействам новия инструмент.

dimata92
11-03-2012, 15:34
Здравейте форумници, на 20 години съм и във вторник ми направиха манипулация "пълно обрязване" (имах фимоза), шока преди операцията е наистина голям въпреки, че след всички процедури и най-вече след операцията се биеш в главата и си викаш "защо се притеснявах за нищо" (поне при мен беше така де), операцията протече напълно безболезнено с местна упойка, неприятното е само докато ти поставят въпросната упойка, но не е болка за умиране търпи се.По време на операцията не усещах абсолютно нищо, тя протече за около 1 час.Вече е 4-ти ден след манипулацията.Ден след ден се чувствам все по добре, сменям си сам превръзките с йодасепт и стерилни марлички 2 пъти на ден, сутрин и вечер преди лягане.Отток си има въпреки постепенно да спада (хирурга ми каза че от 7 до 10 дена отток може да има и това да не ме стресира напълно нормално е). Вчера бях на преглед и каза, че върви много добре възстановяването което ме успокои доста, щото притеснението за някакви нежелани инфекции и проблеми след манипулацията при мен си остават (малко съм си шубе на тая тема :D ).В понеделник пак съм на преглед.Гледката не е особено приятна като сваля превръзката, но няма начин ще мине. При мен дискомфорта от търкането на все още чувствителната ми глава в боксерките е по-неприятен от дискомфорта на шевовете. Нощни ерекции има не е като да няма опитвам се да ги контролирам и успявам до колкото мога, доста неприятна работа :( . Надявам се всичко да отшумява възможно най-скоро и да вкарам боец в битка. :P

powerrbg
11-04-2012, 07:01
Здравейте, и аз преди 2 дена минах "под ножа". :D
Правиха ми непълно обрязване и най-голямата болка беше при поставянето на упойката, през останалото време не усещах нищо и дори се чувствах доста спокоен.
От вчера правя баните с тетра, но имам един сериозен проблем и ще съм много благодарен ако някой ми помогне по някакъв начин. Проблемът ми е, че никога не съм си забелвал главичката докрай и сега продължавам да се страхувам, и я забелвам само до половината, след това спирам от страх да не се случи "нещо лошо"..
Поздрави!

dimata92
11-05-2012, 01:40
Здравейте, и аз преди 2 дена минах "под ножа". :D
Правиха ми непълно обрязване и най-голямата болка беше при поставянето на упойката, през останалото време не усещах нищо и дори се чувствах доста спокоен.
От вчера правя баните с тетра, но имам един сериозен проблем и ще съм много благодарен ако някой ми помогне по някакъв начин. Проблемът ми е, че никога не съм си забелвал главичката докрай и сега продължавам да се страхувам, и я забелвам само до половината, след това спирам от страх да не се случи "нещо лошо"..
Поздрави!

Не мисля че ще ти се случи нещо лошо, най-много да усещаш дискомфорта от търкането на главата в бельото. :D Мен ме клъцнаха пълно обрязване и не мога да ти дам съвет. :( Защо реши да го режеш частично само? Фимоза ли имаше?

powerrbg
11-05-2012, 07:37
Не мисля че ще ти се случи нещо лошо, най-много да усещаш дискомфорта от търкането на главата в бельото. :D Мен ме клъцнаха пълно обрязване и не мога да ти дам съвет. :( Защо реши да го режеш частично само? Фимоза ли имаше?

Да, имах лека форма на фимоза и късо гемче. Първоначално и аз мислех да си правя пълно обрязване, но докторът, който ме оперира, ме увери, че непълното обрязване ще разреши проблемите и няма нужда от пълно.

dimata92
11-05-2012, 10:18
Да, имах лека форма на фимоза и късо гемче. Първоначално и аз мислех да си правя пълно обрязване, но докторът, който ме оперира, ме увери, че непълното обрязване ще разреши проблемите и няма нужда от пълно.
Ясно, еми щом те е уверил на 100% хубаво, аз имах по гадна фимоза при която в ерекция главата на хуя :D се виждаше малко, не можех да го забеля а и късо гемче имах, и моя хирург вика, че при частичното обрязване не е изключено появата пак на фимоза след време. Ама може би в моя случай е било така, иначе аз си исках пълно обрязване де... няма какво да си крива душата :D Иначе къде си прави операцията?

powerrbg
11-05-2012, 11:04
Ясно, еми щом те е уверил на 100% хубаво, аз имах по гадна фимоза при която в ерекция главата на хуя :D се виждаше малко, не можех да го забеля а и късо гемче имах, и моя хирург вика, че при частичното обрязване не е изключено появата пак на фимоза след време. Ама може би в моя случай е било така, иначе аз си исках пълно обрязване де... няма какво да си крива душата :D Иначе къде си прави операцията?

Медицински център "Дивна", гр. Варна.
Знам, че има някакъв шанс да се появи пак фимоза, но поех риска вече.. :D

dimata92
11-05-2012, 13:49
Медицински център "Дивна", гр. Варна.
Знам, че има някакъв шанс да се появи пак фимоза, но поех риска вече.. :D

Абе дано няма :D ако случайно не дай си боже се появи ще го правиш кабрио :D иначе как върви възстановяването? Имаш ли конци идея си нямам как изглежда частичното обрязване след манипулацията O.o

powerrbg
11-05-2012, 14:51
Ами има си всичко общо взето - конци, отоци, ранички.. :D
Разликата с пълното обрязване е, че външно изглежда както преди и все едно не са ти правили нищо.
Иначе все още събирам смелост да забеля главичката докрай, стигам до 2/3 примерно и спирам.. :D
При теб как върви възстановяването?

dimata92
11-05-2012, 15:00
Ами има си всичко общо взето - конци, отоци, ранички.. :D
Разликата с пълното обрязване е, че външно изглежда както преди и все едно не са ти правили нищо.
Иначе все още събирам смелост да забеля главичката докрай, стигам до 2/3 примерно и спирам.. :D
При теб как върви възстановяването?

Няма проблеми братле, ей преди 2 часа се върнах от преглед, доктора вика, че възстановяването върви много добре днес е 6-тия ден, ии... общо взето всичко е на ред, почти свикнах с главата и боксерките :D тя е станала една по-грубовата, абе филм на ужасите :D теб дразни ли те, или тя е на топло :D

powerrbg
11-05-2012, 15:28
Моята я държа на топло, така че не ми създава проблеми. :D
Не знам дали да продължавам да слагам превръзки, макар че съм още на 3-тия ден.
Дори и като ми се размести и падне превръзката, не усещам някакви болки, само едно леко дразнене от време на време.
Между другото и аз съм на 20г., макар че ги навърших преди 1 седмица. :D

dimata92
11-05-2012, 15:31
Моята я държа на топло, така че не ми създава проблеми. :D
Не знам дали да продължавам да слагам превръзки, макар че съм още на 3-тия ден.
Дори и като ми се размести и падне превръзката, не усещам някакви болки, само едно леко дразнене от време на време.
Между другото и аз съм на 20г., макар че ги навърших преди 1 седмица. :D

ааа слагай слагай, как не, още е прясна раната, слагай си превръзки! Поне 8-9 дена трябва да минат. Поне на мен ся ще ми загрубее главата и ще ги поря кат риби, ше ги пълна кат агнитааа :D хаха, иначе шока преди операцията е супер ужасен, после си викаш "да се баш в идиота" :D

powerrbg
11-05-2012, 19:06
То май при всеки е така. Преди операцията супер голям страх и като мине, само се чудиш що не си го направил по-рано.. :D

dimata92
11-05-2012, 20:49
То май при всеки е така. Преди операцията супер голям страх и като мине, само се чудиш що не си го направил по-рано.. :D

Да,да определено имаш право абсолютно всеки е така. И нека всеки който прочете това и не се е обрязал още а му предстои и го е шубето "ГОРЕ ГЛАВАТА ЧОВЕЧЕ, НИЩО ОСОБЕНО, НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ИЗОБЩО, НЯМА НИЩО СТРАШНО". Дано допринеса с това надъхващо изречение. :D

powerrbg
11-06-2012, 13:44
А бе аз като съм с непълно, мога ли да се къпя спокойно или да продължавам да го пазя?

dimata92
11-07-2012, 11:55
А бе аз като съм с непълно, мога ли да се къпя спокойно или да продължавам да го пазя?

Ооооооо... :D това и мен ме мъчи много :( аз слагам найлоново пликче увивам с тиксо, цирка е пълен всеки ден :D най-добре се консултирай с доктора ти.

georgi12
11-07-2012, 21:05
Дима , вместо тиксо , използвай ластик. И един съвет -ако не си спрял да мажеш с Йодасепт - спри , защото той изгаря .Йодасепт се използва ,когато има инфекция - гной а не превантивно.

mitko07
11-07-2012, 22:58
Здравейте на всички. На 20 години съм. Имам няколко въпроса и се надявам да ми помогнете. Сигурен съм, че имам късо гемче, макар и да успявам да оголя главичката с леки болки. Но ме притеснява и нещо друго когато пенисът ми е в ерекция и оголя главичката кожичката отгоре не ми се изпъва докрай, а остава събрана зад главичката. Иначе както казах главичката ми се оголва нацяло.

PR0
11-08-2012, 11:25
Здравейте пак, искам да попитам за добър специалист в София, който се занимава с обрязване, защото не съм много доволен от резултата в Пловдив в хирургията на Пещерско шосе.

gluestick
11-08-2012, 17:06
Здравейте, от около 6-7 години имам един проблем... със забелването на главичката. Проблема се състои предимно в т'ва, че мога да я забеля само до 1/3 може би и то в нормално състояние, в ерекция много трудно, болки до сега не съм изпитвал... Та възможно ли е това да е фимоза и какво ще трябва да направя за да поправя проблема / с кой трябва да се посъветвам и така нататък... / Също така имам и друг въпрос - ще мога ли да правя секс в сегашното ми състояние или да изчакам до решаването на проблема ?
На 18 години съм.

dimata92
11-08-2012, 18:16
Дима , вместо тиксо , използвай ластик. И един съвет -ако не си спрял да мажеш с Йодасепт - спри , защото той изгаря .Йодасепт се използва ,когато има инфекция - гной а не превантивно.

Е... той доктора ме кара... днес е 9 ден от операцията г/д оттока спада... утре съм на преглед ще видя какво ще каже.

powerrbg
11-08-2012, 20:59
@dimata92
Изкъпах се директно без да го пазя и мисля, че нямам проблеми откъм болка или дразнене.
Единствено ми се струва, че кожата ми стана по-суха за известно време, но може само така да ми се е сторило. :D

@gluestick
Ако в нормално състояние можеш да забелваш само до 1/3, а в ерекция не можеш въобще, то това е точно фимоза.
Трябва да се консултираш с уролог или хирург, за да те прегледат и да ти дадат точна информация за състоянието ти.

И при мен се набира кожата зад главичката, това проблем ли е?

georgi12
11-08-2012, 22:14
PR0,
Милен Кацаров
А какво не си доволен?
Сподели.

PR0
11-08-2012, 23:26
Приеха ме с диагноза фимоза и къс френулум. Оперираха ме, махнали са ми френулума и са ме обрязали, но по такъв начин, че имам кожа около 2/3 в спокойно състояние и в ерекция до половината някъде се открива и след това с ръка придърпвам назад да се оголи и кожата малко се нагъва и сбръчква отгоре. Оголването е съпроводено с лека болка и стягане. По - добре е от преди, защото тогава изобщо не можех, но не е достатъчно, за да се чувствам комфортно. Лекарят нарочно не искаше да ме обрязва изцяло, да не съм като мюсюлманин. Сега май варианта е да се обрежа изцяло, но съм чувал, че се губи чувствителността, само това малко ме спира. Та затова си търся добър специалист в София.

dimata92
11-09-2012, 01:51
Приеха ме с диагноза фимоза и къс френулум. Оперираха ме, махнали са ми френулума и са ме обрязали, но по такъв начин, че имам кожа около 2/3 в спокойно състояние и в ерекция до половината някъде се открива и след това с ръка придърпвам назад да се оголи и кожата малко се нагъва и сбръчква отгоре. Оголването е съпроводено с лека болка и стягане. По - добре е от преди, защото тогава изобщо не можех, но не е достатъчно, за да се чувствам комфортно. Лекарят нарочно не искаше да ме обрязва изцяло, да не съм като мюсюлманин. Сега май варианта е да се обрежа изцяло, но съм чувал, че се губи чувствителността, само това малко ме спира. Та затова си търся добър специалист в София.

Аз се оперирах във вторник (30.10.2012) в Медицински Институт към МВР гр.София, имах познат който познава Д-р Петър Лозев доктор в отделение урология на същата болница, много точен млад доктор изключително внимание нямам никакви забележки, именно той ми прави операцията и докато ме шиеха го базикаше другия хирург "прословутото шиене на Д-р Лозев, прочуто в цяла София" не беше казано с никаква ирония напротив супер прецизни шевове имам. Та мисълта ми е ако познаваш някой който има достъп до МИ на МВР бих ти препоръчал Д-р Лозев. :)

dimata92
11-09-2012, 01:58
Здравейте, от около 6-7 години имам един проблем... със забелването на главичката. Проблема се състои предимно в т'ва, че мога да я забеля само до 1/3 може би и то в нормално състояние, в ерекция много трудно, болки до сега не съм изпитвал... Та възможно ли е това да е фимоза и какво ще трябва да направя за да поправя проблема / с кой трябва да се посъветвам и така нататък... / Също така имам и друг въпрос - ще мога ли да правя секс в сегашното ми състояние или да изчакам до решаването на проблема ?
На 18 години съм.

Мисля, че състоянието ти е "фимоза" да. Трябва да се посъветваш с някой уролог. Пълното решаване на проблема е "пълно обрязване" (премахване на препорциума), би ти помогнало и "частичното обрязване", но крие риск за в бъдеще да се появи пак "фимоза", аз лично съм се оперирал от "фимоза" с пълно обрязване и ти го препоръчвам. Можеш да правиш секс, но ще имаш дискомфорт от стягането на кожата на пениса. Бих те посъветвал да се консултираш с уролог първо. :)

georgi12
11-09-2012, 08:16
Хвала на такива лекари - да не съм като мюсюлманин!? Ми Американците са християни , пък са обрязани. По света има много религии , при които се практикува обрязване ,включително и Християни. Не разбирам защо трябва да си насаждате омраза към тези , които изповядват различна религия.
Обрязването ти е частично .Добре , че споменаваш , че не ти е приятно , защото според батко Доки пациента няма право да си избира какво да е обрязването .За батко Доки не съществуват стилове , маккар да са много и аз сега ще ги изброя:
Частично и високо,
Отпуснато и високо ,
Отпуснато и ниско ,
Свободно и високо,
Свободно и ниско,
Стегнато и ниско ,
Високо и ниско,
Моето е Стегнато и ниско , макар ,че изрично исках стегнато и високо.
Ето и аз самият съм пример как българският лекар си налага своето мнение.

mitko07
11-10-2012, 14:34
Здравейте на всички. На 20 години съм. Имам няколко въпроса и се надявам да ми помогнете. Сигурен съм, че имам късо гемче, макар и да успявам да оголя главичката с леки болки. Но ме притеснява и нещо друго когато пенисът ми е в ерекция и оголя главичката кожичката отгоре не ми се изпъва докрай, а остава събрана зад главичката. Иначе както казах главичката ми се оголва нацяло.

Някой ще ми даде ли идея какво да правя? Дали само операция от късо гемче ще ми разреши проблема?

PR0
11-10-2012, 20:59
Ако нямаш стеснение на края на препуциума, и кожата си минава свободно, да ще ти реши проблема. Ако си сигурен че е от френулума (гемчето) разбира се. На мен ми махнаха и френулума заедно с операцията от фимоза, не е страшно, възстановяването е бързо и си 6 за няколко дена. Съветвам те да говориш с уролог. Но гледай да попаднеш на добър!!!

dimata92
11-10-2012, 21:07
Ако нямаш стеснение на края на препуциума, и кожата си минава свободно, да ще ти реши проблема. Ако си сигурен че е от френулума (гемчето) разбира се. На мен ми махнаха и френулума заедно с операцията от фимоза, не е страшно, възстановяването е бързо и си 6 за няколко дена. Съветвам те да говориш с уролог. Но гледай да попаднеш на добър!!!

Е бате, не е точно за няколко дена.Ще се съглася ако имаш предвид свикването с дискомфорта, иначе пълното възстановяване си е около 30 дни +/- няколко дена, според зависи. Аз преди 12 дена се оперирах (бях в състояние на фимоза) и правих пълно обрязване, та мисълта ми е, че още имам конци минимална подутина дето са шевовете, при сутрешна ерекция си стягат конците, вижда му се края де вече всичко е много добре ама изобщо не е "няколко дена" извън играта си поне 30 дена. :D

dimata92
11-10-2012, 21:11
Някой ще ми даде ли идея какво да правя? Дали само операция от късо гемче ще ми разреши проблема?

Щом при ерекция забелваш главата обаче пред главата кожата не може да се издърпа до край, почти 100% съм сигурен, че имаш късо гемче, обаче се замислям как така те оголваш главичката и имаш леки болки? Болките отпред дето ти е гема ли ги усещаш, щото при някои хора се усеща по-скоро придърпване ако е малко по рязко и лека болка.

PR0
11-10-2012, 23:20
Брато, той ако има само късо гемче изобщо няма да го обрязват и няма с какво да свиква. Пак ще си има кожа, въпроса е че ще му махнат френулума и ще го зашият малко и нищо повече.

georgi12
11-10-2012, 23:23
Dimata92,хайде прочети Митко какво е написал - казва човека - над главичката - сиреч зад нея .
Митко - няма как да ти се изпъне като тапет , след като не си обрязан.

dimata92
11-11-2012, 00:29
Dimata92,хайде прочети Митко какво е написал - казва човека - над главичката - сиреч зад нея .
Митко - няма как да ти се изпъне като тапет , след като не си обрязан.

Еми да де... от горе аз го разбирам зад нея точно където му е гема. Ти какво си ме разбрал не знам. :D

dimata92
11-11-2012, 00:31
Брато, той ако има само късо гемче изобщо няма да го обрязват и няма с какво да свиква. Пак ще си има кожа, въпроса е че ще му махнат френулума и ще го зашият малко и нищо повече.

Така съм съгласен, аз имах предвид пълното обрязване. Ти какво реши ще го праиш ли кабрио? :D

dimata92
11-11-2012, 00:34
Искам да ви питам нещо... Наистина ли при "кабриолетите" издръжливостта в секса е по-голяма? :D

PR0
11-11-2012, 11:14
Мисля, че се намалява чувствителността и не усещаш почти нищо, затова издържат повече. Само това малко ме разколебава, иначе да съм се обрязал напълно досега. Кажете още добри специалисти от София, които се занимават с това нещо.

mitko07
11-11-2012, 17:32
Значи това е решението на моят проблем - операция от късо гемче, в следващите няколко дни ще трябва да събера малко кураж и да отида на доктор. Не искам да ме обрязват, но явно имам малко по-дълъг препуциум. В първият коментар има снимки как изглежда късото гемче, и там кожичката е опъната, а на мен ми се събира, затова питах.

А самата операция от късо гемче как протича? В първият коментар не е обяснено подробно, а не ми се четата 200 страници..

hafte
11-12-2012, 15:22
Вече ми е 30 ден, и честно да ви кажа, вече се чувствам все едно нищо не ми е правено. Конците паднаха и си прилича вече на нормален чеп.
Като цяло болката не е по-голяма от някоя ожулена рана, и само при ерекция е малко по-неприятно, защото се стягаха конците. Откакто паднаха заздравяването значително се ускори.
Вече съм доволен от крайния резултат, като мисля Събота и Неделя да пробвам как ще е и секса.

П.С. Получавате ли известия на е-мейла при нов пост, че при мен нещо не идват такива?

Iztormozen
11-12-2012, 17:49
Здравейте от мен!
Днес си направих операция от фимоза със пълно обрязване и във момента чувствам адски парене и незнам до кога ще съм така...ако може някой от тук който е имал фимоза и са му правели операция да ми пише на лс, моля!Да го попитам някой работи как е било при него, туй- онуй.Благодаря предварително!

besso
11-12-2012, 18:07
Здрасти, нормално е, всяка прясна рана пари в началото. Ще ти мине още утре. Съветвам те преди да питаш за всяко нещо, което те вълнува да почетеш темата. Най-малкото, което можеш да направиш е да намериш откъде започват моите мнения (рязах се на 15-и декември миналата година) и да ги прочетеш. Дал съм доста насоки под надзора на баткодоки, и ако след това имаш въпроси заповядай. Всичко ще е наред, споко.

Iztormozen
11-12-2012, 21:23
Да, благодаря!В процес на прочитане съм!Само ще кажа, че от както ми е направиха съм изпанал във някакъв ужас....страх ме да не ми се налага да ходя да пикая, страх ме да не ми стане патлака,страх ме е че няма да мога да заспя, страх ме и вече да си обуя и гащите...при най - лекото докосване на главичка се сгърчвам жестоко...

powerrbg
11-13-2012, 16:58
Днес минах контролен преглед и в момента съм супер щастлив! :)
Вече нямам проблеми със забелването и останаха само да ми паднат конците, които са саморазграждащи се.
Единственото, за което продължавам да съжалявам е, че не си направих операцията по-рано..
Дано да нямам никакви проблеми от тук нататък.
Успех на всички и давайте смело, не е болка за умиране! :)

Iztormozen
11-13-2012, 17:16
Мен ме интересува да ли ви болеше първия път като се изпикахте? :D

PR0
11-13-2012, 18:51
Мен много да

mitko07
11-15-2012, 09:47
Здравейте, пробвах да използвам търсачката, но ми дава някаква грешка. Имам няколко въпроса и се надявам някой да ми помогне.

Вчера ме оперираха от късо гемче, с местна упойка - лидокаин, днес ме изписаха и съм вече във вкъщи. Не съм изпитвал абсолютно никакви болки. Казаха ми да го превивам с марля и йодасепт. Също така да използвам и смрадлика и калиев перманганат, но как?! Казаха ми, че конците ще си паднат сами след известно време.

Сега мога ли да се изкъпя?

besso
11-15-2012, 09:52
може, само сложи наилонче с тикво или ластиче да не го мокриш. Измий си пушката на 3-ия ден след операцията, нека сега се поуспокои раната и да започне да се възстановява. Не отмивай течностите, които тялото ти произвежда сега, те ще се превърнатв тъкан.

mitko07
11-15-2012, 10:46
Добре, благодаря за съвета, сега просто съм сложил една чиста марля, за да го предпазя по някакъв начин, а довечера ще си направя промивка със смрадлика и ще сложа нова марличка с йодасепт. Калиев перманганат да го взимам ли изобщо, чета в момента коментари, хора, които не са го ползвали. Бил също така и опасен, ако не го използваш правилно.

powerrbg
11-15-2012, 14:34
Аз мога ли да мастурбирам спокойно или трябва да изчакам още време? На 13 ден съм от операцията (непълно).
Притеснява ме това, че още имам конци и малки ранички..

besso
11-15-2012, 16:14
mitko, калиевия перманганат не го ползвай, с него лесно можеш да се изгориш, прави си баните със смрадлика редовно и няма да имаш проблеми :) Аз така правих.

power, мастурбирай, когато положението стане много напечено, но много внимателно и без да дърпаш раната да не я отвориш.

mitko07
11-16-2012, 20:17
Бях опериран в сряда (късо гемче), дали утре ще мога да се изкъпя без пликчета и ластичета, че е адски зор :X

Приятели, имам един проблем, от операцията насам пишока ми седеше постоянно заголен, но сутринта като станах превръзката беше паднала, и кожичката се беше смъкнала, пишока си беше в нормално положение. Направих банята със смрадликата, превързах го пак, но след известно време превръзката отново се смъкна и главичката на пишока отново не е забелена. Проблем ли ще е ако го оставя така, дори и превръзката да махна? Операцията беше в сряда (късо гемче)

Iztormozen
11-17-2012, 21:02
Искам да попитам лошо ли е ако съм го намокрил след 5 ден по душа?

mitko07
11-18-2012, 08:04
Бях опериран в сряда (късо гемче), дали утре ще мога да се изкъпя без пликчета и ластичета, че е адски зор :X

Приятели, имам един проблем, от операцията насам пишока ми седеше постоянно заголен, но сутринта като станах превръзката беше паднала, и кожичката се беше смъкнала, пишока си беше в нормално положение. Направих банята със смрадликата, превързах го пак, но след известно време превръзката отново се смъкна и главичката на пишока отново не е забелена. Проблем ли ще е ако го оставя така, дори и превръзката да махна? Операцията беше в сряда (късо гемче)

Никой ли няма да помогне? :(

Имам и други проблеми вече. Ще ми трябва нещо за мазане, защото кожата ми е страшно суха. Днес превръзката отново ми се беше изхлузила, навярно защото вечерта имах ерекция, но по-важният проблем е, че имам леко възпаление на препуциума отстрани и е леко зачервен - все едно се е протъркал.

gluestick
11-18-2012, 09:52
В Петъка минах първичен преглед и в момента съм супер радостен. Вече 2-3 година събирам сили да се реша да отида, но от този срам... :D Съжелявам, че не съм го направил преди това. Съветвам всеки, който има проблем да не се срамува ами да ходи при някой уролог да го преглеждат. Няма нищо страшно в т'ва, все пак това им е работата.. :D. Та доктора ми каза, че в Сряда ме приемат в болницата за 2 дена да ми направят операция, която представлява 2-3 разреза, които ще разширят кожичката и следователно ще се забелва без проблеми. Каза, че не било точно фимоза, смисъл нещо доста по безобидно :D Исках да Ви попитам има ли някой, който е преминал през това ? Ако може да сподели колко време след това е възстановяването, как се чувства след операцията, всичко наред ли е в момента .. И отново .. съветвам всеки, който има проблем да тръгва веднага към кабинета, няма нищо страшно в това. :)
П.П. Дали да казвам на нашите за операцията? :D На 18 съм и може да я направят и без съгласието им..

lanzelot
11-18-2012, 18:05
Здравейте. След многогодишно чакане и отлагане и аз реших да ида на преглед. Всички симптоми сочат, че имам фимоза. Попаднах на този форум, и след като изчетох доста коментари на хора с подобен проблем започнах да събирам смелост. Въпреки, че съм на почти 32 години изпитвам страх от тази манипулация. Имам направление за уролог, чак в идния петък,а от сега съм в стрес. Понеже съм активен спортист искам да попитам, след колко време ще се завърна на стадиона и във фитнес залата, ако ми бъде направена въпросната операция? Главичката на члена ми е супер чувствителна. От как се помня съм я докосвал само на пияна глава.

powerrbg
11-18-2012, 18:46
@gluestick
Те повечето хора, които са писали тук, са преминали точно през това. Не разбрах какво ще ти е обрязването, но предполагам, че ще е непълно. При мен също не беше толкова сериозно колкото си мислех и ми направиха непълно обрязване като ми махнаха и късото гемче.
Операцията ми беше за 20-25 минути с местна упокойка и си тръгнах 5 минути след това. :)
Най-трудно ми беше първите 1-2 дена понеже имах леки болки, но напълно поносими (пих аналгин и ми минаваха набързо :D).
Днеска ми е 16-ти ден и отдавна си се чувствам нормално, нямам проблеми със забелването, останаха да ми паднат няколко конеца и да заздравее една раничка. :)
Успех!

@lanzelot
Не знам след колко време ще можеш да тренираш пак, трябва някой по-компетентен да ти отговори, но предполагам, че ще трябва да почиваш поне 1-2 седмици (това е само предположение!).
Имам един въпрос - щом имаш фимоза и чувствителна главичка, това не ти ли е създавало проблеми по време на секс?

lanzelot
11-18-2012, 19:06
@powerrbg
Не съм правил секс. Преди 12 години, след като излезнах от казармата се бях отказал от нормален живот. Отдадох се на безразборно пиене, ядене и пушене ( 3 кутии "Средец" на ден). Напивах се ежедневно и станах 170 кг. Никоя жена не би проявила интерес към мен, а и аз не ебавах. Преди казармата имах приятелка, но нищо не се получи. Получавам ерекция, но много бързо "увяхва". И понеже главата му е чувствителна и изпитвам болка при докосване, при всяка ласка на момичето аз се свивам. И логично връзката се разпадна. През 2010 година достигнах високи стойносто на кръвното налягане заради килограмите и пиех по 3 хапчета на ден. Реших да променя това и с диета и спорт сега съм около 103 кг. Не знам, на колко години си, но сигурно знаеш, че в живота идва един момент, в който си даваш сметка, какво си оставил след себе си. Аз не съм оставил нищо. Моите приятели и съученици имат по две деца, а аз не съм правил още секс!! И това ме подтикна към направлението за уролог. :)

gluestick
11-18-2012, 20:44
@lanzelot
Наистина добре си направил щом си се решил да отидеш, малко късно е наистина, но всичко ще се подреди :). Аз добре, че си намерих приятелка, и заради нея отидох предната седмица. Иначе може би и аз щях да го отлагам с години напред :/ . Проблема обаче е, че тя все още не знае за това, и ако стане нещо ще трябва да я отрежа... :( . Та след колко време доло горе се възстановява от операцията и кога ще имам възможността да правя секс ? Макар, че това е доста променливо и си зависи от организма , както и от много други фактори, като пушене и т.н. При вас за колко време стана ?

powerrbg
11-19-2012, 07:57
Ще се оправите, не е толкова страшно колкото си мислите. И мен много ме беше страх, но си казах, че рано или късно ще трябва да го направя и колкото по-рано, толкова по-добре.
Цялостното възстановяване е за 1 месец и не може да правите секс по-рано.

mainatown
11-19-2012, 22:45
Значи на 18 съм и имам фимоза, реших да си направя тази операция. От Пловдив съм и затова ще помоля някой от Пловдив да ми препоръча при кого да отида. Имам и няколко въпроса ? Има ли начин нашите да не разбират за това. И мога ли нормално да си излизам първите дни след операцията ?

georgi12
11-20-2012, 09:12
Lanzelot,
първо - голямо евала , че споделяш всичко.
Това си е операция и поне 20 -ина дни ще трябва да се ограничиш от скачане , тичане , висене и т.н.За чувствителността -ще поносиш превръзки , стегнати слипове и т.н.
За секса - не е кой знае каква загуба , че не си правил. Важното е , че си се отказал от вредните навици , които са те тласкали надолу. След месец ще водиш съвсем различен живот.Мини операцията ,не се страхувай от нея , а после ще ти даваме съвети за възстановяването.
Всичко ще е ок. Най-голямата болка е страхът в тази процедура. Убождането от иглата е следващата и от там нататък няма болка, има странно изтръпване и тъпа болка , която е странна , но в никакъв случай нетърпима или силна .Тя е странна- между лека болка и притискане .
Сподели как е минал прегледа , какво ти каза уролога.

besso
11-20-2012, 10:05
Искам да добавя нещо. Ако уролозите не помогнат допускам, че проблема ти може да е чисто психологически. В сравнение с възможностите на психо-соматиката това е нищо, повярвай ми. Ако не помогне друго се обърни към психолог.
Успех и чакаме да се похвалиш! :)

mitko07
11-20-2012, 10:57
Един съвет към всички, обяснявайте добре проблема си на докторите. Аз май допуснах грешка, от неудобство ли - не знам. Не обясних достатъчно добре проблема си, направиха ми операция (frenulum breve), но не съм напълно сигурен, дали ще ми реши проблема, това го разбрах в последствие. Ще почакам да се възстановя сега, ще пробвам дали всичко е наред, и ако не, ще трябва да се подложа на обрязване :(

mitko07
11-20-2012, 20:52
Понеже пишока ми седи постоянно заголен и кожата ми беше доста поизсъхнала, реших да го намажа отгоре и отстрани с възелин, да се отпусне малко и да омекне. Почувствах се по-добре за момент, но после главичката започна да се прибира под кожата, но това е проблем, защото конците остават отдолу и изпитвам лека болка. Цял ден е така и постоянно го забелвам, той пак се заголва :D. Проблема е, че в момента там където са шевовете е зачервено и има едно леко като паране когато се опитвам да го забеля, а сега виждам, че и част от конеца като че ли се е скъсал. Операцията ми беше на 14-ти от късо гемче. Нормално ли е толкова скоро да падат вече конците или аз съм предизвикал това?

mainatown
11-20-2012, 22:36
Значи на 18 съм и имам фимоза, реших да си направя тази операция. От Пловдив съм и затова ще помоля някой от Пловдив да ми препоръча при кого да отида. Имам и няколко въпроса ? Има ли начин нашите да не разбират за това. И мога ли нормално да си излизам първите дни след операцията ?
?

georgi12
11-21-2012, 08:29
?
Отговорите на въпросите ти се съдържат в тази тема.
Ако все пак не си ги прочел - щом си на 18 - без мама и татко на уролог , препоръка - чичко гугъл , никой не те соира да излизаш.

mainatown
11-21-2012, 20:00
Мен ми е ясно, че на уролог мога без тях... въпроса е дали след операцията, докато съм в нас и трябва ли да се прави нещо, това нещо има ли шанс да го правя без те да разбират ... ?

mitko07
11-21-2012, 21:48
Виж сега, можеш да се опиташ да скриеш всичко, но едва ли ще ти е толкова лесно и приятно. Замисли се само, ще трябва да си сменяш превръзката, да си правиш баните със смрадлика и това всичко да става без те да се усетят. Като отидеш за операцията, може да поискат да останеш в болницата за ден-два. Ако работиш или си ученик ще ти изпишат и няколко дена болничи. Като цяло възстановяването изисква време, като чета темата разбирам, че то е в порядъка на месец. Не е нещо което се решава за ден-два, за да го скриеш.

Просто поговори с родителите си за проблема ти, повярвай ми, на самият теб ще ти стане по-приятно след всичко. Виждам, че си и по-млад, решавай проблема на момента, не отлагай изобщо. От цялата работа само печелиш.

gluestick
11-23-2012, 12:18
На вас какво ви изписаха за ерекциите, понеже по някой път, когато съм с приятелката или пък през ноща ми се случва да се надигне, което пък е съпроводено с болки и немалко количество кръв... :@

besso
11-23-2012, 17:32
бром можеш да ползваш в краен случай, но това с всеки изминал ден ти става по-малък проблем.

lanzelot
11-24-2012, 09:42
Здравейте. Вчера бях при уролога. Стестението ми било съвсем малко и немало да ми пречи, но все пак ако искам може да ме обреже. За чувствителната глава ми предписа едно мазило, с което требва да се мажа 3 месеца, за да има ефект. И накрая каза, след терапията да си взема курва за медицински цели, като изрично я предупредя да пипа нежно.

gluestick
11-24-2012, 11:26
А как се приема този бром и има ли наистина ефект от него. Както казах доста наложително ми е, а докторът, който ми прави операцията каза, че няма нужда от такива неща и нищо не ми изписа...

nohopeforyou
11-25-2012, 18:01
Здравейте!
Преди седмица ми правиха операция за премахване на късо гемче.Интересува ме кога мога да го измия с вода?Или вече мога?И нормално ли е все още да ми се отделя лимфна течност(мисля 4е така се казваше) понеже много гадно ми залепва за боксерките.. ;д
на 19 съм ако има значение.

besso
11-25-2012, 18:30
Измий го като се къпеш и след това си направи баня със смрадлика за дезинфекция :) Време е вече да отмиеш нечистотиите, ще заздравее по-бързо. Слагай превръзка докато излиза лимфа за да не ти залепва за боксерките.

painkiller951
11-25-2012, 21:41
Проблема ми е следния, след секс с приятелката ми без презерватив, т.нар. гемче се разкъса леко , сега като забелвам главичката имам място което е леко изпъкнало като раничка и е зачервено, оттам имаше кръв доколкото успях да видя защото не видях кръвта навреме, а след това.Ясно се вижда скъсаното и 2те страни където е са малко по нагоре от кожата между мястото.Искам да попитам дали това ще зарастне само / и за колко време/ и дали ще пречи на сексуалните актове занапред. Не искам да посещавам уролог, само в краен случай. Общо взето ме интересува дали ще зарастне само или ще остане разкъсано и в последствие тази "раничка" и разкъсване ще доведат до по-сложни проблеми.

gluestick
11-26-2012, 11:50
Пфф.. не мога да издържам повече така... С тези постоянни нощни ерекции / а и не само :D /. Не знам как ще успея да дочакам още една две седмици... :/ Вие колко дена след операцията си използвахте инструмента ? :D Обрязването не е изцяло, а има само няколко разреза..
Също така имам и друг въпрос - да се пробвам ли вече малко по малко да забелвам главичката. Стигам до някъде, обаче виждам конците и се отказвам, а доктора не спомена нищо по въпроса ...

Iztormozen
11-30-2012, 16:24
Искам да попитам вие след кой ден почнахте да можете поне да мастурбирате?Щото аз съм 20 ден и още дори немога да го пипна...

besso
11-30-2012, 19:43
на 9-ия или 10-ия. Мачкаш там и тва е :D Как си издържал 20 дена незнам..

Teodorbg
11-30-2012, 20:16
Мисля си, че при мен премина най-тежко операцията въпреки голямата ми мотивация и позитивното мислене..Упойката ми я биха в кръста и освен че ми беше студено нищо друго не усетих.След като ме изписаха от болницата след 1 ден отново влязох и то не заради пишока, а заради упойката която направо ми ... майката (не искам да ви плаша просто организма ми не я е приел много добре :), може би защото съм и по-слаб). Та след нови 4 дена в неврохирургията вече бях по-читав.Колкото до пишока не съм имал никакви болки освен многоооо леки стягания при ерекциите (това се дължи на упойката в кръста по думите на уролозите, не знам до колко е така, но определено бих я предпочел на всички други възможни места).Вече съм напълно добре въпреки че почнах със закъснение грижите за пишока.Та пичове освен да се стягате и да отивате да решите проблема по-бързо друго по-добро няма. "Мечка страх мен нестрах"...Аз съм насреща ако имате въпроси, може и на лично!!!

Колкото до мастурбациите..То се усеща пич, аз лично пробвах докато бях с всички конци :)

Iztormozen
11-30-2012, 21:58
на 9-ия или 10-ия. Мачкаш там и тва е :D Как си издържал 20 дена незнам..
Как като дори незнам как се лъска на обрязан хуй :DАко някой знае да казва не се шегувам :D

besso
12-01-2012, 07:40
След като ме изписаха от болницата след 1 ден отново влязох и то не заради пишока, а заради упойката която направо ми ... майката (не искам да
Обсъждано е и преди в темата - обрязването е елементарна манипулация (дори не е операция), която може да мине само с локална упойка - инжектиране с лидокаин под кожата на пениса с много тънка игличка. Едно, че е по-евтино, друго, че е по-добре за организма. Настоявайте за локална упойка, каквото и да ви говорят. Хирурзите и клиниките имат сметка да правят пълна упойка, защото от това взимат повече пари.


Как като дори незнам как се лъска на обрязан хуй :DАко някой знае да казва не се шегувам :D
Като ти паднат конците с бебешко олио или някакъв по-мазен крем. Докато си с конците е сложно, подърпваш много внимателно и лекичко и стават нещата.

Realmm
12-01-2012, 08:06
Привет. Да ви попитам , понеже и аз имам проблеми да ми препоръчате някой уролог в В.Търново и там читави ли са ? Имам и възможност до София, но все пак предпочитам в Търново.
Предварително мерси.

solomun
12-01-2012, 23:20
Искам да попитам, дали е нормално на 2-рия ден след операция от късо гемче да се появи леко кървене ?
Като се има в предвид, че досега не е имало.

mitko07
12-02-2012, 07:30
Искам да попитам, дали е нормално на 2-рия ден след операция от късо гемче да се появи леко кървене ?
Като се има в предвид, че досега не е имало.

Да не си дръпнал някое от кончетата и от това да е кървенето? По марлята ли имаш кръв или?

ToBeOrNotToBe
12-02-2012, 21:03
Е добре при мен е следното, като е в нормално състояние половия член, мога да си го заголвам без да ме боли.
Като се възбудя обаче, немога да го забеля докрая ,тоест некомфортно ми е, правил сам го със сапун някой път до края но ми е некомфортно?
Боли ме като е надарвен и някое момиче се опита да го забели целия но аз го предупреждавам :D
Някакви идеи с какво мога да се маже или от рода да стане по добре, да не ми е толкова дизкомфортно?

PR0
12-02-2012, 21:54
Realmm - във Велико Търново няма добри специалисти, съветвам те да отидеш другаде.
ToBeOrNotToBe - Аз имах сходен проблем като теб и ме обрязаха частично. Отначало пак не ми се забелваше както трябва, но като мина известно време кожата се отпусна и всичко е ок. Добре, че не се обрязах напълно.

mitko07
12-02-2012, 23:04
И аз искам да попитам нещо. Значи на 14.11.2012 си направих операция от късо гемче. Паднаха ми всички конци. Но забелязвам, че на гланса имам една черна точица, предполагам е конец. който изглежда като забито трънче. Все още си правя баните със смрадлика. Трябва ли да ме притеснява кончето или ще си падне?

besso
12-03-2012, 06:46
ще падне, ако искаш му помогни

mitko07
12-03-2012, 07:54
E, как? Забито е като трънче, и се подава съвсем леко. Един от конците го резнах преди седмица, че само висеше, но този едва ли ще мога да го изкарам.

Има и нещо друго което ме притеснява. След мастурбация се получава едно леко подуване, все едно е протъркано. В интерес на истината препуциума като че ли ми стяга леко. Дали с течение на времето ще се отпусне малко? На 23 съм.

besso
12-03-2012, 11:41
Направи една баня със смрадлика или след душ го издърпай с пинсета. Нормално е да се подува след мастурбация в началото. Стяга ти белега, мажи го с крем с невен или някакъв друг хидратиращ и подхранващ крем и с времето ще омекне.

mitko07
12-03-2012, 12:25
Не, не ми стяга долу, където беше операцията, а отгоре, точно зад глансът. Довечера ще пробвам да дръпна кончето, но се притеснявам доста от това, то си седи като точица, не се подава.