PDA

View Full Version : Фимоза, или защо не мога да забеля главичката



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24

besso
12-03-2012, 12:39
Може възелче да е влязло под кожата, направи 10-на минутки баня със смрадлика да се разкисне кончето и да не се разраниш много като го издърпаш. Ще се отпусне кожата, трябва си време, споко.

gluestick
12-03-2012, 13:07
Нормално ли е 11 ден след операцията /не е цяла, а частична/ да се мастурбира ? Дано не съм объркал нещо, но повече не можех да се сдържам. Всичко премина без някакви особенни болки и т.н., само дано не са се разкъсали кончетата, въпреки, че гледах да го правя много бавно.
Имам и още два въпроса:
1. Да започвам ли вече лека полека да го забелвам или да изчакам още ? Вече минаха близо две седмици и ме е страх да не се е получила някоя инфекция :(
2. На върха на главичката има малка червена пъпчица, която нямам представа как се е получила. Случвало ли се е и на някой друг и отшумява ли със времето ?
ПС - Операцията е пластика препуции ( Preputioplasty ) и френулотомия.

Neznam992
12-04-2012, 23:40
Аз съм с частично , вече 3 месеца и половина минаха от операцията .. Ако ти е некомфортно изчакай след 15-тия ден и започвай да мастурбираш лека полека.. отначало ще има лека болка , стягане , но след дадено време ще мине .. Инфекция няма да се получи още повече , че си в период в който трябва да се мие забелен.
За пъпчицата е нормално аз имах червена , имах и някаква жълта , но за няколко дни ми изчезнаха ( те се появяват временно ) . Прави си баните със смрадлика за да заздравее по-бързо и не се притеснявай.

Иначе аз да кажа вече неприятна чувствителност почти нямам , останала е при пръстена където ми е покритата част , но и тя след време ще отшуми.. Имам все още малки проблеми при забелването - когато забеля и получавам леко стягане когато кожата мине пръстена , но това е или от пръстена , който все още има чувствителност или от белезите които както казва besso са твърди все още. Грешката ми е , че аз не продължих да използвам кремове и други средства след първия месец ...
ps : идва 8 Декември и тая седмица мисля да го вкарвам в екшъна за пръв път :D

mitko07
12-06-2012, 20:39
Може възелче да е влязло под кожата, направи 10-на минутки баня със смрадлика да се разкисне кончето и да не се разраниш много като го издърпаш. Ще се отпусне кожата, трябва си време, споко.

Не става, дори пробвах с игличка да го разчопля, съвсем леко кръв се появи и се отказах. Възнамерявам да го оставя така, то дори сега изглежда още по-малко и от преди, съвсем леко се вижда една черна точица. Нали няма да е проблем?!

И ще може ли да ми препоръчаш точно какъв крем да си взема, защото не ми се обяснява в аптеката за какво е. А не мисля, че всеки крем е подходящ за такова чувствително място.

Ще съм ти много благодарен, за пореден път :)

besso
12-06-2012, 21:33
Няма проблем и на мен ми се струваше, че имам такава черна точица под кожата в зоната на гемчето - стисках, дърпах и накрая изчезна от самосебе си. НЕзнам конче ли беше или някакви съсирече. В аптеката казваш крем с невен - немски, жълт, пише някаква немска дума и струва 2-3 лева. Има го във всички аптеки.

powerrbg
12-08-2012, 07:48
Аз имам един доста глупав въпрос, но все пак се надявам някой да ми отговори. :)
Когато си забеля пишока, кожата ми се набира точно зад главичката и стои така.
Така ли трябва да е или трябва да се опитвам да я издърпам по-нагоре?
С непълно обрязване съм. :)

georgi12
12-10-2012, 03:16
А кога си опериран?

powerrbg
12-10-2012, 13:28
02.11.2012г. :)

georgi12
12-12-2012, 22:24
Ами по принцип трябва , но без да се напъва .Ако те стяга... не напъвай .Предполагам френулума ти е махнат?

gluestick
12-13-2012, 15:17
Вече измина 3та седмица от операцията и за сега всичко е наред. Само един конец ми остане да падне, с непълно съм... Единственото, което ме тревожи е, че все още не мога да го забеля докрай в ерекция. Стигам някъде на 1/3 от главичката и има нещо като стягане. Това нормално ли е и дали ще се оправи с времето ? И след около седмица (живот и здраве), като падне последният конец ще мога ли да правя секс ?

besso
12-13-2012, 15:22
купи си крем за белези от аптеката, ще помогне да омекне белега по-бързо.

Iztormozen
12-14-2012, 18:30
нормално ли е да свършвам толкова бързо на 33 ден?повече от 2-3 мин немога да издържам, а пък поне преди със фимозата издържах много повече...

besso
12-14-2012, 19:22
нормално е в началото

ivo94
12-18-2012, 11:36
Може ли да се излекува фимоза през пубертета без хирургическа намеса?

georgi12
12-18-2012, 14:06
Зависи .Ако стеснението е малко - да , ако е много - не .

gluestick
12-25-2012, 20:19
Вече измина 3та седмица от операцията и за сега всичко е наред. Само един конец ми остане да падне, с непълно съм... Единственото, което ме тревожи е, че все още не мога да го забеля докрай в ерекция. Стигам някъде на 1/3 от главичката и има нещо като стягане. Това нормално ли е и дали ще се оправи с времето ?

Вече вземам сериозно да се притеснявам. Всички конци паднаха и на външен вид изглежда нормално, но все още съществува проблема със забелването :( . Това дали е нормално ? В Четвъртък ще изминат месец и една седмица от операцията.

replacer
01-05-2013, 00:25
нормално ли е да свършвам толкова бързо на 33 ден?повече от 2-3 мин немога да издържам, а пък поне преди със фимозата издържах много повече...

Нормално е. Направих си пълно обрязване преди почти три години. Като започнах да го ползвам след операцията бях доста бърз, но постепенно се нормализира и сега дори мога да кажа че имам много повече контрол. Явно чувствителността в първите месеци, до една година след операцията е по-висока и може да стимулира да свършваш по-бързо. Аз например имах следния проблем, ерекция, да кажем вървя по улицата и ми се вдигне, та след ерекция като спаднеше се залепяше за бельото. :D :rofl
PS: С пълно обрязване съм, над 2,5 години и въобще не съжалявам. Големия страх беше докато отида на първичен преглед. След това ми насрочиха операция, притеснявах се дори повече от самата операция, но се оказа, че не е толкова голям проблем. Имах затруднения с вървежа първия месец, дори малко повече, но като цяло 6 месеца след операцията вече бях забравил, че съм се оперирал. От цялата авантюра ми останаха само хубави неща. :)

replacer
01-05-2013, 00:33
Значи на 18 съм и имам фимоза, реших да си направя тази операция. От Пловдив съм и затова ще помоля някой от Пловдив да ми препоръча при кого да отида. Имам и няколко въпроса ? Има ли начин нашите да не разбират за това. И мога ли нормално да си излизам първите дни след операцията ?

Няма как да не разберат. Походката ще те издаде и в началото е доста сложно да излизаш и да се движиш. Скоростта ми 2 седмици след операцията беше около 1 км/час. :D Все пак може да има методи за обрязване, при които оздравяването да е по-бързо. Чувал съм, че при лазерно обрязване след седмица си почти готов, а и било много по-красиво.

Имах подобен проблем и понеже бях вече пълнолетен направих следното: ходих на лекар, даде час за операция, оперираха ме, после звъннах у нас и им казах, че съм се обрязал. :D :D. Драмата беше, че не съм им казал предварително, а не че съм се оперирал, но след това всичко беше гладко, дори може да се каже си подобрихме взаимоотношенията.

replacer
01-05-2013, 00:37
Мен ме интересува да ли ви болеше първия път като се изпикахте? :D

Имах подобни страхове, но дори изпикаването ми донесе известно облекчение.

wopbabalubop
01-15-2013, 16:30
Хайде и моят ред дойде :D На 16 години съм. От доста време знам за проблема, но да се чуди човек защо още не съм направил нищо. Утре отивам при личния пък ще видим какво ще стане. Не ме е страх от болката, но си има известно притеснение за цялостното изживяване все пак. Изчетох доста от темата и ме окуражихте доста. Имам 2 въпроса: колко време след операцията е нарушена походката и колко време след операцията мога да правя секс? Ясно, че при всеки е различно, но ще съм доволен, ако ми кажете при вас как беше. Пожелайте ми успех, след някой ден най-вероятно ще се отчета. :)

ivchoos
01-16-2013, 08:12
Здравейте аз съм на 14 и имам фимоза, но когато си пипам главичката и ме боли това от това състояние ли е ?

besso
01-16-2013, 11:17
Хайде и моят ред дойде :D На 16 години съм. От доста време знам за проблема, но да се чуди човек защо още не съм направил нищо. Утре отивам при личния пък ще видим какво ще стане. Не ме е страх от болката, но си има известно притеснение за цялостното изживяване все пак. Изчетох доста от темата и ме окуражихте доста. Имам 2 въпроса: колко време след операцията е нарушена походката и колко време след операцията мога да правя секс? Ясно, че при всеки е различно, но ще съм доволен, ако ми кажете при вас как беше. Пожелайте ми успех, след някой ден най-вероятно ще се отчета. :)
Около седмица. Успех! :)

Здравейте аз съм на 14 и имам фимоза, но когато си пипам главичката и ме боли това от тази болест ли е ?
това не е болест. Ще се оправип, малък си още, дърпай си леко кожичката като мастурбираш и ще ти се отпусне с времето.

ivchoos
01-16-2013, 17:49
Да се оперирам нали ? Но имам и някакви малки бели петънца те дали ще се оправят?

besso
01-16-2013, 18:57
Още си малък, кожичката се отпуска и расте до 17 годишна възраст. Слагай нещо мазничко като си играеш с пишката и напъвай лекичко кожата назад, но внимателно. С времето ще се отпуне :) Тези беличките неща са защото не се миеш под кожата и там се събират нечистотии. Намери начин поне веднъж дневно да се измиваш под кожата, но само с вода, без сапун!

ivchoos
01-16-2013, 19:01
Не знам как да се мия отвътре съвет? Значи не ми трябва операция така ли?

greenblood
01-24-2013, 02:54
Имам въпрос аз съм на 23 години. И не мога да си забеля главичката нацяло имам ципа която предържа главичката. Като тръгна да дърпам нали ми опъва едно такова. Иначе нали с приятелката правя секс нито ме боли нито нищо. И не знам някои имали същия проблем ме интересува дали това късо гемче му пречи докато прави секс. И проблем ли ще е ако не се оперира?

van4o123
01-28-2013, 14:23
Здравейте, аз съм на 25 и имам частична фимоза. Проблемът е че от няколко месеца имам проблем с кожичката, явно я разтегнах много и тя взе да се възпалява. Дразни ме когато вървя и се търка в боксерките, част от вените по кожичката потъмняха. Ходих при уролог преди няколко дни, той не обърна кой знае какво внимание на това. А само предлагаше обрязване заради фимозата. Но каза че няма проблем да се обрежа и след няколко месеца. Защото в следващите няколко месеца нямам възможност. Но дразненето остава. Какво да правя?

doubled11
01-30-2013, 17:11
Здравейте , аз съм на 16 , и като члена ми е в нормално състояние , се забелва без никакви проблеми , а като е в ерекция се забелва доста по - трудно ! Някакви идеи ?

georgi12
01-31-2013, 10:03
Какво да правя?

Носи по-стегнати слипове и поддържай сухо мястото .Нанасяй бебешка пудра и като можеш ,върви да те обрежат. Именно това беше една от причините да направя същото преди 5 години.

georgi12
01-31-2013, 10:03
Здравейте , аз съм на 16 , и като члена ми е в нормално състояние , се забелва без никакви проблеми , а като е в ерекция се забелва доста по - трудно ! Някакви идеи ?
Единствената идея е да попрочетеш тук-таме в тази тема.

georgi12
01-31-2013, 10:05
Имам въпрос аз съм на 23 години. И не мога да си забеля главичката нацяло имам ципа която предържа главичката. Като тръгна да дърпам нали ми опъва едно такова. Иначе нали с приятелката правя секс нито ме боли нито нищо. И не знам някои имали същия проблем ме интересува дали това късо гемче му пречи докато прави секс. И проблем ли ще е ако не се оперира?
Отговорът е в това ,което си написал - щом нямаш проблем при секс - значи нямаш проблем.

batkodoki
02-03-2013, 20:28
Привет на всички :)

Виждам, че се справяте добре :)

batkodoki
02-03-2013, 20:29
Здравейте, аз съм на 25 и имам частична фимоза. Проблемът е че от няколко месеца имам проблем с кожичката, явно я разтегнах много и тя взе да се възпалява. Дразни ме когато вървя и се търка в боксерките, част от вените по кожичката потъмняха. Ходих при уролог преди няколко дни, той не обърна кой знае какво внимание на това. А само предлагаше обрязване заради фимозата. Но каза че няма проблем да се обрежа и след няколко месеца. Защото в следващите няколко месеца нямам възможност. Но дразненето остава. Какво да правя?

Пиши ми на ЛС.

cO_olY
02-03-2013, 23:13
Здравейте, на 18 години съм. Мисля си че имам фимоза, но не в пълния смисъл на определението дадено тук и на други места. От около 2 месеца съм наясно със състоянието ми. Когато не съм в ерекция ми е лесно да го заголя, но преди просто не съм го правил. Като имам ерекция ми е по-трудно да го заголя, но все пак успявам докрай. Има ли нужда от някакво лечение? Четох в интернет да се маже с бетаметазон и да се правят "упражнения" (редовно да си заголваш главичката), но на крема пише да не се прилага на половите органи.
Друго нещо. Като си заголя главичката ми става доста чувствителна и ме боли като я докосвам.
Моля за съвети.
Благодаря!

cO_olY
02-04-2013, 23:34
Някой? Ако нямате време за по-обстоен отговор поне можете ли да ми кажете дали това състояние пак е фимоза?

georgi12
02-09-2013, 16:59
Ами щом си на 18 и никога не си го правил упражнението до сега - нормално е и да ти стяга и да ти е чувствителна и да понамирисва дори . Личната хигиена изисква измиване и на вътрешната кожа и главичката .
Вместо да използваш химикали / само като се прочете , че е кортикостероид и трябва да се бяга далеч / , като посоченият от теб продукт си купи бебешко олио - гел и си играй.

buffon91
02-10-2013, 13:24
Здравейте,
Имам фимоза и ще се наложи намесата на уролог. Искам да попитам, колко ще струва цялата процедура покрай операцията (става въпрос за лице със спрени здравни осигуровки) ?
И можете ли да ме насочите към кой уролог в Русе да се обърна ?
Благодаря предварително!

georgi12
02-12-2013, 21:23
Привет на всички :)

Виждам, че се справяте добре :)

Kогато няма риба и ракът е риба .

georgi12
02-12-2013, 21:26
Ами ако си над 18 - не ти трябва здравна осигуровка , касата не ти поема операцията . Във второ ДКЦ във Здравец преди 2 години имаше залепена обява за обрязване - 100 лева , но те съветвам да си потърсиш Уролог . В бившия Стоматологичен има Уролог .

batkodoki
02-13-2013, 22:40
НИЩО ТИ НЯМА освен "мързеливите ръце"!
Шом пишока позволява оголване в пълна ерекция - никаква фимоза ти нямаш! И НИКАКВИ операции не се налагат! Няма за какво! Просто си бил небрежен и "мързелив" - не си оголвал главичката при игра, при секс - също си я пазил. Така тя е останала неадаптирана към новите условия - здраво покрита от многото кожичка (а се обзалагам, че си си Момче с дълъг препуциум...пишока е покрит с много кожичка, която трябва да разгъваш за да уринираш....)...скриваща гланса - резултата е ясен: чувствителна лигавица на гланса.
Хубаво бебешко олио-ГЕЛ + игра с пишока е решението! Даже е приятно но иска постоянство :)

batkodoki
02-13-2013, 22:46
Kогато няма риба и ракът е риба .


Не си прав! Погледнах консултите по време на моето отсъствие - критични грешки няма!

Благодаря за усилието да поддържате Темата жива и актуална!
Благодаря изобщо за усилието да се занимавате с толкова неблагодарна тема!!! :)

PlamenRS
02-15-2013, 22:42
Здравейте,
Имам фимоза и ще се наложи намесата на уролог. Искам да попитам, колко ще струва цялата процедура покрай операцията (става въпрос за лице със спрени здравни осигуровки) ?
И можете ли да ме насочите към кой уролог в Русе да се обърна ?
Благодаря предварително!
Преди всичко е необходимо да ти бъде поставена диагноза, едва след това ще мислиш какво трябва да се прави и колко би струвало. Кой е поставил диагнозата фимоза - предполагам не си ти ... ?

denislavmironov
02-17-2013, 21:45
Здравейте, искам да попитам момче сам на 16 и тази седмица ще бъда опериран от фимоза искам да попитам колко време трае операцията и дали боли? също така имам и пъпки по лицето и мисля че те са се появили именно от фимозата? :)

georgi12
02-18-2013, 07:56
20 минути трае и не боли - не усещаш нищо .Пъпките нямат нищо общо със състоянието на пениса. Използвай лусион за почистване на лице и ще се оттървеш от тях.

stefan4
02-18-2013, 18:43
здравейте правех много секс и кожичката около главата започна да се нацепва ,докато след 6-7год.стана толкова дебела и не еластична че от 1год.едвам си забелвам главата и става все по трудно.Дайте ми съвет какво даправя.

flatron95
02-19-2013, 12:20
Здравеите,поне си знам че имам фимоза и се реших да отида тия дни на уролог да ви попитам,нормално ли е при фимозата когато си пипна главичката тя да ме боли и дали е нормално да ми е зачервен самата дупчица?

georgi12
02-20-2013, 21:22
здравейте правех много секс и кожичката около главата започна да се нацепва ,докато след 6-7год.стана толкова дебела и не еластична че от 1год.едвам си забелвам главата и става все по трудно.Дайте ми съвет какво даправя.

Обрязване ще ти помогне .
Отиди на лекар.

gluestick
02-26-2013, 20:02
Здравейте, вече изминаха около 3 месеца от операцията ми /частична/. Преди това много трудно успявах да го забеля дори и в нормално състояние. Сега всичко изглежда наред, но има един малък проблем. В ерекция забелването отнема малко повече усилия, кожичката остава събрана точно под главичката и има леко стягане. Този проблем дали ще се оправи с времето и ще се изисква ли нещо от мен за да забързам процеса. На 19 години съм.

georgi12
02-27-2013, 21:59
Играй си внимателно , както по-горе е написал батко Доки , след време ако не се оправиш - още един път под ножа и нямаш проблем.

vesela70
03-01-2013, 21:44
Здравейте!
Майка съм на 15 годишно момче и му е трудно да заголва ..... си винаги го правел само когато е в нормално състояние ....знам това защото го сподели с мен наскоро ...какво да правя,как да му помогна,баща му ни напусна отдавна и аз съм човекът отговорен за всеки появил се...проблем....моля дайте поне съвет???

besso
03-02-2013, 08:25
Ще се оправи с времето. Бъди по-малко невротична.

vesela70
03-03-2013, 09:49
..Претеснена съм разбира се!!Какво ми казваш,че след като не може да го заголи при други обстоятелства това е нормално и какво точно ще се случи с времето???

Katamaran
03-03-2013, 18:06
vesela70 здравейте :) Аз съм мъж на 30 години и преди седмица се подложих на операция заради фимоза. Съвета ми е да заведете сина си на уролог за преглед. След прегледа ще ви каже какво да направите. По принцип фимоза се лекува само оперативно. Колкото повече отлагате толкова повече се засилва и рано или късно ще трябва да се оперира. Обикновено се прави обрязване. Операцията е по клинична пътека.

besso
03-03-2013, 20:17
..Претеснена съм разбира се!!Какво ми казваш,че след като не може да го заголи при други обстоятелства това е нормално и какво точно ще се случи с времето???

Хипохондричните майки прехвърлят хипохондрията към децата си. Горкото момче. С такова неадекватно отношение не очавай обстоен отговор, никой не ти е длъжен. Ще му се отпусне кожичката от чекиите, не изпадай в паника. Ако след 18 проблема продължава - ножа и готово. Не е болка за умиране. Това щеше да го разбереш, ако си беше направила труда да прочетеш първия пост в темата.

vesela70
03-03-2013, 20:24
..благодаря ти Katamaran,това и ще направя още утре,че ми е много пpитеснено.Лошото е че ми каза чак сега,но и той не е бил на ясно,че това е пpоблем най-вероятно.

vesela70
03-03-2013, 20:32
Хипохондричните майки прехвърлят хипохондрията към децата си. Горкото момче. С такова неадекватно отношение не очавай обстоен отговор, никой не ти е длъжен. Ще му се отпусне кожичката от чекиите, не изпадай в паника. Ако след 18 проблема продължава - ножа и готово. Не е болка за умиране. Това щеше да го разбереш, ако си беше направила труда да прочетеш първия пост в темата.


Не виждам какво лошо има в това да бъда притеснена за сина си след като аз самата несъм на ясно с подобни поблеми докато не се збласках с тях, затова съм тук да потарся МНЕНИЕ,СЪВЕТ!!!

Katamaran
03-03-2013, 21:36
besso не мисля че отношението на жената е неадекватно просто се притеснява за сина си. Но проблема не е чак толкова сериозен. В края на краищата този проблем е доста често срещан. Действително има много материали по тази тема. Но най добре е човек да отиде на лекар и то навреме. Щото много разбирковци се навадиха в нета.

Katamaran
03-03-2013, 21:45
Айде бе що го лъжеш човека. Поема ти и още как. Обрязах се преди седмица по клинична пътека. Даже ще ти кажа номера и. Номер 78 . И следващия пат не залъгваи хората

Katamaran
03-03-2013, 21:52
vesela70 от кой град сте, ако сте от Варна мога да ви препоръчам къде да отидете

georgi12
03-04-2013, 09:05
Весела , посетете уролог , но нека и синът Ви си помогне сам - с бебешко олио-гел да намазва да се опитва да оогголва , без да насилва и така с времето ще се оправи.

vesela70
03-04-2013, 20:05
Katamaran.....Безкрайно ви благодаря за разумният съвет..според лекуващият ни е ФИМОЗА ...след дни ще остановя какво точно се случва и ще пиша...От няколко години сме в Добрич,но до момента бяхме вав Варна бих се справила с лекота,но тук в провинцията е по-трудно...за сажление ...Приятна вечер!!!...

vesela70
03-04-2013, 20:08
georgi12.....ще пробваме и с това...благодаря за което!!!!

rammeca
03-13-2013, 00:00
Здравейте,аз съм момче на 17г. и имам проблем с пениса.Преди около седмица ми се беше зачервила главичката и ми казаха да го измия с 200мл.вода с 2 чаени лъжички сода бикарбонат.Наистина,оправи се,но сега като го забеля (в ерекция)усещам напрежение върху "юздичката"или още наричано "гемче"-то,а когато е в отпуснато състояние всичко си е наред.Досега съм нямал никакви проблеми.Моля,някой който може да помогне!!!
П.П.В момента нямам възможност да отида при уролог!

georgi12
03-14-2013, 11:43
Зачервяването е от лоша хигиена . Не е достатъчно да се къпете всеки ден . При уриниране кожичката трябва да се издърпва назад , след уриниране трябва отворът да се подсушава и тогава кожичката да се връща назад . Това трябва да го правите винаги!
А отнисно гемчето - Баткодоки многократно е обяснявал за игрите . Играй си с него и ще се оправи.

rammeca
03-15-2013, 11:47
Благодаря georgi12 а относно "игрите" за бебешкото олио ли става въпрос?

georgi12
03-16-2013, 10:06
Да.

uaredeadlol
03-19-2013, 10:11
Здравейте маняци ,

Вчера и аз минах под ножа.Пълно обрязване,голяма паника бях преди операцията :Д.Както и да е бях с пълна упойка , никфи пари не ми коства самата операции само там около 25лв за кардиограми и някфи други раоти.

1вата ми вечер беше доста буйна тъй да се каже :Д , 1 път получих ерекция , и текна кръв , но после се контролирах.

Доктора ми каза да се дефинкцирам с лайка и някакво дезинфекциращо дефу.. нз кво беше.

Днес карам 2ри ден , доста ми е трудно пикаенето все още и вървя с 1км в час . Дано до 20 дена всичко да е ок.

4oper
03-20-2013, 16:41
Здравейте,

обрязаха ме преди един месец. Последно докторът ме видя на седмия ден и каза че всичко е наред и заздравява. Отоците почти спаднаха на втората седмица. Обаче след това се върнаха и то доста. В смисъл имам голям "пръстен" под главичката от оток, и ствола също отича. Конците не са паднали. Правя промивки с тетра и мажа с антибактериален крем (крем който образува коричка, която е слепнала с половината конци). Преди няколко дни ходех при докторът, който ме оперира, но той ме върна още в коридора без да ме погледне, имаше опашка пред кабинета, а аз съм бил от излишно притесняващите се.
Та може ли някой да ми каже, който е имал значителни отоци след първия месец, как са му минали, нормално ли е, нормално ли е конците да не падат (докторът каза че трябва да паднат на 20тия ден), колко още да мажа с дермазина? И да търся ли друг уролог да ме прегледа?
Благодаря предварително за отговорите.

Noob-nooby-nOOb
03-21-2013, 16:03
Имам фимоза от малък на 17 съм и искам да си направя обрязване във Враца. Всмисъл нали е подходящо да ми направят обрязване ? И да ме посъветвате след процедурата как да го поддуржам и с какви медикаменти да се мажа, и какви са болките.

Katamaran
03-22-2013, 10:17
uaredeadlol браво на тебе :) Аз се обрязах преди 24 дена и нещата вече са много добре. В началото след операцията 5 дена не съм мърдал от вкъщи. На мен ми изписаха единствено да правя бани със смрадлика и има голям ефект. С нищо друго не съм се мазал. Тъй че споко скоро ще си пушка.

georgi12
03-22-2013, 21:41
Спри да се мажеш с каквото и да било. Нито един конец ли не е паднал?
Отоци са нормални докато не паднат коричките, за да си сигурен колко е отекъл - погледни го в огледало , че като го гледаш отгоре се виждат страшни работи , които те карат да настръхваш .И аз след операцията го виждах двойно по дебел от отоци , но се оказваше , че не е така.

Mosdef1
03-23-2013, 19:13
Здравейте имам проблем не мога да зебеля главата на пениса в еректирало състояние а иначе в нормално мога но малко трудно.Точно от отвора на главата имам някакво червено подуване което се свързва с кожата на пениса и след забелване до края кожата се вижда,че е възпалена защото е червена.Също така има отделяне на смегма.Моля помогнете!!!

uaredeadlol
03-24-2013, 16:15
[QUOTE=Katamaran;10640939]uaredeadlol браво на тебе :) Аз се обрязах преди 24 дена и нещата вече са много добре. В началото след операцията 5 дена не съм мърдал от вкъщи. На мен ми изписаха единствено да правя бани със смрадлика и има голям ефект. С нищо друго не съм се мазал. Тъй че споко скоро ще си пушка.[ъ/QUOTE]


Днес вече 6ти ден съм , ходя без превръзки , вчера ден 5ти неиздържах и отидох на фитнес , няма как :Д
Правя и аз бани със смрадлика , чувствителността спада със всеки ден , отдолу е още подуто , ама тряя мине

Аз още от 2рия ден си излизах от нас да пазарувам и тн. с доста бавна скорост , но ;д

greenblood
03-24-2013, 22:42
А отнисно гемчето - Баткодоки многократно е обяснявал за игрите . Играй си с него и ще се оправи.

Я споделете малко за тези "игри" ?

uaredeadlol
03-27-2013, 02:36
ден 8

Нямам почти никакфа чувствителност на главата , мандахерцам го свободно , даже бягам по улицата на мах , разтягам се и тн.
Днес си навих 1вта чикийка , щот вече ми идваше да изнасиля някоя по пътя.

Само да питам за конците , нещо нямат намерение да падат , не ме дразнят или нещо , ама четох на някои на 10 ден им падали . Мисля при мен , че тва няма да стане ? Та някфи идеи кога е нормално да паднат ?

pppp26
03-27-2013, 07:36
Здравейте от няколко дни имам следния проблем почна да ми побелява главичката на пениса в следствие вчера доста трудно го забелих а днес е почти невъзможно за фимоза ли говорим и как стои въпроса ако не се мине през личен лекар понеже те вечно нямат талони благодаря ви за отделеното време.

pppp26
03-27-2013, 12:53
сега се връщам от лекар на 19 съм и каза че няма да се мине без операция за обрязване тази вечер ще говоря с родителите си и сигурно скоро ще се подложа на нея кофти че имам доста изпити колко бързо се възстановихте вие благодаря ви

fanta_cola
03-30-2013, 18:42
Здравеите на 17 години съм и вчера ме обрязаха поради фимоза.Та въпроса ми е понеже,като главата на пениса ми се докосне до боксерките ме боли или иначе казано много ми е чувствителна главичката,та това ще се оправи ли и ако отговора е да до колко време?

Katamaran
03-31-2013, 10:39
Еми батка по принцип на мен късно започнаха да падат. При всеки е различно ама не се тревожи така или иначе ще паднат като им дойде времето. И имай предвид че всеки конец ада по различно време не мисли че ще паднат всичките изведнъж.

Katamaran
03-31-2013, 10:43
фанта_кола : аз се обрязах преди 34 дена и все още усещам чувствителност ама е значително по малка от тази която беше в началото. В началото беше ужасно но с всеки изминал ден става все по добре. Ако са ти казали да правиш бани със смрадлика ги прави редовно много помагат. На мен доктора ми каза да слагам малко тоалетна хартия между пениса и боксерките и имай предвид че така по малко се усеща триенето в боксерките.

fanta_cola
03-31-2013, 12:59
Ами на мен ми каза да не правя никакви бани,също така ми каза след 3 дни да отида да ми смени превръзката и до тогава да не я пипам.Иначе превръзката хваща почти цялата глава само малко от нея е навън.При др Златев съм опериран от окръжна,голям пич.

Katamaran
03-31-2013, 21:11
Аха ама тебе пълно или частично те обрязваха ?. Имам пълно обрязване и превръзката си я свалих сам на втория ден, но ми казаха да правя всеки ден по 2 пъти бани със смрадлика. Аз се оперирах в частна клиника която работи със здравна каса и съм много доволен. Както и да е предполагам ч след като ти свалят превръзката ще ти кажат да правиш бани. Като ходиш да ти я свалят попитай лекаря за баните със смрадлика. :)

seriosblack
04-02-2013, 13:40
Здравейте. Преди известно време разбрах че имам фимоза и сега проучвам къде и как да си оправя пениса(става дума за София). Интересува ме какви са горе-долу цените за преглед при уролог в Пирогов или Хил Клиник например както и цената за самата процедура(без направление от личен лекар).

Noob-nooby-nOOb
04-03-2013, 10:45
Да попитам след пълното обрязване много ли боли защото мен утре ще ме оперират в частна болница в Враца. От какво ще се нуждая след операцията която впрочем ще е с пълна опоика, а не с местна както аз мислех.

Katamaran
04-03-2013, 14:18
Noob-nooby-nOOb :) не се шашкай брат. И аз като теб се бях притеснил ама след операцията разбрах че е нямало за какво да се притеснявам. Особено с пълна упойка няма да усетиш абсолютно нищо. Единствено 2-3 дена след операцията е неприятно но не е кой знае каква болка по скоро е неприятно усещане. Айде успех утре и горе главата. След операцията ще разбереш че си заслужава :)

Noob-nooby-nOOb
04-03-2013, 17:59
Katamaran благодаря за спокоиствието защото съм доста притиснен.Дано всичко е ок. :)

Noob-nooby-nOOb
04-06-2013, 08:53
Операцията мина болки няма но има дискомфорт, леко е подут докторът ми каза да правя бани с риванол може и с смрадлика която ще си взема в понеделник. Рядко кърви при надурвянето, каза че отокът ще се махне след 3-4 седмица.Сърбеж имам и има леки ранички след операцията, не е много приятно като пикая но пук урината е чиста и няма кръв в нея. Та нормално ли е да имам тези неща след операцията ?

gluestick
04-06-2013, 11:42
Здравейте, вече изминаха около 3 месеца от операцията ми /частична/. Преди това много трудно успявах да го забеля дори и в нормално състояние. Сега всичко изглежда наред, но има един малък проблем. В ерекция забелването отнема малко повече усилия, кожичката остава събрана точно под главичката и има леко стягане. Този проблем дали ще се оправи с времето и ще се изисква ли нещо от мен за да забързам процеса. На 19 години съм.
Вече няма особенна болка и стягане, но кожичката все още остава насъбрана точно под главичката. Това дали ще се явява ли като проблем ?

Katamaran
04-06-2013, 14:39
Еми според мен е нормално. Все пак ти е правена операция преди 2 дена така че не смятам че имаш проблем и при мен беше така. При мен баните със смрадлика помогнаха много за бързо заздравяване :)

fanta_cola
04-06-2013, 15:43
при мен мина 1 седмица и съм много доволен.Никаква чувствителност на галвата нямам вече,само там дето са шевовете наболява при допир.Единственото което правя е всяка вечер да увия марля с риванол около шевовете.Също така неприятното е когато тече малко кръв(1,2)капки през нощта и засъхне върху марлята,тогава трябва да я напоя с вода и всичко е 6.

icametopay
04-08-2013, 11:50
При нормално състояние можех да го забелвам нацяло, но при ерекция 50% долу-горе. След като ме прегледаха лекарите ми обясниха колко крайна мярка е обрязването и че има куп други методи преди да се спрем на него. Лично мен ми оперираха гемчето и ми направиха само разрез (като зарасне се очаква да е по-широко и еластично). Доколкото разбрах имало и мазила които спомагат за еластичността на кожата там. Затова хубаво си говорете с лекаря!
Това което ме посъветваха мен след операцията е просто да го заголвам по-често.
А относно говоренето с родителите... само си помислете какви женчовци ще сте ако не го направите и веднага ще съберете кураж. И на мен ми беше на акъла какво ще кажат, но дори не се замислиха. Винаги е така, защото са родители. Само трябва да им кажете :) От там всичко си отива на мястото. Успех, а аз ще си чакам моята да заздравее и да я тествам.

4oper
04-08-2013, 13:21
Здравейте!

Благодаря за отговорът на Георги12. Вече 50ти ден от операцията, конците най-накрая взеха да падат, а оток има. Но възникна нова ситуация. Започнах да мастурбирам преди от няколко седмици. И отворът на каналчето сякаш се възпали. Сякъш гемчето му опъва при пълна ерекция (главичката ми е малко голяма). И това започна с мастурбацията, след това се успокоява малко и след мастурбация отново "набъбва". И то долната част на отвора, която е свързана с гемчето. Въпросът ми е това на какво се дължи на свръхчувствителност и раздразнение на отвора, или остатъкът от гемчето опъва, и особено при пълна ерекция?

vesela70
04-15-2013, 07:53
Zdraveite!
Vodih sina si na urolog,okaza se che e s fimoza i e nujno operacia a vaprosat mi e -redno li e da mi iska pari za tova sled kato e na 15g.????

Katamaran
04-15-2013, 13:49
vesela70 операцията на фимоза се покрива от здравна каса. Ако болницата където си отишла работи със здравна каса не би трябвало да ти искат пари. Аз например си направих операция в и частна клиника която работи с здравна каса направиха ми изследвания, оперираха ме, стоях един ден и една нощ, вечеря и закуска при страхотни условия и платих 5.80 за престоя.

rooster9
04-16-2013, 13:15
Здравейте! Писах на batkodoki, но понеже не ми отговори, реших да пиша тук. На 18 години съм и имам проблем с пениса. Знам затова от близо 2-3 години, но все отлагам.
Та ето в какво се състои проблемът ми. От това което изчетох установих, че имам късо гемче, но не съм напълно сигурен дали това е единственият проблем. Значи, в нормално състояние при забелване се оголва почти целия член, обаче гемчето дърпа главичката надолу и тя се накланя. При ерекция успявам да го оголя до края на главичката(не се забелва сам), но по-надолу не може и усещам леко опъване и дискомфорт, а точно зад главичката, кожата ми се насъбира. Също така в нормално състояние когато го забеля, кожичката се връща сама. Почти винаги мастурбирам без да оголвам главичката, тъй като така ми е по-комфортно. Рядко се случва, когато си играя с него да оголвам главичката (напоследък се опитвам да го правя). Друг проблем е, че главичката ми е доста чувствителна и при допир (когато не е навлажнена), да не говорим за търкане, се чувства неприятно усещане и дискомфорт.
Според вас какво е състоянието ми и съответно можете ли да ме насочите към добър специалист, ако се налага оперативна намеса?

vesela70
04-19-2013, 13:51
napravihme operaciata,no v momenta mu sazdava diskomfort, glavichkata na peniasa mu e gola poneje e s prevrazka, dori mu prichiniava bolka,trevojno li e??? ...utre shte mu mahat prevrazkata.

fanta_cola
04-20-2013, 09:33
болката ще я има поне 20 дни.Аз в момента съм на 23 ден и още има дискомфорт при търкане но е много малък.Също така не съм взимал никакви лекарства а само правех 1 седмица всяка вечер компрес с риванол и нищо друго.

vesela70
04-21-2013, 07:38
...банките които си правят някой от смрадлика след операция какво е съотношението на приготвяне и как правите тези бани,колко пъти и при какъв интервал от време ???....благодаря предварително!!

rooster9
04-21-2013, 11:48
Здравейте! Писах на batkodoki, но понеже не ми отговори, реших да пиша тук. На 18 години съм и имам проблем с пениса. Знам затова от близо 2-3 години, но все отлагам.
Та ето в какво се състои проблемът ми. От това което изчетох установих, че имам късо гемче, но не съм напълно сигурен дали това е единственият проблем. Значи, в нормално състояние при забелване се оголва почти целия член, обаче гемчето дърпа главичката надолу и тя се накланя. При ерекция успявам да го оголя до края на главичката(не се забелва сам), но по-надолу не може и усещам леко опъване и дискомфорт, а точно зад главичката, кожата ми се насъбира. Също така в нормално състояние когато го забеля, кожичката се връща сама. Почти винаги мастурбирам без да оголвам главичката, тъй като така ми е по-комфортно. Рядко се случва, когато си играя с него да оголвам главичката (напоследък се опитвам да го правя). Друг проблем е, че главичката ми е доста чувствителна и при допир (когато не е навлажнена), да не говорим за търкане, се чувства неприятно усещане и дискомфорт.
Според вас какво е състоянието ми и съответно можете ли да ме насочите към добър специалист, ако се налага оперативна намеса?

Някой все пак ще помогне ли?

kir400
04-24-2013, 10:03
Мое наблюдение:При повечко чекии кожичката се разлепя.Пък и невиждам защо да се оперираш.В смисал не е проблем при полов акт.(поне за мен)

Realmm
04-25-2013, 10:12
Привет! Преди 6 дена ми направиха операция от фимоза и къс гем,като съм с прерязано гемче и пластика.Операцията ми я направиха в Пирогов (Детска урология).Вече главичката ми загрубя и се мажа с йодасепт за спадане на отока,който е спаднал с много малко от първия ден.Въпроса ми е да права ли бани със смрадлика или да си продължавам само с йодасепта и кога мога да го измия,че почва да ме смъди и сърби.Мерси предварително !

georgi12
04-25-2013, 19:20
Ей , оставете го тоя йодасепт бе хора !Оставете тези химикали ! Разберете - йодасепта изгаря койата и лигавицата , използва се само , когато има инфекция ! Аман от прост народ и още по-прости лекари . Кашляш - Антибиотик , Подсмърчаш - също.
Слагайте си каквото щете там долу .То бива наливане , ама достатъчно вече .ю

Весела 70 , Смрадликата - като за вагинална промивка - на опаковката е указано.

georgi12
04-25-2013, 19:21
Роостер - късо гемче . Оголвай по-често и поопъвай без болка обаче.

Realmm
04-25-2013, 19:41
Добре за йодасепта разбрах.А какъв е вашият съвет по отношение за спадане на отока ? Смрадлика? Калиев перманганат? Риванол?

Katamaran
04-26-2013, 09:51
Realmm нормално е да имаш оток след операцията. Аз например имах оток в началото но единствено правих бани със смрадлика и всичко си дойде на мястото. И аз като georgi12 те съветвам да не използваш много силни мехлеми и глупости защото може повече да си навредиш отколкото помогнеш

Realmm
04-26-2013, 11:22
Katamaran мерси за отговора. А на какъв интервал си правил баните,по колко пъти на ден ? Разтвора с каква концентрация беше ?

fanta_cola
04-26-2013, 11:41
пич аз само слагах всяка вечер компрес с риванол и нищо друго,нито мазила,нито смрадлика.В момента съм на ден 30 и всичко е перфектно остават само няколко шева.

Realmm
04-26-2013, 12:02
Ми ше пробвам със смрадлика оти ми се струва по-добре, ма ше говора и с лекаря за риванол.

georgi12
04-26-2013, 17:55
Слагай и Реванол , но не и Йодасепт.

Realmm
04-26-2013, 18:01
А по принцип кога да го слагам ? Вечер когато си лягам примерно ?

rooster9
04-28-2013, 14:11
Роостер - късо гемче . Оголвай по-често и поопъвай без болка обаче.

Благодаря за отговора! Но това значи ли, че не се налага оперативна намеса?

georgi12
04-29-2013, 14:25
Ами по това , което описваш съдя , че може и да се справиш с проблема .Зависи все пак , колко се извива надолу главичката и т.н. Играй си с него и наблюдавай за промяна .Аз имах подобен проблем на 16 и сам го реших именно по този начин , като за прекалявах понякога - в смисъл опъвах , дори и с болка и цепване .

Eviann
05-05-2013, 15:37
Мина един месец от моята операция (не бях обрязан, а гемчето беше цепнато както и беше направен само разрез на кожата на пишока). След като минаха 10 дена опитах да заголвам, ама си болеше, но в последствие започнах да го заголвам. Правех баня с тетра но вече прекъснах, само го мажа с крем. Проблема сега е, че след като го заголя се получава един пръстен от кожа под главичката (кожата се събира там) и не мога нацяло да я дръпна надолу, защото се усеща болка. Предполагам, че това е защото все още не е заздравяло напълно (кожичката се усеща все още груба и е млада, затова ме е страх да дърпам много). Въпроса ми е дали това ще отшуми с времето?

п.с Чувството да си видиш заголен пишока си е задоволяващо, така че който ще прави операция да не му мисли много.

exsteen
05-06-2013, 14:46
napravihme operaciata,no v momenta mu sazdava diskomfort, glavichkata na peniasa mu e gola poneje e s prevrazka, dori mu prichiniava bolka,trevojno li e??? ...utre shte mu mahat prevrazkata.

Привет.Поздравления за смелоста на сина ви да сподели, както и поздравления за вас за желанието да му помогнете.
След като вече е обрязан, екшъна дето се вика, е минал.Не сте споменали, частично или напълно е обрязването, но приемам че е пълно обрязване.
Съвсем нормално е да, след като главичката е била досега покрита, а сега вече да е оголена, да има висока чувствителност.Може да бъде разпозната и като болка, но всъщност не е нищо повече от дискомфорт, който в съчетание с деликатното място, предизвиква тревога у него, респективно и у вас.С времето обаче, този дискомфорт ще изчезне напълно, тъй като главичката на пениса му ще свикне с новите обстоятелства и ще добие чувствителност, достатъчно за да се чувства така както и преди обрязването.
Относно промивките със смрадлика и въобще по въпроса за постоперативното възстановяване, ви съветвам да постъпите по следния начин:
-В началото винаги има отток.Понякога е стряскащ и грозен, но си спада сам.
-Баните със смрадлика са широко коментирани тук.Що за природен продукт е това, няма нужда да обяснявам, но ще ви споделя че след като от тази тема разбрах какво е смрадликата и каква работа върши, и до ден днешен си я ползвам понякога за лечение на разни рани, като добър и сравнително безобиден природен антисептик.Продава се свободно в аптеките, във вашия случай-следвате указанията за вагинални промивки.Сварявате необходимата доза, един път дневно.Оставяте да изстине до телесна температура.Прецеждате отварата през стерилна марля в една чаена чаша, определена за целта, като необходимото количество е колкото момчето да натопи в отварата оперирания си приятел и отварата да покрие напълно среза.Ще му се наложи да го държи с пръст натопен, понеже се оказва че пениса си плава отгоре на отварата :)Но без да го натиска силно, само съвсем леко, колкото да е вътре.Необходимото време е около 10 минути.През това време, раничките се покриват с бял налеп, който в началото буди тревога, но всъщност това е хубаво и той не трябва да се чисти.Надявам се да сте се сетили да си обръсне пубиса (космите) преди операцията, но ако не го е направил, поне нека го подкъси внимателно при първата баня с една ножичка, с цел по добра хигиена-как да предпази раната от космите, ще напиша след малко.Промивките имат смисъл, докато съществуват корички по раничките или най много, докато не паднат конците.Имайте предвид че от долната страна на пениса има малко по голяма раничка с коричка, на мястото на гемчето - юздичката, която също се отстранява при пълно обрязване.Тя ще заздравее най вероятно последна, но черното петънце от съсирена кръв не трябва да се чопли, а да се търпи.Разбира се че няма цял живот да си остане така, което вероятно в момента му е притеснението.Сварената отвара се изхвърля и за всяка промивка се вари нова, тъй като отварата има живот и не трябва да преседява, дори и за две последователни промивки.
-Другото което е добре да следите и то лично вие-стига сина ви да позволява, е да следите да не се отвори някой шев.Не се стряскайте предварително, но това може да се случи, тъй като всеки мъж, след като влезе в пубертета получава спонтанни ерекции докато спи.Не са контролируеми и няма смисъл да се опитвате да ги предовратите.Ако всичко е точно, няма място за притеснение, но понякога се случва пенисът в ерекция да не е напълно прав, а да има леко банановидна форма... съществуват легенди че това е от прекомерно мастурбиране, но всъщност не е вярно и при това е много масово явление, така че може ей тъй покрай другото да успокоите сина си и за това-в случай че е необходимо.Но защо ви казвам това-защото е възможно при ерекция ако пишката не е права, откъм извитата страна, да се отвори шевът.Ако се случи, не изпадайте в паника.Просто отидете при лекар, за да видите как да постъпите с раната.Лично на мен ми се случи, но не отидох на лекар, а след консултации, включително с Баткодоки, известно време слагах марличка с риванол.Е, слега след някоя и друга година след операцията, няма и помен от това.Просто е добре, сутрин-пак казвам, ако ви е позволено, да проверявате дали има нещо такова.Ако е в ерекция, просто по ясно ще си проличи дали има такъв проблем.Прокървяването, не е меродавно, тъй като може и да бъде само от шевовете.Вероятно ще се притесни, да го показва надървен, но ако вече ви го е показал в отпуснато състояние, не мисля че е шокиращо... макар че всяка момче би се поизпотило от такава хрумка, а и не малко майки също предполагам, но в крайна сметка всеки мъж си има пенис и ерекция.Но след като тъй или иначе вече има известна откритост за проблема между вас, по добре е следите и за такова развитие.Риска е че отворената рана може да се инфектира и зараства по бавно.Тя не кърви, а двете части на кожата се отделят и организма започва да изгражда тъкан на това място, за да компенсира недостатъка.В моя случай отне около 20-25 дена.Белега на това място е видимо малко по голям, но само визуално има разлика, функционално-не.И въпреки че звучи стряскащо, това също е добре-благодарение на тази случка, сега кожата ми е по равно дълга и от двете страни.Ето как ерекциите всъщност учавстват във възстановяването, с контролна функция.Но ако сина ви не желае да го виждате в това състояние, тогава не ви остава друго освен да му обясните защо искате да го видите, за да може сам да извърши контрол.А иначе защо вие, а не му обясните направо-да, може, но все пак говорим само за хипотетичен проблем, който звучи страшно.Може би за спокойствието му е по добре да не чува такива ужасии и просто да хвърляте по един поглед... не знам, това си е ваша преценка.Преценете кое от двете ще е по страшно :)

Относно хигиената, не е добра идея пениса да се мокри докато не се затворят раните-коричките започнат да падат и остане само белега.За целта, може като се къпе да увива една стерилна марля и отгоре едно найлонче и да привръзва с едно ластиче за херметичност :)Ако все пак се намокри, една баня със смрадлика веднага след къпане би трябвало да елиминира проблема.

Относно конците-понякога отнема досадно дълго време да паднат.В моя случай седяха там доста, накрая ги издърпах със стерилизирана пинсета-оказа се че са се разградили всички, но половината не са паднали сами.Ако са се разградили, съвсем без усилие се вадят.Иначе се опъват и не трябва да се настоява.Ако ви е страх, можете да се обърнете към лекар.Има известен риск от инфекция.След падането на конците, баните със смрадлика можете да ги направите още няколко дена, докато се уверите че няма корички-раните са се затворили.

Относно мастурбирането, нека избягва пак докато не се затворят раничките.Тъй като вероятно ще се чуди как по дяволите ще го прави сега, решението е много просто-лубрикант.Ползва се бебешко олио за целта.Няколко капки в шепата и да действа.Ще види че ще му е приятно, единственото неприятно е че е малко по шумно отпреди-джвака :)Ама то като гледам съвсем не са ви останали тайни за пазене, тъй че какво да му мислите и на това.Купувайте му и топчета с кухненска хартия, да бърше след това.Ама пак казвам-това когато заздравее.Не че няма да "го пробва" и преди това, то сърце мъжко не трае-ама ако устиска поне три седмици на сухо е по безопасно.И все пак ако реши, да стимулира само с два пръста ствола, без да пипа раната и главичката.Внимателно, като че ли е глухарче :)
Пиша малко по откровенно, защото сте решили да помогнете на сина си.Надявам се това да не ви шокира.Част от тази помощ е да му помогнете и да преодолее шока от промяната.Натяквайте му че обрязаните са по издържливи и по смели когато правят секс, тъй че ще извлече немалка полза от случката.Говоря от собствен опит.Нека си възстанови самочувствието и да не си мисли че цял живот ще се бори с шевове, конци и белези.

Когато всичко заздравее и почне да му се радва с пълни сили, единственото което го интересува е дали белезите са твърди-в началото мисля че е нормално и трябва да омекнат до степен изобщо да не ги усеща.Стане ли и това, значи вече се е възстановил и може да се разва на секса както си трябва и както природата е отредила.

Успех и ще хвърлям едно око да видя за нещо ново от вас.

Що се отнася до темата, обрязан съм от 2 години и няколко месеца.Писал съм в темата, та за успокоение на тези на които предстои операция или току що са се оперирали-възстанових се напълно и съм щастлив че нещата са по добре отпреди.Тъй че, спокойно.Мога да ви кажа и че много от притесненията ви, дали оздравява правилно, дали няма да му стане нещо страшно, олеле какво направих-са напразни.Организъм е, ще се възстанови и без вашата безценна помощ.Само слейдвайте съветите описани в темата, преди всичко-за смрадликата и за хигиената.Не пренебрегвайте и каквото са казали лекарите ви, защото всеки е специфичен с по нещо.
А на тези които се чудят дали имат проблем-прегледайте темата поне в началото.Баткодоки е писал-до 15-16 години, пишката се превръща в пенис и ако имате нещо като фимоза, стягане, залепнала кожичка или късо гемче, с повече старание при мастурбирането и много упоритост,има голям шанс да ви се размине шев и кройка.

batkodoki
05-08-2013, 20:13
Привет.Поздравления за смелоста на сина ви да сподели, както и поздравления за вас за желанието да му помогнете.
След като вече е обрязан, екшъна дето се вика, е минал.Не сте споменали, частично или напълно е обрязването, но приемам че е пълно обрязване.
Съвсем нормално е да, след като главичката е била досега покрита, а сега вече да е оголена, да има висока чувствителност.Може да бъде разпозната и като болка, но всъщност не е нищо повече от дискомфорт, който в съчетание с деликатното място, предизвиква тревога у него, респективно и у вас.С времето обаче, този дискомфорт ще изчезне напълно, тъй като главичката на пениса му ще свикне с новите обстоятелства и ще добие чувствителност, достатъчно за да се чувства така както и преди обрязването.
Относно промивките със смрадлика и въобще по въпроса за постоперативното възстановяване, ви съветвам да постъпите по следния начин:
-В началото винаги има отток.Понякога е стряскащ и грозен, но си спада сам.
-Баните със смрадлика са широко коментирани тук.Що за природен продукт е това, няма нужда да обяснявам, но ще ви споделя че след като от тази тема разбрах какво е смрадликата и каква работа върши, и до ден днешен си я ползвам понякога за лечение на разни рани, като добър и сравнително безобиден природен антисептик.Продава се свободно в аптеките, във вашия случай-следвате указанията за вагинални промивки.Сварявате необходимата доза, един път дневно.Оставяте да изстине до телесна температура.Прецеждате отварата през стерилна марля в една чаена чаша, определена за целта, като необходимото количество е колкото момчето да натопи в отварата оперирания си приятел и отварата да покрие напълно среза.Ще му се наложи да го държи с пръст натопен, понеже се оказва че пениса си плава отгоре на отварата :)Но без да го натиска силно, само съвсем леко, колкото да е вътре.Необходимото време е около 10 минути.През това време, раничките се покриват с бял налеп, който в началото буди тревога, но всъщност това е хубаво и той не трябва да се чисти.Надявам се да сте се сетили да си обръсне пубиса (космите) преди операцията, но ако не го е направил, поне нека го подкъси внимателно при първата баня с една ножичка, с цел по добра хигиена-как да предпази раната от космите, ще напиша след малко.Промивките имат смисъл, докато съществуват корички по раничките или най много, докато не паднат конците.Имайте предвид че от долната страна на пениса има малко по голяма раничка с коричка, на мястото на гемчето - юздичката, която също се отстранява при пълно обрязване.Тя ще заздравее най вероятно последна, но черното петънце от съсирена кръв не трябва да се чопли, а да се търпи.Разбира се че няма цял живот да си остане така, което вероятно в момента му е притеснението.Сварената отвара се изхвърля и за всяка промивка се вари нова, тъй като отварата има живот и не трябва да преседява, дори и за две последователни промивки.
-Другото което е добре да следите и то лично вие-стига сина ви да позволява, е да следите да не се отвори някой шев.Не се стряскайте предварително, но това може да се случи, тъй като всеки мъж, след като влезе в пубертета получава спонтанни ерекции докато спи.Не са контролируеми и няма смисъл да се опитвате да ги предовратите.Ако всичко е точно, няма място за притеснение, но понякога се случва пенисът в ерекция да не е напълно прав, а да има леко банановидна форма... съществуват легенди че това е от прекомерно мастурбиране, но всъщност не е вярно и при това е много масово явление, така че може ей тъй покрай другото да успокоите сина си и за това-в случай че е необходимо.Но защо ви казвам това-защото е възможно при ерекция ако пишката не е права, откъм извитата страна, да се отвори шевът.Ако се случи, не изпадайте в паника.Просто отидете при лекар, за да видите как да постъпите с раната.Лично на мен ми се случи, но не отидох на лекар, а след консултации, включително с Баткодоки, известно време слагах марличка с риванол.Е, слега след някоя и друга година след операцията, няма и помен от това.Просто е добре, сутрин-пак казвам, ако ви е позволено, да проверявате дали има нещо такова.Ако е в ерекция, просто по ясно ще си проличи дали има такъв проблем.Прокървяването, не е меродавно, тъй като може и да бъде само от шевовете.Вероятно ще се притесни, да го показва надървен, но ако вече ви го е показал в отпуснато състояние, не мисля че е шокиращо... макар че всяка момче би се поизпотило от такава хрумка, а и не малко майки също предполагам, но в крайна сметка всеки мъж си има пенис и ерекция.Но след като тъй или иначе вече има известна откритост за проблема между вас, по добре е следите и за такова развитие.Риска е че отворената рана може да се инфектира и зараства по бавно.Тя не кърви, а двете части на кожата се отделят и организма започва да изгражда тъкан на това място, за да компенсира недостатъка.В моя случай отне около 20-25 дена.Белега на това място е видимо малко по голям, но само визуално има разлика, функционално-не.И въпреки че звучи стряскащо, това също е добре-благодарение на тази случка, сега кожата ми е по равно дълга и от двете страни.Ето как ерекциите всъщност учавстват във възстановяването, с контролна функция.Но ако сина ви не желае да го виждате в това състояние, тогава не ви остава друго освен да му обясните защо искате да го видите, за да може сам да извърши контрол.А иначе защо вие, а не му обясните направо-да, може, но все пак говорим само за хипотетичен проблем, който звучи страшно.Може би за спокойствието му е по добре да не чува такива ужасии и просто да хвърляте по един поглед... не знам, това си е ваша преценка.Преценете кое от двете ще е по страшно :)

Относно хигиената, не е добра идея пениса да се мокри докато не се затворят раните-коричките започнат да падат и остане само белега.За целта, може като се къпе да увива една стерилна марля и отгоре едно найлонче и да привръзва с едно ластиче за херметичност :)Ако все пак се намокри, една баня със смрадлика веднага след къпане би трябвало да елиминира проблема.

Относно конците-понякога отнема досадно дълго време да паднат.В моя случай седяха там доста, накрая ги издърпах със стерилизирана пинсета-оказа се че са се разградили всички, но половината не са паднали сами.Ако са се разградили, съвсем без усилие се вадят.Иначе се опъват и не трябва да се настоява.Ако ви е страх, можете да се обърнете към лекар.Има известен риск от инфекция.След падането на конците, баните със смрадлика можете да ги направите още няколко дена, докато се уверите че няма корички-раните са се затворили.

Относно мастурбирането, нека избягва пак докато не се затворят раничките.Тъй като вероятно ще се чуди как по дяволите ще го прави сега, решението е много просто-лубрикант.Ползва се бебешко олио за целта.Няколко капки в шепата и да действа.Ще види че ще му е приятно, единственото неприятно е че е малко по шумно отпреди-джвака :)Ама то като гледам съвсем не са ви останали тайни за пазене, тъй че какво да му мислите и на това.Купувайте му и топчета с кухненска хартия, да бърше след това.Ама пак казвам-това когато заздравее.Не че няма да "го пробва" и преди това, то сърце мъжко не трае-ама ако устиска поне три седмици на сухо е по безопасно.И все пак ако реши, да стимулира само с два пръста ствола, без да пипа раната и главичката.Внимателно, като че ли е глухарче :)
Пиша малко по откровенно, защото сте решили да помогнете на сина си.Надявам се това да не ви шокира.Част от тази помощ е да му помогнете и да преодолее шока от промяната.Натяквайте му че обрязаните са по издържливи и по смели когато правят секс, тъй че ще извлече немалка полза от случката.Говоря от собствен опит.Нека си възстанови самочувствието и да не си мисли че цял живот ще се бори с шевове, конци и белези.

Когато всичко заздравее и почне да му се радва с пълни сили, единственото което го интересува е дали белезите са твърди-в началото мисля че е нормално и трябва да омекнат до степен изобщо да не ги усеща.Стане ли и това, значи вече се е възстановил и може да се разва на секса както си трябва и както природата е отредила.

Успех и ще хвърлям едно око да видя за нещо ново от вас.

Що се отнася до темата, обрязан съм от 2 години и няколко месеца.Писал съм в темата, та за успокоение на тези на които предстои операция или току що са се оперирали-възстанових се напълно и съм щастлив че нещата са по добре отпреди.Тъй че, спокойно.Мога да ви кажа и че много от притесненията ви, дали оздравява правилно, дали няма да му стане нещо страшно, олеле какво направих-са напразни.Организъм е, ще се възстанови и без вашата безценна помощ.Само слейдвайте съветите описани в темата, преди всичко-за смрадликата и за хигиената.Не пренебрегвайте и каквото са казали лекарите ви, защото всеки е специфичен с по нещо.
А на тези които се чудят дали имат проблем-прегледайте темата поне в началото.Баткодоки е писал-до 15-16 години, пишката се превръща в пенис и ако имате нещо като фимоза, стягане, залепнала кожичка или късо гемче, с повече старание при мастурбирането и много упоритост,има голям шанс да ви се размине шев и кройка.

Браво!!!

Като изключим някои различни акценти в детайлизацията и обосновката им - СЕ ПОДПИСВАМ ПОД ГОРНОТО!

Чест и почитания за добротворният устрем да помагаш безвъзмездно, Приятелю!

Поклон!

besso
05-08-2013, 22:24
Част от тази помощ е да му помогнете и да преодолее шока от промяната.Натяквайте му че обрязаните са по издържливи и по смели когато правят секс, тъй че ще извлече немалка полза от случката.

Не прочетох целия пост, но това ми попадна. Доколкото помня ставаше дума за 15 годишно момче. Аз ли не съм в час или е странно на тия години майка да пипа пишката на момчето и да му говори, че ще е издръжлив в секса?!

exsteen
05-09-2013, 11:53
Благодаря на Баткодоки за подкрепата.

Бессо-това е доста сложен въпрос.В случая просто съветвам майката, тъй като тя е питала.Ако беше сина и, естествено че нямаше да го съветвам да показва пениса на майка си-причината тази тема да е популярна и непрекъснато да я четат нови и нови хора, да питат и да търсят съвети, се крие именно в дискретноста.От пубертета нататък, вече всеки мъж би предпочел да се консултира анонимно, преди да реши какво да направи.Дали от свян, дали от гордост, момчетата предпочитат да се информират от интернет и в това няма нищо лошо, но-ако източника е сигурен.А това че тази тема е добър източник, го доказват многото хора потърсили съвет, предприели някакви стъпки за разрешаване на проблемите си и неписали повече.Ако имаше нещо грешно, щеше да се пише.
Тъй че, анонимноста е важна, дори е определяща.Затова, нека всеки който се чувства смутен от това което съм написал, да има впредвид, че това са съвети към дамата, която е майка на момчето.Тази част, с показването на пениса, не важи за другите които искат да прочетат ценна информация.Просто ползвайте написаното за своя консумация и ако има въпроси, питайте.

И нещо друго-причината да не се чете информацията назад, също се корени в дискретноста.Часовете необходими да се прочете всичко, често са твърде много за едно бързо и секретно проучване.Затова и на всяка страница се появяват едни и същи въпроси и едни и същи отговори.Хората четат първа страница и после отиват на последна за да попитат същото което са попитали десетки други преди това.Браво обаче на търпението на всички, които не се уморяват да отговарят... аз имам доброто желание, но то е силно зависимо от ангажиментите ми :)

Realmm
05-10-2013, 12:15
Здравейте! И преди бях писал тук относно операция от фимоза . Прочетох доста из темата и разбрах,че възстановяването е строго индивидуално и отнема време.Минаха 22 дена от операцията и отока ми не е спаднал.Отначало мажех с йодасепт 5-6 дни,а след това правих бани със смрадлика и слагах реванол.От първия ден,отока естествено е спаднал,но има още и то не-малко.Въпроса ми е да продължавам ли със смрадликата и реванола или да почвам с нещо друго?Иначе някои конци паднаха и с чуствителността много намаля.Мерси предварително !

fanta_cola
05-10-2013, 18:11
Еми пич аз 2 седмици слагах само реванол и нищо друго,нито смрадлика нито каквото и да е било друго.Сега съм в 43 ден и съм напълно възстановен.

Realmm
05-10-2013, 18:30
Мерси .Ами мисля да продължавам да го слагам.Ама ти как точно го нанасяше-с памук и с марля слагаш от долу или върху целата глава ? ако има и други мнения ще се радвам да ги чуя!

fanta_cola
05-10-2013, 21:58
Ами взимам една марля мокря я с риванол и я сгъвам така,че да стане дълга и тясна и я слагам точно върху шевовете и да хваща 1,2 см от главата.Иначе аз на 20 ден вече си ходех без марля за да свиквам по бързо с чувствителността.

Eviann
05-15-2013, 17:01
Възможно ли е след премахване на гемчето (в момента заздравява) все още да ми опъва? Защото това което аз наблюдавам е точно това, но все пак не е зарастнало напълно. дали ще се промени?

exsteen
05-16-2013, 13:13
Зависи... колко време е минало от отстраняването на гемчето, конците паднали ли са?

vesela70
05-20-2013, 10:14
Безкрайно Ви благодаря момчета!!
Не откривам думите с които да изразя своята благодарност въпреки,че в началото аз самата Ви писах с неувереност и притеснение как ще се преме това знам,че за повечето от Вас това е абсурдно,но когато изпаднеш в подобна ситуация,правиш чудеса зада бъдеш максимално полезен.Несъм единствената майка която е поела изцяло отговорността.Затова призовавам всички момчета в подобна ситуация да не се колебаят да СПОДЕЛЯТ,няма нищо лошо и срамно.Пътят по които Вие вървите,ние родителите сме минали през него!!

Още веднаж благодаря на тези които ми помогнаха!!
Прекрасно е,че Ви има!

vesela70
05-20-2013, 10:25
Не прочетох целия пост, но това ми попадна. Доколкото помня ставаше дума за 15 годишно момче. Аз ли не съм в час или е странно на тия години майка да пипа пишката на момчето и да му говори, че ще е издръжлив в секса?!

Здравей!
Да наистина това за теб изглежда странно,но истината е в разговорите.
Обсаждахме всеки един детайл от началото на проблема до момента.
За него това бе най-трудната част а именно споделянето с родител и в случая с мен!!!
С това разрешихме по вазможно на-бърз начин проблема му вместо да протаква във времето когато дори не е ясно какво би се случило!!!
Както повечето от Вас отлагат!

georgi12
05-22-2013, 02:23
Да , напълно сте права ,Весела! Един ден синът Ви ще Ви е благодарен .
По-добре късно разрешен проблем , отколкото много късно разрешен.

gadeli4kator
05-23-2013, 17:20
Здравейте! И мене ме оперираха от фимоза преди месец! И там е проблема,че оток все още има .Слагах му риванол известно време,после ходих на преглед и доктора ми каза,че всичко е наред,но понеже там било рехаво местото и бавно спадало.Моля посъветвайте ме какво да правя ? Да слагам ли риванол или да чакам да си спадне само без нищо ? ПРедварително благодарности!

georgi12
05-24-2013, 16:20
A koнци има ли още?Ако има - нормално , ако няма - не много нормално

gadeli4kator
05-25-2013, 01:09
georgi 12 Ами преди 10 дена ми паднаха и сега като,че ли сега заздравява местото. Чуствителност няма вече,и болки няма,просто отока не е спаднал.Доста четох назад и видях,че има хора на които и на 2 месец било спаднало.Просто се притеснявам и не знам вече какво да правя? Ако имате мнения ще се радвам да ги чуя?

anonymous849889
05-26-2013, 13:36
Здравейте. Тъй като знам, че имам фимоза и искам да се оперирам съответно, пиша за да ви поразпитам. Можете ли да ми препоръчате някаква клиника / уролог в София, където да ида на преглед и да се оперирам. Също така, предполагам не е задължително да ходя първо при личен лекар, което пък сигурно значи без здравна каса. В такъв случай, каква горе/долу е цената на подобна операция? Thanks!

georgi12
05-26-2013, 21:58
Доктор Милен Кацаров .Всякакво инфо , като адрес , телефон и т.н - в гугъл

Realmm
05-29-2013, 17:57
Здравейте отново ! Минаха 41 дена от операцията ми,отока не е спаднал.Просто има кожа и то доста и все едно е подуто. Не знам дали е от некадърност, ходих на лекар и ми каза да отида да ми направят корекция.Мисля,че просто ше го срежат. Искам да чуя мненията ви и да запитам преди да отида пак в Пирогов, как е положението в Хил Клиник ?

georgi12
06-03-2013, 11:11
Положението в хил Клиник е чудесно , в Пирогов не .Не един и двама от тази тема са минали втори път под ножа .
Това е резултатът от така нареченото отпуснато обрязване -събира се кожа зад главичката и стои като балон . Също негативни последствия има и ниското обрязване - при него 90% от вътрешната кожа се премахва а тя е с нервни окончания и силно чувствителна. .
После нека някой пак да казва , че не съществуват стилове на ожрязване .
Лошото е , че тук - в България нямаме право на избор .
В случая - има избор - единствено в Хил клиник , за която аз научих 6 месеца след процедурата.

Realmm
06-03-2013, 11:29
Значи като отида за корекция какво да поискам ? Да не е ниско обрязване ?

4oper
06-06-2013, 08:57
Здравейте, 3 и половина месеца от обрязването и 1,5 месеца от махането на гемчето. Отокът бе спаднал почти изцяло. Но го раздразних без да искам и отново се поду и то много Като се надуе отока от долната страна започва да опира все повече и съответно се раздразва все повече. Слагам марли с риванол, но неможе мисля постоянно да го правя това, също правя и бани с тетра 2 пъти дневно. Докторът каза просто чувствителност и трябва да премине. Въпросът ми е немога ли да ползвам някакъв крем за успокояване на раздразнената кожа, там където отока опира?

anonymous849889
06-07-2013, 17:52
Здравейте, бях на преглед при д-р Милен Кацаров и той потвърди, че ще трябва да се оперирам. Тъй като той каза, че извършват операции в болница Доверие, ви пиша за да поискам мнение. Видях, че по-горе има писано за Пирогов и Хил Клиник. Има ли някой, който е минал през такава операция в болница Доверие и може да сподели мнение? Благодаря.

georgi12
06-09-2013, 18:07
Аз съм опериран в Доверие от Милен Кацаров .
Изкл'чвайки ниското обрязване , всичко друго е на 6 !

georgi12
06-09-2013, 18:09
Значи като отида за корекция какво да поискам ? Да не е ниско обрязване ?
Да , ако ще ходиш в Хол клиник. Всъщност където и да отидеш - дръж на това , както и да не е отпуснато .

Rivel
07-05-2013, 19:51
Здравейте,на 15 съм, случайно попаднах на темата, прочетох я обстойно и ми се стори, че имам късо гемче. Та по същество, когато го забеля гемчето не опъва главичката, кожичката се събира на нещо като пръстен,но когато я придърпам по дължината на пениса, главичката сякаш леко се кимва на долу. Има ли повод за притеснение? Предоставям снимки на лс, ако е нужно.

4oper
07-22-2013, 14:04
Здравейте, отново!
Мен ме обрязоха веднъж преди 5 месеца, преди още 3 ми махнаха и гемчето. Големи проблеми с отока имах през цялото това време и продъжават. На 29 г. съм. Вече разбрах от какво е. Отокът спада бавно, но след мастурбация на едно място отдолу кожата опъва. И на това място боли, няколко дена след това, а отокът се връща целият, целият този пръстен се пълни. Това го разбрах съвсем наскоро след ходения по сумати лекъри. Може ли да ми кажете какво да правя. Това нещо ще се оправи ли? Тази кожа ше се разтегне ли, докога ще опъва и най-важното ще спре ли да се надува?

marmobara
07-24-2013, 00:04
Моят случай е, че при нормално състояние на пениса мога да забеля ,но при ерекция стигам до 1/3 от главата и по надолу е много трудно .... някой да знае ще ми се наложи ли операция или няма да е проблем за секса //на 16 съм.
Мерси предварително :)

georgi12
07-24-2013, 22:38
Доста време е 5 месеца . Може би е оставена някъде повечко кожа , някъде по -малко . Изпрати една снимка на отока.

4oper
07-25-2013, 08:34
Здрасти. Да отгоре е повече отдолу по-малко. принципно отока си спада. Почти бе спаднал. Но след мастурбация се появява наново и така със седмици.

Simpsonbg
08-02-2013, 09:41
Здравейте! Първо не знам дали мойто е точно фимоза. Не мисля, че е така... По скоро прекалено късо гемче. Като не е надървен си се уголва без проблем, но гемчето тогава също доста се опъва. А като е надървен и като тръгна да го уголвам стигам само до половината и после надолу ако продължа почват болки и стягане и не смея да напъна. Отвора (кожата) през която минава главичката също е тесна, да, но имам чувството, че е от гемчето и то я опъва и я стеснява и не мога да го уголя, а не че е фимоза. Ако ме разбирате какво искам да кажа... С една дума имам чувството, че ако гемчето се премахне или там каквото се прави ще си го уголя без проблем и кожата няма да е толкова тесна? Вие какво мислите по въпроса? Уролог ми предписа да си мажа гемчето с Гентамицин и не знам това с какво ще ми помогне?

georgi12
08-03-2013, 14:15
Гентамицин е широкоспектърен антибиотик с добре изразена ефективност при локално лечение на първични и вторични кожни инфекции.

Гентамицин Актавис крем се прилага за лечение на първични бактериални инфекции, засягащи кожата, космените фоликули и потните жлези като:

Пиодермии - повърхностни и дълбоки фоликулити; сикозис барбе; импетиго; хидрозаденит;
Импетигинизация на дерматози като контактна екзема; атопичен дерматит; скабиес; педикулоза; херпесни инфекции; инфектирани варикозни язви;
След малки хирургически интервенции и наранявания.

2. КАКВО Е НЕОБХОДИМО ДА ЗНАЕТЕ ПРЕДИ ДА ЗАПОЧНЕТЕ ЛЕЧЕНИЕТО С ГЕНТАМИЦИН АКТАВИС крем

Гентамицин Актавис крем не се прилага при свръхчувствителност към лекарственото и някое от помощните вещества. При приложението на този лекарствен продукт имайте предвид следното: Лекарственият продукт е предназначен само за външно приложение.

При нанасяне не трябва да се допуска попадане в очите. Гентамицин Актавис крем не трябва да се използва при банални инфекции, поради опасност от развитие на резистентни микроорганизми. При проява на възпаление, сензибилизация или развитие на суперинфекции, лечението трябва да се прекрати и да се назначи подходяща терапия.


Още за: ГЕНТАМИЦИН крем 0.1% 15 гр. (GENTAMICIN cream 0.1% 15 g.), цена и информация
от framar.bg



Важното е фармацевтичната индустрия да процъфтява . А това , че кортикостероид е предписан за фимоза - ми няма проблем - важното е да има оборот в аптеката.

Simpsonbg
08-03-2013, 23:10
Гентамицин е широкоспектърен антибиотик с добре изразена ефективност при локално лечение на първични и вторични кожни инфекции.

Гентамицин Актавис крем се прилага за лечение на първични бактериални инфекции, засягащи кожата, космените фоликули и потните жлези като:

Пиодермии - повърхностни и дълбоки фоликулити; сикозис барбе; импетиго; хидрозаденит;
Импетигинизация на дерматози като контактна екзема; атопичен дерматит; скабиес; педикулоза; херпесни инфекции; инфектирани варикозни язви;
След малки хирургически интервенции и наранявания.

2. КАКВО Е НЕОБХОДИМО ДА ЗНАЕТЕ ПРЕДИ ДА ЗАПОЧНЕТЕ ЛЕЧЕНИЕТО С ГЕНТАМИЦИН АКТАВИС крем

Гентамицин Актавис крем не се прилага при свръхчувствителност към лекарственото и някое от помощните вещества. При приложението на този лекарствен продукт имайте предвид следното: Лекарственият продукт е предназначен само за външно приложение.

При нанасяне не трябва да се допуска попадане в очите. Гентамицин Актавис крем не трябва да се използва при банални инфекции, поради опасност от развитие на резистентни микроорганизми. При проява на възпаление, сензибилизация или развитие на суперинфекции, лечението трябва да се прекрати и да се назначи подходяща терапия.


Още за: ГЕНТАМИЦИН крем 0.1% 15 гр. (GENTAMICIN cream 0.1% 15 g.), цена и информация
от framar.bg



Важното е фармацевтичната индустрия да процъфтява . А това , че кортикостероид е предписан за фимоза - ми няма проблем - важното е да има оборот в аптеката.

Приятел ти явно не ме разбра. Не мисля, че моето е фимоза. Просто гемчето яко упъва и ми стеснява като чели кожата и не ми позволява да дръпна по надолу защото от към страната на гемчето почва да ме боли. Разбираш ли? Затова ти казвам, че ако ми махнат гемчето може би ще си го уголвам без проблем. И надървен да е и да не е. Не надървен си го уголвам без проблем но пак ме боли отдолу гемчето. Надървен като се опитам да го уголя само до половината стигам и ако опитам леко да дръпна надолу гемчето започва да ме боли здраво и ще се скъса...

$cream
08-05-2013, 17:21
Значи при мен проблема е следния...
Като бях на 12-13 год не помна кога точно ми направиха няква операция на пениса...тогава майка ми каза, че ако не се направи няма да мога да имам деца като порасна...хубаво направиха ми я(не е обрязване)
тогава ми казаха да си опъвам кожичката на пениса...правех това няколко месеца след това спрях и до ден днешен не мога да си опъвам кожичката на главичката до край!Не изпитвам болка като опитвам, но чувстам някав дискомфорт не мога да го опиша точно...възможно ли е с течение на възраста това да се промени (сега сам на 17)?
И още един въпрос-След оперативна намеса на фимоза възможно ли е тя да се появи отново?
Блъгодаря...

и аз подобен проблем, ама ми направиха нещо по отношение на фимоза на 4 - 5 години, и ми казаха да опъвам, ама аз нещо позабравих и сега пак ще трябва да ходя да ме погледнат... :(

$cream
08-05-2013, 17:24
И ако не си направиш операция какво става?И на каква възраст можеш да разбереш дали си болен от тая болест? :-k

то не е болест, ако не ти е някакъв дискомфорт и уринираш нормално, значи не е опасно
още от малък може да разбереш, иначе споко пич и мен ся ме е страх малко, знам, че не е опасно, но все пак...мен ми бяха направили нещо като малък по този въпрос и аз трябваше да забелвам за известно време, ама забравих и сега пак...

cunkipomucki
08-07-2013, 17:30
Тъй като доста, да не кажа цялата тема съм изчел, се чувствам отговорен да споделя и моите преживявания :)
На 22 съм и вторник се пуснах по течението. Упойката е доста неприятна, особено ако си и по чувствителен там долу. Не знам дали нещо с упойката не се справиха докторите, но ако трябва да бъда честен усещах всичко по време на операцията, даже по едно време ме попитаха дали не искам да спрем и да ми бият пълна упойка, но реално операцията е 15 минути, а вече бяха минали 10, нямаше смисъл. След тези събития ме държаха още 4-5 часа в болницата, след което ме изписаха и се прибрах вкъщи.
Цял ден не съм ходил до WC, така че не мога да ви кажа дали боли или не, не че ме е страх, а просто времето е горещо и водата, която изпивам я изпотявам почти мигновено.
Първата нощ не беше най-прекрасното преживяване, но е поносимо. Докторът ми каза да внимавам няколко дни със сутрешните ерекции, ако усещам, че се задават - лед в хавлиена кърпа :)
И така днес е вторият ден, махнаха ми превръзката и сега съм с една марля. Казаха ми, да не се къпя 2-3 дни и след това да започвам и баните със смрадлика :)
Имам и един въпрос към вече преживелите го: Вие кога започнахте да се къпете, кога започнахте със смрадликата и кога започнахте с тренировките. Питам ви, тъй като в болничната стая с мен имаше още едно момче, оперирано от друг доктор, който му каза 10 дни без да се къпе, смрадлика след 15 и през ден да ходи за смяна на превръзката ( а моята я махнаха, както писах по-горе).
Ако трябва да бъда честен, който има подобни проблеми, ВЪОБЩЕ да не се замисля, просто не си заслужава да се чака :) Успех и поздрави!

georgi12
08-09-2013, 21:04
Правилно ти е казал доктора . можеш още днес да се изкъпеш - сложи едно пликче и го стегни с ластик в основата на пениса . А за другото момче - поредния нещастен човек , попаднал при идиот.

spirop
08-10-2013, 16:32
Здравейте,
Преди 2 месеца ми направиха операция поради фимоза. Притеснява ме това, че 2 месеца по-късно все още има оток? Нормално ли е?

georgi12
08-10-2013, 18:20
Ако е оток - да , ако е повече кожа , която ти прилича на оток - нормално е за отпуснато обрязване.
Ето един полезен блог:
http://adultcirc20.blogspot.com/

georgi12
08-10-2013, 18:35
http://gccirc.blogspot.com/
ОЩЕ ЕДИН ПОЛЕЗЕН БЛОГ - ОТ ДЕНЯ ПРЕДИ , ТА ДО 114 ДЕН.

cunkipomucki
08-10-2013, 19:04
Аз мога ли да ви попитам, дали съм сгафил: Като си сменях марличките на едно място ми се беше закачила/залепнала за кожата около шева, та при премахването ѝ си откъснах малко кожа - 2-3мм. Трябва ли да взема някакви по специални мерки или се случват и тези работи? А и друг въпрос имам - нормално ли е да имам нещо жълто по марлята в областта около гемчето - като гной нещо нз, аз при всяка смяна си дезинфекцирам с кислородна вода... Благодаря предварително

georgi12
08-11-2013, 08:40
Tова , което е около гемчето , с белезникав цвят , не го махай - това е един вид секрет , който като изсъхне се превръща в кожа . За отлепяне на марлята използвай реванол. Ходи до аптеката и поискай тинктура от Невен / Цалендула . Капвай по няколко пъти на ден по капка -две на раната .Ако си софиянец - Хомеопатичната аптека на Чаталджа 28 - там има със сигурност тинктура.

cunkipomucki
08-12-2013, 18:37
Искам само да спомена за ползите от смрадликата - аз лично ги започнах на 5 ден след операцията и ги правя 2 пъти на ден (сутрин и вечер) като използвам първата рецепта от опаковката, топя го за около 5-6-7 мин (броя бавно до 420 :D ) Лично при мен ефектът е от всяка баня, просто в рамките на 2 дни походката ми, от "каубойски" разкрачена, стана на 90% нормална (просто малко по-предпазливо стъпвам). Искам да попитам едно - какъв е цветът на хирургическите конци? Питам, тъй като си свалям марлите ( с които съм постоянно) с помощта на смрадликата, за да паднат без усилия, но на два пъти видях бели кончета около 2см и се чудя дали не съм провокирал преждевременно падане с тези бани или е просто нишка от марличките? Поздрави ;)

pureta
08-13-2013, 17:43
Aбе някой ще ми каже ли кога ше паднат тези конци, днес правя 13 ден откакто ме обрязаха и още нещо нали няма да има проблеми ако отида на море също така съм опериран и от varikocele ,наведнъж ми ги правиха и двете.

cunkipomucki
08-13-2013, 17:47
днес бях на преглед (точно 1 седмица мина от операцията) доктора каза, че съм готов за море, но с това варикоцеле не знам как стоят нещата, моят съвет е преглед при уролога :)

$cream
08-15-2013, 11:42
хора, отидох на уролог - късо гемче, не фимоза, както и да е, каза ми там за един крем или нещо и аз почнах да се лекувам, ефектът е много добър, почти не се опъва, ама повече не може и ще ми правят операция......

cunkipomucki
08-15-2013, 22:39
Тази вечер след като си свалях марлята за вечерната промивка със смрадлика падна първият ми конец (долната част на главичката). Дали не е твърде рано, за да започват да падат? Да допълня само, че ме оперираха на 06.08.2013

georgi12
08-16-2013, 10:39
Ами рано е .Отдолу винаги е влажно .Бягай за Тинктура от Календула и слагай и бебешка пудра .Марля вече не ти е нужна.
Прави промивка един път на ден - за по 1 до 2 минути . Рецептата за вагинална промивка . И пази отдолу да не се отвори , че първо трудно зараства и второ - остава грозно .След баните със смрадлика недей да чистиш белезникавият секрет който прилича на слуз , гной . Оставяй го да си стои.

cunkipomucki
08-16-2013, 10:53
Може би беше по-добре да го напиша тук : Аз марлите ги слагам, точно заради конците, тъй като имат едни издадени части, приличат на възли, които са доста неприятни при допир. Има ли алтернативен метод? А функциите на Календулата и Смрадликата не се ли припокриват ?

georgi12
08-16-2013, 12:13
Календулата освен , че действа антисептично , помага и за бързото заздравяване на раната . Щом е паднал отдолу конец и раната ако не е заздравяла е възможно при ерекция да се разтвори .Календулата ще помогне бързо да се затвори раната и да се избегне разлепянето на кожата.

Chelsea36
08-18-2013, 18:45
Аз съм на 15 години и ситуацията ми е следната: Мога да забелвам кожичката на члена си и в състояние на покой, и ерекция без проблем и без никаква болка или напрежение, но в състояние на ерекция главичката ми не се открива изцяло, а само до половината. Просто сякаш кожичката ми е по- дълга от колкото трябва. Та въпросът ми е имам ли фимоза или не трябва да се притеснявам?
Благодаря ви предварително!!!

seriosblack
08-19-2013, 13:14
А чисто хипотетично. Ако не водя полов живот, фимозата представлява ли някаква опасност за здравето ми?

shtsksm
08-20-2013, 09:10
Здравейте, момчета.

На 15 съм. Проблемът при мен е, че когато пишока не е в ерекция, забелвам нормално и с никаква болка, но ако го оставя така и се надървя, кожата опира зад главичката и се образува пръстен. Същото е и когато забеля в еректирало състояние. Фимоза ли е при мен?

ПП: Имам къс гем, не знам дали може да е от него.

georgi12
08-22-2013, 19:23
Здравейте, момчета.

На 15 съм. Проблемът при мен е, че когато пишока не е в ерекция, забелвам нормално и с никаква болка, но ако го оставя така и се надървя, кожата опира зад главичката и се образува пръстен. Същото е и когато забеля в еректирало състояние. Фимоза ли е при мен?

ПП: Имам къс гем, не знам дали може да е от него.
Не , по това ,което описваш нямаш фимоза.

georgi12
08-22-2013, 19:23
Здравейте, момчета.

На 15 съм. Проблемът при мен е, че когато пишока не е в ерекция, забелвам нормално и с никаква болка, но ако го оставя така и се надървя, кожата опира зад главичката и се образува пръстен. Същото е и когато забеля в еректирало състояние. Фимоза ли е при мен?

ПП: Имам къс гем, не знам дали може да е от него.
Не , по това ,което описваш нямаш фимоза.

exsteen
08-25-2013, 09:47
Аз съм на 15 години и ситуацията ми е следната: Мога да забелвам кожичката на члена си и в състояние на покой, и ерекция без проблем и без никаква болка или напрежение, но в състояние на ерекция главичката ми не се открива изцяло, а само до половината. Просто сякаш кожичката ми е по- дълга от колкото трябва. Та въпросът ми е имам ли фимоза или не трябва да се притеснявам?
Благодаря ви предварително!!!

Ако няма болка, стягане и напрежение, не прилича да е фимоза.Доколкото разбирам, когато е в ерекция, спонтанно, без да му помагаш се открива само до половината?Дотук добре, а когато се опиташ да му помогнеш с ръка какво става?Ако просто се оголва напълно без някакви проблеми и дори може да опънеш кожичката по ствола на пениса си, без това да предизвиква някаква болка, тогава най вероятно всичко е наред.И също така, погледни началото на темата, дали няма признаците на късото гемче...
От значение е също така, когато мастурбираш, при всяко движение ли оголваш напълно главичката или предпочиташ кожичката да покрива постоянно главичката и само да стимулираш?


А чисто хипотетично. Ако не водя полов живот, фимозата представлява ли някаква опасност за здравето ми?

Доколкото фимозата създава благоприятна среда за развитие на баланопостит и/или други инфекции, които могат да се задълбочат... да, представлява.Помня че съм чел и за вероятна връзка на вътрешни инфекции като цистита.От друга страна, възможно ли е отказа от полов живот да е поради фимозата при теб?Идеята ми е че ако няма други обективни причини за такова решение, тази пречка не е сериозно основание.


Здравейте, момчета.

На 15 съм. Проблемът при мен е, че когато пишока не е в ерекция, забелвам нормално и с никаква болка, но ако го оставя така и се надървя, кожата опира зад главичката и се образува пръстен. Същото е и когато забеля в еректирало състояние. Фимоза ли е при мен?

ПП: Имам къс гем, не знам дали може да е от него.

Въпросът е не толкова как изглежда, а какво чувстваш.Ако е стягане и силно опъване, съчетано с лека или по силна болка, тогава е по вероятно наистина да имаш фимоза.Също така, може и да е само от късото гемче, но по често тези две неща са в съчетание, отколкото да имаш само едното.В твоя случай, най точен отговор може да даде медицинско лице.
И при теб може би известна яснота ще внесе начина по който мастурбираш-с напълно оголване на главичката или не?

Жълто
08-25-2013, 11:57
Някой знае ли след колко време ще изчезне свръхчувствителността, защото ме обрязаха, а сега дори не мога да си сложа боксерките понеже главичката ме дразни много като се допира, чак подскачам като я допра някъде без да искам.

NissaN
08-25-2013, 16:46
Това фимозата било много шибана болест ве не я пожелавам на никой Слава Богу не съм имал.

seriosblack
08-26-2013, 11:48
Доколкото фимозата създава благоприятна среда за развитие на баланопостит и/или други инфекции, които могат да се задълбочат... да, представлява.Помня че съм чел и за вероятна връзка на вътрешни инфекции като цистита.От друга страна, възможно ли е отказа от полов живот да е поради фимозата при теб?Идеята ми е че ако няма други обективни причини за такова решение, тази пречка не е сериозно основание.








То не е решение. Доколкото съм чел това се казва "неволен целибат"- unvolluntary celibacy. Благодаря за отговора иначе.

cunkipomucki
08-26-2013, 20:01
Някой знае ли след колко време ще изчезне свръхчувствителността, защото ме обрязаха, а сега дори не мога да си сложа боксерките понеже главичката ме дразни много като се допира, чак подскачам като я допра някъде без да искам.

Свръхчувствителността при мен изчезна на 4-5 ден, чувствителността или по-скоро новото чувство на допир го има и днес(20 ден). В никакъв случай не е неприятно, даже бих казал, че е странно-приятно, колкото и тъпо да звучи :)

exsteen
08-27-2013, 08:00
Не е тъпо.Просто постепенно чувствителноста се изравнява с тази на останалата кожа по тялото ти.При "Жълто" е още рано и дразни повече, а при тебе е минало време и повече прилича на гъдел.Накрая няма да е по чувствително от това на останалата кожа по тялото.

georgi12
08-27-2013, 18:39
Tова обаче не значи , че при секс и стимулация няма да е чувствителна . Използвайте лубриканти.

str312
08-29-2013, 13:58
Здравейте, мисля че и аз имам фимоза, защото не мога да си забеля изцяло главичката..Искам да попитам мога ли да водя полов живот ( да павя секс ако не си забелвам главичката до край).. някой пробвал ли е.. защото не мисля, че ще е проблем нито за мен нито за нея

Pecko
08-31-2013, 07:14
Здравейте, до скоро бях правил секс само с презерватив, но последните 2 пъти пробвах без и когато го вкарвах ме болеше и сякаш нещо ми дърпаше. Беше много неприятно и даже се уплаших малко и като попрочетох май и аз имам късо гемче. Сега ме е страх да пробвам без презерватив да не вземе да се скъса, пък не ми се ходи на лекар нито пък да ми го режат. Дали с времето ще се отпусне?

vesela70
09-02-2013, 08:45
Ей , оставете го тоя йодасепт бе хора !Оставете тези химикали ! Разберете - йодасепта изгаря койата и лигавицата , използва се само , когато има инфекция ! Аман от прост народ и още по-прости лекари . Кашляш - Антибиотик , Подсмърчаш - също.
Слагайте си каквото щете там долу .То бива наливане , ама достатъчно вече .ю

Весела 70 , Смрадликата - като за вагинална промивка - на опаковката е указано.

Taka ni kaza doktora,no osven sas smradlika sinat mi sachetava i s bani oyt laika poneje e sas sashtoto deistvie i ne izsushava kojata,dokato smradlikata izsushava.V momenta e v otlichno sastoianie!!!!

NightShadowKnight
09-09-2013, 18:30
Здравейте, ще прикача снимков материал, за да стане по-ясно. Предупреждавам, че не е за под 18 :D
Та проблема ми е следния, трудно-граничещо с невъзможно забелване на главичката в нормално състояние на пениса. Бърз въпрос, фимоза или не?.
Клик. (http://www.host4xxx.com/i/496/4h63.jpg)

Simpsonbg
09-11-2013, 17:34
Един въпрос: Като отида да ми махнат късото гемче при биенето на упойката боли ли много? И къде точно ти я бият? Вярно ли е че за 5-10 минути ти го махат и си готов. После обаче 1 седмица не трябва да имаш полов акт поне?

exsteen
09-14-2013, 11:48
Та проблема ми е следния, трудно-граничещо с невъзможно забелване на главичката в нормално състояние на пениса. Бърз въпрос, фимоза или не?.
Както го описваш и както изглежда от снимката, много е вероятно да е фимоза.Ако в нормално състояние е почти невъзможно, то в ерекция ще е напълно невъзможно.От какво са белезите?И на колко години си?

exsteen
09-14-2013, 11:58
Един въпрос: Като отида да ми махнат късото гемче при биенето на упойката боли ли много? И къде точно ти я бият? Вярно ли е че за 5-10 минути ти го махат и си готов. После обаче 1 седмица не трябва да имаш полов акт поне?
Не боли много, а къде я бият зависи от това каква упойка е.Ако те е страх от инжекции, може да го споделиш с докторите.Мисля че ще отнеме малко повече от 5-10 минути.После поне 1 седмица трябва да се въздържаш, а може да отнеме и повече.Ще потърпиш за хубаво...

Жълто
09-17-2013, 01:54
Който има въпроси за нещо свързано с този проблем нека ме попита на лично, ще отговоря на всеки :)

Perky
09-28-2013, 16:42
Здравейте. На 20 години съм. При мен ситуацията е следната - преди трудно си оголвах главичката. В ерекция си беше направо невъзможно и болеше много. Кожният пръстен отпред е много тесен явно. Но след като намерих прости упражнения в интернет за разширяване на този кожен пръстен, сега главичката се обелва лесно дори в ерекция и няма болка. Възможно ли е да се нормализират нещата след още време? (макар че вече няма болка, все още има стесняване). Не съм ползвал никакви кремове и мазила..

D-r Oh Boli
10-10-2013, 14:00
Здравейте, ще прикача снимков материал, за да стане по-ясно. Предупреждавам, че не е за под 18 :D
Та проблема ми е следния, трудно-граничещо с невъзможно забелване на главичката в нормално състояние на пениса. Бърз въпрос, фимоза или не?.
Клик. (http://www.host4xxx.com/i/496/4h63.jpg)

Здравей,
Рицарю, от снимката се вижда, че не само имаш, а дори става въпрос за много тежка фимоза. Нямам представа от кога, но почти е сигурно, че не е от "вчера" и най-вероятно постепенно ще се става все по тежка. Всъщност дори се чудя, как изобщо правиш секс?! Може би е редно да се консултираш с уролог по повода, тъй като отново почти е сигурно, че ще се наложи обрязване.
Успех!

Luci
10-17-2013, 16:10
Един въпрос: Като отида да ми махнат късото гемче при биенето на упойката боли ли много? И къде точно ти я бият? Вярно ли е че за 5-10 минути ти го махат и си готов. После обаче 1 седмица не трябва да имаш полов акт поне?

На мене ми биха в бедрото първо, после на самия ти член я бият, просто усещаш боцване и ти изтръпва... Самата операция представлява буквално забелване на кожичката ти. Сцепва се по средата отдолу на главичката, където се намира гемчето всъщност обръща се надолу и се зашива за ствола на члена... На пръв поглед в крайна сметка изглежда обрязан, но не е, защото нищо не е махано, просто вече главичката ти седи постоянно открита, което пък от друга страна е по-хигиенично. Това е което ми направиха на мене преди няколко години, защото имах проблем със забелването и се цепеше кожичката и ме болеше... :)

georgi12
10-17-2013, 20:19
На мене ми биха в бедрото първо, после на самия ти член я бият, просто усещаш боцване и ти изтръпва... Самата операция представлява буквално забелване на кожичката ти. Сцепва се по средата отдолу на главичката, където се намира гемчето всъщност обръща се надолу и се зашива за ствола на члена... На пръв поглед в крайна сметка изглежда обрязан, но не е, защото нищо не е махано, просто вече главичката ти седи постоянно открита, което пък от друга страна е по-хигиенично. Това е което ми направиха на мене преди няколко години, защото имах проблем със забелването и се цепеше кожичката и ме болеше... :)
Моля ,пак да обясниш , че ми стана интересно - цепнали са ти гема , обърнали са го наопаки , зашили са го на ствола и сега главичката ти е оголена , защото отдолу държи и не може да се покрие?

Luci
10-17-2013, 21:34
Ами на пръв поглед изглежда че е обрязан, тоест че кожичката е махната изцяло, това което хирурзите ми казаха на мене е че няма да я режат. Зашита е надолу по цялата обиколка на члена и се различава от останалата част, седи бледо-розово. Все едно е забелен и кожата вече не се връща върху главичката, защото е част от ствола вече... не знам дали ме разбра...

seriosblack
10-18-2013, 15:16
Така както го описваш на мен ми звучи все едно по време на секс пак ще има лека болка както и преди манипулацията. Не трябва ли по време на секс кожата покриваща члена да се движи?


П.С. Страхотен аватар. Knights of the Old Republic?

georgi12
10-18-2013, 16:09
Сиреч частично обрязване . В спокойно положение има кожа , набрана зад коронката , но не покрива главичката.
Не е задължително кожата да се движи по време на полов акт. При пълно обрязване в ерекция въобще не се движи кожата.

Luci
10-19-2013, 12:45
Така както го описваш на мен ми звучи все едно по време на секс пак ще има лека болка както и преди манипулацията. Не трябва ли по време на секс кожата покриваща члена да се движи?


П.С. Страхотен аватар. Knights of the Old Republic?

Благодаря, от там е да!
Няма никаква болка поради факта че кожата все едно я няма... не мога да намеря снимка в нета да ви покажа, за да ме разберете... по принцип тези, които си забелват без проблем им се движи кожата да...

georgi12 точно така :)

georgi12
10-22-2013, 13:04
http://www.eurocirc.org/bildupload/showbild.php?bild=4db59bd4b9b1b

uspl
11-04-2013, 17:32
Здравейте! На 24 години сам и кожата в горната част на препуциума ми малко по - тясна. В нормално положение нямам проблеми с оголването. По време на ерекция също се получава само, че малко по - трудно и чувствам лек дискомфорт. Опериран съм от фимоза и тогава са ми отстранили гемчето. Има ли нещо, с което мога да си реша проблема, например с накакъв стероиден крем или трябва да се консултирам с лекар? Не е голям проблем, но е леко неприятно.

Milen.Donchev223
11-04-2013, 19:06
Ами аз съм на 15 години и кожичката ми се забелва малко по бавно за сега е забелена докрай само от дясната страна това някакъв проблем ли е?

roni179179
11-22-2013, 04:10
Здр.,преди 3 седмици ме обрязаха,отстраниха и гемчето,след 3-4 дена забелязах че на мястото на гемчето шевовете са се скъсали,след което се отвори и хоризонтално на гема по шева ,отворите са по 5мм ,ходих при хирурга каза че няма проблем,бани с тетра и т.н,трета седмица няма никакво зарастване,изглежда обрязването е частично защото гланса е покрит почти до пловината и след забелването стига точно под главата и започва да опъва а остава още кожа отдолу,утре започвам мазане с хемагел дайте съвет...на 34г съм..

fire_magic
11-22-2013, 09:57
гнуснооо

georgi12
11-24-2013, 10:18
Здр.,преди 3 седмици ме обрязаха,отстраниха и гемчето,след 3-4 дена забелязах че на мястото на гемчето шевовете са се скъсали,след което се отвори и хоризонтално на гема по шева ,отворите са по 5мм ,ходих при хирурга каза че няма проблем,бани с тетра и т.н,трета седмица няма никакво зарастване,изглежда обрязването е частично защото гланса е покрит почти до пловината и след забелването стига точно под главата и започва да опъва а остава още кожа отдолу,утре започвам мазане с хемагел дайте съвет...на 34г съм..

Вземи тинктура от Календула и капи по 2-3 капки върху раната. Щом е частично- по твоето описание - дръж го забелен - така , че раната да е отворена - да диша . Можеш да направиш и като компрес и отгоре да капваш Календула .Ако живееш в София - тинктура има 100% в хомеопатичната аптека на Чаталджа.

А иначе - трябвало е все пак да попиташ преди да те оперират какво ще е - частично или пълно . За някои хора няма значение , но значението идва после...

roni179179
11-26-2013, 21:33
Вземи тинктура от Календула и капи по 2-3 капки върху раната. Щом е частично- по твоето описание - дръж го забелен - така , че раната да е отворена - да диша . Можеш да направиш и като компрес и отгоре да капваш Календула .Ако живееш в София - тинктура има 100% в хомеопатичната аптека на Чаталджа.

А иначе - трябвало е все пак да попиташ преди да те оперират какво ще е - частично или пълно . За някои хора няма значение , но значението идва после...

Георги,благодаря за отзива,раната леко полеко зараства но сега имам друг проблем,след като спадна отока препуциума който иначе покриваше пловината глава се свлече зад нея и остана там,при еркция чувствам стягане по линията на шевовете дори болка,очевидно е че пръстена от среза е доста тесен а под него има още кожа но заради стеснението не се движи на никъде,това нормално ли е,май ще се ляга пак под ножа,...

georgi12
11-27-2013, 15:34
По това , което описваш - най-вероятно ще се наложи пак да легнеш .Ето това е проблемът на частичното.

gluestick
11-27-2013, 17:24
Здравейте, преди околу година ми направиха операция /частична/. Преди нея не можех да забеля в ерекция, дори в нормално състояние беше трудоемка задача. В момента нещата са се стабилизирали. В нормално състояние нямам никакви пречки, обаче при ерекция самото забелване се получава малко по-трудно и кожичката се събира точно под главичката, образувайки нещо като пръстен. В първите няколко месеца след операцията имаше леко стягане и неудобство, в момента това нещо е доста незначително. Та въпроса ми е това би ли било евнтуална пречка и дали ще ми се налага повторно лягане под ножа ? На 19 години съм.

georgi12
11-28-2013, 08:50
За година време би трябвало да си наясно дали е проблем.

roni179179
11-28-2013, 10:30
еми при мене е същото,неска хоидих на лекар ...утре в 9 на гладно

roni179179
11-28-2013, 10:39
гнуснооо

мълчи да не звънна на майка ти..,.

mcfe
11-29-2013, 06:33
Преди да решите да лягате под ножа, четете това. http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/557126-%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B2%D0%B0%D0%B9%D1%82%D 0%B5-%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0!

Аз мога да ви кажа, че имах доста сериозна фимоза, а сега проблема е почти нулев. Решението на проблема се нарича митоза, или деление на клетките. Безкръвно, дори родителите ви не трябва да знаят. Само гледайте ако си купите Бетаметазон 0.05% да не го ползвате продължително, примерно 2 седмици най-много.

georgi12
12-01-2013, 15:30
Когато бях на 16 именно така си реших проблема , без да съм ползвал интернет - щото нямаше . Имаше само Правец 8 .
Но след много години се обрязах , защото препуциумът ми в следствие на упражнения и впоследствие на игра стана малко дълъг л Да не говорим , че постоянната влага на това място не е приятна.
Всеки има право на избор.

fimozko
12-04-2013, 10:41
Здравейте преди около една година се оперирах от фимоза това беше едно от най гадните преживявания в живота ми едно от отвратителното отношение във болницата като към куче друго от деликатната операция и накрая от отвратителния вид на пениса ми искам да попитам някой може ли да ми каже това може ли да се поправи

georgi12
12-04-2013, 20:28
Зависи какво точно му е отвратителното. Опиши го. Ако е частично - може , ако е пълно - може , ако е неравно - т.е. от едната страна има повече кожа , от другата не - може и т.н.

fimozko
12-05-2013, 10:24
да от едната страна е направено по един начин от другата по друг начин и от ляво ми се струва че е повече кожата и е направено по грозен начин и отгоре стърчи едно малко парче кожа

georgi12
12-05-2013, 11:11
а като цяло има ли свободна кожа или е изпъната?
В гугъл напиши UNEVEN CIRCUMCISION ще видиш фотоси .Можеш да ми пратиш линк към снимка , която е приблизителна с твоето положение.

wilshere.10
12-16-2013, 02:04
Здравейте
Прочетох доста коментари и мисля, че имам фимоза.
Стесняване и цепене на кожата около главичката, това е моят проблем. Аз съм на 22 и проблема го има от приблизително, седмица, моля ви помагайте не знам какво да правя.
Бих отишъл на лекар, но за сега няма как да стане,защото съм в чужбина и със езика не се справям много добре.

miracle12
12-16-2013, 20:56
Пичове и на мен ми дадоха тая диагноза въпроса ми е дали се плаща за нещо вас караха ли ви, за конци упойка ?

mcfe
12-16-2013, 22:39
Здравейте
Прочетох доста коментари и мисля, че имам фимоза.
Стесняване и цепене на кожата около главичката, това е моят проблем. Аз съм на 22 и проблема го има от приблизително, седмица, моля ви помагайте не знам какво да правя.
Бих отишъл на лекар, но за сега няма как да стане,защото съм в чужбина и със езика не се справям много добре.


Пичове и на мен ми дадоха тая диагноза въпроса ми е дали се плаща за нещо вас караха ли ви, за конци упойка ?

Преди да се обрежете, защо не пробвате това? http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/557126-%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B2%D0%B0%D0%B9%D1%82%D 0%B5-%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0

anonymous849889
12-30-2013, 13:38
Здрасти, имам едно питане. След обрязване нормално ли е да е залепнала кожата (това, което е останало след изрязването) за самия пенис или трябва да се движи свободно? Операцията мина преди доста време (2-3 месеца).

georgi12
12-31-2013, 16:42
Формулирай по-точно въпроса - залепнала? Какво имаш в предвид с това?

anonymous849889
01-01-2014, 20:05
Имам предвид, че не се движи свободно.

Nikolai22
01-02-2014, 21:04
Моля ако някой може да ми помогне да отговори.Значи аз мога да си го забелвам когато не е надървен но, когато е надървен имам проблем имам нещо като ципа зад главичката и ми пречи да го забеля до долу иначе мога до главичката и като почна по надолу и започва да ми опъва главичката.Ако някои може да ми помогне моля да отговори.Не искам да ходя да лекар. Благодаря Предварително!

georgi12
01-03-2014, 10:36
Къс френулум.
Отстранява се оперативно.

Pecko
01-10-2014, 07:02
Здравейте, до скоро бях правил секс само с презерватив, но последните 2 пъти пробвах без и когато го вкарвах ме болеше и сякаш нещо ми дърпаше. Беше много неприятно и даже се уплаших малко и като попрочетох май и аз имам късо гемче. Сега ме е страх да пробвам без презерватив да не вземе да се скъса, пък не ми се ходи на лекар нито пък да ми го режат. Дали с времето ще се отпусне?
След като не получих от никой отговор, реших да отида на доктор. В интернет намерих това за лазерната операция http://www.youtube.com/watch?v=IphZowGlwmY и отидох при този др Василев да видя за какво става въпрос и се оказа късо гемче.
Бая бях притеснен преди операцията, но всичко свърши за 10 минути и въобще не усетих нищо и сега след като зарастна няма никакви ядове.

mcfe
01-10-2014, 07:04
Къс френулум.
Отстранява се оперативно.
А може и с упражнения да се оправи, не е гарантирано, но аз лично предлагам хората да пробват, а чак когато не проработи да отиват.

sofianeca_kilara
01-10-2014, 16:28
Привет момчета. Опериран съм от късо гемче и фимоза(чрез цепване на кожата), но при ерекция не мога да заголя след главичката. Това проблем ли е или би ли представлявало по време на секс? Въпреки операцията от късо гемче имам съмнения, че доктора не си е свършил правилно работата, защото в нормално състояние когато го заголя до край(което не представлява проблем) главичката се навежда надолу - както е при късото гемче.

Pecko
01-10-2014, 16:38
Привет момчета. Опериран съм от късо гемче и фимоза(чрез цепване на кожата), но при ерекция не мога да заголя след главичката. Това проблем ли е или би ли представлявало по време на секс? Въпреки операцията от късо гемче имам съмнения, че доктора не си е свършил правилно работата, защото в нормално състояние когато го заголя до край(което не представлява проблем) главичката се навежда надолу - както е при късото гемче.

Най-вероятно има някакъв проблем от операцията - на мен сега никак не ми дърпа, а преди ми теглеше ако не ползвах презерватив.

sofianeca_kilara
01-11-2014, 09:23
невъзможността на пениса да се заголи след главичката при ерекция, може ли да се компенсира с ползването на презерватив? (така да се каже "да влиза до край")

don'tcareman
01-11-2014, 22:21
Здравейте!На 16 съм,почти 17.Имам си приятелка от няколко месеца и скоро ще правим секс.Мисля,че имам проблем с френелума,прекалено е къс и не мога да дърпам кожата докрай при ерекция,но може и да греша.Възможно ли е да реша този проблем с опъване на кожата,и така да се поотпусне?Въпреки това ще използвам презерватив при секса,затова ме интересува,дали има някаква опасност от скъсване.Не ми предлагайте да се консултирам с лекар,защото на този етап,това е невъзможно без знанието на родителите ми,а аз не искам да ги притеснявам излишно,защото може и да греша,както казах.
Реско,доколкото разбрах от написаното от теб,ти си имал същият проблем,но когато си правел секс с презерватив,не си имал оплакване и не те е боляло!?Доста време ли си карал така?Ако може да ми отговориш и на още един въпрос,ще съм ти благодарен много!Този др. Василев,в София ли му е кабинетът,за какви пари става дума и трябва ли някакво предварително направление от лекар,или директно при него си отишъл?

Pecko
01-12-2014, 08:24
Здравейте!На 16 съм,почти 17.Имам си приятелка от няколко месеца и скоро ще правим секс.Мисля,че имам проблем с френелума,прекалено е къс и не мога да дърпам кожата докрай при ерекция,но може и да греша.Възможно ли е да реша този проблем с опъване на кожата,и така да се поотпусне?Въпреки това ще използвам презерватив при секса,затова ме интересува,дали има някаква опасност от скъсване.Не ми предлагайте да се консултирам с лекар,защото на този етап,това е невъзможно без знанието на родителите ми,а аз не искам да ги притеснявам излишно,защото може и да греша,както казах.
Реско,доколкото разбрах от написаното от теб,ти си имал същият проблем,но когато си правел секс с презерватив,не си имал оплакване и не те е боляло!?Доста време ли си карал така?Ако може да ми отговориш и на още един въпрос,ще съм ти благодарен много!Този др. Василев,в София ли му е кабинетът,за какви пари става дума и трябва ли някакво предварително направление от лекар,или директно при него си отишъл?
Ами аз нямах постояна приятелка и може би 2 години съм го правил няколко пъти, но беше с презерватив и не знаех, че имам проблем. После нещата станаха малко по-сериозни с една приятелка и когато пробвах без направо си ме заболя докато го вкарвах. Пробвах пак с презерватив и беше ок, но следващия път без - пак ме заболя и тогава реших да потърся в нета за какво говорим. А при доктора отидох с направление от личната. Малко се бях спекъл ама той си ме разпита, погледна, пипна и т.н. - много точен м/у другото и ми обясни, че често било така, защото презерватива намалявал дърпането върху гемчето и заради гела с който е намазан. Каза ми че мога да си карам така и няма нищо спешно. Понеже го питах ме предупреди ако правя анален да е с презерватив задължително, защото там е най-тясно и най-можело да се скъса само:))) каза ми че операцията с лазер става най-добре и струва 200 лв., но можело и без лазер, а с ток за 100 лв., но аз си прецених, че само 1 пенис си имам и реших с лазер и да ти кажа много съм доволен. Супер бързо стана и нищо не усетих и след 30 мин си бях в къщи, само дето така яко се бях притеснил преди това. А сега дори почти не личи че е рязано там.
А иначе доктора е от София и си има и сайт и там му намерих телефона и му звъннах. Сега не знам ти като си на 16 как става, трябва май с вашите да си - аз съм на 21.

mcfe
01-12-2014, 10:55
Здравейте!На 16 съм,почти 17.Имам си приятелка от няколко месеца и скоро ще правим секс.Мисля,че имам проблем с френелума,прекалено е къс и не мога да дърпам кожата докрай при ерекция,но може и да греша.Възможно ли е да реша този проблем с опъване на кожата,и така да се поотпусне?Въпреки това ще използвам презерватив при секса,затова ме интересува,дали има някаква опасност от скъсване.Не ми предлагайте да се консултирам с лекар,защото на този етап,това е невъзможно без знанието на родителите ми,а аз не искам да ги притеснявам излишно,защото може и да греша,както казах.
Реско,доколкото разбрах от написаното от теб,ти си имал същият проблем,но когато си правел секс с презерватив,не си имал оплакване и не те е боляло!?Доста време ли си карал така?Ако може да ми отговориш и на още един въпрос,ще съм ти благодарен много!Този др. Василев,в София ли му е кабинетът,за какви пари става дума и трябва ли някакво предварително направление от лекар,или директно при него си отишъл?
Определено пробвай с дърпане преди да се подложиш на манипулации, аз имах много жестока(в лошия смисъл) фимоза, а сега го заголвам и не съм лягал под ножа. Може да пробваш и с крема Дипрозон да ускориш нещата(при дърпане на френулума), обаче този крем крие рискове, и само и единствено като се запознаеш с тях, и ги приемеш го ползвай, иначе струва 5лв някъде.
Ако го вземеш, слагай МНОГО МАЛКО от него, наистина много малко. Поне два пъти по-малко от грахено зърно.

Simoto
01-12-2014, 17:43
Pecko, а как е секса след тази операция? Имаш ли промяна в издръжливостта, защото четох че срязването на гема можело да помогне за бързата еякулация?

georgi12
01-13-2014, 08:31
Гемчето е най-чувствителното място на пениса , но не е гаранция , че ще бъдеш по-издръжлив.

Pecko
01-14-2014, 12:06
Pecko, а как е секса след тази операция? Имаш ли промяна в издръжливостта, защото четох че срязването на гема можело да помогне за бързата еякулация?
Ами аз не мога да кажа точно дали е от операцията, но със сигурност мисля че издържам по-дълго . Не знам дали не е от внушение но някакси по-лесно мога да се удържа като усетя че наближава да свърша. иначе като усещане си е същото, само дето не ме дърпа кото го вкарвам и ми е яко.

man_old
01-15-2014, 11:24
Здравейте, не знам дали съм за този форум, защото възрастта е доста над тинейджърската на 30 съм.Все пак реших да се регистрирам
след прекарана гъбична инфекция полчучих стеснение и цепене на кожичката, тече кръв. Абе много е болезнено. Кожния ме замота още повече, та сега вече ще ходя на уролог, явно без операция няма да мине. Ама нещо ме мога да се ориентирам към кой доктор да ида. Живея до Пловдив , така че ще се ходи там.ако някой има впечатления от тамошни доктори , ще бъда благодарен за отзиви.. Да не повредя приятелчето. Само да допълня че съм с направление

n00b
01-20-2014, 17:02
Може ли да препоръчате уролог в София? Някой, от който сте доволни?

georgi12
01-21-2014, 14:32
Милен Кацаров - инфо в Гугъл.

123321
01-21-2014, 18:20
георги12 пиши ми на лс ако може

123321
01-21-2014, 19:41
Здравейте ! Преди 2 дена ми се скъса юздичката (100% съм имал късо гемче.. ) споделих с майка ми и още на другия ден отидох при личната, тя го погледна и каза, че за сега никаде няма да ме праща. Каза ми да го топя в тетра и едно спрейче, и след 1 седмица пак да отида. Кървя само първия ден и сега е сравнително спокойно. Дайте някакви съвети или ще мине по този начин ? на 15 години съм !

123321
01-21-2014, 19:43
Четох много от статията, но никой не беше писал за подобен случай. Надявам се скоро някой да ми отговори.

Pecko
02-04-2014, 14:42
Четох много от статията, но никой не беше писал за подобен случай. Надявам се скоро някой да ми отговори.
Защото за тая работа си има лекари и най-добре ходи да те прегледат и да ти кажат. Аз съм много доволен от Др Василев (инфо Гугъл - аз от там го намерих) - сигурен съм ме ще останеш доволен. Съжелявам че само се замотах с интернет и изчетох какви ли не страхотии и само се вкарах в някакви филми. А то направо си беше нищо работа.

rostimo
02-10-2014, 10:21
Здравейте от мен. Аз се страхувах да си забеля главичката и си мислех, че имам фимоза или късо гемче и днес бях на уролог и той ми забели главичката в нормално състояние до край и каза, че не вижда нищо притеснително и след като му казах, че и във възбудено състояние не мога да я забелвам, каза че може би по време на секс трябва да се отпусна да не се притеснявам и да не мисля за това, но мен ме е страх направо когато правя секс да не се скъса нещо, според вас да търся ли друг лекар или да го послушам

dan170
02-21-2014, 17:57
искам да попитам някой имам едно мехурче на кожата покриваща главичката на пениса ми. Имам я от малак поне винаги си е била там . като я стисна и изчезва за малко и после пак се появява. Не ми пречи , не ме е боляла даже им харесва на момичетата с които съм бил . Интересно ми е какво може да е . Да попитам също скоро след малко по ... секс и ми се скъса частично гемчето и се още като еректира пениса ми и опъва. Някой знае ли колко пари струва при уролог да се коригира .

ForzaFelipe
02-28-2014, 15:33
Да ви питам набързо. Можете ли да ми кажете лекар във Варна който да прави лазерна операция на късо гемче? От много време знам, че имам проблем, уж все ще ходя на лекар, ама все не ми се получава, но е време да се взема в ръце и да свърша и тая работа, преди да е станал гаф. Четох бая за лазерните операции и като гледам е най-добре, безкръвна, бързо зараства всичко и си заминаваш от болницата същия ден. Преди 2-3 години ходих при един уролог който ми установи проблема, ама не го помня кой беше. В Света Анна беше, но не му помня името.

Едит: И евентуално, колко струва такава операция?

torres2
03-03-2014, 13:25
Zdraveite momcheta.
Na 13 godini sum I predi sedmica mi napravixa operaciq za fimoza(samo mi go cepnaxa).Otnachaloto go mokreh s rivanol I ioda sept,no kato minaha 3-4 dena sprqh I sega go topq samo vuv voda s laika.Imam dosta golqm otok.Vuprosa mi e kak da go namalq ?

vanko112
03-05-2014, 20:09
Здравейте и от мен. Имам няколко въпросчета. Прочетох по голямата част от темата, но не успях да намеря информацията която търсех.
Ще се опитам на кратко да обясня какъв ми е проблема. Когато членът ми е в нормално състояние нямам никакъв проблем да му оголя главичката, но когато е в ерекция става много трудно и усещам дискомфорт.
Та това фимоза ли е - в отпуснато положение да мога да го забеля а в ерекция адски трудно?
Късо гемче?
Всичко ми е на ред?
Или и аз незнам вече.
Че ще се ходи след 3-4 дена на уролог - ще се ходи. Но ми се иска малко предварителна информация да получа че да се поуспокоя малко

Благодаря предварително за отговорите..

Pecko
03-06-2014, 07:32
Здравейте и от мен. Имам няколко въпросчета. Прочетох по голямата част от темата, но не успях да намеря информацията която търсех.
Ще се опитам на кратко да обясня какъв ми е проблема. Когато членът ми е в нормално състояние нямам никакъв проблем да му оголя главичката, но когато е в ерекция става много трудно и усещам дискомфорт.
Та това фимоза ли е - в отпуснато положение да мога да го забеля а в ерекция адски трудно?
Късо гемче?
Всичко ми е на ред?
Или и аз незнам вече.
Че ще се ходи след 3-4 дена на уролог - ще се ходи. Но ми се иска малко предварителна информация да получа че да се поуспокоя малко

Благодаря предварително за отговорите..

Мене ако питаш най-добре си отиди на уролог, защото може да е всичко - и фимоза и късо гемче или да си е ОК. Не съм сигурен че има голяма полза от предварителното четене - Аз също четох, четох и накрая така се филмирах че когато се видях с лекаря направо треперех от страх. А то всичко си беше нищо работа и прегледа и после операцията - само дето се бях изцъклил от четене преди това и какво не ми мина през главата.
Иначе "успокоителна" информация, която търсиш има бол в интернет. От всички четения на мен най ми допадна това: http://www.urology.bg/%D0%BA%D1%8A%D1%81-%D1%84%D1%80%D0%B5%D0%BD%D1%83%D0%BB%D1%83%D0%BC/ и това http://www.urology.bg/kuso-gemche-lazerna-operacia/ и съм доволен.

Simoto
03-18-2014, 08:10
И аз да споделя след операцията на гемчето с лазер. Супер бързо мина, зарастна и вече няколко пъти изпробвах "иструмента" дали работи и мога да кажа, че вече нямам никакво теглене и свършвам значително по-бавно. Даже гаджето е толкова доволна, че ме прати да му купя една бутилка на доктора:)))

ForzaFelipe
03-18-2014, 16:38
Аз пак да питам..Някой знае ли уролог-хирург който да прави лазерна операция на късо гемче? Нямам време да обиколя клиниките, че да видя имат ли такива работи. Писах мейл на Сити клиник, те тези не ги интересува, а аз пари ги търся да им давам, за 3 минутна операция...

DisappointedDreamer
03-18-2014, 17:57
Изобщо не си прави труда да питаш в Сити Клиник. Ужасни са там.

Simoto
03-19-2014, 04:32
Аз пак да питам..Някой знае ли уролог-хирург който да прави лазерна операция на късо гемче? Нямам време да обиколя клиниките, че да видя имат ли такива работи. Писах мейл на Сити клиник, те тези не ги интересува, а аз пари ги търся да им давам, за 3 минутна операция...

Мен ме оперира д-р Василев и съм много доволен. Наистина както казваш за три минути операция, супер спокоино и точно - горещо ти го препоръчвам, а и не знам друг дали я прави с лазер, поне аз не открих. Вземи телефона от сайта му - http://www.urology.bg и направо му звъни. Аз така го открих, обадих му се, прегледа ме и след 2 дни го резна. Единственото неприятно в цялата работа е че се плаща 200 лв. за този лазер, ама ги прежалих и не съжалявам - даже и бутилка му занесох:)

ForzaFelipe
03-23-2014, 14:41
Еми да ама аз съм от Варна...

Pecko
03-27-2014, 05:56
Еми да ама аз съм от Варна...

Аз съм от Пловдив и също доста търсих дали тук не могат да ми го оперират. Оказа се, че др Василев е с най-голям опит с лазерите - докато го чаках, сестрата ми каза че оперирал някаква простата с лазер, после на мен ми оперира гемчето с лазер и като свърши с мен отиде да разбива някаквъв камък с лазер! тоя направо е като някакъв джедай:))

dan170
03-27-2014, 10:37
кажете нещо като цени да знам орентировачно :) на мене ми се скъса , но остана малко и ще трябва да се ходи :(

stoian.sdf
03-27-2014, 18:12
Здравейте. Незнам дали тука е редно да пиша , но имам едно питане. Преди 3 дена ме обрязаха. Нямам болки... но имам некво постоянно кървене. не е силно но се налага за да не се цапам много да си го увивам в бинт. Другото което ме притеснява е че членът ми потъмня и и придоби формата накруша. все едно е пълен с кръв и ако не са конците около главичката ще тръгне да се излива.
Ако може някой който се е обрязвал да ми каже това моето нормално положвнив след обрязване или съм некъв дефектен

georgi12
03-28-2014, 07:15
Нормално е да придобие мораво-червен цвят и да е оттекъл .За постоянно кървене - когато е в ерекция или в покой си кърви - бъди по-точен.