PDA

View Full Version : Фимоза, или защо не мога да забеля главичката



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24

stoian.sdf
03-28-2014, 17:50
georgi12 - ти свали голям товар от мене :) така се бях шашардисъл че ми е мораво червено-кафяв и е придобил неква странна форма. Казваш че това е нещо съвсем нормално положение след обрязване. А можеш ли да ми кажеш грубо колко време минава докато си стане както преди.
За кървенето днес гледам че е спряло , изглежда е по зараснал. Иначе си кървеше по малко в покой.... иначе сутрин около 6 часа се събуждах вдигнал палатката но гледах да се успокоя по най бързия начин че за сега чувството не е много приятно :)

georgi12
03-29-2014, 07:29
След като паднат конците и зараснат раните отока спада.

Cool_rider
04-12-2014, 07:33
Здравейте,
Някой може ли да обясни по-подробно как боли късото гемче и изобщо боли ли, защото по време на секс, след като го извадих, целия ми пенис беше в кръв и капеха капчици от главичката. Така зверски се изплаших, направо щях да припадна. А нищо не бях усетил. Добре че мацката се оказа по-корава от мен и погледна да види и се оказа че кожичката ми се е скъсала леко. Кървенето поспря само и през цялото време нищо нито ме болеше нито усетих каквото и да било. Много яко се изложих и сега не знам какво да правя? Може ли така да се скъса гемчето без да усетя нищо и бих помолил за съвет какво да правя?

georgi12
04-12-2014, 10:09
Може да се скъса . На първо време - трябва да останеш на сухо , докато заздравее . Отиди на лекар , за да прецени дали е късо и дали трябва да се среже.

GodZi
04-14-2014, 07:46
Здравейте,
Някой може ли да обясни по-подробно как боли късото гемче и изобщо боли ли, защото по време на секс, след като го извадих, целия ми пенис беше в кръв и капеха капчици от главичката. Така зверски се изплаших, направо щях да припадна. А нищо не бях усетил. Добре че мацката се оказа по-корава от мен и погледна да види и се оказа че кожичката ми се е скъсала леко. Кървенето поспря само и през цялото време нищо нито ме болеше нито усетих каквото и да било. Много яко се изложих и сега не знам какво да правя? Може ли така да се скъса гемчето без да усетя нищо и бих помолил за съвет какво да правя?

Здрасти,
При мен се получи същото преди няколко дни, само дето кървенето си беше много здраво и ходих на лекар по спешност в Пирогов. Докато стигнем до там целия ми патналон беше в кръв!!!! А там лекаря ми намаза гемчето с някаква паста, каза като за боксьорите и ме накара да го стискам 5 мин и кървенето спря. Сега съм на сухо и чакам да зарастне за да ходя на лекар да видим как щи го ремонтираме, защото втори такъв шок не ми се мисли.

naruto1116
04-22-2014, 15:48
Iskam da popitam az sum na 16 I predi 10 dena mi otrqzaha gema no mislq che problema ne e tova ne sum probval no vchera kato poluchih erekciq ne izglejdashe po razlichen otvun.Vuprosa mi e zaduljitelno li e obrqzvaneto kato turchin ili ima I drug nachi I dali sum si napravil pravilnata operaciq ??? Molq pomognete mersi predvaritelno

ForzaFelipe
04-22-2014, 16:58
Изчакай още седмица и отиди при лекаря си да те прегледа. Не вярвам да си бил за обрязване, а той да ти е направил само операция на гемчето де.


Тъкмо се връщам от уролога и след 1 седмица съм на операция. След толкова време дойде времето и това да направя. Надявам се и аз след това да добавя малко укоражаващи думи за момчетата, който ги е страх :) Мислех да е лазерна, но в крайна сметка не виждам смисъл да бия път до София. Ако уролога ми е прав и няма да имам проблеми и на другия ден вече да мога да излизам спокойно, то ще е по-добре, при положение, че ако е лазерна губя 2 дена в път.

Aidene
04-22-2014, 19:24
Здравейте, от изчетеното до тук мисля, че имам Фимоза. на 20г. съм и след като забеля главичката ми се събира кожичката над нея и имам болки. Ще може ли някой да ме посъветва за някой добър специалист в София за преглед и евентуално за отстраняване на проблема ми.

naruto1116
04-22-2014, 23:07
Изчакай още седмица и отиди при лекаря си да те прегледа. Не вярвам да си бил за обрязване, а той да ти е направил само операция на гемчето де. Da no na men problemut mi e kogato sum v erekciq.toi moje li da razbere che go imam tozi problem bez da mi go e vijdal v erekciq

P.P: Ms vse pak I ti pojelavam da ti mine uspeshno operaciqta !!! :)

georgi12
04-23-2014, 08:23
Iskam da popitam az sum na 16 I predi 10 dena mi otrqzaha gema no mislq che problema ne e tova ne sum probval no vchera kato poluchih erekciq ne izglejdashe po razlichen otvun.Vuprosa mi e zaduljitelno li e obrqzvaneto kato turchin ili ima I drug nachi I dali sum si napravil pravilnata operaciq ??? Molq pomognete mersi predvaritelno
Не само турците са обрязани , но и арабите и 80% от американците , евреите , някои католици , както и скопските християни . на 1-ви Януари православната църква празнува празника Обрезаье Господнье - което ще рече , че малкият Иисус е бил обрязан на 7 -ят ден.
Относно питането ти - ти как очакваш в ерекция да изглежда по-различно отвън? Разликата е отвътре при операция ат късо гемче.

georgi12
04-23-2014, 08:24
Тъкмо се връщам от уролога и след 1 седмица съм на операция. След толкова време дойде времето и това да направя. Надявам се и аз след това да добавя малко укоражаващи думи за момчетата, който ги е страх :) Мислех да е лазерна, но в крайна сметка не виждам смисъл да бия път до София. Ако уролога ми е прав и няма да имам проблеми и на другия ден вече да мога да излизам спокойно, то ще е по-добре, при положение, че ако е лазерна губя 2 дена в път.
Аз лично бих предпочел да загубя два дена в път , отколкото да играе скалпел - с лазера няма кървене и зарастването е два пъти по-бързо.

georgi12
04-23-2014, 08:26
Здравейте, от изчетеното до тук мисля, че имам Фимоза. на 20г. съм и след като забеля главичката ми се събира кожичката над нея и имам болки. Ще може ли някой да ме посъветва за някой добър специалист в София за преглед и евентуално за отстраняване на проблема ми.

Ако болката е лека - не е страшно - просто си играй - както казва баткодоки. Щом кожичката се събира зад главичката - при ерекция - няма пробелм , но ако състоянието , което описваш е в покой - тогава може и да има проблем.
Когато задавате въпроси бъдете по-конкретни .- това не е към теб , а към всички пишещи тук.

ForzaFelipe
04-23-2014, 22:23
Аз лично бих предпочел да загубя два дена в път , отколкото да играе скалпел - с лазера няма кървене и зарастването е два пъти по-бързо.

Дам, да загубя 2 дена в път, 200 лева за операция + пари за пътни и ала бала...И това за 4 минутна операция...Доктора ме убеди, че и при скалпела на другия ден ще мога спокойно да си обикалям, без да имам сериозни проблеми. Пък и хич да не е, всеки ден се играе със скалпела, така че. Със сигурност ще зарасне по-бързо с лазерна, но ще изтрая 2-3 дни повече в зарастване.

georgi12
04-24-2014, 07:43
Блажени са вярващите...
Доста опарени има в тази тема от безобидния скалпел .
Всъщност избора си е твой...

ForzaFelipe
04-29-2014, 15:40
Тъй като отдавна нямаме опериран от тая тема, та ще пиша тук там някой неща, че да може младежите който имат подобен проблем да съберат кураж :)

Операцията не беше нищо страшно, 10 минути и толкова. Боли само от упойката, после само си лафиш с доктора и сестрите. Сега вече ми размина упойката и започва да боли, но все пак едва ли някой очаква след операция нищо да не те боли. Предписал ми е един крем деф- нещо си да се мажа. Заминах си няма и час след операцията, като релано се забавих, защото доктора дойде в малко късно, а имаше още четирима преди мен за него. Няма нищо страшно, в момента съжалявам, че толкова много си забавих тази операция, вече щях да съм забравил. Ще пиша и като ми паднат конците и т.н. :) Както казах, ако имате такъв проблем, няма смисъл да го бавите, сам няма да се реши, а цялата процедура не е толкова страшна :)

denks
04-29-2014, 17:10
Аз съм на 18 и имам проблем със забелването, когато съм в ерекция, когато е в спокойно положение се забелва но, ако съм в ерекция и тръгна да го забелвам ме боли и не мога да го забеля целия вижда се само малко от горе каналчето и околко него.

georgi12
04-30-2014, 10:01
Ориентирай се към операция.

Bor4e81
04-30-2014, 14:48
Здравейте!

Благодарение на този форум, хора като мен вече доста над тейнейджърските години могат да получат адекватна информация за какви ли не проблеми, които ни измъчват.

Ще разкажа накратко надявам се :)
Мъж, 32 г., обрязах се преди 27 дни. Страдах от чести баланити и баланопостити, отделно имах къс гем и лек фимозен пръстен, който си личи при забелен пенис и в нормално положение. Както всички предполагам, въпреки, че тази процедура не е свързана с някакви вътрешни органи, които да бъдат отваряни, си има шубе, няма как. Така беше и с мен. Сутринта ми направиха изследвания на кръв, урина, кардиограма, срещнах се с анестезиолог и зачаках да ме извикат за операция.
Дойде момента за това, влезнах в операционна, сложиха ми абокат и ми казаха, че упойката ще е пълна. Това малко ме изненада, но така бил решил анестезиолога. Според мен, тъй като ме видя с учестен пулс, реши, че доста съм се уплашил, може би затова. А то при мен това си е нормално положение :)
Събудих се вече в стаята, болка нямаше никаква! Единстевно някакво пощипване. От прочетеното в интернет, най-се страхувах като дойде момента с уринирането! Реших се, а се оказа, че нямаше абсолютно никакъв проблем - нито ме болеше, нито имаше кръв, всичко си беше почти както преди. Преспах в болницата и на следващия ден се прибрах у дома.
Превръзки не са ме карали да правя, нито да пия някакви лекарства, само промивки с калиев перманганат 2 пъти дневно.
До тук беше хубавата част - радвах се, че съм се отървал от три проблема наведнъж на най-скъпото място за всеки мъж!
Като позволи малкия приятел да го пипам повече, забелязах, че отвора на уретера ми се е стеснил и от дупчица, откъдето излиза урината и еякулата, ми е останала само цепка! Дори при опит да го разтворя насилствено, нищо не се получаваше! Поразрових се и не прочетох никак хубави неща за това, което ми се случва! Усложнение, което се получава при някои. Свързах се с лекаря си за преглед, той каза, че се случва и трябва да се оправи. И наистина, след 10тина дни, цепката стана малко отворче. Въпреки това, ми изписа поставяне на лекарство в уретера и разшири отвора със специален уред. Това беше много по-страшно и неприятно от самата операция! Отделно от това, здравата логика не предполага от махането на едната кожа, пениса да стане по-малък. При мен се случи и това! Не си въобразявам, не просто окото вижда лъжовно, изгубих 3 сантиметра!

Макар, че стана много дълго, а първоначалната идея не беше такава, се обръщам към всички момчета, които имат проблем, да не се плашат, да не отлагат тази манипулация като мен вече на толкова години, няма нищо страшно наистина! Исках да стане ясно, че е възможно да има проблеми след това и на тези, на които не се налага обрязване, да не го правят, за да не си навлекат на "здравата глава" проблеми, за които да съжаляват цял живот.

georgi12
04-30-2014, 18:48
Интересно!
Моят пък не мръдна и с един милиметър - ако не броим отрязаната кожа.

ForzaFelipe
05-02-2014, 11:42
Както обещах, ще драсна още малко :) Минаха почти 4 дни и се чувствам доста добре. Болка почти няма, може би само когато съм седнал изправен, за това гледам повечко да се излягам. През повечето време има леко парене или щипане, но абсолютно нищо сериозно, което да кажеш, че няма да изтраеш. Още същата вечер след операцията ходих на гости, онзи ден бях в университета, обиколих малко Варна по работа, вчера пак обикалях по работа, ходих на панаирчето и вообще не съм се спрял :lol: Мажех го сутрин и вечер първите 2 дни превантивно, но от днес вече само по един път, тъй като и доктора така ми каза. Вечер си се наспивам, събуждам се по някое време, но почти няма болка. Първата вечер четох, че от нощните ерекции боли много и едвам се навих да си легна, но явно по-голям проблем е при обрязването, при късо гемче няма сериозни проблеми. Къпя се нормално, като внимавам да не намокря самите конци и т.н. Общо взето всичко е нормално и сега вече много започва да ме е яд, че не съм си я направил още преди 2 години, сега щях да съм си спестил доста тъпи моменти. Доктора каза, че конците ще започнат да падат през втората седмица, така че ще чакам вече този момент. Така че, който още се чуди, да спре да се чуди, а да отива. Ако има варненци с такъв проблем, пишете на лично и веднага ви казвам при кой лекар да отидете :)

denks
05-02-2014, 16:04
Добре това ок, но имам друг проблем казах на баща ми, че не мога да го забеля докато е в ерекция и, че нали тва не нормално той вика, че било нормално и се смее, незнам чувал ли е за фимоза въобще не го приема ли незнам. :Х :Х

georgi12
05-03-2014, 11:16
Щом си на 18 - отиди при Уролог - той знае малко повече от баща ти .

ForzaFelipe
05-05-2014, 22:25
Няма още пълна 1 седмица, но днес ми падна първия конец. От вчера всичко изглежда зараснало и днес ми се стори, че единия конец нещо не стои добре и докато го пипна и видях, че е паднал. Доктора каза, че след 1 седмица ще започнат да падат и точно в 0:10 на 7мия ден ми падна първия...Те това е точност :lol:

ForzaFelipe
05-13-2014, 23:38
Ден 16 /15/
Преди половин час, преди да вляза да се изкъпя, забелязах че останалите ми 4 кончета си се разпадат и с една пинсета ги издърпах и вече конци нямам (party) . Болки нямам от третия ден, естествено самото място като го пипна има лека болка. Ако знаех, че така ще мине всичко още преди 2 години щях да си я направя, ама уви страх...Момчета казвам ви няма нищо страшно, реално болка може да се каже, че имаше само при упойката, всичко останало не може да се нарече болка, а дисконфорт.
Препоръчвам на всеки който има къс гем, да не се страхува, а да действа и да приключи с това колкото се може по на време ;) Ако има варненци, ще ви препоръчам и страхотен уролог :)

deador
05-25-2014, 10:43
Здравейте, на 30 години съм и преди 6 дена ми направиха операция пълно обрязване. Причината не е здравословна, а по мое желание. Просто смятам, че не само е по хегиенично а и естетически по добре. На 4-тия ден хирурга ми каза да махна вече марлите и да не слагам повече. Мажа се с дефламол и пръскам с ЦиКатридина спрей. Незнам кога трябва да паднат конците но до момента не е паднал нито един. Имам малки притеснения защото мястото на шева от горната страна на пениса е подуто. Незнам дали е възпалено или не - розово си е не ме боли просто стои подуто. Ако някой има "опит" ще се радвам да сподели.

georgi12
05-25-2014, 18:01
До 20-ят ден или по-скоро до падането на конците е нормално да се подува.вместо да се мажеш с дефламол - прави бани от смрадлика . Иначе поздравления за решението! Аз го направих преди 5 години по същата причина.

deador
05-28-2014, 13:10
Да се надявам до 20-тия ден конците да паднат, така ли?

georgi12
05-29-2014, 07:59
Божа работа. Няма определен срок , но в рамките на 20 дни падат.

sa6opi4a
06-04-2014, 22:54
Когато ви е спаднал и го забелите и ви стега все още кожичката, значи имате проблем. Това означава, че като го надървите и опитате да дръпнете кожичката, едва ви излиза главичката или почти не се показва, те тогава се говори за операция. Никое мазило няма да помогне. Аз съм бил така. Ще ви кажа моят случай. При невероятен доктор, който ме обеждаваше, че с едно леко цепване на кожата, тя ще се разтвори и няма да има проблем. Направихме го след 2 седмици да, главичката се показваше с 2-3 милиметра повече, но дотам. При повторното ми цепване, се получи инфекция, наду ми се и в спешното направо на обрязване. След обрязването заради надуването не можаха да оформят добре нещата, затова съм ходил още един път да махат още излишна кожа и засега съм на 90% обрязан добре и 10% не добре. Разбира се, нямам кожа, всичко е ток, но е по-видимо къде е рязано, заради инфекцията, която получих. Няма срамно да се обрежете - хигиената е огромна, и оная ви работа не смърди чак толкова. Също така ще издържате малко повече в леглото, ни чикиите и с презерватива ще имате проблеми. Едно, че ще ви трябват мазила за чикиите (може и него да си го помпате, без главичката, но си е най-добре и нея), а при секса с презерватив може да ви спада често и да не може да го надървите. Все пак все едно сте сложили 2 презерватива в такъв момент. Това е от мен.

oms1f
06-09-2014, 14:41
Здравейте, момчета!

Момче съм, на почти 16.

Нека започна отначало :--)

От доста време имам придърпване на кожичката, когато е надървен (може и така да съм бил по принцип, но откакто мастурбирам, забелязах това нещо). В спокойно състояние всичко е наред, освен късия гем, който придърпва наляво.
Също мисля, че имам някакво възпаление на главичката, въпреки че спазвам отлична хигиена (преди го миех със сапун, но разбрах, че е голяма грешка). Преди време ходих на уролог по друга причина, той каза, че имам варикоцеле, въпреки че се чувствам добре. Също каза, че не е за операция, но скоро може да се направи. Видя и късия гем, каза, че не е много къс и че не е нужно да се реже, защото можело да се скъса само при невнимателен секс... За фимозата тогава не му казах, защото мислех, че е само късо гемче.

Има и друг проблем... натрупах доста направления от личната, така че, съм сигурен, че няма да се съгласи да ми даде отново за уролог (този път мисля, че знам при кого да отида), а ако си платя прегледа и се наложи да се правят и други неща, ще трябва да платя и тях. Ако бъркам някъде, ме поправете.

Та, засега мисля да направя бани със смрадлика, както и да си купя бебешко олио. Също виждам, че batkodoki е писал за гореща вода със сол (моля да обясните каква е целта на това).

Който иска, да драсне един ред, за да пратя снимките като съобщение, защото са доста.

georgi12
06-11-2014, 20:23
Урологът би трябвало да е видял ако има фимоза .Все пак ти е погледнал гемчето , а за да го види - значи е оголил , щом е оголил значи е видял , че няма фимоза . Варикоцелето трябва да се оперира .

Ghosterche
06-18-2014, 18:00
И аз имам същия проблем моля отговорете тук:
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/566659-%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D0%A1-%D0%9F%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%81%D0%B0

Ghosterche
06-18-2014, 20:39
А инъче и аз имам проблем но все пак незнам дали е болест както казахте може да е просто за разлепване на кожата:
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/566659-%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D0%A1-%D0%9F%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%81%D0%B0

wowow
07-10-2014, 20:43
Добър вечер на всички.Някой може ли да ми каже колко г/д струва лазерната операция на фимоза?Извинете ме,ако го пише някъде по-назад.Благодаря предварително.На 17 години съм.

georgi12
07-10-2014, 21:50
Провери в сайта на Хил-клиник.

wowow
07-11-2014, 13:58
Проверих,но никъде не видях цена.Интересуваше ме ориентировъчна цена :)

xStrahil
07-25-2014, 21:51
Искам да попитам в какъв срок след обрязване е позволено да се изкъпем, защото аз карах 8 ден и се къпех с гащи и то със зор голям.

mcfe
07-26-2014, 08:56
Когато ви е спаднал и го забелите и ви стега все още кожичката, значи имате проблем. Това означава, че като го надървите и опитате да дръпнете кожичката, едва ви излиза главичката или почти не се показва, те тогава се говори за операция. Никое мазило няма да помогне. Аз съм бил така. Ще ви кажа моят случай. При невероятен доктор, който ме обеждаваше, че с едно леко цепване на кожата, тя ще се разтвори и няма да има проблем. Направихме го след 2 седмици да, главичката се показваше с 2-3 милиметра повече, но дотам. При повторното ми цепване, се получи инфекция, наду ми се и в спешното направо на обрязване. След обрязването заради надуването не можаха да оформят добре нещата, затова съм ходил още един път да махат още излишна кожа и засега съм на 90% обрязан добре и 10% не добре. Разбира се, нямам кожа, всичко е ток, но е по-видимо къде е рязано, заради инфекцията, която получих. Няма срамно да се обрежете - хигиената е огромна, и оная ви работа не смърди чак толкова. Също така ще издържате малко повече в леглото, ни чикиите и с презерватива ще имате проблеми. Едно, че ще ви трябват мазила за чикиите (може и него да си го помпате, без главичката, но си е най-добре и нея), а при секса с презерватив може да ви спада често и да не може да го надървите. Все пак все едно сте сложили 2 презерватива в такъв момент. Това е от мен.
Никое мазило, така ли? В грешка си голяма. Съжалявам, че е трябвало да обезобразиш junior.

Жалко, че никой не чете темата ми http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/557126-%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B8-%D0%B4%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%B6%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B2%D0%B0%D0%B9%D1%82%D 0%B5-%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0!

Едно нещо, което ще добавя за нея, е след/ако достигнете до заголване, което ви е комфортно, да не спирате с упражненията.

sofis
07-28-2014, 14:38
[QUOTE=batkodoki;5988680]Няколко са причините не позволяващи на нормален полов мъжки член да заеме анатомически нормалното положение с открита, заголена, забелена изцяло главичка. Тук ще ги сведем до най-честите:

1.ФИМОЗА
2.СИНЕХИИ
3.КЪСО ГЕМЧЕ

ВРОДЕНА ФИМОЗА...

ПРИДОБИТА ФИМОЗА...

ЛЕЧЕНИЕ...

Често задавани въпроси за обрязването:...


ЕДИН СЪВЕТ...

КАКВО ЩЕ СТАНЕ АКО НЕ СЕ ОПЕРИРАМ...

ПАРАФИМОЗАТА Е СПЕШНО СЪСТОЯНИЕ!
...

2.СИНЕХИИ

Синехиите представляват слепвания, сраствания на вътрешния лист на препуциума /кожичката/ с лигавицата на главичката на члена непозволяващи напълно или частично откриването, оголването, забелването на главичката. (Възможни са и при момиченца, където се проявяват като слепвания на малките срамни устни.)
По-горе вече беше казано, че почти всички момчета се раждаме със слепнала за главичката кожичка и невъзможност да се оголи главичката до към първата година от живота. Това е нормална физиологична защита на нежните тъкани през този жизнен период.
С израстването, съобразно индивидуалните генетични и анатомични особености на вс момче главичката постепенно започва да се разлепва и оголва в различна степен, като този процес започва около втората година и завършва като правило към 6-7 година на детето. Днес вече се приема, че ако не създава други проблеми разлепването може да продължи до около 10-11 годишна възраст когато члена започва да нараства. Когато обаче настъпи баланопостит или баланит /възпаления/ разкриването, разлепването на главичката се прави след стихване на възпалителния процес независимо от възраста на момчето.
Ако до третата година пениса на детето не позволява никакво оголване на главичката – родителите трябва внимателно да помогнат на този процес при всяко къпане като внимателно, без усилие, натиск и напъване забелват по малко кожичката.

ЛЕЧЕНИЕ НА СИНЕХИИТЕ

Лечението се състои във внимателното и ПОСТЕПЕННО разлепване на слепените участъци, когато те са узрели за това. Извършва се от мамите и татковците в ранна възраст, от самото момче когато е поотрасло или от спец-хирург в затегнатите случай. Синехиите НЕ се лекуват с “операция”. Хирурзите и педиатрите от старата школа все още прилагат дивашкия метод на едномоментно принудително разлепване, което е абс погрешно и води до описаните по долу следствия! Разлепването от медик се прави САМО под локална упойка, без да се ползват остри хирургични инструменти. Допустимо е само ползване на жлебовидна притъпена сонда. Ваше право е да ИЗИСКВАТЕ ползването на упойка или да откажете манипулацията! В домашни условия поотраслото момче може да опита с маслен разтвор на витамин А, или с бебешки олио-гел при всяка мастурбация да разлепва по МАЛКО от слепените участъци. Тежките случаи налагат да се търси квалифицирана помощ.
При наличието на синехии хигиената на половия член следва да бъде със завишени изисквания за да се избегне възпалителен процес: щателно измиване сутрин и вечер, щателно промиване след еякулация, бани с отвара от лайка, антибактериални средства и т.н..Maстурбацията, играта с половия член с цел самозадоволяване или сексуалните контакти трябва да се провеждат само с обилно ползване на неутрални лубриканти /смазки/.

ВАЖНО: всяко НАСИЛСТВЕНО разлепване води до:
- силна болка, психичен дискомфорт, комплекс на страх и отказ на детето да бъде пипано „там”. В полово активна възраст този детски комплекс резултира в страх от лекари както и невъзможност за нормално сексуално общуване с половия партньор.
- насилствено разлепените места много бързо срастват отново, като ръбцуват това често води до истинска ръбцова фимоза и съответно до обрязване рано или кусно.

Трябва да стане яно, че синехиите /слепванията/, са нещо различно от фимозата и могат да са налице самостоятелно без да има фимоза! Възможно е обаче да е налице и фимоза и синехии и тогава обрязването радикално разрешава и двата проблема.

3.KЪСО ГЕМЧЕ

"Късото гемче" е третата най-честа причина за полов дискомфорт и тревоги сред момчетата.
Гемчето се нарича още френулум или юздичка. Във форумите често се описва като "ципа", "жила", "кожичка"

ВСЯКО момче се ражда с гемче. Гемчето е нормална част от мъжкия полов орган и има своята роля във физиологията и сексуалната функция. Представлява гемчето, юздичката, ципата, жилата, кожичката свързаща долната част на пениса с главичката в мястото, където тя се разполовява на две полукълба.

Късото гемче изглежда ТAKA (http://www.circumstitions.com/Images/Glossary/frenulum-breve.jpg) , или ТАКА (http://www.male-initiation.net/frenulum/frenuloplasty/frenulum_breve.html) , или по ТОЗИ начин (http://www.cyberdoktor.de/img/frenulum.jpg) .

Късото гемче е вродено състояние, което може да бъде съвсем самостоятелно или да е съчетано с вродена фимоза (което не е задължително).
В детство затруднява оголването на главичката и (ако е) съчетано с фимоза способства развитието на баланопостит и последствията му.
В полово зряла възраст късото гемче предизвиква дърпане на главичката в ерекция и болка при мастурбация или полов акт.

Основният проблем е че рано или късно късото гемче при интензивна мастурбация или полов акт се разкъсва.
Това вероятно е източник на момчешкия фолклор, че при първи полов контакт И при момчето нещо "се къса".

Запомнете: при момчето нито при първия, нито при последния полов акт нещо "се къса"!

Когато това все пак се случи означва че принудително е било скъсано късо гемче.
Това е съпроводено с остра, много силна режеща болка която продължава много дълго и с обилно кръвотечение, което е трудно да бъде спряно с подръчни средства.
Това е така, понеже гемчето е много силно кръвоснабдено и през него минават важни нервни пътища.

ЛЕЧЕНИЕ НА КЪСО ГЕМЧЕ

Лечението е само оперативно. Нарича се френулотомия или пластика на гемчето. Изглежда приблизителноТАКА (http://www.male-initiation.net/frenulum/frenuloplasty/frenuloplasty.html).Може да се извърши по различни способи и технологии.
Премахването ма късото гемче НЕ означава обрязване, ако не е съчетано с фимоза.
Когато проблема е само в късото гемче след френулотомия външния вид на пишока ви няма да се промени.
...


Здравейте, на сина ми, който е на девет наскоро му поставиха диагноза Fimosis Fr. breve и му предстои хирургическа намеса. В тази връзка искам да попитам какво е мнението ви за такива лазерни интервенции в Хил клиник. За предпочитане ли е с лазер или със стандартна хирургическа намеса? Благодаря Ви предварително!

mcfe
07-29-2014, 21:49
Според мен с лазер ще е най-добре, безкръвно доколкото съм чувал и се оправя за седмица. Поразрови се обаче за повече информация.

Преди това, прочети предния ми пост, където съм дал линк към темата, където описвам начин без обрязване. Според мен първо трябва да се пробват упражненията(мазилото за деца не бих го препоръчал) и вече тогава в краен случай, обрязване или цепване.

under123
07-31-2014, 15:36
Добър ден вчера се оперирах от фимоза, днес направих баня с смрадлика, но след това превръзката стана червена и сякъш продължава да тече кръв, моля за съвети ... Мерси предварително :)

anonymous908491
07-31-2014, 16:44
Нищо ти няма, до 2-3 дни ще спре да тече и ще е напълно зарастнало. Трябва да внимаваш, защото засъхналата кръв залепва и след това може да се отвори, но и това не е някъв сериозен проблем.

wowow
08-01-2014, 11:37
Здравейте отново.За тези,които се интересуват от лазерна операция в Хил Клиник,струва 1200 лв,което е доста повече,отколкото очаквах :D

georgi12
08-02-2014, 11:36
Но пък определено си заслужава . Малко са майсторите на скалпела.

anonymous908491
08-02-2014, 11:52
Но пък определено си заслужава . Малко са майсторите на скалпела.

Заслужаваш някой да ти свърши върху лицето.
Кви майстори бълнуваш, хората с някъв нож го правят от хилядолетия.

xStrahil
08-02-2014, 21:12
В Турция и конци не им слагали.

georgi12
08-03-2014, 10:03
Заслужаваш някой да ти свърши върху лицето.
Кви майстори бълнуваш, хората с някъв нож го правят от хилядолетия.
Доста потребители о този форум са минали през тази процедура повторно именно поради "добри" хирурзи . Това имам впредвид.
И ако не си минал през тази операция - не знаеш за какво става дума.

GodZi
08-03-2014, 10:03
Здравейте отново.За тези,които се интересуват от лазерна операция в Хил Клиник,струва 1200 лв,което е доста повече,отколкото очаквах :D

Е как 1200 лв????!@!@!@
Аз ходих за гемчето при д-р Василев и за лазер платих само 200 лв пак в същата Хил Клиник - и съм супер доволен - стана за 5 мин и вече съм забравил всичко и си джиткам наволя:))). Същия ден бяхме заедно в една стая с едно момче, което беше за фимоза и си говорихме докато чакахме и то беше платило само 100 лв, но без лазер. wowow сигурен ли си че си разбрал провилно, щото това си е огромна сума за това?

georgi12
08-03-2014, 10:03
В Турция и конци не им слагали.

Но не знаеш защо - нали?

Simoto
08-04-2014, 08:42
И аз платих 200 лв. за лазер на гемчето!

georgi12
08-05-2014, 10:35
Лазер на гемчето е едно , друго е пълна циркумцизия.

GodZi
08-06-2014, 17:09
Лазер на гемчето е едно , друго е пълна циркумцизия.
Прав си - операция на гемчето е едно, обрязването е друго.

Но пък аз пък си правя друга сметка -

Гемче с ток - 100 лв.
Гемче с лазер - 200 лв.
Т.е. лазера е 2 пъти по-скъп и преимуществата са по-бързо зарастване, без шевове и кървене.

Обрязване със скалпел - 100 лв.
Обрязване с лазер - 1200 лв.
Т.е. лазера е 12 пъти по скъп и пак има шевове и зарастването по данни на лекаря е почти толкова дълго, колкото и със скалпел.
Съгласен съм че лазера е по-добро ама като ще плащам 12 пъти повече нормално е да очаквам да е поне 6 пъти по-добро а доколкото разбрах то май не е. Така че въпреки че си платих за лазер на гемчето двойно по-скъпо от скалпела не се чувствам нареден но за обрязване за 1200 лв. споделям напълно мнението:

Заслужаваш някой да ти свърши върху лицето.
Кви майстори бълнуваш, хората с някъв нож го правят от хилядолетия.

georgi12
08-07-2014, 11:05
Да , от хилядолетия , но в страните в които се практикува .В България някога се говореше за полов живот , за заболявания . Баща ми още на 5 ме научи сам да си мия пениса , затова не съм имал и проблеми - обрязан съм по мое желание .
Обаче от 20 години насам никой не се интересува какво се случва . Все повече стават тийнейджърите , които на по 16 не знаят , че трябва да си мият патките и ,че трябва главичката да им излиза навън без проблем , свободно. . Чети назад по темите да видиш колко питания има . Та и нашите уролози не практикували до преди години обрязване сега се учат . доста са осакатените потребители в този форум , които са били обрязани и после повторно са легнали под скалпела за да им оправят инструмента , който прилича на цъфнала роза . не е етично да споменавам колко са преживяли втора операция поради именно некадърно опериране , но са поне 20 .Лошото е , че миналите вече не четат и пишат , иначе биха написали ред-два .

anonymous908491
08-07-2014, 13:49
Та и нашите уролози не практикували до преди години обрязване сега се учат

Пишеш глупост след глупост.
Обрязването не се прави от уролог, а от хирург.
Некадърните със скалпел, какво ще сътворят с лазер, направо кастрация.
В България винаги е имало такива процедури, не е като слагане на цици, което стана масово през последните години.
Миналите през това пишат, но ти не можеш да го схванеш.

georgi12
08-07-2014, 15:01
Напиши в чичко гугъл ЦИРКУМЦИЗИЯ или ОБРЯЗВАНЕ и ще прочетеш от кой лекар се прави - от Уролог или Хирург.
Май на теб някой ти се е изпразнил на лицето.

anonymous908491
08-07-2014, 18:57
Напиши в чичко гугъл ЦИРКУМЦИЗИЯ или ОБРЯЗВАНЕ и ще прочетеш от кой лекар се прави - от Уролог или Хирург.


А ако напиша 'как бихте кръстили дете олигофренче' , ще ми излезе georgi12

xStrahil
08-07-2014, 21:31
До колкото знам и хирург и уролог може да направи операцията или съм в грешка ?

georgi12
08-08-2014, 06:29
Не си в грешка .Хирурзите също правят тази манипулация .

Skayalker
08-09-2014, 17:10
Честно казано, попаднах на тази тема случайно и наистина съм приятно изненадан!
Тъй като виждам, че се е развихрил "сериозен" спор искам да ви кажа няколко неща.
В България, както и в повечето страни по света, в Медицината има правила, които много подробно описват коя болест и съответно коя процедура от какъв специалист се лекува. По отношение на фимозата и съответно обрязването - това е урологията, което е хирургична специалност, т.е. уролозите се занимават с хирургичното лечение на болестите на бъбреците, уретерите, пикочния мехур, простатата и мъжката полова система. В този ред на мисли, фимозата, като болест на мъжката полова система би трябвало да се лекува (оперира) от уролог. Това, че някои хирурзи и пластични хирурзи си позволяват да го правят и дали е правилно, е тема на друг разговор. Хирургията вече е толкова напреднала и развита, че просто няма как един човек, колкото и да е талантлив, в рамките на един живот да увладее всики операции и техники, за това вече има т.нар. подспециалности:
-Кардиохирургия
-Коремна хирургия
-Чернодробно-панкреатична хирургия
-Неврохирургия
-Урология
-Съдова хирургия и т.н.

Що се отнася до лазера - това е само едно по-модерно средство за рязане, което обаче не реже само - т.е. някой го държи, и действително ако той е некадърен и не знае акво и как да реже, резултата пак ще е незадоволителен. И обратното - със скалпел резултата би бил отличен, ако специалиста е добър.

chavata77
08-10-2014, 01:04
Здравейте,, значи когато пенисът ми е в отпуснато състояние си го подбелвам без проблем, когато съм в ерекция също нямам никакъв проблем да си подбеля главичката, само че когато не държа пениса си кожичката се връща върху главичката и я покрива наполовина, а той си е надървен на максимум. Моля ви кажете ми това проблем ли е

georgi12
08-10-2014, 08:14
Не е проблем.

chavata77
08-10-2014, 08:27
Ох слава богу.. щото аз много се бях притеснил

ZackS
08-30-2014, 02:35
При мен когато ми е в нормално състояние го обелвам без проблем но когато съм в ерекция пак го обелвам но не целият това проблем ли е ?

dxdydz
09-01-2014, 08:59
Пичове здравейте,

Интересува ме къде препоръчвате да се направи обрязване в София. Има ли място където правят операцията лазерно само с направление от личната? Благодаря предварително.

GodZi
09-09-2014, 13:36
Пичове здравейте,

Интересува ме къде препоръчвате да се направи обрязване в София. Има ли място където правят операцията лазерно само с направление от личната? Благодаря предварително.

Аз лично ти препоръчвам д-р Василев от http://www.urology.bg/ - не знам дали има някой с по голям опит от него. само че доколкото ми е известно лазер само с направление няма никъде.

wowow
10-11-2014, 16:54
Малко глупав въпрос,но колко дни след операцията ви бяха нужни,за да можете да ходите нормално,имам в предвид да не изпитвате дискомфорт.В моя случай тренирам баскетбол и искам да знам г/д колко време няма да мога да играя.Благодаря предварително.

GodZi
11-11-2014, 13:54
Малко глупав въпрос,но колко дни след операцията ви бяха нужни,за да можете да ходите нормално,имам в предвид да не изпитвате дискомфорт.В моя случай тренирам баскетбол и искам да знам г/д колко време няма да мога да играя.Благодаря предварително.

Най-много 20 дни след операцията

eli_ivanova
11-11-2014, 14:04
Искам да попитам би ли могло фимозата или късото гемче да са причина за бързо свършване, защото имам чувство че актуалният ми партньор има някакъв проблем с кожата на главата и не издържа повече от 1 минута?

ForzaFelipe
11-11-2014, 18:38
При мен когато ми е в нормално състояние го обелвам без проблем но когато съм в ерекция пак го обелвам но не целият това проблем ли е ?

Ще е, когато започнеш да имаш полови актове.


Искам да попитам би ли могло фимозата или късото гемче да са причина за бързо свършване, защото имам чувство че актуалният ми партньор има някакъв проблем с кожата на главата и не издържа повече от 1 минута?

Възможно е.

forumpacient
11-22-2014, 00:53
Здравейте! На 14 съм, мисля че имам фимоза. Случая с мен е същия, като този (http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Glande_intentando_salir.JPG?uselang=zh). Не се забелва изобщо, ама хич. Бихте ли ми казали това наистина фимоза ли е, как се е получила и как да действам?

georgi12
11-22-2014, 15:04
При личния , за направление за уролог .

cs_4ever
01-05-2015, 21:32
Здравейте.
Преди 4 месеца бях цялостно обрязан понеже имах фимоза . (не можех да забеля главичката и пенисът ми беше изкривен надолу). Сега след 4 месеца възстановяване съм доволен от полученото , нямам никакви проблеми освен отново гадното изкривяване надолу което ми пречи . Дали е късо гемче или нещо за което не знам . Просто кожата която е на главичката отдоло явно го опъва и си стои изкривен .

Моля ако някой е имал този проблем нека сподели.
Поздрави. :)

prenti
01-06-2015, 20:24
Аз явно дъм имал фимоза ,беше 2011/12 . Обрязаха ме напълно,почти нямам кожичка и немога да "завия" главичката си ,може би само на 1/2 . Конците ги махнах още същата седмица с риванол . Но всв още имам белези . Малки топченца и като нащърбвания . Има ли начин да ги отстраня?

viktorpetrov
01-18-2015, 15:47
Да питам и аз..
Аз съм на 15 и преди няколко години ми беше направено въпросното ``цепване със скалпел``,защото в невъзбудено състояние не се заголваше докрай. Това се оправи,но чак наскоро разбрах,че главичката трябва да се заголва докрай и в еректирало състояние, а това не се получава. Стигам до средата и после е тясно и не става.
Какво мислите,че трябва да направя в този случай?

batkodoki
01-28-2015, 19:49
Здравейте.
Преди 4 месеца бях цялостно обрязан понеже имах фимоза . (не можех да забеля главичката и пенисът ми беше изкривен надолу). Сега след 4 месеца възстановяване съм доволен от полученото , нямам никакви проблеми освен отново гадното изкривяване надолу което ми пречи . Дали е късо гемче или нещо за което не знам . Просто кожата която е на главичката отдоло явно го опъва и си стои изкривен .

Моля ако някой е имал този проблем нека сподели.
Поздрави. :)

ВЪЗРАСТ?!

Пълна симетрия в човешкото тяло - НЯМА!
Пениса отстои точно по оста на тялото, но е съставен орган от няколко изграждащи го "тела" в които асиметрията също се проявява, от дето идва и индивидуалната кривина на всеки пенис.
Тези кривини винаги се приемат за норма до момента в който не възпрепятствуват осъществяването на нормалният коитус.
(изключение правят болестните състояние довели до вторично изкривяване на органа)
Нормалните кривини - отклонения нагоре/надолу, ляво/дясно, леки усуквания или комбо от всичките са норма произтичаща от нееднаквата дължина и обем на съставящите пениса тела. Те са генетично предиспозорани и не налагат корекция. Просто всеки пенис е единствен и уникален.

Когато изкривяванията не са вродени, а се получат във времето - това налага незабавен консулт и лечение!

batkodoki
01-28-2015, 19:54
Аз явно дъм имал фимоза ,беше 2011/12 . Обрязаха ме напълно,почти нямам кожичка и немога да "завия" главичката си ,може би само на 1/2 . Конците ги махнах още същата седмица с риванол . Но всв още имам белези . Малки топченца и като нащърбвания . Има ли начин да ги отстраня?

С времето/годините за твое съжаление ще се заличат.... ще останат само следи.

Казвам "за твое съжаление" визирайки, че мъжете сами се осакатяват монтирайки разни и разнообразни предмети в члена си открай време, а в наше време просто си купуват "оребрени" или "на пъпчици" презервативи.... :)
Та, използвай дефекта като ЕФЕКТ докато още го има ...:)

batkodoki
01-28-2015, 20:00
Да питам и аз..
Аз съм на 15 и преди няколко години ми беше направено въпросното ``цепване със скалпел``,защото в невъзбудено състояние не се заголваше докрай. Това се оправи,но чак наскоро разбрах,че главичката трябва да се заголва докрай и в еректирало състояние, а това не се получава. Стигам до средата и после е тясно и не става.
Какво мислите,че трябва да направя в този случай?

Трябва да говориш с Татко или Батко как правилно да си играеш с пишока. За около шест месеца трябва да се пробва мазило, за което се иска съгласие на Родител.
Ако няма добър ефект - ще се реже някой ден.

turnip93
01-31-2015, 14:25
Здравейте :)
Вчера минах под ножа и аз. По-скоро по собствено желание, но мисля, че кожата (препуциума) ми беше тясна и имах леко късо гемче. Днес ми е първия ден след операцията и минава много по-добре отколкото очаквах. Забелязвам доста по-силна струя урина от преди, което може би означава, че кожата наистина е била тясна и е притискала канала. Болки имах само около час след операцията. Превръзката вече ми падна и утре започвам с бани тетра. Операцията беше с пълна упойка. Както си говорихме с доктора и изведнъж се събудих в леглото в стаята си. Тъй като процедурата беше по здравна каса, трябваше да остана една вечер в болницата. Единственото което платих беше прегледа при уролога (40 кинта) и престоя в болницата (20 кинта). Чувствам се много по-добре отколкото предполагах след всичко прочетено, но все пак е първи ден и има време да ми се сговни :) Отношението на персонала в болницата, доктора и който се сетите бяха на високо ниво и ако някой реши да си прави обрязване със сигурност бих му я препоръчал. Бях опериран от доц. Тошо Ганев в болница "Проф. Темелков" във Варна.

asenchu
02-05-2015, 16:18
Здравейте,

малко ще съживя темата. Преди 14 дни и аз се оперирах от фимоза, направих операцията в Хил Клиник. Струваше ми 100 лв, заедно с изследванията в лабораторията и т.н. Преди да предприема обрязването и аз като всички вас имах опасения и ме беше шубе.... обаче в интерес на истината, наистина няма нищо страшно. Местна упойка, 15 минути рязане и шиене и си готов да си ходиш. Първите няколко вечери проблема беше с ерекцията, като дърпа конците малко боли, ама не е болка за умиране. Одавна съм без превръзки и кожата на главичката вече свикна с допира на бельо и нямам проблеми. Не са ми паднали още всички конци но имам няколко въпроса, по скоро притеснения...

1. Точно между главичката и ствола на пениса, там където е рязано и шито имам нещо като подут пръстен. Стои адски грозно и неестетично... не знам, тва ще спадне ли и ще се изравни ли кожата зад главичката или тоя пръстен ще остане така? Гледах други снимки на обрязвания и подобно нещо сякаш не видях. Почва да ме притеснява...

2. На допир по самия ствол на пениса, в ерекция... сякаш ми се струва една идея по-дебел пениса и на допир както споменах, имам чувството че под кожата имам нещо, много тънко... възможно ли е тва да е някакъв имплант? Доктора нищо не ми е споменавал да е слагал, ама мамка му, преди не съм усещал на допир такова нещо?

Почвам да се притеснявам да не се наложи пак да лягам, за да ми оправят естетическия вид...

danger90
02-05-2015, 17:02
здравейтд на 25 г съм искам да попитам значи аз се обрязах преди 8 дена въпроса ми е значи отока почти го няма но самия гем ми е надут от операцивта и ме спада където са събрани конците нещо да кажетв някои с този проблем

danger90
02-05-2015, 17:06
Ти за къде говориш от долна страна където е гема ?не ти ли стои на една страна пишока и от едната страна е по надуто нали

turnip93
02-06-2015, 09:48
@asenchu мисля, че е напълно нормално да имаш оток там. Мога да ти пратя един блог, в който има доста снимки и е често срещано явление. Най-вероятно ще спадне след като си заминат шевовете. Ще ти се изравни кожата, освен ако не си бил при касапин. Едва ли доктора ти е бутнал нещо като имплант. И аз имам нещо такова, но е с формата (и големината) на бучка захар :D За импланти се взима кинта и то не малко, така че няма как да ти е сложил. А и досега би трябвало да си ходил на контролен преглед при хирурга си. Той ще ти каже най-добре, но мисля, че няма повод за притеснение.

@danger90 доколкото знам това е мястото, което най-бавно зараства, а и все още ти е само осми ден. И при теб не мисля, че има повод за притеснение. Ако все пак смяташ, че има такъв - консултирай се с хирурга си.

ivan84
02-06-2015, 16:12
Как така в Хил Клиник са ти взели 100 лева или това е обрязване без лазер?

danger91
02-06-2015, 17:20
Искам да попитам нещо днес ми е 9 ти ден след операцията от долна страна където ми е зашита кожата конеца е скъсан вижда се от горе и от долу конеца в кожата си стои а кожата не е зарястнала на цяло има 2,3 мм дали ще се запълни там мястото иначе кръв такива неща не тече, по принцип така ли става като падат конците не трябва ли където е края на зашитото да си е залепено и краи

danger91
02-06-2015, 17:59
Някой може ли да качи снимка когато са му паднали конци за да видя че много се спеках а съм на контролен преглед в вторник

danger91
02-06-2015, 18:04
Някой може ли да качи снимка когато са му паднали конци за да видя че много се спеках а съм на контролен преглед в вторник

Synthesis
02-17-2015, 19:12
Здравейте на всички моята история накратко.Сега съм почти на 17 темата я видях преди около 2-3 години аз знаех, че имам проблем със забелването много отдавна но не знаех, че се казва фимоза както и да е.Отидох до личната даде ми направление след това хирург от там ми казаха, че имам къс гем тогава бях мисля, че на 14 или на 15 и в крайна сметка аз си мислех, че ме обрязват а то хирурга ми е махнал само късия гем.Бях със пълна упойка райски газ знаете.Фимозата си стой и смятам скоро да се оперирам пълно обрязване и да ми препоръчате добър уролог хирург или какъвто и да е.Защото тука са пълни малоумници и сега трябва пак да лягам под ножа заради некадърници.Изпуснах шанс за секс и заради тях.Надявам се всички с този проблем да не се бавят а да отиват да ги режат а не да стоя да чакат като мене.

kokohoho
03-15-2015, 11:36
Здравейте! Преди 4-5 години ми правиха операция, имах къс гем. Беше с пълна упойка, всичко беше наред. Правих си промивки с чай от лайка май беше и конците трябваше сами да паднат. Повечето паднаха, но са останали 2 малки шева, който не са паднали. Забелязал съм ги отдавна, но сега започнах да се притеснявам. Докторът каза, че са от животински черва или нещо такова, но за всеки случай искам да се допитам дали е опасно. Благодаря предварително.

georgi12
03-17-2015, 11:43
Въх! 5 години е доста дълго време . Ако имаш съмнения , че наистина са конци - бягай до доктора.

hallo hallo
03-17-2015, 12:10
Така на 15 съм и когато не е в еректиално положение си избелвам главичката без никакъв проблем, но когато съм в ерекция не мога, след половината и започва да ме боли. Когато бях малък имаше един период в който кожичката ми беше нацепена с рани и не можех да си обелвам главата изобщо, но той отмина за месец тогава и сега нямам този проблем. Според вас какво трябва да направя след като не мога да го обеля когато имам ерекция. Днес казах на баща ми затова и той каза, че би трябвало да мога и беше доста спокоен. Някакви съвети какво да правя

radoslav132
03-19-2015, 14:18
Здравейте!
Искам да ви попитам - можете ли да ми дадете координати на уролози, с които мога спокойно да се консултирам за проблема ми и по възможност да бъдат наистина добри лекари и да си разбират от работата. Благодаря ви!

Говоря за гр. Варна.

ForzaFelipe
03-19-2015, 17:14
Д-р Росен Райков.

Адрес: гр. Варна, бул. Република ет. 5, каб. 501 - там е най-голямата аптека Марешки.
Телефон: 0888896362

Аз при него си оперирах гема, препоръчвам ти го :)

radoslav132
03-24-2015, 14:09
Здравейте!
Говорих всъщност с доц. д-р Тошо Ганев, след като ходих при един лекар и при доцента, решението на проблема беше едно и също - а именно, пълно обрязване...
Страшно съм притеснен, вече имам записан час на 3 април в 9:00 ч. в Хирургическа болница "Темелков", видях, че имаше някой, който също се беше оперирал по същия начин там и ще ви бъда благодарен, ако разкажете как е преминало следоперативното лечение...

До момента главичката на пениса ми НЕ Е излизала наяве и най - вече от това се притеснявам, както и от уринирането, дали няма да е твърде тънка струята...
Ще бъда благодарен на всеки, който дори пише по това отношение... ://

notlike
03-26-2015, 20:43
Не се притеснявай, приятел. Аз минах по тази процедура при д-р Ивелин Абушев преди почти 3 години. И аз имах притеснения, но в един етап разбрах, че така не се живее. Не се притеснявай, ще те боли седмица, ще те понаболва още 1-2 и това ще е. Ама после? После си нов човек. И самочувствие ще ти дойде на всичкото отгоре. Не се притеснявай. Смело напред. Има предостатъчно материал в интернет, който, ако имаш желание, можеш да изчетеш. Аз получих и лични съвети, разбира се, но на теб бих ти казал - не се безпокой, всичко ще мине и ще замине :) В болницата можеш и да научиш житейски уроци - аз лично тогава осъзнах, че моите проблеми са просто дребен щрих в сравнение с тези на други хора.

radoslav132
03-27-2015, 02:06
Благодаря много за куража, който ми вдъхна с поста ти, notlike. Психически се подготвям, защото след това ще ми бъде много некомфортно, особено, когато главичката ми за първи път ще е в допир с дрехите.... :/

georgi12
03-27-2015, 10:27
За каква болка говорите? Болка няма - има тъпо усещане на нещо между щипане и опъване .При някои зарастват бързо раните , при други по-бавно .Нищо страшно и стресиращо няма . Страшното е , че там отдолу - между препуциума и главичката е букет от микроби и нечистотии , страшното е , че бащите ви не са ви научили още от малки като се къпете да си оголвате чурките и да ги миете.

radoslav132
03-29-2015, 21:32
А някой знае ли при уриниране дали има някаква промяна в струята, след като препуциумът бива премахнат? :? Това най - вече ме притеснява, както и свръхчувствителността на главичката в началото. Свръхчувствителността до колко дни/седмици се самоизключва от мозъкът? /един вид, свиква с "външния" свят/

ForzaFelipe
03-30-2015, 00:43
Препуциумът ти няма нищо общо със струята, всъщност той по скоро пречи. Няма да имаш проблем със струята, бъди сигурен ;)

radoslav132
03-30-2015, 15:06
Благодаря много за отговора, а нещо да кажете за свръхчувствителността? =Р

hophop
03-30-2015, 23:13
Ще ви кажа на всички, които имате фимоза само едно - обрязвайте се и не му мислете. Аз преди година и половина се обрязах. Имах фимоза, изобщо не можех да забеля главичката, много болеше и уролога ми си помисли, че трябва само да се резне гема малко, направи ми кратка операция удължи ми гема, но това не свърши работа и само дето се подложих на тази операция. Ядосах се защото хем ме болеше след това, хем нямаше никаква полза и ми казаха, че може да се направи частично обрязване, но аз не исках да рискувам да не се получи отново и да се наложи 3ти път да ходя на това кофти място и реших направо да се обрежа. Приспаха ме, обрязаха ме, преспах 1 вечер в болницата и на другия ден реших да се прибирам. Члена ми адски ме болеше от операцията и вървях като разчекнат. Отивам до таксито и куцайки (правех се че ме боли крака) му казах давай към нас нали ама изчакай малко, че ме боли крака (беше ме срам да му кажа всъщност какво ми има :D ). И така се прибрах, седях си в нас 3 седмици някъде докато мога да излизам спокойно, беше ме страх да си погледна члена защото не приличаще на нищо, беше подут, целия в гадни конци и ме болеше много. Всяка ерекция беше болезнена, защото конците ми опъваха имах доста безсънни и отчайващи нощи. Не вярвах, че изобщо ще се оправи, гледайки безнадеждния му вид. Имаше една ужасна рана точно под главичката, от която течеше секрет. Но до 3 седмици оттока спадна и раната почти заздравя, както и чувствителността намаля, а през 4тата седмица ми паднаха конците сами, толкова омекнаха, че ги скъсах. След това още 1 седмица и вече беше като нов. След 1 година и половина вече не се и сещам за това. А да си обрязан е прекрасно, не слушайте смешниците, които ви казват че не е хубаво да си обрязан. И аз така си мислех, притеснявах се, но придобива много по-естетически вид, НЕ СЕ губи чувствителността, главичката става умерено и приятно чувствителна, не се губи чувствителността напълно нито ти е много чувствителен, а умерено и приятно чувствителен и хигиената е в пъти по-добра, ама в пъти. Така че действайте, обрязвайте се и си живейте като мъж!

radoslav132
04-01-2015, 13:21
А някакви мазила, хапчета, нещо въобще ползва ли се, или от само себе си трябва да заздравее и много по - добре ще бъде, ако всъщност оставим болката възможно най - силна, за да може да се притъпи?

anonymous908491
04-01-2015, 16:37
много по - добре ще бъде, ако всъщност оставим болката възможно най - силна, за да може да се притъпи?

Намери си садист, защото страдаш от мазохизъм

mcfe
04-01-2015, 22:34
Ще ви кажа на всички, които имате фимоза само едно - обрязвайте се и не му мислете. Аз преди година и половина се обрязах. Имах фимоза, изобщо не можех да забеля главичката, много болеше и уролога ми си помисли, че трябва само да се резне гема малко, направи ми кратка операция удължи ми гема, но това не свърши работа и само дето се подложих на тази операция. Ядосах се защото хем ме болеше след това, хем нямаше никаква полза и ми казаха, че може да се направи частично обрязване, но аз не исках да рискувам да не се получи отново и да се наложи 3ти път да ходя на това кофти място и реших направо да се обрежа. Приспаха ме, обрязаха ме, преспах 1 вечер в болницата и на другия ден реших да се прибирам. Члена ми адски ме болеше от операцията и вървях като разчекнат. Отивам до таксито и куцайки (правех се че ме боли крака) му казах давай към нас нали ама изчакай малко, че ме боли крака (беше ме срам да му кажа всъщност какво ми има :D ). И така се прибрах, седях си в нас 3 седмици някъде докато мога да излизам спокойно, беше ме страх да си погледна члена защото не приличаще на нищо, беше подут, целия в гадни конци и ме болеше много. Всяка ерекция беше болезнена, защото конците ми опъваха имах доста безсънни и отчайващи нощи. Не вярвах, че изобщо ще се оправи, гледайки безнадеждния му вид. Имаше една ужасна рана точно под главичката, от която течеше секрет. Но до 3 седмици оттока спадна и раната почти заздравя, както и чувствителността намаля, а през 4тата седмица ми паднаха конците сами, толкова омекнаха, че ги скъсах. След това още 1 седмица и вече беше като нов. След 1 година и половина вече не се и сещам за това. А да си обрязан е прекрасно, не слушайте смешниците, които ви казват че не е хубаво да си обрязан. И аз така си мислех, притеснявах се, но придобива много по-естетически вид, НЕ СЕ губи чувствителността, главичката става умерено и приятно чувствителна, не се губи чувствителността напълно нито ти е много чувствителен, а умерено и приятно чувствителен и хигиената е в пъти по-добра, ама в пъти. Така че действайте, обрязвайте се и си живейте като мъж!

Именно затова аз не бих се образял.

radoslav132
04-02-2015, 16:46
Намери си садист, защото страдаш от мазохизъм

:D :D :D :D :D
Не съм мазохист, просто разсъждавам по отношение на болката. Дали няма да е по - добре да ме боли, за да може след това да спре или да се тъпча с хапчета и мазила, да не ме боли и след като мине ефекта да започне да ме боли отново... ;d

Cesarek
04-02-2015, 17:31
Пичове , чета написаното за лазерната операция на гемчето... Имам проблеен със забелването на главичката особено докато правя секс ми опъва и даже е болезнено. Някой говорят за манипулация с лазер та се чудя дали да я правя защото малко ме е страх ? Моля ви дайте мнение и препоръка!?

Simoto
04-04-2015, 05:38
Пичове , чета написаното за лазерната операция на гемчето... Имам проблеен със забелването на главичката особено докато правя секс ми опъва и даже е болезнено. Някой говорят за манипулация с лазер та се чудя дали да я правя защото малко ме е страх ? Моля ви дайте мнение и препоръка!?

На мен ми го направиха с лазер и съм много доволен. Няма от какво да се плашиш толкова става има няма за 5 мин и не боли въобще и после нямаш никакви ядове. Така че ако имаш ядове с гема не му мисли много ами нападай:) Кофти че се плаща за лазера но мисля че си заслужава. Мен ме оперира др Василев от urology.bg. Така се бях спекъл и препотил преди това ама той ме избъзика и замота нещо и после каза Готов си, потам с кое бе - Ами с операцията!!!:) после трябваше само да го мажа с йодасепт 2 дни и след 10ина дни зарастна без почти нищо да си личи. Сега вече след няколко месеца няма никакъв белег.

radoslav132
04-04-2015, 16:15
Набързо - обрязах се вчера по това време, общо взето ми е много притеснено, защото сега пенисът ми е два пъти по - малък и главичката отново е навътре, разбира се при една малка ерекция може да се покаже, но има ужасна свръхчувствителност и май няма да се спи близо седмица - две....

Казаха ми тетра /смрадлика/ по 5 минути 4-5 пъти на ден...
Дано скоро да се оправя, че изглежда супер зле... ;XX

Да не говорим, че едва уринирам, щот има тънка струя и в повечето случаи седнал също едва - едва успявам... дано да се оправя скоро...

radoslav132
04-05-2015, 18:15
Извинявайте, че пиша втори пост, но...
Според вас би ли било добре да взимам болкоуспокояващи /например Нимезил прахче/ по едно вечер, за да може да не усещам болката поне през вечерите и да си спя спокойно??? Мислите ли, че би било добре за състоянието ми /тъй като говорим за обрязване/?

Gleo
04-09-2015, 20:45
Здравей Радо(предполагам), сме се засекли на 3ти или 4ти април в Темелков. Също бях клъчнат тогава:) и се надявам всичко да е наред. Снощи стана нещо с някои от шевовете , тъй като сериозно изкървях, но казаха, че няма проблем и освен тетрата ми изписаха Йодасепт, но малко в бързината не разбрах , къде и кога да мажа, след баня с тетра или.. слага ли се марля и така. Поздрави и успех!

radoslav132
04-09-2015, 20:59
Оу, здравей, Глео.
Аз вече стана 6-ти ден и още на втория ден, след като излязах от болницата, започнах с баните с тетра и това беше единственото, което ми казаха да правя по няколко пъти на ден.
Аз първия ден след като излязох направих 4 пъти банички след всяко уриниране и сега вече 6-тия ден си, вчера си направих само веднъж. Кървеше много, днес на обед също доста кръв излезе, но като се обадих на доцента, ми каза, че е напълно нормално. Попитах го дали мога да използвам един антибактериален крем от невен за главичката и нейната свръхчувствителност, той каза, че може.

Изкъпах се много внимателно и се сапунисах САМО тестисите и краката, нагоре просто не посмях да не се случи нещо, че от ден на ден голям напредък и ако сгафя... нали...
Изкъпах се и след това сложих съвсем малко от крема и за момента мога да ти кажа, че нито кръв /поне така мисля, вече дори и не си го гледам, поради това, че нито болка, нито чувствителност/, нито пък имам някаква чувствителност.
Ще ми бъде приятно, ако си разменим контакти в скайп или някъде другаде и не поговорим за това.

Междудругото, назад в темата прочетох много да се внимава с Йодасепт ИЛИ калиев перманганат. Йодасепт съвсем мъничко, но според мен е минало доста време от операцията и би трябвало да си много по - добре... бих ти препоръчал да си вземеш антибактериалния крем, за да ти е по - спокойно, защото всичко, което използваш е с билки... :)
Колкото до конците/шевовете, въобще и не ги усещам, тъй като спя с колене към главата ми свит, за да не стане някой гаф, иначе дори не е достатъчно забелен моя, може би така си мисля заради отока и след седмица - две нещата ще бъдат съвсем различни.

Успех ти желая и на теб и бързо оздравяване.

едит: Марля не слагам откакто излязох от болницата. Сутринта, когато ми падна, не съм слагал отново и нямам никакви проблеми, много по - бързо заздравя и продължава, дано скоро всичко мине добре, защото от ден на ден наистина се вижда промяната. :)

anonymous908491
04-10-2015, 10:41
Извинявайте, че пиша втори пост, но...
Според вас би ли било добре да взимам болкоуспокояващи /например Нимезил прахче/ по едно вечер, за да може да не усещам болката поне през вечерите и да си спя спокойно??? Мислите ли, че би било добре за състоянието ми /тъй като говорим за обрязване/?

Хероин, на помпа, щом толкова те боли.
Иначе за първи път чувам някой да иска болкоуспокояващи за това, сигурно и лекарят ще ти се смее, ако го попиташ.

Gleo
04-10-2015, 13:14
Ще минат ли болките от една помпа, имаш опит ли , как е, сподели моля

anonymous908491
04-10-2015, 13:30
От една не, но след две седмици редовна употреба, ще спре да ти прави впечатление, вече ще имаш наистина сериозен проблем.

Gleo
04-10-2015, 13:46
Жалко , тъкмо се бях наел!

Gleo
04-12-2015, 08:58
Здравейте на 33 г съм :), да ви питам нещо сериозно Днес ми е 9-тия ден след операцията(обрязване) и ми се поду много около шевовете, стои като голям пръстен, на-вече горната част. Това нормално ли е, уж трябва да спада, а то се поду още повече. С нищо не се мажа само бани с тетра ?!

turnip93
04-12-2015, 10:45
Здравейте :) Имам Уеко въпросче. Даже две :) (за batkodoki - на 22 съм)

РезнАха ме в края на януари и всичко си вървеше добре. В първите дни на март бях малко по-груб (ако е възможно така да се изразя) и започна да се подува там където е зарастнала кожата (горе-долу по половината обиколка). Отидох веднага при лекар и ми каза, че съм бил разместил някакви работи, но бях толкова щастлив че не е нещо сериозно и нищо конкретно не запомних. Каза да се мажа с Цикатридина и Контрактубекс (съответно по два и по един път на ден) и да не го барам 10тина дни. Преди няколко дни ми се случи същото нещо. Първите ми въпрои са какво и как по дяволите се е случило, дали ще продължава да се случва и какво да направя, за да не се случва. Това "малко по-груб" не е кой знае колко по-груб. Един секс с приятелката ми би бил по-натоварващ (не е от най-широките...).
Втората питанка е относно гема. Премахнат е, но на мястото имам в момента нещо като доста набрана кожа. Въпроса е дали и кога ще се махне и как евентуално да ускоря процеса.

За тези, които ще ме пратят на лекар - така или иначе това ще е първата ми работа след празниците. Просто реших да питам и тук :)

oms1f
04-18-2015, 20:16
Здравейте! На 16 съм. Забелязах, че имам късо гемче преди няколко години, но чак сега обърнах нужното внимание на проблема. Ходих на лекар и имам насрочена операция за вторник, но въпреки това, се чудя дали наистина има смисъл от тази операция, защото той не е виждал малкия в ерекция.

Ето снимки:
в нееректирало състояние -
http://i.imgur.com/OKV9M5z.png
http://i.imgur.com/KMh3GDy.jpg
http://i.imgur.com/2npPS92.png

в еректирало:
http://i.imgur.com/65XNHiy.png
http://i.imgur.com/GzbIBs9.png

Когато гема се опъне, не ме боли, но придърпва. Досега не съм правил секс, но мислите ли, че ще бъде проблем по време на секс? Притеснява ме и кожата, която се събира под ръба на главичката - има и кожен пръстен - прилича ли ви на фимоза и мислите ли, че ще се оправи, ако се премахне гемчето? Също ще помогне ли мазане с дипрозон?

anonymous908491
04-18-2015, 20:46
Откачена работа е тоя раздел, сякаш има дипломиран лекар, който да ви отговаря.

radoslav132
04-18-2015, 22:30
За Бога, papugai, спри да се обаждаш с негативните си коментари, защото не помагаш, а тази тема малко или много е за това. Има 215 страници, създадена е тема, следователно има хора, които малко или много разбират проблемите на хората и съм сигурен, че ти не си един от тях... по скоро влизаш, колкото да дразниш околните. Айде, ако обичаш, удари хикса и наистина престани, защото показваш колко негативен ти е целият живот, пф...

oms1f, след като си отишъл на лекар и той ти е казал, че е за операция, навярно наистина е за това, все пак е лекар и знае най - добре какво всъщност трябва да се направи по този въпрос. Дали си за операция или не, дали е нужно - това го решава единствено лекуващият лекар, защото тук във форума едва ли някой ще може да ти помогне, защото всеки има различно мнение и най - вече, едва ли има достатъчно опит, пък не мисля че някой би искал да те подведе.
Въпросите, които си задал в края трябва да ги зададеш на уролога, който те е прегледал, той със сигурност ще ти отговори много по - вярно от хората във форума.
Единствено мога да те успокоя, че от операцията няма да умреш, по - скоро би се чувствал в пъти по - добре от преди. Ще имаш, разбира се, някакъв дискомфорт първите няколко дни, но после всичко отминава. :) Успех ти желая и смело напред!

GiGaSpAwN
04-20-2015, 07:28
Откачена работа е тоя раздел, сякаш има дипломиран лекар, който да ви отговаря.

Човек всичките ти коментари са само критикуващи ако ще даваш съвети в положителна насока тогава коментирай. Тук сме да си даваме съвети а не да дразниш и без това леко изплашените момчета.

oms1f съветвам те да кажеш задължително на доктора който те е прегледал че ти се изкривява пишока при ерекция и е хубаво да му покажеш снимките после да нямаш ядове. иначе не се замисляй и ако питаш мен недей само гемчето да ти махат а направя цялостно обрязване, защото от всички коментари до сега повечето момчета си махат гемчетата и после пак им се налага да се обрежат изцяло.
Лек ден на всички :)

georgi12
04-20-2015, 19:37
http://hillclinic.com/lechenie-na-fimoza/

georgi12
04-20-2015, 19:56
Здравейте! На 16 съм. Забелязах, че имам късо гемче преди няколко години, но чак сега обърнах нужното внимание на проблема. Ходих на лекар и имам насрочена операция за вторник, но въпреки това, се чудя дали наистина има смисъл от тази операция, защото той не е виждал малкия в ерекция.


Нямаш фимоза , гемчето ти е малко късо и доста удебелено . Не е лошо да ти го махне лекаря .

oms1f
04-20-2015, 21:52
Благодаря, момчета! Мисля да покажа на лекаря снимките в ерекция за всеки случай. Операцията е утре, ще пиша после :)

radoslav132
04-21-2015, 18:03
Пиши след това, надявам се всичко да е минало добре и нормално. Успех! :)

oms1f
04-21-2015, 20:54
Здравейте пак! Операцията беше днес. Сутринта правих изследвания - кръв, урина и кардиограма, операцията беше на обяд и стоях в болницата само няколко часа. Най-много болеше поставянето на упойката, дори и сега нямам болки :) Малко след операцията започна да кърви, и се налагаше да го спирам, вече няколко пъти става това. Утре отивам при доктора да видим какво ще каже. Също ме притеснява, че от едната страна стърчи малко повече кожа, но се надявам след няколко дни да се оправят нещата.

georgi12
04-22-2015, 11:02
Тинктура от календула ще ти свърши чудесна работа и за кървенето и за заздравяването.
Тинктурата можеш от тук да вземеш:
Адрес: ул. Чаталджа 13
Тел. за информация: (+359 2) 929 45 61, (+359 2) 23 66 80 (9.30 - 18.00 ч.) (+359 2) 944 53 79 (9.00 - 19.00 ч.)
Работно време: понеделник - петък: 9.00-19.00 ч. събота: 9.00 - 14.00 ч.

radoslav132
04-22-2015, 17:49
Ъм... аз препоръчвам смрадлика. Не съм използвал тинктура, но според мен смрадликата е най - добрия вариант. За най - много 5 дни ме излекува, вече нито усещам някаква болка, нито пък свръхчувствителност на главичката. Дискомфортът си го има, но ще мине след време. ;p
Скорошно оздравяване!

oms1f
04-22-2015, 21:43
Ъм... аз препоръчвам смрадлика. Не съм използвал тинктура, но според мен смрадликата е най - добрия вариант. За най - много 5 дни ме излекува, вече нито усещам някаква болка, нито пък свръхчувствителност на главичката. Дискомфортът си го има, но ще мине след време. ;p
Скорошно оздравяване!

Пропуснах да кажа, че започвам да правя бани със смрадлика, но благодаря все пак :) По колко пъти на ден е добре да ги правя?

anonymous908491
04-22-2015, 22:27
Човек всичките ти коментари са само критикуващи ако ще даваш съвети в положителна насока тогава коментирай. Тук сме да си даваме съвети а не да дразниш и без това леко изплашените момчета.


А ако някой умре от тия съвети ?

radoslav132
04-23-2015, 23:43
Повечето съвети в тази тема /защото си направих труда да я прочета, за разлика от други умни мозъци/ са свързани с разни билки и най - вече - да се отбягва калиевият перманганат и Йодасепта /Йодасептът да се слага съвсееем мъничко/.

ПОВЕЧЕТО СЪВЕТИ, драги ми Папугай, са от личен опит и едва ли някой е умрял от тях.
Смрадликата, колко пъти на ден... говорих след операцията с контролния лекар и той ми каза по 5 минути на ден сутрин и вечер. След време се усеща огромната разлика от това, че вече дори нямаш нужда от бани повече, но аз смятам да продължа, за да могат вирусите и микробите да се унищожават. Сега, например, си правя бани само през вечерта по 5 минутки. Няколко дни си правя бани и след това няколко дни го оставям малко да си отпочине, след това отново. Вижда се огромен ефект. Пък и, смрадликата ще успее да ти помогне по - бързо със зарастването на раната. :)

picailihotdog
04-24-2015, 14:27
Здравейте,вчера ме обрязаха цялостно(причина-фимоза)и имам проблем..доста силни болки при допир на задната част на главичката(гемче,юздичка!?) в каквото и да било.Някой би ли ми казал какво да правя освен пръскане със спрея и банята със смрадлика за който още събирам смелост заради болката,дори още не съм махнал превръзката която доктора ми сложи преди да ме изпишат :/

georgi12
04-24-2015, 14:51
А ти защо пипаш там , като е още прясна раната? Баня със Смрадлика чак на 3-я ден.

picailihotdog
04-24-2015, 15:52
Не пипам нищо,при допир с бельото боли много като мръдна малко..дали ще боли от смрадликата?

radoslav132
04-24-2015, 21:47
Ще боли от смрадликата АКО е гореща и не е телесна температура. Когато си я направиш на нормални градуси /поставяй си кутрето обратно, за да провериш, ако усещаш болка /горещо/, си я разреди със студената течност от смрадлика. Няма как да усещаш болка, когато потопиш достойнството си в смрадлика, защото тя е лековита, просто гледай да е на нормална температура.

Първите дни е най - болезнено, до няколко дни всичко ще отшуми, не се притеснявай.

НЕ СЕ ПЛАШИ! Още си в началото, в момента може да изглежда свръхотчаяно, но с времето всичко минава, стига да се киснеш с тетрата, тя ти е пределно достатъчна, според мен. /аз не съм използвал нищо друго/
При мен вече е точно трета седмица /в петък, на 3 април ми правиха операцията/ и мога да ти кажа, че е далеч по - добре от първите дни, в които се съдирах от рев от вида на достойнството ми. Имаше кръв, до момента има и бял секрет, това въобще да не те притеснява...
След месец ще питаш за въпроси, защото до един месец, максимум два /предполагам/, трябва всичко да отшуми. При мен в момента се боря със спада на отока и главичката започва да се допира в бельото. Тя и преди това се опираше, но вече много по - сериозно и чувството е, че има съвсем минимална търпима болка, но се надявам скоро да изчезне...

Желая ти успех! Ако имаш въпроси - питай. :)

picailihotdog
04-25-2015, 20:27
Много благодаря за отговора radoslav132..и да ще имам още няколко въпроса.След всяка баня и пръскане със спрея си правя превръска с марля защото в противен случай много боли,та въпросите ми са пречи ли на заздравяването превръската? Ще го забави ли? Нормално ли е толкова да е чувствително или е защото не стоя без превръска(не го правя защото много боли и не преувеличавам)?

radoslav132
04-25-2015, 20:56
Значи, казват, че раната НЕ МОЖЕ да "диша" нормално, когато е с превръзка. Или с други думи - ДА, ще се забави заздравяването. Не знам колко боли, но при мен в началото, първите два - три дни ме боля, главичката си беше навътре, а отокът беше в пъти повече от самия полов член, при което главичката нямаше допир с бельото ми. След време малко по малко отокът намаляше /и все още си имам оток/, главичката бавно се показваше и започваше да свиква. Сега все още се боря с това да свикна, но ще го направя, сигурен съм! Трябва да имаш вяра!

Колкото до превръзката - аз я махнах още на следващия ден, когато ме изписаха от болницата и когато ми падна. Попитах медицинската сестра дали е задължително превръзка, тя ми отговори, че за обрязване няма проблем да няма. Следователно - вече въобще не ме боли.

Всеки един ден усещаш как се променят нещата и се регенерира всичко долу, проблема идва, когато спре да те боли вече и не усещаш дали има промяна. И се чудиш дали всичко ще се оправи /защото още на нищо не прилича, но е в пъти по - добре от първия ден/. И така... :pp
Спокойно, нормално е да е чувствително, все пак тази част, която в момента вече е навън, никога не е виждала бял свят, нито се е допирала до нещо. Не се притеснявай, с времето ще отмине и малко по малко ще спре да те боли. Аз се чудих кое ме боли толкова много - конците, главичката или раната. Оказа се, че най - вероятно е било раната, защото сега не усещам нищо и главичката ми свиква с бельото. И при теб ще стане скоро, все пак е още втори - трети ден от операцията ти, ОГРОМНО търпение се изисква. :)

georgi12
04-26-2015, 08:30
Радослав , при теб обрязване ли е или пластика? Защото споменаваш , че главичката ти е била навътре - т.е. покрита с кожа.

radoslav132
04-26-2015, 18:06
Не, не, беше си обрязване. Може би заради отока, който беше голям, главичката беше много навътре, но сега вече си е почти навън... искрено се надявам скоро вече да е нормален, защото взимам да се притеснявам.......
Искам да ми е нормален при еректирало състояние и да се приключи с всичките тия мъки...

georgi12
04-27-2015, 14:22
Значи - частично .

Gleo
04-27-2015, 21:41
Здравейте, 24 ден след обрязването, всичко е върви по план :) паднаха шевовете, малко отоци има още,мисля че е нормално, но днес забелязах отзад на главичката в ляво нещо като малка вена около 3-4 мм синя малко изпъкнала, неболезнена. Та какво може да е това, норамлно ли е вена на главата, някой ако се е ''спречквал''...

georgi12
04-28-2015, 12:28
Аз имам такава отдясно - на коронката на главичката - около 2-3 мм е . В ерекция изпъква . Няма страшно .

boro123
04-28-2015, 14:48
Мен ме обрязаха днес, има си отоци, нищо фрапиращо, относно тази вена аз имах същата точно до гемчето (когато го имах).
По принцип след обрязването цялата кръвоностна система се самоизгражда на ново, така че е възможно да се получат вени където ги е нямало преди.

Gleo
04-28-2015, 16:13
Да и при мен въпросната веничка е отляво на гемчето , не на коронката, сигурно е нормално, но на това място не бях виждал а самата коронка синее от време на време.

radoslav132
04-29-2015, 12:03
Да ви питам - мислите ли, че една подобна операция може да бъде свършена НЕ както трябва? Или опасността да се случи е минимална?

oms1f
04-29-2015, 13:35
Вече мина седмица и един ден от операцията ми на късото гемче, паднаха два конеца от трите. Когато падне и последния, да продължавам ли със смрадликата и ще мога ли вече да мастурбирам?

georgi12
04-29-2015, 14:07
Ако раната е зараснала , коричките са паднали - опитай да подръпнеш леко конеца . При положение , че няма корички и раната е напълно затворена е възможно да се облекчиш.

georgi12
04-29-2015, 14:08
Да ви питам - мислите ли, че една подобна операция може да бъде свършена НЕ както трябва? Или опасността да се случи е минимална?

Възможно е - чисто визуално да не е свършена . А ако е частично - което ме съмнява за теб - да е - може да се наложи и втори път.

oms1f
04-29-2015, 15:03
Ако раната е зараснала , коричките са паднали - опитай да подръпнеш леко конеца . При положение , че няма корички и раната е напълно затворена е възможно да се облекчиш.

Благодаря! Само че, рана и корички при мен нямаше, само три шева. А за конеца - дръпнах го и падна. Да продължавам ли със смрадликата?

radoslav132
04-29-2015, 20:13
Това дали да продължаваш зависи от теб, но аз бих ти препоръчал да продължиш, за да може да унищожаваш микробите, които се насищат през деня. :) Това е билка и не би ти навредила с нищо, по - скоро би ти помогнала с по - бързо заздравяване.

radoslav132
04-30-2015, 15:02
Възможно е - чисто визуално да не е свършена . А ако е частично - което ме съмнява за теб - да е - може да се наложи и втори път.

Не, не е частично... струва ми се, че не е. :Р

radoslav132
05-03-2015, 13:24
Искам да ви попитам, вече точно месец стана, откакто ми направиха операцията /на 3 април/. Искам да ви попитам, кога ще мога нормално да мастурбирам? Сега ми е много чувствително и ме наболява, когато започна и просто не усещам никакво удоволствие, а когато главичката стане голяма от възбудата, започва да ме наболява, все едно съвсем лекичко се разкъсва и не мога да разбера кога това чувство ще отмине и ще бъде нормално, без да го чувствам и нормално да си мастурбирам. Сега въобще не мога...
Някакви идеи?

anonymous908491
05-03-2015, 13:43
Стискай зъби, или направи правилното и попитай лекаря.

radoslav132
05-03-2015, 15:26
Ами, аз го попитах, но просто ми каза, че е индивидуално за всеки. Затова исках да споделите опит за колко време ви е минало всичко. Не, че чувствителността е болезнена, напротив, не боли въобще, просто е леко неприятно... И се чудя кога ще изчезне...

Да се кисна ли с тетра или крем Дефламол? Двама човека ми споделиха, че по - добре ще бъде тетра, отколкото Дефламол. :?

radoslav132
05-09-2015, 11:27
Хора, имам проблем, мисля...
Мина вече месец и 6-7 дни, а още блика бял секрет. Тази сутрин се събуждам и нещо ми щипе/пари самата кожа около пениса, сега като вървя и ми пари, не разбирам защо и какъв е проблемът.

Като позаголих още малко главичката преди наколко дни, под гемчето видях, че има конци още и съм на 50% сигурен, че тоя белия секрет е възможно да се създава точно от тези конци, но би трябвало да са разградими???

Нормално ли е това... попринцип имах идея да мине още месец - два, за да си уговоря час с доцента, който ме оперира и да ми каже дали нещата вървят добре или не, защото просто взех да се притеснявам..... :?

anonymous908491
05-09-2015, 11:42
Изчакай още, като почне да загнива, тогава вече е време за притеснения.

boro123
05-10-2015, 07:06
Белия секрет се казва лимфа, тя има прочистваща функция, явно още не са се възстановили връзките.

Грозния
05-10-2015, 10:50
Досега не бях обърнал внимание, но наскоро установих че като си забеля пениса докрай, френулума леко придърпва главичката и тя се навежда напред и надолу. Прочетох из нета, че такова навеждане/изкривяване не е в реда на нещата и може да се дължи на къс френулум. Фимоза НЯМАМ със сигурност, препуциума ми е достатъчно широк и може да се забелва докрай в спокойно състояние и в ерекция. При ерекция, главичката ми не се оголва сама, но мога да я оголя с ръка. Нормално ли е при ерекция главичката да не се оголва сама?
Имам ли къс френулум на пениса и трябва ли да отида на лекар? (моля без ебавки)

anonymous908491
05-10-2015, 10:52
Белия секрет се казва лимфа, тя има прочистваща функция, явно още не са се възстановили връзките.

Месец и половина, нова патка да му бяха сложили, щеше вече да е зараснала

GodZi
05-12-2015, 12:05
Досега не бях обърнал внимание, но наскоро установих че като си забеля пениса докрай, френулума леко придърпва главичката и тя се навежда напред и надолу. Прочетох из нета, че такова навеждане/изкривяване не е в реда на нещата и може да се дължи на къс френулум. Фимоза НЯМАМ със сигурност, препуциума ми е достатъчно широк и може да се забелва докрай в спокойно състояние и в ерекция. При ерекция, главичката ми не се оголва сама, но мога да я оголя с ръка. Нормално ли е при ерекция главичката да не се оголва сама?
Имам ли къс френулум на пениса и трябва ли да отида на лекар? (моля без ебавки)

Привет, най-вероятно имаш къс гем и по-добре ходи да те видят и да не се мъчиш излишно - операцията е нищо работа сравнение с ядовете които имаш сега.

Skayalker
05-12-2015, 12:11
Хора, имам проблем, мисля...
Мина вече месец и 6-7 дни, а още блика бял секрет. Тази сутрин се събуждам и нещо ми щипе/пари самата кожа около пениса, сега като вървя и ми пари, не разбирам защо и какъв е проблемът.

Като позаголих още малко главичката преди наколко дни, под гемчето видях, че има конци още и съм на 50% сигурен, че тоя белия секрет е възможно да се създава точно от тези конци, но би трябвало да са разградими???

Нормално ли е това... попринцип имах идея да мине още месец - два, за да си уговоря час с доцента, който ме оперира и да ми каже дали нещата вървят добре или не, защото просто взех да се притеснявам..... :?

Какво имаш в предвид под "Бял секрет" - безцветен или бял?
Ако е безцветен - най-вероятно това е лимфа, а ако е бял е възможно да е по-скоро гной.

Skayalker
05-12-2015, 12:16
Не пипам нищо,при допир с бельото боли много като мръдна малко..дали ще боли от смрадликата?

Нормално е да боли при допир с бельото, особено ако фимозата ти е била тежка и главичката дълго време не е била заголвана. Това става защото, след като се премахне препуциума нама какво да пречи на възпалената кожа да се допира до бельото. Смрадликата дайства добре в такива моменти, а докато възпалената кожа се оправи (най-често след като се обели), можеш да ползваш една марличка с вазелин, която да си слагаш около главичката.

Грозния
05-12-2015, 22:35
Привет, най-вероятно имаш къс гем и по-добре ходи да те видят и да не се мъчиш излишно - операцията е нищо работа сравнение с ядовете които имаш сега.Всъщност досега не съм имал някакви по-сериозни проблеми заради френулума - не ме боли при забелване, само малко опъва и кара главичката да се навежда/изкривява леко напред при заголен докрай препуциум (това не става от самосебе си - само с ръка). Имам няколко въпроса:
1. Какво може да стане ако не предприема нищо и го оставя така както си е било досега?
2. Колко време трае въстановяването от операцията, че да може да се мастурбира? При кой вид операция въстановяването е най-бързо?
3. Има ли начин да си запазя френулума и пенисът ми да изглежда естествено и да не личат следи от хирургическа интервенция?
(Не съм правил секс досега, ако това има значение.)

GodZi
05-14-2015, 18:44
Ами доколкото аз разбрах от доктора дето ме оперира май нищо не може да ти стане на пениса от късия гем освен да ти дърпа и да боли като го вкарваш. Също каза че може да е и причина за бързо свършване. Но като цяло няма риск от нещо друго.
Иначе възстанимяването е бързо - аз се оправих за около 2 седмици, но ме правиха с лазер и можех да мастурбирам още на следващия ден - така каза доктора - "може да мастурбираш леко, но не бива да правиш секс!". А според мен, най-добре е с лазер - поне аз така си избрах и в момента все едно не са ме оперирали. Иначе и аз много го мислих и бая се протеснявах ама са ми е смешно дори:)

Грозния
05-14-2015, 22:32
Ами доколкото аз разбрах от доктора дето ме оперира май нищо не може да ти стане на пениса от късия гем освен да ти дърпа и да боли като го вкарваш. Също каза че може да е и причина за бързо свършване. Но като цяло няма риск от нещо друго.
Днес отидох до личната лекарка и взех направление за уролог. Отидох на преглед при уролога и му казах за проблема си. Каза ми да си сваля гащите и ме прегледа. Каза че "Гемчето е малко късо наистина и при забелване навежда главичката леко напред. Ако при секс нямаш болки, разкъсвания и кървене, няма нужда да се предприема нищо.". Казах му че няма как да знам, защото не съм правил секс. Той отвърна, че няма как да се разбере дали наистина това е проблем, докато не правя секс, защото случаят бил "граничен" и ако тогава има усложнения, трябва да се направи операция. Операция можело да се направи и преди това ако съм настоявал, но той препоръча да изчакам да видя дали има проблеми след като почна да правя секс и тогава да се оперира френулума, тъй като в моя случай можело да се окаже че няма нужда от операция.


Иначе възстанимяването е бързо - аз се оправих за около 2 седмици, но ме правиха с лазер и можех да мастурбирам още на следващия ден - така каза доктора - "може да мастурбираш леко, но не бива да правиш секс!". А според мен, най-добре е с лазер - поне аз така си избрах и в момента все едно не са ме оперирали. Иначе и аз много го мислих и бая се протеснявах ама са ми е смешно дори:)
Ако се наложи операция, дано да може да се мастурбира скоро, че трудно издържам и 3 дена без да лъскам. А след тая операция, френулума напълно ли се премахва? Остава ли белег? Ако все пак легна с някоя и си сваля гащите, не искам тя да забележи че пениса ми не е като другите и че френулума ми го няма. Освен това се опасявам, че ако ми го отрежат, ще загубя част от чувствителността и удоволствието което изпитвам.

SimplyCasual
05-15-2015, 15:27
Здравейте, от преди 3-4 часа и аз съм в отбора на заголените. Имах фимоза. Операцията мина без болка и тн. Веднага след като ме свалиха в стаята, марлята беше напоена с кръв, но докторите казаха, че е нормално. Сложиха ми втора, но след няколко часа и тя се понапои с кръв. Имате ли представа горе-долу кога спира да кърви, че се чувствам като протекла жена...

radoslav132
05-16-2015, 21:23
SimplyCasual, с течение на дните все по - малко и по - малко ще имаш кръв, докато накрая всичко приключи. Няма да се притесняваш, първите дни бельото ми цялото беше попито в кръв, но след 2-3 дни всичко започваше да се изчиства, така че, не се притеснявай излишно - всичко е в нормата. :) Скорошно оздравяване ти пожелавам.

SimplyCasual
05-18-2015, 08:20
Здравей radoslav132, да, прав си. Днес ми е 3-ят ден и нещата изглеждат по-нормално. Кръвта значително намаля, да не кажа изчезна. Все още не са ми казали да мажа или топя в нещо. Утре ще ида да ми сменят превръзката и казаха, че ще кажат какво правим оттук натат. Отдолу на гемчето ми е подуто, но се надявам да спадне бързо.

Засега изглежда ОК и придобива някакъв що годе нормален вид :D. Хубавото е, че си ходя съвсем нормално, има чувствителност, но не е болка за умиране. С една марличка в гащите и си стъпвам все едно нищо не ми е правено. Ще държа в течение как върви, като се надявам до 15-20 дни да съм готов напълно :).

Vilitri21
05-20-2015, 22:08
Здравейте,момчета. Бих искал да споделя проблемя си пред вас понеже за сега ме е срам да го направя пред друг. На 14 съм и още преди 4-5 години забелязах,че не мога да си уголя главичката.В началото реших,че е нормално поради възраста,но когато съучениците ми почнаха да говорят 24/7 как биха .... някоя осъзнах,че нещо не е наред.Та в началото решиш да направя няколко опита сам да се справя,като първо почнах да го уголвам със слюнка..Имаше подобрения,но след като слюнката изчезваше усещах някакво парене,причина за което може би е,че главичката ми е много "суха"..

П.С. След като успях да го уголя повече отколкото преди някакви бели като камъчета се появиха,а и също забелязвам че под главичката имам някакви като мехури,които доста ме притесняват..

Бихте ли ме посъветвали какво да направя,моля..?

anonymous908491
05-21-2015, 15:50
Ако решиш, че искаш да напуснеш родителите си, това може да послужи като доказателство, колко некадърни са и как дори на една хигиена не са те научили.

radoslav132
05-24-2015, 10:43
Papugai, отвратителен човек си... върви и се самоубий, за нищо не ставаш. :X

Vilitri21, срам - не срам, говори с родителите си, това е твърде деликатна тема и ако имаш проблем, говори с тях, те НЯМА да ти се смеят, нито пък ще ти крещят за нещо подобно. Това са нормални неща, които ги имат всички, така че, говори с майка си, с баща си, с който искаш, но говори.

Ще те посъветвам да отидеш на уролог ЗАДЪЛЖИТЕЛНО. Той ще ти помогне да оправиш състоянието, в което си в момента.

anonymous908491
05-24-2015, 11:03
Papugai, отвратителен човек си... върви и се самоубий, за нищо не ставаш. :X


При теб как е, наложи ли се да ти го отрежат ?

boro123
05-24-2015, 14:55
Явно страда от някакви комплекси за малоценност, не са му обръщали внимание като малък и за това сега на всяко гърне - мерудия :)

anonymous908491
05-24-2015, 14:56
Грозен и тъп ли ме наричаш ?

boro123
05-24-2015, 20:06
Имам една добра и една лоша новина, едното се оправя благодарение на напредъка на пластичната хирургия, ама за другото боя се... няма лек.

anonymous908491
05-24-2015, 20:11
А да обясниш коя е добра и коя е лоша

boro123
05-24-2015, 21:17
Ето за това лошата е лоша :(

radoslav132
05-25-2015, 12:06
Пхаха, папугай, обяснение едва ли бих ти дал на теб... просто няма никакъв смисъл да ти говори някой, защото всичко обръщаш на комплекси... :)

Krass95
05-26-2015, 01:21
Така,здравейте ще я карам на кратко,преди 11 дни ми махнаха качулката (обрязаха ме :D) и започнаха да падат шевовете и гледам,че на самия чеп е нз как да го кажа,обезобразен? Някой който преминал през същата процедура може ли да ми каже горе-долу кога отминават тия проблеми в смисъл кога се възстановява на пълно и си придобива нормална форма без тия ..."деформации".
Благодаря предварително :)

Krass95
05-26-2015, 01:21
Така,здравейте ще я карам на кратко,преди 11 дни ми махнаха качулката (обрязаха ме :D) и започнаха да падат шевовете и гледам,че на самия чеп е нз как да го кажа,обезобразен? Някой който преминал през същата процедура може ли да ми каже горе-долу кога отминават тия проблеми в смисъл кога се възстановява на пълно и си придобива нормална форма без тия ..."деформации".
Благодаря предварително :)

boro123
05-26-2015, 06:10
При всеки е строго индивидуално, но споко, всички се изглажда с времето.
Успех.

GodZi
05-26-2015, 19:15
Ако се наложи операция, дано да може да се мастурбира скоро, че трудно издържам и 3 дена без да лъскам. А след тая операция, френулума напълно ли се премахва? Остава ли белег? Ако все пак легна с някоя и си сваля гащите, не искам тя да забележи че пениса ми не е като другите и че френулума ми го няма. Освен това се опасявам, че ако ми го отрежат, ще загубя част от чувствителността и удоволствието което изпитвам.
Ами на мен доктора ми каза че мога да мастурбирам след 3-4 ден, аз го направих на втория:)))) ми то нищо нямаше, само една тънка чертичка където е минал лазера. Секс правих не 14 или 15-ти ден, ама въпреки че бях загорял като каубойски тиган, го давах по-леко. Искам да ти кажа, че нито имам белег, нито се е променило нещо в усещането, ама ти няма с какво да сравниш още. Сега като гледам порнаци и като им гледам пишките там - гаранция че на половината са им рязани гемовете, щото изглеждат по същия начин като моя. Не знам кво да ти препоръчам, може би е добре да изчакал да видиш на истински секс как е работата, щото на ръчна не знам дали има значение и ако нямаш ядове - само ще си дал едни 200 лв за лазер:))

Грозния
05-26-2015, 23:05
Ами на мен доктора ми каза че мога да мастурбирам след 3-4 ден, аз го направих на втория:)))) ми то нищо нямаше, само една тънка чертичка където е минал лазера. Секс правих не 14 или 15-ти ден, ама въпреки че бях загорял като каубойски тиган, го давах по-леко. Искам да ти кажа, че нито имам белег, нито се е променило нещо в усещането, ама ти няма с какво да сравниш още. Сега като гледам порнаци и като им гледам пишките там - гаранция че на половината са им рязани гемовете, щото изглеждат по същия начин като моя. Не знам кво да ти препоръчам, може би е добре да изчакал да видиш на истински секс как е работата, щото на ръчна не знам дали има значение и ако нямаш ядове - само ще си дал едни 200 лв за лазер:))Истина е, че все още нямам истинска база за сравнение, но не ми се иска да загубя от чувствителността. Все още се колебая какво да направя. А някоя забелязвала ли е, че пишката ти е оперирана и не е като "нормалните"? Като ходих на преглед, лекарят каза, че не било нужно да бързам с операциата, защото френулума ми бил по-къс от нормалното, но не много и че било по-добре да изчакам да видя как е при секс. На ръчна зависи как бия, но накрая винаги го заголвам до долу :D и малко ми опъва и навежда главичката :( , но не ме боли, нито пък съм го скъсал досега :). Не знам дали е заради това че е по-къс, но френулумът ми е много чувствителен и като се опъва много лесно свършвам :D :(.

SimplyCasual
05-27-2015, 07:58
Здравейте, днес е 11-ят ден от операцията ми. Кървенето спря отдавна, болки почти няма. Все още не е в най-добрия си естетичеки вид, но се надявам до 10-15 дни да бъде годен за показване :). Има си отток отдолу под гемчето, като в началото си беше все едно имам втора главичка, но в момента нещата се нормализират, въпреки че все още си е големичък. Конци имам, чакам ги да започнат да изпопадат един по един.

JustOneKid
06-01-2015, 15:07
ВИЖТЕ!
https://www.youtube.com/watch?t=387&v=n7Q1JGyhL88
ВИЖТЕ! :(

GodZi
06-02-2015, 18:14
И това не е лошо?:))))
https://youtube.com/watch?v=IphZowGlwmY

lanzelot
06-26-2015, 09:05
Здравейте. Казвам се Венцислав и съм на 34 години. Едва сега се реших на операция, която ми направиха вчера. Самата операция беше малко гадна, за сега нищо не ме боли. Правя си превръзки с Йодасепт и Дефламол. Искам да попитам, след колко време ще мога да ходя на плаж, да тренирам, и за колко време чувствителността на главичката изчезва? Благодаря .

radoslav132
06-30-2015, 12:27
Сегаа, за плаж не знам дали е проблем, нито пък за тренировките, нооо в най - добрия случай - нека да мине поне месец от операцията. При всеки един човек е различно, при мен след месец и половина вече спрях да имам толкова голям дискомфорт.

Минаха вече близо 3 месеца от операцията, чувствителност ИМА, но е супер притъпена и мнооого рядко ми прави дискомфорт. Усещането понякога не е приятно, но това е много рядко. Преди няколко дни забелязвам, че от едната страна нещо се подуват като мехурчета няколко, точно под главичката, вдясно от гемчето... може би скоро ще отида на лекар за всеки случай.

Ланселот, прави си бани с тетра /смрадлика/, помага МНОГО, така успях да се отърва и от ужасния бял секрет като преди това ме бяха наплашили с някой, при който от три - четири месеца все още има бял секрет, но при мен изчезна... сега само подутите мехури на моменти ме плашат...

Успех! :)

lanzelot
07-01-2015, 11:24
Благодаря за съвета. Вчера бях на контролен преглед и уролога, който ме оперира каза, че нещата вървят добре. Попитах го за бани с тетра, но той ми каза, че няма смисъл и да си ползвам "Йодасепт" и "Дефламол". Вече ми е 6-ти ден след операцията и от скоро раната започна да ме сърби и да ми щипе където са конците, и някак кожата е порозовяла. Надявам се това да е признак, че раната заздравява. Също така отока значително намаля, спрямо първите три дни. Само тая чувствителност на главичката е неприятна, особено като се докосва до марлята. Още не съм опитал да си обуя боксерките без превръзка, но предполагам, че дискомфорта ще е същия. Искам да попитам, колко време да си правя превръзки? Докато паднат всички конци, или може и по-рано? :)

Valentin Nedkov
07-02-2015, 10:42
Искам да попитам правих си операция преди 30 дена може ли да се къпя в солена вода,защото ще ходя на море и да не ми да стане нещо върху пениса.Мерси предварително

georgi12
07-02-2015, 14:11
Понеже те е домързяло да прочетеш дори и ред от темата - аз ще ти отговоря: АКО СА ТИ ПАДНАЛИ КОНЦИТЕ И РАНИТЕ СА ЗАТВОРЕНИ - НЯМА ПРОБЛЕМ .
Само не се къпи гол , защото в каналчето може да ти влезе някое червейче.

radoslav132
07-05-2015, 12:40
Пък и това е солена /морска/ вода, би трябвало да не е проблем, а по - скоро дори да лекува, но знае ли човек... при мен минаха 3 месеца, онзи ден се цопнах за първи път и не се усеща абсолютно никаква чувствителност, защото може би цялото ти тяло трепне от температурата и не усещаш чувствителността да главичката си, както при къпане, например. =Р

ДОТА
07-05-2015, 13:23
Ти жена ли си, че от 20 градусова вода трепериш ?

radoslav132
07-06-2015, 10:01
И ето го най - големият мъж, Дота...

Ти ТЪП ли си, всеки един човек е устроен по различен начин. Едни обичат студената вода, други ВРЯЛАТА, трети има, които обичат нормалната...
Най - харесвам такива задръстеняци, които се имат за перфектните мъже, които и в огъня биха влезли... айде върви и се гръмни и не ми казвай жена ли съм, мъж ли съм, какво съм - нито ти влиза в работата, нито пък ще узнаеш някой ден. Супер дразнещи сте, какво ви бърка в задника кой - какви недостатъци има... тъпаци.

Грозния
07-09-2015, 18:49
Само не се къпи гол , защото в каналчето може да ти влезе някое червейче.това някакъв опит за майтап ли е или се опитваш
да се правиш на умен?

georgi12
07-10-2015, 14:02
Съвет е . Поинтересувай се колко хора са имали подобен случай .Като съм написал червейче - не съм имал в предвид буквално червей . може да влезе и нещо по-малко , което да предизвика проблем .А под ГОЛ -имам в предвид - без бански .

Грозния
07-10-2015, 21:18
Съвет е . Поинтересувай се колко хора са имали подобен случай .Като съм написал червейче - не съм имал в предвид буквално червей . може да влезе и нещо по-малко , което да предизвика проблем .А под ГОЛ -имам в предвид - без бански .в България няма такава опасност. В амазония да но не и в Европа. И под гол аз също имам предвид без бански. Плувал съм много пъти без и не съм имал никакви проблеми. Даже мисля че е яко. И против влизане на червей в уретрата трябва да си със слип или нещо друго прилепнало а не със шорти които са масовите мъжки бански у нас.

batkodoki
07-10-2015, 23:29
Добър вечер! :)

Много боклук сте натрупали както виждам.....


Ще бъда ТУК цял месец, за всички които имат сериозни питания.
Формулирайте въпросите си детайлно и правилно!
Срамежливите да пишат на ЛС :)

georgi12
07-11-2015, 09:13
Добър вечер! :)

Много боклук сте натрупали както виждам.....


Ще бъда ТУК цял месец, за всички които имат сериозни питания.
Формулирайте въпросите си детайлно и правилно!
Срамежливите да пишат на ЛС :)

Пиши на модераторите да разчистят.

Грозния
07-11-2015, 18:35
След операция на къс френулум после пениса постоянно ли стои забелен? Моля batkodoki и тези които са минали през такава операция да кажат. Искам да знам какво ще бъде после ако се реша на операция. Благодаря!

georgi12
07-12-2015, 07:36
Не , грозен . Стои си както си е и сега , само , че като го оголиш главичката не се навежда надолу. При обрязването главичката стои постоянно открита . При френулотомията се прерязва само френулума и се зашива среза , който е около 1-2 см, докато при циркумцизията - прави се срез през цялата окръжност на пениса , отделя се вътрешна и външна кожа , след което се шие .

kalpazanka
07-12-2015, 11:36
Пиши на модераторите да разчистят.

Само да каже кога и какво. :) Не смея на своя глава да пипам тема, съществуваща далеч отпреди началото на форумното ми пребиваване.

kris1991kris
07-12-2015, 16:13
Здравейте, бихте ли могли да ми кажете какви са цените за обрязване в Хил Клиник. За стандартна процедура и с лазер. Видях противоречиви коментари по темата в постове от преди месеци. Бих искал да попитам за актуална информация. Благодаря предварително.

batkodoki
07-13-2015, 14:50
След операция на къс френулум после пениса постоянно ли стои забелен? Моля batkodoki и тези които са минали през такава операция да кажат. Искам да знам какво ще бъде после ако се реша на операция. Благодаря!

Не. Във външният вид в покой няма да има видима разлика от това, което е в момента. "Ремонта" може да се отчете само в ерекция. :)

batkodoki
07-13-2015, 15:01
Здравейте, бихте ли могли да ми кажете какви са цените за обрязване в Хил Клиник. За стандартна процедура и с лазер. Видях противоречиви коментари по темата в постове от преди месеци. Бих искал да попитам за актуална информация. Благодаря предварително.

Щом си избрал тях - пиши им, ще ти отговорят. Те имат интерес да не губят "клиенти", а ти имаш голям избор... :)
Съвет: ако нямаш предварителна уговорка с избран оператор - при възможност - отложи за наесен, Започва сезона на летните отпуски и всичко читаво се е/ще се разбяга.

GoldenGod300
07-14-2015, 12:08
Здравейте! Искам само да попитам дали ще мога да се размина с обрязването или някакви операции. Когато бях на 12 години започнах да забелязвам ,че кожата на пенисът ми започна да се стеснява. Първоначално от 12/13 годишна възраст можех да си я забеля ,но само когато не беше в ерекция. Сега съм на 14 години и не съм сигурен дали отново ще успея. Когато забелвам кожата не усещам никаква болка (дори и да съм в ерекция). Срам ме е да кажа на нашите па и не искам да ходя при хирург. Искам да питам дали има някакъв друг начин за да мога да си разширя отвора сам защото ако се стигне до обрязване просто не мога да го приема ще се наложи цял живот да седя така. Има хора които казват ,че кожата сама ще се уголеми с годините ,но за мен това са пълни глупости.
Благодаря предварително!

Marto_Vasilev
07-15-2015, 11:03
Здравейте! Искам само да попитам дали ще мога да се размина с обрязването или някакви операции. Когато бях на 12 години започнах да забелязвам ,че кожата на пенисът ми започна да се стеснява. Първоначално от 12/13 годишна възраст можех да си я забеля ,но само когато не беше в ерекция. Сега съм на 14 години и не съм сигурен дали отново ще успея. Когато забелвам кожата не усещам никаква болка (дори и да съм в ерекция). Срам ме е да кажа на нашите па и не искам да ходя при хирург. Искам да питам дали има някакъв друг начин за да мога да си разширя отвора сам защото ако се стигне до обрязване просто не мога да го приема ще се наложи цял живот да седя така. Има хора които казват ,че кожата сама ще се уголеми с годините ,но за мен това са пълни глупости.
Благодаря предварително!

Ако при ерекция можеш да забелиш (нормално е да има лека болка) тогава нямаш никакъв проблем. И аз бях така, на 10 не можех да го оголяна, но когато започнах да бия чекии кожата се разшири и всичко се оправи, а сега съм на 14 и нямам никакви проблеми. Мастурбирането помага за разширяването с 2 думи.

nikolaysf
07-15-2015, 18:09
Здравейте. На 20 години съм, в началото на годината най-после се осмелих да отида на уролог и той ми даде направление за хоспитализация - за обрязване. Каза ми, че мога да го направя когато мога и няма определен срок.
Не е сериозен случай, при ерекция не мога да го забеля съвсем докрай, но все пак искам пълно обрязване. Урологът при който бях не прави подобни операции и ми каза, че това направление важи за всички болници в България, които имат урологични отделения и работят със здравна каса.
Много ще съм ви благодарен, ако ми препоръчате болница и хирург, който да ми направи операцията (работещ със здравна каса). От София съм и ми се иска операцията да се извърши преди септември, защото след това почвам университет, всеки ден имам излизания и т.н. Благодаря ви предварително.

batkodoki
07-15-2015, 18:19
Здравейте! Искам само да попитам дали ще мога да се размина с обрязването или някакви операции. Когато бях на 12 години започнах да забелязвам ,че кожата на пенисът ми започна да се стеснява. Първоначално от 12/13 годишна възраст можех да си я забеля ,но само когато не беше в ерекция. Сега съм на 14 години и не съм сигурен дали отново ще успея. Когато забелвам кожата не усещам никаква болка (дори и да съм в ерекция). Срам ме е да кажа на нашите па и не искам да ходя при хирург. Искам да питам дали има някакъв друг начин за да мога да си разширя отвора сам защото ако се стигне до обрязване просто не мога да го приема ще се наложи цял живот да седя така. Има хора които казват ,че кожата сама ще се уголеми с годините ,но за мен това са пълни глупости.
Благодаря предварително!

Зависи колко силно изразен е проблема, но във всички случаи "сама" кожата няма да се ушири, по-вероятно е обратното! :)

На 14 имаш още време пред теб, първо трябва да се пробват консервативни методи (ако няма показания за незабавна операция!). Това са нещо като приятни упражнения/масажи с гел, после се включва и едно мазило, което си е силно лекарствено средство. Ако нищо от това не помогне - хирург.
Опиши ми подробно проблема си на ЛС.

batkodoki
07-15-2015, 18:24
Здравейте. На 20 години съм, в началото на годината най-после се осмелих да отида на уролог и той ми даде направление за хоспитализация - за обрязване. Каза ми, че мога да го направя когато мога и няма определен срок.
Не е сериозен случай, при ерекция не мога да го забеля съвсем докрай, но все пак искам пълно обрязване. Урологът при който бях не прави подобни операции и ми каза, че това направление важи за всички болници в България, които имат урологични отделения и работят със здравна каса.
Много ще съм ви благодарен, ако ми препоръчате болница и хирург, който да ми направи операцията (работещ със здравна каса). От София съм и ми се иска операцията да се извърши преди септември, защото след това почвам университет, всеки ден имам излизания и т.н. Благодаря ви предварително.

"Направленията" имат срок на валидност. Ако си го взел в началото на годината, отдавна е изтекло, но това не е проблем - винаги можеш да вземеш ново.
Що проблема при теб "не е сериозен случай" защо първо не пробваш консервативни методики? Обрязването е лесна работа, но е последното решение - след него няма връщане назад.

nikolaysf
07-15-2015, 19:05
Благодаря ти за бързия отговор. И аз мислех, че има валидност 1 месец, но това не е като останалите. Месец след като ми го дадоха го занесох в същата болница и питах дали е изтекло и те ми казаха, че не е и няма срок в който трябва да го използвам. Води се направление за хоспитализация. И никъде на него не пише дата на която е издадено.
Пише - изпраща се за планов прием по клинична пътека. Насочваща диагноза - фимоза и парафимоза.
Като малък няколко пъти съм пращан на уролози, за да ми отлепят кожичката и все имаше проблеми. Последният път (бях на 10) личната лекарка ме видя и каза, че ми няма нищо и няма нужда да ме праща на уролог. Знам, че обрязването е необратимо, но от няколко години се готвя затова психически и искам веднъж завинаги да се отърва от проблема.
Четох темата, но не видях никакви препоръки за болници в София, които работят със здравна каса :(

georgi12
07-19-2015, 05:58
Едва ли на 20 години ще минеш с направление .А и малко се съмнявам , че където и да е ще си свършат работата както трябва . Потърси Милен Кацаров - свържи се с него и разучи как стоят нещата .

batkodoki
07-20-2015, 14:07
Нали сме се разбрали по подразбиране: БЕЗ РЕКЛАМА!!!

Омръзна ми да повтарям, ТЕМАТА има информативно-образователелно-социална цел. Акцента е на съпричастието, подкрепата и споделеният ЛИЧЕН ОПИТ. От анонимни хлапета за други такива с идеята, "нещото" пък било и то проблем с пишока да стане допирна точка между Деца§Родител!

Темата касае подрастващи с МЕДИЦИНСКИ проблем, не такива като теб фиксирани на тема "обрязване", преживели много операции по собствено желание понеже пенисът им след всяка от тях нямал вид като на порноактьор от XXL.

Много груба и крайно лоша реклама правиш на колегата Кацаров, истински лошото е, че вредиш на дечурлигата!!!

georgi12
07-21-2015, 09:43
Единствените операции , които съм преживял са : Ингвинална херния - 1997 и циркумцизия 2005. Ако според теб дългото краекожие и постоянно то нацепване , поради това , че седя по 8 часа в кабина , която през лятото е около 35 градуса , зимата печката е под стола и постоянно се потя , включително и отдолу , не са причина за вземане на това решение - си в грешка .
Колкото до Милен Кацаров - нито го рекламирам , нито му правя добра или лоша услуга - Младежът , който попита е на 20 години - зрял човек , който може сам да вземе решение .
В други форуми ти рекламираш кортикостероидни кремове , които са много по- вредни , отколкото консултация с уролог.
Доста хора са ти писали и изпратили снимки , но ти не си благоволил да отговориш , в това число и на мен , та за фиксацията - помисли - дали ти не я имаш , професор Бранков.
На 6 , когато в Пирогов ми разлепиха синехиите - не бях много очарован .Може и ти да си бил .
Болката все още я помня - без локална упойка без нищо .После промивки и т.н. Ито защо - защото един добър лекар казал - не пипайте там долу , тя природата си знае работата. Друг добър доктор пък казал -няма проблем , ще го оправим , та ме оправил в интерес на истината , вярно малко варварски . Много от тези , които някога са писали в тази тема са минали по два пъти , защото първият път не е било свършено добре .
Иначе идеята е ясна - не е важно да сме здрави - важно е здравната каса да върви нагоре .в момента имам 4 заболявания и не съм получил кой знае каква помощ в здравните заведения - виж , при платен прием - нещата са коренно различни.

Грозния
07-23-2015, 17:58
По-дълъг препуциум показание ли е за обрязване? :(

boro123
07-23-2015, 18:52
Възможно е, ако пречи на удоволствието

dsaq
07-24-2015, 14:28
Зрдявейте,
Вчера се подложих на операция за късо гемче и сега имам няколко въпроса към вас, на които ще ви бъда много благодарен ако ми отговорите. Първо доктора не ми каза нищо за къпането и за правене на бани. В този ред на мисли бих искал да ви попитам вие кога започнахте с къпането и може ли да се правят бани на пениса дори ако доктора не ми е казал нищо по въпроса. Другото, което исках да попитам е колко време след операцията спира да кърви. При мен не е постоянно, а на моменти. Не изпитвам никаква болка, а само лек дискомфорт на моменти. Единственото, което ми каза доктора е, че трябва в продължение на 4 дена да се мажа с Йодасепт и, че след горе долу две седмици конците трябва сами да паднат.

georgi12
07-25-2015, 06:05
По-дълъг препуциум показание ли е за обрязване? :(

Ако създава дискомфорт не само при секс . Да не говорим за визуалния проблем . Постоянно гледаш мравояд...

justplay
07-29-2015, 11:08
и аз минах в отбора на обрязаните миналата седмица.Операцията беше кошмар,който не искам никога повече да ми се повтаря.В момента съм на бани със смрадлика,но все още боли много.едвам ходя,огромен - наистина огромен проблем са нощните ерекции и нощем почти не спя...Има ли начин да ги избегна?

boro123
07-29-2015, 15:35
Аз успяхвах да ги намаля значително когато просто спях обърнат на 1 страна, помага.

justplay
07-29-2015, 19:50
аз спя само по гръб,защото като се завъртя, при самия допир на главичката до крака ми,откачам...

justplay
07-30-2015, 07:53
и да попитам от кой ден е препоръчително да си ударя поне една ръчна,щото вече ми се пръснат топките :D

boro123
07-30-2015, 11:17
Ами при всеки е различно, когато се затворят шевовете и спре да тече каквото и да е от там, изчакваш още седмица и тогава ще е безопасно според мен, но пак много зависи колко са разали, колко е стегнато и къде

justplay
07-30-2015, 12:09
а при теб boro123 , колко време мина,докато се реши да си посегнеш :)

stalaktit
07-31-2015, 07:15
Здравейте, на 19 години съм. След като изчетох доста страници имам малко общи въпроси.

1. Възможно ли е да се получи парафимоза в нееректирало състояние на пениса? Или се получава само при опит за издърпване на кожичката в еректирало състояние?
2. Ако нямаш късо гемче, да го наречем имаш нормално. То само ли се къса примерно при полов акт? Как стоят нещата при него?
3. Възможно ли е на по-ранна възраст оголването на пениса да е по-трудно, но с течение на годините да става все по-лесно?

Благодаря предварително.

justplay
07-31-2015, 11:38
stalaktit,здравей:) относно първия ти въпрос-ПАРАФИМОЗАТА Е СПЕШНО СЪСТОЯНИЕ!
Получава се, когато момче с фимоза принудително, насилствено - при мастурбация или полов контакт - оголи, забели главичката и тесният отвор на препуциума /кожичката/ се изтегли зад сулукс коронариус /ръбчето, периферията, короната/ на главичката и не може да се върне обратно. Образувалият се тесен пръстен ЗАД главичката притиска съдовете и смущава кръвната циркулация. От застоя се получава бързо увеличаващ се ОТОК на тесния пръстен и главичката и той изключва връщането на кожичката. Главичката и пръстена добиват синкав цвят, което показва че клетките страдат от кислороден глад понеже няма обмяна на кръв. Скоро след това започва некроза, гангрена - клетките на главичката умират от недостиг на кислород. Един глупак беше писал: "по добре ОТРЯЗАН, отколкото обрязан" - е точно това чака всеки с фимоза направил парафимоза и чакал "да се оправи само"! ЗАПОМНЕТЕ: заклещи ли се кожичката зад главичката НЕЗАБАВНО ОТИВАЙТЕ ПРИ ДЕЖУРЕН ХИРУРГ! ВЕДНАГА!!! Въпрос на минути до часове е дали ще имате изобщо пишка или след като направи гангрена ще я отрежем за да ви спасим, ако че за какво ви е такъв живот след това не знам! Ето ТАКА изглежда парафимозата и нейното лечение.
относно 2-"Късото гемче" е третата най-честа причина за полов дискомфорт и тревоги сред момчетата.
Гемчето се нарича още френулум или юздичка. Във форумите често се описва като "ципа", "жила", "кожичка"

ВСЯКО момче се ражда с гемче. Гемчето е нормална част от мъжкия полов орган и има своята роля във физиологията и сексуалната функция. Представлява гемчето, юздичката, ципата, жилата, кожичката свързаща долната част на пениса с главичката в мястото, където тя се разполовява на две полукълба.

Късото гемче изглежда ТAKA , или ТАКА , или по ТОЗИ начин .

Късото гемче е вродено състояние, което може да бъде съвсем самостоятелно или да е съчетано с вродена фимоза (което не е задължително).
В детство затруднява оголването на главичката и (ако е) съчетано с фимоза способства развитието на баланопостит и последствията му.
В полово зряла възраст късото гемче предизвиква дърпане на главичката в ерекция и болка при мастурбация или полов акт.

Основният проблем е че рано или късно късото гемче при интензивна мастурбация или полов акт се разкъсва.
Това вероятно е източник на момчешкия фолклор, че при първи полов контакт И при момчето нещо "се къса".

Запомнете: при момчето нито при първия, нито при последния полов акт нещо "се къса"!

Когато това все пак се случи означва че принудително е било скъсано късо гемче.
Това е съпроводено с остра, много силна режеща болка която продължава много дълго и с обилно кръвотечение, което е трудно да бъде спряно с подръчни средства.
Това е така, понеже гемчето е много силно кръвоснабдено и през него минават важни нервни пътища.

Когато късото гемче бъде скъсано принудително - на мястото на разкъсването се образува фиброзна тъкан.
Тъканта ръбцува и в този ръбец се въвличат нервните кожни окончания, които формират един нов, патологичен център на дразнене при полов акт, чийто краен резултат е преждевремената еякулация (често след 3-4 фрикционни движения).

justplay
07-31-2015, 11:39
надявам се информацията да ти е полезна ;)

stalaktit
07-31-2015, 13:55
Да, това е от първата страница, вече го прочетох. Благодаря все пак за отговора.

justplay
07-31-2015, 14:19
тогава ти имаш ли фимоза,че да се опасяваш за нещо по-страшно?

stalaktit
07-31-2015, 15:11
Ами и аз не мога да преценя. Още от 5-6 годишен нашите ми повтаряха да дърпам кожичката на пениса назад. Когато я дърпах изпитвах малко болка и дискомфорт и придобих нещо като страх от това. От 10-11 годишен спрях изобщо да я дърпам назад. Обаче когато пробвах преди няколко дни стана много лесно в нееректирало състояние, но се опасявам да я издърпам докрай заради тази парафимоза, която доста ме наплаши. Та за това единия от въпросите ми е може ли да се получи парафимоза в нееректирало състояние.

justplay
07-31-2015, 15:16
а в ерекция забелваш ли го докрай?

stalaktit
07-31-2015, 16:21
Не съм пробвал пак заради тази пуста парафимоза.

justplay
07-31-2015, 16:36
брат,опасенията ти са напразни според мен,щом можеш да си го забелиш в нееректирало състояние и еректирало,значи нямаш нито фимоза,нито парафимоза!парафимоза нямаш със сигурност,споко

Грозния
07-31-2015, 20:58
и аз минах в отбора на обрязаните миналата седмица.Операцията беше кошмар,който не искам никога повече да ми се повтаря.В момента съм на бани със смрадлика,но все още боли много.едвам ходя,огромен - наистина огромен проблем са нощните ерекции и нощем почти не спя...Има ли начин да ги избегна?
Тебе защо те рязаха?
Колко дни не си лъскал? Доколкото съм чувал може да се прави след операция но без да се пипат и опъват шевовете - само главичката с лубрикант. Не съм рязан, но може да се наложи да ми оперират леко късия френулум, та проучвам какво ме чака ако се реша.

nikolaysf
07-31-2015, 22:44
Здравейте. Днес е четвърти ден откакто съм обрязан. Беше по-лека операция от очакванията ми, почти нищо не усетих. Лекаря ми каза да държа пениса нагоре с помоща на слиповете, за да спада по-бързо утока. Каза ми да си правя бани с калиевперманганат, два пъти дневно, знам как се разтваря. След баните ми каза да си го увивам в марля, за да не си цапам бельото. Проблема е, че когато го увия с марля без изобщо да затягам тя залепва и после за да я отлепя пада яко теглене и имам чувство, че го разкървавява. Днес докато я отлепям видях, че тегли един конец, затова я отрязах с ножица,като остана едно малко парче от нея,върцу кожата и конеца. Сега си сложих направо бельо без марля, това проблем ли е? И има ли риск и то да залепне върху главичката и да стане още по-зле? Страх ме е да не скъсам конците преждевременно.
Другия ми въпрос е дали вече мога да го държа надолу, а не нагоре, за да свикне с допира на белього?

justplay
08-01-2015, 06:01
еми мен ме обрязаха , заради фимоза,операцията беше болезнена-колабирах на операционната маса,та беше много забавно...и упойката не иска да ме хване...ама минало заминало...вече всичко е 6.иначе самата процедура е отиваш първо при личния за направление за уролог,оттам уролога те преглежда и преценява дали си за рязане или не .уговаряте ден и в този ден отиваш гладен, жаден и минаваш първо през няколко изследвания(екг,кръв,урина, анестезиолог)и оттам вече отиваш в операционнтата.Бият ми местна упойка в члена и започват.операцията трае не повече от 20-30 минути.след това лежиш 2 часа,ако всичко е наред те изписват след тези 2 часа

justplay
08-01-2015, 06:09
nikolaysf- ако питаш мен,така дори е по-добре.Без марля,защото по-бързо се възстановява.може да диша ;) и не е проблем да ти е надолу,моят си го нося винаги надолу.прави си баните и спокойно ,всичко ще се оправи.един съвет-когато си у вас и си сам-леж,ходи,разхождай се без марли,без бельото ,за да може както казах вече да може по-бързо да се оправиш;)

georgi12
08-01-2015, 08:30
Здравейте. Днес е четвърти ден откакто съм обрязан. Беше по-лека операция от очакванията ми, почти нищо не усетих. Лекаря ми каза да държа пениса нагоре с помоща на слиповете, за да спада по-бързо утока. Каза ми да си правя бани с калиевперманганат, два пъти дневно, знам как се разтваря. След баните ми каза да си го увивам в марля, за да не си цапам бельото. Проблема е, че когато го увия с марля без изобщо да затягам тя залепва и после за да я отлепя пада яко теглене и имам чувство, че го разкървавява. Днес докато я отлепям видях, че тегли един конец, затова я отрязах с ножица,като остана едно малко парче от нея,върцу кожата и конеца. Сега си сложих направо бельо без марля, това проблем ли е? И има ли риск и то да залепне върху главичката и да стане още по-зле? Страх ме е да не скъсам конците преждевременно.
Другия ми въпрос е дали вече мога да го държа надолу, а не нагоре, за да свикне с допира на белього?


Ако искаш да нямаш проблеми попрочети малко последните страници - там е написано защо не калиев перманганат а Смрадлика , за залепнала марля - риванол и т.н.

radoslav132
08-01-2015, 12:30
НЕ КАЛИЕВ ПЕРМАНГАНАТ!!!!!

Смрадлика /тетра/, два - три пъти на ден по 5 минути. Смрадликата е БИЛКА, калиевият перманганат е.... химия... А е толкова чувствително мястото, че химията трябва да се отбягва възможно най - много време, дори винаги! Затова дори и сапун не използвам сега за промиването на пениса ми /не, че има нужда, защото няма специфичен мирис, какъвто имах, когато бях необрязан/ - единствено вода за него.

Смрадликата започнах още в деня, след като ме изписаха от болницата. Състоянието беше отвратително на пениса ми, направо не можех да го гледам. През нощите ерекциите бяха уникално болезнени, но открих начин как да спя спокойно - просто свивайте краката си възможно най - близо до главата ви /като ембрион/ и нещата се получават. Разбира се, първите дни, докато се сетя за тази опция, съм се събуждал в 3-4-5 часа сутринта с адски болки и дори съм си взимал разни прахчета от рода на Аулина, без дори да ми дреме, че вредят много. Ревал съм, ДА, мъж съм, представете си, и РЕВА, защото усещането беше ужасно, имаш чувството, че никога няма да се оправиш и че повече никога няма да се усмихваш.

НО преминава. Не се притеснявайте, до месец - два всичко ще е отшумяло. Вече 3 месеца след операцията, болки нямам, единствено чувствителност на главичката все още има, може би защото го държа винаги нагоре, а не надолу. /тук може да коментирате, да помогнете, ако знаете решение/, някакви подутинки под главичката като балони, които не болят, но мисля че не трябва да бъдат там... от месец вече се наемам да ходя на уролог и все излиза нещо друго... като например, бъбреци. :D Защо просто не ни убият и да приключат с мъките ни... =Д

justplay
08-01-2015, 13:31
radoslav132 въпроса ми е кога за първи път след операцията извърши полов акт

georgi12
08-02-2015, 13:55
След падането на конците и заздравяване на раните можеш да правиш секс . При всеки е индивидуално - някои са готови за 20 дена , други за 30 и т.н.

boro123
08-02-2015, 17:35
мен ми отне 6-7 седмици докато бях готов, дори в презерватив, след 3я месец мога да кажа че съм готов без, при всеки е строго индивидуално, но дори след падането на конците е добре да се изчка малко, защото захванатата кожа е в пъти по-слаба от "орогиналната"

justplay
08-03-2015, 12:01
при мен минаха вече 13 дена от операцията.възстановявам се вече доста добре,няма отоци,няма рани,вече мога да спя спокойно...е все още ми е трудно ходенето , ама и това ще се оправи скоро...колко още време да продължавам баните със смрадлика и защо тук всички казват да ги правя по 5 минути,а моят лекар ми казва не повече от една минута?

georgi12
08-03-2015, 13:29
Защото не е нужно повече от 1 минута .Баните се правят докато паднат конците и коричките . Дупчиците от конците докато зарастнат и когато се появи розова кожичка под коричките - на мястото на среза . Тогава вече си готов и за секс и за самозадоволяване .
Можеш да освободиш напрежението и преди това , но не е желателно .

justplay
08-03-2015, 14:11
на мен конците още не са ми паднали...

stoyanov2121
08-03-2015, 17:12
Здравейте. Имам притеснения , че имам фимоза.. При ерекция си забелвам пениса , но трудно и до едно положение , а когато не съм в ерекция без проблеми. Правил съм секс тогава се оголва. Имам ли основания да се притеснявам?

justplay
08-03-2015, 17:47
еми според мен имаш основания да се притесняваш-щом си го забелваш трудно,ако изпитваш и някакъв дискомфорт или болка когато се опитваш да го забелиш,то значи има проблем,макар и в начална фаза на фимоза да си

stoyanov2121
08-03-2015, 18:33
Като не съм в ерекция без проблем става всичко. А когато съм в Ерекция е малко по-трудно но става до едно положение? А ако имам тази начална фаза какво трябва да се направи

stoyanov2121
08-03-2015, 19:22
Когато правя секс ми е оголен до край, но си издърпвам кожичката и после го голя...

batkodoki
08-04-2015, 00:54
Ако ФУНКЦИЯТА на органа е съхранена в пълнота, като копулативен орган - в никакъв случай дългият препуциум НЕ е индикация за обрязване!

batkodoki
08-04-2015, 01:04
Това а питания на 12 годишен, не на 19 :)

по ред:

1/ да, възможно е, само при "истинска фимоза" - при нея стеснението на циркулярният пръстен е такова, че НЕ ПОЗВОЛЯВА ОГОЛВАНЕ В ПОКОЙ! ако пенисът позволява оголване в ПОКОЙ - ти такава нямаш!

2/ нищо НЕ се къса при Момчето при полов акт. Или поне не би трябвало да се къса.

3/ ДА! за това служат правилното възпитание + смазките/лубрикантите от типа на бебешкото олио-ГЕЛ + умелите ръчички. Правилната игра в 98% при подрастващите развива органа правилно и избягва хирургична намеса.