PDA

View Full Version : Фимоза, или защо не мога да забеля главичката



Страници : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

batkodoki
04-20-2009, 22:22
Здравейте :) значи мисля че аз имам някакъф проблем но незнам точно какъф е и съм доста притеснен значи аз съм на 16 и във нормално положение си загловам пениса до край когато е във ерекция също със леек напън се показва цялата главичка :) но кожичката стига точно до зад главичката и интересното е че когато и да го забелвам някак си го усещам как да ви кажа сух :-D или не навлажнен не мога да опиша точно можете ли да ми кажете дали има нещо :) и нещо друго при всички операций ли се налага обрязване тъй като аз не изкам :)

при теб "обрязване" еда ли се налага :)

просто вероятно си мързеланко и страхланко :)

ползвай лубрикани - бебешки олио ГЕЛ, олио гел, други гелове, слюнка в краен случай.

при игра се стреми да разтегляш цялата кожичка по ствола на пениса без да те домързява доколкото тя и гемчето ти позволяват това.

ако късо гемче е проблема - скоро ще го разбереш.

batkodoki
04-20-2009, 22:30
Имам опасения,че съм развил парафимоза,когато не съм в ерекция леко заголвам главичката обаче забелязвам че по надоло започва да синее,това парафимоза ли е нямам никакви болки..на 15 години съм моля ако може някой да отговори защото съм много притеснен.. :shock: :shock: :shock: :shock:

тц!
нищо ти няма!
парафимоза се развива при пенис в ЕРЕКЦИЯ, не в покой!

p.s. "синият цвят" в покой е благоприятен признак, показва обемно кръвоснабден пишок.

GreenBenjamins
04-21-2009, 08:15
При мене вече месец и няколко дни минаха... положението е мн добро. Имам още лек отток около целия пенис, но по понякога силния сърбеж разбирам че иска да се маха... и аз искам да се маха :} . Надявам се че до 40-50 дена ще е всичко нормално...

des7royer
04-21-2009, 11:44
Да ви се похваля минаха 8 дни от операцията и вече всички шевове ми паднахаа :grin:


ПП: И при мен има още отток и сърбеж, но няма как :]

georgi12
04-21-2009, 16:27
Да ви се похваля минаха 8 дни от операцията и вече всички шевове ми паднахаа :grin:


ПП: И при мен има още отток и сърбеж, но няма как :]
Похвално е това . Значи организмът ти се справя бързо с рани (за разлика от моя).Пази само да не се отвори някъде шитото. .

des7royer
04-21-2009, 16:30
Добрем :}

caspartn
04-21-2009, 23:17
imam problem nz da li e normalno ili e bolest imam grapavinki po glavi4kata na penisa kakvo moje da e? znam 4e vaprosa ne e za tuk no vijdam 4e batkodoki dava dobri otgovori bih li polu4il i az edin takuv? :( :( :( :( :(

caspartn
04-21-2009, 23:19
a da i sam na 15 mom4e :(

georgi12
04-22-2009, 15:11
Ако са като пъпчици в задната част ,около короната на главичката - не се безпокойл Минусът е ,че са доста чувствителни.

salar
04-22-2009, 15:45
просто вероятно си мързеланко и страхланко



:shock: Позна :-D пробвай се като врачка това ти е призвание да знаеш 8-)

caspartn
04-23-2009, 12:59
ne ne sa te sa po koronata na glavi4kata i sa kato grapavinki no nito sarbat ne boliat ne gi ose6tam vaob6te za tova se 4uda bolest li e kakvo e bali go mnoo stranno :-o :-o :-o :-o

des7royer
04-23-2009, 13:24
Пич, нищо ти няма ! :)

StanDarT
04-26-2009, 07:37
Да ви се похваля вече мина 1 месец без 2-3 дена от моята операция (късо гемче,премахване на гемчето) и след операцията се беше разбрало че имам и леко стеснение на кожата и когато пениса ми беше в ерекция неможех да забелвам главичката и доктора ми беше казал за да не ме реже пак да пробвам с смрадликя и бебешко олио и има ефект вече я забелвам и мисля че всичко е нормално все пак има кво още да се желае ама сичко с времето си ;) АИДЕ УСПЕХ НА СИЧКИ и ако има някакви въпроси питаите ако мога ще помогна
ЗАБРАВИХ ДА КАЖА НА 16 ГОДИНИ САМ ;)

teodosi13
04-26-2009, 12:38
Здравейте и мен ме оперираха в петък.. И аз съм вече към клуба на пълно обрязаните но ми е някво претиснено имам няколко въпроса..

Операцията ми беше в Плевен, а аз съм в дълбоката провинция и нямам възможност да си го превързвам така да се каже професионално. По тоя въпрос вчера сичко си беше нормално превръзката беше здрава дълга някъде 5-6 см Главичката се показваше така че да мога да си пикам нормално. Проблеми със чуствителноста не мисля че имам сериозни понеже то сякаш изтръпнало седи и се едно не докосвам нищо.. по не този етап. Тази сутрин като се събудих видях че пишока се е свил и превръзката си стърчеше, при което аз я махнах.. патока се е свил само главичката му стърчи. Нормално ли е да немога да видя конците сякаш са под кожата съвсем леко пробвах да го изпъна но сякаш конците не ми позволяват. Сега понеже не е превързан здраво ме е страх докато не спя да не се възбуди и да скъсам някой конец. Кръв не мисля че има от лявата страна на главата има една раничка която понаболва тя единствено..

Понеже хирурга не ми каза че трябва да сменям превръзката каза ми само да я махна на 5-тия ден.. Не запомних тогава ли да започвам баните със смрадлика...

haidutin1
04-26-2009, 13:11
Здравейте :)
Пожелавам успех на Стандарт относно новото му начинание, дано всичко мине както трябва и да не се налагат повече операции :)

Heats, по-добре кажи на вашите и отиди при личния, може и да имаш фимоза, но спокойно, може да не ти се налага операция - още си само на 12, по-рано проблемът може да се реши много по-лесно 8)

Теодоси13, съветвам те вече да почваш смрадликата, аз я почнах още в деня след операцията, когато си махах превръзката. Не знам защо хирургът ти е казал да я махнеш чак на 5-тия ден и да не ползваш нищо за дезинфекция - в момента мястото е много деликатно и трябва да се грижиш за него :)
Слагай се редовно нова превръзка след всяка баня с тетра, не ти трябва никаква подготовка за да се превръзваш сам, със сигурност имаш наблизо аптека от където да вземеш марли - няма нищо сложно, пък и и сме мъже все пак 8)
За конците мисля, че е нормално да не ги виждаш и да стоят под кожата, особено ако са отрязани по-късо. Лично при мен бяха оставени дълги и стърчаха гадно, а самите възелчета се "криеха" под кожата, а това зависи от самия пишок и от това колко кожа са ти махнали. Не се притеснявай, няма да скъсаш конец :)



За себе си мога да кажа, че пълното ми обрязване беше на 13-ти Март и последната голяма коричка на мястото на гемчето падна онзи ден :-P
Вече почти не личи оток, може би само отдолу не е придобило съвсем правилна форма. Иначе всичко върви нормално и изглежда добре :)

UFOs
04-26-2009, 20:07
Еми не мисля щото чувам мн момчета от класа ми, че още не могат и те да си я изкарат... но в смисъл като го надурвя свалям до половината ама после някак си не искам имам чувството, че ще остане отдолу :D
А и нямам сперма чак тогава ще се разбере има ли нещо ако ме боли примерно като мастурбирам
Ще питам баща ми, но нз той не е имал подобни проблеми, а и аз нито съм правил секс... Но мисля че е нормално когато имам вече сперма да ми се открива

За да избегнеш операция,може с пръст да си масажираш гемчето. Като по-малък така правих и сега нямам никакви проблеми.Движенията трябва да са надолу и на горе и да няма голям натиск..

haidutin1
04-26-2009, 20:55
Днес за първи път след операцията мастурбирах пълноценно :grin:
Преди само стимулирах основата на пениса, а сега след падането на коричките и намаляването на отока си позволих и волности с главичката, като използвах доста олио-гел.
Обаче възникна малък проблем - малко след игричките видях, че има нещо като нов оток отляво и отдолу, предполагам вследствие на мастурбирането. тъкмо вече бях с нагласата, че отокът си отива леко и хоп - появи се нов :-o

Сигурно е заради това, че месец и половина не съм го правил силно и съм се старал да е възможно най-леко заради отока, коричките и шевовете. Изведнъж пишокът се вижда в чудо от вече пълноценната игра и решава да реагира някак - и се издува леко.
Не беше груба игра, използвах и много олио - гел, но отокът е факт. Знам, че скоро ще мине сам и няма за какво да се притеснявам, но все пак искам да прочета някое друго мнение какво да правя и дали да го третирам с нещо. Благодаря предварително, ще се радвам ако Батко Доки ми пише :)

Аз лично смятам преди лягане да намажа с малко Дефламол за да отпусне кожата и отокът да спадне по-лесно, не знам дали ще свърши работа, но се надявам утре да го няма.


Освен този оток след като се изкъпах видях по коронката на главичката малки пъпчици, които в последствие изчезнаха. Сигурно са се появили заради търкането на главичката, поне вече ги няма :)

Някой друг случайно да е получавал такъв вторичен оток след мастурбация?

teodosi13
04-27-2009, 21:31
Ден трети след операцията положението е все така "некомфортно" Днес го топя вече втори път. Сега привечер забелязах от ляво на главичката нещо като рана доста зор видях с нея понеже марлятя се беше залепнала за нея.. Болката ужасна ! Конците се така си кърват по малко... Натиска им е много некомфортен... Като видя разголена жена ми стаа тъжно на сърцето вече... дайте ми съвет с кво друго да го мажа поне болката малко да се понамали.. Баните със смрадлика са ми по 15 мин но да ви кажа не търпя на мн. топло просто е супер кофти като потопя главата така че гледам да я топля много малко. Междо другото отгоре сякаш главичката е отекла струята от орина понякой път хфърчи накриво.. има леко парене.

teodosi13
04-28-2009, 11:29
А тази сутрин да ви не говоря че мога да наплаша някок такъф като мен. Споменах ви че имам някаква рана на главичката от дясно.. е явно зарди нея тая сутрин цялата ми превръзка беше в кръв.. :(

georgi12
04-28-2009, 15:09
Теодосий , баните със Смрадлика - не повече от 5минути и във вода СЪС СТАЙНА ТЕМПЕРАТУРА ! Раничката - ако можеш снима й я и я покажи , защото така на приказки нищо не ни говори .

nicknaame
04-28-2009, 17:35
Опасявам се че имам фимоза. При ерекция мога да си забеля пениса, но не повече от това кожичката да застане зад ръба на главичката. При това чувствам понякога болка и напрежение. Винаги съм се чудил при секс това дали ще ми пречи. При секс с презерватив нямам проблем не съм чувствал никаква болка но още не съм пробвал без презерватив. КОгато не ми е в ерекция се забелва свободно. При ерекция го забелвам до толкова доколкото кожичката идва зад ръба на главичката и чувствам леко напрежение а ако опъна повече ме боли.

Помня че като дете още докато ме къпеха наште все ми го забелваха и ми казваха и аз да правя така, но като започнах сам да се къпя не го правех.После като поотраснах и почнах да мастурбирам кожата беше леко слепнала на ръба и не можеше да сезабелва, но постепенно с мастурбацията се отлепи и положението в момента е както обясних по-горе.

Аз все пак ще ида на лекар но исках да питам и тези от вас които са претърпяли операция такова ли ви беше положението или по-зле?[/img]

batkodoki
04-28-2009, 20:44
Да ви се похваля вече мина 1 месец без 2-3 дена от моята операция (късо гемче,премахване на гемчето) и след операцията се беше разбрало че имам и леко стеснение на кожата и когато пениса ми беше в ерекция неможех да забелвам главичката и доктора ми беше казал за да не ме реже пак да пробвам с смрадликя и бебешко олио и има ефект вече я забелвам и мисля че всичко е нормално все пак има кво още да се желае ама сичко с времето си ;) АИДЕ УСПЕХ НА СИЧКИ и ако има някакви въпроси питаите ако мога ще помогна
ЗАБРАВИХ ДА КАЖА НА 16 ГОДИНИ САМ ;)

много добре, поздравления =D>

сега е нужно малко постоянство, продължавай да ползваш бебешко олио при всяка игра и отвреме навреме пиши какво е положението

batkodoki
04-28-2009, 20:58
Ами нз дали е проблем аз съм на 12 и като го надървя заголвам малко главичката и после почва да боли ама нз той сега не е нарастнал по-нататък ще се разбере... иначе ако не е надървен си я изкарвам без проблем



Еми не мисля щото чувам мн момчета от класа ми, че още не могат и те да си я изкарат... но в смисъл като го надурвя свалям до половината ама после някак си не искам имам чувството, че ще остане отдолу :D
А и нямам сперма чак тогава ще се разбере има ли нещо ако ме боли примерно като мастурбирам
Ще питам баща ми, но нз той не е имал подобни проблеми, а и аз нито съм правил секс... Но мисля че е нормално когато имам вече сперма да ми се открива

наличието или липста на сперма няма пряко отношение към фимозата :)
много по-важно е как се държи пишока в ПОКОЙ дали позволява заголване на главичката, частично или изцяло.

вярно е, че в тази възраст пенисът тепърва ще нараства, ще търпи промени и плавно ще добие типичният за мъжа вид.
в този период е важно да не те домързява при игра да опитваш да заголваш главичката дотолкова колкото ти позволява пишока, без при това да проявяваш агресивна настойчивост.
много добре е също игрите да не протичат "на сухо", а винаги да се ползва някаква подходяща за целта смазка.

batkodoki
04-28-2009, 21:11
Днес за първи път след операцията мастурбирах пълноценно :grin:
Преди само стимулирах основата на пениса, а сега след падането на коричките и намаляването на отока си позволих и волности с главичката, като използвах доста олио-гел.
Обаче възникна малък проблем - малко след игричките видях, че има нещо като нов оток отляво и отдолу, предполагам вследствие на мастурбирането. тъкмо вече бях с нагласата, че отокът си отива леко и хоп - появи се нов :-o

Сигурно е заради това, че месец и половина не съм го правил силно и съм се старал да е възможно най-леко заради отока, коричките и шевовете. Изведнъж пишокът се вижда в чудо от вече пълноценната игра и решава да реагира някак - и се издува леко.
Не беше груба игра, използвах и много олио - гел, но отокът е факт. Знам, че скоро ще мине сам и няма за какво да се притеснявам, но все пак искам да прочета някое друго мнение какво да правя и дали да го третирам с нещо. Благодаря предварително, ще се радвам ако Батко Доки ми пише :)

Аз лично смятам преди лягане да намажа с малко Дефламол за да отпусне кожата и отокът да спадне по-лесно, не знам дали ще свърши работа, но се надявам утре да го няма.


Освен този оток след като се изкъпах видях по коронката на главичката малки пъпчици, които в последствие изчезнаха. Сигурно са се появили заради търкането на главичката, поне вече ги няма :)

Някой друг случайно да е получавал такъв вторичен оток след мастурбация?

ще отмине разбира се,
прекалено дълга почивка си дал на пишока :)

това състояние често се получава и при момчета с интактен препуциум (необрязани) след интензивна и/или продължителна полова игра. има си точно медицинско наименование, но то е без значение. важното е, че то е преходно и в известен смисъл полезно.

teodosi13
04-29-2009, 15:01
Ден 5-ти ! При мен има частично подобрение.. Май е паднал един конец ако конеца представлява едно доста късо кърваво конче. Забеляззва се как отока ми зачезва имайки в предвид малко набръчкатана кожа от тялото към главичката. Другото нещо което става е че главата започва да се бели сякаш си сменя кожата.. Дано това да е добър признак въпреки напрежението през цялата нощ, кръв нямаше почти...

Alex_89
04-29-2009, 22:08
Ден 5-ти ! При мен има частично подобрение.. Май е паднал един конец ако конеца представлява едно доста късо кърваво конче. Забеляззва се как отока ми зачезва имайки в предвид малко набръчкатана кожа от тялото към главичката. Другото нещо което става е че главата започва да се бели сякаш си сменя кожата.. Дано това да е добър признак въпреки напрежението през цялата нощ, кръв нямаше почти...
Спокойно. :) Положението при теб върви повече от добре. Няма грам нужда да се тревожиш за лющенето на главичката - това е нещо напълно нормално в първите дни за новообрязаните момчета. :)

maertens
04-29-2009, 23:50
Zdraveite .Kazvam se Martin na 20 godini.Pisha vi vav vrazka sas statiata za fimoza,i po tochno statiata za vrodenata fimoza.Nakratko-mislq che imam tozi problem s glavata na moiat penis....ili moje bi chastichno.Kazvam chastichno zashtoto kojata mi e srasnala s glavichkata,no po vreme na polova vazbuda niamam problem da si izkaram glavichkata ....poniakoga po-malko,poniakoga i cqlata,no vinagi sled erekzia glavichkata otnovo se pribria v obvivkata na kojata.Golemiat problem e che me boli,pri dopir na samata glavichka s chujdo tqlo izpitvam golqma bolka.Kogato polzvam prezervativ obache bolkata e po-ponosima i uspqvam da stigna do erekzia.Iskam da vi pomolq da mi pomognete tai kato veche sam na 20 a tozi problem me machi ot dosta vreme i ne mi pomaga da jiveia palnozenno sexualnia si jivot.

batkodoki
04-30-2009, 11:08
Ден 5-ти ! При мен има частично подобрение.. Май е паднал един конец ако конеца представлява едно доста късо кърваво конче. Забеляззва се как отока ми зачезва имайки в предвид малко набръчкатана кожа от тялото към главичката. Другото нещо което става е че главата започва да се бели сякаш си сменя кожата.. Дано това да е добър признак въпреки напрежението през цялата нощ, кръв нямаше почти...

на петия ден е малко рано да падат кончетата, но и това се случва.

главичката наистина ще си смени кожата изцяло, т.е. ще се обели.
съвсем нормално е, някъде в нишката на темата е подробно описано защо се случва това :)

НЕ сваляй принудително залепнали марлички/бинтове/тампони!
просто потапяй пишока СЪС марлите в отварата от смрадлика и изчаквай те сами да се разлепят.
принудителното разлепване "на сухо" е болезнено, но по-важно е, че при него заедно с марлите се отскубва и част от защитните "карички" или "налепи", които гарантират бързото и правилно зарастване и изграждане на нормална здрава тъкан под тях. образуват се "ранички" или "язвички", които са болезнени и труднозаздравяващи.

отварата от смрадлика приготвяй по описаният на опаковката начин.
температурата трябва да бъде около телесната, т.е. като потопиш пръстите си в нея да не усещаш нито горещина нито студ.

при нормално НЕ прекалено концентриран и добре темпериран разтвор - няма и не трябва да има неприетни усещания като "парене", "щипене" болка и дискомфорт.

врееметраенето е идивидуално, сам ще го калиброваш като да речем може да се започне с по-малко като време но по-чести сеанси. 2 или три пъти на ден като постепено според това какво се случва стигнеш до два пъти по 10 - 15 минути.

по-важно е концентацията на отварата да е подходяща, отколкото времетраенето!

писал си че има болезнена "раничка" веднъж "вляво" после в "дясно" :) какво се случва всъщност там?

batkodoki
04-30-2009, 11:11
Опасявам се че имам фимоза. При ерекция мога да си забеля пениса, но не повече от това кожичката да застане зад ръба на главичката. При това чувствам понякога болка и напрежение. Винаги съм се чудил при секс това дали ще ми пречи. При секс с презерватив нямам проблем не съм чувствал никаква болка но още не съм пробвал без презерватив. КОгато не ми е в ерекция се забелва свободно. При ерекция го забелвам до толкова доколкото кожичката идва зад ръба на главичката и чувствам леко напрежение а ако опъна повече ме боли.

Помня че като дете още докато ме къпеха наште все ми го забелваха и ми казваха и аз да правя така, но като започнах сам да се къпя не го правех.После като поотраснах и почнах да мастурбирам кожата беше леко слепнала на ръба и не можеше да сезабелва, но постепенно с мастурбацията се отлепи и положението в момента е както обясних по-горе.

Аз все пак ще ида на лекар но исках да питам и тези от вас които са претърпяли операция такова ли ви беше положението или по-зле?[/img]

много хубаво си обяснил, но си забравил да добавиш най-важното: ВЪЗРАСТ?! :)

batkodoki
04-30-2009, 11:18
Zdraveite .Kazvam se Martin na 20 godini.Pisha vi vav vrazka sas statiata za fimoza,i po tochno statiata za vrodenata fimoza.Nakratko-mislq che imam tozi problem s glavata na moiat penis....ili moje bi chastichno.Kazvam chastichno zashtoto kojata mi e srasnala s glavichkata,no po vreme na polova vazbuda niamam problem da si izkaram glavichkata ....poniakoga po-malko,poniakoga i cqlata,no vinagi sled erekzia glavichkata otnovo se pribria v obvivkata na kojata.Golemiat problem e che me boli,pri dopir na samata glavichka s chujdo tqlo izpitvam golqma bolka.Kogato polzvam prezervativ obache bolkata e po-ponosima i uspqvam da stigna do erekzia.Iskam da vi pomolq da mi pomognete tai kato veche sam na 20 a tozi problem me machi ot dosta vreme i ne mi pomaga da jiveia palnozenno sexualnia si jivot.

здр Мартине :)

има нещо твърде смущаващо в това, което си писал.

от една страна твърдиш: "kojata mi e srasnala s glavichkata"

от друга: "no po vreme na polova vazbuda niamam problem da si izkaram glavichkata ....poniakoga po-malko,poniakoga i cqlata" :)

обясни какво означава за теб "кожата ми е срастнала с главичката" ?

ако проблема се изчерпва САМО със свръхчувствителната главичка и наистина си на 20 - това е лесно решима задача :)

поздрав :)

teodosi13
04-30-2009, 11:48
Амм без проблем бих се снимал но в момента нямам никакъв фотоапарат.. 1,3 мегапикселовата камера на телефона неможе да фокусира нищо.. Раничката вече не е толко голям проблем понеже първо го увивам в едни кръгли много нежни памучни тампончета.. Проблема е вече на друго место точно над главичката сякаш се е замърсило и се е опразувало коричка каточели. Сещате се точно там от където излиза урината. Вчера малко трудничко започнах да пикая, първоначално плиска като пароструйка. :) Като пипам там не е много чуствително.. но незнам как да го изчиста.. казаха ми да го кисна по дълго време в смрадликата зада има време да се разгради знам ли. Сега се прибирам от даскалото и почвам банята. Но да ви се похваля днес си ходих сякаш нищо ми нямаше. (Като нормален човек) При първа възможност ще добавя снимки.

batkodoki
04-30-2009, 13:02
Амм без проблем бих се снимал но в момента нямам никакъв фотоапарат.. 1,3 мегапикселовата камера на телефона неможе да фокусира нищо.. Раничката вече не е толко голям проблем понеже първо го увивам в едни кръгли много нежни памучни тампончета.. Проблема е вече на друго место точно над главичката сякаш се е замърсило и се е опразувало коричка каточели. Сещате се точно там от където излиза урината. Вчера малко трудничко започнах да пикая, първоначално плиска като пароструйка. :) Като пипам там не е много чуствително.. но незнам как да го изчиста.. казаха ми да го кисна по дълго време в смрадликата зада има време да се разгради знам ли. Сега се прибирам от даскалото и почвам банята. Но да ви се похваля днес си ходих сякаш нищо ми нямаше. (Като нормален човек) При първа възможност ще добавя снимки.

и ти не четеш какво се пише :)

НИЩО НЯМА ДА "ЧИСТИШ" ПРИНУДИТЕЛНО!!!

ако си спазвал точно указанията едва ли нещо "се е замърсило".
вероятно това е част от защитната кора, коато ще се обели.
ако обаче там наистина има някакво "замърсяване" т.е инфекция = туптене, пулсираща болка, напрегнатост, парене, горене - е друго нещо, но не вярвам да е това.

просто попитай тук и нека момчетата минали вече през това ти обяснят. едно от тях изключително сполучливо беше описал "като заварено е и не мога да пикая..."
и съвсем нормално беше изпаднал в паника.
за два дена.
на третия нещата си дойдоха по местата.

много се надявам точно някой от тях да ти дава съвети на ЛС, но се чудя защо не продължават да го правят и тук :)

maertens
04-30-2009, 16:10
batkodoki,osnovnie problem naistina e v ''svrahchuvstvitelna'' glavichka kakto se proiznese ti !A za srasnalata glavichka imah predvid che kogato chlena mi e v pokoi,glavichkata e pribrana i ne se vijda.I obratnoto kogato e vav vazbudeno sastoianie.No glavnia problem e bolkata.Kaji kakvo da pravq?

batkodoki
04-30-2009, 16:36
batkodoki,osnovnie problem naistina e v ''svrahchuvstvitelna'' glavichka kakto se proiznese ti !A za srasnalata glavichka imah predvid che kogato chlena mi e v pokoi,glavichkata e pribrana i ne se vijda.I obratnoto kogato e vav vazbudeno sastoianie.No glavnia problem e bolkata.Kaji kakvo da pravq?

kak да ти кажа какво да правиш след като не ми е ясна генезата на проблема.
твърде разнопосочно го дефинираш ти.

Isoxa
04-30-2009, 18:54
Момче на 13 съм. И двамата ми родители са лекари, но не са уролози за съжаление. Все пак разбират от анатомия. След като прочетох статията сеобадих на баща ми (дежурен е тази вечер) и му казах че имам проблем и го питах дали нямам фимоза. Той каза, че утре ще ме прегледа, но аз искам все пак да питам тук. Значи като бях малък (че и като бях по голям) ми разлепяха пениса, поне така ми казаха. Всеки път като се къпя имам едни бели секрети под главичката. Ако може да ми кажете какви са тия секрети точно. Така към основното. Значи мога да си забелвам главичката изцяло като не съм в ерекция, но ако съм в ерекция не мога. Какво е това точно?

batkodoki
04-30-2009, 19:19
Момче на 13 съм. И двамата ми родители са лекари, но не са уролози за съжаление. Все пак разбират от анатомия. След като прочетох статията сеобадих на баща ми (дежурен е тази вечер) и му казах че имам проблем и го питах дали нямам фимоза. Той каза, че утре ще ме прегледа, но аз искам все пак да питам тук. Значи като бях малък (че и като бях по голям) ми разлепяха пениса, поне така ми казаха. Всеки път като се къпя имам едни бели секрети под главичката. Ако може да ми кажете какви са тия секрети точно. Така към основното. Значи мога да си забелвам главичката изцяло като не съм в ерекция, но ако съм в ерекция не мога. Какво е това точно?

хайде да забравиш филма с "двамата ми родители са лекари" и ако има проблем - изрази ясно и непротиворечиво ако искаш поне да изглежда като Истина!
но много се съмнявам при подобен подход някой да поиска да комуникира с теб.

аз със сигурност не бих контактувал с теб какъвто и реално проблем да имаш, твърде жалък си...

Isoxa
04-30-2009, 19:28
Не разбрах къде си противореча. Ако може да ми посочиш къде точно за да се поправя. А относно родителите ми, искаш да пратя свиделство за специалност и на двамата ли?

Ще се повторя, момче на 13 съм. Като малък са ми разлепяли пишката при уролог (7-8 годишен мисля). Имам едни бели секрети след главичката надолу(когато е забелен пениса ми). Тях ги чистя като се къпя всеки път. Все пак искам да знам какви точно са тия секрети.

Забелязъл съм че пениса ми (както споменах по-горе) може да се забелва в нормално състояние. Но като получа ерекция се забелва само до някъде и не слиза под коронката на пениса. Дори кожичката не стига до самото ръбче. Изпъва се около 3-4 милиметра преди ръбчето, и не съм я напрягал много силно.

Надявам се сега проблема ми да звучи по-добре. И не разбрах защо ще искам да лъжа, че имам проблеми ама хайде...

batkodoki
04-30-2009, 20:27
batkodoki,osnovnie problem naistina e v ''svrahchuvstvitelna'' glavichka kakto se proiznese ti !A za srasnalata glavichka imah predvid che kogato chlena mi e v pokoi,glavichkata e pribrana i ne se vijda.I obratnoto kogato e vav vazbudeno sastoianie.No glavnia problem e bolkata.Kaji kakvo da pravq?

kak да ти кажа какво да правиш след като не ми е ясна генезата на проблема.
твърде разнопосочно го дефинираш ти.

описваш нормално състояние на пенис.
в покой при равни други условия главичката следва да бъде покрита с кожичката на препуциума.

в ерекция - трябва да е открита.

от многото писане остава идеята, че чувствителността е проблем?!

DimitarMinkov
04-30-2009, 20:47
Благодаря Ви за дадената информация. Имам само един въпрос...Колко пари горе доло струва операцията?

Благодаря предварително! :)

batkodoki
04-30-2009, 21:11
Не разбрах къде си противореча. Ако може да ми посочиш къде точно за да се поправя. А относно родителите ми, искаш да пратя свиделство за специалност и на двамата ли?

Ще се повторя, момче на 13 съм. Като малък са ми разлепяли пишката при уролог (7-8 годишен мисля). Имам едни бели секрети след главичката надолу(когато е забелен пениса ми). Тях ги чистя като се къпя всеки път. Все пак искам да знам какви точно са тия секрети.

Забелязъл съм че пениса ми (както споменах по-горе) може да се забелва в нормално състояние. Но като получа ерекция се забелва само до някъде и не слиза под коронката на пениса. Дори кожичката не стига до самото ръбче. Изпъва се около 3-4 милиметра преди ръбчето, и не съм я напрягал много силно.

Надявам се сега проблема ми да звучи по-добре. И не разбрах защо ще искам да лъжа, че имам проблеми ама хайде...

не се пали Дечко, със студентите и специализантите нямам такива проблеми каквито носи тази уж простичка Тема във някакъв Форум...

според описаното от теб - ти истинска класическа фимоза нямаш! :)
дали и ще ли се прояви някаква форма на реалативна фимоза при теб е въпрос на време и практики.

мен лично ме дрази и гневи, че при ДВАМА родители медици си бил подложен на дивашката процедура на "аблацио", която служи за... и до.. какво води можеш да прочетеш в пилотната тема, част "синехии"!
в този ред на мисли, много се надявам Те да са се сдобили с необходимите и изискуеми сертификати за Специалност далечни от тези, на които аз полагам параф! :P

по същество: на 13 тези "бели секрети" са съвсем нормално явление. в по-късна въраст ще се именуват "смегма". има възрастова специфика, но так или иначе трябва да бъдат отмивани АКО пишока позволява да бъде заголван.

по вторият и по-важен въпрос - играта с пишока осъществявай ВИНАГИ при помоща на някаква подходяща смазка (бебшко олио-ГЕЛ) без насилие, напъване, натягане!!!

бавно, но сигурно с нарстването обема и дължината на пишока нещата би следвало да си дойдат по местата!

Isoxa
04-30-2009, 21:34
Благодаря много. И извинявай ако има нещо. :oops:

haidutin1
05-01-2009, 09:58
Здравейте!

Извинявам се, че няколко дни не съм писал коментари...

Видях, че Баткодоки се е върнал с много постове в помощ на нуждаещите се, все пак неговата помощ е най-ценната и за подробните съвети към момчетата трябва да му благодарим всички :)

При мен всичко изглежда наред, нямам проблеми с чувствителността, чат-пат слагам по малко олио-гел.
Още не е добил крайния вид, който очаквам, но съм търпелив.
Местата на шевовете още не са се прибрали напълно, а отокът е съвсем лек и си сменя формата и разположението при мастурбация :-D

Не се притеснявам, изглежда вече съм се възстановил почти напълно.

Обещавам друг път да не отсъствам толкова и да се опитвам да помагам с каквото мога :)

pitan4icata
05-01-2009, 12:50
на някй от вас да му се е цепвало гемчето при секс(или при рязко издърпване) и какво е направил...?
ето и по-конкретно проблема: http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=244927&highlight=

georgi12
05-01-2009, 17:16
между 200 и 800 лв. в зависимост от клиниката.

anonimnost
05-02-2009, 20:03
честно да ви кажа обрязването е най добрият и хував начин + това е и хичиенично ! ЕВАЛАТА НА ТУРЦИТЕ ! :razz: :grin: :grin: :grin:

Academic
05-02-2009, 21:18
значи мисля да се обреза та въпроса ми е колко време се въстановява и има ли нужда от шевове

teodosi13
05-03-2009, 09:07
@- Academic
Ми аз вече правя седмица и два дена и се чуствам много добре даже в момента му правя баня. Отока почти е изчезнал, раните почти са се махнали, не усещам натиск или болка вече дори и при възбудено положение. Има все пак още конци де само дето немога да ги видя. Единствения проблем ми е главичката мн е чуствителна и е кофти боли ме като я пипам за това като си правя превръзката, я обгръщам почти цялата зада няма толкова допир. Повечето си почивам и излежавам в нас.

@ - haidutin1
Въпрос към теб. Колко дена вече правиш от деня на операцията ? Искам да си направа малко сравнение с мен. И да знам кога ще мога да мастурбирам че откачих. :D

fire_magic
05-03-2009, 12:52
турчин да си на то свет беЕ :D

haidutin1
05-03-2009, 18:13
на някй от вас да му се е цепвало гемчето при секс(или при рязко издърпване) и какво е направил...?
ето и по-конкретно проблема: http://teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=244927&highlight=


Приятелят ти да отива на лекар без да чака повече, не знам какво може да стане ако отложи, но със сигурност няма да е комфортно. Най-вероятно ще му режат гемчето, защото е късо.

За Теодоси13 - операцията ми беше на 13-ти март и мастурбирах за пръв път на 20-тия ден, добре е по принцип да се изчака :)

По определени причини за операцията не съм платил нито лев, но 200-800 лева ми се виждат малко множко....

xname
05-03-2009, 20:27
33 ден за втори път правя секс!!!да кажа честно още ме понаболява когато го пъхам но няма начин рано е още според мен за секви игри!!!има време ще почакаме и ще видим........по него......няма отоци има малка коричка но много малка около милиметър от гемчето и сбръчкано от хванатото с конците където е било.....всичко е ок според мен не се притеснявам от нищо.......че преди това си имах некви опасения дали всичко ще се оправи но просто е искало време......поздрав на всички!!!

Academic
05-04-2009, 09:12
а още идин въпрос при обрязването колко време след операцията се въэтановяваш напълно пият ли се лекарства и колко време след това може да се прави секс

haidutin1
05-04-2009, 15:16
Писано е хиляди пъти в темата - при всеки възстановяването е различно, но по принцип 20-30 дни като секс изгягвай да правиш поне месец. Не, не се пият хапчета.

batkodoki
05-04-2009, 21:17
честно да ви кажа обрязването е най добрият и хував начин + това е и хичиенично ! ЕВАЛАТА НА ТУРЦИТЕ ! :razz: :grin: :grin: :grin:

изявлението противоречи по принцип с базовите начала на коментираната тема - "ПО МЕДИЦИНСКИ ПРИЧИНИ!"

внася конфронтационнен етно-религиозен елемент в ЧИСТО МЕДИЦИНСКИ ПРОБЛЕМ!

МНОГО МОЛЯ ПРАВОИМАЩ АДМИНИСТРАТОР/МОДЕРАТОР ДА ИЗТРИЕ МНЕНИЕТО!!!

Благодаря!

batkodoki
05-04-2009, 21:19
турчин да си на то свет беЕ :D

изявлението противоречи по принцип с базовите начала на коментираната тема - "ПО МЕДИЦИНСКИ ПРИЧИНИ!"

внася конфронтационнен етно-религиозен елемент в ЧИСТО МЕДИЦИНСКИ ПРОБЛЕМ!

МНОГО МОЛЯ ПРАВОИМАЩ АДМИНИСТРАТОР/МОДЕРАТОР ДА ИЗТРИЕ МНЕНИЕТО!!!

Благодаря!

radoslav91
05-04-2009, 23:53
Аз имам следния въпрос. Значи не съм се интересувал досега за подобен тип болести и съвсем случайно попаднах на тая тема. Та от прочетеното за трите диагнози стигнах до извода, че явно имам 2 проблема. Хипертрофична фимоза(не съм сигурен, но от това което прочетох за нея, при мен има някои съвпадения) и късо гемче. Та понеже съм много срамежлив, а пък и досега не съм имал проблеми и не съм му обръщал внимание, се чудя дали да не ида на лекар пък той да си каже професионалното мнение. На 18 години съм и поне няма да се наложи да кажа на родителите ми за тоя преглед(предполагам), но ако лекарят каже, че има проблем тогава вече срам несрам всичко ще се споделя, в крайна сметка ако от тях се притеснявам, какво остава от лекарите. Та понеже ще трябва да посъбера смелост да го направя, питам дали да чакам или колкото по бързо толкова по-добре.

teodosi13
05-05-2009, 09:00
@-radoslav91

Спокойно човек ! И аз бях така ама първо на баща ми, после на майка ми Като и на двата пъти първо ги оставих да прочетът първия пост на @batkodoki. От тама личен лекар и си готов.

Аз искам да изразя своето отчаяние вече. Писна ми всеки ден на два пъти топене превръзване. Вчера докато бях на вън ми падна превръзката и трябва да ви кажа че беше супер гадно.. нема ли да минава тва ! :-x Ден 11-ти карам сега. Сега пак баня забелязвам нещо бяло като тоалетна хартия разградено излиза под кожата тама където са конците да не би да е разграден конец тва ? Главичката е почти изчистена от корички и тем подобни ранички но пак си боли. Забелязах също че вече като го дървя почти не забелязвам болка от натиск. Всеки път като махам превръзката има съвсем малко кръв от конците сякаш защото от тама излиза но е съвсем малко... Незнам ама ми писна супер мн. :(

formula 1
05-05-2009, 11:17
Здравейте!
:)
Отдавна не съм писал и реших да го направя! Опреацията ми (пълно обрязване) ми беше на 17-ти март.
Нещата при мен са много добре и постоянно се подобряват. Много съм доволен и си мисля, че моят хирург си е свършил добре работата! Вече много, много отдавна си ходя с боксерки и без превръзка- неприятното усещане от търкането в бельото изчезна-свикнах с това и май наистина нещата са добре. Интересното при мен е, че кончетата се позадържаха доста и все още има едно което не епаднало- то е отдолу където е било гемчето и където има все още мъничък отток. Друго нещо, което прави впечатление при мен е това, че когато не съм в ерекция и пишока ми е съвсем в спокойно състояние част от кожата, която е оставена като в резерв за ерекциите, се подгъва и минава над ръбчето на главичката и покрива пчти половината ми главичка. Значи там където е рязана кожата и беше зашито не минава нагоре- то няма и как, защото съм с пълно образване, но кожата отзад се подвива и покрива и ръбчето където бяха кончетата и покрива главичката ми донякъде. Оказва се, че това е търсен ефект от хирирга, който ме е оперирал и че това помага за по-доброто запазване на чувствителността и влажността на главичката на пишока ми!
Иначе вече отдавна мастурбирам и усещането когато го правя става все по-хубаво- ерекцията ми е много силна и това ме радва- преди операцията имах проблем с ерекцията. Сега съм много доволен! Все още обаче не смея при мастурбирането да стимулирам главичката. Стимулирам ствола и основата на пениса. Предполагам, че скоро ще дойде и момента, когато ще мога да стимулирам и главичката!
:)
Май за сега това е общо взето от мен! С удоволствие бих помогнал и дал съвет на всеки, който го интересува нещо- така, че питайте смело и тук както и на лична!

haidutin1
05-05-2009, 20:16
Аз имам следния въпрос. Значи не съм се интересувал досега за подобен тип болести и съвсем случайно попаднах на тая тема. Та от прочетеното за трите диагнози стигнах до извода, че явно имам 2 проблема. Хипертрофична фимоза(не съм сигурен, но от това което прочетох за нея, при мен има някои съвпадения) и късо гемче. Та понеже съм много срамежлив, а пък и досега не съм имал проблеми и не съм му обръщал внимание, се чудя дали да не ида на лекар пък той да си каже професионалното мнение. На 18 години съм и поне няма да се наложи да кажа на родителите ми за тоя преглед(предполагам), но ако лекарят каже, че има проблем тогава вече срам несрам всичко ще се споделя, в крайна сметка ако от тях се притеснявам, какво остава от лекарите. Та понеже ще трябва да посъбера смелост да го направя, питам дали да чакам или колкото по бързо толкова по-добре.

Как така не си имал проблеми и продължава да не ти пречи, а мислиш, че имаш фимоза и късо гемче? Сигурно е възможно, ако е изключително леко. Трябва да се посъветваш с лекар, няма от какво да те е срам, става въпрос за твоето лично здраве, за което трябва ти сам да мислиш.


Теодоси 13, пести си нервите, няма за какво толкова да се ядосваш :)
Едва 11-ти ден ти е, слагай си превръзка и продължавай да си го топиш, за твое добро е. Тези неща ги продължи поне още седмица.
За белите неща не знам, не съм имал такива, но предполагам, че е нормално :)
Съвсем скоро ще започнеш малко по малко да забравяш за този си проблем и всичко ще е наред.

nicknaame
05-07-2009, 11:56
Здравейте,
четейки тази тема стигнах до извода че и аз имам проблем.
При ерекция го забелвам, но кожата стига до зад ръбчето и усещам болка и напрежение..Като мастурбирам не ми е забелена главичката.Винаги съм си мислел че при секс много ще ме боли, зашото и главичката е чувствителна при допир.Досега винаги съм слагал презерватив и нямах проблеми, но предполагам при секс без кондом постоянно ще се забелва от движението а това ме боли когато ми е еректирал.

При вас така ли е ? Като сте в ерекция имате ли проблем да си забелите главичката и да си седи така при секс и мастурбация ?

haidutin1
05-07-2009, 12:23
В началото на темата е споменато - не трябва да има болка и напрежение при забелването, трябва да става спокойно и лесно. Отиди на лекар, сигурно имаш лека фимоза.

batkodoki
05-08-2009, 21:44
Аз имам следния въпрос. Значи не съм се интересувал досега за подобен тип болести и съвсем случайно попаднах на тая тема. Та от прочетеното за трите диагнози стигнах до извода, че явно имам 2 проблема. Хипертрофична фимоза(не съм сигурен, но от това което прочетох за нея, при мен има някои съвпадения) и късо гемче. Та понеже съм много срамежлив, а пък и досега не съм имал проблеми и не съм му обръщал внимание, се чудя дали да не ида на лекар пък той да си каже професионалното мнение. На 18 години съм и поне няма да се наложи да кажа на родителите ми за тоя преглед(предполагам), но ако лекарят каже, че има проблем тогава вече срам несрам всичко ще се споделя, в крайна сметка ако от тях се притеснявам, какво остава от лекарите. Та понеже ще трябва да посъбера смелост да го направя, питам дали да чакам или колкото по бързо толкова по-добре.

здр:)

чак пък "двете в едно" чак на 18годишната си възраст да установиш е леко необичайно, не че не е възможно :)

много е възможно и съвсем нищо да ти няма, а просто да спадаш в категорията "мързеливи сръчни ръце".
ако препуциумът (кожичката) е дълга, или много дълга, и в покой стои пред връхчето на главичката като набръчкано хоботче от нежна и финна тясна кожичка - това е предпоставка за наличие на някаква релативна фимоза, но изобщо не е задължително да я имаш ако в кръжока "сръчни ръце" не си мързелувал.

при този тип кожичка, след забелването на главичката много често гемчето се възприема като "ограничител" на разстилането на "многото кожа" зад главичката. и тук трябва да се прецени дали наистина гемчето е късо, дали кожичката е много и дали изобщо това е проблем?!

за "срама": полът е нормална човешка физиологична потребност, каквито са храненето или спането например.
защо никой не се "срамува" да се храни или спи със/при/пред други хора?

разбира се, че винаги е добре да те види спец "на живо", но също е добре да си наясно какво точно искаш и да имаш дръзновението да отстояваш исканията си.
в противен случаи просто някой ще те погледне за две минути дез дори да те "чуе" какво казваш, ще ти сложи диагноза "нищо ти няма", което изобщо няма да означава, че с твоите данни не е осчетоводена "клинична пътека" за радост на съответното Заведение :?

batkodoki
05-08-2009, 21:46
Здравейте,
четейки тази тема стигнах до извода че и аз имам проблем.
При ерекция го забелвам, но кожата стига до зад ръбчето и усещам болка и напрежение..Като мастурбирам не ми е забелена главичката.Винаги съм си мислел че при секс много ще ме боли, зашото и главичката е чувствителна при допир.Досега винаги съм слагал презерватив и нямах проблеми, но предполагам при секс без кондом постоянно ще се забелва от движението а това ме боли когато ми е еректирал.

При вас така ли е ? Като сте в ерекция имате ли проблем да си забелите главичката и да си седи така при секс и мастурбация ?

ВЪЗРАСТ?!

StanDarT
05-10-2009, 13:03
здравеите преди месец месец и полвина ми направиха операция от късо гемче.. писал сам за съсоянието си 2-3 пъти и реших сега да драсна още 1 коментар... значи сичко мина нормално но все още има малко проблеми при забелването в ерекция но лекаря ми каза че с бани и бебешко олио проблема ще изчезне и ще продължавам и ще чакам резултат.. на 16 години сам.. и да ви кажа на които му предстои такава операция да не се плаши няма нищо страшно при мен нито болка имаше нито нищо ..аиде успех на всички по някое време пак ще пиша ;)

nicknaame
05-10-2009, 20:33
Здравейте,
четейки тази тема стигнах до извода че и аз имам проблем.
При ерекция го забелвам, но кожата стига до зад ръбчето и усещам болка и напрежение..Като мастурбирам не ми е забелена главичката.Винаги съм си мислел че при секс много ще ме боли, зашото и главичката е чувствителна при допир.Досега винаги съм слагал презерватив и нямах проблеми, но предполагам при секс без кондом постоянно ще се забелва от движението а това ме боли когато ми е еректирал.

При вас така ли е ? Като сте в ерекция имате ли проблем да си забелите главичката и да си седи така при секс и мастурбация ?

ВЪЗРАСТ?!

На 20 год съм

Bosen
05-11-2009, 07:34
Здравейте! Аз съм момче на 23години и имам следния проблем. Преди време ми се получи нещо като изсъхване, върху кожата която се забелва (подобно е на напукани устни), интересното е че е само на един участък във формата на обрач малко по надоло от върха. Когато го забелвам в отпуснато състояние няма почти никакъв проблем, но когато е във възбудено, забеля ли го кожата в онзи участък където е като изсъхнало се нацепва на ресни . Ходих при личната ми лекарка и тя ми изписа гентамицин актавис, мазах го една седмица по 3 пъти на ден и се оправи, но като спрях пак почна да се нацепва, но по много по малко без да изсъхва. Пак отидох до лекарката ми и този път ми изписа разтвор на пиоктанин 2% (едно като мастило), за сега с него няма ефект. Тя ми каза че това лекарство щяло да ми "смени кожицата дето изсъхва".

Компетентните хора нека да си кажат мнението че вече почвам да се притеснявам да не земе да изсъхне целия че тогава :o :booooomb: :D

Debianeca1
05-11-2009, 11:37
Здравейте! На 24 съм и имах следния проблем. Късо гемче и много кожа. След разговор с уролог-а той ми каза, че не се налага пълно обрязване, но мен ме притесняваше, че трудно го забелвах целия и едва стоеше кожата зад главичката. В интерес на истината с времето ставаше все по трудно. Казах на уролага да реже всичко, той не приветства добре решението и ме убеждаваше как не е наложително, но аз си настоях. След операцията на следващия ден ходих за превъзка, но той ми каза, че няма нужда да я сменямае за да може да зарастне раната и да я сменя чак в понеделник. Операцията беше в четвъртък. В събота вечерта обаче тя беше на път да падне и аз я смених като намазах прилично с йодасепт. Мислех и днес да го направя така и от утре с баните със смрадлика както ми каза въпросния лекар. С йодасепта наистина си има щипане парене но се търпи. Четох темата поне в по-голямата и част и ме интересува следното:

Кога е нормално да се свали превръзката и да се ходи без марли?
Колко бани със смрадлика е препоръчително да се правят на ден - 2 - 3 ?
Чета инструкцията на смрадликата и се чудех дали 1 L на баня е ок като количество?
Доколкото разбрах правилния начин за баните е да се измие първо пишока, след това баня ( тук не знам дали трябва да е прецедена през марля ) и 2 часа след това се намазва с йодасепт?

Извинявам се ако е било отговорено на тези въпросно, но просто не съм го намерил отговора.

georgi12
05-11-2009, 13:11
Здравейте! На 24 съм и имах следния проблем. Късо гемче и много кожа. След разговор с уролог-а той ми каза, че не се налага пълно обрязване, но мен ме притесняваше, че трудно го забелвах целия и едва стоеше кожата зад главичката. В интерес на истината с времето ставаше все по трудно. Казах на уролага да реже всичко, той не приветства добре решението и ме убеждаваше как не е наложително, но аз си настоях. След операцията на следващия ден ходих за превъзка, но той ми каза, че няма нужда да я сменямае за да може да зарастне раната и да я сменя чак в понеделник. Операцията беше в четвъртък. В събота вечерта обаче тя беше на път да падне и аз я смених като намазах прилично с йодасепт. Мислех и днес да го направя така и от утре с баните със смрадлика както ми каза въпросния лекар. С йодасепта наистина си има щипане парене но се търпи. Четох темата поне в по-голямата и част и ме интересува следното:

Кога е нормално да се свали превръзката и да се ходи без марли?
Колко бани със смрадлика е препоръчително да се правят на ден - 2 - 3 ?
Чета инструкцията на смрадликата и се чудех дали 1 L на баня е ок като количество?
Доколкото разбрах правилния начин за баните е да се измие първо пишока, след това баня ( тук не знам дали трябва да е прецедена през марля ) и 2 часа след това се намазва с йодасепт?

Извинявам се ако е било отговорено на тези въпросно, но просто не съм го намерил отговора.
Поздравления за избора ти !
Непълното е малко като клан-недоклан .Моето обрязване е малко повече от пълно .
Сега по същество .
Аз носих превръзка точно 20 часа .Носенето на превръзка разбира се е донякъде и личен избор . Някои с по-чувствителни главички им се налага доста да поносят .Баните със Смрадлика - два пъти дневно , като на 1 литър вряща вода слагаш две супени лъжици от листата , след което вариш 5 минути . Оставяш да изстине до стайна температура цедиш през цедка и наливаш в чашка от кафе и си го топиш но не повече от 5-6 минути , особено в първите дни , докато е още прясна раната .
Прекалено дългото топене води до размекване на тъканта и отваряне на раната. След банята ще се появи на местата на шевовете нешо като покритие с белезникав цвят - не го закачай . Първите поне 5 дни не бива да го миеш и мокриш , но разбира се - идеална хигиена - гледай да не го мокриш докато уринираш (Ходи по малка седнал като момиченце - знаем , че много пръска )и задължително след това попивай .
Не знам кой ти е казал на открита рана да слагаш Йодасеп ?!Йодасепт не бива да използваш повече от 3 дни , като слагаш МИНИМАЛНО , не обилно количество .

Debianeca1
05-11-2009, 16:00
Здравейте! На 24 съм и имах следния проблем. Късо гемче и много кожа. След разговор с уролог-а той ми каза, че не се налага пълно обрязване, но мен ме притесняваше, че трудно го забелвах целия и едва стоеше кожата зад главичката. В интерес на истината с времето ставаше все по трудно. Казах на уролага да реже всичко, той не приветства добре решението и ме убеждаваше как не е наложително, но аз си настоях. След операцията на следващия ден ходих за превъзка, но той ми каза, че няма нужда да я сменямае за да може да зарастне раната и да я сменя чак в понеделник. Операцията беше в четвъртък. В събота вечерта обаче тя беше на път да падне и аз я смених като намазах прилично с йодасепт. Мислех и днес да го направя така и от утре с баните със смрадлика както ми каза въпросния лекар. С йодасепта наистина си има щипане парене но се търпи. Четох темата поне в по-голямата и част и ме интересува следното:

Кога е нормално да се свали превръзката и да се ходи без марли?
Колко бани със смрадлика е препоръчително да се правят на ден - 2 - 3 ?
Чета инструкцията на смрадликата и се чудех дали 1 L на баня е ок като количество?
Доколкото разбрах правилния начин за баните е да се измие първо пишока, след това баня ( тук не знам дали трябва да е прецедена през марля ) и 2 часа след това се намазва с йодасепт?

Извинявам се ако е било отговорено на тези въпросно, но просто не съм го намерил отговора.
Поздравления за избора ти !
Непълното е малко като клан-недоклан .Моето обрязване е малко повече от пълно .
Сега по същество .
Аз носих превръзка точно 20 часа .Носенето на превръзка разбира се е донякъде и личен избор . Някои с по-чувствителни главички им се налага доста да поносят .Баните със Смрадлика - два пъти дневно , като на 1 литър вряща вода слагаш две супени лъжици от листата , след което вариш 5 минути . Оставяш да изстине до стайна температура цедиш през цедка и наливаш в чашка от кафе и си го топиш но не повече от 5-6 минути , особено в първите дни , докато е още прясна раната .
Прекалено дългото топене води до размекване на тъканта и отваряне на раната. След банята ще се появи на местата на шевовете нешо като покритие с белезникав цвят - не го закачай . Първите поне 5 дни не бива да го миеш и мокриш , но разбира се - идеална хигиена - гледай да не го мокриш докато уринираш (Ходи по малка седнал като момиченце - знаем , че много пръска )и задължително след това попивай .
Не знам кой ти е казал на открита рана да слагаш Йодасеп ?!Йодасепт не бива да използваш повече от 3 дни , като слагаш МИНИМАЛНО , не обилно количество .

Екстра! Мерси много точно това исках да знам. За мокренето имаш предвид освен баните в смрадлика? В тях целия го топиш нали?
Е то срам не срам няма как, седнал си ходиш, че иначе си като противопожарен маркуч... това кога се оправя горе-долу след седмица - две ?

y4itos
05-12-2009, 12:23
Аз да се похваля днес ходих на уролог и ми каза, че ще ме обрежат заради фимоза.Най - накрая проблемът ще бъде решен. :grin: :grin: :grin: Само искам да ви питам кое обрязавне е по - добро, пълното или частичното? :-o Моля да ми пишете на ЛС, който може да ми помогне. \:D/

SexyChild
05-12-2009, 12:39
Аз да се похваля днес ходих на уролог и ми каза, че ще ме обрежат заради фимоза.Най - накрая проблемът ще бъде решен. :grin: :grin: :grin: Само искам да ви питам кое обрязавне е по - добро, пълното или частичното? :-o Моля да ми пишете на ЛС, който може да ми помогне. \:D/
Пълното, макар че аз съм с частично.

GeorgeP
05-12-2009, 13:00
Значи попринцип всяко дете , когато се роди , кожичката на пениса му е залепена за главата . Някои лекари карат родителите да им сецат паците по малко , по малко и тя се отлепя , а пък иначе около 12-13 годишна възраст горе-доло тя сама почва да се отлепя . Малко е полезнено като пикаеш , ама .. :D

georgi12
05-12-2009, 17:00
Какво да бъде е въпрос на личен избор . Съществуват няколко стила на обрязване - минимално ,частично , отпуснато умерено и пълно .
Минимално - когато препуциумът е по-дълъг и прави като хоботче пред главичката - В спокойно състояние главичката е покрита с кожа , само уретарният отвор се вижда .
Частично - В нормално състояние от 3/4 до 1/2 от главичката е покрита с кожа.
Отпуснато - В нормално състояние главичката е покрита от около 1/3 .
Умерено - в нормално състояние кожичката стои набръчкана зад короната на главичката , в някои случаи покрива до 1/4 от главичката .
Пълно - В нормално състояние има лека гънка зад главичката.
http://halfclip.dyndns.info/style/style_zones.jpg

batkodoki
05-12-2009, 20:02
Здравейте,
четейки тази тема стигнах до извода че и аз имам проблем.
При ерекция го забелвам, но кожата стига до зад ръбчето и усещам болка и напрежение..Като мастурбирам не ми е забелена главичката.Винаги съм си мислел че при секс много ще ме боли, зашото и главичката е чувствителна при допир.Досега винаги съм слагал презерватив и нямах проблеми, но предполагам при секс без кондом постоянно ще се забелва от движението а това ме боли когато ми е еректирал.

При вас така ли е ? Като сте в ерекция имате ли проблем да си забелите главичката и да си седи така при секс и мастурбация ?

ВЪЗРАСТ?!

На 20 год съм


Щом вече си на 20 год ,това което описваш вероятно вече представлява проблем.
Възможно е да се касае за някаква релативна фимоза, слабо изразена.

В общия случай:
Много по-важно е, че най-вероятно всички тези проблеми не биха били днес на лице, ако и ти в периода на съзряване не си попаднал в числото на “мързеливите сръчни ръце” само защото не е имало кой да ти обясни, че при всяка игра с пишока е повече от желателно да се опитваш - в началото внимателно, после не толкова – да заголваш главичката колкото тя позволява.
В началото това упражнение носи леко специфични усещания, изисква усилие и внимание, а тъй като половото удоволствие в онази възраст може да се постигне и с не забелена главичка, както пишеш: “..Като мастурбирам не ми е забелена главичката” – на тази и практика се свиква понеже не създава видим проблем поне докато става въпрос за игра и то със собствената си ръка. Когато обаче нещата естествено стигнат до полов контакт с партньор проблема става осезаем и се изразява в две посоки:
- главичката е запазила една свръхчувствителна сетивност която с възрастта и при “правилна игра” би трябвало да е отдавна отшумяла.
- явява се моментът в който препуциумът съвсем неохотно, често болезнено и винаги само принудително открива главичкта, което пък изявява предишният описан проблем.

В частният случай - много е възможно да се касае за наистина релативна фимоза, съчетана или не и с късо гемче.
Но самият факт, че 20 години кой знае какъв дискомфорт, който да те накара да се обърнеш за помощ кум спец няма, липсата на значим инцидент и най-важното – факта че пенисът позволява да бъде заголена главичката в ерекция навеждат към първата хипотеза, без да изключват втората.

Следва разбира се въпросът: какво да се прави за да се преодолее описаното състояние?

Има САМО четири възможности:
- упражнения, един вид масажи или “правилна” техника на игра с пишока – при теб със сигурност това НЯМА да сработи, прекалено голям си.
- консервативно лечение, опит за преодоляване на описаното състояние с кремчета, гелчета, мазила + бани + описаното като първа възможност. – може да реши проблема в зависимост от неговата степен на изразеност.
- Хирургическа интервенция. – решава радикално проблема, но пък поставя нови: психологически, емоционални, медицински, социални.
- Не правиш нищо и в следващите 40-50 години си караш някак си просто “така както е” в момента. А след тези следващи 40-50 години те уверявам ще имаш други приоритети и функционалният статус на пенисът ти няма да представлява никакъв значим интерес за теб :)

p.s.
позволих си да бъда по обстоен в този си пост, не толкова като отговор на питащият (инфото по детайлите на конкретният случай не е достатъчно за някакво мотивирано заключение и конкретна препоръка), колкото като грубо нахвърляне на основни моменти от кометираната тема Фимоза – и вс това с единствена цел новопоявяващите се потребители и читатели да бъдат стимулирани да четат НЕ само последната страница, а цялата нишка на темата в развитието на която всички тези въпроси са обстойно коментирани и то по повод на конкретни клинични случаи описани в развитие.

batkodoki
05-12-2009, 21:10
Здравейте! Аз съм момче на 23години и имам следния проблем. Преди време ми се получи нещо като изсъхване, върху кожата която се забелва (подобно е на напукани устни), интересното е че е само на един участък във формата на обрач малко по надоло от върха. Когато го забелвам в отпуснато състояние няма почти никакъв проблем, но когато е във възбудено, забеля ли го кожата в онзи участък където е като изсъхнало се нацепва на ресни . Ходих при личната ми лекарка и тя ми изписа гентамицин актавис, мазах го една седмица по 3 пъти на ден и се оправи, но като спрях пак почна да се нацепва, но по много по малко без да изсъхва. Пак отидох до лекарката ми и този път ми изписа разтвор на пиоктанин 2% (едно като мастило), за сега с него няма ефект. Тя ми каза че това лекарство щяло да ми "смени кожицата дето изсъхва".

Компетентните хора нека да си кажат мнението че вече почвам да се притеснявам да не земе да изсъхне целия че тогава :o :booooomb: :D


Искам да бъда много добре прочетен и ясно разбран!

ВСЕКИ проблем с пениса е извън сферата на компетентност на ОбщоПрактикуващиятЛекар (ОПЛ), освен ако не е имал гениалността да се сдобие със специалност по: Обща медицина + Педиатрия + Хирургия + Урология + Андрология + Дерматология + Ендокринология!
За такъв гений ОПЛ в БГ аз не знам!
Ако някой знае – да пише.

ОПЛ е длъжен да предложи, а ваше право е да изисквате консултация със Специалист според обсега на компететност касаещ даден проблем!


Проблема, който описваш и хода на развитието му могат да окажат сериозно влияние върху функционалните възможности на пениса ти в дългосрочна перспектива.
Какво имам пред вид:
- всяка необичайна промяна по гланса и/или препуциума “всеспециализираните” ОПЛ най-често диагностицират “на око” с фразата “ аа..гъбички няк’ви” и се започва едно лудо изписване на локални антибиотични&антимикотични, препарати. Следва сменянето на 1-2-5-10 различни “неща” докато някое “не подействува”!

това е груба грешка в медицинското изкуство!!!

Защо?
Защото всяко състояние свързано с нарушаване целостта на препуциума ( “..се нацепва на ресни”) на практика означава, че на това място “нещо” е променило нормалният тургор на тъканнта, образуват се освен видимите и много невидими микротравми, за запълването на които с нормална еластична тъкан пречи същото “нещо” и реакцията която то поражда локално или общо.
Крайният резултат докато сменяме различни фармакоактивни средства е, че като защитна реакция на мястото на тези ранички системата изгражда различна по свойства тъкан, нееластична, неразтеглива. Ако не се приложи навременно и адекватно лечение на причината - притежателят на един съвсем нормално функциониращ пишок един ден се събужда с очевидно фимозен такъв. Неизбежно следва обрязване рано или късно…
И това е само в идеалният случай, когато се касае наистина за контаминация с “гъбички”. Но да не забравяме, че съществуват и ред болестни състояния на препуциума/гланса, които имат сходна “на око” симптоматика, но имат съвсем различна генеза, протичане, лечение и прогноза!

Да поправиш един “фабрично повреден пишок” – е изкуство!

Но наистина голям “майсторлък” трябва да повредиш фабрично перфектен такъв!

Напоследък все повече се убеждавам, че женскополовите колеги ОПЛ, които с лекота “лекуват” всякакви микози на око и по ЖенскаПС са шампионки в този тъжен “майсторлук”!

Конкретно:
- консулт с Дерматолог!
- Консулт с Уролог/Андролог.
не с един от двамата!
на 23 изобщо нищо не ти пречи да чуеш двете становища и да си поговорите "изобщо" за какъвто и да е проблем касаещ пениса, ако и двамата звучат еднакво успокоително :)

Много се надявам наистина да се касае за преходно състояние, неудачното лечение на което до тук не е увредило необратимо свойствата на препуциума!

CzRider
05-13-2009, 14:38
Zdraveite , zna4i predi 3 dni izleznax ot bolnicata sled obrqzvane (siunet) na 17 godini sam i ot 13 godi6en imam problem s "mahaloto" :( dogava me zavedoxa na dermatolog i mi izpisaxa nekvi mazila no neserioznoto otno6enie ot moq strana i neredovonoto mazane ne okazaxa polojitelen efekt :D ta sega yrolog mi postavi diagnoza Lichen sclerosus et atrophicus zvu4i stra6no a :/ i nemoga da razbera v bolnicata do4ux 4e me operirat ot fimoza dali tezi dve ponqtiq sa ednakvi i dali obrqzvaneto 6te dade jelanie efekt . sastoqnieto na pi6oka mi se izrazqva6e v stesnena koji4ka bqla na cvqt moje6e da se vidi kak kojata nqkak si se e srastvala.. Sega mai sa mi napravili cqlostno obrqzvane za6toto glavi4kata mi e zagolena i zipi4kata koqto durji kojata za glava q nqma no po stvola ima dosta koja koqto se e sabrala no pri erekciq se razpuva ;) su6to taka imam 6evove trqbva li :? su6to ako moje da mi dadete savet za6tot sega sutrin i ve4er pravq promivki na penisa si sas Tetra i si salgam marli4ka dokato zareastne taa ... nqkoi po kompetenten da mi kaje kak po burzo moga da se vuztanovq ot ranite .. i sled tova drazneneto ot trieneto v belioto e yjasqva6to :S :S pri seki lek dopir napravo podska4am ... molq pomo6ttttt....
BLAGODARQ predvaritelno!!!

P.S iskreni izvineniq za latinicata :o

CzRider
05-13-2009, 15:02
zabravih da dobqvq i ma4eniqta ot ni6tnite erekcii imam 4uvstvoto 4e tezi 6evove 6te izpra6tqt a bolkata e ybiistvena predi ne mi be6e taka kogato ne bqx reznat polu4avax erekcii no ne tolkova 6esto sega prez 20 minuti to4no se ynesa da zasqpq i toi re6ava 4e ne e vreme za spane tva ve4e 3 ta no6t prez denq si e normalen.... izkliu4itelno sam pritesnen

haidutin1
05-13-2009, 17:05
Доколкото прочетох с помощта на Гугъл това заболяване няма нищо общо с фимозата, но явно е трябвало да ти махнат кожата и ето те в клуба :)

Не се притеснявай, погледни и по-назад в темата много момчета са писали как върви възстановяването. Ти си продължавай тетрата и си сменяй превръзките и след време ще забележиш разликата.
И за ерекциите многократно е писано - напълно нормални са и не се дължат на операцията, просто като не си бил порязван там не си ги усещал, а сега са болезнени. Спокойно, и шевовете са нормални и всичко ще бъде наред, просто трябва да си търпелив :)

teodosi13
05-14-2009, 08:44
Ден 20-ти след операцията. Главичката няма никакви белези и ранички. Един от конците забелязах че се е махнал тъй като видях следи от него. Беше много интересно изглеждаше като кройка на които си показваше от къде е минавал конеца като чевени линийки. Отока е изчезнал мисля чо го няма никъв само останалата подганата кожичка го деформира малко. Продължавам да го къпя в спрадлика като при всеки път когато махам превръзката има съвсем малко кравчица все още излизаща от там. При промивките излиза някво бяло разграждащо се нещо според мен това е конеца няма какво друго да е. Като цяло се чуствам добре, болка има само при триене с главичката било то пръст, плат или памук. Пак казвам триене. Ако само я докосвам не боли толкова.

Тук искам да ви попитам кога ще изчезне тази сфръх чуствителност ма*ка и !?!?!

CzRider
05-14-2009, 11:47
na men mi e 4 ti den i zabelqzvam po koronkata na klavata beli kori4ki absoliutno bez4uvstveni :) i kateo e bilo gem4eto to4no na virha na gem4eto ima ne6ty julti4ko ne znam kakvo mn se za4udix dali ne se e polu4ilo nqkakvo vaspalenie i tova da e gnoi :shock: :shock: :shock: dano da nqma preavq s redovni bani 2 pati dnevno smenqma marlite sled vsqka banq...

CzRider
05-14-2009, 12:33
dali e dobre da go pe4a na slunce , nqkoi kazvat 4e po-burzo zazfravqvalo i zva6talo kori4ka :)
mneniq ???

georgi12
05-14-2009, 13:29
Ден 20-ти след операцията. Главичката няма никакви белези и ранички. Един от конците забелязах че се е махнал тъй като видях следи от него. Беше много интересно изглеждаше като кройка на които си показваше от къде е минавал конеца като чевени линийки. Отока е изчезнал мисля чо го няма никъв само останалата подганата кожичка го деформира малко. Продължавам да го къпя в спрадлика като при всеки път когато махам превръзката има съвсем малко кравчица все още излизаща от там. При промивките излиза някво бяло разграждащо се нещо според мен това е конеца няма какво друго да е. Като цяло се чуствам добре, болка има само при триене с главичката било то пръст, плат или памук. Пак казвам триене. Ако само я докосвам не боли толкова.

Тук искам да ви попитам кога ще изчезне тази сфръх чуствителност ма*ка и !?!?!
Явно при теб има свръхчувствителност.Купи си от аптеката бебешка пудра и поръсвай главичката.Мисля , че ще има облекчение на проблема .До два -три месеца най .много би трябвало да се оправи и дори да не усещаш нищо в отпуснато състояние.

haidutin1
05-14-2009, 16:12
CzRider, не се притеснвяй, не е гной, просто са някакви временни образувания по все още травмираната кожа., които след време ще се махнат. Просто не ги пипай, остави да си зараства нормално - нито коричките, нито мястото на гемчето. За печенето на слънце - нищо не мога да ти кажа, може и да помага, но пък едва ли е най-удобното нещо - не всеки има възможността да стои гол на открито :) От момчетата тук мисля, че никой не го е практикувал, и сме си добре.

Теодоси13, зависи от организма, ако имаш свръхчувствителност няма за какво да се притесняваш - и тя ще отмине след време, просто си дай една добра почивка, ако имаш възможност. Стой си повече вкъщи и навън ходи с добре завързана марля за да няма постоянно търкане. Естествено да не е много стегната, че да не се получи ефектът на парафимозата и да се получи кофти ситуация :-D
А за кървенето - сваляй марлите възможно най-леко при топенето в тетрата, внимавай да не отваряш раните. Скоро би трябвало да спреш марлите, но в твоя случай с тази чувствителност май няма да стане още. Все пак това е по индивидуална преценка.

teodosi13
05-14-2009, 21:22
haidutin1 И georgi 12 Много ви благодаря за бързите и адекватни отговори ! Да, махам марлите много внимателно като вече съм го потопил в смрадликата. Да все още съм на ясно че трябва да го превързвам и да гледам много много да не хода като кон. :) Както и да е мисля да го пробвам това с пудрата ще ви държа в течение guys ! :)

georgi12
05-15-2009, 15:32
Знаеш , че бебешката пудра е за подсечено бебешко дупенце .Кожата на бебето е много нежна . Пудрата по никакъв начин не би ти навредила , разбира се не трябва да прекаляваш.

nicknaame
05-15-2009, 17:17
Здравейте,
четейки тази тема стигнах до извода че и аз имам проблем.
При ерекция го забелвам, но кожата стига до зад ръбчето и усещам болка и напрежение..Като мастурбирам не ми е забелена главичката.Винаги съм си мислел че при секс много ще ме боли, зашото и главичката е чувствителна при допир.Досега винаги съм слагал презерватив и нямах проблеми, но предполагам при секс без кондом постоянно ще се забелва от движението а това ме боли когато ми е еректирал.

При вас така ли е ? Като сте в ерекция имате ли проблем да си забелите главичката и да си седи така при секс и мастурбация ?

ВЪЗРАСТ?!

На 20 год съм

В общия случай:
Много по-важно е, че най-вероятно всички тези проблеми не биха били днес на лице, ако и ти в периода на съзряване не си попаднал в числото на “мързеливите сръчни ръце” само защото не е имало кой да ти обясни, че при всяка игра с пишока е повече от желателно да се опитваш - в началото внимателно, после не толкова – да заголваш главичката колкото тя позволява.
В началото това упражнение носи леко специфични усещания, изисква усилие и внимание, а тъй като половото удоволствие в онази възраст може да се постигне и с не забелена главичка, както пишеш: “..Като мастурбирам не ми е забелена главичката” – на тази и практика се свиква понеже не създава видим проблем поне докато става въпрос за игра и то със собствената си ръка. Когато обаче нещата естествено стигнат до полов контакт с партньор проблема става осезаем и се изразява в две посоки:
- главичката е запазила една свръхчувствителна сетивност която с възрастта и при “правилна игра” би трябвало да е отдавна отшумяла.
- явява се моментът в който препуциумът съвсем неохотно, често болезнено и винаги само принудително открива главичкта, което пък изявява предишният описан проблем.

В частният случай - много е възможно да се касае за наистина релативна фимоза, съчетана или не и с късо гемче.
Но самият факт, че 20 години кой знае какъв дискомфорт, който да те накара да се обърнеш за помощ кум спец няма, липсата на значим инцидент и най-важното – факта че пенисът позволява да бъде заголена главичката в ерекция навеждат към първата хипотеза, без да изключват втората.

10х за отговора..
Би ли ми казал кое имаш предвид под първата и под втората хипотеза за да те разбера напълно ? а същи и какви са тези мазила които споменаваш ? Ще съм ти благодарен ако ми кажеш.Така или иначе скоро ще отида на лекар, за да проверим на място състоянието ми.

Radev91
05-16-2009, 20:21
Съвсем случайно попаднах на тази тема установих че имам проблем. При ерекция забелвам докрай с малко зор но усещам напрежение и стягане също имам късо гемче което не позволява на кожичката да се опъне докрай и след главичката по време на ерекция остава набрана кожичка. Като се опитам да го опана до край имам чуството че ще си скъсам гемчето. Имам и свръх чуввствителност при допир. На 18 години съм плс кажете какво да направя.

CzRider
05-16-2009, 22:57
zdraveite otnovo 6-ti den mi e sled operaciqta hodix na pregled i lekarq mi kaza 4e trqbva da durpam koncite pri banite sas amradlika , pravq go i se kusat neznam trqbva li ili ne? su6to taka se poqvqva nqkakv sekret jultenikav na cvqt i toi su6to me pritesnqva poqvaqv se to4no pod koroknkata na glavi4kata i otper ot strani na ve4e premaxnatoto gem4e imam dva koneca koito nqkak si sa se slepili s glavi4kata trqbva kakvo da gi pravq dosta sam se pritesnil.. se pak stava duma za pi6oka mi :/ :/ pomognete sas nqkoi polezen savet molq... :shock: :shock:

Jazzer
05-17-2009, 11:30
Не съм изчел всичките мнения във форума, но мога да кажа, че и аз имах такъв проблем и много се притеснявах и все отлагах първия път в леглото.

В момента, в който го направих и джидавката ми вече можеше да "диша". :) Малко ме болеше след първия полов акт, но се оправи пишораната.

georgi12
05-17-2009, 14:31
zdraveite otnovo 6-ti den mi e sled operaciqta hodix na pregled i lekarq mi kaza 4e trqbva da durpam koncite pri banite sas amradlika , pravq go i se kusat neznam trqbva li ili ne? su6to taka se poqvqva nqkakv sekret jultenikav na cvqt i toi su6to me pritesnqva poqvaqv se to4no pod koroknkata na glavi4kata i otper ot strani na ve4e premaxnatoto gem4e imam dva koneca koito nqkak si sa se slepili s glavi4kata trqbva kakvo da gi pravq dosta sam se pritesnil.. se pak stava duma za pi6oka mi :/ :/ pomognete sas nqkoi polezen savet molq... :shock: :shock:
По всяка вероятност нещо не си разбрал лекаря - в никакъв случай не ги дърпай . Просто си го кисни в Смрадлика и не пипай нищо .- Ако това нещо , като секрет се появява непосредствено след баните - не го закачай .Ако е зловонно - тогава има повод за притеснение .
Ако може и пиши на кирилица , защото за доста участници писането на латиница е неразбираемо.

haidutin1
05-17-2009, 15:59
zdraveite otnovo 6-ti den mi e sled operaciqta hodix na pregled i lekarq mi kaza 4e trqbva da durpam koncite pri banite sas amradlika , pravq go i se kusat neznam trqbva li ili ne? su6to taka se poqvqva nqkakv sekret jultenikav na cvqt i toi su6to me pritesnqva poqvaqv se to4no pod koroknkata na glavi4kata i otper ot strani na ve4e premaxnatoto gem4e imam dva koneca koito nqkak si sa se slepili s glavi4kata trqbva kakvo da gi pravq dosta sam se pritesnil.. se pak stava duma za pi6oka mi :/ :/ pomognete sas nqkoi polezen savet molq... :shock: :shock:

Знам, че има различни видове конци, но все пак 6 дни ми се вижда малко, 2 седмици за падане е по-добре. Все пак според мен не трябва да ги дърпаш, това е мярка, която се предприема ако не паднат до 3 седмици или повече, на теб мисля, че ти е много рано все още.
Но пак казвам, не съм наясно много с конците, може и да трябва да падат вече, но все пак нека става от само себе си, по-добре НЕ ГИ ДЪРПАЙ!

За секрета - сигурно е нормално щом лекарят не ти е казал нищо, всички момчета сме имали някакъв секрет след операцията.

Jazzer, добре ще е да споделиш нещо повече - на каква възраст си, какъв точно е бил проблемът ти, според мен ще бъде полезно за момчетата :)

nicknaame
05-17-2009, 20:27
Не съм изчел всичките мнения във форума, но мога да кажа, че и аз имах такъв проблем и много се притеснявах и все отлагах първия път в леглото.

В момента, в който го направих и джидавката ми вече можеше да "диша". :) Малко ме болеше след първия полов акт, но се оправи пишораната.

без хирургическа интервенция ли ?

CzRider
05-17-2009, 21:06
da ot drugiq put 6te pi6a na kirilica izvinqvaite.. ami az svalix okolo 5 6 koneca no te ne izlziat otvutre a samo se kusat
tezi koito stur4at a sekreta mislq 4e e ot otoka.. no ne sam siguren o6te
kori4kata na gem4eto mi padna
dosta zle za6toto otdolu kojata o6te ne e izhranena i kurvi no 6te se opravi nadqvam se.. :)
iskreno se radvam 4e ima s koi da spodelqm i iskam pomo6t pri nujda blagodarq vi :) :)

dawolverine
05-18-2009, 06:01
Здравейте . Имам следният проблем (все пак се надявам да не е проблем :-k ) и точно затова се допитвам до вас . Аз съм момче на 18 и винаги съм мастурбирал ,без да оголвам главичката . Обаче не бързам да си поставям диагнозата "фимоза" , понеже нямам проблем със самото й оголване - дори когато е абсолютно сух , а ако съм с презерватив или лубрикант няма абсолютно никакъв проблем . Снощи например пробвах да мастурбирам като я оголя и нямаше проблем. Но вчера си нямах работа и се запитах "Защо на порното мъжете винаги си ги оголват ? " и търсейки материали за "оголване на главичката" попаднах в тази тема . Изчетох много и различни мнения и в един момент се обърках кое е нормално и кое - не . Затова бих искал да задам 2 въпроса , моля да ме извините ако са прекалено глупави :

1) Трябва ли в състояние на ерекция главата да се "оголва" сама или не е задължително ?

2) Когато веднъж кожата мине зад главата и започна да мастурбирам трябва ли кожата да си седи отзад или е нормално да се мести над и зад главата ?

Благодаря предварително , надявам се да съм обяснил ясно проблема си :)

batkodoki
05-18-2009, 17:19
Какво да бъде е въпрос на личен избор . Съществуват няколко стила на обрязване - минимално ,частично , отпуснато умерено и пълно .
Минимално - когато препуциумът е по-дълъг и прави като хоботче пред главичката - В спокойно състояние главичката е покрита с кожа , само уретарният отвор се вижда .
Частично - В нормално състояние от 3/4 до 1/2 от главичката е покрита с кожа.
Отпуснато - В нормално състояние главичката е покрита от около 1/3 .
Умерено - в нормално състояние кожичката стои набръчкана зад короната на главичката , в някои случаи покрива до 1/4 от главичката .
Пълно - В нормално състояние има лека гънка зад главичката.
http://halfclip.dyndns.info/style/style_zones.jpg


всъщност не е точно така Приятелю!

Преди да коментирам искам за кой ли път дебело да подчертая:

- Темата е създадена с цел и коментира интервенции върху пениса наложени САМО ПО МЕДИЦИНСКИ ПОКАЗАНИЯ!!!

НЕ по етнически, религиозни или социални съображения!

и

НЕ по чисто козметични/естетически такива!

Когато казвам “по медицински показания” имам предвид, че на базата на Медицинската Наука се диагностицира състояние препятстващо нормалното функциониране на Органа и се предприема необходимото и достатъчно лечение така щото функционалната годност на Органа във всичките му функции да бъде възстановена в максимално близък до естественият обем, при безусловно спазване на основният принцип в медицината : “ преди всичко да не се вреди!”

В този ред на мисли, едно обрязване от медицинска гледна точка не е точно въпрос на избор, а мотивирана оценка на очакваните полза&риск, като приоритетът е поставен върху функционирането на Органа до и след интервенцията и то в дългосрочна перспектива, като всякакви други съображения и цели (религиозен конформизъм, етнически традиции, козметичен “изглед в покой”, “изглед в ерекция”….etc..) са несъществени и НЯМАТ пряко отношение при оценката!

Който има желание да промени само ВИДА на пишока си – нека да се обърне към колегите спец по естетична хирургия и те при необходимата концентрация на средства ще моделират ИЗГЛЕД точно такъв, какъвто клиента желае, като естетиката ще е водещ принцип, докато дългосрочната функционална годност ще е вторичен, често случаен ефект.

За т.н. “стилове”:
Обрязването е много древна човешка практика затова е различните етноси, религии, “школи” и “направления” в по-ново време са изградили съвсем различни практики, които могат да се именуват условно “стилове”.
Това, което цитираш е част от англо-саксонската традиция но далеч не изчерпва всички пратики изобщо.
Като куриоз: преди много години съм присъствал на един от многото специфични “стилове” арабско обрязване при който се прави надрез проксимално от короната на гланса, други прорези дорзално и вентрално в основата на корпуса на пениса, вкарва се заоблена метална пръчица с чиято помощ се “разлепва кожата”, после оператора пъхва пръсти и буквално “одира кожата” на целият пенис от основата до върха.
След като всичко отмине пенисът има неестествено бял цвят, цвят на кост, силно контрастиращ с мургавеещото тяло.
Това разбира се е неприемливо за нас, точно защото е нарушен принципа “ преди всичко да не се вреди!” понеже е една драстично ненужна интервенция, но в собствен смисъл е “стил” практукуван хилядолетия, та и до днес.
Само дето няма нищо общо с Медицината и принципите изложени в началото на този пост.

С всичко написано казвам само:
- забравете за всякакви “стилове”, “типове”, шаблони и общовалидни правила ако целите ФУНКЦИОНАЛНОСТ на пишока си! т.е той да бъде работоспособен и като отделителен и като копулативен, полов орган!
-ако ви вълнува само ВИДА на органа – тогава приоритетни ще са “щаблоните” т.е стиловете по които искате да се равнява той.

Това произтича от простият факт, който за хиляден път ще повторя: НЯМА два еднакви пениса, както няма две еднакви човешки лица! Всеки пишок има строго индивидуални различия, които го правят единствен, уникален и неповторим, което пък е част от еволюционният механизъм за полов подбор гарантиращ оцеляването и възпроизводството на Вида.
Така ако нещо работи и се оказва оптимално за вашият пенис – от нищо не следва, че е такова и за вашият съсед например.

В светлината на горенаписаното на вечният въпрос “частично” или “пълно” обрязване еднозначен и общовалиден отговор – няма!
В нишката не Темата са описани множество случаи в развитие, където и двете дават резултат, но категорично преобладават крайните положителни резултати при “пълно” обрязване, което пряко корелира с отдавна известните статистически достоверни резултати касаещи “частично”/”пълно”.
Който иска подробности – да прочете цялата тема.

Съвсем друг е въпроса доколко “пълното обрязване” е пълно и до колко “частичното” е такова у нас :)
И точно тук е мястото на т.н. “стилове” на англосаксонската школа, които приятелят georgi12 е изложил в поста си.

batkodoki
05-18-2009, 17:40
Zdraveite , zna4i predi 3 dni izleznax ot bolnicata sled obrqzvane (siunet) na 17 godini sam i ot 13 godi6en imam problem s "mahaloto" :( dogava me zavedoxa na dermatolog i mi izpisaxa nekvi mazila no neserioznoto otno6enie ot moq strana i neredovonoto mazane ne okazaxa polojitelen efekt :D ta sega yrolog mi postavi diagnoza Lichen sclerosus et atrophicus zvu4i stra6no a :/ i nemoga da razbera v bolnicata do4ux 4e me operirat ot fimoza dali tezi dve ponqtiq sa ednakvi i dali obrqzvaneto 6te dade jelanie efekt . sastoqnieto na pi6oka mi se izrazqva6e v stesnena koji4ka bqla na cvqt moje6e da se vidi kak kojata nqkak si se e srastvala.. Sega mai sa mi napravili cqlostno obrqzvane za6toto glavi4kata mi e zagolena i zipi4kata koqto durji kojata za glava q nqma no po stvola ima dosta koja koqto se e sabrala no pri erekciq se razpuva ;) su6to taka imam 6evove trqbva li :? su6to ako moje da mi dadete savet za6tot sega sutrin i ve4er pravq promivki na penisa si sas Tetra i si salgam marli4ka dokato zareastne taa ... nqkoi po kompetenten da mi kaje kak po burzo moga da se vuztanovq ot ranite .. i sled tova drazneneto ot trieneto v belioto e yjasqva6to :S :S pri seki lek dopir napravo podska4am ... molq pomo6ttttt....
BLAGODARQ predvaritelno!!!

P.S iskreni izvineniq za latinicata :o

здр:)

написах дъъъълъг, подробен и обстоен пост, но той се загуби в потоците електрони или по-скоро в липсата им.

така че ще бъда лаконичен в повторението:
- твоят пост по случайност се ситуира веднага след моя в, който громя "всичкоспециализираните ОПЛ".

запомнете: ОПЛ не е компетентен да разрешава проблеми с пишока! длъжен е да ви изпрати за консултация с Дерматолог, Уролог/Андролог или Хирург най-често!

по случая: това е много показателен случай, където всеки ОПЛ би се наел лековато да "лекува" нещо от което не разбира.

конкретно: заболяването. което си направил е променило радикално тургора на засегнатите тъкани. в прогнозата за протичане на това заболяване придобитата фимоза е почти задължителна при момчета.
решението разбира се е обрязване, но то е за добро :)

а иначе възстановяването от операцията си подлежи на общите принципи изложени и коментирани в тази Тема :)

batkodoki
05-18-2009, 17:53
Ден 20-ти след операцията. Главичката няма никакви белези и ранички. Един от конците забелязах че се е махнал тъй като видях следи от него. Беше много интересно изглеждаше като кройка на които си показваше от къде е минавал конеца като чевени линийки. Отока е изчезнал мисля чо го няма никъв само останалата подганата кожичка го деформира малко. Продължавам да го къпя в спрадлика като при всеки път когато махам превръзката има съвсем малко кравчица все още излизаща от там. При промивките излиза някво бяло разграждащо се нещо според мен това е конеца няма какво друго да е. Като цяло се чуствам добре, болка има само при триене с главичката било то пръст, плат или памук. Пак казвам триене. Ако само я докосвам не боли толкова.

Тук искам да ви попитам кога ще изчезне тази сфръх чуствителност ма*ка и !?!?!

няма да изчезне докато създаваш изкуствен "препуциум" или параван м/у лигавицата на гланса и реалният свят!

щом 20 дни след операцията НЯМА "никакви белези и ранички" и по-важното отока - "Отока е изчезнал мисля чо го няма никъв.." - за какво ти служи Марлята, можеш ли мотивирано да ми обясниш?!

махаш марлената обвивка, продължаваш, дори засилваш баните със Смрадлика!

пудрата за "бебешки дупета" е абсолютно неподходяща.

на този етап целта е глансът на пениса да е ВЛАЖЕН&МАЗЕН, а не сух и грапав! изпълнението на тази цел гарантира съхраняването за много десетилетия напред половата чувствителност на главичката, от чийто дефицит често се оплакват обрязаните като бебета.

batkodoki
05-18-2009, 18:34
Здравейте . Имам следният проблем (все пак се надявам да не е проблем :-k ) и точно затова се допитвам до вас . Аз съм момче на 18 и винаги съм мастурбирал ,без да оголвам главичката . Обаче не бързам да си поставям диагнозата "фимоза" , понеже нямам проблем със самото й оголване - дори когато е абсолютно сух , а ако съм с презерватив или лубрикант няма абсолютно никакъв проблем . Снощи например пробвах да мастурбирам като я оголя и нямаше проблем. Но вчера си нямах работа и се запитах "Защо на порното мъжете винаги си ги оголват ? " и търсейки материали за "оголване на главичката" попаднах в тази тема . Изчетох много и различни мнения и в един момент се обърках кое е нормално и кое - не . Затова бих искал да задам 2 въпроса , моля да ме извините ако са прекалено глупави :

1) Трябва ли в състояние на ерекция главата да се "оголва" сама или не е задължително ?

2) Когато веднъж кожата мине зад главата и започна да мастурбирам трябва ли кожата да си седи отзад или е нормално да се мести над и зад главата ?

Благодаря предварително , надявам се да съм обяснил ясно проблема си :)

Ето един хубав и МНОГО важен ред въпроси, които този млад Човек поставя!

Физиологично НОРМАЛНО е всяко състояние, което не предизвиква проблем:
- БОЛКА, теглене, дърпане, дискомфорт, преждевременна еякулация или обратното забавена еякулация, колеблива ерекция (не е достатъчно “корав” понеже Го “стяга” някъде или Го “дърпа” някъде), свършва веднага след въвеждането на пениса или обратното – не може да свърши …..etc...

Ако не са налице никои от гореизброените неща – Ти едва ли имаш проблем, както и да изглежда пишока ти :) Т.е си по-нормален от повечето “нормални” пишконосци.

dawolverine
05-18-2009, 18:59
Много благодаря за подробния отговор , вече съм спокоен :grin: :)

batkodoki
05-18-2009, 19:03
Много благодаря за подробния отговор , вече съм спокоен :grin: :)

ако Главичката е свръхчувствителна на допир, не би следвало да си толкова спокоен :)

ако ли пък не - давай снимки за Албума :)

CzRider
05-18-2009, 22:46
batkodoki imam 4uvstvoto 4e moq slu4ei e razli4en nikoi ne spomenava takova ne6to kato pri men pod koajat imam ne6to tvurdo ne e ot otoka i postepenno izbiva kato jult sekret no ne to4no sekret a dosta po tvurdo dnes edno dosta stablno "par4e" izleze sled kato se be6e sabiralo 8 dni zalep se za marlqta i go izdurpax ot kojata no ima o6te dosta stranno mi se struva

teodosi13
05-20-2009, 06:56
batkodoki - ще направя снимка за да го видиш и да прецениш. Понеже Един път бях вързал марлята некадърно падна докато бях на вън и незнам как да го нареча болки ли дискомфорт ли но едвам ходех. :(

misimisi
05-20-2009, 15:28
Човек,тъй като видях,че си доста опитен и не се съмнявам в компетентността на твоя отговор,реших да те поразпитам за 1 мой проблем.Четох доста за фимозата и разбрах,че се лекува само оперативно...но все още не мога да се наканя да отида на доктор...Истината е че ме е срам и може би,малко страх.На 16 съм и реших да не занимавам родителите си.Та преди да се накумя исках да ми обясниш малко повече,за процедурата.Преди да отида на лекар,какво да направя,когато отида какво да направя,след това ... и малко за операцията (ако може така да се нарече).Ча0 и ще чакам отговор.
ПОЗДРАВИ!

CzRider
05-20-2009, 22:10
Ami purvo 6te ide6 pri li4niq ti lekar i 6te mu kaje6 4e ima6 problem s penisa i se samnqva6 4e e fimoza toi 6te te pregleda i po precenka 6te ti izpi6e mazila NO ako ne e kompetenten nqma pravo da predpriema nikavo le4enie i e dlujen da ti izdade napravlenie za spec. za koeto 6te nastoqva6 ( dobre e da vzeme6 du6) :D 6te te prati pri yrolog nai veroqtno i kato otide6 pri nego ve4e lesno no za tova trabva da kaje6 na roditelite si izob6to ne trqbva da te e sram se psk stava duma za pi6oka ti bez pravilnata mu funkcionalnost nqma smisal ot nego . taka yrologa 6te te pregleda i 6te ti nazna4i data za operaciq . v operaciqta nqma ni6to stra6no moqta q praviha predi 10 dni s pulna opoika zora e sled tova 2 3 dena pri no6nite erekcii boli malko no ne e bolka za ymirane taka 4e spokoino no zavisi kolko tejka ti e fimozata moje pulno obrqzvane moje i ne no i v dvata sul4eq e za tvoe dobro :) sled operaciqta 6te si pravi6 bani s tetra i tova e do 20 30 dni 6te si v boina gotovnost ne se pla6i mu6ki do6ta sme minali po tozi put ne se purviq nqma da si i posledniq ;) davai smelo napred i da ti svalqt ka4ulkata i sled tova gi po4vai kakite do izduxvane 6e gi klati6 GORE GLAVATA

misimisi
05-20-2009, 22:30
Браво пич доста ме надъха...И искам само да те питам как да разбера имам ли възпаление на главичката.Истината е че като я пипам има някаква странна болка(средна),неприятно или незнам ак да го нарека ... това нормално ли е?И обясни ти,при теб каква беше ситуацията доло горе да се ориентирам.В не ерекционно състояние го забелвам почти целия(с леко напрежение),но когато съм в ерекция почти до половината...И да те питам общо взето колко време се задържа в болница?

haidutin1
05-21-2009, 09:07
Браво пич доста ме надъха...И искам само да те питам как да разбера имам ли възпаление на главичката.Истината е че като я пипам има някаква странна болка(средна),неприятно или незнам ак да го нарека ... това нормално ли е?И обясни ти,при теб каква беше ситуацията доло горе да се ориентирам.В не ерекционно състояние го забелвам почти целия(с леко напрежение),но когато съм в ерекция почти до половината...И да те питам общо взето колко време се задържа в болница?


Щом имаш напрежение при забелването значи има проблем. Отивай на лекар, по-рано е по-добре.

За възпалението - защо пък да имаш такова, преди операцията ти правят изследвания и при липса на проблеми оперират.
Тази "болка" при допир явно е свръхчувствителност, защото не можеш да го забелваш често и докрай, след операцията ще свикнеш :)
В болницата може изобщо да не стоиш, 2 часа полежах на едно легло и си тръгнах вкъщи след операцията.

CzRider
05-21-2009, 09:20
da az se zadurjax samo 1 no6t i az kato q dokosna i imam stranen diskomfort kato se trie v belioto osobeno e yjasno i neznam o6te dali e svruh 4uvstvitelna dano da ne . ta po problema ti 6tom ima naprejenie naistina ima problem ne se pla6i nai veroqtno fimoza i kuso gem4e
20 dena i si gotov ;) az dnes hodix na kontrolen dokito kaza 4e si4ko e okay i 4e dosta burzo se vustanovqvam o6te 10 dena nai veroqtno i 6e sam gotov

misimisi
05-21-2009, 12:25
Как да разбера дали имам и късо гемче не усещам напрежение от към гемчето,никакво дърпане няма,маторбирам съвсем спокойно...и да попитам 100% ли трябва да се обреже или може и да се премахне само част от кожичката?

Мисля към 15-16-17 юни да отида на лекар.Искам да ми минат изпитванията покрай завършването,затова... Предстой една екскурзия до морето на 4 август и неискам да я изпускам...Да изчакам ли или е добре да оправя проблема ,че да мога там да го ползвам както трябва.

И ако може да ме запознаете тези шевове през главичката ли минават или са само през кожичката.Какво точно процедури правите за по-бързо възтановяване след операцията и колко време прължават те.

CzRider
05-21-2009, 15:03
emi zna4i ima6 sig fimoza no v po lek stadii ne sam kompetenten organ kogato ide6 na lekar 6te razbere6 100% a 6evovete ne mi navat prez glavi4kata lud li si :) :) :) samo po kojata i te sa malko na broi pri men bqxa 7 i na 8 miq den izpopadaxa ne se trevoji za tqx ami pravi6 si bani sas Tetra ili kakto pi6e na opakovkata Smradlika tova e bilka 80 stotinki struva 1 kytiika :D banite se pravqt sutrin i ve4er za ne pove4e ot 5 6 minuti go durji6 natopan v otvarata sas cel premaxvane na bakterii i antivuzpalitelno e da i po burzo zarastva ako se operira6 sega do 15 16 17 iuni 6te si zdrav no zavisi ot organizma estestveno ;) ti si re6ava6 no spored men v letniq sezon 6te ti e nai neobxodim ;) ako me razbira6 :P

misimisi
05-21-2009, 15:58
Аха ясно.Ами какво можеш да ми кажеш за тея марли ли превръзки ли,дето се сменят и т.н.И също така ако попаднеш в някое порно на обрязан пич прати та видя за какво точно става въпрос. :)

ttango
05-21-2009, 17:54
Здравейте, някой може ли да даде информация къде в София обрязват с лазер? Чух че било по-малко травматично от обикновеното обрязване, а както и много други тук страдам от лека форма на фимоза, като при секс ме стяга и ми е дискомфортно, понеже за да задържа ерекцията си изобщо трябва да не съм имал оргазъм примерно 2-3 дни, което е меко казано абсурдно. Прочетох доста голяма част от темата, евала на колегата, който постоянно отговаря на въпросите на всички. На 24 години съм.

Та интересува ме дали някъде се прави тази интервенция с CO2 Лазер.

Искрено благодаря.

misimisi
05-21-2009, 21:10
да аз не се бях замислял но наистина някой ако знае да опише предимствата на лазерно обрязване и къде може да се извърши подобна процедура.

misimisi
05-21-2009, 23:03
не ме оставяите без отговор ,че след 10-20 дни мисля да се оперирам и искам да знам абсолютно всичко :grin: :grin: :grin: :x

batkodoki
05-22-2009, 02:01
Човек,тъй като видях,че си доста опитен и не се съмнявам в компетентността на твоя отговор,реших да те поразпитам за 1 мой проблем.Четох доста за фимозата и разбрах,че се лекува само оперативно...но все още не мога да се наканя да отида на доктор...Истината е че ме е срам и може би,малко страх.На 16 съм и реших да не занимавам родителите си.Та преди да се накумя исках да ми обясниш малко повече,за процедурата.Преди да отида на лекар,какво да направя,когато отида какво да направя,след това ... и малко за операцията (ако може така да се нарече).Ча0 и ще чакам отговор.
ПОЗДРАВИ!

здр:)

забравил си да опишеш в какво всъщност се състои този "1 мой проблем"

за срама, страха и родителите (без които на 16 просто не може) ще говорим по-нататък, ако изобщо е налице проблем налагащ информирано съгласие. :)

batkodoki
05-22-2009, 02:12
batkodoki - ще направя снимка за да го видиш и да прецениш. Понеже Един път бях вързал марлята некадърно падна докато бях на вън и незнам как да го нареча болки ли дискомфорт ли но едвам ходех. :(

ако вярно си описал състоянието на пишока си в предшевстващите постове - (няма ранички, няма оток...) - марлята е само качулка съхраняваща статуквото и пазеща лигавицата на главичката от пряк контакт (което е и вършил липсващият вече препуциум на ексфимозният пишок).
пренастройката на сетивността е въпрос на опитност, на практика, която разбира се следва да бъде физиологично и медикаментозно подкрепена.

misimisi
05-22-2009, 10:10
Хора как да разбера дали имам само фимоза или е + късо гемче?И какво ще кажете за лазерно обрязване.И 30 дни след операцията дали ще може да се прави секс,ясно че е индивидуално,но кажете просто орентировъчно.И пак да повторя.Пратете някакво порно да видя какво точно представлява обрязания пишок.И да питам,ако се обрежа въобще ли няма да мога да покривам главичката с кожа.Немога да си представя как главичката ще ми се трие в боксерките...а чувствителността намалява ли или просто се свиква с нея ???

Alex_89
05-22-2009, 16:45
Хора как да разбера дали имам само фимоза или е + късо гемче?И какво ще кажете за лазерно обрязване.И 30 дни след операцията дали ще може да се прави секс,ясно че е индивидуално,но кажете просто орентировъчно.И пак да повторя.Пратете някакво порно да видя какво точно представлява обрязания пишок.И да питам,ако се обрежа въобще ли няма да мога да покривам главичката с кожа.Немога да си представя как главичката ще ми се трие в боксерките...а чувствителността намалява ли или просто се свиква с нея ???
На въпрос 1: отиваш на доктор и той се изказва по възможно най-компетентния начин. Гадаенето спира.
На въпрос 2: както казва един мой идол - не е важен инструментът, а ръката, която го държи.
На въпрос 3: предполага се, че до 30 дни ще си полово активен, но това зависи най-вече от теб самия и организма ти.
На въпрос 4: бате google знае всичко..
На въпрос 5: зависи от обрязването - ако е частично, ще имаш кожа, с която да покриваш част от главичката, ако е пълно - няма да имаш. Това определяте ти и хирургът.
На въпрос 6: представи си го. Никой досега не е умрял от търкане на главичката в долните слипове.
На въпрос 7: има години и години, докато ти намалее съвсем чувствителността. Затова пък издръжливостта се увеличава.
Извод: Не се колебай, а отиди на лекар и си оправи проблема, докато е още рано. Това е моят съвет. Успех!

CzRider
05-22-2009, 16:55
alex_89 vijdam 4e razbira6 pove4e ot mene q kaji dnes mi e 12 ti den ot operaciqta koncite gi nqma no ot kojata deto bqxa po4va da izliza n6to belo i se 4udq ama bqlo kato snqg dnes go vijdam za pruv put v4era xodix na kontrolen maxnaxa kori4kata na gem4eto i sprq da kurvi ve4e stoi rozovko normalno li e pi6oka da sekretira ot strani :?

Alex_89
05-22-2009, 21:47
Увери се, че течността, която секретира, не е гной. Гнойта има особен мирис. Иначе не помня при мен да е имало някакво секретиране. А всъщност 12 ден - без конци.. Защо толкова рано? Моите започнаха да падат едва към 19-20 ден. Това е, което мога да споделя. :)

georgi12
05-23-2009, 11:25
Хора как да разбера дали имам само фимоза или е + късо гемче?И какво ще кажете за лазерно обрязване.И 30 дни след операцията дали ще може да се прави секс,ясно че е индивидуално,но кажете просто орентировъчно.И пак да повторя.Пратете някакво порно да видя какво точно представлява обрязания пишок.И да питам,ако се обрежа въобще ли няма да мога да покривам главичката с кожа.Немога да си представя как главичката ще ми се трие в боксерките...а чувствителността намалява ли или просто се свиква с нея ???
в сайта , чийто адрес ти пратих не намери ли това , което те интересува , или държиш да е точно порно?

misimisi
05-23-2009, 11:47
Хора как да разбера дали имам само фимоза или е + късо гемче?И какво ще кажете за лазерно обрязване.И 30 дни след операцията дали ще може да се прави секс,ясно че е индивидуално,но кажете просто орентировъчно.И пак да повторя.Пратете някакво порно да видя какво точно представлява обрязания пишок.И да питам,ако се обрежа въобще ли няма да мога да покривам главичката с кожа.Немога да си представя как главичката ще ми се трие в боксерките...а чувствителността намалява ли или просто се свиква с нея ???
в сайта , чийто адрес ти пратих не намери ли това , което те интересува , или държиш да е точно порно?
Не видях да си ми пратил нищо,сигурно си забравил :) :) ,но да ти кажа чесно предпочитам да е порно.Ако нямаш възможност може и да не е....

coldteardrop
05-24-2009, 01:15
Здравейте на всички , нов съм в " клуба "
Оперирах се преди 4 дена , и ще карам направо
На 17 съм и съм от Варна и ми направиха чстично обрязване .. махнаха ми половината препуциум ( кожичка ). Разбрах за най-често срещаните проблеми .. и аз ги имам ... Подути и леко зачервени места около шевовете, 2 отока отдолу около гемчето и течност която се събира там .. Направо въпросите

1. Тези места които са мн по-подути от другиет се намират най-отдолу в района на гемчето и отдолу наистина се събира течност .. обаче тази течност е жълто-бяла мирише нещо средно м/у лекарство и урина и семе .. и е някак твърда .. притеснява ме дали е Гной ? Иначе за отоците (подутините) разбрах че минават с времето

2. Първата вечер след операцията мина без болка , но на сутринта се събудих в малка локвичка кръв и забелязах че гемчето ми на главичката е някак впито в нея, а по долу се е образувала тъмночервена-черна коричка която прилича на съсирена кръв .. На този големия оток има също такава коричка , та въпроса ми е възможно ли е да ми се е скъсало гемчето докато съм спал ..

3. Последен въпрос .. СЛед баня с тетра наистина главичката ми се покрива със бяла течност дето прилича ( на мокро брашънце ) та , това знам че не е вредно , че е смегма или някаква мас и умрели клетки .. въпроса ми е след банята с тетра да изплаквам ли мястото с вода за да почистя тези бели неща или да ги оставя там ..

Знам че сички проблеми минават с времето си и съм склонене да чакам .. но се притесних да не е нещо по-сложно .. особенно това за гемчето мн ме тревожи , сигурен съм че го няма , защото то попринцип трябва да е свързано със препуциума а при мен не е... и не съм сигурен дали лекаря го е махнал ил исе е скъсал ..

4. О и последен въпрос ( съжалявам за което ) Значи понеже съм частично обрязан и имам половин препуциум .. тази останала кожа е адски подута .. ( не говоря за подутините около шевовете ) самата кожа около главичката е мн подута и пениса м ие някак мн натежал .. все едно имам тежест прикачена при него .. ще спадне ли подутия препуциум .. ? ( когато го наведа надолу като чили всичката кръв от тялото ми се събира там и почва мн да ми тежи , а като го вдигна нагоре или го сложа легнал в/у корема си тази тежест и дори леко парене спират ) Благодаря че ме излушахте ! :)

haidutin1
05-24-2009, 13:48
Здравей!

Ще се опитам да отговоря на въпросите ти.

Отоците са нормални, нормално е да има и някакъв секрет, но мисля, че не е редно той да мирише така, както го описваш....... Ако те притеснява (а сигурно е така щом си писал тук) най-добре отиди при хирурга си да си каже мнението, така е най-добре.

За гемчето - трябва да да разбереш дали имаш гемче в момента или са ти го махнали, не знам дали може така да се скъса, най-вероятно от ерекциите през нощта е прокървило, съсиреците също са нормални.

Ааа, също за тези бели неща, които се появяват след тетрата - НЕ ГИ МАХАЙ ИЛИ ИЗМИВАЙ, ОСТАВИ ГИ ДА СИ СТОЯТ!

А за подуването и тежестта в пениса - няма място за притеснения, при мен също беше така. За паренето обаче - трябва да питаш лекар, не би трябвало да усещаш такова парене.

Ще се радвам ако съм ти помогнал поне малко, в замяна искам само да ни държиш в течение какво става по време на възстановяването ти :)

coldteardrop
05-24-2009, 14:04
Ок , днес е 5т- ден след операцията .. събудих се към 4-5 сутринта защото бях в ерекция , погледнах надолу и видях пениса си оглен от самосебе си .. колко красиво беше ... :grin: радвам се че операцията е била успешна ... за тази течност която ме притесняваше че е гной , разбрах че не е .. защото на всеки се е получавала ( а странната миризма е била защото 2 дена имах марли попити в някакво мазно лекарство и колкото и да е умирисало се беше мястото ) ... подутините около шевовете са намалели .. но пак леко наболяват като ги пипна ..
знам само че всичко си върви по план , описах на майка си точно какво усещам там .. паренето и лекия сърбеж са знам на заздравяване и гниене на конците ..

Едниственото което ме стресира сега е това бялото след тетрата .. стоя 15 минути веше с него и от бяло стана тъмно жълто- зеленикаво .. иска ми се да го измия но ще послушам съвета ти хайдут и ще го остая така .. :oops:

Гемчето 10000000 % го няма, а тази черна коричка на неговото място разбрах че била нормална .. и че след дни съм можел да си я отчопля ... :lol:

haidutin1
05-24-2009, 19:32
Недей нищо да чоплиш, остави си всичко както е, само ще мине :)

Аз ти казах, че няма за какво толкова да се притесняваш, просто остави всичко без да пипаш. А отокът ще мине с времето.

coldteardrop
05-24-2009, 22:23
Не се притеснявам, спокоино, знам си че всичко си е в реда на нещата :smt059 :smt040 ..

А и да не е , много важно 8-)

CzRider
05-24-2009, 22:45
neznam na men mi e 14 den sled operaciqta kori4kata an gem4eto padna sega e rozovko kon4i nqma no vse o6te ne e ozdravql napulno

ttango
05-25-2009, 01:40
Благодаря на всички за оказаната помощ, утре т.е. днес си взимам направление за уролог + кръвна картина. Мисля, че във ВМА имат такъв лазер, какъвто търсех и тъй като не получих потвърждение на предположението, че операцията с лазер е по-малко травматична, смятам да рискувам. Насочил съм се към тотално обрязване, видях няколко снимки на частично и честно казано нещо не останах очарован. Имам 2 въпроса към batkodoki (за когото чак сега, когато изчетох цялата тема, разбирам че е лекар) - лазерът не е ли по-добър вариант от гледна точка, че хемостазата се осъществява заедно с прореза и не зараства ли по-бързо оперативната рана при този вид circumcisio?
Всъщност този лазер не е ли т.нар. електрокаутер?

y4itos
05-25-2009, 18:51
Е.. дойде и моят ред да ме резнат. Утре е денят насрочен за операция, малко съм притеснен, но се надявам да мине добре :-D А вие да стискате палци... :-P

haidutin1
05-25-2009, 20:10
Разбира се, всички сме с теб :)

И да опишеш всичко :)

batkodoki
05-25-2009, 21:29
Здравейте, някой може ли да даде информация къде в София обрязват с лазер? Чух че било по-малко травматично от обикновеното обрязване, а както и много други тук страдам от лека форма на фимоза, като при секс ме стяга и ми е дискомфортно, понеже за да задържа ерекцията си изобщо трябва да не съм имал оргазъм примерно 2-3 дни, което е меко казано абсурдно. Прочетох доста голяма част от темата, евала на колегата, който постоянно отговаря на въпросите на всички. На 24 години съм.

Та интересува ме дали някъде се прави тази интервенция с CO2 Лазер.

Искрено благодаря.


Благодаря на всички за оказаната помощ, утре т.е. днес си взимам направление за уролог + кръвна картина. Мисля, че във ВМА имат такъв лазер, какъвто търсех и тъй като не получих потвърждение на предположението, че операцията с лазер е по-малко травматична, смятам да рискувам. Насочил съм се към тотално обрязване, видях няколко снимки на частично и честно казано нещо не останах очарован. Имам 2 въпроса към batkodoki (за когото чак сега, когато изчетох цялата тема, разбирам че е лекар) - лазерът не е ли по-добър вариант от гледна точка, че хемостазата се осъществява заедно с прореза и не зараства ли по-бързо оперативната рана при този вид circumcisio?
Всъщност този лазер не е ли т.нар. електрокаутер?


Привет :)

Този въпрос е изчерпан в пилотната Тема с едно изречение: “Оперативната интервенция може да се извърши по много и различни методики и с различни техники това ще прецени хирурга на който сте се доверили.”
Това е целево, а не случайно понеже Темата няма за цел коментар на методики, техники и технологии на професионално равнище.
За пациента е важно да бъде информиран, че срезът МОЖЕ да се извърши по различни техники и с различни технологии - и с допотопен скалпел+ножица, и с електроскалпел, и с високочестотен такъв, и с термокоагулационен, и с ултразвуков, и с лазерен и с.....и всичко това има само вторично, спомагателно значение. Доколкото касае крайният резултат основното си остава РЪКАТА движеща инструмента и това, което стои зад нея: Любов&Съпричастие, Умение&Грамотност, Опит&Интуиция! Когато тези неща са налице – с какво точно ще се прави срязването : със стоманен скалпел или с квантово генериранано кохерентно лъчение не е решаващо. “Майсторлъкът”, крайният дългосрочен успех при една циркумцизия е в това къде, как и колко милиметра да отнемеш или оставиш от тази фина тъкан, при съобразяване с индивидуалните особености, а не толкова с какво го правиш…..

Не желая да бъда схващан като някакъв пещерен ретроград разколебаващ вярата ви в техническият прогрес :D
Напротив!
Приветствувам, следя, радвам се и се опитвм да внедрявам вс високотехнологична новост, но оставам категоричен в твърдението си, че технологичният инструментариум е само продължение на една можеща Ръка, натоварена с нужните знания, опит, чувство и интуиция.
Точно затова и ВИНАГИ съветвам внимателно да подбирате оператора на който ще се доверите! Некадърника-рушветчия и с плазмен електрокаутер ще ви осакати, грамотният и с джобно ножче да ви “резне” – ще ви “поправи” :)

А конкретно: съвсем вярно е, че откъм “технически параметри” при високотехнологичните методи– общото време за възстановяване е скъсено, при грамотна потреба има възможност за голяма прецизност и по-голяма маневреност в оперативното поле, на практика няма кръвотечение (което е без особено значение при циркумцизия/френулотомия, пластика на…), по-малко се травмират здравите съседни на среза тъкани, умерено или малко се ангажира имун система……etc..
Всичко това има огромно значение при закрити интервенции във вътрешни органи или високоспециализирани “капсуловани” такива като очната ябълка например

batkodoki
05-25-2009, 21:33
Е.. дойде и моят ред да ме резнат. Утре е денят насрочен за операция, малко съм притеснен, но се надявам да мине добре :-D А вие да стискате палци... :-P

споко!

нищо не е страшно ако не се страхуваш от Него :)

когато можеш пиши, ще помагаме!

хайде безпроблемен и успешен изход =;

CzRider
05-25-2009, 22:41
abe q da popitam dnes mie 15 den korata ot gem4eto padna i otdolo e edna rozovka i mnogo nejna koja kajete ne6ty da go topq ili da go maja da zazdravee po burzo 4e ve4e mi pisva nqmam konci ve4e pomagaite 4e priqtelkata mi me natiska.....
naistina sam v ZORRRR aaa lekarq mi kaza da maja marlqta s gentamicin nzz za6to

batkodoki
05-25-2009, 23:05
abe q da popitam dnes mie 15 den korata ot gem4eto padna i otdolo e edna rozovka i mnogo nejna koja kajete ne6ty da go topq ili da go maja da zazdravee po burzo 4e ve4e mi pisva nqmam konci ve4e pomagaite 4e priqtelkata mi me natiska.....
naistina sam v ZORRRR aaa lekarq mi kaza da maja marlqta s gentamicin nzz za6to

ще го напиша наистина за последен път!

ако някой не желае да прочете ЦЯЛАТА НИШКА НА ТЕМАТА в която на практика са обяснени повечето възможни варианти и ситуации - много моля да не реве истерично хлопайки на отворена врата!!!

някъде е писано за "Светите Седмици"...

а щом толкова Тя напира да правиш секс на 15-ят ден, какво те спира всъщност?!

прави!

и когато те завлекат на масата на дежурният хирург - така и му обясни "Тя ме натиска и затова съм съгасен да съм с дефектна пишка до гроб, но Тя да е доволна вчера" докато той някак си се опитва да събере това което е останало за събиране ......

на 15-ят ден е малко вероятно "кората" на гемчето да падне сама!
ако си я свалил принудително - това си остава за твоя сметка

CzRider
05-26-2009, 12:46
ne az lekarq q svali o6te na 10 ti den :D

y4itos
05-26-2009, 16:14
Днес ме обрязаха частично и всичко мина супер, нямаше никакви усложнения, да се надяваме, че и в процеса на възстановяване няма да има :grin: :grin: :grin: . Имам само 1 въпрос за сега и той е: защо след като ме оперираха ми подгънаха кожата навътре? Това е от мен за сега :) по натам ще разправям как върви възстановяването. Успех на всички, на които им предстой операция! :-P :-P

y4itos
05-27-2009, 07:09
Днес изкарах 1вата си нощ и нямаше никакви аварий :grin: нито кръв, нито болки, нищо. Само дето сутринта получих ерекция та ме заболя малко. Добре че се събудих на време за да я потоша онче щеше да ми се скъсат конците :lol: :lol: :lol: Довечера ми предстой първата бяна с калиев перганат или нещо такова.. :) :)

georgi12
05-27-2009, 08:53
Калиев перманганат. Доста опасен химикал . Явно не си чел темата , но тук горещо се препоръчва баня с билка Тетра или Смрадлика , вместо с този химикал . Неправилното дозиране на химикала във водата води до изгаряне.

y4itos
05-27-2009, 10:19
Е те ми обясниха дозировката и ме предупредиха за опасностите :) мисля 1во да го мия с калиевия... и после ще мина на смрадлика 8)

ttango
05-27-2009, 12:53
Такааа - Понеделник, д-р Карачоров, circumcisio totalis (питах го кое било по-добре, той каза че при частичното обрязване се появявал рецидив - вярно ли е?) с локална анестезия, чрез електрокаутер. Стискайте палци.

y4itos
05-27-2009, 15:42
Мина едва един ден вече 2ри конец е на път да падне... :grin: :grin: :grin:

haidutin1
05-27-2009, 16:16
Такааа - Понеделник, д-р Карачоров, circumcisio totalis (питах го кое било по-добре, той каза че при частичното обрязване се появявал рецидив - вярно ли е?) с локална анестезия, чрез електрокаутер. Стискайте палци.


Ми май е вярно, доста хора го казват. Затова препоръчват пълното обрязване, хубаво е, че ще ти правят такова :)

ttango
05-27-2009, 16:29
Чакай бе, що така падат тия конци толкова бързо? Има ли кървене? По принцип мисля, че минават дни преди да започнат да се резорбират. На твое място бих потърсил лекар.

CzRider
05-28-2009, 12:04
kopeleta 18 den mi e nqma kori nqma ni6ty po4i vsi4ko e gotov spokoino si tepam bez marlq ve4e no da pitam do koga trqq pravq banite s tetrata :? :?

gallardobg
05-28-2009, 13:22
ас в последствие получих проблем (фимоза) и съм решил да ида на уролог но понеже навърших 18 и да попитам сега някой знае ли колко точно струва операцията за да знам какво да правя ? :) :)

gallardobg
05-28-2009, 13:23
ас в последствие получих проблем (фимоза) и съм решил да ида на уролог но понеже навърших 18 и да попитам сега някой знае ли колко точно струва операцията за да знам какво да правя ? :) :)

batkodoki
05-28-2009, 18:23
Такааа - Понеделник, д-р Карачоров, circumcisio totalis (питах го кое било по-добре, той каза че при частичното обрязване се появявал рецидив - вярно ли е?) с локална анестезия, чрез електрокаутер. Стискайте палци.

по темата "пълно или частично" споровете продължават.

и двете си имат предимства и недостатъци.

но е неоспорим факт, че в голям процент след частично обрязване рано или късно се стига до нова интервенция, което се дължи на комплекс от фактори водещият от които е че оператора рядко има представа за поведението на пениса в ерекция.

batkodoki
05-28-2009, 18:32
kopeleta 18 den mi e nqma kori nqma ni6ty po4i vsi4ko e gotov spokoino si tepam bez marlq ve4e no da pitam do koga trqq pravq banite s tetrata :? :?

сам ще прецениш.

ако нямаш ранички, корички, налепи, ако всички места по среза и шевовете са нормално зараснали, ако не е налице свръхчувствителност на главичката и ако в ерекция пишока се държи съвсем както трябва - плавно разреждаш третирането със смрадлика и го спираш.

ако са ти предписани разни мазилца - продължаваш ги в рамките на предписаното.

започваш да ползваш бебешкото олио-ГЕЛ след всяко измиване и/или "експлоатация" на пишока :)

batkodoki
05-28-2009, 18:33
ас в последствие получих проблем (фимоза) и съм решил да ида на уролог но понеже навърших 18 и да попитам сега някой знае ли колко точно струва операцията за да знам какво да правя ? :) :)

в "последствие" на какво по-точно си получил фимоза?

gallardobg
05-28-2009, 19:17
еми преди 3 месеца нямах проблеми но сега едвам забелвам просто кожичката ми се е стеснила много и очевидно се нуждае от хирург но незнам защо стана така като преди всичко си беше ок !

batkodoki
05-28-2009, 20:10
еми преди 3 месеца нямах проблеми но сега едвам забелвам просто кожичката ми се е стеснила много и очевидно се нуждае от хирург но незнам защо стана така като преди всичко си беше ок !

без отлагане нека да те види опитен Дерматолог (кожен лекар) а после И ( не "или"!) андролог/уролог-хирург!

на 18 за 3 месеца да се "стесни" кожичката е сигурна индикация, че нещо се случва в тъканта на препуциума.
това "нещо" може да е следствие от много и различни причини, които трябва да се търсят и изяснят!
част от заболяванията хванати навреме могат да бъдат излекувани с пълно възстановяване на еластичността, без да се стига до обрязване.

misimisi
05-28-2009, 21:49
батко какво имаш в предвид с "оператора рядко знае поведениео на пениса в ерекция"и какво точно трябва да знае за да не се стига до такива случай за който говорите(повторна операция)

batkodoki
05-28-2009, 23:45
батко какво имаш в предвид с "оператора рядко знае поведениео на пениса в ерекция"и какво точно трябва да знае за да не се стига до такива случай за който говорите(повторна операция)

Какво трябва да знае хирурга едва ли ще научи от Форума, щом не сме успели да го научим в Университета!

Ако беше прочел цялата Тема щеше да си разбрал, че прегледа за поставяне на диагноза се извършва и то твърде свенливо, когато пенисът е в ПОКОЙ. В това положение когато е налице класическа форма на фимоза, когато глансът не позволява оголване, когато са налице вс други симптоми – диагностицирането НЕ представлява никакъв проблем!

Не така стоят нещата обаче, когато иде реч за някаква форма на релативна фимоза (каквито са повечето случаи) при която глансът се оголва безпроблемно в покой, но само в ерекция се проявява тесният фимозен пръстен възпрепятствуващ забелването.

Когато се стигне до обрязване и се реши то да бъде “частично” или пластика при самата операция се ползват стандартни метамери, ефекта често е добър при много малки момчета, но при полово вече зрели или съзряващи без отчитане на строго индивидуалната форма и размер на пениса, форма и размер на главичката и най-вече на точното позициониране върху нея на “тясното място” в ерекция – очакваният ефект е предварително компрометиран. (Въпрос на случайност или “интуиция” на колеги с много опит е това да не се случи.)

Когато освен това се забрави, че по среза тъканта няма да има същите характеристики с интактната съседна ней и този прост факт отново не е съобразен с формата и размера на пениса, с формата и главичката в ерекция – отново очакваният резултат не се случва.

Неуспехът се корени най-често в нежеланието, срама, тъпотията и глупостта и на двете страни: лекар-пациент!
Съвсем просто е: в добрите задгранични практики краят на препуциума се очертава с маркер преди операция в покой, с друг цвят маркер се очертава фимозният пръстен в максимална ерекция. Така оператора има пълна визуална представа какво и докъде да прави съобразно конкретните индивидуални анатомични особености на пациента!

Риторичен въпрос:
От повече от 1600 поста тук на някой да са му рисували по пишока в покой и в ерекция?

y4itos
05-29-2009, 10:11
Еми на мен не ми го драскаха ама се надявам да не се наложи повторна операция. А аз да се похваля още 1 или 2 конеца паднаха не мгоа да преценя точно. :-D Ама оттока си стой за жалост - отвратителна гледка :(

mainatown
05-29-2009, 13:48
Значи от Пловдив съм.Можете ли да ми препоръчате някой хирург, при когото да отида за фимоза.И да ми кажете колко струва.
ПС:Не ми казвайте да ида при личния, защото тя е 50-60 годишна жена.
ПС2:Има ли начин нашите да не разбират за това.Тоест да направя операцията самостоятелно?

y4itos
05-29-2009, 14:28
Значи от Пловдив съм.Можете ли да ми препоръчате някой хирург, при когото да отида за фимоза.И да ми кажете колко струва.
ПС:Не ми казвайте да ида при личния, защото тя е 50-60 годишна жена.
ПС2:Има ли начин нашите да не разбират за това.Тоест да направя операцията самостояте

Няма от какво да се притесняваш, мойта лична също е около 50 .. знаеш ли колко пишки е прегледала, няма да си и първият който се оплаква от фимоза. И ако си под 18 нямаш начин да го запазиш в тайна от вашите. Лекарите искат подпис за съгласие от родителите. По добре сподели с тях... аз го пазех доста дълго време в тайна и сега съжалявам... Успех! :)

gallardobg
05-30-2009, 14:18
a колко горе долу струва операцията ?

xavi
05-31-2009, 09:16
Здравейте! Така да започна първо с това, че съм на 19 год. Имах следните проблеми: В нормално сътояние кожичката се забелваше някаде на 1/3.В ерекция още по-малко.Казаха ми,че няма фимоза, ами френулум бреве(късо гемче). Преди около 6-7 месеца ме оперираха от късо гемче.Месната упойка не ме хвана, тъй като имам голяма свръхчувствителност(сиг. съм, че просто няма такава друга като моята).Възстанових се, но след като започнах да забелвам постепенно, установих, че в покой се забелва докрай, но в ерекция може да се забели, но има нещо като кожен пръстен по широк такъв, който пречи на нормалното забелване на кожата.Свъхчувствителност а ми не изчезна.При забелване на кожата в ерекция има напрежение, дори болка.Ходих на хирург, та той установи, че имам фимоза.На 4-ти ще мие операцията - пълно обрязване. Но с тази свръхчувствителност просто не мога да се преборя и нз как ще бъде след обрязването, дано се оправи! Искам да попитам: колко време след операцията трябва да се започнат баните със смрадлика,За дозировката,По колко пъти на ден трябва да се прави, Със или без превръзка да се потапя пишока в нея,Колко време трябва да продължат тези бани,Колко време трябва да нося тази превръзка и последно дали ще мога до 30-ти юни да се възстановя и да си ходя нормално? Извинявам се за многото въпроси,и ако съм повторил някои, но съм нов във форума
Благодаря ви предварително!

Alex_89
05-31-2009, 12:37
Здравейте! Така да започна първо с това, че съм на 19 год. Имах следните проблеми: В нормално сътояние кожичката се забелваше някаде на 1/3.В ерекция още по-малко.Казаха ми,че няма фимоза, ами френулум бреве(късо гемче). Преди около 6-7 месеца ме оперираха от късо гемче.Месната упойка не ме хвана, тъй като имам голяма свръхчувствителност(сиг. съм, че просто няма такава друга като моята).Възстанових се, но след като започнах да забелвам постепенно, установих, че в покой се забелва докрай, но в ерекция може да се забели, но има нещо като кожен пръстен по широк такъв, който пречи на нормалното забелване на кожата.Свъхчувствителност а ми не изчезна.При забелване на кожата в ерекция има напрежение, дори болка.Ходих на хирург, та той установи, че имам фимоза.На 4-ти ще мие операцията - пълно обрязване. Но с тази свръхчувствителност просто не мога да се преборя и нз как ще бъде след обрязването, дано се оправи! Искам да попитам: колко време след операцията трябва да се започнат баните със смрадлика,За дозировката,По колко пъти на ден трябва да се прави, Със или без превръзка да се потапя пишока в нея,Колко време трябва да продължат тези бани,Колко време трябва да нося тази превръзка и последно дали ще мога до 30-ти юни да се възстановя и да си ходя нормално? Извинявам се за многото въпроси,и ако съм повторил някои, но съм нов във форума
Благодаря ви предварително!
Както ти сам отбеляза, повечето от нещата, свързани с тетрата/смрадликата, са описани в темата и няма смисъл да ги повтаряме. Прочети всички постове от началото и ще откриеш много ценни съвети от първо лице, проблеми, ситуации, случаи и т.н. Това ще ти даде богата информация за положението. Относно чувствителността - нормално е да чувстваш дискомфорт при забелване и със сигурност ще се чувстваш гадно през първите дни след рязането, но съм сигурен, че ще свикнеш. Ако имаш други въпроси, можеш на лична да питаш. Ще отговоря с удоволствие.

y4itos
05-31-2009, 12:41
Минаха 5 дни от операцията... няколко конеца са паднали, но оттока ми се струва че не спада :( Права си 1 бана сутрин със смрадлика или 1 вечер с калиев пермангантал.. по 20 минутки.. това достатъчно ли е? :lol:

Alex_89
05-31-2009, 12:49
Че и с калиев перманганат ли ти казаха да си правиш баня? Не бях го чувал това досега.

georgi12
05-31-2009, 18:00
Пич , кисни го и в калиев перманганат и в Смрадлика , топи си го и в белина даже . Хората ти обясняват , че Смрадликата е напълно достатъчна , но ти явно си от вироглавите козли . :-x
Сега се сещам , че може и в сярна киселина или сода каустик да го потопиш . (Ако все пак имаш малко здрав разум използвай само Смрадлика - две лъжици на 1 литър вода , вари 5 минути , остави да изстине и го попи не повече от 10 минути .)
Хубаво е и да попрочетеш кой какво е написал в задните 111 страници.
Не се радвай , че на 5-ят ден ти падат конците . Там където ми паднаха на 10-ия ден зарастна трудно и сега е малко грозно и твърдо . Отокът ти естествено , че няма да спадне за 5 днеи , по скоро за 20-30 .

CzRider
05-31-2009, 21:32
mom4eta 20 den mi e vsi4o e super dori go probvax ve4e mn sam dovolen raboti bez otkat sno6ti go potopix v ne6to drugo osven v smradlikata ;) no naistina e mn lo6o 4e nqkolko koneca pi padnaxa rano rano i sq imam leka bolka tam i e dosta po tvrudo savet? kak da go opravq?

xavi
06-01-2009, 11:54
Здравейте! Така да започна първо с това, че съм на 19 год. Имах следните проблеми: В нормално сътояние кожичката се забелваше някаде на 1/3.В ерекция още по-малко.Казаха ми,че няма фимоза, ами френулум бреве(късо гемче). Преди около 6-7 месеца ме оперираха от късо гемче.Месната упойка не ме хвана, тъй като имам голяма свръхчувствителност(сиг. съм, че просто няма такава друга като моята).Възстанових се, но след като започнах да забелвам постепенно, установих, че в покой се забелва докрай, но в ерекция може да се забели, но има нещо като кожен пръстен по широк такъв, който пречи на нормалното забелване на кожата.Свъхчувствителност а ми не изчезна.При забелване на кожата в ерекция има напрежение, дори болка.Ходих на хирург, та той установи, че имам фимоза.На 4-ти ще мие операцията - пълно обрязване. Но с тази свръхчувствителност просто не мога да се преборя и нз как ще бъде след обрязването, дано се оправи! Искам да попитам: колко време след операцията трябва да се започнат баните със смрадлика,За дозировката,По колко пъти на ден трябва да се прави, Със или без превръзка да се потапя пишока в нея,Колко време трябва да продължат тези бани,Колко време трябва да нося тази превръзка и последно дали ще мога до 30-ти юни да се възстановя и да си ходя нормално? Извинявам се за многото въпроси,и ако съм повторил някои, но съм нов във форума
Благодаря ви предварително!
Както ти сам отбеляза, повечето от нещата, свързани с тетрата/смрадликата, са описани в темата и няма смисъл да ги повтаряме. Прочети всички постове от началото и ще откриеш много ценни съвети от първо лице, проблеми, ситуации, случаи и т.н. Това ще ти даде богата информация за положението. Относно чувствителността - нормално е да чувстваш дискомфорт при забелване и със сигурност ще се чувстваш гадно през първите дни след рязането, но съм сигурен, че ще свикнеш. Ако имаш други въпроси, можеш на лична да питаш. Ще отговоря с удоволствие.
Значи прочетох цялата тема(112 стр.) и разбрах, че баните със смрадлика се правят: 2 с.л. на 1 литър течност и се вари 5 мин.Доколкото разбрах, пишока заедно с превръзката се потапя в тетрата за около 5-6 мин. 1-2 пъти дневно, оставя се течността да изстине до стайна температрура и не трябва да се прекалява , за да не се изгори лигавицата.Обаче не мога да разбера колко точно след операцията трябва да се почнат и колко време да продължат тези бани....Темата е мн хубава, обаче то всеки пише различно и сам мн объркан кога да ги почна и колко време да продължат тея бани.

CzRider
06-01-2009, 13:43
az gi po4nax o6te na drugiq den sled operaciqta i misq 4e zatova se vuztanovix tolkova burzo a za spiraneto ti sam 6te yseti6 kogatao nqma rani kori4ki i ili vuzpaleniq

ubuntureload
06-01-2009, 13:48
съжалявам за линка...

Тоя пич уж бил добър в тая област ...
Едно време една моя бивша настояваше да се обрязвам ама нещо скъсахме ... тъкмо почти ме беше навила .... е са съм си кабрио с гюрук... когато трябва свалям кожуха през останалото време си стои на закрито ... въпреки че моята кожа е малко по къса от обикновено може би .... 8) 8) 8)

batkodoki
06-01-2009, 14:42
Тоя пич уж бил добър в тая област ...
Едно време една моя бивша настояваше да се обрязвам ама нещо скъсахме ... тъкмо почти ме беше навила .... е са съм си кабрио с гюрук... когато трябва свалям кожуха през останалото време си стои на закрито ... въпреки че моята кожа е малко по къса от обикновено може би .... 8) 8) 8)

мгхммм....

разбрали сме се: БЕЗ РЕКЛАМИ в тази Тема!!!

отрицателни мнения - може, но само от доказуемо преживели и споделили личен опит!

в противен случай много скоро тя ще се превърне в благодатна за "лов на клиенти" територия, измествайки и подменяйки нейната същностна цел с меркантилни такива в стил кой е по- и най - и затова "елате да ви вземем парите"!

добрият продукт няма нужда от реклама - негова реклама са не санзационни статии по вестниците, а самите пациенти.

с оглед на това, много моля атора да заличи даденият линк от темата!

xavi
06-01-2009, 17:31
az gi po4nax o6te na drugiq den sled operaciqta i misq 4e zatova se vuztanovix tolkova burzo a za spiraneto ti sam 6te yseti6 kogatao nqma rani kori4ki i ili vuzpaleniq
И ти си с пълно нали?

misimisi
06-03-2009, 21:58
къде изчезнахте всички.Никакви ви няма да пишете,а и батко доки не ми отговаря на личнот осъобщение ...Какво става ?!?!

someonerandom
06-05-2009, 08:16
..

xavi
06-05-2009, 09:03
Така, вчера ми беше операцията от фимоза.Направиха ми я в Авис Медика, Плевен при д-р Рабчев.Бях с пълна упойка, защото когато преди време ми махаха гемчето месната не ме хвана.Значи аз имам убийствена СВРЪХЧУВСТВИТЕЛНОСТ, просто умирам от болка.Докато уринирам(правя го седнал, защото съм като пожарникар иначе..) имам болки, а също и парене.Доктора ми изписа COXTRAL(в аптеката ми казаха, че това е фактически аулин на таблетки) 1-2 пъти дневно.Каза ми да стоя с превръзката 3-4 дни и после да я сваля и да почвам да ходя без нея.Каза , че може да се къпя свободно след това. Нз просто това как ще стане, мн ме притеснява тази чувстителност.По нея сега има малко кръв.Ох, през нощта съм се будил от АДСКИ болки заради ерекцията, ужасно беше.Питах го за смрадликата и той каза, че не необходимо да я ползвам, но след като имам желание няма да ми навредяла.Значи аз мисля в неделя да сваля превръзката като топя пишока в нея, та имам въпрос, нали не е късно тогава да почвам баните?
Искам дда кажа също, и че преди операцията доктора очерта с маркер къде точно ще бъде среза!
П.С. Абе къде отидоха всички оперирани бе, баткодоки и той никакъв го няма?

haidutin1
06-05-2009, 13:12
Tук сме и следим всичко :)

Според мен е по-добре да почнеш тетрата по-рано, но все пак е важно и какво ти казва лекарят. Ти сам си прецени :)

xavi
06-06-2009, 09:55
Tук сме и следим всичко :)

Според мен е по-добре да почнеш тетрата по-рано, но все пак е важно и какво ти казва лекарят. Ти сам си прецени :)
Ами мисля утре да започна с баните 2 пъти дневно/сутрин и вечер/.Обаче доктора ми каза след като сваля превръзката от него, да почвам да ходя без нея.Обаче нз как ще става, ужано мн ме боли от тази свръхчувствителност, като пикая ме боли, дори ми пари. При теб как стояха нещата с превръзката и колко време я носи, а и освен от марля, от какво друго се състоеше?

noname2
06-06-2009, 10:45
ден 4 след операцията,мажа го с гентамицин,топа го в калиев перманганат и тетра .... всеки пат като ходя по нужда до тоалетната си сменям превръзката и правя нова,напоявайки я с гентамицин.та въпроса ми е бъркам ли някаде и след колко време ще си ходя без да ме боли :?

georgi12
06-06-2009, 13:45
Tук сме и следим всичко :)

Според мен е по-добре да почнеш тетрата по-рано, но все пак е важно и какво ти казва лекарят. Ти сам си прецени :)
Ами мисля утре да започна с баните 2 пъти дневно/сутрин и вечер/.Обаче доктора ми каза след като сваля превръзката от него, да почвам да ходя без нея.Обаче нз как ще става, ужано мн ме боли от тази свръхчувствителност, като пикая ме боли, дори ми пари. При теб как стояха нещата с превръзката и колко време я носи, а и освен от марля, от какво друго се състоеше?
Щом имаш свръхчувствителност , слагай суха превръзка .носи я колкото е необходимо . При възможност лежи или седи без бельо. На Теодосий 13 бях препоръчал да пробва с бебешка пудра . Жалко , че не е влизал скоро и не е споделял има ли ефект. Прати му ЛС , може и да има ефект.

haidutin1
06-06-2009, 16:23
Tук сме и следим всичко :)

Според мен е по-добре да почнеш тетрата по-рано, но все пак е важно и какво ти казва лекарят. Ти сам си прецени :)
Ами мисля утре да започна с баните 2 пъти дневно/сутрин и вечер/.Обаче доктора ми каза след като сваля превръзката от него, да почвам да ходя без нея.Обаче нз как ще става, ужано мн ме боли от тази свръхчувствителност, като пикая ме боли, дори ми пари. При теб как стояха нещата с превръзката и колко време я носи, а и освен от марля, от какво друго се състоеше?


Недей да ходиш без превръзка, сменяй ги често, състоят се само от марля и нещо за придържане - аз лично слагах друга марля, която разпъвах и завързвах върху долната.
Превръзка носих около 18 дни, за по-сигурно ми провери дневника във този форум - описал съм всичко подробно в коментарите си.

misimisi
06-07-2009, 00:12
Хора аз съм на 16 от Дупница.Мисля да се оперирам от фимоза,но незнам кога.Дали да изчакам да мине ллятото или да се оперирам на 17-20 юни,та да мога на 4-ти август да съм готов за морето...Или да изчакам да мине лятото и септеммври или октомври месец да се оперирам.Вие как мислите ? И някои ако знае болницата Лефтеров или Левтеров(частна),незнам как е точно,да ми препоръча дали да я предпочета или да ходя до София,която е на около 50 минути път...чакам да ми отговорите на въпросите :) :) :) Благодаря предварително.мен за сега само ме притеснява това,как ще кажа на баща ми и как ще се навия да отида на уролог.Когато почне всичко съм сигурен,че няма да имам проблем,но докато почне ...

noname2
06-07-2009, 05:33
ден 5 след операцията,като гледам ми е паднал конец и сефте от 5 дена днес сутринта не ме болеше при ерекция
п.с. някой ще може ли да отговори на това което написах на предната страница ?

xavi
06-07-2009, 21:02
Хора аз съм на 16 от Дупница.Мисля да се оперирам от фимоза,но незнам кога.Дали да изчакам да мине ллятото или да се оперирам на 17-20 юни,та да мога на 4-ти август да съм готов за морето...Или да изчакам да мине лятото и септеммври или октомври месец да се оперирам.Вие как мислите ? И някои ако знае болницата Лефтеров или Левтеров(частна),незнам как е точно,да ми препоръча дали да я предпочета или да ходя до София,която е на около 50 минути път...чакам да ми отговорите на въпросите :) :) :) Благодаря предварително.мен за сега само ме притеснява това,как ще кажа на баща ми и как ще се навия да отида на уролог.Когато почне всичко съм сигурен,че няма да имам проблем,но докато почне ...
Няма какво да чакаш!Смело, казваш на баща ти, той няма как да не ти съдейства и да те разбере, все пак си му син...Пък и ако се оперираш м/у 17-20 юни до 4 август би трябвало да си патрон и да топнеш чушката даже!Айде успех и смело напред!

xavi
06-07-2009, 21:10
Днес ми беше 4ти ден след операцията...Вече с пикаенето почвам да свиквам.Обаче таз вечер направих 1вата си баня със смрадликата,топих го 5-6 мин. някъде.Превръзката дето беше от доктора едвам съм я махнал, адска болка от тая свръхчувствителност и то като едно гадно залепнало и в кръв ужас....В долната задна част видях нещо като бяло петно, колкото нокет голямо, нз какво е (гной ли...?)Сложих му суха превръзка от марля само.Обаче надеждата ми е в смрадликата, да ме оправи за тая чувствителност, ужасна е просто...Все едно си бъркам директно в окото без клепачите...Ако някой знае какво да правя с нея ще съм му мн благодарен...

noname2
06-08-2009, 08:03
Пуснато на: Нед Юни 07, 2009 11:10 pm Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Днес ми беше 4ти ден след операцията...Вече с пикаенето почвам да свиквам.Обаче таз вечер направих 1вата си баня със смрадликата,топих го 5-6 мин. някъде.Превръзката дето беше от доктора едвам съм я махнал, адска болка от тая свръхчувствителност и то като едно гадно залепнало и в кръв ужас....В долната задна част видях нещо като бяло петно, колкото нокет голямо, нз какво е (гной ли...?)Сложих му суха превръзка от марля само.Обаче надеждата ми е в смрадликата, да ме оправи за тая чувствителност, ужасна е просто...Все едно си бъркам директно в окото без клепачите...Ако някой знае какво да правя с нея ще съм му мн благодарен...



Значи,грешката ти е че слагаш директно марлята ... затова те боли толкова мнг.След промивките я мажи с гентамицин,а през останалото време когато ходиш до тоалетна и сменяш марлята я мажи с вазелин,така няма да те боли ! :-P

dakatabg
06-08-2009, 08:04
здравеите на 17 год. сам и преди 4 дена ми направиха операция за късо гемче и сега сам в процес на въстановяване та вапроса ми е дали след като ми паднт конците ще мога да си заголам главичката нормално защтото преди в ерекция неможех можех но с доста труд а когато си спи малкия мога без проблем даси я заголвам

noname2
06-08-2009, 08:06
Между другото,ден 6 след операцията,болката поутихна и днес сутринта намерих паднало конче в превръзката си.През тази нощ не сам се сабъдил нито 1 пат за разлика от предишните дни,когато ставах по 3-4 пъти на нощ :D

dakatabg
06-08-2009, 08:48
zabravih da kaja mnoogo 4esto mi se pripikava tova normalno li e

y4itos
06-08-2009, 16:14
Утре е 14ят ден от операцията... имам още 3-4 конеца които са готови да паднат.. Имам само 1 въпрос - нормално ли е около гемчето да ми е подуто (там имам 1-2 конеца) :)

georgi12
06-08-2009, 17:35
Утре е 14ят ден от операцията... имам още 3-4 конеца които са готови да паднат.. Имам само 1 въпрос - нормално ли е около гемчето да ми е подуто (там имам 1-2 конеца) :)
Нормално е .

georgi12
06-08-2009, 17:37
.Обаче надеждата ми е в смрадликата, да ме оправи за тая чувствителност, ужасна е просто...Все едно си бъркам директно в окото без клепачите...Ако някой знае какво да правя с нея ще съм му мн благодарен...
Едва ли Смрадликата ще ти помогне за това .
Пробвай да поръсваш главичката с бебешка пудра .Прати ЛС на Теодосий 13 и го попитай дали и тойе пробвал и дали има ефект.

georgi12
06-08-2009, 17:39
здравеите на 17 год. сам и преди 4 дена ми направиха операция за късо гемче и сега сам в процес на въстановяване та вапроса ми е дали след като ми паднт конците ще мога да си заголам главичката нормално защтото преди в ерекция неможех можех но с доста труд а когато си спи малкия мога без проблем даси я заголвам
Ще можеш за си я заголваш въобще след като ти спадне отока ,ако сега не можеш . Ако по принцип нямаш фимоза би трябвало да можеш нормално . Нали точно това е идеята на тази операция.

georgi12
06-08-2009, 17:40
zabravih da kaja mnoogo 4esto mi se pripikava tova normalno li e
Уринирането няма нищо общо с операцията.

noname2
06-08-2009, 17:54
някои да ми каже,след операция от фимоза колко време беше в болнични :?

georgi12
06-08-2009, 18:54
някои да ми каже,след операция от фимоза колко време беше в болнични :?
Може би малко по по-друг начин трябваше да зададеш въпроса , защото не се разбира дали питаш колко дни да си вземеш или колко дни не бива да се ходи на работа /училище .

noname2
06-08-2009, 19:05
колко време трябва да си взема отпуска ...

dakatabg
06-08-2009, 19:30
здравеите на 17 год. сам и преди 4 дена ми направиха операция за късо гемче и сега сам в процес на въстановяване та вапроса ми е дали след като ми паднт конците ще мога да си заголам главичката нормално защтото преди в ерекция неможех можех но с доста труд а когато си спи малкия мога без проблем даси я заголвам
Ще можеш за си я заголваш въобще след като ти спадне отока ,ако сега не можеш . Ако по принцип нямаш фимоза би трябвало да можеш нормално . Нали точно това е идеята на тази операция.

ami az sega nemoga zashtoto e podut :cry: a nali trqbva dago zagolvam da promivam ranite a az nemoga :cry:

noname2
06-09-2009, 10:37
ден 7 от операцията "пълно обрязване" изненадващо,но вече при ерекция нямам болки,дори вече си ходя нормално,днес падна още 1 конче,проблема само е че от вчера нещо ми кърви от долната част на главичката.Проблем ли е ?

haidutin1
06-09-2009, 10:55
ден 7 от операцията "пълно обрязване" изненадващо,но вече при ерекция нямам болки,дори вече си ходя нормално,днес падна още 1 конче,проблема само е че от вчера нещо ми кърви от долната част на главичката.Проблем ли е ?

Кърви когато сменяш превръзката ли? Ако е така внимавай много, прави го леко и винаги по време на баня с тетра, марлята трябва да е добре накисната. Ако не е по време на смяната явно раните не ти зарастват добре, консултирай се с лекаря.

noname2
06-09-2009, 11:11
аз марлята е мажа с гентамицин или вазелин когато си сменял превръзката.Сменям ги след всяко ходене до тоалетната и след всяка баня

georgi12
06-09-2009, 15:30
колко време трябва да си взема отпуска ...
Колкото ти душа иска . Максимумът е 30 дни и аз се възползвах от това.

batkodoki
06-09-2009, 19:22
Здравейте! Така да започна първо с това, че съм на 19 год. Имах следните проблеми: В нормално сътояние кожичката се забелваше някаде на 1/3.В ерекция още по-малко.Казаха ми,че няма фимоза, ами френулум бреве(късо гемче). Преди около 6-7 месеца ме оперираха от късо гемче.Месната упойка не ме хвана, тъй като имам голяма свръхчувствителност(сиг. съм, че просто няма такава друга като моята).Възстанових се, но след като започнах да забелвам постепенно, установих, че в покой се забелва докрай, но в ерекция може да се забели, но има нещо като кожен пръстен по широк такъв, който пречи на нормалното забелване на кожата.Свъхчувствителност а ми не изчезна.При забелване на кожата в ерекция има напрежение, дори болка.Ходих на хирург, та той установи, че имам фимоза.На 4-ти ще мие операцията - пълно обрязване. Но с тази свръхчувствителност просто не мога да се преборя и нз как ще бъде след обрязването, дано се оправи! Искам да попитам: колко време след операцията трябва да се започнат баните със смрадлика,За дозировката,По колко пъти на ден трябва да се прави, Със или без превръзка да се потапя пишока в нея,Колко време трябва да продължат тези бани,Колко време трябва да нося тази превръзка и последно дали ще мога до 30-ти юни да се възстановя и да си ходя нормално? Извинявам се за многото въпроси,и ако съм повторил някои, но съм нов във форума
Благодаря ви предварително!

Здр :)
Ето това е още един типичен случай, когато е можело да се мине само с една операция без да се налага нова интервенция!
При теб очевидно се касае за форма на класическа фимоза щом на 19 год в ПОКОЙ пенисът е позволявал макс оголване до 1/3 от гланса! Само склерозирал пълен идиот може да не предположи каква ще е функционалната годност на подобен пенис в ерекция и да предложи френулотомия като радикално решение на проблема!

Това, което се е получило следва нормалният ход на нещата: гемче няма, но тесният фимозен пръстен си е жив и здрав – налице и не позволява нормалното функциониране на органа в битността му на полов такъв; свръхчувствителността се изявява остро и това е нормално понеже тя е продуцирана от два взаимнообусловени елемента:
- 19 години нервните рецептори в лигавицата на главичката са възприемали дразненията през “буфер”, “заглушител” – кожичката/препуциума и ЦНС е “настроила” прага на възприемане на дразненията съобразно това.
В общият случай още с разлепването на гланса постепенно започва пренастройката и адаптацията на чувствителността на главичката към външната среда: и чрез спонтанните ерекции, и чрез съзнателната “игра”.
- от друга страна самото наличие на истинска фимоза при полово зряло момче рано или късно води до развиване на един подостър но хроничен възпалителен процес поради създаването на идеални за размножаването на болестотворна флора възможности в неоткриваемите части на гланса. Това е много интересно от чисто теоретична гледна точка…в крайна сметка толерансът на локалният имунитет се повишава, налице е хронично подостро възпаление, но екзацербациите са редки.

Че това е механиката сработила и при теб свидетелствува факта, че “Месната упойка не ме хвана” – в нишката на темата е коментирано и обяснено, че когато има налично възпаление то променя клетъчният метаболизъм по специфичен начин, pH на средата става силно кисела, а в нея локалните, местните “упойки” са силно нестабилни, разграждат се много бързо и не постигат очакваният анестезиращ ефект. (и това е ТРЯБВАЛО да бъде предвидено и да се ползва НЕ обща, а друг тип “упойка”).

На другите въпроси – виждам, че активно пишеш – ще отговарям в нишката :)

batkodoki
06-09-2009, 19:40
Така, вчера ми беше операцията от фимоза.Направиха ми я в Авис Медика, Плевен при д-р Рабчев.Бях с пълна упойка, защото когато преди време ми махаха гемчето месната не ме хвана.Значи аз имам убийствена СВРЪХЧУВСТВИТЕЛНОСТ, просто умирам от болка.Докато уринирам(правя го седнал, защото съм като пожарникар иначе..) имам болки, а също и парене.Доктора ми изписа COXTRAL(в аптеката ми казаха, че това е фактически аулин на таблетки) 1-2 пъти дневно.Каза ми да стоя с превръзката 3-4 дни и после да я сваля и да почвам да ходя без нея.Каза , че може да се къпя свободно след това. Нз просто това как ще стане, мн ме притеснява тази чувстителност.По нея сега има малко кръв.Ох, през нощта съм се будил от АДСКИ болки заради ерекцията, ужасно беше.Питах го за смрадликата и той каза, че не необходимо да я ползвам, но след като имам желание няма да ми навредяла.Значи аз мисля в неделя да сваля превръзката като топя пишока в нея, та имам въпрос, нали не е късно тогава да почвам баните?
Искам дда кажа също, и че преди операцията доктора очерта с маркер къде точно ще бъде среза!
П.С. Абе къде отидоха всички оперирани бе, баткодоки и той никакъв го няма?

С общата упойка не съм съвсем съгласен!
Защо при теб локалната не е била ефикасна е обяснено по-горе.
Има и много други начини за обезболяване преди да се стигне до крайната – обща упойка.

Със свръхчувствителността някак си с общи усилия трябва да се справим, спокойно :)

p.s. ще бъда истински удовлетворен когато чуя/прочета, че някой колега маркира и в ерекция “тясното място” върху пениса, който ще оперира! Тогава шансовете на т.н. “частично” биха нарастнали

Blowmyhead
06-09-2009, 19:44
Здр първо...

Значи първо съм нов във форума,но видях темата за Фимозата и реших,че имам,приказвах с родител(маика ми ест) та тя ми каза,че като съм бил малък са ме водили в София за операция от Фимоза всичко било нормално и помня че ми казаха като се къпя да си оголвам пишока таа правех го,но след 1 2 години незнайно защо спрях тогава бях на 8-9год.,а сега съм на 14 таа възможно ли е да ми е зарастнало това на ново "ФИМОЗАТА" при положение,че при ерекция го забелвам на 1/3 от главичката мога и още,но усещам някакъв дискомфорт и леко наболяване и не искам да експириментирам. А при нормално положение го забелвам малко повече от половината на главичката,но пак усещам някъф дискомфорт....та Възможно ли е да е зарастнала на ново тази кожичка и какво трябва да правя (не съм ходил на доктор,но реших да попитам тук първо)

Благодаря предварително за обърнатото внимание!

batkodoki
06-09-2009, 19:53
Хора аз съм на 16 от Дупница.Мисля да се оперирам от фимоза,но незнам кога.Дали да изчакам да мине ллятото или да се оперирам на 17-20 юни,та да мога на 4-ти август да съм готов за морето...Или да изчакам да мине лятото и септеммври или октомври месец да се оперирам.Вие как мислите ? И някои ако знае болницата Лефтеров или Левтеров(частна),незнам как е точно,да ми препоръча дали да я предпочета или да ходя до София,която е на около 50 минути път...чакам да ми отговорите на въпросите :) :) :) Благодаря предварително.мен за сега само ме притеснява това,как ще кажа на баща ми и как ще се навия да отида на уролог.Когато почне всичко съм сигурен,че няма да имам проблем,но докато почне ...

това решение за съжаление трябва отговорно да вземеш САМ :)

в идеалният случай това време е достатъчно за едно нормално възстановяване, но ако смяташ да се отдаваш на някакви полови ексцесии и див промискуитет на морето - възможно е и да не се случи.

ако ще летуваш с постоянен полов партньор, който е в течение - няма никакъв проблем.

а за родителите: случва се по-лесно отколкото изобщо можеш да си представиш. обикновено Таткото е по-изплашен и загрижен отколкото сина, когато разбере за проблема :D

batkodoki
06-09-2009, 20:13
ден 4 след операцията,мажа го с гентамицин,топа го в калиев перманганат и тетра .... всеки пат като ходя по нужда до тоалетната си сменям превръзката и правя нова,напоявайки я с гентамицин.та въпроса ми е бъркам ли някаде и след колко време ще си ходя без да ме боли :?

Всичко което си описал, че правиш – без минутното топване в Смрадлика – цели някаква хипотетична тотална защита от постоперативна инфекция.
Това е похвално но безпредметно на практика.
За целта си имаш жива&здрава нормално функционираща Имун с/ма, на която може да се помага, но не бива, а и не може да се заменя.

Изключвайки Смрадликата – не видях да ползващ нищо подкрепящо регенеративните/възстановителните възможности на тъканите!
При теб усилието е концентрирано в опазването от инфекция – в това има логика при имунокомпрометирани пациенти, такива с имунен дефицит или престарели хора при който той е угсващ.
При млади, пращящи от здраве, кипящи от енергия хлапетии акцента би следвало да бъде в/у функционалната активност, без да се неглижират правилата за оперативна рана.

p.s. този калиев перманганат по-добре го изключи от програмата

Me2
06-09-2009, 20:49
здравейте вчера понеделник си направих опрерация за премхване на гемчето и разширяване на кръга (кожния пръстен).Та въпроса ми е след колко време г/д мога да правя секс,защото в момента изключително много ме боли пишока :( доктора каза да го мажа с някаква паста и след уриниране да си топя инструмента в риванол.ПЛС хелп колко време г/д ще се оправя да не ме боли имам на предвид ;( на 16 години

batkodoki
06-09-2009, 20:51
Днес ми беше 4ти ден след операцията...Вече с пикаенето почвам да свиквам.Обаче таз вечер направих 1вата си баня със смрадликата,топих го 5-6 мин. някъде.Превръзката дето беше от доктора едвам съм я махнал, адска болка от тая свръхчувствителност и то като едно гадно залепнало и в кръв ужас....В долната задна част видях нещо като бяло петно, колкото нокет голямо, нз какво е (гной ли...?)Сложих му суха превръзка от марля само.Обаче надеждата ми е в смрадликата, да ме оправи за тая чувствителност, ужасна е просто...Все едно си бъркам директно в окото без клепачите...Ако някой знае какво да правя с нея ще съм му мн благодарен...

Чудя се дали някога изобщо ще започнете да четете какво се пише!

Вманиачихте се тук и започнахте по хронометър да отчитате 2-3-5-6… минути в отвара от Смрадлика!

Мили Деца, поне на 100 места в тази тема е обяснено, че когато се касае за Фимоза всичко е много индивидуално, различно е, и ако нещо работи при един – на друг може да вреди. Има най-общи принципи, но подхода на лечение следва да бъде конкретен.

Точно затова Медицината НЕ е точна наука!

И пак в Темата е обяснено: когато сваляте марли, особено залепнали, първичните – топите пишока със все марли в отвара от Смрадлика приготвена според написаното на опаковката и темперирана до температурата на тялото!
ВРЕМЕТО на това киснене е = на времето нужно за да се разлепи безболезнено почти сама опаковката на пишока ви!
Това може да са и 5 и 10 и 20 и 30 и 40 и 60 и…… минути….истинският критерии е ЕДИН: кога безболезнено и лесно, с леко усилие се отделя превтрзочният материал от пениса!
И тук гледането на хронометъра не помага никому с нищо….


“,топих го 5-6 мин. някъде.Превръзката дето беше от доктора едвам съм я махнал, адска болка от тая свръхчувствителност и то като едно гадно залепнало и в кръв ужас....” - това е кошмар някакъв!!!

КИСНЕШ ДОКАТО САМА НЕ ПАДНЕ ИЛИ С ЛЕКО БЕЗБОЛЕЗНЕНО ДРЪПВАНЕ НЕ Я СВАЛИШ! ВРЕМЕТО НЯМА ЗНАЧНИЕ! ЗНАЧЕНИЕ ИМА РЕЗУЛТАТА!!! – какви са тези дивотии – за 5 минути САМО и теглим, та яко да оголим и без това свръхчувствителни повърхностни рецептори!

batkodoki
06-09-2009, 20:54
здравеите на 17 год. сам и преди 4 дена ми направиха операция за късо гемче и сега сам в процес на въстановяване та вапроса ми е дали след като ми паднт конците ще мога да си заголам главичката нормално защтото преди в ерекция неможех можех но с доста труд а когато си спи малкия мога без проблем даси я заголвам

на ЛС съм ти писал

xavi
06-09-2009, 21:11
Днес ми беше 6ти ден след операцията.Правя по 2 пъти на ден баните със смрадлика.Правя си и сухи компреси - от марля.Когато правя баните при потапянето на члена чувствам едно смъдене, сиг. е от тетрата.Свръхчувствително тта е все така, имам и отток.На 5тия ден ми падна 1 конец, а най-ми е интересно, че на границата там където са шевовете и главичката и има пръстен някакъв, който е доста подут и нз какво е точно!Ако някой знае нека пише..
П.С.Баткодоки, благодаря ти за отговорите, смятам, че достатъчно време кисна превръзката в тетрата, но въпреки това болката е тая тъпа свръхчувствителност.Напра о мн е ужасна!Помагай!

batkodoki
06-09-2009, 21:15
аз марлята е мажа с гентамицин или вазелин когато си сменял превръзката.Сменям ги след всяко ходене до тоалетната и след всяка баня

при теб след седмият ден антибиотика с нищо не ти помага, даже започва да вреди.

вазелина е само механичен буфер, също не ти помага с нищо по същество.

пиши на ЛС, ще ти предложа нещо което + Смрадликата има свойството да възстановява и овлажнява тъкани но има непростимият ужасен недостатък да струва 2-3лв само

batkodoki
06-09-2009, 21:20
здравейте вчера понеделник си направих опрерация за премхване на гемчето и разширяване на кръга (кожния пръстен).Та въпроса ми е след колко време г/д мога да правя секс,защото в момента изключително много ме боли пишока :( доктора каза да го мажа с някаква паста и след уриниране да си топя инструмента в риванол.ПЛС хелп колко време г/д ще се оправя да не ме боли имам на предвид ;( на 16 години

здрасти:)

започвай бани с отвара от Смрадлика ако искаш да спре да боли.

за другото - времето за възстановяване е различно, но никога не е толкова непостижимо далеч, колкото в началото изглежда :)

batkodoki
06-09-2009, 21:23
Здр първо...

Значи първо съм нов във форума,но видях темата за Фимозата и реших,че имам,приказвах с родител(маика ми ест) та тя ми каза,че като съм бил малък са ме водили в София за операция от Фимоза всичко било нормално и помня че ми казаха като се къпя да си оголвам пишока таа правех го,но след 1 2 години незнайно защо спрях тогава бях на 8-9год.,а сега съм на 14 таа възможно ли е да ми е зарастнало това на ново "ФИМОЗАТА" при положение,че при ерекция го забелвам на 1/3 от главичката мога и още,но усещам някакъв дискомфорт и леко наболяване и не искам да експириментирам. А при нормално положение го забелвам малко повече от половината на главичката,но пак усещам някъф дискомфорт....та Възможно ли е да е зарастнала на ново тази кожичка и какво трябва да правя (не съм ходил на доктор,но реших да попитам тук първо)
Благодаря предварително за обърнатото внимание!


интересува ме: в ПОКОЙ как се държи пишока, как и доколко позволява да бъде заголена главичката и с какви усещания е съпроводено това?

Blowmyhead
06-10-2009, 12:19
интересува ме: в ПОКОЙ как се държи пишока, как и доколко позволява да бъде заголена главичката и с какви усещания е съпроводено това? Еми... в Покой го забелвам на половина от главичката,че дори и по малко и като го забелвам усещам дискомфорт и лека болка :( опасявам се че имам фимоза и късо гемче в понеделник ще ходя на уролог та да видим какво ще каже той

noname2
06-10-2009, 12:45
Батко доки 8 ми ден след операцията(обрязване и гемче) ми е,мисля че всичко върви нормално,въпреки лекото кървене.Искам да попитам ония гадости дет са отдолната страна на пишока(кожи,можи :( ) кога ша се приберат,че като ги видя и ми са гади и кога ще падне отока,че немога да си видя цялата главичка от тоя оток.Паднаха ми 3-4 шева вече.На 18 години съм !

Благодаря предварително !!! :)

haidutin1
06-10-2009, 16:44
Здр първо...

Значи първо съм нов във форума,но видях темата за Фимозата и реших,че имам,приказвах с родител(маика ми ест) та тя ми каза,че като съм бил малък са ме водили в София за операция от Фимоза всичко било нормално и помня че ми казаха като се къпя да си оголвам пишока таа правех го,но след 1 2 години незнайно защо спрях тогава бях на 8-9год.,а сега съм на 14 таа възможно ли е да ми е зарастнало това на ново "ФИМОЗАТА" при положение,че при ерекция го забелвам на 1/3 от главичката мога и още,но усещам някакъв дискомфорт и леко наболяване и не искам да експириментирам. А при нормално положение го забелвам малко повече от половината на главичката,но пак усещам някъф дискомфорт....та Възможно ли е да е зарастнала на ново тази кожичка и какво трябва да правя (не съм ходил на доктор,но реших да попитам тук първо)

Благодаря предварително за обърнатото внимание!


Напълно е възможно пак да имаш фимоза, като си бил малък явно са ти направили частично обрязване и след време пръстена се е стеснил. Затова се препоръчва горещо обрязването да е пълно, макар да има и индивидуална зависимост, както да зависи и от хирурга до колко частичното ще е успешно.

След като вече си говорил с родител трябва да посетиш лекаря си и той да ти даде направление за уролог или андролог, тъй като вече си установил проблема, а именно - не е нормално да има напрежение при забелването, всичко трябва да става спокойно и без каквато и да е болка или дискомфорт. Имаш фимоза и решението е да ти направят пълно обрязване, в което няма нищо страшно - тук много момчета са го описали, включително и аз :) , или индивидуално за теб да ти предпишат някакви мазила заедно с указания как точно да подобриш еластичността на кожния пръстен и евентуално да се отървеш от проблема, тъй като възрастта ти още го позволява :)

Успех!

Blowmyhead
06-10-2009, 18:11
Оххх дано да се утърва само със мазила,че ме е много шубе... :( :( :(

haidutin1
06-10-2009, 19:18
Днес ми беше 6ти ден след операцията.Правя по 2 пъти на ден баните със смрадлика.Правя си и сухи компреси - от марля.Когато правя баните при потапянето на члена чувствам едно смъдене, сиг. е от тетрата.Свръхчувствително тта е все така, имам и отток.На 5тия ден ми падна 1 конец, а най-ми е интересно, че на границата там където са шевовете и главичката и има пръстен някакъв, който е доста подут и нз какво е точно!Ако някой знае нека пише..
П.С.Баткодоки, благодаря ти за отговорите, смятам, че достатъчно време кисна превръзката в тетрата, но въпреки това болката е тая тъпа свръхчувствителност.Напра о мн е ужасна!Помагай!


Според мен този подут пръстен е нормален, той е част от отока :)
За чувствителността - уви, не мога да ти дам друг съвет освен да се движиш колкото се може по-малко и да стискаш зъби, с времето трябва да отшуми.

xavi
06-10-2009, 21:21
7ми ден, през нощта съм се будил 2-3 пъти, ужасно беше заради ерекцията.По превръзката ми има и кръв, засега имам паднал 1 конец.Оттока си стои.По главичката виждам има някакво покритие мрежесто някакво, предполагам,че това би трябвало да е прословутата коагулационна мембрана в резултат на смрадликата.Нз колко време да продължавам с превръзките...

dakatabg
06-11-2009, 08:06
dne 6-ti sled operaciq na kso gem4e nevijdam razlika samo deto gem4eto mi e srqzano a otvor4eto na penisa mi si stoi nad glavi4kata i ne e razshireno mislq 4e imam fimoza

haidutin1
06-11-2009, 10:50
7ми ден, през нощта съм се будил 2-3 пъти, ужасно беше заради ерекцията.По превръзката ми има и кръв, засега имам паднал 1 конец.Оттока си стои.По главичката виждам има някакво покритие мрежесто някакво, предполагам,че това би трябвало да е прословутата коагулационна мембрана в резултат на смрадликата.Нз колко време да продължавам с превръзките...


Това покритие сигурно вече си знаеш, че не трябва да го пипаш, след време то само ще си падне.

За превръзките - зависи, но по принцип е по-добре да ги носиш по-дълго.
От една страна за да ограничиш взаимодействието с външната среда, от друга страна - заради все още силната чувствителност на главичката, с която тепърва ще свикваш. До 20 дни с превръзка е добре, после спираш марлите :)

haidutin1
06-11-2009, 10:54
dne 6-ti sled operaciq na kso gem4e nevijdam razlika samo deto gem4eto mi e srqzano a otvor4eto na penisa mi si stoi nad glavi4kata i ne e razshireno mislq 4e imam fimoza

Възможно е, но не бързай с изводите. Изчакай да ти спадне отока и ако тогава все още не можеш да го забелваш отиди при хирурга си.

y4itos
06-11-2009, 12:35
Дали има някой с частични обрязване който би могъл да ми прати снимка, защото мисля че нещо се прецака...

y4itos
06-11-2009, 12:58
Сега ще се опитам да обясня какъв ми е проблема : Значи след като ме обрязаха (частично) и направиха шевовета, кожата която покриваше главичката беше подгъната и покриваше конците. Но днес при поредната баня дръпнах малко по надолу кожата и конците изскочиха и сега не мога да ги прибера обратно.. :smt091 Вече съжалявам че послушах нашите и се обрязах частично а не пълно... :( :( :(

georgi12
06-11-2009, 16:19
Ако няма разкъсано там , където е шито и не се е отворила рана - няма проблем . Иначе за избора - той си е бил преди всичко твой и на хирурга ти .

y4itos
06-11-2009, 16:43
Ако няма разкъсано там , където е шито и не се е отворила рана - няма проблем . Иначе за избора - той си е бил преди всичко твой и на хирурга ти .

Няма разкъсано... само шевовете си личат и ми е някакси гадно...

xavi
06-12-2009, 09:12
9ти ден ми е. Оттока леко е намалял, но го има.Значи при ерекция мн ме боли и ми е дискомфортно от тази свръхчувствителност, особено нощем.Засега май само 1 конец ми е паднал.Когато свалям превръзките(кисна достатъчно време) от долната дясна страна винаги мн по-трудно се маха и наболява, дори щипе.Има малко кръв по марлята.Отдолу на пениса преди писах, но никой не ми отговори, има нещо бяло, голямо колкото нокет, кажете какво е?И още колко време трябва да правя баните със смрадликата?

haidutin1
06-12-2009, 09:54
9ти ден ми е. Оттока леко е намалял, но го има.Значи при ерекция мн ме боли и ми е дискомфортно от тази свръхчувствителност, особено нощем.Засега май само 1 конец ми е паднал.Когато свалям превръзките(кисна достатъчно време) от долната дясна страна винаги мн по-трудно се маха и наболява, дори щипе.Има малко кръв по марлята.Отдолу на пениса преди писах, но никой не ми отговори, има нещо бяло, голямо колкото нокет, кажете какво е?И още колко време трябва да правя баните със смрадликата?

Ако спиш гол сигурно няма да имаш проблеми със свръхчувствителността, мнозина са го споделяли в нишката на темата. Тогава пенисът ти ще се движи свободно и няма да опира така в бельото, защото такова няма да има. Сега поне е топло, пробвай.

Щом от дясната страна трудно се маха, дръж още в отварата - нека се стигне до там марлята сама да падне, както е писал Баткодоки.

А това бяло образувание сигурно е прословутият секрет, който се образува на мястото на гемчето и който спомага заздравяването на травмираната тъкан. Много хора сме писали за него, четете и старите коментари :)

haidutin1
06-12-2009, 09:57
А за тетрата - аз си правих баните в продължение на 3 седмици, като постепенно намалях времето на топене, все пак по едно време спрях да нося превръзки и нямаше нужда да го кисна дълго за да падат.
Няма да ти навредят, напротив, действат антисептично и затова си ги продължавай.

xavi
06-13-2009, 09:27
10ти ден.Цялата нощ съм имал ерекции, които ест. ме боляха заради тъпата свръхчувствителност.През деня нямам почти никакви ерекции, ама дойде ли нощно време...Знам, че те са нормални и преди операцията си ги е имало, само дето не са били болезнени.Сутринта превръзката беше почти сама паднала и имаше доста кръв.

y4itos
06-13-2009, 09:37
15 дни от операцията... имам коричка на гемчето , а след 3-4 дена ще хода да ми махнат останалите конци (останали са само възелчетата) и да ви се похваля, вчра натепах 1вата.... "чайка" :lol: :lol: :lol:

haidutin1
06-13-2009, 09:57
Честито :)

Според мен няма нужда да бързаш с конците, те и сами ще паднат след известно време.

noname2
06-13-2009, 10:03
аз сам 11 ден след операцията,нямам конци и не ма боли при ерекция

dakatabg
06-13-2009, 20:20
koncite mi padnaha ve4e neme boli bqh operiran t kyso gem4e i v erekciq pak nemoga dago zagolvam tova zna4i sam edno fimoza :cry: :cry: :cry: ](*,) #-o imam samo edna rani4ka koqto nemi haresva no shte mine i taka si4ko si e syshtoto v erekciq nemoga

georgi12
06-15-2009, 14:19
Еми ще идеш още един път .
И една молба - пиши на Български , не на Маймунски.

xavi
06-16-2009, 12:00
13ти ден...все така, не мисля, че има подобрение относно свръхчувствителността.При ерекция пак ме боли, сутрин винаги имам доста кръв по марлята...нз направо ко да правя.Продължавам със смрадликата 2 пъти дневно.Забелязах, че по главата и повече по кожата има някакво кафеникаво покритие.(Какво е?)Тоз теодосий13 дето всички ми викат да питам, никакъв не отговоря, ама явно в тоя форум влизат някакви, оправя им се проблема и после забравят на какво дередже са били и вече курназ са... :x На 25ти трябва да съм готов вече, тогава ще ми дават дипломата, не виждам начин дотогава да съм готов..ужас..

xavi
06-16-2009, 12:11
koncite mi padnaha ve4e neme boli bqh operiran t kyso gem4e i v erekciq pak nemoga dago zagolvam tova zna4i sam edno fimoza :cry: :cry: :cry: ](*,) #-o imam samo edna rani4ka koqto nemi haresva no shte mine i taka si4ko si e syshtoto v erekciq nemoga
И аз преди бях опериран от късо гемче.Бързо се възстанових, обаче и при мен така можеше в нормално съст. да се забели докрай, ама при ерекция имаше болка, дори имах чувството някой път, че ако не успея да върна кожата ще се получи парафимоза...Отивам 2ри път - оп - фимоза...Ако имаш такъв пръстен, който да се вижда, значи 100% имаш фимоза и ти трябва пълно обрязване.Затова не са глупави американците: още на 2рата седмица малките бебета ги обрязват и после нямат никакви проблеми...Въобще за всички момчета над 14-15 год.: какъвто и проблем да имате с пишката, той се решава радикално и завинаги само с пълното обрязване!

noname2
06-16-2009, 13:59
при мен е 14 ти ден след пълното обрязване,всичко се е нормализирало,освен тези кожи де ми старчат,ма лекара каза че ще се приберат скоро :)

gogi4aaa
06-16-2009, 14:07
здравейте аз мога да си забеля главичката в ерекция и в нормално състояние но когато е в нормално ме наболява защо е така на 13 съм

georgi12
06-16-2009, 14:18
Ами обясни как точно те наболява.

georgi12
06-16-2009, 17:56
Ако не е късо - когато я оголиш до край главичката не клима надолу (това в пълна ерекция ) няма да ти пречи .Ако се навежда силно надолу и изпитваш болка ще ти пречи .
Както всеки мъж , така и половият орган е уникален . два еднакви няма .

georgi12
06-16-2009, 17:59
koncite mi padnaha ve4e neme boli bqh operiran t kyso gem4e i v erekciq pak nemoga dago zagolvam tova zna4i sam edno fimoza :cry: :cry: :cry: ](*,) #-o imam samo edna rani4ka koqto nemi haresva no shte mine i taka si4ko si e syshtoto v erekciq nemoga
И аз преди бях опериран от късо гемче.Бързо се възстанових, обаче и при мен така можеше в нормално съст. да се забели докрай, ама при ерекция имаше болка, дори имах чувството някой път, че ако не успея да върна кожата ще се получи парафимоза...Отивам 2ри път - оп - фимоза...Ако имаш такъв пръстен, който да се вижда, значи 100% имаш фимоза и ти трябва пълно обрязване.Затова не са глупави американците: още на 2рата седмица малките бебета ги обрязват и после нямат никакви проблеми...Въобще за всички момчета над 14-15 год.: какъвто и проблем да имате с пишката, той се решава радикално и завинаги само с пълното обрязване!
Мдааа л Това е друга тема .Само да те поправя - обикновено се прави още първият ден . Родителят трябва да заяви , че не желае обрязване.
Масовата практика е пълно обрязване .
тук може и Батко Доки малко пак да ме скастри , но когато на едно момче на възраст 15-16 та до 18 г. му предстои подобна интервенция , то самото би следвало също да предпочете дали да е пълно или частично.

gogi4aaa
06-16-2009, 18:02
значи на мен ме боли малко когато "лъскам" в нормално състояние и имам рани на кожичката проблем ли е това дали ще се оправи :(

gogi4aaa
06-16-2009, 18:29
значи на мен ме боли малко когато "лъскам" в нормално състояние и имам рани на кожичката проблем ли е това дали ще се оправи :(

случаино да са ти духали в близките месеци/седмици ? :Д
не как можа да си го помислиш аз съм на 13

gogi4aaa
06-16-2009, 18:46
моля ви се хора кажете ако има проблем да ходя при доктор

georgi12
06-16-2009, 19:15
моля ви се хора кажете ако има проблем да ходя при доктор
За раничките ли питаш или за болката . И всъщност обясни какви са раничките.

gogi4aaa
06-16-2009, 19:33
моля ви се хора кажете ако има проблем да ходя при доктор
За раничките ли питаш или за болката . И всъщност обясни какви са раничките.и за двете питам малко ми е странно

gogi4aaa
06-16-2009, 19:35
моля ви се хора кажете ако има проблем да ходя при доктор
За раничките ли питаш или за болката . И всъщност обясни какви са раничките.и за двете питам малко ми е страннораничките са на кожичката и като ги пипна ме боли като малки ципи са

batkodoki
06-16-2009, 23:01
интересува ме: в ПОКОЙ как се държи пишока, как и доколко позволява да бъде заголена главичката и с какви усещания е съпроводено това? Еми... в Покой го забелвам на половина от главичката,че дори и по малко и като го забелвам усещам дискомфорт и лека болка :( опасявам се че имам фимоза и късо гемче в понеделник ще ходя на уролог та да видим какво ще каже той




Здр първо...

Значи първо съм нов във форума,но видях темата за Фимозата и реших,че имам,приказвах с родител(маика ми ест) та тя ми каза,че като съм бил малък са ме водили в София за операция от Фимоза всичко било нормално и помня че ми казаха като се къпя да си оголвам пишока таа правех го,но след 1 2 години незнайно защо спрях тогава бях на 8-9год.,а сега съм на 14 таа възможно ли е да ми е зарастнало това на ново "ФИМОЗАТА" при положение,че при ерекция го забелвам на 1/3 от главичката мога и още,но усещам някакъв дискомфорт и леко наболяване и не искам да експириментирам. А при нормално положение го забелвам малко повече от половината на главичката,но пак усещам някъф дискомфорт....та Възможно ли е да е зарастнала на ново тази кожичка и какво трябва да правя (не съм ходил на доктор,но реших да попитам тук първо)

Благодаря предварително за обърнатото внимание!


Напълно е възможно пак да имаш фимоза, като си бил малък явно са ти направили частично обрязване и след време пръстена се е стеснил. Затова се препоръчва горещо обрязването да е пълно, макар да има и индивидуална зависимост, както да зависи и от хирурга до колко частичното ще е успешно.

След като вече си говорил с родител трябва да посетиш лекаря си и той да ти даде направление за уролог или андролог, тъй като вече си установил проблема, а именно - не е нормално да има напрежение при забелването, всичко трябва да става спокойно и без каквато и да е болка или дискомфорт. Имаш фимоза и решението е да ти направят пълно обрязване, в което няма нищо страшно - тук много момчета са го описали, включително и аз :) , или индивидуално за теб да ти предпишат някакви мазила заедно с указания как точно да подобриш еластичността на кожния пръстен и евентуално да се отървеш от проблема, тъй като възрастта ти още го позволява :)

Успех!

SIC!
съгласен съм с написаното от haidutin1.

възможен е рецидив на фимоза след "частично обрязване",
но пък на 14 има възможност да се пробват консервативни методи преди хирургичните такива.

batkodoki
06-16-2009, 23:31
koncite mi padnaha ve4e neme boli bqh operiran t kyso gem4e i v erekciq pak nemoga dago zagolvam tova zna4i sam edno fimoza :cry: :cry: :cry: ](*,) #-o imam samo edna rani4ka koqto nemi haresva no shte mine i taka si4ko si e syshtoto v erekciq nemoga

за съжаление тази история = "имам САМО късо гемче...." - е описвана многократно в нишката на Темата!
винаги съм настоявал да прочетете цялата Тема преди да отидете при хирург и там да отстоявате позицията си!

в крайна сметка ВИЕ самите най-добре познавате пишока си и имате поглед къде точно е проблема!

ако нямате елементарната смелост да отстоявате исканията и правата си - сработва най-гадният вариант:
-първо "хм..късо гемче..." - режем и вземаме парите на Таткото или на НЗОК.
-после - "хмм...пластика, т.е частично обрязване" - и пак вземаме парите на Таткото или НЗОК.
-накрая - "хмммм...ами не се е получило, трябва пълно обрязване..." - и пак така вземаме парите от Таткото или НЗОК.

най-гнусното е, че много често това се прави съвсем съзнателно от меркантилни хора по случайност сдобили се с правата на "лекар", загрубели в алчността си до степен да не ги вълнува физическото и психологическото страдание на което е подложено едно Момче подхвърлено на този гнусен механизъм!

а в случаите когато няма съзнателна меркантилна цел - има въпиюща некадърност и пълна некомпетентност!
защото за незнам кой път да повторя: пенисът НЕ е нокът, че да го режете безпроблемно всяка седмица!

batkodoki
06-17-2009, 00:20
13ти ден...все така, не мисля, че има подобрение относно свръхчувствителността.При ерекция пак ме боли, сутрин винаги имам доста кръв по марлята...нз направо ко да правя.Продължавам със смрадликата 2 пъти дневно.Забелязах, че по главата и повече по кожата има някакво кафеникаво покритие.(Какво е?)Тоз теодосий13 дето всички ми викат да питам, никакъв не отговоря, ама явно в тоя форум влизат някакви, оправя им се проблема и после забравят на какво дередже са били и вече курназ са... :x На 25ти трябва да съм готов вече, тогава ще ми дават дипломата, не виждам начин дотогава да съм готов..ужас..

всъщност не можеш да си представиш колко си прав :D
идват - докато имат проблем пишат ЛС съобщения на всеки час и когато проблемът им е решен и започнат да ползват пишока си по предназначение свободно - изчезват отнесени от новите възможности, които предлага "поправеният" пишок (така де, къде по интересни са свалките в "социалните мрежи" отколкото да помагаш на еднополови типове :D ).
това е нормално все пак и няма защо да корим Децата, но пък и черната неблагодарност си е налице :)

тук-там остават хора като haidutin1 който е склонен съвсем добонамерено да се раздава, като georgi12 или Alex_......кога ще си отидат и те - не зная, но помня че по едно време тук пописваше и наследник на добра фармацевтична компания, която само би спечелила и то много от синтеза на споделеният опит....

пиши на ЛС за да видим какво конкретно да правим относно твоята шеметна "свръхчувствителност"!
предполагам си наясно, че 19 години сетивност няма как за 19 дни да промениш - но спец за деня на Дипломите има начин да си съвсем адекватен :)

batkodoki
06-17-2009, 00:23
при мен е 14 ти ден след пълното обрязване,всичко се е нормализирало,освен тези кожи де ми старчат,ма лекара каза че ще се приберат скоро :)

радващо :)

ще изчезнат с времето разбира се :)

ти си пример, че нещата протичат съвсем различно при всяко Момче

batkodoki
06-17-2009, 00:29
значи на мен ме боли малко когато "лъскам" в нормално състояние и имам рани на кожичката проблем ли е това дали ще се оправи :(





моля ви се хора кажете ако има проблем да ходя при доктор
За раничките ли питаш или за болката . И всъщност обясни какви са раничките.и за двете питам малко ми е страннораничките са на кожичката и като ги пипна ме боли като малки ципи са

ако имаш проблем - споделяй го, като описваш максимално пълно и подробно симптоматиката!
не "цъкай" описанията с две-три думи в съобщение!

какво е в тоите представи и лексика "нормално състояние" всъщност?!

gogi4aaa
06-17-2009, 08:05
ще започна отначало когато "лъскам" и пишльока спи не ме боли но когато не спи ме боли и имам някакви ранички на кожичката и трудно забелвам галивчката когато не спи това е на 13 съм

xtomb
06-17-2009, 14:56
Хора и аз имам проблем :(
Мисля че е фимоза, според описанията на трите е фимоза.
На 17 съм и досега съм бил с момичета и не е имало проблем, но внимавам всеки път. Не ме боли, не е болезнено и при ерекция, но вече трябва да се оправям с този проблем, защото се лишавам от много удоволствия заради това...
Въпросът ми е, понеже с нашите взаимоотношенията ми са ... зле и не искам да ги занимавам тях, има ли начин да отида сам на 17 години и да поговоря с хирург и по някакъв начин без тяхното знание да се оправя сам? Ако не, Декември ставам на 18 и ще мога може би сам да се оправя ако неможе сега, но тогава пък може да поискат заплащане и ... знам ли...
Щеше ми се да е сега преди пиковия сезон на лятото, за да мога като отида на море... знаете :)

Затова ако може дайте мнение относно това - мога ли сам да се справя да отида в Пирогов или няма как да стане без знанието на родителите?