PDA

View Full Version : Фимоза, или защо не мога да забеля главичката



Страници : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Lyricon
08-26-2009, 10:48
ок,мерси а снимки да му нося ли ? и обрязване ли ще трябва ? пълно или частично? :( и късно ли ще е ако отида някаде към 1ви?

xavi
08-26-2009, 11:23
ок,мерси а снимки да му нося ли ? и обрязване ли ще трябва ? пълно или частично? :( и късно ли ще е ако отида някаде към 1ви?
Няма никакви снимки да носиш, направо сваляш гащите!Фимозата се лекува оперативно.Едно от двете обрязвания, доктора ще каже.Но аз те съветвам, като човек с опит в това да избереш пълното, нямаш никакви грижи, докато с частичното може да стане рецидив и после айде пак на операция, но този път наистина пълно...Не е късно, когато искаш иди, но аз просто го казах така, за да ти се оправи проблема и за да не се притесняваш!Успех!
Бтв на колко си години?

Lyricon
08-26-2009, 11:37
17,за пръв път ходя и ще ходя на уролог и затова питам за снимките понеже доки беше казал,че лекарят няма как да го види в еректирало състояние и затова е хубаво със снимки да се ходи и мерси за отговора

xavi
08-26-2009, 11:47
17,за пръв път ходя и ще ходя на уролог и затова питам за снимките понеже доки беше казал,че лекарят няма как да го види в еректирало състояние и затова е хубаво със снимки да се ходи и мерси за отговора
Няма проблем - винаги съм насреща! :) А да, аз бях забравил, че баткодоки беше казал, че е хубаво така да се процедира, но въпреки това на място ще те прегледа и ще установи!

deardevil
08-26-2009, 13:23
Здравейте!Излязох от операционната преди 2 3 часа.Малко ще ви очуди но това беше едно от най-болезнените неща в живота ми.Отначало преди да ми бие упойките ми забърса главичката със йод май.:(Чесно откачих,дори и при биенето на упойка не ме болеше толкова.Пустата ми чувствителност ми е много голяма.Иначе по време на операцията наистина не болеше само накрая започна да ме пуска но се търпеше.Сега ще ви помоля ми да кажете какви работа след операцията може да ми се случат за да не се шашкам ...като подуване и т.н.

xavi
08-26-2009, 13:36
Здравейте!Излязох от операционната преди 2 3 часа.Малко ще ви очуди но това беше едно от най-болезнените неща в живота ми.Отначало преди да ми бие упойките ми забърса главичката със йод май.:(Чесно откачих,дори и при биенето на упойка не ме болеше толкова.Пустата ми чувствителност ми е много голяма.Иначе по време на операцията наистина не болеше само накрая започна да ме пуска но се търпеше.Сега ще ви помоля ми да кажете какви работа след операцията може да ми се случат за да не се шашкам ...като подуване и т.н.
Не се тревожи за чувствителността и аз бях уникално зле, до толкова, че местната упойка не ме хвана, та се наложи пълна.Ами сега ще има подуване,оттоци,кръв, смъдене/болка при уриниране, но всичко си идва на мястото.Докторът не ти ли предписа някои болкоуспокояващи(аулин например)?

deardevil
08-26-2009, 13:52
Ами да аналгин,аулин...аз сега тъкмо уринирах не испитвах болка,но видях че зад главичката яко съм се подул... :-o .Каза на мястото на раната като се превързвам да си слагам вазелин на бинта и това.Като четох темата забелязах че доста хора се топят в смрадлика и т.н. но той ми каза само да си ги сменям с вазелинче и ако случайно залепне с реванол да се топя за да се отлепят.

Lyricon
08-26-2009, 13:57
а не става ли направо с пълна? и къде се слага ако е пълна и има ли рискове?

xavi
08-26-2009, 14:09
Ами да аналгин,аулин...аз сега тъкмо уринирах не испитвах болка,но видях че зад главичката яко съм се подул... :-o .Каза на мястото на раната като се превързвам да си слагам вазелин на бинта и това.Като четох темата забелязах че доста хора се топят в смрадлика и т.н. но той ми каза само да си ги сменям с вазелинче и ако случайно залепне с реванол да се топя за да се отлепят.
За уринирането просто при мен беше така, при всеки е различно.Значи за смрадликата.Тя спомага за по-бързото възстановяване след операцията,конците по-бързо падат, при смяната на превръзките се правят баните, иначе свалянето им на сухо е мн болезнено,създава и коагулационна мембрана.Препоръчително е да правиш бани с нея.То и на мен доктора не ми беше казвал за нея, но аз го попитах дали може и той каза, че няма проблем...

xavi
08-26-2009, 14:12
а не става ли направо с пълна? и къде се слага ако е пълна и има ли рискове?
По принцип става.Рискове ест., че има.Мисля, че може там някои нервни клетки да умират.На мен специално ми я поставиха в ръката.Хубавото при нея, е че си заспал през цялото време и не си свидетел.Но все пак мисля, че всички доктори препоръчват местната, аз бях уникален случай, затова бях с пълна.

cvetomir4o
08-26-2009, 22:54
Да ви кажа и аз скоро се оперирах.Преди това го криех от доста години , но знаех какво ме очаква. Наскоро казах на нашите. Преживявах го много зле - не ядях , не можех да спя , бях зле с нервите , не излизах , даже лекарите ми преписаха успокоителни. (Може да е смешно , но мн ме беше страх) , Преди 16 дена беше операцията , упойката беше 2 спринцовки в абоката и после ми дадоха да дишам от маска.Явно съм заспал. После се събудих в стаята. Операцията е траела 50 минути ,като поне 20 минути се събираше целия екип, освен това и самата подготовка отне няколко минути.В дена на операцията ме настаниха в "Урологично отделение" и преди операцията уролога ме попита дали искам турко обрязване или "пластика" (някакъв нов метод който усвоил на обучение в друга държава. Тоест кожата свободно да си слиза без проблем).
Аз ибрах пластиката. До преди няколко дена мн ми беше отекъл пишока но вече поспадна, даже вчера ми паднаха конците. Имах 3 конеца.След операцията не ме боля изобщо, само при уриниране малко. Доктора каза че проблема се лекува само с операция. Така че не се колебайте. В предвид това колко зле го преживях искам да ви кажа, че сега съжелявам , че си съсипах нервите , душата и цялото лято. Толкова е безобидно като манипулация ....

Ако някой има въпроси да пита !

BeAsT
08-27-2009, 05:37
Преди 16 дена беше операцията , упойката беше 2 спринцовки в абоката и после ми дадоха да дишам от маска.Явно съм заспал. После се събудих в стаята. Операцията е траела 50 минути ,като поне 20 минути се събираше целия екип, освен това и самата подготовка отне няколко минути.В дена на операцията ме настаниха в "Урологично отделение" и преди операцията уролога ме попита дали искам турко обрязване или "пластика" (някакъв нов метод който усвоил на обучение в друга държава. Тоест кожата свободно да си слиза без проблем).
Аз ибрах пластиката. До преди няколко дена мн ми беше отекъл пишока но вече поспадна, даже вчера ми паднаха конците. Имах 3 конеца.След операцията не ме боля изобщо, само при уриниране малко. Доктора каза че проблема се лекува само с операция. Така че не се колебайте. В предвид това колко зле го преживях искам да ви кажа, че сега съжелявам , че си съсипах нервите , душата и цялото лято. Толкова е безобидно като манипулация ....

Ако някой има въпроси да пита !



Тоест не са те обрязали, а са ти направили френулопластика и си имаш препуциума? А какъв ти беше проблема първоначално? Също пълната упойка единственият вариант ли беше, или това се предпочели предвид това, че си се панирал много преди това?

georgi12
08-27-2009, 08:03
Тц,тц,тц...
Този доктор страхотен термин е използвал - Турско обрязване !
Да си мислиш , че после ще си турчин.
Ами със същият успех може да се нарече и Евреин и Американец и Индус и какво ли още не .
Обрязването навлиза все повече в цивилизованите държави . Противно на доста учени , препуциумът създава повече проблеми , отколкото грижи . Както е написал Хави и Цветомирчо също - има свръх чувствителност .тя освен ,че пречи на половият акт може да пречи и на хигиената - като е чувствителна главичката допирът не нежелателен , водната струя е нежелана , защото има болка , подсушаването е нежелателно , защото също има болка и т.н. да не говорим , че колкото и да се спазва хигиена , дори и след всяко уриниране да се подсушава (нещо , което масово не се прави - сигурен съм(налице са благоприятна среда за започване образуване на бактерии , задържане на дори и капчица урина , което до следващото уриниране вече е започнало да замирисва .
Научен бях още от малък , когато уринирам да оголвам главичката и след това да подсуша с хартия . сигурен съм , че повечето не са го правили .Когато започнах работа нямах възможност да правя тази процедура и естествено слиповете ми всеки ден си бяха жълтички , защото колкото и да се тръска капчицата остава .Не ми се говори и за неприятното чувство за мокрота след заветната последна капка .

Когато избирате стил на обрязване потърсете мнение от миналите вече процедурата . Потърсете снимки и в нета - как изглежда и т.н.
Преди известно време колега ми сподели, че синът му е с частично обрязване и чувства дискомфорт при седене - пенисът му ту се оголвал , ту се прибирал , което го дразнело . Единственото , което можах да кажа е , че с времето ще свикне.
С риск да си навлеча гнева на някой , поради това , че съм привърженик на пълното обрязване побликувам този пост , защото съм сигурен , че след време някой ще съжарлява за неправилният избор .Мисля , че един от вече съжаляващите е Хайдутин(с най-добри чувства към него , защото е един много умен и всеотдаен човек).Ако все пак греша , моля да ме поправи.
Ето и един линк , който съм поствал и преди - Има различни стилове на обрязване http://chazhome.com/halfclip/style/

cvetomir4o
08-27-2009, 09:57
Преди 16 дена беше операцията , упойката беше 2 спринцовки в абоката и после ми дадоха да дишам от маска.Явно съм заспал. После се събудих в стаята. Операцията е траела 50 минути ,като поне 20 минути се събираше целия екип, освен това и самата подготовка отне няколко минути.В дена на операцията ме настаниха в "Урологично отделение" и преди операцията уролога ме попита дали искам турко обрязване или "пластика" (някакъв нов метод който усвоил на обучение в друга държава. Тоест кожата свободно да си слиза без проблем).
Аз ибрах пластиката. До преди няколко дена мн ми беше отекъл пишока но вече поспадна, даже вчера ми паднаха конците. Имах 3 конеца.След операцията не ме боля изобщо, само при уриниране малко. Доктора каза че проблема се лекува само с операция. Така че не се колебайте. В предвид това колко зле го преживях искам да ви кажа, че сега съжелявам , че си съсипах нервите , душата и цялото лято. Толкова е безобидно като манипулация ....

Ако някой има въпроси да пита !



Тоест не са те обрязали, а са ти направили френулопластика и си имаш препуциума? А какъв ти беше проблема първоначално? Също пълната упойка единственият вариант ли беше, или това се предпочели предвид това, че си се панирал много преди това?


Не знам защо така са предпочели за упойката.Ами като ходих на лекар ми казаха че имам фимоза.Доктора каза че тя била много леко изразена и няма повпд за притеснение, но проблема трабваше да се отстрани оперативно.Тоест в състояние на покой могада забеля малко, а в ерекция изобщо.

cvetomir4o
08-27-2009, 10:07
Тоази термин не го е използвал доктора , а аз.Нямам нищо против това обрязване , ни мисля че ще се чувствам по добре така.Пък и не мисля че ще ми създава проблеми след тази операция.Вие изкарвате нещата че лекарите не разбират и вместо да ми помогнат те са и навредили. Лекарите щяха сами да кажат спред случея какво ще е по-добре, а по асоциация щом ме пита кое от двете искам значи и двете помагат.Това с пълно обрязване е по хигиенично.. Незнам според мен си е до човека или си мизерник или не си. Това си е до голяма степен до човека.

Относно за упойката не мога да кажа защо е такава.Като ходих на лекар ми казаха че имам фимоза , но тя била леко изразена и нямало повод за притеснение, естествено всички форми на фимоза се лекуват само оперативно и така.Можех да забелвам малко в състояние на покой , а в ерекция изобщо.

xavi
08-27-2009, 10:21
georgi12, какво да ти кажа.Напълно си прав за това с уринирането,хигиената,свръ хчувствителността и т. н.! И аз като теб съм привърженик на пълното обрязване, просто нямаш грижи..Тези френулупластики,частични подрязвания и др. такива въобще не съм съгласен с тях.Според мен винаги може да стане рецидив и после рано или късно се стига до пълното обрязване като крайна мярка.Плюс това и от линка, който си дал се вижда за тях, че те са "ни риба,ни рак".Никакъв естетически вид, предполагам дискомфорт и липса на функционалност и практичност.За пореден път казвам, че арабите,евреите,турците,ам риканците и мн др. народи не са глупави да се обрязват!

georgi12
08-27-2009, 10:52
.Това с пълно обрязване е по хигиенично.. Незнам според мен си е до човека или си мизерник или не си. Това си е до голяма степен до човека.
.
Това е още един човек , който е решил , като е по-хигиенично ,то значи , че не трябва да се поддържа добра хигиена .
Под по-хигиенично се има впредвид , че няма миризма , няма гъбички , няма чувство за влажност .
Вече споменах , че съм научен още от малък да се подсушавам след уриниране , а когато е възможно и да се измивам (разбира се това не значи да не се къпя ) и въпреки всичко винаги съм изпитвал дискомфорт след уриниране , защото именно тази малка капчица се отделя вече след като съм излязал от тоалетната и веднага се просмуква под кожичката и започва едно неприятно чувство .
Та в този смисъл е по-хигиенично . Но българите поради примитивния си доскоро начин на живот не са свикнали да използват често душа .
в по-старото поколение къпането е веднъж седмично . Има случаи и два пъти в месеца .
Не съм кой знае какъв супер чистоплътник , но гледам поне веднъж да си взема душ , винаги преди хранене - миене или мокра кърпичка . след голяма се измивам -нещо , което също не се прави от болшинството народ .
И въпреки , че се опитвам да спазвам хигиена съм обрязан за да е по-хигиенично.

haidutin1
08-27-2009, 11:26
Георги12, не съм с частично обрязване - с пълно съм и няма за какво да съжалявам. Моят хирург ми беше казал, че освен възможността за рецидив не изглежда естетически добре. И аз по принцип съм за пълното обрязване в сравнение с частичното или другите там пластики - въпрос на мнение, пък и не е задължително всички лекари да са некадърници, ако е направена качествено тази операция също би отстранила проблема. Повечето във форума стряскат момчетата, на които им предстои операция с това, че има 99 % вероятност да се наложи втора операция. Всичко зависи от това доколко хирургът си разбира от работата, ако е некадърен и пълното обрязване може да не направи като хората. Плюсът при частичното е запазването на чувствителността на покритата част от главичката, естествено за сметка на това пълното има редица други плюсове, за които сме писали много в нишката на темата.

Изводът е, че е въпрос на избор каква операция да си направи човек, особено ако е минал определена възраст и може сам да прецени предимствата, недостатъците и съответно рисковете при една манипулация (каквато и да е тя). Разбира се, според мен е в реда на нещата повечето да изберат пълното обрязване като по-ефективно :)

Цветомирчо, надявам се да продължиш да пишеш подробно във форума за възстановяването си след операцията - досега май други не са писали за такива случаи и това ще бъде много полезно за тези, които решат да си правят пластика :)

georgi12
08-27-2009, 14:50
Явно съм те сбъркал с друг форумец , но имаше един юзър , който беше с частично и съжаляваше , че не му е направено пълно , както го е бил посъветвал хирурга .

Ambient
08-27-2009, 15:27
Хайде и аз да се похваля :) Днес , преди няколко часа ми направиха операция с местна упойка за частично обрязване .Направо разказвам всичко що кво - Отидох в 9 , както ми бяха казали и изчаках малко пред кабинета , след което излезна доктора и ми каза , че трябва да отида на по-горния етаж ( Бях в Св.Анна ) и ми вземат кръв , урина ии да ми направят ехо .Попълних някакви простотий и отидох нагоре.Всичко мина супер.След това се върнах при доктора и ми каза да отида при някакъв лекар , който ми задаваше въпроси от рода на : Пушиш ли , пиеш ли , наркотици и т.н. , след което ми подписа там документите и бях готов за операция.Качих се пред операционната и в началото не ме беше шубе , ноо после....1 много приятна жена ме накара да си сваля дрехите и ме заведе към операционната .Легнах и се чувствах катоо...нз и аз , но ме беше обвзела яко агонията :D Промиха ме там ала-бала и ми сложиха упойка , в началото докато работеха ме болеше адски много , докато ме хване упойката , ноо после нищо не усещах.На края когато почна да ме пуска упойката , докато те ме шиеха болката беше тъпа , но ужасна! Е преживях го , за което се радвам адски много .Съвет на всички , които имат фимоза или някакво друго заболяване - Недейте да чакате , недейте да се срамувате от родителите си , казвайте и отивайте на уролог .Няма нищо срамно в това , всичко е естествено! Таа имам 1 въпрос към batdoki , сега имам гадна болка , а съм с превръзките още , като ги махна предполагам ще УМРА от болка , а доктора ми предписа само 1 спрей , който уж щял да ми успокоява главата , защото съм имал някакво възпаление , но щяло да мине.Та да си взимам ли смрадлика или там каквото беше или да си пробвам със спрейчето(вече го взех) и да видя кво ще стане ??
П.П. на 16 години съм .. :)

georgi12
08-27-2009, 17:46
Явно само аз съм мазохист в тоя форум . Пробождането с игла във вената беше много по-болезнено от пробождането с игла за упойката , въпреки , че изпитах минимална болка при вземането на кръв .Упойката ме отпусна чак няколко часа след операцията. Интересно в случая на Амбиент , както и на някои други анестезиологът дали е поставил правилна доза с упойка .Или целта е да вървят повече пълните упойки ?Все нямам време да прочета книгата на хомеопат Атанас Гълъбов .
Определено докато Амбиент го е хванала упойката нищо не е било работено по него , освен ,разбира се самата упойка. Също така съвсем ненормално ми се струва , че след 20 минути (толкова трае едно циркумцизио) упойката вече не е действала .
Смрадликата можеш да започнеш още следващият ден , като спазваш упътването - за вагинална промивка .
Относно спрея - нямам идея за него .Това също е част от гореспоменатата книга .
Лично аз когато имам голями болки , наранявания и т.н. използвам Арника Монтана в разреждане 15 СН .Т ова е хомеопатичен продукт , който няма странични действия и работния диапазон му е от новородено на 1 ден , до пациенти в преклонна възраст на смъртно легло.

georgi12
08-27-2009, 17:50
Доктора каза че тя била много леко изразена и няма повпд за притеснение, но проблема трабваше да се отстрани оперативно.Тоест в състояние на покой могада забеля малко, а в ерекция изобщо.
Извинявай , че пак ще те контрирам , ама как така хем е много леко изразена и в същият момент в отпуснато (покой ) си забелвал малко а в ерекция хич.Ако този доктор ти е казал наистина , че е много леко изразена , то тогава какво ли би било в нормално изразена ?

Lyricon
08-27-2009, 18:12
днеска бях на уролог и ми каза,че имам фимоза и трябва пълно обрязване и то с частична упойка,от което всъщност ме е малко страх :? и сигурно към 1ви някаде ще си я правя или малко по-късно,нз още

xavi
08-27-2009, 20:03
днеска бях на уролог и ми каза,че имам фимоза и трябва пълно обрязване и то с частична упойка,от което всъщност ме е малко страх :? и сигурно към 1ви някаде ще си я правя или малко по-късно,нз още
Аз вчера ти казах диагнозата и решението какво е !Оттук нататък кураж, нам нищо страшно и успех!

Ambient
08-27-2009, 20:49
Само да ви питам също , нормално ли е при уриниране да усещам срязваща болка..Даже неможах да се изпикая като хората...Може ли да има проблем в превръзките , да са повечко стегнати или това е просто нормална реакция след скорошната операция и на другия ден няма да е толкова болезнено уринирането ...? :( :( :(

deardevil
08-27-2009, 21:06
Здравейте.Мина вече 1 ден след операцията и съм се подул яко(кожичката зад главичката,там където ми беше гема).Чувствителноста обаче си я има...на другите момчета гледам им минало доста бързо за което малко се притеснявам.Другото което е,доктора след операцията ме превърза що годе стегнато,а аз сега като си я сменях сам неможах да затегна много силно защото имам оток и ме боли.Пак съм се превурзал с марли лейкопласт колкото можах но не е много стегнато и не знам :neutral: страх ме също дане се скъса някой конец по време на ерекция през ноща.Тази сутрин като се сабудих има кръв но не много една няколко капки по боксерките.

xavi
08-27-2009, 22:03
Само да ви питам също , нормално ли е при уриниране да усещам срязваща болка..Даже неможах да се изпикая като хората...Може ли да има проблем в превръзките , да са повечко стегнати или това е просто нормална реакция след скорошната операция и на другия ден няма да е толкова болезнено уринирането ...? :( :( :(
Ами нормално е, това е следствие на скорошната операция.Свиква се, до няколко дни всичко ще е ок , вярно, че отначало е доста гадно, ама няма как...

xavi
08-27-2009, 22:11
Здравейте.Мина вече 1 ден след операцията и съм се подул яко(кожичката зад главичката,там където ми беше гема).Чувствителноста обаче си я има...на другите момчета гледам им минало доста бързо за което малко се притеснявам.Другото което е,доктора след операцията ме превърза що годе стегнато,а аз сега като си я сменях сам неможах да затегна много силно защото имам оток и ме боли.Пак съм се превурзал с марли лейкопласт колкото можах но не е много стегнато и не знам :neutral: страх ме също дане се скъса някой конец по време на ерекция през ноща.Тази сутрин като се сабудих има кръв но не много една няколко капки по боксерките.
Здр.Нормално е да си подут, все пак вчера са те оперирали.За чувствителността не се притеснявай - при всеки е строго индивидуално.Аз например бях мн зле, имах свръхчувствителност,но се свиква, просто трябва време.Не се притеснявай и за превръзката, че не е стегната, важното е просто отначало да я има.Няма опасност да се скъса конец при ерекция, и аз имах чувството, че това ще стане, но си е нормално опъване на конците.След някой ден е хубаво да почнеш баните със смрадликата.Само трябва да си търпелив!

negative
08-28-2009, 07:49
Е как така боли като пикаеш? Нали операцията е на кожата и няма общо с канала на уретрата? Т'ва сигурно е голям ужас, докато преминеш през възстановяването... който за съжаление ще се наложи да изтърпя и аз.

xavi
08-28-2009, 08:43
Е как така боли като пикаеш? Нали операцията е на кожата и няма общо с канала на уретрата? Т'ва сигурно е голям ужас, докато преминеш през възстановяването... който за съжаление ще се наложи да изтърпя и аз.
Ами гадно е, но се свиква за няколко дни.Разбира се при всеки е различно , но хората са казали:"Трай бабо за хубост"!

Ambient
08-28-2009, 12:39
Днеска махнах превръзкава и по-ужасна гледка не бях виждал.. :cry:
Отидох да се изкъпя , НО НЯМА ТАКАВА БОЛКА..НАправо щях да умраааааа и сега седя пред компютъра без гащи , щото от водата ме болеше пък не си представям колко ще ме боли с гащи....Кажете ми , че всичко ще отмине .... :( :( :( Даже на главиччката , дупчицата дето беше се е подула адски много и е направо отвратително...Иде ми да се метна от някой мост :( :( :( :(

haidutin1
08-28-2009, 14:05
Амбиент, много ти е рано да ходиш без превръзка още - от една страна болката, от друга страна възможността от замърсяване. Все пак на теб ти е 1ви ден след операцията, а и си влязъл да се къпеш. Съветите на всички от форума са по възможност няколко дни да избягваш банята за да не го мокриш, или ако влезеш да имаш нещо, което да ти го пази от струята, нормално е да е болезнено. Ако си сложиш превръзка няма да те боли като си обуеш боксерките, преди превръзката си го топвай в смрадлика, а на превръзката е добре да сложиш лентичка йодасепт. Лекарят ти не ти ли е казал за това?
Много ти е рано да ходиш без превръзка. Аз лично бях с такава някъде до 18тия ден.

xavi
08-28-2009, 14:18
Амбиент, много ти е рано да ходиш без превръзка още - от една страна болката, от друга страна възможността от замърсяване. Все пак на теб ти е 1ви ден след операцията, а и си влязъл да се къпеш. Съветите на всички от форума са по възможност няколко дни да избягваш банята за да не го мокриш, или ако влезеш да имаш нещо, което да ти го пази от струята, нормално е да е болезнено. Ако си сложиш превръзка няма да те боли като си обуеш боксерките, преди превръзката си го топвай в смрадлика, а на превръзката е добре да сложиш лентичка йодасепт. Лекарят ти не ти ли е казал за това?
Много ти е рано да ходиш без превръзка. Аз лично бях с такава някъде до 18тия ден.
Ами рано му е още...Аз първите няколко дни избягвах да се къпя, а после се къпех с обути боксерки.След къпането правех банята със смрадликата, а и марлята по-лесно падаше така...

xavi
08-28-2009, 14:25
Днеска махнах превръзкава и по-ужасна гледка не бях виждал.. :cry:
Отидох да се изкъпя , НО НЯМА ТАКАВА БОЛКА..НАправо щях да умраааааа и сега седя пред компютъра без гащи , щото от водата ме болеше пък не си представям колко ще ме боли с гащи....Кажете ми , че всичко ще отмине .... :( :( :( Даже на главиччката , дупчицата дето беше се е подула адски много и е направо отвратително...Иде ми да се метна от някой мост :( :( :( :(
Спокойно, с всеки изминат ден гледката ще се подобрява, разрови се и намери правилото за "светите седмици".Напълно вярно е то.Ще видиш, че е така!

Ambient
08-28-2009, 14:59
Днеска махнах превръзкава и по-ужасна гледка не бях виждал.. :cry:
Отидох да се изкъпя , НО НЯМА ТАКАВА БОЛКА..НАправо щях да умраааааа и сега седя пред компютъра без гащи , щото от водата ме болеше пък не си представям колко ще ме боли с гащи....Кажете ми , че всичко ще отмине .... :( :( :( Даже на главиччката , дупчицата дето беше се е подула адски много и е направо отвратително...Иде ми да се метна от някой мост :( :( :( :(
Спокойно, с всеки изминат ден гледката ще се подобрява, разрови се и намери правилото за "светите седмици".Напълно вярно е то.Ще видиш, че е така!
Мерси пич , радвам се , че има хора като теб.Оправи дори и малко настроението....Незнам след колко дни ще посмея да се пипам там..Направо е ужасна болката , паренето и някакси не си го представям как след 49 дни ще съм вече наред .А и скоро почваме училищее...само дано съм готов до тогава , да не ходя като каубой..Айде ще следя темата всеки ден и очаквам и някой съвет от batkodoki :)

xavi
08-28-2009, 15:31
Днеска махнах превръзкава и по-ужасна гледка не бях виждал.. :cry:
Отидох да се изкъпя , НО НЯМА ТАКАВА БОЛКА..НАправо щях да умраааааа и сега седя пред компютъра без гащи , щото от водата ме болеше пък не си представям колко ще ме боли с гащи....Кажете ми , че всичко ще отмине .... :( :( :( Даже на главиччката , дупчицата дето беше се е подула адски много и е направо отвратително...Иде ми да се метна от някой мост :( :( :( :(
Спокойно, с всеки изминат ден гледката ще се подобрява, разрови се и намери правилото за "светите седмици".Напълно вярно е то.Ще видиш, че е така!
Мерси пич , радвам се , че има хора като теб.Оправи дори и малко настроението....Незнам след колко дни ще посмея да се пипам там..Направо е ужасна болката , паренето и някакси не си го представям как след 49 дни ще съм вече наред .А и скоро почваме училищее...само дано съм готов до тогава , да не ходя като каубой..Айде ще следя темата всеки ден и очаквам и някой съвет от batkodoki :)
Тук сме , за да си помагаме!Минал съм по този път знам какво е,споделям опита си! ;)

xavi
08-28-2009, 15:46
Ето я и теорията, която баткодоки е писал в първите страници:
"теорията на светите Седмици". т.е :

- до седмия ден - ще мразиш тоя дето те е навил и себе си, ще се окайваш и ще смяташ, че от "ТОВА" пУшка повече не става!

- на 14-я ден ще си играеш вече сам с "ТОВА",

-на 21-я ще си кажеш, "хммммм...бива, бива...."...........................

-на 49-я вече ще си го показал на половината женскополов свят, не без гордост...Wink

Ambient
08-28-2009, 17:04
Тъкмо я намерих :) като го прочетох ми стана хубаво горе-долу , но като се замислих имам СВРЪХчувствителност още от малък и сега едва ли тя ще се оправи..Днес по случайност си го докоснах и направо ми идеше да си забия главата в телевизора... :( :( :( :( Чакам майка ми да се прибере и почвам смрадликата , пък дай боже да ми оправи тая пуста чувствителност...Мерси все пак :)
btw четох темата напред и намерих там където ти си писал и видях , че и ти си имал проблеми със чувствителноста , та как се оправи , можеш ли да ми кажеш , моля те :( :( :?

xavi
08-28-2009, 17:28
Тъкмо я намерих :) като го прочетох ми стана хубаво горе-долу , но като се замислих имам СВРЪХчувствителност още от малък и сега едва ли тя ще се оправи..Днес по случайност си го докоснах и направо ми идеше да си забия главата в телевизора... :( :( :( :( Чакам майка ми да се прибере и почвам смрадликата , пък дай боже да ми оправи тая пуста чувствителност...Мерси все пак :)
btw четох темата напред и намерих там където ти си писал и видях , че и ти си имал проблеми със чувствителноста , та как се оправи , можеш ли да ми кажеш , моля те :( :( :?
Няма начин да не се оправи!И аз бях с уникална свръхчувствителност, не вярвах, че може, но се оправя с времето.Почни смрадликата,ще има голям ефект от нея.Аз правих 26 дни бани с нея(на 4тия ден след операцията ги почнах).Нищо особено не съм правил, то отсамо себе си се оправя, свиква с новата среда и така.Може би само когато стоях седнал или легнал по някой път ей така по-малко си потърквах главичката през гащите, ама нз дали имаше ефект.Времето лекува... :D

Ambient
08-28-2009, 18:26
Ами искрено се надявам да се опреви и при мен , въпреки че ми се вижда невъзможно :( Днес цял ден съм без гащи и се чудя кога ли ще почна да ги слагам , пък камо ли да излизам навън с приятели :( Айе утре най-вероятно почвам смрадликата и ще ти пиша пак кво - що :) Мерси много , че ми помагаш , хубаво е да има кой да те ''изслуша'' и да ти помогне дори и с малко , а то е много!

negative
08-28-2009, 19:53
Искаш да кажеш, че те боли главата на пишката, като си я пипнеш с пръст???

deardevil
08-28-2009, 20:06
Аз да се похваля малко.Моята чувствителност малко е спаднала.Пипах с пръст леко главичката и не осещах нищо повече ме боли в областа на отока отколкото главичката,даже като си сабух гащите видях че се е опряла в тях без въобще да разбера.Единствено ме притеснява това че всеки път когато си сменям превръзката точно под гема кадето ми е подуто,когато махна превръзката и капват по 2 3 капки кръв.Доктора каза да му се обадя ако не спре кървенето до 3 дни.Не знам под какво разбира кървене,може ми е нормално защото имам оток все още :neutral:

kPucn0
08-28-2009, 21:36
имам проблем - когато ми е спаднал нямам проблем с оголването, оголвам си го нормално, но когато съм в ерекция, и когато си го заголя до края на главичката и ми е сух, чувствам болки, а и не мога да си го заголя до края, смисъл мога само до края на главичката

TykaSePisheNick
08-29-2009, 03:53
И аз малко така.Като е в покои го забелвам без проблем, ама ако е еректирал стигам само до средата и повече просто не иска..Имам леки болки, ама колкото и да опитвам просто не мърда.Един път успях да я забеля в ерекция и то беше под душа..Без болки, без нищо..Ама повече - тцък.Та предполагам имам фимоза?Вие как говорихте с ваш'те за тоя проблем?Смисъл, не мога да им кажа "Ми мамо, тате неска като си бих чекия и видях, че не мога да си го забеля докрай.."

14 съм.

kPucn0
08-29-2009, 06:44
е, аз като съм в ерекция си го забелвам до края на главичката, имам леки болки, ама кат си лъскам не се чувстват :D иначе, ако имам фимоза е изключено да говоря с наще :)

Ambient
08-29-2009, 08:25
Искаш да кажеш, че те боли главата на пишката, като си я пипнеш с пръст???
Не само с пръст , с каквото и да е ме боли адски много :( :(

TykaSePisheNick
08-29-2009, 10:17
Искаш да кажеш, че те боли главата на пишката, като си я пипнеш с пръст???
Не само с пръст , с каквото и да е ме боли адски много :( :(

И аз съм така.Само, че не ме боли, ами направо настръхвам целия и се усеща някакво странно усещане, не точно болка..Ама предполагам, че е щото до сега си е свикнал на тъмно и все още свиква с околната среда..

Ambient
08-29-2009, 10:32
Искаш да кажеш, че те боли главата на пишката, като си я пипнеш с пръст???
Не само с пръст , с каквото и да е ме боли адски много :( :(

И аз съм така.Само, че не ме боли, ами направо настръхвам целия и се усеща някакво странно усещане, не точно болка..Ама предполагам, че е щото до сега си е свикнал на тъмно и все още свиква с околната среда..
Абе надявам се да е така , че за пръв път ми се ходи на училище...нормално :D Ама иначе може да си прав , щото първия ден като махнах превръзките без да исках се докоснах и щях направо да си вкарам 1 песница от болки , а днес се докоснах пак случайно и пак ме заболя , но усешането беше малко по-поносимо.Баща ми ми свари смрадлика преди малко и сега чакам да изстине , за да ходя да се ''топна'' и да видя кво ще стане :) Пък до седмица ако се оправя ще ви черпавам всички със сухи пасти Балкан !

TykaSePisheNick
08-29-2009, 11:28
Дано се оправиш :)

Иначе аз сега се къпах и имам нови данни :D .В покой го забелвам без никакъв проблем, само при самото забелване в началото щипе за секунда и после отминава..Във ерекция пак пощипна, ама успях да го забеля без големи усилия и без никакви болки..Обаче къто върнах кожичката и видях, че от еректирал е станал в покои xD (явно щото го карам на фантазия и не беше еректирал като хората).Ама зат'ва пък като не е на сухо не мога да го забеля докрай..Стигам до средата и т'ва е..

Ambient
08-29-2009, 11:58
Дано се оправиш :)

Иначе аз сега се къпах и имам нови данни :D .В покой го забелвам без никакъв проблем, само при самото забелване в началото щипе за секунда и после отминава..Във ерекция пак пощипна, ама успях да го забеля без големи усилия и без никакви болки..Обаче къто върнах кожичката и видях, че от еректирал е станал в покои xD (явно щото го карам на фантазия и не беше еректирал като хората).Ама зат'ва пък като не е на сухо не мога да го забеля докрай..Стигам до средата и т'ва е.. Браво ! Де да можех и аз така преди , та да не се мъча сега..Пробвай ти така , пък ако продължава да те боли можеби трябва да отидеш на уролог , само за да те прегледа . Вече е ясно , че не ти трябва операция(според мен). Късмет :)

haidutin1
08-29-2009, 12:53
Момчета, вие сами трябва да усетите дали имате проблем - има ли болка, напрежение, неудобство при забелването. Ако има такова нещо не трябва да се притеснявате да говорите с родителите си. Дори да са от по-старо поколение те мислят за доброто на децата си и не сте длъжни да обяснявате при какви условия сте разбрали за проблема, примерно "мамо, тате, бих си ч*кия и т.н.". Кажете, че има проблем и искате да ви види специалист. Ако толкова се притеснявате може да отидете сами при личния и да си вземете направление, вече ако се открие проблем няма как - ще им кажете :)
Хубавото е, че сте още малки - ТукаСеПишеНик е още на 14 и би могъл
да се справи с проблема "самостоятелно" :)
А за чувствителността не се притеснявайте толкова - рано или късно ще отмине след операцията, а ако нямате фимоза и единственият проблем е чувствителността - играйте си при мастурбация повече със забелената главичка, в началото може да боли, но по-бързо ще свикнете. Освен това Георги12 беше писал как е ходил със забелена главичка преди операцията за да свикне с чувствителността - също ще ви помогне да свикнете, но го правете САМО АКО НЯМАТЕ ФИМОЗА, защото не се знае като го заголите дали после ще можете да го "облечете' и става сложно и опасно.

negative
08-29-2009, 20:38
Хаха - аз имам някаква лека форма на фимоза - забелвам го и паднал и голям, само че като е голям, ми се насъбира кожата отзад. Та, идеята ми беше, че нямам шанс да ходя с оголена глава в гащите, защото кожата сама се връща напред. Наложи ми се заради гъбичките, да им пазя сухо. Дори си го увих с бинт и го стегнах преди лягане и след 10 мин гледам - бинтът си стои, а нашия си нахлузил качулката отдолу...

TykaSePisheNick
08-29-2009, 22:27
haidutin1, да, ама в нормално положение няма проблем..В еректирало положение е проблема..Пък и те ше искат да кажа / покажа какъв е проблема и тогава на доктор..И пред доктора кво прайм?Той ми вика" Къде е проблема", аз викам "Че не мога да го забелвам", показвам - в покой се забелва..А после как да го надърва да го евa? xD Бтл..В банята явно не е бил станал на макс, щото като стане, чак главата ми се очертава в кожата, а тогава не беше така.Пък неска пробвах на сухо, обаче пак не иска :@.Стига до средата и, ако продължавам почва да боли..Бтл и мойта кожа се насъбира отзад.

kPucn0
08-30-2009, 07:50
емии аз мисля да не ходя на доктор или некфи такиа. смисъл, мисля, че съм добре, деа знам :-o верно, че ме боли малко като е надървен и кат съм си го забелил, ама то кат лъскам не се усеща почти болката :)

negative
08-30-2009, 08:09
Викаш, то самото лъскане си е един вид лека болка от триенето...

Ambient
08-30-2009, 09:55
haidutin1, да, ама в нормално положение няма проблем..В еректирало положение е проблема..Пък и те ше искат да кажа / покажа какъв е проблема и тогава на доктор..И пред доктора кво прайм?Той ми вика" Къде е проблема", аз викам "Че не мога да го забелвам", показвам - в покой се забелва..А после как да го надърва да го евa? xD Бтл..В банята явно не е бил станал на макс, щото като стане, чак главата ми се очертава в кожата, а тогава не беше така.Пък неска пробвах на сухо, обаче пак не иска :@.Стига до средата и, ако продължавам почва да боли..Бтл и мойта кожа се насъбира отзад.Дае и аз бях като тебе.Препоръчвам ти да отидеш на лекар вече...Кво толкова срамно има да кажеш да ваще , просто викаш баща ти и му казваш : ''Тате немога да забелвам и ако можеш да ме заведеш на уролог да видим кво е положението'' . НЯМА начин да не те заведе , а като отидеш на уролог ти казва сваляй гащите , ще поогледа малко и ще ти каже кво да правиш.Просто е и недей да се срамуваш , защото не е срамно.
Искам да попитам само дали е нормално да имам леки проблеми с уринирането , 3-ти ден след операцията като тръгвам да пикам в началото нищо не излиза и почва да ме боли леко , но с малко усилия се изпикавам.Имам малка подутина ии сигурно е от това , нооо какво е вашето мнение ??

mi6kata666
08-30-2009, 14:37
Аз мисля че имам късо гемче но не съм 100% сигурен..нямам никакъв проблем със забелването дори и в ерекция но усещам че като го забеля докрай някакси кура ми се изкривява надолу и мисля че това е от гемчето също така и под гемчето имам едни много малки бели точици и се чудя с какво могат да се махнат(не стаа въпрос за познатите точки по основата) проблемът е че ме е срам да говоря с родителите си..мисля че трябва да взема направление от личната лекарка но се притенсявам ако започне да задава някъкви неудобни въпроси..искам просто да и кажа: Ще искам едно направление за уролог." и да ми даде..без излишни въпроси

Ambient
08-30-2009, 15:15
Аз мисля че имам късо гемче но не съм 100% сигурен..нямам никакъв проблем със забелването дори и в ерекция но усещам че като го забеля докрай някакси "мъжкия полов орган" ми се изкривява надолу и мисля че това е от гемчето също така и под гемчето имам едни много малки бели точици и се чудя с какво могат да се махнат(не стаа въпрос за познатите точки по основата) проблемът е че ме е срам да говоря с родителите си..мисля че трябва да взема направление от личната лекарка но се притенсявам ако започне да задава някъкви неудобни въпроси..искам просто да и кажа: Ще искам едно направление за уролог." и да ми даде..без излишни въпросиСпоко бе , ти па....Стига с тоя срам , големи мъже сме вече . Казвай на ваще , че имаш 1 малък проблем и искаш да посетиш уролог , едва ли ще ти откажат.Ако почнат да разпитват просто им кажи , че не искаш да говориш за това с тяь , а просто да се допиташ до лекар.Тва с пъпчиците се отстранява със някакви мазила , а за късото гемче отивай на лекар , няма друг начин.Айде късмет =)

haidutin1
08-30-2009, 15:21
Не трябва да те е срам от вашите, ако имаш проблем те ще са вторите (след теб), които ще искат той да се реши. За лекарката - обясни и проблема, надявам се да не иска да го види с очите си. А и в отговор на писалите по-горе - Баткодоки затова беше казал да се правят снимки, които да се показват на лекаря, това важи особено когато проблемът е само в ерекция, с цел да не ви се налага да го "дървите" пред доктора.

Амбиент, нормално е да имаш проблеми с уринирането, пишката ти е подута и затова ти е трудно. Надявам се в близките дни отокът ти да спадне, но ти не се притеснявай.

ТукаСеПишеНик и kPucn0, мисля, че и двамата имате лека форма на фимоза, трябва да отидете при лекаря и да изясните, при притеснение - правете снимки в ерекция за да покажете как изглежда и за да не ви кажат лекарите, че си измисляте.

Negative, мисля, че нямаш фимоза, а просто дълъг препуциум (кожичка). За чувствителността гледай колкото се може по-често да си заголваш главичката, при мастурбация, като се къпеш по възможност стой с оголена главичка. Ако дългата кожа ти прави проблем вече можеш да посетиш лекар.

FourWords
08-30-2009, 16:05
Първо здравейте на всички!
Направо на проблема-мисля ,че имам късо гемче.Когато не ми е в ерекция мога да го забеля докрай без проблем,но когато ми е в ерекция се забелва малко след главичката.Мисля че имам късо гемче защото когато си забеля "приятеля" гемчето ми дърпа главичката надолу.Надявам се да ме разбрахте.Също така прочетах почти цялата тема и разбрах ,че късото гемче често е кумбинирано с фимоза.Когато уринирах(забелих си го) и главичката ми не се изду като мехур следователно мисля че нямам фимоза ,а само късо гемче.Та въпроса ми е според вас прав ли съм?Също така разбрах че е по-добре пълно обрязване защото не било гаранция ,че с частично ще ми се оправи проблема.Мисля тези дни да говоря с родителите си и да отида на уролог(малко ме е срам :oops: ).Също така разбрах че по време на операцията има някаква болка.Силна ли е или поносима? (Все пак малко ме е страх 8-) ).
На 16 години съм.
П.С. А забравих и една подробност.Когато ми е в ерекция и го забеля докъдето мога (обаче ясно се вижда ,че нещо ми дърпа главичката надолу)не усещам никаква болка но ме е страх да го забеля повече за да не направя някоя беля.
И още 1 въпрос.Ако ми направят операцията задължително ли е след това да остана в болницата?

Ambient
08-30-2009, 16:56
Първо здравейте на всички!
Направо на проблема-мисля ,че имам късо гемче.Когато не ми е в ерекция мога да го забеля докрай без проблем,но когато ми е в ерекция се забелва малко след главичката.Мисля че имам късо гемче защото когато си забеля "приятеля" гемчето ми дърпа главичката надолу.Надявам се да ме разбрахте.Също така прочетах почти цялата тема и разбрах ,че късото гемче често е кумбинирано с фимоза.Когато уринирах(забелих си го) и главичката ми не се изду като мехур следователно мисля че нямам фимоза ,а само късо гемче.Та въпроса ми е според вас прав ли съм?Също така разбрах че е по-добре пълно обрязване защото не било гаранция ,че с частично ще ми се оправи проблема.Мисля тези дни да говоря с родителите си и да отида на уролог(малко ме е срам :oops: ).Също така разбрах че по време на операцията има някаква болка.Силна ли е или поносима? (Все пак малко ме е страх 8-) ).
На 16 години съм.
П.С. А забравих и една подробност.Когато ми е в ерекция и го забеля докъдето мога (обаче ясно се вижда ,че нещо ми дърпа главичката надолу)не усещам никаква болка но ме е страх да го забеля повече за да не направя някоя беля.
И още 1 въпрос.Ако ми направят операцията задължително ли е след това да остана в болницата?
Ами да , по-добре е пълно обрязване(според мен) поради хиляди причини , има ги в темата всичките . Колкото до операцията , аз бях за частично обрязване и ме боля (Доста за мен) защото имах доста чувствителна главичка , в началото докато почистваха ме боля адски много и накрая когато упойката ме отпусна докато те ме шиеха пак ме болеше , но е търпимо(аз се бях изпотил 4 пъти).Ако си с частично упойка веднага щом ти направят операцията отиваш при доктора , предписва ти кво да си вземеш (спрей,мазила и т.н.) и си тръгваш.Ако си с пълна упойка е възможно да поседиш малко , защото ще спиш ии като се събудиш едва ли ще те пуснат на секундата , ще почакаш около 30 минути ( така мисля ) и тогава вече си тръгваш..Давай смело , няма нищо срамно.Айде късмет ако има нещо пиши =)

xavi
08-30-2009, 17:21
Първо здравейте на всички!
Направо на проблема-мисля ,че имам късо гемче.Когато не ми е в ерекция мога да го забеля докрай без проблем,но когато ми е в ерекция се забелва малко след главичката.Мисля че имам късо гемче защото когато си забеля "приятеля" гемчето ми дърпа главичката надолу.Надявам се да ме разбрахте.Също така прочетах почти цялата тема и разбрах ,че късото гемче често е кумбинирано с фимоза.Когато уринирах(забелих си го) и главичката ми не се изду като мехур следователно мисля че нямам фимоза ,а само късо гемче.Та въпроса ми е според вас прав ли съм?Също така разбрах че е по-добре пълно обрязване защото не било гаранция ,че с частично ще ми се оправи проблема.Мисля тези дни да говоря с родителите си и да отида на уролог(малко ме е срам :oops: ).Също така разбрах че по време на операцията има някаква болка.Силна ли е или поносима? (Все пак малко ме е страх 8-) ).
На 16 години съм.
П.С. А забравих и една подробност.Когато ми е в ерекция и го забеля докъдето мога (обаче ясно се вижда ,че нещо ми дърпа главичката надолу)не усещам никаква болка но ме е страх да го забеля повече за да не направя някоя беля.
И още 1 въпрос.Ако ми направят операцията задължително ли е след това да остана в болницата?
Ами да , по-добре е пълно обрязване(според мен) поради хиляди причини , има ги в темата всичките . Колкото до операцията , аз бях за частично обрязване и ме боля (Доста за мен) защото имах доста чувствителна главичка , в началото докато почистваха ме боля адски много и накрая когато упойката ме отпусна докато те ме шиеха пак ме болеше , но е търпимо(аз се бях изпотил 4 пъти).Ако си с частично упойка веднага щом ти направят операцията отиваш при доктора , предписва ти кво да си вземеш (спрей,мазила и т.н.) и си тръгваш.Ако си с пълна упойка е възможно да поседиш малко , защото ще спиш ии като се събудиш едва ли ще те пуснат на секундата , ще почакаш около 30 минути ( така мисля ) и тогава вече си тръгваш..Давай смело , няма нищо срамно.Айде късмет ако има нещо пиши =)
Разбира се, че пълното е мн по-добре от частичното.Както сам каза често късото гемче е в комбинация с фимоза.Затова отивай на лекар, той ще прецени за каква операция си.А за болката,те ти слагат упойка(местна,пълна).Вярно малко е кофти след това, ама няма друг път за оправяне на проблема!Айде успех!

kPucn0
08-30-2009, 17:56
Не трябва да те е срам от вашите, ако имаш проблем те ще са вторите (след теб), които ще искат той да се реши. За лекарката - обясни и проблема, надявам се да не иска да го види с очите си. А и в отговор на писалите по-горе - Баткодоки затова беше казал да се правят снимки, които да се показват на лекаря, това важи особено когато проблемът е само в ерекция, с цел да не ви се налага да го "дървите" пред доктора.

Амбиент, нормално е да имаш проблеми с уринирането, пишката ти е подута и затова ти е трудно. Надявам се в близките дни отокът ти да спадне, но ти не се притеснявай.

ТукаСеПишеНик и kPucn0, мисля, че и двамата имате лека форма на фимоза, трябва да отидете при лекаря и да изясните, при притеснение - правете снимки в ерекция за да покажете как изглежда и за да не ви кажат лекарите, че си измисляте.

Negative, мисля, че нямаш фимоза, а просто дълъг препуциум (кожичка). За чувствителността гледай колкото се може по-често да си заголваш главичката, при мастурбация, като се къпеш по възможност стой с оголена главичка. Ако дългата кожа ти прави проблем вече можеш да посетиш лекар.
Оо, няя да мога да отида на лекар.. :? Страшно ме е срам да говоря с наще за тея работи. :(

xavi
08-30-2009, 19:09
Не трябва да те е срам от вашите, ако имаш проблем те ще са вторите (след теб), които ще искат той да се реши. За лекарката - обясни и проблема, надявам се да не иска да го види с очите си. А и в отговор на писалите по-горе - Баткодоки затова беше казал да се правят снимки, които да се показват на лекаря, това важи особено когато проблемът е само в ерекция, с цел да не ви се налага да го "дървите" пред доктора.

Амбиент, нормално е да имаш проблеми с уринирането, пишката ти е подута и затова ти е трудно. Надявам се в близките дни отокът ти да спадне, но ти не се притеснявай.

ТукаСеПишеНик и kPucn0, мисля, че и двамата имате лека форма на фимоза, трябва да отидете при лекаря и да изясните, при притеснение - правете снимки в ерекция за да покажете как изглежда и за да не ви кажат лекарите, че си измисляте.

Negative, мисля, че нямаш фимоза, а просто дълъг препуциум (кожичка). За чувствителността гледай колкото се може по-често да си заголваш главичката, при мастурбация, като се къпеш по възможност стой с оголена главичка. Ако дългата кожа ти прави проблем вече можеш да посетиш лекар.
Оо, няя да мога да отида на лекар.. :? Страшно ме е срам да говоря с наще за тея работи. :(
Ами, ако искаш цял живот да се самосъжаляваш и да караш само на чекии, недей ходи...Момче, опомни се!Пенисът е нормална част от човешкото тяло, така както е ръката,краката,носа,устата и т.н.Няма нищо срамно в това да кажеш на вашите, че имаш проблем,веднага ще те заведат на лекар и ще се оправи проблема!

kPucn0
08-30-2009, 21:49
Не трябва да те е срам от вашите, ако имаш проблем те ще са вторите (след теб), които ще искат той да се реши. За лекарката - обясни и проблема, надявам се да не иска да го види с очите си. А и в отговор на писалите по-горе - Баткодоки затова беше казал да се правят снимки, които да се показват на лекаря, това важи особено когато проблемът е само в ерекция, с цел да не ви се налага да го "дървите" пред доктора.

Амбиент, нормално е да имаш проблеми с уринирането, пишката ти е подута и затова ти е трудно. Надявам се в близките дни отокът ти да спадне, но ти не се притеснявай.

ТукаСеПишеНик и kPucn0, мисля, че и двамата имате лека форма на фимоза, трябва да отидете при лекаря и да изясните, при притеснение - правете снимки в ерекция за да покажете как изглежда и за да не ви кажат лекарите, че си измисляте.

Negative, мисля, че нямаш фимоза, а просто дълъг препуциум (кожичка). За чувствителността гледай колкото се може по-често да си заголваш главичката, при мастурбация, като се къпеш по възможност стой с оголена главичка. Ако дългата кожа ти прави проблем вече можеш да посетиш лекар.
Оо, няя да мога да отида на лекар.. :? Страшно ме е срам да говоря с наще за тея работи. :(
Ами, ако искаш цял живот да се самосъжаляваш и да караш само на чекии, недей ходи...Момче, опомни се!Пенисът е нормална част от човешкото тяло, така както е ръката,краката,носа,устата и т.н.Няма нищо срамно в това да кажеш на вашите, че имаш проблем,веднага ще те заведат на лекар и ще се оправи проблема!
да, и като ме питат как съм установи тва, да им кажа, че глеах порно и ми се надърви и се пробвах да лъскам, но ми беше дискомфортно?!

xavi
08-30-2009, 22:18
Ами както искаш им го казвай, не те знам, ако искаш им кажи,че си гледал порно, какво от това?!?!Най-добре казваш на баща си, че не можеш да си забелиш пишката и трябва да те заведе на доктор, няма да ти откаже!Все пак ти си му син!

mi6kata666
08-30-2009, 23:24
btw исках да се похваля че преди 2 години имах фимоза.. не можех да го забеля дори в отпуснато съст да не говорим за ерекция..та случайно четох във един вестник че проблемът може да се оправи без обрязване..след къпане когато кожата се е поотпуснала и е станала по мека ,се опитвах да го забелвам колкото се може повече ,така малко по малко и за около 3 месеца успях..след това продължих и вече го забелвам и в ерекция без проблем..остана само проблемът с гемчето за който писах 1 страница по назад

empyrios
08-31-2009, 00:35
Чудех се дали да пиша пак в темата, но сега имам малко свободно време...

Април миналата година ми правиха операция(на 21 години съм). Беше почти невъзможно да се забели главичката, а имах и късо гемче. Правителствена болница се води престижна, съответно решихме да пробвам там и получих направление, отидох и уговорих деня на операцията с доц. Петров(шеф на отделението), който след преглед постави горната диагноза. В деня на операцията се оказа, че доцентът никакъв го няма и ще ме оперира явно току що завършил уролог(иначе казано с доста малко опит). След 5 секунден преглед на място(?) оня реши да махне изцяло кожичката и да цепне гемчето на две, като след това го зашие. Следващия момент – с упойката – предишния ден ме бяха притеглили, теглото ми да се е различавало най-много с +-500 грама. Някъде след 20-25 минути, когато тъкмо почваше да ме шие, се появи болка – явно упойката си губеше ефекта. Оня обеща да бие още една инжекция, но до края(следващите 25 минути) така и не го направи. Изкарах всичките шевове без действаща упойка(болката не може да се опише – не съм ревал, но като седнах в количката с която ме изведоха на операционната маса имаше локва пот). След операцията го питах за процедурите със смрадлика и другите неща за по-бързо зарастване и т.н(вече съм ги забравил), обаче единственото, което каза е кога да дойда на първия преглед. След това сестрата ме заведе в някаква стая, но не ми казаха нищо. След 30 минути в пълно неведение и пареща болка се опитах да си тръгна от отделението, но една сестра ме спря, заведе ме обратно, върна се при сестрата, коята се занимава с административната част в отделението, която естествено нищо не и каза за моя случай, но поне ми дадоха аналгин(не съм сигурен дали беше аналгин, забравил съм вече). След още 15 минути ме пуснаха да си вървя. За съжаление гадното не свърши дотук. Оказа се при прегледите, че се е скъсал един от главните шевове... и че е възможно да пикая и през зашитото гемче и мястото да се инфектира... Докторчето, явно решило, че не може да се справи повика доцента, който беше там в този момент. След 5 минутно умуване доцента взе нещо като метална тел върха на която вкара в дупката на пишката....(не знам какъв е термина...) Този път поне нямаше болка... След още умуване ми предписаха силен антибиотик, за да не се получи инфекция...
Един месец след операцията отока започна да спада, започнах да свиквам с усещанията и вече можеше да се установят „пораженията” и да правя сравнения. Като хигиена и чистоплътност нямаше разлика – никога не е имало така нареченето „сирене” или лоши миризми въпреки фимозата... Главичката изсъхна и стана като шкурка, без овлажнител при чекии или ако жената не е влажна не е яко усещането, даже не казвам други думи... Проблемите са два – в ерекция главичката е завъртяна наляво(„10 часа”) и другия, по-важен – деформираното гемче или това, което е останало от него боли... Почти сигурно е, че пак трябва да се ходи по уролози, но не знам къде, след супер гадното отношение в правителствена... Реших се да отида там, понеже един семеен приятел уролог, който оперира дядо ми и беше много свестен работеше там...
Не знам какво да правя и дали въобще да се обикаля пак по болници...

xavi
08-31-2009, 10:22
Чудех се дали да пиша пак в темата, но сега имам малко свободно време...

Април миналата година ми правиха операция(на 21 години съм). Беше почти невъзможно да се забели главичката, а имах и късо гемче. Правителствена болница се води престижна, съответно решихме да пробвам там и получих направление, отидох и уговорих деня на операцията с доц. Петров(шеф на отделението), който след преглед постави горната диагноза. В деня на операцията се оказа, че доцентът никакъв го няма и ще ме оперира явно току що завършил уролог(иначе казано с доста малко опит). След 5 секунден преглед на място(?) оня реши да махне изцяло кожичката и да цепне гемчето на две, като след това го зашие. Следващия момент – с упойката – предишния ден ме бяха притеглили, теглото ми да се е различавало най-много с +-500 грама. Някъде след 20-25 минути, когато тъкмо почваше да ме шие, се появи болка – явно упойката си губеше ефекта. Оня обеща да бие още една инжекция, но до края(следващите 25 минути) така и не го направи. Изкарах всичките шевове без действаща упойка(болката не може да се опише – не съм ревал, но като седнах в количката с която ме изведоха на операционната маса имаше локва пот). След операцията го питах за процедурите със смрадлика и другите неща за по-бързо зарастване и т.н(вече съм ги забравил), обаче единственото, което каза е кога да дойда на първия преглед. След това сестрата ме заведе в някаква стая, но не ми казаха нищо. След 30 минути в пълно неведение и пареща болка се опитах да си тръгна от отделението, но една сестра ме спря, заведе ме обратно, върна се при сестрата, коята се занимава с административната част в отделението, която естествено нищо не и каза за моя случай, но поне ми дадоха аналгин(не съм сигурен дали беше аналгин, забравил съм вече). След още 15 минути ме пуснаха да си вървя. За съжаление гадното не свърши дотук. Оказа се при прегледите, че се е скъсал един от главните шевове... и че е възможно да пикая и през зашитото гемче и мястото да се инфектира... Докторчето, явно решило, че не може да се справи повика доцента, който беше там в този момент. След 5 минутно умуване доцента взе нещо като метална тел върха на която вкара в дупката на пишката....(не знам какъв е термина...) Този път поне нямаше болка... След още умуване ми предписаха силен антибиотик, за да не се получи инфекция...
Един месец след операцията отока започна да спада, започнах да свиквам с усещанията и вече можеше да се установят „пораженията” и да правя сравнения. Като хигиена и чистоплътност нямаше разлика – никога не е имало така нареченето „сирене” или лоши миризми въпреки фимозата... Главичката изсъхна и стана като шкурка, без овлажнител при чекии или ако жената не е влажна не е яко усещането, даже не казвам други думи... Проблемите са два – в ерекция главичката е завъртяна наляво(„10 часа”) и другия, по-важен – деформираното гемче или това, което е останало от него боли... Почти сигурно е, че пак трябва да се ходи по уролози, но не знам къде, след супер гадното отношение в правителствена... Реших се да отида там, понеже един семеен приятел уролог, който оперира дядо ми и беше много свестен работеше там...
Не знам какво да правя и дали въобще да се обикаля пак по болници...
За съжаление си станал жертва на некадърността на българската здравна система..По твоя разказ за първи път чувам за такива усложнения след операция, случилото се при теб е ужасно.Как е възможно да сложат някакъв новобранец на толкова важна операция, от която да не казвам голяма дума, ама до голяма степен ти зависи живота занапред?!?Това е то, живеем в абсурдна държава, пълна с некадърници и олигофрени.И аз в държавна болница не ми обърнаха особено внимание.Казаха ми ,че имам само късо гемче.Нямаше особен ефект и мн се ядосах реших да отида на частно.Като отидох при частен лекар се оказа, че съм имал и фимоза.Моя съвет е да отидеш в частна болница,вярно по-скъпо е, но поне знаеш, че ще ти обърнат внимание и после няма да имаш главоболия.

Lyricon
08-31-2009, 10:35
а след операция като главичката е винаги на показ,така да се каже не изсъхва ли :? смисъл видимо... не буквално

xavi
08-31-2009, 11:06
а след операция като главичката е винаги на показ,така да се каже не изсъхва ли :? смисъл видимо... не буквално
Ако се мажеш с бебешко олио или нещо друго от сорта след всяко къпане,миене,мастурбация, секс главичката се овляжнява и не изсъхва толкова, ако не се мажеш ,да изсъхва...

Ambient
08-31-2009, 12:50
Да се похваля , днеска отидох на проверка ! В началото мислех , че ще има някакви усложнения или нещо друго , но като отидох само ме почисти малко и ми каза , че всичко е наред.Мноооого се зарадвах от тая новина.Попитах го също защо все още ме боли главичката , въпреки и по-малко и той ми каза , че като съм постъпил съм имал яко възпаление и каза , че до 1-2-3 дена ще съм О К :) :) :) :) :) :) :) :)

haidutin1
08-31-2009, 13:33
Поздравления, Амбиент!

empyrios, xavi го каза - живеем в държава, пълна с идиоти и заради тези идиоти страдат такива като нас. Явно решението е да нямаме здравословни проблеми, иначе сме загазили яко :( (колкото и цинично да звучи).
Може би е трябвало да отложиш операцията, щом си разбрал кой ще ти я прави, мисля, че това си е твое право, пък и друго си е все пак човекът с повече опит. Щом сега пак имаш проблеми - няма как, пак ще трябва да се разкарваш по болници, дори и да не го искаш, все пак щом не се е оправил досега проблемът няма да мине от само себе си. Просто трябва да внимаваш много къде отиваш и кого питаш, може би ще се наложи да отидеш за консултация при двама или повече лекари. Стискаме палци проблемите да свършат!


kPucn0, не е правилно това - може да ти се струва срамно да говориш с родителите си за това, но в други страни си е в реда на нещата. Така трябва да е и тук, но в следствие от различни режими на управление и промиване на мозъци връзката родител/дете е нарушена. Може да не си говорите често с тях но повярвай, този път е повече от необходимо, защото ако изчакаш и го отложиш за по-късно операцията може да стане задължителна. Знам, че те е срам, но започни темата така: така и така, четох в един форум и се оказа, че имам малък проблем с пишката (пениса, както намериш за добре), който имат доста момчета. Трябва да отида на уролог и той да си каже мнението. Кажи им да не се притесняват, защото всичко е напълно решимо и след време се забравя (естествено, те ще се притеснят, родители са ти, но ти гледай да ги успокоиш).
Приеми този разговор като натрупване на опит в дипломатическите отношения :) Успех!

kPucn0
08-31-2009, 15:36
kPucn0, не е правилно това - може да ти се струва срамно да говориш с родителите си за това, но в други страни си е в реда на нещата. Така трябва да е и тук, но в следствие от различни режими на управление и промиване на мозъци връзката родител/дете е нарушена. Може да не си говорите често с тях но повярвай, този път е повече от необходимо, защото ако изчакаш и го отложиш за по-късно операцията може да стане задължителна. Знам, че те е срам, но започни темата така: така и така, четох в един форум и се оказа, че имам малък проблем с пишката (пениса, както намериш за добре), който имат доста момчета. Трябва да отида на уролог и той да си каже мнението. Кажи им да не се притесняват, защото всичко е напълно решимо и след време се забравя (естествено, те ще се притеснят, родители са ти, но ти гледай да ги успокоиш).
Приеми този разговор като натрупване на опит в дипломатическите отношения :) Успех!
В какъв смисъл задължителна? Няма да мога вообще да си го забелвам и в нормално състояние?

xavi
08-31-2009, 16:05
kPucn0, не е правилно това - може да ти се струва срамно да говориш с родителите си за това, но в други страни си е в реда на нещата. Така трябва да е и тук, но в следствие от различни режими на управление и промиване на мозъци връзката родител/дете е нарушена. Може да не си говорите често с тях но повярвай, този път е повече от необходимо, защото ако изчакаш и го отложиш за по-късно операцията може да стане задължителна. Знам, че те е срам, но започни темата така: така и така, четох в един форум и се оказа, че имам малък проблем с пишката (пениса, както намериш за добре), който имат доста момчета. Трябва да отида на уролог и той да си каже мнението. Кажи им да не се притесняват, защото всичко е напълно решимо и след време се забравя (естествено, те ще се притеснят, родители са ти, но ти гледай да ги успокоиш).
Приеми този разговор като натрупване на опит в дипломатическите отношения :) Успех!
В какъв смисъл задължителна? Няма да мога вообще да си го забелвам и в нормално състояние?
Да, при някои случаи може да се влоши положението.Затова трябва час по-скоро да кажеш на вашите да те заведат на доктор!

negative
08-31-2009, 16:06
Не бе, пънкарче глупаво, няма да може да ти се оправи фимозата без операция и така ще си останеш докато преминеш към задгробния живот. Разбира се, ако искаш може и така да си седиш дотогава. Затова ще е задължителна, само ако се усложни нещо.

georgi12
08-31-2009, 16:34
имам проблем - когато ми е спаднал нямам проблем с оголването, оголвам си го нормално, но когато съм в ерекция, и когато си го заголя до края на главичката и ми е сух, чувствам болки, а и не мога да си го заголя до края, смисъл мога само до края на главичката
Ако кожичката минава ръбчето (короната) и застава зад короната и н е те стяга и няма болка - нямаш фимоза , ако те стяга и имаш болка , която е средна или силна -имаш фимоза . СлАко е първото - след тренировки и известно време ще се оправи . Ако е второто -Уролог.

georgi12
08-31-2009, 16:41
Първо здравейте на всички!
Направо на проблема-мисля ,че имам късо гемче.Когато не ми е в ерекция мога да го забеля докрай без проблем,но когато ми е в ерекция се забелва малко след главичката.Мисля че имам късо гемче защото когато си забеля "приятеля" гемчето ми дърпа главичката надолу.Надявам се да ме разбрахте.Също така прочетах почти цялата тема и разбрах ,че късото гемче често е кумбинирано с фимоза.Когато уринирах(забелих си го) и главичката ми не се изду като мехур следователно мисля че нямам фимоза ,а само късо гемче.Та въпроса ми е според вас прав ли съм?Също така разбрах че е по-добре пълно обрязване защото не било гаранция ,че с частично ще ми се оправи проблема.Мисля тези дни да говоря с родителите си и да отида на уролог(малко ме е срам :oops: ).Също така разбрах че по време на операцията има някаква болка.Силна ли е или поносима? (Все пак малко ме е страх 8-) ).
На 16 години съм.
П.С. А забравих и една подробност.Когато ми е в ерекция и го забеля докъдето мога (обаче ясно се вижда ,че нещо ми дърпа главичката надолу)не усещам никаква болка но ме е страх да го забеля повече за да не направя някоя беля.
И още 1 въпрос.Ако ми направят операцията задължително ли е след това да остана в болницата?
Може и дори да нямаш късо гемче . Нормално е да се накланя надолу -зависи обаче колко .
Моята главичка също се накланяше надолу . С течение на времето гемчето се изтъни и полека се скъса .
Не виждам от това , което си описал да имаш фимоза - казваш , че при ерекция кожичката се забелва малко след главичката , което е показно , че нямаш проблем .
Виж , вече ако искаш по желание обрязване - това е съвсем друга тема .

georgi12
08-31-2009, 16:48
EMPYRIOS ,потърси д-р милен Кацаров за консултация.

haidutin1
08-31-2009, 18:32
kPucn0, поправи ме ако греша, но не си споделил каква ти е възрастта.
Това, което имах предвид,е че ако сега си примерно на 14 и имаш някаква лека форма на фимоза (все пак казваш, че изпитваш съвсем лека болка при забелване, която се търпи) ще има някакъв шанс тази фимоза да се оправи с повече "тренировки" с подходящи мазила, смазки и т.н., но ПАК ТРЯБВА ДА ТЕ ВИДИ ЛЕКАР! Ако станеш примерно на 17 операцията ще е задължителна, защото ще е единственото решение на проблема, няма да стане с мазила и игрички. Сега организмът ти расте най-интензивно и затова е възможно без операция.

deardevil
08-31-2009, 21:21
Приятели забелязах,че когато не съм ходил до тоалет по малка нужда главичката ми исъхва и губя чувствителност,но когато се исходя се овлажнява леко въпреки че се подсушавам със памук и тогава пак почва да боли там кадето е влажничко ...

TykaSePisheNick
08-31-2009, 21:52
Да се похваля , днеска отидох на проверка ! В началото мислех , че ще има някакви усложнения или нещо друго , но като отидох само ме почисти малко и ми каза , че всичко е наред.Мноооого се зарадвах от тая новина.Попитах го също защо все още ме боли главичката , въпреки и по-малко и той ми каза , че като съм постъпил съм имал яко възпаление и каза , че до 1-2-3 дена ще съм О К :) :) :) :) :) :) :) :)

Ее, перфектни новини..Начи все пак ше имаш перфектна пишка 8-) 8-)

А иначе, отностно онова със размекването на кожата..И аз това съм забелязал.Мога да го забеля в ерекция само под душа или малко след като се изкъпя..И щом момчето каза, че е успял..А, дано се оправя и аз без операция =]]

kPucn0
09-01-2009, 09:08
kPucn0, поправи ме ако греша, но не си споделил каква ти е възрастта.
Това, което имах предвид,е че ако сега си примерно на 14 и имаш някаква лека форма на фимоза (все пак казваш, че изпитваш съвсем лека болка при забелване, която се търпи) ще има някакъв шанс тази фимоза да се оправи с повече "тренировки" с подходящи мазила, смазки и т.н., но ПАК ТРЯБВА ДА ТЕ ВИДИ ЛЕКАР! Ако станеш примерно на 17 операцията ще е задължителна, защото ще е единственото решение на проблема, няма да стане с мазила и игрички. Сега организмът ти расте най-интензивно и затова е възможно без операция.
Еми, скоро ще правя 14. :)

FourWords
09-01-2009, 12:43
Първо здравейте на всички!
Направо на проблема-мисля ,че имам късо гемче.Когато не ми е в ерекция мога да го забеля докрай без проблем,но когато ми е в ерекция се забелва малко след главичката.Мисля че имам късо гемче защото когато си забеля "приятеля" гемчето ми дърпа главичката надолу.Надявам се да ме разбрахте.Също така прочетах почти цялата тема и разбрах ,че късото гемче често е кумбинирано с фимоза.Когато уринирах(забелих си го) и главичката ми не се изду като мехур следователно мисля че нямам фимоза ,а само късо гемче.Та въпроса ми е според вас прав ли съм?Също така разбрах че е по-добре пълно обрязване защото не било гаранция ,че с частично ще ми се оправи проблема.Мисля тези дни да говоря с родителите си и да отида на уролог(малко ме е срам :oops: ).Също така разбрах че по време на операцията има някаква болка.Силна ли е или поносима? (Все пак малко ме е страх 8-) ).
На 16 години съм.
П.С. А забравих и една подробност.Когато ми е в ерекция и го забеля докъдето мога (обаче ясно се вижда ,че нещо ми дърпа главичката надолу)не усещам никаква болка но ме е страх да го забеля повече за да не направя някоя беля.
И още 1 въпрос.Ако ми направят операцията задължително ли е след това да остана в болницата?
Може и дори да нямаш късо гемче . Нормално е да се накланя надолу -зависи обаче колко .
Моята главичка също се накланяше надолу . С течение на времето гемчето се изтъни и полека се скъса .
Не виждам от това , което си описал да имаш фимоза - казваш , че при ерекция кожичката се забелва малко след главичката , което е показно , че нямаш проблем .
Виж , вече ако искаш по желание обрязване - това е съвсем друга тема .
Здрасти пък съм аз :) Нека продължа историята си.Та казах на баща си и той има познат уролог при това много добър и каза че ще ме заведе.Естествено като всеки нормален човек бях притеснен ,но баща ми ме успокои и каза, че каквото зависи от него ще го направи (за което съм му много благодарен :) ).Та днес сутринта посетих уролога.Наложи се да го почакам 15-20 минути докато ме извика(сториха ми се направо часове :razz: ).Та обясних на човека проблема си и той ми вика "аде сабувай гащите" и ме тикна на едно легло и аз пя му викам "чакай поне да си махна колана де" :P Тази атмосфера общо взето мe отпусна :) .Каза ми че имам съвсем лека форма на фимоза и може без операция да се размине но по-добре било операция.Питах го какво горе долу представлява операцията и ми каза че тва дето ми дърпа кожичката трябва да се резне и това е няма никакви аномалии и такива :) .Също така ми каза че съм избрал идеалният момент защото това ако не се коригира сега пръстенчето или там дето ми стяга нз как се вика щяло да се стегне още и тогава нещата да се усложнят.Та това е общо взето :).мисля тоя месец да си коригирам малкия проблем.Каза ми че възстановяването ми щяло да бъде много бързо в рамките на няколко дена :) .та който от вас има проблем нека сподели и да отиде на уролог и няма какво да ви е срам от него за него това е ежедневие той даже ме избъзика за проблема ми мн са пекани тия уролози ей :lol:

xavi
09-01-2009, 13:18
Първо здравейте на всички!
Направо на проблема-мисля ,че имам късо гемче.Когато не ми е в ерекция мога да го забеля докрай без проблем,но когато ми е в ерекция се забелва малко след главичката.Мисля че имам късо гемче защото когато си забеля "приятеля" гемчето ми дърпа главичката надолу.Надявам се да ме разбрахте.Също така прочетах почти цялата тема и разбрах ,че късото гемче често е кумбинирано с фимоза.Когато уринирах(забелих си го) и главичката ми не се изду като мехур следователно мисля че нямам фимоза ,а само късо гемче.Та въпроса ми е според вас прав ли съм?Също така разбрах че е по-добре пълно обрязване защото не било гаранция ,че с частично ще ми се оправи проблема.Мисля тези дни да говоря с родителите си и да отида на уролог(малко ме е срам :oops: ).Също така разбрах че по време на операцията има някаква болка.Силна ли е или поносима? (Все пак малко ме е страх 8-) ).
На 16 години съм.
П.С. А забравих и една подробност.Когато ми е в ерекция и го забеля докъдето мога (обаче ясно се вижда ,че нещо ми дърпа главичката надолу)не усещам никаква болка но ме е страх да го забеля повече за да не направя някоя беля.
И още 1 въпрос.Ако ми направят операцията задължително ли е след това да остана в болницата?
Може и дори да нямаш късо гемче . Нормално е да се накланя надолу -зависи обаче колко .
Моята главичка също се накланяше надолу . С течение на времето гемчето се изтъни и полека се скъса .
Не виждам от това , което си описал да имаш фимоза - казваш , че при ерекция кожичката се забелва малко след главичката , което е показно , че нямаш проблем .
Виж , вече ако искаш по желание обрязване - това е съвсем друга тема .
Здрасти пък съм аз :) Нека продължа историята си.Та казах на баща си и той има познат уролог при това много добър и каза че ще ме заведе.Естествено като всеки нормален човек бях притеснен ,но баща ми ме успокои и каза, че каквото зависи от него ще го направи (за което съм му много благодарен :) ).Та днес сутринта посетих уролога.Наложи се да го почакам 15-20 минути докато ме извика(сториха ми се направо часове :razz: ).Та обясних на човека проблема си и той ми вика "аде сабувай гащите" и ме тикна на едно легло и аз пя му викам "чакай поне да си махна колана де" :P Тази атмосфера общо взето мe отпусна :) .Каза ми че имам съвсем лека форма на фимоза и може без операция да се размине но по-добре било операция.Питах го какво горе долу представлява операцията и ми каза че тва дето ми дърпа кожичката трябва да се резне и това е няма никакви аномалии и такива :) .Също така ми каза че съм избрал идеалният момент защото това ако не се коригира сега пръстенчето или там дето ми стяга нз как се вика щяло да се стегне още и тогава нещата да се усложнят.Та това е общо взето :).мисля тоя месец да си коригирам малкия проблем.Каза ми че възстановяването ми щяло да бъде много бързо в рамките на няколко дена :) .та който от вас има проблем нека сподели и да отиде на уролог и няма какво да ви е срам от него за него това е ежедневие той даже ме избъзика за проблема ми мн са пекани тия уролози ей :lol:
FourWords, браво!Видя ли, че няма нищо срамно и сложно да кажеш на родителите си!Те винаги ще те разберат!Само не разбрах какъв тип операция ще ти правят?

FourWords
09-01-2009, 14:29
ами няма да ме обрязва напълно (макар че ми каза ако искам може и пълно да е било желание на клиента но според него в този случай не било необходимо) ами просто това което ми пречи да си го заголя докрай ще се премахне.Всъщност това което ми пречи да си го забеля докрай е само от лявата страна но ми пречи на дясната :-o .незнам дали го обясних много добре надявам се да доби представа.Мисля да се доверя на човека защото е приятел на баща ми,завеждащ на урология е и има огромен опит :)
П.С. А и забравих да питам уролога нещо сега се сетих.Според вас в моя случай ще трябва ли нещо да се шие защото само как да го нарека..кожичка(връв) трябва да се отстрани?съжалявам за глупавия въпрос но не разбирам.

djakm
09-01-2009, 14:31
pro4etoh po-golqmata 4ast ot foruma i imam tozi problem ot dosta vreme no me e sram da si go priznaq a tova ve4e e golqm kompleks za men. nikoga ne mi e pre4ilo za kakvoto i da bilo kakto v polov kontakt s nqkoi taka i za urinirane i vs ostanalo.problema e 4e sam ve4e na 27godini i nz kak 6te se otrazi tova na manipulaciite koito 6te trqbva da pretarpq.po4ti na 100% sam sigiren 4e imam fimoza i kaso gem4e prosto iskam mnenieto na hora kato men molq za otgovor sled koeto 6te izpratq snimki i kakvoto kajete. blagodarq predvaritelno

negative
09-01-2009, 15:23
Ами аз мога да ти кажа, че съм на 22 и много ме е яд, че спах досега. Направих си операция от къс гем през април, сега септември планирам да ми го обрежат напълно, понеже имам и фимоза. Така, че действай и ти!

Alexsandro
09-01-2009, 15:45
djakm,не се притеснявай,аз преди месец си направих операцията,имах придобита фимоза.Аз сьм на 42 години.мисля че годините не се проблем.Почти сьм се вьстановил.според мен няма значение на колко си.в болницата ,предния ден оперираха един дядо на 75 години от фимоза.Не можах да повярвам.Вьстановяването зависи от това,как хирурга си е свьршил работата.според мен.Успехи на всички.Ако някой иска да пита нещо,с радост ще му отговоря.

xavi
09-01-2009, 15:59
ами няма да ме обрязва напълно (макар че ми каза ако искам може и пълно да е било желание на клиента но според него в този случай не било необходимо) ами просто това което ми пречи да си го заголя докрай ще се премахне.Всъщност това което ми пречи да си го забеля докрай е само от лявата страна но ми пречи на дясната :-o .незнам дали го обясних много добре надявам се да доби представа.Мисля да се доверя на човека защото е приятел на баща ми,завеждащ на урология е и има огромен опит :)
П.С. А и забравих да питам уролога нещо сега се сетих.Според вас в моя случай ще трябва ли нещо да се шие защото само как да го нарека..кожичка(връв) трябва да се отстрани?съжалявам за глупавия въпрос но не разбирам.
По обясненията, които даваш си мисля, че имаш късо гемче.По-нагоре беше писал, че урологът ти е открил и лека форма на фимоза!Ами да , ще трябва да се шие след като се премахне гемчето.Дано само да не ти се налага повторна интервенция и да има ефект тази!

xavi
09-01-2009, 16:05
pro4etoh po-golqmata 4ast ot foruma i imam tozi problem ot dosta vreme no me e sram da si go priznaq a tova ve4e e golqm kompleks za men. nikoga ne mi e pre4ilo za kakvoto i da bilo kakto v polov kontakt s nqkoi taka i za urinirane i vs ostanalo.problema e 4e sam ve4e na 27godini i nz kak 6te se otrazi tova na manipulaciite koito 6te trqbva da pretarpq.po4ti na 100% sam sigiren 4e imam fimoza i kaso gem4e prosto iskam mnenieto na hora kato men molq za otgovor sled koeto 6te izpratq snimki i kakvoto kajete. blagodarq predvaritelno
Здр,ами това,че си на 27 год. няма значение толкова.При обрязването няма ограничение за възрастта.В Америка ги обрязват новородени,В други страни по-късно.Но веднъж бях гледал "Отечествен фронт" и там 1 човек разказа как направил обрязване на мъж на 40 и кусур години по медицински причини!Така, че възрастта може само да възпрепятства по-бързото възстановяване,нищо повече!Няма от какво да се притесняваш или пък да се срамуваш, отиди на лекар - уролог,андролог,хирург в скоро време! И ако наистина имаш фимоза,то тя ще се оправи единствено и само чрез пълното обрязване(ако си до 13-14 год. тогава би могло и без, в твоя случай няма как)!

djakm
09-01-2009, 16:37
mn blagodarq za tova 4e vzehte otno6enie i po moq problem, naistina prosto trqbva da se re6i i poneje vsi4ki vav foruma sa mn po-malki mi be6e stranno i ne znaeh kak da reagiram! ako nqkoi moje da prepora4a naistina dobar hirurg 6te sam mn blagodaren ako mi pi6ete na li4en koordinatite mu! otnovo blagodarq na vsi4ki!!!

haydutina
09-01-2009, 19:28
mnogo dobra tema, dosta pomaga :) bravo na BatkoDoki

xavi
09-01-2009, 20:34
Zdrasti, na 14 godini sam. Imah slepvane na "priqtel4eto" mislq 4e sinehii. Otlepih si go sam oba4e na 1 put, i az nz za6to. Dosta me boli na mesta, pri dopir. Moliq kaji kakvi merki da zema da ne se vuspali pove4e za6toto ve4e ima i malko gnoi tam... o6te na drugia den se namazah s nizoral za obrivi, ne znam dali e po dobre, su6toto e. Blagodarq predvaritelno :)

P.S. Su6to taka napravih i 1 promivka s varena laika no ne mislq 4e se otrazi mnogo dobre za6toto gnoi se polu4i to4no sled tova.
Незабвано отивай на лекар!

TykaSePisheNick
09-01-2009, 23:08
Има ли друго решение на проблема със свръхчувствителността?Пре и малко се сетих за съветите "Дръжте го забелен в гащите" и реших да пробвам..Ами само докато се тръкна първият път в боксерките и просто ми идваше да си забия главата в бюрото..Проблема е, че ако ми приложат пълно обрязване не знам дали ше мога да търпя да стои заголен в гащите..

xavi
09-02-2009, 00:07
Има ли друго решение на проблема със свръхчувствителността?Пре и малко се сетих за съветите "Дръжте го забелен в гащите" и реших да пробвам..Ами само докато се тръкна първият път в боксерките и просто ми идваше да си забия главата в бюрото..Проблема е, че ако ми приложат пълно обрязване не знам дали ше мога да търпя да стои заголен в гащите..
Това с "Дръжте го забелен в гащите" ми се струва,че го е правил човек, който е нямал подобен проблем.Аз не виждам да има друг вариант за премахване на свръхчувствителността освен с пълно обрязване.Аз имах просто уникална свръхчувствителност,бях мн зле, не можех да си допра пръста до главичката,изпитвах ужасна болка, с вървенето беше също гадно.Може би превръзките и баните със смрадликата ми помогнаха,но с времето се свиква.Ако имаш фимоза не чакай, ами се оперирай!

Lyricon
09-02-2009, 00:23
Между другото урологът,на който ходех ми каза,че последно обрязвал 90 годишен дядо,така че възрастта наистина не е проблем...,а мойта операция ще я насроча за края на тази седмица или началото на другата,от Варна съм и ще се оперирам при тази шефката на окръжна болница,тя била най-добрата във Варна,бивша шефка и на урологията,така че се надявам всичко да мине по вода,но естествено съм и много притеснен :o

xavi
09-02-2009, 08:39
Между другото урологът,на който ходех ми каза,че последно обрязвал 90 годишен дядо,така че възрастта наистина не е проблем...,а мойта операция ще я насроча за края на тази седмица или началото на другата,от Варна съм и ще се оперирам при тази шефката на окръжна болница,тя била най-добрата във Варна,бивша шефка и на урологията,така че се надявам всичко да мине по вода,но естествено съм и много притеснен :o
Няма от какво да се притесняваш!Операцията си е под упойка,после ти се изписват болкоуспокояващи,ако спазваш всичко както трябва по процедурите със смрадликата няма да имаш проблеми!Каква ще ти бъде по-точно операцията?

haydutina
09-02-2009, 09:05
Mersi pi4ove

TykaSePisheNick
09-02-2009, 09:29
Има ли друго решение на проблема със свръхчувствителността?Пре и малко се сетих за съветите "Дръжте го забелен в гащите" и реших да пробвам..Ами само докато се тръкна първият път в боксерките и просто ми идваше да си забия главата в бюрото..Проблема е, че ако ми приложат пълно обрязване не знам дали ше мога да търпя да стои заголен в гащите..
Това с "Дръжте го забелен в гащите" ми се струва,че го е правил човек, който е нямал подобен проблем.Аз не виждам да има друг вариант за премахване на свръхчувствителността освен с пълно обрязване.Аз имах просто уникална свръхчувствителност,бях мн зле, не можех да си допра пръста до главичката,изпитвах ужасна болка, с вървенето беше също гадно.Може би превръзките и баните със смрадликата ми помогнаха,но с времето се свиква.Ако имаш фимоза не чакай, ами се оперирай!

Ами до колкото знам имам малка форма на фимоза..В покои го забелвам без нищо да усещам, а като съм по водата и опитам във ерекция, само леко ми пощипва като започна да го забелвам и като мина средата се усеща същото щипене, обаче мога да го забеля докрай.Обаче ако пробвам на сухо, стигам до средата и въпреки да усещам същото пощипване като под вода, не мога повече да го забеля..И в момента събирам кураж да кажа на наш'те..

Lyricon
09-02-2009, 09:55
Между другото урологът,на който ходех ми каза,че последно обрязвал 90 годишен дядо,така че възрастта наистина не е проблем...,а мойта операция ще я насроча за края на тази седмица или началото на другата,от Варна съм и ще се оперирам при тази шефката на окръжна болница,тя била най-добрата във Варна,бивша шефка и на урологията,така че се надявам всичко да мине по вода,но естествено съм и много притеснен :o
Няма от какво да се притесняваш!Операцията си е под упойка,после ти се изписват болкоуспокояващи,ако спазваш всичко както трябва по процедурите със смрадликата няма да имаш проблеми!Каква ще ти бъде по-точно операцията?

ами пълно обрязване,тя лекарката каза,че попринцип може и частично,но не ми го препоръчва,понеже можело да има усложнения и пак в крайна сметка да се наложи пълно(общо взето,каквото ми казахте и тука...)

xavi
09-02-2009, 10:36
Zdrasti, na 14 godini sam. Imah slepvane na "priqtel4eto" mislq 4e sinehii. Otlepih si go sam oba4e na 1 put, i az nz za6to. Dosta me boli na mesta, pri dopir. Moliq kaji kakvi merki da zema da ne se vuspali pove4e za6toto ve4e ima i malko gnoi tam... o6te na drugia den se namazah s nizoral za obrivi, ne znam dali e po dobre, su6toto e. Blagodarq predvaritelno :)

P.S. Su6to taka napravih i 1 promivka s varena laika no ne mislq 4e se otrazi mnogo dobre za6toto gnoi se polu4i to4no sled tova.
Незабвано отивай на лекар!

Bashta mi mi kaza 4e 6te se opravq samo s toq krem nizoral no trqbva da se maja dosta vreme... nz kakvo da napravq i az kato kraino, tui kato tozi nizoral e to4no za podobni problemi, az poddurjam mnogo dobra higiena v momenta...
Ами според мен най-добре отидете на лекар с баща ти, той ще прецени дали си за операция или не...

xavi
09-02-2009, 10:37
Има ли друго решение на проблема със свръхчувствителността?Пре и малко се сетих за съветите "Дръжте го забелен в гащите" и реших да пробвам..Ами само докато се тръкна първият път в боксерките и просто ми идваше да си забия главата в бюрото..Проблема е, че ако ми приложат пълно обрязване не знам дали ше мога да търпя да стои заголен в гащите..
Това с "Дръжте го забелен в гащите" ми се струва,че го е правил човек, който е нямал подобен проблем.Аз не виждам да има друг вариант за премахване на свръхчувствителността освен с пълно обрязване.Аз имах просто уникална свръхчувствителност,бях мн зле, не можех да си допра пръста до главичката,изпитвах ужасна болка, с вървенето беше също гадно.Може би превръзките и баните със смрадликата ми помогнаха,но с времето се свиква.Ако имаш фимоза не чакай, ами се оперирай!

Ами до колкото знам имам малка форма на фимоза..В покои го забелвам без нищо да усещам, а като съм по водата и опитам във ерекция, само леко ми пощипва като започна да го забелвам и като мина средата се усеща същото щипене, обаче мога да го забеля докрай.Обаче ако пробвам на сухо, стигам до средата и въпреки да усещам същото пощипване като под вода, не мога повече да го забеля..И в момента събирам кураж да кажа на наш'те..
Най-вероятно имаш фимоза,но по-леко изразена.Казвай на родителите си и отивай на лекар, за да си оправиш проблема!

xavi
09-02-2009, 10:41
Между другото урологът,на който ходех ми каза,че последно обрязвал 90 годишен дядо,така че възрастта наистина не е проблем...,а мойта операция ще я насроча за края на тази седмица или началото на другата,от Варна съм и ще се оперирам при тази шефката на окръжна болница,тя била най-добрата във Варна,бивша шефка и на урологията,така че се надявам всичко да мине по вода,но естествено съм и много притеснен :o
Няма от какво да се притесняваш!Операцията си е под упойка,после ти се изписват болкоуспокояващи,ако спазваш всичко както трябва по процедурите със смрадликата няма да имаш проблеми!Каква ще ти бъде по-точно операцията?

ами пълно обрязване,тя лекарката каза,че попринцип може и частично,но не ми го препоръчва,понеже можело да има усложнения и пак в крайна сметка да се наложи пълно(общо взето,каквото ми казахте и тука...)
Ами радвам се, че преценката ми е била точна!Браво на твоята лекарка за становището й.Няма да имаш никакви грижи след операцията.Ако имаш въпроси към мен - питай с удоволствие бих ти отговорил!

des7royer
09-02-2009, 10:48
me 2 :)

Ambient
09-02-2009, 11:52
Добре де , мина се вече бая време от операцията ми и все още ме боли доста главичката.Щипене и т.н..Направо е ужасно , ходя с някакъв панталон и ходя кат робот , та да не ми се допира оная работа в панталона.НАПРАВО е ужасно....В понеделник пак ще ходя до уролога .Той оня ден ми каза , че до ден - два трябва вече да ми мине и да нямам абсолютни никакви проблеми , но.....не е така.Дори немога да се ИЗМИЯ като хората , изглежда ужасно :( :( . Дори от водата ме боли гаднооо....Дайте някви съвети , не е нормално това според мене ..... :(

TykaSePisheNick
09-02-2009, 12:01
Ся като се сетя..Като го мия с вода не усещам абс. нищо по главичката, а като го тръкна или пипна без да искам е ужасно..Що така?

xavi
09-02-2009, 12:14
Добре де , мина се вече бая време от операцията ми и все още ме боли доста главичката.Щипене и т.н..Направо е ужасно , ходя с някакъв панталон и ходя кат робот , та да не ми се допира оная работа в панталона.НАПРАВО е ужасно....В понеделник пак ще ходя до уролога .Той оня ден ми каза , че до ден - два трябва вече да ми мине и да нямам абсолютни никакви проблеми , но.....не е така.Дори немога да се ИЗМИЯ като хората , изглежда ужасно :( :( . Дори от водата ме боли гаднооо....Дайте някви съвети , не е нормално това според мене ..... :(
Колко време от операцията е минало?Ами явно имаш свръхчувствителност, която не може да отшуми току така за 2-3 дни!За миенето и къпането отначало си е кофти, аз се къпех с боксерките докато не посвикнах.И от водата мн ме болеше.Разбери,просто е нужно време главичката да се приспособи към новата среда!Правиш ли баните със смрадликата и превръзките?Съвсем нормално си е това,просто организма на всеки по различен начин възприема промените.

xavi
09-02-2009, 12:18
Ся като се сетя..Като го мия с вода не усещам абс. нищо по главичката, а като го тръкна или пипна без да искам е ужасно..Що така?
Защото сигурно имаш свръхчувствителна главичка

Lyricon
09-02-2009, 12:25
оф тази лекарката,при която щях да ходя на операция няма да я има 2 седмици а аз исках преди училище да си я направя операцията,някой от Варна може ли да ми препоръча при кой да отида?

georgi12
09-02-2009, 12:32
оф тази лекарката,при която щях да ходя на операция няма да я има 2 седмици а аз исках преди училище да си я направя операцията,някой от Варна може ли да ми препоръча при кой да отида?
Ми отиди като се върне жената . защо искаш преди училище?Точно сега не вярвам някой да се е разучил . Ще си вземеш 1 месец болнични и си решаваш проблема .

georgi12
09-02-2009, 12:35
ХАВИ И НАЙДУТИН , моля ви , когато поствате мнения като реплика да изрязвате ненужните постове и оставяте само този , на който отговаряте.
Ще съм ви благодарен ако коригирате и предишните си постове .

Причината за молбата ми е , че тази тема стана вече много дълга

Lyricon
09-02-2009, 12:55
оф тази лекарката,при която щях да ходя на операция няма да я има 2 седмици а аз исках преди училище да си я направя операцията,някой от Варна може ли да ми препоръча при кой да отида?
Ми отиди като се върне жената . защо искаш преди училище?Точно сега не вярвам някой да се е разучил . Ще си вземеш 1 месец болнични и си решаваш проблема .

ами проблемът е,че ходя на уроци,тази година съм 12 клас и предпочитам преди училище,а тя се връща на 14ти и така...

negative
09-02-2009, 13:00
Съвсем нормално си е това,просто организма на всеки по различен начин възприема промените.
Ами да, ама аз мога да ти кажа, че когато имах гъбична инфекция, ме болеше така от вода. Но и беше доста зачервено и се образуваха няк'ви тънки бели ципи върху зачервеното място. Ambient, как е при теб на цвят?

antubis
09-02-2009, 13:02
Спокойно бе хора. Няма нужда от месец почивка. Нито дори от 2 седмици. Една седмица ще ви е напълно достатъчна, за да се научите да свикнете с новото чувство на търкане. 2-3 седмици не можете да правите секс, но всичко, повтарям всичко останало може да правите както е било преди. Аз на 10-тият ден бях на стадиона да бягам. Не се вкарвайте в излишни филми :)

xavi
09-02-2009, 13:30
ами проблемът е,че ходя на уроци,тази година съм 12 клас и предпочитам преди училище,а тя се връща на 14ти и така...
Според мен се оперирай сега,защото 12ти клас наистина е мн натоварен и няма да имаш време за този толкова важен проблем!Аз сега завърших и 1вата ми операция за късо гемче си я направих зимната ваканция, а пълното обрязване след матурите,защото все нямаше кога...Та избора си е твой!

Ambient
09-02-2009, 14:31
Хави не правя баните със смрадлика.А за какви превръзки говориш??Я кажи малко по-подробно , моля те..... :( Искам да съм ОК за училище....

xavi
09-02-2009, 15:13
Хави не правя баните със смрадлика.А за какви превръзки говориш??Я кажи малко по-подробно , моля те..... :( Искам да съм ОК за училище....
Добре де, за тези бани нз колко страници са изписани,че е хубаво да се правят...От аптеката си купуваш смрадлика отзад има упътване,приготвяш рецептата за вагинални промивки! И как за какви превръзки?Само не ми казвай, че веднага след като си махнал следоперативната превръзка си тръгнал гол?!?!Превръзката от доктора я свалих на 4тия ден.Аз си правех превръзки от сухи марли,това в продължение на 16 дни.Веднъж дневно ги сменях.Правят се с цел да не се нарянва още оперираното мястои да може главичката по-лесно да свиква с новата среда!

Ambient
09-02-2009, 15:20
Хави не правя баните със смрадлика.А за какви превръзки говориш??Я кажи малко по-подробно , моля те..... :( Искам да съм ОК за училище....
Добре де, за тези бани нз колко страници са изписани,че е хубаво да се правят...От аптеката си купуваш смрадлика отзад има упътване,приготвяш рецептата за вагинални промивки! И как за какви превръзки?Само не ми казвай, че веднага след като си махнал следоперативната превръзка си тръгнал гол?!?!Превръзката от доктора я свалих на 4тия ден.Аз си правех превръзки от сухи марли,това в продължение на 16 дни.Веднъж дневно ги сменях.Правят се с цел да не се нарянва още оперираното мястои да може главичката по-лесно да свиква с новата среда!Добре за смрадликата , но за превръзките......Доктора ми каза ''падат днеска превръзките падат , ако не утре'' демек да ги махна ии аз на другия ден си ги махнах...Значи ще почвам освен пак ...Надявам се да свърши работа..

TykaSePisheNick
09-02-2009, 16:04
Оф..Днеска успях да си го забеля в ерекция, но не знам що все имам чувството, че имам парафимоза..Не мога да си върна кожичката лесно и почвам да си въобразявам, че главичката ми посинява..Като го забеля изпитвам съвсем малки болки и да питам - нормално ли е върха на главичката, зад които минава кожичката като се забели да е червен?



Ся като се сетя..Като го мия с вода не усещам абс. нищо по главичката, а като го тръкна или пипна без да искам е ужасно..Що така?
Защото сигурно имаш свръхчувствителна главичка

А защо от вода нищо не усещам?Не трябва ли да ме боли при всеки допир?

ПП:не е точно болка, ама е гадно..

xavi
09-02-2009, 16:28
Оф..Днеска успях да си го забеля в ерекция, но не знам що все имам чувството, че имам парафимоза..Не мога да си върна кожичката лесно и почвам да си въобразявам, че главичката ми посинява..Като го забеля изпитвам съвсем малки болки и да питам - нормално ли е върха на главичката, зад които минава кожичката като се забели да е червен?
Мисля,че е нормално.Това, ако не се лъжа се казва вътрешна кожа


А защо от вода нищо не усещам?Не трябва ли да ме боли при всеки допир?

ПП:не е точно болка, ама е гадно..
Може би не ти е мн голяма свръхчувствителността,но я има...

georgi12
09-02-2009, 16:51
! И как за какви превръзки?Само не ми казвай, че веднага след като си махнал следоперативната превръзка си тръгнал гол?!?!Превръзката от доктора я свалих на 4тия ден.Аз си правех превръзки от сухи марли,това в продължение на 16 дни.Веднъж дневно ги сменях.Правят се с цел да не се нарянва още оперираното мястои да може главичката по-лесно да свиква с новата среда!
При всеки е различно - едни са по-чувствителни , други не . Аз носих само един ден и за съжаление от нея получих голяма следоперативна рама .Вече всичко е ок. Превръзки носих само 4 дни и то когато излизам , защото зад короната беше по-чувствително .

Ambient
09-02-2009, 17:06
! И как за какви превръзки?Само не ми казвай, че веднага след като си махнал следоперативната превръзка си тръгнал гол?!?!Превръзката от доктора я свалих на 4тия ден.Аз си правех превръзки от сухи марли,това в продължение на 16 дни.Веднъж дневно ги сменях.Правят се с цел да не се нарянва още оперираното мястои да може главичката по-лесно да свиква с новата среда!
При всеки е различно - едни са по-чувствителни , други не . Аз носих само един ден и за съжаление от нея получих голяма следоперативна рама .Вече всичко е ок. Превръзки носих само 4 дни и то когато излизам , защото зад короната беше по-чувствително .
Добре , аз само 1 ден носих тези превръзки и това е . Мисля , че съм свикнал вече със средата , но болката си остава!Най-вероятно ще се влача на училище със Превръзки(гадно а?)...Ако знаете за някви мазила или нещо такова казвайте..Доктора също ми каза да нося по-тясно белъо , но не мисля , че ще изтърпя скапаната болка(то е нещо като парене)...Бтв операцията ми я направиха в четвъртък , миналата седмица , демек преди 6 дни..Помагайте , че ще полудея. :( :(

georgi12
09-02-2009, 17:18
все още си много пресен зада имаш промяна , която да е видима .
Потърпи малко .До 20-ят ден положението започва ад става розово.
Сам опитвай безопасни неща , които ще те облекчават.

xavi
09-02-2009, 17:19
Добре , аз само 1 ден носих тези превръзки и това е . Мисля , че съм свикнал вече със средата , но болката си остава!Най-вероятно ще се влача на училище със Превръзки(гадно а?)...Ако знаете за някви мазила или нещо такова казвайте..Доктора също ми каза да нося по-тясно белъо , но не мисля , че ще изтърпя скапаната болка(то е нещо като парене)...Бтв операцията ми я направиха в четвъртък , миналата седмица , демек преди 6 дни..Помагайте , че ще полудея. :( :(
Ее то не може за 6 дни всичко да е ок!За тази болка не се притеснявай, ами започвай процедурите със смрадликата.Мазила и тем подобни могат да ти навредят според мен.Просто е нужно време, а и мисля, че до 15.09 би трябвало всичко да е наред!

xavi
09-02-2009, 17:21
При всеки е различно - едни са по-чувствителни , други не . Аз носих само един ден и за съжаление от нея получих голяма следоперативна рама .Вече всичко е ок. Превръзки носих само 4 дни и то когато излизам , защото зад короната беше по-чувствително .
Ами сиг, защото мн малко си бил с превръзка ти се е получила тази рана..

haidutin1
09-02-2009, 17:41
Амбиент, тази свръхчувствителност ще мине от само себе си стига да ходиш с превръзка и да избягваш много да се движиш. Седмица, седмица и нещо, че дори и повече, само си стой у вас и избягвай колкото се може движенията. Един вид само си леж и почивай и недей да правиш нищо, това поне всеки го може :)

За момчето със синехиите - моят съвет е да избягваш самолечението и незабавно да се посъветваш с лекар.

georgi12
09-02-2009, 17:59
Ами сиг, защото мн малко си бил с превръзка ти се е получила тази рана..
Точно от нея се получи .Бях последният опериран от групата и някак си много бързо ме превързаха .Под марлята имаше парченце от лийкопластът , който беше някакъв найлонов и точно това парче някак си ме протри , та се образува мехур като на изгорено и беше поморавяло. Разбирасе от глупост аз спомогнах да стане рана и след 7 дни се получи някаква алергична реакция - може би от силна отвара на Смрадлика , събра се зеленисто-сив секрет , като преди него изтече нещо тъмно розово .Гледката беше отвратителна цялият пласт кожа падна .Размерът беше някъде колкото фас от цигара , след това се разшири и стана с формата на око - с дължина около 2 см и височина 1 см .
Още вечерта при първата ерекция забелязаах , че там кърви , обадих се на сестрата и и казах , че не е характерно от там да кърви , защото просто на това място кожата е напълно здрава . Тя ми каза де не махам превръзката и да изчакам до другият ден за прегледа . Лекарят каза , че е учуден от какво може да е станало .Аз видях парчето лейкопласт и предположих , че е от превръзката , но той не беше убеден - по-скоро не ме разбра .

georgi12
09-02-2009, 18:03
Добре , аз само 1 ден носих тези превръзки и това е . Мисля , че съм свикнал вече със средата , но болката си остава!Най-вероятно ще се влача на училище със Превръзки(гадно а?)...Ако знаете за някви мазила или нещо такова казвайте..Доктора също ми каза да нося по-тясно белъо , но не мисля , че ще изтърпя скапаната болка(то е нещо като парене)...Бтв операцията ми я направиха в четвъртък , миналата седмица , демек преди 6 дни..Помагайте , че ще полудея. :( :(
Хайде опиши , ама точно къде , при какви обстоятелства те боли , парене при уриниране , сърбене или нещо такова , болка в уретата и т.н.
Но подробно , не с две думи и после преразказ как ще ходиш на училище .

Ambient
09-02-2009, 18:09
Добре , аз само 1 ден носих тези превръзки и това е . Мисля , че съм свикнал вече със средата , но болката си остава!Най-вероятно ще се влача на училище със Превръзки(гадно а?)...Ако знаете за някви мазила или нещо такова казвайте..Доктора също ми каза да нося по-тясно белъо , но не мисля , че ще изтърпя скапаната болка(то е нещо като парене)...Бтв операцията ми я направиха в четвъртък , миналата седмица , демек преди 6 дни..Помагайте , че ще полудея. :( :(
Хайде опиши , ама точно къде , при какви обстоятелства те боли , парене при уриниране , сърбене или нещо такова , болка в уретата и т.н.
Но подробно , не с две думи и после преразказ как ще ходиш на училище .Ами аз съм написал в предишните постове ама както и да е.Имам още малки проблеми при уриниране , но не и болка .Болката е когато докосна главичката с каквото и да било.Първи ден болката беше непоносима , но сега е маалко по-добре.От водата също ми е дискомфортно , та немога да се и измия кат хората , което е ужасно направо...Това е общо взето...

TykaSePisheNick
09-02-2009, 23:46
Оф..Днеска успях да си го забеля в ерекция, но не знам що все имам чувството, че имам парафимоза..Не мога да си върна кожичката лесно и почвам да си въобразявам, че главичката ми посинява..


До колкото знам, при Парафимозата има силни болки - при мен ги няма..Преди малко четох, че в началото на настъпване на парафимоза, кожичката може внимателно да се върне, ама аз понеже не съм свикнал да го забелвам във ерекция (а и до скоро не успявах), кожичката ми се връща по-трудно, отколкото когато е в покой и започвам да си мисля, че е заседнала..Обаче няма болки, може би леко пощипване.Ама леко..Някой да ми каже, че си въобразявам.. #-o

ПП:Благодаря на xavi, за отговора по другия въпрос :)

xavi
09-03-2009, 08:43
До колкото знам, при Парафимозата има силни болки - при мен ги няма..Преди малко четох, че в началото на настъпване на парафимоза, кожичката може внимателно да се върне, ама аз понеже не съм свикнал да го забелвам във ерекция (а и до скоро не успявах), кожичката ми се връща по-трудно, отколкото когато е в покой и започвам да си мисля, че е заседнала..Обаче няма болки, може би леко пощипване.Ама леко..Някой да ми каже, че си въобразявам.. #-o [/i]

ПП:Благодаря на xavi, за отговора по другия въпрос :)
Според мен нямаш парафимоза, а имаш класическа фимоза.При парафимозата наистина има нетърпима болка.Според мен не се пробвай да забелваш в ерекция, за да не стане по-лошо.Съветвам те да отидеш на преглед при лекар!

Ambient
09-03-2009, 08:47
Добре , аз само 1 ден носих тези превръзки и това е . Мисля , че съм свикнал вече със средата , но болката си остава!Най-вероятно ще се влача на училище със Превръзки(гадно а?)...Ако знаете за някви мазила или нещо такова казвайте..Доктора също ми каза да нося по-тясно белъо , но не мисля , че ще изтърпя скапаната болка(то е нещо като парене)...Бтв операцията ми я направиха в четвъртък , миналата седмица , демек преди 6 дни..Помагайте , че ще полудея. :( :(
Хайде опиши , ама точно къде , при какви обстоятелства те боли , парене при уриниране , сърбене или нещо такова , болка в уретата и т.н.
Но подробно , не с две думи и после преразказ как ще ходиш на училище .Ами аз съм написал в предишните постове ама както и да е.Имам още малки проблеми при уриниране , но не и болка .Болката е когато докосна главичката с каквото и да било.Първи ден болката беше непоносима , но сега е маалко по-добре.От водата също ми е дискомфортно , та немога да се и измия кат хората , което е ужасно направо...Това е общо взето...

Добре , днес забелязах , че болката намаляава , Но когато докосна уретрата(или там както се нарича отвора , дето излиза урината и т.н.) ме боли супер гадно.И с тая ли болка трябва да свиквам илии е нещо друго?Впрочем така като се загледам е доста по-странна от обикновенните('уретрата'(от вора))..Някакви идеи ?

xavi
09-03-2009, 09:23
Добре , днес забелязах , че болката намаляава , Но когато докосна уретрата(или там както се нарича отвора , дето излиза урината и т.н.) ме боли супер гадно.И с тая ли болка трябва да свиквам илии е нещо друго?Впрочем така като се загледам е доста по-странна от обикновенните('уретрата'(от вора))..Някакви идеи ?
Мисля,че е нормално да има болка,парене,смъдене и други такива.Просто е минало малко време от операцията ти, изисква се време организма да се приспособи към новата среда!

des7royer
09-03-2009, 10:28
Оф..Днеска успях да си го забеля в ерекция, но не знам що все имам чувството, че имам парафимоза..Не мога да си върна кожичката лесно и почвам да си въобразявам, че главичката ми посинява..


До колкото знам, при Парафимозата има силни болки - при мен ги няма..Преди малко четох, че в началото на настъпване на парафимоза, кожичката може внимателно да се върне, ама аз понеже не съм свикнал да го забелвам във ерекция (а и до скоро не успявах), кожичката ми се връща по-трудно, отколкото когато е в покой и започвам да си мисля, че е заседнала..Обаче няма болки, може би леко пощипване.Ама леко..Някой да ми каже, че си въобразявам.. #-o

ПП:Благодаря на xavi, за отговора по другия въпрос :)


Пич и според мен имаш класическа фимоза.. Направо отивай при ваще казвай им и на преглед. Няма нищо страшно :)

TykaSePisheNick
09-03-2009, 10:55
Добре...

georgi12
09-03-2009, 14:24
[quote="Ambient"][quote="georgi12"][quote=Ambient]

Добре , днес забелязах , че болката намаляава , Но когато докосна уретрата(или там както се нарича отвора , дето излиза урината и т.н.) ме боли супер гадно.И с тая ли болка трябва да свиквам илии е нещо друго?Впрочем така като се загледам е доста по-странна от обикновенните('уретрата'(от вора))..Някакви идеи ?
Не се притеснявай - до месец ще свикнеш .Уреталният отвор е доста чувствителен . В някои случаи е леко изпъкнал навън и има болка .
Котато си без превръзка дръж пениса в слиповете надолу , за да не ти се опира отвора в слиповете.

Ambient
09-03-2009, 15:25
[quote="Ambient"][quote=georgi12][quote=Ambient]

Добре , днес забелязах , че болката намаляава , Но когато докосна уретрата(или там както се нарича отвора , дето излиза урината и т.н.) ме боли супер гадно.И с тая ли болка трябва да свиквам илии е нещо друго?Впрочем така като се загледам е доста по-странна от обикновенните('уретрата'(от вора))..Някакви идеи ?
Не се притеснявай - до месец ще свикнеш .Уреталният отвор е доста чувствителен . В някои случаи е леко изпъкнал навън и има болка .
Котато си без превръзка дръж пениса в слиповете надолу , за да не ти се опира отвора в слиповете.
Мда , при мене е точно така.Изпъкнал е , зачервен е и е гадничко , но щом казваш , че ще се оправи значи е ОК.Лелее нямаш си на идея колко се успокоих като каза , че може да е изпъкнал , кви ли не мисли ми минаваха през главата..Вие тука връшите по-голяма работа от самите доктори.За N-ти път се успокоявам , благодаря ви много за всичките съвети и подкрепи!!!!

haidutin1
09-03-2009, 16:01
ТукаСеПишеНик, моето положение беше същото като при теб - в ерекция го забелвах много трудно, а ако успеех да го направя после не можех да върна кожичката. Нямаше болка, но се усещаше сттегнатост (нормално все пак) и имаше 2 варианта - или го овлажнявах много за да успея да върна кожичката, което наистина си беше трудно, или изчаквах да спадне за да стане по-лесно. Работата е там, че не винаги спадаше и трябваше да се мъча да го покрия в ерекция. Ако пък се откажех и си го оставях забелен в боксерките (без значение дали еректирал или не) ми беше много гадно заради свръхчувствителността.
Точно това състояние е на една малка крачка от парафимозата. Според мен е възможно някой път притокът на кръв да е по-силен и да се получи парафимоза, пък и ти сега си на 14, пенисът ти ще расте още и става все по-вероятно да се получи парафимоза.
Затова не му мисли, отивай при лекаря за направление, а ако не ти вярва е добре да си се подсигурил - да имаш снимки до къде успяваш да забелиш пениса си без проблем в ерекция, ако някой ги види поне ще се убеди в правотата на думите ти. Аз и сега да попитам моя интелигентен личен лекар той ще ми каже че ми няма нищо - тогава не искаше да види снимките и единствено виждаше как в спокойно състояние го забелвам що-годе без проблеми.
Няма какво да чакаш. Успех!

deardevil
09-03-2009, 17:32
Аз току що видях че са ми паднали конците отдолу кадето беше върха на гема 8 ден след операцията не знам дали е рано . ама нямам кървене рана...самоче около кожичката ще се забавят там имам оток още :( много ми се мастурбира вече веее :D

marqnz
09-03-2009, 19:49
колеги,понеже съм нов тук с проблем по темата ,искам да ви питам Batdoki влиза ли още в тази тема?и ако не ,някой има ли му координатите?
Иначе моя проблем накратко.На 30 г. съм , имам болка при допир и търкане в главичката от много малък ,нямам спомен да не ме е боляло!!!и така до ден днешен.Технологично всичко ми е ок на пениса ,всичко си се забелва ок.Може би имам или съм имал синехии ли бяха ..извинявам се.обиколил съм много доктори,все пак съм на 30г.Никой не ми е казал и една стотна от нещата тук,а вдигат рамене.затова директно исках да питам специалиста Батдоки,писах му лично,но не знам влиза ли?

xavi
09-03-2009, 20:25
колеги,понеже съм нов тук с проблем по темата ,искам да ви питам Batdoki влиза ли още в тази тема?и ако не ,някой има ли му координатите?
Иначе моя проблем накратко.На 30 г. съм , имам болка при допир и търкане в главичката от много малък ,нямам спомен да не ме е боляло!!!и така до ден днешен.Технологично всичко ми е ок на пениса ,всичко си се забелва ок.Може би имам или съм имал синехии ли бяха ..извинявам се.обиколил съм много доктори,все пак съм на 30г.Никой не ми е казал и една стотна от нещата тук,а вдигат рамене.затова директно исках да питам специалиста Батдоки,писах му лично,но не знам влиза ли?
Щом си му писал на ЛС ще ти отговори,въпреки че скоро не е влизал!Нека и той си каже мнението,другите момчета също, но аз мисля,че свръхчувствителността ще се оправи с пълно обрязване !

marqnz
09-03-2009, 20:28
колеги,понеже съм нов тук с проблем по темата ,искам да ви питам Batdoki влиза ли още в тази тема?и ако не ,някой има ли му координатите?
Иначе моя проблем накратко.На 30 г. съм , имам болка при допир и търкане в главичката от много малък ,нямам спомен да не ме е боляло!!!и така до ден днешен.Технологично всичко ми е ок на пениса ,всичко си се забелва ок.Може би имам или съм имал синехии ли бяха ..извинявам се.обиколил съм много доктори,все пак съм на 30г.Никой не ми е казал и една стотна от нещата тук,а вдигат рамене.затова директно исках да питам специалиста Батдоки,писах му лично,но не знам влиза ли?
Щом си му писал на ЛС ще ти отговори,въпреки че скоро не е влизал!Нека и той си каже мнението,другите момчета също, но аз мисля,че с пълно обрязване ще се оправиш!
xavi, сигурно е така брато.но знаеш ли,когато някой доктор точно ми определи при мен какво е станало,защо е станало и т.н. тогава ще съм сигурен.просто много модификации на този проблем,колко проблема прочетох все различни:)може пък и някое мазило да има .ще видим.аз видях ,че той е писал мнение по друга тема преди два дни,значи влиза:)

haidutin1
09-03-2009, 20:30
Аз току що видях че са ми паднали конците отдолу кадето беше върха на гема 8 ден след операцията не знам дали е рано . ама нямам кървене рана...самоче около кожичката ще се забавят там имам оток още :( много ми се мастурбира вече веее :D

Според мен е нормално да почне падането на конците. А отокът ще си стои сигурно поне седмица, няма страшно :)

Знам, че много ти се иска, но потрай с мастурбацията, за твое добро е. Аз се въздържах 20 дни.

haidutin1
09-03-2009, 20:38
Според мен не трябва всеки проблем с пениса да се решава с обрязване - има си както плюсове, така и минуси. Все пак кожичката си е там да предпазва и аз мисля, че не е правилно да се премахва (освен когато е необходимо, примерно при фимоза).
Тази свръхчувствителност далеч не е причина за обрязване, това е все едно да убиеш муха с пушка.

marqnz, не се отчайвай, не всички лекари са еднакви, все ще попаднеш на човек, на когото му пука и си разбира от работата. Сигурно с разни мазила и прочие ще се оправиш :)

xavi
09-03-2009, 21:01
Според мен не трябва всеки проблем с пениса да се решава с обрязване - има си както плюсове, така и минуси. Все пак кожичката си е там да предпазва и аз мисля, че не е правилно да се премахва (освен когато е необходимо, примерно при фимоза).
Тази свръхчувствителност далеч не е причина за обрязване, това е все едно да убиеш муха с пушка.

marqnz, не се отчайвай, не всички лекари са еднакви, все ще попаднеш на човек, на когото му пука и си разбира от работата. Сигурно с разни мазила и прочие ще се оправиш :)
Ами аз доколкото знам кремове и такива работи досега не са му помогнали, все пак човека не е на 12-13 год.,а е на 30!

negative
09-03-2009, 21:31
Мале, като ми се търка главичката в боксерките и се дървя адски... Направо не знам как, ще оцелея в периода на възстановяване. Дали могат, да предписват нещо и против ерекции след обрязването?

marqnz
09-03-2009, 21:42
Според мен не трябва всеки проблем с пениса да се решава с обрязване - има си както плюсове, така и минуси. Все пак кожичката си е там да предпазва и аз мисля, че не е правилно да се премахва (освен когато е необходимо, примерно при фимоза).
Тази свръхчувствителност далеч не е причина за обрязване, това е все едно да убиеш муха с пушка.

marqnz, не се отчайвай, не всички лекари са еднакви, все ще попаднеш на човек, на когото му пука и си разбира от работата. Сигурно с разни мазила и прочие ще се оправиш :)
Ами аз доколкото знам кремове и такива работи досега не са му помогнали, все пак човека не е на 12-13 год.,а е на 30!

писах на мейла на батдоки,да видим какво ще каже и специалиста.иначе и в доводитеи двама ми има логика.ами то решението да се изредят мазилата и ако не стане-обрязване:)ей хора цял живот съм таил това в себе си а се оказа ,че е явление проблема при много хора.как може да не съм чул толкова време за това.добре че ги има тези форуми.я някой да сподели който е имал тази болка и е изчезнала.какво е чувството вече в главичката?за мен това е мираж:(

xavi
09-03-2009, 21:42
Мале, като ми се търка главичката в боксерките и се дървя адски... Направо не знам как, ще оцелея в периода на възстановяване. Дали могат, да предписват нещо и против ерекции след обрязването?
Спокойно, ще свикнеш няма страшно!Не е хубаво да ти се"пресича" ерекцията, хубаво е че я имаш!Трай бабо за хубост! :)

xavi
09-03-2009, 21:49
писах на мейла на батдоки,да видим какво ще каже и специалиста.иначе и в доводитеи двама ми има логика.ами то решението да се изредят мазилата и ако не стане-обрязване:)ей хора цял живот съм таил това в себе си а се оказа ,че е явление проблема при много хора.как може да не съм чул толкова време за това.добре че ги има тези форуми.я някой да сподели който е имал тази болка и е изчезнала.какво е чувството вече в главичката?за мен това е мираж:(
Да видим какво ще ти каже баткодоки мн ми е интересно!Ох добре, че беше този форум и аз да си оправя проблема иначе нз...Наистина и аз съм си мислил , че моят случай е уникат, а се оказва, че си е доста често срещан!Чувството в главичката ми си е нормално,свикнал съм вече с постоянното търкане в бельото, нямам болки,парения и др.То преди не можех с върха на пръстите си да я докосна,ужас беше!Умирах си от болка,оправи се с времето(Правя 3 месеца от операцията!:grin:)!

cvetomir4o
09-03-2009, 22:30
В една от по-задните страници споменах, че конците ми са паднали. Да паднаха но само 2 , а те са 4 май. Другите не ги видях , защото още има да спада. Доктора каза че на 13-14 ден ще паднат , а вече е 23 и тези конци си стоят. Тези конци така са направени , че пречат да забеля кожата, няма търпение да паднат и да пробвам.Та кажете дали е нормално все още да стоят конци. Доктора след операцията каза че пълното възстановяване ще преключи на 2-3 месец (тоест без да има следа от оперативна намеса и т.н.)

P.S Хора каквото и да има винаги го споделяйте с родителите си , не го таете в себе си!

haidutin1
09-03-2009, 23:22
По принцип трябва вече да са паднали, но за виси от конците и от самия организъм. На някои хора им падат чак след месец, мисля, че няма за какво да се притесняваш :)

Xavi, проблемът на marqnz е някаква изключително силно изразена свръхчувствителност, не фимоза. Няма никакво значение дали е на 30 или на 10, пак би трябвало да се намери някакъв крем с който да я укроти някак (все пак чувствителността може да се притъпи по всяко време с нужните методи за разлика от фимозата, която се лекува с мазила само до 17-18 годишна възраст, става въпрос за съвсем различни неща), важното е да попадне на свестен лекар, дано консултацията с баткодоки помогне, дори и да не пише в близките дни, той ще се появи и ще отговори.

Та, състоянието на този marqnz е съвсем различно от моето или твоето и свръхчувствителността не е като тесния фимозен пръстен - това са проблеми от съвсем различно естество и продължавам да твърдя, че няма защо заради това той да се обрязва след като НЯМА проблеми със забелването, просто не е нужно. Вече ако човек иска да се обреже по собствено желание - добре, но в случая просто не е това решението. И пак казвам - аз съм ПРОТИВ обрязването с изключение на случаите, когато е наложително, както беше при мен. Но не е тук мястото да спорим ЗА или ПРОТИВ, на повечето от форума ни се е НАЛОЖИЛО да си го направим, стига сме излизали от темата.

xavi
09-03-2009, 23:59
По принцип трябва вече да са паднали, но за виси от конците и от самия организъм. На някои хора им падат чак след месец, мисля, че няма за какво да се притесняваш :)

Xavi, проблемът на marqnz е някаква изключително силно изразена свръхчувствителност, не фимоза. Няма никакво значение дали е на 30 или на 10, пак би трябвало да се намери някакъв крем с който да я укроти някак (все пак чувствителността може да се притъпи по всяко време с нужните методи за разлика от фимозата, която се лекува с мазила само до 17-18 годишна възраст, става въпрос за съвсем различни неща), важното е да попадне на свестен лекар, дано консултацията с баткодоки помогне, дори и да не пише в близките дни, той ще се появи и ще отговори.

Та, състоянието на този marqnz е съвсем различно от моето или твоето и свръхчувствителността не е като тесния фимозен пръстен - това са проблеми от съвсем различно естество и продължавам да твърдя, че няма защо заради това той да се обрязва след като НЯМА проблеми със забелването, просто не е нужно. Вече ако човек иска да се обреже по собствено желание - добре, но в случая просто не е това решението. И пак казвам - аз съм ПРОТИВ обрязването с изключение на случаите, когато е наложително, както беше при мен. Но не е тук мястото да спорим ЗА или ПРОТИВ, на повечето от форума ни се е НАЛОЖИЛО да си го направим, стига сме излизали от темата.
Ясно ми е ,че става въпрос за свръчувствителност,но не смяташ ли,че ако можеше да се оправи с мазила и кремове, щеше толкова време да търчи по болници и доктори,а и аз все пак имах мн голяма свръхчувствителност, а вече не?

xavi
09-04-2009, 00:02
В една от по-задните страници споменах, че конците ми са паднали. Да паднаха но само 2 , а те са 4 май. Другите не ги видях , защото още има да спада. Доктора каза че на 13-14 ден ще паднат , а вече е 23 и тези конци си стоят. Тези конци така са направени , че пречат да забеля кожата, няма търпение да паднат и да пробвам.Та кажете дали е нормално все още да стоят конци. Доктора след операцията каза че пълното възстановяване ще преключи на 2-3 месец (тоест без да има следа от оперативна намеса и т.н.)

P.S Хора каквото и да има винаги го споделяйте с родителите си , не го таете в себе си!
Не се притеснявай за конците - при всеки падат по различно време,моите паднаха някъде месец и нещо след операцията!

marqnz
09-04-2009, 07:57
По принцип трябва вече да са паднали, но за виси от конците и от самия организъм. На някои хора им падат чак след месец, мисля, че няма за какво да се притесняваш :)

Xavi, проблемът на marqnz е някаква изключително силно изразена свръхчувствителност, не фимоза. Няма никакво значение дали е на 30 или на 10, пак би трябвало да се намери някакъв крем с който да я укроти някак (все пак чувствителността може да се притъпи по всяко време с нужните методи за разлика от фимозата, която се лекува с мазила само до 17-18 годишна възраст, става въпрос за съвсем различни неща), важното е да попадне на свестен лекар, дано консултацията с баткодоки помогне, дори и да не пише в близките дни, той ще се появи и ще отговори.

Та, състоянието на този marqnz е съвсем различно от моето или твоето и свръхчувствителността не е като тесния фимозен пръстен - това са проблеми от съвсем различно естество и продължавам да твърдя, че няма защо заради това той да се обрязва след като НЯМА проблеми със забелването, просто не е нужно. Вече ако човек иска да се обреже по собствено желание - добре, но в случая просто не е това решението. И пак казвам - аз съм ПРОТИВ обрязването с изключение на случаите, когато е наложително, както беше при мен. Но не е тук мястото да спорим ЗА или ПРОТИВ, на повечето от форума ни се е НАЛОЖИЛО да си го направим, стига сме излизали от темата.
Ясно ми е ,че става въпрос за свръчувствителност,но не смяташ ли,че ако можеше да се оправи с мазила и кремове, щеше толкова време да търчи по болници и доктори,а и аз все пак имах мн голяма свръхчувствителност, а вече не?
Аз в емайла Батдоки съм описал подобробно,тук само да кажа, че при мен проблема е от когато съм роден и аз чак на 20 години казах на майка ми!дотогоава никой на света не знаеше и аз не знаех какво ми е ,нямаше информация и ме беше срам.и тогава почнах чак по доктори и се обезверявах като нищо не става и соирах.после пак се активирах и после пак спирах и така.сега пак съм се активирал,ама няма спиране ,щото ви намерих:)
Приятели,,много неща казахте и мого полезни.но аз хем събрах много информация ,хем ми е каша.кажете тук удобно ли е да кача снимки от снощи?тях ги пратих на батдоки.даже мисля и клипчета да пратя!в спокойно състояние нали как се движи кожата и в еркеция как се движи и как са нещата.
Вижте ,моля те обяснете ми ,но с логични факти и доводи.как обрязването ще ми помогне,какво физиологично нещо ще се промени?някак си-"обрежи се и ще видиш"-ами малко е......ВСИЧКИ от тук които имат свръхчувствителност или са имали са имали и някакъв проблем като фимоза или нещо друго технологично.аз нямам такова.нямам нещо за оправяне?при ас свръхчувствителността се вижда каква е причината,ама моята?Аз някак си не вярвам и мазила да помогнат.просто защото си обяснявам с това ,че за толова години оргазнизма сам да се е преборил,освен аз ако не подхранвам проблема.дано да бъркам.кажете снимки мога ли да кача?абе може май зърнах пениси по форума:)след малко

xavi
09-04-2009, 08:39
Аз в емайла Батдоки съм описал подобробно,тук само да кажа, че при мен проблема е от когато съм роден и аз чак на 20 години казах на майка ми!дотогоава никой на света не знаеше и аз не знаех какво ми е ,нямаше информация и ме беше срам.и тогава почнах чак по доктори и се обезверявах като нищо не става и соирах.после пак се активирах и после пак спирах и така.сега пак съм се активирал,ама няма спиране ,щото ви намерих:)
Приятели,,много неща казахте и мого полезни.но аз хем събрах много информация ,хем ми е каша.кажете тук удобно ли е да кача снимки от снощи?тях ги пратих на батдоки.даже мисля и клипчета да пратя!в спокойно състояние нали как се движи кожата и в еркеция как се движи и как са нещата.
Вижте ,моля те обяснете ми ,но с логични факти и доводи.как обрязването ще ми помогне,какво физиологично нещо ще се промени?някак си-"обрежи се и ще видиш"-ами малко е......ВСИЧКИ от тук които имат свръхчувствителност или са имали са имали и някакъв проблем като фимоза или нещо друго технологично.аз нямам такова.нямам нещо за оправяне?при ас свръхчувствителността се вижда каква е причината,ама моята?Аз някак си не вярвам и мазила да помогнат.просто защото си обяснявам с това ,че за толова години оргазнизма сам да се е преборил,освен аз ако не подхранвам проблема.дано да бъркам.кажете снимки мога ли да кача?абе може май зърнах пениси по форума:)след малко
Виж сега, не е задължително някой,който има фимоза да има и свръхчувствителност!Дори повечето момчета проблема им е само фимозата...Ако искаш качи и снимки.Моята обяснение е такова:след обрязване,главичката загрубява от постоянното търкане в бельото и няма начин да не се приспособи към новата си среда!Аз пак давам пример себе си,допреди операцията беше ужасно с тази свръхчувствителност,сега всичко е ок,нямам я!

marqnz
09-04-2009, 09:30
Аз в емайла Батдоки съм описал подобробно,тук само да кажа, че при мен проблема е от когато съм роден и аз чак на 20 години казах на майка ми!дотогоава никой на света не знаеше и аз не знаех какво ми е ,нямаше информация и ме беше срам.и тогава почнах чак по доктори и се обезверявах като нищо не става и соирах.после пак се активирах и после пак спирах и така.сега пак съм се активирал,ама няма спиране ,щото ви намерих:)
Приятели,,много неща казахте и мого полезни.но аз хем събрах много информация ,хем ми е каша.кажете тук удобно ли е да кача снимки от снощи?тях ги пратих на батдоки.даже мисля и клипчета да пратя!в спокойно състояние нали как се движи кожата и в еркеция как се движи и как са нещата.
Вижте ,моля те обяснете ми ,но с логични факти и доводи.как обрязването ще ми помогне,какво физиологично нещо ще се промени?някак си-"обрежи се и ще видиш"-ами малко е......ВСИЧКИ от тук които имат свръхчувствителност или са имали са имали и някакъв проблем като фимоза или нещо друго технологично.аз нямам такова.нямам нещо за оправяне?при ас свръхчувствителността се вижда каква е причината,ама моята?Аз някак си не вярвам и мазила да помогнат.просто защото си обяснявам с това ,че за толова години оргазнизма сам да се е преборил,освен аз ако не подхранвам проблема.дано да бъркам.кажете снимки мога ли да кача?абе може май зърнах пениси по форума:)след малко
Виж сега, не е задължително някой,който има фимоза да има и свръхчувствителност!Дори повечето момчета проблема им е само фимозата...Ако искаш качи и снимки.Моята обяснение е такова:след обрязване,главичката загрубява от постоянното търкане в бельото и няма начин да не се приспособи към новата си среда!Аз пак давам пример себе си,допреди операцията беше ужасно с тази свръхчувствителност,сега всичко е ок,нямам я!

xavi,с теб само се повтаряме:)ти защо си против моето предпложение да ходя забелен максимално назад, за да видя юе има ли ефект и ако да ,тогава режем.казваш ,че не е същото,ами може да не е но главичкаята е открита изцяло и пак се търка постоянно в бельото,каква е разликата точно,опиши?
,скоро съм регистриран и не ми дава ,да слагам линкове обаче,снимките са ми в другия форум ,xavi можеш тама да ги видиш брато.тук май ще мога след време,съжалявам:(

xavi
09-04-2009, 09:43
xavi,с теб само се повтаряме:)ти защо си против моето предпложение да ходя забелен максимално назад, за да видя юе има ли ефект и ако да ,тогава режем.казваш ,че не е същото,ами може да не е но главичкаята е открита изцяло и пак се търка постоянно в бельото,каква е разликата точно,опиши?
,скоро съм регистриран и не ми дава ,да слагам линкове обаче,снимките са ми в другия форум ,xavi можеш тама да ги видиш брато.тук май ще мога след време,съжалявам:(
Не, не съм против да ходиш постоянно забелен.Мисля обаче, че е по-различно да си обрязан.Примерно когато забелиш едва ли постоянно ще си стои кожата така,докато при обрязването винаги си е открита и затова се свиква по-лесно...Ако искаш да копирам снимките ти тук?

marqnz
09-04-2009, 09:53
xavi,с теб само се повтаряме:)ти защо си против моето предпложение да ходя забелен максимално назад, за да видя юе има ли ефект и ако да ,тогава режем.казваш ,че не е същото,ами може да не е но главичкаята е открита изцяло и пак се търка постоянно в бельото,каква е разликата точно,опиши?
,скоро съм регистриран и не ми дава ,да слагам линкове обаче,снимките са ми в другия форум ,xavi можеш тама да ги видиш брато.тук май ще мога след време,съжалявам:(
Не, не съм против да ходиш постоянно забелен.Мисля обаче, че е по-различно да си обрязан.Примерно когато забелиш едва ли постоянно ще си стои кожата така,докато при обрязването винаги си е открита и затова се свиква по-лесно...Ако искаш да копирам снимките ти тук?
XAVI, да копирай ги много ще съм благодарен:)кажи че са мои като ги качиш хаха:)съгласен съм с теб за забелването и ,че е малко по сложно да е забелен,но пак е нещо,ше опитам,все пак съм инженер,ще измисля някакво изобретение:)аз преди като ходих малко време забелен само с анкерпласт малко се бях залепил и ставаше.сега имам идея за средство по ново поколение:)всъщност да видим батдоки какво ще каже:)

xavi
09-04-2009, 09:59
XAVI, да копирай ги много ще съм благодарен:)кажи че са мои като ги качиш хаха:)съгласен съм с теб за забелването и ,че е малко по сложно да е забелен,но пак е нещо,ше опитам,все пак съм инженер,ще измисля някакво изобретение:)аз преди като ходих малко време забелен само с анкерпласт малко се бях залепил и ставаше.сега имам идея за средство по ново поколение:)всъщност да видим батдоки какво ще каже:)
ТОВА СА СНИМКИТЕ НА marqnz:
http://prikachi.com/files/1046493H.jpg
http://prikachi.com/files/1046494v.jpg
http://prikachi.com/files/1046495V.jpg
http://prikachi.com/files/1046496k.jpg
http://prikachi.com/files/1046497G.jpg
http://prikachi.com/files/1046499o.jpg
http://prikachi.com/files/1046500a.jpg
http://prikachi.com/files/1046529I.jpg
http://prikachi.com/files/1046530M.jpg
http://prikachi.com/files/1046531D.jpg
http://prikachi.com/files/1046532B.jpg
http://prikachi.com/files/1046533j.jpg
marqnz, тази снимка - http://prikachi.com/files/1046499o.jpg мн ми прилича на http://www.male-initiation.net/frenulum/frenuloplasty/frenuloplasty.html (1ия пенис).Знаеш ли,че след операцията на късо гемче и аз изглеждах така,освен това като теб имах проблем при връщането на кожата при ерекция.Получаваше,че главата ми е твърде голяма, а пък кожата твърде тясна.Това се обясняваше с наличието на фимозен кожен пръстен.

marqnz
09-04-2009, 11:01
Знаеш ли,че след операцията на късо гемче и аз изглеждах така,освен това като теб имах проблем при връщането на кожата при ерекция.Получаваше,че главата ми е твърде голяма, а пък кожата твърде тясна.Това се обясняваше с наличието на фимозен кожен пръстен.[/quote]

xavi, тук вече може би ще се съглася с теб въпреки,че ..как да кажа,много е тънък момента ,много е индивдуално.аз смятам ,че не ми е толкова къса юздичката като на снимката,а и е важно дали е така в ерекция,без да го държиш с ръка или ако си го хванал с ръка и си дръпнал така кожата назад и стои "опънато"и въпроса е -това ли е проблема или е просто индивидуалност?в крайна сметка при ерекция го има това само,може би при правенето на секс да има прболем,но да ме боли постояяно главичката.знам ли вече.а ок,някой може ли да качи снимка подобна на тази моята и тази другата с коятоя сравняваш,но с пенис на който френулум бревето му е наред?т.е. да видя как стои нормално.

xavi
09-04-2009, 12:06
xavi, тук вече може би ще се съглася с теб въпреки,че ..как да кажа,много е тънък момента ,много е индивдуално.аз смятам ,че не ми е толкова къса юздичката като на снимката,а и е важно дали е така в ерекция,без да го държиш с ръка или ако си го хванал с ръка и си дръпнал така кожата назад и стои "опънато"и въпроса е -това ли е проблема или е просто индивидуалност?в крайна сметка при ерекция го има това само,може би при правенето на секс да има прболем,но да ме боли постояяно главичката.знам ли вече.а ок,някой може ли да качи снимка подобна на тази моята и тази другата с коятоя сравняваш,но с пенис на който френулум бревето му е наред?т.е. да видя как стои нормално.
Не те разбрах точно каква снимка искаш да кача, на пенис без късо гемче ли??
Това е снимка на пенис без никакви проблеми: http://prikachi.com/users/bahuty/1R.jpg

marqnz
09-04-2009, 13:48
xavi, тук вече може би ще се съглася с теб въпреки,че ..как да кажа,много е тънък момента ,много е индивдуално.аз смятам ,че не ми е толкова къса юздичката като на снимката,а и е важно дали е така в ерекция,без да го държиш с ръка или ако си го хванал с ръка и си дръпнал така кожата назад и стои "опънато"и въпроса е -това ли е проблема или е просто индивидуалност?в крайна сметка при ерекция го има това само,може би при правенето на секс да има прболем,но да ме боли постояяно главичката.знам ли вече.а ок,някой може ли да качи снимка подобна на тази моята и тази другата с коятоя сравняваш,но с пенис на който френулум бревето му е наред?т.е. да видя как стои нормално.
Не те разбрах точно каква снимка искаш да кача, на пенис без късо гемче ли??
Това е снимка на пенис без никакви проблеми:

ами аз май съм така и аз или подобно,не мога да преценя,но и да ми е малко по късо гемчето не виждам коренна разлика просто.всеки член стои различно.ужас-бездънна тема.
аз ще направя още снимки,ще взема и клип да направя наистина,да се види как се движи кожата.в кой сайт мога да кача такъв нецензурен клип:)

xavi
09-04-2009, 15:00
ами аз май съм така и аз или подобно,не мога да преценя,но и да ми е малко по късо гемчето не виждам коренна разлика просто.всеки член стои различно.ужас-бездънна тема.
аз ще направя още снимки,ще взема и клип да направя наистина,да се види как се движи кожата.в кой сайт мога да кача такъв нецензурен клип:)
Прав си,както няма две еднакви лица, така няма и два еднакви пениса!Всеки е различен по своему..Нямам представа за такъв сайт,в който можеш да качиш клипа...

georgi12
09-04-2009, 19:08
Хави и Мариян , моля ви , премахнете цитатите .Темата става много голяма
Пр положение , че на тази страница , а и предишната са само ваши постове не е необходимо да се цитирате .

marqnz
09-04-2009, 19:29
ей хора моля споделете нещо ,сега брат ми м иказа ,който е на 36 год.че не го боли и му е дискомфортно ве пак да се пипа и не го прави.но няма проблем да го прави.и ми каза че не дава жена като му бие чикии например да пипа главичката.да не би да няма състояние на пълен комфорт?объркан съм

haidutin1
09-04-2009, 19:32
Ясно ми е ,че става въпрос за свръчувствителност,но не смяташ ли,че ако можеше да се оправи с мазила и кремове, щеше толкова време да търчи по болници и доктори,а и аз все пак имах мн голяма свръхчувствителност, а вече не?

Просто повечето лекари са идиоти, не им се е занимавало и затова са го оставили да се оправя на самотек. Не ми се вярва да няма лекарство, достатъчно ефикасно за да накара главичката му да "загрубее" и да не го боли. Както след обрязването това става естествено, така и без обрязване ще може да се направи принудително, просто обрязване в самия случай ми се вижда прекалено. Надявам се Баткодоки скоро да пише по темата и да ни светне кое е правилното в случая. Според мен не пречи marqnz да опита как е със забелен, но резултатът естествено няма да дойде веднага, както е и след операцията - трябва да ти е забелен повече време и може да минат седмица-две преди да усетиш разлика.

Има обаче и нещо друго. marqnz, сигурен ли си, че нямаш никакви проблеми при забелване, никакво стягане на кожичката в ерекция, никакви болки (дори минимални) или дискомфорт или трудност при забелване докрай? След като разгледах снимките ми се стори, че в ерекция изглежда някак стегнато, не толкова, колкото беше при мен, все пак аз си го оголвах много трудно в ерекция, но все пак стегнато. Не знам, дано да не е така, ти казваш, че не ти пречи по никакъв начин. Надявам се Баткодоки скоро да ги види и да даде компетентно мнение по въпроса.

haidutin1
09-04-2009, 19:40
Явно брат ти също има някаква свръхчувствителност, но по-леко изразена. Не се ли е допитвал досега до лекари?

xavi
09-04-2009, 19:45
Просто повечето лекари са идиоти, не им се е занимавало и затова са го оставили да се оправя на самотек. Не ми се вярва да няма лекарство, достатъчно ефикасно за да накара главичката му да "загрубее" и да не го боли. Както след обрязването това става естествено, така и без обрязване ще може да се направи принудително, просто обрязване в самия случай ми се вижда прекалено. Надявам се Баткодоки скоро да пише по темата и да ни светне кое е правилното в случая. Според мен не пречи marqnz да опита как е със забелен, но резултатът естествено няма да дойде веднага, както е и след операцията - трябва да ти е забелен повече време и може да минат седмица-две преди да усетиш разлика.

Има обаче и нещо друго. marqnz, сигурен ли си, че нямаш никакви проблеми при забелване, никакво стягане на кожичката в ерекция, никакви болки (дори минимални) или дискомфорт или трудност при забелване докрай? След като разгледах снимките ми се стори, че в ерекция изглежда някак стегнато, не толкова, колкото беше при мен, все пак аз си го оголвах много трудно в ерекция, но все пак стегнато. Не знам, дано да не е така, ти казваш, че не ти пречи по никакъв начин. Надявам се Баткодоки скоро да ги види и да даде компетентно мнение по въпроса.
Това за лекарите е абсолютно вярно!Некадърници и половина са повечето,но има и добри специалисти!haidutin1,ако си разгледал снимките не мислиш ли ,че marqnz има късо гемче?Аз си го мисля това..Но то далеч не е причината за свърхчувствителността му.Има хора с късо гемче със свръхчувствителност и обратното.Дано баткодоки скоро да си кажи мнението и той!

marqnz
09-04-2009, 19:46
haidutin,сега си давамсметка ,че е стегнато наистина .но не мисля ,че е проблем,не усещам никакъв дискомфорт.тя при възбуда сама кожичката си отива отдолу,без моя помощ!например да кажем решавам да мастурбирам.гледам максимално време да съм с покрита главичката защото така кожата се търка в главичката и е готино.обаче като почне да придобива размер БЕЗ МОЯ ПОМОЩ кожичката минава отдолу и мастурбирането вече е е с движение на кожата амо под главичката.НЯМА ситуация когато да е станал голям и кожата да е опъната по главичката и да не е забелена максимално.даже аз се опитвам да се съпротивлявам да не се забелва ,но тя си минава отдолу.дано сте разбрали.тоест никога кожата не ми е стягала главата при нарастване.като искам да кажа ,че като тийнейджър не беше така а обратното-стягаше и аз придърпвах кожата до краино забелваме.
haidutin,и аз отказвам да приема ,че няма някакво мазило което да спаси ситуацията.сигурно ще отнеме повече време и усиля но не може да няма.и забелен да ходя може .ще опитам всичко и крайния вариант е рязането

marqnz
09-04-2009, 20:04
колеги,само да Ви попитам,понеже е ясно ,че трябва да ида при някой лекар и той да се захване с мен.Батдоки да знаете от кой град е ?и всъщност какъв доктор е?

marqnz
09-04-2009, 21:40
брат ми сега си извади парчето и го удари от масата:)като моя е на външен вид хора.и гемчето е същото .и той ми каза,че като го надърви е леко опънато.наистина мисля ,че гемчето не е проблема при мен за болката.ох аз ще лягам ,че цял ден пениси пращам и получавам и ме е страх какво ще сънувам:))

xavi
09-05-2009, 00:28
брат ми сега си извади парчето и го удари от масата:)като моя е на външен вид хора.и гемчето е същото .и той ми каза,че като го надърви е леко опънато.наистина мисля ,че гемчето не е проблема при мен за болката.ох аз ще лягам ,че цял ден пениси пращам и получавам и ме е страх какво ще сънувам:))
marqnz,ето другите твои снимки:
http://prikachi.com/files/1047763j.jpg
http://prikachi.com/files/1047764l.jpg
http://prikachi.com/files/1047765U.jpg
http://prikachi.com/files/1047766A.jpg
http://prikachi.com/files/1047767d.jpg
http://prikachi.com/files/1047768s.jpg
http://prikachi.com/files/1047769I.jpg
http://prikachi.com/files/1047770q.jpg

marqnz
09-05-2009, 09:09
благодаря ти xavi!в другия форум от тез снимки ми казаха че имам френулум бреве,къса юздичка.много ми е странно.коя е нормалната юздичка?от тука снмките които е сложил Батдоки за френулум бревето,гледам че главичките са наведени надолу,опънати от юздата ,че чак са се навели.при мен не е така?просто е опънато при мен,ама то как може да не е .но все пак ако видя нормална юздичка на снимка ще видя разликата.от друг форум ми казаха ,че за да е нормална юздичката трябва кожата от горната част на пениса,т.е. от лицевата част на пениса,при ерекция да е максимално дръпната назад и да няма събиране в близост до под главичката?въобще никакво събиране а?максимално опъване назад?аз го постигам понякога като дръпна с ръка назад,но като пусна се събира малко кожа под основата на главичката.

xavi
09-05-2009, 10:32
благодаря ти xavi!в другия форум от тез снимки ми казаха че имам френулум бреве,къса юздичка.много ми е странно.коя е нормалната юздичка?от тука снмките които е сложил Батдоки за френулум бревето,гледам че главичките са наведени надолу,опънати от юздата ,че чак са се навели.при мен не е така?просто е опънато при мен,ама то как може да не е .но все пак ако видя нормална юздичка на снимка ще видя разликата.от друг форум ми казаха ,че за да е нормална юздичката трябва кожата от горната част на пениса,т.е. от лицевата част на пениса,при ерекция да е максимално дръпната назад и да няма събиране в близост до под главичката?въобще никакво събиране а?максимално опъване назад?аз го постигам понякога като дръпна с ръка назад,но като пусна се събира малко кожа под основата на главичката.
И на мен ми изглежда,че имаш късо гемче!От друга страна пък казваш, че при ерекция не ти се навежда главичката...Странна работа!

georgi12
09-05-2009, 11:24
Първана снимка е в ерекция - няма никакво късо гемче . Ясно се вижда и бразда между главичката и гънката на кожата . При късо гемче такава бразда просто НЯМА .

cvetomir4o
09-05-2009, 19:11
Здравйте както ви казах вече минаха 25 дена от операцията , правиха ми пластика (тоест не е сюнет).Та вече не виждам конци.В началото беше доста отекла кожата , сега е поспаднало.Казаха ми 20-25 ден за пробвам да забеля.Пробвах леко но усетих стягане.Още прекалено рано ли е или?
Нали ви казах още има лек оток, незнам...
Ако тази операция се окаже безполезна бих искал да ми обясните за обрязването какви са минусите и плюсовете, дали може да има някакви усложнения или със обрязването се слага край на фимозата ?

Lyricon
09-05-2009, 22:30
мен пък ми насрочиха операция за петък (11ти) и се надявам до 15ти да мога да си ходя нормално ама малко се съмнявам :? лекарката ми каза,че ще е с пълна упойка,което ме учуди,но както и да е,така поне нищо няма да знам какво става.Също така попитах какво ще прави и с гемчето,понеже ми се струва малко късо и тя каза,че с операцията и това ще се оправи,дано... и айде после след операцията ще ви пиша пак да ви кажа как е положението ;)

marqnz
09-06-2009, 00:03
мен пък ми насрочиха операция за петък (11ти) и се надявам до 15ти да мога да си ходя нормално ама малко се съмнявам :? лекарката ми каза,че ще е с пълна упойка,което ме учуди,но както и да е,така поне нищо няма да знам какво става.Също така попитах какво ще прави и с гемчето,понеже ми се струва малко късо и тя каза,че с операцията и това ще се оправи,дано... и айде после след операцията ще ви пиша пак да ви кажа как е положението ;)
абе аз не мога да разбера,защо слагат тези пълни упойки ,в кой век сме вече.значи аз като ходих преди на зъболекар и като бодна една инжекция около венеца -ужас.нали местна упойка.а онзи ден ходих и той вика,ще слагам упойка.аз изтръпнах и се хванах за стола.а то какв осе оказа-вече има нови технологии.аз даже не усетих и кво ми прави,но нещо уж натискаше венеца с нещо уж е вкарвал,но не усетих нищо да ми прави.и за такава операция пълна упойка...на мен ми е странно

Lyricon
09-06-2009, 11:15
да и аз се изненадах като ми каза,а за пълна упойка знам,че може и с гас...дано да е такава,а имате ли идея дали до 15ти ще мога да вървя нормално и до колко дена ще мога да си играя баскетбол като хората без да се притеснявам :?

deardevil
09-06-2009, 11:43
Ами аз мисля че ще можеш да ходиш,аз на 2рия ден бях навън.Просто ще трябва да се превържеш добре за да е фиксиран члена(да не се мота наляво,надясно)+ това си купи едни по-стегнати боксерки или слипове допълнително да оплътняват.

Lyricon
09-06-2009, 14:58
мерси за съвета :),а дали знаете за пълната упойка напълно здрав ли трябва да съм понеже малко подсмърчам и не знам дали това ще е проблем

georgi12
09-06-2009, 15:21
мерси за съвета :),а дали знаете за пълната упойка напълно здрав ли трябва да съм понеже малко подсмърчам и не знам дали това ще е проблем
За каквато и да е операция трябва да си здрав,
като отидеш н а место ще ти кажат ставаш ли или не ставаш .

Не ти трябват много стегнати боксерки
Нормално стегнати вършат работа . Като тръгваш да излизаш слагай просто марля , захваната с бинт или лейкопласт , но в никакъв случай не стягай .Стяга се само след операзията .

georgi12
09-06-2009, 15:29
Здравйте както ви казах вече минаха 25 дена от операцията , правиха ми пластика (тоест не е сюнет).Та вече не виждам конци.В началото беше доста отекла кожата , сега е поспаднало.Казаха ми 20-25 ден за пробвам да забеля.Пробвах леко но усетих стягане.Още прекалено рано ли е или?
Нали ви казах още има лек оток, незнам...
Ако тази операция се окаже безполезна бих искал да ми обясните за обрязването какви са минусите и плюсовете, дали може да има някакви усложнения или със обрязването се слага край на фимозата ?
Не знам пич , нямам идея защо не можеш да го забелиш . Може и да е рецидив - да е станало по-кофти
разходи се до лекаря , който те е цепнал и той вече ще те ориентира .
Сюнет се прави на момченца от мюсюлмански произход - това е ритуал , който няма по принцип нищо общо с обрязването по медицински причини и по желание .
В последно време повечето от родителите предпочитат да заведат синовете си в близката болница , за да бъде извършена манипулацията . В родопско сюнета се извършва от сюнетчия , специално обучен . На момчето се дава обезболяващо , но без упойка
при нас е малко по-друго .
За минусите и плюсовете - за мен минуси няма . След обрязване фимоза няма и не може да има . Може след частично обрязване , защото там остава кожа .
Като всяка операция може да има усложнения .
Лично аз имах две , които вече са малък спомен. Смея да твърдя , че и за двете спомогнах от небрежност .
Стискам палци всичко да е ок .
Един въпрос - значи ли , че не си го почиствал от вътре 25 дена ?

Revoa
09-06-2009, 16:17
Нормално ли е в покой , главичката да си е покрита изцяло, а при възбудено състояние да се забелва САМА до половината, и после аз да си я забеля до "короната,венеца, или до ръба на главичката" БЕЗ БОЛКА !!! Това фимоза ли е ?
Някои ще може ли да отговори на този въпрос моля.

georgi12
09-06-2009, 18:23
Не е фимоза .
Къс препуциум , или къса кожичка . Не е никакъв проблем
не се счита и за заболяване , както е фимозата например.

Ambient
09-06-2009, 19:30
Нормално ли е в покой , главичката да си е покрита изцяло, а при възбудено състояние да се забелва САМА до половината, и после аз да си я забеля до "короната,венеца, или до ръба на главичката" БЕЗ БОЛКА !!! Това фимоза ли е ?
Някои ще може ли да отговори на този въпрос моля.
Добре де , след толкова писано сам трябва да определиш дали имаш или не.Според това , което си написал според мен нямаш фимоза.Но ако искаш за по-сигурно отскочи до доктор , не е много трудно.

xavi
09-06-2009, 20:07
Здравйте както ви казах вече минаха 25 дена от операцията , правиха ми пластика (тоест не е сюнет).Та вече не виждам конци.В началото беше доста отекла кожата , сега е поспаднало.Казаха ми 20-25 ден за пробвам да забеля.Пробвах леко но усетих стягане.Още прекалено рано ли е или?
Нали ви казах още има лек оток, незнам...
Ако тази операция се окаже безполезна бих искал да ми обясните за обрязването какви са минусите и плюсовете, дали може да има някакви усложнения или със обрязването се слага край на фимозата ?
И аз мисля,че може и да е станал рецидив.Най-добре отиди при лекаря,който те е оперирал,за да те види! Фимозата се лекува само чрез пълно обрязване веднъж завинаги(ако е до 12-13 год. може и с разни мазила,но не винаги!).Тези пластики,частични и др.според мен не са мн ефективни и в повечето случаи водят до нова интервенция...И аз напълно съм съгласен с georgi12 и мисля, че пълното обрязване има само позитиви!

haidutin1
09-06-2009, 20:20
За снимките на marqnz - на мен не ми прилича на къс гем, макар че не съм имал и не мога да съм сигурен. Повече ми прилича на фимоза в лека форма, ти казва, че има опъване, но не ти пречи и забелваш без проблем дори от само себе си при ерекция. Тогава остава само проблемът с чувствителността.

cvetomir4o, може би не можеш да забелиш заради лекия оток, който още имаш, не знам, може пък и вече да трябва да можеш, отиди при лекаря си.

Lyricon, въпреки превръзките и закрепването на пишока в боксерките не знам дали ще можеш да ходиш нормално, все ще го има този дискомфорт поне първата седмица, а като почнеш да ходиш без превръзка ще е още по-гадно. Така че не знам след колко време ще ходиш нормално и ще играеш баскет, на мен ми трябваха около 2 седмици да посвикна и пак не бях на 100 %, но при всеки е различно. Според мен също не трябва да ти правят операцията с пълна упойка, ако решиш може да настояваш и да ги накараш да го променят, ти си знаеш. Успех!

ubuntureload
09-06-2009, 21:50
Не е фимоза .
Къс препуциум , или къса кожичка . Не е никакъв проблем
не се счита и за заболяване , както е фимозата например.
Може да се каже... аз също съм с по къс кожляк даже една госпожица ме пита да не съм обрязан ....

cvetomir4o
09-07-2009, 12:52
Здравйте както ви казах вече минаха 25 дена от операцията , правиха ми пластика (тоест не е сюнет).Та вече не виждам конци.В началото беше доста отекла кожата , сега е поспаднало.Казаха ми 20-25 ден за пробвам да забеля.Пробвах леко но усетих стягане.Още прекалено рано ли е или?
Нали ви казах още има лек оток, незнам...
Ако тази операция се окаже безполезна бих искал да ми обясните за обрязването какви са минусите и плюсовете, дали може да има някакви усложнения или със обрязването се слага край на фимозата ?
И аз мисля,че може и да е станал рецидив.Най-добре отиди при лекаря,който те е оперирал,за да те види! Фимозата се лекува само чрез пълно обрязване веднъж завинаги(ако е до 12-13 год. може и с разни мазила,но не винаги!).Тези пластики,частични и др.според мен не са мн ефективни и в повечето случаи водят до нова интервенция...И аз напълно съм съгласен с georgi12 и мисля, че пълното обрязване има само позитиви!


А защо като си бутна главичката ме боли ?

Ambient
09-07-2009, 17:54
Незнам пич , но според мен ше трябва наново всичко.Мен преди около 2 седмици ми направиха операцията , конците още не са паднали , но главичката засега ми е забелена постоянно.Все още изпитвам гадни болки , ноо почвам да свиквам.Допитай се до уролога си , не питай тук.

Alexsandro
09-07-2009, 19:40
За успокоение на тези който се притесняват,кога ще им паднат конците.Пьрвите ми конци паднаха на 18 ден,а последните на 40ден.Няма нищо претиснително,на всеки падат различно.топиш в Смрадлика и това е,чакаш.Успехи на всички.

xavi
09-08-2009, 09:19
А защо като си бутна главичката ме боли ?
Преди операцията,ако си имал свръхчувствителност може и от това да е,но най-добре върви при доктора,който те е оперирал!

cvetomir4o
09-08-2009, 13:01
А защо като си бутна главичката ме боли ?
Преди операцията,ако си имал свръхчувствителност може и от това да е,но най-добре върви при доктора,който те е оперирал!

Преди операцията пак ме болеше.Но баща ми каза че е нормално при положение че цял живот главичката е била покрита. Всичко отшумява , грешката ми беше че не се обрязах.

xavi
09-08-2009, 13:14
Преди операцията пак ме болеше.Но баща ми каза че е нормално при положение че цял живот главичката е била покрита. Всичко отшумява , грешката ми беше че не се обрязах.
Това е хубаво,че всичко отшумява, но наистина е било по-добре да ти направят пълно,ама айде "всяко зло за добро!":)

georgi12
09-08-2009, 14:27
Чужденците казват - "Да имам на Ганьо вторият акъл!"

deardevil
09-09-2009, 14:13
На мен доктора днес ми махна конците само един остана защото не му се виждал края хубаво и не искаше да човърка,каза ако се покаже да отида при енго да го махне ако не той ще се разгради за 2 седмици.Каза също така че може да се къпя от утре.

xavi
09-09-2009, 14:39
На мен доктора днес ми махна конците само един остана защото не му се виждал края хубаво и не искаше да човърка,каза ако се покаже да отида при енго да го махне ако не той ще се разгради за 2 седмици.Каза също така че може да се къпя от утре.
Е как така ще ходиш той да ти махна конците?Мисля,че всички конци,които се използват в днешно време се резорбират сами и няма нужда от намеса!

haidutin1
09-09-2009, 16:43
Зависи. В някои случаи слагат и такива, които не се разграждат сами, но в случая не е така. Явно лекарят е преценил, че вече са си свършили работата и няма нужда да стоят повече. От друга страна ако мине повече време (примерно месец и повече) без да паднат вече повече вредят отколкото помагат и е добре да ги махне лекар.

deardevil
09-09-2009, 18:07
Ами не знам аз му казах че мога да постоя още време ако трябва,но той каза че не е нужно.Не знам нямам кръв поне засега,тази вечер ще ми е първата без конци ...дано няма нишо на сутринта.Другото което ми каза е да се мажа с контрактубекс.

niki12345
09-10-2009, 15:44
pi4owe, mnogo se izwinqwam za latinicata no nqmam kirilica na tozi komp. Imam 1 ujasen problem i iskam da vi pitam. Glavi4kata na penisa mi e nabruchkana(i v pulna erekciq) :( na 13 sum i masturbiram redovno,vuzmojno li e ot twa da e problema?pliiiz helpnete mi

negative
09-10-2009, 16:33
Може да страдаш от суха кожа, като мен. На мен ми е и набръчкана от сухотата, а пък тя е следствие от гъбички.

niki12345
09-10-2009, 18:14
gubi4ki...ujas! ima li opravqne? az sega se maja s razni kremove za koja ama nz dali 6te pomognat :(

batkodoki
09-11-2009, 00:51
колеги,понеже съм нов тук с проблем по темата ,искам да ви питам Batdoki влиза ли още в тази тема?и ако не ,някой има ли му координатите?
Иначе моя проблем накратко.На 30 г. съм , имам болка при допир и търкане в главичката от много малък ,нямам спомен да не ме е боляло!!!и така до ден днешен.Технологично всичко ми е ок на пениса ,всичко си се забелва ок.Може би имам или съм имал синехии ли бяха ..извинявам се.обиколил съм много доктори,все пак съм на 30г.Никой не ми е казал и една стотна от нещата тук,а вдигат рамене.затова директно исках да питам специалиста Батдоки,писах му лично,но не знам влиза ли?

влиза, че и чете....

писал дълго и широко в писмо - виж си пощата!

но би било любопитно-поучително да споделиш нещо, което ме интересува защото е важно: прием на хормоноактивни вещества, всякакви „безвредни хранителни добавки“, „безвредни“ мега дози витамини и витаминоподобни вещества, прекурсори на биогенните амини, аминокиселини, микроелементи, „протеини“ etc боклуци за „младост сила и здраве“.....дали има и при теб този момент....

haidutin1
09-11-2009, 14:57
pi4owe, mnogo se izwinqwam za latinicata no nqmam kirilica na tozi komp. Imam 1 ujasen problem i iskam da vi pitam. Glavi4kata na penisa mi e nabruchkana(i v pulna erekciq) :( na 13 sum i masturbiram redovno,vuzmojno li e ot twa da e problema?pliiiz helpnete mi

Според мен няма защо да се притесняваш - просто имаш дълъг препуциум, тоест кожичка. Не си споменал иначе да имаш проблеми със забелването, значи всичко е наред :)

realboy
09-12-2009, 10:59
Здравейте ! Моят проблем е свързан със самото пръстенче на кожичката на главичката ! В нормално състояние на пениса мога да си я опъвам до края и да правя каквото си искам без болка, но в състояние на ерекция пръстенчето не позволява по-нататъчното заголване ... моля дайте ми конкретен отговор коя от трите състояния може да е причина за това, както и какво е решението на проблема ... мерси предварително :?

negative
09-12-2009, 11:06
Фимоза... моля, пак заповядай.

realboy
09-12-2009, 11:11
Фимоза... моля, пак заповядай.

Демек ще ставам рязана карабина, така ли :shock:

negative
09-12-2009, 12:37
Еми, или рязане карабина, или путка няма да видиш... Не е трудно да се свикне с мисълта, де... Хем ще ти стане по-красива чешмата! По-оформена някак си.

cvetomir4o
09-12-2009, 16:25
Batkodi Вероятно си разглеждал и моя случей...

Вчера ходих на контролен преглед.Вчера беше 30 ден от операцията.Още има лек оток и ми казаха че поне още месец трябва да почакам и за това сега пак усещам стягане.

Значи притеснявам се защото като си пипна главичката на върха на отвора и усещам болка.А когато е в допир с вода не ме боли.На първия преглед на дупчицата беше зачервено и доктора каза че е раздразнено и ще се махне чак след като започна да забелвам.Сега като забеля лекичко пак се вижда това червеното. На епикризата ми пишеше Стенозис меати уретре и придружаващо заболяване - ФимозаДо колкото знам е от не добрата хигиена , което води до задържане на секрети и дразнене......Batkodi моля те обясни ми по подробно.Притеснява ме много тази болка.

batkodoki
09-13-2009, 20:16
Batkodi Вероятно си разглеждал и моя случей...

Вчера ходих на контролен преглед.Вчера беше 30 ден от операцията.Още има лек оток и ми казаха че поне още месец трябва да почакам и за това сега пак усещам стягане.

Значи притеснявам се защото като си пипна главичката на върха на отвора и усещам болка.А когато е в допир с вода не ме боли.На първия преглед на дупчицата беше зачервено и доктора каза че е раздразнено и ще се махне чак след като започна да забелвам.Сега като забеля лекичко пак се вижда това червеното. На епикризата ми пишеше Стенозис меати уретре и придружаващо заболяване - ФимозаДо колкото знам е от не добрата хигиена , което води до задържане на секрети и дразнене......Batkodi моля те обясни ми по подробно.Притеснява ме много тази болка.

здр :)

ВЪЗРАСТ?!

интересува ме в рамките на тези 30 дни какво лечение си провеждал като промивки, бани, мазила?

ти мисля беше с пластика - за окончателният успех при пози подход е нужно при употребата на различни предписани мазила с лечебна цел, те да бъдат ползвани и като смазка при което трябва да се правят леки упражнения за заголване на гланса без насилие естествено.
както вече си прочел не прецизно извършените пластики мн често дават рецидив, с практикуването на упражненията по схема се цели точно избягването на този рецедив, което не винаги е възможно разбира се.

стеснението на меатуса (отворчето) щом е вписано като основна диагноза е било налично преди интервенцията вероятно. с него трябва да се внимава и налага по-специално обгрижване за да не се превърне в истински проблем, пред който фимозата е дреболия!

на много места межете да прочетете, че стенозата на меатуса е усложнение СЛЕД операция за обрязване. това не е съвсем вярно!
стеснението на отворчето най-често е реакция на системата срещу нещо, което организма възприема за вредно и опасно и реагира като "възпалява" финалната част на уретрата, т.е. има локален оток, зачервяване така лумена/просвета/сечението на изходното каначле намалява, а в оточните тъкани циркулират левкоцити в голямо количество.
иначе казано - организма се стреми "да затвори вратата" за входящи неща, които той разпознава като опасни и които инвазирайки в каналчето биха причинили много сериозни системни проблеми.
такова възпаление в характерно за фимозни пишоци, където се създават идеални условия за развитието на патогенни микроорганизми, но макар и рядко е възможно да се получи и при обратният случай - след отстраняване на защитаващият меатуса дълъг препуциум което може да обясним като като нормална липса на адаптивност към външната среда, един вид липса на тренинг.
възпалителната стенозата на меатуса обикновено е преходна и с подходящо лечение отшумява безследно.
основният проблем при това състояние е , че освен че "затваря входа" затваря и "изхода", което в тежките случаи може да се окаже сериозен проблем.

точно за да се избегнат подобни моменти - при всяка интервенция в/у пениса се предписват ред средства под формата на промивки/бани, спрейчета и/или мазила, при нужда и хапове за перорален прием.

Ambient
09-13-2009, 21:23
Добре баткодоки , тъй като не получих абсолютно никакъв отговор от теб и ще попитам още веднъж , в случай , че не си видял.Проблема ми е следния - на 27 ми направиха операцията и до сега всичко ОК , зараства си и т.н.. Болката върху главичката почти изчезна , само при триенето е гадно , но се свиква.Проблема ми е друг и доста по-гаден , уретрата(или както се нарича) ми е доста възпалена , зачервила се е и ме боли адски много при най-минималния допир.Също така имам проблеми с уриниране заради това.... Доктора ми каза риванол , нооо без резултат.Правя бани със Лайка , пак без резултат.Казвай моля те какво да прая , на 15 съм на училище , а КАК да отида ?!?Искрено очаквам огтовор , дори и 1 изречение , но отговор. Благодаря предварително.
п.п. на 16 съм .

cvetomir4o
09-13-2009, 21:58
Batkodi Вероятно си разглеждал и моя случей...

Вчера ходих на контролен преглед.Вчера беше 30 ден от операцията.Още има лек оток и ми казаха че поне още месец трябва да почакам и за това сега пак усещам стягане.

Значи притеснявам се защото като си пипна главичката на върха на отвора и усещам болка.А когато е в допир с вода не ме боли.На първия преглед на дупчицата беше зачервено и доктора каза че е раздразнено и ще се махне чак след като започна да забелвам.Сега като забеля лекичко пак се вижда това червеното. На епикризата ми пишеше Стенозис меати уретре и придружаващо заболяване - ФимозаДо колкото знам е от не добрата хигиена , което води до задържане на секрети и дразнене......Batkodi моля те обясни ми по подробно.Притеснява ме много тази болка.

здр :)

ВЪЗРАСТ?!

интересува ме в рамките на тези 30 дни какво лечение си провеждал като промивки, бани, мазила?

ти мисля беше с пластика - за окончателният успех при пози подход е нужно при употребата на различни предписани мазила с лечебна цел, те да бъдат ползвани и като смазка при което трябва да се правят леки упражнения за заголване на гланса без насилие естествено.
както вече си прочел не прецизно извършените пластики мн често дават рецидив, с практикуването на упражненията по схема се цели точно избягването на този рецедив, което не винаги е възможно разбира се.

стеснението на меатуса (отворчето) щом е вписано като основна диагноза е било налично преди интервенцията вероятно. с него трябва да се внимава и налага по-специално обгрижване за да не се превърне в истински проблем, пред който фимозата е дреболия!

на много места межете да прочетете, че стенозата на меатуса е усложнение СЛЕД операция за обрязване. това не е съвсем вярно!
стеснението на отворчето най-често е реакция на системата срещу нещо, което организма възприема за вредно и опасно и реагира като "възпалява" финалната част на уретрата, т.е. има локален оток, зачервяване така лумена/просвета/сечението на изходното каначле намалява, а в оточните тъкани циркулират левкоцити в голямо количество.
иначе казано - организма се стреми "да затвори вратата" за входящи неща, които той разпознава като опасни и които инвазирайки в каналчето биха причинили много сериозни системни проблеми.
такова възпаление в характерно за фимозни пишоци, където се създават идеални условия за развитието на патогенни микроорганизми, но макар и рядко е възможно да се получи и при обратният случай - след отстраняване на защитаващият меатуса дълъг препуциум което може да обясним като като нормална липса на адаптивност към външната среда, един вид липса на тренинг.
възпалителната стенозата на меатуса обикновено е преходна и с подходящо лечение отшумява безследно.
основният проблем при това състояние е , че освен че "затваря входа" затваря и "изхода", което в тежките случаи може да се окаже сериозен проблем.

точно за да се избегнат подобни моменти - при всяка интервенция в/у пениса се предписват ред средства под формата на промивки/бани, спрейчета и/или мазила, при нужда и хапове за перорален прием.

На 17 съм.Лекаря каза че не е нищо сериозно и няма повод за притеснение.Каза ми че ще изчезне зачервеното когато мога да забелвам кожата свободно и съответно с това да поддържам и добра хигиена.При Фимозен пишок сам знаете че е почти невъзможно.Значи правя бани със смрадлика.А преди операцията имах постоянно чувство че ми се уринира, след което доктора ми предписа Гентамицин крем , мазах се и това чувство за уриниране изчезна.Също така един Нефролог ми каза с кислородна вода да го промивам.Това чувство изчезна.Но след операцията още го има зачервеното.Не знам но ме уплашихте малко... Дали ще изчезне зачервеното?

dakatabg
09-14-2009, 15:40
здравеите на 17 години сам моя шроблем е когато е в нормално състояние мога даг заголвам а когато е в ерекция пак става но когато правя секс се заголва без проблем но трябва да е навлайнен с нещто тогава става ина4е пак става но трудничко неусещам каква да е болка но пак има болка

georgi12
09-14-2009, 17:42
Дака , ами винаги при секс трябва да е хлъзгав , иначе не може да проникне .Ти ако си го вкарвал сух -направо си герой!

antineutral
09-15-2009, 08:13
Здрасти и от мен, аз си направих малко късно обрязване, на 24 съм, имах лека форма на фимоза с късо гемче, преди операцията на 11и(този петък) ми каза лекарят, че няма възпаления и всичко е наред. Имам няколко въпроса.
Колко да държа марлята(смених я вече 3 пъти, почти не кърви)?
Имам проблем с уринирането, като пикая и урината ми се пръска на 2-3 места и трябва да пикая като жена :o Нормално ли е това отначало?
Около гемчето и най-вече дето са конците, се е събрала бяла течност. Имаше и по входа на главичката от нея.
Болки при ерекция вече почти нямам, вероятно защото фимозата ми не беше много тежка. И пенисът не ме боли, още ми дразни около гемчето при допир или с по-топла вода ако си направя банята с тетра. И на входа на главичката е така, но там вече почти не ми дразни, само при по-силен допир.
Мерси предварително! :)

georgi12
09-15-2009, 16:49
Пишкането седнал е нормално . Сам ще разбереш кога трябва да спреш .
Бялото не го махай - то спомага за зарастването .
Превръзките са строго индивидуални - ако можеш без тях - не ги слагай .Ако не можеш - т.е. главичката е много чувствителна - слагай .никога не ги сваляй ако са залепнали на сухо .Първонакисни в смрадлика и тогава сваляй .
Успех с възстановяването !

mi6kata666
09-18-2009, 13:04
iskam da popitam sled obrqzvane ako predi ne e bila 4uvstvitelna glavi4kata 6te stane li?

georgi12
09-18-2009, 15:29
Не , няма да стане по -чувствителна .
писането на кирилица е желателно !

wtf1234
09-18-2009, 20:51
хора, здравейте и аз късно се подложих на тая операция на 21 съм. Операцията ми беше преди 2 седмици и 3 дни. Всичко мина както трябва, сега преглеждам темата пак и забелязвам че много от пост операционните неща съм ги преживял и аз, което значи че са нормални :). По принцип не водя кой знае колко активен полов живот, но не се оплаквам. Откакто ме обрязаха не знам заради самата мисъл че не мога в момента, но изпитвам много силен сексуален глад, ако мога така да се изразя. Ест с тоя конец и раничката на главата на приятелката няма да и го покажа, та въпроса ми е колко време след операцията най-рано мога да си ударя една ?
Благодаря за отговора предварително. Искам да кажа на момчетата които са открили някои от симптомите да се подложат по-бързо на операцяита, верно има дискомфорт 3-45-6-7-8 дни но минава и се забравя :) Успех

lolo34
09-18-2009, 22:13
Имам проблем и той доколкото четох е ,че имам късо гемче. Обаче имам и друг проблем! Когато си докосна главичката на пениса ми чувствам болка! Мисля че е прекалено чувствителна! Моля помагайте хора на 14 години съм и съм много притеснен !! :( :(

georgi12
09-19-2009, 08:29
Ест с тоя конец и раничката на главата на приятелката няма да и го покажа, та въпроса ми е колко време след операцията най-рано мога да си ударя една ?
Успех
Ами преди да са ти паднали конците и да са заздравяли раните не е желателно р но ако не можеш да остискаш в крайна сметка направи го . Бъди изключително внимателен .
Гледай да не си мислиш за секс , за момичета и т.н.

deardevil
09-19-2009, 11:33
Аз направих 25 дена от операцията и в последните 4 5дена си ударих 1 2 пъти но изпитвам болка в местото на разреза ,мисля че е нормално все още?Също така забелязах че ми се е образувало топче под гема,и като свършвам струйката не излиза с достатъчна сила ами някакси само капе.Малко се притеснявам относно това...дали защото го стискам и затова не иска да пръска?btw като мастурбирам не си стимулирам главичката боли ме... въпреки че използвам доста смазка...др път като свършвам няма да си го държа да видим...А и другото което е нормално лие да имам още оток,защото нон стоп си прая компреси с реванол...не е голям само от лявата страна ми е по надуто.Малко разбъркано пиша ама... :razz:

peshost
09-19-2009, 15:26
Хубава тема!

asddafsad
09-20-2009, 11:20
ако в ерекция мога да забеля главичката до половината, а не цялата, това фимоза ли е? Имам чувството, че главичката е по-голяма от колкото трябва (6-7 см) и затова не мога да я забеля цялата. почти на 16 съм.

haidutin1
09-20-2009, 16:00
Да, фимоза е.

peshost, мисля, че е дълга кожа.

deardevil, щом още не ти е минал отокът и те боли и еякулацията ти се струва странна, мисля, че трябва да мине още време, все пак при всеки е различно. Ако мине повече от месец е добре да се консултираш с хирурга си, но пак не е причина за голямо притеснение, всичко ще се оправи. От друга страна може тази еякулация да се дължи на по-леката стимулация когато мастурбираш, все пак го правиш много внимателно и не стимулираш главичката, затова самото изпразване е "по-леко".

lolo34, отиди на лекар да те види, да ти изпише нещо за чувствителността и евентуално да ти се направи операция за късо гемче, щом казваш, че имаш. За чувствителността може и са м да си помогнеш - мастурбирай с повече смазка, така главичката ти трябва постепенно да свикне с леко триене и да спре да те боли. Да не би да си забелваш много рядко главичката и затова да не може да свикне с външната среда?

asddafsad
09-20-2009, 16:51
четох в нета, че имало няколко степени на фимоза. Аз спокойно забелвам главичката почти до край без абсолютно никаква болка. Но като че ли кожата е повече от колкото трябва. Пишката ми не е от големите... 12-13 см.. така че нормално ли е ако ти е по-малък да не се забелва напълно?

batkodoki
09-20-2009, 19:55
Добре баткодоки , тъй като не получих абсолютно никакъв отговор от теб и ще попитам още веднъж , в случай , че не си видял.Проблема ми е следния - на 27 ми направиха операцията и до сега всичко ОК , зараства си и т.н.. Болката върху главичката почти изчезна , само при триенето е гадно , но се свиква.Проблема ми е друг и доста по-гаден , уретрата(или както се нарича) ми е доста възпалена , зачервила се е и ме боли адски много при най-минималния допир.Също така имам проблеми с уриниране заради това.... Доктора ми каза риванол , нооо без резултат.Правя бани със Лайка , пак без резултат.Казвай моля те какво да прая , на 15 съм на училище , а КАК да отида ?!?Искрено очаквам огтовор , дори и 1 изречение , но отговор. Благодаря предварително.
п.п. на 16 съм .

здр :)

проблема вероятно е отшумял?

проблеми и въпроси към момента? :)

Ambient
09-20-2009, 20:53
здр :)

проблема вероятно е отшумял?

проблеми и въпроси към момента? :)

Всъщност за моя радост почти да.Най-накрая (преди 1 седмица) се престраших да си турна гащите ии всичко беше ок.Щом ги сложих след 2 мин вече бях на улицата :) . И на проблема - преди да си сложа гащите , там уретрата беше доста подута , червена и т.н. , но след като се прибрах се беше ''смачкала'' или ддз , всякаш почти не съм имал проблем.И сега вече след 1 седмица проблема е почти отшумял и надявам се след още малко време изобщо няма да го има . Тъй като преди да си сложа гащите увивам главичката в малка марла , за да няма много триене , вчера-днес ми беше паднала марлата и си ходих спокойно с открита главичка без проблеми :) Имаше известен дискомфорт , но предполагам той ще отшуми.Благодаря ти все пак за доста късния отговор :) Благодаря на всички в този сайт , които са ми помогнали по някакъв начин и пожелавам успех на всички , които са или ще минат по моя път.Ще помагам с каквото мога и така :)

lolo34
09-20-2009, 22:14
Благодаря за съвета ,но все пак ми е неодобно да говоря с наще да ме заведат на лекар, така че има ли друга възможност?? Четох в интернет че ако маструбирам по-често гемчето ми ще се уголеми ?? Това истина ли е ??? :( :( :( отговорете бързо моляяяя!!!! :(

haidutin1
09-21-2009, 09:54
Няма да се уголеми гемчето, най-много да се скъса от зор и да стане по-зле. Така можеш да придобиеш и фимоза, ако не зарастне както трябва след някоя такава рана. Удобно, неудобно - ще говориш с вашите и ще си решиш проблема докато е време за да не съжаляваш после :)

xavi
09-21-2009, 11:21
Благодаря за съвета ,но все пак ми е неодобно да говоря с наще да ме заведат на лекар, така че има ли друга възможност?? Четох в интернет че ако маструбирам по-често гемчето ми ще се уголеми ?? Това истина ли е ??? :( :( :( отговорете бързо моляяяя!!!! :(
хайдутин1 ти го каза, няма от какво да се притесняваш,казваш на вашите, за да може да ползваш пишката со по пердназначение и така!Няма нищо срамно,напред и горе главата!

deardevil
09-21-2009, 15:04
Приятел по-добре кажи защото те ти мислят само най-доброто,което означава че ще ти потърсят добър лекар,а не някой некадърник.Просто разбери,че това е една нормална част от човешкия организъм.На мен майка ми знае,сестра ми,баща ми,баба ми,приятеля на сестра и по-близките ми приятели и въобще не ме е*е ,така че давай смело !

peshost
09-21-2009, 15:07
Не се притеснявайте да говорите с родителите си! :)

lolo34
09-21-2009, 17:35
Добре хора, разбрах че нчма друг начин освен да кажа на наще , обаче много ме е срам! Като кажа на баща ми , после и майка ми ще разбере и оттам абсолютно всички !! Има и друг проблем страх ме е да не се окаже фимоза ! и да се окаже че трчбва да ме обрежат :? :? :? :? :? .. Скоро ще се наложи да правя секс а няма да мога заради този проблем!!! :( :( :(

deardevil
09-21-2009, 19:08
Кажи му така:"абе татко забелязах че когато си почиствам главичката под душа трудно си я забелвам и си мисля че това е проблем"Ако каже-"от кога е?"казваш ми (казваш от колко време ти е) и си измисляш мислех че не е е проблем ала бала и готово какво толкова има?Действай момче за да ти се маха от главата!

lolo34
09-21-2009, 21:08
ок ! Но ако кажа така на майка ми или на баща ми всички ще разберат ! даже причтелите ми !! и ще стане ужас ! моля давайте съвети как да действам :shock: :-o

xavi
09-21-2009, 22:53
ок ! Но ако кажа така на майка ми или на баща ми всички ще разберат ! даже причтелите ми !! и ще стане ужас ! моля давайте съвети как да действам :shock: :-o
Абе момче,майка ти и баща ти са ти родители и ти мислят доброто!Няма да тръгнат да разправят наляво-надясно за това...Кажи им час по-скоро,за да не стане по-лошо!

haidutin1
09-22-2009, 10:41
Така е. Дори да изглеждат много приказливи и да си останал с впечатлението че обичат да разпространяват клюки - случаят е различен, едва ли ще тръгнат да казват на всички "момчето ми има проблем с пишката". Страх те е да не се окаже фимоза и затова отлагаш, а в същото време искаш да си решиш проблема. Е, как става тая работа?

getopa
09-22-2009, 14:18
Здравейте на всички и аз имам проблем . При нормално състояние си забелвам нормално главичката , в еректирало състояние се показва само малка част от нея , невъзможно ми е да я изкарам цялата . Преди доста време ходихме на лекар за този мой проблем но лекарят каза ,че било нормално да не се плаша . Така и си остана , сега вече съм на 19 . На всичкото отгоре не съм и много надарен, и ме е много срам да отида на лекар . Най-добре ще е да потърся уролог сам без знанието на майка ми и баща ми и да се оперирам . Кажете колко време ви държаха в болница след операцията ?

batkodoki
09-22-2009, 16:28
Нормално ли е в покой , главичката да си е покрита изцяло, а при възбудено състояние да се забелва САМА до половината, и после аз да си я забеля до "короната,венеца, или до ръба на главичката" БЕЗ БОЛКА !!! Това фимоза ли е ?
Някои ще може ли да отговори на този въпрос моля.

мгхмм...очевидно и след 150 страници емпирична конкретика пак е трудно да разберете: ВСЕКИ СЛУЧАЙ (освен крайните такива в манифестацията си) Е СТРОГОГО ИНДИВИДУАЛЕН, което произтича от уникалността на анатомичните особености на всеки пенис - дължина, обем, форма, кривини.... повърхностна венозна мрежа... дължина, обем и еластични способности на препуциума съотнесени към обема на гланса в ерекция...статус на лигавицата на гланса и на вътрешният лист на препуциума .....физиологична годност....сетивни усещания...психически нагласи и отражения на биологичните реалии......etc....etc.......

в модерното схващане касаещо диагностицирането на Фимозата и свързаните състояния има само най-общи принципи, но Медицината все пак НЕ Е точна наука и в нея вариациите са неизброими и многообразни както и самият Живот.

на ТАКА формулираният "на книга" въпрос зададен от "FlexType" отговорът "на книга" би бил:
"очевидно класическа Фимоза ти нямаш, а наличното ти състояние щом не ти създава усетим дискомфорт и/или болка и смущение (физическо или психическо) препятстващи пълноценното използване на пениса по предназначението Му - все едно какво е медицинското наименование на това състояние - ти проблем НЯМАШ!
истинският Проблем е налице тогава и само тогава, когато има И функционално смущение, което освен половата активност смущава много значимо и вътрешният живот на момчето!"

подхождайки лековато, целево и едностранно без особени усилия можем да "намерим Фимоза" в много висок процент от подрастващите момчета - при това можем да я обосновем с перфектна клинична логика - което е и извор на добилото в световен мащаб явление на хипердиагностика на Фимоза и прилагането на скъпоструващо, но не нужно в много случаи хирургично лечение.
не казван нищо нито ново нито неизвестно за широката общественост.

смисълът на цялото това писане е в това пак да чуете моят глас, който казва нещо много просто : ОБРЯЗВАНЕТО, а и всяка хирургична интервенция е радикална и последна мярка С Л Е Д като са изчерпани всички други възможности за възстановяване на функционалните възможности на пениса в цялата му многофункционална палитра!

не приемайте написаното като укор към Момчетата, които тук харчат ресурс от време и нерви за да обясняват на "следващите ги по сходство" кое какво е и за какво то служи, опирайки се на собственият си позитивен опит!
напротив - хвала и поклон Тям!!!
(с Тях май е време отделна тема или клуб да направим ли, що ли...)

и за да бъде филмът "нормален" т.е. с пълен обрат: знаете ли какво е "диалектика" във философски аспект?
точно за момчето с ник "FlexType" ползвано като носител на питането имам ясен спомен, че всъщност се касаеше за много добре изразена релативна Фимоза, отчетливо видима на публикуваните картинки след ред условности и безкрайно губене на време, което шикалкавене реши и отеглянето ми от случая, но пук никак даже и не прозираше като такава при вербалните самоописания, които трябва да сте прочели в началото на този пост.

[искрено и дълбоко се надявам "FlexType" да е решил проблема!]

диалектика!

asddafsad
09-22-2009, 20:28
batkodoki, бих искал да се обърна към Вас. Значи, пенисът ми е от малките (11-12 см) и немога да забеля на 100% главичката. До половината без болка, нататък немога. При по-малките пениси пак ли би следвало да мога да забелвам цялата главичка? Защото като гледам главичката ми е 50% от пениса .. :o

marqnz
09-22-2009, 20:58
хора,говорете с родителите си без да му мислите много.аз съм на 30 години и таих моя проблем като ме беше срам като Вас,ако знаете колко е глупаво това ,като чета вашите колебания сте ми адски странни,но и аз съм бил като вас.но разберете-най голямата грешка е да не споделяте такива неща с родителите си!Родителя е точно този от който най малко трябва да се срамувате и който ще ви разбере.като им споделите ще се почувствате адски добре повярвайте ми.една от най големите грешки беше точно това-че не казах на нашите.моля Ви не повтаряйте моите грешки

haidutin1
09-23-2009, 10:57
Здравейте на всички и аз имам проблем . При нормално състояние си забелвам нормално главичката , в еректирало състояние се показва само малка част от нея , невъзможно ми е да я изкарам цялата . Преди доста време ходихме на лекар за този мой проблем но лекарят каза ,че било нормално да не се плаша . Така и си остана , сега вече съм на 19 . На всичкото отгоре не съм и много надарен, и ме е много срам да отида на лекар . Най-добре ще е да потърся уролог сам без знанието на майка ми и баща ми и да се оперирам . Кажете колко време ви държаха в болница след операцията ?

Трудно ще е да се оперираш без вашите да разберат, според мен няма и смисъл. Кажи им, а пък ти пак си ходи при уролога да се разберете за операцията, защото явно имаш фимоза, за която по-рано "умните и загрижени" лекари не са си мръднали пръста.
При всеки е различно за престоя, лекарят ще ти каже колко време да стоиш. Аз лично бях там 2 часа след операцията, макар да можех да си тръгна и след 1.
Аз също съм на 19 и операцията си я правих през март, ако имаш време разгледай моите коментари по темата - мисля, че ще са ти от полза. Успех!

asddafsad, пак би трябвало да си я забелваш без проблем, големината е без значение според мен.
marqnz е много прав като ви призовава да споделяте от рано с родителите си - няма какво да губите, а ако не го направите навреме после ще съжалявате.

getopa
09-24-2009, 17:08
Здравейте отново на всички . Казват ,че животът учи на много неща . Днес получих поредния урок - разбрах ,че родителите са тези ,които наистина мислят най-доброто за децата си . Крия проблемът с фимозата си от години , стигнах дори и до лекарства . Днес събрах сили и казах на майка . Получих само и единствено подкрепа .Беше ми супер лесно, а в момента се чувствам като нов човек . Момчета споделяйте с родителите си , убедих се ,че няма нищо трудно в това да споделиш ,че имаш проблем с половата с-ма . Операцията ще си я направя след като се настаня , тъй като ще живея в нов град и ново жилище ...Сега събирам информация за добри лекари уролози ...

tttttttttt
09-25-2009, 07:35
Здравейте,
Препоръчайте ми добър уролог във Варна.

Благодаря Ви предварително!

Поздрави!

HauBeH
09-26-2009, 20:43
Тея дни -тая, другата, по-другата седмица- мисля да кажя на майка....ама немога да събера смелост :X и колко време след това неможеш да мастурбираш, щото знам, че когато неможеш нещо ще го искаш най-много.И ако ти стани от неволно видяна голотия боли ли?И последен въпрос задължително ли е резултата от операцията да е обрязън пенис или може и да се размине?Че си падам националист, знам че е глупаво да си мисля, че като си обрязън си турчин ама.....

А и друго предпочитам уролога ми да е жена :X и ще се наложи ли да ми го гледа в еректирало състояние, ще го бара ли и други такива?Малко съм притеснителен защото още не е огрявал дамски очи :X

marqnz
09-27-2009, 08:13
naiven, относно казването на родителите-виж по -нагоре колегата getopa , който също имаше колебания ,но след като е казал на майка си какво споделя.ще се почувстваш адски добре,повярвай ми.това е майка ти,която те е родила и гледала и която не спира да мисли за тебе.И аз съм минал по този път.Относно това ,че си националист-мисля ,че тук в темата пишеше за това,даже май в началото.не мисля ,че това да си българин емблемата е да не си обрязан-смешно е.Не търси символите да изразяват твоя национализъм,хората винаги търсят символики ,за да се самоопределят, което за мен лично е наивно.Няма да нося червено напирмер, защото съм от Левски.Значи понеже ЦСКА са в червен екип и за мене червения цвят не съществува.Но е нормално така да възприемаш нещата -на тази възраст.
Относно това ,че не си го показвал сега.и аз бях така,това пак е нормално да се притесняваш.но като го покажеш един два пъти,вече няма и да ти прави впечатление:)пред мъж ли ,пред жена ли-няма значение:)въобще при теб ,както при всички разбира се е притеснението.То се преодолява ,като стиснеш зъби и се престрашиш и веднага след това разбираш,колко е глупаво било притесненеито ти:)
Относно въпросите ти касаещи медициннските аспекти,нека каже някой компетентен все пак тук

marqnz
09-27-2009, 09:10
Здравейте,
Препоръчайте ми добър уролог във Варна.

Благодаря Ви предварително!

Поздрави!
не съм от Варна и не знам ,какъв е твоя проблем,но ще си позволя да те посъветвам да посетиш поне няколко уролога.Аз например едно време като ходих при специалисти-единия ми каза ,че съм за обрязване ,а пък друг ми каза ,че това е абсурдно.при това бяха и двамата уж големи имена.