PDA

View Full Version : Фимоза, или защо не мога да забеля главичката



Страници : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

batkodoki
08-17-2007, 21:20
Няколко са причините не позволяващи на нормален полов мъжки член да заеме анатомически нормалното положение с открита, заголена, забелена изцяло главичка. Тук ще ги сведем до най-честите:

1.ФИМОЗА
2.СИНЕХИИ
3.КЪСО ГЕМЧЕ

Веднага искам да обърна внимание: 1.ФИМОЗА, 2.СИНЕХИИ, 3.КЪСО ГЕМЧЕ - са съвсем РАЗЛИЧНИ неща и терапевтичният подход към всяко състояние е различен. Трите състояния могат да се комбинират по различен начин и да бъдат налице при един индивид. Рядко явление е и трите състояния да са налице при едно подрастващо момче, но се случва все пак.

1.ФИМОЗА

Фимозата е състояние, при което отворът на препуциума /кожичката покриваща главиката/ е стеснен и не позволява свободно да се открива главичката. Фимозата най-често е вродена, но може да бъде и придобита.

ВРОДЕНА ФИМОЗА

Това е много често срещан проблем при момчетата. При разпадналото се училищно здравеопазване и отслабените връзки на доверие в семейството, проблема добива все по-голяма острота.

Нормално през първата година след раждането при повечето момчета главичката не пениса НЕ може да се оголва. Това се дължи на епителното срастване между вътрешният лист на кожичката и лигавицата на главичката. Това е НОРМАЛНО за този период от живота и се нарича "физиологична фимоза". Постепено с израстването тази физиологична фимоза би трябвало да отшуми сама плюс малко помощ от родителите. Когато това не се случи е налице истинска фимоза. Дължи се на дълъг препуциум /кожичка/ и циркулярно стеснение на неговия връх. Фимозата може да бъде различно изразена по степен, като в най-тежката си форма затруднява уринирането, урината излиза на тънка струя, като понякога в момента на уриниране членът се издува като мехур. Средните по тежест и леките форми на фимоза се изразяват по многообразен начин. Най-често порастналото вече момче отчита, че при ерекция не може нормално да открие, заголи, забели изцяло и напълно главичката на члена си поради наличието на по-тесен от обема на главичката кожен пръстен намиращ се в преуциума. Или опитите за такова откриване са свързани с чувство на болка, стягане и напрежение.Анатомически нормално при ереция кожичката трябва да може свободно и без напрежение да оголва главичката до зад нейният ръб, венец, корона. Когато това е невъзможно, най-често това са симптоми на фимоза. Фимозата може да бъде хипертрофична форма - при дълъг препуциум /при който трябва да издърпате част от кожичката назад за да уринирате/ това е най-често при вродената фимоза, и атрофична фимоза - при къс препуциум, най-често при придобита фимоза.

ПРИДОБИТА ФИМОЗА

Дължи се на заболявания или травми на половия член, препуциума или някои системни заболявания.

При деца е възможно физиологичната фимоза да се усложни с баланопостит и възпалителният процес предизвиква разрастване на съединителната тъкан, която прави отвора на кожичката плътен и тесен.

При порастнали момчета лошата хигиена може да доведе до остър или хроничен баланопостит и до същия резултат.

Травми химически и физически:
-популярните по тиин форуми "рецепти" за химическо изгаряне на "бели пъпчици по пениса" с какви ли не вещества от течен азот, през ацетон до пасти за зъби - водят до заместване на нормалната тъкан с фиброзна и до фимоза. Идиотските съвети, че при късо гемче то "трябва да се скъса с як напън при секс" водят до същото - формира се неразтеглива съединителна тъкан и вследствие фимоза.

Дългогодишният некомпенсиран диабет води до фимоза.

ЛЕЧЕНИЕ

ВСИЧКИ форми на фимоза се лекуват ЕДИНСТВЕНО хирургично! Няма НИКАКЪВ начин вие сами да решите проблем с фимоза! Прави се малка операция за отстраняване на "тясното място". Оперативната интервенция може да се извърши по много и различни методики и с различни техники това ще прецени хирурга на който сте се доверили. Операцията се нарича циркумцизия и дали ще бъде обрязване или надрязване, дали след като всичко приключи главичката ви ще е изцяло оголена в покой или частично ще е покрита с кожичка - зависи от конкретния проблем при вас. Това решава хирурга, но е мн ВАЖНО да разберете, че той е длъжен подробно да ви обясни какво ще се прави, като вашето мнение и желание са решаващи при обсъждането!

Често задавани въпроси за обрязването:

-"боли ли?" - не, не боли! операцията може да се извърши под местна или под обща упойка. По време на манипулацията няма да усещате болка.

- "колко време трае операцията?" - различно. зависи от конкретният случай, но е въпрос на минути.

-"ако ме обрежат няма ли да стана турчин?" - не, няма. :) ще станете нормално младо момче ползващо свободно члена си по предназначение. Обрязването е изключително стара човешка практика, практикувало се е хиляди години преди да се появи Исляма или турците. Исляма само заема тази полезна за времето си практика, никъде в Корана няма изискване за обрязване за да бъдеш мюсулманин. Нещо повече - сам Господ Иисус Христос е обрязан на осмия ден след раждането Си, каквато е традицията тогава, така че няма никакъв проблем християнин да се обреже щом сам Христос е обрязан. Вижте е някой православен Църковен календар какво празнуваме на 1 януари всяка година - "Обрезание Господне". :)

-"след операцията ще ме боли ли?" - както при всяка рана и след тази манипулация ще има период на възстановяване. В наше време фармацията е стигнала много далеч в борбата с болката и е престъпно тези възможности да не се ползват, но все още има такива "келеши-хирурзи". Лекуващият ви хирург би следвало да ви предпише системни аналгетици и локални /местни/ такива, така че възстановителния период да премине без сътресения. Настоявайте за това! Ако той все пак пропусне - попитайте тук, ще помогнем :)

-"как да се справя с болезнените нощни ерекции?" - лесно :) има си фармакологични средства, които хирургът трябва да ви предпише за началния период. Ако забрави - подсетето го с нетърпящ възражение тон на Пациент :)

-"след колко време ще мога да правя секс?" - различно, но не чак толкова много колкото ще ви се струва в началото. Ще започнете да мастурбирате съвсем скоро след операцията, а да правите истински секс ще ви възпира само "естетиката" на органа, която в началото ще смятате за отчайваща.:) Но ви уверявам, че когато вс отшуми ще се гордеете с новия имидж на пишока си :)

-"може ли да се смали члена ми след обрязване?" - тц! :) не може! напротив, когато цялата главичка бъде свободно оголвана ще изглежда доста по внушителен защото ще се вижда най-широката му част - ръбчето, венеца, короната на главичката :)

-"ще ми останат ли белези по пишката?" - не! в течение на времето всички видими белези ще изчезнат, накрая ще имате само леко по-тъмен пръстен на мястото на среза, но той ще е на нивото на съседната кожа и изобщо нищо няма да личи.


ЕДИН СЪВЕТ

Ако имате фимозен пишок и отивате на операция - настоятелно ви препоръчвам да снимате пишока си ПРЕДИ операцията с камера gsm, фотоапарат или каквото и да е във фаза на покой и фаза на на ерекция поне в две плоскости - отгоре и отдолу, а след операцията да правите снимки от същия ракурс поне през седмица. Така един ден когато/ако се наложи децата ви да преминaват същата процедура за корекция - няма да изпитват този ужас, през който вие минавате.

КАКВО ЩЕ СТАНЕ АКО НЕ СЕ ОПЕРИРАМ

Хмм..ще се случват различни неща, и никое от тях няма да е приятно:

- създават се условия за баланопостит: смегмата, потта, секрета на мастните жлезички, попадналата урина и сперма са идеална хранителна среда за патогенни микроорганизми. възпалението може да протича остро или хронично и да има много, ама много тежки последици за сексуалните ви възможности

- пълноценният полов живот е силно затруднен, а често и невъзможен

- при продължителна фимоза съчетана с хроничен баланопостит и задръжка на смегма риска от развитие на рак е стотици хиляди пъти повишен

- най-честото и най-опасно усложнение е т.н ПАРАФИМОЗА

ПАРАФИМОЗАТА Е СПЕШНО СЪСТОЯНИЕ!
Получава се, когато момче с фимоза принудително, насилствено - при мастурбация или полов контакт - оголи, забели главичката и тесният отвор на препуциума /кожичката/ се изтегли зад сулукс коронариус /ръбчето, периферията, короната/ на главичката и не може да се върне обратно. Образувалият се тесен пръстен ЗАД главичката притиска съдовете и смущава кръвната циркулация. От застоя се получава бързо увеличаващ се ОТОК на тесния пръстен и главичката и той изключва връщането на кожичката. Главичката и пръстена добиват синкав цвят, което показва че клетките страдат от кислороден глад понеже няма обмяна на кръв. Скоро след това започва некроза, гангрена - клетките на главичката умират от недостиг на кислород. Един глупак беше писал: "по добре ОТРЯЗАН, отколкото обрязан" - е точно това чака всеки с фимоза направил парафимоза и чакал "да се оправи само"! ЗАПОМНЕТЕ: заклещи ли се кожичката зад главичката НЕЗАБАВНО ОТИВАЙТЕ ПРИ ДЕЖУРЕН ХИРУРГ! ВЕДНАГА!!! Въпрос на минути до часове е дали ще имате изобщо пишка или след като направи гангрена ще я отрежем за да ви спасим, ако че за какво ви е такъв живот след това не знам! Ето ТАКА изглежда парафимозата и нейното лечение. (http://anonym.to/http://emedicine.medscape.com/article/442883-media)



2.СИНЕХИИ

Синехиите представляват слепвания, сраствания на вътрешния лист на препуциума /кожичката/ с лигавицата на главичката на члена непозволяващи напълно или частично откриването, оголването, забелването на главичката. (Възможни са и при момиченца, където се проявяват като слепвания на малките срамни устни.)
По-горе вече беше казано, че почти всички момчета се раждаме със слепнала за главичката кожичка и невъзможност да се оголи главичката до към първата година от живота. Това е нормална физиологична защита на нежните тъкани през този жизнен период.
С израстването, съобразно индивидуалните генетични и анатомични особености на вс момче главичката постепенно започва да се разлепва и оголва в различна степен, като този процес започва около втората година и завършва като правило към 6-7 година на детето. Днес вече се приема, че ако не създава други проблеми разлепването може да продължи до около 10-11 годишна възраст когато члена започва да нараства. Когато обаче настъпи баланопостит или баланит /възпаления/ разкриването, разлепването на главичката се прави след стихване на възпалителния процес независимо от възраста на момчето.
Ако до третата година пениса на детето не позволява никакво оголване на главичката – родителите трябва внимателно да помогнат на този процес при всяко къпане като внимателно, без усилие, натиск и напъване забелват по малко кожичката.

ЛЕЧЕНИЕ НА СИНЕХИИТЕ

Лечението се състои във внимателното и ПОСТЕПЕННО разлепване на слепените участъци, когато те са узрели за това. Извършва се от мамите и татковците в ранна възраст, от самото момче когато е поотрасло или от спец-хирург в затегнатите случай. Синехиите НЕ се лекуват с “операция”. Хирурзите и педиатрите от старата школа все още прилагат дивашкия метод на едномоментно принудително разлепване, което е абс погрешно и води до описаните по долу следствия! Разлепването от медик се прави САМО под локална упойка, без да се ползват остри хирургични инструменти. Допустимо е само ползване на жлебовидна притъпена сонда. Ваше право е да ИЗИСКВАТЕ ползването на упойка или да откажете манипулацията! В домашни условия поотраслото момче може да опита с маслен разтвор на витамин А, или с бебешки олио-гел при всяка мастурбация да разлепва по МАЛКО от слепените участъци. Тежките случаи налагат да се търси квалифицирана помощ.
При наличието на синехии хигиената на половия член следва да бъде със завишени изисквания за да се избегне възпалителен процес: щателно измиване сутрин и вечер, щателно промиване след еякулация, бани с отвара от лайка, антибактериални средства и т.н..Maстурбацията, играта с половия член с цел самозадоволяване или сексуалните контакти трябва да се провеждат само с обилно ползване на неутрални лубриканти /смазки/.

ВАЖНО: всяко НАСИЛСТВЕНО разлепване води до:
- силна болка, психичен дискомфорт, комплекс на страх и отказ на детето да бъде пипано „там”. В полово активна възраст този детски комплекс резултира в страх от лекари както и невъзможност за нормално сексуално общуване с половия партньор.
- насилствено разлепените места много бързо срастват отново, като ръбцуват това често води до истинска ръбцова фимоза и съответно до обрязване рано или кусно.

Трябва да стане яно, че синехиите /слепванията/, са нещо различно от фимозата и могат да са налице самостоятелно без да има фимоза! Възможно е обаче да е налице и фимоза и синехии и тогава обрязването радикално разрешава и двата проблема.

3.KЪСО ГЕМЧЕ

"Късото гемче" е третата най-честа причина за полов дискомфорт и тревоги сред момчетата.
Гемчето се нарича още френулум или юздичка. Във форумите често се описва като "ципа", "жила", "кожичка"

ВСЯКО момче се ражда с гемче. Гемчето е нормална част от мъжкия полов орган и има своята роля във физиологията и сексуалната функция. Представлява гемчето, юздичката, ципата, жилата, кожичката свързаща долната част на пениса с главичката в мястото, където тя се разполовява на две полукълба.

Късото гемче изглежда ТAKA (http://www.circumstitions.com/Images/Glossary/frenulum-breve.jpg) , или ТАКА (http://www.male-initiation.net/frenulum/frenuloplasty/frenulum_breve.html) , или по ТОЗИ начин (http://www.cyberdoktor.de/img/frenulum.jpg) .

Късото гемче е вродено състояние, което може да бъде съвсем самостоятелно или да е съчетано с вродена фимоза (което не е задължително).
В детство затруднява оголването на главичката и (ако е) съчетано с фимоза способства развитието на баланопостит и последствията му.
В полово зряла възраст късото гемче предизвиква дърпане на главичката в ерекция и болка при мастурбация или полов акт.

Основният проблем е че рано или късно късото гемче при интензивна мастурбация или полов акт се разкъсва.
Това вероятно е източник на момчешкия фолклор, че при първи полов контакт И при момчето нещо "се къса".

Запомнете: при момчето нито при първия, нито при последния полов акт нещо "се къса"!

Когато това все пак се случи означва че принудително е било скъсано късо гемче.
Това е съпроводено с остра, много силна режеща болка която продължава много дълго и с обилно кръвотечение, което е трудно да бъде спряно с подръчни средства.
Това е така, понеже гемчето е много силно кръвоснабдено и през него минават важни нервни пътища.

Когато късото гемче бъде скъсано принудително - на мястото на разкъсването се образува фиброзна тъкан.
Тъканта ръбцува и в този ръбец се въвличат нервните кожни окончания, които формират един нов, патологичен център на дразнене при полов акт, чийто краен резултат е преждевремената еякулация (често след 3-4 фрикционни движения).

ЛЕЧЕНИЕ НА КЪСО ГЕМЧЕ

Лечението е само оперативно. Нарича се френулотомия или пластика на гемчето. Изглежда приблизителноТАКА (http://www.male-initiation.net/frenulum/frenuloplasty/frenuloplasty.html).Може да се извърши по различни способи и технологии.
Премахването ма късото гемче НЕ означава обрязване, ако не е съчетано с фимоза.
Когато проблема е само в късото гемче след френулотомия външния вид на пишока ви няма да се промени.


p.s.

ВАЖНО!

Много моля всеки, който реши да ми пише на ЛичноСъобщение - СЛЕД получаване на отговор ДА ПОЛЗВА БУТОНА “ЦИТАТ” при желание да продължи комуникацията за да ми върне нишката на кореспонденцията!!!

Пишат прекалено много хора, няма как да запомня всеки с проблема му и без върната нишка нямам отправна точка за респондента: какъв е консултираният му проблем и етапа на неговото развитие!

kiro89sf
08-19-2007, 21:21
Страхотна тема и много необходима =D> =D> =D>
Аз се оперирах от фимоза и съм щастлив, че го направих :)
Ако имате някакви въпроси към обикновенния преживял - можете да ме питате. Също така batkodoki е много добър специалист и искам да му благодаря за информацията и помощта, която ми даваше по време на възстановителния процес (моя лекар не го правеше :evil: ) [-o<

Xeon
08-20-2007, 15:52
И ако не си направиш операция какво става?И на каква възраст можеш да разбереш дали си болен от тая болест? :-k

08-20-2007, 19:34
Значи при мен проблема е следния...
Като бях на 12-13 год не помна кога точно ми направиха няква операция на пениса...тогава майка ми каза, че ако не се направи няма да мога да имам деца като порасна...хубаво направиха ми я(не е обрязване)
тогава ми казаха да си опъвам кожичката на пениса...правех това няколко месеца след това спрях и до ден днешен не мога да си опъвам кожичката на главичката до край!Не изпитвам болка като опитвам, но чувстам някав дискомфорт не мога да го опиша точно...възможно ли е с течение на възраста това да се промени (сега сам на 17)?
И още един въпрос-След оперативна намеса на фимоза възможно ли е тя да се появи отново?
Блъгодаря...

Spox_
08-20-2007, 22:36
Мое наблюдение:При повечко чекии кожичката се разлепя.Пък и невиждам защо да се оперираш.В смисал не е проблем при полов акт.(поне за мен)

08-20-2007, 22:52
Мое наблюдение:При повечко чекии кожичката се разлепя.Пък и невиждам защо да се оперираш.В смисал не е проблем при полов акт.(поне за мен)

Мене ме интересува след като не можеш да забелиш дали боли при секс или свирка?ако не боли не ми пречи

Spox_
08-20-2007, 23:36
Мое наблюдение:При повечко чекии кожичката се разлепя.Пък и невиждам защо да се оперираш.В смисал не е проблем при полов акт.(поне за мен)

Мене ме интересува след като не можеш да забелиш дали боли при секс или свирка?ако не боли не ми пречи
Ми за свирка незнам.(Приятелката ми не иска).Апък при секс някой път се чувстват леки болки ноо с малко по мазен презерватив влиза по меко :)

08-21-2007, 08:32
Мое наблюдение:При повечко чекии кожичката се разлепя.Пък и невиждам защо да се оперираш.В смисал не е проблем при полов акт.(поне за мен)

Мене ме интересува след като не можеш да забелиш дали боли при секс или свирка?ако не боли не ми пречи
Ми за свирка незнам.(Приятелката ми не иска).Апък при секс някой път се чувстват леки болки ноо с малко по мазен презерватив влиза по меко :)
Като бях на 12-13 год не помна кога точно ми направиха няква операция на пениса...тогава майка ми каза, че ако не се направи няма да мога да имам деца като порасна...хубаво направиха ми я(не е обрязване)
тогава ми казаха да си опъвам кожичката на пениса...правех това няколко месеца след това спрях и до ден днешен не мога да си опъвам кожичката на главичката до край!Не изпитвам болка като опитвам, но чувстам някав дискомфорт не мога да го опиша точно...възможно ли е с течение на възраста това да се промени (сега сам на 17)?
И още един въпрос-След оперативна намеса на фимоза възможно ли е тя да се появи отново?
Блъгодаря...
А за това нещо да кажеш?

Spox_
08-21-2007, 10:50
Аа човек,там вече незнам.Не са ми правили операция.ама пробваи всеки ден да си лъскаш може да се получи.

08-21-2007, 11:15
Ок ще пробвам :-D

batkodoki
08-21-2007, 13:32
Значи при мен проблема е следния...
Като бях на 12-13 год не помна кога точно ми направиха няква операция на пениса...тогава майка ми каза, че ако не се направи няма да мога да имам деца като порасна...хубаво направиха ми я(не е обрязване)
тогава ми казаха да си опъвам кожичката на пениса...правех това няколко месеца след това спрях и до ден днешен не мога да си опъвам кожичката на главичката до край!Не изпитвам болка като опитвам, но чувстам някав дискомфорт не мога да го опиша точно...възможно ли е с течение на възраста това да се промени (сега сам на 17)?
И още един въпрос-След оперативна намеса на фимоза възможно ли е тя да се появи отново?
Блъгодаря...

здр :)

от написаното не може точно да се прецени какъв е бил проблема при теб. но може да се заключи, че щом интервенцията е проведена на 12 год възраст и е приключила с препоръка да разкриваш главичката докрай, както и след твърдението ти че не си обрязан - то тогава вероятно се касае за синехии, но може и да е късо гемче, със сигурност не е било фимоза тогава, а дали в момента е фимоза е друг въпрос.
току що допълних основнта тема с инфо за синехиите. погледни там и ако има въпроси - питай, може и на лс.
на втория въпрос: на 17 си вече завършен мъж по отношение на половата ти система. спонтанна промяна, от само себе си не може да има, трябва да има външна намеса за това - твоя или на спец.

на третия въпрос: да, макар и рядко е вузможен рецидив на фимоза. това се случва най-често когато е изпулнено частично обрязване, а не тотално; или когато гемчето е било съхранено и впоследствие насилствено скъсано и ръбцувало; или когато синехиите са разлепени грубо и са ръбцували - въобще при всеки случай на заместване на нормалната тъкан със съединителна, неразтеглива такава е възможен рецидив, когато не е извършено пълно обрязване. след него може да има проблеми от друг характер но не и такива.

batkodoki
08-21-2007, 13:49
И ако не си направиш операция какво става?И на каква възраст можеш да разбереш дали си болен от тая болест? :-k

това не е болест, а състояние :)

ако наистина имаш истинска фимоза - рано или късно ще се стигне до операция!
има поне още 20 състояния на препуциума погрешно диагностицирани като "фимоза", но нелекувани и те могат да доведат до истинска фимоза.

какво се случва ако не се вземат мерки май съм описал в основната тема + смутено качество на половия живот. секса е станал мн важно нещо в нашето общество, и макар че няма да сте лишени напълно от него - качеството му ще бъде на порядъци различно от нормалата.

тежките случай се "хващат" относително рано при грамотни педиатри и добра семейна среда. след 11-12 год възраст, с нарастването на пениса на момчето се проявават някой форми на фимоза, синехии и късо гемче / които са различни неща!!!/ , но при отчуждението в семейството и никаквото училищно здравеопазвае - момчето е оставено само да преживява страховете си. а това - за щастие - са лесно поправими от медицината днес състояния :)

batkodoki
08-21-2007, 14:09
Мое наблюдение:При повечко чекии кожичката се разлепя.Пък и невиждам защо да се оперираш.В смисал не е проблем при полов акт.(поне за мен)
:) има РАЗЛИКА между фимоза (тясно фиброзно място в препуциума), синехии (слепване на кожичката за главичката) и късо гемче.

точно при полов акт има проблем!
при фимозата когато той е възможен - качеството на генерираното удоволствие е съвсем различно; при фрикциите се получават микротравми в препуциума и при фимоза и при синехии и при късо гемче, като увредената тъкан се замества постепенно с фиброзна и в един момент се получава истинска фимоза тогава избягване на обрязването, което е било възможно в началото при адекватен подход става невъзможно.
а в колкото по-късен етап на живота това се случи - толкова по-трудно е възстановяването и толкова повече години сте изпуснали в пълното изживяване на тази човешка потребност - секса

Гостенин
08-21-2007, 21:41
Здравейте, значи и аз явно имам тази фимоза обаче не мога да определя в какъв стадии е...Сега като не ми е еректирал пишока мога да си го забелвам докато не започне да се опъва ципата, но пак тясното пръстенче си личи...Като ми е твърд пишока пък мога да я заголя кожичката до края на главата , но пак тая ципа ми пречи по надолу. И когато я заголвам е малко все едно си слагам презерватив (подвивам), ама това е съвсем малко. Обаче не схванах за тази парафимоза , как така да не мога да я върна кожата обратно...Не става от самосебеси все пак трябва да я бутна малко, но чак да не мога не е...Така ли е нормално?! Та значи знам че тази ципа трябва да се разтегне с масажи и лъскане по често. Обаче ще помогне ли за намаляване на тази фимоза , ако да кажем вечер спя с оголен пишок и нали когато съм в ерекция тогава да ми се поразшири малко кожата ?! Страх ме е да не е тази Парафимоза, да не остана без пишок докато спя :smt010 Всмисъл тя кожата ми я стяга главичката, но е малко болезнено само като се напъна да го втвърдя на макс :)
И съм на 15...Ще съм много благодарен ако ми отговорите на въпросите...

08-23-2007, 00:40
q se uspokoi be pi4...Kak she imash parafimoza.Ako imashe dosega da beshe umrql ot bolki...Nali ne ti e sinq glavi4kata ?

batkodoki
08-23-2007, 02:56
Здравейте, значи и аз явно имам тази фимоза обаче не мога да определя в какъв стадии е...Сега като не ми е еректирал пишока мога да си го забелвам докато не започне да се опъва ципата, но пак тясното пръстенче си личи...Като ми е твърд пишока пък мога да я заголя кожичката до края на главата , но пак тая ципа ми пречи по надолу. И когато я заголвам е малко все едно си слагам презерватив (подвивам), ама това е съвсем малко. Обаче не схванах за тази парафимоза , как така да не мога да я върна кожата обратно...Не става от самосебеси все пак трябва да я бутна малко, но чак да не мога не е...Така ли е нормално?! Та значи знам че тази ципа трябва да се разтегне с масажи и лъскане по често. Обаче ще помогне ли за намаляване на тази фимоза , ако да кажем вечер спя с оголен пишок и нали когато съм в ерекция тогава да ми се поразшири малко кожата ?! Страх ме е да не е тази Парафимоза, да не остана без пишок докато спя :smt010 Всмисъл тя кожата ми я стяга главичката, но е малко болезнено само като се напъна да го втвърдя на макс :)
И съм на 15...Ще съм много благодарен ако ми отговорите на въпросите...

от това, което описваш най-вероятно следва, че ти фимоза нямаш :) или ако има някакво подобно състояние то е слабо изразено.

когато стигнем до "късото гемче" сам ще прецениш какъв е точно проблема при теб :)

с оголен пишок няма защо да спиш, както и няма защо да се страхуваш - ти или който и да е друг - че ще останеш без пишок :) в твоя случай парафимозата е малко вероятно да се случи. но когато си играеш с любимата играчка, задължително ползвай някаква смазка. бебешките овлажняващи олио-гелове са идеални за целта

в общия случай парафимозата е остро състояние, което има драматична изява. "заклещената" зад главичката кожичка прави много бързо голям оток, прилича на раздут напрегнат балон и целия пенис е много силно болезнен. това раздуване допълнително пречи да се върне напред кожичката, затова е нужно да се отиде незабано на хирург, който ще се опита да го направи и ако не се получи - се прави операция по спешност.


ето ТАКА изглежда парафимозата и лечението и (http://www.emedicine.com/med/topic2874.htm#target1)

ТОВА също е парафимоза (http://dermatlas.med.jhmi.edu/derm/IndexDisplay.cfm?ImageID=995817158)

както и ТОВА (http://dermatlas.med.jhmi.edu/derm/IndexDisplay.cfm?ImageID=623773681)

08-30-2007, 01:25
Значи искам да споделя моят проблем:Имам бели пъпчици по тестисите и по пениса.От едните няма косми от други има.Отзад на пениса имам папки и от време на време има нещо като гной незнам какво е.Пениса ми отзаде е 2/4 кафяв като започва дебело и става малко до края на пениса както и топките са ми кафяви.Мога да си забелвам пениса когато не е в ерекция без проблем.По едно време или сам останал с такаф спомен че ми е синя главичката,но когато прочетах това веднага си я погледнах и тя не е.Но когато е в ерекция ме е естрах да го забеля.Имам чуството че ще ме заболи и няма да мога да си върна кожичката.Когато тръгна да го забелвам повече от половината започва леко да ме боли.Дествен сам на 13 години.Мастурбирам добре ,но или ме е естрах да си го забеля защото като тръгна ми се свива целия корем и малко ме боли или просто ме е естрах.Ако можете ми помогнете.От сега благодаря

08-30-2007, 01:30
Значи искам да споделя моят проблем:Имам бели пъпчици по тестисите и по пениса.От едните няма косми от други има.Отзад на пениса имам папки и от време на време има нещо като гной незнам какво е.Пениса ми отзаде е 2/4 кафяв като започва дебело и става малко до края на пениса както и топките са ми кафяви.Мога да си забелвам пениса когато не е в ерекция без проблем.По едно време или сам останал с такаф спомен че ми е синя главичката,но когато прочетах това веднага си я погледнах и тя не е.Но когато е в ерекция ме е естрах да го забеля.Имам чуството че ще ме заболи и няма да мога да си върна кожичката.Когато тръгна да го забелвам повече от половината започва леко да ме боли.Дествен сам на 13 години.Мастурбирам добре ,но или ме е естрах да си го забеля защото като тръгна ми се свива целия корем и малко ме боли или просто ме е естрах.Ако можете ми помогнете.От сега благодаря
Това сам аз сега се регистрирах пишете на мене,а забравих да кажа че кадето е кафявото отзад имам една единствена пъпка на пениса отзаде.Незнам какво е удрях брат ми м/у краката и го оперираха,защото той имаше май същата пъпка а незнам много ме е естрах.Помогнете моля ви.

09-04-2007, 08:16
От това, което чета разбирам, че и аз имам фимоза, въпреки че това не ми е правило проблем по време на секс. Приятелката ми е малко тясна и ми е леко неудобно докато го вкарам, но след това няма проблем.
Всъщност възникна проблем един път - докато ми правеше свирка, изглежда доста се беше увлажнила главичката ми, кожичката ми се спусна зад главичката и изпитах болка ( парафимоза ), но изглежда пак заради доброто увлажнение веднага го върнах в правилната му форма :) и след краткото уточнение към приятелката ми да не го прави отново продължихме :)
В крайна сметка, след всичко прочетено мисля да отида на хирург, но да видим кога ще събера смелост :)

09-04-2007, 10:44
Значи,Знам че родителите имат частична вина за "Фимзоата",но незнам как да им кажа че трябва да се оперирам.Някак си ми е неодобно да приказвам за това с тях :(

09-04-2007, 22:10
и аз имам фимоза и също нямам проблеми, болки и т.н. по време на секс. предполагам, че наистина чувството от самия секс е по-различно, защото все пак друго е да си с обелена пишка, не знам дали заради фимозата, но когато я обеля ми е много чувствителна, дори леко се страхувам че ако си направя операция и после по време на секс няма да съм свикнал с тая висока чувствителност, но сигурно ще свикна.
имам въпрос, след операцията как изглежда пишката, постоянно обелена или пак ще мога да си я обелвам когато искам, но вече без трудности?

09-05-2007, 19:32
здравейте :) ако някой може..да ми даде да видя как изглежда горе-долу фимозата ще съм му много благодарен \:D/ \:D/ \:D/

Insulter
09-05-2007, 19:52
Никога не съм пробвал да заголвам главичката си докрай! Просто когато опитам не осещам болка, а някакво напрежение или как да го кажа.?Сякаш главичката ми не може да се промуши в отвора, оставен И , за да изелзе и да сее разруха. Тоест, когато съм възбуден и главичката ми не излиза свободен се водя фимонизиран или какво ? :)

Insulter
09-05-2007, 21:26
Здравейте, значи и аз явно имам тази фимоза обаче не мога да определя в какъв стадии е...Сега като не ми е еректирал пишока мога да си го забелвам докато не започне да се опъва ципата, но пак тясното пръстенче си личи...Като ми е твърд пишока пък мога да я заголя кожичката до края на главата , но пак тая ципа ми пречи по надолу. И когато я заголвам е малко все едно си слагам презерватив (подвивам), ама това е съвсем малко. Обаче не схванах за тази парафимоза , как така да не мога да я върна кожата обратно...Не става от самосебеси все пак трябва да я бутна малко, но чак да не мога не е...Така ли е нормално?! Та значи знам че тази ципа трябва да се разтегне с масажи и лъскане по често. Обаче ще помогне ли за намаляване на тази фимоза , ако да кажем вечер спя с оголен пишок и нали когато съм в ерекция тогава да ми се поразшири малко кожата ?! Страх ме е да не е тази Парафимоза, да не остана без пишок докато спя :smt010 Всмисъл тя кожата ми я стяга главичката, но е малко болезнено само като се напъна да го втвърдя на макс :)
И съм на 15...Ще съм много благодарен ако ми отговорите на въпросите...

от това, което описваш най-вероятно следва, че ти фимоза нямаш :) или ако има някакво подобно състояние то е слабо изразено.

когато стигнем до "късото гемче" сам ще прецениш какъв е точно проблема при теб :)

с оголен пишок няма защо да спиш, както и няма защо да се страхуваш - ти или който и да е друг - че ще останеш без пишок :) в твоя случай парафимозата е малко вероятно да се случи. но когато си играеш с любимата играчка, задължително ползвай някаква смазка. бебешките овлажняващи олио-гелове са идеални за целта

в общия случай парафимозата е остро състояние, което има драматична изява. "заклещената" зад главичката кожичка прави много бързо голям оток, прилича на раздут напрегнат балон и целия пенис е много силно болезнен. това раздуване допълнително пречи да се върне напред кожичката, затова е нужно да се отиде незабано на хирург, който ще се опита да го направи и ако не се получи - се прави операция по спешност.


ето ТАКА изглежда парафимозата и лечението и (http://www.emedicine.com/med/topic2874.htm#target1)

ТОВА също е парафимоза (http://dermatlas.med.jhmi.edu/derm/IndexDisplay.cfm?ImageID=995817158)

както и ТОВА (http://dermatlas.med.jhmi.edu/derm/IndexDisplay.cfm?ImageID=623773681)

09-10-2007, 13:52
Не виждам нищо за "късото гемче" ? Ще може ли малко и за него да напишете ? :?

п.п Мерси предварително. 8)

FlexType
09-13-2007, 01:28
Нормално ли е в покой , главичката да си е покрита изцяло, а при възбудено състояние да се забелва САМА до половината, и после аз да си я забеля до "короната,венеца, или до ръба на главичката" БЕЗ БОЛКА !!! Това фимоза ли е ?

shootera
10-01-2007, 13:29
Здравейте и аз имам проблем с оголването на главичката,но не знам точно какъв е...Самата кожа не е залепена за главичката просто точно под "окото" има някаква тънка кожичка ,която държи кожата малко част от кожата на главата и не мога да го оголя...Какъв е проблем и как да го оправя? :-s

^RunAway
10-02-2007, 22:16
а брои ли се за фимоза когато в отпуснато състояние може да се забелва а във възбудено не?

kami2006
10-05-2007, 19:16
zdraveite,bihte li mi dali suvet sina mi e na 1godina i 7meseca nalaga se operaciq ot fimoza.kakva upoika da izbera mesna ili pulna.imam opaseniq ot pulna upoika daite savet plisss

batkodoki
10-06-2007, 01:39
zdraveite,bihte li mi dali suvet sina mi e na 1godina i 7meseca nalaga se operaciq ot fimoza.kakva upoika da izbera mesna ili pulna.imam opaseniq ot pulna upoika daite savet plisss

КАТЕГОРИЧНО локална анестезия, ако анаистина се налага!

по какъв повод, къде и кой реши , че на год+7месеца е фимозен и налага вднага операция?

ти Мама или Татко си?

kami2006
10-06-2007, 19:55
zdraveite,bihte li mi dali suvet sina mi e na 1godina i 7meseca nalaga se operaciq ot fimoza.kakva upoika da izbera mesna ili pulna.imam opaseniq ot pulna upoika daite savet plisss

КАТЕГОРИЧНО локална анестезия, ако анаистина се налага!

по какъв повод, къде и кой реши , че на год+7месеца е фимозен и налага вднага операция?

ти Мама или Татко си?
kogato be6e na 9 meseca,se polu4i vazpalenie i pi6kata be6e nabrala gnoi i mnogo poduta,sled kompresi i t.n. hirurga kaza ,4e ima fimoza i trqbva da se operira.az vse otlagam i do sega tazi operaciq.hirurga durji na pulna upoika,no az se pritesnqvam mnogo.az sum ba6tata .dali deteto 6te 4uvstva silni bolki sled tazi operaciq

aamann
10-12-2007, 06:43
Вчера ми направиха операцията. От време на време имам леко кървене, но се надявам скоро да мине, докторът каза, че е нормално. ДНес пак ще ходя при него. Засега ми е изписал само едни хапчета дето пише, че убиват микроби и т.н. Тая вечер обаче беше някакъв ад, болеше ме, пареше, абе не го пожелавам на никой. ДНес ще питам лекаря, но все пак препоръчайте ми някакви аналгетици и нещо, което да ми прекрати ерекцията за определен период от време, защото нз как ще издържа така още сигурно седмица..или и аз нз колко точно продължава възстановяването... Моля ви!!!

ot4aqniq
10-14-2007, 21:31
здравейте.значи моят проблем е следният: помня че преди баща ми ми е казвал че трябва да си го забелвам докрая и помня че успявах.няколко пъти не го бях забелвал и се беше получило някакво бяло и твърдо вещество и след забелване помня че ме болеше няколко дни като уринирах(бях на 10-11 сега съм на 14).обаче от може би 2 години незнайно защо спрях да си го забелвам...и кожичката където е отпред на пениса стеснила ли се е или кво но вече мн трудно го забелвам в невъзбудено състояние и после трудно връщам кожичката обратно(без мн натиск).а когато е във възбудено състояние изобщо не може да се мисли за забелване-още при първият натиск започвам да усещам дискомфорт и малка болка.и също доколкото съм разбрал май имам фимоза.моля докторът(поне за мен е такъв) написал първото мнение да обясни защото вече ме е страх.страх ме е да говоря с родителите макар че ако е наложително ще говоря,страх ме е това и че ще боли после...дано да няма никакви проблеми след операцията(ако има такава).и забравих да кажа че когато уринирам без да дъпрам кожичката или да го забелвам(някой път ме боли като го правя) кожичката ми се издува като балон :( :( и видях че това също го има във фимозата :( ...Моля да ми отговорите дали да говоря с родителите за операция и прочие или мога да се оправя сам(а ме е страх :( )

aamann
10-15-2007, 18:46
Здравей, аз имах фимоза. Малко по-различен вид, но няма значение. Знаех, че я имам още преди повече от 2 годино, но....я от срам, я от нещо друго не бях казал на нашите. Споко, трябва да го направиш. Кажи им че мислиш, че имаш проблем и искаш да се консултираш с лекар. Ако личната лекарка ти каже, че нищо ти няма, не я слушай, настоявай да ти даде направление за уролог ;) Преди няколко дни ми направиха операцията, вярно е, че тези няколко дни не са ми особено приятно, но вече почвам да се оправям. Така че не се стеснявай, действай, защото няма смисъл да чакаш 2 години като мен, не че нещо ми е станало или съм изпуснал нещо, просто колкото по-рано, толкова по-добре :)

cracken
10-15-2007, 19:21
Здравей, аз имах фимоза. Малко по-различен вид, но няма значение. Знаех, че я имам още преди повече от 2 годино, но....я от срам, я от нещо друго не бях казал на нашите. Споко, трябва да го направиш. Кажи им че мислиш, че имаш проблем и искаш да се консултираш с лекар. Ако личната лекарка ти каже, че нищо ти няма, не я слушай, настоявай да ти даде направление за уролог ;) Преди няколко дни ми направиха операцията, вярно е, че тези няколко дни не са ми особено приятно, но вече почвам да се оправям. Така че не се стеснявай, действай, защото няма смисъл да чакаш 2 години като мен, не че нещо ми е станало или съм изпуснал нещо, просто колкото по-рано, толкова по-добре :)
Добре я разкажи малко за операцията,преди и след нея?

ot4aqniq
10-15-2007, 22:01
Здравей, аз имах фимоза. Малко по-различен вид, но няма значение. Знаех, че я имам още преди повече от 2 годино, но....я от срам, я от нещо друго не бях казал на нашите. Споко, трябва да го направиш. Кажи им че мислиш, че имаш проблем и искаш да се консултираш с лекар. Ако личната лекарка ти каже, че нищо ти няма, не я слушай, настоявай да ти даде направление за уролог ;) Преди няколко дни ми направиха операцията, вярно е, че тези няколко дни не са ми особено приятно, но вече почвам да се оправям. Така че не се стеснявай, действай, защото няма смисъл да чакаш 2 години като мен, не че нещо ми е станало или съм изпуснал нещо, просто колкото по-рано, толкова по-добре :)
Мерси за съвета.Като събера кураж ще им кажа...Може би след месец-два :( А ти сега на колко години си щом 2 години си събирал кураж значи сега си г/д на 16...Познах ли?:) И да ако може да разкажеш нещо повече за операцията и точно с какво е по-различна твоята фимоза... :)

aamann
10-16-2007, 06:21
.и забравих да кажа че когато уринирам без да дъпрам кожичката или да го забелвам(някой път ме боли като го правя) кожичката ми се издува като балон :( :( и видях че това също го има във фимозата :(

Това е разликата ;) Такова нещо не съм имал, но не мисля, че това е от голямо значение.
Да, на 16 съм. Еми самата операция, не е най-приятното нещо на света...мен само в началото малко ме пареше, щото ми сложиха там някаква течност и аз нз ква. Но след като ти сложат упойката не чувстраш нищо, усешташ, че някой те пипа там, но нищо повече(моята упойка беше местна). След операцията се чувствах като премазан от влак..изморен, нищо не ми се правеше, а и имаше болка... Първите дни трябва да си слагате стерилни марли около пениса просто, за да не запате бельото си, тъй като на мен ми тече малко гной и кръв. Но лекарят ми каза, че това е нормално. Не може да не тече малко кръв поне първия втория ден...все пак са ви изрязали част от кожата. Неприятното е вечерта, аз вече от толкова време получавам нощни ерекции, че не им обръщах внимание. В случай обаче цялата работа не беше никак приятна. Защото стане ли ти, раните се засягат и конците се изпъват(на края на операцията те зашиват там с конци, които още не са ми паднали, но очаквам до няколко дни да паднат). В първото мнение пише за някакви болкоуспокояващи и аз по-горе питах, но никой не ми отговори. Лекарят ми каза, че не може да ми препоръча нищо друго освен аналгин....ама ти питай, на теб може да ти кажат нещо друго.
Също така на мен не са ми давали извинителна бележка просто, защото тези дни сме в стачка :) Но иначе поне 4-5 дни, че и повече е хубаво да си седиш вкъщи, да си почиваш и да нямаш много физически дейности, защото може да разраниш раната, дори само като ходиш. МОето възстановяване още не е приключило, все пак не е минала и седмица от операцията, но всичко върви както трябва. В началото изобщо не бях оптимист, най-малкото, защото гледката не е никак приятна. Имам даже 2 черни рани, но лекарят каза, че и това ще мине. Но като гледам как върви мисля, че за пълно възстановяване(да не те боли изобщо паднат конците, да се махнат напълно раните) сигурно ще са нужни поне 3 седмици. Може би дълго време ще имам и някакви белези, но по горе пише, а и докторът каза, че това не е никакъв пробллем и всичко ще се оправи с времето :)

bigjo
10-16-2007, 08:10
има въпрос

голям проблем ли е фимозата при правене на секс, може ли да се прави нормален секс ?

Silver Club
10-18-2007, 17:45
ще може ли някой който е претърпял такава операция да си даде скайпа за да го попитам нещо? :roll:

SamRothstein
10-19-2007, 11:32
-"ако ме обрежат няма ли да стана турчин?" - не, няма. :) ще станете нормално младо момче ползващо свободно члена си по предназначение. Обрязването е изключително стара човешка практика, практикувало се е хиляди години преди да се появи Исляма или турците. Исляма само заема тази полезна за времето си практика, никъде в Корана няма изискване за обрязване за да бъдеш мюсулманин. Нещо повече - сам Господ Иисус Христос е обрязан на осмия ден след раждането Си, каквато е традицията тогава, така че няма никакъв проблем християнин да се обреже щом сам Христос е обрязан. Вижте е някой православен Църковен календар какво празнуваме на 1 януари всяка година - "Обрезание Господне". :)

Полезна е повече от спорно. Отвори статията в Уикипедия (на английски обрязване е Circumcision) и прочети аргументите против, които не са никак малко.

TheKiddd
10-19-2007, 19:36
човече не се бой и аз минах през тази операция,даже гаджето ми жика че секса бил по добър. има само плусове след процедурата

ot4aqniq
10-19-2007, 19:57
човече не се бой и аз минах през тази операция,даже гаджето ми жика че секса бил по добър. има само плусове след процедурата а да питам сички дет са минали операцията...след това има ли нужда от ззабелване или?и също вярно ли е че след това сексът нямал да бъде толкова хубав от примерно на необрязан мъж без проблеми с пениса?
благодаря предварително :) :)

Silver Club
10-19-2007, 20:42
Aма "TheKiddd" след операцияте колко време се възтановяваше и ако може разкажи малко,щото съм супер притеснен,а трябва да се подложа на такава операция ](*,)

dixo
10-24-2007, 15:14
zdr
Ot pro4enoto mislq 4e imam sinehii. Zna4i kato bqh maluk nqkav lekar idva6e i mi opuva6e koji4kata i mn bole6e. Ot tova ne se orpavih. Kato bqh na 9-10 pak me vodiha tozi put drug lekar me pruska s ne6to po glavi4kata i posle s nqkav instument mi pravi ne6to i adski bole6e. Ot tova v momenta po4ti mi se zagolva glavi4kata. Kakvo da pravq? Sinehiite ne se opravqt s obrqzvane nali? на 14 съм

vendenio
11-03-2007, 18:07
По принцип мога да си забеля кожичката , след главичката , но стига след главичката и повече неможе . Веднага след коронката на главичката и проблема е в гемчето , май . Искам да попитам само , гемчето , лекар ли трябва да го премахте ?

batkodoki
11-06-2007, 18:48
здравейте.значи моят проблем е следният: помня че преди баща ми ми е казвал че трябва да си го забелвам докрая и помня че успявах.няколко пъти не го бях забелвал и се беше получило някакво бяло и твърдо вещество и след забелване помня че ме болеше няколко дни като уринирах(бях на 10-11 сега съм на 14).обаче от може би 2 години незнайно защо спрях да си го забелвам...и кожичката където е отпред на пениса стеснила ли се е или кво но вече мн трудно го забелвам в невъзбудено състояние и после трудно връщам кожичката обратно(без мн натиск).а когато е във възбудено състояние изобщо не може да се мисли за забелване-още при първият натиск започвам да усещам дискомфорт и малка болка.и също доколкото съм разбрал май имам фимоза.моля докторът(поне за мен е такъв) написал първото мнение да обясни защото вече ме е страх.страх ме е да говоря с родителите макар че ако е наложително ще говоря,страх ме е това и че ще боли после...дано да няма никакви проблеми след операцията(ако има такава).и забравих да кажа че когато уринирам без да дъпрам кожичката или да го забелвам(някой път ме боли като го правя) кожичката ми се издува като балон :( :( и видях че това също го има във фимозата :( ...Моля да ми отговорите дали да говоря с родителите за операция и прочие или мога да се оправя сам(а ме е страх :( )

здрвей :)

от това, което описваш категорично мога само едно да ти кажа: не, сам няма да можеш да се оправиш!
рано или късно ще се наложи да потърсиш помощ от специалисти и в твоя случай колкото по-рано, толкова по-добре.

във фимозата няма нищо срамно - това е много често срещано състояние днес и за щастие лесно поправимо. няма защо да се срамуваш да споделиш с родителите си за това! те са възрастни хора, гледат по различно на тези неща, а и всеки родител иска най-доброто за детето си, така че спокойно можеш да разчиташ на тяхната безрезервна подкрепа и помощ! не отлагай! :)

щом балонира при уриниране, риска да се появи възпаление е много голям и ако това се случи първо възпалението ще се лекува, а чак след това самата фимоза. затова един съвет: докато решеи да споделиш проблема с родителите си, винаги при уриниране внимателно лекичко разкривай отворчето на пишока.

и все пак не отлагай!

batkodoki
11-07-2007, 00:18
По принцип мога да си забеля кожичката , след главичката , но стига след главичката и повече неможе . Веднага след коронката на главичката и проблема е в гемчето , май . Искам да попитам само , гемчето , лекар ли трябва да го премахте ?

току що дописах основната тема в раздела и "КЪСО ГЕМЧЕ". погледни там и пиши дали това решава проблема ти.

ако не - пиши пак и ще се опитаме да помогнем :)

но ако можеш да забелиш главичката до "след коронката" БЕЗ неприятни усещания и БЕЗ гемчето да те боли и опъва, може просто да имаш дълга кожичка, която да се нагъва зад коронката :)

vendenio
11-07-2007, 23:49
Мерси много за информацията , но имам още едно въпросче само , май . При всеки мъж ли с късо гемче , то се разкъсва след полов акт и последиците са толкова сериозни след това ?

Jvg0
11-08-2007, 17:09
Пичове не бързайте да се обряазвате в чикиите му е маиката както се казва от този форум разбрах че имам фимоза и въобще не можех да го забелвам,а вече като е спаднал го забелвам и като е в възбудено състояние повече от половината може и до края но не искам да напрягам кожичката леко по леко все по не горе се мести така че не бързайте да се обрязвате първо се помачете сами но не и да направите някоя беля леко по леко за 2-3 месеца макс ще се оправите :)

proformance
11-12-2007, 12:47
пичове помагаите ,разгледах картинките които показжат какво е късо гемче, обаче при мен не е чак толкова че да ми опъва главичката надолу, но при секс в началото ме боли и после си е добре :grin: , дори последния път ми се получи малка цепнатинка която ме боли когато го опъна. Когато е с презерватив това не се получава, дали и аз имам късо гемче :-o или си е нормално да е така, приятелката когато си играе с пишлето ми, после гемчето ме дразни сякаш е било разпъвано. Много е кофти като знам че и тя се притеснява.
Ако е за премахване , дали има влияни е и на чувственоста на пениса, нали все пак гемчето е път от нерви
Благодаря на тези който биха ми отговорили.

MaStaRa
11-15-2007, 19:13
Здравейте ...да ви питам .. Първо ме е много срам да кажа на майками и изобщо да си говоря на такава тема с нея ..или с бащами ..+ това незнам дали имам проблем..вие ще трябва да решите..като пениса ми е в ненадървено състояние..съвсем спокойно си обелвам главата..в надървено състояние..просто неискам..боли ..смисъл не боли ама трудно става :-| :neutral: :neutral: ..помогнете моля ви .. ...дано някой скоро ми отговори ... :-# :-# :-# :-# :-# на 16 .. съм ...уф много ме е страх да говоря с наще ...кажете ми нещо ..как да процедирам

Silver Club
11-15-2007, 21:26
Ем как да ти кажа преди една седмица си направих операцията не е най-хубавото нещо но при мен си беше наложащо :( Ам при мен и гемчето беше късо и го одрязаха сега го няма и май е 1000 пъти по добре иди на Уролог и говори с него и мен ме беше страшно мн срам но нямах избор :roll:

MaStaRa
11-16-2007, 06:13
каде мога да намеря и консултирам с уролог ? :-k

cracken
11-16-2007, 10:20
каде мога да намеря и консултирам с уролог ? :-k
Ако си от София ти препоръчвам да отидеш до Александровска болница.Там ходип при уролог и там се обрязах заради фимозата : :)

MaStaRa
11-17-2007, 13:15
дали мога да го направя без знанието на родителите ми..смисъл не искам да им казвам такива работи .. #-o :cry: :(

Silver Club
11-17-2007, 14:22
Ако нямаш 18 :? Ще те накара да утидеш с някой от родите ли те ти....

cracken
11-17-2007, 21:01
Първо без подписи на родители няма как да стане ! Няма от кво да те е срам ;)

nyx
11-17-2007, 22:00
хаха естествено,че няма нищо срамно...това е нещо съвсем нормално... порно звездите,даже дори шоу звездите (Слави Трифонов) се обрязват защото е много хигиенично удобно и полезно...аз съм на 18. До преди 2 години също имах такъв проблем...Години наред мислех че ще се оправя с повече чикии ама не ставаше...кожичката ми се отпускаше малко по малко,ама след време пак се свиваше.И реших да говоря с нащте.Кзах им и отидохме при хирург.Оперираха ме след няколко дена...Операцията не е нищо сложно или страшно...Продължи по малко от половин час.Е болак имаше-но оцелях :) и по-точно болката беше когато упойката ме отпусна,което стана след обяд и ме боля до вечерта.Наистина си беше силничка болчицата ама на другия ден беше по добре...Не мога да кажа за колко време се възтанивих ама помня че дори си бях ударил 2-3 чикии още преди да ми беше зарастнала операцията щото все пак мъже сме...имаме си нуждите.И всичко си мина наред...Ся е много по яко-свършвам по-бавно,няма нужда да спазваш няква строга хигиена-се едно си миеш ръцете-нито опъваш кожички нито нищо...А и операцията не е кой знае колко съкпа-на мене ми взеха 150 лв...е за някои хора са доста пари, както беше и за наще ама за сметка на това реших един много сериозен проблем...Някой каза че прави секс при положение че има фимоза...Не знам как е ама не мисля че е много препорачително...А относно това да го направиш без знанието на ваще...Няма как да не разберат...То си личи по походката...

cracken
11-17-2007, 22:22
Ами с фимоза при секс може да развиеш ПАРАФИМОЗА което е доста лошо (на 1вата страница е обяснено) ами нека и аз по разкажа малко...
Понеже при мен кръвоносните съдове били много възпалени и явно някой не си свърши работата добре ме болеше при операцията... а бе доста си ме поболя препитих се 131312 пъти :) , забелязах, че преди операцията имах 90 удара в минута, а по време на операцията стана 150 :) .Някак си изтърпях докосването на игли, пинсети и други такива в уж безчуствената ми главичка, иначе резането не се усещаше, но в един момент замериса на изгоряло :) След като видяха ,че болката при шиенето не мога да я понеса ме упоиха.След като се събудих ме преместиха на легло и стоях 5 часа в болницата и се прибрах. Първите дни беше ужас, ставал сам по 10 пъти от ерекциите и опъването на конците, след това почна да се пооправя гледката и ДНЕС 5 дена след операцията отока почти изчезна и остава само конците да си паднат :)
Та ако некой има въпроси за обрязването нека пита :)

GD
11-17-2007, 22:48
Здравейте на всички искам да кажа че много е полезна тази тема. Аз искам да попитам след като съм въвъ ерекция и съм забелил главичката на пениса, защо кожичката не се опъва докрай смсъл че е по - дълга ли ин трябва да ида да ме прегледат моля ви кажете ми, защото така и така неразбрах дали имам някакъв проблем :cry: :cry: :cry:

vendenio
11-18-2007, 18:44
Май имаш късо гемче , но аз не разбрах задължителна ли е операцията при късо гемче ?

Silver Club
11-19-2007, 19:42
Аааааа нз ама аз много се кефя сега пишока ми изглежда доста по-голям :grin: иначе и аз да разкажа за моята операция,а тя беше преди седмица и 2-3 дена.Ами и мен ме беше супер много срам от наще обаче няма за къде да чакам просто...Първият път отидох сам при уролога и влизам аз вътре и доктора ми вика:Сваляй гащите и аз някъв ама тука ли?(а и сестрата беше хубава ама не гледаше,както и да е)И свалям аз гащите и той ми вика давай заголвай.....после ми каза че нищо ми няма,ама му казах,че при ерекция не ми се заголва и ми каза,че ще трябва да ида с родител...иначе вика не мога да та остая гола глава без да знае баща ти :D След 2 седмици отидах с баща ми и доктора му разказа какво представлява манипулацията и след 3 дена бях в болницата.Отидах в 8 в болницата и в 9 ме настаниха и след 30 мин ме вкараха в операционната базиках се с докторите,щото знаех,че после ще се издухам много.И така легнах и очаквах да ми сложат местна опойка в гръбнака,обаче доктора вика той ще шава много(доста съм ЛУД :-P )и ми сложиха една маска на лицето,викам на доктора:Що райски гас е докторе и докато го кажа заспах,а и май е по-добре пълната упойка,щото после ми казаха,че местната нямало да ми я бият в гръбнака,а в ЧЛЕНА и след 20мин някъде бях горе в стаята.Нищо не усешах във смисъл нямаше болка,обаче след 2-3 часа след операцията взе да ми тече кръв,марлята се напълни с кръв и доктора дойде да ми я смени,и след като ми я смениха веднъж след 4-5 часа пак кръвна и доктора ми удари еден шев(а в крайна сметка се оказа,че не е било нужно обаче мен от кръв мн ме е страх и сам съм си бил виновен,има едно Хематомче му викаше доктора от там се е оттичала кръвта)и ща неща наложи се да спа в болницата,всичко мина нормално вечерта само дето не успях да спя :( на сутринта пак ми смениха марлята и ме пуснаха в къщи.след 2 дена отидох да ми махнат голямата марля и ти слагат малка,после започваш да правиш бани с Калиев Перманганат и като стана една седмица от операцията отидох пак на преглед и лекаря ми каза вече да махам превръзката за да свиквам и от вчера съм без превръзка,а ерекциите са нещо нормално гадно е,защото конците се опъват и първите дни наистина много малко се спи аз бах много смешен със едно фенерче вечер си го гледах на 1-2 часа през ноща,дали всичко е наред.И така ходя си на даскало почивах само един ден,и даже и на зала си ходя и сичко си е нормално...Написах толкова подробно защото бях пуснал тема и никой не ми писа и сега поне който,ще си прави подобна операция да знае какво да очаква...

batkodoki
11-19-2007, 20:42
Мерси много за информацията , но имам още едно въпросче само , май . При всеки мъж ли с късо гемче , то се разкъсва след полов акт и последиците са толкова сериозни след това ?

никой НЕ може да даде еднозначен отговор на този въпрос.

както няма две еднакви човешки лица, така няма и две еднакви момчешки пишки. винаги е абс индивидуално , но общата практика е показала, че има няколко "сценария":

- "късото гемче" е толкова силно изразено, че при опит за коитус/секс/ от болка рефлекторно пишока "спада", губи ерекция и секса става невъзможен...

- "късото гемче" е средно изразено - тогава макар, че позволява акта, то той е насилствен, има болка и дърпане, но момчето доказвайки своята "мъжественост" продължава заради едната чест....

- "късото гемче" е слабо изразено - дърпа и понаболява, но нали е важно "кФо ше каже тя на приятелките си" - трябва да се представим добре....

и в трите случая рано или късно ще разкъсате гемчето, когато то е късо!

GD
11-20-2007, 09:39
Ами май имам късо гемче и ми предстои операция някой може ли да ми каже как е и дали боли много и колко време трае операцията :cry: :cry: :cry:

KAKASHI SENSEI
11-20-2007, 09:57
гадно на мен са ми правили операция на бай пешо

GD
11-20-2007, 10:02
гадно на мен са ми правили операция на бай пешо

и как беше разкажи моля те болеше ли много?

KAKASHI SENSEI
11-20-2007, 10:08
не биха ми две инжекчи и са е супер

kkkl
11-21-2007, 10:30
И аз мисля че имам фимоза и скроо ще се подложа на операция ,но има едно усложнение...главичката ми е възпалена..искам да знам каква е процедурата . Първо възпалението ли се лекува?Също така имам и проблеми с уринирането , често е и по-изявено нощем като е на етапи , в смисъл някой път не ми се ходи толкова често но някой път ми се ходи.Преди ми ставаше на балон като уринирам..това е признак за фимоза , нали? Но освен фимоза може ли да има нещо друго?

Silver Club
11-21-2007, 19:25
Иди на Уролог и не се притеснявай от нищо.... просто преглед,той ще ти каже най-точно :)

kkkl
11-21-2007, 20:32
Абе едната страна ми се забелва по-лесно , на другата имам нещо като ЦИПА , която свързва вътрешната част на кожата с главичката.Имам чувството че ако я нямаше ще мога да си го оголвам...Този 'израстък' брои ли се за фимоза?

Silver Club
11-22-2007, 08:00
Ами на мен точно на това ми правиха операция :) Това е "Гемче-то" и явно ти е късо и трябва да се одреже,но пак ти казвам иди на Уролог!!!Сега съм без Гемче и нямам никакви проблеми...

kkkl
11-22-2007, 08:30
Ок..тия дни ще събирам смелост да кажа на наще.. :-D

KAKASHI SENSEI
11-22-2007, 08:38
и на мен от тва ми правиха

Greedy
11-23-2007, 10:58
Добре, кажете къде сте се оперирали? Особено тези с късото гемче? Обмислям през декември и аз да се подложа на операция, но незнам къде са добри...

cracken
11-23-2007, 11:59
Добре, кажете къде сте се оперирали? Особено тези с късото гемче? Обмислям през декември и аз да се подложа на операция, но незнам къде са добри...
Аз направо се обрязях в Александровска болница!

Silver Club
11-23-2007, 17:08
Във всяка по-голяма болница го правят,да не кажа всяка болница.

ot4aqniq
11-24-2007, 10:40
Във всяка по-голяма болница го правят,да не кажа всяка болница.А пич да те питам сега след операцията нещо повече трябва ли откъм страна хигиена или?Че аз ся на наще ще кажа сиг към началото на декември та да знам.И също тея 10 дена дето ти е марля и прочие ти къпеш ли се нещо...как го поддържаш чист.Благодаря предварително за отговора :)

Silver Club
11-24-2007, 20:49
Ми като маймуна се къпя :grin: ,не е слагам една шумоляща торбичка на гологлавия и една ластичка одзаде и се къпя съвсем нормално,ама т'ва само с марлята иначе сега се къпя съвсем нормално,даже утре съм на преглед,да видим какво,ще каже доктора...

GD
11-25-2007, 08:30
Абе аз като гледам всички прибегват до уролога хахахахаха :-D

cracken
11-25-2007, 10:01
Ми като маймуна се къпя :grin: ,не е слагам една шумоляща торбичка на гологлавия и една ластичка одзаде и се къпя съвсем нормално,ама т'ва само с марлята иначе сега се къпя съвсем нормално,даже утре съм на преглед,да видим какво,ще каже доктора...

Обрязан ли си?

batkodoki
11-25-2007, 16:53
И аз мисля че имам фимоза и скроо ще се подложа на операция ,но има едно усложнение...главичката ми е възпалена..искам да знам каква е процедурата . Първо възпалението ли се лекува?Също така имам и проблеми с уринирането , често е и по-изявено нощем като е на етапи , в смисъл някой път не ми се ходи толкова често но някой път ми се ходи.Преди ми ставаше на балон като уринирам..това е признак за фимоза , нали? Но освен фимоза може ли да има нещо друго?

задължително първо трябва да се излекува възпалението (освен ако не е мн спешен случай) и после да се прави операция ако се налага.

възпалението създава силно кисела среда в тъканите и в тази среда локалните анестетици/местната упойка се разлага изключително бързо като не се постига пълно обезболяване, както в нормалния случай. това води до неприятни болезнени усещания по време на самата операция, които ако няма възпаление не се получават понеже упойката си действува в пулнота.
тук ппише едно момче cracken, при него се е получил точно този неприятен ефект.

когато има възпаление и се налага операцията все пак да бъде извършена за обезболяване се ползват други методи, не локална анестезия

Silver Club
11-25-2007, 20:03
"Cracken" колкото и да не искам да го кажа,Да обрязах се просто нямах друг избор. :|[/quote]

batkodoki
11-25-2007, 20:17
"Cracken" колкото и да не искам да го кажа,Да обрязах се просто нямах друг избор. :|[/quote]

след като Авраам - бащата на Евреите, Иисус Христос - бащата на Християните, Мохамед - бащата на Мюсюлманите са били обрязани - ти какъв Си че да се срамуваш че приличаш на тях?!

cracken
11-25-2007, 21:22
"Cracken" колкото и да не искам да го кажа,Да обрязах се просто нямах друг избор. :|[/quote]
Защо да не искаш да го кажеш??? И аз се обрязах преди 2 седмици и изобщо не съжалявам!!! Имах фимоза и се спрях на тази манипулация , за да се реши този проблем ЗАВИНАГИ... сега и хигиената е много проста , се едно си миеш ръцете. Или ти се притесняваш от това някой да е ти се подиграва и да ти вика "РЕЗАН" ??? На мене само конците останаха да си паднат до една седмица би трябвало... НЕ СЪЖАЛЯВАИ!!!

l2p4fs
11-25-2007, 22:45
deleted

GD
11-26-2007, 08:19
Здравейте на всички и мен ме обрязяха понеже имах късо гемче току що се прибирам от болницата операцията беше много бърза болеше малко защото ме намазаха с нещо много гадно и щипеше много гадно и като ми забиха местната упойка в пениса също болеше и по време на операцията болеше но сега съм по добре радвам се че отидох на уролог поздрави на всички дано вие нямате такива проблеми като мене :wink:

Silver Club
11-26-2007, 08:55
GD поздравления батка :) и аз се чувставам отлично след операцията.А Cracken значи горе долу по едно време сме си направили операциите при мен днес става 2 седмици и 3 дена от операцията ама конците ми паднаха преди 2-3 дена начи и при тебе трябва да падат вече днеска,ще отида на преглед да видя какво ще ми каже лекаря,а за притеснението малко ми е тъпо,защото до онзи ден виках по стадионите на турците "Резаци" а сега съм един от тях,ама е за добро не съжелявам...

cracken
11-26-2007, 11:21
GD поздравления батка :) и аз се чувставам отлично след операцията.А Cracken значи горе долу по едно време сме си направили операциите при мен днес става 2 седмици и 3 дена от операцията ама конците ми паднаха преди 2-3 дена начи и при тебе трябва да падат вече днеска,ще отида на преглед да видя какво ще ми каже лекаря,а за притеснението малко ми е тъпо,защото до онзи ден виках по стадионите на турците "Резаци" а сега съм един от тях,ама е за добро не съжелявам...
Ами ирония, и аз така виках дори и сега ми се случва да кажа някоя такава реплика :)... мене ме оперираха на 5 , което прави 14 дена. Дано конците да паднат по-бързо

Silver Club
11-26-2007, 17:24
А значи си бил преди мен :D моята операция беше на 9-ти,а днес бях на преглед и ми е останал 1 конец.Доктора ми каза повече да не ходя и баните с калиев перманганат ми каза повече да не ги правя....

cracken
11-26-2007, 20:33
А значи си бил преди мен :D моята операция беше на 9-ти,а днес бях на преглед и ми е останал 1 конец.Доктора ми каза повече да не ходя и баните с калиев перманганат ми каза повече да не ги правя....

Епа аз само в началото правих с смрадлика и други такива... Сега като че ли от едната страна 1-2 конеца са се изпарили :D , а иначе при тебе отока колко време продължи ?

Sex_master
11-26-2007, 21:24
Абе хора аз преди 2 години не можех да си забелвам главичката ама сега да чукна на дърво нямам такъв проблем! Нито ме боли нито нищо ! Възможно ли е да съм се оправил с времето

Silver Club
11-27-2007, 18:29
Епа аз само в началото правих с смрадлика и други такива... Сега като че ли от едната страна 1-2 конеца са се изпарили Very Happy , а иначе при тебе отока колко време продължи ?

Ами при мен докато бях с превръзката само тоест по-малко от седмица

Smokk
12-04-2007, 07:17
И аз май имам фимоза.. на 14 години съм в ерекция немога да си го забеля ..Може и да мога,но като опитам много ме е естрах и малко ме боли .. Може ли да ми стане нещо ако напъна ?Но в покой си го забелвам без проблем ..

Silver Club
12-04-2007, 17:18
Ми много вероятно е да нараниш и разкъсаш Гемчето ако наистина имаш Фимоза,при моята си бях прецакал Гемчето в опитите си да го заголя надървен....УРОЛОГ----> ;)

dixo
12-05-2007, 09:09
zdr
Ot pro4enoto mislq 4e imam sinehii. Zna4i kato bqh maluk nqkav lekar idva6e i mi opuva6e koji4kata i mn bole6e. Ot tova ne se orpavih. Kato bqh na 9-10 pak me vodiha tozi put drug lekar me pruska s ne6to po glavi4kata i posle s nqkav instument mi pravi ne6to i adski bole6e. Ot tova v momenta po4ti mi se zagolva glavi4kata. Kakvo da pravq? Sinehiite ne se opravqt s obrqzvane nali? на 14 съм

Silver Club
12-05-2007, 12:48
Ми няма к'во да питаш нас утивай при Уролог!!!

med_boy
12-05-2007, 13:28
Silver , Cracken и аз преди 13 дена претърпях тази операция та вапроса ми е кога падат конците , оттока и раничките около конците следствие от шиенето , колко време се правят бани с смрадлика и кога пада чуствителността а и от кога почнахте да се къпете и как се чуствате вече , предварително ви благодаря

cracken
12-05-2007, 15:48
Silver , Cracken и аз преди 13 дена претърпях тази операция та вапроса ми е кога падат конците , оттока и раничките около конците следствие от шиенето , колко време се правят бани с смрадлика и кога пада чуствителността а и от кога почнахте да се къпете и как се чуствате вече , предварително ви благодаря
Еми на мене конците почти ми паднаха, остана един като са минали около 20 дена от операцията, около 20 дена и трябва да ти паднат. Проблем с чуствителността вече нямам, в началото имах доста голям проблем, всеки допир беше неприятен, но малко по малко стана работата, а и аз обличах дрехи на 4тия ден от операцията и ходех като патица, но свикнах :) Отока ми спадна до седмица ! Не виждам да имам някакви рани по пеница ! Аз лично само 5-6 пъти сам правил бани с квото и да е. Почнах да се къпа на 2рата седмица. Сега се чуствам перфекно , не съжалявам, че го направих въпреки сичко :) Ако те инт нещо други питай

med_boy
12-05-2007, 18:06
Cracken на мене всичките шевове са покрити с рана ( коричка ) защото имаше усложнение и са ми засегнали капиляр като са шили и целия е в рани и за това те питах а притебе на 20 ден всичко вече е наред така ли , при тебе нямаше ли ранички никъде

cracken
12-05-2007, 18:51
Отиди при доктора който те е оперирал да те погледне най добре ! Иначе при мене всичко си е на ред ,но и при мен имаше проблем кръвоносните съдове били разширени и не ме фана много добре опойката и се наложи да ме опоят...

batkodoki
12-06-2007, 10:57
И аз май имам фимоза.. на 14 години съм в ерекция немога да си го забеля ..Може и да мога,но като опитам много ме е естрах и малко ме боли .. Може ли да ми стане нещо ако напъна ?Но в покой си го забелвам без проблем ..

щом има болка, която пък и поражда страх - няма защо да рискуваш с "напъване"!
пениса НЕ е мускул, а много фин и лесно раним орган, при него нищо не се получава насила и в буквалния и в преносния смисъл :)

batkodoki
12-06-2007, 11:21
zdr
Ot pro4enoto mislq 4e imam sinehii. Zna4i kato bqh maluk nqkav lekar idva6e i mi opuva6e koji4kata i mn bole6e. Ot tova ne se orpavih. Kato bqh na 9-10 pak me vodiha tozi put drug lekar me pruska s ne6to po glavi4kata i posle s nqkav instument mi pravi ne6to i adski bole6e. Ot tova v momenta po4ti mi se zagolva glavi4kata. Kakvo da pravq? Sinehiite ne se opravqt s obrqzvane nali? на 14 съм

от това, което описваш - много е вероятно да се касае за синехии, особено ако в и в покой не успяваш да оголиш пишока. синехиите за разлика от фимозата са лесни за диагностициране - при определено положение просто се вижда, че кожичката е слепнала.

съвета да се консултираш с андролог/уролог/хирург е добър, но без да ти обяснят предварително какво мислят да правят и без прилагане на обезболяващи средства - не се съгласявай на никакви манипулации. в основната тема съм описал защо.

и споко :) слепванията не налагат обязване ако не са съчетани с друго, но пък нали виждаш от пишештите тук момчета, че обрязването по медицински показания не създава проблеми, а ги решава :)

batkodoki
12-06-2007, 11:32
Silver , Cracken и аз преди 13 дена претърпях тази операция та вапроса ми е кога падат конците , оттока и раничките около конците следствие от шиенето , колко време се правят бани с смрадлика и кога пада чуствителността а и от кога почнахте да се къпете и как се чуствате вече , предварително ви благодаря

конците ще паднат когато им дойде времето :)
за отока важи приблизително същото :)
различно е, защото зависи от много и различни строго индивидуални фактори.

хирургът би следвало да ти е обяснил за баните с лайка, смрадлика, калиев перманганат - аз лично предпочитам първите две, особено при пациенти в млада възраст, понеже с калиевия перманганат много лесно биха могли да се изгорят предозирайки кристалчетата на принципа "колкото по-силен разтвор - толкова по-добре", но ако им се обясни подробно и той става :)

че раничките имат корички обикновено е добър признак.
за къпането - едно момче беше споделило добър опит: полиетиленова кесийка на пишока или шапка за баня :) като внимаваш все пак да не Го мокриш. след банята - една антисептична баня само на пишока.

med_boy
12-06-2007, 17:34
Батдоки мерси много за инфото днеска ходих при Д-р Кацаров и каза че всичко е наред още един път 10х

Silver Club
12-06-2007, 19:57
Silver , Cracken и аз преди 13 дена претърпях тази операция та вапроса ми е кога падат конците , оттока и раничките около конците следствие от шиенето , колко време се правят бани с смрадлика и кога пада чуствителността а и от кога почнахте да се къпете и как се чуствате вече , предварително ви благодаря
Ами аз вече нямам никакви конци,за раните воабще не се притеснявай просто няма как да ги няма аз имах много и паднаха баните ги правих доста време аз ама се едно няма да ти навредят(около 16-17 дена)За чуствителността ами аз винаги съм си носил плътни боксерки и нямах никакъв проблем с чувствителността(само като ритам малко е гано ама вече свикнах и си прая здрави мачове)За къпането ами 4-5 дена след операцията се изкъпах за първи път,с една шумоляща торбичка и една ластичка я придържаше :-D Чувствам се идеално единственото което ме притеснява е,че от ляво ми правиха допълнителен шев(явно при много се получава леко усложнение)и ми е леко крив ама ше са опрай,няма къде да ходи,а плюсовете след операцията са много!!!Предпазваш се ор рак на пениса,предпазваш и жената при акт от рак на матката,по издръжлив ставаш(последното го казвам от личнен опит :P)

med_boy
12-07-2007, 10:41
а оттока когато ти падна Silver , и като паднага раните и конците кожата беше ли ти сбръчкана се едно мислеше ли че ще останат някакви белези. И кой ден ти паднаха раните и конците

Silver Club
12-07-2007, 12:47
а оттока когато ти падна Silver , и като паднага раните и конците кожата беше ли ти сбръчкана се едно мислеше ли че ще останат някакви белези. И кой ден ти паднаха раните и конците
Да е батка,в началото е сбръчкан и грозен,и белези има ама те ще се оправят поне така съм чувал,ае няма страшно и аз много се шашках ама няма страшно ;)

med_boy
12-07-2007, 15:18
а не разбрах само оттока кога ти спадна ?И на кой ден почна да правиш секс !!!

dixo
12-07-2007, 20:10
zdr
Ot pro4enoto mislq 4e imam sinehii. Zna4i kato bqh maluk nqkav lekar idva6e i mi opuva6e koji4kata i mn bole6e. Ot tova ne se orpavih. Kato bqh na 9-10 pak me vodiha tozi put drug lekar me pruska s ne6to po glavi4kata i posle s nqkav instument mi pravi ne6to i adski bole6e. Ot tova v momenta po4ti mi se zagolva glavi4kata. Kakvo da pravq? Sinehiite ne se opravqt s obrqzvane nali? на 14 съм

от това, което описваш - много е вероятно да се касае за синехии, особено ако в и в покой не успяваш да оголиш пишока. синехиите за разлика от фимозата са лесни за диагностициране - при определено положение просто се вижда, че кожичката е слепнала.

съвета да се консултираш с андролог/уролог/хирург е добър, но без да ти обяснят предварително какво мислят да правят и без прилагане на обезболяващи средства - не се съгласявай на никакви манипулации. в основната тема съм описал защо.

и споко :) слепванията не налагат обязване ако не са съчетани с друго, но пък нали виждаш от пишештите тук момчета, че обрязването по медицински показания не създава проблеми, а ги решава :)
Ami az purvo kato bqh malak nekav pedal(lekar uj) idva6e i mi go opuva6e
bez upoika bez ni6to i stra6no bole6e polse 1 sedmica edva pikaeh i taka nqkolko puti i ni6to ne opravi est. Posle na 9 kato bqh me vodiha pri nqkav deto mi go pruska s ne6to i posle s nqkav instrument mi prai ne6to i pak bez upoika i be6e po bolezneno i ot predi ama pone togava do golqma stepen mi se zagoli i sq po4ti na cqlo se zagolva ama kum kraq e slepnato

Mimo92
12-08-2007, 04:15
Здр. на всички
аз прочетох добре всички мнения изобщо всичко писано по темата
и мисял че ФИМОЗА
но проблема е там че преди време некаде 2 години можех да си я забелвам нормално после просто забравих и ми прваше впечатление че вече немога да я забелвам както преди
т.е
преди можех и в възбудено и в нормално състояние да я забелвам ( а и помня как като малък маика ми я забелваше и обесняваше че трябва да го правя )
и знам че тогава нямах пролбем но четох че ФИМОЗА може да възникне и по касно не при самото раждане
Та сега след като четох темата ме е изтрах да си забеля пишока :) леко паника има
но си мисял чи при покои мога
но в възбудено състояние не мога
т.е тя сама се забелвя некаде 1/4 от главичката но после ако натисна малко да я забеля повече не че ме боли ами някак си дискомфортно ми е и ме е страх
И междо другото с водичка т.е докато се капя преди 6-7 месеца година можех и 2та вида.. нали спокоино си ласках под душа :oops:
и сега си ласкам но не си забелвям главичката до доло
но не изпитвам болка при унириане ласкане и така нататак просто при ласкане на пишока не забелвам цялата главичка :-( а 1/3 некаде
Мисля си че сам в начален стади на ФИМОЗА
или пак може би моята не марливост 1 година и нещо е довела до това
незнам =(
но се пак с водичка ( намокрен ) мисля че мога да го забеля но сега ме е страх да упитам
чудя се дали да не отида да ме прегледат ( наи доброто в случея мисля )но стария ми лекар редовно ми я забелваше преди година последно и я гледаше нямаше проблем но тогава не си спомням да имах пролбем
да не би ся да се стресирах и да ме е страх по смело да я забеля . или пак може би наистиан сам в начална фаза на ФИМОЗА
моля за съвети ( то е ясно че сиг тея дни ще ходя на доктор да видим какво ще каже )
относно маика ми т.е родителите не е пролбем такаче но за секи случеи искам и вашето мнение понеже имам доста страх от блиници.. т.е такива згради и даже като бях болен от бронхит плевмония и други по тежки болести сам ги прекарвал; в къщи защото като осетя миризма на болница или самата зграда се побарквам тотално =(
иначе не е проблем да отида при личен лекър или некаде др само да не се стига до операция че ще му мисял тогава как да я прая в кащи ала бала =(
п.п на 15 сам в момента =) и искам ако имам пролбем да го отстраня от сега

med_boy
12-08-2007, 07:30
Д-р Милен Кацаров : преглежда в понеделник и сряда от 14.30 до 16.30 на Шандор Петьофи 39, София. Тел .02/ 852 58 52
andrologia.hit.bg , преглед 20 лв , операцията е 100 лв не лежиш в болница пускате да си ходиш веднага !!! Мисля че като за първо време това ти е достатъчно. Успех

Silver Club
12-08-2007, 11:46
а не разбрах само оттока кога ти спадна ?И на кой ден почна да правиш секс !!!
Ами оттока,честно да ти кажа като ми паднаха около половината конци и оттока падна,иначе за Секса не съм пробвал обаче в близките 2 седмици,ще опитам,много рожденни дни се събират Декември и ако не опитам с гологлавия... :?

med_boy
12-08-2007, 18:40
Silver , добре за секса още не си а за чикия на кой ден почна да правиш слд операцията, че не се издържа вече 16 дена

med_boy
12-08-2007, 18:40
Silver , добре за секса още не си а за чикия на кой ден почна да правиш слд операцията, че не се издържа вече 16 дена , и Cracker да каже и той кога е бил готов да го използва

Mimo92
12-08-2007, 18:54
Ами още нещо да питам
Колко пари се земат з преглед ( само да ме прегледат дали ми е добре пишока или е зле =) ?
доло горе 15-25?
Мерси предварително :-$

Silver Club
12-08-2007, 19:51
Ами ня 2-рата седмица някъде беше първата,ама мн издържах напрао са учудих от себе си в смисъл около 30мин. :shock: до сега не ми се беше случвало....а прегледа при мен беше безплатен само за операцията доктора казал на баща ми ако имате да дадете 150лв за операцията ако не здраве да е и дадохме...Все пак се занимаваха с мен 2 дена...

med_boy
12-09-2007, 09:18
мерси Силвер за инфото беше много важно , а Мимо прегледа е 20 лв първичен , а вториен е 10 лв

Mimo92
12-09-2007, 13:37
Мерси

pLeAsE_HeLp
12-12-2007, 22:19
Значи проблема ми е такъв.... Като не ми е станал го забелвам без проблем, но като ми стане немога... Само един път ми се е случвало да го забела като ми е станал... Това беше когато правих секс с приятелката ми... Някой ако може да ми каже има ли ми нещо или не..! Мерси batkodoki help please

batkodoki
12-13-2007, 11:06
Значи проблема ми е такъв.... Като не ми е станал го забелвам без проблем, но като ми стане немога... Само един път ми се е случвало да го забела като ми е станал... Това беше когато правих секс с приятелката ми... Някой ако може да ми каже има ли ми нещо или не..! Мерси batkodoki help please

а ВЪЗРАСТ кой ще ни каже?!

pLeAsE_HeLp
12-13-2007, 11:26
Значи проблема ми е такъв.... Като не ми е станал го забелвам без проблем, но като ми стане немога... Само един път ми се е случвало да го забела като ми е станал... Това беше когато правих секс с приятелката ми... Някой ако може да ми каже има ли ми нещо или не..! Мерси batkodoki help please

а ВЪЗРАСТ кой ще ни каже?!


18

TheBoss
12-13-2007, 14:52
Naddrqzvaneto kakvo predstavlqva ?AKo nqkoi moje da kaje 6te sam blagodaren !

anal_logi4en
12-15-2007, 10:27
карай бе! бухай и искри да фарчат :твистед: :evil: :твистед:

batkodoki
12-15-2007, 16:56
Значи проблема ми е такъв.... Като не ми е станал го забелвам без проблем, но като ми стане немога... Само един път ми се е случвало да го забела като ми е станал... Това беше когато правих секс с приятелката ми... Някой ако може да ми каже има ли ми нещо или не..! Мерси batkodoki help please

а ВЪЗРАСТ кой ще ни каже?!


18

това, че в покой можеш да оголваш главичката е добре, че в ерекция не се получава - лошо.
дали ти има нещо или не преценяваш само ти по усещанията си когато пениса ти е в ерекция.
ако има:
стягане, болка, напрежение, дискомфорт при опит да заголиш главичката в ерекция и искаш да имаш пълноценен полов живот - значи си сред кандидатите за "поправка" на пишока.

batkodoki
12-15-2007, 17:03
Naddrqzvaneto kakvo predstavlqva ?AKo nqkoi moje da kaje 6te sam blagodaren !

най-често е техника на частично обрязване.
сред някои хирурзи е аналог и на техника за "разширяване без обрязване". последното по правило води до рецидив на истинска фимоза.

бтв, как се развиват събитията при теб?

med_boy
12-18-2007, 08:08
batkodoki направиха ми обрязване преди 26 дни но още не е спаднал оттока и там кадето са били конците (кадето имаше ранички ) ме наболява . Има ли причина да се тревожа за нещо , кога спада оттока и коха мога да почна с фитнес. Благодаря ти предварително.
Още един въпрос има ли някакво мазило за белези да се мажа

kkkl
12-20-2007, 13:27
Ходих при Уролог.Имам късо гемче , в комбинация с фимоза.Също така имам възпаление (баланопостит ли се казваше ? :-D ) Сега правя бани с калиев перманганат.Докторът каза че възпалението ми ще мине бързо , но не съм сигурен...пари ми и ми е некомфортно..страх ме е да не стане същото като с cracken.Също така искам да попитам по колко време се правят бани с калиев перманганат ??Операция след нова година ще ми правят.

batkodoki
12-20-2007, 20:49
batkodoki направиха ми обрязване преди 26 дни но още не е спаднал оттока и там кадето са били конците (кадето имаше ранички ) ме наболява . Има ли причина да се тревожа за нещо , кога спада оттока и коха мога да почна с фитнес. Благодаря ти предварително.
Още един въпрос има ли някакво мазило за белези да се мажа

здр:)

така не мога да преценя как протича процеса на възстановяване при теб. а нали затова изрично съветвам всеки - снимайте пишока ПРЕДИ и всяка седмица СЛЕД операцията. снимките дават обективна база за сравнение дали наистина има оток, промяна и т.н. за самите вас!
и когато нещо ви тревожи, не ви се стрвува нормално - отивате при хирурга, който е извършил операцията със снимките. а ако сте загубили доверие в него - при друг!
окото се лъже, още повече че вижда пениса под ъгъл, отгоре. снимките -не.

фитнес можеш да започнеш веднага щом се усетиш готов за това. дори мисля си закуснял с това :) но е важно да НЕ вземаш боклуците "качващи маса" и т.н ......а ако до сега си вземал - това обяснява лекото забавяне в процеса на възстановяване....

аз лично обяснявам на пациентите си, когато са млади момчета "теорията на светите Седмици". т.е :

- до седмия ден - ще мразиш тоя дето те е навил и себе си, ще се окайваш и ще смяташ, че от "ТОВА" пУшка повече не става!

- на 14-я ден ще си играеш вече сам с "ТОВА",

-на 21-я ще си кажеш, "хммммм...бива, бива...."...........................

-на 49-я вече ще си го показал на половината женскополов свят, не без гордост...;)


мазило за белезите: дам, има едно скъпо нещо.
90% от него е сок от кромид-лук, същия който ядете в салатите.
но за цената на една тубичка - вероятно може да си купите два чувала кромид-лук. :)
няма смисъл от него, освен ако по някакви много спец причини не държите да обогатявате фармацевта си :)

няколко капки чист маслинен зехтин вършат къде къде по-голяма работа :)

batkodoki
12-20-2007, 21:06
Ходих при Уролог.Имам късо гемче , в комбинация с фимоза.Също така имам възпаление (баланопостит ли се казваше ? :-D ) Сега правя бани с калиев перманганат.Докторът каза че възпалението ми ще мине бързо , но не съм сигурен...пари ми и ми е некомфортно..страх ме е да не стане същото като с cracken.Също така искам да попитам по колко време се правят бани с калиев перманганат ??Операция след нова година ще ми правят.

здр:)

много хубаво:)
напиши обаче възраст и ни дръж в течение - опита ще е полезен за всички момчета имащи подобен проблем.
а ако споделиш каква точно е била ситуацията при теб и какво те е накарало да се обърнеш към лекар - ще е още по добре :)

ставаш нещо като Много Важна Личност, от тебе се очакват репортажи от първо лице :)))

е няма, няма да се случи като при cracken! отиваш на аптеката и си купуваш смрадлика. струва стотинки. вариш и започваш бани и с нея. не едновременно с перманганата. сутрин или по обед с едното - вечер с другото.
а с калиевия перманганат внимаваш да не изгориш лигавицата на главичката! мнооогобледо розов. не червен!

kkkl
12-21-2007, 12:15
На 16 съм.Около 2 години съм я търпял тая фимоза...от страх , от срам... :D . Просто си казах един ден , че трябва да го направя - рано или късно все ще се наложи ! Съветвам всички , които имат проблеми с това да действат веднага , колкото по-рано толкова по-добре ! Баткодоки , знам че трябва да е бледо розова водата , но ще попитам уролога ми дали може да ползвам друго противовъзпалително средство.

cracken
12-21-2007, 16:43
На мен ми бяха възпалени кръвоносните съдове , за това и усещах някой неща правени ми по време на операцията...

med_boy
12-22-2007, 19:43
batkodoki, благодаря ти за компетентния отговор, всичко ми се разясни,само това не разбрах за 49 ден , тогава вече си напълно възстановен, така ли

Silver Club
12-22-2007, 20:49
Момчета,няма какво да му мислите толкова-само Плюсове има след операцията,аз честно казано направо съжалявам че не съм я направил на 12-13 години ми чак на 16... 44 дена след операсията се чувствам по-добре от всякога,а за залата някой питаше-ами аз я почнах на 6-7 ден след операцията...

med_boy
12-23-2007, 11:50
Silver аз питах за залата, почнах я да , единстовено ми е гадно там кадето са били конците и ме боли като се търка иначе главата свикна вече, а са минали при мене 31 дена точно след операцията и имам още отток

Silver Club
12-23-2007, 20:50
Ми незнам човек,и мен малко ме притеснява това,щото като си е отпуснат се събира няква кожичка около края на главичката нз и аз как да го обясня мн интересно...

med_boy
12-23-2007, 21:15
аде и аз не мога да си го обясня ама си мисля че така ше остане ,а бе нали знаеш хората са казали , прав , задрав и корав пък другото лесно айде успехи и весело празници

batkodoki
12-23-2007, 21:42
Ми незнам човек,и мен малко ме притеснява това,щото като си е отпуснат се събира няква кожичка около края на главичката нз и аз как да го обясня мн интересно...

ми като имаш голяма пишка - ще се набира кожичка, то е ясно :)
ти да благодариш на хирурга си, че не я е делнал и не е те е оставил съвсем да те опъва и да те повреди в покой! :)

batkodoki
12-23-2007, 21:46
batkodoki, благодаря ти за компетентния отговор, всичко ми се разясни,само това не разбрах за 49 ден , тогава вече си напълно възстановен, така ли

вижте Медицината НЕ е точна наука!
правилото за "св 7-ци" е условно и покрива повечето емпирични казуси.
но пак да кажа, че при всяко съмнение - следва да се обурнете към хирурга извършил операцията!

Silver Club
12-24-2007, 09:18
batkodoki

med_boy
12-24-2007, 12:23
Batkodoci написа :

ми като имаш голяма пишка - ще се набира кожичка, то е ясно
ти да благодариш на хирурга си, че не я е делнал и не е те е оставил съвсем да те опъва и да те повреди в покой


Ще разяснищ ли това , какво имащ предвид , ЧЕ КОЖАТА може да бъде повече отрязан и като ти е станал да не се опъва много добре , това ли имащ предвид

upsurt
12-28-2007, 05:00
Абе хора и аз смятам да казвам на майка ми тия дни и да хоа се режа, но едно нещо не разбирам- кво ако ми каже дай да видя, ако си помисли че си въобразявам някви работи и иска да види, или доктора същата работа - кво ще стане ако иска те види да разбере за кво става въпрос - как да им го покажа, да кажа чек мамо, отивам да гледам порно, връщам се и вадя пищова, бахти срамното, все пак в ерекция най-добре се вижда.

16г.

cracken
12-28-2007, 08:38
Нищо няма да и показваш , казваш и кво ти е. Тя зима направление за уролог и така

Silver Club
12-28-2007, 18:53
Казваш им,че наистина проблема си го има и воабще не си въобвазяваш,баща ми беше същия.Вика а да е няма да са режеш да не си турчин и лекарят на първият преглед вика ми то нищо ти няма,ама после в
операционната като ми е станал(от опойката) лекаря ми каза 100% е трябвало да ти се прави операцията добре,че не си се отказал ;)

batkodoki
12-28-2007, 19:24
в тежките случаи на класическа фимоза, проблема е много добре видим в покой на пишока и диагностицирането му не представлява трудност за уролога/хирурга.
в по-разлетите случаи (каквито са повечето) проблема е ясно видим при ерекция, но понеже трябва да се "щади детската психика" ;) едва ли някой ще поиска това от вас.
което е грешка, понеже точно в ерекция може лесно да се отграничи нормата от патологията, но все още робуваме на схващането, че днешните 16-годишни имат манталитета на тези от преди сто години и вида на собственият им еректирал пенис може да увреди психиката им :D

бтв, пениса е нормална и естествена част от човешкото тяло точно както ушите, езика, пръстите...и в него няма нищо нито срамно, нито гнусно нито страшно. пък бил той в ерекция или покой :!:

bequick
12-29-2007, 02:09
Препоръчайте ми добър уролог/андролог/хирург, при който да се прегледам и да си направя операцията. Решил съм да почна новата година с нов пенис :)

HardlyAwakened
12-29-2007, 10:11
така ..преди коледа СЪБРАХ СМЕЛОСТ и отидох с баба ми тя е бивша сестра в александровска болница :) и се срещнах със уролог .. самият човек беше печен спокоен ..и ми каза имаш тъй нареченото ..нещо имърмори .. = късо гемче.. и даде си ГСМ-а и каза след празниците да му се обадя пак.. сега му се обадих и го попитах дали при полов акт боли ако само се къса.. "боли е силно казано, но чесно се къса" .. не ми се чака до 2 януари ..защото си мисля че днес ще правя секс за пръв път ..а немога да и кажа ..да не правим #-o ..все едно има ли хора правили секс със късо гемче ..и да се е късало и боли ли ..кажете малко ..окуражете ме моля.. :-({|=

Silver Club
12-29-2007, 10:46
Еми незнам как биха седели нещата при полов акт,обаче аз преди като съм се опитвал да го заголя еректирал(севсем леко напъване) и Гемчето ми се цепваше и щипеше адски много.Моят лекар като бях в болницата ми разправяше,че като е бил 15 бил там някъде на хижа ли к'во било и имало няква рускиня и той вика утивам аз с пишката в ръка при нея,вкарвам и го и ми се цепна всичко,после лед ли не му слагах с ръка ли не го стисках...незнам до колко е вярно но така много ми разправяше за преживяванията си :P

batkodoki
12-29-2007, 13:17
така ..преди коледа СЪБРАХ СМЕЛОСТ и отидох с баба ми тя е бивша сестра в александровска болница :) и се срещнах със уролог .. самият човек беше печен спокоен ..и ми каза имаш тъй нареченото ..нещо имърмори .. = късо гемче.. и даде си ГСМ-а и каза след празниците да му се обадя пак.. сега му се обадих и го попитах дали при полов акт боли ако само се къса.. "боли е силно казано, но чесно се къса" .. не ми се чака до 2 януари ..защото си мисля че днес ще правя секс за пръв път ..а немога да и кажа ..да не правим #-o ..все едно има ли хора правили секс със късо гемче ..и да се е късало и боли ли ..кажете малко ..окуражете ме моля.. :-({|=

ее щом е за планиран Първи път трябва нещо да измислим за да помогнем :)

- първото и най-важното нещо, е да си поставиш презервива така, че той да ти помага при твоето състояние, а не да те опива допълнително. това става приблизително така: развиваш малко от презерватива - около 2-3 см зад резервоарчето, с лявата ръка хващаш еректиралия пишок в основата или около срдата и се опитваш да възвърнеш върху главичката колкото кожичка ти позволи. в това положение с другата ръка обезвъздушаваш резервоарчето и тези 2-3-4 см зад него и започваш да го развиваш в/у пишока(и върху кожичката която си възвърнал), така че тези обезвъздушени сантиметри от кондома да останат да висят свободно отпред. това, че там нещо щяло да виси да не те тревожи, то което трябва - си стърчи :)

- второто най-важно нещо е момичето да е мноооого добре овлажнено. можеш да ползваш разните водоразтворими гелове или което е същото слюнка. не се колебай да използваш устни език и пръсти

в общи линии е това. ако си внимателен и нежен - всичко ще мине както трябва! :)
хайде успех и после пиши как е минало бойното кръщение на пушката :)

bequick
12-29-2007, 15:32
Аз нямам късо гемче, а фимоза и правя секс. Просто трябва както каза, човека над мен да си много внимателен. Не е проблем, но създава дискомофрт - някой път се притесняваш да не се нараниш и може да не ти стане :) Аз затова и мисля да се лиша 1-2 месеца от секс, но след това да си наваксам качествено :)

kkkl
12-29-2007, 19:33
Възможно ли е нелекувани дълго време фимоза и късо гемче да доведат до Синдром на Рейтер (реактивен артрит) ,защото мисля , че пр имен се получи така...

upsurt
12-30-2007, 17:29
Един последен глупав въпрос - подстригахте ли го преди да отидите на доктор и те там подстригват ли го нещо?!

mislitel
12-30-2007, 19:13
Здр. на всички
аз прочетох добре всички мнения изобщо всичко писано по темата
и мисял че ФИМОЗА
но проблема е там че преди време некаде 2 години можех да си я забелвам нормално после просто забравих и ми прваше впечатление че вече немога да я забелвам както преди
т.е
преди можех и в възбудено и в нормално състояние да я забелвам ( а и помня как като малък маика ми я забелваше и обесняваше че трябва да го правя )
и знам че тогава нямах пролбем но четох че ФИМОЗА може да възникне и по касно не при самото раждане
Та сега след като четох темата ме е изтрах да си забеля пишока :) леко паника има
но си мисял чи при покои мога
но в възбудено състояние не мога
т.е тя сама се забелвя некаде 1/4 от главичката но после ако натисна малко да я забеля повече не че ме боли ами някак си дискомфортно ми е и ме е страх
И междо другото с водичка т.е докато се капя преди 6-7 месеца година можех и 2та вида.. нали спокоино си ласках под душа :oops:
и сега си ласкам но не си забелвям главичката до доло
но не изпитвам болка при унириане ласкане и така нататак просто при ласкане на пишока не забелвам цялата главичка :-( а 1/3 некаде
Мисля си че сам в начален стади на ФИМОЗА
или пак може би моята не марливост 1 година и нещо е довела до това
незнам =(
но се пак с водичка ( намокрен ) мисля че мога да го забеля но сега ме е страх да упитам
чудя се дали да не отида да ме прегледат ( наи доброто в случея мисля )но стария ми лекар редовно ми я забелваше преди година последно и я гледаше нямаше проблем но тогава не си спомням да имах пролбем
да не би ся да се стресирах и да ме е страх по смело да я забеля . или пак може би наистиан сам в начална фаза на ФИМОЗА
моля за съвети ( то е ясно че сиг тея дни ще ходя на доктор да видим какво ще каже )
относно маика ми т.е родителите не е пролбем такаче но за секи случеи искам и вашето мнение понеже имам доста страх от блиници.. т.е такива згради и даже като бях болен от бронхит плевмония и други по тежки болести сам ги прекарвал; в къщи защото като осетя миризма на болница или самата зграда се побарквам тотално =(
иначе не е проблем да отида при личен лекър или некаде др само да не се стига до операция че ще му мисял тогава как да я прая в кащи ала бала =(
п.п на 15 сам в момента =) и искам ако имам пролбем да го отстраня от сега
какво ти каза лекаря ? Да знам дали да ходя на преглед .мерси предварително

batkodoki
12-31-2007, 11:33
Възможно ли е нелекувани дълго време фимоза и късо гемче да доведат до Синдром на Рейтер (реактивен артрит) ,защото мисля , че пр имен се получи така...

тази диагноза категорично ли е доказана или ти просто така мислиш?

а иначе въпроса е хубав! много хубав! =D>
често дори млади лекари с малко опит не правят връзката, а тя е очевидна! механиката е приблизително следната:

фимоза <=> баланопостит => уретрит /простатит. цистит, епидидимит, орхиепидидимит/ => Райтер синдром.

Райтер се проявява след урогенитална или чревна инфекция.
фимозата създава условие за инфекция. инфекцията "пълзи" по урогениталните пътища = най-често се изявява като уретрит, който може да протича вяло и да не се отбележи. защитната реакция на имунната система срещу инфекциозния агент създава и кръстосана автоимунна активност срещу собствените тъкани поради структурно сходство.

правят се микробиологични и серологични изсл за доказване на инфек, агент. в 50% от случаите се намират антитела към Chlamydia trachomatis. в останалите случаи е трудно да се определи кой точно причинител отключва реакцията.

лечението е продължително. провежда се от специалист-ревматолог.

mislitel
01-01-2008, 15:43
[quote=Mimo92]Здр. на всички
аз прочетох добре всички мнения изобщо всичко писано по темата
и мисял че ФИМОЗА
но проблема е там че преди време некаде 2 години можех да си я забелвам нормално после просто забравих и ми прваше впечатление че вече немога да я забелвам както преди
т.е
преди можех и в възбудено и в нормално състояние да я забелвам ( а и помня как като малък маика ми я забелваше и обесняваше че трябва да го правя )
и знам че тогава нямах пролбем но четох че ФИМОЗА може да възникне и по касно не при самото раждане
Та сега след като четох темата ме е изтрах да си забеля пишока :) леко паника има
но си мисял чи при покои мога
но в възбудено състояние не мога
т.е тя сама се забелвя некаде 1/4 от главичката но после ако натисна малко да я забеля повече не че ме боли ами някак си дискомфортно ми е и ме е страх
И междо другото с водичка т.е докато се капя преди 6-7 месеца година можех и 2та вида.. нали спокоино си ласках под душа :oops:
и сега си ласкам но не си забелвям главичката до доло
но не изпитвам болка при унириане ласкане и така нататак просто при ласкане на пишока не забелвам цялата главичка :-( а 1/3 некаде
Мисля си че сам в начален стади на ФИМОЗА
или пак може би моята не марливост 1 година и нещо е довела до това
незнам =(
но се пак с водичка ( намокрен ) мисля че мога да го забеля но сега ме е страх да упитам
чудя се дали да не отида да ме прегледат ( наи доброто в случея мисля )но стария ми лекар редовно ми я забелваше преди година последно и я гледаше нямаше проблем но тогава не си спомням да имах пролбем
да не би ся да се стресирах и да ме е страх по смело да я забеля . или пак може би наистиан сам в начална фаза на ФИМОЗА
моля за съвети ( то е ясно че сиг тея дни ще ходя на доктор да видим какво ще каже )
относно маика ми т.е родителите не е пролбем такаче но за секи случеи искам и вашето мнение понеже имам доста страх от блиници.. т.е такива згради и даже като бях болен от бронхит плевмония и други по тежки болести сам ги прекарвал; в къщи защото като осетя миризма на болница или самата зграда се побарквам тотално =(
иначе не е проблем да отида при личен лекър или некаде др само да не се стига до операция че ще му мисял тогава как да я прая в кащи ала бала =(
п.п на 15 сам в момента =) и искам ако имам пролбем да го отстраня от сега
аве хора при мен положението същото на 17 години съм дали това е фимоза или е нещо друго ,което може да се оправи без операция как мислите?

kkkl
01-02-2008, 06:10
Възможно ли е нелекувани дълго време фимоза и късо гемче да доведат до Синдром на Рейтер (реактивен артрит) ,защото мисля , че пр имен се получи така...

тази диагноза категорично ли е доказана или ти просто така мислиш?

а иначе въпроса е хубав! много хубав! =D>
често дори млади лекари с малко опит не правят връзката, а тя е очевидна! механиката е приблизително следната:

фимоза <=> баланопостит => уретрит /простатит. цистит, епидидимит, орхиепидидимит/ => Райтер синдром.

Райтер се проявява след урогенитална или чревна инфекция.
фимозата създава условие за инфекция. инфекцията "пълзи" по урогениталните пътища = най-често се изявява като уретрит, който може да протича вяло и да не се отбележи. защитната реакция на имунната система срещу инфекциозния агент създава и кръстосана автоимунна активност срещу собствените тъкани поради структурно сходство.

правят се микробиологични и серологични изсл за доказване на инфек, агент. в 50% от случаите се намират антитела към Chlamydia trachomatis. в останалите случаи е трудно да се определи кой точно причинител отключва реакцията.

лечението е продължително. провежда се от специалист-ревматолог.
Не , нямам диагноза реактивен артрит , всичко от общи мои знания си го обеснявам, но колянните стави ме болят ужасно ,вярно е ,че раста , но пък това е ужас...Свързват се 2-те неща просто...Колко долу горе продължава лечението и в какво се изразява ?

batkodoki
01-02-2008, 09:01
Не , нямам диагноза реактивен артрит , всичко от общи мои знания си го обеснявам, но колянните стави ме болят ужасно ,вярно е ,че раста , но пък това е ужас...Свързват се 2-те неща просто...Колко долу горе продължава лечението и в какво се изразява ?


значи почти сигурно е, че ти Райтер нямаш :)

колената болят от бързото израстване. повечето момчета имат сходни проблеми в този възрастов период

HardlyAwakened
01-02-2008, 11:17
Първо , Честита Нова Година на всички , всичко най най-хубаво през новата 2008 , и на теб batkodoki дето все така ни окуражаваш :) ;-) ..лично ти на мен ми вдъхна кураж .. в предишният ми пост бях писал че ще правят секс ..но се отказах защото с това късо гемче можеше да стане беля..днес отидох при хирурга в Александровска Болница .. сабух гащите..срам имаше и една какичка...забележете КАКИЧКА ... добре че бях притеснен и не се вдигна пешо.. :-D :-D :grin: ..каза ей сега ще ти вкараме една "малка" играл .. с упойка..видях иглата и ми стана лошо .. :razz: :razz: проста работа :) Реза струва.. нямам късо гемче или нз.. просто 02.01.08 е велик ден за мен... =D> :-| Вече няма да имам проблеми в секса :) ...така всички искам да знаят че няма проблеми ..отивайте по-бързо и се лекувайте :) тоя доло в гащите ви трябжа жив и здрав :) :wink: ... обаче искам да попитам баткодоки ..са ме е страх дори да се изпикая .. чувствам лека болка .. и имам конци май .. абе все едно ..не трябва дори да мастурбирам 1 седмица... АААААААААААААААААА 8-) 8-) 8-) 8-) :lol: :lol: ужас просто ... :D После ще има потоп ..та дай съвет..така ми се пикае ..дано да е скоро :D:D :lol:

batkodoki
01-02-2008, 12:25
честито \:D/

не се стискай, уринирай спокойно :)

kkkl
01-02-2008, 12:36
Ех ,хардли , честито ! Аз още чакам да ми мине възпалението и се надявам скоро да се оперирам , че ми писна вече от тия състояния...

HardlyAwakened
01-02-2008, 12:38
kkkl Пожелавам ти успех и всичко да се нареди :) !

empyrios
01-03-2008, 12:47
ЧНГ на всички :) .
В нормално състояние главичката я забелвам без проблеми, но във възбудено не става(когато пробвам боли). На 20 години съм(може би късно обърнах внимание на тия неща ](*,) ). Четох във форума, а и приятели ми казаха, че с мастурбация ще се оправи, но не стана...
Прекалено късно ли е за операция и ще се наложи ли обрязване(пълно или частично)?

HardlyAwakened
01-03-2008, 13:46
на 20 години си ? ..и сега се сещаш за тези работи ... ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)

ivan123
01-04-2008, 10:13
Zna4i az sum na 14.Kato sum bil maluk sam imal problem s pi6oka si.Malko koji4ka bila se srasnala s glavi4kata.Zavela me maika mi pri Xirurg toi me vidql i drupnal po silno koji4kata i se odlepila.Posle v prodaljenie na 1-2 godini sled sqko kupane maika mi me kaje6e s krem i mi razdvijva6e koji4kata.Sega sum na 14 moga da si odlepam glavi4kata do poluvina , no zabelqzah 4e pak ima malko srasvane.Vuprosat mi e dali da hodq na lekar da me q odlepi ili da si maja pi6oka s rani mazila i da go razdvijvam i sled vreme da se odlepi.Neiskam da hoda mnogo po lekari za6toto sum na 14 i saega me e udaril hurmona i 6e go hvane i 6e go digna :D i 6e bude golqm sram.A srama 6te bude dvoen za6toto nqmam ba6ta i samo s maika mi trqbva da otida i da vidi jenata kak pmi pipat pi6oka i go digam.A maika mi ne mi e vijdala pi6oka sigurno ot 3 godini i me e sram.Kajete kvo da napravq ,no nemi se hodi na lekar 6toto i malko me e strah. :roll:

HardlyAwakened
01-04-2008, 19:50
batkodoki .. Добър вечер, имам един въпрос .. Конците още не са ми паднали ..и като се опитвам да си го оголя ме боли ..дали е заради конците или трябва да чакам още малко време да мине всичко ? Също така нали няма да имам проблеми при оголване в ерекция ? Защото преди да ми оправят късото гемче неможех ,много трудно с 300 зора..сега ще мога нали , след като Уж ми е оправено късото гемче :) ?

Silver Club
01-05-2008, 17:17
Боли те заради оттока,ще си забравил за това до 1 седмица,максимум 2 ;)

HardlyAwakened
01-06-2008, 10:03
Не виждам да имам отток.. дори и конците са ми още там .. :? :? :shock: Казвам че като се опитам да си го оголя докато е в ерекция има някаква режеща болка ..дали е заради конците ? :o

lqlqblabla
01-06-2008, 20:15
Ъмммм аз докато прочетохп оловината коментари от началто остонових че имам късо гемче и ще го оперирам тя майка ми ми каза че ако имам въпроси за половия акт съм можел да я питам такаче ще говора с нея наистина много полезна тема от много време се чуда имам ли проблем с пишока и мисля че вече го отрких не ме е страх от операцията нито от болките наскоро ме оперираха дясна счъпена ръка и след това при изваждане на иглите ни упойка ни нищо на сяка сикунда ТИКОве получавах но немога да разбера ако някой може да ми обясни какво ретставлява обрязването :? че не съм наясно с нещата а под снимките който видях нищо не схващам това намалява ли ти размера на пишока или просто ти оставя оголена главичката за постоянно :oops:

EDIT : Амм ако това може да ви помогне в ерекция кожичката оголва главияката ама точно след главичката се нагърчва и също искам да попитам тъй като чичо ми е кожен лекар мога ли да се консултирам с него тъй като да говоря с него не ме е срам толкова колкото с наще :-| :oops:

EDIT 2 : Извинявам се за втората редакция исках само да кажа че съм на 13 и целта ми не е да правя секс тъй като сам разбирам че съм прекалено малък просто искам да си оправя онази работа за да нямам проблеми по късно :oops:

Baiko
01-06-2008, 20:16
Здравеите имам проблем от доста време насам.Мом4е на 18год сам и мога да го заголя докато е в ерекция от скоро и не ми е проблем,но глави4ката ми ако мога да се изразя така (е супер 4увствителна)болката не е голяма и е по скоро дразнене но за нормален полов живот и дума да не става.Правил сам секс само 1 пьт(ако изобщо можеше да се наре4е така^^) с помоща на презерватив и малко изобретателност...нема да обяснявам 4е ми е неудобно.Моля Batkodoki помогнете от4аян съм,как да премахна болката и да правя секс по по-нормален на4ин:(

dfsdf
01-06-2008, 21:44
Оп здравейте , на 16 съм . При ерекция главичката ми не излиза , но при мастробации , ориниране нямам проблеми . Това ли е Фимозата :oops: :( #-o

kkkl
01-07-2008, 15:46
Batkodoki , относно тази т. нар. верига ( баланопостит <=> фимоза => уретрит => Райтер) - в какво се изразява уретрита , защото от доста време уринирам често и мисля че имам проблем с бъбреците.Опасявам се за Райтер.На 16 съм и раста доста ( знам че докато расте органнизма има едни специфични болки ) , но само при клякане после ме боли около 10 секунди много остро в колянните стави ( и двете ).Нормално ли е ???

batkodoki
01-08-2008, 11:19
ЧНГ на всички :) .
В нормално състояние главичката я забелвам без проблеми, но във възбудено не става(когато пробвам боли). На 20 години съм(може би късно обърнах внимание на тия неща ](*,) ). Четох във форума, а и приятели ми казаха, че с мастурбация ще се оправи, но не стана...
Прекалено късно ли е за операция и ще се наложи ли обрязване(пълно или частично)?


разбира се, че никога не е късно!

щом ти съдава проблеми и ако искаш нормален полов живот - възможно е и да се наложи операция.

batkodoki
01-08-2008, 11:24
Zna4i az sum na 14.Kato sum bil maluk sam imal problem s pi6oka si.Malko koji4ka bila se srasnala s glavi4kata.Zavela me maika mi pri Xirurg toi me vidql i drupnal po silno koji4kata i se odlepila.Posle v prodaljenie na 1-2 godini sled sqko kupane maika mi me kaje6e s krem i mi razdvijva6e koji4kata.Sega sum na 14 moga da si odlepam glavi4kata do poluvina , no zabelqzah 4e pak ima malko srasvane.Vuprosat mi e dali da hodq na lekar da me q odlepi ili da si maja pi6oka s rani mazila i da go razdvijvam i sled vreme da se odlepi.Neiskam da hoda mnogo po lekari za6toto sum na 14 i saega me e udaril hurmona i 6e go hvane i 6e go digna :D i 6e bude golqm sram.A srama 6te bude dvoen za6toto nqmam ba6ta i samo s maika mi trqbva da otida i da vidi jenata kak pmi pipat pi6oka i go digam.A maika mi ne mi e vijdala pi6oka sigurno ot 3 godini i me e sram.Kajete kvo da napravq ,no nemi se hodi na lekar 6toto i malko me e strah. :roll:

това са синехии. можеш да пробваш внимателно сам постепенно да разлепваш по малко, все още имаш време :)

а в пишока няма нищо нито страшно нито срамно, така че няма защо да се притесняваш ако се наложи да го показваш на доктора :)

batkodoki
01-08-2008, 11:28
batkodoki .. Добър вечер, имам един въпрос .. Конците още не са ми паднали ..и като се опитвам да си го оголя ме боли ..дали е заради конците или трябва да чакам още малко време да мине всичко ? Също така нали няма да имам проблеми при оголване в ерекция ? Защото преди да ми оправят късото гемче неможех ,много трудно с 300 зора..сега ще мога нали , след като Уж ми е оправено късото гемче :) ?

:) ти много бързаш. ще паднат и конците, спокойно.
това си е рана на много чувствително място, естествено, че ще трябва време за възстановяване :)

kkkl
01-09-2008, 13:22
Batkodoki , относно тази т. нар. верига ( баланопостит <=> фимоза => уретрит => Райтер) - в какво се изразява уретрита , защото от доста време уринирам често и мисля че имам проблем с бъбреците.Опасявам се за Райтер.На 16 съм и раста доста ( знам че докато расте органнизма има едни специфични болки ) , но само при клякане после ме боли около 10 секунди много остро в колянните стави ( и двете ).Нормално ли е ???

lqlqblabla
01-10-2008, 14:05
ъммм гледам снимките за Късото Гемче и си мисля че нямам такова нещо но все пак има някакав проблем мисля че не е фимоза нито гемчето ами сенехите или там каквото бяха някой може ли да ми даде снимка на която да вида какво претставляват точно :?

batkodoki
01-11-2008, 13:57
ъммм гледам снимките за Късото Гемче и си мисля че нямам такова нещо но все пак има някакав проблем мисля че не е фимоза нито гемчето ами сенехите или там каквото бяха някой може ли да ми даде снимка на която да вида какво претставляват точно :?

здр :)
ти си само на 13 и е много възможно да става въпрос и за синехии.

вложените в основната тема снимки са само ориентировъчни.
и както няма два еднакви пишока, както няма две еднакви лица - така няма два пишока с еднаква фимоза или еднакви синехии, точно затова не съм и посочил снимки за тях.
писал си, че имаш близък роднина дерматолог - няма какво да се чудиш, туткаш и срамуваш. говори с него като начало :)

batkodoki
01-11-2008, 14:00
Оп здравейте , на 16 съм . При ерекция главичката ми не излиза , но при мастробации , ориниране нямам проблеми . Това ли е Фимозата :oops: :( #-o

има вероятност да е, но инфото не е достатъчно за по определен извод.

batkodoki
01-11-2008, 14:07
Batkodoki , относно тази т. нар. верига ( баланопостит <=> фимоза => уретрит => Райтер) - в какво се изразява уретрита , защото от доста време уринирам често и мисля че имам проблем с бъбреците.Опасявам се за Райтер.На 16 съм и раста доста ( знам че докато расте органнизма има едни специфични болки ) , но само при клякане после ме боли около 10 секунди много остро в колянните стави ( и двете ).Нормално ли е ???

:) хайде сега, като студентите. четат за някоя болест и незабавно откриват симптомите в себе си....та и ти така....:)

за райтер трябва генетична предразположеност, която инфекцията само отключва. а и не се доказва по форумите.

мисля че си съвсем нормално здраво момче, което след малкия ремонт на пишока ще се наслаждава на радостите на живота в пълнота забравил за всякакви синдроми и на "някойси" :)

HardlyAwakened
01-11-2008, 21:50
уфффф...тея конци още седят..от 02.01.08 седят ... :cry:

HardlyAwakened
01-13-2008, 21:00
ВЕЧЕ СЪМ САМО С ЕДИН КОНЕЕЕЦ :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: НО ПРОБЛЕМ !!! При заголване в ерекция..немога да го заголя..кво заголване..до половината и после боли..ама ужасна болка..имам точно един конец на ципата или там квото е..може ли от това да е? ..просто ме боли и ме боли..и боли и немога да го оголя..

HardlyAwakened
01-14-2008, 09:44
Уреда доло ще ми трябва за петък..ае някой да ми помогне бе... :cry: :cry: как да го махна тоя конец..мисля че той е проблема за болката при оголване..дори когато не съм в ерекция пак ме боли..като се опитвам да го заголя успявам..но в ерекция АБСУРД да успея..камоли за секс...

Хелп ? :(

HardlyAwakened
01-15-2008, 06:52
Ще си срежа конеца не издържам .... дано не стане беля..тъй като никой не ми помага ...

batkodoki
01-15-2008, 08:44
я да не вършиш глупости!

какъв е тоя зор?
да не гониш план-график, че си се разбързал толкова? и закъде?!

от толкова напъване ти просто не оставяш раните да зарастнат както трябва. нали казах да правиш бани със смрадлика - помага за по-бърза епителизация, освен вс друго.

...още две седмици не са минали, той бърза...я намери из темата там условнто правило за Седмиците....ти да не си куче, че искаш жива рана на такова място да изчезне за седмица...

ей, голям мерак :) ха вземи сега се напъни да правиш и вагинален секс и най-много по безгащи да те завлекат пак на масата да те шият като отвориш шевовете...

секс можеш да правиш, но секса има много измерения, и далеч не винаги най-важното е да пъхаш нещо някъде с "як напън".
удоволствието от споделеността на интимното общуване може да се постигне по много начини без непремено порното да е модела за подражание. ;)

batkodoki
01-15-2008, 08:58
Здравеите имам проблем от доста време насам.Мом4е на 18год сам и мога да го заголя докато е в ерекция от скоро и не ми е проблем,но глави4ката ми ако мога да се изразя така (е супер 4увствителна)болката не е голяма и е по скоро дразнене но за нормален полов живот и дума да не става.Правил сам секс само 1 пьт(ако изобщо можеше да се наре4е така^^) с помоща на презерватив и малко изобретателност...нема да обяснявам 4е ми е неудобно.Моля Batkodoki помогнете от4аян съм,как да премахна болката и да правя секс по по-нормален на4ин:(

не съм пропуснал този пост.

само съм отложил отговора, защото се чудя дали да не направим отделна тема за това.
това е много специфичен проблем, който към момента медицината оставя леко встрани, но се натрупаха много подобни питания по него.

има решение все пак :) пиши на лс :)

warios
01-15-2008, 11:36
Искам да попитам дали след операцията от Късо гемче се променя стандартното усещане при полов акт? :?

batkodoki
01-15-2008, 12:04
Искам да попитам дали след операцията от Късо гемче се променя стандартното усещане при полов акт? :?

не знам какво е "стандартно усещане" в твоите представи :)


но конкретно - ДА, след премахване на малкия дефект, половото общуване /за Момчето/ носи нови (всъщност нормални) сетивни дразнения, разрешавани в ЦНС като "удоволствие".

няма я болката, опъването, натягането....няма го страхът - което е мн важно, остава отдаването......но нека Момчета с личен опит да споделят ....

warios
01-15-2008, 13:36
я да не вършиш глупости!
секс можеш да правиш, но секса има много измерения, и далеч не винаги най-важното е да пъхаш нещо някъде с "як напън".
удоволствието от споделеността на интимното общуване може да се постигне по много начини без непремено порното да е модела за подражание. ;)
А това да не значи, че неможе човек да прави норамлен секс като другите :roll: и също така остават ли неприятни следи и белези, които отблъскват партниорката?

MTZT
01-15-2008, 14:35
Значи да поискам съвет на 18 години съм.
Преди няколко месеца отидох при уролог ,защото ме притесняваше нещо и излязох прав и ми направиха операция за удължаване на юздичките, проблема ми беше ,че члена ми при пълна възбуда не се заголваше ,сега е по добре ,но пак има напрежение при пълна възбуда (все едно главата е много голяма) и стигнах до заключение ,че имам Фимоза. Като бях на Уролог той ми каза ,че имам ясно изразени вени или нещо от сорта та въпроса ми е какво точно се реже и има ли пречка било възрастова или нещо гинетично да не се направи операцията ?

batkodoki
01-15-2008, 14:53
я да не вършиш глупости!
секс можеш да правиш, но секса има много измерения, и далеч не винаги най-важното е да пъхаш нещо някъде с "як напън".
удоволствието от споделеността на интимното общуване може да се постигне по много начини без непремено порното да е модела за подражание. ;)
А това да не значи, че неможе човек да прави норамлен секс като другите :roll: и също така остават ли неприятни следи и белези, които отблъскват партниорката?

очевидно превратно тълкуваш думите ми!
"нормален секс" (каквото и да значи то в твоите предствави!) ще прави тогава, когато тялото му позволява това!
когато си порежеш палеца например - ще можеш да работиш с чук или да рисуваш букви например.
=> ако искаш /и ти позволят да си играеш на къртач - прави го стига да не скъсаш я шевове я гемче.........
=> ако искаш и ти позволят да "рисуваш" - направи го. за да разбереш какво е то човешката Обич.....

бтв повече коментари на този IP с различни никове няма да има!

warios
01-15-2008, 17:17
е извиняваи де... не исках да те засегна, просто питах...

HardlyAwakened
01-15-2008, 18:23
Добре няма да бързам..но значи и в петък няма да се прави секс... #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o #-o тцтц.. нямам думи ...

lqlqblabla
01-15-2008, 20:46
batkodoki нали е възможно да имаш поблем в който просто имаш в повечко кожичка :? защото вече и аз нз кво да мисля сякаш имам гемче обаче после почнах да мисля че са синезий и сега имам чуството че имам просто в повече кожичка.Ако е възможно такова нещо може ли да ми кажеж какво личение се предприема :-s

HardlyAwakened
01-18-2008, 22:44
АЕ ЕБИ МУ МАЙКАТА БЕ ... ПАДНАХА МИ КОНЦИТЕ И В ЕРЕКЦИЯ ОТНОВО НЕМОГА ДА ЗАБЕЛЯ ГЛАВАТА :-x :-x :-x :-x БАТКОДОКИ ПОМОГНИ МИ бе..не издържам така..кажи какво да правя.. :cry:

EPoX
01-19-2008, 00:36
мда.. batkodoki каде изчезна.. пратил съм ти снимки и ако не ти е проблем виж ги и ми кажи мнението си, 4е не издържам ве4е така, трябва да се предприеме нещо.. :cry: :?

batkodoki
01-20-2008, 17:04
АЕ ЕБИ МУ МАЙКАТА БЕ ... ПАДНАХА МИ КОНЦИТЕ И В ЕРЕКЦИЯ ОТНОВО НЕМОГА ДА ЗАБЕЛЯ ГЛАВАТА :-x :-x :-x :-x БАТКОДОКИ ПОМОГНИ МИ бе..не издържам така..кажи какво да правя.. :cry:

не мога да преценя каква е ситуацията при теб, понеже не съм те гледал аз и не знам какво е било изходното положение.

но мога да предположа...

още в основната тема съм подчертал, че макар и различни трите състояния синехии, късо гемче и фимоза МОГАТ да се комбинират по различен начин и да са налице при едно момче.
ако при теб е имало късо гемче и фимоза - то само единия проблем е отстранен.
следва въпроса "защо се получва така?"
отговора е прост: от една страна късото гемче често може лесно да се диагностицира и в покой. фимозата в класическия си вариант - когато не позволява заголване в покой също е лесно видима. не така обаче стои въпроса с по-разлетите форми на фимозата, които позволяват забелване в покой, но в ерекция създават сериозни проблеми. тези форми (а те са преобладаващите) в състояние на покой на пениса не се виждат. а прегледа става точно в такова положение на органа.
тук някъде бях писал, че това е грешка, но вас по принцип ви тресе як страх да не би да ви поискат да ви видят пишока "когато е станал", а и лекарите се смущават повече и от вас, понеже сте си деца....с една дума няма практика пениса да се преглежда в ерекция.
лекаря се води на практика само от това, което описвате с думи и ако от смущение изрично не подчертаете, че имате проблем със забелването точно в ерекция и не опишете пълно и вярно в какво се състои той - не е изключение проблемното състояние да се пропусне. това е основната причина. /има и друга, но тя касае не вас, а нас - лекарското съсловие, така че нея няма да коментиарам./

точно за да се избегне този момент - в тая тема на сто места съветвам, настоявам, моля: направете снимки. не боли. вече всички имате цифрови камери или мобилни с такива, какъв е проблема, че толкова не чувате какво ви се говори не зная....
идеята е, че ако отидете на преглед при лекаря със снимките на пишока в ерекция и му ги НАТИКАТЕ (без да го питате!) пред очите докато обяснявате какъв е проблема, ще не ще - ще гледа, /а винаги е по-добре веднъж да видиш, отколкото сто пъти да обясниш! / и след като ви прегледа и на живо - ще може да си състави вярна картина на действителното ви състояное и да вземе решение за евентуалното лечение.

спец ти - изчакй до около 15 февруари и след това ще се мисли какво да се прави. ако проблема е малък - може и да се пробва по американската мода с мазилце (според мен си е загуба на време и пари) а ако не се настройвай, че все пак е възможно обрязването да е решението на проблема.

batkodoki
01-20-2008, 17:15
Значи да поискам съвет на 18 години съм.
Преди няколко месеца отидох при уролог ,защото ме притесняваше нещо и излязох прав и ми направиха операция за удължаване на юздичките, проблема ми беше ,че члена ми при пълна възбуда не се заголваше ,сега е по добре ,но пак има напрежение при пълна възбуда (все едно главата е много голяма) и стигнах до заключение ,че имам Фимоза. Като бях на Уролог той ми каза ,че имам ясно изразени вени или нещо от сорта та въпроса ми е какво точно се реже и има ли пречка било възрастова или нещо гинетично да не се направи операцията ?

и в твоя случай важи написаното току що по-горе. прочети.

възрастови ограничения няма.
в много редки случай има анатомични особености, които изискват творчески подход от хирурга, но по принцип неразрешим проблем няма.

HardlyAwakened
01-20-2008, 20:12
Ще ти дам снимки ... опрериран съм като малък за фимоза.. виж снимките и си кажи мнението... и бързо ако може..моля :cry:

EPoX
01-20-2008, 23:05
batkodoki, какво стана с мойте снимки? пратил съм ти ги сигурно преди седмица някаде и никъв отговор от теб.. моля те за незнам кой път вече, като си фрии разгледай снимките и ми пиши :( :roll:

Baiko
01-21-2008, 18:05
Izvinqvam se za zakasnenieto bqh sprql da poglejdam pomislih si 4e i tuk sa mi dali 4erven karton.Batkodoki ne sam po forumite i sam malko zle otkum terminite,Kakvo shte re4e da pisha na Ls,i nai ve4e kakvo shte re4e 4e medicinata izbqgva tozi problem :( Ti si 1viqt 4ovek koito izglejda znae ne6to po vaprosa.Pri urolog ne sam hodil samo i edinstveno zashtoto sam naqsno 4e problema mi ne e ot nai 4esto sre6tanite.Vidqh usmivki koeto me kara da mislq 4e ima reshenie vse pak,molq te pomogni s kakvato i da e informaciq za da po4na ot nqkade le4enieto si zashtoto taka nemoga pove4e :-k

batkodoki
01-22-2008, 02:07
batkodoki, какво стана с мойте снимки? пратил съм ти ги сигурно преди седмица някаде и никъв отговор от теб.. моля те за незнам кой път вече, като си фрии разгледай снимките и ми пиши :( :roll:

получил.писал.пиши

иначе хлапетата ще решат, че ги лъжат :)

batkodoki
01-22-2008, 03:32
Ще ти дам снимки ... опрериран съм като малък за фимоза.. виж снимките и си кажи мнението... и бързо ако може..моля :cry:

предполагам, че с твоя случай повече не трябва да се занимавам!

всеки ден нова изненада!
така не става моето момче!

HardlyAwakened
01-22-2008, 06:09
е аз какво да правя... :o след като ти не можеш да ми помогнеш дай съвет...

EPoX
01-22-2008, 13:12
Евала на batkodoki! малко закъсня с отговора, но така ми разясни всичко, че все едно ми е личен лекар ;) \:D/

Garfield16
01-22-2008, 13:13
Здравейте!
Вчера ми правиха операция за фимоза - обрязване, както и за късо гемче.
Ще съм ви благодарен ако ме посъветвате как мога да избегна болката от нощните ерекции, които са доста болезнени. Докторът обясвява нещо за аналгин по принцип, ама за мен той върши работа само за леката болка в нееректирало състояние, а не и за рязката болка в 2 часа през нощта примерно :) Та има ли някакво решение?
А и другия проблем, за който искам съвет - ами сега като главичката ми е открита през цялото време ми е супер чувствителна и изпитвам някакво неприятно чувство (нещо като болка ама по-особено може би) при всеки допир с гащите :) Кофти работа - сигурно трябва да загрубее кожата, ама колко време ще трае това и дали може да се ускори процесът, че така е много зле.
А също един "технимески" въпрос се сещам - конците сами ли ще си паднат или ще се ходи да ги махат?

lqlqblabla
01-22-2008, 17:17
batkodoki извинявам се много виждам че всеки те дърпа насам натам и моли за решение на неговия проблем но ако може да ти пратя снимки да вида какво ти ще кажеж не съм ходил на урулог или изопщо при лекари не съм сигурен какъв е проблема вече но в никъв случай не е фимоза поне според мен защото аз мога да заголвам колкото си искам обаче стига се до едно положение кадето остава кожа и един вид е като в излишък ако може да ти пратя снимки и ти да кажеж нещо по въпроса :-k

HardlyAwakened
01-22-2008, 18:25
e batkodoki мерси че ме остави без решение..аз какво да правя... :?: :roll:

Loshev
01-23-2008, 09:59
Здравейте!
Вчера ми правиха операция за фимоза - обрязване, както и за късо гемче.
Ще съм ви благодарен ако ме посъветвате как мога да избегна болката от нощните ерекции, които са доста болезнени. Докторът обясвява нещо за аналгин по принцип, ама за мен той върши работа само за леката болка в нееректирало състояние, а не и за рязката болка в 2 часа през нощта примерно :) Та има ли някакво решение?

Когато се събудиш посреднощ от силна болка, стани, сгъни си един хубав джойнт, изпуши го целия и пак си легни.. Ще заспиш като мечка стръвница. \:D/

miteto
01-23-2008, 22:30
баткодоки, писах ти ЛС, моля те отговори :)

batkodoki
01-24-2008, 16:13
e batkodoki мерси че ме остави без решение..аз какво да правя... :?: :roll:

стига рева :) разбира се, че няма да те оставим. все ще измислим нещо. нека мине още малко време :)

Asnl
01-24-2008, 20:49
Аз нямам никви проблеми с фимози и такива неща не съм обрязван на 14 години съм обелвам го без проблеми при надървено състояние само че проблема ми е че главичката ми е чувствителна.Като я обеля и я оставя малко чувствителнсотасе притъпява но пак я има.Леко като болка е -не приятно е и незнам когато ми дойде времето как ще права секс :(

HardlyAwakened
01-25-2008, 20:21
e batkodoki мерси че ме остави без решение..аз какво да правя... :?: :roll:

стига рева :) разбира се, че няма да те оставим. все ще измислим нещо. нека мине още малко време :)
Мога ли да правя секс ? След като си видял снимките какво ще заключиш?

miteto
01-26-2008, 02:10
баткодоки моля те отговори ми на ЛСто! :-o

HardlyAwakened
01-27-2008, 13:27
batkodoki ..нямам проблем при заголване при ерекция..всеки ден става все по-лесно ... :grin:

EPoX
01-29-2008, 15:04
batkodoki, кво става с теб? ша седнеш ли скоро, че и аз съм ти пратил ЛС и те чакам за да решим кво да прайм :(

batkodoki
01-29-2008, 17:55
Izvinqvam se za zakasnenieto bqh sprql da poglejdam pomislih si 4e i tuk sa mi dali 4erven karton.Batkodoki ne sam po forumite i sam malko zle otkum terminite,Kakvo shte re4e da pisha na Ls,i nai ve4e kakvo shte re4e 4e medicinata izbqgva tozi problem :( Ti si 1viqt 4ovek koito izglejda znae ne6to po vaprosa.Pri urolog ne sam hodil samo i edinstveno zashtoto sam naqsno 4e problema mi ne e ot nai 4esto sre6tanite.Vidqh usmivki koeto me kara da mislq 4e ima reshenie vse pak,molq te pomogni s kakvato i da e informaciq za da po4na ot nqkade le4enieto si zashtoto taka nemoga pove4e :-k

ее как един не се намери да обясни на Момчето как се пише не ЛС?

къде ви отиде солидарността?!

означава да се пише ЛичноСъобщение. става примерно като щракнеш върху някой надпис "batkodoki" който е маркиран в син цвят. нататък ще се ориентираш - турсиш опцията "напиши лично съобщение", слгаш някакво заглавие в нужната кутийка и пишеш в другата за самото съобщение :)

и на против - проблема е мн често срещан, особено при момчета при които цялостното разкриване на главичката се е случило от скоро.

а за решение - винаги има такова :)

batkodoki
01-29-2008, 18:07
Здравейте!
Вчера ми правиха операция за фимоза - обрязване, както и за късо гемче.
Ще съм ви благодарен ако ме посъветвате как мога да избегна болката от нощните ерекции, които са доста болезнени. Докторът обясвява нещо за аналгин по принцип, ама за мен той върши работа само за леката болка в нееректирало състояние, а не и за рязката болка в 2 часа през нощта примерно :) Та има ли някакво решение?
А и другия проблем, за който искам съвет - ами сега като главичката ми е открита през цялото време ми е супер чувствителна и изпитвам някакво неприятно чувство (нещо като болка ама по-особено може би) при всеки допир с гащите :) Кофти работа - сигурно трябва да загрубее кожата, ама колко време ще трае това и дали може да се ускори процесът, че така е много зле.
А също един "технимески" въпрос се сещам - конците сами ли ще си паднат или ще се ходи да ги махат?

ВЪЗРАСТ?!

минало е доста време от поста и вече вероятно си минал "острия" период.
то за това е и добре да се пише преди операцията :
-едно ще имаш подкрепата на поглеждащите тук;
-но по-важното е, че преминалите вече през "това" ще споделят опит;

за свръхчувствителността - засега няма да бързаме. прави си баните с перманганат и смрадлика.

за конците - зависи по каква методика са те оперирали и с какво са те шили. в общия случай конците сами ще паднат. но това хирурга трябва да ти е обяснил подробно преди операцията или най-много на първия контролен преглед.

ако все пак има проблеми - пиши!

batkodoki
01-29-2008, 18:14
batkodoki извинявам се много виждам че всеки те дърпа насам натам и моли за решение на неговия проблем но ако може да ти пратя снимки да вида какво ти ще кажеж не съм ходил на урулог или изопщо при лекари не съм сигурен какъв е проблема вече но в никъв случай не е фимоза поне според мен защото аз мога да заголвам колкото си искам обаче стига се до едно положение кадето остава кожа и един вид е като в излишък ако може да ти пратя снимки и ти да кажеж нещо по въпроса :-k

:) добре,
но нали си даваш сметка, че през TFT монитора няма как да поработя със скалпела :) мога само да дам мнение и насоки и то приблизително. не мога да лекувам през монитора :)

miteto
01-29-2008, 18:27
начи аз си чакам още :D няма да се обидя ако ми отговориш БАТКОДОКИ :)

HeadMasTeR
01-31-2008, 09:43
Здравейте,вчера ми направиха въпросната операция и сега съм обрязан.Правя си компреси с риванол,напоен в памук и преди малко направих една промивка със смрадлика.Гадното е,че раните още не са се затворили и трябва през 3,4 часа да сменям компреса...Иначе да се похваля проблема с ерекцията го преодолях(на магия направо го задържах)
Така,имам няколко въпроса:1-След колко време ше отмине болезнения период?2-Като спра да слагам компреси,а го държа нормално(в гащите)колко време ше е необходимо да намалее чувствителността на главата?3-Метода ми с риванол,гентамицин и смрадлика добър ли е?

HardlyAwakened
01-31-2008, 20:06
Трябва да чакаш спеца - batkodoki

HeadMasTeR
01-31-2008, 21:03
Оооо нещата зазляват...Постоянно е на влажно и става все по-чувствителен и всяко сменяне на компреса е все по-болезнено....От 4 часа ми се пикае и се стискам. ;( Доктора ми беше казал с марля да го опаковам ама само като си помисля как ше дере и изтръпвам...Помагайте хора

EPoX
01-31-2008, 23:50
Оф.. и аз чакам batkodoki да ми отговори на ЛС-то от една камара време.. много кофти като влиза тука рядко, ама ша чакаме.. другаде едва ли ще ни дадът по-добър съвет! :( :smt069 :smt120 :smt017 :smt012

HardlyAwakened
02-01-2008, 10:06
Еми хора..направо на лекар отивате като не ви се чака..но наистина..само той може да даде по-подробен и специализиран отговор :)

HeadMasTeR
02-01-2008, 11:11
Ама пичове,аз искам само някой който вече го е минал тва да ми каже едно две неща и да ме успокои малко щото преди малко правих промивки и смяна на компресите и отдолу,където е било гемчето е здраво подуто и кожата не е розова с леко синя...Направо вече полудявам,почнах да се комплексирам здраво и нз...Помагайте!

EPoX
02-01-2008, 13:53
Айде ако има някой който е ходил в Пловдив на хирург да го преглежда и съответно оперира, да каже дали е доволен от него, щото аз точно за това се чудя много при кой да отида.. :-o за сега съм си "набелязал" един уролог(който доста го хвалят по форуми) но както ми каза batkodoki - по-късно ще говорим за това и затова чакам. :(

skatemore
02-01-2008, 19:07
да ве и аз имам тоз проблем начи фимоза е смисал аз като си я опъна кат ги дигна и ме боли и като си пипна главичката забелена ми става некво сууупер особено смисал не боли ама е някво неприятно немога да го обесня обаче никакви други проблеми не ми е създавало и не мисля да си правя операция :)

batkodoki
02-01-2008, 21:33
Ама пичове,аз искам само някой който вече го е минал тва да ми каже едно две неща и да ме успокои малко щото преди малко правих промивки и смяна на компресите и отдолу,където е било гемчето е здраво подуто и кожата не е розова с леко синя...Направо вече полудявам,почнах да се комплексирам здраво и нз...Помагайте!

ВЪЗРАСТ?!

спокойно,
в реда на нещата е :)
намери из темата поста с Правилото за Седмиците.

нормално е в началото да изглежда "ужасно". все пак това си е рана.
ще отмине.
наблягай на баните със смрадлика, примерно докато стоиш на компа :)

не е добре ако го държиш непрекъснато във влажна среда.

всичко ще отмине с времето :)

batkodoki
02-01-2008, 21:40
Айде ако има някой който е ходил в Пловдив на хирург да го преглежда и съответно оперира, да каже дали е доволен от него, щото аз точно за това се чудя много при кой да отида.. :-o за сега съм си "набелязал" един уролог(който доста го хвалят по форуми) но както ми каза batkodoki - по-късно ще говорим за това и затова чакам. :(

при теб не е спеш, можеш да почакаш и е за добро :)

нека поотмине грипа.

а и в пловдив купиха една нова апаратура, тези дни чакат да се сдобият и с друга машинка. с тях много по финно се получават нещата.

EPoX
02-02-2008, 03:27
Айде ако има някой който е ходил в Пловдив на хирург да го преглежда и съответно оперира, да каже дали е доволен от него, щото аз точно за това се чудя много при кой да отида.. :-o за сега съм си "набелязал" един уролог(който доста го хвалят по форуми) но както ми каза batkodoki - по-късно ще говорим за това и затова чакам. :(

при теб не е спеш, можеш да почакаш и е за добро :)

нека поотмине грипа.

а и в пловдив купиха една нова апаратура, тези дни чакат да се сдобият и с друга машинка. с тях много по финно се получават нещата.
batkodoki, безкрайно ти благодаря за ценното инфо!!! щом ти казваш, ще изчакам! :)

Marto_92
02-02-2008, 08:35
batkodoki плс виш личното съобщение което ти пратих и ми отговори плс .... че взех много да се притиснявам

samuel_vimes
02-02-2008, 16:24
Здравейте, на 16 години съм и вчера ме оперираха за късо гемче. Въпроса ми е след колко време горе-долу ще паднат конците и кога ще мога да си набия една злобарка че все пак съм момче :D

HardlyAwakened
02-02-2008, 19:41
Пич слушай ме мене..на 2 януари тая година ме оперираха за късо гемче.. конците паднаха след 2 седмици... но не се сдържаш и още на първата бих без да го оголя..човек направо беше затишие пред буря..сега всичко е наред :)

skatemore
02-02-2008, 21:01
аз се чудя даже дали да кажа на наще тъй като не ми създава проблеми тва :(

samuel_vimes
02-02-2008, 21:28
Пич слушай ме мене..на 2 януари тая година ме оперираха за късо гемче.. конците паднаха след 2 седмици... но не се сдържаш и още на първата бих без да го оголя..човек направо беше затишие пред буря..сега всичко е наред :)

Еми добре значи ще гледам да се сдържа 1 седмица, но усещам как после ще забия монитора в стената :D

Garfield16
02-04-2008, 08:32
А някой може би да ми каже как да си бия чекии сега след като съм обрязан? Нямам кожа на главичката, а кожата на ствола е опътаната при ерекция и не се движи особено...

batkodoki
02-04-2008, 13:29
А някой може би да ми каже как да си бия чекии сега след като съм обрязан? Нямам кожа на главичката, а кожата на ствола е опътаната при ерекция и не се движи особено...

обрязан или не, за да правиш секс /мастурбация не кожичката ти е нужна, а лубрикант/смазка. :)

в твоя случай, както и при всички момчета изобщо е препоръчително да се използва някакъв лубрикант/смазка.

има много и различни спец гелове, но те са неоправдано скъпи.
много по-добър ефект имат бебешките олио-гелове.
не са скъпи, намират се във всеки голям супермаркет или аптека.

най-доброто в момента е бебешкия олио-гел на Johnson&Johnson с екстракт от лайка. намира се във всеки супермаркет в раздела за бебешките неща (прозрачен гел с мехурчета в него) струва 5-6лева тубата.
спокойно може да се ползва всякако бебшко олио или гел или олио-гел - пробвай и вече според индивидуалните предпочитания ще видиш кое ти харесва повече. :)
хубавото при бебешките олио-гелове е че освен, че служат за смазка - овлажняват и омекотяват лигавицата на главичката и така я предпазват от загуба на чувствителност, а и повечето имат и противовъзпалителен ефект.

изобщо ползването на лубрикант е добре да се прилага от всички момчета без значение дали са обрязани или не. играта "на сухо" с пишока води до намелна чувствителност, а и стимулира растежа на онези "бели пъпчици по главичката", които така ви плашат. :)

в краен случай - слюнка.

на въпроса как? - при достатъчно лубрикант, дланта ти успешно замества липсващата кожичка, а и други неща :)

kkkl
02-06-2008, 18:41
Така...Ходих при Уролога си , готов съм за операция.Евентуално ще ме оперират този Петък , ако не другата седмица.

Баткодоки , обръщам се към Вас с две запитвания :

Докато ме преглеждаше уролога , мисля че не видя че имам Късо Гемче.Когато се свърза на място с негов приятел хирург , за да уговорят операцията , му каза че имам Фимоза , нищо друго.Той е виждал късото ми гемче , но беше преди около месец и е забравил най-вероятно , а и аз забравих да му припомня по време на прегледа.Та въпросът ми е - По време на операцията предвижда ли се по-специфична методика ако има на лице и късо гемче, или не е от значение?

Другият ми въпрос е - Урологът ми каза че мога да си избера дали да ми оставят малко кожа или да ме обрежат напълно.Какво ще рече "малко кожа" и как е по-добре?Попитах Урологът си на място - той каза че няма опасност ако се остави малко кожа.Но все пак питам и Вас : Как е по-добре - напълно или с малко кожа ?

l2p4fs
02-06-2008, 19:18
Другият ми въпрос е - Урологът ми каза че мога да си избера дали да ми оставят малко кожа или да ме обрежат напълно.Какво ще рече "малко кожа" и как е по-добре?Попитах Урологът си на място - той каза че няма опасност ако се остави малко кожа.Но все пак питам и Вас : Как е по-добре - напълно или с малко кожа ?
Знам, че не питаш мен, но все пак да кажа: ако се остави малко кожа ще запазиш добрите усещания по-добре в някой участъци, а ако не се остави - ще се намали чувствителността навсякъде. Затова ти е дал и ти да избираш как предпочиташ, според мен варианта с частичното обрязване е по-добър.

Foxxy
02-06-2008, 21:20
Аве давай,пълно обрязване.95 % от Американчетата са обрязани.Хората не са глупави явно.Ако можех и аз щях да се обрежа,ама ме е страх малко.Иначе всичко ми е наред с моя пишок :grin:

HeadMasTeR
02-07-2008, 11:10
Обрязаха ме преди 8 дена.Слагах превръзки от марля и Йодасепт и веднъж в деня го промивах с калиев перманганат,но от снощи вече не го опаковам в нищо и е директно в гащите(мислех,че ше е ужасно,но всъшност не е изобщо гадно)и сутринта целите боксреки бяха в кръв щото като съм получил ерекция и се е отворила раната там където е отрязано гемчето.Нещо почнах да се сдухвам от болките,кръвта,тва че още е подут,кожата на главата се сбръчква,няма да мога да го лъскам нормално и тн...Айде някой да каже нещо успокояващо и да обясни горе долу след колко време всичко вече ше си е нормално...

batkodoki
02-07-2008, 13:07
Така...Ходих при Уролога си , готов съм за операция.Евентуално ще ме оперират този Петък , ако не другата седмица.

Баткодоки , обръщам се към Вас с две запитвания :

Докато ме преглеждаше уролога , мисля че не видя че имам Късо Гемче.Когато се свърза на място с негов приятел хирург , за да уговорят операцията , му каза че имам Фимоза , нищо друго.Той е виждал късото ми гемче , но беше преди около месец и е забравил най-вероятно , а и аз забравих да му припомня по време на прегледа.Та въпросът ми е - По време на операцията предвижда ли се по-специфична методика ако има на лице и късо гемче, или не е от значение?

Другият ми въпрос е - Урологът ми каза че мога да си избера дали да ми оставят малко кожа или да ме обрежат напълно.Какво ще рече "малко кожа" и как е по-добре?Попитах Урологът си на място - той каза че няма опасност ако се остави малко кожа.Но все пак питам и Вас : Как е по-добре - напълно или с малко кожа ?

ще говориш с хирурга :)

не знам какво е точно положението при теб.
не винаги е възможно да се прави избор, но когато има възможност да се остави аванс от кожата това е добре.

хайде успех :)

exXxteen
02-07-2008, 16:51
Обрязаха ме преди 8 дена.Слагах превръзки от марля и Йодасепт и веднъж в деня го промивах с калиев перманганат,но от снощи вече не го опаковам в нищо и е директно в гащите(мислех,че ше е ужасно,но всъшност не е изобщо гадно)и сутринта целите боксреки бяха в кръв щото като съм получил ерекция и се е отворила раната там където е отрязано гемчето.Нещо почнах да се сдухвам от болките,кръвта,тва че още е подут,кожата на главата се сбръчква,няма да мога да го лъскам нормално и тн...Айде някой да каже нещо успокояващо и да обясни горе долу след колко време всичко вече ше си е нормално...

Споко братле...

Мене ме оперираха от късо гемче.И на мене ми е сдухано от конците които не искат да паднат-от седем шева, паднаха два сами, един доктора издърпа, но останалите са здрави.Докито реши да ги оставим да резорбират сами (не знам какво значи това).
И аз също се дразня, ядосвам се, щото не мога да го ползвам, отдолу е с лилаво петно, боли ме дори ако амо застане на чорчик в гащите... но в крайна сметка, рано или късно трябва да се преживее, тъй че и ти като мене си свиркай, ако пушиш-запали една цигара и помисли че по добре сега, отколкото след някоя друга година.Ще оздравее, няма къде да ходи.Нормално е да кърви, при мене от дупчиците на конците редовно си пуска по някоя капка сутрин като се надърви и се опънат шевовете.Слагам вечер марля за да не си цапам боксерките и това е.

Един съвет-не махай марлите.Аз със тях си го фиксирам, че даже ако са ми по отпуснати боксерките, марлята я закрепвам с лейкоплас (добре че се бръсна, че...) да не ми се разхожда из гащите и така не ме боли.Прави си баните и го мажи с мазилото, за да е винаги мазен-това ще ти е от помощ.Аз използвам банеоцин, който е антибиотик+вазелин и много ми помага.
Що се отнася до лъскането, ще използваш нещо за смазка, щото без горивосмазочни материали няма да стане.Но пък със смазка е много по готино, дори и за необрязан-направо жена не ти тряа, ше се ожениш за ръката си, хехе.

Абе горе главата, ремонта щом е успешен, начи ще оздравее.

Crichton
02-07-2008, 19:54
Колко време е операцията на късо гемче? И на тия другите, които не им помня имената :-o

skatemore
02-07-2008, 20:49
аз още се чудя да казвам ли на наще тука кат ви чета мненията... мене абсолютно никви проблеми не ми създава и мисля тъй д си остана :)

icop
02-07-2008, 23:24
skatemore koe ne ti sazdava problemi?da nqma6 slu4aino fimoza ili ne6to ot sorta

exXxteen
02-08-2008, 14:41
Колко време е операцията на късо гемче? И на тия другите, които не им помня имената :-o

Е доктора само може да ти каже.Някои за десет мин са готови, мене ме кълца, въртя и ши над половин час.Ма споко, с упойката не се усеща нищо.
Говоря за късо гемче...

Greedy
02-08-2008, 17:23
Преди 8 дни ме обрязаха. Има около 10-на шева, може и повече, незнам точно. В четвъртък ме оперираха и превързаха, в петък ми смениха превръзката и я държах до събота вечерта (или по-точно до неделя сутрин, защото беше към 2 сутринта). Свалянето на превръзката беше едно малко мъчение, но го преживях. Сега вече 5 дни съм без превръзка. Кръв тече само първата вечер, след като усетих екецията мнооого добре, кръв имаше и след като си свалих превръзката, но това беше по-точно защото се беше залепила превръзката за раната и аз я дръпнах малко по-силно, от тогава кръв няма. Без превръзка е малко по-кофти, ходи се малко гадно, но какво като, свиква се. Все пак сме мъже! :)
Хирурга ми изписа един антибиотик и един противовъзпалителен спрей. И двете за по 5 дни. Е от спрея имам още малко и си го пръскам де, но все пак не използвам нищо за мазане и съм супер. Цвета на патката е нормален, има само следи от конците и то не са кой знае какво. Вече започнаха да падат конците, можеби 2 ги няма вече, останалите са се показали много навън, стърчат и това е малко кофти, че задира от време на време, но не боли. Къпя се всеки ден и не го търках поне 4 дни, само днес го поизмих от гадостите дето го бяха мазали.
Несъжалявам за операцията и всичко е много добре, даже има вид :)
Не се страхувайте! Няма от какво... :)
Успех на следващите!

OVERMIND
02-08-2008, 18:24
Здравеите всички. На 19 години съм. Днес стават 2 дена от както се оперирах от фимоза. Самата операция беше с месна упоика и адски много ме болеше :shock: Но това го преживях някак си, и болките след това. А Значи члена ми е увит в марля кожата е издърпна назад и така стои а главичката и малко след нея е оставено на открито ( под марлята ) Така това нормлано ли е не е ли нормално да ми остави спусната кожата или ?!? ПЛС Кажете ми :smt089 Другото е че не неска бях на превръски и тоя моя лекар ми смени марлята и ми намаза члена с някаква антибиотична пастичка и кожата която седи дръпната назад и започна да разтрива а аз направо стенех и щях да припадна от болки :smt089 :smt089 :smt089 :smt089 Както и да е преживях го. Сега трябва да правя бани с Калиев Перманганат в супер бледо розово. Но ме е страх да не ме боли :smt089 щото повече болка не искам и немога да понеса чесно ви казвам :smt089 Знам че само 2 дена са минали и тн но реших да попитам щото ония моя уролог ми каза едно голямо нищо. А да и да попитам начи от момента в които ме пусна упоиката имам СВРЪХ чувствителност на главичката ( която е открита както споменах горе ) и питах неска уролога и тои вика така ще е 2-3 месеца :smt102 Имам някакви конци ама незнам дали са естествени и искам да попитам дали в тия операции се ползват животински щото :smt089 Хора ония по ония ден и неска имам чувството че щях да пометна от болки по време на манипулациите. Затова питам щото въпреки че съм на 19 от сичко това съм яко наплашен и травмиран :smt089 С общи думи искам да попитам :
1 номрално ли това да ми оставя събрана кожата назад и главичката оголена и така да ми е увит в марля
2 Суперчувствителността кога ще намелее ( тя малко намаля де ама се е гадно ) или по точно колко време ще отнеме
3 казаха ми да правя промивки в Калиев Перманганат в супер слаб разтвор и искам да попитам дали ще ме боли и трябва ли да му сменям марлите или да го топя само там дет е главичката.
4Дадоха ми едно мазило + дефламол да се мажа ама както писах горе неска щях да умра от болки и направо ви казвам :smt089 нямам намерение да го докосвам отново :smt089
ПЛС кажете ми какво да правя :smt089

Greedy
02-08-2008, 18:45
Здравеите всички. На 19 години съм. Днес стават 2 дена от както се оперирах от фимоза. Самата операция беше с месна упоика и адски много ме болеше :shock: Но това го преживях някак си, и болките след това. А Значи члена ми е увит в марля кожата е издърпна назад и така стои а главичката и малко след нея е оставено на открито ( под марлята ) Така това нормлано ли е не е ли нормално да ми остави спусната кожата или ?!? ПЛС Кажете ми :smt089 Другото е че не неска бях на превръски и тоя моя лекар ми смени марлята и ми намаза члена с някаква антибиотична пастичка и кожата която седи дръпната назад и започна да разтрива а аз направо стенех и щях да припадна от болки :smt089 :smt089 :smt089 :smt089 Както и да е преживях го. Сега трябва да правя бани с Калиев Перманганат в супер бледо розово. Но ме е страх да не ме боли :smt089 щото повече болка не искам и немога да понеса чесно ви казвам :smt089 Знам че само 2 дена са минали и тн но реших да попитам щото ония моя уролог ми каза едно голямо нищо. А да и да попитам начи от момента в които ме пусна упоиката имам СВРЪХ чувствителност на главичката ( която е открита както споменах горе ) и питах неска уролога и тои вика така ще е 2-3 месеца :smt102 Имам някакви конци ама незнам дали са естествени и искам да попитам дали в тия операции се ползват животински щото :smt089 Хора ония по ония ден и неска имам чувството че щях да пометна от болки по време на манипулациите. Затова питам щото въпреки че съм на 19 от сичко това съм яко наплашен и травмиран :smt089 С общи думи искам да попитам :
1 номрално ли това да ми оставя събрана кожата назад и главичката оголена и така да ми е увит в марля
2 Суперчувствителността кога ще намелее ( тя малко намаля де ама се е гадно ) или по точно колко време ще отнеме
3 казаха ми да правя промивки в Калиев Перманганат в супер слаб разтвор и искам да попитам дали ще ме боли и трябва ли да му сменям марлите или да го топя само там дет е главичката.
4Дадоха ми едно мазило + дефламол да се мажа ама както писах горе неска щях да умра от болки и направо ви казвам :smt089 нямам намерение да го докосвам отново :smt089
ПЛС кажете ми какво да правя :smt089

Хм, наистина интересно. Явно има значение кой хирург те оперира и къде. При операцията определено не е трябвало да те боли. Мен ме оперираха в 11:30 на обяд и упойката ме пусна чак към 10 вечерта и с един аналгин и вече нямаше проблеми. Чувствителността ще премине до дни, разбира се зависи. При мен вече не се усеща. За баните няма да боли, по-вероятно е да щипе, все пак е рана - но не се бой, все някога трябва да го направиш, а и е за добро.
Това е моя опит...
Все пак БаткоДоки може да ти даде изпитани съвети.

skatemore
02-08-2008, 20:34
skatemore koe ne ti sazdava problemi?da nqma6 slu4aino fimoza ili ne6to ot sorta

еми да фимоза е , смисал кат го дигна и главата се забелва малко а не цялата и ме боли кожата нали като го забеля целия с ръка а и става супер трудно .. обаче никви други проблеми не ми създава, свършвам си нормално и за тва се чудя.. :-o