PDA

View Full Version : Рак на гърдата



d3n1
08-18-2007, 01:13
naskoro razbrah che edna priatelka ima tumor na gurdata.kogato e govorela s lekarq si toi i e kazal che tova e savsem normalno za nashite godini,a tq e na 16-se.vuzmojno li e oshte tolkova mladi hora da imat tumor?

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
Заглавието на темата трябва да е написано на кирилица!

kran4eto
08-18-2007, 01:28
i kakvo 6te stane sega s tvoita priqtelka???vse pak tova e tumor a ne kista!

deem registered
08-18-2007, 08:43
Не съм с медицинско образование, но за мен е напълно възможно... Не ти ли прави впечатление ,че с 'развитието' на медицината болните хора не намаляват а напротив?

kalpazanka
08-18-2007, 09:10
naskoro razbrah che edna priatelka ima tumor na gurdata.kogato e govorela s lekarq si toi i e kazal che tova e savsem normalno za nashite godini,a tq e na 16-se.vuzmojno li e oshte tolkova mladi hora da imat tumor?

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
Заглавието на темата трябва да е написано на кирилица!
Може да е някоя бучка, образувана от носенето на неподходящ размер сутиен или просто да е мастно образувание. Не е задължително винаги да е най-лошото! Ама че сте паники! Щом лекарят й е казал, че е нормално, значи е така! И няма повод за притеснение. :wink:

LedenaStrast
08-18-2007, 09:31
Не съм с медицинско образование, но за мен е напълно възможно... Не ти ли прави впечатление ,че с 'развитието' на медицината болните хора не намаляват а напротив?

Болните хора се увеличават заради развитието на модерните технологии... Всекдневно се облъчваме от Компютъра, GSMа... разни фабрики и тн. Рано или късно това дава отражение върху здравето ни!
Развитието на медицината едва ли има нещо общо с увеличаване на болните

foreverr
08-20-2007, 20:38
ami neznam 6tom lekarq i e kazal e taka no rak ne e vazmojno raka se poqvqva sled 18-19 godi6na vazrast 8-[

miloto_girl_4e
08-20-2007, 21:03
ami neznam 6tom lekarq i e kazal e taka no rak ne e vazmojno raka se poqvqva sled 18-19 godi6na vazrast 8-[



Има редки случаи, когато е възможно да се появи и по-рано ...
Но да имаш рак на гърдата на тези години не е нормално :shock:
Такаче по-скоро да е някакво мастно образование...

DIVINE_TIME
08-20-2007, 22:24
Тумор и рак са различни неща ... :roll:

doctors
08-25-2007, 13:58
Да взема и аз отношение по въпроса.Отговора ми е следният:Най-застрашената възраст за развитие на това заболяване е след 35-40 годишна възраст,като пика е около 50 години и малко над 50.
Макар и рядко се наблюдават единични случаи на заболяването в млада възраст но тези случаи са единични.В млада възраст може да се наблюдават доброкачествени туморчета(т,нар фиброаденоми,аденоми,папил оми и др) и кистички които могат да се срещат както в по-млада възраст така и при по възрастни жени,доброкачествените образования могат да се срещат и при по възрастни жени също,също може да се наблюдава и мастопатия(днес мастопатията се приема за състояние а не за заболяване на гърдите).Така че не се шашкайте - заболяването за което питате не се проявява в млада възраст или тези случай са единични.Всичко е обеснено по-горе.Най-вероятно при твоята приятелка която е на 16 години,става въпрос за фиброаденом(доброкачестве о образование на гърдата)отстрянява се със съвсем лека операцийка.Няма нищо страшно.Желая ви лек ден!