PDA

View Full Version : Сирачетата ..



AngeL~oF~daRkneSs
08-18-2007, 17:10
здравейте .. щи ви споделя нещо, за което повечето от вас ще кажат "мен тва кво ме интересува" или "само флудиш" и още от сорта .. не можете да ми помогнете и няма за какво .. просто искам да споделя .. в петък, когато тръгвах към работа случайно реших да мина по друг път .. трябваше да мина покрай дом за сираци.. тъжна история е там да ви кажа :( малките изоставени малчугани се весеха като маймунчета на оградата и ми викаха "Како, како ела при нас ..." сякаш бяха в затвор ... а лелките там сякаш не им обръщаха внимание .. :( незнам много ли съм чувствителна или просто гледката беше ужасяваща, но се просълзих .. това ме накара да се замисля колко младежи изоставят децата си .. защо!?Защото забременяват малолетни..защо!?Защото не случайно са направени контрацептивите .. но малко се замислят преди да се втурнав в леглото..но не са единствени младите, изоставящи децата си .. и зрели хора го правят .. това пък защо !? Заради безпаричието .. каква държава е България щом не може да осигури пари за отглеждане на деца .. принудени от това децата са захвърляни като боклуци в сиропиталища .. където оскъдната им закуска е филийка със сиренце .. Според мен по някога е нужно да се замисляме за тези неща от живота .. и не трябва да се сещаме за тези дечица само по Коледа .. (темата не е за тук, но смятам, че повече хора ще я прочетат ..) :smt010 :smt011 :smt013

Rofl4e
08-18-2007, 17:38
И на мен ми е жал за такива дечица но...наистина ние няма какво да променим жалко е в 21 век да има такива трагични истори но факт..

ChuruLinkA
08-18-2007, 17:44
naistina e mnogo tujno...i ma men mi e mnogo mu4no za takiva de4ica...maika mi, ba6ta mi i sestra mi iskaha da si osinovim detence po edno vreme, no se otkazahme... =((

b3b1tyYy
08-18-2007, 18:37
не ние а тези които изоставят децата си поне могат да се замислят какво причиняват на малките съкровища!факт е наистина че хората са толкова безотговорни...и предпочитат да изоставят това което са носили и това за което са тръпнали 9 месеца пред това да му се радват докато расте...
на къде отива тази държава :smt017 това е най-големия грях да изоставиш собственото си дете поради тъпата причина БЕЗПАРИЧИЕ.навсякаде го има но има амбициозни хора които въпреки всичко се мъчат и успяват!поздравления за тези хора!

AngeL~oF~daRkneSs
08-18-2007, 20:40
радвам се че има хора на моето мнение :smt008

CuRly_Doll
08-18-2007, 20:52
радвам се че има хора на моето мнение :smt008
i az sam s teb...adski e jalko,gorkite de4ica...bez nikakvi roditeli ujas :cry:

Justified
08-19-2007, 07:32
България заедно с азиатските страни е една от най-не разивитите страни.
Само в България непрекъснато се говори че населението намалява ,но държавата не взима никакви мерки за нормалното отглеждане на децата.После защо хората зоминават за САЩ,защото там дори и най-бедните хора не мислят как ще си купят хляб за да изхранят семействата си,както много семейства в БГ.

И аз подкрепям авторката на темата!!!

AngeL~oF~daRkneSs
08-19-2007, 21:34
мерси :wink: :roll: :P :!:

Seducti0n
08-19-2007, 22:10
Трябва да си твърде безчувствен и коравосърдечен човек,за да не се натажиш дори само при мисълта за малките невръстни дечица,протегнали ръчички към теб измъчени от тежките условия и несгодите в сиропиталищата. :wink:

AngeL~oF~daRkneSs
08-19-2007, 22:17
мацко .. има и такива хора :(

sladkish_14
08-20-2007, 07:08
здравейте .. щи ви споделя нещо, за което повечето от вас ще кажат "мен тва кво ме интересува" или "само флудиш" и още от сорта .. не можете да ми помогнете и няма за какво .. просто искам да споделя .. в петък, когато тръгвах към работа случайно реших да мина по друг път .. трябваше да мина покрай дом за сираци.. тъжна история е там да ви кажа :( малките изоставени малчугани се весеха като маймунчета на оградата и ми викаха "Како, како ела при нас ..." сякаш бяха в затвор ... а лелките там сякаш не им обръщаха внимание .. :( незнам много ли съм чувствителна или просто гледката беше ужасяваща, но се просълзих .. това ме накара да се замисля колко младежи изоставят децата си .. защо!?Защото забременяват малолетни..защо!?Защото не случайно са направени контрацептивите .. но малко се замислят преди да се втурнав в леглото..но не са единствени младите, изоставящи децата си .. и зрели хора го правят .. това пък защо !? Заради безпаричието .. каква държава е България щом не може да осигури пари за отглеждане на деца .. принудени от това децата са захвърляни като боклуци в сиропиталища .. където оскъдната им закуска е филийка със сиренце .. Според мен по някога е нужно да се замисляме за тези неща от живота .. и не трябва да се сещаме за тези дечица само по Коледа .. (темата не е за тук, но смятам, че повече хора ще я прочетат ..) :smt010 :smt011 :smt013

:roll: Ммм ти си страхотен човек!И си много права....

_`SoMeThInG_StRaNgE`_
08-20-2007, 09:18
мацко .. има и такива хора :(

Да, за жалост има.. :|

Val4etoO
08-20-2007, 10:30
:smt005 Kato bqh malka 6tqha da mi osinovqvat brat no ima6e nqkvi problemi s doma i nestana.

_PuNk`PrInCeSs_
08-20-2007, 11:22
съгласна съм с авторката на темата! защо непрекъсато се строят ''скъпи'' хотели (казвам скъпи в кави4ки, защото баща ми има връзки с някои от големите собственици и много добре знам от него от какво се правят хотелите по 4ерноморието)? защо непрекъснато депутатите пръскат пари за нови джипове? кой мисли за децата на България? а едва ли някой е забравил бедстващите в община Цар Калоян?...с какво им се помага? спят в кварталното у4илище...нямам думи що за държава е България!!! знам,4е не е за темата, но в коя нормална държава образованието се пренебрегва толкова? в коя нормална държава у4ениците псуват у4ителите си в лицето? на всеки един от нас понякога ни е било приятно да врътнем номер на даскал, но и на по4ти всеки от нас му е идвала мисълта защо го правим. защо ли? защото няма кой да ни накаже...както и да е. България е държава управлявана от простаци и това е моето заклю4ение! не ме интерва колко от вас ще ме подкрепят...и бих се радвала ако има поне един такъв 4овек!

dream_girl_13
08-20-2007, 12:44
здравейте .. щи ви споделя нещо, за което повечето от вас ще кажат "мен тва кво ме интересува" или "само флудиш" и още от сорта .. не можете да ми помогнете и няма за какво .. просто искам да споделя .. в петък, когато тръгвах към работа случайно реших да мина по друг път .. трябваше да мина покрай дом за сираци.. тъжна история е там да ви кажа :( малките изоставени малчугани се весеха като маймунчета на оградата и ми викаха "Како, како ела при нас ..." сякаш бяха в затвор ... а лелките там сякаш не им обръщаха внимание .. :( незнам много ли съм чувствителна или просто гледката беше ужасяваща, но се просълзих .. това ме накара да се замисля колко младежи изоставят децата си .. защо!?Защото забременяват малолетни..защо!?Защото не случайно са направени контрацептивите .. но малко се замислят преди да се втурнав в леглото..но не са единствени младите, изоставящи децата си .. и зрели хора го правят .. това пък защо !? Заради безпаричието .. каква държава е България щом не може да осигури пари за отглеждане на деца .. принудени от това децата са захвърляни като боклуци в сиропиталища .. където оскъдната им закуска е филийка със сиренце .. Според мен по някога е нужно да се замисляме за тези неща от живота .. и не трябва да се сещаме за тези дечица само по Коледа .. (темата не е за тук, но смятам, че повече хора ще я прочетат ..) :smt010 :smt011 :smt013
Съгласна съм с теб! Ужасно много си права!!!! Толкова мн невинни малки деца, които не знаят почти нищо за миналото си, за родителите си са пратени в един "затвор" където би трябвало да се "грижат" за тях... Мн ми е мъчно... :smt010 Никой не заслужава такъв живот! Особено децата... Това показва колко мн безотговорни хора има... Жалко! Ужасна постъпка е да оставиш собственото си дете в сиропиталище, а после да изчезнеш и да не ти пука... Но какво да се прави, в днешно време повечето правят така... :smt010 :smt010 :smt010 :smt010

sasha_90
08-20-2007, 13:10
Вярно е,права си за всичко,което си написала.Но нищо не можеш да промениш,нито пък тези,които са на твоето мнение.Не е честно,че има деца,които толкова страдат,а родителите им са някъде далеч и дори не мислят за тях.Не знам как може да има толкова безотговорни хора.Хем се хвърлят в леглото,хем и отговорност не поемат после.Аз не бих захвърлила така собственото си дете,дори и да бях родила на 16.Е не всички мислят като мен....В противен случай нямаше да има сирачета.

AngeL~oF~daRkneSs
08-24-2007, 10:59
sasha_90 миличка доста си права, знам че нито аз, нито някой на моето мнение тук във форума ще може да промени нещо .. пък и не това ми е целта :wink: просто исках да споделя с вас и да разбера какво е вашето мнение по въпроса 8)

Sweet__baby
08-24-2007, 18:01
здравейте .. щи ви споделя нещо, за което повечето от вас ще кажат "мен тва кво ме интересува" или "само флудиш" и още от сорта .. не можете да ми помогнете и няма за какво .. просто искам да споделя .. в петък, когато тръгвах към работа случайно реших да мина по друг път .. трябваше да мина покрай дом за сираци.. тъжна история е там да ви кажа :( малките изоставени малчугани се весеха като маймунчета на оградата и ми викаха "Како, како ела при нас ..." сякаш бяха в затвор ... а лелките там сякаш не им обръщаха внимание .. :( незнам много ли съм чувствителна или просто гледката беше ужасяваща, но се просълзих .. това ме накара да се замисля колко младежи изоставят децата си .. защо!?Защото забременяват малолетни..защо!?Защото не случайно са направени контрацептивите .. но малко се замислят преди да се втурнав в леглото..но не са единствени младите, изоставящи децата си .. и зрели хора го правят .. това пък защо !? Заради безпаричието .. каква държава е България щом не може да осигури пари за отглеждане на деца .. принудени от това децата са захвърляни като боклуци в сиропиталища .. където оскъдната им закуска е филийка със сиренце .. Според мен по някога е нужно да се замисляме за тези неща от живота .. и не трябва да се сещаме за тези дечица само по Коледа .. (темата не е за тук, но смятам, че повече хора ще я прочетат ..) :smt010 :smt011 :smt013
Това, което си написала,показва у теб голяма загриженост. Сигурно нямаш още дечица , но съм убедена, че ще си грижовна майка....



.....След като прочетох това ми се насълзиха очите.. :smt010

woshata
08-24-2007, 18:13
радвам се че има хора на моето мнение :smt008
i az sam s teb...adski e jalko,gorkite de4ica...bez nikakvi roditeli ujas :cry: :smt010 жал ми е мн кофти ми става като гледам такива неща :(

AngeL~oF~daRkneSs
08-24-2007, 18:40
Sweet__baby права си мацко нямам деца, защото съм малка още.. но съм твърдо решена. че като порасна и се омъжа ще си родя собствено дете, но ще си и осиновя (което едва ли ви вълнува :smt011 )

B.B-rain
08-24-2007, 21:24
AngeL~oF~daRkneSs мисля че тва че искаш някой ден да си осиновиш дете е наистина мило от твоя страна!И на мен ми стана много мъчно като прочетох за тези деца.Дразня се на себе си когато почна да се оплаквам че не са ми купили нещо,а същевременно има толкова много деца които нямат нищо!И незнам как една майка може да остави детето си - дори животните имат майчински инстинкт и страдат за малките си.Дори и родителите на тези дечица да са в трудно материално положение мисля че аз лично някой ден бих предпочела детето ми да е живо и здраво и да е с мен пък дори и да трябва да се трудя повече и да живея скромно!Но не съм го изпитала и това си е моето мнение по въпроса и не искам да го натрапвам на никой!И още веднъж - темата ти е трогателна и се радвам че има толкова тийн-ове които мислят трезво и се трогват от съдбата на тези ангелчета! :smt010

Nicole_Richie
08-24-2007, 22:42
И на мен ми е жал за такива дечица но...наистина ние няма какво да променим жалко е в 21 век да има такива трагични истори но факт..

i az sam na tvoeto mnenie

bloodfrozen
08-25-2007, 12:52
Знаеш ли..малко са хората в днешно време, които наистина се стремят да направят нещо по въпроса за сирачетата, за да бъде и техния живот като на едно обикновено дете - да си има дом, родители, които го обгражат с любов и внимание.. Малко са домовете, в които условията са наистина добри и където децата са задоволени и им се угажда.. В повечето, те са лишени от доста неща, което не е редно.. Винаги съм се чудила защо заради грешките на родителите, трябва да страдат децата. Но явно така е устроено всичко..
Но още по-голяма грехота е да се взима и малкото, което им се дава на тея невинни дечица..защото това е доста често срещано явление. Не знам с каква съвест го правят хората това, но определено не е редно. Но в днешно време е така..всеки си гледа келепира - на него да си му е добре, без го е грижа как ще са останалите. И този начин на мислене за съжаление, не се среща само там.
Жал ми е, наистина ми е жал, че тези дечица никога няма да могат да разберат какво е родителска обич, ласки..защото нямат семейство..

Fluffy^;pp
08-25-2007, 13:09
На мен това ми е като болна тема..както и темата за абортите..и въобще начините ,който могат да съсипят един човешки живот или да "помогнат" той да не просъществува-карат ме да се чувствам мн зле .. Жалко е,че има толкова много безотговорни хора,които изоставят децата си..и в същото време-също толкова жалко е ,че има хора които се молят да създадат дете,да се грижат за него :// Преди по Коледа като даваха по телевизията различни видео-материали заснети в сиропиталища..се виждаше,че повечето от изоставените деца там са от ромски произход( не че има значение..но всички знаем как стоят нещата при ромските семейства..) та..в последно време обаче все повече и повече стават българчетата,оставени от 15-16 годишните си ,безразсъдни майки..Ужасно наистина.. :x :x и идват хора от Англия,Германия и т.н..да осиновят дете-българче..и ги снимат по телевизията ..и ги сииипят с хвалби..Заслужават го-да..но така само признаваме коолко неспособни сме да запазим поне децата на България..да им осигурим едно макар и скромно БЪДЕЩЕ..в БЪЛГАРИЯ. :(((