PDA

View Full Version : притеснение ... 7 клас съм и ще кандидатствам...



08-18-2007, 21:34
Здравейте! :) първо искам да попитам тези,които ве4е са кандидатствали,как успяха да се справят със стреса преди и след изпитите?Как се съсредото4ихте върху зада4ите?Бяхте ли напрегнати още в на4алото на 7 клас за изпита? Защото аз тази год. ще съм 7 клас и съм притеснена още от сега :oops: 8-[ Постоянно мисля за това и какво ще стане,ако не вляза някъде...как ще реаргират родителите ми... :smt012 Ох...особенно като знам,4е моми4етата жлизат по трудно ми става лошо :roll: Еми това е :lol: Ако искате пишете...дайте малко съвети за такива като мене :lol:

Moderated by [B]a[N]D[i]T[k]a
7 точка от правилника!

krisi_pisi
08-18-2007, 21:41
zashto pyk momichetata da vlizat po trudno?

08-18-2007, 21:43
Ми аз тая година кандидатствах.И аз като тебе си мислех,че няма да изкарам изпита,ама го изкарах и дори влязох на първо желание в ПМГ.
И аз мн се притеснявах ама сега виждам,че изобщо е нямало смисъл :) Хубаво е да се запишеш на курсове по БЕЛ и Математика,ако вече не си го направила.А това,че момичетата влизат по-трудно не е вярно.Това важи само за кандидатстване във ВУЗ. :)

08-18-2007, 21:44
Ми аз тая година кандидатствах.И аз като тебе си мислех,че няма да изкарам изпита,ама го изкарах и дори влязох на първо желание в ПМГ.
И аз мн се притеснявах ама сега виждам,че изобщо е нямало смисъл :) Хубаво е да се запишеш на курсове по БЕЛ и Математика,ако вече не си го направила.А това,че момичетата влизат по-трудно не е вярно.Това важи само за кандидатстване във ВУЗ. :)

Това беше от мен :-D

08-18-2007, 21:46
еми според мен жлизат по-трудно ,щото желаещите за кандидатстване са пове4е моми4ета :wink: логи4но е :) Примерно 65%кандидатстващи са моми4ета,а останалите 35% са мом4ета :wink: тва с процентите е само пример,но е факт,4е пове4ето у4енолюбиви са моми4ета,и за тва ако си моми4е ще е малко по-трудно

Heaven_Can_Wait
08-18-2007, 21:49
Мен изобщо не ми дремеше на изпита... прая квото прая и си тръгвам... все едно съм в час по ... нз кво :D нито напрежение цяла година, все едно съм 1 клас :-D И си влязох там, където от 3 клас си мечтая \:D/

DanceGirl
08-18-2007, 21:49
Не си права.Няма деление на момичета и на момчета.Всичко зависи от оценките.Ако имаш висока оценка влизаш.Няма значение дали си момче или момиче.

SuNsEt
08-18-2007, 21:50
ха...не знаех,че само във ВУЗ е така :wink: и аз си мислех като това момиче(поне мисля,че е момиче :-D )Ох да...знам какво ти е.И аз тая год.ше кандидатствам и се си мисля за това. :smt012

b3b1tyYy
08-19-2007, 06:47
е не е толкова страшно..сядаш и учиш през годината и можеш да се разминеш без курсове и уроци аз бях така и влязах на 1 класиране на 1 желание и бях 3та в списака..просто е важно през годината да учиш!Успех!

GabiTo0o_93
08-19-2007, 07:30
И аЗ тая година кандидатсвах!нЯмА ни6то стра6но.Важно е само да не се притеснява6 а и следва6тия национален изпит ще е мн по лесен от този,които бе6е тази година!

[B]a[N]D[i]T[k]a
08-19-2007, 07:36
кандидаствах миналата година..и аз в началото на 7 клас бях така :lol: обикновено на мен този стрес ми минава с много учене когато съм сигурна че ще постигна това което искам.. а и отиваш правиш си изпита и каквото стане това е :) учи малко повече през учебната година за да ти е лесно на изпитите и да можеш да влезеш където си решиш ;) а стреса предполагам че ще понаамалее с времето така че споски не е края на света и да те скъсат :)

sladku_bebzi
08-19-2007, 08:18
Не си права.Няма деление на момичета и на момчета.Всичко зависи от оценките.Ако имаш висока оценка влизаш.Няма значение дали си момче или момиче.

Ти не си права.За някои училища момичетата и момчетата са под определена бройка и баловете за момчетата са по-ниски.Тва е всяка година и не можеш да го успориш.Примерни училища: НТБГ, НФСГ, 1 АЕГ и още много...

А по темата, аз също кандидатствах тази година.Ти къде искаш да влезеш?Понеже за някои училища не ти трябват кой знае кви оценки.В началото на годината си нямах никва идея от геометрията, ама след тва малко я посхванах, така че ако не ти тръгне от начало не се отчайвай.По БЕЛ беше лесно, стига да си прочетеш произведенията и да внимаваш в часовете.На изпита няма нищо страшно и изобщо не е кой знае колко строго.Дори можеш да препишеш нещо от хората пред теб.Учи и се забавлявай.Успех :P :wink: 8)

08-19-2007, 08:52
Не си права.Няма деление на момичета и на момчета.Всичко зависи от оценките.Ако имаш висока оценка влизаш.Няма значение дали си момче или момиче.

Ти не си права.За някои училища момичетата и момчетата са под определена бройка и баловете за момчетата са по-ниски.Тва е всяка година и не можеш да го успориш.Примерни училища: НТБГ, НФСГ, 1 АЕГ и още много...

А по темата, аз също кандидатствах тази година.Ти къде искаш да влезеш?Понеже за някои училища не ти трябват кой знае кви оценки.В началото на годината си нямах никва идея от геометрията, ама след тва малко я посхванах, така че ако не ти тръгне от начало не се отчайвай.По БЕЛ беше лесно, стига да си прочетеш произведенията и да внимаваш в часовете.На изпита няма нищо страшно и изобщо не е кой знае колко строго.Дори можеш да препишеш нещо от хората пред теб.Учи и се забавлявай.Успех :P :wink: 8) Ами мислех си за НФСГ,Испанската...4етох,разг леждах у4илища,но само на тях 2те се спрях :smt012 не знам кои други да напиша в там...листовката,а знам 4е е по-добре да са пове4е :wink: Искам да е някое с икономика,мениджмънт...или някоя друга също добра.Може да е някоя,за която да не важи толкова много бройката на мом4етата и моми4етата...но не знам коя :smt011 Цяло лято разглеждам у4илища в интернет...Просто искам да вляза в някоя хубава гимназия,може да не е езикова,но да е добра. :lol: НФСГ ми харесва страшно много!

armani169
08-19-2007, 09:23
Аз вече кандидатствах ... Споко и да не те приемат не е болка за умиране ... Но да знаеш , че трябва още преди Коледа да започнеш със частните уроци по български и математика ... На мен много ми помогнаха ... А със стреса няма как да се справиш... Поне аз не можах... Представи си , че решаваш тест от някой вестник ... :wink: И най-важното : на изпита трябва да игнорираш другите ученици , с които си в стаята ... Не трябва да се разсейваш ... Ако са същите тестове , по математика ще ти трябва доста добра подготовка ... Ако имаш проблеми пиши ... Може да ти помогна . И успех тогава !!! :wink: :wink:

brunetka_93
08-19-2007, 10:02
AZ PAK HI4 NE SE PRITESNQVAH ZA IZPITITE .....E MOJE BI SAMO MALKO PO MATEMATIKA ...NO NQMA SMISAL OT PRITESNENIQ 6TOTO SE ZABRAVQ I MALKOTO KOETO ZNAE6...I TAQ GODINA DOBRE 4E NI NAPRAIHA S TESTOVE INA4E NQMA6E DA SE SPRAVQ SIGURNA SAM....AZ VLQZOH I DVATA IZPITA GI NAPRAIH ZA 1.30h I SI IZLQZOH ....I TO VZE 4E SE OKAZA 4E SAM IZDARJALA IZPITITE I SI VLQZOH OT VTORO JELANIE O6TE NA PARVOTO KLASIRANE :) ZA TOVA 4E SPOKOINO...BEZ MNOGO NERVI I PRITESNENIQ VSI4KO 6TE MINE I ZAMINE USPE6NO

make_love_NOT_war`f
08-19-2007, 10:04
Не се притеснявай,няма нищо страшно ;)
Аз се притеснявах цяла година,а на изпита си бях съвсем спокойна и вс мина екстра ;)

music_pirate
08-19-2007, 11:01
taq godina kandidatstvah vsi4ko be6e nared ... samo purviq probewn izpit mi be6e gadno 6toto neznaeh kvo e ama se praih ... qvih se na 6 trenirova4ni po math i na vsi4kite 5 po bg sled tova na nai vajnite se qvih ( ama taka se qvih sve edno sa mi probbni i daje ne mi puka6e) i sled vsi4ko tova glavata mi grumna :-D sq sum v po4ivka

p.s. taq godina trqq u4i6 kato ludo nqma sa spira6 ei ..... :-D

CoBRaSTyLе
08-19-2007, 11:36
аз се чувствах подготвена и не се притеснявах особено. така че учи когато му е времето, а не да се разпискаш преди изпитите.

mid_get
08-19-2007, 11:43
Аз отдавна минах по тоя път, макар че ставаше въпрос не за тестове, а за разсъждение върху поставена тема по литература и решаване на 3 задачи по математика (мисля, че старият метод, по който се провеждаха конкурсните изпити, беше по-добър, ениуей :roll: ) Та, единственото, което ще те посъветвам, е просто да не се паникьосваш. Ясно - вълнението го има при всички случаи, но не бива да позволяваш да вземе връх :-) Останалото...сега не знам точно как стои въпросът с тия тестове, в какво се изразява подготовката, но..учи си през годината усилено и успехът ще дойде. Успех!

FRIEND_1
08-19-2007, 12:50
SPOKO,NE E NE6TO FATALNO
SE 6TE TE PRIEMAT NQKADE
NE E TOLKOVA GADNO :lol: :D

Приет
08-19-2007, 13:08
Аз тази година кандидаствах и въобще не се притеснявах,даже на изпита по математика по едно време си мислех,че съм в даскало.Уроците по БГ според мен са излишни,защото тази година нали беше на тест и аз си взимах книжки с тестове!А въпросите са долу-горе еднакви навсякъде,а по математика трябва да се ходи на уроци.

prieta v 164 GPIE
08-19-2007, 13:33
Az kandidatstvah tazi godina i na men hi4 ne mi be6e pritesneno, cqla godina si visqh po forumi i v skaipa. I posle po vreme na izpita su6to ne bqh pritesnena i izkarah hubavi ocenki i bala mi be6e 34 i ne6to i mojeh da vlezna na vsqk1de. Edinstveno mi be6e pritesneno kato 4akah rezultatite vipreki 4e gore dolu znaeh kakvi 6te sa i ocenkite. Abe Budi spokijna i u4i i vs 6te e nared. :) :-D

AFT
08-19-2007, 13:46
О, бях стресирана! Мислих си, че никъде няма да вляза и че това ще е едва ли не краят на света за мен! Но ходих на уроци (когато бях втора смяна трябваше да ставам в 6:30 за уроци, а после за даскало ... ). Голям кошмар е, но ако успееш да си направиж графика и ако учиш много, ще успееш. Важното е преди изпитите да се успокоиш максимално и денят преди изпита да не учиш (макар, че аз си преговарях малко), а да излезеш навън с приятели. Легни си рано, за да се наспиш и помни: по-добре да ти е студено, отколкото топло!

Успех!




zashto pyk momichetata da vlizat po trudno?


Защото балът на момчетата е по-нисък.

miki4kata_
08-19-2007, 14:05
mi az pa kato gledam kak o6te otsega se pritesnqva6 i se 4udi6 kude da kandidasva6,opredeleno 6te se spravi6 ok.az izob6to ne u4eh mn prez godinata i v posledniq moment po4nah da se 4udq kude da kandidatsvam.mn se pritesnqvah i si4ki mi razpravqha 4e nqma da vleza.a na samiqt izpit nqkaksi ne mi puka6e..samo gledah da sum koncentrirana.a po mat do takava stepen blokirah,4e poslednite 20 vuprosa gi nalu4kah:Dma kato se ima predvid kvi bqha ocenkite sum sig 4e va6te testove 6e sa mn po-lesni.i vse pak..kandidatsvah na 2 mesta(v ednoto se kandidatsva6e po po-speciqlen na4in) i me prieha i na 2te:)samo zaduljitelno se zapi6i na uroci.si4ko koeto napisah,be6e blagodarenie na tva koeto bqh nau4ila na urocite.i ne se vprqgai tolkova,vse pak ako nestane moje6 da kandidatstva6 i dr godina :wink:

sladku_bebzi
08-19-2007, 18:19
Ами мислех си за НФСГ,Испанската...4етох,разг леждах у4илища,но само на тях 2те се спрях :smt012 не знам кои други да напиша в там...листовката,а знам 4е е по-добре да са пове4е :wink: Искам да е някое с икономика,мениджмънт...или някоя друга също добра.Може да е някоя,за която да не важи толкова много бройката на мом4етата и моми4етата...но не знам коя :smt011 Цяло лято разглеждам у4илища в интернет...Просто искам да вляза в някоя хубава гимназия,може да не е езикова,но да е добра. :lol: НФСГ ми харесва страшно много!

Тези двете са едни от най-елитните училища в СФ.За тях баловете обаче са високи.И за двете яко ще трябва да се стегнеш.Ако изкараш 5 и на двата изпита ще те приемат :-) Еми през цялата година редовно си пиши домашните, а ако не ви дават ти си намирай упражнения.По математика е хубаво да тръгнеш още от началото на годината на уроци.По БЕЛ също може да ходиш.Незнам кое ти се отдава по-добре.И ако твърдо си решила за НФСГ, през цялата година ще е най-добре да учиш по география, математика и БЕЛ.Другите предмети не трябва да ти отнемат много от времето.
:arrow: http://www.paideiafoundation.org/index.php?page=1&type=3 Тук има тестове по БЕЛ и математика.Решавай по 3-4 на седмица.Ама примерно като вземете нов урок изваждай от тестовете въпросите свързани с него :-) И когато в час нещо не ти е ясно винаги питай, понеже е много гадно да се прибереш в къщи и нищо да не си разбрала от урока. :smt006

08-19-2007, 18:38
Лелее хора много ви благодаря :smt007 вси4ки много ми помогнахте и сега се амбицирах...така... :) Радвам се,4е се отзовахте на молбата ми :) Ще се постарая и дано наистина вляза там където искам...притиснението,ще се опитам да го овладея кякак си :lol: А с уроците,говорих с майка ми и тя каза,4е ще запо4на още от на4алото на годината.Само,4е имам един въпрос...за НФСГ има ли допълнителен изпит география? :smt017

Seducti0n
08-19-2007, 18:45
Ако позволиш на притиснението да те обземе още от самото начало ще си вкараш много лош автогол,повярвай ми.Бъди по-позитивно настроена къв самите изпити и въобще не позволявай на песимистични мисли да навлизат в съзнанието ти. :wink: Не си споменала дали ще ходиш на уроци,но ще те посъветвам доли и ако се подготвяш сама да бъдеш много старателна и подредена да си водиш записки и да си винаги в час с материала,внимавай да не пропускаш нещо от учебния процес,защото всичко е навързано,а ако изостанеш после трудно се наваксва.Дано родителите ти да са свестни хора,а не с болни амбиции.Важното е да те подкрепят и да ти вдъхват кораж,че се справиш успешно с това което ти предстои.Успокой се и учи,сама ще видиш,че са си стували усилията през учебната година.Още от ега ти пожелавам успех,въпреки,че е малко рано.Дано успееш да преодолееш стреса и да покажеш това на което си способна. :wink:

sladku_bebzi
08-19-2007, 18:46
Не :-) Успех на изпитите по БЕЛ и математика :smt006

FuCk LoVe
08-19-2007, 18:55
az tazi godina minah po toq put otna4alo mn se pritesnqvah i v kraq na godinata probnite mi izpiti bqha mn trudni i vinagi ima4 4,50 ili ne6to podobno i testa po bg mi se stori elementaren imam 5,64 po matematika prosto sum si po zle vinagi e bilo tka imam 3,75 no uspqh i ti 6te uspee6 ako tova 6te te uspokoi tazi godina e imalo samo edna krugla 2ka pravi si izvodite pojelavam ti uspeh malko 6te se uzori6 s hodeneto na uroci ama i tva 6te mine super burzo

08-19-2007, 19:53
zashto pyk momichetata da vlizat po trudno?
za momi4etata balat e po-visok(vs znaem 4e mom4etata sa kuhi leiki) :::

Spork
08-19-2007, 19:58
много си ученолюбива...от сега да мислиш за даскало :-D ...честно казано сега ще съм 8 клас...кандидатствах и влязох в даскалото което искам..и да ти кажа само....много се претрисаш..."ох къде ше вляза","ох какво ще стане".....цяла година не съм си мръднала по сериозно пръста да уча...тая година имах най много двойки от както съм ученичка :-D ....цяла година го давах мързеливо и накрая бях с диплома 5.40 ...е не много,ама като за неучено... :-D и накрая имах 4 и 5 на изпитите....абее момиче не се притиснявай толкоз....учебна година кат всяка друга :-D

woshata
08-19-2007, 20:08
oh i az sum go minala tva..ne se vprqgai o6te ot sega samo se natovarva6 izli6no..az daje ne hodih na uroci i pak vlqzoh tam kudeto iskah :wink: i da znae6 vajnoto e da ne misli6 na izpita kolko 6e izkara6 ili kolko trudno 6e e...misli si za ne6ti hubavo taka 4e da se sasredoto4i6 varhu testa :wink:

Seducti0n
08-19-2007, 20:14
zashto pyk momichetata da vlizat po trudno?
za momi4etata balat e po-visok(vs znaem 4e mom4etata sa kuhi leiki) :::Това,че балът на момчетата е по-нисък,не означава че са глупави или както ти се изрази-кухи лейки. :wink:

AFT
08-19-2007, 20:19
zashto pyk momichetata da vlizat po trudno?
za momi4etata balat e po-visok(vs znaem 4e mom4etata sa kuhi leiki) :::Това,че балът на момчетата е по-нисък,не означава че са глупави или както ти се изрази-кухи лейки. :wink:

Мхм, по-нисък им е балът, защото се очаква да са спортисти или нещо такова. :oops:

jojankata
08-19-2007, 20:21
Здравейте! :) първо искам да попитам тези,които ве4е са кандидатствали,как успяха да се справят със стреса преди и след изпитите?Как се съсредото4ихте върху зада4ите?Бяхте ли напрегнати още в на4алото на 7 клас за изпита? Защото аз тази год. ще съм 7 клас и съм притеснена още от сега :oops: 8-[ Постоянно мисля за това и какво ще стане,ако не вляза някъде...как ще реаргират родителите ми... :smt012 Ох...особенно като знам,4е моми4етата жлизат по трудно ми става лошо :roll: Еми това е :lol: Ако искате пишете...дайте малко съвети за такива като мене :lol:

Moderated by [B]a[N]D[i]T[k]a
7 точка от правилника!


Vij sega,nema da se pla6i6...
Nqma ni6to stra6no!
Prosto za da ima6 GOLEMI 6ansove 6te se ponapune6 malko da u4i6 :smt005
Sled tova na izpita,koito e testovi variant 6te trqbva da re6i6 pove4e ot poluvinata zada4i,no VINAGI testa po matematika e PO-TRUDEN!
Zatova gledai da se stqga6 pove4e po matematika!
Az vlqzoh v Matemati4eskata Gimnaziq Baba Tonka v Ruse po 1vo jelanie...a o4akvah da vlqza po 7mo nqkude tam!
Ta...za da si sigurna,4e VSE NQKUDE 6TE VLEZE6,napi6i pove4ko paralelki v edno u4ili6te,posle drugo-pak pove4e paralelki...I taka nqma da NQMA6 6ans da vleze6!
6te vleze6 100% nqkude,dori da mine6 s 4 i 3 ili 5 i 4 kakto i da mine6 VLIZA6!!!
Ocenkata e vajna SAMO DA MINAVA 2ka i da e po-visoka ot 3 PO VUZMOJNOST est!
Bala ti e nai-vajen,bez 6ci v bala SI ZA NIKUDE!
5.80 trqbva da minava6 za da pokrie6 EVENTUALNO niskite ocenki ot izpitite!

I nai-vajnoto e...kakto kaza woshia_style e da si misli6 za hubavi ne6ta...ne kakva ti e bila poslednata ocenka ot primerniq test ili kolko li trudni sa zada4ite...misli si za princ na lilav kon...6eguvam se :smt005
Samo nqma da se pritesnqva6,vsi4ko drugo znaniqta ti 6te svur6at POVQRVAI MI!!!

Postarai se nad 4 po BG i nad 3 po MAT I SI VLQZLA!!!
Lo6oto e,4e 4uh 4e trqbva da re6i6 50% za da ima6 3...NO HEI!TOVA E SAMO SLUH...AZ NZ KOLKO SUM RE6ILA 6TOTO NEMOJEH DA VIDQ!!!

TA...VUOB6TE NE SE TREVOJI,PRITESNQVAI-NE!!!
VSI4KO 6TE E OK AKO TI SI V OK NASTROENIE!!!

Seducti0n
08-19-2007, 20:26
zashto pyk momichetata da vlizat po trudno?
za momi4etata balat e po-visok(vs znaem 4e mom4etata sa kuhi leiki) :::Това,че балът на момчетата е по-нисък,не означава че са глупави или както ти се изрази-кухи лейки. :wink:

Мхм, по-нисък им е балът, защото се очаква да са спортисти или нещо такова. :oops: Е едва ли се очаква от всички да станат спортисти,си мисля аз. :roll:

08-19-2007, 20:32
ne trqbva ad te pritesnqva izpitat prosto stava6 sutrinta rano otiva6 i si predtstavq6 kak kato se pribere6 6e si pusne6 kompo 6te si spokoina i vs 6te e nared

08-19-2007, 20:33
zashto pyk momichetata da vlizat po trudno?
za momi4etata balat e po-visok(vs znaem 4e mom4etata sa kuhi leiki) :::Това,че балът на момчетата е по-нисък,не означава че са глупави или както ти се изрази-кухи лейки. :wink:

Мхм, по-нисък им е балът, защото се очаква да са спортисти или нещо такова. :oops: Е едва ли се очаква от всички да станат спортисти,си мисля аз. :roll:
ne iskah ad se izrazq taka 4e sa tapi prosto se drazna 4e tqh gi priemat s po-nisak bal(sajalqvam ako sam obidila nqkogo) prosto e ne4estno

SuNsEt
08-19-2007, 20:39
zashto pyk momichetata da vlizat po trudno?
za momi4etata balat e po-visok(vs znaem 4e mom4etata sa kuhi leiki) :::Това,че балът на момчетата е по-нисък,не означава че са глупави или както ти се изрази-кухи лейки. :wink:

Мхм, по-нисък им е балът, защото се очаква да са спортисти или нещо такова. :oops: Е едва ли се очаква от всички да станат спортисти,си мисля аз. :roll:
ne iskah ad se izrazq taka 4e sa tapi prosto se drazna 4e tqh gi priemat s po-nisak bal(sajalqvam ako sam obidila nqkogo) prosto e ne4estno ами да...и аз мисля,4е не е 4есно мом4етата да влизат по-лесно :wink: :shock: :oops: моля никое мом4е да не се обижда =; 8-[ :-D

Seducti0n
08-19-2007, 20:46
zashto pyk momichetata da vlizat po trudno?
za momi4etata balat e po-visok(vs znaem 4e mom4etata sa kuhi leiki) :::Това,че балът на момчетата е по-нисък,не означава че са глупави или както ти се изрази-кухи лейки. :wink:

Мхм, по-нисък им е балът, защото се очаква да са спортисти или нещо такова. :oops: Е едва ли се очаква от всички да станат спортисти,си мисля аз. :roll:
ne iskah ad se izrazq taka 4e sa tapi prosto se drazna 4e tqh gi priemat s po-nisak bal(sajalqvam ako sam obidila nqkogo) prosto e ne4estnoАми ние колкото и да се ядосваме,обстоятелствата няма да се променят и момчетата пак ще влизат с по-нисък бал в гимназии и прочие.А момичета,я се поставете на мястото на момчета,на вас нямаше ли да вие гот да влизате с по-малко усилия в хубави училища. :P

SuNsEt
08-19-2007, 20:55
ооо и питаш даже :lol: като знам,4е тая год. и аз ше кандидатствам,щеше да ми е много по-лесно като знам,4е съм мом4е(моми4е съм де)и,4е ше вляза по-лесно заради по-ниския бал :wink: :lol:

Lil3
08-20-2007, 05:57
Спокойно, момиче. Важното е да си знаеш нещата и гледай паниката да си я изкараш вечерта. Аз лично се наревах вечерта, изкъпах се и си легнах. На другия ден бях хладна като краставичка. На математиката малко се паникьосах към края и се отчаях, но всичко си е ок. Влезнах в 1ва НЕГ в София. :-D

ice_cream_f
08-20-2007, 08:00
Spoko ne se pritesnqvai nqma ni6to stra6no ,vse pak s edin izpit nqma da svur6i sveta :wink: Nai-vajnoto e da u4i6 usileno prez godinata i nqma da ima6 problem.Az mn se pritesnqvah prez u4ebnata godina i vse si misleh lele kolko li 6te bude truden izpita ,kvi ocenki 6te izkaram ,kude 6te vlqza... ](*,) Kogato doide denqt na izpita vuob6te ne se pritesnqvah e samo po matematika malko.Aide uspeh i spokoino vqrvai 4e 6te uspee6 :smt006

AFT
08-20-2007, 09:07
Ето! Поредното доказателство, че е яко да си момче! Какво се оплакват толкова? Влизат по-лесно навсякъде, нямат разни месечни глупости (хъх), като пораснат няма да се налага да раждат, ако ходят с 5 момичета, няма да ги наричат "мръсна курва", а "ебати пича". Добре, какво повече искат?! :smt019

08-20-2007, 18:23
Ето! Поредното доказателство, че е яко да си момче! Какво се оплакват толкова? Влизат по-лесно навсякъде, нямат разни месечни глупости (хъх), като пораснат няма да се налага да раждат, ако ходят с 5 момичета, няма да ги наричат "мръсна курва", а "ебати пича". Добре, какво повече искат?! :smt019
male naprovi mi obra to4kite-napalno te podkrepqm FuLl ReSpEcT

bobka
08-20-2007, 18:49
mi az ne se pritesnqvax(kandidadstvax taq godina) prosto u4ex po zdravo po bel i mat i gotovo.e ,a nakraq kato vlqzox v zalata za ispita malko se stresnax vupreki 4e se padnax v moito si daskalo(staroto)ama e normalno. samo gledai da ne se panira6 prekaleno mn i da zabravi6 vs koeto zn.no po dobre si nameri dr ne6ta za koito da misli6 i napravi kato men:ne se pritesnqvax(mn) u4ex po zdravi4ko po predmetite za izpitite na koito 6tqx da se qvqvam i rezultata be6e 4e vlqzox v daskaloto v koeto iskam-daje i v paralelkata koqto iskax v na4aloto.e kusmet i dano vleze6 tam kudeto iska6 kakto ti taka i vs nastoq6ti 7mo klasnici!!!

love_enrique
08-20-2007, 18:58
Ауу какъв кошмар беше тая година...Добре,че резултата беше задоволителен и най-после СВЪРШИХА мъките 8)
Е не искам да те обезнадеждавам!Ще се справиш,само трябва да си постоянна и упорита,а преди изпитите спокойна и хладнокръвна(колкото е възможно)

Венци
08-22-2007, 20:07
Сега като ви е минал стреса някой ще каже ли в курса на кой център да се включа за да се подготвя за кандидатстване след 7-ми клас. Някой от вас ходил лие на курсове? Има ли добри или само ни събират париците? Толкова много реклами има, че да те заболи главата.

love_enrique
08-23-2007, 07:50
Аз ти препоръчвам ВЕДИ,отнасят се сериозно към подготовката ти и правят всичко възможно да изкараш високи оценки!И даскалите са супер готини,поне на мен ми се паднаха такива...

SuNsEt
08-23-2007, 08:37
А някоя друга :smt017 аз също ще съм 7 клас и в центъра ми е дале4е :smt012 примерно...някъде при Красно село или Хиподрума.някой да знае курсово обу4ение???Много ще ми помогнете ако ми кажете...аз намерих една,но е много скъпо...тази ВЕДИ е много добра,но мама каза,4е ми е дале4е,а и няма с кой да ходя ако съм във ВЕДИ :smt012

Enchantress
08-23-2007, 08:40
Ти къде мислиш да кандидатстваш?

SuNsEt
08-23-2007, 08:44
Ти къде мислиш да кандидатстваш? Кой,аз ли?Аз искам в НФСГ,Испанската...може и 1/2 Английска :wink: Мисля си и за Класи4еската :) Но най-много искам в НФСГ или Испанската :smt007 За това търся уроци,които да са добри :wink:

SuNsEt
08-23-2007, 09:01
Ти къде мислиш да кандидатстваш? Кой,аз ли?Аз искам в НФСГ,Испанската...може и 1/2 Английска :wink: Мисля си и за Класи4еската :) Но най-много искам в НФСГ или Испанската :smt007 За това търся уроци,които да са добри :wink: Хора,моля ви,кажете къде сте ходили на курсово обо4ение,4е се забърках тотално!Не мога да нямеря хубави уроци :smt009

Enchantress
08-23-2007, 09:09
Ти къде мислиш да кандидатстваш? Кой,аз ли?Аз искам в НФСГ,Испанската...може и 1/2 Английска :wink: Мисля си и за Класи4еската :) Но най-много искам в НФСГ или Испанската :smt007 За това търся уроци,които да са добри :wink:
Ами за другите нищо не мога да ти кажа,аз кандидатствах в Класическата.Не знам дали знаеш,там приемът е отделен-държиш си изпити в гимназията.Повече информация има на саита на училището(www.ngdek.com).Ако наистина решиш,че искаш в класическата да влезеш,моят съвет е уроци по история и литература при учители от гимназията,само те могат да те подготвят както трябва,щото знаят какви точно са изискванията,учене и малко късмет.Поне аз така влязох.Ако ти трябва още информация пиши на ЛС.

hay_lin_witch
01-11-2008, 12:19
аз като се замисля-и аз се бях тоотално панокьосала!!
добре че бяха уроците
нз сега какъв ще е изпитът ,но миналата година беше супер лесен(освен по математика де :D ),но нямах проблеми с кандидатстването-сега съм си в 91 нег
препоръчвам ви уроците там ;-) ;-)

InnocentGreed
01-11-2008, 15:18
И аз се притеснявах. Не бях учил през годината, ама завърших с 6 шестици и с 8 петици. И за изпита не учих, само си прочетох там произведенията по литература и много се притеснявах. Не се бях подготвил. То на изпитите се преписваше, ама аз не преписвах и си изкарах 4,80 и 4,10. Просто беше много лесно, а и отговаряй на всички въпроси, там се разчита и на късмет :D Абе долу/горе изкарах по-висока оценка от най-големите зубъри в класа, дето цяла година бяха на частни и имаха само шестици. Не че знаех повече, ами налучквах отговорите :D
''Нема от к'во да се притесняваш''
П.П. Ама ти си учи де, не може да се разчита само на късмета. ;)

vikc
01-11-2008, 16:04
Най-важното е да не се притесняваш. Знам го от опит. 7ми клас бях на няколко пробни изпити и на първия се сдухах. Изкарах две тройки по БЕЛ и математика. :oops: Мой съвет е да ходиш на колкото се може повече пробни изпити , за да претръпнеш и после на реалния изпит да не ти пука. Познавам много мой съученици, които бяха големи мозъци, но на самия изпит се притесняваха толкова много , че изпозабравиха половината материал.
Пожелавам ти УСПЕХ ! :smt006

П.П. Наблегни на математиката , защото на мен ми се стори малко гаден теста :-|

st1ka
01-11-2008, 16:26
Ами аз бях 7 клас преди две години!Ходих на уроци,имах много шестици,всички ми казваха:"ооо,теб ще те приемат навсякъде!"и накрая знаете ли какво стана?Отидох на изпит по математика и така се притесних (аз съм си такава попринцип) и имах 2!След като разбрахме оценките майка ми и баща ми казаха само да не се притеснявам!И си изкарах 8 клас и пак влязох в гимназия!Така че просто те съветвам едно - не прави моята грешка,не се притеснявай!КЪСМЕТ!

st1ka
01-11-2008, 16:33
Ами аз бях 7 клас преди две години!Ходих на уроци,имах много шестици,всички ми казваха:"ооо,теб ще те приемат навсякъде!"и накрая знаете ли какво стана?Отидох на изпит по математика и така се притесних (аз съм си такава попринцип) и имах 2!След като разбрахме оценките майка ми и баща ми казаха само да не се притеснявам!И си изкарах 8 клас и пак влязох в гимназия!Така че просто те съветвам едно - не прави моята грешка,не се притеснявай!КЪСМЕТ!

Madness
01-11-2008, 17:30
Изобщо не съм се притеснявала...
Попринцип съм си такава.А и специално за тъпия изпит не виждам кек ще ти помогне притеснението.

FL1rT
01-12-2008, 11:08
Просто не се натягайте много. Въобще не ги слушайте, че не трябва да излизате навън, да спрете всякакво цъкане на компа и т.н. Карайте я по-спокойно и не се целете задължително към училищата с най-висок бал. И с по-ниски оценки може да попаднете в добро даскало ;)

За курсове - по-добре на частно. И ако си намерете свестен даскал можете да минете хем тънко, хем да се занимава само с вас. Докато на курсовете по математика така и не схващах половината неща.

*съвет - наблягайте на логическите задачи по математика, на изпита те бяха 1/3 от всички :)

*съвет - не избирайте училището само според приятелите си, които ще имате там. Аз примерно имах само 3 познати и то не в моя клас и не ми пречи да съм доволен :)

d0mat4et0
01-12-2008, 15:52
УХ и аз съм 7ми клас и тая година ще канидатствам....Искам да вляза във френската или испанската (София)....Ходя на курсове по бг и математика и когато е нужно и на допълнителни частни уроци....Стремя се да се справям в училище в рамиките на 5тици и 6тици и се надявам да вляза там , където си мечтая.....И аз съм много притеснена и постоянно ми минават през главата глупости като "ами ако се изложа...." , "ако не вляза никъде...." Но вярвам , че с мн труд всичко е възможно :-) Ако някой е кандидатствал във Фр и Испанска плс да пише на лично малко повечко инфо ..... :twisted:

~Jenito93~
01-12-2008, 17:00
Здравейте! :) първо искам да попитам тези,които ве4е са кандидатствали,как успяха да се справят със стреса преди и след изпитите?Как се съсредото4ихте върху зада4ите?Бяхте ли напрегнати още в на4алото на 7 клас за изпита? Защото аз тази год. ще съм 7 клас и съм притеснена още от сега :oops: 8-[ Постоянно мисля за това и какво ще стане,ако не вляза някъде...как ще реаргират родителите ми... :smt012 Ох...особенно като знам,4е моми4етата жлизат по трудно ми става лошо :roll: Еми това е :lol: Ако искате пишете...дайте малко съвети за такива като мене :lol:

Moderated by [B]a[N]D[i]T[k]a
7 точка от правилника!
И на мене ми беше супер притснено особено 2рия срок а на изпитите изобщо не ми пукаше! Квот направа направа ... ии са съм във НФСГ :D
FL1rT мн вярно! \:D/

tItEufFf
01-12-2008, 17:27
Цигарите... т0ва ми п0мага да се усп0к0я в напрегнатите ситуации .. ( и аз съм 7 клас) ... и все пак гледам да не прекалявам

gery_y
01-12-2008, 19:14
4etoh 4etoh 4etoh nakraq se qdosah!
8mi klas sum v smg..
otnosno balovete est 4e momi4etata vlizat s po visok bal i to ne za6toto sa po umni (v ob6tiq slu4ei)a prosto sqdat da zubrqt...i kvo be6e tva s sportistite!?s po visoki balove ne vlizat tam kudeto nqma delenie na momi4eta i mom4eta (pr smg)
otnosno gimnaziite i izborut spored men vinagi e po dobre da se u4i v ezikova ili matemati4eska za6toto sled kato zavur6i6 ima6 mn pove4e vuzmojnosti...ne 4e kogato si v nfsg ntbg stroitelniqt ili ne6to takova nqma6 vuzmojnosti oba4e ako otide6 v stoitelniq i posle re6i6 4e nqma da stava6 arhitekt ili injiner e bilo mn po dobre da nau4i6 ezik pr...
otnostno pritesnenieto ...emi az cqla godina bqh sig 4e 6te si vlqza kudeto iskam cqla godina oba4e se 4udih kak 6te gi izkaram tiq izpiti i na izpitite vuob6te ne sum bila pritesnena...nz spored men prosto nqma recepta za tva...ili v denq na izpita osuznava6 4e trqbva da se stredoto4i6 i ne misli6 kvo 6te kajat mama tatko baba dqdo vui4o 4i4o lelq i tn. ili se panira6 i ni6to ne pravi6 na testovete.ako iska6 denq predi izpita zubri ako iska6 gledai tv ako iska6 revi cql den nqma nikvo zna4enie.puk tva za lqganeto rano kusmet az li4no mn vreme se vurtqh v legloto predi da zaspq
hodi na vsqkakvi probni izpiti...re6avi testove...i po math naistina e mn vajno kogato ne6to ne razbira6 da pita6 prosto e mn vajno da pita6 za6toto ako nqma6 vuprosi ili ni6to ne si razbrala ili te e sram da pita6...
tolkova ot men
p.s ne sum 4ela pravilata i ako e zabaraneno da se pi6e s latinskata azbuka mn se izvinqvam :oops:

BlueAvalanche
01-12-2008, 20:40
Отидох на изпитите с нагласата " каквото и да стане не ми пука ", писах каквото писах и си отидох на почивка, после разбрах, че съм се справил. Изобщо не съм се притеснявал

asasfdf
01-13-2008, 07:32
има кирилизаатор, не ми е ясно какъв ви е проблемът да цъкате копченцето над поста си и да спестите мъченията на съфорумците си...*моите няма нужда, аз не чета латиница*

няма да ви лъжа, приятелчета, изпитът не е за всеки.ако сте си умнички и запомнили в час - суперско.ако сте по-глуповати, но имате "познати" - минавате, ако сте средни и без връзки - ще си седите в кварталното не по свое желание.затова са изпитите..няма начин всички да са с бал над 32-3...при мен се получи с добри учители, почти без учене, с бира, купони и нощи пред компютъра.ах... *носталгия*

voodoodoll1
01-13-2008, 18:07
Ми аз преди две години кандидатствах.Изобщо не съм се притеснявала,не съм зубрела като луда.На уроци ходех само по математика(и то не съм се готвела специално за изпитите,ами по принцип за 4асовете).По БЕЛ ходех на СИП-тоест даскалката ни диктуваше теми и ние си ги имахме на готово.Аз не съм се притеснявала,не съм си мислела,4е специално трябва да изкарам висока оценка,просто исках да се махна от старото даскало.Темите по литература съм по4нала да у4а 1 месец преди изпита някъде(някои ги знаех отпеди,защото сме правили класни и контролни на тях),по математика не съм се готвела много,само тва което съм решавала на уроците.Когато аз кандидатствах не бяха тестове,затова не можеше много да се преписва,но аз си сверих зада4ата с моми4ето пред мен :D :D :D .Сега когато е с тесове,имаш голям шанс с налу4квания.Но аз те съветвам да не се притесняваш.Има пробни изпити,отиди,за да видиш какво е,а не на изпита да се паникиосаш и да забравиш всичко(не ти го пожелавам).Айде много успех от мен!!!

Castaway
01-13-2008, 18:08
мда.. и аз кандитатствах тая година, и БАЛ-а за момичетата е по-голям .. и т'ва е много гадно..ама в крайна сметка ... ако си се подготвяш и ако си учиш, няма да имаш ядове.. по БГ много хубаво си научи правилата за писане, щот на нас повечето въпроиси такива ни бяха ..

абе няма какво да му се притесняваш толкова .. ще мине :) .. където те приемат, значи там ти е бил късмета!

P.S.и гледай в даскалото по БГ и математика да имашп високи оценки за годината, щот иначе .. после по трудно ще приемат

ай поздрави :-) :-) :grin: :grin:

ThePowerOfLove
01-13-2008, 19:48
Мене ме обзе тая треска 2 месеца преди изпита...сега е забавно ама тогава не беше...Та в крайна сметка ме приеха където исках ;-) Не се притеснявай много,защото аз лично после разбрах че не е имало нужда от притеснения. Всичко ще мине добре :wink:

Victorious One
01-13-2008, 21:32
През повечето време ме болеше фара за изпитите. Гледах да се занимавам със всичко друго, освен с математика и български. :-D Особено по български, "учех" само за пред наште, изобщо не ме вълнуваше. Аз кандидатствах преди мнооого години, когато можехме да кандидатстваме с български ИЛИ математика и имаше и тест. Накрая изкарах такива оценки, че влязох в най-елитната паралелка в града. Та така се справих със стреса. :-|

karit0
01-14-2008, 08:33
И аз съм 7-ми клас и засега съм се насочила към 164испанска или 2ра английска :---) Ходя на уроци и да се надяваме,че изпитите няма да са стресови.

Някой да е чувал хубави мнения за испанската? :smt001