PDA

View Full Version : Полтъргайст вкъщи!!!



Poltergeist
08-19-2007, 04:13
Здравейте! Още от малък се интересувам от паранормалното и бих искал да споделя една моя истинска случка от детството, която никога няма да забравя! Става въпрос за истинска поява на дух, който не беше злонамерен, но определено страховитият спомен ме преследва и до днес...
Бях много малък, беше вечер като всички останали - родителите ми ме сложиха да си лягам, а на мен както винаги не ми се спеше (защото по принцип съм нощна птица). Именно заради това съм убеден в това, което ми се случи веднъж в живота - феномен, на който обърнах внимание доста години след това... Научавайки все повече и повече за духовете...
Стоях с отворени очи в полутъмната стая и изведнъж "нещо" прошепна в ухото ми някаква неясна реч, която не се връзваше с нищо. Учудващото е, че изобщо не се изплаших, напротив - приех го абсолютно нормално и спокойно. Тогава имах един въображаем приятел и даже се зарадвах, защото си помислих, че е той. Тъй като тогава изобщо не знаех какво представляват духовете - помислих си, че "приятелчето" ми е зад леглото и се е навело да ми каже нещо... Спомням си даже, че започнах да се смея - радвах се (на нещо, което ако сега ми се случи ще ми се пръсне сърцето).
Малко след това от задната ми страна се появи образа на вуйчо ми, който застана пред рещетката на тогавашното ми бебешко легло и започна да се смее и да ми се радва...
Пак ще кажа - въобще не се уплаших, бях учудващо спокоен...
Тогава аз реших, че вуйчо ми ни е дошъл на гости - виждах го така, както виждам всеки друг човек.
Във възторг извиках със всичка сила на родителите ми да дойдат(те гледаха телевизия), защото вуйчо е тук. Баща ми дойде за отрицателно време крещейки защо не съм заспал вече и какви са тези глупости за вуйчо ми (който реално по това време си беше вкъщи - отдавна заспал)!!!
Най - изненадващият и шокиращ момент за мен беше когато баща ми дойде и светна лампата... Тогава въпросният вуйчо просто се изпари - такова нещо НЯМАШЕ! Аз се разплаках и започнах да се кълна пред баща ми, че той е бил тук точно преди секунда, също така му разказах за всичко, което ми се случи... Но уви - без смисъл, баща ми ми каза, че това са глупости и че просто съм сънувал. Почувствах се ужасно, защото до ден днешен съм убеден, че всичко беше реалност, а не сън.
След този случай повече нищо странно не ми се случи - нито поява, нито глас, нито нищо!
Но от една страна се радвам за 2 неща:
1. Че съм бил прекалено малък, за да знам какво точно ми се случва и за да приема всичко толкова спокойно.
2. Лично за себе си имам доказателство за съществуването на такива паранормални явления.
Бих се радвал на вашето мнение, ще се радвам да разбера за други подобни случаи!
Сега живея в друг апартамент и всичко изглеждаше ОК, но след известно време започнах да се чувствам наблюдаван, неспокоен, имам чувството, че някой постоянно е зад мен! Странни звуци също ме обезпокояват от време на време. Полтъргайст или не - определено имам неприятно усещане - особено в определени места в апартамента.
Последното необикновено нещо, което се случва и сега - в най-неочаквано време през нощта етажерките за тоалетни принадлежности в банята (които са залепени за стената с вакуумни съединители) падат вдигайки адски шум и будейки ни посред нощ с баща ми:(

08-19-2007, 06:58
ем тва за етажерките -и наще са такива и доста често падат ,особено ако са претъпкани.Така че ,споко .Сам каза че са на вакум.

ArTanDra
08-19-2007, 07:05
Интересуваш се от паранормалното :lol: Всеки момент... хаха знаеш ли каква е разликата между ДУХ и ПОЛТЪРГАЙСТ ?! И всеки през живота си е виждал духове като малък , обаче не си спомня. Повечето появи на духове в къщата също се дължи заради децата, те по някакъв начин ги викат при тях и е по лесно да точиш енергия от дете отколкото от възрастен. А това за етажерките е възможно да е полтъргайст (палав дух) , но не ми се вярва. Повечето типични прояви са гасене на лампи и тропане по стените , а щом мислиш че имаш сега нещо у вас изгони го ;)

Disrespect
08-19-2007, 07:20
аз също като по-малък съм виждал...даже имаме и снимка до едно дърво с баба ми и леля ми и над дървото се виждаше изражение и предполагаме че е на покойната ми пра баба

MostHated
08-19-2007, 07:40
имах 1 куче когато още бях лапенци ;) то супер яко стоеше на задните лапи! и са кефеше :):)):):):) 1 път са прибирам след като излизах с приятели и понеже живея на края на града и винаги се прибирам сам. в тъмното изляза 1 куче огромно! ама много голямо беше! мн се стреснах де
то ме гледаше и аз няма как вървях към него, защото трябва да се прибирам. и така както си вървях към него то застана на задните си лапи стоя 10 секунди (през които аз гледах мн учудено) после излая 2 пъти и избяга. просто не знаех как да реагирам. прибрах се и без да гледам тв или да съм пред компа легнах си жзех снимките където беше и кучето и заспах. сутрин се събудих и албумчето беше отворено на страницата където то стоеше на задните си лапи...
всъщност това е :)

ProstoAz
08-19-2007, 08:17
Въображението е голяма нещо. :wink:

Аз съм сигурна като баща ти, че си сънувал.

Не се вкарвайте в излишни филми - казвала съм го и преди, но пак ще го кажа - всяко нещо си има разумно обяснение (и то е далеч от паранормалните явления).

ПП. Иначе и на мене са ми се случвало странни работи, но си ги обяснявам съвсем нормално. Например миналото лято, една нощ си седях на компютъра и реших да отида до тоалетна. Станах и тръгнах към хола и точно преди да отворя вратата чух някакво "Хехехе хехехе хехехе" от стаята на сестра ми, беше като шепот. Сестра ми и гаджето и бяха вкъщи, но спяха в хола, през който минах и ги видях с очите си. НО възможно е да ми се е спяло много, да ми се е причуло, да са ми шумоляли дрехите като са се търкали една в друга, възможно е и гаджето на сестра ми да се е изсмяло насън (сестра ми каза, че той често го прави :lol: ), така че... намерих обяснение далеч от вашите обяснения на странните неща, случващи се наоколо.

08-19-2007, 08:29
Интересуваш се от паранормалното :lol: Всеки момент... хаха знаеш ли каква е разликата между ДУХ и ПОЛТЪРГАЙСТ ?! И всеки през живота си е виждал духове като малък , обаче не си спомня. Повечето появи на духове в къщата също се дължи заради децата, те по някакъв начин ги викат при тях и е по лесно да точиш енергия от дете отколкото от възрастен. А това за етажерките е възможно да е полтъргайст (палав дух) , но не ми се вярва. Повечето типични прояви са гасене на лампи и тропане по стените , а щом мислиш че имаш сега нещо у вас изгони го ;)


Да, отдавна се интересувам от паранормалното! Образовал съм се по въпроса повече, отколкото можеш да си представиш и надали дори ти си преживял нещата, които аз имах щастието да опозная. Полтъргайстите не се викат от деца... Именно самите полтъргайсти им се явяват - обичат да си играят и да се закачат с тях. Както и да е - сигурно и ти си поредният чул-недочул и знаеш само за почукване и гасене на лампи. Повярвай ми - нещата са много по-сериозни...!

sherry
08-19-2007, 08:32
На колко години си сега?

ArTanDra
08-19-2007, 08:40
Интересуваш се от паранормалното :lol: Всеки момент... хаха знаеш ли каква е разликата между ДУХ и ПОЛТЪРГАЙСТ ?! И всеки през живота си е виждал духове като малък , обаче не си спомня. Повечето появи на духове в къщата също се дължи заради децата, те по някакъв начин ги викат при тях и е по лесно да точиш енергия от дете отколкото от възрастен. А това за етажерките е възможно да е полтъргайст (палав дух) , но не ми се вярва. Повечето типични прояви са гасене на лампи и тропане по стените , а щом мислиш че имаш сега нещо у вас изгони го ;)


Да, отдавна се интересувам от паранормалното! Образовал съм се по въпроса повече, отколкото можеш да си представиш и надали дори ти си преживял нещата, които аз имах щастието да опозная. Полтъргайстите не се викат от деца... Именно самите полтъргайсти им се явяват - обичат да си играят и да се закачат с тях. Както и да е - сигурно и ти си поредният чул-недочул и знаеш само за почукване и гасене на лампи. Повярвай ми - нещата са много по-сериозни...!

Aхам .. Щом се интересуваш защо не знаеш разликата между Полтъргайст и Дух ? И просто това са обикн. признаци , когато има полтръгайст в къщата. Защо си мислиш , че нищо не ми се е случвало? Може би съм навлизала много по навътре в тези работи , че чак да съм стигала до викане на духове и нямаш си представа когато нещо излезе извън границите на възможностите ти. И не полтъргайстите не обичат да си играят с децата , децата предизвикват появата им!

#Gravity Of Love#
08-19-2007, 09:00
Аз вярвам в такива неща... и за тях.. няма да има обяснение.. никога.. има само някакво предположение... Технологията никога няма да бъде толкова развита.. че да разгадава.. ГОЛЕМИТЕ въпроси... без отговори.. по простата причина.. че природата няма да го позволи.. :wink:
И аз мога да разкажа една такава случка.. но не случила се на мен...: наскоро почина една моя мн близка роднина.. и леля ми (тя не ми е истинска леля.. защото баща ми й е доведен брат.. но това няма значение.. ;) ) та тази моя леля.. един ден както работела.. (тя е готвачка..) чула.. роднината ми да й говори... питала я какво готви.. леля й отговорила съвсем спокойно.. леля я е питала.. дали е видяла и др мъртви.. но отг. бил че още е рано... разговора сиг. е продължил само няколко секунди.. и после.. роднината ми си е отишла...
След като ми разказа.. това аз мн исках.. и при мен да дойде.. просто защото аз мн я обичам.. и исках само да я усетя близо до мен.. ни уви.. това не стана... :smt010 Като казах на майка ми и тя вика.. че не е дошла защото съм била още малка... но това според мен въобще не е вярно...
Никакви странни случки.. нямам пък и по добре... защото мн ме е страх от такива неща.. а от др страна пък са ми мн интересни... :wink:

selassie
08-19-2007, 10:22
И аз съм на същото мнение ,че паранормалните случки съществуват.Ще ви дам мой пример като малък:
Бях самичък в апартамента ,бях малък ,нащи бяха излезли някъде и мен супер много ме беше страх да оставам самичък (мисля че е нормално).
Та както си стоях в стаята взеха да ми се причуват отрваряне на врати , думкане по стените , имах чувството че има крадец в нас.Взех един нож и отворих вратата на хола но уви нямаше нищо.А съм 100 % сигурен че се чуваше от нас, вратата на хола като скърца,когато имаше удряне по стените , точно по мойта стена където бях в стаята.Не знам дали това е странно или не , но определено е факт.

teen4e
08-19-2007, 10:50
а как ще обясните това?дядо ми скоро беше починал./некролога му още беше на нощното шкафче/отидох до тоалетна и когато тръгнах да излизам вратата беше заключена/вратата на тоалетната/.много се учудих защото никога не пипам ключа!отключих.излязох.над икнах в спалнята...и..първото нещо което видях бе некролога на дядо ми и нощното му шкафче!

плс кажете разумно обяснение на това! [-o<

Valar
08-19-2007, 10:54
Филмар! :-D

#Gravity Of Love#
08-19-2007, 11:10
а как ще обясните това?дядо ми скоро беше починал./некролога му още беше на нощното шкафче/отидох до тоалетна и когато тръгнах да излизам вратата беше заключена/вратата на тоалетната/.много се учудих защото никога не пипам ключа!отключих.излязох.над икнах в спалнята...и..първото нещо което видях бе некролога на дядо ми и нощното му шкафче!

плс кажете разумно обяснение на това! [-o<

Няма разумно обяснение за тези неща.... те просто се случват.. :wink:

Бунтар
08-19-2007, 11:22
ми, гледала си в посоката на некролога?
дядо ти те е заключил в кенефа, за да те изнасили!

иначе, духове не се викат. те се създават.
и да, от деца е по-лесно (:

selassie
08-19-2007, 11:28
Случват се такива неща ,независимо колко хора вярват че ги има.

Psychoalgie
08-19-2007, 11:31
Завиждам ти.

selassie
08-19-2007, 11:32
На теб може да не са ти се случвали такива неща , но има доста хора в форума които твърдят обратното.

ProstoAz
08-19-2007, 12:15
а как ще обясните това?дядо ми скоро беше починал./некролога му още беше на нощното шкафче/отидох до тоалетна и когато тръгнах да излизам вратата беше заключена/вратата на тоалетната/.много се учудих защото никога не пипам ключа!отключих.излязох.над икнах в спалнята...и..първото нещо което видях бе некролога на дядо ми и нощното му шкафче!

плс кажете разумно обяснение на това! [-o<

Няма разумно обяснение за тези неща.... те просто се случват.. :wink:
Естествено, че има разумно обяснение. Понякога правим разни неща механично, без да помислим и без да усетим, че ги правим. Аз онзи-ден преместих една тема в "Музика и ТВ", вместо в "У дома" и дори нямам представа как съм цъкнала на "Музика и ТВ", в момента си мислех за нещо и механично съм завряла темата не където трябва. Та така и ти си врътнала ключа, замислена за нещо друго... А колкото до некролога - погледнала си натам, какво толкова?

Призраците и т.н. са само в главите ви, разберете го... :roll:

ArTanDra
08-19-2007, 12:38
а как ще обясните това?дядо ми скоро беше починал./некролога му още беше на нощното шкафче/отидох до тоалетна и когато тръгнах да излизам вратата беше заключена/вратата на тоалетната/.много се учудих защото никога не пипам ключа!отключих.излязох.над икнах в спалнята...и..първото нещо което видях бе некролога на дядо ми и нощното му шкафче!

плс кажете разумно обяснение на това! [-o<

Няма разумно обяснение за тези неща.... те просто се случват.. :wink:
Естествено, че има разумно обяснение. Понякога правим разни неща механично, без да помислим и без да усетим, че ги правим. Аз онзи-ден преместих една тема в "Музика и ТВ", вместо в "У дома" и дори нямам представа как съм цъкнала на "Музика и ТВ", в момента си мислех за нещо и механично съм завряла темата не където трябва. Та така и ти си врътнала ключа, замислена за нещо друго... А колкото до некролога - погледнала си натам, какво толкова?

Призраците и т.н. са само в главите ви, разберете го... :roll:


Това го казват скептиците .. добре дай ми рационално обяснение за тези неща:
1. Телевизора се вклюва и изгася както му е кеф и дистанционното не ми е в ръката .. и тока не е спирал
2. Как мога да получавам гласови съобщения от телефон , който няма ваучер
3. И защо когато става нещо странно котката мяука като луда

#Gravity Of Love#
08-19-2007, 12:38
а как ще обясните това?дядо ми скоро беше починал./некролога му още беше на нощното шкафче/отидох до тоалетна и когато тръгнах да излизам вратата беше заключена/вратата на тоалетната/.много се учудих защото никога не пипам ключа!отключих.излязох.над икнах в спалнята...и..първото нещо което видях бе некролога на дядо ми и нощното му шкафче!

плс кажете разумно обяснение на това! [-o<

Няма разумно обяснение за тези неща.... те просто се случват.. :wink:
Естествено, че има разумно обяснение. Понякога правим разни неща механично, без да помислим и без да усетим, че ги правим. Аз онзи-ден преместих една тема в "Музика и ТВ", вместо в "У дома" и дори нямам представа как съм цъкнала на "Музика и ТВ", в момента си мислех за нещо и механично съм завряла темата не където трябва. Та така и ти си врътнала ключа, замислена за нещо друго... А колкото до некролога - погледнала си натам, какво толкова?

Призраците и т.н. са само в главите ви, разберете го... :roll:

А ти защо не можеш да разбереш, че може наистина да съществуват :smt016

#Gravity Of Love#
08-19-2007, 12:43
3. И защо когато става нещо странно котката мяука като луда

Животните имат някво такова... чувство ли и аз нз как да го нарека..
примерно.. сигурно знайте..че като вали.. предишния.. ден.. врабчетата се заравят в пясъка.. (то това не е свързано със сегашната тема.. но просто давам пример.. за тея животински предчувствия.. :-D )

ProstoAz
08-19-2007, 12:48
1. Токов удар за секунда, в повечето случаи ако не е техниката, дори няма да разбереш, че е имало такъв. Ако не е токов удар, значи проблемът е в телевизорът ти, занеси го на поправка. :wink:
2. Като някой те лъже, че няма ваучер. :lol:
3. Дефинирай "нещо странно" и следващия път погледни дали не си и настъпил/а опашката. :wink:

Вярвам в неща, които ясно мога да видя и пипна.

ArTanDra
08-19-2007, 12:54
1. Токов удар за секунда, в повечето случаи ако не е техниката, дори няма да разбереш, че е имало такъв. Ако не е токов удар, значи проблемът е в телевизорът ти, занеси го на поправка. :wink:
2. Като някой те лъже, че няма ваучер. :lol:
3. Дефинирай "нещо странно" и следващия път погледни дали не си и настъпил/а опашката. :wink:

Вярвам в неща, които ясно мога да видя и пипна.

1. Мога да различа токов удар от включване и изключване на телевизора (понякога и лампите така премигат като стане токов удар)
2. Не може да ме лъже , защото човека беше до мене тогава.
3. "Нещо странно" ми да кажем да падат картини ?

Не всичко може да се обясни рационално...

ProstoAz
08-19-2007, 13:02
Напротив, може. Ти просто съзнателно или несъзнателно бягаш от реалността. Аз ще те попитам - защо? По-лесно ли е да си обясняваш всичко с някакви паранормални явления?

1 и 2 - техника в крайна сметка.
3 - може да се стряска от падането на картините. Моето по-бившо куче се плашеше и лаеше от зарята на Нова Година. Отново обаче помисли за опашката. :wink:

ArTanDra
08-19-2007, 13:13
И аз си обяснявам нещата рационално (или поне тези които мога) , но просто има и неща , които не могат да се обяснят. Примерно сънувала си нещо и то се сбъдва как си го обясняваш? Или примерно не си ли пробвала да викаш духове (не Дама Пика или накакви такива глупости) или обясни си феномен като Ванга (примерно) имала е силно развито 6 чувство , ако е така значи може да вижда само бъдещето , но как е виждала миналото? Ето такива странни неща не могат да се обяснят и затова науката не ги изучава , защото не може да ги обясни.

08-19-2007, 13:20
Липсата на научно обяснение за подобни явления за мен не е непоклатим аргумент в подкрепа на тезата, че не съществуват. Знаете за това, че неща, които в момента смятаме за съвсем нормални - гръмотевиците например, в миналото са били приемани като нещо божествено и могъщо, защото хората не са били напреднали достатъчно, за да си ги обяснят научно. Според мен това се случва и със 'свръхестественото' в момента - то си е нещо съвсем естествено, но още не сме на това ниво на развитие, че да го смятаме за такова. Но може и този ден да дойде, ако не се самоубием преди това. :)
На мен само веднъж ми се е случвало нещо такова, няма да го разказвам, но със сигурност си имам доказателство за себе си.

ProstoAz
08-19-2007, 13:23
Сънищата и баба Ванга са друга тема на разговор... и не искам да я засягаме сега, иначе и за тях си имам теория.

"Духове" не съм викала (хаха, колко абсурдно звучи :lol: ).

selassie
08-19-2007, 13:47
Който има проблеми с паранормалните явления да се обръща към Модератора. :smt030 ..



Шегувам се ..

#Gravity Of Love#
08-19-2007, 14:43
Сънищата и баба Ванга са друга тема на разговор... и не искам да я засягаме сега, иначе и за тях си имам теория.

"Духове" не съм викала (хаха, колко абсурдно звучи :lol: ).

Моля те... моля те кажи си и тази твоя теория... мн се заинтересувах.. от тези твой размисли..
Интересни аргументи задаваш... :wink: но все още не толкова силни, че да повярвам :smt016

shivacheva
08-19-2007, 14:44
Примерно сънувала си нещо и то се сбъдва...
Много често ми се случва...,но не знам точното обяснение,те са много... :)

Бунтар
08-19-2007, 17:26
На теб може да не са ти се случвали такива неща , но има доста хора в форума които твърдят обратното.
бахахахаха

в сми твърдят, че такива неща са се случвали на raving^insomniac?

селаси (или да ти викам рас?), мани я тая трева, по-несвързано от мен говориш ;p

08-19-2007, 18:28
ми аз веднъж си седях в хола а там вратата е с такъфф релефен прозорец ии просто погледнах кам него ии видях нещо бяло да се мърда..ии си помислих че брат ми отива да отвори вратата(ии това бялото всъщност е ръката му като се протяга към вратата)ама той си беше в др стая и нямаше никой друг вкъщи..мн се стреснах някво..и др случаи имам но не ми се пише..ии маика ми и баба ми са ми казвали заа някви такива дет са им се случвали след като умре някой ии приятели са ми разпраяли..ае мн са ми страшни такива работи;]

08-19-2007, 18:43
Ами например котката ми един ден започна да се бие с някой, да драска по стените, просто се вижда как някой и нанася удари и я блъска в стената?Обяснение?

belerofone
08-19-2007, 18:50
Като се замисля всеки е преживявал нещо странно било в детството си или в последствие....Важното е дали това ще остави някакви последици.....Казвам го защото при мен така стана....Като малък в къщи имаше НЕЩО....Не съм наясно с различните сили и не мога да кажа какво беше...В продължение на 1 година То си буташе някакви неща....Разместваше нещо на масата пред очите на мама и тати и ....абе аз малко хлапе не знам какво става....Но след тази една година то спря и започна да се появява на снимките....На всяка моя снимка го има....До ръцете ми и до очите ми....Винаги на едно и също място...Независимо от апарата или светлината....ВИнаги е там....Един ден забелязах , че очите ми започнаха да стават по светли....Интелесното е че очите ми от кафяви станаха светло сиви....Тогава снимките ми бяха нормални вече....Отдавам го на въпросното НЕщо което е било в къщи....
На мен също ми звучи лудо но това е истината на моите очи....

aninceto
08-19-2007, 18:50
Знаеш ли,аз ти вярвам! :wink: Има много случаи,които са странни и също така доказани!И наистина духовете не са просто шега или ебавка,те са доста сериозно нещо!Ако искаш да си пишем в скайп ми прати твоя и аз ще те намеря! :-)

belerofone
08-19-2007, 18:53
Знаеш ли,аз ти вярвам! :wink: Има много случаи,които са странни и също така доказани!И наистина духовете не са просто шега или ебавка,те са доста сериозно нещо!Ако искаш да си пишем в скайп ми прати твоя и аз ще те намеря! :-)

Определи кого "искаш"...Автора на темата или участниците....

aninceto
08-19-2007, 18:58
Автора :-)

Disrespect
08-19-2007, 19:24
Като се замисля всеки е преживявал нещо странно било в детството си или в последствие....Важното е дали това ще остави някакви последици.....Казвам го защото при мен така стана....Като малък в къщи имаше НЕЩО....Не съм наясно с различните сили и не мога да кажа какво беше...В продължение на 1 година То си буташе някакви неща....Разместваше нещо на масата пред очите на мама и тати и ....абе аз малко хлапе не знам какво става....Но след тази една година то спря и започна да се появява на снимките....На всяка моя снимка го има....До ръцете ми и до очите ми....Винаги на едно и също място...Независимо от апарата или светлината....ВИнаги е там....Един ден забелязах , че очите ми започнаха да стават по светли....Интелесното е че очите ми от кафяви станаха светло сиви....Тогава снимките ми бяха нормални вече....Отдавам го на въпросното НЕщо което е било в къщи....
На мен също ми звучи лудо но това е истината на моите очи....

побиха ме тръпки..
:shock:

_`SoMeThInG_StRaNgE`_
08-19-2007, 20:22
Стига бе хора, тая нощ няма да мога да спя! :-D И аз преди много вярвах в такива неща, и още вярвам малко.. :roll: Но не са ми се случвали някакви много запомнящи се събития.. :roll:

Disrespect
08-19-2007, 20:27
мене като ме подсети някой за тея работи или като гледам някой филм по дискавъри много насирам гащите и постоянно мисля за тва...

selassie
08-19-2007, 20:31
На теб може да не са ти се случвали такива неща , но има доста хора в форума които твърдят обратното.
бахахахаха

в сми твърдят, че такива неща са се случвали на raving^insomniac?

селаси (или да ти викам рас?), мани я тая трева, по-несвързано от мен говориш ;p

Пхаахах брато ти си адскиа индивид :D Можеш да ми викаш pac , а колкото до тревата , тя е дупката която запълва в мен :-D

Disrespect
08-19-2007, 20:35
няма човек който да говори по-несвързано от Бунтар :lol:

АБСОЛЮТНО нищо не му се разбира като си отвори устата :lol:

machoka
08-19-2007, 20:38
т. 11.