PDA

View Full Version : Email Server



Morpheus
08-19-2007, 20:04
Искам да кажете как да си направя мейл сървър,( такъв в който потребителите да може да си правят e-mail). Просто дайте идеи и предложения. Ако някой е правил да сподели и така :)

EternalSilence
08-19-2007, 20:48
"как" не може да ти каже никой, поне аз не знам за шаблони като при форумите.... "с какво" вече е съвсем друг въпрос на който мога да дам отговор - abv.bg примерно ползва JSP и си е съвсем прилична поща... иначе може би някой скриптов език тип РНР ще свърши работа... казвам "може би" щото това далеч не е единственото нещо което трябва да знаеш за да почнеш да правиш мейл сървър.... всъшност "как" е най-малкия проблем, хостинга е по-големия според мен...
ама и аз какво се занимавам, ясно е че нямаш ни най-малка представа от това което ти трябва щом изобщо си писъл тук такъв въпрос.... откажи се, и без това, това не е работа за 1 човек...

Morpheus
08-19-2007, 20:55
1во не съм един човек.
2ро начинът ми е известен. Хостинга е проблема.

_PuNk`PrInCeSs_
08-20-2007, 10:25
просто си намери хост :lol:
:arrow: host.bg

EternalSilence
08-20-2007, 13:02
или ще се бръкнеш доста за хостинг или доста за интернет - да си наемеш сървър или твоето рс можеш да го направиш на сървър, за което трябва да си намериш подходящата програма, Apache сървърите май се водеха най-стабилни, но в тоя случай ще трябва да си го държиш включен 24/7 и със супер-връзка, сещаш се....

а щом само хостинга ти е проблема тогава защо питаш "как да си направя мейл сървър" ?? :-D