PDA

View Full Version : Нерви



find_m3
08-20-2007, 09:06
Много лесно се изнервям.Направо ми се разтреперат ръцето от яд и нерви.Не знам защо е така ,но мисля ,че е защото си премълчавам доста често това ,което мисля за да не се карам с хората.А стигне ли се до караница споря до изветно време и започвам да рева.Не издържам напира ми отвътре.Идва ми да пребия тоя срещу мене ,а не знам от къде ми идва силата да се сдържа.Другото ,което е като остана сама за 1-2-3 дена започвам да си внушавам разни глупости пак така от нерви.Седя и само мисля.Не мога да заспя по 1 час и като се събудя пак започвам да се панирам.То сега предполагам ,че е заради ваканцията и не се мотая по цял ден навън,нямам занимания и се чудя какво да правя,но по принцип 1-2 безцелни дни са достатъчни да изперкам.Имате ли някаква идея от какво се получава и как да се оттърва от тия нерви и ядове :?

Cvetito_master
08-20-2007, 09:29
и аз съм мн нервна напоследък и по някой път изпадам кат тфойта ситуация,но според мен тфа е от възрастта...

find_m3
08-20-2007, 09:45
и аз съм мн нервна напоследък и по някой път изпадам кат тфойта ситуация,но според мен тфа е от възрастта...
Да и пубертета ми мина през акъла.Много се стресирам и взимам на вътре нещата.Май живея в някаква приказка или поне така ми се иска.Винаги виждам нещата много черни

LedenaStrast
08-20-2007, 09:50
на колко си години?

find_m3
08-20-2007, 10:03
16

LedenaStrast
08-20-2007, 10:18
явно си в някаква депресия, което хич не е хубаво!
Ако оставиш нещата така, без да се замислиш малко за себе си... след няколко години от теб няма да е останало нищо :?
Според мен трябва да потърсиш помоща на лекар... може би психиатър... да ти изпише някакви хапченца от които ще се чувстваш по-добре! Може и личния да го направи, но не знам дали ще иска.. може да си помисли, че не са сериозни нещата, а си измисляш!
Може да говориш с майка си... и тя ще направи каквото е необходимо!
Не се притеснявай толкова много, защото стреса оключва много болести...

08-20-2007, 10:40
Съгласна съм с мнението по-горе имаш спешна нужда от психиатър и хапчета.В краен случай лудница!

find_m3
08-20-2007, 11:35
Съгласна съм с мнението по-горе имаш спешна нужда от психиатър и хапчета.В краен случай лудница!

:lol: искрено ме разсмя :smt005 чак толкова зле не съм.И за психиятър не съм даже.просто май трябва да се науча да не си премълчавам

LizZz
08-20-2007, 12:24
Епа казваш им к'вот' си мислиш и т'ва е...Да си мислят к'вото искат и да се карат с който си искат да не ти дреме... :wink: Т'ва е решението :D Е,ся за някой доста важни неща може и да си премълчиш... 8-[

LedenaStrast
08-20-2007, 12:24
ами ти си прецени тогава... но вземи мерки, защото след време ще съжаляваш...

ProstoAz
08-20-2007, 12:26
И аз съм по почти същия начин (с това изключение, че винаги казвам това, което имам да казвам на някого, но за жалост и това не помага, въпреки че облекчава напрежението до някаква степен).
Потърси в аптеката мента, глог и валериан на таблетки. Преди около година си бях взимала такива по съвет на Dr. Smurph и може да се каже, че ми помагаха. :wink: Пиеш по 2 при напрежение. Също така спри кафето и цигарите (ако пушиш).
И все пак - успокой се и се опитай да приемаш нещатата по-оптимистично. Тези нерви не са на хубаво, аз се радвам, че вече не се ядосвам толкова често, колкото преди.
Успех! :wink:

find_m3
08-20-2007, 13:48
А сега като споме нито пуша ,нито кафе пия понякога ,но не всяка сутрин ствам нормално и без кофеин.С валериан може да опитам ,защото вече не се издържа.Поне може да ме разсейва,но тоя проблем трябва да се реши,че иначе не знам.Мисля да се запиша да спортувам нещо (лека атлетика) ,но още не съм се заела сериозно с търсенето на клуб.Това може и да подейства и няма да съм често сама и ще се организирам по-добре.Може и да помогне :-k ?

LedenaStrast
08-20-2007, 13:52
За избиване не нервите... по-добре опитай с бокс :lol:

find_m3
08-21-2007, 08:19
За избиване не нервите... по-добре опитай с бокс :lol:

малко е прекалено :smt005 ,но в краен случай може и да това да стане.иначе ме обзема една паника ,едни страхове от скука дето ми трябват поне 2 дена да ги премисля за да се успокоя ](*,) ](*,) ](*,)

deem registered
08-21-2007, 09:16
Много лесно се изнервям.Направо ми се разтреперат ръцето от яд и нерви.Не знам защо е така ,но мисля ,че е защото си премълчавам доста често това ,което мисля за да не се карам с хората.А стигне ли се до караница споря до изветно време и започвам да рева.Не издържам напира ми отвътре.Идва ми да пребия тоя срещу мене ,а не знам от къде ми идва силата да се сдържа.Другото ,което е като остана сама за 1-2-3 дена започвам да си внушавам разни глупости пак така от нерви.Седя и само мисля.Не мога да заспя по 1 час и като се събудя пак започвам да се панирам.То сега предполагам ,че е заради ваканцията и не се мотая по цял ден навън,нямам занимания и се чудя какво да правя,но по принцип 1-2 безцелни дни са достатъчни да изперкам.Имате ли някаква идея от какво се получава и как да се оттърва от тия нерви и ядове :?

Вероятно се получва от Първопричината за всички страдания.

Forest_girl
08-21-2007, 09:20
Определено НЕ си за психиатър и хапченца! ТА ти си на16!!!
Това е от възрастта, ако не премине поговори с майка си! :wink:
Може да тренираш нещо, мисля че ще ти помогне!
Успех! :)

find_m3
08-21-2007, 11:34
Много лесно се изнервям.Направо ми се разтреперат ръцето от яд и нерви.Не знам защо е така ,но мисля ,че е защото си премълчавам доста често това ,което мисля за да не се карам с хората.А стигне ли се до караница споря до изветно време и започвам да рева.Не издържам напира ми отвътре.Идва ми да пребия тоя срещу мене ,а не знам от къде ми идва силата да се сдържа.Другото ,което е като остана сама за 1-2-3 дена започвам да си внушавам разни глупости пак така от нерви.Седя и само мисля.Не мога да заспя по 1 час и като се събудя пак започвам да се панирам.То сега предполагам ,че е заради ваканцията и не се мотая по цял ден навън,нямам занимания и се чудя какво да правя,но по принцип 1-2 безцелни дни са достатъчни да изперкам.Имате ли някаква идея от какво се получава и как да се оттърва от тия нерви и ядове :?

Вероятно се получва от Първопричината за всички страдания.

демек?

batkodoki
08-21-2007, 13:32
Много лесно се изнервям.Направо ми се разтреперат ръцето от яд и нерви.Не знам защо е така ,но мисля ,че е защото си премълчавам доста често това ,което мисля за да не се карам с хората.А стигне ли се до караница споря до изветно време и започвам да рева.Не издържам напира ми отвътре.Идва ми да пребия тоя срещу мене ,а не знам от къде ми идва силата да се сдържа.Другото ,което е като остана сама за 1-2-3 дена започвам да си внушавам разни глупости пак така от нерви.Седя и само мисля.Не мога да заспя по 1 час и като се събудя пак започвам да се панирам.То сега предполагам ,че е заради ваканцията и не се мотая по цял ден навън,нямам занимания и се чудя какво да правя,но по принцип 1-2 безцелни дни са достатъчни да изперкам.Имате ли някаква идея от какво се получава и как да се оттърва от тия нерви и ядове :?

какъв психиатър, какви глупости.....

лекарството е просто. среща се на всяка улица: МОМЧЕ/МОМИЧЕ (според влечението) се нарича

find_m3
08-21-2007, 16:29
Излиза извън контрол ](*,) ей сега рових в едни сайтове да търся информаци леле за 15 минути ревях и трещях ,защото не намерих ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) хееееееелп

slon4et0
08-21-2007, 16:30
Според мен трябва да си намериш някакво хоби или занимание.Аз например колкото и да е странно за момиче гледам всякакъви видове спортни състезания вдълбавам се в състезанието и изразявам чувствата си.(викам скачам удрям по дивана и т.н.)А за успокояване на нервио също голяма работа вършат и рибките.Вземи си един аквариум и когато ти е гадно просто погледаи рибките.(при мен има голям успех)Но и валеряна е някакво решение.Аиде успех :wink:

LedenaStrast
08-21-2007, 16:31
Излиза извън контрол ](*,) ей сега рових в едни сайтове да търся информаци леле за 15 минути ревях и трещях ,защото не намерих ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) ](*,) хееееееелп

Съжалявам,
но ние не можем да ти помогнем! Трябва ти сама да го направиш! :smt009
Трябва да се научиш да контролираш нервите си..

find_m3
08-21-2007, 17:18
Според мен трябва да си намериш някакво хоби или занимание.Аз например колкото и да е странно за момиче гледам всякакъви видове спортни състезания вдълбавам се в състезанието и изразявам чувствата си.(викам скачам удрям по дивана и т.н.)А за успокояване на нервио също голяма работа вършат и рибките.Вземи си един аквариум и когато ти е гадно просто погледаи рибките.(при мен има голям успех)Но и валеряна е някакво решение.Аиде успех :wink:

хах точно говорех на майка ми снощи ,че ще си напълня стария аквариум и след ремонта ще си го сложа в кухнята :roll: може и да помогне :-k

Forest_girl
08-21-2007, 17:22
Тренирай нещо - бокс например.Не се шегувам! =)

LedenaStrast
08-21-2007, 18:31
Много лесно се изнервям.Направо ми се разтреперат ръцето от яд и нерви.Не знам защо е така ,но мисля ,че е защото си премълчавам доста често това ,което мисля за да не се карам с хората.А стигне ли се до караница споря до изветно време и започвам да рева.Не издържам напира ми отвътре.Идва ми да пребия тоя срещу мене ,а не знам от къде ми идва силата да се сдържа.Другото ,което е като остана сама за 1-2-3 дена започвам да си внушавам разни глупости пак така от нерви.Седя и само мисля.Не мога да заспя по 1 час и като се събудя пак започвам да се панирам.То сега предполагам ,че е заради ваканцията и не се мотая по цял ден навън,нямам занимания и се чудя какво да правя,но по принцип 1-2 безцелни дни са достатъчни да изперкам.Имате ли някаква идея от какво се получава и как да се оттърва от тия нерви и ядове :?

а чела ли приказката за сина, който много се изнервял и баща му го накарал да забива пирони във вратата? ако не си.. кажи да ти я дам да я прочетеш :-D

08-22-2007, 15:23
в последно време и аз съм така... мн нерви ми се насъбраха покрай приятелите и момичетата.... нз ко да прая ся мисля да потърся 1 валериан да пия щот пак ще се развикам на някой който няма нищо общо.. а по темата ако нещата с теб станат по сериозни отиди на психолог не на психиатър.... разликата е огромна ! или си поддържай нервите с някво занимание аз лично не съм открил такова :\ ама като се замисля бокса е мн яка идея

find_m3
08-22-2007, 18:29
в последно време и аз съм така... мн нерви ми се насъбраха покрай приятелите и момичетата.... нз ко да прая ся мисля да потърся 1 валериан да пия щот пак ще се развикам на някой който няма нищо общо.. а по темата ако нещата с теб станат по сериозни отиди на психолог не на психиатър.... разликата е огромна ! или си поддържай нервите с някво занимание аз лично не съм открил такова :\ ама като се замисля бокса е мн яка идея

то и мойте нерви са покрай приятелките и най -вече покрай баща ми,нооо за психолози и глупости няма да ми стигнат нито нерви нито средства така ,че.....и аз ще ходя да гълбурна един валриян ,ако ми стане кофти ,но за сега се успокоих...е освен ,че една фр днеска ми върза тенекия

LedenaStrast
08-22-2007, 19:11
че ти ако се ядосваш, защото някоя си ти била вързала тенекия.. това е глупаво! Тя губи! Какво има толкова да му мислиш? Голяма работа!
Това са глупости за които въобще не си струва да си хабиш нервите и здравето!
По-добре предприеми нещо, колкото се може по-скоро... защото за в бъдеще така ще ти бъде МНОГО трудно!

find_m3
08-23-2007, 08:28
че ти ако се ядосваш, защото някоя си ти била вързала тенекия.. това е глупаво! Тя губи! Какво има толкова да му мислиш? Голяма работа!
Това са глупости за които въобще не си струва да си хабиш нервите и здравето!
По-добре предприеми нещо, колкото се може по-скоро... защото за в бъдеще така ще ти бъде МНОГО трудно!

спокойно не съм казала ,че съм била кой знае колко ядосана :lol: см аз си знаех ,че така ще стане ,но ме хвана яд ,че досега още не се е обадила да каже ,че няма да дойде :smt005

siXt_senSe
08-23-2007, 08:38
и аз съм мн нервна напоследък и по някой път изпадам кат тфойта ситуация,но според мен тфа е от възрастта...
Да и пубертета ми мина през акъла.Много се стресирам и взимам на вътре нещата.Май живея в някаква приказка или поне така ми се иска.Винаги виждам нещата много черни
И аз така,имам чувството че полудявам....вече май получих някакви чревни проблеми...не се храня като хората,а и да го направя все тая..то от нерви стомаха ми стои свит на топка.Знам че не е добре.Трябва да си потърсим занимание,ама не се сещам за нищо друго освен филми и книги,които ме изнерят още повече....

Naked in the wind
08-23-2007, 09:16
И аз се нервирам много.Дори дребни неща могат да ме изкарат извън контрол.Знам,че така само си тровя живота и си съсипвам здравето,ама не мога просто да си кажа"гледай оптимистично на нещата и всичко ще е наред"Е как да гледам оптимистично като съм си жив песимист,а и голям карък освен всичко..На мен дори майка ми ми е казвала,че трябва да ми купи някакви хапчета,за да се поуспокоя,защото с това темпо като остарея не знам какво ще представлявам..

gabrielka@a
08-23-2007, 09:27
Много лесно се изнервям.Направо ми се разтреперат ръцето от яд и нерви.Не знам защо е така ,но мисля ,че е защото си премълчавам доста често това ,което мисля за да не се карам с хората.А стигне ли се до караница споря до изветно време и започвам да рева.Не издържам напира ми отвътре.Идва ми да пребия тоя срещу мене ,а не знам от къде ми идва силата да се сдържа.Другото ,което е като остана сама за 1-2-3 дена започвам да си внушавам разни глупости пак така от нерви.Седя и само мисля.Не мога да заспя по 1 час и като се събудя пак започвам да се панирам.То сега предполагам ,че е заради ваканцията и не се мотая по цял ден навън,нямам занимания и се чудя какво да правя,но по принцип 1-2 безцелни дни са достатъчни да изперкам.Имате ли някаква идея от какво се получава и как да се оттърва от тия нерви и ядове :?
И аз съм същата!Трябва да запазиш самообладание,защото нервите не се връщат!

08-23-2007, 10:11
М дам.. позната история и аз преди бях така... ами има много начини за оспокоение но за всеки е различно.Според мен си намери някакво хоби или занимание което да те оспокоява например както прочетох по на зад рибки.. те са добра идея или някакво друго животинче което да те оспокоява или пък си прави често разходки из планината това също много оспокоява рисувай ако можеш изливай си яда върху рисунките и ако можеш да рисуваш ще станат супер рисунки.. успех ;)

find_m3
08-23-2007, 10:39
М дам.. позната история и аз преди бях така... ами има много начини за оспокоение но за всеки е различно.Според мен си намери някакво хоби или занимание което да те оспокоява например както прочетох по на зад рибки.. те са добра идея или някакво друго животинче което да те оспокоява или пък си прави често разходки из планината това също много оспокоява рисувай ако можеш изливай си яда върху рисунките и ако можеш да рисуваш ще станат супер рисунки.. успех ;)


Имам си котка ,ама точно 5 мин ми е спокойно и после ми идва да го тресна в пода :lol: много обичам котки и бебета ,ама след малко ми втръсва и се чудя къде да се скрия ](*,) .Иначе и на мен майка ми ми е казала ,че съм си разбила нервите даже ходихме да ми правят изследваня за алергията и тряяше в един кабинет да духам в една тръба със всичка сила и аз нз кво ми стана,разтреперах се едва си поемах въздух лекарката си скъса нервите да крещи #-o

monityY
08-23-2007, 13:11
Много лесно се изнервям.Направо ми се разтреперат ръцето от яд и нерви.Не знам защо е така ,но мисля ,че е защото си премълчавам доста често това ,което мисля за да не се карам с хората.А стигне ли се до караница споря до изветно време и започвам да рева.Не издържам напира ми отвътре.Идва ми да пребия тоя срещу мене ,а не знам от къде ми идва силата да се сдържа.Другото ,което е като остана сама за 1-2-3 дена започвам да си внушавам разни глупости пак така от нерви.Седя и само мисля.Не мога да заспя по 1 час и като се събудя пак започвам да се панирам.То сега предполагам ,че е заради ваканцията и не се мотая по цял ден навън,нямам занимания и се чудя какво да правя,но по принцип 1-2 безцелни дни са достатъчни да изперкам.Имате ли някаква идея от какво се получава и как да се оттърва от тия
нерви и ядове :?

не незнам от кфо е.. ама и аз се 4увстам като тебе доста 4есто.. поне знам изто4ника от който съм се изнервила.. а за теб незнам,мисля 4е ти трябва сам/сама да разбере6 от каде идва тфа не6то.. може да е по наследство.. само ваканцията ли си така,или целогоди6но?да наистина може да е от бездействие.. намери си занимание.. и аз безделствам и кат седна на компа си ми минава времето,6ото тука ми е адски забавно.. земи варериян,това е за успокоение,билково хап4е,което не може да ти навреди..ама треа да се нау4и6 да не си изпуска6 нервите.. 6тото не е хубаво да се по4ва с лекарства.. аз кат се нервирам най 4есто си го изкаеам на стената..хаха :mrgreen: и после ми минава... нз отговорите от това,от което се нервира6 са мн,не мога да ти помогна..но може да стане от стрес,проблеми в ли4ен,семеен план.. или проблеми с у4или6те... нз или ПРИЯТЕЛИ! :-k

siXt_senSe
08-23-2007, 16:30
Валерианчето наистина помага...пиеш едно и лягаш да спиш.После си като нова.На мен поне така ми се отрази.Дори като се събудих бях гладна 8)

LoveHim
08-24-2007, 01:33
леле все едно слушам майка. И тя е една изнервена от най-малкото нещо. А бе хора да не ви пука за дреболии и за неща, които не ви касаят. А пък иначе как може да си малчиш, тряа да постоиш малко около мен да видиш кжо се казва устат човек дето не си мълчи. Как така ще мълчиш или пък ако се скараш с някой ще ревеш, няма такива работи целта ти е той да се разреве, а не ти. Айде аз млъквам че някой ще ме помисли за много отворена, но кжо да напрая характер на моменти съм добра на моменти - не.

find_m3
08-24-2007, 19:50
леле все едно слушам майка. И тя е една изнервена от най-малкото нещо. А бе хора да не ви пука за дреболии и за неща, които не ви касаят. А пък иначе как може да си малчиш, тряа да постоиш малко около мен да видиш кжо се казва устат човек дето не си мълчи. Как така ще мълчиш или пък ако се скараш с някой ще ревеш, няма такива работи целта ти е той да се разреве, а не ти. Айде аз млъквам че някой ще ме помисли за много отворена, но кжо да напрая характер на моменти съм добра на моменти - не.
иска ми се ,ама направо откачам и почвам да цивря.Или тряя да викам много (което значи да се изпокарам с всички присъстващи на скандала) или да ревна и да се махна :-&

miloto_girl_4e
08-24-2007, 20:56
find_m3, и аз съм на същото дередже :?
Не съм никак добре с нервите, а не знам причината за това :-k
Аз лично не премълчавам това, което мисля, доста съм честна и директна и заради тази моя черта някои хора не ме харесват..
Случва се понякога да си мълча заради някакви си причини, но това мълчание не мисля, че изнервя по някакъв начин ...
Тъпото при мен е, че точно понеже са ми по-слаби нервите и когато тръгна да споря с някого(но не мой връстник, а по-възрастен човек)и се развикам или се караме.. по някое време просто ми се насълзяват очите и .. не мога да кажа нито думичка, защото съм пред разреваване и гласа ми яко трепери..
А имам толкова много да кажа, знам какво да кажа, знам как да направя въпросният човек на 2 стотинки, но пустите му нерви не ми позволяват да го направя :(
Странно ... при скандал с мой връстник или малко по-голям от мен не става така ... нито ми се насълзяват очите, нито нищо ... караме си се като хората :-D
Относно мисленето и изпадането в депресии...
И аз понякога лятото поради достата свободно време, което имам и прекарването на всеки ден по почти едини същи начин почвам да размишлявам върху живота си, върху приятелствата или липсата на истински такива и т.н и т.н, и понякога наистина доста се сдухвам...
Като имам свободно време, имам време да мисля, оттам се сдухвам.. знаех си, че не е хубаво човек да мисли :!: :!: :lol: :lol: :-D

namina
08-24-2007, 21:07
miloto_girl-4e


не е хубаво човек да мисли

=D> подкрепям на пълно! =D> :smt016 :smt005 :smt005 8) :twisted: :mrgreen: