PDA

View Full Version : Бръсненето на краката



08-20-2007, 10:27
Искам да разбера как да си бръсна краката,така че да не се получават пъпчици,груба кожа на краката,сърбежи.Кой е по-правилният начин-от коляното наддолу или от кокалчето нагоре?

LedenaStrast
08-20-2007, 10:30
по принцип се бръзнат от глезена нагоре.. за да е в посока обратна на растежа им! по този начинс е получава гладко бръснене..
Ако ги бръснеш обратно няма да е толкова гладко и не е гаранция, че няма да имаш проблеми с кожата...
Сигурно кожата ти е по-чувствителна... щом имаш такъв проблем.. по-добре не използвай самобръсначка, а някакъв друг метод

08-20-2007, 10:33
по принцип се бръзнат от глезена нагоре.. за да е в посока обратна на растежа им! по този начинс е получава гладко бръснене..
Ако ги бръснеш обратно няма да е толкова гладко и не е гаранция, че няма да имаш проблеми с кожата...
Сигурно кожата ти е по-чувствителна... щом имаш такъв проблем.. по-добре не използвай самобръсначка, а някакъв друг метод
Мерси.Използвам само самобръсначка.Иначе пробвах с кола-маска.Направо щях да умра,така болеше и се получи почти същия ефект-пъпчици и груба кожа,но без сърбеж.С епилатор не смея,защото една моя френдка така си бе озакатила краката

LedenaStrast
08-20-2007, 10:34
Как ги е осакатила с епилатора, че не разбрах ???
А с кола маската боли само първите 2 пъти..
А със самобръсначката сърбеж ще има всеки път като поникват косъмчетата... то си е нормално!

08-20-2007, 10:57
Как ги е осакатила с епилатора, че не разбрах ???
А с кола маската боли само първите 2 пъти..
А със самобръсначката сърбеж ще има всеки път като поникват косъмчетата... то си е нормално!
Taка-направила си е ранички по краката,защото епилатора й е мн режел.

LedenaStrast
08-20-2007, 10:59
епилаторите не режат! те са с пинсети.. как може една пинсета да те пореже #-o
Това са глупости... но както си прецениш

Devilkin:)
08-20-2007, 11:07
Taка-направила си е ранички по краката,защото епилатора й е мн режел.

Що за глупости? :shock: Няма нищо такова. Излъгали са те.
Но ако трябва да съм честна, не бих ти препоръчала епилатора. С кола маска е най-добре според мен, но щом имаш толкова чувствителна кожа няма как да избегнеш зачервяването.

Имаш още една алтернатива - крем-депилатор. Можеш да пробваш с него - ефекта е като от бръснене, но не съм чувала да остават пъпчици и сърбеж :roll:

LedenaStrast
08-20-2007, 11:24
аз мисля, че разликата между епилатора и кола-маската е... че епилатора ги скубе едно по едно, а кола-маската наведнъж!
Не виждам смисъл едното да се препоръчва пред другото...

umnata djo
08-20-2007, 11:28
q ne gi brasna.4estno moite kraka sa pookosmeli , no ne me barka.daje si kra4a s poli,pantalonki do kolenete i ne me barka.e zaglejdat me horata,dori i nqkoi mi prepora4vat da gi brasna,no az ne iskam.kosmata mi e po-dobre! :lol:

foreverr
08-20-2007, 15:22
ami izopolzvai krem za brasnene

08-21-2007, 12:10
Мерси за отговорите.А вие бръснете ли си оная работа ?

LoveHim
08-21-2007, 12:19
Moito mnenie si e sas samobrasnachka pone na mene vinagi mi e gladka kojata i nikoga ne sa mi stavali papki a s epilatora stavam na tochki.

batkodoki
08-21-2007, 14:21
Искам да разбера как да си бръсна краката,така че да не се получават пъпчици,груба кожа на краката,сърбежи.Кой е по-правилният начин-от коляното наддолу или от кокалчето нагоре?

зависи от:


- М или F си
- възраст
- тип на кожата
- индивидуалната чувствителност на кожата към различните химически агенти

slon4et0
08-21-2007, 15:51
За краката аз лично използвам епилатор. А за "оная работа" както я нарече аз лично си я бръсна, но започнах околко полвин година след краката.

foreverr
08-21-2007, 16:17
da naistina zavisi ot mnogo ne6ta zatova probvai s krem za brasnene-kakvato i da ti e kojata spored men nqma da ima6 obrivi i t.n. e ne si vzimai mnogo evtin za6toto moje da ti pri4ini obrivi :roll:

KiSs_mY_LiPs
08-21-2007, 21:30
по принцип се бръзнат от глезена нагоре.. за да е в посока обратна на растежа им! по този начинс е получава гладко бръснене..
Ако ги бръснеш обратно няма да е толкова гладко и не е гаранция, че няма да имаш проблеми с кожата...
Сигурно кожата ти е по-чувствителна... щом имаш такъв проблем.. по-добре не използвай самобръсначка, а някакъв друг метод

SlAdKy_KoTi
08-22-2007, 08:57
аз нз ходя на кола маска само че и от майка ми и от козметичката зн че с бръсначка е супер гадно и вредно и почват да ти растат тфърди и подливи ако ги бръснеш :|