PDA

View Full Version : Бели пъпчици по пениса или "Pearly Penile Papules"



Member123
08-20-2007, 19:13
Здравеите,
правя тази тема защото видях че много момчета имат тези бели пъпчици по пениса си.Първо искам да кажа че те са АБСОЛЮТНО безвредни и не се предават и не може да се заразиш от тях по никакъв начин - всъщност никои не знае защо се поевяват.Оказва се обаче че тези пъпчици са 2 абсолютно различни (да ги наречем) болести. Когато пъпчиците са по главичката това е "Pearly Penile Papules"
ОБАЧЕ !!! Ако пъпките са само по ствола на пениса и скротома това е "Sebaceous Prominence".

Официално се води че няма лекарство срещу "Pearly Penile Papules"(за Sebaceous Prominence също няма лекарство. По форуми гледах някои ги мажели с ОXY и им минавало и тем подобни , но не знам) , но намерих саит в които един пич описва как се е отървал от въпросните Pearly Penile Papules със проста лазерна козметична операция. Ето ви линк на саита на въпросния пич и надявам се че съм помогнал с нещо:
хттп://номорепапулес.ком - съжалявам че линка е на кирилица но колкото пъти се опитах да сложа линк на латиница все ми казваще че линкове не можело да се слагат .... Затова просто препишете линка с латински букви и готово ...