PDA

View Full Version : Хранителни добавки безвредни???



TIMEX
08-20-2007, 20:10
Абе хора дочух че хранителните добавки са безвредни бярно ли е ?

MostHated
08-20-2007, 20:37
от някои протеини, креатини и амино киселини излизат пъпки по тялото! ако нямаш никакви алергии или болести няма да ти повлияят зле стига да не прекаляваш! и се посъветвай с някой който е навътре да ти обясни!

TIMEX
08-20-2007, 21:31
е да имам авери с по 60 санта бицепси :) има кои да ми каже но искам да разбера дали са безвредни

Boqn
08-20-2007, 22:17
Начи ако ша си зимаш хранителни добавки тряя да бъдеш сигурен във фирмата.Добавките по принцип са безвредни ама кой знае на какъв боклук може да попаднеш.Ама не очаквай чудеса от хранителните добавки.Те само могат да добавят някой друг процент към растежа на мускулите ти.Преди да си зимаш добавки си изготви добра тренировъчна програма и спазвай някви правила в храненето.Изчакай поне 2-3 месеца стаж във фитнеса преди да ги почнеш, защото са безмислени в началото.
www.bb-team.net В тоя сайт има Много полезни неща.

MajeStic
08-21-2007, 00:06
е да имам авери с по 60 санта бицепси :) има кои да ми каже но искам да разбера дали са безвредни

Те не са станали с "60 санта бицепси" само от хранителни добавки:) Май не знаеш точно какво са хранителните добавки...

Малко напътствие:
http://www.bb-team.org/articles/1498

Това не са... стероиди, тестостерон... и ей такива гнусни зобове:)

TIMEX
08-21-2007, 07:24
Не хора аз просто ви питам щото нали зобовете правят дробовете на каша и Хранителните добавки знам че са по безвредни но не съм сигурен дали са напрално безвредни да не преебават органите ??? А иначе програма има кои да ми направи ....

_PuNk`PrInCeSs_
08-21-2007, 11:33
не

TIMEX
08-21-2007, 15:38
не
Не са безвредни?

TIMEX
08-21-2007, 20:02
Ae kajete de bezvredni li sa ?

MajeStic
08-21-2007, 21:59
Няма вредни хранителни добавки.

SmurkamDoZori
08-21-2007, 23:08
различавай хранителни добавки и стероиди.

TIMEX
08-22-2007, 06:31
Еми 1 фр ми каза Витамини не е казал хранителни или стероиди

music_pirate
08-22-2007, 17:05
Абе хора дочух че хранителните добавки са безвредни бярно ли е ?

глупости [-X всички такива глупости са вредни

TIMEX
08-23-2007, 06:11
И аз теи лисмя

MiRaCuLiXbb
08-30-2007, 21:22
Не са вредни, стига да не са български. :) Нямат абсолютно никакви странични ефекти, само при предозиране натоварваш повечко храносмилателната система.
Дека са тия приятели с по 60 санта ръка? :lol: Напрао ги прати на Мр. Олимпия. :wink: Те и там нямат по толкоз.

MajeStic
09-01-2007, 12:44
Еми 1 фр ми каза Витамини не е казал хранителни или стероиди

Виж Vitamin B12 вече е друго нещо... ^_^ В големи количества е .... небалансирано:) Има го в някой лекарства... това вече не е хранителна добавка и е вредно в по-големи количества( странични ефекти ).



Абе хора дочух че хранителните добавки са безвредни бярно ли е ?

глупости [-X всички такива глупости са вредни

Много мразя хора, които не знаят и говорят...

types
10-02-2007, 21:32
не са вредни.креатина малко натоварва черния дроб но много малко.и ако смяташ,че фр-тата ти имат раце 60 от добавки не е така.и аз сам пил добавки ама уви няма рака 60.почнах стероиди и тогава вече се видя осезаема разлика,но верно те и вредят много :) аиде успех

Master_88
12-24-2007, 20:46
Няма опасност,стига да не предозираш и да правиш почивки от тях на определени периоди

Sashakiss
12-26-2007, 12:31
Стероидите и анаболните вещества са вредни.

Специално в протеините(не анаболи или стероиди) произведени в България не се знае какво се слага.
Вярно е твърдението, че протеините са чисти белтъци, но тези, които си набавяте от вкусните прахчета не са толкова "чисти". Истината е че целта на разработчиците е да продадат своите боклуци.

Не че ви карам да не си купувате протеини, но просто имайте предвид, че в една чашка от сместа освен органични вещества може да има Калашник, вентилатор или конско лайно стрито на прах.

Ако ще качвате кила, просто се хранете редовно и ефекта ще е налице.
Ако пък ще взимате добавки, се уверете че са проверени(това, че на кутиите пише "качествен протеин" е лъжа.Просто поредния търговски трик)


EDIT:
Навремето взимах протеини, но после окончателно ги отказах.Това, което съм постигнал се дължи на храната.

koman
12-26-2007, 12:40
ммхм доколкото съм чувал по мазета в разни казани се правели българските ментета на известни марки :shock: . Иначе малко стероиди в умерени дози не са толкова вредни (от по леките имам в предвид)

x-PeRiMenT
12-27-2007, 13:33
Пфффффф тва невежество ще съсипе човечеството. Добавките са толкова вредни колкото и храната. Защо въобще трябва да се мисли, че добавките са вредни? Всеки е 'чувал', на всеки са 'казвали' това онова, но никой не се е поинтересувал да намери материали и сам да се образова.... Както лекарствата, така и добавките се произвеждат в лаборатотии. Даже много фармацевтични компании просизвеждат хранителни добавки, за това може да се твърди, че добавките са 'чисти' колкото лекарствата. Естествено, че може да се наблюдават и странични ефекти при хора с алергии или при прекомерна консумация, но мога д кажа че по света повече хора са умрели от преяждане и препиване от колкото от хранителни добавки.

Най-общо казано: естествено, че добавките за БЕЗВРЕДНИ! Идете и разговаряйте с компетентни лица, с лекари, диетолози. Тук естествено ще се намерят 9 от 10 души, които да кажат 'Махни ги тия боклуци', 'Отрови', 'Предпочитам да мога да си вдигна х*я от колкото щангата' и подобни, но сигурно нито 1 няма да е наясно всъщност с темата, но просто така говорят другите и на него не му трябва да се поинтересува малко и да проучи въпроса. Не искам да убеждавам никой в тезата ми, просто пледирам за малко повече информираност. По този начин биха се избегнали много глупави спорове.

BrU7Al
12-29-2007, 12:51
Вси4ки хранителни добавки са абсолутно безжредни знам го и от опит :)