PDA

View Full Version : искам да стана съдия..



08-21-2007, 21:20
моля по-запознатите да изкажат своето мнение.. аз съм 9 за 10 клас и вече се замислям с какво искам да се занимавам след като завърша 12 клас.. та тази професия мисля че ми харесва...тази учебна година ще уча етика и право и от там мисля че ще ми стане ясно дали искам да продалжа да се занимавам с това.. освен етика и право друго трябва ли да уча? дайте някакви материяли да прочета за какво става въпрос моля ви :) изобщо кажете каквото знаете по темата ... благодаря ви много

Valar
08-21-2007, 21:23
Едно е да искаш друго е да можеш трето е да стане

sweet_f4e88
08-21-2007, 21:26
Миличка, съжалявам, че ще трябва да те разочаровам, но не си мисли че предмета, който ти ще учиш(Етика и Право) има нещо общо с това, което всъщтност дай Боже ще учиш след 12-ти клас! Това Етика и Право е само ала-бала! Иначе към хубава професия си се насочила, за нея ще трябва да следваш специалността Право :) Успех :)

08-21-2007, 21:27
Едно е да искаш друго е да можеш трето е да стане
супер опорита съм и ако наистина го искам ще направя всичко възможно за да уча това... та темата ми е някои малко да ми разясни как стоят нещата

sweet_f4e88
08-21-2007, 21:34
ами как стоят нещата... зависи за кое питаш по-точно как стоят..сега се подготвяш,тоест 12-ти клас те чака яко четене,каквото изпитах аз тази година,както казаха по-горе четеш История и Литература,а след това какво ще е ...един Господ знае...тоест може би се сещам поне за едно,ако си Право-ама супер яко четене(закони,конституции и т.н.) :)

MostHated
08-21-2007, 21:36
профессията си е супер! ама многооо трябва да се нъчиш 8-[

Blab
08-21-2007, 21:45
Едно е да искаш друго е да можеш трето е да стане
супер опорита съм и ако наистина го искам ще направя всичко възможно за да уча това... та темата ми е някои малко да ми разясни как стоят нещата
за начало - бъди Упорита
трябва ти стабилна подготовка по история и литература, записваш право иии...exploitedteen е прав..., т.е. ще минат дълги години докато се изкачиш на мечтания пост(освен ако не си с връзки, де)...
Но всичко е възможно, бори се за мечтата си!Успех!

08-21-2007, 21:45
exploitedteen
неграмотна ли съм :oops: честно казано българския наистина много ми куца :(

n0va_s1m_tYk
08-21-2007, 21:54
Az iskam da sym advokatka :-D

Valar
08-21-2007, 21:57
Az iskam da sym advokatka :-D
А аз президента! :-D

Метоман
08-21-2007, 21:58
Футболен ли бе :smt005

Guderian
08-21-2007, 22:00
Футболен ли бе :smt005 :lol: :lol: :lol: :lol:

Blab
08-21-2007, 22:01
exploitedteen
неграмотна ли съм :oops: честно казано българския наистина много ми куца :(
с усилена работа и по-важното желание всичко се постига:))Не го мисли много, заеми се сериозно с ограмотяването си(според мен то е важно за всеки, наричащ себе си българин)
пп:Аз пък журналистка и май ще се случи:))

SmurkamDoZori
08-21-2007, 23:04
мисля , че тва е няква шапкарска история , като в полицията.

Blab
08-21-2007, 23:36
мисля , че тва е няква шапкарска история , като в полицията.

](*,) ](*,) ](*,)
нали знаеш, повечето българи вярват в световната конспирация:))

Метоман
08-21-2007, 23:43
мисля , че тва е няква шапкарска история , като в полицията.

](*,) ](*,) ](*,)
нали знаеш, повечето българи вярват в световната конспирация:))

тя е налице- глобалното затъпяване..
:smt005

ArTanDra
08-22-2007, 06:51
моля по-запознатите да изкажат своето мнение.. аз съм 9 за 10 клас и вече се замислям с какво искам да се занимавам след като завърша 12 клас.. та тази професия мисля че ми харесва...тази учебна година ще уча етика и право и от там мисля че ще ми стане ясно дали искам да продалжа да се занимавам с това.. освен етика и право друго трябва ли да уча? дайте някакви материяли да прочета за какво става въпрос моля ви :) изобщо кажете каквото знаете по темата ... благодаря ви много

Съдия се става , ако имаш връзки. Имаш ли ги ?

08-22-2007, 11:06
imam gi da

Guderian
08-22-2007, 11:19
То и аз искам много работи, ама няма :smt010

Mooo6no
08-22-2007, 11:28
То връзките не са най-важното. То човек и да ги няма, макар и трудно може да си ги създаде сам. А и тя иска да стане обикновен съдия, не нещо повече.

Иначе съветите на експлойтед ми се струват най-реални от всички.

quench
08-22-2007, 11:33
отличие на всички конкурси, плюс твой човек, който да постави молбата ти за кандидастване най-горе в купчината

иначе като станеш съдия, хохо, ти да не мислиш, че ще е като в Али Макбийл,а? че ще идват красиви адвокатки и ще им гледаш циците,а?

само по едно дело, дето е открадната кокошка, имаш 200-ина страници материали ;)

освен това, ти ще изпълняваш ролята на компютър - в континенталното право в 1 от 1000 случая съдията взема лично мнение

Impulse
08-22-2007, 12:58
Майка ми е съдия и виждайки ежедневно нейните професионални изкривявания, това не е професията - мечта за мен :-D ! Хубавото е обаче, че знаеш какво искаш и с достатъчно упоритост ще го постигнеш . Другите вече ти казаха - трябва да кандидатстваш право. Не се заблуждавай обаче, че Етиката и Правото в училище ще ти дадат реална представа и ни най - малко ще са ти от полза в избора дали да станеш съдия или не. Наблягай на историята и литературата, тръгни на уроци. А иначе как след като завършиш се става съдия...С майка ми е станало така - започнала е като младши съдия в Районен съд. По-късно се е освободило място и са и го предложили. В момента има ранг на съдия във Върховен съд. Професията е добра що се отнася до заплащането, позволява и известно изкачване по рангове и т.н. Съветвам те да седнеш и да помислиш защо точно това искаш да работиш, защото наистина това не е за всеки. Трябва да имаш здрави нерви, да си до болка обективна. Ти всъщност мислила ли си върху това? Ако да, кажи защо искаш точно това. Ако го искаш просто защото е престижно и ти се струва готино доооооста трябва да поразмислиш.

SmurkamDoZori
08-22-2007, 14:19
искам да съм батман.

Deskata_90
08-22-2007, 14:32
Аз също се бях залетяла да уча право за адвокат даже се хванах малко с Историята и Литерарурата обаче като видях какво са изпитите се отказах повярвай ми изпитите за Право са ужасно трудни ако абсолютно всичко не ти е ясно ще имаш малко проблеми.Трябва ти много силна воля и безпристастие абсолютно винаги.Иначе успех найстина е хубава работа :smt023