PDA

View Full Version : Брекети... страхх! :(



Heaven_Can_Wait
08-22-2007, 12:24
Здравейте! Преди време носих от тези апаратчетата (телчета, скоби или както искате ги наричайте) за оправяне на зъбите. Но така и си останах с кривите зъби като вампирче. Сега, може би, ще ми слагат брекети. Чувала съм, че вадят зъби преди да ти ги сложат. А това най-много ме притеснява. :smt011 По принцип не съм от страхливите, понякога си падам малко мазохистка :smt005 :-({|= Но от зъболекари и най-вече вадене на зъби изпитвам непреодолим страх. На 14 и половина съм. Ако има някой тук с бреки, кажете, вадиха ли ви зъби преди да ви ги сложат? И ако да, от какво зависи дали ще вадят? Смисъл... подредбата на зъбите ли? На мен долу са ми добре, може да се каже, но горните двата са ми напред и малко нагоре като на вампирче. Мерси предварително. Скоро ще сложа 1 снимка на зъбките ми да видите все пак.. :smt009 :smt006

NerazreshenSimvol
08-22-2007, 12:34
Кой те излъга и защо му повярва?

08-22-2007, 13:06
Въпреки че не съм запозната с тези брекети съм убедена, че няма да ти вадят зъби. Спокойно, някой май наистина те е излъгал.

Member123
08-22-2007, 13:30
Аз съм на 17 и преди 10 месеца носех брекети.Бях осми клас когато ми ги сложиха(значи съм бил на 15) и аз като теб бях супер наплашен.Мислех че ще се вадят зъби, че ще боли, колко е грозно и тн ... ГЛУПОСТИ
Първо не боли (само първата седмица малко - ма ще караш на кисели млека и супи ;) )
Второ ако се вадат зъби то си зависи от това колко са криви зъбите на човек.А и като ти извадят зъб да не мислиш че ще ти оставят празно пространство на него място? На мен ми извадиха мъдреците даже по време то по което още носех брекетите.
Трето - изобщо да не ти пука че ше ги носиш и че не можеш да ги сваляш!Аз в началото мн се притеснявах и си мислех че е мн гадно ма след 1-2 седмици ми беше вече през к*ра! А и по добре са да поносиш една година брекето отколкото после цял живот да имаш дентални проблеми заради кривите си съби - а и да не говориме че човек с криви зъби е доста по грозен от човек с брекети ;)
А като ти ги свалят ако знаеш кав кеф е .... :))) цяла година некфи железа в устата и изведнъж - опааа хубави бели бузки :D
аааа и да знаеш че след като ти ги свалят 2-3 години ще трявба да носиш шини вечер за да не ти се върнат зъбите на старото място ... ама само вечер :) Аз още нося даже
Аре успех и нема се плашиш копеле :D :D :D :twisted: :twisted: :twisted:

Forest_girl
08-22-2007, 20:42
Ще ти вадят зъби, само, ако имаш млечни и то изобщо не боли :wink:
И мен ме беше страх, като ми вадаиха ама споко не боли. =)

Rocko_perka
08-22-2007, 21:54
Ей ,споко бре.Няма нищо страшно.И мен от това най-много ме беше страх да не се наложи да ми вадят зъби.Е при мен не се наложи,но и ти не бързай с преценките.А и да се наложи няма да си нито първата, нито последната.
Иначе вече месец и половина съм с брекетите.Дискомфорта е първите 3-4 дни.След това се свиква,а в момента даже забравям ,че съм с брекети и като ми питат ,отговарям съвсем нормално.Хич да не ти пука.После ще си развяваме холивудските усмивки.:smt040 Good luck ! :mrgreen: :lol:

Heaven_Can_Wait
08-22-2007, 22:05
Ами не съм 100% сигурна, понеже от около 2 години съб не ми е падал, но мисля, че имам млечни зъби. Тези най-задните и тези преди най-задните, ако не и повече. Тях ще ми ги вадят ли? :roll:

Clever...beautiful mind
08-23-2007, 06:56
Оф страшно ме дразните всички , които изказват некомпетентно мнение ! Като не разбирате , поне не говорете. Отвратително е да лъжете автора на темата !! А знаете ли ,че преди да ми сложат брекети ми извадиха 4 постоянни зъба ?! Не знаете , затова не говорете..
По темата...
Повече от 2 години носих брекети.Наложи се преди поставянето на брекетите да ми извадят 4 постоянни зъба , като имаш в предвид ,че с тези зъби дъвчех храната...дефакто почти не ядях. Самото вадене на зъбите въобще не беше болезнено !! Уверявам те ,че въобще не боли. 1вия зъб беше направо касапница , затова те съветвам да не ходиш при лекар , който е към Здравната каса , защото упойките им са фалшиви. Отиди при истински зъболекар , да ти вземе 20 лв (на зъб) , но да не усетиш нищичко. :wink: Та относно ваденето на зъби не се притеснявай , разстоянието се прибира след като ти сложат брекетите. :) Дано все пак да не ти се наложи. [-X .. Първата седмица ти е много гадно..и спекло.. и не ти се живее..но споко няма нищо страшно! Ще свикнеш. След всяко натягане ,което става всеки месец , много те болят зъбите и си само на някакви течни и неизикващи дъвчене храни.. После свикваш. След като ти ги махнат ще ти е много весело , до мемента в който ти кажат ,че ще носиш шини. :mrgreen: Но Слава Богу само през нощта. \:D/ На мен скоро ми ги махнаха и се чувствам ОТЛИЧНО !! Не се притеснявай и успех. :smt016

Member123
08-23-2007, 08:14
Оф страшно ме дразните всички , които изказват некомпетентно мнение ! Като не разбирате , поне не говорете. Отвратително е да лъжете автора на темата !! А знаете ли ,че преди да ми сложат брекети ми извадиха 4 постоянни зъба ?! Не знаете , затова не говорете..
По темата...
Повече от 2 години носих брекети.Наложи се преди поставянето на брекетите да ми извадят 4 постоянни зъба , като имаш в предвид ,че с тези зъби дъвчех храната...дефакто почти не ядях. Самото вадене на зъбите въобще не беше болезнено !! Уверявам те ,че въобще не боли. 1вия зъб беше направо касапница , затова те съветвам да не ходиш при лекар , който е към Здравната каса , защото упойките им са фалшиви. Отиди при истински зъболекар , да ти вземе 20 лв (на зъб) , но да не усетиш нищичко. :wink: Та относно ваденето на зъби не се притеснявай , разстоянието се прибира след като ти сложат брекетите. :) Дано все пак да не ти се наложи. [-X .. Първата седмица ти е много гадно..и спекло.. и не ти се живее..но споко няма нищо страшно! Ще свикнеш. След всяко натягане ,което става всеки месец , много те болят зъбите и си само на някакви течни и неизикващи дъвчене храни.. После свикваш. След като ти ги махнат ще ти е много весело , до мемента в който ти кажат ,че ще носиш шини. :mrgreen: Но Слава Богу само през нощта. \:D/ На мен скоро ми ги махнаха и се чувствам ОТЛИЧНО !! Не се притеснявай и успех. :smt016

това че на тебе са ти извадили 4 зъба не значи че и на нея ще и вадат!!! Зависи колко са и криви зъбите ! А и не знам какво спориме като не сме никфи зъболекари !Като и ги сложат да напише дали са и вадили и това е !

Forest_girl
08-23-2007, 08:39
Оф страшно ме дразните всички , които изказват некомпетентно мнение ! Като не разбирате , поне не говорете. Отвратително е да лъжете автора на темата !! А знаете ли ,че преди да ми сложат брекети ми извадиха 4 постоянни зъба

За да ти извадят 4 постоянни зъба, или ни лъжеш, или тия зъби не са били нормални. Може да си имала кариеси или нещо такова!

Presley
08-23-2007, 11:52
В някои случаи се вадят эъби.аэ например иэвадих късмет и ми се раэмина.Но пък мога да те уверя ,че няма от какво да се страхуваш...каэвам го ,эащото съм минала преэ доста иэтеэания на эъболекарския стол :-D !Първо-ако ти се наложи да ти вадят,просто ще ти сложат упойка и готово-нщо няма да усетиш.Второ-въпрос на секунди.
А отностно брекетите.Не се тревожи-свиква се много бърэо и иэобщо не ти правят впечетление,ядеш си всимчко,абе всеедно ги няма.

Clever...Beautiful mind
08-23-2007, 17:14
Оф страшно ме дразните всички , които изказват некомпетентно мнение ! Като не разбирате , поне не говорете. Отвратително е да лъжете автора на темата !! А знаете ли ,че преди да ми сложат брекети ми извадиха 4 постоянни зъба

За да ти извадят 4 постоянни зъба, или ни лъжеш, или тия зъби не са били нормални. Може да си имала кариеси или нещо такова!
защо да лъжа ? хихи... проблема при мен беше ,че горната ми челюст беше по-голяма от долната ,защото и на двете челюсти не ми бяха излязли по два постоянни... а зародищи имаше !!! и за да има място за тези зъби ми извадиха по 2 зъба отгоре и отдолу... така ,че не ми казвай че лъжа... 2 години и повече съм обикаляла по зъболекари , изживяла съм невероятен стрес , подигравки от децата и страх ... никой не знае какво ми е било

denica55
08-29-2007, 16:33
az sa6to nosex breketi i mi izvadiha 4 zuba i mai bqxa mle4ni i nqmax aboslutno nikakuv problem samo naprazno se straxuvax puk to ima6e upoika i mnoooooooooogo malko me zabolq.v na4aloto se pritesnqvax ot tova 4e 6tenosq breketi no horata dajje im se kefeha.sega 2-3 godini po kasno zabite mi se idealno podredeni a bqxa v tragi4no sastoqnie.tova be6e edno o nai hu bavite ne6ta koito sam pavila za sebe si:)nqma stra6no spoko

rashito0o
08-29-2007, 16:38
Зависи как са ти разположени зъбите аз имам една френдка е не е една де с бреки на нея само 1 и махнаха но на едно момче 4зъба което е максимума мисля,носят се 2-3години :) но ефекта е мн готини зъбки

gallaz`4e
08-30-2007, 18:59
вадят зъби не на всички но вадят преди 10тина години брат ми носеше и му вадиха постоянни а не млечни но всичко зависи от захапката на човека при него горната челиуст беше мн по голяма от долната но когато аз носех нищо не са ми махали имам и други приятели на които също не са им махали зъби

didivid
08-30-2007, 20:19
Как ще ти вадят ПОСТОЯННИ зъби, бе? Аз също съм носила брекети и ми извадиха САМО млечните, тогава бях на 10 и на 12 ги свалих (брекетите де). Сега съм на 14 и зъбите ми са като на някоя звезда! Няма от какво да се притесняваш! :wink: :wink:

08-31-2007, 18:53
ам нз дали се вадят зъби или не, но доколкото съм чувала като си с брекети не можеш мн добре да си миеш зъбите. смисъл че винаги се задържа мръсотия окло тях и после може да станат кариеси. вие кво ше кажите

shadow4e
08-31-2007, 19:05
Махат се зъби, ако няма място най-вече за тези, които са криви и са отпред.
На най-добрата ми приятелка й извадиха 3 зъба, но то не си личи, просто другите са й били по-напред и сега са й се наредили. В началото е кофти, ама е така като не се вземат мерки навреме. Боли, ядат се супички, но се издържа, спокойно. А и после ще имаш много хубави зъби и след време ще се радваш, че не си се отказала. :wink:

SilverAngel
09-01-2007, 10:58
и на мен ми извадиха 2 зъбшета ама си бяха млечни, 4 постоянни зъба ама... [-X [-X [-X [-X

didivid
09-01-2007, 11:02
ам нз дали се вадят зъби или не, но доколкото съм чувала като си с брекети не можеш мн добре да си миеш зъбите. смисъл че винаги се задържа мръсотия окло тях и после може да станат кариеси. вие кво ше кажите
Ако ги миеш редово с 2 цпециални четки няма да имашкариеси. Аз примерно, никога не съм имала (да чукам на дърво, да не се появят!)
нито преди тях, нито след тях!

09-02-2007, 21:33
ae hora az imam drug precak na4i ediniq mi ku4e6ki zub(mle4en) ne se klate6e i otstrani porasna drguiq i az kasno go vidqh i sq mi izvadiha mle4niq ama onq drugiq e nakrivo :smt010 i moje li zarad edin zub da mi slagat tam tel4eta ili kvot mu se vika tam :P

^VeLiTo^
09-04-2007, 15:14
Преди 2год. също носех брекети,но зъби не са ми вадили по простата причина,че всеки човек е индивидуален и с различен проблем.При мен липсва зъб....при други две мои приятелки имаше излишък на зъби и се наложи да им извадят по два зъба отгоре и отдолу ... Не е чак толкава страшно,не се шашкай :lol:
Аз преживях 4 операции за вадене на мъдреци , ЖИВА СЪМ такаче споко :D

Mancheto
12-23-2007, 09:55
KicK-BoXioRkaTa zdravei!...Na men v4era mi slojiha breketi....No predi tova mi izvadiha 4 zyba....i to ne prosto taka a za da ima mqsto za dr zybi sled kato se izpravqt...Sega me boli ..no doktorkata pri koqto hodq kaza 4e bolkata shte mine...Mn se pritesnqvah no snoshti vsi4ki me haresaha daje mi kazaja 4e ne se zabelqzva tolkova...a vadeneto ne e tolkova strashno..samo upoikata boli MALKo a posle ni6to ne useshtash..ne se strahuvai :) akoi mash vaprosi mi pishi :P

kakadu
12-23-2007, 18:14
Здравей! Аз на 3-и януари ще слагам горните, нямам търпение! Кефи ме! :grin: Иначе ми извадиха 2 зъба, предстоят още 2. Ваденето за теб свършва в момента, в който ти сложат упойката. Малко е неприятно, че ти вкарват игла във венеца, но за 2 секунди минава. После няма да те боли, гаранция! Боли само ако изваденият зъб не е бил в ред.

Mancheto
12-24-2007, 07:07
the empress Pravilno i az smqtam taka....:) I na men mi izvadiha 4...ama moite bqha po slojni :P

_InSaNe_
01-31-2008, 10:15
емиии аз нося брекети :grin: ииии при слагането грам не ме болеше..но преди тва се наложи да ми извадят 2 здрави зъба... но тва беше щото просто нямах място..но не при всички се налага да се вадят.. зависи :-P а и споко, и да ти извадят да знаеш,че въобще не боли :) няя да се притесняваш :)

Th3 Fuck3r
02-03-2008, 08:53
Абе гледам тука всякви некомпетентни се изказват по темата, като нищо незнаете по въпроса не обърквайте момичето.
Преди да ти сложат брекети ще ти махнат зъб(и) единствено ако няма достатъчно разстояние за да се наместят зъбите, но за тази цел има шини, които премахват този проблем.Аз нося шини от 3 месеца, те ще разместят горните ми зъби.Така ще има достатъчно място за да се разместят зъбите с брекети :)
Така че, не се притеснявай, ортодонта ти ще ти каже какво трябва да се направи, ако ти кажат че е задължително ваденето на зъби не ги слушай.Намери някой друг ортодонт, който ще ти помогне с друг вид лечение, а именно с шини.

Айде успехи ! :-)

nadq_az
02-03-2008, 19:46
ау аз за пръв път чувам да се вадят зъби :shock: аз сложих преди няколко месеца и наистина първата седмица беше мн гадно боляха ме зъбите едвам дъвчех ама сега вече съм си свикнала и си мисля колко добре ще изглеждам като си ги махна..аз преди носех телчета ама така ги носех че нямах голям резултат и минах на бреки..ще ги нося още година :? обаче като мине тая година ще ми е якоо...аа и сега за сефте чувам че след това се носят шини вечер :x гадооост не ми ли стигат бреките че и шини после

bonbonita
02-05-2008, 09:33
Здравейте!Разгледах обстойно темата :? и искам да ви кажа,че ваденето на зъби зависи от състоянието на самия зъб и от това дали след слагането на брекети - ще има място да се наредят всичките.
На мен скоро ще ми слагат Деймон Система ,но преди това ще ми се вадят зъби и мъдреци,за да се освободи място в устата 8-) за да се наредят добре зъбите :razz: Всичко зависи и до голяма степен от челюстта,при мене е малка челюст и много зъбчета :-o :-o :-o

Wrathchild
02-05-2008, 10:55
Зъби е възможно да вадят.
Аз като носих ми извадиха 2 - млечни.

Yunna
01-04-2011, 12:39
Здравейте може ли да попитам дали ,някой знае дали брекетите могат да не обхващат цялата челюст а примерно два определени ,зъби който имат лека деформация ? :) Смисъл така да са направени за две зъбчета .. и аоко има бих искала да зная на какви цени са :) ..

RevolvE
01-04-2011, 15:55
Аз нося брекети ,Март месец трябва да станат 2 години.Ами преди да ми ги сложат помня ,че за един ден ми вадиха 3 зъба ,защото трябваше нещо да израстват други ли ,не съм стоматолог.

Vikito0o
01-04-2011, 16:11
Мойте зъби бяха............многооо криви.И изобщо не ми се наложи да ми вадят (дано не се налага)

DENKAZ
01-05-2011, 17:45
К*пеле, говориш така все едно протези щи слагат. Бях на 14 като ми ги сложиха и не са ми вадили нищо (може би зависи от зъбите ти, но не ми пука). Да не те фаща бъзето. Повече се притеснявай какво ще стане като ти ги сложат първите 1-2 седмици :)

venivr
04-30-2012, 18:42
Ами аз в момента нося брекети и се наложи да ми вадят зъби.Извадиха ми 4 зъба като най-много ме болеше, когато ми слагаха упойките след това нищо ми нямаше. Имаше вариант да ми разширяват горната челюст, но тепарва трябваше да чакам да ми взимат отливка и да ми правят апарата, а и зъболекара ми каза, че този вариант не е сигорен и реших да действам по стандартната процедура.Отначало ме беше яд, че на 16 години ще бъда без 4 зъба, но като съм решила да си оправям зъбите няма друг изход.Съвета ми към всички, които се двуомят дали да си слагат брекети, е да го направят, защото по-добре е да носиш няколко години брекети, отколкото цял живот да имаш проблеми с зъбите.

Anonys
04-30-2012, 19:12
Аз ще пиша, само заради снимката :D Искам да видя вампирското в нея :D