PDA

View Full Version : Лепенки против белези - които разбира да пише плс



08-22-2007, 12:37
Въпроса ми е могат ли лепенките против белези да се използват по генеталите? Момче съм и имам малак белег върху пениса и искам да го махна, но ме е страх да не стане някои фал защото нали кожата там е по чувствителна и т.н ... Моля ако някои е ползвал или е компетентен по темата да пише !!!

kalpazanka
08-22-2007, 14:56
За белези не съм използвала лентички, но съм използвала Контрактубекс (крем), но не и за такива деликатни зони. Консултирай се със специалист за това.

LedenaStrast
08-22-2007, 15:49
какви са тия лепенки за белези??? аз за първи път чувам :-k

Deskata_90
08-22-2007, 17:51
Тия лепенки според мене нямат такъв ефект като кремовете трябва да ти кажа но виж за това Контрактубекс определено помага ако белега е на не повече от 2 години :wink:

Member123
08-23-2007, 08:17
Тия лепенки според мене нямат такъв ефект като кремовете трябва да ти кажа но виж за това Контрактубекс определено помага ако белега е на не повече от 2 години :wink:

белега е на не повече от месец затова бързам да го махна по скоро защото колкото по пресен е толкова по голям е шанса да се махне

LedenaStrast
08-24-2007, 10:30
Днес случайно попаднах на такива лепенки за белези... до сега не бях чувала!
Казват се Цика-кеър! Помагат за белези, които са станали и от преди 20 години, но се използват за изпъкнали белези - цикатрикси, келоиди и се прилагат по определена схема!
Освен това са доста скъпи.. една лепенка може би е от порядъка на 70-100лв, но се реже на парченца в зависимост от големината.

Ти по-добре използвай контратубекс.. при редовно мазане предполагам, че ще бъде много ефективен!

batkodoki
08-24-2007, 11:58
Въпроса ми е могат ли лепенките против белези да се използват по генеталите? Момче съм и имам малак белег върху пениса и искам да го махна, но ме е страх да не стане някои фал защото нали кожата там е по чувствителна и т.н ... Моля ако някои е ползвал или е компетентен по темата да пише !!!

много хубав въпрос! благодаря за което! :)

отговора на твоя въпрос е еднозначен - НЕ, не бива да се ползват за мъжки полови органи нещата, които именуваш "лепенки". за женски външни полови органи е допустимо след преценка.

твоя проблем остава неясно дефиниран, но щом е толкова конфиденциално винаги можеш да пишеш на ЛС!

момичета, за ефикасността на прословутия контратубекс сум писал доста и отдавна, с две думи се свежда до "гола вода". с тези пари за препарата може цялото ви семейство да яде кромид-лук цяла зима и от остатъка да изцедите съдържащато се в мазилото активно в/во :) а истински активната съставка хепарина е в концентации, които ги има и в слюнката ви....дали сте жертви на рекламата сами преценете....

LedenaStrast
08-24-2007, 12:14
Въпроса ми е могат ли лепенките против белези да се използват по генеталите? Момче съм и имам малак белег върху пениса и искам да го махна, но ме е страх да не стане някои фал защото нали кожата там е по чувствителна и т.н ... Моля ако някои е ползвал или е компетентен по темата да пише !!!

много хубав въпрос! благодаря за което! :)

отговора на твоя въпрос е еднозначен - НЕ, не бива да се ползват за мъжки полови органи нещата, които именуваш "лепенки". за външни полови органи е допустимо след преценка.

твоя проблем остава неясно дефиниран, но щом е толкова конфиденциално винаги можеш да пишеш на ЛС!

момичета, за ефикасността на прословутия контратубекс сум писал доста и отдавна, с две думи се свежда до "гола вода". с тези пари за препарата може цялото ви семейство да яде кромид-лук цяла зима и от остатъка да изцедите съдържащато се в мазилото активно в/во :) а истински активната съставка хепарина е в концентации, които ги има и в слюнката ви....дали сте жертви на рекламата сами преценете....

Аз искам да използвам темата да попитам batkodoki...
Щом контратубекс не става за премахване на белези.. има ли нещо, което става???
Аз имам много голям белег на гърба от термично изгаряне... може би от 2 години... Веднага след изгарянето се мазах с Flammasin и лекаря каза, че няма да остане белег.. но остана и то доста голям... може би с диаметър около 10см :smt010
Момиче съм на 22 години и наистина не искам това ужасно нещо! Дали може да се направи нещо по въпроса???

batkodoki
08-24-2007, 12:39
хмм..вероятно при някой металург от пирогов си имала лошия шанс да попаднеш след нещастието....съдя по това което чета и резултата...

мммм...това е много интересно, аз самия на 5 години преживех 40%изгаряния докато четях...вероятно може би И заради това сум трето поколение лекар..но ако ти кажа, че е имало моменти в които с лопата вадиха от селски нужник фекалии за да ги обмазват по мен - вероятно няма да повярваш, но на 7 вече нямах никакви белези...

трудно е да се прецени без да е налице визията.

LedenaStrast
08-24-2007, 12:54
Много жалко :( май нямам късмет... по нелепо от огромния белег беше начина по който се изгорих... Седнах на седалката в колата (която не беше кожена) и след 30 мин ми се смъкна кожата от гърба.. и то през дрехата :smt010
Като казах на лекаря не ми повярва.. но както и да е! явно така и ще си го нося цял живот, а дали няма шанс ако се пека на слънце или с годините да избелее? или нещо друго..
Скоро бях питала за едни кремчета за избелване... дали нещо такова може да помогне?

batkodoki
08-24-2007, 13:15
мнеее..не ме разбра, или аз превратно се изразих за което съжалявам.

казвам, че корекцията винаги е лесно възможна докато не е настъпила необратима промяна в структурата на тъканите - фиброзна тъкан, ръбцуване, цикатрикс....а после винаги пак е възможна, но това вече е в компетенцията на пластичната хирургия за която в наше време са малко невъзможните неща от мед гледна точка , но пък е въпрос на възможности от друг / за жалост!/ характер..

LedenaStrast
08-24-2007, 13:25
мнеее..не ме разбра, или аз превратно се изразих за което съжалявам.

казвам, че корекцията винаги е лесно възможна докато не е настъпила необратима промяна в структурата на тъканите - фиброзна тъкан, ръбцуване, цикатрикс....а после винаги пак е възможна, но това вече е в компетенцията на пластичната хирургия за която в наше време са малко невъзможните неща от мед гледна точка , но пък е въпрос на възможности от друг / за жалост!/ характер..

Да, разбрах! Благодаря...
ще се опитам в най-скоро да време да направя нещо по въпроса :)