PDA

View Full Version : Мнение, съвет или...каквото ви е на акъла...



Blab
08-22-2007, 13:31
Така...
Винаги съм мислила, че знам с какво искам да се занимавам(и в едно или друго отношение е така), но сега се налага да избирам...и най-лошото е, че търся подкрепа, някой който да ме окуражи.
Та...първото е решено, избрах журналистика( с медиапрофил „Печат и агенционна журналистика”), колебанието ми е за 2-рата специалност.
*Още от малка искам да уча моден дизайн:
1 в: в НХА
2 в: в НАТФИЗ
/Естествено конкуренцията е голяма и ако сте запознати с обучението може да споделите мнение.(Всъщност за това моля:))/
*Сценография:
На същите две места.
Свързана е с модния дизайн по един или друг начин, но е натоварваща.Смятам я за интересна и вълнуваща.В НАТФИЗ ти осигуряват заетост в театъра, по време на следването.Но като че ли няма голяма реализация...
*Театрознание:
Истината е, че съм си го навила на пръста.Комбинацията „журналистика – театрознание” ми се струва сполучлива и , да речем, печеливша.Напливът от желаещи не е много голям(2-3 души за място).
*Архитектура:
На „ти” съм с математиката и рисуването ми се отдава.Ако ще е архитектура искам да е вътрешна(интериорен дизайн), а в УАСГ няма такава специалност, което малко ме обърка.Ако някой знае в кой ВУЗ фигурира искрено моля да сподели.

Да синтезирам въпросите си:
-Имате ли информация за някои от изброените специалности, в дадените учебни заведения?
-Коя според вас дава най-големи перспективи?

Ще съм благодарна за всяко мнение.Благодаря предварително.
ПП:Ще се радвам и на информация относно изпититите в НАТФИЗ.

kvartalnata_kuchka_69
08-22-2007, 13:46
еммм...миличка,чувала съм,че да влезеш в НАТФИЗ е доста трудно :? Трябва да имаш връзки,иначе не става [-X ...или пък да си наистина добра в тази област .Надявам се ти да си :wink: Ето ти все пак едно линкче: http://natfiz.bg/index.php?id=41 дано да ти свърши работа

Blab
08-22-2007, 13:52
Да, да влезеш в НАТФИЗ за АДТ( актьор за драматичен театър) е трудно.Връзки в момента трупам(доста успешно).
В сайта им(или по точно във форума) има информация за изпитите за актьори, но те не ми вършат работа...
Мерси, че откликна така бързо:))

08-22-2007, 13:59
За съжаление нямам с какво др да ти помогна,мога само да ти пожелая успех,който мисля,че ще ти е нужен!!! :smt023

kvartalnata_kuchka_69
08-22-2007, 14:01
Това отгоре бях аз да зн