PDA

View Full Version : Рокът и неговите подстилове



08-22-2007, 14:43
Та значи понеже не искам да се чувствам като идиот когато някой подхване темата за рока реших да се допитам до вас че да се образовам :) Източниците на информация които имам(уикипедия,форуми) не са много достоверни....В уикипедията дори аз виждам абсуртни неща а по някои форуми един казва тази група е такава а другия не не е и аз съвсем се обърквам...Да това също е форум но е доста известен и за това повече хора ще могат да дадат мнение или да опровергаят чуждо.Та ако може някой да пусне историята на рока да ме открехне за подстиловете му как са се образували какво е характерно за тях представители всичко...
А и всеки може да сподели своите предпочитания :-)

Momchence
08-23-2007, 07:19
Тфа е адски много мат'рял. Много трудно някой ще ти го извади от главата си. Гуугъл и Уикипедия са достоверни източници не виждам какво те притеснява в тях.
Иначе имам спомен, че в един от многото метъл сайтове имаше "история на метъла" под формата на таблица като се почваше от най най първите рокаджии и рок'ен'рола та чак до днешния, лишен от всякакъв ритъм, брутален детски швед метъл :lol: Ако не ме мързи по-късно мога да го потърся къде беше. Някой може да ме изпревари.

kimi_raikonen
08-23-2007, 16:00
Рокът(англ. Rock), съкращение от rock'n'roll, е популярен музикален жанр, водещ началото си от първата половина на 50-те години на XX век в САЩ. Корените му се крият в ранния блус и американската кънтри музика. За официалната рождена дата на рока се счита записването на песента на Бил Хейли "Rock Around the Clock" през 1954 година, която събужда невиждан до тогава интерес.

В рока се използва водещ вокал, съпроводен от китари и барабани. Много от подстиловете му използват клавишни инструменти, като пиано, орган, синтензатор и др.

Виден представител на рока е Елвис Пресли, наричан Краля на рок 'н' рола.
Счита се, че този жанр в музиката е родоначалник на жанра метъл.


В края на 50-те години младият радиоводещ Алън Фрийд за първи път употребява понятиято рок енд рол - умелата и интересна смесица между блус и кънтри музиката. Рок музиката си има свойте корени в ерата на 50те, с първите рок 'н' рол изпълнители. . В края на 60те рок музиката е смесена с фолк музиката за да се получи фолк рок и с джаза за да се получи джаз-рок .През 70те рока чувства голямo влиание от соул, фънк и латинo музиката. През 70те от рока се развиват няколко поджанра, като софт рока, блус рока, хеви метъла, прегресив рока, пънк рока. Новите поджанрове през 80те включват хард рок и атърнатив рок. През 90те се появяват грънджа, Бритпоп и Инди рок.

послепис: Чуй някои известни парчета като тези на AC/DC Deep Purple, Rainbow , Led Zeppelin, Black Sabbath и влез в техни сайтове за да се образоваш относно тяхната история.Тя ще ти е от полза и при цялостното ти опознаване на рока.

успех ...

Shadow_Walker
08-23-2007, 16:03
хеви метъла се появява от хард рока, тей че няма как втория да се е появил по-късно