PDA

View Full Version : Когато една компания се разцепва...



^^puh4e^^
08-22-2007, 21:35
Zdraveite, ottavna ne bqh pisala tuk i re6ih 4e moje bi tova e mqstoto da spodelq problma si. Naistina povodut ne e mnogo priqten. 6te zpo4na ottaam 4e si imam edna kompaniq ot okolo 4 godini ( grubo kazano) s decata ot moq kvartal. Izrasnali sme si zaedno i sme spodelqli prekrasni migove ot detstvoto. Dori i ve4e da ne sme v edno daskalo, nie produljavame da sme si mn blizki i da s eobi4ame...No vsi4ko tova zapo4na da se sriva. Bqhme okolo 5 du6i i edin den re6ihm da si napravim mqsto kudeto da s e subirame. V na6iq slu4ai tova e maze (obzavedeno kato simpati4na stai4ka s tv, hladilnik, leglo, divan i t.n)Vlojihme mn jelanie i usiliq i stana prekrasno. Zapo4nahme da se hvalim s tova maze i mnogo hora zapo4naha da go pose6tavat, subirahme se piehme i kuponqsvahme. No horata stavaha prekaleno mnogo i nqkoi ot tqh re6iha 4e ve4e sa 4ast ot atzi kompaniq. Edin ot tqh mi e biv6e gadje i az ne iskah toi da idva, no " NAI- dobrata mi priqtelka" nqma6e ni6to protiv nego i o6te nqkolko hora su6to, koeto mu dade pravo da idva vseki den...Prejivqh go. No osven nego zapo4naha i drugi hora da idvat mn 4esto. Ne vsi4ki ot tqh sa mi priqtni, no se suobrazqvam. No zapo4nah vse po rqdko da s e vijdam s malkata mi kompaniq. 4uvstvah se gadno 4e sum dlujna da buda s nqkoi, koito ne mi e priqten. Tazi moq priqtelka, vsu6nost nikoga ne mi e bilka priqtelka. Nie sme dosta malko momi4eta na fona na mom4etata i vupreki tova tq ne durji na men. Tq e re6ila 4e trqbva da e priqtelka s vsi4ki....i go postiga. Ili s drugi dumi...ne e priqtelka na nikoi. V tova maze zapo4na da idva koi li ne i nie zapo4nahme neizbejno da se karame...koeto ni otdale4i. S nqkoi ot horata ot NOVATA mi kompaniq dori nqma kakvo da si kaja...a nqkoi si pozvolqvat dori da se "ebavat" s men i s drugi hora, za da privli4at vnimanieto. Ve4e ne se 4uvstvah istinski 6tastliva. Na vsi4koto otgore tazi moq priqtelka se sbliji super mnogo s biv6eto mi gadje. Tova me drazni ( ne revnuvam), priemam go kato predatelstvo...O4evidno e 4e za neq priqtelite i ot dete struvat kolkoto horata, s koito se e zapoznala v4era.....Prez godina tova polojenie se turpe6e, z6toto se vijdahme edin, dva puti v sedmicata, no sega e lqto...zaedno sme vseki den i kompaniqta mi o4evidno do tolkova se e ra6irila 4e zapozva da se razpada..Ve4e nqma qdro, ve4e ne se 4uvstvam v svoi vodi, ve4e mnogo rqdko se subiram samo s lubimite mi hora. Tvurde kusno e nqkoi da bude ignoriran...A tezi hora ve4e draznqt s svoito samo4uvstvie i pretencii kato 4ast ot tazi kompoaniq. Osven tova mom4eto s koeto hodih si pozvolqva izkazvaniq i deistviq, koito ne bi si gi pozvolil ako znae6e 4e ne e priet...ne samo v kompaniqta, no i pregrudkite na nai- dobrata mi priqtellka...Naistina sum blagodarna ako nqkoi e stigna dotuk i bih se radvala da mi dadete nqkakuv suvet :smt012

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
Заглавието на темата трябва да е написано на кирилица!

Shadow_Walker
08-22-2007, 21:46
решението е просто - обади се на тези 5 приятели от старата компания и просто излезте някъде - парк, улица, кафе...
:wink:
Пък другите - каквото искат да правят.
А и ако мазето е на някой от вас - просто го заключете и спрете да събирате махалата там :)

^puh4e^
08-29-2007, 16:27
Merci za suveta :) No za jalost nqma da stane tolkova lesno. T.e kato se zamislq predi se radvahme na vseki nov...tolkova si bqhme omruznali, a sega toq ne mi haresva, onq ne mi haresva....Mazeto naistina e na nqkoi ot nas, no v nego vsi4ki sa dobre do6li ( imaslo e samo edin slu4ai, v koito ignorirahme nqkoi). Pove4eto moi priqteli jelaqt da ob6tuvat s mn hora i ne mislq 4e im pravi golqmpo vpe4atlenie, tova koeto na men. Tova sa mi edni ot poslednite bezgrijno godini....horata idvat i si otivat, priqtelstva se suzdavat i se razpadat....А тези, които са ми истински приятели ще си останат такива!

Shadow_Walker
08-29-2007, 17:32
виж, имам чувството, че и ти донякъде не знаеш какво искаш (аз съм доста често така... :-# ) Но все пак мисля че това решение ще те удовлетвори - да поговориш с приятелите от старата компания и да си бъдете малко по-близки - да станете ядрото на това гостоприемно мазе :)

^puh4e^
08-30-2007, 21:53
e da......kogato me vruhleti depresiqta pi6a tuk, su6to kogato me obzeme euforiqta :) edno razbrah - horata se durjat s teb, kakto im pozvoli6.....6te se postaraq da se promenq kum po- dobro ( v otno6eniqta si kum drugite), a kogato nqkoi me drazni, naistina 6te mu kazvam kvo mislq za nego v o4ite! :P

infz
08-30-2007, 22:49
Еми аз излизам с 2ма-3ма човека преди да се присъединим към голямата компания,хората от която не са ми кой знае колко близки..И така не се отдалечаваме и в същото време не си омръзваме..